سردار حاجی‌زاده در برنامه «ثریا»: رهبری گفتند موشک‌هابه غیرنظامیان نخورد/ به کارگیری پهپادهای سپاه برای بمباران داعش/ پایگا‌ه‌های آمریکایی زیر برد موشکی سپاه

گروه سیاسی الف،   3970901009 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران با بیان اینکه بزرگترین کلکسیون غنائم پهپادی را از آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها داریم، گفت:‌ پایگاه‌های آمریکایی اطراف ایران که روزی برای ما تهدید بودند امروز به اهدافی در دسترس و به اصطلاح گوشت زیر دندان ما تبدیل شده‌اند

رهبری گفتند موشک‌هابه غیرنظامیان نخورد/ به کارگیری پهپادهای سپاه برای بمباران داعش/ پایگا‌ه‌های آمریکایی زیر برد موشکی سپاه
به گزارش الف، سردار حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه در برنامه ثریا که از شبکه یک سیما پخش شد، اظهار کرد: ما در حوزه موشکی از کارهای زیادی انجام دادیم. ۱۰ سال ‌یش به انواع موشک ها دست یافتیم اما دقت لازم را نداشتند. بعد از اینکه مسئولیت نیروی هوافضا به بنده محول شد خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدم و ایشان فرمودند «اولویت من دقت موشک است» در واقع ما امروز  دقت موشک ها را مدیون تدبیر رهبر انقلاب هستیم

رهبری همواره فرمودند که موشک‌ها نباید به غیر نظامیان بخورد

وی ‌افزود: در اولین جلسه ای که دقت موشک ها را به ۳۰ متر رساندیم، رهبر انقلاب فرمودند شما می‌توانید به دقت بالاتر دست پیدا کنید. نقاطی که در عملیات های موشکی ما مورد هدف قرار گرفت اهداف بزرگی‌ نبود و در اصل اهداف هواپیما بودند اما برخی از آنها را از فاصله ۵۸۹ کیلومتری زدیم.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران تاکید کرد: رهبری همواره می‌فرمایند که موشک‌ها نباید به غیر نظامیان بخورد. به دلیل همین محدودیت‌ها، دو فروند از موشک‌های ما که مجهز به سیستم خودکشی هستند در عملیات‌های اخیر به دلایل فنی خودکشی کردند.

سردار حاجی زاده در ادامه با اشاره ویژگی‌های شخصیتی شهید تهرانی مقدم، گفت: شهید تهرانی مقدم یک فرمانده نابغه بود و از سال ۶۳ که کار موشکی شروع کرد و در واقع بنیانگذار صنعت موشکی ما بود.

وی افزود: آن شهید قدرت بسیج کنندگی خوبی داشت و به علوم موشکی مسلط بود. تا سال ۹۰ یعنی در زمان شهادت او کسی این شهید را نمی شناخت و درواقع یک سرباز گمنام بود. تعداد زیادی از دانشمندان سربازان گمنامی هستند که امروز در عرصه موشکی فعالیت می‌کنند؛ تهرانی مقدم تمام این متخصصان را بسیج کرد.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران تاکید کرد: شهید تهرانی مقدم همواره می گفت ما باید دست رهبر معظم انقلاب را در مقابل دشمن پر کنیم.

سردار حاجی‌زاده با اشاره به تهدیدات نظامی آمریکا علیه جمهوری اسلامی اظهار کرد: آمریکایی مدت هاست از گزینه نظامی علیه ما حرف نمی‌زنند. ما همیشه در سپاه یاد گرفتیم که تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم.

ناوهای هواپیمابر آمریکا برای ما یک سیبل هستند

وی افزود: پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه در اطراف ما بسیار است از جمله پایگاه العدید در کشوری همانند قطر که در ۳۰۰ کیلومتری ماست یا پایگاه ظفره که در امارات دارند. ما امروز می‌دانیم آمریکایی ها در فلان پایگاه و فلان آشیانه خود چه تجهیزاتی دارند؛ بعنوان مثال می‌دانیم RQ۱۷۰ در کدام آشیانه در پایگاه قندهار وجود دارد؛ این پایگاه‌ها گوشت زیر دندان ما هستند، آنها تکان بخورند ما با موشک های نقطه‌زن بر سرشان می‌زنیم. امروز به موشک‌های دریایی رسیدیم که برد ۷۰۰ کیلومتری دارند و قابل استفاده در دریای عمان است. ناوهای هواپیمابر آمریکا برای ما یک سیبل هستند. آنها از جنگ علیه ما حرف نمی‌زنند به دلیل اینکه خودشان می‌دانند آسیب‌پذیر هستند.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت: امروز پاسداران نیروی دریایی سپاه به ناوهای هواپیمابر آمریکایی تحمیل کرده‌اند که وقتی وارد خلیج فارس می‌شوند، با زبان فارسی صحبت کنند.

