افول قدرت آمریکا و انزوای جهانی

ابوالفضل ظهره‌وند،   3970815106 ۲۳ نظر، ۱۳ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
افول قدرت آمریکا و انزوای جهانی

رهبر معظم انقلاب در دیدار هزارن نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان با بیان اینکه افول آمریکا به واقعیتِ مورد اجماع صاحب‌نظران معتبر جهان تبدیل شده، افزودند: در یک نگاه وسیع‌تر، قدرت و اقتدار و هیمنه امریکا در دنیا، رو به افول و زوال است و آمریکای امروز به مراتب ضعیف‌تر از آمریکای چهار دهه قبل است.

ایشان با اشاره به اذعان بسیاری از سیاسیون و جامعه شناسان معتبر دنیا مبنی بر فرسوده شدن و از بین رفتن «قدرت نرمِ» امریکا گفتند: قدرت نرم امریکا به معنای «اقناع و قبولاندن نظر خود به کشورهای دیگر»، اکنون در ضعیف‌ترین موقعیت ممکن قرار دارد و بخصوص از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور فعلی امریکا نه تنها ملت‌ها بلکه دولت‌های اروپا، چین، روسیه، هند، افریقا و امریکای لاتین نیز با تصمیم‌های امریکا صراحتاً مخالفت می‌کنند.

تصور از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد افول قدرت آمریکا در وجه سخت و در وجه نرم است، در وجه سخت همه کارشناسان و مقامات غربی به آن اذعان دارند که بخش زیادی از زیرساخت‌های ایالات متحده در حال فرسایش جدی است، این زیرساخت‌ها نقش بسیار جدی در توسعه آمریکا دارد و بخشی از شهرهای بزرگ آمریکا فرسوده و بخشی هم بدهی بسیار بزرگ ایالات متحده است که این بدهی حدود ۲۰ هزار میلیارد دلار یا بیشتر از ۱۳۰ درصد تولید تولید ناخالص داخلی این کشور است، این موارد مولفه‌هایی است که حتی در ارزیابی ساختاری قدرتی است که آن را هژمون می‌داند و با داشتن پایگاه‌ها و ایستگاه‌های متعدد به دنبال مدیریت تحولات است.

آقای ترامپ رسما اعلام کرد در بخش آسیای غربی حدود هفت هزار میلیارد دلار هزینه کرده است در حالی‌که خروجی برای آنها نداشته است، این نشان دهنده افول قدرت آمریکا است. زمانی‌که کارخانه‌ای هزینه‌اش بیشتر از تولید باشد، نشان از سقوط است.

اگر این جنبه‌های سخت را کنار جنبه‌های نرم که مهم‌ترین پیشران یا مولفه در حفظ یک قدرتی مثل ایالات متحده است، لحاظ کنیم، مشاهده می‌شود که امروز ایالات متحده در اقصی نقاط مختلف جهان در موقعیت دشواری از جنبه دسترسی به ظرفیت و به کارگیری ظرفیت نرم است.

ظرفیت نرم عنصر کلیدی برای تحمیل اراده قدرت هژمون به کشورهای فرودست است و امروز ایالات متحده ناگزیر از این شده است که بر خلاف هنجار و ظرفیت‌های نرم خودش عمل کند، همانند اعلام موضع اول آمریکا، مانند اتخاذ مواضعی که بر خلاف قواعد تجارت آزاد است در شکل برقراری تعرفه‌های تجاری و حتی نسبت به شرکاء و متحدان خود در اتحادیه اروپا رفتاری برخلاف قوانین و قواعد پذیرفته شد از جمله سازمان تجارت جهانی در (wto).

خروج آمریکا از سازمان‌های بین المللی و توافق‌های بین المللی مثل کمیسیون حقوق‌بشر سازمان ملل و یا خروج از توافق‌نامه ترانس پاسفیک و همچنین بی‌اعتنایی به توافق‌نامه ترانس آتلانتیک و یا رفتار آن به صورت آشکار در حمایت از رژیم‌های متحجر و تروریستی مثل عربستان سعودی و اتخاذ مواضع غیر دموکراتیک و برخلاف حقوق‌بشر در ماجرای قتل خاشقچی و نوع رفتار و مواضع با دولت‌های دیکتاتوری و توتالیته در آمریکای لاتین است.

