بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

گروه سیاسی الف،   3980821027 ۶۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

شیب افول محبوبیت روحانی بسیار تند است. هیچ رئیس جمهوری در طول ۳ دهه گذشته، در سال ششم ریاست جمهوری خود، وضعی چنین اسف‌بار از حیث محبوبیت نداشته است.

بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

به گزارش الف، مهدی محمدی کارشناس مسائل سیاسی با استناد به آخرین نظرسنجی های روز سیاسی نوشت:

1.نظرسنجی یک نهاد معتبر دانشگاهی -که از 1388 تاکنون دقت بالایی داشته و اعتبار آن ثابت شده- در مرداد 98 می گوید درصد کسانی که به روحانی بسیار علاقمند هستند حدود 10 درصد و درصد کسانی که به او بی علاقه یا بسیار بی علاقه هستند حدود 45 درصد است.

2.به این معنا اکنون در جامعه ایران یک دوقطبی جدید به نام ‘موافق روحانی-مخالف روحانی’ خلق شده که در آن مخالفان بیش از 4 برابر موافقان هستند. این یک دوقطبی جدید و محصول افول بسیار پرشتاب محبوبیت روحانی است.

3.داده ها نشان می دهد 4 عامل تورم، بیکاری، فساد و سوء مدیریت عوامل اصلی نارضایتی مردم از روحانی است. مردم روحانی را به عنوان مقصر مشکلات شناسایی کرده اند و او با همه تلاشی که کرده موفق نشده مشکلات را فرافکنی کند.

4.شیب افول محبوبیت روحانی بسیار تند است. هیچ رییس جمهوری در طول تاریخ 3 دهه گذشته، در سال ششم ریاست جمهوری خود، وضعی چنین اسف بار از حیث محبوبیت نداشته است.

5.شکل گیری این وضعیت برای روحانی و تیم او که سعی دارند از طریق دوقطبی های ساختگی مانند آزادی-محدودیت، یا مذاکره-عدم مذاکره یا جنگ- صلح، افکار عمومی را به نفع خود بسیج کنند، خبر بسیار بدی است. 

6.دوقطبی آزادی-محدودیت هنوز در جامعه ایران وجود دارد و متمرکز بر مسئله زنان است اما اکنون مسئله اصلی جامعه نیست. دوقطبی مذاکره-عدم مذاکره در نیویورک شکست خورد (البته برنامه امریکا احیای آن است) و دوقطبی جنگ- صلح پس از ماجرای پهپاد امریکایی شانس خود را از دست داده است.

7.طبیعی است که با وضع فعلی روحانی تلاش کند دوقطبی قدرتمند موافق روحانی-مخالف روحانی را با دوقطبی جدیدی جایگزین کند. تداوم روند فعلی کار را در هر انتخاباتی در آینده برای او و اصلاح طلبان سخت خواهد کرد. 

8.روحانی با سخنرانی یزد تلاش برای عوض کردن زمین بازی را آغاز کرد. اما نقطه تمرکز او کاملا اشتباه است چرا که مردم در زمینه مبارزه با فساد قوه قضاییه و آقای رییسی را جدی و صادق می دانند و روحانی اعتبار اجتماعی لازم برای مخدوش کردن این روند را ندارد. روحانی با سخنرانی یزد جایگاه خود را در سمت دفاع از فساد تثبیت کرد.

9.با این روند، هر جریانی که دو ویژگی داشته باشد شانس بالایی در انتخابات پیدا می کند: 1-به طور معتبر مخالف روحانی باشد و مردم باور کنند آمده تا بلایی را که در دوره روحانی سر زندگی مردم آمد پایان بدهد 2-سوژه هراس اجتماعی نباشد و نتوان از آن در ذهن مردم لولو ساخت.

10.انقلابیون برای پیروزی نیازمند اجماع به معنای تقسیم نکردن سبد رای خود، دوری از تندروی بی حاصل و تمرین فرهنگی رای دهی لیستی هستند.

11.آیا با این وضع پیروزی مخالفان روحانی قطعی است؟ به هیچ وجه. تنها چیزی که با قاطعیت می توان گفت این است که اگر روندهای فعلی جامعه حفظ شود آنها شانس بالایی دارند. پس دعوا بر سر حفظ یا به هم ردن روندها و تعادل افکار عمومی خواهد بود.

