وزیر نیرو: زمستان پر بارش نخواهد بود

گروه اجتماعی الف،   3970918056 ۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
وزیر نیرو: زمستان پر بارش نخواهد بود

اردکانیان گفت: میانگین بارش تا ۱۶ آذر در کل کشور ۸۵ میلی متر بوده که در مقایسه با سال گذشته ۲۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش الف، رضا اردکانیان در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما با بیان اینکه سال آبی از ابتدای مهر آغاز و تا پایان شهریور سال بعد ادامه دارد افزود : میزان بارش ها در مقایسه بامیانگین دراز مدت کشور که 45 میلی متر بوده 85 درصد افزایش یافته است .

وی گفت : البته سازمان هواشناسی در عین حال که پاییز خوبی را از نظر بارش ها پیش بینی کرده است، اما اعلام کرده زمستان پربارش نخواهد بود .

وزیر نیرو افزود : در هر حوزه آبریزی اگر خشکسالی شود خاک مقدار زیادی از رطوبت خود را از دست می دهد و اگر بارش در سال های بعد مناسب باشد تا مدتی آب قابل توجهی تولید می شود زیرا مقدار زیادی آب جذب خاک می شود .

اردکانیان گفت : امیدوارم بارش ها به صورت برف باشد اما وزارت نیرو سال آبی 98-97 را متناسب با سال گذشته در نظر گرفته است تا غافلگیری برای ما ایجاد نشود .

وی افزود : از مردم برای همکاری در مصرف آب و برق قدردانی می کنیم و تابستان ممتازی از نظر مصرف داشتیم .

وزیر نیرو گفت: ورودی آب سدها تا کنون دو برابر مدت مشابه سال گذشته است .

اردکانیان افزود : حتما باید روش مصرف در آب کشاورزی تغییر کند و کشت ها باید الگوی مناسبی داشته باشد که اگر دچار خشکسالی شدیم جامعه تحت تنش قرار نگیرد .

وی گفت : برنامه‌های تشویقی برای تعداد کمی از مصرف کنندگان داریم که درصد بالایی از مصرف را به خود اختصاص داده اند،  تا به جمع خشک مصرف ها بپیوندند .

وزیر نیرو افزود : حدود 90 میلیارد متر مکعب آب در بخش کشاورزی و 6 تا 7 میلیارد متر مکعب در بخش خانگی آب مصرف می شود .

اردکانیان گفت : می‌گویند به جای پرداختن به آب شرب مسئله آب مصرفی کشاورزی را پیگیری کنید، اما کشاورزی را می توان در مناطقی محدود یا جابه جا کرد اما مناطق جمعیتی ما مناطق مستقر هستند و جمعیت را نمی توان جا به جا کرد .

وی افزود : آب شهرها باید تامین شود و اکنون همه ظرفیت ها را در این زمینه به کار بردیم .
وزیر نیرو گفت : یک میلیارد و چند صد میلیون متر مکعب آب برای شهر تهران تامین می شود اما بیش از این امکان تهیه آب نیست .

اردکانیان افزود : آب عرصه چند انضباطه و میان بخشی است است و همه دستگاه ها باید برای مصرف بهینه آن همکاری کنند .
وی گفت : باید ساز و کارهای عرصه آب تهیه شود که یکی از آنها موضوع استقرار جمعیت است و شهرداری ها باید به این مسئله توجه داشته باشند .

وزیر نیرو با بیان اینکه 57 درصد مشترکان زیر الگوی مصرف و فقط 34 درصد آب از میزان آب را مصرف می کنند افزود : سیستمی برای شهروندان کم مصرف طراحی شده است که آنها مبلغی را که صرفه جویی کرده اند دریافت کنند .

اردکانیان با اشاره به اینکه بهای آب در کشور فوق العاده ارزان است گفت : 43 درصد مشترکان آب مصرف بالای الگو دارند و حتی چند برابر الگو مصرف می کنند. 