بی‌ثباتی در حفظ مواضع اعلانی مثل توافق سنگاپور با کره شمالی که ایشان کمتر از دوساعت بر خلاف توافقی که در نشست با کیم جونگ اون داشت به آن عمل کرد. ادامه حضور نظامی در افغانستان و افزایش نیرو بر خلاف موضعی که نشستن بر کاخ سفید اعلام کرده بود.

ترجیح منافع کانون‌های قدرت در ایالات متحده مثل انجمن سلاح برای فروش سلاح به عربستان در کشتار مردم بی‌دفاع یمن و برخلاف انتظار است و منافع مردم ایالات متحده در یک کلام تخریب چهره‌های آمریکا و دولت ایالات متحده در نزد افکار عمومی تمامی این ملاحظات و مولفه‌ها می‌تواند ناظر بر فروپاشی موقعیت ایالات متحده آمریکا در محیط داخلی و بین المللی باشد.

این ملاحظات برآیندی است نقطه نظرات مشتکر بسیاری از کارشناسان حوزه بین الملل است. آمریکا نسبت به گذشته دچار افول شده است، لذا ایران تنها کشوری نیست که افول قدرت آمریکا را مطرح می کند. علاوه بر سیاستمداران و دولتمردان آمریکایی و اروپایی، بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران روابط بین الملل نیز سیاست‌های نابه هنجار ترامپ در عرصه سیاست خارجی را به منزله ضرباتی سهمگین به منزلت ایالات متحده آمریکا و جایگاهی می دانند که واشنگتن سال‌ها برای رهبری جهان به دنبال آن بوده است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۲۷۰۱۱۱۷:۴۷:۳۱ ۱۳۹۷/۸/۱۷
بله با این روند آمریکا 15 سال آینده را نخواهد دید !!!!
ناشناس۶۲۷۴۵۰۰۲:۰۹:۲۱ ۱۳۹۷/۸/۱۸
واقعا این حرفها برای مردم اب و نان می شود؟ برای جوان ما کار و ازدواج می شود؟ آقایان از خواب بیدار شوید ! به فکر مردم و منافع این کشور باشید، اولویت اول وظیفه شما مربوط به رفاه و رشد و امنیت مردم ایران است نه مدیریت جهان!
ناشناس۶۲۷۸۴۹۱۸:۱۹:۳۷ ۱۳۹۷/۸/۱۸
احسنت به ما که رو به افول نیستیم.. مثالی مشابه در فوتبال: فوتبال برزیل رو به افول بوده و فوتبال افغانستان رو به صعود!!!!
ناشناس۶۲۷۸۵۰۱۸:۲۰:۴۵ ۱۳۹۷/۸/۱۸
و اینگونه بود که بابک زنجانی و پشت پرده هایش فراموش شد
ناشناس۶۲۷۰۸۰۱۹:۱۶:۴۸ ۱۳۹۷/۸/۱۷
ما روبه ترقی و پیشرفتیم و امریکا رو به زوال و نابودی !!!!!
ناشناس۶۲۷۰۹۷۱۹:۳۹:۵۶ ۱۳۹۷/۸/۱۷
زیر ساخت های امریکا در حال فرسودگی است حال باید متوجه شد که ما چقدر هوشمند عمل می‌کنیم که کلا زیر ساخت نداریم
ناشناس۶۲۷۱۱۸۲۰:۰۰:۲۶ ۱۳۹۷/۸/۱۷
مهم اینه که مردمش راضی هستن
ناشناس۶۲۷۴۳۵۰۱:۱۵:۴۷ ۱۳۹۷/۸/۱۸
کافیه سران مملکت یک سری بروند آنور آب ببینند متاسفانه یا خوشبختانه غربیها در حال پیشرفت برق آسا هستند و افول و سقوطی قابل تصور نیست.
ناشناس۶۲۷۲۲۸۲۱:۳۶:۲۶ ۱۳۹۷/۸/۱۷
من مخالف وابسته بودن هستم اما برای استقلال لازم نیست با همه دربیفتیم!
ناشناس۶۲۷۳۰۶۲۲:۵۵:۰۱ ۱۳۹۷/۸/۱۷
ادامه..الان نقطه ضعف امریکا بالارفتن قیمت نفت است در این حالت به مشکل بر می خوره وعقب نشینی میکند هند وکره وزاپن که از امریکا معافیت اخذ کردند متوجه شدند تنش زایی امریکا با وجود کاهش تولید نفت ایران موجب افزایش بهای نفت می شود حالا اگر به موقع جواب تنش زایی امریکا داده شود و زهره چشمی به امریکا داده شود قضیه فرق می کند
