آخرین وضعیت پرونده هفت‌سنگان از زبان دادستان قزوین

گروه اجتماعی الف،   3980505094 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

دادستان قزوین آخرین وضعیت پرونده زمین خواری هفت‌سنگان را تشریح کرد.

آخرین وضعیت پرونده هفت‌سنگان از زبان دادستان قزوین

به گزارش ایسنا، هفته گذشته شاهد دستور رئیس قوه قضاییه در خصوص ورود بازرسان ویژه دستگاه قضا برای بررسی دست‌اندازی برخی افراد به اراضی ملی و منابع طبیعی در تهران و سایر استان‌ها بودیم.

این افراد از طریق برقراری ارتباطات ناسالم با نهادهای قانونی نظیر شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداری‌ها و برخی کمیسیون‌هایی که به‌موجب قانون وظیفه صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی را دارند، برای دریافت مجوز، تغییر کاربری و تصرف در این اراضی اقدام کرده‌اند که همه این موارد برای رسیدگی‌های دقیق و سریع به قضات و مسئولان قوه قضائیه ارجاع شده است.

چند روز بعد از این دستور رئیس قضا، رئیس سازمان بازرسی کل کشور از ورود این سازمان به پرونده هفت‌سنگان قزوین و ساخت‌وسازهای غیرقانونی و میلیاردی در آن خبر می‌دهد که به دلیل محرمانه بودن نمی‌تواند تا قبل از دادگاه و قطعیت محتوای حکم آن را افشا کند.

به همین منظور برای اطلاع از آخرین وضعیت پرونده هفت‌سنگان سراغ دادستان قزوین رفتیم.

«محمد قاسمی» دادستان قزوین، در پاسخ به این سؤال که آیا بازرسان رئیس قوه قضائیه در خصوص پرونده هفت‌سنگان به استان قزوین نیز خواهند آمد یا خیر؟ اظهار کرد: نظارت بر اراضی از قبل هم وجود داشته و اینکه در این محدوده زمانی بازرسانی به استان قزوین آمده باشند باید بگویم فعلاً بازرسی نیامده‌، شاید هم این بازرسان خودشان آمده باشند که ما تاکنون خبردار نشده‌ایم.

وی افزود: در این‌گونه موضوعات مرتبط با استان به‌دفعات بازرسانی از تهران آمده‌اند و گزارش‌هایی را تهیه‌کرده‌اند حتی از سوی مراجع مختلف ذی‌صلاح از جمله بازرسی کل و دادستانی کل نیز ورود داشته‌اند.

دادستان قزوین در خصوص آخرین وضعیت پرونده هفت‌سنگان با بیان اینکه این موضوع بررسی شده و رسیدگی به این پرونده در صلاحیت محاکم کیفری تهران است، گفت: در حال حاضر این پرونده به کارشناسی ارجاع داده شده و نظر آن‌ها نیز واصل شده و در مرحله ابلاغ قرار گرفته است، اگر مشکل خاصی نباشد دادگاه باید تصمیم‌گیری کند ولی بنده در جریان آخرین نتیجه آن نیستم.

وی در خصوص ورود بازرسی کل کشور به پرونده هفت‌سنگان گفت: این اطلاعات برای زمان حاضر نیست و از قبل بازرسی کل در این موضوع ورود داشته و گزارش‌هایی را تهیه‌کرده‌اند.

قاسمی در پاسخ به این سؤال که چندی پیش دیده‌بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای خطاب به معاون اول قوه قضائیه، به تصرفات غیرقانونی اراضی هفت‌سنگان دشت قزوین اعتراض و علیه برخی مسئولان اداری و قضایی استان قزوین اعلام جرم کرد، آیا مفاد این نامه را قبول دارید یا خیر، عنوان کرد: این نامه موضوعاتی را مطرح کرد که قبلاً هم مطرح بوده و چیز تازه‌ای نیست.

وی اضافه کرد: با این حال برخی مسائل حقوقی در این نامه دیده نشده است و کسی که این گزارش را تهیه‌کرده شاید اطلاعات و آشنایی حقوقی را نداشته چرا که برخی موارد حقوقی مطرح‌شده به آن اشاره نشده است.

دادستان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: گزارش دیده‌بان شفافیت و عدالت به قوه قضائیه ارسال شده و منتظر هستیم که قوه قضائیه چه تصمیمی در خصوص پرونده هفت‌سنگان می‌گیرد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۲۲۰۲۴۱۵:۴۵:۴۸ ۱۳۹۸/۵/۵
هر چه بگندد نمکش میزنند

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 3. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 4. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 5. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 6. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 7. اغتشاشات آبانماه با آشوب‌های آمریکا چه فرقی دارد

 8. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 9. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 10. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 11. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 12. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 13. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 14. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 15. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 16. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 17. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 18. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 19. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 20. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

 21. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

 22. نماینده مجلس: تخلفات تاجگردون به ۱۰ محور رسیده است/ تهدیدها را هنوز به تخلفات اضافه نکرده‌ایم

 23. در آمریکا چه می‌گذرد؟!

 24. فارین پالیسی: "چراغ راهنمای آمریکا" در جهان خاموش شده است

 25. اعتراض به برخی اعتبارنامه ها/ آغاز گروکشی برخی منتخبان

آخرین عناوین