ظریف: آرزوهای بهتری برای برجام داشتم/ با افتخار می‌گویم برجام بهترین توافق ممکن بود

گروه سیاسی الف،   3970814075 ۲۹ نظر، ۷ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
ظریف: آرزوهای بهتری برای برجام داشتم/ با افتخار می‌گویم برجام بهترین توافق ممکن بود

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه آمریکایی‌ها بعد از یک سال و نیم تلاش هنوز هم نمی‌توانند برجام را تضعیف کنند، گفت: هنوز هم با افتخار اعلام می‌کنم برجام بهترین توافق ممکن بود.

به گزارش مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز(دوشنبه) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به سوال ۶ نفر از نمایندگان با تسلیت ایام سوگواری اهل بیت(ع)، اظهار داشت: در خصوص تلاش‌ها برای استرداد اموال بابک زنجانی نقش وزارت امور خارجه نقشی حمایتی است و ما موظفیم اقدامات دستگاه های قضایی را پیگیری و درخواست‌های دستگاه های مختلف را دنبال کنیم که این کار را انجام دادیم و درخواستی نبوده که وزارت امور خارجه دنبال نکرده باشد.

وی افزود: برای این کار ده ها ملاقات تنظیم شده اما اینکه برخی می‌گویند اقدامی از سوی وزارت امور خارجه انجام نشده است، دلیلش ضرورت وجود تفاهم نامه معاضدت قضایی است. وزارت امور خارجه اگر تمایل داشته باشد می‌تواند ملاقات های سفرای خود در کشورهای مختلف را اعلام کند. وزارت خارجه مسئول پیگیری و تسهیل است و اقدام با دستگاه های ذیربط قضایی و داخلی است.

ظریف گفت: در خصوص اسنادی که بعد از برجام به امضا رسید، باید بگویم هر سندی که امضا شده در معرض دید عموم در سایت‌ها قرار گرفته است. سندی بعد از برجام امضا نشده است؛ پس از برجام چند توافق برای اجرای برخی موارد فنی برجام در زمینه انرژی هسته ای امضا شده که بر اساس نظر کارشناسان هسته ای و در راستای منافع ملی کشور بوده است.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در خصوص اینکه [در مذاکرات هسته ای و توافق برجام] زورمان نرسیده است، واقعیت امر این است که برجام حاصل یک توافق چندجانبه است و در این نوع توافق هیچ طرفی نمی‌تواند تمام خواسته‌هایش را بگیرد. آمریکایی ها وقتی وارد مذاکرات شدند می خواستند تمام فعالیت های هسته ای ایران متوقف شود و فردو، اراک و آب سنگین را تعطیل کنند و ده ها خواست دیگر هم داشتند اما آنها نیز به خواست خود نرسیدند.

وی با بیان اینکه مذاکره ابزاری برای رسیدن به تفاهم و توازن است تا بتواند منافع را حفظ کند، گفت: امروز برجام آنقدر در جهت منافع ملت ما بوده که آمریکا با فضاحت از آن خارج شده است. آمریکا نه تنها مجبور به عقب نشینی از خواسته های خود شده بلکه بنا بود امروز فروش نفت ایران به صفر برسد، اما بیانیه داد که تا ۶ ماه دیگر فرصت می دهیم.

ظریف تاکید کرد: آنها می خواستند علیه ایران اجماع ایجاد کنند و در این راستا دروغ پردازی کردند اما برجام همچنان از استحکام برخوردار است و کماکان پابرجاست.

