وزیر نیرو: زمستان پر بارش نخواهد بود

گروه اجتماعی الف،   3970918056 ۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
وزیر نیرو: زمستان پر بارش نخواهد بود

اردکانیان گفت: میانگین بارش تا ۱۶ آذر در کل کشور ۸۵ میلی متر بوده که در مقایسه با سال گذشته ۲۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش الف، رضا اردکانیان در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما با بیان اینکه سال آبی از ابتدای مهر آغاز و تا پایان شهریور سال بعد ادامه دارد افزود : میزان بارش ها در مقایسه بامیانگین دراز مدت کشور که 45 میلی متر بوده 85 درصد افزایش یافته است .

وی گفت : البته سازمان هواشناسی در عین حال که پاییز خوبی را از نظر بارش ها پیش بینی کرده است، اما اعلام کرده زمستان پربارش نخواهد بود .

وزیر نیرو افزود : در هر حوزه آبریزی اگر خشکسالی شود خاک مقدار زیادی از رطوبت خود را از دست می دهد و اگر بارش در سال های بعد مناسب باشد تا مدتی آب قابل توجهی تولید می شود زیرا مقدار زیادی آب جذب خاک می شود .

اردکانیان گفت : امیدوارم بارش ها به صورت برف باشد اما وزارت نیرو سال آبی 98-97 را متناسب با سال گذشته در نظر گرفته است تا غافلگیری برای ما ایجاد نشود .

وی افزود : از مردم برای همکاری در مصرف آب و برق قدردانی می کنیم و تابستان ممتازی از نظر مصرف داشتیم .

وزیر نیرو گفت: ورودی آب سدها تا کنون دو برابر مدت مشابه سال گذشته است .

اردکانیان افزود : حتما باید روش مصرف در آب کشاورزی تغییر کند و کشت ها باید الگوی مناسبی داشته باشد که اگر دچار خشکسالی شدیم جامعه تحت تنش قرار نگیرد .

وی گفت : برنامه‌های تشویقی برای تعداد کمی از مصرف کنندگان داریم که درصد بالایی از مصرف را به خود اختصاص داده اند،  تا به جمع خشک مصرف ها بپیوندند .

وزیر نیرو افزود : حدود 90 میلیارد متر مکعب آب در بخش کشاورزی و 6 تا 7 میلیارد متر مکعب در بخش خانگی آب مصرف می شود .

اردکانیان گفت : می‌گویند به جای پرداختن به آب شرب مسئله آب مصرفی کشاورزی را پیگیری کنید، اما کشاورزی را می توان در مناطقی محدود یا جابه جا کرد اما مناطق جمعیتی ما مناطق مستقر هستند و جمعیت را نمی توان جا به جا کرد .

وی افزود : آب شهرها باید تامین شود و اکنون همه ظرفیت ها را در این زمینه به کار بردیم .
وزیر نیرو گفت : یک میلیارد و چند صد میلیون متر مکعب آب برای شهر تهران تامین می شود اما بیش از این امکان تهیه آب نیست .

اردکانیان افزود : آب عرصه چند انضباطه و میان بخشی است است و همه دستگاه ها باید برای مصرف بهینه آن همکاری کنند .
وی گفت : باید ساز و کارهای عرصه آب تهیه شود که یکی از آنها موضوع استقرار جمعیت است و شهرداری ها باید به این مسئله توجه داشته باشند .

وزیر نیرو با بیان اینکه 57 درصد مشترکان زیر الگوی مصرف و فقط 34 درصد آب از میزان آب را مصرف می کنند افزود : سیستمی برای شهروندان کم مصرف طراحی شده است که آنها مبلغی را که صرفه جویی کرده اند دریافت کنند .

اردکانیان با اشاره به اینکه بهای آب در کشور فوق العاده ارزان است گفت : 43 درصد مشترکان آب مصرف بالای الگو دارند و حتی چند برابر الگو مصرف می کنند. 

وی افزود : بابت یک لیتر آب با کیفیت در شبکه در شهرها حدود پنج ریال و در روستاها حدود دو ریال دریافت می شود .

وزیر نیرو گفت : با تعرفه های جدید هیچ تغییری در قبض برق 75 درصد مشترکان ایجاد نمی شود و برای پرمصرف ها نیز مسیر برای اصلاح مصرفشان باز است.

