چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

گروه تعاملی الف،   3980531133 ۵۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
 چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

پرونده احمد عراقچی معاون ارزی ولی‌الله سیف، رئیس‌کل سابق بانک مرکزی، به‌ اتهام اخلال در نظام اقتصادی، ارزی و پولی کشور پس از اطلاع رسانی مورد توجه افکار عمومی قرار گرفت اما اظهارات اخير عراقچی در گفت‌‌وگو با یکی از رسانه ها درباره فعالیتهای خود در دوران بحران ارزی نیز از چشم منتقدان پنهان نماند.

به گزارش الف از اواسط سال ۹۷ و پس از اعلام رئیس‌کل دادگستری استان تهران مبنی بر ارجاع پرونده احمد عراقچی، معاون ارزی ولی‌الله سیف، رئیس‌کل سابق بانک مرکزی، به دادگاه به‌ اتهام اخلال در نظام اقتصادي کشور این موضوع سوژه ثابت محافل رسانه ای کشور و افکار عمومی بوده است.

اهمیت این موضوع شاید از اینجا ناشی می شد که این پرونده از معدود موارد بازخواست و دادگاهی برای اشتباهات مدیریتی است و در سال های گذشته که مشکلات مشابه ارزی روی داد یا در سایر مواردی که اشتباهات فاحش مدیریتی مشکلات زیادی برای کشور ایجاد کرده بود معمولا پرونده ای تشکیل نمی شد. 

 در زمان انتصاب عراقچی به معاونت ارزی بانک مرکزی نیز حرف و حدیث های زیادی بر سر سیاسی بودن این انتصاب به دلیل نداشتن سوابق موثر وی در این جایگاه مطرح بود.

به نوشته رسانه‌ها وی متولد سال ۵۷ و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در رشته اقتصاد است و  سابقه استخدامی پیش از این نداشته و تنها در یک وزارتخانه یک سال به‌عنوان کارشناس فعالیت داشته است.

احمد عراقچی در هفته‌ای که گذشت گفت‌‌وگویی با یکی از خبرگزاری های کشور داشت که در این گفت‌‌وگو موضوع مداخله دولت در بازار ارز را امری مورد حمایت همه دولت‌ها دانست و از دستور رییس جمهور نیز  برای مداخله در این بازار سخن گفت. 

 این گفت‌‌وگو  نزد افکار عمومی به برخی شایبه‌ها در باره هدف و نیت اظهارات معاون ارزی بانک مرکزی دامن زد و چنین تفسیر شد که یکی از متهمان سعی در انداختن تقصیر  به گردن دیگران دارد.

یکی از بینندگان الف در این زمینه چند نکته را شایسته یادآوری دانسته و پرسش هایی را به نمایندگی از عموم مردم با وی در میان گذاشته است:

1- آقای احمد عراقچی زمان انتصاب خود به چنین سمت مهمی، نپرسید علت این انتصاب چیست؟ بر اساس کدامین ویژگی برجسته خود را برای پذیرش چنین امانت مهمی مناسب دید؟

2-  ایشان حتماً توانایی لازم برای پذیرش این پست را در خود حس کرده است. از ملزومات این توانایی آن است که دستورات صحیح و غلط را بتواند تمیز دهید و شجاعت ایستادگی در مقابل دستورات غلط را داشته باشد.

3- آیا ایشان دستوری که از جانب مافوق داده شد را مطابق مصالح عمومی می‌دانست یا خیر؟

4- اگر ایشان این دستور را مطابق مصالح عمومی می‌دانست پس در دادگاه باید از آن دستور دفاع کند و در این حالت موضوع بحث، دستور مافوق نیست بلکه تأیید کارشناسی ایشان هم همین بوده است و باید پاسخگوی نظر خود باشد و اگر به دلیل تشخیص اشتباه، خسارتی ایجاد شده است مطابق موازین جوابگو باشد.

