دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور

گروه سیاسی الف،   3970918115 ۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور

نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس شورای اسلامی گفت: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت.

به گزارش تسنیم ، محمد دهقان، نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس شورای اسلامی، در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که پیش از ظهر امروز 18 آذر در سال اجتماعات دانشکده فنی شمسی‌پور دانشگاه تهران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: پس از انقلاب و بیرون راندن آمریکا از کشور، آمریکا تلاش کرد از طریق سفارت خود با جذب نیروی انسانی به عنوان جاسوس نظام نوپای ایران را از بین ببرد.

وی افزود:گروه‌های دانشجویی با اطلاع از این هدف شوم با اقدامی پیش‌دستانه و حرکت به سمت سفارت آمریکا این سفارت را تسخیر و نقشه آمریکا را خنثی کردند.

** دوران دانشجویی دوران تمرین بصیرت‌افزایی است

نماینده مردم چناران و طرقبه در  مجلس با بیان اینکه دوران دانشجویی دوران تمرین بصیرت‌افزایی است،گفت: شما باید بدانید چه کسانی به شما خدمت و چه کسانی خیانت می‌کنند. به عنوان یک دانشجو باید از اوضاع منطقه به ویژه کشورهایی چون یمن، فلسطین آگاه باشید.

دهقان با اشاره به فعالیت دانشجویان در زمان حمله صدام به کشور گفت: دانشجویان در زمان جنگ تحمیلی چند دسته شدند. عده‌ای می‌گفتند که خدا صدام را لعنت کند که به ایران حمله کرد و تنها به این موضوع اکتفا می‌کردند و کلاس‌های درس را برای حضور در جبهه‌ها ترک نکردند اما عده‌ای دیگر صندلی‌های دانشگاه را ترک کردند و با حضور در جبهه‌ها موجب پیروزی‌های چشمگیری در زمان جنگ هشت ساله شدند. از جمله این دانشجویان می‌توان به شهید باقری‌ها و شهید همت‌ها اشاره کرد که به عنوان فرمانده در جنگ حضور داشتند.

وی افزود: پس از اتمام جنگ برخی گفتند جنگ که تمام شد بسیج هم کارش تمام شده است اما امام‌خمینی (ره) فرمودند که این ساده اندیشی است که با پایان جنگ، ماموریت بسیج نیز به پایان رسیده باشد. شاهد بودیم که بسیج جهان اسلام در این سالها به فرماندهی سردار سلیمانی شکل گرفت و توانست ریشه داعش در منطقه را بخشکاند.

نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس با بیان اینکه بسیج جهان اسلام بینی عربستان و آمریکا را با نبوغ خود به خاک مالید، تصریح کرد: اگر جوانان مسلمان انقلابی در منطقه جلوی گسترش داعش را که ظرف یک هفته یک سوم کشور عراق را به تصرف خود درآورد را نمی‌گرفتند امروز ما باید در عمق خاک کشور با داعش می‌جنگیدیم.

دهقان گفت: با همه دشمنی‌ها و توطئه‌هایی که توسط آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی علیه ایران وجود داشته ما توانستیم به عنوان کشوری مستقل به پیشرفت‌های فوق العاد‌ای دست پیدا کنیم؛ البته در این مسیر آفت‌ها و بیماری‌هایی نیز به پیکر انقلاب 40 ساله ما افتاده است.

وی با اشاره به بخشی از این آفت‌ها گفت: فسادی که در بخشی از بدنه اجرایی کشور وجود دارد، حاصل عدم شفافیت‌ها است. دانشجو باید نارسایی‌ها در هر سه قوه را بیند و به نمایندگی از کل مردم، مسئولان کشور را وادار به پایبندی به قانون کند.

نماینده مردم چناران و طرقبه در  مجلس افزود: در سال‌های اخیر قانونی در مجلس به تصویب رسیده که براساس آن اموال مسئولان باید به شکل شفاف اعلام شود. دانشجویان باید مسئولان را در جایی که خطا می‌کنند بازخواست کنند. به اعتقاد من علت اینکه جریان دانشجویی همچنان در کشور بالنده است در صحنه‌بودن بخشی از این جریان است.

دهقان اضافه کرد: به فرموده مقام معظم رهبری ما در دهه 50 آمریکا را از کشور و در دهه 90 از منطقه بیرون کردیم. امروز که این کشور شکست خورده به دنبال این است که با تحریم اقتصادی و جنگ روانی به نوعی وانمود کند که انقلاب اسلامی به بن بست رسیده است.

