سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

گروه سیاسی الف،   3970722037 ۴۱ نظر، ۳ در صف انتشار و ۵۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

ارتش رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی بالغ بر ۱۰ پایگاه هوایی مهم دارد. "تل نوف" ، "حتزار"، "حاتزوریم" و "بن گوریون" از جمله پایگاه های هوایی راهبردی ارتش اسرائیل در سرزمین های اشغالی است که با توجه به برد موشک بالستیک شهاب، در صورت هرگونه اشتباهی این پایگاه ها با این موشک ها نابود خواهد شد.

قدرت موشکی ایران اکنون یکی از دستاورد‌های بزرگ جمهوری اسلامی در عرصه فناوی‌های نظامی و قدرت دفاعی کشور است که نقطه شروع این پیشرفت را می‌توان دوران جنگ تحمیلی و محاصره همه جانبه در آن زمان توسط سایر کشور‌ها دانست. امروز با تکیه بر توانمندی داخلی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در فواصل زمانی کوتاه، موشک‌های جدید و مدرنی توسط نیرو‌های مسلح کشور رونمایی می‌شود که با معرفی هرکدام از آن‌ها دشمنان از پیشرفت ایران در عرصه دفاعی عصبانی‌تر شده و توانایی جمهوری اسلامی در عرصه دفاعی نمایان‌تر می‌شود.

خانواده «شهاب» را باید نامدارترین نسل موشک‌های ایرانی دانست که در 3 رده شهاب 1، 2 و 3 تولید شده است.  این موشک‌ها که در انواع میان‌برد و دوربرد ساخته شده‌اند، می‌توانند به راحتی مواضع دشمنان احتمالی در منطقه را مورد هدف قرار دهند. خانواده موشک شهاب از سال 81 تاکنون به طور رسمی ساخته می‌شود. این موشک یک موشک میان برد بالستیک است که در ابتدای آزمایش‌ها، ۱۳۰۰ کیلومتر برد داشت، اما با تلاش مهندسان ایرانی بهینه شد و برد آن به ۲۱۰۰ کیلومتر رسید. آزمایش‌های این موشک از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۲ ادامه داشت و سرانجام در تیرماه سال ۱۳۸۲ رسماً به آمار موشک‌های ایرانی افزوده شد. این موشک از سوخت مایع برای تهیه نیروی پیشران استفاده می‌کند. این موشک برای نخستین بار در میدان آزادی و در هفته دفاع مقدس به نمایش همگان در آمد. 

سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی

 پس از آزمایش موشک شهاب 3 در سال 1377 و اعلام مشخصات آن از جمله بُرد، نگاه دشمنان به توانایی موشکی ایران تغییر کرد، زیرا ارائه نمونه‌های جدیدتر از خانواده موشک های شهاب نشان دهنده رسیدن ایران به سطوح بالای فناوری موشکی بود که نوید محصولات مرگبارتری را در آینده می‌داد و این موضوع ترس دشمنان را چندین برابر می کرد. وزن موشک شهاب 3،  ۱۶ تن و قطر آن ۱٫۳ متر و طول این موشک در حدود ۱۶متر می‌باشد. وزن خشک این موشک ۲۱۸۰کیلوگرم است و قادر به حمل یک کلاهک ۷۶۰ تا ۱۰۰۰ کیلوگرمی می‌باشد. این موشک ها ۱۷ متر طول دارند و قادر هستند کلاهکی به وزن هِزار کیلوگرم را تا مسافت ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ کیلومتر حمل کنند.

سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی

در نمونه جدید شهاب، برد این موشک به 2200 کیلومتر افزایش و خطای هدف‌گیری که در نسل قبلی نسبت به برد آن ۸ در ده‌هزار بوده، در نسل جدید، به ۲ در ده‌هزار کاهش یافته است. موتور موشک شهاب۳، حدود 27هزار کیلوگرم نیروی رانش تولید می‌کند که برای طی مسافت دو هزار کیلومتر کافی است. راهکار افزایش برد موشک نیز استفاده از کلاهک‌های کم وزن‌تر است و به همین دلیل، وزن کلاهک‌های از ۷۶۰ تا هزار و 200 کیلوگرم متفاوت است. یکی از نکات جالب توجه موشک شهاب، دقت هدف‌یابی و رهگیری است که با کم ترین میزان خطا، هدف را منهدم می‌کند.