5- اگر این دستور را مطابق مصالح عمومی نمی‌دانست چرا در مقابل آن ایستادگی نکرد یا استعفا نداد؟

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۶۰۲۲۱۱۶:۳۹:۰۵ ۱۳۹۸/۵/۳۱
این سئوال ساده نیست
ناشناس۱۰۶۰۳۹۶۱۹:۵۲:۴۶ ۱۳۹۸/۵/۳۱
معاون نظارتی بانک مرکزی چه مسولیتی داشته فقط حقوق پست کذایی خود را میگرفته
ناشناس۱۰۶۰۷۴۸۱۰:۲۲:۳۵ ۱۳۹۸/۶/۱
از بانک مرکزی ملولیم سخت
ناشناس۱۰۶۰۴۰۰۱۹:۵۴:۵۹ ۱۳۹۸/۵/۳۱
از سیف و معاون نظارتی بانک مرکری باید پرسید چرا این را بکار گمارده اند
ناشناس۱۰۶۰۵۳۳۲۳:۲۱:۵۲ ۱۳۹۸/۵/۳۱
سیف و جهانگیری در افزایش بی رویه نرخ ارز مقصر بودند و باید محاکمه بشوند.
ناشناس۱۰۶۰۸۰۷۱۱:۲۳:۱۱ ۱۳۹۸/۶/۱
همانطور که بهمنی و احمدی نژاد برای افزایش سه برابری دلار محاکمه شدند؟
ناشناس۱۰۶۰۹۱۱۱۲:۴۷:۳۴ ۱۳۹۸/۶/۱
این سوال باید بصورت قانون شود و دولت قبل از هر انتصابی مجبور باشد رزومه و سابقه فرد مورد نظر را در رسانه ها اعلام کند. فردی با یک سال سابقه کار مدیرکل می شود یا فرد دیگری بدون سابقه موفقیت در پستهای قبلی رئیس ایران خودرو می شود و مردم را به خاک سیاه می نشانند.
ناشناس۱۰۶۱۱۰۳۱۵:۳۵:۴۰ ۱۳۹۸/۶/۱
حالا مگر بقیه ی افرادی که در پست های مهم و کلیدی کشور گمارده شده اند ، وضعیت بهتری از این آقا دارند ؟
علی 671۱۰۶۰۲۲۳۱۶:۴۲:۲۷ ۱۳۹۸/۵/۳۱
مگر از پست به این مهمی می شود به آسانی گذشت آنهم برای کسی که یک دفعه به این پست مهم رسیده
مصطفی۱۰۶۰۲۳۰۱۶:۴۹:۳۴ ۱۳۹۸/۵/۳۱
خواهشمندم همین سوالات را از آقای بذرپاش در مورد انتصاب به مدیریت عامل سایپا نیز بپرسید.
ناشناس۱۰۶۰۳۲۱۱۸:۲۲:۵۵ ۱۳۹۸/۵/۳۱
طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی در طی چند سال گذشته بارها از سوی نمایندگان کلید خورد تا بالاخره در 15 اردیبهشت امسال توسط مجلس تصویب شد ولی باز هم معلوم نیست چه دست های پنهانی نگذاشته اند اینکار عملیاتی و اجرایی شود
ناشناس۱۰۶۱۰۴۱۱۴:۲۹:۳۹ ۱۳۹۸/۶/۱
یکی باید از نمیاینده گان تحقیق و تفحص کنه که همشون عضو هیت مدیره چندتا شرکت هستن نماینده کجا بود دلت خوشه مملک شده بخور بخور
حسنعلی سبد سبد گل یاس۱۰۶۰۳۲۶۱۸:۲۷:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۳۱
مسولانی را که فرد بی تجربه ای را در این پست حساس گذاشتند باید در درجه اول محاکمه کرد ایشان چون یک پست مفت و مجانی بدست اورده بوده از خود اراده ای نداشته و هر چه به وی دیکته میشده اجرا کرده افراد در سایه را شناسایی کنید معاون نظارتی بانک مرکزی هم چون نظارت نکرده مقصر اصلی است
ناشناس۱۰۶۰۳۳۷۱۸:۳۹:۰۱ ۱۳۹۸/۵/۳۱
باید دست های پشت پرده را که یک فرد بی تجربه را در راس یک مسولیت بزرگ و مملکتی قرارداده تا بتوانند وی را ملعبه اهداف خویش کنند پیدا نمود و ان دست ها را قطع کرد
