روحانی: نمی شود یک حرکت بزرگ و جهانی را به خاطر عده ای تعطیل کرد

گروه سیاسی الف،   3980426198

رئیس جمهور کشورمان گفت: هیچ وقت نمی شود یک حرکت بزرگ و جهانی را به خاطر عده ای که ممکن است سوء استفاده کنند تعطیل کرد.

روحانی: نمی شود یک حرکت بزرگ و جهانی را به خاطر عده ای تعطیل کرد

به گزارش مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در آیین گشایش بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ اظهارداشت: دنیای امروز دنیایی است که ما مواجه با یک دنیای دیجیتالی هستیم و این یک واقعیت است چه بخواهیم و چه نخواهیم؛ اما باید همه ما به این موضوع توجه کنیم که این فضای جدید می‌تواند برای نسل جوان ما، کشور ما، منطقه و جهان یک فرصت باشد. در هر فضایی عده‌ای هستند که می‌خواهند از آن فضا به نفع خودشان سوء استفاده کنند اما هیچ وقت نمی‌شود یک حرکت بزرگ و جهانی را به خاطر ادعای سوء استفاده گر تعطیل کرد. به همین دلیل دولت‌های یازدهم و دوازدهم یکی از افتخارات اش را فراهم کردن تسهیلات لازم برای کشور و جوانان در زمینه استفاده از اقتصاد و تحولات اجتماعی فضای مجازی می‌داند.

وی افزود: امروز همه شهرهای کشور ما و نزدیک به ۸۰ درصد روستاهای ما قادر هستند از موبایل نسل سوم و چهارم بهره مند باشند و این یکی از افتخارات این دولت در زمینه ایجاد فضای جدید هم برای کسب و کار و هم برای تحولات اجتماعی و سیاسی به حساب می‌آید. آنچه که ما به عنوان فضای مجازی از آن یاد می‌کنیم و یا در مسیر ایران هوشمند حرکت می‌کنیم تنها بحث اقتصاد نیست تنها بحث اشتغال نیست بلکه حتی از لحاظ اجتماعی و سیاسی این فضای مجازی است که مشارکت مردم را در همه امور کشور آسان‌تر کرده است.

روحانی با بیان اینکه این فضای مجازی است که روزانه به مشروعیت حاکمان نمره می‌دهد، ادامه داد: می‌گویند که این حاکمان و مسئولین تا چه حد مورد رضایت، مقبولیت یا حتی مشروعیت هستند و این فضای مجازی است که امروز برای تحولات اجتماعی جامعه ما یک فرصت مناسب را به وجود آورده است.

رئیس جمهور گفت: من پیش از حضور در این جلسه در خدمت عزیزانی بودم که فضای کسب و کارهای جدید و استارت آپ های نوینی که تحولات جدیدی را در اقتصاد، محیط زیست و رشد اقتصادی و ارتباطات اجتماعی در کشور به وجود آورده است بودم. اینکه امروز می‌بینیم یک استارتاپ اشتغال‌های زیادی را قادر است در کشور ایجاد می‌کند از جمله اشتغال‌های مستقیم و غیر مستقیم به عنوان یک تحول بزرگ در کشور به حساب می‌آید و از این طریق می‌توانیم سریع‌تر اشتغالی که برای جامعه ما مفید باشد، امن تر و ارزان‌تر در خدمت مردم باشیم.

اینکه یک استارتاپ بتواند یک میلیون و ۶۰۰ هزار شغل ایجاد کند، افتخاری بزرگ است

وی افزود: اینکه یک استارتاپ بتواند یک میلیون و ۶۰۰ هزار شغل را در چهار سال ایجاد کند، افتخاری بزرگ برای نسل جوان ما، نسل تحصیل کرده ما و همچنین برای رفاه اجتماعی مردم به حساب می‌آید. شما امروز فرزند خود، مادربزرگ و پدربزرگ خود را از طریق همین استارتاپ‌ها به مقصد می‌رسانید. راننده او را می‌شناسید؛ مبدا و مقصد را مشخص می‌کنید و حرکت آن ماشین را در مسیر تعقیب می‌کنید. این امنیت را این فضا به وجود آورده است.