12.نظرسنجی پیشگویی نیست، انتخابات هم شعبده بازی نیست. روندهای اجتماعی تغییر می کند. نظرسنجی شدت و جهت تغییرات را در یک لحظه از زمان نشان می دهد. اینکه نتیجه چه می شود به عمل ما بستگی دارد. نظرسنجی نقطه شروع و جهت حرکت را روشن می کند نه نقطه پایان را.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۶۴۴۷۲۰۹:۱۲:۰۹ ۱۳۹۸/۸/۲۱
واقعا هنوز افرادی هستند که به روحانی علاقه مندند ؟؟؟؟؟ باید یک تجدید نظر در علاقه مندیهاشون بکنند.
ناشناس۱۱۶۴۵۹۸۱۰:۳۷:۳۶ ۱۳۹۸/۸/۲۱
عمده مشکلات کشور از تحریم هاست که ربطی به این دولت ندارد
ناشناس۱۱۶۴۶۷۸۱۱:۰۸:۵۲ ۱۳۹۸/۸/۲۱
تشدید تحریم ها و فشار حداکثری دشمن نتیجه برجام است.
معلم۱۱۶۵۵۳۰۱۸:۲۸:۱۴ ۱۳۹۸/۸/۲۱
این حرف مرا به باد داستان عکس مار معلم ، مرد شیاد و روستائیان انداخت.
ناشناس۱۱۶۴۸۵۵۱۲:۱۷:۲۵ ۱۳۹۸/۸/۲۱
شعار دهندگان موشک پران ها باید پاسخ دهند
ناشناس۱۱۶۵۱۸۷۱۴:۳۳:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۲۱
بابا تورو خدا بی خیال، این حرف خیلی قدیمی و بی اعتبار شده
ناشناس۱۱۶۵۲۲۳۱۴:۴۵:۵۱ ۱۳۹۸/۸/۲۱
آخه اگه یک تعهد با یک شعار روی موشک از دست بره چه ارزشی داره؟؟
محمد رضا۱۱۶۵۳۴۶۱۶:۰۸:۴۰ ۱۳۹۸/۸/۲۱
خوبه که هنوز کسایی هستن این دولت روشون سوار بشه و هر چی می خواد به خوردشون بده
ناشناس۱۱۶۴۸۹۳۱۲:۳۱:۴۵ ۱۳۹۸/۸/۲۱
نه بابا! عمده اش تحریمه؟ علامت تعجب برو کنار سطح جدیدی از علم داره وارد میشه
ناشناس۱۱۶۵۱۷۵۱۴:۲۴:۵۵ ۱۳۹۸/۸/۲۱
خوب بگو ببینم کدام یک از مشکلات اصلی اقتصادی مربوط به تحریم ها است؟ ابن برای چندمین بار است که میپرسم و جوابی ندادین
ناشناس۱۱۶۵۳۰۳۱۵:۳۹:۵۳ ۱۳۹۸/۸/۲۱
صد البته که همه این موضوع را می دانند! حرف این است که آقایان مسئول در سال 92 ادعاهای دیگری داشتند و اکنون حرفهای قبلی خود را نقض می کنند!
ناشناس۱۱۶۵۳۵۴۱۶:۱۳:۵۵ ۱۳۹۸/۸/۲۱
اینا که زبان دنیا را بلد بودند چی شد پس خخخخخ
شهاب۱۱۶۵۳۹۵۱۶:۴۱:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۲۱
۸۰درصد مشکلات ربطی به تحریم ندارد.
ناشناس۱۱۶۵۴۲۱۱۶:۵۸:۵۰ ۱۳۹۸/۸/۲۱
ر.ک.: اظهارات روحانی در دوره تبلیغات انتخابات سال 92 مبنی بر اینکه عمده مشکلات ناشی از بی تدبیری دولت است و نه تحریم و دولت من با تدبیر لازم و اختیارات کافی که دارد مسائل را حل خواهد نمود، حتی 100 روزه!
ناشناس۱۱۶۵۴۸۹۱۷:۵۱:۳۴ ۱۳۹۸/۸/۲۱
پدر تحریمها تواین دولت تصویب شد و مادر تحریمها تو دولت خاتمی تصویب شد
ناشناس۱۱۶۵۵۶۰۱۸:۵۹:۳۴ ۱۳۹۸/۸/۲۱
پس چرا تو دولت قبلی میگفتند از دولته؟ پس چراذقسم جلاله خورد؟
تاریخ۱۱۶۴۷۶۶۱۱:۴۱:۳۰ ۱۳۹۸/۸/۲۱
