روحانی: به عهد خود درباره چرخش هم‌زمان سانتریفیوژ و اقتصاد عمل کردیم/ امروز اقتصاد ما بهتر می‌چرخد/ FATF ربطی به برجام و تحریم ندارد

سیاسی،   3991213047 ۵۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس جمهور گفت: اینکه ما از روز اول با مردم عهد کردیم سانتریفیوژ می‌چرخد و چرخ اقتصاد می چرخد، این را ما عمل کردیم. هر روز عمل کردیم. امروز اقتصاد ما بهتر می‌چرخد. ما هر هفته افتتاح داریم و این نشان می‌دهد که اقتصاد ما آن هم در شرایط جنگ اقتصادی بهتر حرکت می‌کند.

روحانی: به عهد خود درباره چرخش هم‌زمان سانتریفیوژ و اقتصاد عمل کردیم/ امروز اقتصاد ما بهتر می‌چرخد/ FATF ربطی به برجام و تحریم ندارد

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن روحانی امروز چهارشنبه در نشست هیات وزیران با بیان اینکه در روزهای پایانی سال ۹۹هستیم و مردم برای جشن نوروز و آغاز سال جدید خود شان را آماده می‌کنند، گفت: مردم باید به شرایط بهداشتی توجه داشته باشند چرا که همه می‌دانند باید روزهای عید روزهای پرنشاطی در زندگی مردم باشد. اما در عین حال عواقب آن نباید به گونه ای باشد که در روزهای بعد با شیوع این ویروس در کشور مواجه باشیم.

روحانی ادامه داد: در این ایام بسیار مهم اولین وظیفه دولت این است که در پایان سال همه طرح‌هایی که امسال قابل افتتاح است، آنها را افتتاح کند تا مردم آثار و ثمرات آن را در همین روزهای پایانی و مخصوصا سال آینده که سال پایانی دولت دوازدهم است، ببینند.

رئیس جمهوری با تاکید بر این که روز دوشنبه افتتاح بسیار مهمی در این سال سخت داشتیم، گفت: این که دولت قادر است در یک روز دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار طرح را به افتتاح برساند، بسیار مهم است. طرح‌هایی که به حقوق مردم بستگی دارد.

وی ادامه داد: چاه‌ها و میدان‌ها و منابع مشترک به گونه ای است که اگر همسایگان ما برداشت کنند و ما استفاده نکنیم، آن منبع خالی می‌شود. ما اگر از سهم خود بهره‌برداری نکنیم زمان می‌گذرد و سهم از دست ما می‌رود. هم همسایگان ما حق دارند از سهم خود استفاده کنند و هم ما حق داریم از حقمان استفاده کنیم.

روحانی افزود: هر آنچه دولت‌های یازدهم و دوازدهم بر آنها تاکید می‌کند، یک نگاهش به زندگی مردم و توسعه تولید و یک نگاهش احقاق حقوق مردم است که این حق آنها از دست نرود. مردم حقوقی دارند. تجارت با دنیا حق آنها است. 

وی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: یکی از پایه های اقتصاد مقاومتی که دستور مقام معظم رهبری است، برون‌گرایی است. باید محصولات صادر شود. اگر قلدری مانع صادرات کالاها و تولیدات شود یا اجازه ندهند مابه‌ازای آن و پولش برگردد، معنای آن انزوا و از بین رفتن حقوق مردم است. اینکه دولت برای ایجاد و حفظ برجام اقدام کرد، به همین خاطر است. 

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه دولت یازدهم، دولت به وجود آورنده برجام بود و دولت دوازدهم، آن را حفظ کرد، تصریح کرد: باید زمانی تشریح شود که چه اقداماتی با هدایت مقام معظم رهبری انجام شد. تحریم‌ باید برداشته شود. این حق مردم است. اگر یک ساعت برای برداشتن تحریم تعلل کنیم و امروز و فردا کنیم، حقوق مردم را پایمال کردیم. 