وی با تاکید بر اینکه این آمریکایی‌ها بودند که زوشان به ما نرسید، گفت: آمریکایی‌ها بعد از یک سال و نیم تلاش هنوز هم نمی‌توانند برجام را تضعیف کنند. از همگان خواهش می‌کنم در شرایطی که دنیا قدرت دیپلماسی ایران را پذیرفته، بر اساس یک تصور غلط نگوییم که ما به خواسته‌های خود نرسیده‌ایم.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه برجام منافع کشور را حفظ کرد، اظهار داشت: امروز برنامه هسته‌ای ایران در شرایطی است که اگر با تصمیم نظام بخواهیم به آن برگردیم به مراتب بهتر از گذشته خواهد بود. به صراحت گفته‌ایم که برجام آن چیزی بود که می‌توانستیم بگیریم و هنوز هم با افتخار اعلام می‌کنم با پشت گرمی از مقاومت مردم ایران برجام بهترین توافق ممکن بود. من خودم هم آرزوهای بهتری داشتم اما برجام آنچه بود که قابل حصول بود.

وی افزود: در چند ماه گذشته توفیقات بیشتری داشتیم که از جمله آنها پیروزی های حقوقی جمهوری اسلامی ایران در دادگاه لاهه بود.

** ظریف در بخش دوم پاسخ به سوال حسینعلی حاجی‌دلیگانی، گفت: یقینا ما هم برای اموال مملکت نگرانی داریم و از دل‌مشغولی نمایندگان قدردانی می کنیم. اقدامات بابک زنجانی به دلیل شرایط آن زمان شفاف نبوده و اقداماتی است که باید از مسیرهای اطلاعاتی پیگیری می شد.

وی افزود: آنچه به ما اطلاع دادند شناسایی شد، اما همه حساب‌ها صوری بود. هم به مالزی و هم به تاجیکستان نمایندگان وزارت نفت رفتند، حساب‌ها شناسایی شدند، اما همه حساب‌ها و اشخاص صوری بودند. متاسفانه تحریم شرایطی را ایجاد می کند که شفافیت از بین می رود و سواستفاده و رانت افزایش می‌یابد.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه نامه‌های تشکر قوه قضائیه از اقدامات دستگاه سیاست خارجی وجود دارد، تصریح کرد: ما دستگاه قضایی و اطلاعاتی نیستم، دستگاه سیاست خارجی هستیم و هرکاری که باید انجام می‌دادیم را انجام دادیم و بیش از این در حوزه صلاحیت ما نیست.

ظریف ادامه داد: بابک زنجانی اکثر معاملات خود را در داخل کشور و با یکی از بانک های داخلی انجام داده و همه مراکزی که در خارج از کشور معرفی کرده فاقد وجود حقیقی بوده است.

وی با تاکید بر اینکه ما دستگاهی نیستیم که سر خود عمل کنیم، اظهار داشت: مذاکرات هسته ای ماه ها ادامه داشت و این مذاکرات در هیات نظارت و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و آنچه انجام شد بر اساس یک تصمیم جمعی بود. در ۱۳۰ تن آب سنگین که می گوید مازاد آن باید برای فروش عرضه شود، در بند بعد می گوید در ایران نباید بیش از ۱۳۰ تن آب سنگین باشد. وقتی ما IR-۸ را بردیم برای ازمایش گفتند این جزو توافق نبوده و امروز نه‌تنها آزمایش شده بلکه گاز هم به آن تزریق شده است.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه در کشور کاری را بدون گزارش نمی‌توانیم انجام دهیم، گفت: در نامه آقای طیب‌نیا در خصوص گروه اقدام مالی [FATF] نوشته‌اند بر اساس مقررات قانون اساسی عمل می‌شود، کما اینکه ۴ لایحه‌ای که در مجلس بود بر اساس این موضوع بود. آقای طیب نیا از شورای عالی پولشویی هم مصوبه گرفتند و به درخواست وزارت امور خارجه این جمله «بر اساس قانون اساسی» را اظافه کردند.

ظریف تاکید کرد: اینطور نیست که چیزی را پنهان کرده باشیم و یا خواسته باشیم مجلس را دور بزنیم کما اینکه علیرغم اینکه معتقدیم وقت کشور گرفته شده و ۲ سال است منتظر تصویب ۴ لایحه هستیم.