اردکانیان افزود: با تعرفه های افزایشی برای پر مصرف ها درآمدهای وزارت نیرو نیز در بخش برق کاهش می یابد زیرا برای کم مصرف ها تشویق هایی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: با اعمال تعرفه های جدید نیاز به سرمایه گذاری های سنگین برای ساخت نیروگاه ها کاهش می یابد.

وزیر نیرو افزود: سالانه باید چند هزار مگاوات نیروگاه جدید بسازیم تا 7 درصد افزایش مصرف برق جبران شود.

اردکانیان گفت: تعرفه های جدید برای چهار ماه خرداد ، تیر ، مرداد و شهریور اعمال می شود .

وی افزود: تفاوت اوج بار مصرف 22 هزار و 800 مگاوات است که بیشتر به دلیل استفاده از دستگاه های سرمایشی است.

وزیر نیرو گفت : سالانه 850 هزار کولر گازی وارد کشور می شود که 70 درصد آنها غیر استاندارد و قاچاق است و حدود سه هزار مگاوات برای این دستگاه ها افزایش مصرف داریم.

اردکانیان افزود: تا پایان آذر افزایش تعرفه پرمصرف ها تصویب می شود و همراه قبض برق یک قبض مجازی ارسال خواهد شد که به مشترک اعلام می شود اگر در خرداد 98 مصرف برق به اندازه خرداد 97 باشد رقم مصرف افزایش خواهد یافت.

وی گفت: اگر درجه دستگاه های سرمایشی در تابستان از 18 درجه روی 24 درجه تنظیم شود 30 درصد مصرف برق کاهش می‌یابد.

وزیر نیرو افزود: رقمی که مردم ایران برای مکالمات می پردازند 83 هزار میلیارد تومان در سال است در حالی که کل پول آب و برقی که پرداخت می شود کمتر از 25 هزار میلیارد تومان است.

اردکانیان گفت : اکنون گرفتار قیمت تمام شده و درآمد ها هستیم و به بخش خصوصی بدهکاریم .

وی افزود: سرمایه گذاری های سنگین انجام می دهیم که نیروگاه داشته باشیم و پرمصرف ها از این یارانه عظیم استفاده می‌کنند.

وزیر نیرو گفت: ​البته پرمصرف ها فقط در بخش خانگی نیستند.

وی افزود: در پی سطحی از عدالت اجتماعی به نفع اقشار محروم کشور هستیم و بر این اساس باید در بهای حامل‌ای انرژی تغییری ایجاد شود.

اردکانیان گفت: 334 شهر کشور با جمعیت 34 میلیون و 500 هزار نفر تحت تنش آبی قرار دارند و منابع و مصارف در این زمینه سر به سر شده است، اما در دولت برنامه ریزی کرده ایم تا سال 1400 شهر تحت تنش نداشته باشیم.

وزیر نیرو افزود : این طرح در شورای عالی آب ارائه و کارگروهی ایجاد شده است که 4 وزارتخانه عضو آن هستند و لایحه بودجه 98 نیز چارچوب های اصلی آن دیده شده است.

وی با بیان اینکه اگر در جایی با کمبود آب روبرو باشیم دولت موظف است آب را تامین کند گفت : منابع خوبی از جمله آب‌های آزاد در شمال و جنوب کشور برای شیرین کردن داریم.

اردکانیان افزود : اگر توجیح اقتصادی داشته باشد نمک حاصل از شیرین کردن آب دریا را به جای بازگرداندن آب شورتر به دریا به صورت جامد استخراج می کنیم.

وزیر نیرو گفت : اگر اطمینان داشته باشیم که در منطقه آب درست مصرف می شود تامین آب شرب برای آن منطقه ضروری است، اما اگر اطمینان وجود نداشته باشد، سرمایه گذاری در آن منطقه مانند آب ریختن در مشک سوراخ است و این ما را دچار مشکل بیشتر می‌کند.

وی افزود: هیچ طرحی را بدون مجوز و در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی آغاز نمی کنیم.

اردکانیان گفت: بر اساس تاکید رئیس جمهور درباره استفاده از آب های ژرف اکنون در یک مورد که به چاه زابل معروف است متمرکز شده ایم و تا عمق بیش از دو هزار متری حفاری و نمونه برداری کرده ایم.

