سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران؛ ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

گروه سیاسی الف،   3970923098 ۳۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: نماز جمعه تریبونی است که باید در آن خدمات حکومتی ها به مردم توضیح داده شود تا مردم سوء ظن پیدا نکنند.

به گزارش ایرنا، حسن رحیم پور ازغدی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران در مصلی تهران به مناسبت سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی، به دو قرائت از نماز جمعه اشاره کرد و افزود: نماز جمعه محمدی، علوی و انقلاب اسلامی با بقیه نماز جمعه ها متفاوت است. نماز جمعه تریبونی است که باید خدمات حکومتی ها به مردم توضیح داده شود تا مردم، سوءظن پیدا نکنند و مسئولان به جای پاسخگویی به برخی مفاسد نباید کاری کنند که اینگونه مسائل به کل سیستم و مسئولان تعمیم داده شود.

وی ادامه داد: در نماز جمعه به جای پاسخگویی، ناهیان از منکر، صاحبان حق، مظلومان و مستضعفان را متهم به تشویش اذهان عمومی، تضعیف نظام و ضد انقلابی گرایی نکنند و رهبری را پاسخگوی کارکرد چند میلیون کارمند و کارگزار حکومت در سه قوه نکنیم. وی با اشاره به قرائت بی خطر از نماز جمعه، گفت: نماز جمعه ای که دهه به دهه مخاطبانش را نتواند کمی و کیفی تجدید کند و با جامعه نتواند جوان شود، نماز جمعه ای است که در متن مشکلات، مطالبات و بدهی های اجتماعی مانده است، نماز جمعه ها نباید تبدیل شوند به تریبون تکرار و مکررات و کلی گویی بی فایده یا کم فاید، برخی نماز جمعه های ما این طور هستند و برخی نیستند.

رحیم پور ازغدی افزود: بین دو قرائت از دو نماز جمعه مراقب باشیم سراغ کدام طرف می رویم، نماز جمعه محل طرح مشکلات اجتماعی آن هم با راه حل اسلامی و انقلابی است. نباید بگذاریم کارگر بی کاری که قربانی اقتصاد است، بی جواب بماند. بلکه باید پناهگاهش نماز جمعه باشد. وی ادامه داد: خدمات و اشکالات مدیریت های حکومتی، حوزه و دانشگاه، باید در نماز جمعه شفاف، منطقی و اخلاقی، مطرح شود. حوزه، دانشگاه و مدیریت ها باید شجاع و مسئولیت پذیر باشند و قصور خود را بپذیرند، باید حکومت شفاف باشد، رهبری در یکی از مباحث درسی اخیر خود اعلام کردند تابع منطق امیرالمونین هستیم. تمام نهادهای حکومت در سه قوه و تمام نهادهایی که به طور خاص منصوب رهبری هستند، باید به لحاظ اقتصادی و مدیریت کاملا شفاف و مسئولیت پذیر باشند.

رحیم پور ازغدی گفت: اینکه چقدر پول، قدرت و اختیارات در دست شما بوده و چه مسئولیت هایی برای شما تعریف شده و چه کرده اید، یکی از این نهادها هم شورای عالی انقلاب فرهنگی است و این شورا هم باید پاسخگو باشد که در راس آن رئیس شورا که همیشه رئیس جمهوری است، باید پاسخگو باشد. دبیرخانه و اعضای حقوقی شورا پاسخگوی مسئولیت و اختیاراتی که دارند و اعضای حقیقی نیز باید پاسخگوی مواضعی که گرفتند و مواضعی که باید می گرفتند و نگرفتند، باشند.

وی تاکید کرد: همه باید جواب دهند که آیا در دوره مسئولیت به خودتان رسیدند یا به مردم و محرومان، رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد که هست، نباید رهبری پاسخگوی کوتاهی های ما در نهادها در رسانه ها، رسانه ملی، نماز جمعه و سایر نهاهای حکومتی باشد. از جمله کوتاهی ها و قصورهایی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی به خصوص از سوی سران سه قوه و کسانی که مسئولیت حقوقی دارند، صورت می گیرد. این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: نماز جمعه انقلاب اسلامی، نماز جمعه امیرالمومنین است که خانمی به نام «سوده» از شهرستان خود می آید سر نماز جمعه، جلوی امیرالمومنین، زانو می زند و قبل از شروع نماز می گوید، یا امیرالمومنین اول به سوال من جواب بده و بعد نماز بخوان، مسئول شما در شهر ما آدم خشن و بی ادبی است و حق الناس را رعایت نکرده و پاسخگو نیست، امیرالمومنین قبل از خواندن نماز و گرفتن توضیح از مسئولان، وقتی از سخن این زن مطمئن می شود، نامه عزل آن مسئول را به آن زن می دهد و می گوید این نامه را به فلانی بده و بگو از پشت میزت بلند شو، این نماز و مدیریت علوی است.