وی افزود : بابت یک لیتر آب با کیفیت در شبکه در شهرها حدود پنج ریال و در روستاها حدود دو ریال دریافت می شود .

وزیر نیرو گفت : با تعرفه های جدید هیچ تغییری در قبض برق 75 درصد مشترکان ایجاد نمی شود و برای پرمصرف ها نیز مسیر برای اصلاح مصرفشان باز است.

اردکانیان افزود: با تعرفه های افزایشی برای پر مصرف ها درآمدهای وزارت نیرو نیز در بخش برق کاهش می یابد زیرا برای کم مصرف ها تشویق هایی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: با اعمال تعرفه های جدید نیاز به سرمایه گذاری های سنگین برای ساخت نیروگاه ها کاهش می یابد.

وزیر نیرو افزود: سالانه باید چند هزار مگاوات نیروگاه جدید بسازیم تا 7 درصد افزایش مصرف برق جبران شود.

اردکانیان گفت: تعرفه های جدید برای چهار ماه خرداد ، تیر ، مرداد و شهریور اعمال می شود .

وی افزود: تفاوت اوج بار مصرف 22 هزار و 800 مگاوات است که بیشتر به دلیل استفاده از دستگاه های سرمایشی است.

وزیر نیرو گفت : سالانه 850 هزار کولر گازی وارد کشور می شود که 70 درصد آنها غیر استاندارد و قاچاق است و حدود سه هزار مگاوات برای این دستگاه ها افزایش مصرف داریم.

اردکانیان افزود: تا پایان آذر افزایش تعرفه پرمصرف ها تصویب می شود و همراه قبض برق یک قبض مجازی ارسال خواهد شد که به مشترک اعلام می شود اگر در خرداد 98 مصرف برق به اندازه خرداد 97 باشد رقم مصرف افزایش خواهد یافت.

وی گفت: اگر درجه دستگاه های سرمایشی در تابستان از 18 درجه روی 24 درجه تنظیم شود 30 درصد مصرف برق کاهش می‌یابد.

وزیر نیرو افزود: رقمی که مردم ایران برای مکالمات می پردازند 83 هزار میلیارد تومان در سال است در حالی که کل پول آب و برقی که پرداخت می شود کمتر از 25 هزار میلیارد تومان است.

اردکانیان گفت : اکنون گرفتار قیمت تمام شده و درآمد ها هستیم و به بخش خصوصی بدهکاریم .

وی افزود: سرمایه گذاری های سنگین انجام می دهیم که نیروگاه داشته باشیم و پرمصرف ها از این یارانه عظیم استفاده می‌کنند.

وزیر نیرو گفت: ​البته پرمصرف ها فقط در بخش خانگی نیستند.

وی افزود: در پی سطحی از عدالت اجتماعی به نفع اقشار محروم کشور هستیم و بر این اساس باید در بهای حامل‌ای انرژی تغییری ایجاد شود.

اردکانیان گفت: 334 شهر کشور با جمعیت 34 میلیون و 500 هزار نفر تحت تنش آبی قرار دارند و منابع و مصارف در این زمینه سر به سر شده است، اما در دولت برنامه ریزی کرده ایم تا سال 1400 شهر تحت تنش نداشته باشیم.

وزیر نیرو افزود : این طرح در شورای عالی آب ارائه و کارگروهی ایجاد شده است که 4 وزارتخانه عضو آن هستند و لایحه بودجه 98 نیز چارچوب های اصلی آن دیده شده است.

وی با بیان اینکه اگر در جایی با کمبود آب روبرو باشیم دولت موظف است آب را تامین کند گفت : منابع خوبی از جمله آب‌های آزاد در شمال و جنوب کشور برای شیرین کردن داریم.

اردکانیان افزود : اگر توجیح اقتصادی داشته باشد نمک حاصل از شیرین کردن آب دریا را به جای بازگرداندن آب شورتر به دریا به صورت جامد استخراج می کنیم.