تاریخ در اینمورد قضاوت خواهد کرد. اقتصاد وابسته به نفت تحریم ظالمانه و در امد محدود. روحانی نگذاشت ایران به سرنوشت ونزوئلا دچار شود. دنیا پرستان با عوام فریبی گناه ترامپ را پاک کرده و اتش توپخانه را به طرف دوستان نشانه گرفتند.
ناشناس۱۱۶۵۹۷۳۰۷:۴۸:۲۰ ۱۳۹۸/۸/۲۲
دنیا پرستان!!!!!عجب یادمون نرفته کیا برای تداخل زن و مرد و بی حجابی و هسته ای نباشه ولی کیف و حال باشه رأی دادن و تا شش ماه جشن پیروزی مختلط در کشور به راه انداختن
ناشناس۱۱۶۴۹۶۳۱۳:۰۱:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۲۱
زیباکلام : از 24 میلیون رای سال 96 الآن روحانی 240 هزار رای هم ندارد.
ناشناس۱۱۶۴۹۸۷۱۳:۰۷:۵۴ ۱۳۹۸/۸/۲۱
دلار 4200 در دولت روحانی و توسط جهانگیری و سیف به اقوام و اطرافیان دولت پرداخت شده و بیت المال را به باد داده اید حالا باید قوه قضائیه پاسخ بده ..... خ
ناشناس۱۱۶۴۹۸۹۱۳:۰۸:۴۰ ۱۳۹۸/۸/۲۱
روحاني ضعيف ترين رييس جمهور ايران در اين چهل ساله است. با اين حرفها مشكل اقتصادي مردم حل نميشه لطفا مردم رو نادان فرض نكن داداش من
ناشناس۱۱۶۴۹۹۱۱۳:۰۹:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۲۱
دولتي كه كاري براي مردم نكرده لست و دستش خاليست مجبور است فرافكني وحاشيه سازي كند
ناشناس۱۱۶۵۰۶۹۱۳:۳۷:۱۳ ۱۳۹۸/۸/۲۱
فساد های چند هزار میلیاردی هم تقصیر تحریم هاست ؟ رانت های چند صد هزار میلیاردی هم تقصیر تحریم هاست ؟ فساد برادر روحانی و جهانگیری و شبنم نعمت زاده و دختر مظلوم وزیر هم تقصیر تحریم هاست ؟ فسادهای چند هزار میلیاردی در خودرو سازی هم تقصیر تحریم هاست ؟
ناشناس۱۱۶۵۵۷۹۱۹:۱۲:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۲۱
فکر کنم منظورت دولت احمدی نزاد است
ناشناس۱۱۶۵۰۹۴۱۳:۴۵:۲۱ ۱۳۹۸/۸/۲۱
زیباکلام: اگر برادر روحانی به زندان نیفتاده بود، باز این حرف‌ها را می‌زد؟‌ از آن 24 میلیون رای الان 240 هزار رای هم نمانده.
ناشناس۱۱۶۵۱۰۰۱۳:۴۷:۰۷ ۱۳۹۸/۸/۲۱
بطور کلی باید گفت: اهداف دیگری در این دعواهای زرگری نهفته است، شاید بتوان گفت انگار انتخاباتی در راه است! هر چه داغ تر بهتر!
ناشناس۱۱۶۵۲۰۴۱۴:۳۷:۲۸ ۱۳۹۸/۸/۲۱
سعید لیلاز، کارشناس اقتصادی و عضو حزب کارگزاران به روزنامه ایران گفت: «از زمستان ۱۳۹۶ به بعد بالافاصله تحریم‌ها اتفاق افتاد که می‌توان از آن به‌عنوان بزرگترین موج سیاسی- اقتصادی تاریخ ایران نام برد که در جهت طوفان و برای تخریب اقتصاد ایران شکل گرفت که متأسفانه شخص آقای روحانی، آقای جهانگیری به‌عنوان معاون نخست، آقای سیف رئیس اسبق بانک مرکزی و کل اعضای دولت این طوفان را دست کم گرفتند و باوجود هشدارهای روشنی که همان موقع به آنها دادیم، اقدامات مؤثر، فوری و قاطعی برای مقابله با بحران نداشتند. به‌عنوان مثال اعلام دلار ۴۲۰۰ تومانی، یکسان کردن نرخ ارز و اعلام اینکه به هر فردی که متقاضی باشد ارز دولتی پرداخت می‌کنیم، سلسله اشتباهاتی بود که نشان می‌دهد بحران را دست کم گرفته بودند و در نهایت دیدیم که قیمت دلار به حدود ۱۸ الی ۱۹ هزار تومان در بازار رسید. این درحالی است که تحت هیچ شرایطی و با هیچ مقیاسی نباید نرخ ارز به بیش از ۸ هزار تومان می‌رسید.