۱۰ سايت برتر خريد ارز ديجيتال در ايران

گزارش بازرگانی،   3990917088

تاريخ بشر در سده هاي گذشته به خوبي به ياد دارد كه چگونه در گذشته از سكه و اسكناس استفاده مي­شده است و همچنين به ياد داريم كه در دو دهه گذشته كارتهاي اعتباري و تراكنشهاي مالي الكترو نيك چگونه جايگزين سكه و مسكوكات شدند و امروزه بيت كوين، اتريوم، ريپل و ... نام هايی است که در همه جا شنيده مي شوند از محل كار تا ميهماني آخر هفته اي كه با دوستانتان در آن به گپ و گفت مي پردازيم.

گذشته از اينكه امروزه ارزهاي ديجيتال رقيب بسيار جدي براي پول هاي رايج و معتبر كشورهاي جهان شده است و اقبال همگان را برای انجام معاملات جلب کرده اند اين سوال اساسي در ذهن خطور مي كند كه چگونه مي توان اين ارزها را خريد و محل معامله آنها كجاست؟

در پاسخ به اين سوال بايد شما را به صرافي ديجيتال ارجاع داد، آنها گونه اي جديد از صرافي ها هستند كه به واسطه تولد ارزهاي ديجيتال به وجود آمده اند و رسالت ارايه خدمات صرافي در حوزه ارزهاي ديجيتال را دارا هستند و به نوعي جايگزين سيستم بانكي و مالي در آينده خواهند شد.

مدتي است كه شاهد حضور اين نمونه از سايت ها در فضاي وب مي باشيم و در اين راستا و در ادامه به بررسي ليستي از اين گونه صرافي ها و ارزيابي مزايا و معايب آنها خواهيم پرداخت.

 

 • صرافي والكس

اين صرافي جزو اولين صرافي هاي ارز ديجيتال در ايران مي باشد و امكان معامله مستقيم در اين سايت وجود دارد از مزاياي والكس مي توان به ابزارهاي تحليلي و چارت فني اشاره کرد.

اما از نقاط ضعف آن مي توان به طراحي سايت اشاره نمود كه از رنگ هاي كلاسيك و خسته كننده استفاده شده است. يكي ديگر از مشكلات آن زماني مي باشد كه بيت كوين دچار نوسانات شديد مي شود و سرور كارگزاري دچار قطع و وصل مكرر مي گردد.

از ديگر نقاط ضعف آن نيز نداشتن هيچگونه اپليكيشن است.

 

 • صرافي نوبيتكس nobitex.ir

اين صرافي نيز يكي از وب سايتهايي است كه امكان خريد و فروش ارزهاي ديجيتال را فراهم کرده است در بررسي عملكرد اين صرافي به نتايج زير دست پيدا كرديم از مزاياي آن مي توان به داشتن يك اپليكيشن اندرويدي اشاره نمود و همچنين وب سايت آن نسبت به صرافي والكس طراحي بهتري دارد اما همچنان از وجود كليشه هاي كلاسيك رنج مي برد و انسان را به ياد سايت هاي 10 سال قبل مي­اندازد. سرعت كند در پشتيباني از ديگر معايب اين صرافي مي باشد و اين امر نيازمند تجديد ساختار سازماني اين سايت مي باشد تا بتواند رضايت مشتري را بيشتر جلب کند.

 

اين صرافي در مجموعه صرافي هاي نو ظهور در دنياي صرافي هاي ديجيتال مي باشد و به جرات مي توان گفت كه به رغم نوظهور بودن در بازار تا به حال بيشترين امتياز را در بين 10 صرافي موجود كسب کرده است. اولين نكته اي كه در بازديد از سايت مي توان به آن اشاره کرد طراحي مدرن و درخور شان يك كسب و كار مدرن است.

وجود باشگاه مشتريان قدرتمند و پشتيباني مرتب از آنها دلگرمي خاصي را در آنها پديد آورده است. از ديگر مزاياي اين كارگزاري مي توان به داشتن صرافي در كشورهاي امارات و تركيه اشاره کرد كه اين امر موجب بالا بردن ضريب امنيت اين صرافي شده است.

