جهانگیری: دغدغه ‌معیشتی مردم ‌را برطرف می‌کنیم

گروه اقتصادی الف،   3980715074 ۳۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه طرح آمریکایی‌ها برای فروپاشی اقتصاد ایران با شکست مواجه شد‌ گفت: امیدواریم بتوانیم در رفع دغدغه زندگی و معیشت مردم نیز گام‌های موثری برداریم تا مردم از آرامش بهتری برخوردار شوند.

جهانگیری: دغدغه ‌معیشتی مردم ‌را برطرف می‌کنیم

به گزارش تسنیم، اسحاق جهانگیری صبح امروز در مراسم بهره‌برداری طرح آبرسانی از محمدشهر به بیرجند با اشاره به تلاش آمریکایی‌ها در فشار حداکثری و اعمال تحریم های ظالمانه گفت: تصور آمریکایی‌ها این بود که اقتصاد کشور و نظام جمهوری اسلامی با این فشارها به سمت فروپاشی خواهد رفت اما امروز با افتخار اعلام می‌کنیم که طرح آمریکایی‌ها با همت مردم عزیز سراسر کشور و پیگیری مسئولان اجرایی با شکست مواجه شده است.

‌‌طرح آمریکایی‌ها در فروپاشی اقتصاد ایران با شکست مواجه شد‌

وی ادامه داد: در همه بخش‌ها از نفت، نیرو، کشاورزی، فلزات و معادن، ‌راه و شهرسازی طرح‌های خوبی در کشور به بهره‌برداری می‌رسد و امیدواریم بتوانیم در رفع دغدغه زندگی و معیشت مردم نیز گام‌های موثری برداریم تا مردم از آرامش بهتری برخوردار شوند.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کارهای بزرگی که در بخش آب و برق کشور انجام شده گفت: کارشناسان در سال‌های گذشته نسبت به خاموشی در تابستان و حتی مشکلات آبرسانی هشدار می‌دادند اما هنر دوستان ما در وزارت نیرو این بود که نه تنها در این سالها دچار خاموشی و یا کم آبی موثری نشدیم بلکه توانستیم صادرات برق نیز به کشورهای همسایه از جمله عراق و افغانستان داشته باشیم.

ایران می‌تواند قطب بزرگ تولید برق در منطقه باشد

‌جهانگیری با بیان اینکه ایران می‌تواند قطب بزرگ تولید برق در منطقه باشد اظهار داشت: با صادرات برق نه تنها دغدغه مردم کشورهای همسایه را برطرف کرده‌ایم بلکه توانسته‌ایم ارز حاصل از فروش برق را به کشور بیاوریم.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از ظلم‌های بزرگی که در حق کشور، ملت و نظام و در آخر در حق دولت شد تبلیغات منفی در این باره بود که هیچ اقدام و طرح عمرانی در کشور انجام نشده است گفت: متأسفانه با سیاه نمایی و در بوق و کرنا کردن این موضوع که وضع کشور خیلی بد است طوری جا انداختند که حتی مدیران دولتی از بیان اتفاقات و دستاوردها هراسان هستند.

جهانگیری ادامه داد: این در حالی است که در دولت تدبیر و امید تنها در حوزه آب‌های مرزی 8 میلیارد دلار معادل 30 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شد و طرح‌هایی به بهره‌برداری رسید که در سال‌های قبل انجام آن تصوری واهی تلقی می‌شد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به خاطره‌ای از پخش فیلمی از آبرسانی به یکی از روستاها در یکی از جلسات شورای عالی آب و تأثر حاضران از مشکلات مردم در این زمینه گفت: به واقع کار عمیقی انجام شد و تنها در سال 95 نزدیک به سه هزار روستا از آب پایدار برخوردار شده‌اند و با موافقت رهبر معظم انقلاب در برداشت از حساب صندوق توسعه ملی این روند هر سال افزایش یافت و امروز میلیون‌ها نفر از روستائیان کشور از ‌آب سالم آشامیدنی برخوردارند.

تأمین آب بیرجند به عنوان شهری راهبردی در شرق کشور از اولویت‌ها بود

وی به افتتاح طرح آبرسانی بیرجند اشاره کرد و گفت: بیرجند شهری استراتژیک و راهبردی در شرق کشور است و نمی‌توان نسبت به آب آشامیدنی آن بی‌توجه بود خوشبختانه این طرح در شروع این سفر به بهره برداری رسید و امیدوارم بتوانیم در حل مشکلات و توسعه استان خراسان جنوبی گام های بلندتری برداریم.

