انواع عدسی زایس در بازار و ویژگی های آنها

گزارش بازرگانی،   3980603110 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

از عدسی زایس به عنوان یک گزینه محبوب و ایده آل برای عینک طبی و عینک آفتابی یاد می شود که دلایل مختلفی برای این محبوبیت وجود دارد. شرکت زایس به عقیده بسیاری از مشتریان و مصرف کنندگان، با کیفیت ترین و در عین حال گران قیمت ترین لنز عینک طبی را تولید میکند.این لنز ها ویژگی های برجسته ای مانند مقاومت بالا در برابر خط و خش و همچنین توانایی ویژه در برابر انعکاس نور خورشید از خود نشان می دهند.

 از آنجا که مدل‌های مختلفی از عدسی زایس در بازار وجود دارد که در هنگام خرید عدسی عینک به آن دقت داشت ، ابتدا یک معرفی کلی از آنها خواهیم داشت، سپس به سراغ معرفی کارخانه و نمایندگی عدسی زایس در ایران خواهیم رفت و در نهایت در مورد محصولات آنها صحبت می کنیم.

کلیاتی در مورد عدسی زایس

شرکت زایس به عنوان یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان لنزهای چشمی فعالیت می کنند که محصولات آنها هم در عینک طبی و عینک دودی و هم در تجهیزات الکترونیک مانند گوشی های هوشمند و دوربین های دیجیتال به کار گرفته می شوند. آمار جالبی که در مورد عدسی زایس وجود دارد این است که ۳۵ نفر از برندگان جایزه نوبل از میکروسکوپهای مجهز به لنز زایس استفاده می کنند، در بیش از ۷۰% ریزپردازنده ها از فناوری زایس استفاده شده است و بیش از ۱۵ میلیون جراحی آب مروارید در سال به کمک ابزارهای جراحی زیبایی انجام میشود. بنابراین، کیفیت و ویژگی های ساختاری عدسی زایس با بسیاری از خواسته های ما مطابقت دارد.

 کارل زایس به عنوان بنیانگذار شرکت

 شاید نمی دانستید اما فعالیت برند زایس در زمینه تولید محصولات اپتیکی به سال ۱۸۴۶ برمی گردد و از سال ۱۹۱۲ بود که به طور رسمی وارد تولید عدسی عینک های طبی و عینک های آفتابی شد. این شرکت در طول فعالیت خود تکنولوژی های جالبی برای محصولات خود به کار گرفته است که می توان به تکنولوژی دوراویژن پلاتینیوم، تکنولوژی فوتو فیوژن، تکنولوژی عملکرد بالای زایس و همچنین تکنولوژی نوین i.Scription اشاره کرد. هر کدام از این تکنولوژی ها باعث ایجاد قابلیت های خاصی می شود که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت:

عدسی فتوفیوژن زایس

ویژگی فتوفیوژن (PhotoFusion) یک ویژگی خاص برای عدسی زایس است که با عناوینی مانند عدسی های خود رنگ پذیر یا فتوکرومیک هم شناخته می شود. این عدسی ها در شرایط نور مختلف تغییر رنگ می‌دهند و باعث می‌شود که فرد تصاویر زیبا تر و با کنتراست بهتری ببینند.عدسی های فتوفیوژن زایس از شفافیت بیشتر به دلیل برخورداری از لایه‌های پوششی و همچنین حفاظت بهتر در برابر نور فرابنفش برخوردار هستند که هم به دلیل ضریب شکست و هم به دلیل طراحی خاص عدسی است.

پوشش لوتوتک (Lotutec )

این پوشش به عنوان یک پوشش ترکیبی برای عدسی زایس محسوب می‌شود که هم برای مقاومت در برابر خط و خش، هم برای جلوگیری از بازتاب سطح عدسی و هم برای پوشش سطح عدسی به کار گرفته می شود. در پوشش لوتوتک از یک لایه سخت استفاده شده است که مانع از خط و خش بر روی عدسی میشود.در کنار آن چند پوشش آنتی رفلکتیو یا ضد بازتاب با گستره وسیعی از نورهای مرئی به کار گرفته شده که به کیفیت دید طرف کمک میکند. در نهایت یک پوشش دافع آب، چربی و گرد و غبار تحت عنوان (Clean Coat) استفاده شده است که برای پاک بودن سطح عدسی و براق بودن آن بسیار مهم است. 

