رئیسی: جهش تولید نسخه شفابخش مشکلات اقتصادی در دوران پساکروناست/ اختصاص ۲۰ درصد حقوق ۳ ماه مسئولان عالی قضایی برای کمک به آسیب دیدگان بیماری کرونا

گروه اجتماعی الف،   3990125076 ۱۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس قوه قضائیه گفت: بیشترین دغدغه‎ دوران پساکرونا مربوط به مسائل و مشکلات اقتصادی است که به‎ نظر ما استراتژی جهش تولید، داروی شفابخش و نسخه قابل اعتماد برای درمان آن است.

رئیسی: جهش تولید نسخه شفابخش مشکلات اقتصادی در دوران پساکروناست/ اختصاص ۲۰ درصد حقوق ۳ ماه مسئولان عالی قضایی برای کمک به آسیب دیدگان بیماری کرونا

به گزارش الف به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جلسه صبح امروز شورای عالی قوه قضائیه با تبیین عوامل زمینه ‎ساز برای ظهور منجی عدالت‎گستر، اظهار داشت: دستگاه قضایی به عنوان مسئول اجرای عدالت، باید عدالت در همه شئون به ویژه عدالت در کرامت انسانی را مورد توجه قرار دهد.

رئیس قوه قضاییه افزود: عدالت در کرامت انسانی از اولویت ‎های دستگاه قضا در سال ۹۹ است که پیگیری آن یک توصیه اخلاقی نیست، بلکه یک الزام برای همه اجزای قوه قضاییه است که ابعاد مختلف کرامت انسان را به‎گونه‎ ای پاس دارند تا برای مردم محسوس و ملموس شود.

رئیسی با قدردانی از رهبر فرزانه انقلاب برای بسیج همگانی در کمک مومنانه به آحاد جامعه به ویژه نیازمندان و فقرا، از نهاد‌های انقلابی همچون بنیاد مستضعفان نیز برای حرکت ارزشمند در این مسیر و توجه خاص به خانواده ‎های‎ زندانیان نیازمند تقدیر کرد و متذکر شد: درست است کسی که جرمی انجام داده باید مجازات شود، اما خانواده ‎های آن‌ها باید مورد التفات و حمایت قرار گیرند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به دغدغه ‎های مهم دوران پساکرونا، اظهار داشت: بیشترین دغدغه‎ دوران پساکرونا مربوط به مسائل و مشکلات اقتصادی است و به‎ن ظر ما استراتژی جهش تولید، داروی شفابخش و نسخه قابل اعتماد برای درمان آن است.

رئیسی با بیان این‎که ممکن است برخی بگویند چگونه از همین آغاز سال و با مشکلاتی که به وجود آمده، می ‎توان جهش اقتصادی را تحقق بخشید؟، اظهار داشت: مردم با همدلی در مواجهه با ویروس منحوس کرونا نمونه ‎ای عینی از امکان تحقق جهش تولید حتی با وجود بیماری کرونا را به نمایش گذاشتند که این حرکت ریشه در سبک زندگی اسلامی و ایرانی مردم دارد.

رئیس قوه قضاییه گفت: در نخستین روز‌های شیوع کرونا، کشور با کمبود اقلام بهداشتی همچون ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده مواجه شد، اما با حضور مردم در صحنه، کارگاه ‎های تولیدی در مساجد و مدارس برپا شد و خط تولید بسیاری از کارخانه‎ ها تغییر کرد تا اقلام موردنیاز کادر درمانی که در خط مقدم نبرد با بیماری بودند تأمین شود.

رئیسی با بیان این‎که دولت‎مردان و مسئولان باید برای انجام کار‌های بزرگ در دوران پساکرونا نیز همچون دوران شیوع کرونا از سرمایه ‎های مردمی و ظرفیت ‎های اجتماعی استفاده کنند، خاطرنشان کرد: اولین گام برای انجام هر کاری اراده ملّی است که در مواجهه با کرونا شاهد بروز و ظهور آن بودیم و مردم در هر کوی و برزن با احساس مسئولیت وارد عرصه تولید و خدمت شدند.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با تبریک ۲۹ فروردین و روز ارتش، اظهار داشت: برخلاف ارتش آمریکا که در منطقه مشغول تجاوزگری، خونریزی و فساد است، نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی و به ویژه ارتش ما در کنار مردم از زندگی آن‌ها گره‎گشایی می ‎کنند.