رحیم پور ازغدی افزود: به روح مقدسی که در نسل جوان و سوم انقلاب و این جمهوری مظلوم جوانه می زند، احترام بگذارید، انتقاد را سرکوب نکنید، آزادی بیان و نهی از منکر و امر به معروف حکم شرعی، حکم الله، حق الناس و نیاز قطعی است، هزار سال غربت اسلام و مظلومیت شیعه را از یاد نبریم، با شتاب و بی فکر حرف نزنیم، بلکه باید یکدیگر را پیدا کنیم و با هم حرف بزنیم و حرف یکدیگر را بشنویم. نماز جمعه زنده جریان خون را در رگ های جامعه زنده نگه می دارد.

وی ادامه داد: بار سنگینی را از دهه 50 و 60 کشیدیم، استخوان های ما درد می کند، این رسالت باید به شانه فرزندان و نسل جدید منتقل شود، همه برای مردن به دنیا آمدیم؛ به جز اسلام و انقلاب، همه ما فرع هستیم و اسلام اصل است همه ما ذلیل و اسلام عزیز است و باید عزیز بماند ما می رویم اما اسلام می ماند باید فدا شویم و انقلاب بماند و نباید بگذاریم کسانی که به اسلام و مسئولیت ها آویزان شده اند، اسلام را فدای موقیعت خودشان کنند. رحیم پور ازغدی اضافه کرد: باید از نماز جمعه مراقبت کنیم تا عقیم، غیرمردمی و کلیشه ای نشود، نماز جمعه باید حلقه وصل دولت و مردم باشد، این جا تریبون است باید دوطرفه باشد. دادگاه اخلاقی، حق اللهی و حق الناسی است، نماز جمعه جای تکرار کلیات بی اثر نیست، محل پاسخ به ابهامات، شبهات و اشکلات جدید است نه تکرار مکررات.

وی ادامه داد: این جا تریبون پاسخگو کردن روسای سه قوه و معاونان، دولتی و غیردولتی ها است؛ محل شفاف سازی بیت المال است که از کجا می آید و کجا صرف می شود و اینکه هر کسی به اندازه اختیارات و مقدار پولی که دستش است، باید پاسخگو باشد. نماز جمعه سلاح روز را در دست می گیرد و امام جمعه برای امر به معروف و نهی از منکر، بازخوانی ارزش های توحیدی، عدالت اجتماعی و رصد کردن ساده زیستی ملازمان بیت المال که نشود بیت الحال است. نماز جمعه تریبونی است برای پاسخگو کردن دانشگاه ها که چقدر خرجتان شده و چه فایده ای به حال این ملت دارند و کدام یک از مشکلات جامعه را به روش علمی حل کرده اند.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه گفت: نماز جمعه محلی برای پاسخگو کردن حوزه ها است، مدیریت حوزه های علمیه، مدرسان، تا مراجع تقلید همه باید پاسخگوی مسئولیت های معرفتی خود باشند. دوره کلیات و مکررات گذشته است. باید عبور کنیم از این عصر و باید در متن جامعه باشیم؛ جامعه رفت و شما جا مانده اید، دوران استثنایی تشیع است و شما در دنیا و آخرت مسئول هستید که چرا از دشمنان ملت عقب ماندید، بسیاری از سنگرهای فقهی و معرفتی خالی مانده است.

رحیم پور ازغدی تاکید کرد: فیضیه مظلوم باید پرچمدار آگاهی، عدالت و فقاهت زنده باشد، به گفته امام راحل (ره) باید مراقب خطر نفوذ در حوزه تا حد مرجع سازی باشیم. امام این صحبت را هم در وصیت نامه خود کرده اند و هم بارها قبل از آن از نجف تا قم و قم تا نجف گفته اند، مرجع پاپ نیست، مرجعیت نمایشی و ارثی نیست حوزه محافظه کار و روحانیت بی درد، روحانیت شیعه علوی نیست. وی ادامه داد: تمایل به اشراف گرایی خیانت به روحانیت شیعه است، عده ای معدود به جای کل حوزه و روحانیت پاسخ سئوالات و شبهات را می دهند. نماز جمعه باید قلب تپنده جامعه باشد که به مردم امید دهد و دشمنان مردم را مایوس کند، مغز بیدار جامعه باشد برای مشکلات مادی، معنوی، اخلاقی و عملی مردم مدام راه حل بدهد.

رحیم پور ازغدی گفت: امام جمعه باید در کنار کارگر محرومی که قربانی اقتصاد شده یا قربانی خصوصی سازی های بی حساب و کتاب و بی نظارت شده است، بایستد. هیچ امام جمعه ای نباید به کارگری که بیکار شده و خانواده اش گرسنه مانده، آن هم به دلیل نظارت غلط در مساله خصوصی سازی، بگوید اینها به نماز جمعه چه ربطی دارد، بروید حرف هایتان را در جای دیگر بزنید. وی افزود: تشریفات در نماز جمعه حرام است، در صف اول نماز جمعه جلوی دوربین نشستن فضیلت نیست. امنیت 99 درصد مسئولان در خطر نیست و احتیاج به محافظ و تشریفات ندارند، امنیت اسلام در خطر است. پاویون و وی آی پی نشین ها در سراسر کشور مضر به حال جمهوری اسلامی هستند.

