نمایندگان مجلس بعد از پایان نمایندگی به کجا می‌روند؟

گروه سیاسی الف،   3990230021 ۱۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

هشت روز دیگر نمایندگان مجلس دهم کرسی‌های خود را تحویل منتخبان جدید می‌دهند.

نمایندگان مجلس بعد از پایان نمایندگی به کجا می‌روند؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران، کم‌تر از یک هفته دیگر به پایان مجلس دهم مانده است و برخی نمایندگان مجلس باید به فکر مقاصد جدید برای ادامه فعالیت‌های خود باشند.

به گواه آمار تنها ۵۶ نماینده از مجلس دهم به مجلس یازدهم راه پیدا کرده اند که نسبت به ادوار گذشته در کم ترین حد خود قرار دارد و به نوعی بی نظیر است.

۲ نماینده مجلس دهم فوت شدند و ۳ نفر از آن‌ها برای حضور در پست‌ها و مناصب دیگر، بهارستان را ترک کردند.

حالا ۲۲۹ نماینده مجلس دهم که تا پایان راه همراه این دوره بودند، در مجلس یازدهم آن را همراهی نمی‌کنند و برخی بعد از ۴ سال و برخی دیگر بعد از ۲۴ سال یعنی ۶ دوره نمایندگی مجلس، باید جای خود را به نفرات جدید بدهند.

اما نمایندگی و حضور در بهارستان و تکیه زدن بر کرسی‌های مجلس تنها شغل این نفرات نبوده و نخواهد بود و هر کدام از نمایندگان حاضر در مجلس دهم، بعد از ترک قوه مقننه به فعالیت‌های دیگری مشغول خواهند بود.

حال این سوال وجود دارد که مقصد بعدی نمایندگان مجلس دهم که به مجلس یازدهم راه پیدا نکردند کجا خواهد بود و این افراد بهارستان را به کدام مقصد ترک خواهند کرد؟

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

مقاصد مختلفی برای صاحبان کرسی‌های مجلس دهم وجود دارد؛ گروهی از آن‌ها به دانشگاه رفته و مشغول تدریس می‌شوند و گروهی دیگر ادارات و ارگان‌های دولتی را برای ادامه فعالیت شغلی خود انتخاب می‌کنند؛ گروهی دیگر هم در مجموعه‌های شخصی خود به کار‌هایی که از قبل داشتند می‌پردازند.

حدس و گمان‌های زیادی در خصوص فعالیت‌های افراد وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

علی لاریجانی، شاید دبیر بعدی شورای عالی امنیت ملی

علی لاریجانی که این روز‌ها به عنوان رئیس ادوار هشتم، نهم و دهم قوه مقننه شناخته می‌شود تا چند روز دیگر در حالی ساختمان بهارستان را ترک می‌کند که گفته می‌شود مقصد بعدی او شورای عالی امنیت ملی است.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

علی لاریجانی پیش‌تر هم قبل از ورود به مجلس در این جایگاه مشغول فعالیت بود.

بازگشت کواکبیان و حضرتی به فعالیت‌های حزبی و رسانه‌ای

پیش بینی می‌شود مصطفی کواکبیان و الیاس حضرتی که به عنوان دبیرکل‌های احزاب مردم سالاری و اعتماد ملی از احزاب فعال اصلاح طلب شناخته شده اند،  به فعالیت‌های حزبی و رسانه‌ای بازگردند و مدیریت روزنامه‌های مردم سالاری و اعتماد را با جدیت بیشتری پیگیری و دنبال کنند.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

همچنین برخی منابع خبری از حضور مصطفی کواکبیان در وزارت ارشاد به عنوان معاون پارلمانی و از حضور الیاس حضرتی در شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی موسوم به شستا خبر دادند؛ این منابع خبری از بهروز نعمتی به عنوان دیگر نماینده مجلس دهم که به شستا می‌پیوندد نام بردند.