ارتش رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی بالغ بر 10 پایگاه هوایی مهم دارد. "تل نوف" ، "حتزار"، "حاتزوریم" و "بن گوریون" از جمله پایگاه های هوایی راهبردی ارتش اسرائیل در سرزمین های اشغالی است که با توجه به برد موشک بالستیک شهاب، در صورت هرگونه اشتباهی این پایگاه ها با این موشک ها نابود خواهد شد. 

سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی

نکته جالب توجه خانواده شهاب سیستم اختصاصیِ ناوبری آنها است که موجب شده غربی ها ادعا کنند ایران این موشک‌ها را از کشور‌های دیگر تهیه کرده است؛ اما این سیستم ناوبری و الکترونیکی خانواده شهاب توسط متخصصان ایرانی تهیه شده و جای هیچ بحثی را باقی نگذاشته است. این سیستم علاوه بر آن که قدرت شناسایی و اصابت به اهداف را به گونه‌ای بسیار دقیق در اختیار ایران قرار داده، مکانیزمی دارد که موشک در صورت خروج از مسیر تعیین شده نیز می‌تواند آن را تصحیح کرده و به مسیر بازگشته و درصد اطمینان از برخورد را به نحو چشمگیری افزایش دهد.

نکته دیگر در خصوص بهینه سازی استفاده از موشک‌های شهاب، تغییر زاویه شارژ موشک شهاب است که از این پس با زاویه صفر با سطح افق مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تغییر موجب می‌شود تا فواصل آماده سازی شلیک موشک‌ها کم تر شده و قدرت متحرک سازی شلیک‌ها افزایش یابد تا شلیک‌هایی نامحدود در زمان‌های کوتاه را شاهد باشیم.

سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی

پایگاه تحلیلی «بیزینس‌اینسایدر» در گزارشی به نقل از کارشناسان نظامی خود در خصوص توانمندی موشکی ایران می‌نویسد که ایران هم‌اکنون بزرگترین نیروی موشکی راهبردی در خاورمیانه را در اختیار دارد و آزمایش‎های مختلف سال‎های اخیرنشان می‌دهد که ایران در حال حاضر موشک‎های بالستیک کوتاه‌برد، میان‌برد وهمچنین موشک‎های کروز و راکت های بردِ بلند را در خاک خود تولید می‌کند.
 
این گزارش در ادامه می‌افزاید: ایران هزاران موشک با سوخت مایع از نوع شهاب 1 با برد 300 کیلومتر، شهاب 2 با برد 500 کیلومتر، قائم با برد 500 تا 800 کیلومتر، شهاب 3 با برد 1000 تا 2200 کیلومتر، و موشک قادر با برد 1500 تا 2000 کیلومتر در اختیار دارد. برد این موشک‎ها به حدی است که می‌توانند پایگاه‌های نظامی آمریکا در همه خلیج فارس را با دقت بالا هدف قرار دهند،همچنین تمام خاک رژیم اشغالگر قدس در تیررس موشک‎های شهاب 3 و قادر قرار دارد و "این یعنی اولین اشتباه رژیم صهیونیستی می تواند آخرین اشتباه آنها باشد".
 
سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی
پس از آزمایش موفقیت‌آمیز موشک‎های بالستیک ایران، «الجزیره» در گزارشی تحت عنوان «قدرت موشکی ایران» ضمن اشاره به اینکه موشک‎های بالستیک در خصوص نشانه‌گیری اهداف دوربرد و قدرت تخریبی نسبت به موشک‎های کروز یا جنگنده‌های سنتی مزایای نظامی بالایی دارند،نوشت که سرعت بالای موشک‎های بالستیک قدرت تخریبی این سلاح نظامی را بالا می‌برد و همچنین رهگیری این نوع موشک به شدت سخت است، حتی سامانه موشکی دفاعی بالستیک بسیار پیشرفته «آمریکن پاتریوت PAC-3» قادر به رهگیری آن نیست.
سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی
کشور ما طی سال‌های اخیر توانسته‌  است طیف‌ متنوعی از موشک‌های بالستیک با ویژگی‌های متفاوت برای مقابله با انواع تهدیدات را طراحی و تولید کند که به همین سبب به یکی از قدرت‌های موشکی جهان و منطقه غرب آسیا تبدیل شده است. توانمندی نظامی و دفاعی کشور، بدون شک یکی از مهم ‏ترین محورهای راهبرد نظامی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تهدیدات است. همینطور بر اساس مولفه‌های قدرت، توان موشکی به عنوان یکی از مهمترین عامل بازدارنده تهاجم نظامی قرار دارد که کشور ما به خوبی از آن برخوردار است.
 
