مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

گروه سیاسی الف،   3990231092 ۳۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

شخصیت‌های سیاسی به دلیل مراوداتی که دارند، معمولا آشنایی بیشتری با هم پیدا می‌کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: شخصیت‌های سیاسی به دلیل مراوداتی که با یکدیگر دارند، معمولا آشنایی بیشتری با هم پیدا می‌کنند و روابط دوستانه فی مابین و بعضا با ازدواج دختران و پسران آن‌ها با یکدیگر ختم می‌شود.

در این گزارش به برخی از معروف‌ترین ازدواج‌ها که بین خانواده‌های شخصیت‌ها و مقامات سیاسی به وقوع پیوسته است می‌پردازیم:

ازدواج علی لاریجانی با دختر شهید مطهری

علی لاریجانی در ۲۰ سالگی با دختر شهید مرتضی مطهری به نام فریده که ۱۵ سال داشت ازدواج کرد. علی لاریجانی اکنون به عنوان رئیس ادوار مجلس شناخته می‌شود و یک دهه رئیس سازمان صدا و سیما و پیش از آن وزیر ارشاد اسلامی و پس از آن دبیر شورای عالی امنیت ملی بود.

مروری بر ازدواج شخصیت های سیاسی

فریده مطهری همسر او درباره ازدواجشان می‌گوید که ارتباط میان پدرم و همسرم مرید و مرادی بود. به قول پدرم ایشان جوان ۲۰ ساله‌ای هستند که چونان پیران پختگی لازم را در عرصه سیاست و علم به دست آورده بودند. از همان اوایل زندگی مشترک باتوجه به تلاش و فعالیت همسرم دریافتم که حضور من در منزل کمک بسیار بزرگی در جهت اداره زندگی است.

ازدواج آیت‌الله صادق آملی لاریجانی با دختر آیت‌الله وحید خراسانی

وصلت آیت الله صادق آملی لاریجانی با دختر یکی از مراجع از دیگر ازدواج‌هایی است که بر اساس سنت پیامبر (ص) و بر پایه ساده زیستی بنا شد. تنها نام یک فرزند ایشان بنام زهرا رسانه‌ای شده است و اطلاعاتی از همسر و دیگر فرزندان او وجود ندارد. آیت‌الله صادق لاریجانی سال‌ها عهده دار ریاست قوه قضائیه بود و اکنون ریاست تشخیص مصلحت نظام را بر عهده دارد. او همواره ارتباط بسیار خوب و نزدیکی با پدر زن خود داشته است.

مروری بر ازدواج شخصیت های سیاسی

ازدواج دختران مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی با پسران آیت الله لاهوتی

ازدواج فائزه و فاطمه ۲ دختر آیت الله هاشمی رفسنجانی با پسران آیت‌الله لاهوتی از دیگر ازدواج‌های دوران انقلاب اسلامی به شمار می‌رفت. مرحوم هاشمی رفسنجانی و آیت‌الله حسن لاهوتی هر دو از مبارزان سیاسی با رژیم پهلوی بودند و همین سوابق و مناسبات سبب شد که فرزندان آن‌ها با هم ازدواج کنند.

مروری بر ازدواج شخصیت های سیاسی

فائزه هاشمی در ۱۶ سالگی همسر حمید لاهوتی شد که حاصل آن پسری به نام حسن و دختری به نام موناست. او در ۱۳۷۵ خورشیدی نماینده دوم مردم تهران در مجلس شورای اسلامی شد و به عضویت حزب کارگزاران سازندگی درآمد.

فاطمه هاشمی نیز به عضویت حزب اعتدال و توسعه درآمد که گرایشی میانه رو در میان محافظه‌کاران ایران را نمایندگی می‌کند. او با سعید لاهوتی دندانپزشک ازدواج کرد.

