واکنش احمدی‌نژاد به احتمال ردصلاحیتش در انتخابات۱۴۰۰/ از ابتدا به دنبال رابطه ایران و آمریکا بودم

سیاسی،   3991203015 ۳۸ نظر، ۱۹ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس دولت نهم و دهم گفت: ما از روز اول و بر اساس اصول ثابت، دنبال صلح و عدالت بودیم. در دولت اول، ما رسما خواستیم که رابطه بین دو ملت ایران و آمریکا برقرار شود. خواستار پرواز مستقیم بین تهران و نیویورک شدیم. بعد از رسیدن به صنعت غنی سازی، من خواستار همکاری به جای تقابل شدم. من همیشه طرفدار صلح، عدالت و احترام برای همه ملت ها بوده و هستم.

واکنش احمدی‌نژاد به احتمال ردصلاحیتش در انتخابات۱۴۰۰/ از ابتدا به دنبال رابطه ایران و آمریکا بودم

به گزارش خبرآنلاین، محمود احمدی نژاد مدت زمانیست تحرکات سیاسی خود را اوج بخشیده است، مصاحبه با رسانه های خارجی و داخلی نیز این روزها بیش از گذشته شده است و او دائما خود را در معرض سوالات رسانه ها و لنز دوربین ها قرار می هد.

بنا به روایت کانال رسمی پایگاه اطلاع رسانی احمدی‌نژاد، او اخیرا گفتگویی با شبکه انگلیسی زبان تلویزیون دولتی ترکیه موسوم به "تی آر تی" انگلیسی داشته است که بخش هایی از آن را می خوانید؛

شما در حال آماده شدن برای بازگشت به سیاست هستید؟

من هیچوقت از سیاست دور نبوده ام که بخواهم برگردم. مگر می شود که انسان نسبت به سرنوشت اجتماعی بی تفاوت باشد؟ برخی تصورشان این است که فقط مناصب سیاسی هست که حاملین آن باید نسبت به سرنوشت جامعه، احساس مسئولیت کنند. مسئولیت اجتماعی یک امر عام است. 

 شورای نگهبان در سال ۹۶، صلاحیت شما را برای شرکت در رقابت انتخابات سال ۱۳۹۶ رد کرد و شما نتوانستید در این انتخابات شرکت کنید، آیا فکر می کنید شورای نگهبان صلاحیت شما را در انتخابات سال آینده ایران تایید خواهد کرد؟

من هنوز راجع به انتخابات نظری نداده ام و موضعی نگرفته ام اما نقطه نظراتی دارم که در صورت ضرورت، در موعد انتخابات آن را با مردم در میان خواهم گذاشت.

ماجرای نامه احمدی‌نژاد به بایدن

شما با بایدن مراوده داشته و نامه ای برای او فرستاده اید. آن نامه چه بود؟

من در ۱۵ سال اخیر، به تمام روسای جمهور آمریکا، بعد از شروع کارشان نامه نوشتم و در آنها شرایط جهانی را تشریح کردم.  البته در تمام این نامه ها، بطور خاص اشاره ای هم به رابطه دو ملت ایران و آمریکا کردم. شما می دانید که بیش از ۴۰ سال است که به خاطر تصمیم سیاسی دولت ها، رابطه بین ملت ایران و ملت آمریکا بسیار تضعیف شده و در حد قطع است. در تمام اینها به اهمیت رابطه دو ملت اشاره کردم و اینکه دولت ها باید اختلافات خود را بگونه ای جلو ببرند که مانع از ارتباط بین دو ملت نشوند و در نامه های اخیر هم تاکید کردم که این اختلاف طی ۴۰ سال به ضرر هر دو ملت بوده و سایر ملت ها هم نه تنها نفعی نبرده اند بلکه آنها هم ضرر کرده اند و خواستم که عقلای دو طرف بنشینند و بر اساس عدالت و احترام مسائل‌شان را حل کنند.

