نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

گروه سیاسی الف،   3981129066 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 اخبار انتخاباتی/ از توصیه بهزاد نبوی تا تمجید عارف از فراکسیون امید

احمد امیرآبادی فراهانی،کاندیدای مورد تایید شورای هماهنگی اصولگرایان قم با بیان اینکه تلاش ما بر این است که مانند مردم زندگی کنیم تا بتوانیم با فساد مبارزه کنیم، عنوان کرد: سال 83 در خیابان جوادالائمه 138 متر منزل ساخته‌ام و هرکس هر ملکی بیش از این پیدا کرد برای خودش.

وی با بیان اینکه برخی از سال گذشته تلاش برای تخریب شروع کرده‌اند، خاطرنشان کرد: برخی افراد از بدو ورود آقای زاکانی درحال تخریب کردن ایشان هستند؛ فضای انتخاباتی باید سالم باشد و مردم تصمیم بگیرند.

امیرآبادی ادامه داد: اگر یک‌بار دیگر تخریب را در رسانه‌ها و کانال‌های تلگرامی‌تان ادامه دهید چهارشنبه شب در مسجد طفلان مسلم تمام اسناد شرکت‌ها و اسناد مالی شما را برای مردم رو خواهیم کرد.

بهزاد نبوی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب به انصاف نیوز گفت: در مورد حضور فعال در انتخابات و دادن لیست نیز، توصیه‌ همیشگی من به همه‌ طیف‌های سیاسی و خصوصاً اصلاح‌طلبان، این بود که باتوجه به اینکه صندوق‌های رأی تنها مسیر قابل قبول جهت تبدیل وضع موجود به وضع مطلوب است با وجود دشواری، کندی و موانع بی‌شمار موجود، باید آن را طی کرد.

این فعال سیاسی با بیان اینکه از قبل پیشنهاد ائتلاف اصلاح‌طلبان با میانه‌روهای اصولگرا و مستقل را داده، افزود: امروز هم گرچه خیلی دیر و به احتمال قوی غیرعملی، کماکان همین نظر را دارم و این نظر استراتژیک و درازمدت من است و قبلاً نیز گفته‌ام که بعد از رویدادهای سال ۸۸، آرایش قوای جدیدی در جامعه شکل گرفته و طیف‌بندی اصولگرا و اصلاح‌طلب پاسخگوی این آرایش جدید نیست و در کنار و فراتر از آن باید طیف‌بندی تندروی و میانه‌روی را در واکنش‌های سیاسی مورد توجه قرار داد. انتخاب آقای روحانی به‌عنوان نامزد ریاست جمهوری از سوی اصلاح‌طلبان، در سال ۱۳۹۲، با وجود داشتن نامزد اصلاح‌طلب، نشان دهنده‌ همین آرایش جدید بود، که متأسفانه بعدها از سوی اصلاح‌طلبان به‌تدریج به فراموشی سپرده شد.

نبوی ادامه داد:.. امیدوار بودم و کماکان هستم که مردم فهیم‌مان، خصوصاً آن بخش‌هایی که معتقد به مشارکت فعال در انتخابات نبوده و نیستند، باتوجه به مطالبی که عرض شد، باحضور در پای صندوق‌های رأی و رأی دادن به نامزدهای موجود قابل قبول، جلوی خسارت‌های بزرگ‌تر و بیشتر را به کشور و ملت بگیرند.

روزنامه جوان نوشت: اصلاح‌طلبان در این انتخابات، حداقل دوپاره شده‌اند؛ بخشی لیست داده‌اند و بخشی تأکید بر بی لیستی داشتند. این دسته دوم تاکنون بر نداشتن کاندیدا به دلیل آنچه ردصلاحیت‌های گسترده می‌نامیدند، تأکید می‌کردند. انتخابات را به دلیل گرفتن فرصت انتخابات از مردم، انتخاباتی درون جناح اصولگرا تعریف می‌کردند و حتی همچون همه زمان‌هایی که احتمال رأی نیاوردن‌شان بالاست، خدشه‌هایی بر سلامت انتخابات هم وارد کردند. حال همان افراد، مردم را دعوت به مشارکت در انتخابات می‌کنند و جای این پرسش را باقی می‌گذارند که «اگر اصلاح‌طلبان کاندیدا ندارند، پس مردمی که دعوت به مشارکت می‌شوند، باید به چه کسانی رأی بدهند؟!