روحانی با تاکید بر اینکه مهمترین حقوق عامه این است که تحریم از دوش آنها برداشته و آزاد شود، خاطرنشان کرد: فشار باید از دوش آنها برداشته شود. البته این وظیفه دولت است. قانون اساسی به صراحت می‌گوید جزء در مواردی که اجرا به مقام معظم رهبری واگذار شده است، تمام موارد برعهده دولت است و هیچ کس حق ندارد در اجرا دخالت کند.

رئیس جمهوری اضافه کرد: ما همه تلاشمان را به‌کار می‌گیریم البته در شرایط فعلی لحن دولت جدید آمریکا یک مقدار تغییر کرده و به برخی از مسائل اعتراف کرده است و اعتراف کرده که کار دولت قبل غلط و اشتباه بوده است حتی یک اقدام عملی هم انجام داده و نامه غلطی را که دولت قبل به سازمان ملل فرستاده بود را پس گرفت و تا این حد هم از این کارها انجام داد.  اما در زمینه برداشتن تحریم و به صراحت حق مردم را شناختن مسئله اصلی ما است ما هنوز ندیدیم که یک قدم جدی از طرف دولت آمریکا برداشته شود.

 وی با بیان اینکه برداشتن تحریم و اجرای کامل برجام، هم خیلی آسان و هم خیلی مشکل است، افزود: اگر اراده جدی در همه اطراف و ۷ کشور، مخصوصا آمریکا و ایران باشد و این دو  کشور تصمیم بگیرند به همه تعهدات عمل کنند؛ آمریکا همه تحریم‌ها را بردارد و بلافاصله ایران همه تعهدات خود را اجرا کند. این کار بسیار آسان است و در یکی دو روز می‌تواند انجام بگیرد، اگر یک اراده جدی باشد در همین هفته می‌توان تمام کرد.

 روحانی گفت: اما اگر اراده جدی نباشد یا اینکه همان وسواس خناسی که به جان ترامپ افتاد و وی را در صحنه سیاسی منحرف، بی‌آبرو و نابودش کرد، چون هر چقدر ترامپ درخصوص ایران و برجام به سازمان ملل رفت شکست خورد، و حتی یک مورد پیروز نداشت.

 رئیس دولت تدبیر و امید یادآورشد: اینکه چه کسی ترامپ را به این دام انداخت، صهیونیست‌ها بودند، او به ظاهر شعار می‌داد و می‌گفت آمریکا اول است اما در مقام عمل، صهیونیسم اول، افراطی‌گری دوم، نژادپرستی سوم و آمریکا چهارم بود. صهیونیست‌ها ترامپ را اغفال کردند و گول زدند و او را به سمت یک مسیر غلط بردند.

وی خاطرنشان کرد: دولت فعلی قبول دارد که دولت قبلی اشتباه کرده و کار غلط انجام داده است یا خیر؟ اگر قبول دارد هم باید واضح‌تر و صریح‌تر بگوید که اشتباه کرده و هم سریع‌تر باید به تعهد عمل و حتی جبران کند؛ مساله دو دوتا چهارتاست و بسیار روشن است.

روحانی افزود: اگر اروپاییان هم با ما صحبت می‌کنند، تلفن می‌کنند و با ما بحث می‌کنند، بحث ما با آنها هم همین است و می‌گوییم که برجام را باید حفظ کنیم. اگر با لفاظی است ما هم با صدای بلندتر می‌گوییم که برجام را باید حفظ کنیم. با صدا، سخنرانی و شعار که مشکل حل نمی‌شود، آمریکایی‌ها هم الان شعار می‌دهند و می‌گویند ما می‌خواهیم به برجام برگردیم و می‌خواهیم همه به تعهدات برگردند ولی لفظ کافی نیست ما باید در مقام عمل وارد شویم.

