روایت داماد رئیس جمهور از تنهایی روحانی/ انتقاد روزنامه دولت از لاریجانی/ حاشیه‌های جنجالی رای‌گیری درباره برنامه‌های تلویزیونی

گروه سیاسی الف،   3971213160 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
روایت داماد رئیس جمهور از تنهایی روحانی/ انتقاد روزنامه دولت از لاریجانی/ حاشیه‌های جنجالی رای‌گیری درباره برنامه‌های تلویزیونی

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

تنهاترین رئیس‌جمهور؟

کامبیز مهدی‌زاده، داماد حسن روحانی که چند ماه پیش انتصابش در وزارت صنعت جنجال شده بود یادداشتی در روزنامه شرق با عنوان بالا منتشر کرده است. مهدی‌زاده در این یادداشت درباره پدرزنش نوشته است: «با کمی تامل و با نگاهی به اطرافیان روحانی می‌شود دید که تقریبا اندک افرادی در دولت حاضرند خود را خرج روحانی کنند و اغلب به فکر دور بعد هستند. آنها در مشکلات جاخالی می‌دهند که تیرهای انتقادی به تن روحانی بنشیند تا روحانی در مرکز سیل انتقادها باشد. این روزها همه از دولت روحانی گلایه می‌کنند؛ راست و چپ هم ندارد، اصولگرایان این مخالفت را با صدای بلند داد می‌زنند و اصلاح‌طلبان سعی می‌کنند از دولت رفته‌رفته فاصله بگیرند و آرام‌تر شیخ اعتدال را نقد می‌کنند.‌» و در ادامه بخشی از شعارهای تکراری روحانی در سال ۹۶ را به‌عنوان دستاوردهای روحانی مطرح کرده است.

این روزها ناکارآمدی دولت روحانی بر همگان عیان شده و مردم در اثر بی‌تدبیری دولت، سفره‌شان کوچک شده است و تمام حامیان پیشین دولت هم سعی دارند راه خود را از روحانی جدا کنند. البته از داماد رئیس‌جمهور بعید نیست در این شرایط هم از پدرزن خود دفاع کند.

***

مصوبه خام‌دستانه مجلس

مجلس شورای اسلامی دیروز مصوبه‌ای داشت که طی آن نمایندگان پس از سه دوره حضور در مجلس نمی‌توانند برای چهارمین نوبت متوالی برای نمایندگی مجلس داوطلب شوند. طراحان این مصوبه، چرخش نخبگان را هدف اصلی آن دانسته‌اند.

می‌توان گفت تقریبا تمامی حقوقدانانی که تاکنون درباره این مصوبه اظهارنظر کرده‌اند متفق‌القول گفته‌اند این مصوبه با قانون اساسی مغایر است و قاعدتا باید شورای نگهبان آن را رد کند.

کامبیز نوروزی در روزنامه شرق نوشت: «[این مصوبه] مغایر قانون اساسی است؛ چون قانون اساسی در میان تمام نهادهای انتخابی فقط برای ریاست‌جمهوری محدودیت ادوار مقرر و آن را محدود به دو دوره متوالی کرده است. نهادهای انتخابی دیگر شامل مجلس، شوراهای شهر و روستا و خبرگان رهبری، محدودیتی از نظر تعداد دوره انتخاب ندارند؛ یعنی قانون اساسی به اشخاص اجازه داده است بدون محدودیت تعداد دوره‌ها حق انتخاب‌شدن داشته باشند. اگر قانون اساسی می‌خواست برای این نهادها هم محدودیت تعداد ادوار مقرر کند، باید آن را تصریح می‌کرد که نکرده است. اصل بر حقوق و آزادی ملت است. محدودیت حقوق و آزادی ملت نیازمند تصریح قانون اساسی است. هرجا تصریح وجود ندارد و قانون اساسی ساکت است، باید حکم به حقوق و آزادی ملت داد و از محدود‌کردن آن در قوانین عادی پرهیز کرد. حق انتخاب‌شدن و حق انتخاب‌کردن از حقوق ملت است. محدودکردن تعداد دوره‌های انتخاب‌شدن به‌عنوان نماینده مجلس در قانون عادی، خلاف حق انتخاب‌شدن و حق انتخاب‌کردن و نقض قانون اساسی است.»