مروری بر ازدواج شخصیت های سیاسی

فاطمه هاشمی فعالیت خود را در ۱۳۷۳ در بنیاد بیماری‌های خاص آغاز کرد و در سال ۱۳۸۴ ریاست فدراسیون ورزشی بیماران خاص ورزش‌های همگانی را بر عهده گرفت.

سید یاسر خمینی و ازدواج با دختر سید محمد صدر

سید یاسر خمینی فرزند میانی سید احمد خمینی و نوه امام خمینی (ره) محسوب می‌شود که با دختر سید محمد صدر فرزند نامزد ائتلاف اصلاح‌طلبان برای مجلس هشتم و معاون کمال خرازی وزیر امور خارجه دولت اصلاحات ازدواج کرده است.

مروری بر ازدواج شخصیت های سیاسی

یاسر خمینی فرزند دوم سید احمد خمینی همراه همسر و ۲ فرزند خود به نام‌های روح الله و فاطمه در قم ساکن و در آنجا به امور حوزوی مشغول است.

سید محمدرضا خاتمی و ازدواج با نوه امام خمینی (ره)

سید محمدرضا خاتمی در نیمه دهه ۶۰ خورشیدی با زهرا اشراقی نوه امام خمینی (ره) ازدواج کرد. حاصل این ازدواج دو فرزند به نام‌های فاطمه و علیرضاست.

مروری بر ازدواج شخصیت های سیاسی

ازدواج نعیمه اشراقی نوه امام خمینی (ره) با پسر آیت‌الله طاهری

نعیمه اشراقی سومین فرزند شهاب الدین اشراقی داماد امام راحل و صدیقه خمینی هفتمین نوه امام خمینی (ره) با سید محمدحسن طاهری پسر آیت الله طاهری اصفهانی امام جمعه سابق اصفهان ازدواج کرده و صاحب ۲ فرزند به نام حسین و نعیمه است. نعیمه اکنون معاون مدیر عامل و عضو هیأت مدیره شرکت مهندسی نفت کیش است.

مروری بر ازدواج شخصیت های سیاسی

ازدواج صدیقه خمینی دختر امام خمینی (ره) با آیت الله شهاب الدین اشراقی

از دیگر ازدواج‌های سیاسی بعد از انقلاب می‌توان به ازدواج صدیقه خمینی فرزند سوم امام راحل با آیت الله شهاب الدین اشراقی که در نخستین روز‌های انقلاب از همراهان صدیق امام خمینی (ره) محسوب می‌شد، اشاره کرد.

ازدواج حجت‌الاسلام ناطق نوری و عباس آخوندی با دختران حجت‌الاسلام رسولی محلاتی‌

حجت‌الاسلام رسولی محلاتی دختران خود را به عقد حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری رئیس مجلس چهارم و پنجم و عباس آخوندی وزیر اسبق راه و شهرسازی درآورده است. ناطق نوری دارای هشت فرزند است که ۲ پسر به نام‌های مصطفی و مجتبی مشهورترین آن‌ها هستند.

مروری بر ازدواج شخصیت های سیاسی

ازدواج حسن خمینی با دختر آیت‌الله موسوی بجنوردی

حسن خمینی نوه ارشد امام خمینی (ره) با ندا موسوی بجنوردی دختر آیت الله سید محمد موسوی بجنوردی عضو سابق شورای عالی قضائی و عضو ارشد مجمع روحانیان مبارز ازدواج کرد که حاصل این ازدواج فرزندانی با نام‌های احمد، نرگس، فرشته و محمدهادی است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن خمینی اکنون تولیت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی و تدریس در حوزه علمیه را بر عهده دارد و در امر تحقیق و پژوهش بسیار فعال است.