وی با بیان اینکه نباید اعتمادی که بین مردم و حاکمیت است خدشه دار شود، تصریح کرد: حاکمیت متعهد به قانون است و اگر کسی خلاف قانون عمل کند باید محاکمه شود. برجام از نظر دنیا پیروزی دیپلماسی ایران است. مقام معظم رهبری در راس نظام مطالبات ملت ایران را با صراحت مطرح کردند اما همزمان گفتند که مذاکره کنندگان امین هستند. اینطور نیست که ما خواسته باشیم خلاف منویات رهبری کاری کنیم. برجام علیرغم همه بدعهدی ها و قلدری‌های آمریکا امروز ملاک شکست آمریکا در دنیا شده است.

وزیر امور خارجه گفت: متحدین آمریکا رسما اعلام می کنند که نمی‌خواهیم زیر بار آمریکا برویم. دیپلماسی توانسته کاری کند که نزدیک ترین متحدین آمریکا به او فشار وارد کنند. دیروز که ۱۳ آبان بود و مردم ما به آمریکا نه گفتند، باید بپذیریم که آمریکا نتوانسته از پس ملت ما بر بیاید اما چرا خودمان داریم می گوییم که اینگونه نیست؟

ظریف تاکید کرد: وقتی ترامپ می‌گوید ۷ تریلیارد دلار در منطقه خرج کردیم و موفق نشدیم، استناد می‌کنیم اما وقتی ترامپ می گوید ظریف بر سر جان کری کلاه گذاشت نمی پذیریم. چرا افتخارات ملت را تبدیل به ذلت می کنیم؟ باید بپذیریم این ملت در میدان عمل و در دیپلماسی بزرگ است و باید ملت را باور کنیم نه من را.

وی با بیان اینکه ما به پشت‌گرمی این ملت مذاکره کردیم و در برابر آمریکا ایستاده‌ایم و نشان خواهیم داد طرح‌های آمریکا به جایی نخواهد رسید، عنوان کرد: با اطلاع می‌گویم امروز روزی است که دلار روند سراشیبی سقوط را طی می کند. آمریکایی‌ها با زیاده‌روی در مصرف دلار روندی را شروع کردند که در نهایت به ضرر آنها خواهد بود.

وزیر امور خارجه در پایان گفت: مردم ما دیروز نشان دادند که با نظام هستند و تبلیغات دشمنان و عوامل ضد انقلاب بر آنها بی‌تاثیر است.

عناوین مرتبط

۲۵ آبان ۱۳۹۷واکنش فراکسیون حقوق بشر مجلس به فعالیت ترویست‌های الاحوازیه در دانمارک
۲۵ آبان ۱۳۹۷پامپئو: آمریکا همچنان به تحقیقات درباره قتل خاشقجی ادامه می‌دهد
۲۵ آبان ۱۳۹۷نقوی‌حسینی: عربستان به نیابت از آمریکا به دنبال ایجاد ناامنی در ایران است
۲۵ آبان ۱۳۹۷آمریکا 17 مقام سعودی را در ارتباط با قتل خاشقجی تحریم کرد
۲۴ آبان ۱۳۹۷عراقچی: از اتحادیه اروپا انتظار داریم به تعهدات اقتصادی خود در برجام عمل کند/ اقدامات هنوز به راه حل عملی منجر نشده است
۲۴ آبان ۱۳۹۷وزیر خارجه آمریکا با ولیعهد بحرین درباره ایران و یمن گفت‌وگو کرد
۲۳ آبان ۱۳۹۷این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف
۲۳ آبان ۱۳۹۷موگرینی: اتحادیه اروپا توافق هسته‌ای با ایران را حفظ می‌کند
۲۳ آبان ۱۳۹۷اظهارات «ظریف» موجب تحریک فشار بیشتر بر ایران شد
۲۳ آبان ۱۳۹۷ظریف به مجلس احضار شد
۲۳ آبان ۱۳۹۷ظریف، CFT و یک اتهام دیگر
۲۳ آبان ۱۳۹۷آمریکا پسر سیدحسن نصرالله را تحریم کرد