ناشناس۱۰۶۰۴۳۷۲۰:۵۱:۱۰ ۱۳۹۸/۵/۳۱
چون در جناح آقایان صرف نمیکنه
ناشناس۱۰۶۰۴۴۲۲۰:۵۴:۱۲ ۱۳۹۸/۵/۳۱
اگر فاجعه ای در سایپا در زمان مدیریت ایشان رخ داده باشد بله باید پرسید و اگر موفق بوده باشند سؤال جایی ندارد. به این نکته توجه کنید که حتی اگر در گذشته پاسخگویی مدیران روال نبوده همه از این به بعد کمک کنیم تا به یک روال و هنجار تبدیل شود. با چه استدلالی در مقابل پاسخگو کردن مدیران مقاومت میکنید؟
مصطفی۱۰۶۰۵۱۱۲۲:۴۲:۰۹ ۱۳۹۸/۵/۳۱
دوست عزیز، من نگفتم از ایشان نپرسید بروید از آقای بذرپاش بپرسید. اشاره کردم که از آقای بذرباش «هم» سوال شود. اگر نگاه جناحی نداشته باشیم شفاف‌سازی همیشه به نفع ما خواهد بود. چون باعث می‌شود «شکست» پلی برای «موفقیت» شود. در صورت برخورد جناحی و منفعت‌طلبانه اینگونه پیگیری‌ها هم ابزاری می‌شود در جهت ایجاد نابرابری. پس همیشه از سوال کردن از «همه» استقبال کنید!
ناشناس۱۰۶۰۲۳۱۱۶:۵۱:۳۳ ۱۳۹۸/۵/۳۱
پشتش گرم بود
ناشناس۱۰۶۰۲۳۵۱۶:۵۴:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۳۱
کسانی را که فرد بی تجربه ای را در این پست بزرگ گذاشتند انها را نیز باید محاکمه کرد
ناشناس۱۰۶۰۲۳۷۱۶:۵۷:۲۳ ۱۳۹۸/۵/۳۱
توی این مملکت همه از بالا دستور میگیرن هیچ مسئولی اراده و توان ایستادگی در برابر مافوق رو نداره
ناشناس۱۰۶۰۲۵۰۱۷:۱۰:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۳۱
مصوبه شورای امنیت کشور قانون نیست؟!!!
حسنعلی سبد سبد گل یاس۱۰۶۰۲۵۷۱۷:۲۱:۴۷ ۱۳۹۸/۵/۳۱
برای جلوگیری از تخلفات دولت است که می گویند و باید هم اینگونه باشد که بانک مرکزی مستقل و به دور از تاثیرات عوامل دولتی باشد وقتی دولت دستش در جیب بانک ها می باشد دست به همه کاری میزند حتی در دولت قبل برداشت شبانه دولت از حساب بانک ها هنوز هم لاینحل باقی مانده است
ناشناس۱۰۶۰۵۵۴۲۳:۴۶:۲۶ ۱۳۹۸/۵/۳۱
جوجه ها از البانی دوباره فعال شدند و منفی میدهند
ناشناس۱۰۶۰۲۵۸۱۷:۲۱:۵۲ ۱۳۹۸/۵/۳۱
دست از سر این جوان بردارید.
ناشناس۱۰۶۰۳۹۴۱۹:۴۹:۲۴ ۱۳۹۸/۵/۳۱
روسای وی راهم بگیرید
ناشناس۱۰۶۰۵۲۸۲۳:۱۶:۱۰ ۱۳۹۸/۵/۳۱
ایشان جوان هستند و باید دست از سرشان برداشت اما پسران مردم که با این اوضاع اقتصادی نمی توانند ازدواج کنند و دخترانی که موقعیت تشکیل خانواده را برای همیشه از دست می دهند جوان نیستند؟ مستأجرینی که کمرشان خم شده را چه کسی پاسخگو است؟
ناشناس۱۰۶۰۶۷۵۰۷:۴۵:۴۳ ۱۳۹۸/۶/۱
به عراقچی ربطی ندارد.
ناشناس۱۰۶۰۲۵۹۱۷:۲۲:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۳۱
مهم این است که مقامات مافوق خیالشان راحت است که هیچ گاه مورد بازخواست قرار نمی گیرند، که این دستورات می دهند. رئیس جمهور باید پاسخ گو باشد.