سردار حاجی زاده تصریح کرد: گاهی اوقات هواپیماهای بدون سرنشین ما در اطراف ناوهای آمریکایی پرواز نمی‌کنند اما آنها توهم این را دارند که ما بالای سرشان هستیم. امروز واقعا هیمنه آمریکایی‌ها فروریخته است.

بزرگترین کلکسیون غنائم پهپادی را از آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها داریم

وی با بیان اینکه بزرگترین کلکسیون غنائم پهپادی را از آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها داریم، گفت: ما علاوه بر RQ۱۷۰ هواپیماهایNQ۱ و NQ۹ آمریکایی و «هرمس» رژیم صهیونیستی را به غنیمت گرفته‌ایم. ما درسطح جهان جزو ۴، ۵ کشور جهان در حوزه فناوری پهپادی هستیم. یکی از فرماندهان هوایی یکی از کشورهای قدرتمند به ما می‌گفت ما در این حوزه از شما عقب افتادیم.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت: ما بنا داریم یک نمایشگاهی از دستاوردها و تجهیزات هوافضا برپا کنیم و از روسای دانشگاه‌ها، مسئولین و نمایندگان مجلس برای بازدید از آن دعوت کنیم تا این دستاوردها را بطور مستقیم ببینند و توانمندی جوانان دانشمند ما را باور کنند.

بودجه نظامی کشور سالانه حدود ۱۳ تا ۱۴ میلیارد دلار است

سردار حاجی زاده با بیان اینکه ما امروز در حوزه اعتبارات نظامی در رده هجدهم دنیا هستیم، گفت: آمریکا، چین و عربستان در رده اول تا سوم بودجه نظامی دنیا هستند. هزینه نظامی عربستان سالانه ۷۰ میلیارد است در حالی که ما سالانه حدود ۱۳ تا ۱۴ میلیارد دلار هزینه می‌کنیم. ما در حوزه نظامی از امارات و ترکیه هم کمتر هزینه می‌کنیم.

وی ادامه داد: یکی از کشورهای دوست ۳۶ فرورند هواپیمای F۱۶ از آمریکا به ارزش ۷.۲  میلیارد دلار خریداری کرده؛ یعنی هر هواپیما را حدود ۲۰۰ میلیون دلار خریده است. ما با ۲۰۰ میلیون دلار می‌توانیم ۵۰۰ فرورند موشک دوربرد تولید کنیم. هزینه تولید برخی موشک‌های ما ۱۰۰ هزار دلار و برخی دیگر ۴۰۰ هزار دلار است.

ماجرای اشیاء نورانی در آسمان ایران

سردار حاجی‌زاده با اشاره به رویت برخی اشیا نورانی در آسمان ایران گفت: براساس رهگیری که ما انجام دادیم، این شئ نورانی مربوط «فضاپیمای سایوز»[متعلق به کشور روسیه] بود. در ابتدا ما تصور کردیم این شئ تورانی شهاب سنگ است ولی بعدا متوجه شدیم که این شئ ، موشک فضاپیمایی است که محموله خود را در فضا رها کرده و وارد اتمسفر شده است.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران در ارتباط با موضوع سامانه های پدافندی، اظهار کرد: ما در این حوزه به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کردیم. زمانی بدنبال خرید رادار بودیم ولی به ما ندادند و مجبور شدیم به دنبال ساخت رادار برویم. امروز کار تحقیقاتی بیش از ۱۰ نوع رادار در سازمان جهاد خودکفایی هوافضای سپاه انجام شده و در اختیار وزارت دفاع قرار گرفته و حتی برخی از آنها به مرحله تولید رسیده است. سپاه و ارتش از این رادارها استفاده می‌کنند و حتی اخیرا مطلع شدیم که وارد مرحله صادرات هم شده است.

ماهواره تحقیقاتی جدیدی بزودی در مدار قرار می‌گیرد

وی در ادامه گفت: امروز در سازمان صنایع دفاع و مجموعه هوافضای سپاه سامانه های موشکی زمین به هوای خوبی ساخته شده است.