روحانی تصریح کرد: اینکه امروز یک روستایی توانسته در خانه خود شغلی را ایجاد کند و از همانجا مستقیم می‌تواند محصول و دستاورد خودش را عوض کند، مشتری خود را پیدا کند، اینها کارهای بسیار عظیم و ارزشمند است که امروز دانش فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ما به وجود آورده است. اینکه کشاورز ما در زمینه کشاورزی خود می‌تواند محصول خود را برای مشتری خود ارسال کند این به معنای بریده شدن دست واسطه‌های مزاحم در کسب و کار جامعه امروز ما به حساب می‌آید و همانطور که وزیر محترم هم اشاره کردند امروز بین واقعیت موجود فضای مجازی که یک شرایط مدرن است با شرایط سنتی دیروز یک فاصله‌ای وجود دارد که حالا این فاصله یک دره است یا کمتر؛ اما این فاصله وجود دارد و ما باید این فاصله را کم یا از بین ببریم. البته این کار آسان نیست.

روحانی گفت: من در بازدیدی که از استارتاپ ها داشتم به این نتیجه رسیدم که اگر این افراد جوان نبودند حتماً از کار خود عقب نشینی می‌کردند. فشارها و موانعی که در کار آنها وجود دارد و مقرراتی که مربوط به گذشته است و به درد دنیای امروز نمی‌خورد و شاید مربوط به چند قرن پیش بوده مواردی است که این جوانان می‌توانند تحمل کنند.

امروز بار سنگینی بر دوش دولت است

وی ادامه داد: امروز بار سنگینی بر دوش دولت است تا بتواند این موانع و مشکلات را برای افرادی که در استارتاپ ها فعالیت می‌کنند را بر طرف کند و همه ما موظف هستیم که این نگرانی‌ها را برطرف کنیم.

رئیس جمهور بیان کرد: دنیای جدید علیرغم فرصت‌هایی که برای ما ایجاد کرده است ممکن است کاربرانی هم در آن فضا وجود داشته باشد که سوء استفاده‌هایی را از آن داشته باشند و باید جلوی این سوء استفاده گری‌ها هم گرفته شود، ما نیازمند یک فضای مجازی امن آسان و ارزان هستیم.

روحانی تصریح کرد: امروز برای پیشرفت کشور راهی جز همکاری قوای مختلف وجود ندارد و بدون تشویق عملی جامعه، دولت و همه مسئولین از نسل جوان فعال ما این موضوع امکان‌پذیر نیست چرا که امروز ما در شرایطی هستیم که باید علیرغم تحریم‌ها، یکجانبه گرایی ها و تسلط‌هایی که قدرت‌های بزرگ می‌خواهند از طریق فضای مجازی بر کشورهای دیگر داشته باشند راهی جز پیشرفت علم، خود اتکایی و همکاری با کشورهای دوست نداریم.

وی ادامه داد: ما کشورهای دوست و منطقه‌ای باید در کنار هم قرار بگیریم و قدرت فضای مجازی را بالا ببریم و جلوی کسانی که به دنبال یکجانبه گرایی هستند بایستیم برای پیشرفت هرچه بیشتر کشور تلاش کنیم.

رئیس جمهور گفت: ما برای پیشرفت هرچه بیشتر در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی راهی نداریم جز اینکه بتوانیم از فضای مجازی بهترین استفاده را داشته باشیم.

روحانی تصریح کرد: برای آنکه بتوانیم بازار خود را با تولیدگر داخلی آشتی دهیم و علم خود را با فناوری جدید آشتی دهیم راهی نداریم جز آنکه از این علم و دانش و دنیای دیجیتال بتوانیم به خوبی استفاده و بهره برداری داشته باشیم.

وی بیان کرد: من می‌خواهم از ملت عزیز ایران، دانشجوها، دانشگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلفی که در این عرصه فعالیت می‌کنند و شرایط مناسبی را برای کسب و کار دختران و پسران ما برای روستاییان و شهری‌های ما بوجود آوردند، تشکر کنم.

رئیس جمهور در پایان خاطرنشان کرد: من قول می‌دهم که دولت بر مبنای وعده‌ای که از ابتدای مسیر داده مبنی بر باز بودن این فضا، تمام تلاش خود را به کار خواهد بست. از نظر مقررات و تسهیل گری مقررات در این عرصه هر اقدامی که در توان این دولت باشد انشاء‌الله برای رونق هر چه بیشتر کسب و کارهای نوپای آنها انجام خواهیم داد.

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. چرا روحانی عصبانی است؟

 2. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

 3. جشن تولد ۷۱ سالگی روحانی در بالای ابرها

 4. مشکلات کشور برجای خود باقی است حتی اگر آمریکا به دوست خوب ما تبدیل شود !...