***

آقای لاریجانی سوزنی هم به مجلس بزنید!

چند روز پیش پس از تصویب پیشنهاد رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مبنی بر افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق همه کارکنان و بازنشستگان دولت، نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که سازمان برنامه، این ماده را اجرا نمی‌کند.

علی لاریجانی، رئیس مجلس، در جلسه روز یکشنبه مجلس در واکنش به این نامه گفت: «هرکسی هر حرفی زد بر روی آن حساب باز نکنید؛ مگر کسی می‌تواند قانون را اجرا نکند؟ بی‌جا کرده این حرف را زده، زیرا وقتی قانون تصویب می‌شود باید اجرا شود.»

واکنش لاریجانی به نامه نوبخت: بیجا کردند حرف زدند، قانون لازم‌الاجراست+ ویدئو

روزنامه ایران که روزنامه رسمی دولت است در یادداشتی به علی لاریجانی انتقاد کرد و نوشت: «از نامه آقای نوبخت و البته پاسخی که رئیس مجلس داشته، شاید بتوان این برداشت را داشت که دولت مصوبه مجلس در صورت تایید شورای نگهبان را اجرا نمی‌کند و این یعنی قانون گریزی. اما به نظر می‌رسد نامه رئیس سازمان برنامه و و بودجه متوجه موضوع دیگری است. در حقیقت ماجرا نخواستن یا اجرا نکردن قانون از سوی دولت نیست بلکه نتوانستن است چنان که به گفته عضو هیات رئیسه، نوبخت در نامه خود اشاره داشته که دولت «نمی‌تواند» این مصوبه را اجرا کند...

گفته می‌شود شایسته‌تر آن است نمایندگان مجلس در ارائه پیشنهادهای خود، نظر دولت را جویا شده و بخصوص عملیاتی بودن یا نبودن پیشنهادها را مد نظر داشت. همین چند روز پیش بود که بهروز نعمتی، سخنگوی هیات رئیسه از ارائه بیش از ۶ هزار پیشنهاد در جریان بررسی لایحه بودجه خبر داده بود. پیشنهادهایی که شاید یک درصد آنها هم عملیاتی نباشد. 

اما گویا برخی نمایندگان در مجلس، قوای مجریه و مقننه را جزایری جدای از هم می‌دانند که بی توجه به چارچوب اختیارات قوا و بویژه امکانات کشور خود را محق می‌دانند هر دخل و تصرفی را در لوایح دولت انجام دهند. البته که کسی منکر نیست این اتفاقات در چارچوب اختیارات نمایندگان است اما نحوه استفاده از این اختیارات قانونی و حد و حدود آن هم مهم است. این بی توجهی به مقدورات به صورت پررنگ‌تر در بررسی لایحه برنامه ششم توسعه دیده شد آنجا که دولت لایحه خود را در ۳۵ ماده تقدیم بهارستان کرد و نمایندگان با ۱۴۴ ماده آن را تحویل دادند یعنی ۱۰۹ ماده به لایحه دولت اضافه کردند تا این سوال به اذهان متبادر شود که این لایحه دولت است یا طرح مجلس! همین نمایندگان هم بتدریج منتقد خواهند بود که چرا مصوبات لایحه بودجه یا برنامه توسعه به طور کامل اجرا نمی‌شود. کما اینکه این سرنوشت دیگر برنامه‌های توسعه هم بوده است. با این وصف خوب بود آقای لاریجانی در کنار جوالدوزی که به دولت زده‌اند، سوزنی هم به همکاران خود در مجلس می‌زدند که تغییر ماهیت لوایح دولت ولو اینکه در چارچوب اختیارات قانون باشد، باز هم کار بجایی نیست.»

***

فرار متهم پرونده بانک سرمایه

رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی پایان جلسه دوم رسیدگی به پرونده گروه موسوم به حسین هدایتی از بدهکاران بانک سرمایه را اعلام کرد و گفت: «یقینی متهم این پرونده با وثیقه آزاد شده بود که متواری شده است. آقای یقینی از متهمان این پرونده که با وثیقه آزاد بود متواری شده و ضمن صدور دستور ضبط وثیقه ۵ میلیاردی دستور دستگیری و جلب متهم صادر شده است.»