رحیم پور ازغدی ادامه داد: مسئولان صالح و خدمتگزار در نماز جمعه بیایند و به انتقادات، شبهات و شایعات پاسخ دهند تا قربانی برخی مسئولان نشوند، مدیرانی که دروغ گفتند، وعده، امید و ترس های دروغ در دل ملت پروراندند و صداقت، شفافیت، شجاعت و مسئویت پذیری نداشتند، باید در این محفل مقدس به صراحت مورد خطاب و نهی از منکر قرار گیرند، نهضت نهی از منکر و امر به معروف را در فیضیه، قم، دانشگاه، جامعه و نماز جمعه سرکوب نکنید، عزل و نصب ها باید در نماز جمعه در سه قوه زیر ذره بین برود. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در توضیح وظایف و اختیارات این شورا گفت: تعداد جلسات شورا در این دوران به شدت کاهش یافته و رکورد پایین ترین مصوبات در این سه سال اخیر بوده است. این درحالی است بعد از تصویب مصوبه ای در شورای انقلاب فرهنگی، باید مراحل اجرا را طی کند و اگر کسی حرفی برای گفتن دارد، باید در جلسات شورا حرف های خود را مطرح کند.

رحیم پور ازغدی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی ابزار اجرایی ندارد. همچنین اشخاص بالادستی اهداف نورانی دارند اما حلقه وصل در اسناد پایین دستی وجود ندارد. وی با اشاره به تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1363، گفت: رهبری گفتند هم دولت و هم مسئولان موظفند به فرهنگ عمومی مردم توجه کنند. رهبر معظم انقلاب در سال 1390 فرمودند که وظایف شورا دایره وسیع تری از دانشگاه و آموزش و پرورش است و موظف است در حوزه فرهنگ کل جامعه پاسخگو باشد. رحیم پور ازغدی ادامه داد: ایشان فرمودند وظیفه شورای عالی انقلاب فرهنگی تنها سیاست گذاری نیست، بلکه طراحی شیوه های اجرایی تصمیم ها در حوزه استراتژیک وظیفه دیگر اینها است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص وظایف این شورا گفت: این شورا وظیفه دارد که سیاست ها و برنامه ریزی های علمی و فرهنگی را تدوین و کارآمد کند و مدیریت کلان کل دستگاه های آموزشی، پژوهشی، هدایت و ساماندهی آن و برنامه ریزی برای مقابله مبتکرانه با تحریم است اما برای اجرای اینها باید اختیاراتی به این شورا داده شود. رحیم پور ازغدی ادامه داد: رصد مستمر تحولات در برنامه های توسعه علم و فرهنگ، ارزیابی برنامه های علمی و فرهنگی، مدیریت برنامه های توسعه علمی و فرهنگی و سیاستگذاری و برنامه ریزی کلان برای وحدت حوزه و دانشگاه از دیگر وظایف این شورا است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