مسئله اصلی بین ایران و آمریکا از نظر احمدی نژاد 

 بایدن، گفته است که می خواهد توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ را احیا کند، اما اصرار دارد که ایران بایستی ابتدا گامهای هسته ای خود را، معکوس نماید. از طرف دیگر، ایران از آمریکا می خواهد که ابتدا، تحریم ها را بردارد، قبل از اینکه بتوان درباره احیای توافق، بحث کرد. این یک مسابقه اراده هاست. چه کسی ابتدا، چشمک خواهد زد؟ توصیه شما به جانشین تان یعنی رئیس جمهور کنونی ایران چیست؟

به نظر من اولین مسئله بین ایران و آمریکا این نیست، اولین مسئله، رابطه دو ملت است. هم ملت آمریکا ملت بسیار مهم و اثرگذاری است و هم ملت ایران بسیار اثرگذار است. رابطه این دو می تواند به صلح و پیشرفت جهانی و همبستگی بین ملت ها کمک کند. ظرفیت های عظیمی در ایران و آمریکا هست که الان دو ملت از آن محروم هستند. یک توافقنامه مانند برجام برای این است که مسائل را حل کند، اختلافات را از بین ببرد و زمینه همکاری را درست کند اما ما مشاهده کردیم که نه تنها اختلافات را حل نکرد بلکه مسائل را پیچیده تر کرد. من معتقد هستم که یک بار دیگر ایران و آمریکا و بقیه باید بنشینند و مسائل را از ابتدا بر پایه عدالت و احترام با هم مرور کنند و اگر توافقی می شود، یک توافق عادلانه، احترام آمیز و با رعایت حقوق یکسان ملت ها تنظیم شود و تقابل ۴۰ ساله، به همکاری و تعامل تبدیل شود.

واکنش احمدی نژاد به احتمال ردصلاحیتش در انتخابات ۱۴۰۰ /از ابتدا به دنبال رابطه ایران و آمریکا بودم! /فیلتر معنا ندارد

شما اخیرا نامه ای به ولیعهد عربستان، محمد بن سلمان، ارسال کرده، در آن درخواست مذاکرات مستقیم بمنظور کاهش تنشهای منطقه ای، و پایان جنگ یمن را نموده اید. آیا او پاسخی ارایه کرده است؟ آیا شما تمایل دارید روابط با عربستان را، بهبود بخشید؟

هر اقدامی که به برقراری صلح کمک کند ما از آن استقبال می کنیم و اگر بتوانیم آن اقدام را انجام می دهیم. من به عنوان یک انسان، از شرایط یمن بسیار رنج می برم. من معتقد هستم که می شد صلحی را برقرار کرد، امروز هم می شود. معتقد هستم که در نهایت هم باید صلحی بین یمن و عربستان اتفاق بیفتد. آنها هستند که باید اراده کنند، تصمیم بگیرند و بر اساس عدالت و احترام کنار هم بنشینند و مشکل را حل کنند. آن زمان هم ما پالس های مثبتی را دریافت کردیم منتهی چون دخالت دیگران وجود داشت، کار یک مقدار پیچیده شد. اگر از من کاری بربیاید، حتما کمک خواهم کرد که هر چه زودتر آتش بس و سپس یک صلح پایدار برقرار شود.

توصیه احمدی‌نژاد به پوتین

اخیرا نامه ای از شما منتشر شد که به آقای پوتین رئیس جمهور روسیه نوشته بودید، انگیزه شما از نوشتن این نامه چه بود؟

من حدود ۹ ماه پیش برای آقای پوتین نامه نوشتم و در آن به دیدارهای بسیار مثبت خودم با ایشان اشاره کردم. روابط ایران با روسیه، رابطه بسیار خوبی است. در این نامه از موضع دلسوزی به ایشان توصیه کردم که طولانی شدن مدت حکومت ها و حکومت افراد، تبعات منفی دارد و به نفع ملت ها نیست و امروز هم به ایشان توصیه می کنم که مراقبت کنند، دائما افکارسنجی کنند، نظر مردمشان را دریافت کنند و اگر دیدند که نظر مردم منفی است، تصمیمات جدیدی بگیرند. در واقع باید دائما طبع مردم را بسنجند، اگر مردم روسیه نظر دیگری دارند، قبل از اینکه منجر به مسائل غیرقابل بازگشت شود، تصمیمات را اصلاح کنند. اصل حاکمیت، متعلق به انسانهاست، تجربه هم نشان داده است که وقتی حکومت ها طولانی می شود، مشکلات و مفاسدی ایجاد می شود که این نه به نفع حکومت افراد است و نه به نفع ملت هاست. این یک توصیه دلسوزانه بود که ابعاد آن را تشریح کردم، قبل از اینکه بخواهند قانون اساسی‌شان را تغییر بدهند. هم دلم برای مردم روسیه می سوزد، آنها را دوست دارم و هم اینکه علاقه مند هستم آقای پوتین سرنوشت خوبی داشته باشند و در خدمت به مردم روسیه موفق بشوند.

