اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

گروه سیاسی الف،   3990829002 ۵۴ نظر، ۱۳ در صف انتشار و ۳۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

بعد از گذشت سه سال از رسانه‌ای شدن خبر بازداشت مهدی جهانگیری، امضای قراردادی که گفته می شود قرارگاه خاتم با وی به عنوان رییس گروه مالی گردشگری فولاد بناب منعقد کرده است موجبات حاشیه‌های جدیدی شده است.

اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

به گزارش الف، چند روزی است گفته می شود  توافقنامه ای میان توسعه مجتمع فولاد بناب بین گروه مالی گردشگری و قرارگاه خاتم الانبیا امضا شده است. بر این اساس این سند بین مهدی جهانگیری، رییس گروه مالی گردشگری فولاد بناب و سردار محمد، فرمانده قرارگاه خاتم به امضا رسید.

بدون شک این اقدام از جهت تکیه بر توان داخلی، کاهش وابستگی به خارج از کشور، توسعه سرمایه‌گذاری داخلی، تکمیل زنجیره ارزش، افزایش صادرات و اشتغال در کشور قابل تقدیر است. 

اما انعقاد این قرارداد موجب ایجاد حاشیه‌های فراوان و انتقاداتی نیز شده است؛ چرا که مهدی جهانگیری چند سال قبل بدلیل اتهامات اقتصادی بازداشت شده بود.

سردار غلامعلی ابوحمزه، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در تاریخ 14 مهر 1396، خبر بازداشت مهدی جهانگیری را اعلام کرد. سردار غلامعلی ابوحمزه اظهار داشته بود«علت بازداشت برادر معان اول روحانی، اخلال در مسائل مالی کشور، کسب درآمد نامشروع و خروج ارز از کشور است».

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در تاریخ 18 مهرماه نیز در دیدار با امام جمعه شهرستان بردسیر به اشاره به اقدام سپاه کرمان و دستگیری مهدی جهانگیری گفت:« در استانی که یک جوان مجبور است با هزاران مشکل ۳ میلیون وام بگیرد، این آقایون میلیارد میلیارد هزینه می کنند. برادر ایشون به جای اینکه بیاید این اقدام برادرش را تقبیح کند، می گوید: اینها به دنبال تسویه حساب شخصی هستند».

بیشتر بخوانید:

جزئیات بازداشت مهدی جهانگیری/ پرونده برادر معاون اول رئیس جمهور مربوط به پرونده‌های بانکی است

بازداشت برادر معاون اول رئیس جمهور و خط قرمز دولت ها در مبارزه با فساد

نخستین واکنش جهانگیری به خبر دستگیری برادرش: اطلاع دقيقي از ماجرا ندارم/ مساله قابل پيش‌بينی بود و بايد صبر كرد

برخی رسانه‌ها مدعی شده بودند مهدی جهانگیری با قرار وثیقه هزارمیلیاردی آزاد شده است. رجانیوز که این خبر را منتشر کرده بود البته مدعی نیز شده بود وثیقه جهانگیری ابتدا شش هزار میلیارد تومان بوده اما به هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است.

در تاریخ 24 تیرماه 1399، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده مهدی جهانگیری گفت: «دادگاه به اتمام رسیده و حکم صادر شده است، اما چون حکم قطعی نیست، اعلام نتیجه و جزئیات اتهامات را باید به قطعیت حکم موکول کرد». 

بیشتر بخوانید:

حکم محکومیت بدوی مهدی جهانگیری صادر شد

سخنگوی قوه قضائیه: دادگاه مهدی جهانگیری غیرعلنی نبود

دستگیری برادر جهانگیری توسط سپاه ثارالله کرمان/ نوبخت: موضوع بازداشت برادر معاون اول مربوط به قبل از دولت یازدهم است

نکته جالب این جاست که قبلاً نیز در سفر حسن روحانی،رئیس جمهور در آبان ماه 1398 به استان کرمان مهدی جهانگیری نزدیک ایشان در عکس‌ها مشاهده شده است.