عدسی ZEISS 1.5 LOTUTEC

این محصول از جمله عدسی های بدون فشردگی با شاخص 1.50 است که قیمت بسیار پایینی دارد و به عنوان ارزانترین عدسی طبی زایس شناخته می شود. در این عدسی ها از پوشش سوپر هیدروفوبیک برای راحت پاک شدن سطح عدسی، پوشش آنتی رفلکس از نوع سبز یا همان لوتوتک، مقاومت بالا در برابر خط و خش استفاده شده است و عینک به صورت جفتی فروخته میشود. از این عدسی برای محدودیت نمره بین منفی ۴ تا مثبت ۴ بدون آستیگمات و بین منفی ۲ تا مثبت ۴ با وجود آستیگمات منفی ۲ استفاده می شود.

عدسی ZEISS 1.67 LOTUTEC ASPHERIC

این عدسی از جمله عدسی های فشرده با شاخص 1.67 شناخته می شود که برای افراد با نمره چشم بالا انتخاب می شود.برخورداری از پوشش آنتی رفلکس از نوع سبز رنگ، و قیمت پایین تر و اقتصادی تر به همراه پوشش سوپر هیدروفوبیک یا همان لایه آب گریز از مهم ترین ویژگی این عدسی زایس است. محدودیت نمره از 2.00 + الی 6.00 + و نمره از 0.00 – الی 10.00 – بدون آستیگمات و محدودیت نمره از 2.00 + الی 6.00 + و نمره از 0.00 – الی 8.00 – با 2.00 – آستیگمات ویژگی های فنی این محصول محسوب می شوند. 

عدسی ZEISS 1.6 LOTUTEC AS

وجود لایه لوتوتک و همچنین طراحی به صورت آسفریکال از مهمترین ویژگی های این عدسی محسوب می شود.از این عدسی زایس برای محدوده نمره بین مثبت ۶ تا منفی چهار استفاده می‌شود و مقاومت بالا در برابر خط و خش، برخورداری از پوشش سوپر هیدروفوبیک و همچنین محدوده آستیگمات تا ۲ از ویژگی های جالب آن محسوب می‌شود.میزان فشردگی عنوان شده برای این محصول به صورت 1.6 است که برای افراد با نمره چشم متوسط مناسب بوده و به عنوان یک گزینه با قیمت متوسط شناخته می‌شود.

ویژگی آسفریک در این عدسی کمک میکند که عدسی ها به صورت تخت و غیر کروی ساخته شوند و کیفیت دید بهتری برای افراد با نمره چشم بالا به وجود بیاورند.

عدسی ZEISS LOTUTEC 1.5 PHOTO GRAY

از این عدسی ها برای محدوده نمره چشم بین منفی ۲ تا مثبت ۴ با وجود آستیگمات تا 2 استفاده می شود که به عنوان یک عدسی بدون فشردگی شناخته می شود. به همین دلیل برای افرادی که نمره چشم پایین دارند مناسب است و به عنوان یک گزینه ارزان قیمت در بازار شناخته می شود. برخورداری از پوشش آنتی رفلکس لوتوتک و همچنین دارا بودن لایه آب گریز و مقاومت بسیار بالا در برابر خط و خش از مهمترین ویژگی این عدسی است. ضمن اینکه رنگ این عدسی به صورت خاکستری است و به عنوان یک عدسی زایس خاص شناخته می شود. 

ویژگی دوراویژن پلاتینیوم 

ویژگی دوراویژن پلاتینیوم (DuraVision Platinum)یکی از جدید ترین ویژگی ها و فناوری ها در تولید عدسی زایس است که به شکل های مختلفی می تواند کیفیت این عدسی ها را بالا ببرد.این ویژگی با استفاده از روش بمباران یونی اتم های سطحی عدسی ایجاد می شود که لایه های بسیار متراکم و فشرده در سطح آن به وجود آورده و باعث بالا رفتن مقاومت سطحی و صیقلی شدن سطح عدسی می شود. در حقیقت این فناوری منجر به بالا رفتن مقاومت عدسی، فراهم آمدن امکان دفع ذرات گرد و غبار، پاک شدن آسان سطح عدسی و بهبود خواص بازتاب آنتی رفلکس آن می شود. از جمله محصولاتی که این ویژگی را دارند:

عدسی ZEISS 1.5 DURAVISION

برخورداری از شاخص 1.5 باعث می شود که این عدسی به عنوان یک عدسی غیر فشرده معرفی شود. مهمترین ویژگی بکار رفته در این محصول از عدسی زایس همان ویژگی دوراویژن است که از مواد اولیه مرغوب و با ۱۶ لایه بر روی سطح عدسی به وجود آمده است. ضریب شکست یا ضریب انکسار عدسی باعث می شود که این محصول برای افراد با توانایی دید متوسط مانند محدوده نمره بین 4.00 – الی 4.00 + بدون آستیگمات و نمره بین 2.00 – الی 4.00 + با وجود آستیگمات مناسب باشد.