برخی استفاده شما از توئیتر را عجیب می دانند زیرا در دوره ریاست جمهوری شما مقامات ایرانی، فیس بوک و توئیت را در سال ۲۰۰۹ ممنوع کردند، آیا هنوز هم توئیتر در ایران، ممنوع است؟

همان کسانیکه فیلتر می کنند، همان ها هم در ایران فیلترشکن می فروشند. امروز در دنیای ارتباطات فیلتر معنا ندارد. فیلتر کردن و ایجاد محدودیت، یک امر شکست خورده است.

شما از چه ضد فیلتری برای دسترسی به توئیتر، استفاده می کنید؟

این را باید از کسانیکه اجازه نمی دهند بپرسید. من موافق استفاده کامل مردم از فضای مجازی هستم.

از ابتدا به دنبال رابطه ایران و آمریکا بودم

 به نظر می رسد که شما پس از خاتمه ریاست جمهوری، به میزان زیادی تغییر کرده اید، آیا این برداشت، منصفانه است؟ در این بازآفرینی چه عاملی موثر بوده است؟

بالاخره هر انسانی رشد می کند، دانشش توسعه می یابد و تجربیاتش افزوده می شود اما ما از روز اول و بر اساس اصول ثابت، دنبال صلح و عدالت بودیم. در دولت اول، ما رسما خواستیم که رابطه بین دو ملت ایران و آمریکا برقرار شود. خواستار پرواز مستقیم بین تهران و نیویورک شدیم. بعد از رسیدن به صنعت غنی سازی، من خواستار همکاری به جای تقابل شدم. من همیشه با تجاوز، اشغال سرزمین دیگران، چپاول ملت ها و زورگویی مخالف بوده ام و الان هم مخالف هستم. من همیشه طرفدار صلح، عدالت و احترام برای همه ملت ها بوده و هستم. 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۸۳۳۲۵۳۰۹:۱۹:۰۳ ۱۳۹۹/۱۲/۳
حرف مردم هم در 88 همین بود که این شخص توانایی اداره کشور را ندارد.
ناشناس۱۸۳۳۴۴۹۱۱:۳۵:۱۴ ۱۳۹۹/۱۲/۳
حرف فتنه گران نه مردم ولی احمدی نژاد اجازه دهد جوان ترها میدان را بگیرند
ناشناس۱۸۳۳۵۴۵۱۲:۴۰:۳۵ ۱۳۹۹/۱۲/۳
ظاهرا نظر ملت مهم نیست
ناشناس۱۸۳۳۵۷۲۱۳:۰۰:۰۸ ۱۳۹۹/۱۲/۳
لابد حسن روحانی دارد؟
وحید۱۸۳۳۵۷۴۱۳:۰۰:۴۸ ۱۳۹۹/۱۲/۳
کدام مردم؟ طرفداران نامزد شکست خورده بخشی از مردم بودند نه مهم. اکثریت به ایشون رای دادند
ناشناس۱۸۳۳۵۸۵۱۳:۰۸:۱۸ ۱۳۹۹/۱۲/۳
با افتضاحی که دولت روحانی بوجود آورده حالا همه میگن صد رحمت به محمود.
ناشناس۱۸۳۳۵۹۰۱۳:۱۲:۴۷ ۱۳۹۹/۱۲/۳
هر چی آورد سرمملکت همین آقا بود.۸ سال سرمون را پایین آورد.خودشو ناجی دنیا میدونه.