سردار حاجی‌زاده با اشاره به ساخت ماهواره‌های تحقیقاتی اظهار کرد: گرفت طی توافقی که با وزارت ارتباطات شده است، ان‌شالله در آینده‌ای نزدیک ماهواره تحقیقاتی جدیدی در مدار قرار خواهد گرفت. پرتاب این ماهواره‌ها بزودی مجددا رونق خواهد گرفت.  

فرمانده هوافضای سپاه با اشاره به عملیات موشکی اخیر سپاه پاسداران علیه حزب دموکرات کردستان، گفت: مقری که ما زدیم، سران اصلی حزب دموکرات بودند. در آن جلسه رابطینی از عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی حضور داشتند. در آن جلسه در حال تصمیم‌گیری برای احیای اقدامات تروریستی که در گذشته علیه ملت ایران انجام می‌دادند، بودند.

وی افزود: اگر این عملیات پیشگیرانه توسط ما انجام نمی‌شد، باید در شهرهای ایران بدنبال انها می‌دویدیم تا اقداماتشان را خنثی کنیم. در عملیاتی که ما انجام دادیم تمامی سرکرده‌های آنان به درک واصل شدند.

امسال ۷۷ عملیات تروریستی علیه کشورمان انجام شده است

سردار حاجی‌زاده گفت: کار اصلی در عملیات‌های موشکی علیه حزب دموکرات و ترویست‌های تکفیری در سوریه، کار اطلاعاتی بود. عزیزان ما در نیروی قدس سپاه پاسداران در عملیات موشکی در سوریه تلاش‌های اطلاعاتی زیادی کردند. کار اطلاعاتی عملیاتی که علیه سران حزب دموکرات هم انجام گرفت از سوی نیزوی زمینی سپاه بود.

فرمانده هوافضای سپاه تصریح کرد: در سال جاری ۷۷ عملیات تروریستی علیه کشورمان انجام شده است که نیروهای امنیتی توانستند ۷۵ مورد آن را بطور موفق خنثی کنند.

 

منبع: مهر

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۴۶۰۴۶۱۰:۳۲:۵۴ ۱۳۹۷/۹/۱
کاش به موازات دستاوردهای بزرگ نظامی درزمینه زیر ساخت های اقتصادی ‌رفاهی مردم هم همین اراده وجود داشت تا کشوری نمونه ‌والگو می شدیم

پربحث‌های دیروز

 1. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

 2. رهبر کره‌شمالی سوار بر اسب سفید

 3. پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

 4. درخواست حسین فریدون پیش از ورود به زندان

 5. زندگی زنان و مردان منطقه چرنوبیل ۳۳ سال پس از حادثه

 6. پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: جز خسارت محض چه چیزی به ارمغان آوردید؟/ طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

 7. یادآوری نشریه آمریکایی از پیروزی ایران بر آمریکا در یک جنگ شبیه‌سازی شده با رمز الله اکبر !

 8. اعتراض دانشجویان در مراسم آغاز سال تحصیلی

 9. روحانی: چرا برای فارغ‌التحصیلان شغل نیست؟

 10. واکنش شمس الواعظین به هویت شغلی روح الله زم

 11. حسین فریدون به زندان منتقل شد

 12. واکنش عطاءالله مهاجرانی به دستگیری روح الله زم

 13. روحانی: تنها راه آینده و سرنوشت کشور انتخابات است/ دانشگاه را به بخش خصوصی نزدیک کنیم

 14. بازیکنان بحرین بعد پیروزی برابر ایران چه گفتند؟

 15. نامه صالحی امیری به FIFA درباره بی‌احترامی به سرود و پرچم ایران

 16. حقایقی جالب درباره وجود موجودات فضایی در فضا

 17. دروغ‌های پینوکیویی ترامپ به روایت «حقیقت سنج» واشنگتن پست

 18. قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران/ نرخ خانه‌های ۴۰ متری در پایتخت + نمودار

 19. برایان هوک: دنبال درگیری با ایران نیستیم/توافق جامع می‌خواهیم

 20. حضور روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها

 21. بازرسی هیئت امنای دانشگاه آزاد، سه ماه پیش خواستار ابطال مصوبه تبعیض‌آمیز شده بود + سند

 22. انتقاد روزنامه جوان از مجری صداوسیما

 23. تکذیب ارتباط و یا دیدار روح‌الله زم با آیت‌الله سیستانی

 24. ادعای همسر زم: روح‌الله به بغداد رفته بود!