وزیر نیرو گفت : اگر اطمینان داشته باشیم که در منطقه آب درست مصرف می شود تامین آب شرب برای آن منطقه ضروری است، اما اگر اطمینان وجود نداشته باشد، سرمایه گذاری در آن منطقه مانند آب ریختن در مشک سوراخ است و این ما را دچار مشکل بیشتر می‌کند.

وی افزود: هیچ طرحی را بدون مجوز و در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی آغاز نمی کنیم.

اردکانیان گفت: بر اساس تاکید رئیس جمهور درباره استفاده از آب های ژرف اکنون در یک مورد که به چاه زابل معروف است متمرکز شده ایم و تا عمق بیش از دو هزار متری حفاری و نمونه برداری کرده ایم.

وزیر نیرو افزود: آب به دست آمده از نظر کیفیت و شاخصه های دیگر باید آزمایش شود و اکنون این آب از نظر کیفیت در داخل و درباره بقیه موارد در آزمایشگاه های مطرح جهان آزمایش می شود که هنوز پاسخ آن آماده نشده است.

وی گفت: با توجه به اینکه برداشت از آب های ژرف کاری علمی است باید در فضای آرام پیش برود.

اردکانیان افزود: توجه به منابع آبی نباید ما را از اصلاح الگوی مصرف غافل کند.

وزیر نیرو گفت: مسئله اب را نباید تقسیم کنیم و هر دستگاهی یک تکه را بر دارد و به بقیه کاری نداشته باشد.

وی افزود: برنامه سه ساله ای داریم که کشاورزان در مناطق کم آب اقدام به کشت برنج نکنند.

اردکانیان گفت: در نیمه تابستان امسال به فکر تابستان سال آینده بودیم و در باره آن برنامه ریزی دقیق کرده ایم.

وزیر نیرو افزود: هشت هزار مگاوات کمبود برق برای تابستان 98 داریم و برای جبران آن 5 هزار و 200 مگاوات نیروگاه جدید می سازیم و سه هزار مگاوات نیز با مدیریت مصرف جبران می شود.

وی اضافه کرد: 11 برنامه اجرایی برای کاهش سه هزار مگاوات مصرف برق از جمله تعویض پنج میلیون لامپ فلورسنت خانگی و 10 میلیون از این نوع لامپ در شهرها با لامپ های ال ای دی، سرویس پنج میلیون کولر آبی و یک میلیون کولر گازی و افزایش تعرفه برق پرمصرف ها داریم.

اردکانیان گفت: در حالی که در 40 سال گذشته جمعیت کشور 3 برابر شده ظرفیت نصب شده 11 برابر افزایش یافته است.

وزیر نیرو افزود: اگر قطعه ای را وارد می کنیم ممکن است ساخت آن در داخل توجیح اقتصادی نداشته باشد.

وی گفت: همه فشار ها به جمهوری اسلامی ایران به دلیل مقابله با بهره ور شدن کامل ظرفیت منابع انسانی است زیرا اگر ظرفیت انسانی کشورمان مدیریت شود نه تنها کشور بلکه منطقه آباد خواهد شد.

اردکانیان افزود: تا پایان برنامه ششم توسعه به دولت تکلیف شده است پنج هزار مگاوات انرژی تجدید پذیر ایجاد کنند.
وزیر نیرو با بیان اینکه در انرژی باد 30 هزار مگاوات ظرفیت مطالعه شده است گفت: پهنه های گسترده ای نیز درباره انرژی خورشیدی داریم .

وی افزود: با افزایش نرخ ارز شیب سرمایه گذاری در انرژی های تجدید پذیر کاهش یافت اما اکنون با تمهیداتی که اندیشیده شده است در حال بازگشت به شیب مثبت در این زمینه هستیم.

