واعظی: شاهد علامت‌های مثبتی از کره جنوبی هستیم

گروه سیاسی الف،   3990702096 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

رییس دفتر رییس جمهوری از آغاز اقدامات حقوقی برای دریافت مطالبات از کره جنوبی خبرداد و گفت:‌ اخیرا شاهد علامت‌های مثبتی از سوی کره جنوبی هستیم و منتظریم به‌آنچه که گفته‌اند عمل کنند.

واعظی: شاهد علامت‌های مثبتی از کره جنوبی هستیم

به گزارش ایرنا، «محمود واعظی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت مطالبات مالی از کره جنوبی گفت:‌ با مقامات کره‌ای مذاکره کردیم و حتی کار به مقداری تهدید ‌هم انجامید و مقدمات یک سری فعالیت های حقوقی را آغاز کردیم.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: اخیرا شاهد علامت‌های مثبتی از سوی کره جنوبی هستیم منتظریم تا به آنچه گفته‌اند عمل کنند، تا تصمیماتی که گرفته‌ایم را اجرا کنیم.

واعظی در خصوص آخرین وضعیت مقابله با کرونا در کشور گفت: در سه تا چهار هفته قبل سفرهایی انجام شده و فعالیت‌هایی که خلاف دستورالعمل‌های ابلاغی بود صورت گرفته که  در نتیجه آن در یک مقطعی از یک هفته بعد تعداد مبتلایان اضافه شده است و از یک هفته تا ۱۰ روز قبل تعداد بستری‌ها اضافه شده بود و امروز هم تعداد فوتی‌ها در حال افزایش است که نشان می‌دهد همیشه در ارتباط با کرونا از اول به فکر یک ماه بعد باشیم.  

وی با بیان اینکه اگر امروز میزان فوتی‌ها افزایش می‌یابد، حاصل اقدامات یک ماه قبل است، اظهار داشت: در ستاد ملی کرونا بارها در این رابطه صحبت کردیم، هفته قبل هم دکتر نمکی به عنوان رئیس کمیته سلامت و رحمانی فضلی به عنوان رئیس کمیته اجتماعی، انتظامی و امنیتی از افزایش مبتلایان ابراز نگرانی کرده بودند و تاکید شده که باید مراقبت‌ها افزایش یابد

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به رصد فضای کشور گفت: بنای ما بر این است که رصد کنیم و با دقت کار را دنبال کنیم و هر جا لازم هست مقطعی برای آن مورد خاص تصمیم گیری و اعمال کنیم به دلیل اینکه برای ما سلامتی مردان از هر چیز دیگری اهمیت بیشتری دارد.

واعظی ادامه داد: فردا رییس ‌جمهوری ساعت ۱۱ با روسای کمیته‌های ستاد ملی کرونا جلسه داشته و روز شنبه هم جلسه ستاد ملی برگزار و در مورد همه این مسائل تصمیم‌گیری می‌شود.

وی درباره شدت شیوع کرونا برای صنوف گفت: باتوجه به تجربه موج اول ودوم کرونا خوشبختانه کمیته‌های زیر مجموعه ستاد ملی در تهران و استان‌ها این مهارت را پیدا کرده اند تا در مواجهه با مسائل، سریع عکس العمل نشان بدهند، برخی از فعالیت ها باید دستورالعمل با دقت بیشتری عمل شود و برخی دیگر هم باید عملا وقتی که شرایط سخت می شود، باید تصمیماتی را بگیریم که در مراحل قبل هم همین کار را انجام دادیم.

امیدواریم سند ۲۵ ساله ایران و چین در دولت دوازدهم نهایی و به امضا برسد/ ظریف در آینده نزدیک به چین سفر می‌کند  

واعظی درباره اهمیت سند راهبردی ایران و چین گفت: سند ۲۵ ساله روابط ایران و چین بسیار مهم است،  روابط ایران و چین در بخش های مختلف سیاسی و اقتصادی گسترش پیدا کرده و تعمیق شده است؛ این سند منجر می‌شود تا بتوانیم به طور هدفمند برای فعالیت دستگاه‌های مختلف کشور در زمینه های مختلف برنامه‌ریزی کنیم.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: سند ۲۵ ساله هم بر روی روابط ایران و چین و هم در ارتباط مسائل منطقه تاثیر گذار است در دولت و همچنین محافل دیگر در این زمینه گفت و گو بحث کردیم و امیدواریم این سند در دولت دوازدهم نهایی به امضا برسد.  

واعظی گفت: وزیر امور خارجه (ظریف) در آینده‌ای نزدیک به چین سفر میکند و در این سفر به طور حضوری درباره برخی از موضوعات مذاکره می‌کنند.  این سفر فرصت مغتنمی است و تیم اقتصادی هم همراه وی هستند که امیدواریم این موضوعات نهایی شود.