محمدعلی وکیلی هم در مصاحبه‌ای گفته است که علاقه زیادی به کار رسانه‌ای دارد و اولویت جدی اش برای بعد از ترک بهارستان، فعالیت رسانه‌ای خواهد بود.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

علی مطهری به کتابخانه ملی می‌رود

برخی گمانه زنی‌ها و شنیده‌ها روایت از این ماجرا دارد که علی مطهری قرار است پس از اتمام دوره نمایندگی خود به ریاست سازمان ملی اسناد و کتابخانه ملی در آمده و بر صندلی اشرف بروجردی، رئیس فعلی این سازمان تکیه بزند.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

علیرضا محجوب در انتظار انتخابات میان‌دوره‌ای

به گفته برخی اخبار، علیرضا محجوب نماینده ادوار مجلس که سابقه ۶ دوره پیاپی حضور در بهارستان را دارد، این روز‌ها در انتظار انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم است تا شاید بتواند به عنوان نفر جایگزینِ مرحومه فاطمه رهبر به مجلس یازدهم راه پیدا کند.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

بازگشت به دانشگاه

محمود صادقی که یکی از پر سر و صداترین نماینده‌های لیست امید در مجلس دهم بود هم اعلام کرده که علاوه بر تدریس در دانشگاه و کار وکالت، دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها هم هست و در آن قالب فعالیت‌های سیاسی خود را پیگیری خواهد کرد.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی هم که در دور یازدهم رد صلاحیت شده، گفته است که بعد از دو دوره حضور در مجلس شورای اسلامی به دانشگاه باز خواهد گشت.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

هادی قوامی هم پس از ۱۲ سال حضور خود در بهارستان اعلام کرد که عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد است و پس از پایان مجلس در دانشگاه مشغول به تدریس خواهد شد.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

استراحت پس از بازنشستگی

تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان یکی از اتفاقات خوبی بود که مجلس دهم به خود دید.

محسن کوهکن نماینده مجلس دهم در این خصوص می‌گوید: بر اساس این مصوبه ما نمی‌توانیم دیگر فعالیتی داشته باشیم؛ البته من حدود ۱۶ سال است که پروانه وکالت پایه یک دادگستری دارم و اگر کاری انجام دهم به طور شخصی و در این حوزه خواهد بود.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

پایان مجلس دهم و آغاز فعالیت‌های اقتصادی برخی نمایندگان

محمدعلی پور مختار در خصوص فعالیت‌هایش بعد از مجلس دهم گفت: علاقه دارم در امر تولید ورود کنم، البته باید ببینیم شرایط کشور اقتضا می‌کند که از تجارب حضور در مجلس در این زمینه استفاده کنم یا خیر؛ برخی اخبار هم می‌گویند او قرار است با سپاه پاسداران همکاری داشته باشد.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

وزارتخانه‌ها، مقصد برخی از نمایندگان راه نیافته به دور یازدهم

برخی از نمایندگان که پیش از راه یافتن به مجلس در وزارتخانه‌ها مشغول بودند، حالا دوباره بعد از اتمام دوره نمایندگی خود به آن وزارتخانه باز خواهند گشت.

حضور نمایندگان مجلس در وزارتخانه‌ها اتفاق تازه‌ای نیست و پیش‌تر هم کاظم جلالی و داریوش اسماعیلی به مقصد سفارت ایران در روسیه و معاونت معادن و صنایع معدنی وزارت صمت از سمت خود در مجلس دهم استعفا کرده بودند.

کدام نماینده به کدام وزارتخانه می‌رود؟

پروانه مافی و عبدالرضا عزیزی از نمایندگانی هستند که گفته می‌شود بهارستان را به مقصد خیابان فاطمی و ساختمان وزارت کشور ترک خواهند کرد.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

بر اساس برخی پیش بینی‌ها و گمانه‌زنی‌ها وزارت صنعت، معدن و تجارت محمدرضا نجفی را به عنوان قائم مقام خواهد پذیرفت؛ ولی ملکی و عزیز اکبریان از دیگر نفراتی هستند که به گفته برخی منابع خبری، به این وزارتخانه راه پیدا می‌کنند.