 رئیس دولت تدبیر و امید ادامه داد: اگر دولت در این زمینه اصرار دارد یک کسی به غلط تفسیر نکند که دولت نگاهش به بیرون است؛ بیرون و درون یعنی چه؟ حق ما را آنها خورده‌اند، پس نگاه ما به بیرون است که حقما را بگیریم، آنها دارند به ما خیانت می‌کنند، بله حق ما است که به آنها نگاه کنیم و به آن خائن نگاه کنیم و حق مردم را به مردم برگردانیم  وگرنه مشخص است، اداره کشور و زندگی مردم و تولید به‌دست مردم و در داخل است و اقتصاد ما درون‌زاست و این کاملاً درست است.

 رئیس جمهوری با اشاره به افتتاح برداشت از میدان نفتی مشترک با عراق گفت: در افتتاح پنجشنبه یک مسئله مهم حق مردم بود. ما یک چاه و یک میدان مشترکی که اول این دولت، تولید ما از این میدان صفر بود را شروع کردیم. در افتتاح اول این میدان مشترک اواخر سال ۹۵، توانستیم روزانه ۳۰ هزار بشکه برداشت کنیم و پنج شنبه فاز دوم آن را افتتاح کردیم وکه میزان برداشت ۶۵ هزار بشکه شده است. یعنی این میدانی که صفر بود و از آن هیچ استفاده ای نمی کردیم این دولت توانست روزانه ۶۵ هزار بشکه از آن استخراج کند اما از آن طرف هم حق مردم مساله مهمی است. هم حقوق مردم را باز می‌ستانیم هم حفظ و نگهداری می‌کنیم.  در غرب کارون هم همینطور بوده است که ما و عراق از آن برداشت می کنیم و در این دولت ما توانستیم ۵ نسبت به قبل برداشت کنیم. 

روحانی گفت: البته بعضی‌ها فقط به کلمه برجام چسبیده اند. اگرچه برجام یکی از مهمترین توافق‌های سیاسی تاریخ ایران است. باز هم تاکید می‌کنم در برجام کار بزرگی انجام دادیم. امروز انرژی اتمی تولید می‌کند و هیچ کس نمی‌تواند بگوید خلاف قانون است. 

وی افزود: آن روز تولید می کرد قطعنامه‌های سازمان ملل بالای سر ما بود به ظاهر این کار ما را  نامشروع می‌دانستند. ما اقدام ایران که هزینه آور بود را مشروع کردیم. هر روز که اقدام می‌کردیم یک هزینه داشت ما آن هزینه را برداشتیم. در این روزها هم آنهایی که می‌گفتند صنعت هسته ای از بین رفت، دیدند که چه شد. وقتی ما اراده کنیم در عرض یک هفته تمام تولیدات را انجام می‌دهیم. چه در تولید سانتریفیوژها مدرن چه در تولید موادی مورد نیازی که ممکن است۲۰ درصد یا بالاتر باشد. 

رئیس جمهوری ادامه داد: این که ما از روز اول با مردم عهد کردیم سانتریفیوژ می‌چرخد و چرخ اقتصاد می چرخد، این را ما عمل کردیم. هر روز عمل کردیم. امروز اقتصاد ما بهتر می‌چرخد. هر هفته ده‌ها هزار میلیارد تومان در سراسر کشور طرح و پروژه افتتاح می‌شود. فقط در افتتاح روز دوشنبه ما در بخش نفت چیزی حدود ۷۸ هزار میلیارد تومان بود. البته عملیات اجرایی کار بالاتری هم شروع کردیم. و ما هر هفته افتتاح داریم و این نشان می‌دهد که اقتصاد ما آن هم در شرایط جنگ اقتصادی بهتر حرکت می‌کند. 