وزیر نیرو افزود: آب به دست آمده از نظر کیفیت و شاخصه های دیگر باید آزمایش شود و اکنون این آب از نظر کیفیت در داخل و درباره بقیه موارد در آزمایشگاه های مطرح جهان آزمایش می شود که هنوز پاسخ آن آماده نشده است.

وی گفت: با توجه به اینکه برداشت از آب های ژرف کاری علمی است باید در فضای آرام پیش برود.

اردکانیان افزود: توجه به منابع آبی نباید ما را از اصلاح الگوی مصرف غافل کند.

وزیر نیرو گفت: مسئله اب را نباید تقسیم کنیم و هر دستگاهی یک تکه را بر دارد و به بقیه کاری نداشته باشد.

وی افزود: برنامه سه ساله ای داریم که کشاورزان در مناطق کم آب اقدام به کشت برنج نکنند.

اردکانیان گفت: در نیمه تابستان امسال به فکر تابستان سال آینده بودیم و در باره آن برنامه ریزی دقیق کرده ایم.

وزیر نیرو افزود: هشت هزار مگاوات کمبود برق برای تابستان 98 داریم و برای جبران آن 5 هزار و 200 مگاوات نیروگاه جدید می سازیم و سه هزار مگاوات نیز با مدیریت مصرف جبران می شود.

وی اضافه کرد: 11 برنامه اجرایی برای کاهش سه هزار مگاوات مصرف برق از جمله تعویض پنج میلیون لامپ فلورسنت خانگی و 10 میلیون از این نوع لامپ در شهرها با لامپ های ال ای دی، سرویس پنج میلیون کولر آبی و یک میلیون کولر گازی و افزایش تعرفه برق پرمصرف ها داریم.

اردکانیان گفت: در حالی که در 40 سال گذشته جمعیت کشور 3 برابر شده ظرفیت نصب شده 11 برابر افزایش یافته است.

وزیر نیرو افزود: اگر قطعه ای را وارد می کنیم ممکن است ساخت آن در داخل توجیح اقتصادی نداشته باشد.

وی گفت: همه فشار ها به جمهوری اسلامی ایران به دلیل مقابله با بهره ور شدن کامل ظرفیت منابع انسانی است زیرا اگر ظرفیت انسانی کشورمان مدیریت شود نه تنها کشور بلکه منطقه آباد خواهد شد.

اردکانیان افزود: تا پایان برنامه ششم توسعه به دولت تکلیف شده است پنج هزار مگاوات انرژی تجدید پذیر ایجاد کنند.
وزیر نیرو با بیان اینکه در انرژی باد 30 هزار مگاوات ظرفیت مطالعه شده است گفت: پهنه های گسترده ای نیز درباره انرژی خورشیدی داریم .

وی افزود: با افزایش نرخ ارز شیب سرمایه گذاری در انرژی های تجدید پذیر کاهش یافت اما اکنون با تمهیداتی که اندیشیده شده است در حال بازگشت به شیب مثبت در این زمینه هستیم.

اردکانیان درباره کار کمیسیون مشترک همکاری های مشترک ایران و روسیه گفت: وزارت نیرو نقش موثری در کم کردن فاصله سطح همکاری های اقتصادی و روابط سیاسی دو کشور دارد .

وزیر نیرو افزود : زمینه های بسیار خوبی برای توسعه روابط ایران و روسیه وجود دارد.

وی گفت: اکنون که در شرایط تحریم های غیر قانونی آمریکا هستیم و روسیه نیز مشمول تحریم های تحمیلی برخی کشورهای غربی شده است فرصتی برای باز شدن عرصه های گوناگون همکاری با روسیه داریم.

اردکانیان افزود: روسیه ، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان اتحادیه اقتصادی اورآسیا را شکل داده‌اند و از طرف آنها برای پیوستن ایران به این اتحادیه ابراز علاقه شده است.

وزیر نیرو با بیان اینکه ما نیز علاقه داریم به این اتحادیه بپیوندیم، گفت: پیوستن ایران به اتحادیه اورآسیا در مراحل تصویب و این موضوع در روسیه تصویب شده است .

وی افزود: روسیه بازار 150 میلیون نفری دارد و می خواهد سالانه 80 میلیون متر مربع ساخت و ساز کند که ظرفیت خوبی برای مهندسان و پیمانکاران ایرانی است.