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۹۲۵۲۲۰۸:۵۲:۴۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
با یاری حق این موشک ها رژیم صهیونیستی را به زباله دان تاریخ خوهد فرستاد
ناشناس۵۹۲۸۲۲۱۱:۰۸:۴۹ ۱۳۹۷/۷/۲۲
امیدوارم روز احتیاج شبیه صنایع خودروسازیمون نباشه پراید نباشند
ناشناس۵۹۳۲۳۷۱۳:۴۴:۰۸ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اونها هم می نشینند و فقط نگاه می کنند و اصلا هم موشک ندارند !
ناشناس۵۹۳۳۲۵۱۴:۲۲:۱۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
چرا دنبال دشمن می گردی. مگر آنها ما را به جنگ تهدید کرده اند. پشت اسرائیل کشور و کنگره و بزرگترین سیاست مداران و سرمایه دارای غربی هستند. اسرائییل بمب اتم دارد. پیشرفته ترین تجهیزات نظامی امریکا و حمایت کامل آن کشور را دارد. فکر کردین با شلیک اولین موشک آنها منتظر می مانند
ناشناس۵۹۳۵۰۷۱۶:۰۲:۵۹ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اینها قدرت بازدارندگی است نه جنگی
ناشناس۵۹۳۶۷۲۱۷:۵۲:۱۱ ۱۳۹۷/۷/۲۲
نه حتما اون نتانیاهویی که شب و روزش شده حرف زدن علیه ایران عمه ترامپ تشریف دارن!!؟؟! یکم فقط یکم بیشتر فسفر می سوزوندی، نکنه سوخت فسفر رو هم اسراییل تامین میکنه
ناشناس۵۹۳۴۸۲۱۵:۴۷:۱۰ ۱۳۹۷/۷/۲۲
ده تا موشک خودمون کارشون را تمام میکنه
ناشناس۵۹۲۵۴۱۰۹:۰۳:۵۸ ۱۳۹۷/۷/۲۲
یعنی میشه روزش فرا برسه؟؟؟
محمد۵۹۲۵۶۵۰۹:۱۷:۰۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اسرائیل باشه یا نباشه به ما چه؟
ناشناس۵۹۲۶۵۲۱۰:۰۶:۵۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
نابودی صهیون ها برای تو که خیلی مهمه دیگه جیرت رو از کی می خوای بگیری؟
محمد قاسمی۵۹۳۰۱۳۱۲:۱۸:۱۳ ۱۳۹۷/۷/۲۲
دوست عزیز دومی که به نظر اول به عنوان جیره خوار اسرائیل تهمت زدی اول اینکه درک میکنم از برخی هموطنانم که شما رو هم جیره خور ، ساندیس خور ، و از این مسائل متهم میکنند. و شما در مقابل به همان شیوه به اونها حمله میکنید شاید از عصبانیت و یا عدم چاره باشه بهرحال هر دو کار بسیار غیر اخلاقی و زشت است به نظرات هم احترام بگذاریم و اینکه اسرائیل من سوالی دارم آیا ما انقلاب کردیم که با اسرائیل مبارزه کنیم؟ و یا شعار اصلی انقلاب ما مرگ بر امریکا بوده ؟ به نظرم ما باید به شعار اصلی انقلاب در اجرای عدالت اسلامی واقعی حرکت و در کنارش مقابل امریکا ایستادگی کنیم . مطمئنا امریکا هیچ وقت ما رو دوست نخواهد داشت ولی برای پیروزی مقابل او ، ابتدا باید عدالت و مبارزه با فساد و در انتها به توسعه ایران بپردازیم مطمئنا در ذات این حرکات امریکا شکست خواهد خورد جانم فدای ایران
مجتبي۵۹۲۵۶۶۰۹:۱۷:۱۵ ۱۳۹۷/۷/۲۲
ای کاش همزمان با پیشرفت در زمینه ساخت موشک در زمینه ساخت خودرو هم پیشرفت می کردیم
رضا۵۹۲۶۲۳۰۹:۴۹:۲۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
سلام . به این علت در خودرو پیشرفت نداشتیم و نداریم که این صنعت دراختیار برخی مدیران منفعت طلب است ولی صنعت موشکی را عده ای با غیرت و همت و دلسوز منافع و امنیت ملی اداره میکنند .
عربی۵۹۳۳۸۱۱۴:۵۰:۱۹ ۱۳۹۷/۷/۲۲
بگو کاش دست اندرکاران خودروسازی هم مثل نظامیان و سپاهیانمون کارشون رو درست و انقلابی انجام میدادن
حسین۵۹۲۶۰۳۰۹:۳۶:۰۱ ۱۳۹۷/۷/۲۲
الان ما زدیم اسرائیل با خاک یکسان شد خب اونا میشینن نگاه میکنن؟
رضا۵۹۲۶۴۱۱۰:۰۱:۳۵ ۱۳۹۷/۷/۲۲
از یه منظر دیگه نگاه کنید اگه اونها خواستند به کشور ما حمله کنند ما همینجوری نمیشینیم و جوابشون رو اونطوری که باید می دیم!
ناشناس۵۹۲۶۵۰۱۰:۰۵:۳۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
چاره ای جز نگاه کردن ندارن
ناشناس۵۹۲۶۵۳۱۰:۰۷:۳۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
وقتی همشون رو نابود کردیم فقط ارواح خبیثشون به ما نگاه میکنن الباقی کار با عزرائیل
حسينى۵۹۲۶۷۲۱۰:۱۷:۴۴ ۱۳۹۷/۷/۲۲
غافلگیرانه میزنیم ساعت یک یا دو نصف شب وقت همه خواب هستند باید بزنیم شما که نفوذی و جاسوس و بی بصیرت هستید فهم و درک قدرت مافوق تصور و اللهی ایران برای شما سخت است
ناشناس۵۹۳۲۱۹۱۳:۳۷:۱۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
پسرم خیال کردی مرکز دفاع هوایی ( حالا هر کشوری) بانک ملی است که سر دو تعطیل کنند برند خونشون
.....۵۹۲۷۰۴۱۰:۳۵:۰۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اولا ما هیچ وقت شروع کننده جنگ نخواهیم بود ثانیا اگه احیانا یک صدم درصد اسرائیل تو مخیله اش بگذره با ما بجنگنه اون وقت واکنش ما در برابر اونا تماشایی هست...