رئیسی همچنین به وضعیت ناگوار حقوق بشر در شرایط شیوع بیماری کرونا در زندان‎ ها و جوامع غربی اشاره کرد و گفت: قوه قضاییه ایران اسلامی برای حفظ سلامتی زندانیان در برابر کرونا به هزاران نفر از آن‌ها مرخصی اعطا کرد که این کار مبتنی بر قانون اساسی و آموزه‎های دینی و رأفت اسلامی بود.

رئیس قوه قضاییه در مقابل به عملکرد بسیاری از کشور‌های مدعی حقوق بشر به ویژه آمریکا در مواجهه با بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: امروز بسیاری از کشور‌های غربی که درگیر کرونا هستند، به ‎جای توجه به مردم خود، توطئه کردند تا زندان ‎های ایران را بی‎ثبات نشان دهند، اما با عنایت خداوند، دسیسه ‎های آن‌ها شکست خورد و امروز زندان‎های ما از امنیت و سلامت کامل برخوردارند.

رئیسی تصریح کرد: امروز ما در جایگاه مدعی حقوق بشر قرار داریم و آن‌ ها در جایگاه متهم نشسته‎ اند و کسانی که مسائل جهانی را رصد می‎ کنند، خوب است وضعیت حقوق انسان‎ها در جوامع غربی و ایران در ایام شیوع کرونا را بررسی کنند تا تفاوت نگاه انسانی و اسلامی به جامعه با نگاه غربی و غیرمسئولانه به مردم عیان شود.

در این جلسه، دکتر زارع ‎پور رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه قضاییه با اشاره به ابلاغ آیین نامه تعرفه حق الوکاله، حق المشاوره و هزینه سفر وکلای دادگستری از راه‎اندازی سامانه ثبت قرارداد‌های وکالت خبر داد و گفت که این سامانه موجب شفاف سازی فعالیت ‎های مالی وکلا و موکان آن‌ ها خواهد شد.

