گزارشی از نفاق مدعیان اصلاحات تا دیروز می‌گفتند تقلید کار میمون است امروز نگران شان مرجعیت شدند!

گروه سیاسی الف،   3970807065 ۴۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
تا دیروز می‌گفتند تقلید کار میمون است امروز نگران شان مرجعیت شدند!

مدعیان اصلاحات که تا دیروز در توهینی آشکار، تقلید را کار میمون می‌دانستند، از هر فرصتی استفاده کرده و مقدسات را مورد هجمه قرار داده و از توهین به ائمه اطهار (ع) هم خودداری نکرده و نمی‌کنند، و همه ساله در موعد تنظیم و تصویب بودجه علیه بودجه حوزه‌های علمیه جنجال می‌کنند، به دنبال نامه آیت‌الله یزدی به آیت‌الله شبیری زنجانی، نگران شان مرجعیت شده‌اند!

در پی انتشار تصاویری از آیت‌الله شبیری زنجانی در دیدار با یکی از سران فتنه، آیت‌الله محمد یزدی رئیس ‌جامعه مدرسین طی نامه‌ای خطاب به وی خواستار رعایت شئون مرجعیت و احترام نظام اسلامی حاکم شد، به دنبال انتشار این نامه مدعیان اصلاحات در روزنامه‌ها و رسانه‌های خود نگران شان مرجعیت شده و به عنوان نمونه روزنامه زنجیره‌ای اعتماد در شماره دیروز خود از نگرانی عمومی از آن چه آن را اهانت به ساحت مراجع عظام در پی انتقاد تند آیت‌الله یزدی از آیت‌الله شبیری زنجانی خواند خبر داد!

در این روزنامه یادداشت دیگری نیز با استناد به نامه آیت‌الله یزدی به آیت‌الله شبیری زنجانی با عنوان  «فاین تذهبون» به قلم موسوی تبریزی منتشر شده است.

اما نگرانی مدعیان اصلاحات درباره رعایت نشدن «شان مرجعیت» از عجایب روزگار است، آنان که تا دیروز تقلید را کار میمون می‌دانستند امروز مدعی حیثیت مرجعیت شده‌ا‌ند و این چیزی جز نفاق نیست.

از توهین به امام رضا(ع)  تا اهانت به امام حسین(ع)

اردیبهشت ماه سال جاری خبری در رسانه‌ها منتشر شد که بر اساس آن «امیرحسین میراسماعیلی» خبرنگار روزنامه اصلاح‌طلب «جهان صنعت» در توئیتی به ساحت امام رضا(ع) اهانت کرده بود، کیهان از ذکر توهین به کار رفته در نوشته آن خبرنگار معذور است ولی انتشار خبر این توهین افکار عمومی را به شدت جریحه‌دار کرده و مردم خواستار برخورد شدید با این خبرنگار شدند.

بعد از چند روز خبری منتشر شد که نشان می‌داد خبرنگار فوق که تلاش داشت از کشور متواری شود در فرودگاه دستگیر شد، فارغ از این که این فرد چند روز بعد با قرار وثیقه آزاد شد و طبیعی است که حکم افراد هتاک به ائمه اطهار بسیار سنگین باید باشد عدم برخورد قاطع و مسئولانه که ضروری می‌نمود سبب ساز آن گشت که هفته گذشته یک خبرنگار مدعی اصلاحات دیگر در روزنامه زنجیره‌ای ابتکار به ساحت امام حسین(ع) اهانت کرد. رسانه‌های مدعی اصلاح‌طلبی در مقابل این هتاکی سکوت اختیار کردند.

آنان که تقلید را کار میمون می‌دانستند!

21 خرداد 1381، ‌هاشم آغاجری یکی از مدعیان اصلاحات در خانه‌ معلم همدان به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد درگذشت دکتر شریعتی به سخنرانی پرداخت و در سخنرانی خود با عنوان «پروتستانتیسم اسلامی» به «اسلام، شیعه و روحانیت» اهانت کرد.

آغاجری بدون در نظر گرفتن تفاوت‌های بنیادی مسیحیت قرون وسطی و اسلام ناب از پروتستانتیسم اسلامی سخن به میان آورد و روحانیت، مرجعیت، مردم و مقدسات را به باد تمسخر گرفت. 
وی در این سخنرانی آموزه‌های دین را «سیاه و تاریک» لقب داد  و مردم را به واسطه تقلید میمون‌صفت خواند و تصریح کرد «رابطه با مردم رابطه‌ معلم و متعلم است نه رابطه‌ مراد و مرید، نه رابطه‌ مقلِّد و مقلَّد که تقلید بکنید. مگر مردم میمون هستند که تقلید بکنند؟!»

به دنبال برخورد قضایی صورت گرفته با آغاجری روزنامه‌های زنجیره‌ای و دیگر مدعیان اصلاحات به میانه میدان آمده و به شدت از او دفاع کردند.