این اتفاق یکی از کم سابقه‌ترین میزان دزدی و فساد را در تاریخ اقتصاد ایران ایجاد کرد. من حدس می‌زنم که در اواخر سال ۱۳۹۶ تا پایان ۱۳۹۷ در مجموع ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار میلیارد تومان دزدی، حیف و میل و رانت در اقتصاد ایران ایجاد شده که اگر هر مرجعی توضیح بخواهد من حاضرم به‌صورت روشن اعلام کنم این رقم صرف چه اموری شده است. در مرحله بعد یکی از فشارهای بی‌سابقه در تاریخ ایران بر اقشار تهیدست جامعه ایران اتفاق افتاد. زمانی که نرخ تورم در فروردین ۱۳۹۷ به ۵۲ درصد و نرخ تورم مواد غذایی به حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد می‌رسد من حدس می‌زنم که نرخ تورم برای بخشی از اقشار فرودست ایران یعنی دهک‌های اول و دوم تورم سه رقمی بوده است که این یک فاجعه ملی محسوب می‌شود و نشان می‌دهد که چقدر ملت نجیب و صبوری داریم. چقدر پایه‌های انقلاب اسلامی نیرومند است که این اتفاقات منجر به افزایش بی‌ثباتی مطابق آنچه که دولت ترامپ می‌خواهد، نشده است.»
ناشناس۱۱۶۵۷۶۱۲۲:۱۶:۱۴ ۱۳۹۸/۸/۲۱
بله من به روحانی علاقه مندم ونیازی به تجدید نظر نمی بینم چون از آنچه بر علیه او می گذرد به خوبی آگاهم .
ناشناس۱۱۶۴۴۷۳۰۹:۱۲:۱۴ ۱۳۹۸/۸/۲۱
ولی هرچی باشه از خیلی ها محبوب تره!
ناشناس۱۱۶۴۹۳۷۱۲:۵۱:۲۱ ۱۳۹۸/۸/۲۱
تعصبات سیاسی پایان ندارد.
ناشناس۱۱۶۵۰۸۱۱۳:۴۲:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۲۱
اره راست میگی واسه همین حسن آقا جوش آورده
ناشناس۱۱۶۵۷۳۴۲۱:۴۵:۰۶ ۱۳۹۸/۸/۲۱
خیلی ها فقط تعصب سیاسی دارن و هیچ وقت عقلانه و منصفانه قضاوت نمیکنند و رایشان را هم فقط با تعصب میدهند
ناشناس۱۱۶۴۴۷۷۰۹:۱۵:۳۷ ۱۳۹۸/۸/۲۱
دقت کردین وقت روحانی یه صحبتی میکنه بلافاصله بعدش این حرفا شروع میشه؟
ناشناس۱۱۶۴۵۱۴۰۹:۳۷:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۲۱
اونموقعه محبوبیت کی افزایش یافته ؟ خوب دل خجسته ای دارید
ناشناس۱۱۶۴۵۱۶۰۹:۴۰:۰۲ ۱۳۹۸/۸/۲۱
خیلی بامزه است در کشوری زندگی می کنیم که یه نهاد معتبر دانشگاهی برای آمارگیری داره که نمیشه اسمش رو حتی در خبرگزاری ها آورد.
ناشناس۱۱۶۴۵۳۰۰۹:۴۷:۳۱ ۱۳۹۸/۸/۲۱