علی اصغر یوسف نژاد، عضو هیئت رئیسه مجلس دهم هم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: من به صورت رسمی کارمند وزارت صمت هستم و بعد از مجلس به این وزارتخانه باز خواهم گشت.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیگر وزارتخانه‌ای است که میزبان تعدادی از نمایندگان راه نیافته به مجلس یازدهم است؛ گفته می‌شود این وزارتخانه، سهیلا جلودار زاده را به عنوان قائم مقام خواهد پذیرفت؛ زهرا ساعی دیگر نماینده‌ای است که گفته می‌شود قرار است ادامه فعالیت‌های خود را در آن دنبال کند.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

وزارت امور خارجه هم مقصد برخی دیگر از نمایندگان مجلس دهم است. از دیگر نمایندگانِ کارمند این وزارتخانه، محمدجواد کولیوند است که در این باره می گوید من کارمند رسمی وزارت خارجه هستم و دو دوره در مجلس هم از طرف این وزارتخانه مامور بودم. طبیعتا بعد از اتمام مجلس دهم به همین وزارتخانه بازخواهم گشت. البته پیشنهاد‌هایی از وزار‌تخانه‌های دیگر هم داشتم، اما ترجیحم بازگشت به آنجاست.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

حشمت الله فلاحت پیشه هم از دیگر افرادی است که گفته می‌شود یا به عنوان کارمند وزارت امورخارجه یا به عنوان سفیر در این مجموعه فعالیت خواهد کرد؛ علاالدین بروجردی هم از دیگر نفراتی است که گفته می شود این وزارتخانه را به عنوان مقصد بعدی خود انتخاب خواهد کرد.

گفته می‌شود سکینه الماسی و هدایت الله خادمی قرار است بعد از مجلس دهم به وزارت نفت بپیوندند.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

مهدی شیخ و محمدرضا تابش نیز نمایندگانی هستند که پس از دوره نمایندگی خود به وزارت ورزش و جوانان خواهند رفت.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

از ابوالفضل سروش هم به عنوان یکی از نمایندگان برای پیوستن به وزارت بهداشت و درمان نام برده شده است.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

به گفته برخی منابع، فریده اولاد قباد هم وزارت علوم را به عنوان مقصد بعدی خود انتخاب کرده است.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

گفته می‌شود وزارت‌ علوم هم قرار است مقصد بعدی محمدرضا ملکشاهی راد باشد.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

برخی اخبار می‌گویند محمد کاظمی قرار است بعد از مجلس دهم در وزارت دادگستری مشغول به خدمت شود.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

از طیبه سیاوشی هم به عنوان یکی از گزینه‌هایی که قرار است در وزارت ارشاد فعالیت‌های خود را دنبال کند نام برده شده است.

مقصد بعدی بهارستانی ها کجا خواهد بود؟

سایر بخش‌ها و مجموعه‌های دولتی

البته دولت همه نمایندگان راه نیافته به مجلس یازدهم را در وزارتخانه‌های خود به کار نمی‌گیرد و بخش دیگری از این نمایندگان برای ادامه فعالیت‌های شغلی خود به سازمان‌های زیرمجموعه وزارتخانه‌ها خواهند رفت که در این خصوص شنیده‌ها حاکی از آن است که محمدرضا بادامچی به عنوان معاونت پارلمانی سازمان تامین اجتماعی، علی نوبخت حقیقی به عنوان رئیس هیئت مدیره تامین اجتماعی و سیده فاطمه حسینی در سمت رئیس هیئت مدیره صندوق بازنشستگی کشور منصوب خواهند شد.