ناشناس۵۹۲۶۴۸۱۰:۰۴:۴۷ ۱۳۹۷/۷/۲۲
به کوری چشم منافقان داخلی و خارجی این موشک ها رو میکنیم تو چشمشون
ناشناس۵۹۲۶۸۶۱۰:۲۴:۵۰ ۱۳۹۷/۷/۲۲
قربون دستتون وقتی موشک سازیاتون تموم شد بی زحمت کارت ملی، ای سی یو پراید، در نوشابه هم بسازین تا مجبور نشین از خارج بیارین
ناشناس۵۹۲۷۱۶۱۰:۳۹:۰۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
پس تو چکاره ای نشستی فقط دستور میدی خودتم یه همتی بکن
ناشناس۵۹۲۸۳۰۱۱:۱۱:۵۸ ۱۳۹۷/۷/۲۲
تولید پوشک بچه هم یادتون نره!
ناشناس۵۹۴۰۵۵۲۳:۴۳:۲۷ ۱۳۹۷/۷/۲۲
شما موقع رای دادن به چنین مدیرانی رای بده بعد انتظار داشته باش زمان رای دادن به شعارهای مزخرف آزادی سیاسی و مذاکره و این چرندیات رای میدید بعد وقتی نتیجه افتضاح را دیدید یاد تقاضا از نیروهای اهل همت میافتید؟
ناشناس۵۹۲۷۴۹۱۰:۴۹:۵۹ ۱۳۹۷/۷/۲۲
فقط موشک داشتن عامل تفوق نیست باطری قلمی که سالها درایران تولید میشد باید از چین وارد کنیم
رضامیرزایی۵۹۳۶۲۷۱۷:۲۱:۴۱ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اتفاقا باتری قلمی چین به بازارآمریکاوغیرامریکا هم وارد شده.
بینام۵۹۲۸۲۷۱۱:۱۰:۴۳ ۱۳۹۷/۷/۲۲
کاش سایه محبتتان هن درداخل با تدبیر وارزانی واشتغال جوانان وتوسعه هنه جانبه _نه فقط در تسلیحات موشکی ونظامی _روی سرمردم باشه
ناشناس۵۹۳۳۴۶۱۴:۳۵:۳۵ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اتفاقا بر عکس تصورات جنابعالی صنایع نظامی در همه دنیا از حوزه های مهم اشتغال هستند
ناشناس۵۹۲۸۷۱۱۱:۲۹:۳۰ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اسراییل بمب اتمی نداره؟
ناشناس۵۹۲۹۲۵۱۱:۴۷:۱۱ ۱۳۹۷/۷/۲۲
باید به تمام جوانب زندگی مردم نگاه کرد فکر میکنید سلاح هسته ای اسراییل برای کی و چه کشوری ساخته
ناشناس۵۹۳۳۰۳۱۴:۱۴:۰۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
زمان جنگ دوم اعراب و اسراییل واقعا میخواسته قاهره را بزنه که کمکهای نظامی امریکا بهش مانع این اتفاق میشه وقتی موجودیت هر ملتی به خطر بیفته مطمئن باشید از تمام ابزارهاش استفاده میکنه اینا که دیگه هیچی کلا رد دادن
ناشناس۵۹۳۲۵۱۱۳:۴۸:۱۸ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اگه بقیه کارشون رو درست انجام نمیدن مقصر نظامیها نیستن اونها کارشون رو درست انجام میدن به بقیه گیر بدید . نفرمایید پول نیست چون فقط پروژه سمند توسط ایران خودرو یک میلیارد دلار هزینه برداشت حاصلش شد این. مستندش برنامه تلویزیونی مقایسه صنعت خورو ایران و کره هست
ناشناس۵۹۳۴۶۶۱۵:۳۳:۲۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اصلا ما چرا میخوایم اسرائیل رو بزنیم؟ ایران خودرو و سایپا که هر روز دارن آدم می کشند در اولویت نیستند احتمالا؟
ناشناس۵۹۳۴۷۸۱۵:۴۲:۲۱ ۱۳۹۷/۷/۲۲
الف جان این نوکران صهیونیست که برضد مصالح ایران منفی می دهند عجب بیکار هستند ها!!!! همه تان بروید آن جایی که دشمنان خدا رفتند.
ناشناس۵۹۳۴۸۷۱۵:۴۹:۴۷ ۱۳۹۷/۷/۲۲
نگران نباشید بعد از برجام و پالرمو تکنوکراتها میاند سراغتون تا برد آنها را به ۲۰۰کیلومتر نرسانند ول کن نیستند با این جماعت که بجای اینکه غرور ملی داشته باشند ضعف رفقاشون پای این نظامیان بخت برگشته می گذارند بجای اینکه حوابگو باشند همیشه طلبکارند معلوم نیست این پر مدعی ها خودشان چه کردند
نجیب۵۹۳۸۲۲۱۹:۵۵:۲۳ ۱۳۹۷/۷/۲۲
به تمامی افرادی که در کامنت های بالا از اسرائیل طرفداری کرده اند توصیه می کنم ده آیه اول سوره اسرا رو برای یکبار هم که شده بخوانند. قرآن هم میتونید برید از مسجد محلتون بگیرید یا برید بخرید لااقل تو خونه داشته باشید. روش نوشته قران کریم یا قران مجید. در این ده آیه صراحتا به محو شدن اسرائیل و صهیونیست ها اشاره می کنه. در تفاسیر قدیم و جدید هم گفته شده اینکار توسط ایرانی ها صورت خواهد گرفت. حالا می خواهد خوشتون بیاد می خواهد هم بدتون بیاد.
ناشناس۵۹۳۸۶۵۲۰:۲۳:۴۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
انشاا... که فرج ولی عصر عج میرسد ونیازی به استفاده از این سلاح های نیست با عدالت همه چیز درست میشود
علی۵۹۳۸۹۳۲۰:۴۴:۲۴ ۱۳۹۷/۷/۲۲
پیشرفت ایران در صنایع نظامی قابل تحسینه و ما باید افتخار کنیم که پس از چهل سال به وضعیتی رسیدیم و میتونیم ادعای استقلال نظامی داشته باشیم
ناشناس۵۹۴۰۳۴۲۳:۱۴:۵۴ ۱۳۹۷/۷/۲۲
هر ایرانی حتی اگر اپوزوسیون هم هست، اگر عاقله و خائن هم نیست باید صنعت موشکی ایران حمایت کنه. اما تنش زایی و تهدید دیگران حتی تهدید رژیم اشغالگر اسراییل به نابودی درست نیست.