محمد قاسمی۶۷۵۶۵۰۱۶:۰۲:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۲۳
مگر امثال رحیم پور بتونن صحبت کنن دو جناح و دور قاب چیناشون اجازه انتقاد رو نمیدن این راه برای رفورم ارام مناسبه
ناشناس۶۷۵۸۷۸۱۹:۵۳:۲۶ ۱۳۹۷/۹/۲۳
جناب پور ازغدی لطفا یک سخنرانی متقن و محکم هم راجع به سخنان خانم سلحشوری که فرمودند چادر باعث ارتوروز گردنشون شده و حجاب چادر را زیر سوال بردند بفرمایید بنحوی که همه رسانه ها منتشر فرمایید
ناشناس۶۷۶۰۲۷۰۰:۰۱:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۲۴
مگر ایشان ارتوپد و یا متخصص مفصل و استخوان هستند؟
حمیدرضا۶۷۶۱۸۳۰۹:۱۰:۲۶ ۱۳۹۷/۹/۲۴
اگه صحبت کنن شما مشکلتون حل میشه؟ کاش همه مشکلاتمون اینجور مسائل بود.
ناشناس۶۷۵۹۰۲۲۰:۲۷:۵۲ ۱۳۹۷/۹/۲۳
استاد گرامی اقای پور ازغدی تز و دکترین و زیر بنای فکری مسولان در کشور این شده که اگر ما ندزدیم هستند زرنگتر از ما که بدزدند پس ما می دزدیم که اقایانی که فکز می کنند خیلی زرنگند ندزدند این دور و تسلسل باطل در کشور حکمفرما شده و اثار ان بر جامعه اثر کرده
ناشناس۶۷۵۹۶۸۲۲:۲۴:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۲۳
خیلی فلسفی و زیبا واقعیت را بیان فرمودید
ناشناس۶۷۵۹۳۵۲۱:۲۳:۵۰ ۱۳۹۷/۹/۲۳
اسلام محمدی واقعی دین ساده زیستی و پاکی و سادگی است اسلام محمدی دین اجبار و دستور و ارعاب نبوده و نیست ، اسلام محمدی واقعی دین تفکر و واقع بینی و اعتدال و رحمت و مرحمت است اسلام محمدی دینی است که بموقع صبر میکند بموقع دفاع میکند و بموقع جهاد میکند و بموقع نیز صلح میکند ، اسلام محمدی موقعیت زمان و مکان و جهان را درک میکند و تصمیم گیری میکند اسلام محمدی دین جناحگرایی و باند بازی و گروه گرایی نبوده و نیست اسلام واقعی دین جمع اوری ثروت و تکاثر نیست و نخواهد بود اسلام واقعی دین تجمل و اشرافیت و کاخ و کاخ نشینی نیست که نیست که نیست اسلام محمدی یعنی مسئولش باید در میان مردم و با مردم باشد همین صف اول نماز جمعه تان را ببینید چه کسی میتواند بیاید دردش را به کسی بگوید
ناشناس۶۷۵۹۷۳۲۲:۳۰:۵۱ ۱۳۹۷/۹/۲۳
ببینید عدالت تا به کجا رعایت شده بانکی با زیان 11 هزار میلیارد تومانی تنها یک قلم پاداش مدیرانش در هر سال پا اشی برابر با 6 ماه حقوق هر مدیر پرداخت شده است در حالی که بسیاری از واحد های تولیدی تعطیل و یا کارگزان بسیاری از واحد های تولیدی هماندحقوق یک میلیون دویست هزار تومانی اداره کار را نگرفتند
ناشناس۶۷۵۶۶۶۱۶:۱۶:۱۷ ۱۳۹۷/۹/۲۳
شعار شعار و دوباره شعار اما دریغ از بک جو عمل
مجید۶۷۶۸۷۶۱۵:۰۴:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۲۴
عمل نمی خواهیم . بهترین کار اینها این است که هیچ کاری نکنند .
ناشناس۶۷۵۶۶۹۱۶:۲۱:۱۷ ۱۳۹۷/۹/۲۳
خودش هم کلی‌گویی کرد باز.
ناشناس۶۷۵۶۸۳۱۶:۳۷:۵۳ ۱۳۹۷/۹/۲۳
ازغدی ، زبان گویای ملت....بدون هیچ شواف و ژست شبه روشنفکری
ناشناس۶۷۵۶۹۰۱۶:۵۰:۰۲ ۱۳۹۷/۹/۲۳
آقای رحیم پور، شما که طرفدار شفافیت هستی و میگی رهبری به نوبه خود پاسخگوی اختیارات خود بوده، لطفا یک گزارش عمومی از نحوه هزینه کرد و دخل و خرج بنیاد مستضعفان و آستان قدس و ... به مردم نشان بده!
ناشناس۶۷۵۹۰۸۲۰:۳۸:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۲۳
جااب اینه که یکبار هم نرفتی ببینی استان قدس چند بار گزارش داده و....برو سایتش ببین. ولی دولت دو ساله مردم رو در حقوق نجومی و قراردادخارجی و ثبت و اعلام حقوق مسیولان و وزرا سرکار گذاشته
ناشناس۶۷۵۶۹۱۱۶:۵۱:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۲۳
آقای ازغدی، اساس شورای انقلاب فرهنگی مورد قبول اصلاح طلبان نیست. دانشگاهها و آموزش و پرورش که توسط این عزیران در حال مدیریت است. در خصوص فرهنگ نیز که گفتند خودش هر جور می خواهد برود جلو. ما مسئول عاقبت مردم نیستیم. بنابراین جلسه برای چه چیز تشکیل تشکیل شود؟
پیر پالان دوز طرقبه و حومه۶۷۵۷۰۴۱۷:۰۳:۰۹ ۱۳۹۷/۹/۲۳
وقتی مولی علی با ان عظمت اتش را به خود نزدیک میکنند و به برادرشان که زیاده از بیت المال می خواستند می گویند از اتش جهنم ترس دارم لذا مسولان محترم کشور بدانید از شما راجع به عدم عدالت در جامعه خواهند پرسید
فیروزکلادشت سر۶۷۵۷۱۲۱۷:۱۰:۳۱ ۱۳۹۷/۹/۲۳