در هر صورت در تاریخ هفتم خرداد، نمایندگان مجلس دهم باید جای خود را به منتخبان دور یازدهم دهند و در منصب‌های دیگر در ارگان‌های مختلف مشغول به خدمت‌رسانی شوند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۵۲۷۳۵۰۹:۰۰:۴۵ ۱۳۹۹/۲/۳۰
سیده فاطمه حسینی در سمت رئیس هیئت مدیره صندوق بازنشستگی کشور منصوب خواهند شد. ذخیره نظام!!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۴۵۲۷۸۴۰۹:۴۰:۰۵ ۱۳۹۹/۲/۳۰
بیچاره ملت
ناشناس۱۴۵۲۸۳۲۱۰:۲۴:۰۴ ۱۳۹۹/۲/۳۰
الف جان لطفا شغل قبل و بعد از نمایندگی را لیست نمایید تا ببینیم نمایندگان از کجا اورده اند؟
ناشناس۱۴۵۲۹۴۶۱۱:۵۱:۵۰ ۱۳۹۹/۲/۳۰
ببخشید این خانم حسینی دختر آقای صفدر حسینی هستند؟
اكبر۱۴۵۳۱۴۸۱۳:۴۰:۰۹ ۱۳۹۹/۲/۳۰
البته امروز اعلام شد دونفر هم در پرونده سايپا به زندان ميروند.
ناشناس۱۴۵۳۲۶۴۱۵:۰۶:۲۴ ۱۳۹۹/۲/۳۰
يا به سفارت خانه ها با حقوق نجومي و يادر بهترين پستهايي كه برايشان تعريف ميشود
ناشناس۱۴۵۳۲۷۴۱۵:۱۲:۱۰ ۱۳۹۹/۲/۳۰
می روند دنبال استفاده از آنچه در این ۴ سال کاشته اند!
ناشناس۱۴۵۳۳۲۰۱۵:۴۸:۱۹ ۱۳۹۹/۲/۳۰
میرن به طلب نونهایی که به وزرا قرض دادند!
ناشناس۱۴۵۳۳۵۰۱۶:۱۰:۴۴ ۱۳۹۹/۲/۳۰
سفره نظام بازه، مثل ما جوانان تحصیل کرده نیست که کار نباشه، البته جناب صادقی مثل اینکه حکم حبس دادن بهش
ناشناس۱۴۵۳۴۱۴۱۷:۲۰:۵۹ ۱۳۹۹/۲/۳۰
چون پست کارشناسی دارن واسه خودشون تصویب کردن که کارشناس میتونه عضو یا رئیس هیئت مدیره سازمانها بشه. جاپاشون قرصه نگران نیستن.
ناشناس۱۴۵۳۴۶۸۱۸:۲۳:۱۴ ۱۳۹۹/۲/۳۰
خوبه هیچ کدوم هم نمرن استراحت سریع پستشون عوض میشه!
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 2. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 3. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 4. ترامپ کوتاه آمد/ رئیس جمهور آمریکا با انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد

 5. سردار دهقان؛ اولین نامزد رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری/ نامه انتقادی همتی به روحانی/ اصلاح‌طلبان همچنان به‌دنبال تنش‌زدایی/ قالیباف از نامزدی در انتخابات منع شده است؟

 6. نظریه‌ای که دیگر کسی از آن حرف نمی زند...

 7. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 8. خدا حافظ حاج آقا !

 9. محسن رضایی: ‌مشکلات اقتصادی ‌جز با نگاه انقلابی حل نمی‌شود

 10. نامه انتقادی رئیس بانک مرکزی به رئیس جمهور/ هشدار در خصوص ایجاد پرونده‌های کلان اقتصادی

 11. قیمت مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است/ برخورد با گرانفروشان مرغ

 12. ماجرای فیلم پر از جنازه و شایعه قاچاق اعضای بدن

 13. ساخت فیلمی موهن درباره سپاه قدس توسط یک ایرانی

 14. مینو محرز: عطاری‌ها باید جمع شوند/ با طب سنتی مشکلی نداریم

 15. داستان یک فریب؛ آیا نتانیاهو واقعا به عربستان رفت؟

 16. جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی با حضور رهبر انقلاب

 17. طعنه روزنامه وطن امروز به دولت

 18. قاضی‌زاده هاشمی: دانشمندان جوان ایرانی واکسن ملی کرونا را به زودی تولید می‌کنند

 19. رهبر انقلاب: برای علاج تحریم ها دو مسیر داریم: رفع تحریم و غلبه بر تحریم

 20. مجموع مبتلایان کرونا به ۸۸۰ هزار نفر رسید/ ثبت ۴۸۳ فوتی جدید

 21. هیل: پیوستن بایدن به برجام آسان نیست

 22. ربیعی: گرانی‌های ناخواسته نگرانی مشترک دولت و مردم است/ نرخ مرغ به قیمت‌های مصوب برمی‌گردد

پربحث‌های هفته

 1. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 2. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 3. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 4. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 5. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 6. ضعیف‌کشی !