همچنین در این نشست و در پاسخ به تدبیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک مومنانه به نیازمندان و آسیب‌ دیدگان از بیماری کرونا، مسئولان عالی قضائی کشور، ۲۰ درصد از حقوق ماهانه خود را به مدت سه ماه به کمک و حمایت از نیازمندان و آسیب‌ دیدگان این بیماری اختصاص دادند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۱۲۹۷۴۱۴:۵۷:۴۶ ۱۳۹۹/۱/۲۵
به ما هم مثل مسئولان عالی ماهی بیست سی میلیون بدید، و به جاش تا کرونا هست حتی اگر دوازده ما باشه، هر ماه پنجاه درصدش رو بدید برای کرونا.
ناشناس۱۴۱۲۹۸۲۱۵:۰۴:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۲۵
لطفا .. .. لیست حقوقشون هم اعلام بفرمایند..
ناشناس۱۴۱۳۰۵۴۱۶:۲۳:۱۷ ۱۳۹۹/۱/۲۵
جناب رییسی اگر جلوی پرداخت های نجومی و پاداش های نجومی را هم بگیرید صرفه جویی عظیمی صورت میگیره که از آن در جهت تبعات از کرونا استفاده کرد لطفا فقط به دریافتی ها مختلف مدیران بانکی توجه ویژه بفرمایید تا ببیبنید برخی شان روی چه گنجی نشسته و خاصه خرجی میکنند
ناشناس۱۴۱۳۰۶۴۱۶:۳۴:۱۹ ۱۳۹۹/۱/۲۵
در شرایط سخت کرونایی تمامی حقوق های بالای 5 میلیون تومان را به نفع کارهای عام المنفعه در رابطه با مشکلات بوجود آمده از کرونا هزینه کنید چه اشکالی داره در سال 99 هیچ حقوق بالای 5 میلیون نداشته باشیم در همین شرایط سخت با 5 میلیون تومان زندگی مطلوب و خوبی میتوان داشت در ضمن برای اینده باید جلوی حقوقهای نجومی را بطور کامل گرفت
ناشناس۱۴۱۳۰۸۱۱۶:۵۰:۰۸ ۱۳۹۹/۱/۲۵
بهرحال بايد زندانيان مرخصي ميرفتند و موظف بوديد هزينه كنيد مواظب جانشان باشيد اين .. يك وظيفه جهاني است كه بايد تمكين نمود ضمنا براي حفظ جان قاضي و نگهبان و مامور و زندانبان و پرسنل بايد اين كار را ميكرديد .
ناشناس۱۴۱۳۱۶۵۱۷:۵۵:۴۹ ۱۳۹۹/۱/۲۵
دوران پسا کرونا ؟!!! شهریور 1400 !!!
حسنعلی سبد سبد گل یاس۱۴۱۳۲۷۱۱۹:۴۹:۳۷ ۱۳۹۹/۱/۲۵
اقای رییسی شما وظیفه ذاتی قوه قضاییه را به عنوان مدعی العموم انجام بفرمایید هزاران بار اثرش بیشتر از تخصیص مبلغی از حقوق است شما اگر بتوانید عدالت و تعادل اقتصادی را با اجرای قانون از کجا آورده ای اجرا کنید کمتر نیازمندی میماند که نیاز به کمک داشته باشد برای موارد خاص نیاز هم سازمان های حمایتی و تامین اجتماعی باید به وظیفه خود عمل کنند .. امید است مبارزات با فساد شما دوباره قاطعانه ادامه پیدا کند
ناشناس۱۴۱۳۲۹۹۲۰:۰۸:۲۵ ۱۳۹۹/۱/۲۵
حاج آقا شما به همان حوزه قضايى كشور سامان بده. اين مهمترين ..است.
ناشناس۱۴۱۳۳۰۴۲۰:۱۶:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۲۵
ریاست محترم قوه قضاییه استدعا دارم به قضات محترم دستور فرمایید در رسیدگی به به پرونده های حقوقی تعلل ننمایند
ناشناس۱۴۱۳۳۱۹۲۰:۲۶:۲۵ ۱۳۹۹/۱/۲۵
ریاست محترم دستگاه قضا چرا باید طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی پس از سال ها تلاش تعدادی از نمایندگان این طرح در اردیبهشت 98 در صحن مجلس تصویب شود ولی افرادی خاص و قدرتمند نگذارند این کار عملیاتی شود لطفا دستهای اشرار یقه سفید را قطع کنید
ناشناس۱۴۱۳۳۲۰۲۰:۲۸:۵۸ ۱۳۹۹/۱/۲۵
.. راهکار بفرمائید جناب مسئول . شعار را حضرت آقا اعلام کردند .. جهش تولید پول میخواد . سرمایه میخواد . ملتی را میخواد که خسته و درمونده نباشند . مسئولینی را میخواد که علیرغم ارادت سواد وتجربه وعلم داشته باشند . روابط بین المللی بدون گیر وگور میخواد . .. ؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۴۱۳۳۸۳۲۱:۲۱:۳۸ ۱۳۹۹/۱/۲۵
مسئولان قضایی وانتظامی کارشون رو درست انجام بدن همه ملت تشکر می کنند ..
ناشناس۱۴۱۳۴۱۹۲۲:۰۰:۱۲ ۱۳۹۹/۱/۲۵
خدا رو شکر که آقای رییسی رو داریم

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

  2. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

  3. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

  4. جهانگیری: مردم سهام عدالت خود را نفروشند/ دردی از جامعه را حل کنیم/ به مشکلات معیشتی آگاه هستیم

  5. روزنامه انگلیسی: ترامپ ضربه سختی در موضوع تحریم تسلیحاتی ایران خورد

  6. توهین به آیت‌الله سیستانی، حلقه جدید زنجیره فتنه‌‌انگیزی ریاض در عراق

  7. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

  8. ظریف: هیچ‌گاه مسائل داخلی را به خارج نبرده‌ام/ آمریکا را قدر قدرت ندانیم/ برجام سند افتخار ایران است

  9. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

  10. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

  11. طرح «سوال از روحانی» به ۱۰۰ امضا رسید

  12. دولت در انتظار معجزه ماسک ؟!