حال سوالی که مطرح می شود این است چگونه وقتی هنوز حکم نهایی مهدی جهانگیری به دلیل اتهامات اقتصادی قطعی و نهایی نشده با وی قرارداد همکاری در حوزه اقتصادی امضا می شود یا اینکه در سفرهای استانی به همراه رئیس محترم جمهور حضور دارد.

اگر چه بعد از حاشیه‌های پیش آمده، سردار محمد درباره قرارداد همکاری با گروه مالی گردشگری برای توسعه فولاد بناب عنوان داشت: «قرارگاه سازندگی خاتم با ماموریت توانمند سازی کشور ضمن رویکرد بومی سازی با همه مجموعه‌های حقوقی رسمی در نظام مقدس جمهوری اسلامی قرارداد منعقد میکند و ملاک برای ما شخصیت حقوقی سازمانهاست نه شخصیت حقیقی افراد. بدیهی است که ممکن است برخی افراد حواشی داشته باشند که متاسفانه اینگونه افراد کم هم نیستند، ولی این جزئیات نباید ما را از هدف اصلی که تکمیل زنجیره ارزش و توانمند سازی کشور میباشد غافل کند. ما به همه ظرفیت‌های کوچک و بزرگ کشور که متعلق به دولت میباشد فارغ از مناسبات سیاسی و مسائل فردی کمک خواهیم کرد تا ایران را به رشد اقتصادی و زیربنایی برسانیم.»

اما به نظر می رسد سخنان فوق آن چنان که باید و شاید قانع کننده نباشد و منطقی و معقول آن است تا زمانی که حکم نهایی مهدی جهانگیری مشخص و قطعی نشده در این زمینه محتاط بود؛ چرا که قرارگاه خاتم الانبیا بدلیل عملکردی که داشته باید ضمن تاکید بر خدمت بدور از حاشیه ها فعالیت داشته باشد تا همگان بر فعالیت مثبت آن در عرصه سازندگی و توسعه کشور صحه بگذارند.

البته شاید ضرورت داشته باشد در این زمینه توضیحات بیشتری از سوی مسئولان قرارگاه بخصوص جناب سردار سعید محمد بیان شود تا دقیقاً مشخص شود این اتفاق چرا و چگونه رخ داده است.

در این بین ضرورت دارد که قوه قضاییه نیز به طور ویژه پرونده مهدی جهانگیری را مورد بررسی قرار دهد و حکم قطعی را هر چه سریع تر اعلام نماید بخصوص اینکه بیش از سه سال از رسانه‌ای شدن بازداشت وی می گذرد و ادامه این امر به بی اعتمادی افکار عمومی منجر می شود. طبیعی است در صورت اثبات نشدن اتهامات وی زمینه مناسب تری برای فعالیت های اقتصادی طرف های همکار وی فراهم خواهد شد. 

 

 

