بهبود کسب و کار با نظرات مشتری

گزارش بازرگانی،   3991210049

امروزه دنیای تکنولوژی‌های جدید با طراحی و تولید نرم افزار نظرسنجی، صاحبان مشاغل و کسب و کارها را به خوبی همراهی کرده‌اند تا بتوانند مسیر رشد و توسعه پایدار خود را طراحی و ایجاد نمایند. بدون شک یک بخش بزرگ و اساسی از کسب و کار، مشتریان می‌باشند. اگر کسب و کار را یک سازه و ساختمان در نظر بگیریم، این سازه به ستون‌های محکم و اساسی نیاز دارد. یکی از این ستون‌های اساسی مشتریان می‌باشند. متخصصان حوزه بازاریابی تأکید می‌کنند که سرمایه گذاری بر روی تجربه خرید مشتریان، بهبود محصولات و توسعه آن‌ها سه اصلی است که بر روی بهره وری و توسعه کسب و کارها بسیار اثر گذار است. بنا به همین موضوع است که جهت بهبود روند کسب و کارها در دنیای مدرن امروزه نرم افزار نظر سنجی جایگاه خود را به دست آورده است. در اغلب شرکت و برندهای معتبر دریافت نظرات مشتریان، در اولویت برای تیم کسب و کاری محسوب می‌شود. ارتباط سازنده با مشتری در دنیای امروزه با وجود رقابت‌های بسیار بین کسب و کارها، از اولویت های هر سازمان و برند به شمار می‌رود. بر همین مبنا است که می‌خواهیم این نوشتار را به معرفی نرم افزار نظر سنجی اختصاص دهیم و از اهمیت نظر مشتریان به جهت توسعه و پیشرفت سازمان سخن بگوییم.

مشتریان کجای کسب و کار ما قرار دارند؟

بازار، ترکیبی از سه رکن اصلی فروشنده، خریدار و محصول می‌باشد. زنجیره بین سه رکن توسط وصله‌های کوچک و فرعی دیگری همچون تبلیغات، نحوه دستیابی مشتری‌ها به محصول، هزینه‌های ثابت و غیره پر می‌شوند. تمام این زنجیره که به صورت سیستماتیک باید عمل کند تا بتواند کارکرد اصلی خود را به عنوان فروش محصول با کیفیت به مشتری و حفظ آن به سرانجام برساند. برهمین مبنا است که متخصصان این حوزه همچون استروالدر و پیگنیور در بخش‌های 9 گانه بوم کسب و کار، 5 بخش اساسی را برای مشتریان قرار داده‌اند. در واقع اگر مشتری و نظر سنجی از آنان وجود نداشته باشد، بازار، فروش و تولید هیچ جایگاهی نخواهند داشت.  

طبق بوم کسب و کار شناسایی مشتریان، ارتباط با آنان به صورت متقابل و همیشگی، راه‌های دستیابی به مشتریان و سریع‌ترین مسیر دستیابی به آنان، ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان و نهایتاً ایجاد یک مسیر راحت و قابل دسترس جهت پرداخت هزینه محصول از جمله موارد اصلی و مهم در حوزه جذب و حفظ مشتری و ورود به پروسه مشتری مداری و تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان وفادار به شمار می‌رود.

از سوی دیگر یکی از مهم‌ترین مهارت‌های که هر کدام از افراد جامعه باید آن را به خوبی یاد بگیرند، مهارت ارتباط مؤثر می‌باشد. لازمه ارتباط مؤثر و مفید، شکل گیری رابطه‌ای دو طرفه و متقابل می‌باشد. لازمه ارتباط متقابل گرفتن بازخوردها و دادن پاسخ‌های درست و صحیح، بدون اغماض و صادقانه می‌باشد. بر همین مبنا است که نرم افزار نظر سنجی در دنیای مدرن ما ایجاد شده است تا به فروشگاه‌ها و کسب و کارها کمک کند که مشتریان خود را حفظ کنند.