ناشناس۱۸۳۳۶۴۴۱۳:۵۲:۳۱ ۱۳۹۹/۱۲/۳
اولا چند درصد مردم؟ ثانیا الان اعضای ستاد رقیبش وزیر اند و مشغول اداره امور
جواد۱۸۳۳۶۷۸۱۴:۰۴:۱۷ ۱۳۹۹/۱۲/۳
۲۴نفر از مردم حرفشون رو سال ۸۸ زدن اما یه عده که اقلیت هم بودند ۹ماه کشور رو به آشوب کشیدن ومقدمه تحریم ها رو که باعث تصویب قطعنامه حقوق بشری ۱۹۲۹ شد، فراهم کردند.
ناشناس۱۸۳۳۷۵۰۱۴:۵۴:۳۶ ۱۳۹۹/۱۲/۳
حرف مردم نبود حرف اونایی بود که می گفتند اوباما توبا مایی یا اونا ،حرف اونایی بود که فیس بوک را بخاطرشون قطع نکردند، حرف اونایی بود که خانم مرکل وکلینتون واوباما وانگلیس صراحتا ازشون حمایت کردند الف منتشر کن
ناشناس۱۸۳۳۷۶۲۱۵:۰۱:۲۲ ۱۳۹۹/۱۲/۳
روحانی چی؟ دارد؟ جانگیری و ظریف چطور؟ خخخخ تیم خودتون پر است از نوابغ
ناشناس۱۸۳۳۸۳۷۱۵:۴۹:۰۹ ۱۳۹۹/۱۲/۳
بگو حرف من... اگر روحانی ۲۴میلیون رای داره همین تعداد هم‌ محمود رای آورد... شما بهانه تان احمدی نژاد بود وگرنه توصف سیب زمینی مفتی دست وپا می زدی را یادت رفته
ناشناس۱۸۳۳۸۴۶۱۶:۰۰:۰۶ ۱۳۹۹/۱۲/۳
بهتره بگی عده قلیلی از مردم، چون اکثریت قبولش داشتند که رای آورد دیگه اونم با اختلاف بالا
ناشناس۱۸۳۳۳۰۸۱۰:۰۲:۵۶ ۱۳۹۹/۱۲/۳
خدا رو شکر که رد صلاحیت شدی
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۸۳۳۳۲۵۱۰:۱۴:۵۸ ۱۳۹۹/۱۲/۳
از جناب دکتر احمدی نژاد درخواست میشود در صورت پیروزی در انتخابات اولین گام بزرگ خود را بدون اتلاف وقت به قلع و قمع مفسدین اقتصادی و ملی کردن تمامی ثروت های بیش از یک زندگی خوب و مطلوب بردارند
ناشناس۱۸۳۴۳۲۲۲۲:۴۳:۵۸ ۱۳۹۹/۱۲/۳
۸ سال رییس جمهور بود هیچ کاری نکرد وفقط وعده داد حالا امید به ایندش بستید؟
ناشناس۱۸۳۳۳۷۰۱۰:۴۰:۲۱ ۱۳۹۹/۱۲/۳
خسر الدنیا و الاخره
ناشناس۱۸۳۳۳۹۲۱۰:۵۸:۲۹ ۱۳۹۹/۱۲/۳
دوره تو را هم دیدیم با آن سخنرانی کذایی در سازمان ملل که همه بیرون رفتند و تو به در و دیوار خط و نشان میکشیدی
ناشناس۱۸۳۳۴۶۱۱۱:۴۲:۴۴ ۱۳۹۹/۱۲/۳
این خارجیها اونقدر که ما تورو شناختیم هنوز نشناختنت...واسه همین میتونی بزاریشون سرکار...
ناشناس۱۸۳۳۵۱۱۱۲:۱۳:۴۴ ۱۳۹۹/۱۲/۳
اقای احمدی نژاد لطفا به بقیه اجازه خدمتگذاری بدن.
ناشناس۱۸۳۳۹۴۲۱۷:۰۵:۴۳ ۱۳۹۹/۱۲/۳
