چرا غرب وحشی؟!

محمد صفری،   3990123090 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

نام غرب وحشی را خود ساکنان و مقامات و مسئولین این بخش از دنیا بر روی خود گذاشته‌اند، زمانی که اروپایی‌ها پس از کشف آمریکا به سوی این منطقه بکر دنیا هجوم آوردند و ساکنان و صاحبان اصلی آن را با وحشیگری‌های خود از بین بردند و سرخپوستان آمریکا را قتل عام کردند، از همان زمان نام غرب وحشی بر روی کشورها و جوامع غربی باقی ماند.

حتی مردمانی که برای اشغال سرزمین‌های آمریکا راهی این گوشه از جهان شدند، برای به دست آوردن هر چه بیشتر منابع سرشار قاره آمریکا به خود نیز رحم نمی‌کردند و این وحشی گری‌ها علیه یکدیگر نیز وجود داشت تا جایی که حتی جنگ‌های طولانی داخلی در آمریکا شکل گرفت. چنین شرایطی، آمریکای امروز را شکل و پرورش داده است، سبک زندگی آنها براساس سیاست‌هایی بود که مسئولین و مقامات ایالات متحده آمریکا برای مردم خود ترتیب داده بودند و از زمان اشغال قاره آمریکا تاکنون نیز این سبک زندگی گسترش یافته است.


هر چند بسیاری از مردم ایالات متحده آمریکا از استقرار چنین وضعیتی در کشور ناراضی هستند، اما سیر زندگی در آمریکا به گونه‌ای است که در جامعه‌ای که روح وحشیگری در آن رسوخ کرده، چاره‌ای جز تحمل و ادامه زندگی در این شرایط را ندارند و مجبور به هضم در این جامعه هستند یا خود را با شرایط وفق داده‌اند.
اکنون نیز غرب وحشی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان روز پنج شنبه خود به آن اشاره کردند، در شرایط شیوع کرونا، خود را آشکارتر از گذشته و با سوء استفاده از اوضاعی که این ویروس در دنیا شکل داده، خود را نشان می‌دهد.
اوضاع داخلی آمریکا پیش از این نیز شاهد جنایات و قتل‌های فراوانی بود، سهولت دسترسی به سلاح گرم و خرید و فروش آزادانه و قانونی اسلحه از سوی مردم، هر بار باعث وقوع یک جنایت هولناک بود، هیچ روزی را نمی‌توان سراغ داشت که یک جنایت با چندین کشته و زخمی در شهرهای گوناگون آمریکا اتفاق نیفتاده باشد، اما باز هم سردمداران رژیم ایالات متحده اصرار بر مسلح بودن مردم کشور دارند.


شیوع ویروس کرونا، تحولات و زیرپوست بزک کرده آمریکا را بیشتر از هر زمان دیگری به افکار عمومی جهان نشان داد.
وحشیگری‌های غرب وحشی را نباید فقط در داخل آمریکا یا برخی دیگر از کشورهای غربی جستجو کرد، وحشیگری‌های نظام سرمایه داری غرب، دیگر جوامع را نیز از گزند خود مصون نگذاشته است. جنگ افروزی‌هایی که در دنیا، هم اکنون نیز وجود دارد، محصول سیاست‌های سلطه گرانه این نظام است. مداخله‌های مستقیم آمریکا و کشورهای همسو با این رژیم است که باعث جنگ‌های خانمانسوز و کشتار مردم بی‌گناه در اقصی نقاط دنیا است.


مردم یمن هم اکنون مظلومانه کشته می‌شوند چرا که آمریکایی‌ها اجازه استقلال به این مردم مظلوم را نمی‌دهند، در سوریه، مردم این کشور بیش از ۸ سال است درگیر جنگی هستند که رژیم ایالات متحده با حمایت از تروریست‌های دست پرورده، به راه انداخته است، افغانستان، عراق و برخی دیگر از کشورهای دنیا به نوعی قربانی سیاست‌های منفعت طلبانه آمریکا و رژیم‌های همسو با آن هستند.