آمریکایی‌ها اگر الفبای سیاست می دانستند قمار نمی کردند

رییس دفتر رییس جمهوری درباره تحریم‌های اخیر آمریکا بر ضد ملت ایران، گفت: آمریکایی‌ها در این ۳۲ روز تلاش کردند هیچ مبنای سیاسی و حقوقی نداشت. اگر الفبای سیاسی و اقتصادی را می دانستند وارد قماری نمی شدند که از ابتدا هم معلوم بود در آن بازنده هستند.

واعظی گفت: هم کارشناسان و دیپلمات‌های ایران و هم دیپلمات‌های و حقوقدان‌های آمریکا بارها گفتند که «نمی‌دانیم دولت ترامپ بر اساس چه مبنایی از توافقی که خارج شده و به این کار افتخار هم میکند» .

وی افزود: رییس جمهوری آمریکا روز گذشته هم گفت که «از یک توافق بد خارج شده‌ام» مشخص نیست وی چگونه به همان توافق استناد می‌کند و قصد دارد یکی از بندهای همان توافق را اجرا کند که البته این کار هیچ مبنایی ندارد.

رییس دفتر رییس جمهوری از جامعه بین الملل، اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل، اتحادیه اروپا برای عدم همراهی با اقدامات یکجانبه آمریکا تشکر کرد و افزود: به ویژه از چین و روسیه دو کشور دوست ایران که انصافا در این یک ماه گدشته مواضع صریح و روشن در مقابل آمریکا گرفتند، تشکر می‌کنم.

وی بیان کرد: روز گذشته هم امانوئل ماکرون رییس جمهوری فرانسه در سخنرانی مجمع عمومی باز هم  اقدامات بدون مبنای آمریکا بر ضد ایران را محکوم و به طور صریح اعلام کرد که آنها که در قطعنامه ۲۲۳۱ است به قوت خود باقی است که نشان می دهد در اواخر مهر ماه تحریم تسلیحاتی ایران برداشته می شود که به صراحت اعلام شد؛ از طرفی «سرگئی لاوروف»  وزیر امور خارجه روسیه هم به صراحت این مواضع را اعلام کرده است.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: امروز همه چیز مشخص است آن ماشه‌ای که ترامپ و پمپئو به دنبال آن بودند و تبلیغات زیادی هم در این زمینه کردند، به هیچ وجه نه طرفدار پیدا کرد و نه عملیاتی شد.

واعظی با اشاره به وضعیت ترامپ در رقابت انتخابات ۲۰۲۰ افزود: هدف پنهان آنها از طرح تبلیغاتی ماشه و تحریم برای انتخابات آمریکا بود ، ترامپ در انتخابات پیش‌رو وضعیت خوبی نیست، و به دنبال ابزارهایی است که بتواند فضای انتخابات را به نفع خود تغییر دهد، که البته این اقدامات برای انتخابات داخلی هم برای وی کارساز نبوده و اثری نداشته است.

جامعه جهانی به آمریکا پشت کرد

رییس دفتر رییس جمهوری با تاکید بر اینکه «مواضع جامعه جهانی باید برای دولت آمریکا درس عبرت شود تا مسائل تبلیغاتی را با مسائل سیاسی گره نزنند»، خاطرنشان کرد: جامعه جهانی و شورای امنیت سازمان ملل به درخواست‌های آمریکا پشت کرد و یکبار دیگر از برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ و اینکه در حال حاضر در منطقه ما سندی بهتراز برجام برای مساله هسته ای ایران وجود ندارد؛ قاطعانه حمایت کردند.

دیدگاه کاربران

سعید۱۶۰۹۳۴۳۱۴:۵۰:۵۷ ۱۳۹۹/۷/۲
کره زمانی که تهدید آمریکا جدی نبود روابط اقتصادیشو با ایران قطع کرد. الان که مکانیزم ماشه فعال شده سیگنال مثبت میده؟؟
ناشناس۱۶۰۹۳۸۵۱۵:۱۱:۱۴ ۱۳۹۹/۷/۲
آقای واعظی در روزهای پایانی دولت تدبیر و امید هم چشم هایتان به دست دیگران است .
ناشناس۱۶۰۹۳۸۹۱۵:۱۲:۲۴ ۱۳۹۹/۷/۲
پولامون را قلنبه بالا کشیده اند حالا دنبال قطره چکان می گردید پس بگیرید این پالس مثبت است؟این خوشحالی دارد؟؟؟؟؟

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. چرا جمعیت ایران باید دستِ‌کم به ۱۵۰میلیون برسد؟!

 2. جنجال توییت «ذوالنوری» به روایتی دیگر

 3. غرب لیبرال، آزادی بیان یا مدیریت افکار!؟

 4. فیلم / تصاویر دوربین مداربسته از محل درگیری مهرداد سپهری

 5. قالیباف کرونا گرفت

 6. چند نکته درباره آمار پایین فوتی‌ها در کربلا و نجف

 7. اوراسیا تایمز: چرا ایران قادر است جنگنده های بسیار پیشرفته آمریکا را "سرنگون" کند؟

 8. چرا قرعه کشی خودرو عادلانه نیست؟

 9. پزشک ۵۰۰ تومانی میبد درگذشت

 10. سودای خام سودان در ایجاد رابطه با اسراییل

 11. حمله وحشیانه اراذل و اوباش به یک پاساژ در جنوب غرب تهران

 12. گزارش نیوزویک از احتمال اندک شکست ترامپ 

 13. آقای جهانگیری ما دعا می‌کنیم اما ...