دیدگاه کاربران

علي اصغر كريمي۱۶۹۴۷۸۳۰۹:۴۵:۳۷ ۱۳۹۹/۸/۳۰
قانون برنامه بودجه بايد تغيير نمايد . بجاي سرمايه وسرمايه دار بايد دنبال اقتصاد مردمي به شيوه جهادي باشيم . ان شاءالله
ناشناس۱۶۹۵۱۳۵۱۵:۳۷:۰۱ ۱۳۹۹/۸/۳۰
ما خواستار اجرای قانون از کجا اورده ای و مشروعیت سنجی اموال که چندین سال است قانون شده و باید قانون جامع تر و فراگیر تری تصویب و اجرا شود هستیم اجرای این قانون مادر تمامی مبارزات با فساد است
ناشناس۱۶۹۵۵۲۲۲۳:۰۲:۱۰ ۱۳۹۹/۸/۳۰
متاسفانه هنوز برای قانون از کجا آورده ای دستورالعمل اجرایی تهیه نشده است!
ناشناس۱۶۹۴۷۹۱۰۹:۵۶:۵۲ ۱۳۹۹/۸/۳۰
قرارگاه خاتم هم آره ؟
ناشناس۱۶۹۵۱۵۹۱۵:۵۹:۵۳ ۱۳۹۹/۸/۳۰
ما خواهان برگزاری دادگاه علنی فریدون و مهدی جهانگیری هستیم فساد اعلامی از سوی آقای میر سلیم را هم تا به تاریخ نپیوسته شفاف سازی فرمایید
ناشناس۱۶۹۵۴۰۹۲۰:۲۵:۰۹ ۱۳۹۹/۸/۳۰
دولت معرفیش کرده گفته باهاش قرارداد ببند اما خاتم هم باید مراقبت میکرد البته آنوقت جهانگیری محکومیت نداشت وگرنه خاتم باهاش قرارداد نمیبست
ناشناس۱۶۹۴۷۹۳۰۹:۵۹:۲۵ ۱۳۹۹/۸/۳۰
اسحاق و مهدی را همزمان محاکمه کنید
ناشناس۱۶۹۴۷۹۸۱۰:۰۰:۳۱ ۱۳۹۹/۸/۳۰
واقعا این متن تعجب‌آوره. طرف به عنوان یک شخص حقیقی یک سمت حقوقی داره. موقعی که هنوز حکمی ( به هر دلیلی) صادر نشده و هنوز در مسئولیت حقوقی خودش قرار داره چه اشکالی داره قرارداد به امضای اون به طرفیت شخص حقوقی برسه؟ مگه قرارداد با شخص جهانگیری امضا شده که اشکال داشته باشه. چه بسا همین فردا این شخص به صورت عادی مسئولیتش به شخص دیگه‌ای واگذار بشه با استدلال شما این قرارداد باطل میشه؟
ناشناس۱۶۹۴۷۹۹۱۰:۰۱:۲۴ ۱۳۹۹/۸/۳۰
امضاء قرارداد در بازداشتگاه انجام شده ؟! ولمون کنید توره حضرت عباس ملت رو گذاشتید سر کار !
ناشناس۱۶۹۵۷۰۰۰۷:۰۲:۰۳ ۱۳۹۹/۹/۱
برادر با قرار وثیقه آزاده...
ناشناس۱۶۹۴۸۰۸۱۰:۰۵:۳۷ ۱۳۹۹/۸/۳۰
چرا با مجموعه مردم عادی کسی قرار داد نمینویسه؟ چون نفوذ ندارن در نتیجه پول ندارن. ایشون با چه شغلی اینهمه پول در اورده؟ تولید؟ تجارت؟ کدوم تاجر و تولید کننده ما که همسن ایشون انقدر پول داره؟