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۲۳۰۰۳۱۱:۳۱:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۱۴
توافقی که در ان فقط ایران به تعهداتش یکطرفه عمل کنه ، خسارت محضه..
majid r۶۲۳۲۷۹۱۳:۴۴:۲۳ ۱۳۹۷/۸/۱۴
آقایان مخالف برجام راه حل چیست؟ دولت را تحویل گرفته اید دولت کشوری که تحت تحریم های فصل هفتمی سازمان ملل قرار داشت. تحریم هایی که چین و روسیه و تمام کشورهای جهان ملزم به اجرای آن بودند. راه حل شما به جز برجام چه بود؟
مسعود۶۲۳۳۵۱۱۴:۳۲:۴۹ ۱۳۹۷/۸/۱۴
راه حلش ساده است : سیاسی و انتخاباتی نکردن مذاکره و گرفتن تضمین است
ناشناس۶۲۳۳۸۶۱۴:۵۶:۱۵ ۱۳۹۷/۸/۱۴
خودت را خسته نکن این گروه را قبل از اصلاح طلبان شناختیم خود حق مطلق پندار عالمند به هیچ صراطی هم پایبند نیستند
ناشناس۶۲۳۴۸۲۱۶:۱۳:۱۰ ۱۳۹۷/۸/۱۴
جماعت اصلاح ناپذیر بعد از هر افتضاحی طلبکار میشن!!!! فکر میکنن بهترین دفاع حمله پیش دستانه است!!!!!!!!!! اما غافلند از آبروی به باد رفته شان و آرزوهای کودکانه شان. این همیشه شرمساران و همیشه طلبکاران.
ناشناس۶۲۳۰۰۸۱۱:۳۱:۵۳ ۱۳۹۷/۸/۱۴
شما بیشتر نگران تجارت ژن خوباتون بودید تا رفع تحریم.. .
ناشناس۶۲۳۶۷۳۱۸:۴۲:۲۳ ۱۳۹۷/۸/۱۴
تنها استراتژی دن‌کیشوت‌های دیپلماسی اینه که همینجور به سینه خیز رفتن ادامه بدن !)) خسته نباشی دلاور خدا قوت پهلوان
ناشناس۶۲۳۰۱۶۱۱:۳۳:۵۶ ۱۳۹۷/۸/۱۴
براورد اروپا این است که اصلاح طلبان در ایران به خاطر منافع جناحی ، همه جوره پای ستایش و تمجید از برجام هستند...پس می توان با خیال راحت تعهدات رو انجام نداد و امتیازات اضافه هم مطالبه کرد..
شهروند۶۲۳۰۱۷۱۱:۳۴:۱۱ ۱۳۹۷/۸/۱۴
آره راست میگه! عمو ظریف راست میگه! از قدیم هم میگفتن آدم های خوب زود می میرن! برجام هم اینقدر خوب بود که خیلی زود از بین رفت! آخه عزیز دلم! معامله با یک ظالم هیچ موقع توش منعفت نیست! مثل اینکه بالاترین اعداد رو ضرب در صفر کنی! جواب چی میشه..........
ناشناس۶۲۳۰۲۴۱۱:۳۶:۵۴ ۱۳۹۷/۸/۱۴
اروپا قطعا تضمین خواهد کرد که کانال ارسال شهریه برای ژنهای تراریخته به خصوص در وین باز باقی بماند و سرمایه گزاری و زندگی این عزیزان در بانکها و شرکتهاو مستغلات اروپا محفوظ باقی بماند. کانادا هم در مورد خاوری و سایر خاوری نامها این تضمین را داده. به این میگن پیروزی دیپلماسی و تعظیم اروپا و دنیا در برابر این ژنها تراریخته سربازی رفته در این کشورها!
ناشناس۶۲۳۰۲۶۱۱:۳۷:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۱۴
اگر این رو نگی چی باید بگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۶۲۳۰۲۸۱۱:۳۷:۳۵ ۱۳۹۷/۸/۱۴