از ديگر نكات مثبت اين صرافي مي توان به سرعت بالاي معاملات آن اشاره کرد كه اين سرعت بالا مرهون داشتن صرافي در امارات و تركيه است.

همچنین در خصوص ديگر ويژگيهاي اين صرافي مي توان به داشتن اتاق معاملات Trading Room و تالار راهنما Signal Hall اشاره کرد كه تحت نظارت تحليلگران با تجربه بازار در حال ارائه خدمات به مشتريان هستند.

آخرين نكته در مورد اين صرافي داشتن وبلاگ است كه خبرها و تحليل­هاي آن مي تواند به افرادي كه قصد آشنايي با دنياي ارزهاي ديجيتال را دارند كمك شاياني کند.

از نقاط ضعف اين صرافي نیز مي توان به محدوديت در ارايه ارزهاي ديجيتال اشاره کرد، صرافي گرندكس تنها به عرضه دو ارز ديجيتال پرداخته است كه اين امر موجب كاهش تنوع در راستاي انتخاب مشتريان است.

 

 • صرافي اوكي ايكسچنجok-ex.biz

امنيت در تبادلات مالي همواره جزو مهمي از مراحل انجام كار مي باشد و اين صرافي از اين لحاظ عملكرد ضعيفي دارد.

با ورود به سايت اين صرافي با اين پيغام مواجه مي شويد كه "با توجه به بروزرسانی اخیر و یکپارچه سازی اوکی اکسچنج با اوکی اکس تریدر ، لطفا برای دسترسی به وب سایت به آدرس جدید مراجعه کنید" اينكه سايت در حال ادغام با يك سايت ديگر مي باشد مساله­اي است كه از لحاظ امنيتي نوعي احساس عدم امنيت را در مشتري القا مي نمايد ولو اينكه اين سايت از بالاترين پروتكل هاي امنيتي استفاده كرده باشد. و نكته اي كه در اينجا قابل طرح می باشد اين است كه چرا سايتهاي صرافي مذكور با يك آدرس واحد اقدام به فعاليت نكرده اند؟

از ديگر شكايت هاي موجود مي توان به قيمت فروش بالاي آن نسبت به ساير سايتهاي صرافي اشاره نمود.

نكته ديگر كه به نوعي از نكات ضعف اين صرافي است عدم امكان مراجعه حضوري است كه به صراحت در سايت صرافي و در بخش تماس با ما ذكر شده است. طراحي سايت نيز در حد متوسط مي باشد.

از نقاط قوت آن نيز وجود يك وبلاگ با محتوي خوب و به روز است كه شامل اخبار آموزش و تحليل است و نگارنده اين مساله را مزيتي قابل قبول در اين وبلاگ مي داند.

از ديگر مزاياي اين صرافي ساپورت همزمان 300 مدل از انواع كوين مي باشد.

 

 • صرافي رمزي نكس ramzinex.com

 

در ابتداي ورود به سايت اين صرافي ملاحظه مي كنيم كه طراحي سايت از غالب مناسبي برخوردار است و از رنگهاي قابل قبولي استفاده كرده است. از ديگر موارد مثبت مي توان به ذكر اين نكته اشاره كرد كه رمزي نكس تابع قوانين جمهوري اسلامي ايران است و معاملاتي غير از ارزهاي ديجيتال در آن صورت نمي­گيرد. وجود اين صرافي در مركز نوآوري هاي دانشگاه صنعتي شريف نيز از مزاياي اين سايت صرافي است.

از نقاط ضعف اين سايت نيز مي توان به مواردي همچون نداشتن محتواي آموزشي اشاره نمود به عقيده نگارنده داشتن بخش مفاهيم آموزشي پايه مي تواند از استاندارهاي يك سايت صرافي ارزي باشد.

 

 • صرافي ارزجو arzjoo.com

در بازديد اين اوليه اين سايت، طراحي آن را قابل قبول ارزيابي كرده و البته تا رسيدن به طراحي مدرن برای سايتهاي ارز ديجيتال راه درازي در پيش دارد اما به هر حال بهتر از كليشه هاي كلاسيك و تكراري است. از ديگر مزاياي قابل قبول مي توان به تيم پشتيباني قوي اشاره کرد، مشاوران تلفني كه در مخاطب احساس همدلي را به وجود آورده و به حل مشكل مشتري كمك مي كنند.