این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: نماز جمعه انقلاب اسلامی، نماز جمعه امیرالمومنین است که خانمی به نام «سوده» از شهرستان خود می آید سر نماز جمعه، جلوی امیرالمومنین، زانو می زند و قبل از شروع نماز می گوید، یا امیرالمومنین اول به سوال من جواب بده و بعد نماز بخوان، مسئول شما در شهر ما آدم خشن و بی ادبی است و حق الناس را رعایت نکرده و پاسخگو نیست، امیرالمومنین قبل از خواندن نماز و گرفتن توضیح از مسئولان، وقتی از سخن این زن مطمئن می شود، نامه عزل آن مسئول را به آن زن می دهد و می گوید این نامه را به فلانی بده و بگو از پشت میزت بلند شو، این نماز و مدیریت علوی است. اقای ازغدی امیرمومنان ع کجا اینها کجا ؟ من نمیگویم بروم جلوی رهبری انتقاد کنم همین خطیب جمعه اقای خاتمی بنظرت اول اینکه نمیشه 100متر مانده بطرفش رفت دوم اینکه با ماشین تا دم محراب جمعه میارند وباماشین میبرندش کی میتونه انتقاد کنه بعدشم کدام شخص مثل امیرمومنان ع نامه عزل فلان مسئول را میدهد دست منتقد؟ سوما خود شخص منتقد سر ازناکجاآباد درمیارد لطفا برای احساسی کردن نمازجمعه وخوشایند نمازگزاران حرفهای نقدفعلی بزنید ازائمه معصومین برای رنگ ولعاب سخنرانیهای خود قرض نگیرید
ناشناس۶۷۵۷۲۴۱۷:۲۲:۱۸ ۱۳۹۷/۹/۲۳
سه راهکار نجات هر کشور شفافیت، آزادی رسانه‌ها، پاسخگو بودن
پاکنژاد۶۷۵۷۵۸۱۷:۵۸:۴۶ ۱۳۹۷/۹/۲۳
کو گوش شنوا در لایه های حکومت همه در جایگاه اطلاع رسانی هستند ولی بر طرف شدن معضلات و مشکلات راه درازی دارد که قابل تامل است.
ناشناس۶۷۵۷۸۱۱۸:۳۳:۵۱ ۱۳۹۷/۹/۲۳
تریبون تکرار و کلی گویی از موقعی شروع شد که نماز جمعه تریبون یک جریان خاص شد
ناشناس۶۷۵۹۲۳۲۰:۵۵:۱۴ ۱۳۹۷/۹/۲۳
شما برید همون دولت و مجلس تونو جمع کنید تریبون نماز جمعه تون پیشکشتون
ناشناس۶۷۵۷۸۶۱۸:۳۵:۳۲ ۱۳۹۷/۹/۲۳
مطلب کلی که از این سخنان دستگیر آدم میشه، دعوت به دخالت هرچه بیشتر در زندگی مردم است
ناشناس۶۷۵۷۸۷۱۸:۳۵:۵۱ ۱۳۹۷/۹/۲۳
از حجاب اجباری هم میشه انتقاد کرد عایا؟
ناشناس۶۷۵۸۰۷۱۸:۴۵:۰۵ ۱۳۹۷/۹/۲۳
فقط داشتم فکر می‌کردم که اگر همین حرفها را عباس عبدی یا سعید حجاریان زده بود چی می شد؟!!
ناشناس۶۷۵۸۲۳۱۸:۵۳:۵۶ ۱۳۹۷/۹/۲۳
فکر کنم زمان حذف ازغدی فرا رسیده چون از خط قرمز عبور کرده و از اختیارات و مسئولیت رهبر حرف زده .
ناشناس۶۷۶۰۱۶۲۳:۴۴:۳۸ ۱۳۹۷/۹/۲۳
حرف جدیدی نزده، خود رهبری هم بارها همین حرفها را زده اند
ناشناس۶۷۹۸۱۸۱۲:۱۱:۰۹ ۱۳۹۷/۹/۲۶
در حرف اره اما میشه عمل کرد؟
ناشناس۶۸۰۴۸۸۱۵:۳۷:۰۹ ۱۳۹۷/۹/۲۶
به عمل کار برآید به سخن دانی نیست
ناشناس۶۷۵۸۲۹۱۸:۵۶:۳۵ ۱۳۹۷/۹/۲۳
جز به خردمند مفرما عمل گرچه عمل کار خردمند نیست
ناشناس۶۷۵۸۳۱۱۸:۵۸:۰۴ ۱۳۹۷/۹/۲۳
خسته شده ایم از شعار . یکبار هم عمل کنید .
رضا - املش گیلان۶۷۵۸۵۷۱۹:۲۲:۴۴ ۱۳۹۷/۹/۲۳
ای کاش گوش شنوائی بود و به توصیه های آقای ازغدی عمل می نمودند .........
ناشناس۶۷۵۸۶۶۱۹:۳۴:۲۹ ۱۳۹۷/۹/۲۳
الف جان چرا سخنان آیت الله علم الهدی را برای نماز جمعه امروز نشر ندادی؟!!!
ملت۶۷۵۸۸۷۲۰:۰۴:۵۳ ۱۳۹۷/۹/۲۳
پاسخگویی ؟ کلمه نااشنا یست
ناشناس۶۷۵۹۰۷۲۰:۳۴:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۲۳
اشتباه بزرگ امثال ازغدی همین است که در قرون گذشته بسر میبرند و با مسائل جامعه مدرن مواجه اند . در نظامی که نهاد های قانونی اش بدرستی عمل میکنند محل طرح مشگلات مردم مسجد و کلیسا یا کنیسه نیست
ناشناس۶۷۵۹۴۵۲۱:۳۶:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۲۳
اکثر فعالیت هایی که به شغل و معیشت جامعه سر و کار دارد دست قوه ی مجریه است، در هر استان استاندار در راس امور مردم ودر هر شهر فرماندار نیز عهده دار امور مردم است، به جز قوه ی قضاییه ونیروی انتظامی بقیه ادارات زیر نطر قوه ی مجریه است ، نظارت بر گرانی و کیفیت کالاها با قوه ی مجریه است، اما متاسفانه طرفداران دولت به جای اینکه انتقاد را پذیرا باشند همیشه منتقد را منکوب واو را ریاکار ، فریب کار و غیره معرفی می کنند، این گونه موضع گیری برای فرار از مسئولیت است مگر جناب ارغدی چی گفته که طرفداران دولت علیه وی موضع می گیرند؟ به جز سخن حق چیزی فراتر گفته است؟ طرفداران دولت سخن حق را بشنوید هرچند به ضررتان باشد!.
زارع۶۷۶۱۶۴۰۸:۴۹:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۲۴
کار شورایعالی و اقمار آن شده است سند نویسی و انتشار زیبای آن. سندهایی که فقط برای نوشته شدن نوشته میشوند. خوب است یکبار این شورا و شورا های آقماری آن جلسه پرسش و پاسخ با خبرنگاران و دانشجویان داشته باشند و نسبت به اثربخشی خود پاسخگو باشند
ناشناس۶۷۷۱۰۷۱۷:۱۷:۴۶ ۱۳۹۷/۹/۲۴
این حرفها خیلی قشنگه ولی عمل نمیشه!!!!!!