اردکانیان درباره کار کمیسیون مشترک همکاری های مشترک ایران و روسیه گفت: وزارت نیرو نقش موثری در کم کردن فاصله سطح همکاری های اقتصادی و روابط سیاسی دو کشور دارد .

وزیر نیرو افزود : زمینه های بسیار خوبی برای توسعه روابط ایران و روسیه وجود دارد.

وی گفت: اکنون که در شرایط تحریم های غیر قانونی آمریکا هستیم و روسیه نیز مشمول تحریم های تحمیلی برخی کشورهای غربی شده است فرصتی برای باز شدن عرصه های گوناگون همکاری با روسیه داریم.

اردکانیان افزود: روسیه ، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان اتحادیه اقتصادی اورآسیا را شکل داده‌اند و از طرف آنها برای پیوستن ایران به این اتحادیه ابراز علاقه شده است.

وزیر نیرو با بیان اینکه ما نیز علاقه داریم به این اتحادیه بپیوندیم، گفت: پیوستن ایران به اتحادیه اورآسیا در مراحل تصویب و این موضوع در روسیه تصویب شده است .

وی افزود: روسیه بازار 150 میلیون نفری دارد و می خواهد سالانه 80 میلیون متر مربع ساخت و ساز کند که ظرفیت خوبی برای مهندسان و پیمانکاران ایرانی است.

اردکانیان گفت: جمهوری اسلامی ایران جزو معدود سازندگان توربین های گازی در جهان است در حالی که روس ها این توربین ها را نمی سازند و از ایران خواسته اند در این زمینه به روسیه کمک کند.

وزیر نیرو افزود: در دو ماه اخیر با پشتیبانی وزارت امور خارجه کشورمان نقشه راهی را برای توسعه روابط اقتصادی ایجاد کرده ایم و زمینه های کار مشخص شده است.

وی گفت: اوایل اسفند اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه در تهران برگزار می شود و 10 کارگروه مشترک در زمینه های حمل و نقل، انرژی، بانکی، گردشگری، کشاورزی و استاندارد سازی ایجاد شده است.

اردکانیان افزود: کنفرانس همکاری ها بین استان های ایران و جمهوری های قفقاز شمالی نیز با اختلاف یکی دو روز از اجلاس کمیسیون همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه در کشورمان برگزار می شود.

وزیر نیرو گفت:​ از خط اعتباری پنج میلیارد دلاری روسیه ساخت نیروگاه هزار و 400 مگاواتی سیریک را آغاز کرده ایم و خط ریلی گرمسار اینچه برون نیز از این خط اعتباری استفاده می کنند.

وی افزود: بخش تولید داروی کشورمان فرصت مناسبی برای حضور در بازار داروی روسیه را دارد زیرا این کشور سالانه 20 میلیارد دلار دارو وارد می‌کند، ایران باید بخشی از این بازار باشد.

اردکانیان گفت: وزارت نیرو در پی یکسان سازی برق کشورمان با روسیه است زیرا از نظر کیفیت به شبکه قوی تری وصل می شویم و از نظر کنترل فرکانس بهره می بریم .

وزیر نیرو افزود : ظرفیت نصب شده ما 80 هزار مگاوات است در حالی که روسیه سه برابر ما ظرفیت نصب شده دارد .

وی گفت : از طریق ارمنستان و گرجستان یا آذربایجان می توانیم به خطوط شبکه برق روسیه وصل شویم.

اردکانیان افزود: ​در این ماه اجلاسی در سطح معاونان وزیران نیروی روسیه و آذربایجان در تهران برای ایجاد مقدمات فنی کار برگزار می شود.

وزیر نیرو گفت:​ بحث استفاده از پول ملی در مبادلات دو جانبه مطرح است و جلسات بین کارشناسان دو طرف در این زمینه وجود داشته است.