معاون اول رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد که طرح های آبرسانی سازگار با مناطق کویری و نیمه خشک کشور نظیر خراسان جنوبی با قوت ادامه یابد زیرا آب نیاز اصلی توسعه است و باید برای تأمین و استفاده قطره قطره آن برنامه‌ریزی کرد.

جهانگیری با بیان اینکه باید برای توسعه خراسان جنوبی فکر جدی داشته باشیم بر احیای قنوات و سرمایه گذاری مطلوب در حوزه آب و فاضلاب استان تأکید و اظهار امیدواری کرد با یکی شدن متولی آب و فاضلاب شهر و روستا شاهد حل مشکلات روستاها در این زمینه و کوچکتر و کارآتر شدن دولت در حوزه آب و فاضلاب شهر و روستا باشیم.

وزیر نیرو نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش آب و فاضلاب در 40 سال گذشته گفت: شاخص‌های کشور در این حوزه به استانداردهای جهانی نزدیک شده به طوری که تعداد تصفیه خانه های کشور از عدد 4 در ابتدای انقلاب به 228 رسیده است.

اردکانیان با بیان اینکه هر هفته 30 روستای کشور به شبکه آبرسانی پایدار متصل می‌شود گفت: تا پایان دولت دوازدهم 10 میلیون نفر از روستاییان و عشایر کشور از نعمت آب سالم برخوردار می‌شوند و تنها در استان خراسان جنوبی 1360 پروژه برق، آب و فاضلاب به بهره‌برداری خواهد رسید.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۲۲۵۵۷۱۲:۰۸:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۱۵
الان بعد از 6 سال یادتون اومده دغدغه مالی مردم رو برطرف کنین؟!!!!
ناشناس۱۱۲۲۷۳۳۱۳:۵۷:۱۷ ۱۳۹۸/۷/۱۵
سبد معاش خانوارهای کارگری در شهریور ماه با ۴۸۹ هزار تومان افزایش، از مرز ۸ میلیون تومان عب۱ور کرد. آیا قرار هست حقوق ها و بازنشستگی حداقل 8 میلیون تومان شود ؟ اگر واقعا می خواهید کاری کنید باید قیمت دلار را به قیمت قبل از طرح هدفمندی برگردانید تا قیمتها و درآمدها متعادل شوند
ناشناس۱۱۲۲۸۵۶۱۵:۰۴:۵۷ ۱۳۹۸/۷/۱۵
اسحاق یکی از بارزترین مصادیق بی‌دردان و بی دغدغه‌هاست ______ گریه‌های ایشون به هیچ وجه واقعی نیست ، مثل شادی و خنده‌های ملت دردمند
ناشناس۱۱۲۳۱۲۳۱۸:۴۰:۵۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
اومد حرف زد دلار ۱۹۰۰۰ تومن شد!!! بازم حرف زده ، فردا زیر و رو میشه صحبت نکنن سنگین‌ترن خداوکیلی
ناشناس۱۱۲۲۸۸۳۱۵:۲۴:۳۸ ۱۳۹۸/۷/۱۵
نان هم گران شد علی برکت ا...
ناشناس۱۱۲۲۹۴۲۱۶:۰۸:۳۸ ۱۳۹۸/۷/۱۵
آقای جهانگیری ببینیم و تعریف کنیم
ناشناس۱۱۲۳۰۶۹۱۷:۴۴:۴۴ ۱۳۹۸/۷/۱۵
نخواهیم دید و تعریف خواهید کرد
سعیدروشن کرمانشاهی۱۱۲۲۵۶۱۱۲:۱۰:۲۴ ۱۳۹۸/۷/۱۵
مردم یادتانه ....هنوز سخنرانی های تبلیغاتی ایشان دردفاع از شیخ مدعی تدبیروامیدرافراموش نکرده ایم شش سال با وعده پوچ ودروغ گذشت
ناشناس۱۱۲۲۹۷۲۱۶:۲۹:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۱۵
فیلم مربوط به دلار 4200 توامنی اش را هم ببین که میگفت برای هر مصرفی هر چه قدر بخواهید دلار با این قیمت می دهیم!!!!! به دو ماه نکشید که دلار شد به قیمت خون پدرش!!!!
حسین۱۱۲۲۵۶۳۱۲:۱۱:۱۷ ۱۳۹۸/۷/۱۵
باسلام عمو حالاکه اخردولتتانست دغدغه برطرف میکنید این دغدغه ها همه از ناکارامدی شماست
سعید۱۱۲۲۸۲۷۱۴:۴۶:۱۸ ۱۳۹۸/۷/۱۵
با متن شما کا ری ندارم ولی یاد بگیریم که با همه حتی مخالف و حتی دشمنانمان مودبانه صحبت کنیم
مهرورز۱۱۲۲۵۶۷۱۲:۱۱:۵۳ ۱۳۹۸/۷/۱۵
تورو خدا بیخیال ما شید . تا همین جا هم کلی شرمنده شدیم . اصلا کدوم محضر باید بیایم و امضا بدیم که حضرات ما هیچ خواسته و توقعی از شما نداریم. شما اعلام بفرمائید،تمام هزینه های محضرش هم با خودمون ،انعام پرسنلش هم رو چشمای کم بینامون
11111۱۱۲۲۵۷۶۱۲:۱۴:۵۰ ۱۳۹۸/۷/۱۵
شما جيب ما رو نزن نميخواد دغدغه ‌معیشتی مردم ‌را برطرف كني
ناشناس۱۱۲۲۵۸۳۱۲:۱۶:۲۰ ۱۳۹۸/۷/۱۵
اگر کننده کار بودید تو این شش هفت سالی که بر منصب قدرت مجریه بودید دغدغه مردم را برطرف میکردید. خواهشنمند است این یکی دو سالی که مانده تا پایان خدمت بیشمار ملت را شما هیچکاری نکنید تا اینجاشم که کار کردید منت گذاشتید بر سرمان