وی افزود: علی‌رغم ضعف‌هایی که در کشور وجود دارد اقتصاد ما قدرتمند است. شما کشوری مانند ترکیه را نگاه کنید که تنها با یک تشر آمریکا و جنگ لفظی کوتاه مدت با مقامات آمریکا به مرحله‌ای رسید که واحد پولی این کشور به پایین‌ترین سطح خود در سال‌های اخیر رسیده است. بنابراین این موضوع نشان می‌دهد که علیرغم تحریم‌های 40 ساله آمریکا اقتصاد ایران به خوبی از پس این تحریم‌ها برآمده است.

نماینده مردم چناران و طرقبه در  مجلس خاطرنشان کرد: برخی‌ می‌گویند، چون آمریکا قوی است. باید تسلیم او باشیم و با او کنار بیاییم. سوال این است که تا کی باید کوتاه بیاییم آیا از عربستان نیز می‌توان بیشتر کوتاه آمد، آمریکا صراحتا در قبال آمریکا گفت که اگر ما از او حمایت نکنیم دو هفته نیز نمی‌تواند در برابر ایران دوام بیاورد. در حالیکه عربستان کاملا مطیع آمریکا است و هرچه این کشور تاکنون گفته را کاملا اجرا کرده ولی مقامات آمریکایی به صراحت اعلام می‌کنند که باید هزینه حمایت آمریکا از این کشور پرداخت شود.

دهقان افزود: چرا راه دور برویم مسئولان کشور خودمان نیز در سالهای اخیر به این نتیجه رسیدند که چون اوباما از ما خواسته که با آنها مذاکره کنیم، برویم و پای میز مذاکره با آمریکا بنشینیم. ولی شاهد بودیم که با وجود انجام کامل تعهدات ایران در برجام رئیس جمهور بعدی آمریکا به راحتی از این توافقنامه بین المللی خارج شد.

**خواسته‌های آمریکا از ایران

وی گفت: خواسته اصلی آمریکا از ما سه چیز است؛ یک اینکه سقف محدودیت‌های زمانی در برجام برداشته شود و ما هیچ‌گاه به توانمندی هسته‌ای دست پیدا نکنیم. خواسته دوم اینکه برد موشک‌های خود را تا 300 کیلومتر کاهش دهیم و خواسته سوم اینکه با زبان بی‌زبانی می‌گویند که ایران باید مطیع دستورات آمریکا در منطقه باشد.

نماینده مردم چناران و طرقبه در  مجلس ادامه داد: سه کشور اروپایی نیز پس از خروج آمریکا از برجام سخنان دولتمردان آمریکا را به نحوی دیگر تکرار کردند و در بیانیه‌های خود گفتند که ما از برجام خارج نمی‌شویم، ولی باید درباره آن سه شرط با ایران وارد گفتگو شویم؛ بنابراین اگر به تمامی حرف‌های آنها گوش کنیم باز هم درخواست‌های آنها تمام نخواهد شد و عقب‌نشینی در مقابل آنها حد یقفی نخواهد داشت.

** کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور

دهقان تصریح کرد: ما اگر قوت منطقه‌ای‌مان از جمله توانمندی موشکی، صنعت هسته‌ای و قدرت منطقه‌ای را از دست بدهیم آمریکا به راحتی ما را از بین خواهد برد. ممکن است عده‌ای بگویند ما جمهوری اسلامی نمی‌خواهیم و اگر آمریکا بیاید مشکلات کشور حل می‌شود. پاسخ آنها این است که آمریکا قطعا خودش نمی‌آید، بلکه همانند سوریه گروه‌هایی تروریستی همچون داعش و جبهه النصره را ایجاد خواهند کرد تا با ورود به کشور زمینه فرو پاشی ایران را فراهم کنند. آن زمان است که ما باید در داخل خاک خودمان با این گوره‌های تروریستی وحشی بجنگیم.

وی تاکید کرد: کنار آمدن با آمریکا فراهم آوردن زمینه جنگ داخلی، فروپاشی در کشور و در نهایت به راه افتادن دریای خون در ایران است.

نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس اضافه کرد: راه حل ما این است که همانند جنگ هشت ساله در برابر فشارها مقاومت کنیم. در آن دوران هیچ کشوری به ما کمک نکرد و حتی سلاح سبک به کشور ما نمی‌فروختند. ولی ما با تمرکز بر ظرفیت‌های داخلی توانستیم در این نبرد نابرابر پیروز شویم.

دهقان در بخش دیگری از سخنانش به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو گفت: عده‌ای در کشور هستند که می‌گویند، باید بهانه‌ها را از اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها بگیریم، ولی ساختن بهانه‌های بی‌دلیل کار آسانی است. به طور مثال دولت دانمارک چند هفته پیش به بهانه اینکه ایران تلاش کرده است تا رهبر گروه تروریستی الاهوازیه در این کشور را ترور کند، فشارهای دیپلماتیک زیادی علیه ایران اعمال کرد و طرح تحریم ایران در اتحادیه اروپا مطرح شد. در حالیکه هیچ یک از مسئولان امنیتی کشور حتی از این ادعا خبر نداشتند و دولت دانمارک نیز نتوانست این ادعا را اثبات کند. بنابراین بهانهتراشی کار سختی نیست و ما نباید تمرکز خود را به مرتفع کردن بهانه‌های خارجی متمرکز کنیم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۶۸۳۵۴۱۴:۵۰:۲۱ ۱۳۹۷/۹/۱۸
به عنوان یک شخص نظرات ایشان محترم است ولی با همین تفکرات؛ وضعیت اعتقادی و معیشتی مردم به اینجا رسیده است.
ناشناس۶۶۹۳۷۲۰۲:۳۹:۴۸ ۱۳۹۷/۹/۱۹
بعنوان یک فرد نظرات شما محترم اما با همین راستگویی ها کار را به فاجعه رساندید برجام بارزترین سند ننگین تاریخ است روی ترکمنچای سفید شد
ناشناس۶۶۸۳۶۷۱۴:۵۵:۲۲ ۱۳۹۷/۹/۱۸
وی تاکید کرد: کنار آمدن با آمریکا فراهم آوردن زمینه جنگ داخلی، فروپاشی در کشور و در نهایت به راه افتادن دریای خون در ایران است.!!!!!!!!!! الان هر کشوری با آمریکا روابط خوب داره، خون و خونریزی داره؟!!!!
ناشناس۶۶۸۴۹۳۱۵:۴۶:۳۳ ۱۳۹۷/۹/۱۸
والا ما هر کشوری دیدیم به آمریکا وصله وضعش خیلی هم خوبه الان امارات عربستان کره جنوبی ژاپن و... تو کدومشون جنگ داخلی واوضاع بد اقتصادی دیده میشه ؟!
ناشناس۶۶۸۶۱۰۱۶:۳۳:۴۲ ۱۳۹۷/۹/۱۸
هیچ جنگ داخلی نخواهد شد. هراس افکنی نکنید. ارکان کشورداری را اصلاح کنید مردم خوب میدانند راه صلاح وفلاح چیست.
ناشناس۶۶۸۷۳۴۱۷:۴۲:۱۴ ۱۳۹۷/۹/۱۸
اره چون خیلی از مشکلات اقتصادی حل میشه کسب و کار بیشتر میشه مردم میفهمن سالها سر شاخ شدن با امریکا فقط برای پر شدن جیب یه عده خاص بوده
ناشناس۶۶۸۷۷۰۱۸:۰۳:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۱۸
جمع کنید بابا وضع کنونی قابل تحمل نیست
ناشناس۶۶۹۱۵۵۲۲:۱۰:۵۲ ۱۳۹۷/۹/۱۸
ارزش پول ما به طرز غیر قابل قبولی پایین آمده و کنترل و نظارتی روی قیمتها وجود ندارد، و همه از گرانی عاصی هستند، یعنی این وضع خیلی خوبه؟؟؟؟؟!!!!!
ناشناس۶۶۹۳۲۵۰۱:۰۶:۳۸ ۱۳۹۷/۹/۱۹
تا وقتی این عقب مانده های ذهنی در قدرت هستند اوضاع مملکت هر روز بدتر میشه

پربحث‌های اخیر

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 3. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 4. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 5. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 6. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 7. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 8. شکست آرژانتین پس از ۴۰ سال توسط تیم کی‌روش

 9. قتل نوعروس به همراه مادر و خواهرش

 10. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 11. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 12. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 13. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 14. ایران 3 – روسیه صفر؛ تسخیر صدر با شکار خرس‌ها/ هت تریک در سرزمین دورناها

