سقوط یک قبیله!

حسین شیخ‌الاسلام،   3970922123 ۸ نظر، ۳ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
سقوط یک قبیله!
آل سعود قریب به چهار سال است که شبانه‌روز در یمن به این بهانه جنایت می‌کند که یمنی‌ها نمی‌خواهند تابع و منقاد عربستان باشند. روزی نیست که خادمین حرمین شریفین مدرسه‌ای را بمباران نکنند، مجالس عروسی را به عزاداری مبدل نکنند، زیرساخت‌ها را ویرانه نسازند، غذا و آب را به روی کودکان، زنان و غیرنظامیان نبندند و در یک کلام، فجیع‌ترین جنایات نیم‌قرن گذشته را رقم نزنند.
 
اشغالگران توهم داشتند که طی سه هفته خواهند توانست خاک یمن را به توبره بکشند اما درحالی‌که سومین سال تجاوزشان در حال کامل شدن است، نه‌تنها نتوانسته‌اند به ابتدایی‌ترین اهداف خود دست یابند بلکه نقاط مهم و راهبردی‌شان ازجمله فرودگاه‌ها و پالایشگاه‌های نفت در تیررس موشک‌های بالستیک و نقطه زن انصار الله قرارگرفته است.
 
با این روند، تردیدی نیست که شکست سنگینی در انتظار آنان خواهد بود و به تعبیر روز گذشته رهبر معظم انقلاب در جمع خانواده‌های معظم شهدا، «این جنایتی که آل سعود برای اشغالگری در یمن انجام می‌دهد، به ضرر خودش تمام می‌شود؛ نزدیک چهار سال است که این‌ها در یمن جنایت می‌کنند؛ تصور می‌کردند در چند روز یا چند هفته مسلط بشوند، اما هرچه جلوتر بروند سقوطشان سخت‌تر و ضربه وارد به آن‌ها موثرتر خواهد شد... خادم حرمین شریفین باید «اشداء علی الکفار» باشد؛ این‌ها اشداء علی الیمن و اشداء علی البحرین هستند. این، خشم الهی را برمی‌انگیزد.»
از طرفی، جنایات عربستان در یمن، تشابه زیادی به سبعیت رژیم صهیونیستی دارد و حملات گاه بیگاه آنان به اهداف غیرنظامی، یادآور موشک‌باران غزه از سوی صهیونیست‌هاست. مقام معظم رهبری در فروردین ۹۴ جنایات عربستان در یمن و رژیم صهیونیستی در غزه را با یکدیگر مقایسه کرده و فرمودند: «کاری که امروز دولت سعودی در یمن دارد انجام می‌دهد، عیناً همان کاری است که صهیونیست‌ها در غزه انجام دادند. سعودی‌ها در این مسئله خسارت خواهند کرد، ضرر خواهند کرد و به‌هیچ‌وجه پیروز نخواهند شد. دلیل خیلی واضحی دارد؛ دلیلش این است که توانایی‌های نظامی صهیونیست‌ها چندین برابر توانایی نظامی این سعودی‌های کذا و کذا است؛ چندین و چند برابر این‌ها، آن‌ها توانایی نظامی داشتند؛ طرف مقابل آن‌ها هم غزه یک‌وجبی بود. اینجا طرف مقابل، یک کشور است، یک کشور ده‌ها میلیونی؛ یک ملت، کشور پهناور و وسیع. اگر آن‌ها توانستند در غزه پیروز بشوند، این‌ها هم خواهند توانست در اینجا پیروز بشوند؛ البته اگر آن‌ها هم پیروز می‌شدند، باز پیروزی این‌ها احتمالش صفر بود؛ الان احتمالش زیر صفر است. این‌ها قطعاً ضربه خواهند خورد؛ قطعاً بینی سعودی‌ها به خاک مالیده خواهد شد.»