این خبر فقط تاسف و تعجب به همراه دارد. تاسف از غفلت دستگاه قضایی و دستگاه‌های امنیتی درقبال یک متهم اقتصادی و تعجب از میزان وثیقه بسیار کم. متاسفانه این اتفاق و اتفاقات مشابه، ناامیدی بسیاری در مردم ایجاد می‌کند و باعث می‌شود ناخودآگاه مردم رفتار قوه قضاییه در قبال متهمان اقتصادی را با رفتار این قوه درقبال متهمان امنیتی مقایسه کنند.

میزان وثیقه تعیین‌شده برای این متهم هم بسیار عجیب است. برای پرونده‌ای که ارقام مطرح‌شده در آن حول و حوش ۵۰۰ میلیارد تومان می‌چرخد وثیقه ۵ میلیاردی به یک شوخی شبیه است.

***

ورود شورای نظارت صدا وسیما به تخلفات رای‌گیری برنامه‌های تلویزیونی

 سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی عضو شورای نظارت بر سازمان صداوسیما در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره اتفاق رخ داده در خصوص ماجرای دو برنامه «نود» و «برنده باش» در جشنواره تلویزیونی جام‌جم که شائبه‌هایی مبنی بر تقلب  و دست کاری در آرای مردمی مطرح کرده است، گفت: این موضوع از جنبه‎های مختلف بررسی خواهد شد و نتیجه آن نیز به شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما ارائه می‌شود.

 نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی افزود: این موضوع ابعاد فنی و حواشی مختلفی دارد که باید همه این موارد در کنار هم به صورت جامع مورد بررسی قرار گیرد.

عضو شورای نظارت بر سازمان صداوسیما اضافه کرد: ما کار خودمان در این خصوص را آغاز کردیم و در بخش‌های مختلف شائبه‎هایی در خصوص این تخلف اعلام شده که همه این موارد باید بررسی شود.

دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم از تشکیل جلسه کمیته فنی دبیرخانه جشنواره در راستای صیانت از آرای مردمی از بامداد جمعه خبر داد و تاکید کرد: براساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شد یکی از شرکت های مجوزدار آی سی تی «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات» در جذب و شمارش آرای مردمی در 24 ساعت منتهی به روز شنبه هفته جاری سهل انگاری کرده و مرتکب تخلف شده است.

البته محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات طی توییتی گفت این تخلف طی سه روز انجام شده است:

حقیقتا این رای‌گیری هم فقط مایه سوال بیشتر مردم شده است. اولا این رای‌گیری چقدر اهمیت داشت که اینگونه شبکه‌های مختلف سینا برای برنامه خودشا ن تبلیغ می‌کردند؟ ثانیا ماجرای این تخلف چیست و چگونه آرای مردم دستکاری شده است؟

***

برخی از اعضای حلقه اصلی روحانی، عضو انجمن حجتیه هستند

حجت الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری، مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی در گفت وگو با انتخاب می گوید: من اصلا این را قبول ندارم که آقای روحانی با رای اصلاح طلبان رئیس‌جمهور شده باشد. اصلا اینطوری نیست. آقای روحانی بعد از رد صلاحیت آقای هاشمی رفسنجانی و اینکه آقای هاشمی گفتند رای من به روحانی است، بالا آمد. والا تا آن وقت دو، سه میلیون بیشتر رای نداشت. این واقعیت است و هرکس می‌خواهد بپذیرد یا نپذیرد. آقای هاشمی رفسنجانی هم به تنهایی او را رئیس‌جمهور نکرد. بلکه مردم از کار شورای نگهبان عصبانی شدند که دیدند آقای هاشمی با آن خدمات، سوابق و عظمت را برای ریاست جمهوری رد صلاحیت کردند یا به تعبیر جدید عدم احراز صلاحیت لذا به دلیل عصبانیت گفتند هرچه آقای هاشمی بگوید عمل می‌کنیم و به آقای روحانی رای دادند. حتی در دور دوم هم دیدید شعارهایی که برای روحانی داده شد چه بود؟ «وصیت هاشمی رای به روحانی» باز هم وصیت هاشمی، روحانی را رئیس‌جمهور کرد. اصلاح طلبان 10 درصد در قضیه بودند. چون اینطوری نبود که هرچه بالاسری‌ها بگویند عمل کنند و در بین خودشان اختلافاتی داشتند. بنابراین اصلا اصل ماجرا را از ذهن مان بیرون کنیم که اصلاح طلبان روحانی را رئیس‌جمهور کردند، بیخود می‌گویند.