شنیده‌ها حاکی از آن است که فشار‌هایی هم روی لیدر‌های اصلاحات و بزرگان شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان وجود دارد که از لیست‌های اصلاح طلب موجود حمایت کنند... می‌توان به این تحلیل رسید که خط و نشان‌های هفته‌های گذشته چهره‌های شاخص اصلاح طلب برای انتخابات و در واقع علیه انتخابات، نوعی تحت فشار قرار دادن شورای نگهبان و کل حاکمیت برای تأیید صلاحیت شدن کاندیدای رد شده‌شان بود. آن‌ها از سویی این فشار را علنی کردند تا فشار افکار عمومی بر شورای نگهبان وارد شود و از سوی دیگر در پشت پرده به چانه‌زنی با شورای نگهبان روی آوردند تا بار دیگر به تئوری قدیمی حجاریان، یعنی فشار از پایین و چانه‌زنی در بالا مصداق و تحقق ببخشند.

صبح نو نوشت: با نیم‌نگاهی به لشکر لیست‌های انتخاباتی جریان حامی دولت در تهران، متوجه می‌شویم که عمده افراد آن‌ها با یکدیگر اشتراک دارند و همین اشتراک، شانس آن‌ها برای توفیق در انتخابات را تا حدی بالا برده است. یکی از این لیست‌های محوری، فهرست منسوب به حزب کارگزاران سازندگی است که برخی چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبی درباره آن اظهارات ضدو نقیضی ابراز کرده‌اند...

برخی اخبار در فضای مجازی حکایت از آن دارند که طی ساعات منتهی به روز جمعه (دوم اسفند) که موعد انتخابات است، با انتشار ویدئویی از یکی از لیست‌های انتخاباتی جبهه اصلاحات در تهران حمایت به عمل خواهد آورد که با توجه به آنچه آمد، این حمایت به احتمال زیاد متوجه لیست اختصاصی حزب کارگزاران سازندگی خواهد بود. از سوی دیگر، با وجود اینکه رییس‌جمهوری در ظاهر ارائه هر گونه لیست از سوی دولت خود را منتفی اعلام کرد، اما با توجه به برخی اخبار و شنیده‌ها، به نظر می‌رسد لیست کارگزاران همان لیست اجماعی میان روحانی و خاتمی باشد... خاتمی در حالی برای حمایت از لیست کارگزاران سازندگی مشغول آماده‌شدن است که جریان حامی دولت از ابتدای امسال، با ژست مشارکت مشروط و تحریم انتخابات وارد میدان شده بودند. 

حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران با بیان اینکه گزینه اصلاح طلبان برای ریاست مجلس یازدهم مجید انصاری است به فارس گفت که در بهترین موقعیت یک فراکسیون اقلیت قدرتمند را در مجلس یازدهم خواهیم داشت... از طرف اصولگرایان آقایان قالیباف، آقاتهرانی، میرسلیم، زاکانی و حاجی بابایی کاندیدای ریاست مجلس هستند.

 وی در باره فراکسیون‌های مجلس یازدهم گفت: ما در مجلس آینده قطعا فراکسیون مستقل، فراکسیون پایداری و فراکسیون اصولگران را خواهیم داشت، اما اصلاح‌طلبان هم فراکسیون اقلیت قوی را تشکیل خواهند داد.

مصطفی میرسلیم،عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی به ایلنا گفت: در فهرست ما شخصیت‌هایی وجود دارد مثل آقای تقوی که به اعتبار آنها ممکن است مردم به لیست رای بدهند یا خیلی‌ها آقای قالیباف را می‌شناسند و به اعتبار ایشان بخواهند رای بدهند، اما کسی به عنوان سر فهرست مشخص نشده است که معرفی شود؛ ممکن است کسی علاقه داشته و لیستی را به این شکل منتشر کرده باشد.

میرسلیم گفت: اصلاح‌طلبان بیشتر فرار رو به جلو انجام می‌دهند؛ آنها این موضوع را که مردم دیگر نه به اصلاح‌طلبان اعتقاد دارند و نه به اصولگرایان مطرح کردند که کار نادرستی بود؛ چرا که خودشان کارایی ندارند و می‌خواهند دیگران را هم لکه‌دار کنند که نتیجه آن می‌شود عدم رغبت مردم برای حضور در انتخابات.

محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید در نشست خبری خود به همراه اعضای ستاد ائتلاف برای ایران با تشریح عملکرد فراکسیون امید گفت: من از مردم تهران خاضعانه سپاسگزاری می‌کنم که در انتخابات گذشته بیش از آنچه لیاقت داشتیم ما را در مجلس و شورای شهر حمایت کردند و امیدواریم این نگاه را بار دیگر در جمعه آینده ببینیم... تقاضای عاجزانه‌ام از مردم این است که به این کاندیداها رأی دهند. در بین این افراد ۱۴ نفر از نمایندگان فعلی و ۱۶ نفر چهره برجسته و نخبه هستند که من افتخار می‌کنم که به آن‌ها رأی دهم.

عارف همچنین گفت: من معتقدم فراکسیون امید مجلس دهم منسجم‌ترین و هماهنگ‌ترین فراکسیون سیاسی در دوره‌های ده‌گانه مجلس بود. همچنین مواردی بود که عضوی از فراکسیون نظر تخصصی خاص خود را داشت. 

بیشتر بخوانید:

عارف: عاجزانه از مردم می‌خواهم به کاندیداهای اصلاح‌طلب رأی بدهند

مرعشی: پیروزی لیست کارگزاران در انتخابات پیروزی کل اصلاح‌طلبان است

امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

***

قاسم سلیمانی مظهر حقیقت هویتی ایران

حسین کچویان، در تحلیل واکنش مردم به شهادت سردار سلیمانی و حضور پرشور در مراسم تشییع ایشان به فرهیختگان گفت: «هرموقع «حقیقت هویتی» یک جامعه ضربه بخورد، جامعه واکنش نشان می‌دهد. شهید قاسم سلیمانی مظهر آن جنبه‌های هویتی است که اینچنین عمل می‌کند.

کچویان ... با اشاره به اعتراضات مردم فرانسه علیه دولت این کشور گفت: «دو سال است در فرانسه این همه مصیبت ایجاد شده است، آیا شما آمده‌اید که بگویید دموکراسی فرو ریخته است!؟ شاید هم فروریخته باشد اما آنقدر که نسبت به آنجا دید متفاوتی دارند، هیچ‌کس نمی‌آید بگوید دو سال است که مردم در آنجا دارند تلاش می‌کنند. نه‌تنها دو سال است بلکه 10 سال است، به شکل‌های مختلف در فرانسه تظاهرات وجود داشته است. داستان اخیر یکی دو سال است که مداومت دارد اما کسی نمی‌آید بگوید آنجا دچار فروپاشی است و بحران دارد! اگر هم تحلیلی انجام دهند می‌گویند مکرون یک قانون مالیات‌ را تنظیم کرده است و این را درستش کنند جامعه آرام می‌شود! خب چرا مسائل اینجا را این‌طور تحلیل نمی‌کنید؟ چرا نمی‌گویید سال 96 بانک‌ها اشکال‌هایی داشتند و مردم می‌خواستند به آن مسائل اعتراض کنند. متاسفانه در ایران این روشنفکران جاهل یا مغرض، با کمک رسانه‌هایی که بیرون هستند، هر حادثه‌ای را تعبیر به «تغییر بنیادین» می‌کنند... 

بیشتر بخوانید:

قاسم سلیمانی مظهر حقیقت هویتی ایران

***

 اصلاح‌طلبان نبض جامعه را در دست ندارند

عبدالله رمضان زاده سخنگوی دولت اصلاحات در گفتگو با اعتماد با بیان اینکه اصلاح‌طلبان نبض جامعه را در دست ندارند و همه خواسته‌هایی که مطرح می‌کنند با جامعه و اقشار مختلف هماهنگی ندارد، گفت: خواسته‌های جامعه بصورت سینوسی تغییر می‌کند و هرگز ثابت نیست. یک روز خواسته‌های فرهنگی مقدم است، یک روز خواسته‌های سیاسی و یک روز خواسته‌های اقتصادی و... که اصلاح‌طلبان باید خود را را با آن تطبیق بدهند و البته نیازمند محیط امن، آزاد، مبتنی بر مذاکره و گفت‌وگوی جمعی حتی بین اصلاح طلبان است. این محیط وجود ندارد. شما جای امنی برای نقد پیدا نمی‌کنید که مطمئن باشید دو روز بعد با همه برخورد نمی‌کنند. حتما عامل امنیتی و نبود و کمبود آزادی برای تشکیل تجمعات و برقراری ارتباط با مردم در شرایط امروز اصلاح‌طلبان موثر است. 