و اما از نقاط ضعف سايت نيز مي توان به طراحي ضعيف كيف پول اين صرافي اشاره کرد كه به بازنگري اساسي نياز دارد.

 

 • صرافي رابكس rabex.io

هنگام بررسي سايت رابكس با سايتي با طراحي متوسط روبرو هستيم. از نكات قوت اين صرافي مي توان به اين مساله اشاره نمود كه بخش آموزشي آن داراي مقالات متوسط رو به بالا مي باشد و نكته ديگري كه مي توان از موارد خوب سايت اشاره نمود داشتن بخش مقالات و تحليل هاي قوي است.

اما در مورد نقاط ضعف آن مي توان به اين مساله كلي اشاره کرد كه اين سايت اساسا مطالب تحليلي خوب دارد اما از لحاظ عملياتي نياز به تقويت جدي دارد و نيز از جمله معايب ديگر راحت نبودن كاربران در بخش احراز هويت است.

 

 • صرافي جيبي تكس jibitex.com

اين صرافي نيز در كنار صرافي گراندكس يكي از صرافي هايي است كه در برسي آن مي توان به نكات قوت خوب و البته ضعف هايي نيز اشاره نمود.

از نكات قوت آن مي توان به موارد زير اشاره كرد:

طراحي سايت جالب و قوي به نسبت ساير سايتهاي همكار، ارايه قيمت هاي مناسب حتي در مواقعي كه بازار داراي نوسانات جدي مي باشد و اينكه آمار جالبي از تنوع سني و جغرافيايي مشتريان ارايه شده است.

به عقيده نويسنده اگر مديران سايت در طراحي كيف پول ديجيتال سليقه و دقت بيشتري را نمايش دهند موجب جذب بيشتر مشتري خواهند شد.

 

 • صرافي پرو اكسير pro.exir.io

در برسي اوليه سايت، اين طراحي سايت را قابل قبول ارزيابي كرده و از كارهاي جالب درون آن كه براي كاربران ايراني مي تواند مناسب باشد گذاشتن تصاويري است كه براي هر ايراني محيطي آشنا را تداعي مي سازد. تصاويري مانند برج ميلاد و عكس هايي از تخت جمشيد و شكوه باستاني نهفته در آن.

از ديگر مزاياي آن اجازه ورود به سايت پس از ثبت نام اوليه است كه مي تواند از يك لحاظ خوب باشد و سطح امنيت آن را بالا ببرد. اما اين مساله مي تواند به مانند يك شمشير دولبه باشد و از ادامه بررسي سايت توسط كاربران تازه وارد جلوگيري نمايد. پس اين مورد را مي توان به عنوان نقطه ضعف در جذب مشتري نيز در نظر گرفت.

 

10-صرافي  ارز پايا  www.arzpaya.com

در برسي اين سايت مي توان به طراحي قابل قبول اين سايت اشاره نمود، نگارنده در ارزيابي طراحي سايت امتياز متوسط به بالا را براي سايت در نظر مي گيرد. اما از لحاظ خدماتي كه در صفحه اصلي سايت وجود دارد عملكرد سايت را از لحاظ محتوي ناقص مي بيند. صفحه اول سايت به اندازه ساير صرافي ها محتوي ندارد.

وجود داشتن وبلاگ در سايت نيز از مزاياي ديگر است و همزمان به روز نبودن وبلاگ از نقاط ضعف مي باشد، آخرين مقاله مربوط به سه ماه قبل (سپتامبر 2020 ( مي باشد  درحالیکه از سپتامبر تا اكنون بازارهاي ارز ديجيتال شاهد تغيرات فراواني بوده اند.

یکتانت

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. ضرب و شتم مأمور نیروی انتظامی توسط نماینده مجلس + فیلم

 2. هیچ نماینده ای «خط ویژه» ندارد

 3. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

 4. چند نکته درباره یک برنامه تلویزیونی

 5. خود «بهشتی» پنداری !