آرزوهای بهتری برای برجام داشتی ولی طرف مقابل رو دست کم گرفتی و ازشون تضمین نگرفتید حالا ماایم و گند عظمای شما.چرا گام به گام پیش نرفتید و همه کارهایی که می خواستند رو یکدفعه و بدون مطالعه انجام دادید قلب نیروگاه رو از بتن پر کردید سایتها رو تعطیل کردید ذخایر کیک زرد رو فروختید و ... طرف مقابل در عوض این کارها چکار کرد؟؟؟ همون اسم آرزو برای کارهاتون مناسب تره چون تو تصورات و تخیلات شما هست و برای مردم نون و آب نمیشه.
كارشناس۶۲۳۰۳۵۱۱:۳۹:۲۷ ۱۳۹۷/۸/۱۴
خالی بند بزرگ
ناشناس۶۲۳۰۵۶۱۱:۴۵:۳۶ ۱۳۹۷/۸/۱۴
هیچ بقالی نمی گوید ماست من ترش است. باشد که ما هم باور کنیم
ناشناس۶۲۳۰۷۴۱۱:۵۳:۵۹ ۱۳۹۷/۸/۱۴
برجام خسارت محض بود زیرا زیرساخت های صنعت هسته ای ما را تخریب کرد و زیر ساخت تحریمها را حفظ کرد.
ناشناس۶۲۳۲۹۰۱۳:۴۹:۱۱ ۱۳۹۷/۸/۱۴
هر وقت شما تونستید مواد اولیه کارت ملی رو فراهم کنید بعد در مورد انرژی هسته ای صحبت کنید
مهران۶۲۳۴۴۱۱۵:۳۷:۳۵ ۱۳۹۷/۸/۱۴
چه قدر جمله شما برام آشناست فکر قاجارها میگفتن نفت بو میده پس ولش کن الان شما میگی کارت ملی رو چون نمیتونیم تولید کنیم پس هسته ای هم به درد نمیخوره عجب منطق خنده داری دارید مثل این میمونه بگی چون درس هنرت ضعیف هست پس ریاضی هم نخون
ناشناس۶۲۳۰۸۵۱۱:۵۸:۱۹ ۱۳۹۷/۸/۱۴
آقای ظریف از نظر شما چه وقت برجام تضعیف میشود؟؟الان 6ماه هست که آمریکا رسما از برجام خارج شده و اروپایی ها هم که هنوز نتونستند این قضییه را جبران کنند ولی ما یکطرفه داریم مو به مو به تعهداتمون عمل میکنیم و برجام را پیش میبریم،این برجام یکطرفه چه فایده ای دارد؟؟اینجوری حساب کنید اون 5تا کشور دیگه هم از برجام خارج شوند برجام تضعیف نخواهد شد
ناشناس۶۲۳۰۸۹۱۱:۵۸:۵۶ ۱۳۹۷/۸/۱۴
آخی گریه ام گرفت
ناشناس۶۲۳۲۴۵۱۳:۲۲:۰۳ ۱۳۹۷/۸/۱۴
بابا چرا انقد دعواش میکنید؟!
ناشناس۶۲۳۲۵۳۱۳:۲۹:۴۶ ۱۳۹۷/۸/۱۴
سیاست با آرزو متفاوته جناب
ناشناس۶۲۳۲۶۴۱۳:۳۵:۴۲ ۱۳۹۷/۸/۱۴
اول بگو دستاورد برجام چی بوده که امریکا بخواد تضعیفش کنه
ناشناس۶۲۳۲۸۵۱۳:۴۷:۱۵ ۱۳۹۷/۸/۱۴
بهترین توافق ممکن برای کی؟! مطمئنا برای شما و هیئت همراه که دائما سفر میرفتید و پول ماموریت خودتون رو به دلار میگرفتید خیلی خوب بود.
ناشناس۶۲۳۲۸۷۱۳:۴۷:۴۲ ۱۳۹۷/۸/۱۴
آرزو بر جوانان عیب نیست
ناشناس۶۲۳۳۳۰۱۴:۱۷:۱۰ ۱۳۹۷/۸/۱۴
برجام فقط نفعش را صاحبش برد !
ناشناس۶۲۳۴۰۸۱۵:۰۹:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۱۴
اتفاقا برجام کلی هم فایده داشته. باعث شد روحانی رای بیاره. بقیشو نمیدونم
سعیدروشن کرمانشاهی۶۲۳۵۸۵۱۷:۱۴:۱۸ ۱۳۹۷/۸/۱۴
اقای مذاکره ،میشه بفرمایید فرزندان شما واعضای تیم‌مذاکره هسته ای و فرزند رییس سازمان انرژی هیته ای و نیز فرزندان دلبند جناب نوبخت الان درکدام‌کشورهستند!؟
ناشناس۶۲۳۶۰۰۱۷:۱۹:۰۴ ۱۳۹۷/۸/۱۴
امام علی می فرماید هرکس از دشمنش توقع خیر داشته باشد اگر ضایع شد کسی را سرزنش نکند خودش را سرزنش کند
ف.خ۶۲۳۶۵۷۱۸:۲۷:۵۷ ۱۳۹۷/۸/۱۴
آقای ظریف بالاخره سعی شان را کردند حالا اگر ترامپ توافق را به هم زده ایشان مقصر نیست.