انکار ولایت امیرالمومنین(ع) در روزنامه زنجیره‌ای

روزنامه زنجیره‌ای بهار در اولین روز آبان 1392 طی یادداشتی در آستانه غدیر خم با عنوان «امام؛ پیشوای سیاسی یا الگوی ایمانی؟» ولایت امیرالمومنین را انکار کرد.

این اهانت به مقدسات تشیع در روزنامه زنجیره‌ای بهار آن هم در آستانه عید غدیر به گفته کارشناسان برنامه‌ریزی شده بود و از این رو این روزنامه توقیف شد.

به دنبال این اهانت آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید طی سخنان شدیداللحنی در آغاز درس خارج فقه تاکید کرد: «در یکی از روزنامه‌ها، حملات شدید، کم‌سابقه یا بی‌سابقه‌ای به عقاید تشیع شده و مباحث زشتی درباره ولایت امیرالمومنین‌(ع) مطرح شده است، اگرچه این روزنامه توقیف شده ولی نباید به این قناعت شود.»

مرور روزنامه‌های زنجیره‌ای دوره اصلاحات نیز نشان‌دهنده آن است که این روزنامه‌ها از توهین و تشکیک در مبانی دینی فروگذار نمی‌کردند.

توهین به امام حسین(ع) با انتشار تصویر مبتذل

«شادی صدر» وکیل و روزنامه‌نگار فراری مدعی اصلاحات فرد دیگری است که سابقه هتاکی به امام حسین(ع) را در پرونده خود دارد.

خرداد ماه سال 1395 شادی صدر با انتشار تصویری مبتذل به ساحت مقدس امام حسین(ع) اهانت کرد. به دنبال اهانت شادی صدر به نمادهای دینی و مقدسات شیعه 66 حقوقدان در بیانیه‌ای تاکید کردند: «ما خواهان استرداد، محاکمه و مجازات شادی صدر هستیم تا زین پس،‌ احدی نتواند با سوءاستفاده از آزادی رسانه‌ای، حقوق دینی و بشری مسلمانان را خدشه‌دار کند.»

شادی صدر پس از انتشار تصویر هتک حرمت به شعائر حسینی و مواجهه با واکنش گسترده مردم بر بی‌شرمی خود اصرار کرد و در صفحه شخصی خود در فیسبوک نوشت: «تقدس‌زدایی از امر مقدس و فروریختن هر آنچه مقدس است، جوهره مدرنیته است. شوخی با امر مقدس و تابوزدایی هم جزیی از همین روند مدرن شدن جامعه است.»

ماهیت اسلام فتنه‌گران

مجید محمدی عضو حلقه کیان به عنوان یک مهره فراری به خوبی روحیه منافقانه مدعیان اصلاحات را توصیف کرده است.

وی اواخر مهرماه 1388 در وبسایت رادیو فردا نوشت: «اعضای جنبش سبز اهل ریاضت نیستند. می‌خواهند با شورت کوتاه و تاپ بیرون بیایند. می‌خواهند سینه بزنند و اگر هوس کردند، شرابی بنوشند. آنها در ملا عام روزه‌خواری می‌کنند و نصر من الله و فتح قریب سر می‌دهند. در نماز جمعه با کفش و به صورتی مختلط پشت سر هاشمی نماز می‌خوانند و جای صلوات، سوت و کف می‌زنند»

همین فرد چندی بعد در یادداشتی دیگر نوشت: «اسلامگرایی جدی‌ترین مانع و مخاطره انگیزترین مشکل‌ها در برابر جنبش سبز است. ریشه‌های فرهنگی و اجتماعی اسلامگرایی که به تاسیس و تداوم جمهوری اسلامی منجر شدند، هنوز در جامعه ایران زنده‌اند. آنچه خطر جدی در برابر جنبش سبز است، نام جمهوری اسلامی نیست بلکه اسلامگرایی است. اسلامگرایی در ایران قوی است. در ضرورت جدی گرفتن اسلامگرایی و اهمیت آن همین بس که بیش از سه دهه حکومت را سر پا نگاه داشته است. این ایدئولوژی از نفس نیفتاده و بر زمین زدن و ضربه فنی کردن آن کاری است بس دشوار.»

نمونه‌های گفته شده تنها گوشه‌هایی از سابقه جریان مدعی اصلاحات است، جریانی که برای فرار از توضیح درباره خیانت‌هایی که کرده است هر از گاهی به دنبال حاشیه‌سازی است، مدعیان اصلاحات همه ساله در موعد تنظیم و تصویب بودجه به هزینه‌های فرهنگی برای تبلیغ اسلام و انقلاب و بودجه نهادهای انقلابی از جمله حوزه اعتراض و انتقاد کرده ولی روز دیگر که گمان می‌کنند از یک نردبان می‌توانند بالا رفته و ارزش‌ها را مورد هجمه قرار دهند ژست دفاع از مرجعیت را نیز می‌گیرند.