ناشناس۱۱۲۲۵۸۹۱۲:۲۱:۱۷ ۱۳۹۸/۷/۱۵
شما که بگی حتما درست میشه...جهانگیری کی بودی تو؟
omid۱۱۲۲۵۹۶۱۲:۲۹:۲۱ ۱۳۹۸/۷/۱۵
بزک نمیر بهار میاد.... هرروز بودن شما در قدرت سفره مردم را کوچک و کوچکتر خواهد کرد....
ناشناس۱۱۲۲۶۰۰۱۲:۳۲:۰۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
آقا لطفا شماها کاری نکنید و به هیچی کار نداشته باشید فقط در این صورت همه چیز درست خواهد شد
ناشناس۱۱۲۲۶۰۱۱۲:۳۲:۲۱ ۱۳۹۸/۷/۱۵
جهانگیر سوپرمن!
ناشناس۱۱۲۲۶۱۱۱۲:۳۷:۵۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
آقای جهانگیری ، دغدغه در معیشت باعث شده اکثریت ملت در همه چیز امساک کنند خصوصاً در مواد خوراکی مانند گوشت و مرغ و برنج و لبنیات و میوه و ..... که برای سلامتی هم بسیار مضر هستند ، پس لطفاً به دغدغه های مردم هیچ کاری نداشته باشید .
ناشناس۱۱۲۲۶۲۳۱۲:۴۵:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۱۵
خودکشی دولت؟!! معنی این حرف اینه که دولت خودشو میخواد نابود کنه!! چون خالق اوضاع فجیع خودشون هستن
حمید۱۱۲۲۶۳۱۱۲:۴۸:۰۸ ۱۳۹۸/۷/۱۵
مگه چند سال دیگه وقت دارین که معیشت مردم رو بهبود ببخشید؟ توی یکی دوسال از دولت که مونده تو این 6 سال ملت به خاک سیاه نشوندین می خواین توی یکی دوسال اینده چه گلی به سر ملت بزنید؟
ناشناس۱۱۲۲۶۴۹۱۲:۵۵:۴۵ ۱۳۹۸/۷/۱۵
اسحاق این یکی دو ساله تو رسانه ها ظاهر نشو و نمک به زخم مردم نپاش
ناشناس۱۱۲۲۶۵۰۱۲:۵۵:۵۳ ۱۳۹۸/۷/۱۵
دولت شما مگر به فکر مردم هم هست؟
حمید۱۱۲۲۶۷۴۱۳:۱۱:۱۳ ۱۳۹۸/۷/۱۵
آقا من جوان 48 ساله دیگه هرگز قادر به خانه دار شدن نیستم حتی نمیتوم اجاره بدم همین الان تا خرخره تو قرضم انوقت دختر فلان وزیر ویلای چند ده میلیاردی انچنانی برای خودش بسازه؟؟؟
ناشناس۱۱۲۲۶۷۵۱۳:۱۲:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۱۵
ملت عزیز ایران یادتون هست ؟
ناشناس۱۱۲۲۶۷۶۱۳:۱۲:۴۱ ۱۳۹۸/۷/۱۵
بله جناب جهانگیری دغدغه بجایی هست ،ولی غصه خوردن وگفتن ،درد مردم را دوا نمی کنه برادر ،بقول قدیمی ها با گفتن حلوا حلوا ،دهان مردم شیرین نمی شه
ناشناس۱۱۲۲۶۸۱۱۳:۱۶:۱۲ ۱۳۹۸/۷/۱۵
همان طور که مشکلات ارزی کشور رو با ارز 4200 تومانی حل کردید ؟؟!!
ناشناس۱۱۲۲۶۹۶۱۳:۲۸:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۱۵
شما جلو دزدیهای برادر و شرکا را از سفره انقلاب بگیری؟؟؟؟
ناشناس۱۱۲۲۷۱۵۱۳:۴۳:۲۰ ۱۳۹۸/۷/۱۵
حالا چرا با این همه عجله. یه کم صبر هم خوبه.
ناشناس۱۱۲۲۷۲۰۱۳:۴۶:۲۴ ۱۳۹۸/۷/۱۵
تتتتتتتتتتتتتمام مشکلات مردم از شما اصلاح طلبان است.
علی۱۱۲۲۷۳۷۱۳:۵۹:۰۴ ۱۳۹۸/۷/۱۵
نمی‌دونم چرا وقتی آقای جهانگیری از این حرف‌ها می‌زنه تنم می‌لرزه!
ناشناس۱۱۲۲۷۴۶۱۴:۰۱:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۱۵
جهانگیری: دغدغه ‌معیشتی مردم ‌را برطرف می‌کنیم !!!!! ديگه كي ؟ تا انقلاب مهدي عج ؟؟؟؟؟
ناشناس۱۱۲۲۷۵۹۱۴:۰۷:۰۲ ۱۳۹۸/۷/۱۵
خدا را شکرررررر
ناشناس۱۱۲۲۷۶۳۱۴:۰۹:۲۱ ۱۳۹۸/۷/۱۵
خوبه پیشرفت کردی...دیگه نمیگه باید برطرف بشه...بعد شش سال تازه فهمیدی مخاطب این باید خود دولته؟!!!!
ناشناس۱۱۲۲۸۰۶۱۴:۳۵:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۱۵
شما برو دغدغه دختران مظلوم رفقا را برطرف کن. این حنا دیگه رنگ نداره
ناشناس۱۱۲۲۸۶۶۱۵:۱۳:۱۴ ۱۳۹۸/۷/۱۵
صداقت وجدان هم خوب چیزیه، زندگی الان ما مانند یه تریلی میمونه که بدلیل نداشتن راننده ماهر در سر پیچ روی چرخ های سمت راست حرکت میکنه و در حال چپ شدن به ته دره است.
ناشناس۱۱۲۲۹۱۶۱۵:۴۷:۴۱ ۱۳۹۸/۷/۱۵
چطوری بگو ما هم یاد بگیریم
ناشناس۱۱۲۳۰۱۰۱۶:۵۶:۵۲ ۱۳۹۸/۷/۱۵
چقدر دوزاریت دیر میفته
ناشناس۱۱۲۳۰۸۷۱۸:۰۱:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۱۵
بازی کردن با افعال مضارع کافی است , هر وقت توانستید کاری بکنید آن وقت با فعل ماضی اعلان کنید : دغدغه معیشت مردم را برطرف کردیم .

