افول قدرت آمریکا و انزوای جهانی

ابوالفضل ظهره‌وند،   3970815106 ۲۳ نظر، ۱۳ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
افول قدرت آمریکا و انزوای جهانی

رهبر معظم انقلاب در دیدار هزارن نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان با بیان اینکه افول آمریکا به واقعیتِ مورد اجماع صاحب‌نظران معتبر جهان تبدیل شده، افزودند: در یک نگاه وسیع‌تر، قدرت و اقتدار و هیمنه امریکا در دنیا، رو به افول و زوال است و آمریکای امروز به مراتب ضعیف‌تر از آمریکای چهار دهه قبل است.

ایشان با اشاره به اذعان بسیاری از سیاسیون و جامعه شناسان معتبر دنیا مبنی بر فرسوده شدن و از بین رفتن «قدرت نرمِ» امریکا گفتند: قدرت نرم امریکا به معنای «اقناع و قبولاندن نظر خود به کشورهای دیگر»، اکنون در ضعیف‌ترین موقعیت ممکن قرار دارد و بخصوص از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور فعلی امریکا نه تنها ملت‌ها بلکه دولت‌های اروپا، چین، روسیه، هند، افریقا و امریکای لاتین نیز با تصمیم‌های امریکا صراحتاً مخالفت می‌کنند.

تصور از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد افول قدرت آمریکا در وجه سخت و در وجه نرم است، در وجه سخت همه کارشناسان و مقامات غربی به آن اذعان دارند که بخش زیادی از زیرساخت‌های ایالات متحده در حال فرسایش جدی است، این زیرساخت‌ها نقش بسیار جدی در توسعه آمریکا دارد و بخشی از شهرهای بزرگ آمریکا فرسوده و بخشی هم بدهی بسیار بزرگ ایالات متحده است که این بدهی حدود ۲۰ هزار میلیارد دلار یا بیشتر از ۱۳۰ درصد تولید تولید ناخالص داخلی این کشور است، این موارد مولفه‌هایی است که حتی در ارزیابی ساختاری قدرتی است که آن را هژمون می‌داند و با داشتن پایگاه‌ها و ایستگاه‌های متعدد به دنبال مدیریت تحولات است.

آقای ترامپ رسما اعلام کرد در بخش آسیای غربی حدود هفت هزار میلیارد دلار هزینه کرده است در حالی‌که خروجی برای آنها نداشته است، این نشان دهنده افول قدرت آمریکا است. زمانی‌که کارخانه‌ای هزینه‌اش بیشتر از تولید باشد، نشان از سقوط است.

اگر این جنبه‌های سخت را کنار جنبه‌های نرم که مهم‌ترین پیشران یا مولفه در حفظ یک قدرتی مثل ایالات متحده است، لحاظ کنیم، مشاهده می‌شود که امروز ایالات متحده در اقصی نقاط مختلف جهان در موقعیت دشواری از جنبه دسترسی به ظرفیت و به کارگیری ظرفیت نرم است.

ظرفیت نرم عنصر کلیدی برای تحمیل اراده قدرت هژمون به کشورهای فرودست است و امروز ایالات متحده ناگزیر از این شده است که بر خلاف هنجار و ظرفیت‌های نرم خودش عمل کند، همانند اعلام موضع اول آمریکا، مانند اتخاذ مواضعی که بر خلاف قواعد تجارت آزاد است در شکل برقراری تعرفه‌های تجاری و حتی نسبت به شرکاء و متحدان خود در اتحادیه اروپا رفتاری برخلاف قوانین و قواعد پذیرفته شد از جمله سازمان تجارت جهانی در (wto).

خروج آمریکا از سازمان‌های بین المللی و توافق‌های بین المللی مثل کمیسیون حقوق‌بشر سازمان ملل و یا خروج از توافق‌نامه ترانس پاسفیک و همچنین بی‌اعتنایی به توافق‌نامه ترانس آتلانتیک و یا رفتار آن به صورت آشکار در حمایت از رژیم‌های متحجر و تروریستی مثل عربستان سعودی و اتخاذ مواضع غیر دموکراتیک و برخلاف حقوق‌بشر در ماجرای قتل خاشقچی و نوع رفتار و مواضع با دولت‌های دیکتاتوری و توتالیته در آمریکای لاتین است.