با این اوصاف، مدعیان اصلاحات هیچ علاقه‌ای به مرجعیت و حتی مقدسات مسلم شیعه و اسلام ندارند و تنها برای منافع خود دست به بازی زده‌اند، همان‌ها که در فتنه 88 به دنبال خط زدن بر روی اسلام بودند امروز منافقانه پشت مرجعیت سنگر گرفته‌اند و منافقانه مدعی حفظ شان مرجعیت شده‌اند.

این دورویی و نفاق جریان اصلاحات البته در یک مسئله دیگر هم ریشه دارد. وضعیت امروز کشور ناشی از نوع نگاه و مدیریت این جریان است و برای فرار از پاسخگویی به افکار عمومی، چه راهی بهتر از جاروجنجال درباره مسائل غیرمرتبط و سرگرم کردن مردم به سایر امور برای لاپوشانی دسته گلی که به آب داده‌اند!

منبع:کیهان

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۱۳۳۳۲۱۰:۴۶:۰۹ ۱۳۹۷/۸/۷
اصلاح طلبان و کلا غربگراها، پراگماتیست( منفعت گرا) هستند.. منفعت ایجاب کند ،« عالیجناب سرخپوش دهه ۷۰»میشود« پدر دموکراسی دهه ۹۰» و اقایون گروه گروه به دست بوسی جنابشان می روند..
محمود فروزبخش۶۱۳۳۳۳۱۰:۴۶:۱۴ ۱۳۹۷/۸/۷
به عنوان کسی که همیشه الف را دوست داشتم و دنبال می کردم به دوستان این سایت تذکر می دهم که همه منتقدین به نامه آقای یزدی از یک دست نیستند این که همه منتقدان به آقای یزدی را در یک گروه بدانیم مغالطه است
ناشناس۶۱۴۲۱۰۲۰:۳۴:۵۷ ۱۳۹۷/۸/۷
اصلاح طلبانی که تا دیروز میگفتن تقلید کار میمون است !!!! حالا چطور مدافع مرجع تقلید شده اند ؟!
ناشناس۶۱۳۳۳۶۱۰:۴۸:۳۶ ۱۳۹۷/۸/۷
الان در سایت الف در حمایت از اصلاح طلبان مثبت میدهند... وقتی که بحث کارنامه اقتصادی دولته و موعد پاسخگویی ، ژست فراجناحی میگیرن ، و الا « تکرار» یه محض اند ...
ناشناس۶۱۴۱۵۰۱۹:۵۵:۳۲ ۱۳۹۷/۸/۷
حماقت شما این است که فکر می کنید کسانی که به اصلاح طلب ها رای دادند، از اصلاح طلبی دل خوشی دارند. نخیر آقا. فقط اصلاح طلب ها کمی عاقل ترند
ناشناس۶۱۳۳۳۹۱۰:۴۹:۵۲ ۱۳۹۷/۸/۷
هدف اینه که اقتصاد و افتضاح مدیریت ۵ سالشون سر تیتر اخبار نباشد...مردم گول نخورید ..
ناشناس۶۱۳۶۲۴۱۲:۱۹:۲۸ ۱۳۹۷/۸/۷
بحران سازی اینها استاد شده اند تا افکار منحرف از اصل شود
ناشناس۶۱۳۳۴۵۱۰:۵۲:۵۹ ۱۳۹۷/۸/۷
این مدل افراط و یقه پاره کردن در دفاع از مرجعیت ، با اون دیدگاههای گذشته شون در باره مرجعیت ، خیلی متناقضه.. امام علی: نادان رو نبینی ، مگر یا در افراط یا در تفریط..
ناشناس۶۱۳۳۵۲۱۰:۵۵:۵۳ ۱۳۹۷/۸/۷
کاری به اصلاح طلب ها ندارم که مملکت از دست اصولگرا و اصلاح طلب ( توسط یه عده آدم بی سواد اسلاحطلب نوشته میشه) نابود شده. اما من شخصا خودم عقل و شعور تصمیم گیری در مورد مسائل اعتقادی و رفتاری خودم رو دارم و نیاز به تقلید از کسی ندارم.
ناشناس۶۱۳۳۵۳۱۰:۵۶:۱۳ ۱۳۹۷/۸/۷
اهانت به مرجعیت محکوم است مهم نیست توسط چه کسی، اهانت به کدام مرجع و به چه عذر بهانه‌ایی این اهانت صورت بگیرد. شان آیت الله شبیری باید حفظ می‌شد.
ناشناس۶۱۴۲۰۲۲۰:۲۹:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۷
هیچ اهانت و توهینی در کار نبوده فقط نصیحت و موعظه دوستانه بوده است .
ناشناس۶۱۴۲۰۶۲۰:۳۲:۱۱ ۱۳۹۷/۸/۷
چطور وقتی اصلاح طلبان به امام حسین(ع) و امام رضا(ع) اهانت کردند سران اصلاحات محکوم نکردند ؟!
ناشناس۶۱۴۲۸۶۲۱:۵۱:۳۹ ۱۳۹۷/۸/۷
خودایشان باید شان خودرا حفظ میکردند