آیت الله موسوی بجنوردی در یکی از گفت‌وگو‌های خود درباره چگونگی ازدواج دخترش با سید حسن خمینی اینطور تعریف می‌کند:

«هشت ماه پس از فوت حاج احمد آقا خانم دکتر فاطمه طباطبایی (والده مکرم حاج سید حسن آقا) و برادرشان دکتر صادق طباطبایی به منزل ما و به کتابخانه‌ام آمدند؛ خانم طباطبایی گفت: حاج احمد آقا قبل از فوت به من گفت خیلی مایلم دختر آقای بجنوردی را برای حسن آقا بگیرم. ما هم الان آمده‌ایم برای خواستگاری.

مروری بر ازدواج شخصیت های سیاسی

من گفتم از جانب خودم مخالفتی ندارم، اما از آن افرادی هستم که دختر باید جواب آخر را بدهد. قرار شد حسن آقا شب بعد که برای درس می‌آید زودتر بیاید تا با دخترم جلسه بگذارند که ببیند با هم جور هستند یا نه. من او را به اتاق بردم و خودم بیرون رفتم. وقتی برگشت گفتم چه شد؟ گفت ما با هم کنار آمدیم. بعد از دخترم هم پرسیدم و گفت بله، عقاید ما با هم یکی است.

یکی دو روز پس از سالگرد فوت احمد آقا در حرم امام، عقد را من و مرحوم آیت الله سلطانی خواندیم. فرماندهان سپاه پاسداران و خیلی از مسئولان بودند. بعد از دو سه روز هم بدون تشریفات و مراسم عروسی دخترم ازدواج کرد.»

ازدواج سید ابراهیم رئیسی با دختر آیت الله سید احمد علم الهدی

ازدواج سید ابراهیم رئیسی با جمیله علم الهدی، دختر آیت‌الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد یکی دیگر از ازدواج‌های سیاسی تاریخ انقلاب به حساب می‌آید که حاصل این ازدواج دو دختر است.

مروری بر ازدواج شخصیت های سیاسی

ازدواج اعظم‌السادات فراحی با محمود احمدی نژاد

اعظم السادات فراحی، در سال ۱۳۳۷ در تهران متولد شد. او در دانشگاه علم و صنعت مشغول به تحصیل شد و در همان دانشگاه هم زمینه ازدواج او با محمود احمدی نژاد فراهم شد و این دو نفر در خرداد ۱۳۵۹ با هم ازدواج کردند.

مروری بر ازدواج شخصیت های سیاسی

او اگر چه از ابتدا در بسیاری از سفر‌های داخلی و خارجی همراه همسرش حضور داشت، ولی مانند دیگر همتایان خود تمایل چندانی به ارتباط با رسانه‌ها نداشت.

ازدواج صاحبه روحانی (عربی) با حسن روحانی

صاحبه روحانی (عربی)، در سال ۱۳۴۷ در سن ۱۴ سالگی به عقد حسن روحانی پسرخاله ۲۰ ساله خود، در آمد.

مروری بر ازدواج شخصیت های سیاسی

اطلاعات چندانی از همسر رئیس جمهور در دست نیست و آخرین خبری که از او در رسانه‌ها منتشر شده است مربوط به عیادت او از آیت الله مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان در بیمارستان بهمن بوده است.

ازدواج منصوره خجسته باقرزاده و مقام معظم رهبری

منصوره خجسته باقرزاده در سال ۱۳۲۶ در خانواده‌ای مذهبی، سنتی و بازاری متولد شد؛ پدرش حاج محمداسماعیل خجسته باقرزاده از کاسبان دین دار و با سواد مشهد بود.

اوایل پاییز ۱۳۴۳ بود که رهبر معظم انقلاب و خجسته ازدواج کردند و همسر ایشان از همان ابتدای کار در همه فرود‌های سرد و سخت زندگی سیاسی و شاید تک فراز‌های آن در آن روزگار در کنار رهبر انقلاب بود.

خجسته باقرزاده در سال ۱۳۷۲ در گفت وگویی با مجله انگلیسی زبان محجوبه که از طرف بنیاد اندیشه اسلامی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منتشر می‌شود، به بیان خاطراتی از زندگی خود با رهبر انقلاب پرداخته است.