مهاجری در پاسخ به این سوال درباره اطرافیان رئیس جمهور که« برخی معتقدند که اینها حتی به جریان انجمن حجتیه منتسب هستند» گفت: بدون اینکه انجمنی بودن خودشان را مطرح کنند و خودشان را به آن عنوان بشناسانند، وجود دارند و هستند. الان یک جریان خطرناک‌تری پیش آمده که البته جدید است. این می‌تواند به همان مطلبی که شما گفتید و من تایید کردم، منضم شود. و آن اینکه اخیرا بعضی از انجمن حجتیه‌ای‌‌های مارک‌دار و سابقه‌دار شروع به سخنرانی در این طرف وآن طرف می‌کنند و در سخنرانی هایشان دقیقا حرفهای گروه مقابل دولت و دلواپسان را در مورد برجام مطرح می‌کنند و اینهایی که هستند می‌گفتند ما در سیاست هیچ دخالت نمی‌کنیم. پایه اصلی انجمن حجتیه عدم دخالت در سیاست بود...با گوش دادن سخنرانی برخی از اینها احساس کردم یک پیوندی بین این دو جریان انجمن حجتیه و مخالفین دولت برقرار شده که می‌خواهند هرطور شده برجام را از بین ببرند، دولت را زمین بزنند و در دولت بعدی سهیم باشند. این خطرناک است....

 مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی درباره اینکه آیا روحانی از این موضوع اطلاع دارد یا خیر می گوید: من از اول این را با خود آقای روحانی هم مطرح کردم ولی ایشان به راحتی از کنارش گذشتند. بعضی از بزرگان کشور هم این مسئله را مطرح کردند ولی عملا گوش ندادند. البته آقای روحانی خودش انجمن حجتیه‌ای نیست ولی برخی از مسئولین ما گرفتار این چیزها می‌شوند.

عناوین مرتبط

۲۳ مرداد ۱۳۹۸پشت پرده فرار متهم اخلال در بازار ارز از کشور/ دلیل دستگیری حسن عباسی/ اختلاف میان نهادهای امنیتی چگونه باید حل شود؟
۲۲ مرداد ۱۳۹۸انتقادات کرباسچی از خاتمی/ کنایه‌های عارف به کارگزاران/ انتقاد روزنامه اصولگرا از شورای نگهبان
۲۰ مرداد ۱۳۹۸پرونده همه‌پرسی روی میز رئیس‌جمهور/ واکنش زیباکلام به اظهارات خاتمی/ اشتباه اصلاح‌طلبان در ائتلاف سال ۹۲ و ۹۶
۱۹ مرداد ۱۳۹۸یک ابهام درباره پرونده طبری/ دفاع عارف از مسکوت ماندن لوایح FATF/ شکست اصلاحات به روایت زیدآبادی
۱۶ مرداد ۱۳۹۸حاشیه‌ای‌ بر موتورسواری زنان/ احمدی‌نژاد و برنامه‌های انتخاباتی اصولگرایان/ انتقاد رهبری از خصوصی‌سازی‌ها
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ماجرای مازیار ابراهیمی و نبود مرجعیت رسانه‌ای/ یک پرسش از شورای نگهبان/ به اسم جوانگرایی، آقازاده‌ها را به مجلس نفرستیم
۱۴ مرداد ۱۳۹۸تاکید حسین مرعشی بر مقاومت در برابر آمریکا/ دستور رئیسی به سازمان بازرسی درباره حجاب/ بهزاد نبوی: اصلاح‌طلبان نمی‌توانند خرج خود را از دولت جدا کنند