ناشناس۶۱۴۵۰۰۰۱:۳۰:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۸
حرمت امام زاده را متولی باید حفظ کند مرجعی که موقعیت و جایگاه خود و نظام و منافقین را نشناسد بزرگترین آسیب را به این جایگاه وارد می‌کند همین که الان دیده میشود
ناشناس۶۱۳۳۵۵۱۰:۵۷:۰۳ ۱۳۹۷/۸/۷
نمونه دیگری از این رفتارها:در دولت گذشته ورود زنان به استادیوم و تایید آن از طرف وزارت ورزش آن دولت با هجوم اصلاح طلبان مواجه گردید و در این دولت عین صواب و مخالفان این حرکت دگم ،عقب مانده و متعصب از سوی همان رسانه ها و همان گویندگان خوانده شدند به نظر شما این رفتار عین نفاق نیست.
هیس میمونها مشغول خرابکاریند۶۱۳۳۵۹۱۰:۵۸:۳۱ ۱۳۹۷/۸/۷
رفتار میمونی از بین نمیرود بلکه از حالتی به حالت دیگر تغییر میکند
ناشناس۶۱۳۳۶۹۱۱:۰۱:۲۷ ۱۳۹۷/۸/۷
قبول داری به ایشان که مرجعیت بالاتری دارد توهین آمیز نامه نوشته یانه، چرا حاشیه میری،‌اصلاح طلبان خیلی بد هستند. اما حداقل به اصولی که نویسنده ادعا می‌کند پایبندباشید. اصلاح طلبان به مرجعیت اهمیتی نمی‌دهند درست شما که اهمیت می‌دهید چرا طرف توهین کننده را گرفتید؟ عجیبه. وسیله هدف را توجیه می‌کند.
ناشناس۶۱۳۷۵۰۱۵:۴۱:۱۱ ۱۳۹۷/۸/۷
حفظ حکومت اوجب واجبات است .امام خمینی
ناشناس۶۱۳۴۱۵۱۱:۱۴:۰۶ ۱۳۹۷/۸/۷
انقدر خودی و غیر خودی کردند که حتی مراجع را هم به کناری می زنند، این رفتارها و پیاده کردم مردم و فعالان و مراجع از قطار انقلاب به نفع چه کس یا کسانی است؟
مجتبی۶۱۳۴۱۷۱۱:۱۴:۴۵ ۱۳۹۷/۸/۷
اصلاح طلبان دیگه دستشون برای همه رو شده ، اون ازاوضاع شهرداری تهران و نمایندگان لیست امید شهر تهران ، اون از اوضاع اقتصادی مملکت و بحث برجام و ......
ناشناس۶۱۳۷۹۴۱۵:۵۹:۳۰ ۱۳۹۷/۸/۷
اصلاح طلب و اصول گرا هردو سرو ته یه کرباسن
ناشناس۶۱۳۴۲۱۱۱:۱۶:۰۷ ۱۳۹۷/۸/۷
چه قیاس مع الفارغی
ناشناس۶۱۳۷۰۳۱۵:۲۳:۵۰ ۱۳۹۷/۸/۷
اول نوشتن قیاس مع الفارق را یاد بگیر بعد نظر درباره مع الفارق بودن آن بده.
ناشناس۶۱۳۴۲۶۱۱:۱۶:۴۸ ۱۳۹۷/۸/۷
برای همینه که بهشون می گن فرقه اسلاحات خاتمی بت این فرقه است و مقدسات خودشونو دارن
ناشناس۶۱۳۴۳۰۱۱:۱۷:۵۲ ۱۳۹۷/۸/۷
کاری به اصلاح طلب و اصول گرا ندارم ولی تو این مملکت برخی مسیولین از دین و مذهب فقط سو استفاده میکنن. هیچ کدون از سران نه سنی نه شیعه واسش مهم نیست. نه علی نه حسین هیچی واسشون مهم نیست. فقط زمانی که لازمشون دارن ازشون استفاده میکنن
ناشناس۶۱۳۴۴۵۱۱:۲۳:۲۲ ۱۳۹۷/۸/۷
شما آقای یزدی را در چه جایگاهی می بینید که به عالم بزرگواری همچون جناب شبیری تذکر آمرناه بدهد ؟ جای تعجب است این نگارش اصل موضوع و باطن این ادبیات دستوری فراموش شده در این قلمی که زده اید .به اصلاح طلبان چه کاری دارید ؟
ناشناس۶۱۴۲۱۵۲۰:۳۸:۴۱ ۱۳۹۷/۸/۷
وقتی مقام معظم رهبری به سران فتنه اجازه ملاقات نمی دهند ملاقات آقای شبیری زنجانی با سران فتنه جایز نبوده و مراجع تقلید نباید جلوتر از رهبری حرکت کنند.
ناشناس۶۱۴۵۰۲۰۱:۳۴:۴۰ ۱۳۹۷/۸/۸
دبیر و قائم مقام رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که یکی از وظایف ذاتی آن همین امور است.
ناشناس۶۱۳۴۸۸۱۱:۳۷:۰۰ ۱۳۹۷/۸/۷
اسلاحتلبان امروز میمون شدن
جواد۶۱۳۵۰۹۱۱:۴۸:۵۹ ۱۳۹۷/۸/۷