پربحث‌های امروز

 1. تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

 2. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 3. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 4. بهای دروغ‌ها چیست؟

 5. این جنگ اقتصادی، جنگ اراده‌هاست/ چرا دولت آرایش جنگی ندارد؟

 6. ترامپ: احتیاجی نداریم در تنگه هرمز باشیم/ درخواست آمریکا از ایران

 7. اعلام فهرست نجومی بگیران صندوق بازنشستگی کشوری/ حقوق ۳۸میلیون تومانی یک مدیر + جدول

 8. خاص‌ترین و گرانقیمت‌ترین تویوتا لندکروز ایران  

 9. اعتراف بزرگ و غرورآور مجری الجزیره  

 10. ترامپ: گفت‌وگوی فوق‌العاده‌ای با بن سلمان داشتیم؛ گفتم "اینکه از شما محافظت می‌کنیم، باید پول بدهید"؛ گفت "بله"

 11. کشور وزارت تولید می‌خواهد، نه وزارت واردات

 12. پناهیان: جریانی مشکوک موجب امنیت بی‌حجاب‌ها شده است

 13. دادستان کشور: «علاءالدین» متواری است/ معلوم نیست به چه شکل از زندان آزاد شده

 14. نوبخت: در خصوص نظام بانکی بی‌انصافی صورت گرفته/ موسسه‌های مالی غیرمجاز ۳۶ هزار میلیارد تومان به دولت خسارت زدند

 15. واکنش پلیس تهران به هنجارشکنی 5 دختر و پسر در تهرانپارس

 16. ادعای وزیر خارجه انگلیس: خرابکاری در نفت‌کش‌ها مطمئناً کار ایران است

 17. احتمالا اینستکس امروز تحریم می‌شود

 18. کاش از این موشک‌ها در ۱۲ تیرماه 67 هم داشتیم

 19. ریابکوف: روسیه و متحدانش تحریم‌های آمریکا علیه ایران را بی‌اثر می‌کنند

 20. رئیس قوه قضاییه: انقلاب اسلامی حقوق مردم را از حاشیه به متن آورد/ رعایت حقوق، مبنای هر تصمیم در ایران است

 21. واکنش دادستان کل کشور به ادعایی درباره رسیدگی مجدد به پرونده سعید طوسی

 22. جانشین فرمانده سپاه: جنگ آشکار با آمریکا ادامه دارد/ انقلاب اسلامی و آمریکا هرگز نمی‌توانند در کنار هم قرار بگیرند

 23. زنگنه: کاهش فروش نفت ایران مطلقاً دروغ است

 24. مدّاحانِ جنجالی و فقرِ فرهنگی

 25. راهکار یک نماینده برای حل مشکل گرانی خودرو

پربحث‌های دیروز

 1. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 2. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 3. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 4. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 5. تحریم دوشنبه آمریکا علیه ایران چیست؟

 6. اعضای باند نفوذی در وزارت نفت دستگیر شدند

 7. نظر علی مطهری درباره نحوه پوشش بازیگران در خارج

 8. ترامپ: هرگز حمله به ایران را "لغو" نکردم

 9. مجازات همسایه خائن صادر شد

 10. اصل ۴۲ و ۴۹ قانون اساسی پس از ۴۰ سال اجرایی خواهد شد؟/ طرح اعاده اموال نامشروع و رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان؛ دو بال برای مبارزه با فساد و ایجاد شفافیت

 11. کدام چشم ایرانی «بلندپروازترین پهپاد آمریکایی» را کشف کرد؟ + تصاویر

 12. آیت‌الله رئیسی: حساب‌های قوه قضائیه به ۵ حساب تقلیل یافت/ سالانه گزارش عملکرد این حساب‌ها را می‌دهم/ اگر درباره ماجرای زندان فشافویه، کم‌کاری مسئولی ثابت شود،‌ قطعا او را برکنار می‌کنیم