دیدگاه کاربران

ناشناس۸۰۵۹۱۷۲۱:۰۹:۳۹ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
اگه جسم تنومند روحانی درحال تیر خوردن باشه جسم نحیف ملت تکه تکه شده و در حال جان دادنه
ناشناس۸۰۶۰۷۵۲۳:۳۵:۲۵ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
چرا همه گیر دادند به روحانی؟ سهم بقیه بخصوص نهادهای غیر دولتی در مشکلات چقدر است؟ آیا اساسا" نقشی در اوضاع مملکت ندارند؟
ناشناس۸۰۶۱۴۰۰۲:۱۲:۰۴ ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
اینها همیشه می اندازن گردن دولت ها
ناشناس۸۰۶۱۵۳۰۴:۲۴:۰۶ ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
خودت چی فکر می کنی؟
ناشناس۸۰۶۲۹۱۰۸:۵۲:۵۱ ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
برای اینکه روحانی شهامت ظریف را نداشت استعفا بده
ناشناس۸۰۶۲۱۲۰۷:۵۱:۵۰ ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
داماد رییس جمهور چکاره است که اظهار نظرش مهم باشه
ناشناس۸۰۵۹۲۶۲۱:۲۲:۰۴ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
ائمه‌ جمعه در سراسر کشور تذکر داده‌اند و می‌دهند، در تریبونی که ائمه جمعه از پشت آن سخن می‌گویند، حرف‌های مردم است که به وسیله ائمه جمعه به مسئولین انتقال داده می‌شود امیدوارم دولت در طی 5 سال گذشته صدای مردم را از نماز جمعه شهرها شنیده باشد.
ناشناس۸۰۵۹۳۰۲۱:۲۳:۰۱ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
هزینه عوارض شهری و پسماندها نسبت به سال گذشته 2 برابر شده است. این نشان می‌دهد دولت، شورای شهر و شهرداری مسببان اصلی رشد تورم در جامعه‌اند. زیرا خودشان تعرفه‌ها را دو برابر گران کرده‌اند. درحالی که خودشان مدعی هستند که تورم حتی از 50 درصد پایین‌تر است.
ناشناس۸۰۶۰۷۲۲۳:۳۲:۳۳ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
خدایا داد و داد و داد از این شهرداری تهران بدجوری بجان مردم و کسبه افتاده اند ......
ناشناس۸۰۵۹۳۲۲۱:۲۳:۳۸ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
به یک باره قیمت قند و شکر به شدت افزایش پیدا کرد و در بازار به سختی می‌توان قند یا شکر پیدا کرد.
ناشناس۸۰۵۹۳۵۲۱:۲۴:۰۹ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
خدا را شکر که استعفای ظریف نتوانست سفر بشار اسد به کشورمان را در حاشیه ببرد و دیدیم که خبر این سفر در صدر اخبار رسانه‌های بین‌المللی قرار داشت.
ناشناس۸۰۵۹۳۶۲۱:۲۴:۴۵ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
مجمع تشخیص مصلحت نظام در صورت رد معاهدات استعماری پالرمو و CFT سربلند از این آزمون بیرون می‌آید و اعتبار خودش را حفظ خواهد کرد.
ناشناس۸۰۵۹۵۱۲۱:۳۸:۴۸ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
چندی پیش سخنی از ادیب بزرگ روس بلکه ادیب بزرگ جهان لئو تولستوی را خواندم و یا شنیدم که گفته : بزرگترین سرمایه های بزرگ هر کشوری دولتمردان و رجال سیاسی آن کشور هستند !! ... پس اگر این سخن جناب تولستوی راست و درست باشد برای تمام رجال های سیاسی کشور مان در سه قوا و زیر مجموعه هاشان آرزوی موفقیت روز افزون از در گاه خداوند داریم
ناشناس۸۰۵۹۶۳۲۲:۰۰:۲۲ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
مگه دیگه اصلا نظر دادن توجیه داره .حتی اگه بالا سر هر کی یکی باشه باز کارها درست نمیشه .اوضاع خیلی تلیده
ناشناس۸۰۵۹۷۳۲۲:۱۴:۳۹ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
بعنوان کسی که به اصلاح طلبان رای دادم واقعا امیدوارم هرچه زودتر برن کنار تا این بازی مسخره اصلاح طلب و اصولگرا تموم بشه.
ناشناس۸۰۶۰۱۷۲۲:۵۰:۵۲ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
واقعا متاسفم برای برخی فوتبالیست‌ها و هنرمندانی که به جای الگو شدن برای جوانان در امر قانونگرایی به نماد قانون‌ستیزی و بی‌ادبی تبدیل شده‌اند. مسئولیت برخورد با سلبریتی‌های بی‌سواد، قانون‌شکن، بی‌نزاکت، و... با چه مرجعی است؟ مگر خون این‌ها از بقیه مردم رنگین‌تر است که هر غلطی خواستند بتوانند انجام دهند؟
ناشناس۸۰۶۰۱۸۲۲:۵۱:۱۸ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
از سوی هر سه قوه باید با پدیده ازدواج سفید مبارزه و برخورد بشود همان گونه که برای تامین بهداشت طبی جامعه هزینه می‌شود برای مبارزه با این منکر خانواده‌سوز و ضد بهداشت روانی جامعه نیز صرف هزینه لازم است.
ناشناس۸۰۶۰۳۸۲۳:۰۳:۱۱ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
در مملکتی که مردم صبح اصولگرا هستند و عصر اصلاح طلب امید به بهبود شرایط طنز بزرگی است.
ناشناس۸۰۶۱۳۲۰۱:۴۷:۱۲ ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
خودکرده را تدبیر نیست دولت بی تدبیر