بی‌ثباتی در حفظ مواضع اعلانی مثل توافق سنگاپور با کره شمالی که ایشان کمتر از دوساعت بر خلاف توافقی که در نشست با کیم جونگ اون داشت به آن عمل کرد. ادامه حضور نظامی در افغانستان و افزایش نیرو بر خلاف موضعی که نشستن بر کاخ سفید اعلام کرده بود.

ترجیح منافع کانون‌های قدرت در ایالات متحده مثل انجمن سلاح برای فروش سلاح به عربستان در کشتار مردم بی‌دفاع یمن و برخلاف انتظار است و منافع مردم ایالات متحده در یک کلام تخریب چهره‌های آمریکا و دولت ایالات متحده در نزد افکار عمومی تمامی این ملاحظات و مولفه‌ها می‌تواند ناظر بر فروپاشی موقعیت ایالات متحده آمریکا در محیط داخلی و بین المللی باشد.

این ملاحظات برآیندی است نقطه نظرات مشتکر بسیاری از کارشناسان حوزه بین الملل است. آمریکا نسبت به گذشته دچار افول شده است، لذا ایران تنها کشوری نیست که افول قدرت آمریکا را مطرح می کند. علاوه بر سیاستمداران و دولتمردان آمریکایی و اروپایی، بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران روابط بین الملل نیز سیاست‌های نابه هنجار ترامپ در عرصه سیاست خارجی را به منزله ضرباتی سهمگین به منزلت ایالات متحده آمریکا و جایگاهی می دانند که واشنگتن سال‌ها برای رهبری جهان به دنبال آن بوده است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۲۷۰۱۱۱۷:۴۷:۳۱ ۱۳۹۷/۸/۱۷
بله با این روند آمریکا 15 سال آینده را نخواهد دید !!!!
ناشناس۶۲۷۴۵۰۰۲:۰۹:۲۱ ۱۳۹۷/۸/۱۸
واقعا این حرفها برای مردم اب و نان می شود؟ برای جوان ما کار و ازدواج می شود؟ آقایان از خواب بیدار شوید ! به فکر مردم و منافع این کشور باشید، اولویت اول وظیفه شما مربوط به رفاه و رشد و امنیت مردم ایران است نه مدیریت جهان!
ناشناس۶۲۷۸۴۹۱۸:۱۹:۳۷ ۱۳۹۷/۸/۱۸
احسنت به ما که رو به افول نیستیم.. مثالی مشابه در فوتبال: فوتبال برزیل رو به افول بوده و فوتبال افغانستان رو به صعود!!!!
ناشناس۶۲۷۸۵۰۱۸:۲۰:۴۵ ۱۳۹۷/۸/۱۸
و اینگونه بود که بابک زنجانی و پشت پرده هایش فراموش شد
ناشناس۶۲۷۰۸۰۱۹:۱۶:۴۸ ۱۳۹۷/۸/۱۷
ما روبه ترقی و پیشرفتیم و امریکا رو به زوال و نابودی !!!!!
ناشناس۶۲۷۰۹۷۱۹:۳۹:۵۶ ۱۳۹۷/۸/۱۷
زیر ساخت های امریکا در حال فرسودگی است حال باید متوجه شد که ما چقدر هوشمند عمل می‌کنیم که کلا زیر ساخت نداریم
ناشناس۶۲۷۱۱۸۲۰:۰۰:۲۶ ۱۳۹۷/۸/۱۷
مهم اینه که مردمش راضی هستن
ناشناس۶۲۷۴۳۵۰۱:۱۵:۴۷ ۱۳۹۷/۸/۱۸
کافیه سران مملکت یک سری بروند آنور آب ببینند متاسفانه یا خوشبختانه غربیها در حال پیشرفت برق آسا هستند و افول و سقوطی قابل تصور نیست.
ناشناس۶۲۷۲۲۸۲۱:۳۶:۲۶ ۱۳۹۷/۸/۱۷
من مخالف وابسته بودن هستم اما برای استقلال لازم نیست با همه دربیفتیم!
ناشناس۶۲۷۳۰۶۲۲:۵۵:۰۱ ۱۳۹۷/۸/۱۷