عدسی ZEISS 1.6 DURAVISION

این عدسی گزینه محبوب برای افراد با وجود نمره از 6.00 + الی 4.00 – است که می تواند محدوده آستیگمات تا ۳ را تحت پوشش قرار دهد. در این عدسی زایس از ویژگی آسفریک استفاده شده است که با وجود لایه دوراویژن و همچنین لایه آب گریز باعث می‌شود که عدسی با طول عمر بالا در اختیار داشته باشیم. در این عدسی ها از یک پوشش آنتی رفلکس از نوع آبی رنگ استفاده شده و قیمت آن نسبت به گزینه های قبلی بیشتر است.

عدسی ZEISS 1.67 DURAVISION AS

در عدسی ZEISS 1.67 DURAVISION AS شاهد استفاده از یک پوشش آنتی رفلکس از نوع آبی رنگ و همچنین یک پوشش سوپر هیدروفوبیک یا لایه آب گریز هستیم. این عدسی شاخص انکسار 1.67را از خود نشان می‌دهد که برای افراد بدون آستیگمات می‌تواند محدوده نمره از 2.00 + الی 6.00 + و نمره از 0.00 – الی 10.00 – و افراد با وجود آستیگمات نمره  2.00 + الی 6.00 + و نمره از 0.00 – الی 8.00 – مناسب است. برخورداری از خصوصیت آسفریک، مقاومت بسیار بالا در برابر خط و خش و قیمت نسبتاً بالا نسبت به گزینه های قبلی از مهمترین ویژگی این عدسی زایس است.

عدسی ZEISS 1.74 DURAVISION AS

این محصول از شرکت زایس به عنوان یک گزینه گرانقیمت شناخته می‌شود که شاید اصلی‌ترین دلیل آن وجود شاخص انکسار 1.74 باشد. در این عدسی ها شاهد استفاده از پوشش آنتی رفلکس به صورت دوراویژن هستیم که در کنار آن پوشش لایه آب گریز و همچنین لایه آنتی رفلکس باعث بالا رفتن کیفیت دیگ فرد می‌شود. این عدسی ها برای افراد بدون آستیگمات و مبتلا به آستیگماتیسم مناسب هستند و خصوصیات آسفریک آنها باعث می‌شود که ما با عدسی هایی با ضخامت کم و کیفیت دید خوب مواجه باشیم.این گزینه را می‌توانیم به عنوان اصلی‌ترین گزینه برای افراد با نمره چشم بالا معرفی کنیم. 

عدسی ZEISS DURAVISION 1.5 PHOTO GRAY

این عدسی هم از جمله محصولات با شرایط معمولی زایس محسوب می‌شود که ضریب انکسار آن 1.5 است و اصطلاحاً از عدسی های بدون فشردگی محسوب می شود. البته وجود خاصیت دوراویژن و همچنین پوشش لایه آبگریز و آنتی رفلکس باعث شده که کیفیت دید خوب نصیب مصرف‌کننده شود. این عینک برای افراد با نمره چشم پایین مناسب است و به عنوان یک گزینه ارزان قیمت در بازار مطرح می‌شود.

ویژگی بلوکات یا بلو کنترل

 شرکت زایس اخیراً برای محصولات خود از یک ویژگی جدید استفاده کرده که مانع از عبور نور آبی می شود.نور آبی ناشی از نور خورشید و همچنین ناشی از گوشی‌های هوشمند و تجهیزات الکترونیک برای چشم بسیار مضر است و می‌تواند عامل اصلی بیماری هایی مانند دژنراسیون ماکولا و حتی آب مروارید شود. در عدسی زایس ما شاهد استفاده از ویژگی بلوکات هستیم. این ویژگی به طور کامل مانع از ورود نور آبی به داخل چشم میشود. از جمله این محصولات می توان به مورد زیر اشاره کرد:

عدسی ZEISS 1.6 BLUE PROTECT AS

در این عدسی چند ویژگی جالب کنار هم قرار گرفتند. اولین ویژگی وجود شاخص انکسار یا ضریب شکست معادل با 1.6 است که باعث می شود عدسی برای افراد با نمره چشم متوسط بین ۶ مثبت تا ۴ منفی مناسب باشد. این عدسی دارای ویژگی دوراویژن بلو پروتکت است ( عدسی بلوکات زایس ). بنابراین به خوبی از چشم در برابر نور آبی محافظت می کند. در نهایت خصوصیت آسفریک و پوشش آبگریز باعث می شود که طول عمر عدسی بالا باشد و کیفیت دید فرد استفاده کننده هم در بالاترین سطح ممکن قرار گیرد. 