 7. انتقاد تند نماینده بافق از رئیس مجلس

 8. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 9. پندارهای طبری!

 10. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 11. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 12. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 13. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 14. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 15. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 16. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 17. چرا ماجرای «ترامپ» تازه شروع شده است؟

 18. ملک زاده استعفا کرد

 19. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 20. شل کن، سفت کن در محدودیت های کرونایی!

 21. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 22. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 23. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

 24. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 25. ظریف: بایدن با سه فرمان اجرایی می‌تواند همه تحریم‌ها را لغو کند/ بیش از ۳۰ سال است که بایدن را می‌شناسم

پربحث‌های هفته

 1. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 2. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 3. پندارهای طبری!

 4. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 5. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 6. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 7. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

 8. ظریف: بایدن با سه فرمان اجرایی می‌تواند همه تحریم‌ها را لغو کند/ بیش از ۳۰ سال است که بایدن را می‌شناسم

 9. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

 10. ویژگی‌های ناو اقیانوس‌پیمای سپاه + تصاویر

 11. سردار دهقان؛ اولین نامزد رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری/ نامه انتقادی همتی به روحانی/ اصلاح‌طلبان همچنان به‌دنبال تنش‌زدایی/ قالیباف از نامزدی در انتخابات منع شده است؟

 12. انتقاد سلیمی نمین از مقایسه ترامپ و میرحسین موسوی/ اصلاح‌طلبان از ائتلاف ظریف و لاریجانی حمایت می‌کنند؟/ نظر علی مطهری درباره رئیس‌جمهور نظامی

 13. محسن رضایی: یک قطعه زمین حق همه مردم است/ ناله‌های بانوی بندرعباسی، روح قانون اساسی را جریحه‌دار کرد

 14. قالیباف: قیمت مرغ به نماد ناکارآمدی تبدیل شده است/ دست روی دست گذاشتن تا لغو تحریم‌ها کارگشا نیست

 15. وصول شکایت از ملک‌زاده به‌دلیل "ارائه اطلاعات به بیگانگان"

 16. روحانی: دولت به‌دنبال کاهش قیمت‌ها است/ آمریکا به دنبال ایجاد قحطی در کشور بود

 17. روحانی: پایان دوران ترامپیسم یکی از مظاهر بزرگ پیروزی ملت ایران است/ دولت آینده آمریکا گذشته را جبران کند

 18. واکنش‌ اصلاح‌طلبان به فهرست محسن هاشمی برای انتخابات ۱۴۰۰/ حسام‌الدین آشنا مجرم شناخته شد/ احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف منتفی است؟

 19. واکنش امام جمعه بندرعباس نسبت به تخریب خانه یک بانو در این شهر

 20. بیادی: ترامپ رأی آورد، اما دموکرات‌ها تقلب کردند/ پایان آذر ورق سیاسی برمی‌گردد

 21. ذوالنور: آقای روحانی برای دشمن فرش قرمز پهن نکنید/ به حضرت عباس هیچ‌کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست

 22. نظر صریح سردار قاآنی درباره مذاکره ایران با آمریکا /گذشت زمانی که آنان بزنند و ما دفاع کنیم

 23. علی مطهری: رئیس جمهور نظامی یعنی قحط الرجال/ فکر نمی‌کنم ریاست جمهوری نظامیان مورد اقبال مردم باشد

 24. ماهشهر، یک سال پس از وقایع اعتراضی/ مردم اعتراض‌شان برای کار بود

 25. قالیباف:‌ به دنبال آن بودیم که کالاهای اساسی راحت‌تر و ارزان‌تر به مردم برسد/ مهم نیست این کار از سوی مجلس انجام می‌شود یا دولت

آخرین عناوین