مروری بر ازدواج شخصیت های سیاسی

باقرزاده در پاسخ به این پرسش که شما چگونه همسرتان را در مبارزاتشان یاری می‌کردید، می‌گوید: فکر می‌کنم بزرگ‌ترین نقش من حفظ جو آرامش خانه بود؛ طوری که ایشان بتوانند با خیال راحت به کارشان ادامه دهند. سعی داشتم تا ایشان را از نگرانی در مورد خود و فرزندانم دور نگه دارم؛ البته من نیز در زمینه‌های مختلف نظیر پخش اعلامیه‌ها، حمل پیام‌ها، اختفای اسناد و نظیر آن فعالیت داشتم. ولی فکر می‌کنم اصلا قابل ذکر نیستند؛ در آخرین ماه‌های مبارزه در رابطه با پیام‌های تلفنی امام خمینی (ره) از پاریس، من آن‌ها را برای تکثیر و توزیع به مراکزی در مشهد و دیگر شهر‌ها ارسال می‌نمودم و اخبار را از مشهد و دیگر شهر‌های خراسان جمع‌آوری نموده و به پاریس مخابره می‌کردم.

وصلت خانواده مقام معظم رهبری با خانواده حداد عادل

ازدواج حجت الاسلام مجتبی خامنه‌ای فرزند آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب با دختر غلامعلی حدادعادل از مشهورترین ازدواج‌ها به شمار می‌رود. دیگر فرزندان رهبر انقلاب نیز با خانواده‌های مذهبی و سیاسی دارای گرایش‌های دیگر ازدواج کرده‌اند.

سید مسعود خامنه‌ای با دختر آیت‌الله خرازی از مدرسان حوزه علمیه قم ازدواج کرده و مصطفی خامنه‌ای دیگر فرزند رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) هم با دختر آیت‌الله خوشوقت از روحانیون تهران ازدواج کرده است.

مروری بر ازدواج شخصیت های سیاسی

همچنین دختر دیگر مقام معظم رهبری با فرزند حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر انقلاب اسلامی ازدواج کرده است.