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۰۶۰۲۶۱۱۷:۲۵:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۳۱
در تاریخ 15 اردیبهشت امسال پس از گذشا چندین سال طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی تصویب شد ولی باز هم معلوم نیست چرا این تحقیق و تفحص عنلیاتی نشده است سمن مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت این مهم را پیگیری فرمایند
ناشناس۱۰۶۰۲۷۱۱۷:۳۴:۱۸ ۱۳۹۸/۵/۳۱
وقتی مردم دوست دارن دروغ بشنون !وبه هرکی وعده زیادی میده رای میدن !میشه اینوضع
ناشناس۱۰۶۰۴۶۸۲۱:۴۰:۳۲ ۱۳۹۸/۵/۳۱
اخوی بحث انتصاب است نه انتخاب و رای گيری!
ناشناس۱۰۶۰۲۷۶۱۷:۳۹:۳۱ ۱۳۹۸/۵/۳۱
در مورد سؤال اول ، اين سؤال پيش مياد که در اين مورد آيا احمد عراقچی منحصر بفرد است؟!
ناشناس۱۰۶۰۳۰۵۱۸:۱۲:۱۸ ۱۳۹۸/۵/۳۱
طرف میخواد رییس شعبه معمولی یک بانک بشه باید بیش از ۱۰سال سابقه داشته باشه
ناشناس۱۰۶۰۳۸۰۱۹:۳۶:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۳۱
همه سر کاریم
حمید۱۰۶۰۳۲۲۱۸:۲۳:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۳۱
این سوال را از جناب اقای روحانی و سیف رییس بانک مرکزی بپرسید . از این انتصابات زیاد هست.خداییش این بود مدلی که جنا ب روحانی قول اجرایش را دادند و گفتند قبلی ها بلد نبوددن و ما بلدیم مملکت را اداره کنیم؟
ناشناس۱۰۶۰۸۷۵۱۲:۱۹:۴۹ ۱۳۹۸/۶/۱
در مورد انتصاب طبری چه نظری داری؟
مصطفی۱۰۶۰۳۴۰۱۸:۴۸:۲۱ ۱۳۹۸/۵/۳۱
اگه بخواهید این سوال ها رو مرجع قرار بدید باید گفت خیلی ها باید بازدداشت شوند چون متاسفانه انتصاب های این مدلی که با رابطه و زد و بند هست، کم نیست.
دانشجو۱۰۶۰۳۴۵۱۸:۵۲:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۳۱
هر مسئولی اگر چنین افتضاح مدیریتی داشته باشد باید از وی این سؤالات را پرسید و در غیراینصورت خیر
ناشناس۱۰۶۰۳۶۵۱۹:۱۸:۳۴ ۱۳۹۸/۵/۳۱
اگر نظر کارشناسی ملاک باشد، تصمیم معاونت ارزی بانک مرکزی در حضور پوششی در بازار ارز فردایی به طور مقطعی در کم شدن دامنه التهاب ارز در زمستان 96 موثر بوده است. این عین نظر کارشناسان بانک مرکزی است. اما اینکه چرا هیچ کسی یقه موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز و نقص قوانین نظارتی و حاکمیتی در تولید نقدینگی بدون پشتوانه در این بنگاهها و ایجاد مسابقه سود سپرده و وام بی حساب آنها را مطرح نمیکند و جملگی از سپر آهنین رسانه ای و حمایت سیاسی مثال زدني از چپ و راست برخوردارند جای تأمل و شگفتگي دارد. همه چیز سیاسی است.
شتابی۱۰۶۰۳۶۶۱۹:۱۹:۰۰ ۱۳۹۸/۵/۳۱
این پرسش هایی که شما مطرح کردید کاملا بجا و برحق بوده و قابل تقدیر است و به قول معرف میتوان از آن در خیلی از موارد فردی و کاری مورد استفاده قرار داد........