روحانی با تاکید بر این که  اگر جنگ اقتصادی نبود می دیدند که کشور چه می‌شد گفت: یک زمانی IR۱ می چرخید و امروز IR۲، IR۶،IR۴و IT۸ و IR۹ هم می چرخد بنابراین هم در صنعت هسته ای که برای ما مهم است رشد بیشتری داشته باشیم و هم این صنعت را مشروع کنیم. البته مشروع بود اما به خاطر ادعای آنها در سازمان ملل این مسایل را ما برداشتیم و این تولید را بی‌هزینه کردیم و باز هم ادامه می‌دهیم.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه ۱+۴ امروز وظیفه سنگینی بر دوش دارد، ابراز داشت: آنها باید بدانند سه سال در جنگ اقتصادی ایستادیم. این ما هستیم که در این مدت برجام را حفظ کردیم. ما ایجادکننده برجام و حافظ برجام هستیم. حالا که ما برجام را حفظ و آنها علیه ایران تحریم غیرقانونی وضع کردند، قانون را اجرا کنید. اگر قانون را رعایت کردید، ما فردایش به تعهدات‌مان عمل نکردیم حق با شماست. 

روحانی با اشاره به هفته درختکاری و منابع طبیعی بیان کرد: این هفته، هفته درختکاری است. درختکاری عنوان است. باطنش آن است که کشور را سرسبز کنیم، به پیشواز نوروز برویم و هوا را سالم‌تر بکنیم. درخت، سبزه، مرتع و گیاهان صدها خاصیت‌ دارد ولی اکسیژن خاص تولید کرده، کربن را می‌گیرد و هوا را بهتر می‌کند. 

وی افزود: یکی از افتخارات دولت این است که بخش‌های مختلف در کنار محیط زیست شتاب گرفتند. محیط ‌زیست شتاب زیادی داشته است. فقط هم دریاچه اورمیه نیست. ده‌ها طرح انجام شده است. 

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در بخش کشاورزی در این دولت، ۲۵ هزار میلیون تن محصولات کشاورزی را افزایش دادیم، یادآور شد: در آغاز دولت یازدهم، محصولات کشاورزی ۹۷ میلیون تن بود و امروز ۱۲۳ میلیون تن است. دوست داریم تا پایان دولت به این میزان به ۱۳۰ میلیون تن برسد.  آبیاری قطره‌ای در همه دولت‌ها یک میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار بوده است اما در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به دو میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار رسیده است. 

روحانی با تاکید بر اینکه ما از آب و زمین بهتر استفاده می‌کنیم، عنوان کرد: با آب کمتر، محصول بیشتر، بهتر و با کیفیت‌تر تولید می‌کنیم. در تمام دولت‌ها، میزان گلخانه‌ها هشت هزار و ۹۰۰ هکتار بود اما امروز نزدیک به ۲۰ هزار هکتار گلخانه داریم و تا آخر دولت ممکن است به ۲۴ هزار هکتار برسد. در جنگلکاری هم از ۳۲ هزار هکتار عبور کردیم. 

وی به روز نیکوکاری اشاره کرد و گفت: این ایام، ایام نیکوکاری است. مردم همیشه محرومان را یاری کرده‌اند. مظاهری هم دارد. شاید کمک به تکدی‌گری را نیکوکاری بدانند که این درست نیست. باید آن را جمع کنیم، هر چند کمتر شده است. کمک به مردم در دوران کرونا را دیدید، چه مساوات و کمکی در میان اقشار و خیرین انجام شد. 

به گفته رئیس دولت تدبیر و امید، تعداد سازمان‌های خیریه تا پیش از دولت یازدهم، چهار هزار و ۳۰۰ تشکل بودند. در این دولت، پنج هزار و ۵۰۰ تشکل خیریه‌ای جدید شکل گرفته است.۲۲ هزار سمن در این دولت در بخش‌های مختلف شکل گرفته است. 