وی افزود: اخیراً رئیس کل بانک مرکزی کشورمان با همتای روسی خود دیدار داشته است 

اردکانیان گفت:​ استفاده از پول ملی بستر همکاری در اتحادیه اقتصادی اورآسیا خواهد بود و چارچوبی است که همه فعالیت ها را در خود جای می دهد.

وزیر نیرو افزود: استفاده از پول ملی در مبادلات دو جانبه در دیدار با رئیس دومای روسیه مطرح و تا پایان سال به سرانجام مناسبی می رسد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۶۷۷۸۱۱۰:۵۸:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۱۸
به این میگن پیشگوئی و تا حالا وظیفه وزیر نیرو نبوده تازگیا وبدلیل ضرورت پیشگوئی میکنه...چون مرام دولتهای ما ترسوندن مردم بصورتی دائمی و روزمره هست تا کار حکومت بر اونا راحتتر باشه
ناشناس۶۶۷۷۸۳۱۰:۵۸:۳۳ ۱۳۹۷/۹/۱۸
هنوز تا 150 میلیون نفر جمعیت جا داریم!
ناشناس۶۶۸۴۲۶۱۵:۱۷:۱۲ ۱۳۹۷/۹/۱۸
وزیر محترم شما خدایی که میگی زمستان بارش نداریم پاییز هم کسی تصور نمی کرد این همه بارش داشته باشیم بگو انشالله داریم ولی همه کنترل مصرف داشته و اصراف نکنند
محمد۶۶۷۸۳۵۱۱:۱۷:۲۹ ۱۳۹۷/۹/۱۸
انشاالله زمستان هم پربارشه
ناشناس۶۶۷۹۰۶۱۲:۰۱:۴۹ ۱۳۹۷/۹/۱۸
شما که فقط چشمتون به آسمان هست و عرضه جمع آوری و ذخیره آب را ندارید!!!
ناشناس۶۶۷۹۲۳۱۲:۱۰:۲۶ ۱۳۹۷/۹/۱۸
باید اسم این دولت رو بزارن ناامیدی و بی تدبیری تا الانم که بارشها خوب بوده بخاطر بارور کردن ابرها تو هوافضای سپاه بوده همون سپاهی که صبح تا شب فحش میخوره
کارشناس۶۶۸۰۴۵۱۲:۴۳:۵۴ ۱۳۹۷/۹/۱۸
از عجایب شیخ ما این است شیره را خورد و گفت شیرین است

پربحث‌های امروز

 1. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 2. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 3. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 4. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 5. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 6. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 7. زمان حال را غنیمت بشمار  

 8. بیرانوند مغلوب دروازه‌بان عربستان شد + عکس

 9. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 10. دریافت عوارض در تونل‌های شهری تهران منتفی شد

 11. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 12. ظریف: به شما اطمینان می‌دهم آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود!   

 13. چرا پزشکان مثل دیگران مالیات نمی دهند؟

 14. آزمون: منتقدانم بعدا شرمنده می‌شوند/ وقتی دایی را می‌زنند چرا کی‌روش را نزنند؟

 15. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 16. انتقاد امیر هاشمی‌مقدم از جواد خیابانی برای بازی با احساسات مردم

 17. بنز CLA۴۵ فول ۲۰۱۶ را بشناسید

 18. چرا موسوی خوئینی‌ها علیه هاشمی سخن گفت؟

 19. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 20. لابی سنگین برای لغو مالیات پزشکان

 21. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 22. افزایش ۶۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران

 23. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

 24. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 25. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

پربحث‌های دیروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 3. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 4. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 5. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 6. ساختمان های خالی دانشگاه آزاد را به کسب و کارها بدهید، نه دانشجویان پولی

 7. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 8. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 9. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 10. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 11. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 12. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 13. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 14. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 15. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 16. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 17. روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

 18. نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان + لینک

 19. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 20. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 21. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 22. افشای لیست موسسات فرهنگی که کمک دریافت کرده‌اند  

 23. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 24. رانندگی خوب مردم و کسری بودجه دولت!