 15. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

 16. پوتین: موفقیت در سوریه به لطف ایران، ترکیه و روسیه به دست آمده/ روابط اقتصادی روسیه و ایران در حال توسعه است

 17. پمپئو: خواهان جنگ با ایران نیستیم

 18. جزئیات جسله بازار متشکل ارزی با رئیس بانک مرکزی

 19. وزیر صنعت: مجلس در صورت لزوم ازخودروسازان تحقیق و تفحص کند

 20. سیداحمد خمینی به عیادت علی پروین رفت/ عکس  

 21. حسین‌ الله کرم دچار سانحه رانندگی شد+عکس  

 22. ۷۸میلیون نفر یارانه نقدی می‌گیرند

 23. نامه جدایی برانکو به پرسپولیس رسید

 24. درخواست تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با 18 محور

 25. از ۱۰ هزار میلیارد تخلف بانک سرمایه چه خبر؟

پربحث‌های دیروز

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 3. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 4. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 5. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 6. راز یک شعف

 7. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 8. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 9. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 10. شکست آرژانتین پس از ۴۰ سال توسط تیم کی‌روش

 11. قتل نوعروس به همراه مادر و خواهرش

 12. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 13. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 14. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 15. وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!/ وعده دولت محقق می‌شود؟

 16. خشونت جنسی در فضای آموزشی  

 17. بیت‌المال در خدمت بازنشستگان!/ بازنشسته‌ها دل نمی‌کَنند

 18. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 19. ایران 3 – روسیه صفر؛ تسخیر صدر با شکار خرس‌ها/ هت تریک در سرزمین دورناها

 20. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

 21. پوتین: موفقیت در سوریه به لطف ایران، ترکیه و روسیه به دست آمده/ روابط اقتصادی روسیه و ایران در حال توسعه است

 22. طرح اعزام ۸ هزار ایرانی تحصیل‌کرده بیکار به خارج کشور در سال ۹۸

 23. پمپئو: خواهان جنگ با ایران نیستیم

 24. جزئیات جسله بازار متشکل ارزی با رئیس بانک مرکزی

 25. وزیر صنعت: مجلس در صورت لزوم ازخودروسازان تحقیق و تفحص کند

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 3. به آبه امیدی نیست

 4. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 5. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 6. برنامه واقعی ترامپ در ماه‌های آینده برای ایران چیست؟

 7. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 8. پرستو یا آشیانه!؟

 9. راننده اسنپ جنجالی تعطیلات نوروز کجا بود؟!  

 10. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 11. ادعا‌های برادر میترا استاد علیه نجفی: او سابقه عقد موقت با زنان دیگر هم داشته/ خواهرم با پی بردن به خیانت‌ها با او درگیری داشت/ میترا را به مرگ تهدید کرده بود

 12. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 13. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 14. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 15. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 16. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 17. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 18. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 19. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 20. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 21. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 22. وقتی نه قصد جنگ باشد و نه میل به تسلیم...

 23. واکنش برادر میترا استاد به یادداشت علی مطهری  

 24. حضور بسیجیان در منزل راننده اسنپ  

 25. آگهی هم‌خانه خانم مجرد!  

پربحث‌های اخیر

 1. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 2. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 3. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 4. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 5. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 6. درخواست تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با 18 محور

 7. آیا احتمال حمله به نفت‌کش‌های ایران هم می‌ر ود؟

 8. ابوترابی مدعی شد: انتقاد روحانی به زنگنه در جلسه هیات دولت/ جایگزین وزیر نفت انتخاب شده است

 9. انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌های مجلس/ تکیه حضرتی بر ریاست کمیسیون اقتصادی/ زاهدی جایگزین عارف شد

 10. عملیات روانی، آخرین گزینه آمریکا/ بانک جهانی: آثار تحریم بر اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد

 11. تاج‌زاده و باز هم توجیه مذاکره با آمریکا

 12. ورودی سفارت ایران در لندن توسط چند معترض مسدود شد + عکس

 13. پیرهادی: هدف قالیباف سرلیستی در انتخابات نیست

 14. مطهری: اموال و دارایی خود را با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای» اعلام می‌کنم

 15. شلیک به خود

 16. موسوی: انفجار نفتکش‌های ژاپنی می‌تواند کار تیم B باشد/ پس از ۶۰ روز گام بعدی محکم‌تر خواهد بود