ناشناس۶۲۷۷۰۶۱۳:۴۹:۵۶ ۱۳۹۷/۸/۱۸
قیمت نفت که درحال پایین اومدنه کجا تشریف دارید خبر ها رو گوش می کنی
محمد۶۲۸۱۹۰۰۹:۰۶:۰۴ ۱۳۹۷/۸/۱۹
دوست عزیز آمریکا بزرگترین تولید کننده نفت شِل دنیا است اما هزینه استخراج نفت شل بسیار زیاد است بنابراین اگر قیمت نفت از یک آستانه ای بیشتر شود آمریکا نفت خود را از منابع نفت شل تامین خواهد کرد.
ناشناس۶۲۷۳۴۴۲۳:۳۶:۱۱ ۱۳۹۷/۸/۱۷
این اقایان هنرپیشه های داستان های هستند که در هیات مدیره امریکا به نمایش در می اورند. هدف این مدیران هم سلطه بر کل جهان است. مدیر ان یا سناریو نویسان این داستان ها هم صهیونیست های امریکا هستند که ثروت جهان را در اختیار دارند. این صهیونیست ها برای سلطه بر جهان از هیچ جنایت و خیانتی حتی در حق یهودیان نیز ترس و شرمی ندارند. لذا خرد جمعی دنیا باید بر علیه این پدیده خطرناک متحد شود و با تدبیر و حتی با غافل گیری این صهیونیست ها از قدرت و مدیریت جهانی خارج کند. در غیر این صورت دنیا همیشه با تنش و ترس وجنگ و ادم کشی رو برو خواهد بود
ناشناس۶۲۷۳۵۹۲۳:۴۴:۳۸ ۱۳۹۷/۸/۱۷
ادامه..امریکاکشتی های ما را تهدیدی برای کشتی رانی در دریا ی ازادقلمداد میکند وتلویحاکشتی های مارا تهدید به خرابکاری میکند ماهم در پاسخ کشتی های انها را در خلیج فارس تهدید برای کشتیرانی حمل نفت اعلام کنیم
ناشناس۶۲۷۳۶۲۲۳:۴۷:۲۷ ۱۳۹۷/۸/۱۷
کی میخواهیم از ارزوها خود خارج شویم وبا واقعیات دنیا زندگی کنیم الله اعلم
ناشناس۶۲۷۳۶۴۲۳:۴۹:۴۸ ۱۳۹۷/۸/۱۷
اره داره سقوط میکنه
ناشناس۶۲۷۳۷۲۰۰:۰۰:۳۵ ۱۳۹۷/۸/۱۸
ما که افولی نمیبینیم.
ناشناس۶۲۷۶۷۹۱۳:۰۶:۴۰ ۱۳۹۷/۸/۱۸
شما چشم بصیرت نداری ، خوب چشمتو باز کنی میبینی برادر
ناشناس۶۲۷۵۳۱۰۸:۵۴:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۱۸
قدرت آمریکا رو به افول است نه به این معنا که قدرت اقتصادی و نظامی آن رو به افول است بلکه نفوذ آن کم شده است. البته در تولید علم بدلیل دانشگاههای خوب هنوز قدرت اول است
ناشناس۶۲۷۶۵۹۱۲:۴۱:۰۳ ۱۳۹۷/۸/۱۸
کلا ما ایرانی ها همه چیز آن طور تحلیل می کنیم که دوست داریم آن باشد.
املی۶۲۷۹۸۸۲۲:۰۶:۴۵ ۱۳۹۷/۸/۱۸
افول افول میگویند صرفا شعارهای پشت تریبونی هست
ناشناس۶۲۸۱۷۰۰۸:۳۶:۲۴ ۱۳۹۷/۸/۱۹
حالا فرض کنیم که افول کنه خوب بعدش چی دنیا گلستان میشه
ناشناس۶۲۸۵۳۰۱۳:۱۳:۵۳ ۱۳۹۷/۸/۱۹
لطفا درباره بدهی ۲۰ هزار میلیارد دلاری آمریکا توضیح دهید به چه کشورها یا سازمان هایی بدهکار است این مبلغ غیر قابل باور است

پربحث‌های امروز

 1. قائم مقام سایپا؛ مدیری با 5 شغل+ عکس

 2. روحانی: ملت پاسخ آمریکا را در روز ۲۲ بهمن امسال خواهد داد/ کالاهای اساسی در سال آینده با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می‌شود

 3. واعظی: مردم را نسبت به آینده نااُمید نکنیم

 4. تا ۱۴۰۰ عمیقا مچکریم روحانی  

 5. واکنش آخوندی به اعدام سلطان سکه

 6. ماجرای اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه؛ داستان غم انگیز تولید و خصوصی سازی

 7. شکایت از قالیباف بخاطر عملکردش!  