پربحث‌های دیروز

 1. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 2. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 3. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 4. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 5. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 6. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 7. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 8. ابتلای ۹۵ نفر به بیماری کرونا در کشور / فوتی‌ها ۱۵ نفر شدند

 9. کدام کشورها اجازه پرواز به هواپیما‌های ایرانی را نمی‌دهند؟

 10. واکنش دبیر شورای عالی امنیت ملی به اظهارات امیرآبادی فراهانی

 11. محققان چینی واکسن خوراکی برای کرونا ساختند

 12. حریرچی: من هم کرونایی شدم/ کرونا را شکست می‌دهیم

 13. جدول/ سکه ارزان شد

 14. روحانی: حرکت به سمت کنترل ویروس کرونا است

 15. توزیع‌ ماسک در داروخانه های قم

 16. روحانی: ایران به دشمن التماس نخواهد کرد/ همه درآمدهای کسب شده از قطعه یک آزادراه تهران-شمال، صرف ساخت قطعه دوم خواهد شد/ ما نسبت به زندگی سالم و شادی مردم متعهدیم

 17. تست کرونا «محمود صادقی» مثبت اعلام شد

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

 5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 6. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 7. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 8. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 9. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 10. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 11. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 12. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 13. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 14. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 15. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 16. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 17. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 18. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 19. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 20. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 21. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 22. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 23. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

 24. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

 25. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

آخرین عناوین