 25. آصفی: شکست نشست ضد ایرانی لهستان حتمی است/ آمریکا با اجرای شو ورشو چه می‌خواهد؟/ مردم با اصل نظام مشکل ندارند؛ اما...

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 8. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 9. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 10. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 11. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 12. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 13. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 14. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 15. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 16. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 17. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 20. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 21. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 24. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 25. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

پربحث‌های دیروز

 1. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 2. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 3. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 4. رانندگی خوب مردم و کسری بودجه دولت!

 5. سگ‌گردان‌ها در اماکن عمومی بازداشت می‌شوند

 6. محسنی اژه‌ای: مرتضوی در زندان است و در ایران و غیرایران به کاری مشغول نشده است

 7. زنگ ورزش مدارس تهران فردا سه شنبه لغو شد

 8. متهم بانک سرمایه: هدایتی را با سرچ گوگل شناختم/ عضویت در هیات مدیره استیل آذین برایم جذابیتی نداشت

 9. مشروح دومین جلسه محاکمه ۳ متهم پرونده بانک سرمایه؛ ماجرای امضای پرویز کاظمی بر اسناد مشکل دار در بانک سرمایه/ نماینده دادستان: آقایان در بانک، وظیفه امانت داری را رعایت نمی‌کردند

 10. شایعه «اقدام عجیب پلیس» در جاده خوی - ماکو تکذیب شد

 11. روایتی متفاوت از ناایمن‌ترین ساختمان‌های پایتخت

 12. ناجا: سردار اشتری توئیتر ندارد

 13. هوای سرد تا آخر هفته در کشور ماندگار است

 14. دومین جلسه دادگاه متهمان بانک سرمایه پایان یافت

 15. اخطار آذری جهرمی به فروشندگان سیم‌کارت‌های تبلیغاتی  

 16. وجود ۱۵ تا ۱۹ هزار معتاد متجاهر در تهران

 17. ۷۰ درصد از واگن‌های مترو تهران همچنان در گمرک

 18. ساعت 7:4 دقیقه صبح شاهد آخرین ماه‌گرفتگی کامل تا سال 1400 باشید

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 3. بررسی حقوقی واقعه حمله سگ به دختر ده ساله در لواسان/ مجازات صاحب سگ چیست؟

 4. جزئیات حادثه حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله در لواسان + عکس

 5. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 6. واکنش نظام پزشکی به ۲ مصوبه مالیاتی پزشکان

 7. وام های غیرقانونی بانک سرمایه به حسین هدایتی، مدلل، هادی رضوی، گروه جهانبانی و ...

 8. آیت‌الله مکارم شیرازی: فضای مجازی برای همه تریبون درست کرده است

 9. دادستان تهران: ۳ متهم گرانی کاغذ از کشور فرار کردند

 10. سرنوشت محموله گوشت هواپیمای سانحه دیده

 11. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 12. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 13. مقصر آقای پول است!

 14. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 15. حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد + جزئیات

 16. جدیدترین ترفند در سرقت خودرو را بدانید+ عکس

 17. طرح «خرید خدمات آموزشی»، ذبح کیفیت برای کاهش هزینه

 18. بررسی موضوع حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله از زبان یک حقوقدان

 19. چرا برخی جوانان به کلی قید ازدواج را می‌زنند؟

 20. سگ گردانی در پارک‌های لواسان ممنوع شد

 21. رانندگی خوب مردم و کسری بودجه دولت!

 22. افزایش نشاط سربازان در دستور کار نیروهای مسلح

 23. اصفهان تا ۲۰۲۵ خالی از سکنه می‌شود؟

 24. دریافت عوارض در تونل‌های شهری تهران منتفی شد

 25. پرونده بوی بد در تهران بدون اعلام نتیجه مختومه شد

آخرین عناوین