نکته‌ای که در خصوص پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌های رهبر انقلاب پیرامون موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی وجود دارد این است که نظرات ایشان در جهان از اعتبار زیادی برخوردار است، به‌طوری‌که بسیاری از تحلیلگران، مراکز پژوهشی و اتاق‌های فکر، بخش جداگانه‌ای برای تحلیل‌های رهبر انقلاب بازکرده‌اند و هر بخش از سخنان ایشان را به‌دقت مورد تحلیل قرار می‌دهند. لذا اگر پیش‌بینی می‌کنند که سقوط قبیله سعودی سخت‌تر خواهد بود و بینی آن‌ها به خاک مالیده می‌شود، مبتنی بر شواهد و استدلال‌هایی غیرقابل‌انکار و خدشه است که نشانه‌های آن از هم‌اکنون قابل‌مشاهده است. نکات ذیل در این خصوص قابل‌اعتنا به نظر می‌رسند.

۱- جنبش انصار الله که در پیشانی خط مقاومت در برابر قارون‌های عربستان قرار دارد، از روز اول با هوشمندی و فراستی مثال‌زدنی رفتار کرد. در هر جنگی، بخش عمده پیروزی به دلیل حلم، حزم و صبر در مقابل دشمن به دست می‌آید و ساز و برگ نظامی در رتبه‌های بعدی تاثیرگذاری قرار دارد.
 
سعودی‌ها با اتکا به تجهیزات جنگی خود که به قیمت دوشیده شدن توسط آمریکا به دست آورده‌اند، دست به هر جنایتی که می‌توانستند زدند؛ تروریست اجیر کردند، کشورها را در رودربایستی قرار دادند تا به ائتلاف آن‌ها بپیوندند، از صهیونیست‌ها برای مشارکت در حمله دعوت کردند، آمریکایی‌ها را به‌طور مستقیم به معرکه وارد نمودند، درحالی‌که رزمندگان یمنی از حمله به اهداف غیرنظامی خودداری کردند و فقط نقاط راهبردی را هدف قرار دادند.
 
انصار الله از یک‌سو مشت خود را در برابر آل‌سعود و متحدان استیجاری آن در عرصه نبرد باز نکرد تا غافلگیری ناشی از حملاتش، ضربات عمیق‌تری را بر پیکره آل‌سعود وارد کند و از سوی دیگر با خودداری و صبر در موضع دفاع، عملاً مشروعیت‌سازی برای مقابله‌به‌مثل را شکل داد. مجاهدان مقاومت با سعه‌صدر و ایجاد دوقطبی ظالم و مظلوم (متجاوز- مدافع)، علاوه بر اینکه انسجام داخلی و قدرت خود را به رخ حریف کشیدند، پیشاپیش پیروزی در حوزه قدرت نرم را برای خود رقم زدند و افکار عمومی منطقه و جهان را با خود همراه ساختند.

۲- اگر عربستان پیش از حمله، یک درصد نزد افکار عمومی یمن مقبولیت داشت، اکنون به زیر صفر تنزل کرده و خشم عمومی از نسل‌کشی آل سعود به اوج خود رسیده است. یمن کشوری است که بیش از 90 درصد غذای خود را وارد و 100 درصد ملزومات دارویی خود را از خارج تامین می‌کند.
 
عربستان به دنبال به‌زانو درآوردن مردم یمن با اشاعه بیماری‌های اپیدمیک است. کمبود آنتی‌بیوتیک در درمان بیماری‌های عفونی، مردم یمن را بسیار در فشار قرار داده و مراقبت‌های پزشکی به‌جز موارد خاص، در دسترس اکثریت بیماران قرار ندارد. قحطی گسترده به نحوی است که طبق گزارش اخیر سازمان ملل، ۱۰ میلیون یمنی نیاز فوری به غذا دارند. عربستان با علم به این موارد و با حمله به مردم، به دنبال پشیمان کردن یمنی‌ها از انقلاب خود هستند و از این رهگذر، نفرت عمومی را برانگیخته‌اند.

۳- یمنی‌ها با پای‌برهنه و با اتکا به توانمندی‌های خود در برابر بزرگ‌ترین سلاح‌های نظام سلطه و هزینه‌های یک‌صد میلیارد دلاری سعودی‌ها پایدار ایستادند و سعودی‌ها را مجبور کردند که به مذاکره سیاسی تن دهند. آمدن سعودی‌ها پای میز مذاکره به مفهوم شکست راه‌حل نظامی و صحه گذاشتن بر حقانیت گفتگوهای سیاسی است که جمهوری اسلامی چهار سال پیش آن را برای توقف سبعیت سعودی‌ها پیشنهاد کرده بود. به‌بیان‌دیگر، حرفی که ایران اسلامی اول آن را مطرح کرده بود، حالا سعودی‌ها با تحمل این‌همه فضاحت و بی‌آبرویی در آخر به آن رسیده‌اند!