تا دیروز شما هم مرجعیت را تا عرش بالا بردید اما اینک استقلال مرجعیت و حوزه را برنمیتابید آقای یزدی خطا نمودن و اشتباه بزرگی نمودن ماله کشی نفرمائید
ناشناس۶۱۳۵۱۴۱۱:۵۰:۵۱ ۱۳۹۷/۸/۷
جونوران اسلاحتلب هستن دیگه انتظار دیگه ای نمی شه داشت
ناشناس۶۱۳۵۴۱۱۱:۵۸:۵۷ ۱۳۹۷/۸/۷
هرچی باشن، از جانوران اسولگرا بهترن
ناشناس۶۱۳۶۳۷۱۵:۰۲:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۷
واقعا برات متاسفم با این سطح ادب
ناشناس۶۱۳۹۲۸۱۷:۲۴:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۷
من یک ایرانی هستم و کاری به چپ و راست ندارم اما جنابعالی با این دیکته خاص خودت مدتی است که از دایره ادب و شعور خارج شده اید.
ف.خ۶۱۳۹۵۸۱۷:۴۶:۳۵ ۱۳۹۷/۸/۷
در جبهه اصلاح طلبان افراد متدین, معتقد، ملتزم به اسلام و ولایت فقیه, دلسوز و میهن پرست فراوان است. اگر الف لطفا نظریاتی را که توهین مستقیم به گروهی از مردم است منتشر کند چطور می تواند ازدیگران انتقاد کند.
بهزاد۶۱۴۲۱۱۲۰:۳۵:۲۲ ۱۳۹۷/۸/۷
ادبیات شما یادآور خوارج است.
ناشناس۶۱۴۲۹۵۲۱:۵۸:۴۱ ۱۳۹۷/۸/۷
پس رقیبشون چیه که مردم از ترس آنها به کسی رای دادند که ادعای اصلاح طلبی دارد؟!
ناشناس۶۱۴۳۷۱۲۳:۱۶:۵۵ ۱۳۹۷/۸/۷
چه با ادب و باسواد!
ناشناس۶۱۳۵۲۲۱۱:۵۳:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۷
مغلطه و سفسطه از سرو کول این مقاله بالا میره عوض اینکه به حرمت شکنان بتازید یقه اصلاح طلبان را گرفتید عجبا از شما
مجید۶۱۳۵۲۹۱۱:۵۶:۰۵ ۱۳۹۷/۸/۷
با سلام به جای نقد سخنران به نقد سخن باید پرداخته شود اگر مرجعیت شان دارد که دارد آقای یزدی نباید برای یک مرجع تعیین تکلیف کند.
ناشناس۶۱۳۶۱۱۱۲:۱۵:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۷
من اصلاح طلب نیستم ولی توهین به مرجع تقلید محکوم است و پیگرد باید داشته باشد یعنی اگر کسی به یک مرجع تقلید توهین کرد باید دنبال نظر اصلاح طلبها باشیم؟ خود ما عقل نداریم که توهین شده؟
از سار کاشان۶۱۳۶۷۰۱۵:۱۵:۴۷ ۱۳۹۷/۸/۷
اکثریت قاطع مردم نجیب و با ایمان کشور از مرجع بزرگ تشیع حمایت می کنند. ایکاش این نامه نوشته نمی شد .
ناشناس۶۱۳۶۸۲۱۵:۱۸:۵۱ ۱۳۹۷/۸/۷
نکته جالب این است به جای اینکه آقای شبیری مورد پرسش قرار گیرند، دائما نامه آقای یزدی مورد سوال قرار میگیرد. آقای شبیری باید پاسخ دهند که هدف از این دیدار چه بوده و آقای خوئینی ها دراین جلسه چه نقشی داشتند؟
ناشناس۶۱۳۷۰۸۱۵:۲۵:۲۰ ۱۳۹۷/۸/۷
مدعیان اصلاحات هیچ علاقه‌ای به مرجعیت و حتی مقدسات مسلم شیعه و اسلام ندارند و تنها برای منافع خود دست به بازی زده‌اند، فکر میکنید واقعا اون گروه یا دسته یا جناح و یا هر .................................... دیگه ای خیلی علاقه دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۶۱۳۷۸۸۱۵:۵۸:۱۷ ۱۳۹۷/۸/۷
کلا اینو متوجه شدم که توهین به مراجع چیز مهمی نیست مهم اینه که کی توهین بکنه
ناشناس۶۱۳۸۸۷۱۶:۴۷:۱۱ ۱۳۹۷/۸/۷
تقلید کار میمون است
ناشناس۶۱۳۹۸۱۱۷:۵۹:۰۳ ۱۳۹۷/۸/۷
اصلا اصلاح طلبا بد...اما این چه حرفیه آقای یزدی به یک شخص موجه و روحانی زدند
ناشناس۶۱۴۱۱۳۱۹:۳۰:۰۰ ۱۳۹۷/۸/۷
میخواهند مردم را باز داغ کنند برای انتخابات آینده
آیدین۶۱۴۵۶۸۰۵:۵۰:۲۴ ۱۳۹۷/۸/۸
نه اصلاح طلب نه محافظه کار . برائت از هر دو