اهمیت نظرسنجی از مشتریان

اگر یک فروشگاه یا مغازه‌ای در محل و شهر خود دارید که سال‌ها مشغول به کار هستند و بیشتر همشهریان و یا هم محله‌ای‌های شما آن را می‌شناسند و تأکید دارند که حتماً کالا و یا محصول مورد نظرشان را از آن مغازه خریداری نمایند و صاحب یا صاحبان کسب و کار را می‌شناسند و آنان را از کسبه قدیمی و قابل اعتماد می‌دانند، باید بگوییم که این فرد یا افراد نمونه بارزی از مشتری مداری را داشته‌اند. تکنیک‌هایی برای دستیابی به مشتری مداری وجود دارد که یکی از آن‌ها گرفتن بازخوردها و نظر سنجی از آنان است. البته که باید به این نکته توجه داشته باشید در زمانه‌ی کنونی ما، پیشرفت دنیای تکنولوژی و دیجیتال بسیار متفاوت از کسب و کار و بازار سنتی می‌باشد. در آن زمان ارتباط‌ها دو طرفه و رو در رو بوده است اما امروزه بیشتر ارتباط‌ها مجازی و در بستر اینترنت و فناوری‌های ‌جدید همچون سیستم پیامک رسان صورت می‌گیرد. شما با افزایش جمعیت، افزایش میزان مشتریان، ناشناس شدن آنان و همچنین رشد کسب و کارهای آنلاین، برای دریافت نظرات مشریان خود و ایجاد ارتباط متقابل، ناگریز به استفاده از تکنولوژی جدید و نرم افزار نظرسنجی می‌باشید تا زنجیره ارتباط شما با مشتریانتان قطع نشود و بتوانید به پیشرفت و توسعه و بالاخص توسعه پایدار در حوزه کاری خود برسید.

روش‌های نظر سنجی از مشتریان

همانگونه که گفته شد، کسب و کارها باید تلاش داشته باشند که مشتریان بالقوه و بالفعل خود را به مشتریان وفادار تبدیل کنند. مشتری وفادار کسی‌ست که تجربه‌ای لذت بخش از خرید محصول و کالای شما داشته و تمایل دارد هر بار این تجربه خرید را تمدید نماید. لازمه رسیدن به مشتریان وفادار،  یادگیری و آموختن تکنیک‌های مشتری مداری و انجام نظر سنجی‌ها و ارتباط متقابل و مداوم با مشتریان می‌باشند.

روش‌های گوناگونی از گذشته تا کنون جهت دریافت نظرات مشتریان در بازار ما بین فروشندگان و خریداران وجود داشته است و تقریباً هر فروشنده با توجه به مهارت‌هایی که در گرفتن ارتباط و نحوه گفتگو داشته است توانسته مشتری بیشتر و نهایتاً فروش بیشتری را داشته باشد. اما امروزه همانگونه که گفته شد بنا به تغییرات اساسی در ساختار جامعه و حوزه دیجیتال و تکنولوژی‌ها و فناوری‌های روز دنیا، نحوه ارتباطات از دنیای واقعی به دنیای مجازی انتقال یافته است. بر همین مبنا به جهت هماهنگی و سازگاری با این تغییرات لازم است نحوه نظر سنجی نیز تغییر یابد. بر همین اساس است که یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین روش‌ها برای دریافت بازخوردها از مشتریان، بهره‌گیری از نرم افزار نظرسنجی می‌باشد. البته لازم است اینجا اشاره کنیم که یکی از روش‌های دیگری که توانسته به کمک نرم افزار بیاید و در زمینه دریافت نظرات و بازخوردهای مثبت یا منفی از مشتریان کمک کننده باشد، اتصال سامانه پیامک رسان  باران به نرم افزار می‌باشد. یعنی شما در کسب و کار مدرن خود به صورت همزمان می‌توانید از چندین روش به صورت ترکیبی بهره بگیرید و استراتژی‌های خود را برای تبدیل مشتریان عادی به مشتریان وفادار طراحی نمایید.