۴- افزون بر این، آل سعود با اعزام نیروهایش به بحرین موسوم به «سپر جزیره»، هفت سال است از حکومتی دفاع می‌کند که یدطولایی در شکنجه، سلب آزادی‌های شهروندی، سلب تابعیت، حصر علماء و زندان‌های طویل‌المدت برای مخالفان دارد. مدتی پیش جمعیت الوفاق اعلام کرد که از آغاز انقلاب این کشور تاکنون 5 هزار و 98 نفر قربانی شکنجه در زندان‌های آل خلیفه شده‌اند. حمایت‌های بی‌دریغ سعودی‌ها از تروریست‌های تکفیری سوریه نیز قصه مفصل و ماجرایی دیگر دارد.
 
آل سعود در پرونده جنایاتشان در یمن، شرکای دیگری نیز دارند که بی‌تردید با هم سقوط خواهند کرد. غرب باآن‌همه هیاهوی حقوق بشری، در مقابل کشتار نزدیک به ۱۰۰ هزار کودک خفه‌خون گرفته اما برای کشته شدن یک خبرنگار منتقد در کنسولگری عربستان که آن‌هم در جای خود مذموم است، جاروجنجال به راه انداخته است. و بالاخره اینکه سعودی‌ها و غربی‌ها بر یک کشتی پوسیده سوار هستند و طوفان ظلمی که به راه انداخته‌اند، به‌زودی آن‌ها را در خود غرق و نابود خواهد کرد.
 
 
منبع: حمایت

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۷۵۰۵۸۲۰:۳۴:۲۵ ۱۳۹۷/۹/۲۲
شما واقعا به گفته هاتون باور دارید؟
ناشناس۶۷۵۰۵۹۲۰:۳۶:۰۰ ۱۳۹۷/۹/۲۲
ترجمان سیاست خباثت‌آمیز انگلیس همین سخن وزیر خارجه انگلیس است که گفته توقف فروش سلاح ما به عربستان نفوذ انگلیس را از بین می‌برد. برای این جنایتکاران مهم نیست که با این سلاح‌های کشنده هر روز مردم و کودکان بی‌گناه و مظلوم یمن کشته می‌شوند. ننگ کودک‌کشی تا ابد بر پیشانی غرب و غربی‌ها خواهد ماند.
ناشناس۶۷۵۰۶۱۲۰:۳۶:۳۵ ۱۳۹۷/۹/۲۲
اگر در موضوع یمن همه به وظیفه دینی خود عمل کنیم سرنوشت منطقه به نفع مقاومت به ویژه فلسطین تغییر پیدا خواهد کرد.
ناشناس۶۷۵۱۳۲۲۲:۲۱:۲۶ ۱۳۹۷/۹/۲۲
خدا لعنتشون کنه...
ناشناس۶۷۵۲۹۳۰۸:۲۴:۴۱ ۱۳۹۷/۹/۲۳
امروز سنای آمریکا تیر خلاص را به سعودی ها زد و حمایت آمریکا را از جنگ یمن ممنوع کردند. ملت یمن بزودی مزد مقاومتش را در مقابل سعودی ها می گیرد
ناشناس۶۷۵۳۱۶۰۹:۱۸:۵۳ ۱۳۹۷/۹/۲۳
فعلا که آتش‌بس اعلام شده و حوثی‌ها بندر حدیده را تحویل داده‌اند.
ناشناس۶۷۵۳۷۰۱۰:۳۶:۱۷ ۱۳۹۷/۹/۲۳
اینا به ما مربوط نیست. در مسائل کشورهای دیگر دخالت نکنیم تا مردم هزینه ندهند
ناشناس۶۷۵۵۲۶۱۳:۱۳:۵۷ ۱۳۹۷/۹/۲۳
خدایا تورا به عزت وعظمتت سوگند می دهیم نسل همه کسانی را که بدبختی مردم یمن دخالت دارند نیست ونایود بفرما آمین

پربحث‌های امروز

 1. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 2. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 3. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 4. زمان حال را غنیمت بشمار  

 5. ظریف: به شما اطمینان می‌دهم آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود!   