پربحث‌های امروز

 1. فرانسه هم لباس‌شخصی، خودسوزی، بگیر-ببند و کنترل اینترنت دارد

 2. روایت یک نشریه آمریکایی از سلاح‌های ایرانی که آمریکا باید از آن‌ها بترسد

 3. آزادی «غیریواشکی» در شورای شهر شیراز

 4. اقتصاد ایران در دست کیست؟ دولت یا نهادهای خارج از کنترل دولت؟!

 5. رازهای «شرمن» از روزهای مذاکره؛ توییت روحانی دست ایران را رو کرد/ ماجرای پرت کردن خودکار چه بود؟

 6. نقش زنِ سعید ملایی در سناریو سیاسی جودو

 7. فروش صندلی رشته پزشکی در دانشگاه ؛ شایعه یا افشای حقایق تلخ؟!

 8. دانشجوی قلابی یا صندلی پولی؟  

 9. صندلی فروشی به سبک مافیای کنکور پزشکی + تصاویر

 10. عدم استفاده پزشکان از کارتخوان از ابتدای مهرماه جرم است

 11. علیرضا فغانی در استرالیا چقدر حقوق می‌گیرد؟

 12. شلیک همزمان چندین آتش‌بار سنگین روسیه  

 13. تایم: ترامپ به دنبال صحنه سازی برای دیدار با روحانی بود !

 14. هزینه تحریم بانک مرکزی ایران پای کیست؟

 15. واکنش طالبان به اظهارات ترامپ: جنگ ادامه دارد

 16. عملیات تکاوران نیروی دریایی سپاه و ارتش  

 17. قالیباف: اداره کشور خون تازه می‌خواهد  

 18. دومین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده‌/ لشگری‌پور: نعمت‌زاده برایم ویزای اسپانیا و تولد گرفت و آیفون هدیه داد

 19. واکنش مهدی رسولی به سخنان یکی از مسئولان علیه هیئت  

 20. روحانی درگذشت والده وزیر بهداشت را تسلیت گفت

 21. بازوان حامی فرهنگ  

 22. 14 اشکال حقوقی به يك مصوبه هيئت دولت درباره رمز ارزها

 23. بیانیه ارتش به مناسبت هفته دفاع مقدس

 24. استراماچونی:تساوی عادلانه بود/نیمه دوم خوب نبودیم

 25. آمریکا 200 کامیون سلاح دیگر به شرق سوریه فرستاد

پربحث‌های دیروز

 1. سلحشوری، دختر آبی و شایعه «برادرزاده ماساژور»! / خطایی که به نفع حریف تمام شد

 2. مطهری: شفافیت آرا برای همه نمایندگان مناسب نیست چون مورد آزار گروه‌های فشار قرار می‌گیرند

 3. بهزاد نبوی: نگران نفوذ در رده‌های بالای نظام هستم/ شعار اصلاح طلبی انحصاری نیست/ضرورت جریان سوم را قبول ندارم/ اصلاح طلبان و اصول گرایان خودشان را اصلاح کنند

 4. ماجرای دستگیری برادرزاده سلحشوری چیست؟

 5. چرا باور نمی‌کنیم دختر وزیر ۵ سال بیکار بوده است؟

 6. راهروهای سازمان ملل و ظریف‌کاری‌ هیئت ایرانی/ سفر روحانی به آمریکا با دستانی پُر