منظورت ظریف خودکار پرت کن است؟
ناشناس۱۸۳۳۵۲۰۱۲:۲۰:۴۲ ۱۳۹۹/۱۲/۳
به نظرم ايشان خوب تغيير موضع مي دهند و رنگ عوض مي كنند.
حسین آزاده۱۸۳۳۵۳۳۱۲:۳۰:۵۴ ۱۳۹۹/۱۲/۳
عجیب است به یک رئیس جمهور سابق اجازه داد می‌شود با هر کسی مصاحبه کند و هر موضعی بر خلاف موضع اعلام شده حکومت اعلام کند و یک رئیس جمهور سابق دیگر اجازه حرف زدن نداشته باشد.
ناشناس۱۸۳۳۵۳۵۱۲:۳۳:۱۳ ۱۳۹۹/۱۲/۳
به این حالت میگویند «خود همیشه رئیس جمهور پنداری»
ناشناس۱۸۳۳۵۹۴۱۳:۱۶:۳۵ ۱۳۹۹/۱۲/۳
یا احمدی یا هیچ احدی.
ناشناس۱۸۳۳۶۰۵۱۳:۲۳:۰۳ ۱۳۹۹/۱۲/۳
اگر در بین مردم جایگاهی ندارد تاییدش کنید و رای هایش را بشمارید
محمد۱۸۳۳۶۲۳۱۳:۳۵:۵۹ ۱۳۹۹/۱۲/۳
چی میگه این؟
عباس۱۸۳۳۶۳۸۱۳:۴۸:۲۲ ۱۳۹۹/۱۲/۳
آره، ولی روحانی داشت و داره
ناشناس۱۸۳۳۶۴۸۱۳:۵۴:۲۴ ۱۳۹۹/۱۲/۳
اجازه دهید رییس دولت هفتم وهشتم هم مصاحبه داشته باشه
ناشناس۱۸۳۳۷۰۷۱۴:۲۰:۳۵ ۱۳۹۹/۱۲/۳
با ید این اقا به خاطر عملکرد ویرانگر در 8 سال مسولیت محاکمه شود.
ناشناس۱۸۳۳۹۴۸۱۷:۰۸:۰۰ ۱۳۹۹/۱۲/۳
منظورت روحانیه ؟
ناشناس۱۸۳۳۷۳۶۱۴:۴۳:۲۶ ۱۳۹۹/۱۲/۳
به نظر میرسد ایشان اهمیتی برای به بازی گرفته شدن در سیستم حاضر قائل نیست و تمایل دارد بازی خودش را انجام دهد ، البته باید دید تا کجا میتواند تحمل شود و پیش برود.
ناشناس۱۸۳۳۹۵۱۱۷:۰۹:۱۲ ۱۳۹۹/۱۲/۳
ببخشید اون روحانی است که در تمام دنیا به بازی گرفته میشه.
ناشناس۱۸۳۳۷۴۰۱۴:۴۶:۵۳ ۱۳۹۹/۱۲/۳
اتفاقا دو ملت ایران و امریکا با هم ارتباط بسیار نزدیک و خوبی دارند . فرزندان نخبه ایران که در کشور خود جایی برای بودن ندارند به آغوش ملت آمریکا رفته و هر دو طرف منتفع میشوند
ناشناس۱۸۳۳۷۷۲۱۵:۰۴:۲۱ ۱۳۹۹/۱۲/۳
احمدی نژاد : بالاخره هر انسانی رشد می کند، دانشش توسعه می یابد و تجربیاتش افزوده می شود.
ناشناس۱۸۳۴۱۴۹۲۰:۱۶:۱۸ ۱۳۹۹/۱۲/۳
مردم موش ازمایشگاهی نیستن
ناشناس۱۸۳۴۰۹۱۱۹:۱۷:۲۰ ۱۳۹۹/۱۲/۳
تمام مشکلات تحریمی ما زیر سر همین آقا ست. حالا که نوبت انتخابات فرا رسیده گربه شد عابد و زاهد و مسلمانا!
ناشناس۱۸۳۴۲۲۲۲۱:۰۹:۵۵ ۱۳۹۹/۱۲/۳
احمدی از روحانی بهتر بود.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. ساز ناهماهنگ دولت و مجلس در برابر آژانس اتمی