 6. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 7. چرا موسوی خوئینی‌ها علیه هاشمی سخن گفت؟

 8. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 9. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 10. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

 11. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 12. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 13. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 14. ماجرای تلخ خواب ابدی زوج جوان و فرزند ۱۳ ساله

 15. تازه‌ترین جزئیات از وضعیت خبرنگار پرس تی‌وی

 16. کره جنوبی - بحرین؛ ببر‌ها با «سون» در پی صعود آسان/ قطر - عراق؛ جدال حساس مدعیان کوچک

 17. بیرانوند مغلوب دروازه‌بان عربستان شد + عکس

 18. فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج انتخاب شد

 19. آیا جمهوری خواهان، ترامپ را دور می‌زنند؟

 20. قرارداد مسلمان با ذوب‌آهن فسخ شد

 21. خدا یک صبری به نمایندگان بدهد با این هیئت رئیسه!

 22. تصدی‌گری دولت در صنعت خودرو خاتمه می‌یابد

 23. بیش از یک سوم سرطان‌ها قابل پیشگیری است

 24. علت بستری اکبر عبدی در بیمارستان مشخص شد

 25. افتتاح کارخانه ۲.۵ میلیون تنی گندله سازی بوتیای ایرانیان

پربحث‌های دیروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 3. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 4. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 5. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 6. ساختمان های خالی دانشگاه آزاد را به کسب و کارها بدهید، نه دانشجویان پولی

 7. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 8. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 9. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 10. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 11. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 12. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 13. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 14. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 15. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 16. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 17. روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

 18. نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان + لینک

 19. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 20. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 21. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 22. افشای لیست موسسات فرهنگی که کمک دریافت کرده‌اند  

 23. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 24. رانندگی خوب مردم و کسری بودجه دولت!

 25. سکه ۴ میلیون و ۶۸ هزار تومان شد/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 8. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 9. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 10. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 11. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 12. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 13. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 14. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 15. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 16. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 17. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 20. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 21. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 24. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 25. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

پربحث‌های اخیر

 1. عراقچی: اجازه ائتلاف سازی علیه منافعمان را به هیچ کشوری نمی‌دهیم

 2. حمایت ایران از دولت قانونی و ملت ونزوئلا

 3. تازه‌ترین جزئیات از وضعیت خبرنگار پرس تی‌وی

 4. ظریف: آمریکا هنوز حقوق مدنی زنان و مردان سیاه‌پوست را نقض می‌کند

 5. شمخانی: اگر اروپا در پرداخت هزینه‌ حفظ برجام مردد است، معطلش نمی‌مانیم

 6. هشدار جدی پنتاگون؛ پایگاه‌های نظامی آمریکا به شدت آسیب پذیرند

 7. آیا جمهوری خواهان، ترامپ را دور می‌زنند؟

 8. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 9. کره‌شمالی یک مقر موشکی اعلام نشده دارد!

 10. اخبار ضد و نقیض در مورد کشته شدن پسر رهبر طالبان

 11. پیام تهدیدآمیز اخیر وزیر خارجه آمریکا در سفر به عراق چه بود؟

 12. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 13. بازی تکراری نتانیاهو در سوریه!