اردکانیان گفت: جمهوری اسلامی ایران جزو معدود سازندگان توربین های گازی در جهان است در حالی که روس ها این توربین ها را نمی سازند و از ایران خواسته اند در این زمینه به روسیه کمک کند.

وزیر نیرو افزود: در دو ماه اخیر با پشتیبانی وزارت امور خارجه کشورمان نقشه راهی را برای توسعه روابط اقتصادی ایجاد کرده ایم و زمینه های کار مشخص شده است.

وی گفت: اوایل اسفند اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه در تهران برگزار می شود و 10 کارگروه مشترک در زمینه های حمل و نقل، انرژی، بانکی، گردشگری، کشاورزی و استاندارد سازی ایجاد شده است.

اردکانیان افزود: کنفرانس همکاری ها بین استان های ایران و جمهوری های قفقاز شمالی نیز با اختلاف یکی دو روز از اجلاس کمیسیون همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه در کشورمان برگزار می شود.

وزیر نیرو گفت:​ از خط اعتباری پنج میلیارد دلاری روسیه ساخت نیروگاه هزار و 400 مگاواتی سیریک را آغاز کرده ایم و خط ریلی گرمسار اینچه برون نیز از این خط اعتباری استفاده می کنند.

وی افزود: بخش تولید داروی کشورمان فرصت مناسبی برای حضور در بازار داروی روسیه را دارد زیرا این کشور سالانه 20 میلیارد دلار دارو وارد می‌کند، ایران باید بخشی از این بازار باشد.

اردکانیان گفت: وزارت نیرو در پی یکسان سازی برق کشورمان با روسیه است زیرا از نظر کیفیت به شبکه قوی تری وصل می شویم و از نظر کنترل فرکانس بهره می بریم .

وزیر نیرو افزود : ظرفیت نصب شده ما 80 هزار مگاوات است در حالی که روسیه سه برابر ما ظرفیت نصب شده دارد .

وی گفت : از طریق ارمنستان و گرجستان یا آذربایجان می توانیم به خطوط شبکه برق روسیه وصل شویم.

اردکانیان افزود: ​در این ماه اجلاسی در سطح معاونان وزیران نیروی روسیه و آذربایجان در تهران برای ایجاد مقدمات فنی کار برگزار می شود.

وزیر نیرو گفت:​ بحث استفاده از پول ملی در مبادلات دو جانبه مطرح است و جلسات بین کارشناسان دو طرف در این زمینه وجود داشته است.

وی افزود: اخیراً رئیس کل بانک مرکزی کشورمان با همتای روسی خود دیدار داشته است 

اردکانیان گفت:​ استفاده از پول ملی بستر همکاری در اتحادیه اقتصادی اورآسیا خواهد بود و چارچوبی است که همه فعالیت ها را در خود جای می دهد.

وزیر نیرو افزود: استفاده از پول ملی در مبادلات دو جانبه در دیدار با رئیس دومای روسیه مطرح و تا پایان سال به سرانجام مناسبی می رسد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۶۷۷۸۱۱۰:۵۸:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۱۸
به این میگن پیشگوئی و تا حالا وظیفه وزیر نیرو نبوده تازگیا وبدلیل ضرورت پیشگوئی میکنه...چون مرام دولتهای ما ترسوندن مردم بصورتی دائمی و روزمره هست تا کار حکومت بر اونا راحتتر باشه
ناشناس۶۶۷۷۸۳۱۰:۵۸:۳۳ ۱۳۹۷/۹/۱۸
هنوز تا 150 میلیون نفر جمعیت جا داریم!
ناشناس۶۶۸۴۲۶۱۵:۱۷:۱۲ ۱۳۹۷/۹/۱۸
وزیر محترم شما خدایی که میگی زمستان بارش نداریم پاییز هم کسی تصور نمی کرد این همه بارش داشته باشیم بگو انشالله داریم ولی همه کنترل مصرف داشته و اصراف نکنند
محمد۶۶۷۸۳۵۱۱:۱۷:۲۹ ۱۳۹۷/۹/۱۸
انشاالله زمستان هم پربارشه
ناشناس۶۶۷۹۰۶۱۲:۰۱:۴۹ ۱۳۹۷/۹/۱۸
شما که فقط چشمتون به آسمان هست و عرضه جمع آوری و ذخیره آب را ندارید!!!
ناشناس۶۶۷۹۲۳۱۲:۱۰:۲۶ ۱۳۹۷/۹/۱۸
باید اسم این دولت رو بزارن ناامیدی و بی تدبیری تا الانم که بارشها خوب بوده بخاطر بارور کردن ابرها تو هوافضای سپاه بوده همون سپاهی که صبح تا شب فحش میخوره
کارشناس۶۶۸۰۴۵۱۲:۴۳:۵۴ ۱۳۹۷/۹/۱۸
از عجایب شیخ ما این است شیره را خورد و گفت شیرین است

