انواع عدسی زایس در بازار و ویژگی های آنها

گزارش بازرگانی،   3980603110 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

از عدسی زایس به عنوان یک گزینه محبوب و ایده آل برای عینک طبی و عینک آفتابی یاد می شود که دلایل مختلفی برای این محبوبیت وجود دارد. شرکت زایس به عقیده بسیاری از مشتریان و مصرف کنندگان، با کیفیت ترین و در عین حال گران قیمت ترین لنز عینک طبی را تولید میکند.این لنز ها ویژگی های برجسته ای مانند مقاومت بالا در برابر خط و خش و همچنین توانایی ویژه در برابر انعکاس نور خورشید از خود نشان می دهند.

 از آنجا که مدل‌های مختلفی از عدسی زایس در بازار وجود دارد که در هنگام خرید عدسی عینک به آن دقت داشت ، ابتدا یک معرفی کلی از آنها خواهیم داشت، سپس به سراغ معرفی کارخانه و نمایندگی عدسی زایس در ایران خواهیم رفت و در نهایت در مورد محصولات آنها صحبت می کنیم.

کلیاتی در مورد عدسی زایس

شرکت زایس به عنوان یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان لنزهای چشمی فعالیت می کنند که محصولات آنها هم در عینک طبی و عینک دودی و هم در تجهیزات الکترونیک مانند گوشی های هوشمند و دوربین های دیجیتال به کار گرفته می شوند. آمار جالبی که در مورد عدسی زایس وجود دارد این است که ۳۵ نفر از برندگان جایزه نوبل از میکروسکوپهای مجهز به لنز زایس استفاده می کنند، در بیش از ۷۰% ریزپردازنده ها از فناوری زایس استفاده شده است و بیش از ۱۵ میلیون جراحی آب مروارید در سال به کمک ابزارهای جراحی زیبایی انجام میشود. بنابراین، کیفیت و ویژگی های ساختاری عدسی زایس با بسیاری از خواسته های ما مطابقت دارد.

 کارل زایس به عنوان بنیانگذار شرکت

 شاید نمی دانستید اما فعالیت برند زایس در زمینه تولید محصولات اپتیکی به سال ۱۸۴۶ برمی گردد و از سال ۱۹۱۲ بود که به طور رسمی وارد تولید عدسی عینک های طبی و عینک های آفتابی شد. این شرکت در طول فعالیت خود تکنولوژی های جالبی برای محصولات خود به کار گرفته است که می توان به تکنولوژی دوراویژن پلاتینیوم، تکنولوژی فوتو فیوژن، تکنولوژی عملکرد بالای زایس و همچنین تکنولوژی نوین i.Scription اشاره کرد. هر کدام از این تکنولوژی ها باعث ایجاد قابلیت های خاصی می شود که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت:

عدسی فتوفیوژن زایس

ویژگی فتوفیوژن (PhotoFusion) یک ویژگی خاص برای عدسی زایس است که با عناوینی مانند عدسی های خود رنگ پذیر یا فتوکرومیک هم شناخته می شود. این عدسی ها در شرایط نور مختلف تغییر رنگ می‌دهند و باعث می‌شود که فرد تصاویر زیبا تر و با کنتراست بهتری ببینند.عدسی های فتوفیوژن زایس از شفافیت بیشتر به دلیل برخورداری از لایه‌های پوششی و همچنین حفاظت بهتر در برابر نور فرابنفش برخوردار هستند که هم به دلیل ضریب شکست و هم به دلیل طراحی خاص عدسی است.

پوشش لوتوتک (Lotutec )

این پوشش به عنوان یک پوشش ترکیبی برای عدسی زایس محسوب می‌شود که هم برای مقاومت در برابر خط و خش، هم برای جلوگیری از بازتاب سطح عدسی و هم برای پوشش سطح عدسی به کار گرفته می شود. در پوشش لوتوتک از یک لایه سخت استفاده شده است که مانع از خط و خش بر روی عدسی میشود.در کنار آن چند پوشش آنتی رفلکتیو یا ضد بازتاب با گستره وسیعی از نورهای مرئی به کار گرفته شده که به کیفیت دید طرف کمک میکند. در نهایت یک پوشش دافع آب، چربی و گرد و غبار تحت عنوان (Clean Coat) استفاده شده است که برای پاک بودن سطح عدسی و براق بودن آن بسیار مهم است. 