 13. کنایه داماد روحانی به آشنا و واعظی: «دولت نه واعظی توانمند دارد نه مشاورانی آشنا به سیاست»

 14. تکذیب درگیری لفظی روحانی با جهانگیری و قهر معاون اول/ دلیل انتقاد عجیب و کنایه آمیز داماد رئیس جمهور/ ذوالنوری چگونه به ریاست کمیسیون امنیت رسید؟

 15. ادعای برادر میترا استاد: نجفی با چند زن در ارتباط بود!/ نجفی انکار می‌کرد و می‌گفت هرچه بوده مربوط به گذشته است

 16. رفتار عجیب تماشاگران بازی ایران و فرانسه

 17. سردرگمی استراتژیک ترامپ

 18. رئیسی: با چادر به سرکردن متهمان خانم مخالفم  

 19. ماجرای سانسور و حذف برخی واژگان از سریال "گاندو"/ تصویر پردازی از سوءاستفاده برخی وابستگان به مسئولان

 20. ترامپ: بولتون می‌خواهد با تمام دنیا بجنگد/من دنبال جنگ نیستم

 21. حاشیه مراسم ختم "میترا استاد"

 22. موسوی خطاب به ترامپ: مگر تحریمی مانده که آمریکا علیه ایران نکرده باشد

 23. معاون رئیس جمهوری آمریکا: ترامپ آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است

 24. انتقاد یک مرجع تقلید از کوتاهی برخی مسئولان در مسئله حجاب

 25. تفریح تابستانی در رودخانه قم  

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ: حمله به ۳ سایت ایران در دستورکار بود/ ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

 2. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 3. موشک فوق افسانه‌ای ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی

 4. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 5. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 6. هزينه‌هاي يك دروغ!

 7. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 8. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 9. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 10. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 11. فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد  

 12. تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

 13. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 14. پیام سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران

 15. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 16. ترامپ: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستم

 17. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 18. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 19. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 20. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 21. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 22. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 23. دادستان کل کشور: هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم/ پشت فرمان و داخل اتومبیل را حریم خصوصی نمی‌دانیم

 24. روسیه: ایران به اس 400 نیاز خواهد داشت

 25. پهباد ۲۰۰ میلیون دلاری آمریکا شکار شد  

پربحث‌های امروز

 1. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 2. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 3. پناهیان: جریانی مشکوک موجب امنیت بی‌حجاب‌ها شده است

 4. واکنش دادستان کل کشور به ادعایی درباره رسیدگی مجدد به پرونده سعید طوسی

 5. جانشین فرمانده سپاه: جنگ آشکار با آمریکا ادامه دارد/ انقلاب اسلامی و آمریکا هرگز نمی‌توانند در کنار هم قرار بگیرند

 6. محمود صادقی: رئیسی دستور رسیدگی مجدد به پرونده سعید طوسی را صادر کرده است

 7. پشت‌پرده اصرار به جدایی جهانگیری از روحانی

 8. جرئیات خواندنی از پهپاد آمریکایی که توسط سپاه شکار شد/ خسارتی که به «آبراهام لینکلن» وارد آمد! + تصاویر

 9. مشاور روحانی: آمریکا اگر چیزی بیش از برجام می‌خواهد، باید چیزهایی بیش از برجام بدهد  

 10. آرمان قهر جهانگیری را تأیید کرد

 11. حاجی‌دلیگانی: چرا عده‌ای با رفاه عموم مردم مخالف هستند؟/ تعطیلات دو هفته‌ای مجلس کنسل شود

 12. رونمایی از ثروت مسئولان و آقازاده‌­ها

 13. سعید طوسی، ادعای صادقی را تکذیب کرد

 14. مجادله روحانی و جهانگیری بر سر چه بود؟/ جنجال تازه درباره پرونده سعید طوسی/ پشت پرده سانسور سریال گاندو

 15. حکم اعدام برای عوامل ‌حادثه تروریستی اهواز

 16. تذکر قاضی پور به رئیس جمهور

 17. عملیات تروریستی در چالدران/تلفات سنگین به اشرار

 18. غیبت غیر موجه حجتی در جلسه بررسی استیضاح/ اعتراض 18 نماینده

 19. درخواست رئیسی از روحانی درباره جلسات ستاد مبارزه با مواد مخدر

 20. احمد توکلی با اشاره به تمدید مهلت FATF: دنبال تسلیم ایران هستند/ تهدید کرده بودند که چنین و چنان می‌کنند، اما فقط همان بیانیه قبلی را دادند

 21. تشکر وزیر دفاع از اعدام جاسوس سیا

 22. حاجی‌بابایی: برخی از دولتی‌ها حقوق ۲۶میلیون تومانی می‌گیرند/ دوره دهم مجلس راس امور نبود