 8. هشدار وزیر خارجه انگلیس به ایران!

 9. دستورالعمل جنجالی بانک مرکزی ابلاغ شد + جزئیات

 10. اسامی مدیران بازنشسته‌ا‌ی که هنوز مسند ریاست را رها نکرد‌ه‌اند

 11. عراقچی: تا زمانی که به نفع‌مان باشد در برجام می‌مانیم

 12. طرح جدید ارزی مجلس برای حمایت از اقشار کم‌درآمد + متن طرح

 13. کارگران پست کانادا و کارگران هفت تپه ی ایران

 14. محسنی اژه‌ای: در شرایط جنگ اقتصادی مبارزه با مفاسد باید متناسب با شرایط جنگی باشد/ توضیحات درباره شبهات اعدام دو مفسد ارزی

 15. باقری درمنی در آستانه رهایی از اعدام؟

 16. حق با آقای ظریف است!

 17. جاذبه‌ای به نام توالت! / عکس‌هایی از توالت‌های برتر جهان

 18. گران‎فروشی ۵۰درصدی قطعات خودرو در بازار/ قطعه ۷۵۰ هزار تومانی ال۹۰ را ۱.۵ میلیون می فروشند

 19. مسئولان دفتر رئیس‌جمهور رفتنی هستند؟/ مولاوردی و استانداری خراسان رضوی؛ بازی رسانه‌ای جدید/ دلیل مواضع دوگانه علی مطهری

 20. تصمیم مجلس برای جلوگیری از قاچاق سوخت

 21. مایلی‌کهن: قهرمانی جهان با کی‌روش هم بی‌ارزش است/فکر می‌کند تیم ملی خانه خاله است!

 22. هشداری در مورد بسته‌های حمایتی

 23. این افراد نباید موز بخورند؟ + عوارض موز

 24. ادعاهای مضحک ملک سلمان علیه ایران

 25. آیت‌الله نوری‌همدانی: مردم باید رفاه و ارزانی را در سفره‌هایشان لمس کنند

پربحث‌های دیروز

 1. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 2. آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

 3. قیمت پراید و تیبا در سوریه؛ ۱۳۲ تا ۱۴۰ میلیون تومان!

 4. دهقان: آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته‌های FATF/ پنج سال کشور و ملت را سر کار گذاشتید

 5. حاشیه های مراسم ختم سلطان سکه

 6. بزرگترین عامل پولشویی در کشور  

 7. رشد قیمت سکه و ارز + جدول

 8. درخواست مردم؛ برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی است/ قوه قضاییه باید از آقای سیف در مورد اقدامات بانک مرکزی پاسخ بخواهد/ مفسدی که ۱۰ میلیون تومان از دولت حقوق می‌گرفت

 9. انتصابات لحظه‌آخری در شهرداری تهران و لزوم ورود نهادهای نظارتی/ اصلاح‌طلبان و دولت روحانی؛ خودکرده را تدبیر نیست/ قالیباف به‌دنبال ریاست مجلس آینده؟

 10. ظریف: نوار اظهاراتم درباره پولشویی وجود دارد

 11. «سلطان»ها، منقرض نمی شوند! 

 12. فساد سازمان‌یافته در مسیر واردات خودرو و مطالبه عمومی برای برخورد با تخلفات/ قوه قضائیه نتیجه پرونده ثبت سفارش خودرو را اعلام کند

 13. آیا ایران پولشویی می‌کند؟

 14. اعلام میانگین «حقوق» فرهنگیان و «تسهیلات بانکی» پرداختی به آنها

 15. پاسخی به ادعای عجیب عضو مجمع تشخیص درباره تصویب CFT

 16. آخرین وضعیت پرونده‌های حسین فریدون، مهدی جهانگیری و جواد لاریجانی

 17. ما عادت می‌کنیم لطفا شما عادت نکنید

 18. بابا کشاورز بود.. الان شده شهید مدافع حرم  

 19. وزیر کار: مردم ما تلاش خالصانه مسئولان دلسوز را می‌بینند/ امتحان خوبی در ایام تحریم پس ندادیم

 20. احتمال افزایش قیمت سوخت بالا رفت

 21. «ایران مال» مقصد جدید گردشگران ایرانی می‌شود/ دبی مال ، برج العرب و آبنمای برج خلیفه را فراموش کنید!