 25. سخنگوی دولت: دستگیری «زم» موجب اتهام زنی‌های جدید نشود/ تحت تحریم گفت‌وگو نمی‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

 2. حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت

 3. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

 4. انتقاد از مجازات خفیف دختر پورشه سواری که گفت: کشتم که کشتم، دیه‌اش را می‌دهم

 5. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | آفریدگار کماندار و تیرهایی رو به آینده! ...

 7. شوخی کاربران فضای مجازی با پراید

 8. پیشنهاد لاریجانی به رئیسی و روحانی برای محرمانه ماندن اطلاعات مالی مسئولان

 9. قوانین نباید مردم را مجرم کند

 10. درس‌هایی که باید از ماجرای روح الله زم گرفت

 11. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

 12. طرح نمایندگان برای حذف زبان انگلیسی از برنامه مدارس

 13. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

 14. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

 15. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

 16. تهدید رئیس موساد به ترور حسن نصرالله و سردار سلیمانی؛ فرمانده سپاه قدس تهدیدی بزرگ برای اسرائیل است

 17. طلسم منامه باز هم نشکست؛ شکست تلخ ایران مقابل بحرین در اولین آزمون جدی ویلموتس

 18. بانوان پرشور، ملی‌پوشان قدردان و تلاش ناکام برای فتنه‌گری

 19. انفجار در نفتکش ایرانی در دریای سرخ/ اطلاعیه شرکت ملی نفتکش/ هیچ حریقی رخ نداده و خدمه همگی سالم‌اند

 20. فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی/ وزارت بهداشت برنامه ندارد ؛ هیچکس هم مشکل روانی ندارد!

 21. تصویری از نمای ویلای شبنم نعمت‌زاده

 22. سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان

 23. دیوار انحصار وکالت ترک برداشت

 24. درگیری فیزیکی رئیس هیئت مدیره مترو با کارمند معترض

 25. نماینده اسبق و مدیر فعلی با حقوق ۸۵ میلیون در یکی از وزارتخانه ها/ به رغم ممنوع الخروج بودن این فرد وی به خارج رفت

پربحث‌های هفته

 1. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

 2. حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت

 3. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

 4. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

 5. پیشنهاد لاریجانی به رئیسی و روحانی برای محرمانه ماندن اطلاعات مالی مسئولان

 6. درس‌هایی که باید از ماجرای روح الله زم گرفت

 7. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

 8. سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان

 9. نماینده اسبق و مدیر فعلی با حقوق ۸۵ میلیون در یکی از وزارتخانه ها/ به رغم ممنوع الخروج بودن این فرد وی به خارج رفت

 10. اموال و دارایی ۲۵۰ هزار مدیر زیر ذره بین قانون/ شفافیت این بار نتیجه می‌دهد؟

 11. ۱۰ نکته درباره نحوه بازداشت روح‌الله زم؛ او که بود و چه می‌کرد؟

 12. وکیل حسین فریدون: موکلم بی‌گناه است/ هر کسی که در دادگاه محکوم می‌شود گناهکار نیست/ دنبال مسائل دیگری هستند

 13. واکنش ایران به هدف قرار گرفتن نفتکش ایرانی در دریای سرخ

 14. پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

 15. جهانگیری: بگذاریم کاندیدای همه جریان‌ها در انتخابات حضور داشته باشند

 16. روحانی: امید به زندگی در بین مردم به ۷۶ سال ارتقاء یافته/ شاهد کاهش رشد نرخ تورم و رشد مثبت اقتصاد هستیم

 17. اولین تصاویر از دستگیری و اعترافات روح الله زم

 18. زرآبادی: برای نطقم در مجلس تحت فشار بودم/ انتصابات فامیلی در وزارت ارتباطات اگر اصلاح نشود، اطلاع رسانی می کنم

 19. چراغ سبز دیوان عدالت به رانت تحصیلی فرزندان اساتید دانشگاه آزاد

 20. درخواست حسین فریدون پیش از ورود به زندان

 21. سحر تبر بیمار بود، چرا بازداشت شد؟/ تا وقتی انحصار پزشکان شکسته نشود اوضاع سلامت درست نخواهد شد/ پرداخت نکردن حقوق کارگران، برده‌داری نیست؟

 22. ربیعی: مشخص نیست چند درصد فرزندان مسئولان دولتی خارج از کشور هستند

 23. کاش از اهل رسانه مشورت می گرفتید

 24. پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: جز خسارت محض چه چیزی به ارمغان آوردید؟/ طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

 25. انتقاد علی مطهری از دادگاه ویژه روحانیت/ جزئیات دستگیری روح‌الله زم/ نقدی به اظهارات تبلیغاتی دیروز رئیس جمهور

آخرین عناوین