پربحث‌های امروز

 1. رئیس جمهور بجای دستور تلفنی در مناطق سیل زده حضور یابد

 2. پیام روحانی درباره سیل اخیر: تسلیت به خانواده قربانیان بویژه در شیراز/ دستور به وزیر کشور برای رسیدگی سریع حادثه شیراز

 3. اوج مهمان‌نوازی شیرازی‌ها از مسافران؛ کمپین «مهمان من» راه‌اندازی شد

 4. رقبای ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا/ پیروز نهایی چه کسی خواهد بود؟

 5. روحانی: قدم اول تخلیه آب از شهرها است/تشکر از ارتش، سپاه و وزیر کشور

 6. سیل در ایران/ تهران در وضعیت هشدار/ جاری‌شدن دوباره سیلاب در شیراز/ سطح آب کارون بالا آمده است

 7. تهران در وضعیت هشدار

 8. می‌توانیم گوشت را کیلویی ۵۰ هزار تومان به دست مردم برسانیم

 9. تعطیلی ۴۸ ساعته واحدهای صنفی در شمال تهران

 10. یگان‌های ارتش در دروازه قرآن شیراز مستقر شدند/ همه امکانات نزاجا در شیراز آماده کمک‌رسانی هستند

 11. چرا حوادث جاده‌ای برای مسئولانمان عادی شده است؟

 12. دستور پیگیری رئیس قوه قضاییه به سازمان بازرسی کل کشور و مسئولان قضایی استان‌های سیل زده

 13. نوبخت و نمکی به شیراز سفر کردند

 14. آثار تاریخی شیراز پس از سیل + تصاویر

 15. امدادرسانی نفربرهای ارتش به مردم سیل‌زده  

 16. چرا ترامپ بازنده قضیه جولان خواهد بود؟

 17. انتقال پیکر ۱۸ هم‌وطن جان باخته در حادثه سیل شیراز به پزشکی قانونی + اسامی

 18. بالا آمدن سطح آب کارون  

 19. آمادگی هلال‌احمر و آتش‌نشانی تهران برای امدادرسانی در صورت بروز سیلاب

 20. آخرین اخبار سیلاب در خوزستان/ از تعطیلی ادارات در ایذه تا خالی کردن 3 روستا در اندیمشک

 21. اعزام نفربرهای ارتش به منطقه سعدیه شیراز/ اسکان بیش از ۱۱۰۰ نفر از مردم در مراکز ارتش

 22. خیال "محال" در حوادث طبیعی

 23. سیلاب دوباره به شیراز رسید  

 24. پیام رهبر انقلاب در پی حادثه سیل در شیراز

 25. مسدود شدن دروازه قرآن تا اطلاع ثانوی/انسداد انشعابات میدان ابوالکلام، چهل مقام و بلوار دلشگا

پربحث‌های دیروز

 1. استاندار سابق گلستان: سرباز نظام هستم و به دستورات دولت عمل می‌کنم

 2. برایان هوک: کارمان با ایران تازه شروع شده!

 3. سیل در ایران/ سیلاب به شیراز و لرستان هم رسید/ احتمال سیلابی‌شدن رودخانه‌های استان تهران/ بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد

 4. روایت محسن رضایی از «انفجار امید» در آق‌قلا  

 5. طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز بیش از ۲۰۰ خودرو را با خود برد/ تکمیلی: شمار کشته‌ها به ۱۸ تن رسید/ اسامی مصدومان و کشته‌شدگان