عدسی ZEISS 1.5 LOTUTEC

این محصول از جمله عدسی های بدون فشردگی با شاخص 1.50 است که قیمت بسیار پایینی دارد و به عنوان ارزانترین عدسی طبی زایس شناخته می شود. در این عدسی ها از پوشش سوپر هیدروفوبیک برای راحت پاک شدن سطح عدسی، پوشش آنتی رفلکس از نوع سبز یا همان لوتوتک، مقاومت بالا در برابر خط و خش استفاده شده است و عینک به صورت جفتی فروخته میشود. از این عدسی برای محدودیت نمره بین منفی ۴ تا مثبت ۴ بدون آستیگمات و بین منفی ۲ تا مثبت ۴ با وجود آستیگمات منفی ۲ استفاده می شود.

عدسی ZEISS 1.67 LOTUTEC ASPHERIC

این عدسی از جمله عدسی های فشرده با شاخص 1.67 شناخته می شود که برای افراد با نمره چشم بالا انتخاب می شود.برخورداری از پوشش آنتی رفلکس از نوع سبز رنگ، و قیمت پایین تر و اقتصادی تر به همراه پوشش سوپر هیدروفوبیک یا همان لایه آب گریز از مهم ترین ویژگی این عدسی زایس است. محدودیت نمره از 2.00 + الی 6.00 + و نمره از 0.00 – الی 10.00 – بدون آستیگمات و محدودیت نمره از 2.00 + الی 6.00 + و نمره از 0.00 – الی 8.00 – با 2.00 – آستیگمات ویژگی های فنی این محصول محسوب می شوند. 

عدسی ZEISS 1.6 LOTUTEC AS

وجود لایه لوتوتک و همچنین طراحی به صورت آسفریکال از مهمترین ویژگی های این عدسی محسوب می شود.از این عدسی زایس برای محدوده نمره بین مثبت ۶ تا منفی چهار استفاده می‌شود و مقاومت بالا در برابر خط و خش، برخورداری از پوشش سوپر هیدروفوبیک و همچنین محدوده آستیگمات تا ۲ از ویژگی های جالب آن محسوب می‌شود.میزان فشردگی عنوان شده برای این محصول به صورت 1.6 است که برای افراد با نمره چشم متوسط مناسب بوده و به عنوان یک گزینه با قیمت متوسط شناخته می‌شود.

ویژگی آسفریک در این عدسی کمک میکند که عدسی ها به صورت تخت و غیر کروی ساخته شوند و کیفیت دید بهتری برای افراد با نمره چشم بالا به وجود بیاورند.

عدسی ZEISS LOTUTEC 1.5 PHOTO GRAY

از این عدسی ها برای محدوده نمره چشم بین منفی ۲ تا مثبت ۴ با وجود آستیگمات تا 2 استفاده می شود که به عنوان یک عدسی بدون فشردگی شناخته می شود. به همین دلیل برای افرادی که نمره چشم پایین دارند مناسب است و به عنوان یک گزینه ارزان قیمت در بازار شناخته می شود. برخورداری از پوشش آنتی رفلکس لوتوتک و همچنین دارا بودن لایه آب گریز و مقاومت بسیار بالا در برابر خط و خش از مهمترین ویژگی این عدسی است. ضمن اینکه رنگ این عدسی به صورت خاکستری است و به عنوان یک عدسی زایس خاص شناخته می شود. 

ویژگی دوراویژن پلاتینیوم 

ویژگی دوراویژن پلاتینیوم (DuraVision Platinum)یکی از جدید ترین ویژگی ها و فناوری ها در تولید عدسی زایس است که به شکل های مختلفی می تواند کیفیت این عدسی ها را بالا ببرد.این ویژگی با استفاده از روش بمباران یونی اتم های سطحی عدسی ایجاد می شود که لایه های بسیار متراکم و فشرده در سطح آن به وجود آورده و باعث بالا رفتن مقاومت سطحی و صیقلی شدن سطح عدسی می شود. در حقیقت این فناوری منجر به بالا رفتن مقاومت عدسی، فراهم آمدن امکان دفع ذرات گرد و غبار، پاک شدن آسان سطح عدسی و بهبود خواص بازتاب آنتی رفلکس آن می شود. از جمله محصولاتی که این ویژگی را دارند:

عدسی ZEISS 1.5 DURAVISION

برخورداری از شاخص 1.5 باعث می شود که این عدسی به عنوان یک عدسی غیر فشرده معرفی شود. مهمترین ویژگی بکار رفته در این محصول از عدسی زایس همان ویژگی دوراویژن است که از مواد اولیه مرغوب و با ۱۶ لایه بر روی سطح عدسی به وجود آمده است. ضریب شکست یا ضریب انکسار عدسی باعث می شود که این محصول برای افراد با توانایی دید متوسط مانند محدوده نمره بین 4.00 – الی 4.00 + بدون آستیگمات و نمره بین 2.00 – الی 4.00 + با وجود آستیگمات مناسب باشد.

عدسی ZEISS 1.6 DURAVISION

این عدسی گزینه محبوب برای افراد با وجود نمره از 6.00 + الی 4.00 – است که می تواند محدوده آستیگمات تا ۳ را تحت پوشش قرار دهد. در این عدسی زایس از ویژگی آسفریک استفاده شده است که با وجود لایه دوراویژن و همچنین لایه آب گریز باعث می‌شود که عدسی با طول عمر بالا در اختیار داشته باشیم. در این عدسی ها از یک پوشش آنتی رفلکس از نوع آبی رنگ استفاده شده و قیمت آن نسبت به گزینه های قبلی بیشتر است.

عدسی ZEISS 1.67 DURAVISION AS

در عدسی ZEISS 1.67 DURAVISION AS شاهد استفاده از یک پوشش آنتی رفلکس از نوع آبی رنگ و همچنین یک پوشش سوپر هیدروفوبیک یا لایه آب گریز هستیم. این عدسی شاخص انکسار 1.67را از خود نشان می‌دهد که برای افراد بدون آستیگمات می‌تواند محدوده نمره از 2.00 + الی 6.00 + و نمره از 0.00 – الی 10.00 – و افراد با وجود آستیگمات نمره  2.00 + الی 6.00 + و نمره از 0.00 – الی 8.00 – مناسب است. برخورداری از خصوصیت آسفریک، مقاومت بسیار بالا در برابر خط و خش و قیمت نسبتاً بالا نسبت به گزینه های قبلی از مهمترین ویژگی این عدسی زایس است.

عدسی ZEISS 1.74 DURAVISION AS

این محصول از شرکت زایس به عنوان یک گزینه گرانقیمت شناخته می‌شود که شاید اصلی‌ترین دلیل آن وجود شاخص انکسار 1.74 باشد. در این عدسی ها شاهد استفاده از پوشش آنتی رفلکس به صورت دوراویژن هستیم که در کنار آن پوشش لایه آب گریز و همچنین لایه آنتی رفلکس باعث بالا رفتن کیفیت دیگ فرد می‌شود. این عدسی ها برای افراد بدون آستیگمات و مبتلا به آستیگماتیسم مناسب هستند و خصوصیات آسفریک آنها باعث می‌شود که ما با عدسی هایی با ضخامت کم و کیفیت دید خوب مواجه باشیم.این گزینه را می‌توانیم به عنوان اصلی‌ترین گزینه برای افراد با نمره چشم بالا معرفی کنیم. 

عدسی ZEISS DURAVISION 1.5 PHOTO GRAY

این عدسی هم از جمله محصولات با شرایط معمولی زایس محسوب می‌شود که ضریب انکسار آن 1.5 است و اصطلاحاً از عدسی های بدون فشردگی محسوب می شود. البته وجود خاصیت دوراویژن و همچنین پوشش لایه آبگریز و آنتی رفلکس باعث شده که کیفیت دید خوب نصیب مصرف‌کننده شود. این عینک برای افراد با نمره چشم پایین مناسب است و به عنوان یک گزینه ارزان قیمت در بازار مطرح می‌شود.