ناشناس۱۶۹۴۸۱۱۱۰:۰۷:۲۹ ۱۳۹۹/۸/۳۰
کجای دنیا ، ارتش شون ( نظامی ها ) ورود میکنن به اقتصاد و بازار مالی ؟!!!!!
حسبن۱۶۹۵۲۸۶۱۸:۲۸:۵۳ ۱۳۹۹/۸/۳۰
سلام بهتره کمی مطالعه داشته باشید که چه کشورهای وارد شدند
ناشناس۱۶۹۵۳۰۸۱۸:۵۲:۴۱ ۱۳۹۹/۸/۳۰
ایالات متحده امریکا ک قبله خیلی هاست
ناشناس۱۶۹۵۳۳۲۱۹:۲۲:۲۰ ۱۳۹۹/۸/۳۰
خیلی جاها. مثلا آمریکا
ناشناس۱۶۹۵۵۲۶۲۳:۰۷:۳۱ ۱۳۹۹/۸/۳۰
آمریکا استکباری است.
ناشناس۱۶۹۵۳۵۹۱۹:۴۳:۵۴ ۱۳۹۹/۸/۳۰
ساعت خواب تقریبا همه کشورها همین هیوندای یا... که در شهر می بینی برای نظامیان کره جنوبی است
ناشناس۱۶۹۵۴۲۹۲۰:۴۵:۴۵ ۱۳۹۹/۸/۳۰
همه جای دنیا و اگر این ها نبودن الان در مشکلات بیشتری فرو رفته بودی
ناشناس۱۶۹۵۵۳۰۲۳:۰۹:۳۶ ۱۳۹۹/۸/۳۰
یکی از باطلاقهایی که در آن فرو نرفته ایم را بفرمایید.
ناشناس۱۶۹۵۷۰۶۰۷:۰۶:۱۰ ۱۳۹۹/۹/۱
کاملا مشخصه که عناد و دشمنی داری... ضمنا اگه همین قرارگاه نبود الان کلی زیرساخت هایی که ساخته شده و خدماتی که داری می بینی نبود...
ناشناس۱۶۹۴۸۱۲۱۰:۰۷:۴۳ ۱۳۹۹/۸/۳۰
اول شما این را سوال کن که کسی که متهم است و حتی زندان هم رفته برای چی باید حق امضا داشته باشد
سعید۱۶۹۴۸۱۹۱۰:۱۰:۱۵ ۱۳۹۹/۸/۳۰
فقط یه قانون حمایت از مفسدین اقتصادی و اختلاس گران هم تصویب کنید که تکلیف مردم هم مشخص باشه. این عزیزان هم با ارامش خیال بیشتری به خدماتشون ادامه میدهند.
ناشناس۱۶۹۴۸۲۰۱۰:۱۰:۵۱ ۱۳۹۹/۸/۳۰
نگران نباشید با اینا قرارداد امضاء کنه ، دوباره برمیگرده بازداشتگاه :-) بعد میگن چرا اقتصاد مملکت متلاشی شده !
ناشناس۱۶۹۴۸۳۲۱۰:۱۷:۰۷ ۱۳۹۹/۸/۳۰
از ۲ هفته پیش که این برادرا به کنترل قیمتها ورود کرده اند هر روز داره قیمت مرغ و گوشت و برنج و لبنیات و نهاده های دامی و کلا همه چی داره میاد پائین .
ناشناس۱۶۹۴۸۴۲۱۰:۲۴:۱۰ ۱۳۹۹/۸/۳۰
جوابش معلومه: چون داداش اسحاق جهانگیریه!
ناشناس۱۶۹۴۸۴۴۱۰:۲۷:۱۵ ۱۳۹۹/۸/۳۰
چو‌نسیم انتخابات بوزد پرده ز فساد رقیب بدرد و چون انتخاب بسر اید گرد فراموشی بر همه ارکان بگسترد ‌وآسوده برانند تا موسم دیگر
ناشناس۱۶۹۴۸۴۸۱۰:۳۴:۰۱ ۱۳۹۹/۸/۳۰
دلایل نابسامانی اقتصاد کشور در این عکس خلاصه میشود