اکنون نیز با شیوع ویروس کرونا در جهان، که به احتمال بسیار زیاد ساخته آزمایشگاه‌های جنگ‌های نوین آمریکا است، مردم همه کشورهای دنیا را دچار خود کرده و انسان‌های زیادی را نابود کرده است و این معضل دامن مردم آمریکا را نیز گرفته است.
در این شرایط، نظام آمریکا دست از وحشی‌گری‌ها و جنایات خود برنداشته و به جای آن که به وضعیت و شرایط بحرانی داخل کشور خود بپردازد، همچنان در پی سیاست‌های جنایتکارانه خود با روح وحشی گری علیه بشریت است.


افکار عمومی جهان به چشم دیدند که نظام لیبرال سرمایه داری آمریکا، با بی توجهی به نیازهای اولیه مردم خود، چگونه باعث شد تا صحنه‌هایی در ایالات متحده اتفاق بیفتد که نشان دهنده عمق خالی بودن جامعه غرب از رفتارهای انسانی و اخلاقی است.
هجوم مردم به فروشگاه‌ها و خالی کردن قفسه‌ها و حتی درگیر شدن مردم با یکدیگر برای اقلام بهداشتی مانند دستمال کاغذی و مواد غذایی، صف‌های طولانی مقابل فروشگاه‌ها، حرص مردم برای خرید سلاح گرم و صف کشیدن مقابل فروشگاه‌های اسلحه به خاطر شرایطی که ویروس کرونا ایجاد کرده، همه نشانه‌هایی از فرهنگ غربی است.


همانگونه که حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در سخنان روز میلاد حضرت ولی عصر(عج) فرمودند؛ «در این ماجرا فرهنگ و تمدن غرب محصول خود را نشان داد که این نتیجه طبیعی فلسفه حاکم بر تمدن غربی مبتنی بر فردگرایی و مادی گرایی و غالباً بی خدایی است.» که واقعیتی از درون جامعه و فرهنگ غربی است اما در مقابل چنین فرهنگی، یک فرهنگ غنی در شرق دنیا وجود دارد که برگرفته از آموزه‌های عمیق ایرانی و اسلامی است که باعث می‌شود جامعه ایران اسلامی با وجود همه دشمنی‌هایی که از سوی غرب وحشی به خود دیده و این دشمنی‌ها مشکلاتی را نیز پدید آورده است، آن رفتار و کرداری که در غرب به خاطر ویروس کرونا از خود بروز داده و می‌دهد، نداشته باشد و بر خلاف آن حرکت کند.


مقایسه رفتاری مردم ایران با دیگر جوامع به ویژه کشورهای غربی و آمریکا فرهنگ و تمدن قوی یک ملت را نشان می‌دهد که در اینگونه شرایط بحرانی، خود را به دنیا عرضه می‌کند و حتی الگویی می‌شود برای دیگر جوامع بشری؛ در جمهوری اسلامی ایران حتی یک نمونه یافت نشد که در بحران کرونا مردم بر سر اقلام بهداشتی همچون ماسک، دستکش و دستمال کاغذی با هم درگیر شوند.


آمریکا در شرایط موجود، نه تنها دشمنی خود را کاهش نداده بلکه با خصومت و کینه هر چه بیشتر به این سیاست وحشیانه خود ادامه داده است. مردم دنیا اکنون نیازمند همدلی و همراهی با یکدیگر هستند اما آمریکا و رژیم‌های همسو با آن، برای افتراق هر چه بیشتر مردم دنیا تلاش می‌کنند، پایان دوران بحران ویروس کرونا را می‌توان پایان یک فرهنگ وحشیگری پیش بینی کرد که سردمدار آن ایالات متحده آمریکا است.

منبع: سیاست روز 

دیدگاه کاربران

یوسف۱۴۱۰۲۳۱۱۵:۱۴:۵۳ ۱۳۹۹/۱/۲۳
سلام - وحشی گری غرب با شیوع ویروس کرونا باعث نابودی و جنگ های داخلی در ایالات متحده خواهد شد

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 3. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 4. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 5. به چه قیمت؟

 6. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 7. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 8. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 9. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 10. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 11. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 12.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 13. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 14. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 15. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 16. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 17. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 18. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 19. شهردار تهران: ۹ میلیون دلار ضرر کردیم

 20. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 21. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 22. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 23. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 24. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ واگذاری کیش به چینی‌ها صحت دارد؟

 25. واکسن کرونای آمریکا موفق عمل کرد

ابر آروان

آخرین عناوین