 

مزایای افزونه پیامک رسان باران چیست؟

شما با داشتن نرم افزار نظرسنجی می‌توانید به صورت شفاف و واضح اطلاعات و پرسونای مخاطبان خود را به دست آورید و اطلاعات به دست آمده را به خوبی تحلیل کنید و نهایتاً نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی نمایید و جهت بهبود روند کسب و کاری خود طرح‌ها و پلن‌های اجرایی خود را طراحی نمایید. حال با وجود گوشی‌های موبایل در میان تمامی خانه‌ها و افراد، افزونه پیامک رسان به شما کمک می‌کند که با ارسال یک پیامک هر بار بعد از خرید، فرم نظر سنجی برای مشتریانتان ارسال شود تا راحت‌تر بتوانید به اطلاعات و بازخوردها از نحوه فروش و محصولات و کالاها و یا خدمات خود دست یابید. افزونه پیامک رسان این امکان را فراهم می‌کند که بتوانید آن را به دیگر نرم افزاهای باشگاهی، یا نرم افزار فروشگاهی و رستورانی و نرم افزار نظرسنجی وصل کنید و به راحتی بتوانید با تک تک مشتریان به صورت گروهی یا انفرادی ارتباط داشته باشید. همچنین شما می‌توانید متن‌های تبلیغاتی و با یادآوری‌هایی همچون یادآوری زمان تولد و غیره را به مشتریان خود اعلام کنید و روابط پررنگ‌تری با مشتریان خود داشته باشید. از دیگر مزیت‌های افزونه پیامک رسان می‌توانیم به این موارد اشاره‌ای داشته باشیم:

 • دریافت رضایت مشتریان بنا به پیگیری و ایجاد احساس احترام برای خرید آنان
 • صرفه جویی در پیام به دلیل انتقال پیام به چنیدن نفر در یک زمان
 • افزایش تعاملات به دلیل ارسال پیامک هدف‌دار و اختصاصی برای مشتریان
 • کاهش هزینه‌ها برای جلب مشتریان و انجام تبلیغات برای کسب و کارها
 • در دسترس بودن ارتباط بنا به همراهی گوشی‌های همراه در تمام زمان‌ها با افراد و بهره گیری از امکانات روز

نرم افزار نظر سنجی را چگونه تهیه کنید؟

هرگز هیچ کسب و کاری نمی‌تواند منکر اهمیت و جایگاه نظر سنجی از مشتریان خود به جهت رشد و توسعه کسب و کار و همچنین بهبود روند عملکردی کسب و کارها باشد. برهمین اساس است که در دنیای مدرن امروزه تهیه نرم افزار نظرسنجی به یکی از اولین اولویت‌ها برای تمامی کسب و کارها تبدیل شده است. دریافت نظرات و بازخوردها اولین و مهم‌ترین اطلاعات اولیه را برای تحلیل و نهایتاً برنامه ریزی درست و طراحی استراتژی‌های دقیق ایجاد می‌کند. این مسیر دقیقاً راهی است که شما را به حرفه‌ای شدن می‌رساند. بر همین مبنا است که تهیه تجهیزات جدید همچون نرم افزار نظر سنجی مهم می‌باشد.

سایت رسمی گروه نرم افزاری باران

شما نیز برای دستیابی به یکی از بهترین و کاربردی‌ترین نرم افزارهای نظر سنجی می‌توانید به آدرس وبسایت (www.Baransys.com) مراجعه کنید و جهت دریافت نرم افزار و همچنین افزونه پیامک رسان اقدام نمایید. همچنین شما می‌توانید قبل از خرید نرم افزار با تیم کارشناسی مجموعه بزرگ باران ارتباط بگیرید و سؤالات و راهنمایی‌های لازم را جهت تهیه نرم افزار نظرسنجی و نصب آن دریافت نمایید. مجموعه نرم افزاری باران شما را همراهی خواهند کرد تا  با دریافت مشاوره‌های حرفه‌ای به دنیای مدرن بازار وارد شوید و در جهت رشد و بهبود عملکرد کسب و کاری خود حرکت نمایید.

یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. کجا دارید می‌روید؟!

  2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

  3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

  4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

  5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

  6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

  7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

  8. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

  9. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

  10. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

  11.  یک رتبه و چند نکته

  12. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

  13. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

  14. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

  15. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

  16. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

  17. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

  18. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

  19. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

  20. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

  21. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

  22. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

  23. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

  24. چرا اسرائیل قدرت تاثیرگذاری بر پرونده هسته ای ایران را ندارد؟

  25. قیمت واکسن کرونا اعلام شد

  آخرین عناوین