ناشناس۱۰۶۰۳۶۸۱۹:۲۴:۰۱ ۱۳۹۸/۵/۳۱
خوب ایشان که تجربه نداشته افراد خبره که ده ها سال تجربه مدیریت دارند کدامشان پاسخگوی اشتباهات فاجعه بارشان بوده اند ؟
ناشناس۱۰۶۰۳۷۵۱۹:۳۰:۱۴ ۱۳۹۸/۵/۳۱
خب معلومه حقوق خوب میدادن امانت رو قبول کرد
ناشناس۱۰۶۱۱۰۶۱۵:۳۷:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۱
... البته خیانت در امانت را با آغوش باز پذیرفت .
محسن۱۰۶۰۳۷۶۱۹:۳۰:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۳۱
هر زمانی که پست مهم اقتصادی را به فردی بدون تجربه ای پیشنهاد می کنند ، فرد باید یک سوال مهم را از خود بپرسد آیا جهت سوءاستفاده از بی تجربگی من نیست ؟
ناشناس۱۰۶۰۴۳۶۲۰:۴۹:۲۵ ۱۳۹۸/۵/۳۱
اگر پاسخگویی مدیران یک روال شود آنوقت مملکت اصلاح خواهد شد.
ناشناس۱۰۶۰۴۳۹۲۰:۵۲:۵۱ ۱۳۹۸/۵/۳۱
این سوالات رو اول از احمدی نژاد بپرسید
ناشناس۱۰۶۰۴۴۳۲۰:۵۴:۳۸ ۱۳۹۸/۵/۳۱
از نظر اقتصادی ایشون هیچ خطای انجام نداده . اگر اون سکه ها دلار ها وارد بازار نمیشد الان معلوم نبود قیمت دلار و سکه چند بود ! بانک مرکزی همه جای دنیا همین کار رو میکنه
ناشناس۱۰۶۰۵۱۶۲۲:۵۷:۰۱ ۱۳۹۸/۵/۳۱
حراج 62 تن طلا و 18 میلیارد دلار 4200 تومانی فقط یک رانت بود و هیچ تاثیری در کنترل نرخ ارز و طلا نداشت .
ناشناس۱۰۶۰۶۳۸۰۳:۱۷:۲۴ ۱۳۹۸/۶/۱
ارز 4200 حداقل به مدت 6 ماه جلوی جهش قیمت دارو و غذا رو گرفت شما که علم اقتصاد بلد نیستید نظر ندهید !
ناشناس۱۰۶۰۶۴۱۰۳:۲۹:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۱
دانشمند اون حجم پولی که 62 تن طلا رو خرید اگر وارد بازار دلار میشد دلار چند میشد ؟؟
ناشناس۱۰۶۰۸۷۰۱۲:۱۵:۳۷ ۱۳۹۸/۶/۱
وقتی 62 تن طلا و ... به حراج گذاشته ميشد، چرا سازمانهای عريض و طويل نظارتی و مسئولان رده بالای نظام عکس العملی نشان ندادند؟
ناشناس۱۰۶۰۵۸۶۰۰:۴۱:۵۱ ۱۳۹۸/۶/۱
به این ترفندها یک چیز می گویند: فرار رو به جلو
ناشناس۱۰۶۰۶۱۵۰۲:۰۳:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۱
امیدوارم همه کسانی که حق این مردم را پایمال می کنند به درد ناعلاج دچار شوند و روز خوش نبینند.
ناشناس۱۰۶۰۶۹۱۰۸:۰۳:۱۰ ۱۳۹۸/۶/۱
چو دانی و پرسی ، سوالت خطاست !
ناشناس۱۰۶۰۷۰۴۰۸:۳۴:۳۴ ۱۳۹۸/۶/۱
این سوال را باید تقریبا از ۸۰ درصد مدیران پرسید مخصوصا از آن هایی که احساس دین کردند
ناشناس۱۰۶۰۹۸۷۱۳:۳۲:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۱
متاسفانه چنین سیستم مدیریتی حتی در دانشگاهها هم برقرار است
ناشناس۱۰۶۱۱۰۵۱۵:۳۶:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱
سفره که پهن شده ، هر کسی هر چی داداش و فامیل داره بیاره با هم می خوریم !