 6. سیل به دروازه قرآن شیراز رسید  

 7. رئیس‌جمهور قشم را به مقصد تهران ترک کرد

 8. جهانگیری: مردم ۷۲ ساعت همکاری کنند/ وضعیت همه سدهای کشور مطلوب است

 9. با آغاز پنجمین سال حمله عربستان؛ یمنی‌ها چگونه مقابل سعودی‌ها ایستادند؟

 10. کنایه جناب‌خان به روحانی  

 11. حضور امام جمعه سابق خرمشهر در میان سیل زدگان خرمشهر + تصویر

 12. سیل گلستان و سیل شایعات + تصاویر

 13. پول کثیف در سینما چه می‌کند؟

 14. نفربرهای آبی-خاکی نیروی زمینی ارتش به کمک سیل‌زدگان آمد  

 15. چرا نمی گذارند گوشت ارزان شود؟/قیمت واقعی زیر 70 تومن  

 16. چرا پیاز در نوروز گران شد؟

 17. خسارات سیل در شیراز

 18. رتبه سوم گرانترین اثر حراج «کریستیز خاورمیانه» یه یک ایرانی رسید + تصاویر

 19. دولت درگیر زدوبند سیاسی است/مطالبات مردم توسط اصلاح‌طلبان محقق نشد

 20. طغیان رودخانه الوند در سرپل ذهاب  

 21. سران عرب با تصمیم ترامپ در مورد جولان موافق هستند

 22. هشدار هواشناسی: احتمال وقوع سیل در ۱۲ استان کشور

 23. برادرم شهید شد! +تصاویر

 24. زندگی ایلیاتی قرقیزها در وان ترکیه  

 25. گرانی سال ۹۷ کدام خوردنی‌ها را از مردم گرفت؟

پربحث‌های هفته

 1. رئیس‌جمهور در قشم، مردم در سیل

 2. رئیس جمهور بجای دستور تلفنی در مناطق سیل زده حضور یابد

 3. درنگی بر برنامه‌ی نود و حذف عادل فردوسی‌پور

 4. نظر شما درباره این عکس چیست؟  

 5. علی ربیعی: هرکس غیر روحانی رئیس‌جمهور بود، شرایط بدتری داشتیم

 6. واکنش کاربران توییتر به ماجرای عادل فردوسی پور/ از حذف سلبریتی سالاری تا کج سلیقگی و ذبح فرزند/ باید قدر سرمایه‌ها را بدانیم/ چرا یک برنامه تلویزیونی باید کانون قدرت فرد خاصی شود؟

 7. استاندار گلستان برکنار شد/دستور فرمانده معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح/خطر درکمین گلستان،سدبندها پرشدند/ آق‌قلا زیر آب رفت

 8. استاندار سابق گلستان: سرباز نظام هستم و به دستورات دولت عمل می‌کنم

 9. برایان هوک: کارمان با ایران تازه شروع شده!

 10. سیل در ایران/ سیلاب به شیراز و لرستان هم رسید/ احتمال سیلابی‌شدن رودخانه‌های استان تهران/ بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد

 11. روایت محسن رضایی از «انفجار امید» در آق‌قلا  

 12. توضیح وزیر کشور در مورد سفر خارجی استاندار گلستان/ از یک ماه پیش درخواست داده بودند  

 13. مخفی کاری دولت در واگذاری جزیره کیش به چینی ها؟/ سکوت مدیران ارشد

 14. طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز بیش از ۲۰۰ خودرو را با خود برد/ تکمیلی: شمار کشته‌ها به ۱۸ تن رسید/ اسامی مصدومان و کشته‌شدگان

 15. احمدی نژاد: اصلاح طلبان بر سر ریاست جمهوری علی لاریجانی معامله سیاسی کرده‌اند

 16. جهانگیری: مدیری که نمی تواند از خود بگذرد نباید مسئولیت قبول کند

 17. مسئولیت پذیرش اینس‌تکس و FATF با کدام نهاد است؟

 18. سیل به دروازه قرآن شیراز رسید  

 19. استاندار گلستان: برای درمان جراحات ناشی از بمب شیمیایی به خارج رفته بودم

 20. واعظ آشتیانی: اصلاح‌طلبان با دست پس می‌زنند و با پا پیش می‌کشند و در شرایط اقتصادی به وجود آمده شریک دولت هستند/ مردم به دنبال افرادی هستند که حافظ منافع ملی و انقلابی باشند

 21. درباره سال رونق تولید

 22. ظهره‌وند در گفتگو با الف: دولتمردان متوجه شدند که نگاه به غرب به کشور لطمه می‌زند/ چرا از ظرفیت ایران در منطقه استفاده نمی‌کنیم؟/ درسی که امضای جان کری و اوباما به برخی از سیاسیون داد