رمضان‌زاده در این مصاحبه افزود: مردم درست فکر می‌کنند که اصلاح‌طلبان در یک سیکل معیوب گرفتار شده‌اند و همین باعث شده که اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان برایشان ارج و قربی نداشته باشند.

***

رئیس قوه قضاییه از هیچ کاندیدا و لیستی حمایت نکرده است

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه گفت: ریاست قوه به هیچ عنوان از هیچ فرد، لیست یا جریانی حمایت نمی‌کند و لیست و کاندیدایی ندارد.

اسماعیلی ادامه داد: ملاقات و مراجعاتی شده و تفاضاهایی خدمت ایشان شده ولی ریاست قوه گفته‌اند که در امر تهیه لیست و تأیید صلاحیت‌ها به لحاظ رعایت شأن قوه قضاییه ملاحظه ای را نمی پذیرند و از ورود به این موضوع معذور است.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: پیش‌بینی‌های لازم انجام شده که در اسفندماه جلسات محاکمات اکبر طبری آغاز شود.

بیشتر بخوانید:

رئیسی هیچ لیست و کاندیدایی ندارد/ طبری تا آخر سال دادگاهی می‌شود/ آخرین وضعیت پرونده پیوندی

عناوین مرتبط

۲۸ اسفند ۱۳۹۸واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به بسته شدن درهای حرم رضوی/معذرت‌خواهی بازیگر معروف از اظهاراتش/ انتقاد عباس عبدی از پارادوکس کرونایی و افتتاح اتوبان همت
۲۷ اسفند ۱۳۹۸گلایه وزیر بهداشت از حضور یک سلبریتی در تلویزیون/ تهرانی‌ها به استقبال مرگ می روند/ انتقاد تند آیت الله خاتمی از هتاکان اماکن زیارتی
۲۶ اسفند ۱۳۹۸پشت پرده شایعات تلگرامی عليه سپاه /دليل برگزاری جلسات روحانی در مجموعه سعدآباد/پاسخ به خیال پردازی‌ها درباره سيد احمد خمينی
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ماجرای کرونای محمود صادقی/رونمایی ربیعی از دروغ بزرگ در روزهای کرونایی/دولت روحانی؛ یک چالش تئوریک برای نئولیبرالیسم
۲۴ اسفند ۱۳۹۸از دیدار سرزده قدیمی پوتین از يك داروخانه تا در «این وانفسا روحانی کجاست؟»/خون نمایندگان رنگین‌تر از خون ديگران است/تشویق مردم برای خروج از منزل از سوی تلویزیون!
۲۱ اسفند ۱۳۹۸پاسخ رئیسی به روحانی درباره ستاد مقابله با کرونا/ وزارت بهداشت آمار افراد مشکوک به کرونا را  اعلام کند/ برای مشکلات درخانه ماندن هم فکری کنید
۲۰ اسفند ۱۳۹۸نگاه پوپولیستی به كرونا/ تهران دوباره شلوغ شد/ آقای روحانی شما در جلسات با فاصله از همدیگر می نشینید...