پربحث‌های امروز

 1. حقوق معوقه کارگران و پاداش های آنچنانی ؛ این تناقض‌ها آزاردهنده است

 2. نماز خواندن مامور یگان ویژه ناجا در ورزشگاه خالی آزادی + عکس  

 3. بانوان، حضور در ورزشگاه‌ها، باید یا نباید

 4. سه‌ گام بلندی که آموزش و پرورش برای تحول باید بردارد

 5. بانک‌ها رتبه‌بندی می‌شوند

 6. هوای تهران در اولین روز مهر آلوده شد

 7. روحانی: بیان حرف حق برای آمریکایی‌ها تلخ است

 8. با کودکی که مدرسه نمی رود چه باید کرد/ فرار کودک از مدرسه

 9. بارش پراکنده باران در شمال کشور

 10. در توالت از موبایل استفاده نکنید

 11. روحانی: حقوق معلمان چهار برابر افزایش یافته است

 12. گسترش حملات باج‌افزاری به کاربران خانگی

 13. اتهام نخست‌وزیر انگلیس به ایران درباره حملات آرامکو

 14. درباره سلامت "برگرهای گیاهی" بدانید

 15. افزایش ۱۵ درصدی قیمت خانه در اروپا طی ۲۰ سال

 16. آمارهایی از دانش‌آموزان و مدارس در ایران  

 17. ژاوی: امیدوارم روزی سرمربی مسی شوم

 18. آخرین فرضیه‌ها در مورد کودک مفقود شده

 19. کاهش ترافیک صبح اول مهر ماه

 20. ادعای کریستین امان‌پور به نقل از ظریف؛ شرط روحانی برای دیدار با ترامپ

 21. شورای روابط خارجی آمریکا: ترامپ در بن بست گیر کرده است !

 22. جزئیات آزمون استخدامی اعلام شد

 23. روحانی زنگ آغاز سال تحصیلی ۹۹-۹۸ را نواخت

 24. تغییر مسیر ۲ پرواز به فرودگاه بین‌المللی دبی به دلیل احتمال وجود پهپاد

 25. شهرداری تهران برای ترافیک مهرماه چه تمهیداتی دارد؟

پربحث‌های دیروز

 1. فرانسه هم لباس‌شخصی، خودسوزی، بگیر-ببند و کنترل اینترنت دارد

 2. نقش زنِ سعید ملایی در سناریو سیاسی جودو

 3. روایت یک نشریه آمریکایی از سلاح‌های ایرانی که آمریکا باید از آن‌ها بترسد

 4. آزادی «غیریواشکی» در شورای شهر شیراز

 5. اقتصاد ایران در دست کیست؟ دولت یا نهادهای خارج از کنترل دولت؟!

