ضدونقیض دورکاری کارمندان تهرانی

گروه اجتماعی الف،   3990807114 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

اوج گرفتن سه‌باره کرونا در تهران مسؤولان را بر آن داشت تا با وضع قانون دورکاری کارکنان تا پایان آبان ماه مانع ادامه روند صعودی این اپیدمی در پایتخت شوند. در این میان اختلاف نظر و خبرهای ضدونقیض درباره شمولیت آن برای کارکنان شهرستان استان تهران موجب سردرگمی تعداد زیادی از کارمندان شده است.

ضدونقیض دورکاری کارمندان تهرانی

به گزارش فارس، چند روزی از آغاز آبان می‌گذرد،کرونا به اوج خود در کشور رسیده و شاهد یکه تازی آن در پایتخت هستیم؛ به گونه‌ای که علاوه بر تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های کرونایی پایتخت، شاهد رکورد شکنی‌های پی‌درپی قربانیان و مبتلایان این بیماری در تهران و کشور هستیم.

فقط در طی شبانه روز گذشته مبتلایان جدید به ۶۸۲۴ نفر و قربانیان جدید نیز به ۴۱۵ نفر رسید تا در طول یک روز رکورد تعداد قربانیان شکسته شود.

با وخیم‌تر شدن اوضاع  پنج شنبه گذشته در ستاد کرونا تصمیمات جدیدی اخذ شد که طی آن برای ۴۳ شهرستان قرمز محدودیت‌های جدیدی از جمله ممنوعیت فعالیت بعضی از اصناف و شغل‌ها به مدت یک هفته به تصویب رسید.

اشاره کلی پایگاه خبری دولت

همچنین برای تهران نیز طبق آنچه پایگاه اطلاع رسانی دولت در پنج‌شنبه گذشته اعلام کرده بود قرار بر اعمال محدودیت و دورکاری کارمندان تهرانی به اجرا دربیاید و بر این اساس  مقرر شد از روز دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ تا پایان آبان ماه نسبت به کاهش حضور کارکنان دولت و دستگاه های اجرایی در تهران به میزان ۵۰ درصد اقدام شود.

نکته ابهام دار آنکه در این اطلاعیه به صورت واضح اشاره‌ای نشده بود که آیا این دورکاری مختص کارمندان کلانشهر تهران است یا کل استان تهران؟ و به صورت کلی از عنوان «کارکنان دولت در تهران» نام برده شده بود.

استاندار محدودیت را شامل استان و معاونش تهران اعلام می‌کند

بعد از این خبر روز شنبه انوشیروان محسنی پندپی استاندار تهران خبر از شامل شدن این محدویت‌ها برای کارمندان استان تهران داد و اظهار کرد:  بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و با توجه به گسترش و شیوع مجدد بیماری کرونا در استان تهران و اهمیت اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تمامی دستگاه‌ها در استان تهران مکلفند از روز دوشنبه ۵ آبان ماه ۹۹ تا پایان آبان نسبت به کاهش حضور کارکنان خود به میزان ۵۰ درصد اقدام کنند.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات به صورت شیفت بندی و دورکاری کارکنان در ادارات استان صورت می‌پذیرد، افزود: کلیه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی ملی مستقر در استان، دستگاه‌های اجرایی استانی، فرمانداری‌ها، نهادهای عمومی غیردولتی ازجمله شهرداری‌ها، کلیه بانک‌های استان و دفاتر مرکزی شرکت‌های خصوصی مشمول اجرای این مصوبه هستند.

تا این جای کار همه چی تمام شده به نظر می‌رسید و حتی بسیاری از ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی در شهرستان‌های‌ استان تهران اقدام به صدور بخشنامه‌ها و برنامه‌ریزی به منظور دورکاری کارکنان خود کردند، به عنوان مثال در اسلامشهر شعبات بانک برنامه خود تا نیمه آبان ماه را به صورت شیفتی و کشیکی به مشتریان ارائه دادند.

اما در چرخشی ناگهانی و ظهر روز گذشته خبری در فضای مجازی حکایت از مستثنی شدن شهرستان‌های استان تهران از دورکاری کارمندان داشت و طی آن غلامرضا عباسی پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران اظهار کرد: دورکاری ۵۰ درصدی کارمندان مربوط به کلانشهر تهران است و دورکاری شامل شهرستان‌های استان تهران نمی‌شود.

وی ادامه داد: در راستای مصوبه ستاد ملی بیماری کرونا و بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی کشور موضوع کاهش حضور کارکنان به میزان ۵۰ درصد مربوط به دستگاه‌های اجرایی، ادارات دولتی و نهادها و مؤسسات عمومی مستقر در کلانشهر تهران است و سایر شهرستان‌های استان مشمول این بخشنامه نیستند.