ویژگی بلوکات یا بلو کنترل

 شرکت زایس اخیراً برای محصولات خود از یک ویژگی جدید استفاده کرده که مانع از عبور نور آبی می شود.نور آبی ناشی از نور خورشید و همچنین ناشی از گوشی‌های هوشمند و تجهیزات الکترونیک برای چشم بسیار مضر است و می‌تواند عامل اصلی بیماری هایی مانند دژنراسیون ماکولا و حتی آب مروارید شود. در عدسی زایس ما شاهد استفاده از ویژگی بلوکات هستیم. این ویژگی به طور کامل مانع از ورود نور آبی به داخل چشم میشود. از جمله این محصولات می توان به مورد زیر اشاره کرد:

عدسی ZEISS 1.6 BLUE PROTECT AS

در این عدسی چند ویژگی جالب کنار هم قرار گرفتند. اولین ویژگی وجود شاخص انکسار یا ضریب شکست معادل با 1.6 است که باعث می شود عدسی برای افراد با نمره چشم متوسط بین ۶ مثبت تا ۴ منفی مناسب باشد. این عدسی دارای ویژگی دوراویژن بلو پروتکت است ( عدسی بلوکات زایس ). بنابراین به خوبی از چشم در برابر نور آبی محافظت می کند. در نهایت خصوصیت آسفریک و پوشش آبگریز باعث می شود که طول عمر عدسی بالا باشد و کیفیت دید فرد استفاده کننده هم در بالاترین سطح ممکن قرار گیرد. 

البته بد نیست به این نکته اشاره کنیم عدسی زایس صرفا به محصولات بالا محدود نمی‌شود و ما انواع مختلفی از عدسی پروگرسیو و عدسی دو دید یا بایفوکال هم در بین محصولات آنها داریم. شما می توانید اطلاعات تکمیلی در این زمینه را از وبسایت بینا اپتیک به عنوان یک فروشگاه عینک فروشی قدیمی و با سابقه در زمینه فروش عینک طبی و عینک آفتابی دریافت کنید.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

محمد۱۰۶۳۹۷۹۱۴:۰۲:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۳
عدسی های زایس بعد از مشکلات ارزی افزایش قیمت زیادی داشته و خرید آنها بصرفه نیست زایس عدسی فتوکرومیک زیر یک میلیون نداره!

پربحث‌های دیروز

 1. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 2. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 3. یک پیشنهاد به وزارت بهداشت درباره آمار فوتی‌های کرونا 

 4. عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: قرنطینه را شروع نکنیم این ویروس سونامی‌وار پیش می‌رود

 5. اختصاص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به خودروها در کمیسیون تلفیق

 6. همتی: تلاش بانک مرکزی "تأمین ثبات و آرامش بازارهای پول و ارز" است

 7. روحانی: کرونا نباید به سلاح دشمنان برای به تعطیلی کشاندن کار و تولید تبدیل شود/ آمریکا به فکر هزاران کشته آنفلوآنزا در کشور خودشان باشد/ هیچ تصمیمی برای قرنطینه مطرح نیست

 8. بیانیه دولت و ادامه ماجرای FATF/ امیدواری کرباسچی به نمایندگان جوان مجلس یازدهم/ برنامه اصولگرایان برای تعامل با دولت در مجلس آینده چیست؟

 9. ترکیه در سوریه چه می خواهد؟

 10. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۱۳۹ نفر افزایش یافت/ شمار فوت‌شدگان به ۱۹ نفر رسید

 11. ربیعی: علائم کرونا ندارم؛ برای احتیاط تست دادم

 12. ضدعفونی شهر ووهان چین با امکانات ویژه

 13. کمبود امکانات برای مقابله با کرونا در امریکا 

 14. نشریه محافظه کاران آمریکایی: دروغ گویی بولتون ایران وآمریکا را در آستانه جنگ قرار داد

 15. نامه میرسلیم به نمایندگان مجلس: بی‌برنامگی و زدوبند در مجلس یازدهم جایی نخواهد داشت

 16. بیانیه دولت درباره تصمیم FATF در مورد ایران

 17. ما و کسانی که به مجلس می‌فرستیم...

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

 5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 6. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 7. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 8. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 9. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 10. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 11. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 12. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 13. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 14. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 15. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 16. یک پیشنهاد به وزارت بهداشت درباره آمار فوتی‌های کرونا 

 17. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 18. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 19. عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: قرنطینه را شروع نکنیم این ویروس سونامی‌وار پیش می‌رود

 20. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 21. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 22. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

 23. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

 24. کمترین میزان مشارکت در انتخابات مجلس مربوط به کدام دولت‌هاست؟

 25. اختصاص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به خودروها در کمیسیون تلفیق

آخرین عناوین