پربحث‌های امروز

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 3. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 4. آیا حذف پراید در شرایط فعلی شدنی است؟

 5. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 6. حقوق مزدک میرزایی در شبکه اینترنشنال  

 7. دولت فرصت «وزارت گردشگری» را از دست ندهد

 8. «جوانمرد قصاب» کیست؟ + تصویر

 9. افشاگری بنگر از مرگ هادی نوروزی

 10. رو در رو شدن جنگنده‌های ایرانی و آمریکایی  

 11. بزرگ‌ترین عملیات پهپادی یمن در خاک عربستان/ حمله پهپادها به مراکز حساس نفتی و پالایشگاه‌ها

 12. سرنوشت نامعلوم ۲هزار سپرده بالای یک میلیارد تومان موسسه ثامن‌الحجج/ سپرده گذاران: پولمان را نمی دهند

 13. کدام مسئولان برای نجات نجفی به خانه اولیای‌دم رفتند؟

 14. شیخ زکزاکی در فرودگاه نیجریه بازداشت شد

 15. نصرالله: اعلام جنگ علیه ایران، اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است

 16. کاهش ترافیک تهران پس از حذف زوج یا فرد + نمودار

 17. فساد مالی عجیب و غریب سازمان یافته  

 18. آخرین خبر از نفتکش گریس

 19. خط قرمز انتقاد از قوه قضائیه  

 20. ثبت رضایت‌نامه بدون قیدوشرط برای بخشش «نجفی»

 21. چطور کسی تخلفی به بزرگی باستی هیلز را ندید؟  

 22. هجمه علیه وزیر کار به خاطر شفافیت / فشار برخی اعضای ستاد روحانی به شریعتمداری

 23. جزئیات جدید درباره ثبت‌نام متقاضیان کارت سوخت

 24. ایزی مارکت، اتفاق خوبی که باید تمام فعالان حوزه شبکه از آن با خبر شوند

 25. نخبه مازندرانی با تولید ادوات کشاورزی مانع خروج ارز از کشور می‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 2. غلامی: صرفا به خاطر صندلی خالی دکتری، نمی‌توان دانشجوی فاقد صلاحیت علمی پذیرش کرد

 3. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

 4. اعلام جزییات تازه از دلایل بازداشت پوری حسینی

 5. گم شدن یک ایستگاه مترو در پایتخت + جزییات

 6. حسام الدین آشنا: ظریف هنگام حمله چندان هم ظریف نیست

 7. دولت‌ها ؛ آینده فروشی و پیش‌خور کردن منابع نسل های بعد

 8. ترامپ می‌خواهد بزرگترین جزیره جهان را از دانمارک بخرد

 9. کره‌شمالی دو شلیک دیگر به سمت دریا انجام داد

 10. تورم مقابل حذف صفر پول می‌ایستد؟

 11. خرازی: برای گفتن حرف حق آبرو دادیم و بی‌احترامی شنیدیم

 12. اقتدار یعنی برخورد با رانت‌خواران/ مردم درباره نجفی و خانواده میترا استاد، قضاوت نکنند/ عملکرد ظریف در برجام، مثبت بود؟