این عقب نشینی درحالی رخ داده که که به گواه آمارهای مستند ستاد کرونا، از میان ۴۳ شهرستانی که در وضعیت قرمز کرونایی به سر می‌برند نام دو شهرستان دماوند و ورامین به چشم می‌خورد که با تفسیر جدید تمامی محدودیت‌های دورکاری کارمندان  علی‌رغم مصاحبه استاندار تهران لغو خواهند شد.

تدبیر در لشکر ناقلان ۵ میلیونی

از آنجا که روزانه حدود ۵ میلیون نفر از شهرهای مجاور تهران در این استان، برای کار به پایتخت می‌آیند لذا هرگونه سهل انگاری و مماشات در پیاده‌سازی دورکاری کارمندان و مستثنی کردن کارمندان شهرهای مجاور می‌تواند منجر به آن شود که این ۵ میلیون نفر چون ناقلان کرونا  به پایتخت رفت و آمد کنند و عملاً کارایی و اثرگذاری دورکاری کارمندان شهر تهران با هزینه‌های سرسام آور آن برای پیشگیری از بیماری بی‌خاصیت و به صفر برسد.

دیدگاه کاربران

حیدر۱۶۶۳۶۸۸۲۲:۰۴:۵۹ ۱۳۹۹/۸/۷
متاسفانه برخلاف اظهارات آقایون ..و صدور بخشنامه خلاف گفتمان مسوولان عزمی برای مهار کرونا نیست و چه شهرهای اطراف تهران چه خود کلان شهر تهران ۵۰% اصلا صحت ندارد و شما جهت صحت موضوع به ساختمان وزارت نفت مراجعه و یا به پالایشگاه نفت تهران که طبق بخشنامه اعلام نمودند در هفته یک روز و نباید با تعطیلی وسط هفته و یا پنجشنبه و جمعه نزدیک باشد و تا مورخه پانزدهم آبان ماه اعتبار دارد در نتیجه شاید از سه هزار نفر کارگران پالایشگاه پنجاه نفر هم مرخصی کرونایی نرفته باشد و این بخشنامه فقط بصورت صوری بوده و هیچ وجاهتی با خواسته وزارت بهداشت ندارد و در قطع زنجیره کرونا بی اثر هست ،درصورتیکه تمام مقصرین مردم معرفی میشوند خود دولت مردان عزمی ندارند و نسبت به مرگ ملت بی اهمیت هستند
ناشناس۱۶۶۴۱۱۱۰۹:۳۲:۲۲ ۱۳۹۹/۸/۸
باید کارکنان شرکتهای خصوصی دور کاری کنند. بیشتر کار تهران بر عهده کارکنان بخش های خصوصی است نه دولتی!
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. یک پیشنهاد اقتصادی به وزارت خارجه 

 2. اطلاعات کاملی از مراکز حساس و راهبردی اسراییل داریم

 3. رئیسی، خط قرمز دولتش را اعلام کرد/ خط و نشان ایران برای علی‌اف / ارزیابی سالانه مدیران شهرداری

 4. مهدوی: تنش جدی بین طالبان و شیعیان نیست/ احمد مسعود بین مردم نفوذی ندارد

 5. تکاپوی اعراب و اروپایی‌ها برای همگرایی با دمشق/ آمریکا به شکست خود اعتراف می‌کند؟

 6. ابراز تعجب خطیب زاده از اظهارات علی اف/ حضور رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرزهایمان را تحمل نمی کنیم

 7. پاسخ ایران به ادعای امارات درباره جزایرسه گانه و تذکر درباره خلیج فارس

 8. تصویر آقای هاشمی رفسنجانی در حال سوارکاری

 9.  وام ودیعه مسکن؛ فقط یکی از هر ۱۵۴ خانوار مستاجر !

 10. پشت پرده دستور رییسی به بانک مرکزی چیست؟/ آيا دستور رييسي قيمت ارز را تغيير مي‌دهد؟

 11. حاجی دلیگانی: گزارش‌هایی در مورد «اهمال دولت تدبیر» در تامین واکسن به مجلس رسید

 12. واقعیت‌های موجود افغانستان در برابر طالبان

 13. پرداخت قبض برق قسطی شد

 14. گران‌ترین ماشین ظرفشویی‌های بازار چند؟ / جدول نرخ‌ها

پربحث‌های هفته

 1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 2. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

 3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 4. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 5. سناریوهای احتمالی در مورد آینده برجام

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

 8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 10. فرمان جهاد صادر شد...

 11. اتهام‌زنی‌های علی‌اف به ایران در گفت‌وگو با رسانه ترکیه‌ای / کامیون‌های ایران باید مالیات پرداخت کنند

 12. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

 13. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

 14. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 15. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 16. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 17. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 18. به نام فقرا به کام اغنیا

 19. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 20. خرید گنبد آهنین اسرائیل توسط عربستان و پیامدهای آن

 21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

 22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

 23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 25.  بیش از ۶۴میلیون سفر در هر ماه؛ اسنپ چقدر می‌ارزد؟

ابر آروان

آخرین عناوین