  13. بودجه معاونت برون مرزی به یک سوم کاهش پیدا کرده است/ مسئولین با شفافیت بودجه ارزی صدا و سیما را اعلام کنند

  14. نماینده مجلس: دلار ۲۰ هزار تومانی، همان گلابی‌هایی است که به مردم وعده دادید!

  15. قالیباف: مجلس اجازه نخواهد داد آژانس بدون محدودیت کاری را انجام دهد

  16. مدیری، قاسم‌خانی و رامبد دست‌به‌کار شدند

  پربحث‌های هفته

  1. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

  2. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

  3. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

  4. عروسی میلیاردی به سبک سیندرلا در لواسان!

  5. تاملی در نامه موسوی خوئينی‌ها

  6. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

  7. به چه قیمت؟

  8. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

  9. جهانگیری: رای ۲۴ میلیونی مردم در انتخابات تایید کارنامه اقتصادی دولت روحانی بود/ ۳.۵ میلیون شغل ایجاد کردیم

  10. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

  11.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

  12. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

  13. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

  14. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

  15. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

  16. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

  17. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

  18. سیروس گرجستانی درگذشت

  19. پایان داستان غم انگیز زم

  20. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

  21. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

  22. مجلس «مچ‌گیری» نکند،‌ دولت هم «وظیفه» ‌اش را انجام دهد

  23. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ واگذاری کیش به چینی‌ها صحت دارد؟

  24. واکسن کرونای آمریکا موفق عمل کرد

  25. کرونا هنوز تنوره می‌زند/ فکری هم به حال جامعه پزشکی کنید

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

   2. عروسی میلیاردی به سبک سیندرلا در لواسان!

   3. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

   4. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

   5. کرونا هنوز تنوره می‌زند/ فکری هم به حال جامعه پزشکی کنید

   6. سخنگوی قوه قضائیه: روح‌الله زم به اعدام محکوم شد/ دریافت تصویر منتسب به جنازه قاضی منصوری/ حسن رعیت بازداشت است

   7. آشوراده آزاد شد

   8. برگزاری هفتمین جلسه دادگاه طبری/ دانیال‌زاده: در سال ۹۵ به حسین فریدون رشوه دادم/ طبری کاری برای من نکرده است

   9. رئیس قوه قضائیه: مبارزه با فساد امر مستمر و پیگیرانه است/ لجام گسیختگی قیمت مسکن برای مردم قابل تحمل نیست

   10. آخرین آمار کرونا در ایران: ۲۴۴۹ مبتلای جدید/ ۱۸ استان در وضعیت قرمز و هشدار

   11. دولت در انتظار معجزه ماسک ؟!

   12. نرخ تولد سال ۹۸ به کمترین میزان در ۱۰ سال اخیر رسید

   13. مردانی: تاکنون ۲۰ درصد جمعیت کشور به کرونا مبتلا شده‌اند

   14. پلیس: اطلاعات DNA قاضی منصوری به‌زودی به کشور ارسال می‌شود/ حضور یک ایرانی در هتل، لحظاتی قبل از مرگ قاضی منصوری، مورد تایید نیست/ در این پرونده، کسی دستگیر نشده

   15. دستور وزیر کار برای تمدید دفترچه بیمه کارگران هفت تپه

   16. پیام تسلیت و دستور رهبر معظم انقلاب درپی آتش سوزی یک مرکز درمانی

   آخرین عناوین