 5. پزشکان کلاه خود را قاضی کنند، مردم توان افزایش تعرفه‌های درمانی را ندارند

 6. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 7. شعار اعتراضی مردم یزد: روحانی حیا کن آمریکا رو رها کن

 8. مقایسه قیمت بنزین در ایران با همسایگان و دیگر کشورها

 9. بگویید و مردم را خلاص کنید !

 10. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

 11. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

 12. جرم حداد عادل چیست؟

 13. "چَت" جنجالی سعید ملایی با فدراسیون جهانی/ سناریو از پیش طراحی شده برای پناهندگی + سند

 14. توسعه نیروگاه بوشهر، توقف ناپذیری قطار هسته ای ایران

 15. در برجام تضمین های کافی نگرفتیم/ روحانی بد شانسی آورد/ امروز که در موضع قدرت هستیم بهترین زمان برای حل و فصل مسایل مان است

 16. استیگلیتز: آثار و نتایج آزادسازی بازار سرمایه، نفرت انگیز بوده اند/ مردم حق دارند که حس کنند فریب خورده اند

 17. روحانی: پرونده‌سازی برای افراد هنر نیست!/ با هم دوست باشیم

 18. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 19. جانباز قمی پس از خودسوزی، فوت کرد

 20. چه کسانی عراق و لبنان را به این روز انداختند؟!

 21. علی مطهری: حکومت اسلامی می‌تواند در موضوع «چندهمسری»دخالت کند

 22. درددل های مردم با وزیر کار روحانی درباره بیکاری

 23. پاره کردن پلاکارد دانشجویان منتقد در سخنرانی دیروز رئیس جمهور

 24. دست‌نوشته‌های مردم یزد در حضور روحانی

 25. طرح سوال از رئیس جمهور در پنچ محور

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. چرا روحانی عصبانی است؟

   2. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

   3. مشکلات کشور برجای خود باقی است حتی اگر آمریکا به دوست خوب ما تبدیل شود !...

   4. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

   5. بگویید و مردم را خلاص کنید !

   6. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

   7. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

   8. جرم حداد عادل چیست؟

   9. توسعه نیروگاه بوشهر، توقف ناپذیری قطار هسته ای ایران

   10. در برجام تضمین های کافی نگرفتیم/ روحانی بد شانسی آورد/ امروز که در موضع قدرت هستیم بهترین زمان برای حل و فصل مسایل مان است

   11. استیگلیتز: آثار و نتایج آزادسازی بازار سرمایه، نفرت انگیز بوده اند/ مردم حق دارند که حس کنند فریب خورده اند

   12. روحانی: پرونده‌سازی برای افراد هنر نیست!/ با هم دوست باشیم

   13. علی مطهری: حکومت اسلامی می‌تواند در موضوع «چندهمسری»دخالت کند

   14. طرح سوال از رئیس جمهور در پنچ محور

   15. جمعه‌های فرصت ساز برای فرصت طلبان / سخنی با آیت الله علم‌الهدی 

   16. روحانی: هر کسی که به فساد آلوده است باید با او برخورد شود/ در این دولت یک ریال یا یک دلار گم نخواهد شد

   17. نظر علی مطهری درباره چندهمسری/ واکنش سرد رئیسی به سخنان روحانی/ آیا کاظم جلالی به ظریف تحمیل شده است؟

   18. پاسخ ۱۲ روز قبل رئیسی به اظهارات امروز روحانی: با سیاسی‌کاری و دوقطبی‌سازی مبارزه با فساد را ترک نمی‌کنیم

   19. حسین شریعتمداری: مگر چند نفر مُرده‌اند؟!

   20. آخرین خبر درباره حضور قالیباف و حدادعادل در انتخابات مجلس/ سخنرانی پرحاشیه روحانی در یزد/ قوچانی: طرح اصلاح‌طلبان مانند بنگاه‌های دوست‌یابی است

   21. نظر رهبری درباره چندهمسری/ «خدا یکی ، محبت یکی و یار یکی»

   22. روایت احمد توکلی از ۵۳ میلیارد دلاری که بر باد رفت/ عراقچی یک زیر دست بود و سیف باید محاکمه شود/ اسلام اصرار دارد که همه مردم را چشم حکومت کند

   23. مرعشی: رای روحانی زیر ۴ درصد بود/ در بکارگیری آدم‌های صالح، انتظار بیشتری از روحانی داشتم/ نظارت استصوابی را قبول داریم اما.../ رشد اقتصادی ۸ درصد بدون کار با دنیا نمی‌شود

   24. حسین شریعتمداری: دلارهای گم‌نشده، پیدا شده!

   25. پاسخ سخنگوی قوه قضاییه به روحانی

   آخرین عناوین