البته بد نیست به این نکته اشاره کنیم عدسی زایس صرفا به محصولات بالا محدود نمی‌شود و ما انواع مختلفی از عدسی پروگرسیو و عدسی دو دید یا بایفوکال هم در بین محصولات آنها داریم. شما می توانید اطلاعات تکمیلی در این زمینه را از وبسایت بینا اپتیک به عنوان یک فروشگاه عینک فروشی قدیمی و با سابقه در زمینه فروش عینک طبی و عینک آفتابی دریافت کنید.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

محمد۱۰۶۳۹۷۹۱۴:۰۲:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۳
عدسی های زایس بعد از مشکلات ارزی افزایش قیمت زیادی داشته و خرید آنها بصرفه نیست زایس عدسی فتوکرومیک زیر یک میلیون نداره!

پربحث‌های امروز

 1. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 2. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 3. «بی تدبیری» به مفسدان بازار دارو میدان داد/ هیزم فساد در بازار دارو مهیاست

 4. توضیح وزیر بهداشت درباه فروش صندلی در دانشگاههای پزشکی

 5. مبارزه مرگبار مار کبرا با عقاب   

 6. جانشین بولتون درباره برجام چه می گوید؟

 7. همتی: امسال ارز اربعین نداریم

 8. باهنر: اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

 9. انتقاد تند بولتون از ترامپ

 10. ذوالنور: برخی نمایندگان، مجلس را بی‌خاصیت کرده‌اند

 11. پاکستان به هواپیمای مودی اجازه عبور نداد

 12. موشکی که برگ برنده سپاه در خلیج فارس شد+تصاویر

 13. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

 14. محسنی اژه‌ای: قضات آلوده شوند دیگر نمی‌توانند حق را به حق دار برسانند

 15. محور جدید شرارت در خاورمیانه؟

 16. هفت روز در یک نگاه  

 17. عقبگرد بورس از ابرکانال

 18. تکرار ادعاهای خصمانه پمپئو علیه ایران

 19. دستگیری عامل انتشار فیلم سلاخی حیوانات

 20. قیمت آپارتمان‌های نُقلی در تهران

 21. نحوه تقسیم ارثیه میان اعضای خانواده چگونه است؟

 22. پایان هفته با کاهش قیمت طلا و سکه رقم خورد

 23. تصمیم بزرگ دختر فراری در خانه فساد

 24. افزایش قیمت نفت پس از یک هفته پرآشوب

 25. جزییات حذف یارانه نقدی ۲۰۰ هزار خانوار پر درآمد

پربحث‌های دیروز

 1. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 2. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 3. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 4. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 5. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 6. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 7. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 8. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 9. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 10. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 11. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 12. میراسماعیلی: تعلیق جودوی ایران بسیار عجولانه و ناعادلانه انجام شد

 13. فدراسیون جودو ایران تعلیق شد

 14. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 15. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 16. اطلاعیه جالب مرکز آمار، درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر است  

 17. پشت‌پرده ترس عربستان و آمریکا از بردن نام ایران

 18. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 19. مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی  

 20. ترامپ: به وزیر خزانه‌داری دستور افزایش تحریم‌ها علیه ایران را دادم

 21. قبرستان‌های عمودی هنگ کنگ   

 22. تصاویری کمتر دیده شده از استاد شهریار  

 23. جانشین «جان بولتون» منصوب شد

 24. تردید دولت در سفر به نیویورک

 25. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 7. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 8. زنان را به استادیوم راه بدهید

 9. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 10. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 11. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 12. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 13. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 14. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 15. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 16. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 17. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 18. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 19. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 20. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 21. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 22. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 23. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 24. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 25. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

پربحث‌های اخیر

 1. همتی: امسال ارز اربعین نداریم

 2. باهنر: اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

 3. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

 4. عقبگرد بورس از ابرکانال

 5. قیمت آپارتمان‌های نُقلی در تهران

 6. پایان هفته با کاهش قیمت طلا و سکه رقم خورد

 7. جزییات حذف یارانه نقدی ۲۰۰ هزار خانوار پر درآمد

 8. ماجرای خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری چین چه بود؟

 9. نبرد آخر برای تعطیلی ارزش افزوده

 10. چقدر از کارت سوخت استقبال شد؟

 11. زنگنه: شرایط اقتصادی کشور سخت‌تر از زمان جنگ است

 12. نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت

 13. آیا واردات لوازم‌التحریر واقعا ممنوع است؟!