با مروری بر ازدواج‌های شخصیت‌های سیاسی با یکدیگر می‌توان به این نتیجه رسید که هیچ یکی از این ازدواج‌ها نمی‌توانند دارای معنی و مفهوم خاصی باشند و همه آن‌ها در محدوده خانواده مذهبی و سیاسی انقلاب اسلامی رخ داده است و نشان می دهد که در بین احزاب سیاسی کشور علاوه بر رقابت، رفاقت بسیاری هم وجود دارد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۵۴۳۶۷۱۳:۳۶:۵۱ ۱۳۹۹/۲/۳۱
آره. هيچ معنا و مفهوم خاصي نداشت!
ناشناس۱۴۵۴۳۹۶۱۳:۴۸:۴۶ ۱۳۹۹/۲/۳۱
خدا قبول کنه
ناشناس۱۴۵۴۴۶۰۱۴:۲۱:۰۴ ۱۳۹۹/۲/۳۱
فقط عجب و عجب. روحت شاد .....
شناس۱۴۵۴۴۶۶۱۴:۲۷:۵۰ ۱۳۹۹/۲/۳۱
حکومت هزار فامیل
ناشناس۱۴۵۴۵۱۶۱۵:۰۷:۱۸ ۱۳۹۹/۲/۳۱
سید علی خمینی با نوه آیت الله سیستانی ازدواج کرده و ساکن نجف شده.
ناشناس۱۴۵۴۵۱۸۱۵:۰۷:۵۷ ۱۳۹۹/۲/۳۱
فقط عکس عاشقانه محمود احمدی نژاد :)
ناشناس۱۴۵۴۵۳۳۱۵:۱۷:۰۳ ۱۳۹۹/۲/۳۱
نعیمه کاندا و امریکا هم میره بچشم که از لاکچریهای اینترنت بود
ناشناس۱۴۵۴۵۴۰۱۵:۱۹:۳۴ ۱۳۹۹/۲/۳۱
خوب معلومه کشوری که همش دست یه عده فک و فامیله وضع بهتر از این نمیشه منافع فقط این افراد و خاندانشون مهمه نه کشور و مردم
ناشناس۱۴۵۴۵۴۱۱۵:۲۰:۰۲ ۱۳۹۹/۲/۳۱
همه فامیل سر یه سفره نشستن
ناشناس۱۴۵۴۵۷۸۱۵:۴۱:۰۸ ۱۳۹۹/۲/۳۱
نویسنده محترم، نتیجه گیریتون کاملا منطقی و درست بود. احسنت به درایت و دوراندیشی شما!
ناشناس۱۴۵۴۵۸۲۱۵:۴۳:۵۸ ۱۳۹۹/۲/۳۱
این ازدواج ها هیچ کدام سیاسی نیست ..... کاملا معمولی و خانوادگی است ..... علی لاریجانی 20 ساله پیش از انقلاب کجا رجل سیاسی بود یا حتی شهید مطهری ؟؟!!!
ناشناس۱۴۵۴۶۱۰۱۶:۰۳:۱۶ ۱۳۹۹/۲/۳۱
با این اوضاع وای به حال ملت ایران چه کلاه گشادی سرشون رفته
ناشناس۱۴۵۵۲۱۶۰۳:۵۱:۰۳ ۱۳۹۹/۳/۱
اگر کس دیگری بیاید سرکار مگر فکوفامیل ندارد
ناشناس۱۴۵۴۶۳۳۱۶:۲۱:۱۶ ۱۳۹۹/۲/۳۱
الان احمدی نژاد با دختر کدوم مسئولی ازدواج کردن؟ اونهای دیگه همه بهم بند بودن و همو کشیدن بالا
ناشناس۱۴۵۴۶۴۱۱۶:۲۸:۰۴ ۱۳۹۹/۲/۳۱
نوه امام عجب خط چشم و آرايشي دارد
ناشناس۱۴۵۴۶۵۱۱۶:۳۵:۲۸ ۱۳۹۹/۲/۳۱
همگی باهم به سلامتی ملت، دارو ندار این مملکت را بالا کشیدند. نوش جانشان که ما شایسته همین اسامی و خانواده ها هستیم.
نا شناس۱۴۵۴۶۶۱۱۶:۴۵:۲۹ ۱۳۹۹/۲/۳۱
اینکه احزاب و سیاستمداران به ظاهر مخالف رفاقت عمیقی دارند امری پوشیده نیست و دلیلش هم آشکار است
ناشناس۱۴۵۴۷۱۰۱۷:۱۹:۳۰ ۱۳۹۹/۲/۳۱
درود بر احمدی نژاد و یارانش ... لعنت خدا و نفرین مردم بر پرونده سازان و دروغگویان و نان به نرخ روزخورها
ناشناس۱۴۵۴۸۲۱۱۸:۵۹:۳۹ ۱۳۹۹/۲/۳۱
هزار فامیل ... ما هیچ فقط نگاه!
ناشناس۱۴۵۴۸۵۵۱۹:۳۷:۴۳ ۱۳۹۹/۲/۳۱
همينه كه هيچي مثل فساد و. دزدي در اين كشور ريشه كن نميشه
ناشناس۱۴۵۴۸۵۷۱۹:۳۹:۵۸ ۱۳۹۹/۲/۳۱
ازدواج سیاسی تیتر خوبی نیست چون معنیش اینه که انگار به دلیل مقاصد سیاسی ازدواج کرده باشند. در حالی که معلومه علما با هم رفت و آمد می کنند و طبیعیه که با هم آشنایی و وصلت کنند. همین طور برای سیاسیون که با هم دوست و همکاراند.
ناشناس۱۴۵۵۱۹۳۰۲:۳۱:۱۸ ۱۳۹۹/۳/۱
خیلی آدم ساده لوح و ساده دلی هستی که این را گفتی
ناشناس۱۴۵۴۸۸۲۲۰:۱۴:۲۴ ۱۳۹۹/۲/۳۱
تیتر نامناسب است. اینها ازدواج های سیاسی نیست، ازدواج های اهل سیاست است. همگی هم ازدواج های شریف و پایداری داشته اند.
ناشناس۱۴۵۴۸۹۹۲۰:۳۳:۰۲ ۱۳۹۹/۲/۳۱
نتیجه ای کن در آخر مقاله گرفتی بسیار جالب است. در کل ممنون از این مقاله.
ناشناس۱۴۵۴۹۴۱۲۱:۰۹:۱۷ ۱۳۹۹/۲/۳۱
چه جالب تقریبا در اسم دختران اکثر مراجع هیچ ردی از اسامی فاطمه ، زهرا، زینب و طاهره و..... نمیبینی. همه اسامی مد روز دارند که البته با نظر من جوره.
ناشناس۱۴۵۵۰۸۶۲۳:۴۹:۰۳ ۱۳۹۹/۲/۳۱
چه سفره ای پهن است به به!!
ساسان۱۴۵۵۱۳۹۰۱:۰۵:۳۱ ۱۳۹۹/۳/۱
فقط احمدی نژاد محصول دانشگاه است .درود بر احمدی نژاد.
ناشناس۱۴۵۵۱۷۹۰۲:۱۲:۵۷ ۱۳۹۹/۳/۱
همگه همسر احمدی نژاد هم آقازاده بوده؟! چرا در این لیست آن ها را هم آورده اید؟؟!
مسعود۱۴۵۵۳۸۶۰۹:۴۶:۳۴ ۱۳۹۹/۳/۱
شما اجازه نشر عکس خانواده مسئولان رو دارین
ملیکا۱۴۵۶۰۷۰۱۹:۱۷:۴۶ ۱۳۹۹/۳/۱
ای کاش فقط عشق و علاقه در کار باشه خدا می‌دونه چه خبر