 7. حکم اعدام محمدعلی نجفی باطل شد

 8. تصاویری از تاسیسات نفتی آسیب دیده آرامکو عربستان   

 9. نوآوری‌های دستورالعمل رئیسی/ آیا جمعیت زندانیان کاهش می‌یابد؟

 10. فرد آزاد دهنده حیوان در بهشهر شناسایی شد

 11. دستور فوری ریاست جمهوری در خصوص هپکو

 12. یک قصه تکراری: کارگر حقوق ندارد

 13. احتمال باهنر از رئیس جمهور شدن یک شومن/ مخالفت دوباره علی مطهری با شفافیت آرای نمایندگان/ تحلیل ربیعی از خودسوزی سحر خدایاری

 14. فیلم منتشر نشده از رژه خونین اهواز  

 15. تمسخر ترامپ توسط مجری سرشناس آمریکایی به خاطر تهدید ایران  

 16. قیمت روپوش مدارس: ۱۷۵ هزار تومان/ رئیس اتحادیه خیاطان: منصفانه است!

 17. یک نماینده: حقوق‌مان از ۵ تا ۸ میلیون تومان است

 18. نظر ۲۹۰ نماینده مجلس درباره شفافیت آرا چیست؟ + جدول

 19. خاله بازی توئیتری سلبریتی‌ها/ دعوای افشار و آهنگرانی بالا گرفت؟

 20. مخالفان شگفت انگیز یک طرح / به جای شفافیت، طلب صداقت کنیم

 21. ماجرای ویزای روحانی و ظریف  

 22. سياسيون! لطفا اميد مردم به مبارزه با فساد را از بين نبريد

 23. آمریکا ویزای چندین دانشجوی ایرانی را لغو کرد

 24. ادعاهای پسر پادشاه عربستان علیه ایران

 25. محسنی اژه‌ای: باید با کسانی که به خاطر جیب خود به مردم ظلم می‌کنند مبارزه کرد

پربحث‌های هفته

 1. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 2. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 3. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 4. فرانسه هم لباس‌شخصی، خودسوزی، بگیر-ببند و کنترل اینترنت دارد

 5. ویدئویی تکان دهنده از حیوان‌آزاری در مازندران  

 6. سلحشوری، دختر آبی و شایعه «برادرزاده ماساژور»! / خطایی که به نفع حریف تمام شد

 7. ورزشگاه برای زنان یا زنان برای ورزشگاه؟!

 8. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 9. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 10. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 11. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 12. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 13. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 14. نماینده اصلاح‌طلب مجلس: با کمپین شفافیت آراء مخالفم

 15. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 16. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 17. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 18. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 19. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 20. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 21. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 22. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 23. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

 24. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 25. مطهری: شفافیت آرا برای همه نمایندگان مناسب نیست چون مورد آزار گروه‌های فشار قرار می‌گیرند

پربحث‌های اخیر

 1. قالیباف: اداره کشور خون تازه می‌خواهد  

 2. بیانیه ارتش به مناسبت هفته دفاع مقدس

 3. محدودیت‌های هیات همراه رئیس جمهور در سفر به نیویورک

 4. توئیت ظریف به مناسبت سالروز آغاز جنگ تحمیلی  

 5. یک مقام سپاه: تهدیدات دشمن در حد توئیت است

 6. بازدید برخی نمایندگان از تاسیسات گداخت هسته‌ای تهران

 7. آنچه در رژه امروز تهران گذشت: از خروج اس ۲۰۰ و اس ۳۰۰ تا ورود «طوفان» + تصاویر

 8. مردم می‌پرسند چرا مسئولی که راه را برای سلطان سکه باز کرد محاکمه نمی‌شود؟/ روزی که جماران‌نشینی شروع شد باید حسّاس می‌شدیم

 9. اطلاعیه دبیرخانه خبرگان به اعضای این مجلس

 10. درخواست ترامپ از مکرون در «بیاریتز» چه بود؟

 11. سامانه ثبت دارایی مقامات رونمایی شد/ فرصت یک ماه برای مسئولان جهت ثبت اموال

 12. سامانه باور ۳۷۳ در رژه امروز به‌نمایش درآمد

 13. نگاهی به یک حمله تروریستی در ایران/ در رژه ۹۷ اهواز چه گذشت؟

 14. رژه شناورهای سطحی و زیرسطحی ارتش و سپاه در خلیج‌فارس

 15. لاریجانی: نیروهای مسلح ما قدرتمندتر از گذشته امنیت ایران و منطقه را برقرار کرده‌اند