ریشه اصلی مشکلات مربوط به دولت و مجلس و سیستمهای نظارتی است. سو مدیریت و بی کفایتی برخی مدیران و نمایندگان فساد مدیریتی و حمایت دولت از مفسدین که خیلی از انها از نزدیکان مدیران ارشد دولتی و مجلس هستند. سیاسی بازی و ترجیح دادن مصالح گروه و جناح بر مصالح کشور عدم صداقت در عمل و گفتار , عوام فریبی, فرافکنی و از زیر بار مسولیت فرار کردن با حاشیه سازی و دیگران را مقصر جلوه دادان و ... از همه مهمتر چشم امید داشتن دولت به غرب و شیطان بزرگ. یعنی عدم دشمن شناسی و یا حرکت در مسیر مورد دلخواه دشمنان کشور. یعنی بی بصیرتی یا خیانت
ناشناس۱۱۶۴۵۳۳۰۹:۵۰:۴۱ ۱۳۹۸/۸/۲۱
چه فرقی میکنه . دورش دیگه تمومه
ناشناس۱۱۶۴۵۴۲۰۹:۵۸:۱۱ ۱۳۹۸/۸/۲۱
سلام عدم محبوبیت روحانی به منزله مقبولیت رقبا نیست؟ مردم کلا از همه مسوولین ، چپ و راست و ... زده شده اند
نجیب۱۱۶۴۶۸۲۱۱:۱۰:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۲۱
فعلا که آیت الله رئیسی تا الان گل کاشته. جزء مسئولین هم هست.
ناشناس۱۱۶۵۲۶۰۱۵:۰۹:۲۲ ۱۳۹۸/۸/۲۱
کاملا موافقم که : "عدم محبوبیت روحانی به منزله مقبولیت رقبا نیست " آقای رئیسی هم اگر با همین فرمون جلو بره و در کارش صداقت داشته باشه و به وظیفه اش عمل کند, ۱۰۰% از دید مردم دور نخواهد بود. مردم انسان های درستکار و با پشتکار و نترس را دوست دارند
علی کریمی۱۱۶۴۵۴۳۰۹:۵۸:۲۳ ۱۳۹۸/۸/۲۱
مسئول محترم گروه سیاسی الف نتایج یک نظر سنجی علمی فقط موقعی برای افکار عمومی اعتبار دارد که سازمان و یا نهادی که نظر سنجی را انجام داده به طور کامل معرفی شود. وقتی شما نمی توانید و یا نمی خواهید شناسنامه این نهاد معتبر دانشگاهی را به مخاطبان خود معرفی کنید انتظار تاثیر نوشتار خود بر افکار مخاطبان خود رانیز نداشته باشید.
ناشناس۱۱۶۴۵۴۸۱۰:۰۴:۴۱ ۱۳۹۸/۸/۲۱
بی زحمت درباره محبوبیت بقیه هم نظرسنجی کنید تا متوجه حقیقت بشید
نظرسنجی۱۱۶۴۵۵۵۱۰:۰۸:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۲۱
منبع نظرسنجی هم حتما کیهان -عباسی و .... هست مطمین باش همین الان هم انتخابات باشه باز مردم سه رئیسی رای نمیدن چون مخالف خط فکری ایشون هستن حالا هر چقدر دوست دارین بزنید
ناشناس۱۱۶۴۹۲۹۱۲:۴۷:۳۸ ۱۳۹۸/۸/۲۱
مگه چیکار کرده؟ دروغ گفته به مردم؟ مردم رو فریب داده؟ دیوار کشیده تو پیاده روها؟ با فساد مقابله نکرده؟ اگه کسی همچین آدمی رو نخواد مشکل از خودش و طرز فکرشه نه رییسی
ناشناس۱۱۶۵۷۸۴۲۲:۲۷:۵۹ ۱۳۹۸/۸/۲۱
نه جانم فقط مردم با هوشند!
ناشناس۱۱۶۵۰۴۷۱۳:۲۸:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۲۱
شما از طرف مردم نظر نده اون 17 میلیون که به رئیسی رای دادن که الان خیلی بیشترن مردم هستن عزیزم
ناشناس۱۱۶۴۵۶۴۱۰:۱۴:۴۳ ۱۳۹۸/۸/۲۱
میشه مردم هم این نهاد معتبر دانشگاهی را بشناسند؟
ناشناس۱۱۶۴۷۵۲۱۱:۳۶:۳۴ ۱۳۹۸/۸/۲۱
نه،نمیشه.