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

  2. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

  3. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

  4. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

  5. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

  6. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

  7. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

  8. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

  9. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

  10. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

  11. صحنه آهسته انفجار بیروت

  12. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

  13. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

  14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

  15. واکسن روسی کرونا و فرهنگ ترجیح جمع بر فرد

  16. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

  17. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

  18. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

  19. عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی رسما کلید خورد / «توافق ننگین» امارات و اسرائیل برای عادی سازی

  20. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

  21. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

  22. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

  23. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

  24. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

  25. دختر ربایی و زیر گرفتن مامور پلیس در مشهد

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

   2. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

   3. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

   4. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

   5. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

   6. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

   7. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

   8. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

   9. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

   10. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

   11. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

   12. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

   13. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

   14. انتقاد حسین شریعتمداری از فتاح/مخالفت با حضور روحانی در مجلس/پذیرش اعاده دادرسی مرتضوی/ پاسخ آذری‌جهرمی به یک شایعه/ احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته است

   15. روحانی برای مقابله با کرونا، «شفا» را به مردم پیشنهاد کرد/افشاگری تکان‌دهنده فتاح/نادران: گشایش اقتصادی یک فاجعه است

   16. طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس یازدهم کلید خورد

   17. بازی با اعصاب مردم!

   18. توئیت کنایه‌آمیز آشنا: غرور قربانی گرفت

   19. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

   20. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

   21. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

   22. انتقاد نادران از وعده گشایش اقتصادی روحانی

   23. عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد

   24. شمخانی: نمی‌توان نماز را با علی و نهار را با معاویه بود

   25. تغییر نظر وزارت علوم درباره تعویق زمان کنکور با دستور رئیس جمهور

   آخرین عناوین