روحانی درباره FATF هم اظهار داشت: FATF یک گروه ویژه‌ای است که اقداماتی درخصوص مسائل مالی و تراکنش‌ها انجام می‌دهد. همه کشورها در آن هستند. اگر بد هست، چطور در آن حضور دارند. همه اتحادیه اروپا در آن هستند. همه شرق، روسیه و چین، ترکیه و همسایگان ما در آن هستند. چطور می‌شود همه دنیا نسبت به آن اجماع داشته باشند و همه تلاش می‌کنند، رتبه بالاتری در این گروه مالی به دست آورند و ما تماشا می‌کنیم؟

وی اضافه کرد: البته دولت اقدامات خود را انجام داده است. چهار لایحه را تهیه کرد. کار دولت و مجلس انجام شده است. حتی شورای نگهبان هم اقداماتش را انجام داده است. دو لایحه کارش تمام و ابلاغ شده و دو لایحه مربوط به کنوانسیون‌ها به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته‌اند. 

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه همه باید با مردم واضح صحبت کنند، تصریح کرد: وقتی عدد ریسک کشور از شش به هشت می‌رود، یعنی مردم باید از جیب‌شان بیشتر پول دهند و برای نقل و انتقالات مالی، پول بیشتری باید پرداخت کرد. باید بدانیم تمام کشورهای دوست‌مان که با ما کار کرده و حتی کار بانکی محدود دارند، می‌گویند اگر به FATF ملحق نشویم، ارتباطات بانکی ما قطع می‌شود و این یعنی ما به قرن پیش برگردیم. 

روحانی با بیان اینکه وقتی قانونی را وضع و اجرا می‌کنیم، تمام مشکلات عالم بشریت را حل نمی‌کند، خاطرنشان کرد: اگر این لوایح اجرا نشد، به مردم توضیح بدهیم، چقدر هزینه دارد و چه کسی آن را می‌پردازد. از مجلس سابق تشکر می‌کنم که با ما همراهی کرد و با رای خوب این لوایح را تصویب کردند. دو لایحه در اختیار مجمع است. معتقدم شرایطی است که مجمع قدرت خود را برای حل معضلات مالی مردم باید نشان دهند. 

وی با تاکید بر اینکه هر چقدر زودتر لوایح مربوط به FATF تصویب شود، این به نفع ما است، ابراز داشت: طبق زمانبندی مجمع برای بررسی آن لوایح به نتیجه نرسید. دولت از مقام معظم رهبری درخواست که این زمان را تمدید کنند. ایشان هم محبت کردند و این زمان تمدید شد. مقام معظم رهبری راه را باز کردند. هرچه زودتر این لوایح تصویب شود، به نفع کشور و مردم است.

رئیس جمهوری اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را افراد دلسوزی دانست که مقام معظم رهبری به آنها حکم داده است و بیان کرد: FATF هیچ ربطی به برجام و تحریم ندارد. تحریم باشد و نباشد، این لوایح لازم است. تحریم نباشیم، لازم‌تر است. برجام باشد یا نباشد، این لوایح لازم است. این لوایح ربطی به برجام ندارد.

وی اضافه کرد: امیدواریم با همکاری همدیگر و عزیزان مجمع تشخیص از این پیچ عبور کنیم و مابقی مسائل را حل و فصل کنیم. مجلس هم لایحه بودجه را به تصویب رسانده و شورای نگهبان هم به تصویب برساند تا از ابتدای سال آینده آن را اجرا کنیم.