ادامه..الان نقطه ضعف امریکا بالارفتن قیمت نفت است در این حالت به مشکل بر می خوره وعقب نشینی میکند هند وکره وزاپن که از امریکا معافیت اخذ کردند متوجه شدند تنش زایی امریکا با وجود کاهش تولید نفت ایران موجب افزایش بهای نفت می شود حالا اگر به موقع جواب تنش زایی امریکا داده شود و زهره چشمی به امریکا داده شود قضیه فرق می کند
ناشناس۶۲۷۷۰۶۱۳:۴۹:۵۶ ۱۳۹۷/۸/۱۸
قیمت نفت که درحال پایین اومدنه کجا تشریف دارید خبر ها رو گوش می کنی
محمد۶۲۸۱۹۰۰۹:۰۶:۰۴ ۱۳۹۷/۸/۱۹
دوست عزیز آمریکا بزرگترین تولید کننده نفت شِل دنیا است اما هزینه استخراج نفت شل بسیار زیاد است بنابراین اگر قیمت نفت از یک آستانه ای بیشتر شود آمریکا نفت خود را از منابع نفت شل تامین خواهد کرد.
ناشناس۶۲۷۳۴۴۲۳:۳۶:۱۱ ۱۳۹۷/۸/۱۷
این اقایان هنرپیشه های داستان های هستند که در هیات مدیره امریکا به نمایش در می اورند. هدف این مدیران هم سلطه بر کل جهان است. مدیر ان یا سناریو نویسان این داستان ها هم صهیونیست های امریکا هستند که ثروت جهان را در اختیار دارند. این صهیونیست ها برای سلطه بر جهان از هیچ جنایت و خیانتی حتی در حق یهودیان نیز ترس و شرمی ندارند. لذا خرد جمعی دنیا باید بر علیه این پدیده خطرناک متحد شود و با تدبیر و حتی با غافل گیری این صهیونیست ها از قدرت و مدیریت جهانی خارج کند. در غیر این صورت دنیا همیشه با تنش و ترس وجنگ و ادم کشی رو برو خواهد بود
ناشناس۶۲۷۳۵۹۲۳:۴۴:۳۸ ۱۳۹۷/۸/۱۷
ادامه..امریکاکشتی های ما را تهدیدی برای کشتی رانی در دریا ی ازادقلمداد میکند وتلویحاکشتی های مارا تهدید به خرابکاری میکند ماهم در پاسخ کشتی های انها را در خلیج فارس تهدید برای کشتیرانی حمل نفت اعلام کنیم
ناشناس۶۲۷۳۶۲۲۳:۴۷:۲۷ ۱۳۹۷/۸/۱۷
کی میخواهیم از ارزوها خود خارج شویم وبا واقعیات دنیا زندگی کنیم الله اعلم
ناشناس۶۲۷۳۶۴۲۳:۴۹:۴۸ ۱۳۹۷/۸/۱۷
اره داره سقوط میکنه
ناشناس۶۲۷۳۷۲۰۰:۰۰:۳۵ ۱۳۹۷/۸/۱۸
ما که افولی نمیبینیم.
ناشناس۶۲۷۶۷۹۱۳:۰۶:۴۰ ۱۳۹۷/۸/۱۸
شما چشم بصیرت نداری ، خوب چشمتو باز کنی میبینی برادر
ناشناس۶۲۷۵۳۱۰۸:۵۴:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۱۸
قدرت آمریکا رو به افول است نه به این معنا که قدرت اقتصادی و نظامی آن رو به افول است بلکه نفوذ آن کم شده است. البته در تولید علم بدلیل دانشگاههای خوب هنوز قدرت اول است
ناشناس۶۲۷۶۵۹۱۲:۴۱:۰۳ ۱۳۹۷/۸/۱۸
کلا ما ایرانی ها همه چیز آن طور تحلیل می کنیم که دوست داریم آن باشد.
املی۶۲۷۹۸۸۲۲:۰۶:۴۵ ۱۳۹۷/۸/۱۸
افول افول میگویند صرفا شعارهای پشت تریبونی هست
ناشناس۶۲۸۱۷۰۰۸:۳۶:۲۴ ۱۳۹۷/۸/۱۹
حالا فرض کنیم که افول کنه خوب بعدش چی دنیا گلستان میشه
ناشناس۶۲۸۵۳۰۱۳:۱۳:۵۳ ۱۳۹۷/۸/۱۹
لطفا درباره بدهی ۲۰ هزار میلیارد دلاری آمریکا توضیح دهید به چه کشورها یا سازمان هایی بدهکار است این مبلغ غیر قابل باور است