 23. رئیس‌جمهور قشم را به مقصد تهران ترک کرد

 24. نقوی‌حسینی در گفتگو با الف: متاسفانه برخی از نمایندگان در مجلس حافظ منافع دولت هستند نه مردم/ مجلس در سال گذشته موثر عمل نکرد و وظیفه خود را انجام نداد/ ویژگی یک نماینده خوب چیست؟

 25. پاسخ به سه سوال درباره رابطه رونق تولید و معیشت مردم

پربحث‌های امروز

 1. اوج مهمان‌نوازی شیرازی‌ها از مسافران؛ کمپین «مهمان من» راه‌اندازی شد

 2. سیل در ایران/ تهران در وضعیت هشدار/ جاری‌شدن دوباره سیلاب در شیراز/ سطح آب کارون بالا آمده است

 3. تعطیلی ۴۸ ساعته واحدهای صنفی در شمال تهران

 4. آثار تاریخی شیراز پس از سیل + تصاویر

 5. انتقال پیکر ۱۸ هم‌وطن جان باخته در حادثه سیل شیراز به پزشکی قانونی + اسامی

 6. آمادگی هلال‌احمر و آتش‌نشانی تهران برای امدادرسانی در صورت بروز سیلاب

 7. خیال "محال" در حوادث طبیعی

 8. مسدود شدن دروازه قرآن تا اطلاع ثانوی/انسداد انشعابات میدان ابوالکلام، چهل مقام و بلوار دلشگا

 9. در مواجهه با سیل چه باید کنیم؟

 10. وضعیت نیمه‌بحرانی جاده‌های کشور/ شرایط جوی برای سفر مناسب نیست

 11. وقوع سیلاب در خاور شهر تهران/ حادثه مصدوم نداشت

 12. جاده هراز به دلیل بارش برف مسدود شد

 13. اصناف شیراز پای‌کار کمک به سیل‌زدگان/ اینجا همه چیز رایگان است

 14. کدام جاده‌ها مسدودند؟

 15. آبگرفتگی جدی در ایستگاه‌های مترو نداریم/ حرکت عادی قطارها

 16. برف و باران در اکثر جاده‌های کشور

 17. لایروبی تمامی کانال‌ها و مسیل‌های پایتخت

 18. جدال سرسختانه امدادگران با سیل و آبگرفتگی

 19. خطری بزرگ در کمین تماشاچیان سیل

 20. ترافیک روان در معابر تهران / هشدار پلیس در مورد پارک در حاشیه رودها

 21. محله سعدی شیراز دچار سیلاب شد؛ گستردگی حجم سیلاب

 22. آخرین وضعیت سیلاب خوزستان/تراز آب کارون در حال خروج از حد نرمال

 23. همه راه‌های کهگیلویه و بویراحمدباز است/یک روستا محو شد

 24. محدودیت تردد در اتوبان امام علی برطرف شد

 25. وضعیت جوی و ترافیکی هراز، فیروزکوه و چالوس

پربحث‌های دیروز

 1. سیل در ایران/ سیلاب به شیراز و لرستان هم رسید/ احتمال سیلابی‌شدن رودخانه‌های استان تهران/ بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد

 2. سیل به دروازه قرآن شیراز رسید  

 3. هشدار هواشناسی: احتمال وقوع سیل در ۱۲ استان کشور

 4. ورود جدی دستگاه قضایی به سهل‌انگاری‌ها در حادثه سیل شیراز

 5. وزیر کشور: دولت موظف به پرداخت خسارت سیل زدگان است

 6. طرح "رتبه‌بندی معلمان" باعث بهبود وضعیت معیشتی آنها می‌شود؟

 7. آخرین اخبار از سیلاب شیراز/ تعداد کشته‌شدگان به ۱۸ نفر رسید+اسامی برخی مصدومان و کشته‌شدگان

 8. چگونه در سیل زنده بمانیم؟ + اینفوگرافی

 9. کانکس‌های زلزله‌زدگان سرپل‌ذهاب توسط سپاه و ارتش به مکان امن منتقل می‌شود

 10. نقش‌آفرینی اپراتورهای موبایل به مثابه رسانه‌های بحران در حادثه سیل گلستان و مازندران