دیدگاه کاربران

عدالت۱۸۴۷۸۴۴۱۱:۱۰:۵۲ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
آنچنان رونق اقتصادی ایجاد کردند که نگو و نپرس
ندا رحیم پور۱۸۴۷۸۵۴۱۱:۱۴:۱۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
اگر عمل نمی کردی حتما دلار ۵۰ هزار تومان بود، مرسی که هستی
علی سالاروند۱۸۴۷۸۵۹۱۱:۱۵:۲۲ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
اتفاقا عمل نکردی، مردم به خاطر قیمت کمتر دلار و برداشته شدن بقیه تحریم‌ها به جنابعالی رای دادند.
ناشناس۱۸۴۷۸۷۹۱۱:۲۶:۲۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
همین که دلار، صد هزار تومان نشده، خیلی ممنونیم. ولی ای کاش وقت انتخابات نمی گفتی تحریم فوقش 20 درصد تأثیر دارد.
ناشناس۱۸۴۷۸۸۳۱۱:۲۸:۳۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
همه دنیا هم در ان پی تی هستند پس چرا فقط برای ایران دردسر درست می کنند؟
ناشناس۱۸۴۷۸۸۶۱۱:۳۰:۰۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
یک سوال ساده و راحت چرا در زمان احمدی نژاد در لیست سیاه بودیم کار بانکی انجام می شد ولی در زمان خود شما در برجام و در لیست سیاه نبودیم حواله ها برگشت می خورد؟
ناشناس۱۸۴۷۸۸۷۱۱:۳۱:۲۶ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
الان 39 بند از 41 بند آن را اجرا میکنید چرا وضع ما خراب است؟ چرا این مسئله حاشیه ای را اینقدر بزرگ می کنید در اقتصاد کشور؟
ناشناس۱۸۴۷۸۹۱۱۱:۳۳:۲۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
واقعااینکه روحانی اگه حرف نزنه خیلی بهتره چون تمام وکمال باحرفهاش فقط بااعصاب مردم بازی می کند.
ناشناس۱۸۴۷۸۹۴۱۱:۳۴:۴۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
پس این همه بیکاری بخاطر افتتاح است
ناشناس۱۸۴۷۹۰۲۱۱:۳۷:۳۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
این همه ساده‌انگاری جناب رییس جمهور در بحث برجام و سیاست خارجی جای تعجب دارد.
ناشناس۱۸۴۷۹۰۵۱۱:۳۹:۱۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
و البته این سناریوی هر هفته افتتاح کردن تکراری طرح ها را هم از مرحوم هاشمی به ارث برده اند .
ناشناس۱۸۴۷۹۰۷۱۱:۴۰:۲۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
شوخي مي كنند؟ شرايط زندگي ايشان كاملا جدا از وضعيت اقتصاد است و ظاهرا مشاوري براي سخنانشان ندارند. دولت از واقعيت خيلي فاصله گرفته.
ناشناس۱۸۴۷۹۰۹۱۱:۴۰:۵۵ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
سر ما هم هشت ساله داره می چرخه.... هر روز هم تند تر...
ناشناس۱۸۴۷۹۱۱۱۱:۴۱:۰۷ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
سفره ی مردم را که نابود کردید چی میگی؟ قدرت خرید حقوق بگیران یک سوم شده.
ناشناس۱۸۴۷۹۳۲۱۱:۴۷:۴۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
کسانی که تصور می کنند توانسته اند دیگران را فریب دهند سخت در اشتباه هستند چون در حقیقت آنها تنها موفق شده اند خودشان را گول بزنند .
حمید۱۸۴۷۹۵۰۱۱:۵۵:۳۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
این اقای روحانی در عالم دیگری زندگی میکند و
ناشناس۱۸۴۷۹۵۴۱۱:۵۶:۲۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
اقتصاد تو و داداشت و دخترهات و دامادت و تبارت خوب چرخیده شیخ
ناشناس۱۸۴۷۹۵۸۱۱:۵۸:۰۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
وای به روزی که مختار بیاد شیخ‌حسن
ناشناس۱۸۴۷۹۶۶۱۱:۵۹:۴۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
روی قاجار رو سفید کردی کلید
ناشناس۱۸۴۷۹۷۸۱۲:۰۲:۵۵ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
گیرم که خلق را به فریبت فریفتی با دست انتقام طبیعت چه میکنی؟
ناشناس۱۸۴۷۹۸۳۱۲:۰۴:۱۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
هرچی شما بگی ایا این جماعت را باید محاکمه کرد؟
ناشناس۱۸۴۷۹۸۵۱۲:۰۵:۰۰ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
عملا دارد می گوید تصویب این هیچ فرقی برای ما ندارد
ناشناس۱۸۴۸۰۱۷۱۲:۱۲:۴۵ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
چرا یک بار مصاحبه با منتقدین نمیکند تا مشخص گردد کی راست میگوید و فقط مصاحبه های فرمایشی .
ناشناس۱۸۴۸۰۷۲۱۲:۳۴:۴۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
الله اکبر
ناشناس۱۸۴۸۱۰۳۱۲:۵۰:۵۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
بابا خجالت میدید . شما که هر چی وعده دادی عمل کردی ..........