ناشناس۱۶۹۴۸۵۱۱۰:۳۷:۰۱ ۱۳۹۹/۸/۳۰
پس به غیر از تحریم ها و نحوه مدیریت شیخ حسن ، اینا هم در اوضاع بی ریخت اقتصادی نقشی سازنده و اساسی دارند
ناشناس۱۶۹۴۸۵۲۱۰:۳۷:۴۹ ۱۳۹۹/۸/۳۰
بطور خلاصه هرجا پول است ؟
ناشناس۱۶۹۴۸۵۳۱۰:۳۷:۵۱ ۱۳۹۹/۸/۳۰
اینها ضرورت های زیادی برای خود قائلند و زندان نمیروند بلکه با قراردادهای هزار میلیاردی بخاطر ضرورت ازاد میشن و خراب کردن خانه ضعفا به ما میگه قانون فقط برای ضعفا است.
ناظر۱۶۹۴۸۵۹۱۰:۴۳:۳۹ ۱۳۹۹/۸/۳۰
چگونه یک متهم دانه درشت. و زندانی در سفر استانی رئیس جمهور را همراهی می کند و با شخصا سپاه قرارداد اقتصادی امضا میکند . .‌ اینگونه رفتارها مردم را نسبت به محبوبیت سپاه نگران میکند .
ناشناس۱۶۹۴۸۶۱۱۰:۴۶:۳۱ ۱۳۹۹/۸/۳۰
از قوه عدلیه ، نیم ساعت مرخصی گرفته و اومده بیرون که یه قرارداد بودار ببنده و دوباره برگرده بازداشتگاه سرجاش :-). ۶ ماه دیگه یه پرونده فساد اقتصادی دیگه رو باید عدلیه رسیدگی کنه !!!!
ناشناس۱۶۹۴۸۶۲۱۰:۴۶:۵۹ ۱۳۹۹/۸/۳۰
شفاف سازی را باید قوه قضائیه بکند
محمد قاسمس۱۶۹۴۸۷۰۱۰:۵۷:۳۸ ۱۳۹۹/۸/۳۰
ضرب المثل عراقی مردم به سیاست مشغولن ولی سیاسیون به تجارت
ناشناس۱۶۹۴۸۷۲۱۱:۰۳:۲۰ ۱۳۹۹/۸/۳۰
همه این دستها باهم هستند توجیحی برای ان نیست .
ناشناس۱۶۹۴۸۷۷۱۱:۰۷:۰۹ ۱۳۹۹/۸/۳۰
قرارگاه پاسخ بدهد یا دولت و قوه قضائیه؟ از نظر شما اول کدام؟
ناشناس۱۶۹۴۸۸۳۱۱:۱۱:۰۷ ۱۳۹۹/۸/۳۰
تنها راه نجات و اصلاح کشور از فساد های گذشته و حال اجرای بدون خط قرمز قانون از کجا اورده ای و مشروعیت سنجی اموال می باشد اجرای درست این قانون که ریاست محترم قوه قضاییه قول اجرای انرا در بدو ورود به قوه فرمودند مادر تمامی مبارزات با فساد است
مهران۱۶۹۴۹۱۰۱۱:۳۹:۰۷ ۱۳۹۹/۸/۳۰
مشکل اینجاست که این فرد فعلا مسئولیت دارد و کار کشور رو نمیشه خوابوند قرارگاه هم با شخص قرارداد نبسته بلکه با یه مجموعه صنعتی رسمی کشور بسته
ناشناس۱۶۹۴۹۲۳۱۱:۵۰:۳۴ ۱۳۹۹/۸/۳۰
عجب لا اله الالله
موسوی۱۶۹۴۹۴۰۱۲:۰۶:۰۶ ۱۳۹۹/۸/۳۰