 6. دومین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده‌/ لشگری‌پور: نعمت‌زاده برایم ویزای اسپانیا و تولد گرفت و آیفون هدیه داد

 7. رازهای «شرمن» از روزهای مذاکره؛ توییت روحانی دست ایران را رو کرد/ ماجرای پرت کردن خودکار چه بود؟

 8. فروش صندلی رشته پزشکی در دانشگاه ؛ شایعه یا افشای حقایق تلخ؟!

 9. تایم: ترامپ به دنبال صحنه سازی برای دیدار با روحانی بود !

 10. شلیک همزمان چندین آتش‌بار سنگین روسیه  

 11. صندلی فروشی به سبک مافیای کنکور پزشکی + تصاویر

 12. دانشجوی قلابی یا صندلی پولی؟  

 13. روایت لیلاز از دزدی و فساد تاریخی در اقتصاد ایران/ توضیح درباره پرونده نجفی/ چرا هپکو با دستور روحانی نجات پیدا نمی‌کند؟

 14. سامانه ثبت دارایی مقامات رونمایی شد/ فرصت یک ماه برای مسئولان جهت ثبت اموال

 15. کری: این آمریکا بود که علیه ایران جنگ اقتصادی به راه انداخت

 16. روحانی: وزارت آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاه کشور است

 17. عدم استفاده پزشکان از کارتخوان از ابتدای مهرماه جرم است

 18. اینفوگرافی/ میزان خسارت ایران در جنگ تحمیلی  

 19. اشک‌ها و شادی‌های کلاس اولی‌ها  

 20. درخواست زیاده‌خواهانه عادل الجبیر از اروپا علیه ایران

 21. بیانیه فیفا: به زنان اجازه ورود به ورزشگاه‌ها داده شود

 22. رییس فیفا: ایران برای حضور زنان در ورزشگاه ها اطمینان داده است

 23. واکنش طالبان به اظهارات ترامپ: جنگ ادامه دارد

 24. علیرضا فغانی در استرالیا چقدر حقوق می‌گیرد؟

 25. قانون سهمیه های کنکور را اصلاح کنید

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 2. فرانسه هم لباس‌شخصی، خودسوزی، بگیر-ببند و کنترل اینترنت دارد

 3. ویدئویی تکان دهنده از حیوان‌آزاری در مازندران  

 4. سلحشوری، دختر آبی و شایعه «برادرزاده ماساژور»! / خطایی که به نفع حریف تمام شد

 5. ورزشگاه برای زنان یا زنان برای ورزشگاه؟!

 6. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 7. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 8. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 9. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 10. نماینده اصلاح‌طلب مجلس: با کمپین شفافیت آراء مخالفم

 11. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 12. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 13. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 14. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 15. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 16. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 17. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 18. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

 19. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 20. مطهری: شفافیت آرا برای همه نمایندگان مناسب نیست چون مورد آزار گروه‌های فشار قرار می‌گیرند

 21. نقش زنِ سعید ملایی در سناریو سیاسی جودو

 22. بهزاد نبوی: نگران نفوذ در رده‌های بالای نظام هستم/ شعار اصلاح طلبی انحصاری نیست/ضرورت جریان سوم را قبول ندارم/ اصلاح طلبان و اصول گرایان خودشان را اصلاح کنند

 23. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 24. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

 25. ماجرای دستگیری برادرزاده سلحشوری چیست؟

پربحث‌های دیروز

 1. اقتصاد ایران در دست کیست؟ دولت یا نهادهای خارج از کنترل دولت؟!