پربحث‌های امروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 4. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 5. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 6. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 7. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 8. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 9. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 10. آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

 11. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 12. لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

 13. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 14. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 15. نصب تابلوی ورود ممنوع حیوانات در ۸۰ درصد پارکها/ نیازمند فرهنگ سازی هستیم

 16. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 17. فروش بلیت‌های سیستمی به صورت چارتری ممنوع شد

 18. جزییات ضرب و شتم تکنیسین اورژانس از زبان خودش

 19. صعود ایران در نوآورترین کشورهای جهان

 20. پاسخ وزارت نفت به مطالبه مردمی درباره مدیران پروازی/ فراخوان دیده‌بان: مدیران پروازی را معرفی کنید

 21. رئیس سازمان غذا و دارو: داروهای خارجی کیفیت مناسبی ندارند

 22. آغاز مذاکرات دستمزد ۹۸ از هفته آینده

 23. جدال آرمان‌گرایی و واقع‌گرایی سینما؛ به نفع آرمان یا علیه واقعیت؟

 24. خط امام به روایت بنیانگذار جمهوری اسلامی در پاریس

 25. نسل جدید کابینت روشویی ها

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 3. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 4. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 5. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 6. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 7. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 8. ظریف: به شما اطمینان می‌دهم آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود!   

 9. بیرانوند مغلوب دروازه‌بان عربستان شد + عکس

 10. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 11. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 12. فشار معیشتی خانوار افزایش یافت، دولت اقدام کند، منتظر نماند/ میزان خط فقر چقدر است؟

 13. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 14. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 15. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 16. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 17. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 18. احمد توکلی: رهبری نظری درباره پالرمو و CFT به مجمع اعلام نکرده‌اند/ ظریف نتوانست مجمع را درباره لایحه پالرمو قانع کند

 19. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 20. زمان حال را غنیمت بشمار  

 21. رئیس کل بانک مرکزی: بر نوسانات بازار ارز غلبه کردیم/وضعیت ذخایر ارزی کشور مطلوب است/برنامه‌ریزی‌های انتقال مالی را بدون توجه به SPV تدارک دیده‌ایم

 22. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 23. شریعتمداری نامه وزیران به رهبر انقلاب برای لوایح FATF را تایید کرد

 24. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 25. افت بهای سکه و ارز + جدول