 13. امحای 8.5 تن تخم مرغ احتکار شده فاسد

 14. اولین تصاویر حزب‌الله از حمله به ناوچه رژیم صهیونیستی در جریان جنگ ۳۳ روزه

 15. والدین مطلقه‌ای که قصد ازدواج مجدد دارند، بخوانند

 16. آمریکا خدمه نفتکش گریس ۱ را تحریم می‌کند

 17. برچسب زنی به بیماران ایدز دیگر کافی است

 18. ۱۳ دانشگاه ایرانی در جمع هزار دانشگاه برتر دنیا

 19. جرمی کوربن رسما خواستار برکناری بوریس جانسون شد

 20. نماینده CNN در ایران درگذشت

 21. به جای مبارزه با مظاهر فساد به سراغ ریشه‌ها برویم

 22. پمپئو ایران را تهدیدی برای لبنان معرفی کرد

 23. حذف چهار صفر در وضعیت اقتصادی فعلی به صلاح نیست

 24. روایت رسانه‌های پاکستان از آزادی گریس ۱ و سرخوردگی آمریکا

 25. چه خبر از ابراهیم حاتمی‌کیا؟

پربحث‌های هفته

 1. فرار ناوچه انگلیسی از دست شناوران سپاه پاسداران  

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 4. اي كاش ظريف زودتر تحريم مي‌شد!

 5. ماجرای بی‌حجابی در مترو و حواشی آن؛ نظر مردم چیست؟

 6. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 7. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 8. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 9. توضیحات نیروی هوایی ارتش درباره درگیری و تیراندازی مرگبار در بیشه‌کلا

 10. تعرض به یک دختربچه در بیمارستان شیراز

 11. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 12. چرخش ظریفانه از برجام!...

 13. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 14. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 15. فرصت جدید جلب احترام جهاني برای نیروی دریایی ايران

 16. جزئیاتی از دیدار مهم قالیباف و رهبر انقلاب  

 17. قائم‌مقام شبکه سه: شاملو ضدیت آشکار با دین دارد/ شجریان هم جرأت نمی‌کند به شاملو اعتراض کند

 18. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 19. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 20. اما و اگرهای تحریم ظریف

 21. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 22. دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

 23. اتمام حجت نیروی انتظامی با سلبریتی‌های بدحجاب

 24. حضور رژیم صهیونیستی در ائتلاف دریایی علیه ایران بازی با آتش است

 25. طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی و شکستن انحصار پزشکی

پربحث‌های امروز

 1. دولت فرصت «وزارت گردشگری» را از دست ندهد

 2. توضیح وزیر کشور درباره باز شدن مرز خسروی

 3. واکنش علی مطهری به انتقاد تند آیت‌الله یزدی از آملی لاریجانی

 4. آمریکا آبرویی برای حقوق بین الملل باقی نگذاشته است

 5. متن نامه لاریجانی به روحانی درباره ابلاغ تشکیل وزارت میراث فرهنگی

 6. ژاپن برای روابط با ایران اهمیت زیادی قائل است

 7. وزیر کشور عراق وارد تهران شد

 8. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 9. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 10. هشدار جانشین فرمانده‌کل سپاه به دشمنان

 11. طرح تشکیل یک استان جدید اعلام وصول شد

 12. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 13. سرلشکر باقری: تحریم را به فرصت تبدیل کرده‌ایم

 14. بروجردی: آمریکا باید تحریم تسلیحاتی شود

 15. رئیس مجلس تشکیل وزارت میراث فرهنگی را به رئیس جمهور ابلاغ کرد

 16. واکنش کواکبیان به صحبت‌های آیت‌الله یزدی

 17. جزئیات جلسه فتاح و رئیسی  

 18. سوال از وزیر اطلاعات درباره مازیار ابراهیمی  

 19. جدول تازه‌ترین قیمت تلفن همراه در بازار

 20. تحقیر آمریکا و دوستانش در برابر ایران

 21. رئیس‌جمهور موظف به ارائه برنامه وزرا ظرف دو هفته پس از تحلیف شد

 22. لاریجانی: آمریکا با استیصال آخرین تیرهای شکسته خود را رها می‌کند

 23. اسامی ۱۶ نماینده تأخیرکننده جلسه مجلس

 24. سراج: پیگیری دستگاه قضا منجر به استعفای پوری‌حسینی شد

 25. وزیر کشور: باید کاری کنیم که مردم دغدغه آزادی و عدالت نداشته باشند

پربحث‌های دیروز

 1. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 2. حسام الدین آشنا: ظریف هنگام حمله چندان هم ظریف نیست

