قاتل جوان: سلمان مرا کتک زد من هم با چاقو زدم

گروه حوادث الف،   3980614056

« آن شب چاقو را در جیبم گذاشتم تا اگر مراسم آشتی کنان به هم خورد و مرا تا سر حد مرگ کتک زدند، من هم با چاقو از خودم دفاع کنم، اما در یک لحظه همه چیز به هم ریخت و من با ضربات چاقو «سلمان» را نقش بر زمین کردم».

این‌ها برخی از اظهارات جوان ۲۱ ساله‌ای است که به اتهام ارتکاب قتل تحت تعقیب قرار گرفت، اما شش ساعت بعداز وقوع جنایت شبانه و با صدور دستورات ویژه‌ای ازسوی قاضی کاظم میرزایی (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) در روستای فرخد و با تلاش کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شد.

این جوان مجرد که مدعی است فقط به دلیل یک نزاع بچه گانه عنوان «قاتل» را یدک می‌کشد، پس از آن که به سوالات تخصصی سرهنگ نجفی (افسر پرونده) پاسخ داد، درباره سرگذشت خود نیز گفت: من نمی‌دانم پدرم که فردی عراقی است در چه سالی وارد ایران شد و با مادرم ازدواج کرد، اما اکنون بیمار و بیکار است و تنها برادرم که دو سال از من بزرگ‌تر است به تامین مخارج خانواده کمک می‌کند، من هم تا کلاس دوم راهنمایی درس خواندم و بعد از آن به امید پولدار شدن و درآمدزایی درس و مدرسه را رها کردم و به کارگری روی آوردم. گاهی با یکی از دوستانم به عنوان کارگر ساده ساختمانی در روستا کار می‌کردم، ولی باز هم مدت زمان زیادی را بیکار بودم. با وجود این برادرم نیز کار می‌کرد و به هر ترتیب روزگارمان را می‌گذراندیم.

در این میان گاهی مشروبات الکلی نیز مصرف می‌کردم، اما به دنبال مواد مخدر نبودم. برای اولین بار دو سال قبل بود که لب به مشروبات الکلی زدم. آن شب عروسی یکی از دوستان دوستم بود. من هم فریب حرف‌های بی ربط برخی هم سن و سالانم را خوردم که می‌گفتند مصرف مشروبات الکلی شادی آور است و انسان را سرخوش می‌کند! به همین دلیل مقداری مشروب از دوستم گرفتم و در خانه پشت حیاط منزلمان نوشیدم، این گونه احساس خود بزرگ بینی کردم و سرنوشتم تغییر کرد.

در حالی که به غرور جوانی می‌نازیدم، روزی به همراه دوستانم به گورستان روستا رفته بودیم که با چند جوان همسن و سال خودمان آن هم به یک بهانه پوچ مانند نگاه کردن خیره! دعوا کردیم. آن روز من قصد داشتم از شیر آب ظرفی را برای شستن سنگ قبور پر کنم که «سلمان» (مقتول) و دوستانش به من گیر دادند و مرا کتک زدند. با آن که دو سال از آن موضوع می‌گذشت، اما کینه عمیقی از سلمان داشتم تا این که روز پنج شنبه هفتم شهریور دوباره سلمان و دوستانش سراغم آمدند و گفتند که دو سال قبل چی می‌گفتی؟ به خاطر همین موضوع دوباره با یکدیگر مشاجره کردیم که این مشاجره با فحاشی همراه شد و به درگیری کشید، ولی بعد از این موضوع با دخالت دوستانم تصمیم گرفتیم با هم آشتی کنیم. یکی از دوستانم که علی نام دارد آن شب نزد من آمد تا مرا با سلمان آشتی بدهد من هم چاقویی را که از یک ماه قبل خریده بودم در جیبم گذاشتم تا اگر ماجرای آشتی کنان به نتیجه نرسید و دوباره دعوا کردیم از خودم دفاع کنم و ...

این جوان ۲۱ ساله که مدعی است به خاطر حضور غیرقانونی پدرش در ایران شناسنامه ندارد و خدمت سربازی را تجربه نکرده است، ادامه داد: آن شب سوار بر موتورسیکلت به اطراف میدان روستا رفتیم، اما وقتی چشم سلمان به من افتاد دیگر گفت و گویی بین ما انجام نشد واو به سمت من حمله کرد که من هم چاقویم را بیرون کشیدم و با چند ضربه او را نقش بر زمین کردم سپس از محل گریختم و در یک منزل خالی از سکنه روستا مخفی شدم تا در یک فرصت مناسب در مکان بهتری مخفی شوم، اما حدود ساعت شش صبح، وقتی چشمانم را باز کردم قاضی ویژه قتل عمد و کارآگاهان پلیس آگاهی را روی سرم دیدم.

آن جا بود که فهمیدم دیگر به آخر خط رسیده ام حالا هم خیلی پشیمانم چرا که به خاطر یک دعوای بچه گانه و غرور جوانی زندگی ام را نابود کردم. می‌خواهم به همسن و سالانم بگویم هیچ وقت چاقو را برای خودنمایی یا قدرت نمایی در جیب شان نگذارند چرا که با یک لحظه غرور به سرنوشت من دچار می‌شوند و ...

شایان ذکر است، به دستور قاضی کاظم میرزایی تحقیقات بیشتر درباره ابعاد مختلف این پرونده جنایی همچنان ادامه دارد.
ماجرای واقعی براساس پرونده قضایی

منبع: روزنامه خراسان

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. چرا روحانی عصبانی است؟

 2. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

 3. جشن تولد ۷۱ سالگی روحانی در بالای ابرها

 4. مشکلات کشور برجای خود باقی است حتی اگر آمریکا به دوست خوب ما تبدیل شود !...

 5. پزشکان کلاه خود را قاضی کنند، مردم توان افزایش تعرفه‌های درمانی را ندارند

 6. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 7. شعار اعتراضی مردم یزد: روحانی حیا کن آمریکا رو رها کن

 8. مقایسه قیمت بنزین در ایران با همسایگان و دیگر کشورها

 9. بگویید و مردم را خلاص کنید !

 10. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

 11. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

 12. جرم حداد عادل چیست؟

 13. "چَت" جنجالی سعید ملایی با فدراسیون جهانی/ سناریو از پیش طراحی شده برای پناهندگی + سند

 14. توسعه نیروگاه بوشهر، توقف ناپذیری قطار هسته ای ایران

 15. در برجام تضمین های کافی نگرفتیم/ روحانی بد شانسی آورد/ امروز که در موضع قدرت هستیم بهترین زمان برای حل و فصل مسایل مان است

 16. استیگلیتز: آثار و نتایج آزادسازی بازار سرمایه، نفرت انگیز بوده اند/ مردم حق دارند که حس کنند فریب خورده اند

 17. روحانی: پرونده‌سازی برای افراد هنر نیست!/ با هم دوست باشیم

 18. جانباز قمی پس از خودسوزی، فوت کرد

 19. چه کسانی عراق و لبنان را به این روز انداختند؟!

 20. علی مطهری: حکومت اسلامی می‌تواند در موضوع «چندهمسری»دخالت کند

 21. درددل های مردم با وزیر کار روحانی درباره بیکاری

 22. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 23. پاره کردن پلاکارد دانشجویان منتقد در سخنرانی دیروز رئیس جمهور

 24. دست‌نوشته‌های مردم یزد در حضور روحانی

 25. طرح سوال از رئیس جمهور در پنچ محور

آخرین عناوین