 11. پرداخت ۲ هزار وام قرض الحسنه به خانواده های سیل زده شمال

 12. اوضاع خرمشهر و آبادان تحت کنترل است/ مردم نگران طغیان اروند نباشند

 13. امکان ورود سیلاب به محور فیروزکوه/ مردم سفری را آغاز نکنند

 14. احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های استان تهران در روزهای آینده

 15. ممنوعیت تردد در ۲۵ محور مواصلاتی کشور به دلیل شرایط نامساعد جوی

 16. وزیر کشور: سیلاب آق‌قلا و گمیشان باید به دریا هدایت شود/ گنبدکاووس به حالت عادی برگشت

 17. تلفات جاده‌ای در نوروز امسال کمتر شده است؟

 18. اسکان سیل‌زدگان در تمام اماکن مذهبی شیراز/ ۱۵ هزار پرس غذای گرم بین سیل‌زدگان شیراز توزیع می‌شود

 19. پل تاریخی پل‌دختر سالم اما در خطر است

 20. سیل به بازار وکیل شیراز آسیبی نزده است

 21. جاده چالوس خطرناک است، مسیر جایگزین انتخاب شود/از احتمال ریزش سنگ و بهمن تا طغیان رودخانه کرج

 22. سیل راه ارتباطی ۲۶ روستای کهگیلویه و بویراحمد را قطع کرد

 23. بارش باران در شهرستان سرپل‌ذهاب سیل به راه انداخت/ یک کشته در اثر سیل در سرپل‌ذهاب

 24. اعزام ۶ تیم امداد و نجات به محدوده دروازه قرآن شیراز

 25. پروازهای فرودگاه مهرآباد لغو شده یا با تاخیر انجام می‌شوند

پربحث‌های هفته

 1. استاندار گلستان برکنار شد/دستور فرمانده معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح/خطر درکمین گلستان،سدبندها پرشدند/ آق‌قلا زیر آب رفت

 2. سیل در ایران/ سیلاب به شیراز و لرستان هم رسید/ احتمال سیلابی‌شدن رودخانه‌های استان تهران/ بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد

 3. سیل به دروازه قرآن شیراز رسید  

 4. احمد توکلی: توزیع درآمد و دارایی در کشور نابرابر است

 5. مطالبات معلمان زمین گیر شد/عهدشکنی دوباره مسئولان آموزش‌وپرورش

 6. شادترین کشور جهان

 7. هفت روز پس از سیل گلستان و مازندران/نیروهای خودجوش، وارد منطقه نشوند/انتقاد شدید آیت‌الله سبحانی از بی‌تدبیری مسئولان در وقوع سیل

 8. درگیری‌ در شب عید بر سر محدوده شهری اندیمشک و دزفول+ عکس

 9. اوج مهمان‌نوازی شیرازی‌ها از مسافران؛ کمپین «مهمان من» راه‌اندازی شد

 10. چرا راه آهن آق قلا منفجر شد؟

 11. سیل در ایران/ تهران در وضعیت هشدار/ جاری‌شدن دوباره سیلاب در شیراز/ سطح آب کارون بالا آمده است

 12. هشدار هواشناسی: احتمال وقوع سیل در ۱۲ استان کشور

 13. هنگام وقوع سیل چه کنیم؟

 14. واکنش پلیس به ریختن گازوئیل در جاده هراز

 15. رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱

 16. تعطیلی ۴۸ ساعته واحدهای صنفی در شمال تهران

 17. ورود جدی دستگاه قضایی به سهل‌انگاری‌ها در حادثه سیل شیراز

 18. وزیر کشور: دولت موظف به پرداخت خسارت سیل زدگان است

 19. اروندرود در خطر طغیان/ مسوولان در دسترس نیستند

 20. انتقاد از رفتارهای انتخاباتی نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس

 21. کدام استان‌ها طی روزهای آتی در معرض باران شدید و سیل هستند؟

 22. آثار تاریخی شیراز پس از سیل + تصاویر

 23. طرح "رتبه‌بندی معلمان" باعث بهبود وضعیت معیشتی آنها می‌شود؟

 24. هشدار وقوع سیلاب در استان‌های جنوبی کشور

 25. حوادث چهارشنبه آخر سال؛ مراجعه ۱۲۶۰ نفر تا ساعت ۲۳ به اورژانس/ فوت یک نفر و قطع عضو ۹۶ نفر

آخرین عناوین