ناشناس۱۱۶۴۶۲۰۱۰:۴۴:۱۸ ۱۳۹۸/۸/۲۱
تنها رئیس جمهوری که محبوب اومد و‌محبوب رفت، خاتمی بود.
محمد قاسمی۱۱۶۵۱۸۶۱۴:۳۰:۴۳ ۱۳۹۸/۸/۲۱
عزیزم آقای خاتمی شخصا از آقای معین حمایت کرد ولی معین ۴ میلیون رای آورد بعدا مردم احمدی نژاد رو دیدن و پشیمون شدن که چرا مثلا هاشمی رای نیاورد. یا معین. حالام روحانی رو دیدن برگشتن به سمت احمدی نژاد
ناشناس۱۱۶۴۶۳۰۱۰:۴۹:۵۸ ۱۳۹۸/۸/۲۱
روحانی در شان ریاست جمهوری نیست
ناشناس۱۱۶۴۶۴۶۱۰:۵۴:۳۵ ۱۳۹۸/۸/۲۱
نظرسنجی که معلوم نیست منبعش کجاست این نظرسازیه !!
ناشناس۱۱۶۴۶۵۶۱۰:۵۹:۰۶ ۱۳۹۸/۸/۲۱
عدم محبوبیت روحانی به منزله مقبولیت رقبا نیست؟
ف.خ۱۱۶۴۶۵۸۱۱:۰۱:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۲۱
بنده که شخصا از عملکرد 6 ساله آقای روحانی راضی هستم.
ناشناس۱۱۶۵۳۹۴۱۶:۳۹:۳۹ ۱۳۹۸/۸/۲۱
ایشون احتمالا ح ف هستند همون حسین فریدون خودمون
ناشناس۱۱۶۴۶۸۷۱۱:۱۲:۳۴ ۱۳۹۸/۸/۲۱
سلام اونای که به سنگ این دولت رو به سینه می زنند لطفاً پرچم ها پایین مردم دارند تاوان بی تدبیری های شما رو می دهند . خجالت هم خوب چیزیه تو دنیا والاّ
معلم امار۱۱۶۴۷۳۱۱۱:۲۸:۱۴ ۱۳۹۸/۸/۲۱
به لطف تحریم ترامپ و نا کار امد جلوه دادن روحانی.
ناشناس۱۱۶۵۰۰۹۱۳:۱۳:۴۹ ۱۳۹۸/۸/۲۱
دولت روحانی دولت میلیاردرها هستش وزیران ومشاوران اقتصادیش رو ببینید، معلومه نبایدبه فکر مردم عادی باشه تو رو خدا بسه دیگه خسته شدیم
ناشناس۱۱۶۵۰۶۴۱۳:۳۴:۵۷ ۱۳۹۸/۸/۲۱
از کامنتها و افرادی که مثبت و منفی دادند اینطور میشه متوجه شد که محبوبیت روحانی خیلی کم نشده ،روی صحبتم با این افراده ابتدای سال ۹۷ ی آزمون جدی برای آقای روحانی بود که مردم متوجه عیار ایشون بشوند اما همانطور که دیدید با تصمیم گیری اشتباه باعث شدند ریال ایران نابود بشه همین ی مورد کافی و کافی که متوجه بشوید ایشان کفایت لازم را ندارند حالا ی عده میگم این بهترین گزینه بود وقتی میرید خرید سعی کنید اگر جنس مورد نظرتون نبود جایگزین نخرید چون ......
ناشناس۱۱۶۵۰۶۵۱۳:۳۵:۰۳ ۱۳۹۸/۸/۲۱
به سلامت عقل کسی که فک میکنه همه چیز تقصیر دیگرانه الا دولت وطرفدار دولته شدید باید شک کرد
ناشناس۱۱۶۵۰۷۳۱۳:۳۸:۲۸ ۱۳۹۸/۸/۲۱
ضعیفترین دولت تاریخ ایران
علی۱۱۶۵۱۲۰۱۴:۰۰:۱۲ ۱۳۹۸/۸/۲۱
از کامنت ها مشخصه مشکل کجاست پس بیخودی حواس مردم پرت نکنید
ناشناس۱۱۶۵۱۳۷۱۴:۰۶:۵۱ ۱۳۹۸/۸/۲۱
ایکاش ریس جمهور استیضاح بشه و انتخابات پیش از موعد برگزار بشه
ناشناس۱۱۶۵۱۴۰۱۴:۰۸:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۲۱
تازه این شیب ملایم هست
محمد۱۱۶۵۳۶۴۱۶:۲۱:۱۴ ۱۳۹۸/۸/۲۱
بیچاره مردم
ناشناس۱۱۶۵۷۸۹۲۲:۳۰:۴۲ ۱۳۹۸/۸/۲۱
واقعا حاضرید انتخابات دوباره صورت بگیره ببینین مردم روحانی رو میخوان یا نه ؟!