 2. تکذیب انتشار تصویر دستبوسی حدادعادل از فرح + عکس

 3. خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات می شوند

 4. توضیحات یک مقام مسئول درباره اتفاقات سراوان

 5. گروسی: اگر توافق حاصل نمی‌شد ایران می‌توانست گام‌های غیرقابل بازگشت بردارد

 6. واکنش محسن رضایی به توافق ایران و آژانس

 7. روحانی: هر اقدامی که به ثبات و آرامش اقتصادی لطمه بزند، خیانت است/ وحدت کلمه اولویت نخست دوره بازآفرینی پس از جنگ اقتصادی است

 8. تحلیل حسین شریعتمداری از بُرد قطعی ما و باخت حتمی حریف

 9. کره جنوبی: دارایی‌های ایران پس از رایزنی با آمریکا آزاد می‌شود

 10. امین زندگانی: می‌توان هنرمندانی که مشغول به کار هستند را در اولویت واکسن قرار داد

 11. گلایه حسین شریعتمداری از نمایندگان مجلس/روایت عبدی از مشکلات اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش رئیسی به درخواست انتخاباتی تعدادی از خبرگان/ امیدواری علی مطهری به بهبود اوضاع اقتصادی

 12. جزئیات تاسف انگیز نابودی داروگر در اثر خصوصی سازی

 13. دعوت مراجع تقلید از مردم برای انجام اعمال ایام البیض به صورت فردی

 14. ظریف: توافق با آژانس موفقیت بی‌نظیر دیپلماتیک است/ در تاریخ ثابت خواهد شد که این توافق یکی از نقاط قوت ماست

 15. واکنش ده‌نمکی به انتقادات از دادستان و بازگشت سحر قریشی به تلویزیون

 16. خروج پول از کشور با ارز دیجیتال

 17. سلبریتی‌ها با درآمد بیش از ٢٠٠ میلیون ملزم به پرداخت مالیات شدند

 18. عنابستانی: صداقت با مردم باعث رشد مشارکت انتخاباتی است

 19. وزیر بهداشت: امسال بدترین سال اقتصادی دولت بعد از انقلاب بود

 20. مروری بر مازاد نقدینگی

 21. پیام تسلیت سپاه درپی درگذشت انیس نقاش

پربحث‌های هفته

 1. ساز ناهماهنگ دولت و مجلس در برابر آژانس اتمی

 2. پدری که با «کودتا« آمد، پسری که با «کودتا» برگشت

 3. چرا دولت بایدن به برجام برنمی گردد؟

 4. استانداری که صاحب استاندارد شد

 5. میدل ایست آی: برنامه موشکی ایران ناشی از یک نگرانی امنیتی مشروع است

 6. نظر حداد عادل درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات

 7. موافقت مجلس با ارجاع پرونده دولت به قوه قضاییه به خاطر استنکاف از قانون لغو تحریم‌ها

 8. آیا کار مجلس این است؟!

 9. کانون سردفتران: لایحه دولتی نقل و انتقال خودرو توسط پلیس فراقانونی است؛ مانع می‌شویم

 10. دولت پالس‌های فریبنده به دشمن داد/ گام‌های کاهش تعهدات برجامی را اجرا نکرند

 11. ایران؛ جت مسافری ۱۰۰ نفره‌ می‌سازد

 12. ربیعی: با اطمینان می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که لغو تمامی تحریم‌ها، نزدیک است

 13. مجسمه ناکارامدی مدیران شهری وسط تهران !

 14. ماجرای اجرای حکم قصاص در زندان رجایی‌شهر/ التماس‌های زن اعدامی نجاتش نداد

 15. رهبر انقلاب: علاج دردهای مزمن کشور در انتخابات پر شور و انتخاب صحیح است/ در برجام حرف زیاد شنیده‌ایم، این بار فقط عمل/ امروز مردم حاکم بر سرنوشت کشور هستند

 16. ساندی تایمز: روزهای سختی در انتظار محمد بن سلمان است

 17. تکذیب انتشار تصویر دستبوسی حدادعادل از فرح + عکس

 18. سازمان سنجش و تضییع حقوق برخی داوطلبان کنکور

 19. پاسخ حداد عادل به سخنان احمدی نژاد

 20. پیش‌فروش خودرویی که مجوز هم ندارد !