ناشناس۱۸۴۸۱۹۷۱۳:۳۴:۳۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
برجام چرخ اقتصاد و چرخ سانتریفیوژ را پنچر کرد.
ناشناس۱۸۴۸۲۴۴۱۳:۵۴:۲۰ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
ادم یاد سریال خوب بد جلف میوفته
000۱۸۴۸۲۷۳۱۴:۰۶:۱۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی
ناشناس۱۸۴۸۴۱۱۱۴:۵۱:۲۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
خود گویی وخود خندی عجب مرد هنرمندی اینگونه که ایشان می گویند هیچ مشکلی در کشور نیست همه چیز گل وبلبل هست چنان رونق ایجاد شد که دیگه ...
ناشناس۱۸۴۸۴۱۹۱۴:۵۴:۲۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
ماشااا...اقاي روحاني اصلا كم نمي اوري امروزاقتصاد بهتر مي چرخد؟؟؟؟؟!!!!!!
ناشناس۱۸۴۸۴۶۲۱۵:۱۴:۲۰ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
اقتصاد داره ميچرخه منتها دور سر مردم
محسن تقوی۱۸۴۸۴۸۰۱۵:۲۲:۱۰ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
لطفا به جناب رئیس جمهور بفرمائید چرخ و فلک اقتصاد رو یواشتر بجرخونه سرمون داره گیج میره !!
مرتضی۱۸۴۸۴۸۷۱۵:۲۴:۰۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
دو چیز پایان ندارد: قدرت خدا و وقاحت بعضی از آدم ها
ناشناس۱۸۴۸۴۹۳۱۵:۲۶:۲۹ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
اگر چرخ سانتریفیوژ هم مثل چرخ اقتصاد که این روزها می بینیم می چرخد حتما یکجای کار می لنگد درک مامشکل داره یا ادبیات ایشان
ناشناس۱۸۴۸۵۲۲۱۵:۴۰:۳۶ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
در عوض چهار چرخ ماشين زندگي مردم كاملا پنچر است ايا سانتريفوژ نان و اب ميشه
ناشناس۱۸۴۸۵۸۸۱۶:۱۵:۱۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
حقوقتون چقدره و از کجا خرید میکنید واقعا دارید با اعصاب مردم بدبخت که دیگر خرید گوشت میوه ماهی مرغ براشون رویاست بازی می کنید این امار را از کجا اوردی
ناشناس۱۸۴۸۶۱۸۱۶:۳۲:۳۷ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
چه رییس جمهور شوخ طبعی هستند. به چرخش همزمان اقتصاد و سانتریفیوژ رسیده اند. خوش به حال ما با این رییس. چه حالی می کنیم ما.
ناشناس۱۸۴۸۶۳۷۱۶:۳۶:۳۶ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
عجب
ناشناس۱۸۴۸۶۴۰۱۶:۳۶:۵۹ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
گوشت کیلویی صدو هفتاد شده سانتریفیوژ کیلویی چند
ناشناس۱۸۴۸۶۴۸۱۶:۳۹:۱۹ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
دست پیشو گرفه که پس نیفته!
ناشناس۱۸۴۸۶۷۸۱۶:۵۳:۳۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
شرافت چیز خوبی است ... صداقت چیز خوبی است ... شجاعت چیز خوبی است ...
ناشناس۱۸۴۸۶۸۷۱۶:۵۸:۵۶ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
جیب مردم بیانگر واقعیت است ؟؟؟؟؟؟؟،
الياس۱۸۴۸۷۱۱۱۷:۰۷:۵۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
شما بهترين هستيد؛ برجام يك سند بي نظير بود، «در كل تاريخ» هيچ كشوري اينقدر متعهدانه كار نكرد، گلابي ها شيرينند، راستي قيمت ارز چنده؟ مرغ، تخم مرغ، برنج، خيار، لوازم خانگي، مسكن، خودرو، بورس ووو ...
ایرانی۱۸۴۸۷۵۲۱۷:۳۱:۰۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
آخه چی بگم بهت ، گوشت شده کیلو ۱۶۵۰۰۰ تومان. نا مسلمون. کدوم اقتصاد. بله برای شما و پولدارها عالیه وضعیت اقتصادی
ناشناس۱۸۴۸۸۵۹۱۸:۴۱:۳۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
اقاى روحانى خوب بلده از خودش و دولتش تعريف كند
ناشناس۱۸۴۸۹۷۸۱۹:۳۸:۵۷ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
آقای رییس جمهور حالش خوب است زیر این چرخ اقتصادی اش صاف شدیم.
ناشناس۱۸۴۹۰۵۵۲۰:۱۸:۳۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
پاسخ وزیر... چشم قربان. تا حالا هیچ کالایی افزایش قیمت نداشته و از این به بعد هم هیچی چیز گران نخواهد شد.
ناشناس۱۸۴۹۱۰۱۲۰:۵۰:۳۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
ای خدااااا.....این دیگه کیه بهش رای دادیم
ناشناس۱۸۴۹۲۶۷۲۲:۱۷:۵۵ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
فقط زودتر برو
هادی۱۸۴۹۳۳۲۲۳:۰۵:۱۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
دروغ به این واضحی! میشه بگید چرخ کدام سانتریفیوژ و چرخ زندگی کیا چرخید؟
ناشناس۱۸۴۹۵۸۵۰۲:۴۵:۴۵ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
ای وای روحانی بیدار شو
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