پربحث‌های امروز

 1. چرا دیپلماسی نفتی آمریکا شکست خورد؟/ ۳ شرط اصلی را برای معافیت از تحریم

 2. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

 3. نظام انتخاباتی مطلوب برای انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی

 4. پوتین: از نفت ۷۰ دلاری راضی‌ام

 5. واگذاری معادن سودده به افراد خاص

 6. عرضه تخم‌مرغ تنظیم بازاری در تهران

 7. افراد "درون‌گرا" و "برون‌گرا" چه ویژگی‌هایی دارند؟

 8. کره شمالی یک "سلاح تاکتیکی فوق مدرن" آزمایش کرد

 9. کره جنوبی در مورد کنار گذاشتن نفت ایران جدی است؟

 10. چرا سامان قدوس در بازی با ترینیدادوتوباگو غایب بود؟

 11. کابینه نتانیاهو سقوط کرد

 12. آمریکا اروپا را تهدید کرد

 13. مایک پنس: پیشرفت بزرگی در مساله کره شمالی به دست آمده

 14. اخبار ضد و نقیض درباره وخامت حال رئیس‌جمهوری مستعفی یمن

 15. عمار حکیم: آمریکا به دنبال شکستن اراده جمهوری اسلامی است

 16. حضور ناو هواپیمابر آمریکا در آبهای مدیترانه

 17. عرضه نفت خام در بورس ادامه دارد

 18. برف و باران در 16 استان کشور

 19. حال این روزهای صرافی‌ها

 20. کردهای سوریه در دیرالزور به دنبال ابوبکر بغدادی

 21. برای جولیان آسانژ در آمریکا کیفرخواست محرمانه صادر شده

 22. ۸ توصیه برای افزایش طول عمر دوربین عکاسی

 23. اینترنت پُرسرعت جان صدها پرنده را در هلند گرفت+ فیلم

 24. ترزا می احتمال استعفایش را رد کرد

 25. مرگ سالانه ده‌ها هزار آفریقایی به دلیل مصرف داروهای تقلبی

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 3. ماجرای زندگی مولتی میلیاردری که شهید شد + عکس

 4. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 5. بازگشت اثر تحریم ها و وعده های تمام نشدنی اروپایی ها/ راه حل جایگزین چیست؟