ای بابا!!! این همه هزینه کرده ایم با ساخت فیلم های شبکه خانگی، سعی کنیم که فساد را عادی جلوه دهیم و اخیرا هم همه ملت میبینن که تلویزیون دادگاه های فساد وزیر و مدیر و قاضی و... را پخش میکند... خب کار فرهنگی کرده ایم که مردم دیگر حساس نباشند! الان هم آمده ایم قرارداد بسته ایم، اینکه دیگر حساسیت ندارد.. دیگر عادی شده است
ناشناس۱۶۹۴۹۴۳۱۲:۰۷:۰۸ ۱۳۹۹/۸/۳۰
حالا معلوم شد چرا حکم صادر و اجرا نشده است
ناشناس۱۶۹۴۹۵۲۱۲:۱۷:۴۳ ۱۳۹۹/۸/۳۰
بخورید و بیاشامید
خسرو۱۶۹۴۹۶۸۱۲:۳۸:۰۹ ۱۳۹۹/۸/۳۰
بعد از انتخابات رئیس جمهوری بعنوان اختلاسگر با او برخورد می شود.
ناشناس۱۶۹۴۹۷۴۱۲:۵۰:۲۳ ۱۳۹۹/۸/۳۰
برای مردم که شفففففافه!
ناشناس۱۶۹۴۹۷۶۱۲:۵۱:۳۰ ۱۳۹۹/۸/۳۰
تو این مملکت اگه بتونی به هر قیمتی! فقط یک شب! سلطان بشی، بقیه عمرتو میتونی با خیال راحت سلطان بمونی و دیگه با شرافت! زندگی کنی و ازون به بعد فقط وضع حال افراد مهم است!.
ناشناس۱۶۹۵۰۳۴۱۳:۴۴:۰۶ ۱۳۹۹/۸/۳۰
میشه جواب بده اوون هزار میلیارد وثیقه رو از کجا اورده
ناشناس۱۶۹۵۰۴۷۱۳:۵۸:۴۶ ۱۳۹۹/۸/۳۰
بالاخره گوشت قربونی هر کی یک تیکه میکنه ببره با زن و بچش در فرنگ خرج کنه مشکلی داره؟
ناشناس۱۶۹۵۰۶۸۱۴:۲۵:۱۷ ۱۳۹۹/۸/۳۰
مملکت تقسیم بین ۴ درصدی هاست و دعوا سر لحاف ملاست
میثم۱۶۹۵۱۱۵۱۵:۱۳:۳۷ ۱۳۹۹/۸/۳۰
نویسنده از ترس اومد اول یک تقدیر هم کرد از این موضوع. واقعا ازادی بیان موج میزنه
ناشناس۱۶۹۵۱۶۴۱۶:۰۳:۵۸ ۱۳۹۹/۸/۳۰
ای هموطنان عزیز به مقدسات قسم 《 گشتیم نبود ، نگردید که نیست 》 .
ناشناس۱۶۹۵۳۰۰۱۸:۴۷:۳۸ ۱۳۹۹/۸/۳۰
نگارنده محترم اولاعليه جهانگيري وسازمان او هنوز حكمي مبني بر فساد اقتصادي صادر نشده دوما از نظر بهره مندي از رانت چه تفاوتي بين سازمان جهانگيري وقرارگاه خاتم وجود دارد؟
ناشناس۱۶۹۵۴۵۷۲۱:۱۵:۴۴ ۱۳۹۹/۸/۳۰
خاتم الانبیا باید ملی شود . چون از امکانات باز مانده از جنگ پایه گذاری شد و طبعا متعلق به مردم است
ناشناس۱۶۹۵۵۶۷۰۰:۰۳:۵۱ ۱۳۹۹/۹/۱
عجب شیر تو شیری است این مملکت !
ناشناس۱۶۹۵۶۲۵۰۱:۲۳:۳۳ ۱۳۹۹/۹/۱
سعید محمد سردار نیست و درجه نظامی ندارد
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 2. مالیات بر خانه‌های خالی در ایستگاه آخر/ ایرادات شورای نگهبان رفع شد