 22. اظهارات اخیر ظریف باعث شادمانی ترامپ و همفکرانش شد

 23. جابجایی مدیران مثل دانه‌های تسبیح در پُست‌ها  

 24. استیضاح وزرای خارجه و آموزش و پرورش در مجلس

 25. ماجرای زمین‌های ده ونک؛ از روایت تا واقعیت مالکیت زمین‌های اطراف دانشگاه الزهرا

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. واکنش وزیر ارتباطات به انتشار تصاویری از خودروی شخصی‌اش

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 6. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 7. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 8. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 9. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 10. قائم مقام سایپا؛ مدیری با 5 شغل+ عکس

 11. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 12. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 13. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 14. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 15. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 16. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 17. فاتحه تهران را بخوانیم

 18. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 19. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 20. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 21. تیم اقتصادی با اقدامات خود دولت را به انحراف برد/ نیلی در تشدید مشکلات اقتصادی نقش داشت و امروز به بن‌بست رسیده‌ است

 22. در پاسخ به حرفهایِ تکراریِ حسن عبّاسی

 23. آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

 24. ولی‌الله سیف: شوک ارزی پیش‌بینی شد ولی تدبیر نشد/ در طول مسوولیتم چندین بار استعفا و تقاضای کناره‌گیری کردم

 25. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

پربحث‌های امروز

 1. روحانی: ملت پاسخ آمریکا را در روز ۲۲ بهمن امسال خواهد داد/ کالاهای اساسی در سال آینده با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می‌شود

 2. واعظی: مردم را نسبت به آینده نااُمید نکنیم

 3. تا ۱۴۰۰ عمیقا مچکریم روحانی  

 4. واکنش آخوندی به اعدام سلطان سکه

 5. شکایت از قالیباف بخاطر عملکردش!  

 6. اسامی مدیران بازنشسته‌ا‌ی که هنوز مسند ریاست را رها نکرد‌ه‌اند

 7. عراقچی: تا زمانی که به نفع‌مان باشد در برجام می‌مانیم

 8. طرح جدید ارزی مجلس برای حمایت از اقشار کم‌درآمد + متن طرح

 9. حق با آقای ظریف است!

 10. مسئولان دفتر رئیس‌جمهور رفتنی هستند؟/ مولاوردی و استانداری خراسان رضوی؛ بازی رسانه‌ای جدید/ دلیل مواضع دوگانه علی مطهری

 11. تصمیم مجلس برای جلوگیری از قاچاق سوخت

 12. آیت‌الله نوری‌همدانی: مردم باید رفاه و ارزانی را در سفره‌هایشان لمس کنند

 13. آقای جهانگیری، فقط استادیوم آزادی عشق است؟  

 14. روحانی: امروز روز آزمایش تمام کشور است/تحریم ها را به فرصت تبدیل کنیم

 15. دیدار وزیر خارجه انگلیس و دبیر شورای عالی امنیت ملی  

 16. جزئیات بازداشت صدرالساداتی از زبان برادرش + عکس

 17. برجام، مسایل منطقه و دو تابعیتی‌های انگلیسی موضوع گفت‌وگوی هانت و ظریف

 18. دفتر جهانگیری: اعضای هیات مدیره شرکت «نیشکر هفت تپه» هیچ نسبتی با جهانگیری ندارند

 19. رئیس جمهور: طرح تحول سلامت ایران از موفق ترین طرح ها در منطقه است

 20. وعده جهانگیری برای پرداخت حقوق کارگران نیشکر هفت تپه

 21. ایرادهای وارده به طرح نظام انتخاباتی استانی

 22. «نیشکر هفت تپه» ورژن به‌روز شده «رشت الکتریک»  