پربحث‌های امروز

 1. صدای خاموش تجرد قطعی

 2. ظریف: ما پای میز مذاکره هستیم؛ آمریکا میز مذاکره را ترک کرده

 3. مرگ غم انگیز مادر و پسر در شب چهلم

 4. کیهان به اروپا: 365 روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟!

 5. بی‌توجهی به پیام‌های تصویری که می‌فرستیم

 6. سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند

 7. روزنامه دولت: ریزش قیمت خودرو آغاز شده است

 8. دستگیری 2 زورگیر که گوش طعمه‌هایشان را می‌بریدند

 9. گزینه‌های روحانی برای سخنگویی دولت

 10. ماجراهای تاسف بار و دردناک زن 48 ساله: شوهرم می خواهد طلاقم دهد

 11. اگر حسین هدایتی پرسپولیس را خریده بود، الان این تیم چه وضعی داشت؟

 12. نسخه عضو جبهه پایداری برای خروج از برجام

 13. راهکار مجلس برای مدیریت بازار مسکن

 14. ادعای وزیر دفاع موقت آمریکا درباره جنگ با ایران

 15. پمپئو هم از تندروی بولتون نگران شد

 16. مدیر کل سیاسی وزارت خارجه آلمان با عراقچی دیدار کرد

 17. بسته مشکوک در لندن/ وایت هال بسته شد

 18. زلزله «چالان چولان» در لرستان را لرزاند

 19. برنامه سخنرانان مطرح و مناجات‌خوان‌های مشهور در شب‌های قدر

 20. ظریف ازمسیر دریایی بین بنادر شهید کلانتری و شهید بهشتی بازدید کرد

 21. قلعه‌نویی از لیست استقلال خارج شد

 22. نماینده مجلس: مـردم مایلند واردات خـودرو آزاد شود

 23. گزارش تصویری/ سفره کرامت رضوی  

 24. تیلرسون: ترامپ در دیدار با پوتین شکست خورد

 25. چرا طلا از چشم هندی‌ها افتاد؟

پربحث‌های دیروز

 1. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 2. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 3. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 4. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 5. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 6. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 7. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 8. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 9. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 10. ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کنید، یارانه نقدی بدهید

 11. فیلم | بیرانوند به این دلیل تا اطلاع ثانوی محروم شد!  

 12. مادر تهرانی به زندگی خود و پسرش پایان داد

 13. ادامه کاهش قیمت‌ خودرو در بازار + جدول

 14. پهلوی چگونه بحرین را واگذار کرد؟

 15. رئیس قوه قضائیه: در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی تفاوتی بین دانه درشت‌ها و ریز‌ها نیست

 16. خطر محرومیت از میزبانی و پاداش‌های فیفا در انتظار فوتبال ایران/ "با این شرایط فقط باید جام رمضان را برگزار کنیم!"