 23. سه فرمانده ارتشی به درجه «سرتیپی» نائل آمدند

 24. کنایه ضرغامی به ظریف  

 25. معاون روحانی: دولت به انتخابات مجلس ورود نمی‌کند

پربحث‌های دیروز

 1. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 2. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 3. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 4. اعضای باند نفوذی در وزارت نفت دستگیر شدند

 5. اصل ۴۲ و ۴۹ قانون اساسی پس از ۴۰ سال اجرایی خواهد شد؟/ طرح اعاده اموال نامشروع و رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان؛ دو بال برای مبارزه با فساد و ایجاد شفافیت

 6. کدام چشم ایرانی «بلندپروازترین پهپاد آمریکایی» را کشف کرد؟ + تصاویر

 7. آیت‌الله رئیسی: حساب‌های قوه قضائیه به ۵ حساب تقلیل یافت/ سالانه گزارش عملکرد این حساب‌ها را می‌دهم/ اگر درباره ماجرای زندان فشافویه، کم‌کاری مسئولی ثابت شود،‌ قطعا او را برکنار می‌کنیم

 8. کنایه داماد روحانی به آشنا و واعظی: «دولت نه واعظی توانمند دارد نه مشاورانی آشنا به سیاست»

 9. تکذیب درگیری لفظی روحانی با جهانگیری و قهر معاون اول/ دلیل انتقاد عجیب و کنایه آمیز داماد رئیس جمهور/ ذوالنوری چگونه به ریاست کمیسیون امنیت رسید؟

 10. سردرگمی استراتژیک ترامپ

 11. مرز منافع ملی بعد از سرنگونی پهپاد آمریکایی/ بررسی مواضع واقع‌گرا - منفعل و کسانی که سکوت کردند

 12. رحیم‌پور ازغدی: برای آقای روحانی دعا میکنم/ قرار شد از جلسه آینده، سران سه قوه در جلسات شورای انقلاب فرهنگی شرکت کنند

 13. پزشکیان: سپاه مشت محکمی به دهان یاوه‌گویی‌های آمریکا زد/ طنین شعار «مرگ بر آمریکا» در مجلس

 14. جلسه نمایندگان اصولگرا برای ریاست کمیسیون امنیت/ 14 رای برای ذوالنوری/ دود سفید کواکبیان از کمیسیون

 15. ظریف: مذاکرات درباره پیمان‌های پولی با کشورهای مختلف در حال انجام است

 16. آیت‌الله رئیسی: رویکرد دستگاه قضا را در جهت حفظ حقوق عامه تغییر می‌دهیم

 17. ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی شد/ نقوی حسینی سخنگو

 18. نطق نماینده مجلس: برخی جوری در زمین اداره این سرزمین ریشه کرده‌اند که قطع نمی‌شوند/ بسیاری از مدیران پیر ما تشنگان قدرت هستند

 19. شهروندان می‌توانند اطلاعات اموال نامشروع مسئولان را به دادستان کشور اعلام کنند

 20. کواکبیان: از ولایتی که چندین شغل دارند می‌خواهم کارها را به جوانترها واگذار کند

 21. ربیعی: قهر «جهانگیری» شایعه است/ نشست دولت به ریاست جهانگیری برگزار شد

 22. واکنش حسام‌الدین آشنا به شایعه قهر جهانگیری از دولت

 23. روایت آیت‌الله رئیسی از دیدارش با رهبر انقلاب که منجر به پذیرش ریاست قوه قضاییه شد   

 24. روایت فلاحت‌پیشه از شکست در انتخابات ریاست‌ کمیسیون‌امنیت

 25. پالیزدار: اسحاق جهانگیری هم‌اکنون در جلسه هیات دولت حضور دارد

پربحث‌های هفته

 1. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 2. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 3. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 4. هزينه‌هاي يك دروغ!

 5. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 6. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 7. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 8. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 9. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 10. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 11. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 12. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 13. مشخصات و تصاویر پهپاد جاسوسی آمریکا که سپاه سرنگون کرد+ عکس

 14. مواضع انتخاباتی آیت‌الله مصباح در دیدار با اعضای حزب پایداری

 15. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 16. حاجی‌زاده: هواپیمای جاسوسی دیگری را که ۳۵ سرنشین داشت، ‌منهدم نکردیم

 17. حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

 18. چرا FATF منتظر می‌ماند؟

 19. اعضای باند نفوذی در وزارت نفت دستگیر شدند

 20. جایگاه «پرستو» در فقه اسلامی چیست؟

 21. جهانگیری: دولت برای مقاومت در برابر فشارها برنامه دارد

 22. سردار سلیمانی: شما آمریکایی‌ها ریاض و عربستان را زیر آتش قرار دادید+ فیلم

 23. علی علیزاده: اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

 24. جوابیه علی مطهری به الف/ پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه/ انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری

 25. اصل ۴۲ و ۴۹ قانون اساسی پس از ۴۰ سال اجرایی خواهد شد؟/ طرح اعاده اموال نامشروع و رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان؛ دو بال برای مبارزه با فساد و ایجاد شفافیت

آخرین عناوین