 6. دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟

 7. کشورهای غربی، محمدبن سلمان را چگونه نجات می دهند؟

 8. سردار حاجی‌زاده: قدرت ایران را از زبان ترامپ بشنوید

 9. میوه‌ای که سرخوشتان می‌کند

 10. ترامپ یک مقام کاخ سفید را با توصیه همسرش برکنار کرد

 11. همدردی ایران با مردم آمریکا

 12. کاهش ۶۸۰هزار تومانی قیمت سکه در یک هفته/قیمت دلار ۸درصد ارزان شد

 13. سبدهای معیشتی جای ترمیم ریالی مزد را نمی‌گیرند

 14. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 15. اضافه‌وزن؛ افسردگی به بار می‌آورد

 16. چگونه بهبود زخم‌ها را سرعت بخشیم؟

 17. سرماخوردگی کهنه را از طریق این داروی گیاهی درمان کنید

 18. مرگ یک یوزپلنگ در اثر برخورد با یک دستگاه خودرو

 19. عصبانیت سعودی‌ها از معافیت تحریمی آمریکا به مشتری‌های نفت ایران

 20. تیراندازی در مراسم عزاداری در شادگان

 21. زاهدی: اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست

 22. دیوید میلیبند: سکوت جامعه بین‌المللی در برابر فاجعه یمن شرم‌آور است

 23. انحراف اتوبوس در کاشان ۲۷ مصدوم برجای گذاشت

 24. حمله توئیتری ترامپ به «فیس‌بوک»، «گوگل» و «توئیتر»

 25. حفاظت از 23 میلیون هکتار از مراتع به مردم واگذار شد

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 6. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 7. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 8. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 9. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 10. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 11. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 12. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 13. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 14. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 15. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 16. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 17. فاتحه تهران را بخوانیم

 18. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 19. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 20. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 21. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 22. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 23. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 24. آقایان! عذرخواهی کنید

 25. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. سردار حاجی‌زاده: قدرت ایران را از زبان ترامپ بشنوید

 3. همدردی ایران با مردم آمریکا

 4. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 5. طی پیامی؛ روحانی درگذشت رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی راتسلیت گفت

 6. سرلشکر موسوی: رژیم صهیونیستی از دسترسی جبهه مقاومت به مناطق اشغالی هراسناک است

 7. سردار شریف: اطلاعات آزادی مرزبانان را طرف پاکستانی داده است

 8. پوتین: با ترامپ درباره ایران صحبت کردم

 9. امیرآبادی: در زمینه برخورد با فساد با هیچکسی رودربایستی نداریم

 10. نظر ۶ نماینده مجلس درباره اظهارات اخیر ظریف

 11. حسین شریعتمداری خطاب به ظریف: چرا خودتان به دست دشمن بهانه می‌دهید؟!

 12. روحانی با استعفای مسعود نیلی موافقت کرد

 13. سرلشگر جعفری: پنج نفر از مرزبانان میرجاوه آزاد شدند

 14. کیهان: چرا 3 کشور اروپایی عضو برجام میزبانی کانال مبادلات مالی را نمی‌پذیرند؟

 15. گمانه زنی ها درباره تغییرات جدید در کابینه/ احتمال تغییر آرایش دولت چقدر است؟

 16. کره‌جنوبی روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت می‌تواند از ایران خریداری کند

 17. ایران هیچ تعهدی برای افشا اطلاعات بانکی خود به وزارت خزانه داری آمریکا نداده است

 18. شایعه فروش نفت در برابر غذا صحت ندارد

 19. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

پربحث‌های هفته

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 3. سوت و کف به افتخار ظریف

 4. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 5. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 6. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 7. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 8. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 9. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 10. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 11. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 12. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 13. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 14. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 15. آقایان! عذرخواهی کنید

 16. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 17. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 18. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 19. تاملی بر یک مصاحبه

 20. امیرآبادی: ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است

 21. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 22. ظریف به مجلس احضار شد

 23. جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم

 24. پسر "علی مطهری" پُست گرفت

 25. چهار هزار و 500 زندانی مهریه در پی افزایش قیمت سکه/مجلس به دنبال کاهش آمار زندانیان

آخرین عناوین