 2. سامانه ثبت دارایی مقامات رونمایی شد/ فرصت یک ماه برای مسئولان جهت ثبت اموال

 3. عدم استفاده پزشکان از کارتخوان از ابتدای مهرماه جرم است

 4. هزینه تحریم بانک مرکزی ایران پای کیست؟

 5. مخالفت وزارت کار با بازداشت کارگران هپکو

 6. مالک نفتکش انگلیسی: نفتکش استنا ایمپرو احتمالا تا چند ساعت دیگر آزاد می‌شود

 7. میزان افت قیمت مسکن در تهران چقدر شد؟

 8. جزئیات گام اول حذف یارانه پردرآمدها

 9. قیمت روز پرفروش‌ترین خودروهای داخلی + جدول

 10. 14 اشکال حقوقی به يك مصوبه هيئت دولت درباره رمز ارزها

 11. بدون دریافت «پیامک قطع یارانه»به دفاتر پیشخوان مراجعه نکنید

 12. وزارت صنعت: محصولات جدید جایگزین پراید و ۴۰۵ خواهند شد

 13. آغاز به کار نخستین پلیس گمرک کشور

 14. خطر سوءاستفاده قاچاقچیان تلفن ‫همراه از اطلاعات هویتی زائران اربعین

 15. همتی: کمیته اجرایی عملیات بازار باز تشکیل شد

 16. آخرین وضعیت هپکو از زبان وزیر صمت

 17. افزایش جزئی قیمت سکه در بازار + قیمت طلا و ارز

 18. قائم‌مقام وزیر صمت: آرامش بازار متاثر از تثبیت ارز است

 19. تخم‌مرغ ارزان‌تر از نرخ مصوب شد

 20. وزیر راه: ۱۲۰ نقطه حادثه خیز در کشور اصلاح شد

 21. بازگشت دوباره بورس به کانال ۳۰۰ هزار واحدی

 22. قیمت خرید تضمینی گندم مشخص شد

 23. زنگنه: نقشی در وضعیت امروز هپکو نداشته‌ام/ اگر دروغ گفتن مالیات داشت؛ دولت درآمد بیشتری داشت!

 24. چرا با حمله به آرامکو قیمت نفت ۱۰۰ دلار نشد؟

 25. آیا تحریم جدید بانک مرکزی تاثیری بر اقتصاد دارد؟

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 2. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 3. اقتصاد ایران در دست کیست؟ دولت یا نهادهای خارج از کنترل دولت؟!

 4. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 5. همتی: امسال ارز اربعین نداریم

 6. کاهش ۳۷ درصدی قیمت واقعی مسکن

 7. با زندگی مردم چه کردیم؟/ آرزویی که بی‌خانمان‌ها باید به گور ببرند+ نمودار

 8. مردم، اجاره نشین باشند یا صاحب خانه؟ دولت کدام را انتخاب می کند؟

 9. باهنر: اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

 10. دستور فوری ریاست جمهوری در خصوص هپکو

 11. پلمب فروشگاه زنجیره‌ای در حال تاسیس با اعتراض کسبه

 12. سامانه ثبت دارایی مقامات رونمایی شد/ فرصت یک ماه برای مسئولان جهت ثبت اموال

 13. جزییات حذف یارانه نقدی ۲۰۰ هزار خانوار پر درآمد

 14. قیمت روپوش مدارس: ۱۷۵ هزار تومان/ رئیس اتحادیه خیاطان: منصفانه است!

 15. عدم استفاده پزشکان از کارتخوان از ابتدای مهرماه جرم است

 16. تداوم قاچاق با واردات مسافری تلفن همراه

 17. اگر یارانه تان قطع شده بخوانید

 18. چه مجازاتی در انتظار پزشکان فراری از کارتخوان است؟

 19. جریمه افرادی که کارتخوان خود را به سامانه مالیاتی وصل نکنند

 20. تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

 21. جریمه سنگین آمریکا برای شرکت خودروسازی هیوندای

 22. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 23. هزینه خوراک یک ماهه چقدر است؟

 24. تجمع دانشجویان انقلابی در حمایت از کارگران هپکو

 25. ریزش سراسری معاملات مسکن/ آرامش بازار مشروط است

آخرین عناوین