 23. حاشیه جالب دیدار ظریف و وزیر خارجه انگلیس  

 24. جمع بندی وزارت کشور برای اعلام استانداران جدید

 25. ارزیابی ظریف از دیدار با همتای انگلیسی/ عکس  

پربحث‌های دیروز

 1. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 2. دهقان: آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته‌های FATF/ پنج سال کشور و ملت را سر کار گذاشتید

 3. درخواست مردم؛ برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی است/ قوه قضاییه باید از آقای سیف در مورد اقدامات بانک مرکزی پاسخ بخواهد/ مفسدی که ۱۰ میلیون تومان از دولت حقوق می‌گرفت

 4. انتصابات لحظه‌آخری در شهرداری تهران و لزوم ورود نهادهای نظارتی/ اصلاح‌طلبان و دولت روحانی؛ خودکرده را تدبیر نیست/ قالیباف به‌دنبال ریاست مجلس آینده؟

 5. ظریف: نوار اظهاراتم درباره پولشویی وجود دارد

 6. آیا ایران پولشویی می‌کند؟

 7. پاسخی به ادعای عجیب عضو مجمع تشخیص درباره تصویب CFT

 8. آخرین وضعیت پرونده‌های حسین فریدون، مهدی جهانگیری و جواد لاریجانی

 9. ما عادت می‌کنیم لطفا شما عادت نکنید

 10. وزیر کار: مردم ما تلاش خالصانه مسئولان دلسوز را می‌بینند/ امتحان خوبی در ایام تحریم پس ندادیم

 11. اظهارات اخیر ظریف باعث شادمانی ترامپ و همفکرانش شد

 12. جابجایی مدیران مثل دانه‌های تسبیح در پُست‌ها  

 13. استیضاح وزرای خارجه و آموزش و پرورش در مجلس

 14. جناب آخوندی! چه پاسخی برای این سوالات حیاتی دارید

 15. ظریف: اگر جایی را متهم کردم، آن وقت سوال کنید!   

 16. لاریجانی: راهکارهای رفع مشکلات اقتصادی در کمیته مشترک مجلس و دولت بررسی می‌شود

 17. قیمت عدسی چشم بعداز طرح تحول کاهش یافته است/ شرکت لنز چشمی آلکان فقط 30 درصد بازار کشور را در اختیار دارد

 18. مصباحی‌مقدم در پاسخ به مطهری: در زمان حیات مرحوم آیت‌الله هاشمی هم نظارت مجمع اعمال می‌شد

 19. تحریم «استقبال از رئیس جمهور» توسط رئیس ستاد روحانی

 20. ضربه وزارت اطلاعات به اخلالگران بازار پتروشیمی

 21. استانی شدن انتخابات؛ وقتی مجلس راه حل درستی برای مشکلات ندارد

 22. محمد دهقان دبیرکل جمعیت رهپویان شد/الهیان قائم مقام و شریعتی سخنگو شدند

 23. انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت به مرحله دوم رفت

 24. تکذیب استعفای ظریف از سوی معاون روحانی

 25. حسام‌الدین آشنا و فواد ایزدی در برنامه تلویزیونی

پربحث‌های هفته

 1. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 2. سوت و کف به افتخار ظریف

 3. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 4. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 5. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 6. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 7. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 8. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 9. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 10. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 11. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 12. دهقان: آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته‌های FATF/ پنج سال کشور و ملت را سر کار گذاشتید

 13. اعدام سلطان سکه آغاز راه است/ مطالبه‌ای از دستگاه قضا

 14. روحانی: ملت پاسخ آمریکا را در روز ۲۲ بهمن امسال خواهد داد/ کالاهای اساسی در سال آینده با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می‌شود

 15. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 16. واعظی: مردم را نسبت به آینده نااُمید نکنیم

 17. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 18. تاملی بر یک مصاحبه

 19. امیرآبادی: ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است

 20. تا ۱۴۰۰ عمیقا مچکریم روحانی  

 21. واکنش آخوندی به اعدام سلطان سکه

 22. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 23. درخواست مردم؛ برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی است/ قوه قضاییه باید از آقای سیف در مورد اقدامات بانک مرکزی پاسخ بخواهد/ مفسدی که ۱۰ میلیون تومان از دولت حقوق می‌گرفت

 24. عراقچی‌: هنوز به نقطه قطع کامل امید از اروپا نرسیده‌ایم

 25. ظریف به مجلس احضار شد

آخرین عناوین