 3. تصاویری از محل شهادت و ترور شهید فخری زاده

 4. پرویز پورحسینی چشم از جهان فروبست/ وداع با بازیگر «کشتی آنجلیکا»

 5. اینفوگرافیک /شهید فخری‌زاده در یک نگاه

 6. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

 7. جو بایدن و چالش آمریکای پساترامپ

 8. رئیس سازمان اداری و استخدامی: هفته آینده اصل بر تعطیلی ادارات است

 9. حمله لفظی ترامپ به خبرنگار در کنفرانس خبری

 10. دستاوردهای ارزشمند متخصصان ‌ایرانی در اوج تحریم‌ / ایران جزو ‌بزرگ‌ترین تولیدکنندگان اوره جهان ‌شد‌

 11. کشوری که خشونت علیه زنان به وفور در آن یافت می‌شود!

 12. سکانس بی نظیر از فیلم روز فرشته با بازی پرویز پورحسینی

 13. تغییر روند حضور کارکنان/ آیا تعطیلی برای همه است؟

 14. وزیر کار به رهبر انقلاب نامه نوشت: برنامه ایجاد نظام متمرکز تامین اجتماعی فوراً تقدیم رئیس جمهوری می‌شود

 15. صدای عادل فردوسی‌پور به تلویزیون برگشت

 16. رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: بیشترین امضاهای طلایی در وزارت جهاد صورت گرفته است/ ۲میلیون و ۳۰۰هزار تن نهاده دامی در کشور کمبود داریم

 17. بدترین و غیراخلاقی‌ترین سلفی دنیا؛ وقتی به پیکر مارادونا بی‌احترامی شد!

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 3. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 4. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 5. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 6. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 7. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 8. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 9. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 10. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 11. چرا عربستان به صلح مجانی با اشغالگران تن داد؟

 12. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 13. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 14. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 15. ملک زاده استعفا کرد

 16. روحانی: خدا را شکر شرِ ترامپ کم شد

 17. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 18. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 19. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 20. استانداری تهران: فروش مرغ بالاتر از ۲۰۴۰۰ تومان تخلف است

 21. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 22. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 23. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

 24. جزئیات افزایش کارمزد خدمات بانکی از امروز + جدول

 25. ترامپ کوتاه آمد/ رئیس جمهور آمریکا با انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 3. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 4. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 5. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 6. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

 7. ویژگی‌های ناو اقیانوس‌پیمای سپاه + تصاویر

 8. سردار دهقان؛ اولین نامزد رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری/ نامه انتقادی همتی به روحانی/ اصلاح‌طلبان همچنان به‌دنبال تنش‌زدایی/ قالیباف از نامزدی در انتخابات منع شده است؟

 9. انتقاد سلیمی نمین از مقایسه ترامپ و میرحسین موسوی/ اصلاح‌طلبان از ائتلاف ظریف و لاریجانی حمایت می‌کنند؟/ نظر علی مطهری درباره رئیس‌جمهور نظامی

 10. محسن رضایی: یک قطعه زمین حق همه مردم است/ ناله‌های بانوی بندرعباسی، روح قانون اساسی را جریحه‌دار کرد

 11. قالیباف: قیمت مرغ به نماد ناکارآمدی تبدیل شده است/ دست روی دست گذاشتن تا لغو تحریم‌ها کارگشا نیست

 12. وصول شکایت از ملک‌زاده به‌دلیل "ارائه اطلاعات به بیگانگان"

 13. ربیعی: گرانی‌های ناخواسته نگرانی مشترک دولت و مردم است/ نرخ مرغ به قیمت‌های مصوب برمی‌گردد

 14. روحانی: پایان دوران ترامپیسم یکی از مظاهر بزرگ پیروزی ملت ایران است/ دولت آینده آمریکا گذشته را جبران کند

 15. واکنش‌ اصلاح‌طلبان به فهرست محسن هاشمی برای انتخابات ۱۴۰۰/ حسام‌الدین آشنا مجرم شناخته شد/ احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف منتفی است؟

 16. ذوالنور: آقای روحانی برای دشمن فرش قرمز پهن نکنید/ به حضرت عباس هیچ‌کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست

 17. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

 18. علی مطهری: رئیس جمهور نظامی یعنی قحط الرجال/ فکر نمی‌کنم ریاست جمهوری نظامیان مورد اقبال مردم باشد

 19. قالیباف:‌ به دنبال آن بودیم که کالاهای اساسی راحت‌تر و ارزان‌تر به مردم برسد/ مهم نیست این کار از سوی مجلس انجام می‌شود یا دولت

 20. طعنه روزنامه وطن امروز به دولت

 21. رضایی: سیاست‌های مسکن باید به سرعت اصلاح شود

 22. رئیس رسانه ملی: صداوسیما در راس اعتماد مردم قرار دارد

 23. روحانی: پروتکل‌ها را رعایت کنیم تا فشار اقتصادی کم شود/ یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به ۳۰ میلیون نفر/ ممکن است تعطیلی‌ها ادامه یابد

آخرین عناوین