 14. کاهش ۳۷ درصدی قیمت واقعی مسکن

 15. حذف یارانه پردرآمدها چگونه خواهد بود؟

 16. آیت‌الله نوری‌همدانی: جلوی فرارهای مالیاتی گرفته شود

 17. غلظت گوگرد بنزین در تهران ۳ برابر حد مجاز اعلام شد

 18. شرکت‌های دولتی دیگر حیاط خلوت نخواهند بود؟

 19. آخرین وضعیت بازار طلا

 20. انحصار به بهانه حمایت از تولید داخل؟/ خطر توقف تولید برخی قطعات خودرو

 21. اگر یارانه تان قطع شده بخوانید

 22. جریمه افرادی که کارتخوان خود را به سامانه مالیاتی وصل نکنند

 23. نگاهی به لایحه بحث‌برانگیز تجارت/ بررسی ایراداتی که به لایحه وارد است

پربحث‌های دیروز

 1. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 2. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 3. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 4. تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

 5. آش دوغ با رؤسای پیشین بانک مرکزی

 6. جواب اعتراض کارگران برخورد تند نیست  

 7. ادغام صندوق ذخیره فرهنگیان در بانک فرهنگیان

 8. پول صرفه‌جویی قبض برق کجا خرج می‌شود؟

 9. نوبخت: مطالبات گندم‌کاران پرداخت شد

 10. وزیر صمت: خودروسازان فروش اموال مازاد را جدی گرفته‌اند

 11. صدور ۱.۲ میلیون قبض پیامکی برق در تهران

 12. زنگنه: نباید از نفت به عنوان سلاح استفاده کرد

 13. ماجرای قرارداد ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران و چین چیست؟

 14. مطالبات ۱۶ هزار پیمانکار پرداخت شد

 15. راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار در کشور/قراردادهای کار شفاف‌ می‌شود

 16. فروش آنلاین ایرانسل باعث مزاحمت‌های تبلیغاتی شد

 17. بلژیک به اینستکس پیوست

 18. نرخ پیشنهادی خرید تضمینی گندم اعلام شد

 19. سقوط شاخص بورس از کانال ۳۰۰ هزار واحد

 20. آخرین قیمت انواع سکه در بازار + نرخ دلار

 21. لایحه حمایت از سهامداران خرد تصویب شد

 22. هزینه خرید وام مسکن به زیر ۱۰ میلیون برگشت

 23. قیمت نفت کاهش یافت

 24. جدول/ آخرین قیمت دلار، پوند و یورو

 25. تخلفات میلیاردی سازمان هدفمندی یارانه‌ها

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 2. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 3. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 4. با زندگی مردم چه کردیم؟/ آرزویی که بی‌خانمان‌ها باید به گور ببرند+ نمودار

 5. درآمد روزانه صد هزارتومانی جوان لیسانسه از فروش سبزی با فرغون

 6. جزئیات انتقال آب دریای عمان به ۳ استان شرقی کشور

 7. جزئیات واردات کالا‌های اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی/ ارزی که مشکل ساز شد!

 8. چه مجازاتی در انتظار پزشکان فراری از کارتخوان است؟

 9. با ۳۰۰ میلیون می‌توان در تهران خانه‌ خرید؟ / آینده بازار مسکن چگونه است؟

 10. برای خانه‌های ۳۰ متری در تهران تقاضا وجود دارد؟

 11. پیشنهاد افزایش ۱۰۰ درصدی حق کمیسیون مشاوران املاک!

 12. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 13. فروش سیمان صادراتی ۷۰ دلاری به قیمت ۲۰ دلار

 14. ورود ۳ خودروی جدید به بازار تا پایان سال؛ وعده‌ای که عملی می‌شود؟

 15. همتی: امسال ارز اربعین نداریم

 16. ریزش سراسری معاملات مسکن/ آرامش بازار مشروط است

 17. آنچه باید درباره آرامکوی عربستان، بزرگترین شرکت نفت جهان بدانید

 18. جبل طارق: ایران تعهدات خود درباره کشتی آدریان‌دریا را نقض نکرده است

 19. باهنر: اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

 20. چگونه هزینه قبض برق‌مان را کاهش دهیم؟

 21. تغییرات جدید در نحوه خرید بنزین در راه است

 22. اعلام شرایط فروش نقدی ۴ محصول سایپا

 23. سندی دیگر برای اثبات شکست تحریم‌های آمریکا

 24. سهم کارت سوخت جایگاهداران باز هم کم می‌شود؟

 25. جریان انحرافی در بازار مسکن

آخرین عناوین