 14. آمار وحشتناک کرونا در ایران: ۴۱۵ فوتی در ۲۴ ساعت

 15. اقدام تحسین برانگیز نجاح محمدعلی در پاسخ به توهین کارشناسان من و تو

 16. دلایل عجیب سلبریتی‌ها برای ازدواج‌نکردن!

 17. ابلاغ مجوز افزایش قیمت‌ خودروها برای سه ماهه سوم سال + جزئیات و قیمت‌ها

 18. واریز ۲۷ هزار میلیارد تومان به حساب خاص رئیس جمهور

 19. رهبر انقلاب: برای مقابله با کرونا باید تصمیم قاطع حاکمیتی گرفته شود/ توصیه‌های مهم برای مواجهه با ویروس کرونا/ انتقاد صریح از هتک حرمت رئیس‌جمهور

 20. عدم خوشبینی مقام معظم رهبری به مذاکره با آمریکا

 21. تذکر لسانی بهانه‌ای برای ضرب و شتم/ دلجویی امام جمعه رشت از بانوی آمر به معروف

 22. دفاع پاریس از توهین به پیامبر اسلام؛ ماکرون: عقب‌نشینی نمی‌کنیم

 23. فیلم/ به تاراج بردن خیارهای یک مزرعه حاشیه تهران!

 24. ماجرای مهرداد سپهری به روایت چند شاهد عینی

 25. رهبر انقلاب: جوانان فرانسه از رئیس‌جمهور خود بپرسند چرا تردید در هولوکاست، جُرم اما اهانت به پیامبر خدا آزاد است؟

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. جنجال توییت «ذوالنوری» به روایتی دیگر

  2. غرب لیبرال، آزادی بیان یا مدیریت افکار!؟

  3. قالیباف کرونا گرفت

  4. آقای جهانگیری ما دعا می‌کنیم اما ...

  5. واریز ۲۷ هزار میلیارد تومان به حساب خاص رئیس جمهور

  6. رهبر انقلاب: برای مقابله با کرونا باید تصمیم قاطع حاکمیتی گرفته شود/ توصیه‌های مهم برای مواجهه با ویروس کرونا/ انتقاد صریح از هتک حرمت رئیس‌جمهور

  7. ماجرای مهرداد سپهری به روایت چند شاهد عینی

  8. باهنر: در برجام گل‌هایی زدیم و گل‌هایی هم خوردیم/ احمدی‌نژاد میگفت می‌خواهم با سرعت ۱۴۰ كیلومتر بروم/ اصلاح‌طلبان نمی‌توانند خودشان را از دولت مبرا کنند

  9. عضو فقهای شورای نگهبان: همه باید اجناس فرانسوی را تحریم کنند

  10. ایرانی‌هایی که خواهان تحریم ایران هستند/ چند میگیری مزدور باشی؟

  11. رضایی: هرکس در آمریکا رأی بیاورد باید تحریم‌ها را رفع کند/ چند کشور تقاضای خرید تسلیحات ایرانی دارند

  12. مسئولانی که یک شبه دکتر یا مهندس می‌شوند!

  13. رئیس جمهور ۱۴۰۰ اصولگراست یا اصلاح‌طلب؟

  14. تکرار ماجرای حساب‌های خاص؟

  15. خوش خیالی خطرناک به روایت ربیعی/واکنش لعیا جنیدی به مرگ مهرداد سپهری/حاشیه‌های برگزاری یک جشن در مشهد/فاصله بین روحانی و قالیباف تمام می‌شود؟

  16. اشتری: ۲ بار به نزدیکی خاوری رسیدیم اما پلیس کانادا برای بازداشت همراهی نکرد

  17. راهکار قالیباف به‌جای استیضاح

  18. ابتکار ایران در مناقشه قره‌باغ جواب می دهد؟

  19. واکنش متفاوت نماینده مجلس به تحریم زنگنه؛ آقای ظریف از طلبت بگذر!

  20. سیاست یا دعوای حیدری - نعمتی؟!

  21. دولت ملزم به پرداخت یارانه کالای اساسی شد/ تامین کالا برای ۶۰ میلیون ایرانی

  22. شورای عالی فضای مجازی را فعال کنید!

  23. فرق پلیس ایران با پلیس آمریکا

  24. جهانگیری: برای کاهش قیمت‌ها دعا کنید!

  25. انتقاد صریح رهبری از هتک حرمت روحانی/ماجرای بخشش دناپلاس یک نماینده مجلس/آخرین پیگیری قاسم سلیمانی قبل از شهادت/روایت رحیم‌پور ازغدی از جلسه جنجالی و پاسخ حسام‌الدین آشنا چه بود؟

  آخرین عناوین