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۳۶۱۳۲۲۰:۴۱:۴۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
ما در سال 94 به لیست امید رای دادیم اما متاسفانه نمایندگان هیچکدام از مطالبات ما را در مجلس پیگیری نکردند برای چی دوباره باید رای بدهیم ؟!
ناشناس۱۳۳۶۱۵۷۲۱:۰۲:۱۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
از مجلسی که نمایندگان آن پیش از پایان مجلس پُست در ادارات دولتی رزرو کرده اند هیچ آبی برای ملت گرم نمی شود.
ناشناس۱۳۳۶۱۸۰۲۱:۱۵:۵۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
مطالبات شما چی بود؟
ناشناس۱۳۳۶۳۲۶۲۳:۲۷:۰۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
بی‌تردید هرآنچه از امنیت و اقتدار که از آن برخورداریم مربوط به اصل حضور در انتخابات است و هر آنچه از رانت، فساد و... مشاهده می‌کنیم مربوط به نوع انتخاب است. پس تلاش کنیم در فصل آغازین گام دوم انقلاب اسلامی کسانی را انتخاب کنیم که ریشه و اساس مفاسد نباشند.
ناشناس۱۳۳۶۵۹۶۰۸:۰۷:۱۶ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
به قول متین جناب تاج‌زاده مگه نه رویکرداصلاحات شکست خورده عقل حکم می کند نامزد های اصلاحات تایید شوند تا تمام عالم و آدم ببینند این شکست را
عجایب شهر۱۳۳۶۷۲۲۰۹:۲۵:۲۱ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
نامزدهای مستقل و متخصص یافت می شود.
ناشناس۱۳۳۶۷۷۹۰۹:۵۸:۳۶ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
شما به کارمند رای دادی تا رای رئیس رو بگیره اونم کارمند خاطی
ناشناس۱۳۳۶۱۳۵۲۰:۴۳:۵۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
کارگزاران و اصلاحات 32 سال بعد از انقلاب زمام اداره امور کشور را بعهده داشتن و نتیجه عملکردشون افزایش فاصله طبقاتی و فقر و بیکاری و فساد و تبعیض بوده است آزموده را دوباره آزمودن خطاست.
ناشناس۱۳۳۶۱۳۷۲۰:۴۴:۴۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
زیباکلام: مردم از رای دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند.
ناشناس۱۳۳۶۱۴۳۲۰:۴۶:۴۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
سردار بزرگ سپاه اسلام سپهبد سلیمانی دلاور نماد عزت و اقتدار و مقاومت بود.
ناشناس۱۳۳۶۱۴۵۲۰:۴۸:۵۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
اصلاح طلبان و کارگزارانی ها با دلار 14000 تومانی و سکه 5 میلیونی و پراید 70 میلیونی و تورم 400 درصدی مردم را ناامید و بیچاره کردند و باید از سیاست کناره گیری نمایند.
ناشناس۱۳۳۶۱۴۸۲۰:۵۰:۴۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
مجلس دهم در قعر امور بود به مجلس یازدهم هم امیدی نیست.
ناشناس۱۳۳۶۱۵۰۲۰:۵۱:۵۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
تئوریسین اصلاحات تاجیک: جریان اصلاح طلبی نیازمند یک تعطیلات تاریخی است.
ناشناس۱۳۳۶۱۵۱۲۰:۵۳:۴۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
لیبرال های غربگدا اقتصاد کشور و معیشت مردم را نابود کردند و باید با سیاست خداحافظی کنند.
ناشناس۱۳۳۶۲۰۰۲۱:۲۸:۱۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
هرچی باشند از شرقگدابهترند تا زیرپرچم کمونیست سینه نمیزنند
ناشناس۱۳۳۶۷۴۵۰۹:۳۶:۴۷ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
انشاالله، اصولگرایان شرق گرا اقتصاد کشور را به اوج بر می گردانند!!نگران نباشید
ناشناس۱۳۳۶۱۶۴۲۱:۰۶:۵۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
حزب کارگزاران یکی از متهمان اصلی توسعه نامتوازن در کشور است بذر اشرافیگری و تجمل گرایی و حقوق های نجومی مسئولان در دولت کارگزاران کاشته شد.
ناشناس۱۳۳۶۱۷۰۲۱:۱۲:۰۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
مردم به نمایندگانی که مخالف شفافیت مجلس هستن و با موگرینی عکس سلفی می اندازند و عوارض خروج از کشور 220 هزار تومانی را تصویب کردند دیگه اعتماد ندارند.
ناشناس۱۳۳۶۱۷۳۲۱:۱۲:۴۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
مگر آقای عارف توی این چهار ساله در بخش سی سی یو بستری نبودند
ناشناس۱۳۳۶۱۸۷۲۱:۲۰:۴۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
از آقای دکتر توکلی تقاضا داریم که اشرار یقه سفید را که وام های 2 هزار میلیارد تومانی دریافت کرده اند را به قوه قضاییه معرفی نمایند تا عدالت در مورد آنها اجرا بشود.
ناشناس۱۳۳۶۲۴۱۲۲:۱۱:۱۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
آقای عارف در این دوره ای که در مجلس بودید چه کرده ای. که باز فکر میکنید کاری می توانی انجام بدهی
ناشناس۱۳۳۶۲۴۶۲۲:۱۵:۰۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
اصلاح طلبان ابتدا باید خودشون را اصلاح کنند بعد برای مردم نسخه بپیچند !
ناشناس۱۳۳۶۳۶۳۲۳:۵۱:۴۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
خدا کنه زاکانی رئیس مجلس انتخاب بشه
ناشناس۱۳۳۶۳۷۳۰۰:۰۱:۳۹ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
عارف جون! در عمل باید مردم رو قانع میکردید. الان یه کم دیره!!
ناشناس۱۳۳۷۱۷۵۱۳:۰۱:۲۹ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
عارف با آن ژن برترش جایی بین مردم ندارد .
ناشناس۱۳۳۷۴۷۴۱۵:۱۹:۱۳ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
اصلاح طلبی با ترس و ملاحظه کاری جور نیست .