 3. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 4. آینده محتوم خودروسازی ایران

 5. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

 6. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

 7. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 8. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 9. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 10. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 11. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 12. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

 13. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

 14. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

 15. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

 16. اسرائيل يتيم مي‌شود!

 17. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 18. بارقه های امید در دل مردم

 19. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 20. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

 21. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 22. شکاف در غرب

 23. رستم قاسمی: ساخت یک میلیون مسکن تورم‌زا نیست

 24. امیدها به طرحی در آشفته بازار خودرو

 25. انتقاد علی مطهری از مصوبه برجامی مجلس

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

 3. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 4. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

 5. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 6. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 7. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

 8. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

 9. بارقه های امید در دل مردم

 10. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

 11. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 12. انتقاد علی مطهری از مصوبه برجامی مجلس

 13. واردات خودروی خارجی آزاد می شود

 14. علت تغییر موضع بی سابقه اسرائیل درباره معادله هسته ای ایران چیست؟

 15. پیام انتخاب علی باقری برای مذاکرات هسته‌ای/ دو حرف متفاوت ،داستان و سخنگو/  اما و اگرها درباره بازگشت لاریجانی به سیاست

 16. سرتان را بگیرید بالا

 17. حسین شریعتمداری: آژانس شتر مجنون است پیاده شوید

 18. تاریکخانه ای که باید نور بر آن تاباند

 19. امیرعبداللهیان: مردم آثار عضویت ایران در سازمان شانگهای را در برنامه اقتصادی دولت مشاهده خواهند کرد

 20. چالش‌های ۳ گانه واردات سوخت ایران به لبنان برای دشمنان مقاومت

 21. انتصابات جدید در وزارت امورخارجه/ باقری جایگزین عراقچی شد

 22. روایت اندیشکده آمریکایی از پیروزی بزرگ ایران

 23. جراحتی قدیمی بر اندام سازمان‌های دولتی

 24. روایت مصباحی‌مقدم از تلاش رئیسی برای واردات واکسن/ توضیحات اسلامی درباره توافق با آژانس انرژی اتمی

 25. خاندوزی: امضاهای طلایی با تصویب طرح صدور مجوزهای کسب‌وکار کاهش می‌یابد

آخرین عناوین