 17. مطالباتی فراتر از اینستکس

 18. ظریف: آمریکا باید جنگ اقتصادی علیه ایران را متوقف کند

 19. همتی به ادعای نامه‌نگاری هادی رضوی با بانک مرکزی پاسخ داد

 20. مهم‌ترین انگیزه‌ "شریعتمداری" برای وزیر رفاه شدن

 21. وزیر علوم: آمریکا برای اساتید ایرانی تله گذاشته است

 22. رهبر انقلاب: مشکلات نظام پارلمانی از نظام ریاستی بیشتر است/ گاهی اشتباه کارگزاران در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می‌کند/الزامات و راههای ورود نسل جوان حزب‌اللهی به مدیریت کشور

 23. تاکيد روسیه، آلمان و فرانسه بر حفظ برجام و همکاری‌های اقتصادی

 24. ورود گردشگران به ابیانه بدون راهنمای محلی ممنوع شد + عکس

 25. عربستان و اجماع سازی شکست‌ خورده علیه ایران

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آیا دوچرخه سواری بانوان جرم است؟

 3. حضور دو بازیگر مشهور در افطاری احمدی‌نژاد  

 4. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 5. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 6. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 7. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 8. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 9. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 10. صدای خاموش تجرد قطعی

 11. افشاگری دختری که همراه مهدی قائدی در ارابه مرگ بود/ خانم «ل» سکوت خود را شکست!

 12. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 13. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 14. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 15. اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

 16. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 17. کشف اسکلت ۲۰۰۰ ساله شاهزاده ایرانی  

 18. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 19. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 20. اظهارات عجیب استاندار خوزستان درباره کمک رسانی در سیل  

 21. بخشی از حقوق‌بگیران از مصوبات حقوق سال ۹۸ مستثنی شدند+سند

 22. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 23. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 24. آموزش فریب دادن زنان متاهل در سریال نمایش خانگی!

 25. نسخه‌ای برای درمان اقتصاد

پربحث‌های امروز

 1. ظریف: ما پای میز مذاکره هستیم؛ آمریکا میز مذاکره را ترک کرده

 2. کیهان به اروپا: 365 روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟!

 3. سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند

 4. گزینه‌های روحانی برای سخنگویی دولت

 5. نسخه عضو جبهه پایداری برای خروج از برجام

 6. صوفی: اظهارات روحانی برای «اختیار ویژه» توجیه ضعف‌های خودش است

 7. ظریف: چابهار می تواند به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و ایران کمک زیادی کند

 8. دادگاه به متهمان پرونده شرکت پدیده مهلت داد

 9. چراغ طبقه هشتم ساختمان کوثر تا ۱۴۰۰ خاموش می‌ماند؟

 10. دلیل سفر غیرمنتظره دیپلمات‌ها به ایران

 11. حاشیه های افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی

 12. روزنامه اصلاح طلب: حکم شهردار برای استاندار معزول بی اعتبار کردن دولت بود

 13. زمان نشست خبری روحانی با اصحاب رسانه

 14. دریادار فدوی:‌ آمریکا با همه دشمنی‌اش، جرأت نکرده تیری به سوی ایران شلیک کند

 15. نظر عارف درباره رقابت با لاریجانی

 16. عمان: هرگونه نزاع میان آمریکا و ایران برای کل منطقه خطرناک است

 17. حماسه دوم خرداد

 18. دلیل سفر مدیر سیاسی وزارت خارجه آلمان به تهران

 19. نامه ۲۸۰۰ حقوقدان به رئیس قوه‌ قضائیه پیرامون مبارزه با فساد

 20. نماینده مجلس: استانی شدن انتخابات منتفی شد

 21. سرلشکر باقری: با قاطعیت مهیای برچیدن بساط هر متجاوز و طمع کاری هستیم

 22. حسین الله‌کرم: کاسبان ترس همان کاسبان جنگ هستند

 23. چرا ادعای کمبود اختیارات از روحانی مسموع نیست؟

 24. ماجرای عکسی که در دیدار رهبری با دانشجویان کنار ایشان قرار داشت

 25. واکنش سرد ایران به پیشنهاد مذاکره دونالد ترامپ

پربحث‌های دیروز

 1. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 2. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 3. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 4. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 5. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 6. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 7. پهلوی چگونه بحرین را واگذار کرد؟