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 2. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 3. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 4. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

 5. طرح «استیضاح» و «محاکمه» همزمان زنگنه در مجلس و دادگاه

 6. گزارش نیویورک تایمز از نقاشی های یک زندانی شکنجه‌ شده در گوانتانامو

 7. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 8. هدیه خداحافظی آمریکا به دانشمند ایرانی

 9. وزیر ارتباطات در دوره دانشجویی/عکس

 10. جایگزین موگرینی کارش را با دخالت در امور ایران آغاز کرد

 11. بهترین زمان خرید مسکن چه موقع است؟/ پیش‌بینی قیمت مسکن در ادامه سال ۹۸

 12. تبانی برخی بانک‌های خصوصی برای ارائه تسهیلات ۷ هزار میلیاردی به شرکت‌های صوری

 13. اسرائیل: علیه ایران به گزینه نظامی متوسل می شویم

 14. محدودیت جدید صرافی‌ها برای فروش دلار

 15. بودجه سال ۹۹ صداوسیما ۱۰۰ میلیارد تومان کاهش یافت

 16. ولایت فقیه در عراق

 17. آخرین وضعیت مصوبه «تعیین محل تجمعات»

 18. دو اقدام لازم قضایی که نیازمند دستور رئیسی است      

 19. نحوه افزایش حقوق بگیران مشخص شد

 20. استقبال لاریجانی از روحانی در یک روز بارانی

 21. پول کارگران در جیب ویلموتس/آقای وزیر زیر بار پرداخت نروید

 22. مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت‌تپه: آماده جذب صدها جوان بیکار هستیم/ ماهانه ۱۸ میلیارد تومان حقوق می‌دهیم

 23. آخرین قیمت طلا، دلار و سکه + جدول

 24. قالیباف در مجلس به‌دنبال چیست؟

 25. زنگنه: امیدواریم بتوانیم به جوانان روحیه دهیم

پربحث‌های هفته

 1. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 2. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 3. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 4. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 5. سعید ملایی تبعه مغولستان شد+عکس

 6. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 7. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 8. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 9. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 10. علت طولانی بودن روند صدور کارت ملی چیست؟

 11. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 12. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 13. توضیحات رامبد جوان درباره مهاجرت و خندوانه

 14. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 15. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 16. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 17. اقتصاددانان خطاب به رئیس‌جمهور: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین را منتشر کنید

 18. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 19. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 20. خسارت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی زنگنه به کشور

 21. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 22. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 23. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 24. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 25. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

پربحث‌های هفته

 1. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 2. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 3. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 4. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 5. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 6. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 7. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 8. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 9. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 10. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 11. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 12. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 13. آقای جهانگیری! تجربه دوران هاشمی را فراموش نکنید...

 14. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

 15. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

 16. اعتراضات آبان ماه؛ ضرورت اطلاع‌رسانی سریع‌تر درباره جانباختگان

 17. مطهری: استیضاح روحانی به صلاح نیست/ شفافیت آرا فعلا مضر است/ بیانیه اخیر موسوی را نپسندیدم

 18. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

 19. فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

 20. بازداشت رئیس مستعفی هلال احمر تایید شد

 21. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

 22. طبیعی بودن افزایش قیمت‌ها به روایت وزیر کشور/ تکذیب سخنان علی مطهری توسط واعظی و ربیعی/توکلی: افزایش قیمت بنزین پس از چند بار تکذیب، فریب مردم بود

 23. روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟

 24. احمد توکلی: سال ۹۶ نسبت به طغیان فرودستان هشدار دادم/ تکذيب‌های مکرر زنگنه درباره افزایش قیمت بنزین فريب جامعه بود

 25. پرویز امینی: چهل سال تجربه انتخابات داریم اما در برگزاری تجمعات اعتراضی بی تجربه‌ایم

آخرین عناوین