 3. خرازی: برای گفتن حرف حق آبرو دادیم و بی‌احترامی شنیدیم

 4. اقتدار یعنی برخورد با رانت‌خواران/ مردم درباره نجفی و خانواده میترا استاد، قضاوت نکنند/ عملکرد ظریف در برجام، مثبت بود؟

 5. اس ۳۰۰ ایرانی آماده تحویل به نیروهای مسلح شد

 6. امام جمعه مشهد: به دنبال پیدا کردن مقصر در برجام نیستیم

 7. ایران چهار عنوان مسابقات نظامی جهان را در چین کسب کرد

 8. سفیر انگلیس: قانون درباره گریس 1 روشن است

 9. امام جمعه موقت تهران: قاچاق و فساد باید جهادگرانه حل شود

 10. رئیس قوه قضائیه: پایان عمر مفسدان فرا رسیده

 11. ظریف: این حقیقت را که توقیف نفتکش صد درصد نامشروع بوده، نمی‌توان تغییر داد

 12. لایحه‌ سازمان‌های مردم نهاد در راه مجلس /۶۷ درصد سازمان‌های مردم نهاد کشور فعال هستند

 13. عبور از تحریم‌ها از مسیر تقویت شرکت‌های دانش بنیان می‌گذرد

 14. مشکلات بدون همراهی مردم حل نمی شود/تولید انرژی با آزاد شدن ظرفیت مردم

پربحث‌های هفته

 1. اي كاش ظريف زودتر تحريم مي‌شد!

 2. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 3. چرخش ظریفانه از برجام!...

 4. جزئیاتی از دیدار مهم قالیباف و رهبر انقلاب  

 5. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 6. اما و اگرهای تحریم ظریف

 7. حضور رژیم صهیونیستی در ائتلاف دریایی علیه ایران بازی با آتش است

 8. ناتوانی ۳۰ ساله دولت‌ها از مالیات‌ستانی؛ «دولتی بودن» یا «بی‌دولتی»؟ مساله این است...

 9. ظریف: فشار آمریکا به ایران به دلیل قوت و قدرت ایران است نه ضعف

 10. شهردار خرم‌آباد دستگیر شد

 11. حسن عباسی بازداشت شد

 12. بحران خصوصی سازی و واگذاری شرکت‌های دولتی/ تصمیم درست چه زمانی گرفته خواهد شد؟

 13. زیباکلام: اصلاح‌طلبان دست راستشان به دست چپشان می‌گوید چه کار کنیم

 14. حسین فریدون پنجم شهریور محاکمه می‌شود

 15. حاجی‌دلیگانی: همه می‌دانند که جریان اصلاحات مقصر اوضاع فعلی است/ نمی‌توانند مردم را فریب دهند

 16. انتقادات کرباسچی از خاتمی/ کنایه‌های عارف به کارگزاران/ انتقاد روزنامه اصولگرا از شورای نگهبان

 17. روند رسیدگی به پرونده اکبر طبری چگونه است؟

 18. عباس سلیمی نمین داغ دار فقدان دخترش شد

 19. حسام الدین آشنا: ظریف هنگام حمله چندان هم ظریف نیست

 20. حاجی‌دلیگانی: میلیاردها دلار ذخایر ارزی با تصمیم جهانگیری حیف‌ومیل شد

 21. یک ابهام درباره پرونده طبری/ دفاع عارف از مسکوت ماندن لوایح FATF/ شکست اصلاحات به روایت زیدآبادی

 22. دولت فرصت «وزارت گردشگری» را از دست ندهد

 23. تحلیل کیهان از بازداشت حسن عباسی

 24. حسین الله‌کرم: تلاش می‌کنیم بدون تماس یا درگیری لفظی به بدحجاب‌ها تذکر دهیم

 25. پرونده همه‌پرسی روی میز رئیس‌جمهور/ واکنش زیباکلام به اظهارات خاتمی/ اشتباه اصلاح‌طلبان در ائتلاف سال ۹۲ و ۹۶

آخرین عناوین