 6. بیانیه عنابستانی: سرباز با باتوم به شکم من کوبید/ سیلی زدن در کار نبود/ از حیثیت من دفاع شود

 7. درگیری لفظی خسرو معتضد و زیباکلام بر سر رضا شاه

 8. اولین واکنش عنابستانی به ماجرای حاشیه‌سازش با سرباز راهور

 9. دژ نفوذ ناپذیر پزشکان متخصص!

 10. احمد توکلی: مقصود ما این مقدس سازی‌های ویرانگر بود نه علامه مصباح! 

 11. عذرخواهی عنابستانی از مردم و سرباز وظیفه شناس

 12. ماکیاوللی؛ روحت شاد!

 13. نماینده مجلس: به مامور پلیس راهور سیلی نزدم

 14. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

 15. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

 16. گزارش رسانه اسرائیلی درباره نگرانی صهیونیست‌ها از پیشرفت علمی ایران

 17. مادر و دختری که در سن نوجوانی ازدواج کردند

 18. یارانه ۲۰میلیون نفر ۲برابر می‌شود/ به فاقدین خودرو ۱۵ لیتر بنزین مجانی می‌دهیم

 19. ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد

 20. «شتر دیدی، ندیدی» رسانه های غربی

 21. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

 22. قبض و بسط های برجامی و خطوط قرمز ایران

 23. تایید برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز راهور/ جهانگیری: روزهای خوشی در راه است!/ اخبار غیررسمی از حکم عیسی شریفی/ واکنش واعظی به سخنان حدادعادل/ چه کسانی از عارف حمایت می کنند؟

 24. تصور "مردم تحمل می‌کنند پس ادامه دهیم" غلط است

 25. ثروتمندان ناشناس، خطری برای زمامداران و روحانیون سرشناس!

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. یارانه ۲۰میلیون نفر ۲برابر می‌شود/ به فاقدین خودرو ۱۵ لیتر بنزین مجانی می‌دهیم

  2. توقیف نفتکش ایرانی توسط اندونزی

  3. چشم‌بندی روحانی جلوی چشم ۸۰ میلیون ایرانی/ این ۸ سال در سوئیس زندگی می‌کردیم نه ایران!

  4. پراید به زیر ۱۰۰ میلیون تومان رسید + جدول آخرین قیمت خودروها

  5. تور شریک ترامپ برای دلار ایرانی‌ها/ حضور ۴۷ چهره هنری-ورزشی ایران در تبلیغات داماک

  6. رییس‌جمهور: ایران از لحاظ منابع گاز در جهان اول است/ دنیا به نفت و گاز ایران نیاز دارد

  7. همتی: اگر ارزپاشی می‌کردیم دلار ۵۰ هزار تومان و تورم ۱۲۰ درصد بود

  8. روحانی: دولت تغییر شاکله بودجه ۱۴۰۰ را نمی‌پذیرد/ هدف گذاری لایحه بودجه، تقویت پول ملی، کنترل قیمت کالاها و توسعه اقتصادی است

  9. یارانه نقدی ۲۶۸ هزار تومان شد + جزئیات

  10. آینده بازار بورس؛ نیمه پر یا خالی لیوان ؟!

  11. مردم سال آینده چقدر یارانه می‌گیرند؟ + جدول

  12. تورم در کشورهای اروپایی منفی ماند

  13. تناقض حرف مسئولان با واقعیت بازار/ تخم مرغ دانه‌ای ۲ هزار تومان

  14. خریداران مسکن غیب شده‌اند

  15. روحانی: فضای بازار سرمایه در فضای فعلی نیازمند آرامش است/ مردم نسبت به افق روشن آینده اقتصاد اطمینان داشته باشند

  16. مدیری که ۳۳ میلیون تومان حقوق بگیرد، چقدر مالیات می‌دهد؟/مالیات حقوق مدیر، ۲ برابر حقوق کارگر!

  17. راغفر: ۴۲۰ هزار میلیارد تومان در ۱۰ سال یارانه نقدی دادیم که فقط مشکل ایجاد کرد

  18. زنگنه: داغ صفر شدن صادرات نفت بر جگر دشمنان ایران ماند

  19. حقوق کارگران بازنشسته تامین اجتماعی همسان‌سازی می‌شود

  20. جهانگیری: خودرو با قیمت مناسب در اختیار مصرف کننده قرار بگیرد

  21. با ۵ میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟

  آخرین عناوین