 21. حذف حقوق‌های نجومی در کمیسیون تلفیق/حداکثر حقوق همان هفت برابر حداقل حقوق خواهد بود نه ۱۴ برابر

 22. خوش بینی تامین اجتماعی برای افزایش دوباره حقوقها

 23. واکنش احمدی‌نژاد به احتمال ردصلاحیتش در انتخابات۱۴۰۰/ از ابتدا به دنبال رابطه ایران و آمریکا بودم

 24. تورم سوئد سه برابر شد!

 25. حداکثر حقوق دریافتی کارمندان دولت ۱۵برابر حداقل حقوق شد/ تصویب ۵ پله مالیات حقوق‌بگیران

پربحث‌های هفته

 1. ساز ناهماهنگ دولت و مجلس در برابر آژانس اتمی

 2. پدری که با «کودتا« آمد، پسری که با «کودتا» برگشت

 3. چرا دولت بایدن به برجام برنمی گردد؟

 4. استانداری که صاحب استاندارد شد

 5. موافقت مجلس با ارجاع پرونده دولت به قوه قضاییه به خاطر استنکاف از قانون لغو تحریم‌ها

 6. آیا کار مجلس این است؟!

 7. دولت پالس‌های فریبنده به دشمن داد/ گام‌های کاهش تعهدات برجامی را اجرا نکرند

 8. ربیعی: با اطمینان می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که لغو تمامی تحریم‌ها، نزدیک است

 9. رهبر انقلاب: علاج دردهای مزمن کشور در انتخابات پر شور و انتخاب صحیح است/ در برجام حرف زیاد شنیده‌ایم، این بار فقط عمل/ امروز مردم حاکم بر سرنوشت کشور هستند

 10. تکذیب انتشار تصویر دستبوسی حدادعادل از فرح + عکس

 11. پاسخ حداد عادل به سخنان احمدی نژاد

 12. حذف حقوق‌های نجومی در کمیسیون تلفیق/حداکثر حقوق همان هفت برابر حداقل حقوق خواهد بود نه ۱۴ برابر

 13. واکنش احمدی‌نژاد به احتمال ردصلاحیتش در انتخابات۱۴۰۰/ از ابتدا به دنبال رابطه ایران و آمریکا بودم

 14. یک نامه عجیب و پاسخی هنرمندانه

 15. کرباسچی: از انتخاب روحانی نه پشیمانیم نه توبه می‌کنیم

 16. شریعتمداری خطاب به ظریف: برادر عزیز؛ این امتیاز که وجود خارجی ندارد!

 17. نظر کرباسچی درباره نامزدی محسن هاشمی در انتخابات ۱۴۰۰/ دستور رهبری به نیروهای مسلح در ماه‌های آخر ریاست جمهوری ترامپ/ واکنش احمدی نژاد به احتمال ردصلاحیت در انتخابات

 18. واکنش جهانگیری به برخورد با متخلفان خصوصی‌سازی/ برخی تازه به مسئولیت رسیده به دنبال بگیر و ببند هستند

 19. روایت نادران از نقطه ضعف مجلس/ رویاپردازی به سبک علی ربیعی/ پایداری، پاشنه آشیل رئیسی می‌شود؟/ ظریف، کاندیدای اول اصلاح‌طلبان

 20. نماینده مجلس: دانشمند جوان قزوینی موفق به کشف داروی ضدکرونا شده است

 21. روحانی: رئیس جمهوری مسئول اجرای قانون اساسی است/ قانون اساسی را به تعطیلی نکشانیم/ ۱۰۰ درصد قانون اقدام راهبردی را اجرا کردیم/ از برجام حفاظت می‌کنیم

 22. بیانیه دولت: مذاکرات ایران با آژانس کارآمدترین شیوه برای اجرای کامل مصوبه مجلس است

 23. واکنش محسن رضایی به توافق ایران و آژانس

 24. باهنر: باید دولتی بیاوریم که هم فکر کند و هم کار/ دولت روحانی سرزنده و سرحال و امیدوار به آینده نبود

 25. استقبال از سخنان اخير سيدحسن خمينی

آخرین عناوین