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 6. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 7. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 8. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 9. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 10. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 11. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 12. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 13. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 14. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 15. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 16. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 17. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 18. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 19. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 20. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 21. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 22. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 25. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

پربحث‌های امروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 4. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 5. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 6. آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

 7. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 8. لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

 9. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 10. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 11. خط امام به روایت بنیانگذار جمهوری اسلامی در پاریس

 12. صالحی: رهبری اجازه نمی‌دادند صنعت هسته‌ای با برجام متوقف شود

 13. دیدار جمعی از مسئولان و محققان پژوهشکده علوم شناختی با رهبر انقلاب

 14. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

 15. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 16. دستشان به سردار سلیمانی‌ها نمی‌رسد از مرضیه هاشمی انتقام می‌گیرند

 17. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 18. واعظی: افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 19. واقعیت ادعای شکنجه دراویش در زندان زنان قرچک

 20. وزیر دفاع: ایرادات ماهواره بر سیمرغ به زودی رفع می‌شود

 21. واکنش عبدالله ناصری به اظهارات اخیر روحانی: جدی نمی‌گیریم!

 22. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 23. واکنش ایران به SPV چه خواهد بود؟

 24. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 25. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

پربحث‌های دیروز

 1. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 2. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 3. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 4. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 5. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 6. احمد توکلی: رهبری نظری درباره پالرمو و CFT به مجمع اعلام نکرده‌اند/ ظریف نتوانست مجمع را درباره لایحه پالرمو قانع کند

 7. شریعتمداری نامه وزیران به رهبر انقلاب برای لوایح FATF را تایید کرد

 8. موسوی خوئینی‌ها از هاشمی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد/ انتقاد از افزایش 3 برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری/ یکی از مشاوران دولت تحت تعقیب قرار گرفت

 9. صالحی: توان تولید انبوه IR۸ را داریم/ همه امور هسته ای را طراحی می کنیم

 10. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

 11. جهانگیری: دست‌هایی در کار است تا جوانان نسبت به آینده بیمناک شوند

 12. نوری همدانی: اگر جلوی اسراف‌ها گرفته شود می‌توان امیدوار به رفاه اقتصادی مردم بود/ مردم می‌خواهند در زندگی خود ارزانی را ببینند

 13. خوئینی‌ها از هاشمی رفسنجانی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد/ برخی در درون جبهه اصلاحات می‌گویند ما باید از روحانی عبور بکنیم/ واعظی حرف بی‌ربطی نزده است

 14. چرا موسوی خوئینی‌ها علیه هاشمی سخن گفت؟

 15. خسارتِ اولین توافق با آمریکا

 16. دادستان تهران: حصر باقی است و پوسته آن نیز نشکسته/ صدور کیفرخواست برای یک مقام دولتی که گفته بود «از حصر پوسته‌ای بیشتر باقی نمانده»

 17. جنگ روانی و حمله‌های هدفمند اما مبهم

 18. سیستم تعریف شده هیئت نظارت بر نمایندگان مجلس کارآمد نیست/ ساختار فعلی مجلس نیاز به بازنگری دارد

 19. «حمیرا ریگی» سفیر ایران در برونئی شد

 20. واعظی: اگر بتوانیم منسجم عمل کنیم قطعاً از شرایط کنونی به سلامت عبور خواهیم کرد

 21. میرسلیم: در قانون اساسی تعیین سرنوشت مردم برعهده مردم است

 22. خدا یک صبری به نمایندگان بدهد با این هیئت رئیسه!

 23. کواکبیان: ایران مقابل نشست ورشو مقابله به مثل کند

 24. زمان مناظره دوم زاکانی و تاج‌زاده مشخص شد

 25. مستندات جانبازی حسین فریدون موجود است

پربحث‌های هفته

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 3. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 4. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 5. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 6. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 7. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 8. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 9. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 10. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 11. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 12. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 13. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 14. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 15. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 16. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 17. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 18. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 19. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 20. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 21. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 22. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 23. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 24. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 25. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

آخرین عناوین