 14. صادرات نفت عربستان رکورد زد

 15. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 16. اردوغان فردا در روسیه

 17. سراشیبی سقوط و پایان صدارت اقتصادی آمریکا بر جهان

 18. ادعای وجود یک مقر موشکی اعلام‌نشده در کره شمالی

 19. رئیس‌جمهور سودان فردا به قطر می‌رود

 20. فرانسه سفیر ایتالیا را احضار کرد

 21. المرزوقی: امارات به دنبال از بین بردن دموکراسی در تونس است

 22. ترامپ: چوب جادویی پیدا کرده‌ام

 23. چاووش‌اوغلو: تنها ترکیه به آرامش و ثبات در سوریه می‌اندیشد

 24. برنی سندرز: ترامپ مردم آمریکا را بر مبنای جنسیت و رنگ پوست تقسیم بندی کرد

 25. کوربین: طرح «برگزیتِ» شکست سنگینی خورده است

پربحث‌های دیروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 3. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 4. نتانیاهو: نیروی هوایی ما به سوریه حمله کرد

 5. عراقچی: اجازه ائتلاف سازی علیه منافعمان را به هیچ کشوری نمی‌دهیم

 6. حمله اسرائیل به سوریه پیامی برای ایران بود؟

 7. حمایت ایران از دولت قانونی و ملت ونزوئلا

 8. بیانیه کاخ سفید درباره خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی توسط ترامپ

 9. ظریف: آمریکا هنوز حقوق مدنی زنان و مردان سیاه‌پوست را نقض می‌کند

 10. شمخانی: اگر اروپا در پرداخت هزینه‌ حفظ برجام مردد است، معطلش نمی‌مانیم

 11. هشدار جدی پنتاگون؛ پایگاه‌های نظامی آمریکا به شدت آسیب پذیرند

 12. طعنه ترامپ به پلوسی: خیابانهای سان فرانسیسکو را تمیز کنید؛ چندش‌آور است

 13. دومین جلسه دادگاه «مرضیه هاشمی» چهارشنبه تشکیل می‌شود

 14. آقای پمپئو تاریخ‌ کشورتان را بخوانید

 15. آلمان هواپیمایی ماهان را تحریم می‌کند

 16. رئیس‌جمهور سودان فردا به قطر می‌رود

 17. فرانسه سفیر ایتالیا را احضار کرد

 18. المرزوقی: امارات به دنبال از بین بردن دموکراسی در تونس است

 19. ترامپ: چوب جادویی پیدا کرده‌ام

 20. چاووش‌اوغلو: تنها ترکیه به آرامش و ثبات در سوریه می‌اندیشد

 21. برنی سندرز: ترامپ مردم آمریکا را بر مبنای جنسیت و رنگ پوست تقسیم بندی کرد

 22. کوربین: طرح «برگزیتِ» شکست سنگینی خورده است

 23. وعده جدید اردوغان درباره سوریه

 24. مقام اروپایی: فرانسه برای میزبانی از مکانیسم مالی اروپا و ایران آمادگی دارد

 25. حمایت پامپئو و بولتون از اقدام آلمان علیه ماهان‌ایر

پربحث‌های هفته

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 3. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 4. تکلیف ما و اروپای در حال گذار

 5. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 6. دونالد ترامپ و حنایی که دیگر رنگی ندارد/ آیا سال ۲۰۱۸ نقطه اوج سقوط آمریکا بود؟

 7. ترامپ: کاری که با ایران کردم، معجزه‌آسا بود

 8. ظریف: بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی نقض آزادی بیان است

 9. ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

 10. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 11. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 12. از ملانی فرانکلین تا مرضیه هاشمی

 13. ترامپ به پرتاب ماهواره‌بر ایرانی واکنش نشان داد

 14. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 15. فرزندان مجری بازداشت‌شده پرس‌تی‌وی به دادگاه آمریکا احضار شده‌اند

 16. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 17. روسیه: مذاکره درباره برنامه موشکی ایران تحت فشار آمریکا نشدنی است

 18. ائتلاف شوم عربستان و امارات برای شکست قطر

 19. موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند

 20. آمادگی افغانستان برای تامین نیاز کارخانجات ایران

 21. پاسخ سوریه به حملات هوایی اسرائیل در جنوب دمشق

 22. نتانیاهو: نیروی هوایی ما به سوریه حمله کرد

 23. ضرورت حمایت از موضع مستقل مالزی در برابر اسرائیل

 24. سرانجام مبهم برگزیت و بحران در دولت انگیس/ جدال کوربین و ترزا می به کجا خواهد انجامید

 25. عراقچی: اجازه ائتلاف سازی علیه منافعمان را به هیچ کشوری نمی‌دهیم

آخرین عناوین