 16. حمله به آرامکو و بحران امنیت رژیم صهیونیستی

 17. روحانی: اهل تعظیم و ذلت نیستیم/ حاضریم از خطاهای همسایگان بگذریم

 18. خانزادی: در صورت تهاجم کوبنده‌ترین عکس‌العمل را نشان خواهیم داد

 19. نقوی‌حسینی: تحریم بانک مرکزی تحریم دوباره‌ای است

 20. آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح با حضور رئیس‌جمهور

 21. ظریف: یمنی‌ها پالایشگاه سعودی را زدند اما یک غیرنظامی را هم به قتل نرساندند

پربحث‌های دیروز

 1. سلحشوری، دختر آبی و شایعه «برادرزاده ماساژور»! / خطایی که به نفع حریف تمام شد

 2. مطهری: شفافیت آرا برای همه نمایندگان مناسب نیست چون مورد آزار گروه‌های فشار قرار می‌گیرند

 3. بهزاد نبوی: نگران نفوذ در رده‌های بالای نظام هستم/ شعار اصلاح طلبی انحصاری نیست/ضرورت جریان سوم را قبول ندارم/ اصلاح طلبان و اصول گرایان خودشان را اصلاح کنند

 4. ماجرای دستگیری برادرزاده سلحشوری چیست؟

 5. چرا باور نمی‌کنیم دختر وزیر ۵ سال بیکار بوده است؟

 6. راهروهای سازمان ملل و ظریف‌کاری‌ هیئت ایرانی/ سفر روحانی به آمریکا با دستانی پُر

 7. یک قصه تکراری: کارگر حقوق ندارد

 8. احتمال باهنر از رئیس جمهور شدن یک شومن/ مخالفت دوباره علی مطهری با شفافیت آرای نمایندگان/ تحلیل ربیعی از خودسوزی سحر خدایاری

 9. یک نماینده: حقوق‌مان از ۵ تا ۸ میلیون تومان است

 10. نظر ۲۹۰ نماینده مجلس درباره شفافیت آرا چیست؟ + جدول

 11. مخالفان شگفت انگیز یک طرح / به جای شفافیت، طلب صداقت کنیم

 12. ماجرای ویزای روحانی و ظریف  

 13. سياسيون! لطفا اميد مردم به مبارزه با فساد را از بين نبريد

 14. کدخدایی: شورای نگهبان به عنوان باشگاه سیاسی عمل نمی‌کند/ نظارت استصوابی باید وجود داشته باشد

 15. انحصار اطلاع رسانی در بازار بورس و از بین رفتن سرمایه های مردم /تذکر به وزیر اقتصاد

 16. عرف: ستاد انتخابات در قبال عبور از خطوط قرمز انتخابات مماشات نمی‌کند

 17. 500 استاد دانشگاه ایرانی: تعطیلی پارلمان انگلیس بحران قانون اساسی در بریتانیا را یادآوری کرد

 18. مخالفان شگفت انگیز طرح شفافیت

 19. لاریجانی: نیرو‌های مسلح ایران مدافع امنیت منطقه هستند

 20. سرلشکر باقری: اجازه نخواهیم داد به امنیت اربعین خدشه‌ای وارد شود/همکاری سپاه و حشدالشعبی برای تامین امنیت راهپیمایی اربعین

 21. جهانگیری: باید در مقابل توطئه‌ها در منطقه هوشیار باشیم

 22. نیروهای مسلح خاک ایران را قتلگاه متجاوزان خواهند کرد

 23. جزئیات جلسه امروز شورای عالی هماهنگی سران قوا

 24. سلحشوری: ماساژوری که می‌گویند برادرزاده‌ من نیست/ این موضوع سازمان‌یافته است/ خدا جای حق نشسته

 25. واکنش ظریف به تحریم بانک مرکزی

پربحث‌های هفته

 1. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 2. سلحشوری، دختر آبی و شایعه «برادرزاده ماساژور»! / خطایی که به نفع حریف تمام شد

 3. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 4. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 5. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 6. نماینده اصلاح‌طلب مجلس: با کمپین شفافیت آراء مخالفم

 7. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 8. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 9. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 10. مطهری: شفافیت آرا برای همه نمایندگان مناسب نیست چون مورد آزار گروه‌های فشار قرار می‌گیرند

 11. بهزاد نبوی: نگران نفوذ در رده‌های بالای نظام هستم/ شعار اصلاح طلبی انحصاری نیست/ضرورت جریان سوم را قبول ندارم/ اصلاح طلبان و اصول گرایان خودشان را اصلاح کنند

 12. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 13. ماجرای دستگیری برادرزاده سلحشوری چیست؟

 14. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 15. چرا باور نمی‌کنیم دختر وزیر ۵ سال بیکار بوده است؟

 16. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 17. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 18. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 19. راهروهای سازمان ملل و ظریف‌کاری‌ هیئت ایرانی/ سفر روحانی به آمریکا با دستانی پُر

 20. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 21. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 22. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 23. اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

 24. توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد

 25. پناهیان: برخی نمایندگان تهمت‌های رذیلانه می‌زنند/ دلیل اصرار روحانی بر مذاکره با آمریکا چیست؟

آخرین عناوین