 8. رئیس قوه قضائیه: در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی تفاوتی بین دانه درشت‌ها و ریز‌ها نیست

 9. مطالباتی فراتر از اینستکس

 10. ظریف: آمریکا باید جنگ اقتصادی علیه ایران را متوقف کند

 11. مهم‌ترین انگیزه‌ "شریعتمداری" برای وزیر رفاه شدن

 12. وزیر علوم: آمریکا برای اساتید ایرانی تله گذاشته است

 13. رهبر انقلاب: مشکلات نظام پارلمانی از نظام ریاستی بیشتر است/ گاهی اشتباه کارگزاران در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می‌کند/الزامات و راههای ورود نسل جوان حزب‌اللهی به مدیریت کشور

 14. کشف سلاح جنگی در منزل مسئولان بهایی

 15. میرسلیم: ادامه مطرح کردن CFT و پالرمو ساده‌لوحی است

 16. واعظی: مذاکره در این شرایط معنایی ندارد/ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی باید احترام رئیس جلسه را حفظ کنند

 17. عکس‌های آزار دهنده یک دادگاه  

 18. نطنز؛ ‌منتظر یک فرمان تا جهش بزرگ هسته‌ای

 19. ماده ۲۹ قانون برنامه ششم و سال سوم فرار از شفافیت/ توپ سامانه اعلام حقوق مدیران در زمین وزارت اقتصاد/ کوتاهی مجلس در مقابل شانه خالی کردن دولت از اجرای قانون

 20. پنهان ماندن اطلاعات شفاف و کامل ارزهای تخصیصی و برنگشته از دید نهادهای نظارتی/ توهم طبقه بندی اطلاعات/ نارضایتی دیوان محاسبات از بانک مرکزی

 21. جنیدی: CFT و پالرمو همچنان در دستور کار مجمع قرار دارد

 22. سرلشکر باقری: باید از الگوی صبر و مقاومت قرآنی برای عبور از سختی‌ها استفاده کنیم

 23. در دیدار مسئولان و اصحاب رسانه با رئیس دستگاه قضا چه گذشت؟

 24. توئیت کدخدایی درباره اختیارات رئیس‌جمهور  

 25. عضو فراکسیون امید: تمایل روحانی به ریاست لاریجانی در مجلس است

پربحث‌های هفته

 1. حضور دو بازیگر مشهور در افطاری احمدی‌نژاد  

 2. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 3. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 4. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 5. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 6. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 7. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 8. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 9. اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

 10. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 11. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 12. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 13. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 14. دولت فعّال يا قوّال

 15. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 16. سفرهای عجیب و غریب اعضای شورای شهر به کشورهای اروپایی/ نظر عباس عبدی درباره خاطرات هاشمی رفسنجانی/ جزئیات ماجرای جنجالی تصادف پورشه با پراید در اصفهان

 17. دوچرخه‌سواری برای بانوان به موجب قانون منع نشده/ محکومیت حسین هدایتی به حبس و شلاق/ پرونده سیف به دادگاه ارسال شد

 18. حکم حسین هدایتی اعلام شد

 19. رهبر انقلاب: راجع به زبان فارسی نگرانم؛ نگذارید فرسوده و ویران شود/ از صداوسیما گله‌مندم؛ بجای زبان معیار گاهی تعابیر غلط و فرنگی را ترویج می‌کنند

 20. نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی

 21. آیت‌الله علم‌الهدی: افزایش قیمت خرما هم مربوط به آمریکاست؟

 22. شورای عالی انقلاب فرهنگی در بن بست

 23. ضرغامی: جلسات شورایعالی انقلاب فرهنگی به دلیل لج‌بازی برگزار نمی‌شود/ ماجرای تذکر به روحانی

 24. فتاح: حسرت تلفن زدن به دل ترامپ خواهد ماند/ ما تحت فشار هستیم اما آنها بیشتر تحت فشار هستند

 25. استیضاح زنگنه کلید خورد + متن طرح

آخرین عناوین