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

  2. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

  3. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

  4. واکنش وزیر ارتباطات به یک طرفه شدن تلفن مجری صداوسیما

  5. مقتدی صدر: کرونا پیام آسمان علیه همجنس گرایی است

  6. سردار غلامرضا سلیمانی: به‌زودی شاهد مهار کامل کرونا خواهیم بود

  7. واعظی: طرح فاصله گذاری اجتماعی مطمئن تر از قرنطینه سنتی است

  8. کاهش قیمت نفت در جهان / نگرانی فراتر از کرونا

  9. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

  10. آیا شهرسازی نامناسب در آمریکا، بحرانِ شیوع ویروس کرونا را بدتر کرد؟

  11. اجرای طرح محدودیت تردد در عوارضی قم - تهران

  12. بزرگترین بسته مالی نجات در تاریخ آمریکا و پرداخت یارانه نقدی

  13. مخالفت واشنگتن با آزادسازی دارائی‌های ایران جهت مقابله با کرونا

  14. رونمایی از نخستین آزمایشگاه سیار کرونا

  15. موسوی: نامه ۸ کشور به سازمان ملل برای رفع تحریم ایران اقدامی بی‌نظیر است

  16. دفاع مسیح مهاجری از نقدهایش به سریال پایتخت

  17. مخالفت ستاد ملی کرونا با پیشنهاد تعطیلی مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران

  18. ۱۱ سناتور آمریکایی خواستار معافیت ۹۰ روزه ایران از تحریم‌ها شدند

  19. طعم کرونا به کام کودکان

  20. تحلیلگر آمریکایی: ویروس کرونا ساختِ آمریکا و یک سلاح بیولوژیک است

  21. آمار ابتلا به کرونا در کشور به ۳۵۴۰۸ نفر رسید/ غربالگری بیش از ۷۰درصد مردم

  22. «رستم امامعلی» نماینده مجلس ملی تاجیکستان شد

  23. اختصاص ۷۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکها به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

  پربحث‌های هفته

  1. اعتراض به حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان/ احتمال ارتباط این پزشکان با سازمانهای جاسوسی

  2. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

  3. هنگامه حیرانی است...!

  4. گزارش میدل ایست آی از رسوایی برخی خوانندگان لس آنجلسی در جشنواره بن سلمان

  5. انتقادات تند مسیح مهاجری از سریال پایتخت

  6. وزارت بهداشت: حضور پزشکان بدون مرز در ایران منتفی شد

  7. وزیر سابق بهداشت: از اواخر آذر نگرانی خود را از کرونا به رییس جمهور رسانده ام؛ اکثر تلاشهایم کم ثمر بوده

  8. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

  9. سفرهای نوروزی و شیوع کرونا؛ چرا فقط خواهش و تمنا؟

  10. نوبخت:نرخ بیکاری به ۱۰ درصد رسید

  11. طلبه جهادگر که مورد حمله جوان مست قرار گرفت، زیر تیغ جراحان است

  12. شریعتمداری: پزشکان ظاهراً بدون مرز از کدام مرز اجازه ورود گرفته‌اند

  13. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

  14. ترامپ برای مبارزه با کرونا دست به دامن کره جنوبی شد/ دست رد کره به ترامپ

  15. ایران و آمریکا در پیچ کرونا

  16. تلاش مذبوحانه آمریکا برای مقصر جلوه دادن ایران در تشدید بحران کرونا

  17. زیر پوست پایتخت...

  18. رهبر انقلاب: اگر صادقانه عمل کنیم و کوته‌بینی نکنیم می‌توانیم ایران را به قلّه حکومت اسلامی برسانیم

  19. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

  20. راهکار حجت‌الاسلام رئیسی برای تحقق جهش تولید

  21. ارتش کاری کرد،کارستان/افتتاح نقاهتگاه بی‌نظیر ارتش

  22. اعلام جرم دیده بان علیه خریدار کشت و صنعت مغان و برخی دیگر از مسئولان مرتبط با این واگذاری غیرقانونی+ متن کامل شکایت

  23. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

  24. کرونا چگونه ممکن است نظم جهانی را تغییر دهد؟ / چین جای آمریکا را می گیرد؟

  25. مطهری: اگر رئیسی رأی آورده بود شاید FATF به اینجا نمی‌رسید

  آخرین عناوین