 17. طیف‌بندی پنج‌گانه اصلاح‌طلبان از درون

 18. بادامچیان: موتلفه هیچگاه درگیر موضوعات سیاسی نشد

 19. صفار هرندی: کسی حق دارد از «خط امامی» بودن بگوید که از خط امام(ره) تبعیت می‌کند

 20. آرایش نهایی کمیسیون‌های پارلمان در آخرین سال مجلس دهم + جدول

 21. انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی به هفته آینده موکول شد

 22. دیدار هیئت بلندپایه حماس با وزیر اطلاعات کشورمان

 23. آخرین خبر از تجمع مقابل سفارت ایران در لندن

 24. آخرین اقدامات تداوم کاهش تعهدات برجامی فردا اعلام می‌شود

 25. ۱۱ سوال اعضای مجمع تشخیص از رئیس‌جمهور درباره CFT و پالرمو

پربحث‌های دیروز

 1. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 2. راز یک شعف

 3. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 4. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 5. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 6. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 7. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 8. درخواست تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با 18 محور

 9. آیا احتمال حمله به نفت‌کش‌های ایران هم می‌ر ود؟

 10. ابوترابی مدعی شد: انتقاد روحانی به زنگنه در جلسه هیات دولت/ جایگزین وزیر نفت انتخاب شده است

 11. انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌های مجلس/ تکیه حضرتی بر ریاست کمیسیون اقتصادی/ زاهدی جایگزین عارف شد

 12. عملیات روانی، آخرین گزینه آمریکا/ بانک جهانی: آثار تحریم بر اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد

 13. تاج‌زاده و باز هم توجیه مذاکره با آمریکا

 14. ورودی سفارت ایران در لندن توسط چند معترض مسدود شد + عکس

 15. پیرهادی: هدف قالیباف سرلیستی در انتخابات نیست

 16. مطهری: اموال و دارایی خود را با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای» اعلام می‌کنم

 17. شلیک به خود

 18. بادامچیان: موتلفه هیچگاه درگیر موضوعات سیاسی نشد

 19. صفار هرندی: کسی حق دارد از «خط امامی» بودن بگوید که از خط امام(ره) تبعیت می‌کند

 20. آرایش نهایی کمیسیون‌های پارلمان در آخرین سال مجلس دهم + جدول

 21. انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی به هفته آینده موکول شد

 22. دیدار هیئت بلندپایه حماس با وزیر اطلاعات کشورمان

 23. آخرین خبر از تجمع مقابل سفارت ایران در لندن

 24. آخرین اقدامات تداوم کاهش تعهدات برجامی فردا اعلام می‌شود

 25. ۱۱ سوال اعضای مجمع تشخیص از رئیس‌جمهور درباره CFT و پالرمو

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 4. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 5. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 6. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 7. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 8. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 9. وقتی نه قصد جنگ باشد و نه میل به تسلیم...

 10. واکنش برادر میترا استاد به یادداشت علی مطهری  

 11. واکنش کاربران به اظهارنظر وزیر نیرو/ تو مثل دولت چین کار کن، من همون تک وعده غذا هم نمی‌خورم

 12. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 13. عقب نشینی مطهری در ماجرای نجفی/ توافق عجیب بر سر ریاست کمیسیون امنیت/ تشدید اختلافات درباره حقوق کارمندان

 14. احیای ظرفیت ضدفساد با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای؟»

 15. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 16. مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم

 17. خبرخوش درباره افزایش حقوق کارمندان

 18. جهانگیری: می‌توانیم کارهای ماندگاری برای کشور انجام دهیم/ وزیر نفت در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است

 19. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 20. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: از راننده اسنپ، سوپرمن نسازید/ تناقض در حرف و عمل رامبد جوان/ آقای وزیر نیرو، نمک به زخم مردم نپاشید

 21. افشاگری درباره عامل انفجار نفتکش‌ها +تصاویر

 22. ظریف: امید مردم باید به خدا و توان خودشان باشد

 23. ضرغامی: آقای روحانی شما در فرماندهی خودت در دولت مشکل داری/ رئیس جمهور حاضر به استفاده از تجربیات دیگران نیست

 24. توضیحات وزیر نیرو درباره مصاحبه جنجالی‌اش: نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند

 25. راز یک شعف

آخرین عناوین