سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

گروه سیاسی الف،   3970722037 ۴۱ نظر، ۳ در صف انتشار و ۵۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

ارتش رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی بالغ بر ۱۰ پایگاه هوایی مهم دارد. "تل نوف" ، "حتزار"، "حاتزوریم" و "بن گوریون" از جمله پایگاه های هوایی راهبردی ارتش اسرائیل در سرزمین های اشغالی است که با توجه به برد موشک بالستیک شهاب، در صورت هرگونه اشتباهی این پایگاه ها با این موشک ها نابود خواهد شد.

قدرت موشکی ایران اکنون یکی از دستاورد‌های بزرگ جمهوری اسلامی در عرصه فناوی‌های نظامی و قدرت دفاعی کشور است که نقطه شروع این پیشرفت را می‌توان دوران جنگ تحمیلی و محاصره همه جانبه در آن زمان توسط سایر کشور‌ها دانست. امروز با تکیه بر توانمندی داخلی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در فواصل زمانی کوتاه، موشک‌های جدید و مدرنی توسط نیرو‌های مسلح کشور رونمایی می‌شود که با معرفی هرکدام از آن‌ها دشمنان از پیشرفت ایران در عرصه دفاعی عصبانی‌تر شده و توانایی جمهوری اسلامی در عرصه دفاعی نمایان‌تر می‌شود.

خانواده «شهاب» را باید نامدارترین نسل موشک‌های ایرانی دانست که در 3 رده شهاب 1، 2 و 3 تولید شده است.  این موشک‌ها که در انواع میان‌برد و دوربرد ساخته شده‌اند، می‌توانند به راحتی مواضع دشمنان احتمالی در منطقه را مورد هدف قرار دهند. خانواده موشک شهاب از سال 81 تاکنون به طور رسمی ساخته می‌شود. این موشک یک موشک میان برد بالستیک است که در ابتدای آزمایش‌ها، ۱۳۰۰ کیلومتر برد داشت، اما با تلاش مهندسان ایرانی بهینه شد و برد آن به ۲۱۰۰ کیلومتر رسید. آزمایش‌های این موشک از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۲ ادامه داشت و سرانجام در تیرماه سال ۱۳۸۲ رسماً به آمار موشک‌های ایرانی افزوده شد. این موشک از سوخت مایع برای تهیه نیروی پیشران استفاده می‌کند. این موشک برای نخستین بار در میدان آزادی و در هفته دفاع مقدس به نمایش همگان در آمد. 

سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی

 پس از آزمایش موشک شهاب 3 در سال 1377 و اعلام مشخصات آن از جمله بُرد، نگاه دشمنان به توانایی موشکی ایران تغییر کرد، زیرا ارائه نمونه‌های جدیدتر از خانواده موشک های شهاب نشان دهنده رسیدن ایران به سطوح بالای فناوری موشکی بود که نوید محصولات مرگبارتری را در آینده می‌داد و این موضوع ترس دشمنان را چندین برابر می کرد. وزن موشک شهاب 3،  ۱۶ تن و قطر آن ۱٫۳ متر و طول این موشک در حدود ۱۶متر می‌باشد. وزن خشک این موشک ۲۱۸۰کیلوگرم است و قادر به حمل یک کلاهک ۷۶۰ تا ۱۰۰۰ کیلوگرمی می‌باشد. این موشک ها ۱۷ متر طول دارند و قادر هستند کلاهکی به وزن هِزار کیلوگرم را تا مسافت ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ کیلومتر حمل کنند.

سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی

در نمونه جدید شهاب، برد این موشک به 2200 کیلومتر افزایش و خطای هدف‌گیری که در نسل قبلی نسبت به برد آن ۸ در ده‌هزار بوده، در نسل جدید، به ۲ در ده‌هزار کاهش یافته است. موتور موشک شهاب۳، حدود 27هزار کیلوگرم نیروی رانش تولید می‌کند که برای طی مسافت دو هزار کیلومتر کافی است. راهکار افزایش برد موشک نیز استفاده از کلاهک‌های کم وزن‌تر است و به همین دلیل، وزن کلاهک‌های از ۷۶۰ تا هزار و 200 کیلوگرم متفاوت است. یکی از نکات جالب توجه موشک شهاب، دقت هدف‌یابی و رهگیری است که با کم ترین میزان خطا، هدف را منهدم می‌کند.

ارتش رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی بالغ بر 10 پایگاه هوایی مهم دارد. "تل نوف" ، "حتزار"، "حاتزوریم" و "بن گوریون" از جمله پایگاه های هوایی راهبردی ارتش اسرائیل در سرزمین های اشغالی است که با توجه به برد موشک بالستیک شهاب، در صورت هرگونه اشتباهی این پایگاه ها با این موشک ها نابود خواهد شد. 

سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی

نکته جالب توجه خانواده شهاب سیستم اختصاصیِ ناوبری آنها است که موجب شده غربی ها ادعا کنند ایران این موشک‌ها را از کشور‌های دیگر تهیه کرده است؛ اما این سیستم ناوبری و الکترونیکی خانواده شهاب توسط متخصصان ایرانی تهیه شده و جای هیچ بحثی را باقی نگذاشته است. این سیستم علاوه بر آن که قدرت شناسایی و اصابت به اهداف را به گونه‌ای بسیار دقیق در اختیار ایران قرار داده، مکانیزمی دارد که موشک در صورت خروج از مسیر تعیین شده نیز می‌تواند آن را تصحیح کرده و به مسیر بازگشته و درصد اطمینان از برخورد را به نحو چشمگیری افزایش دهد.

نکته دیگر در خصوص بهینه سازی استفاده از موشک‌های شهاب، تغییر زاویه شارژ موشک شهاب است که از این پس با زاویه صفر با سطح افق مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تغییر موجب می‌شود تا فواصل آماده سازی شلیک موشک‌ها کم تر شده و قدرت متحرک سازی شلیک‌ها افزایش یابد تا شلیک‌هایی نامحدود در زمان‌های کوتاه را شاهد باشیم.

سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی

پایگاه تحلیلی «بیزینس‌اینسایدر» در گزارشی به نقل از کارشناسان نظامی خود در خصوص توانمندی موشکی ایران می‌نویسد که ایران هم‌اکنون بزرگترین نیروی موشکی راهبردی در خاورمیانه را در اختیار دارد و آزمایش‎های مختلف سال‎های اخیرنشان می‌دهد که ایران در حال حاضر موشک‎های بالستیک کوتاه‌برد، میان‌برد وهمچنین موشک‎های کروز و راکت های بردِ بلند را در خاک خود تولید می‌کند.
 
این گزارش در ادامه می‌افزاید: ایران هزاران موشک با سوخت مایع از نوع شهاب 1 با برد 300 کیلومتر، شهاب 2 با برد 500 کیلومتر، قائم با برد 500 تا 800 کیلومتر، شهاب 3 با برد 1000 تا 2200 کیلومتر، و موشک قادر با برد 1500 تا 2000 کیلومتر در اختیار دارد. برد این موشک‎ها به حدی است که می‌توانند پایگاه‌های نظامی آمریکا در همه خلیج فارس را با دقت بالا هدف قرار دهند،همچنین تمام خاک رژیم اشغالگر قدس در تیررس موشک‎های شهاب 3 و قادر قرار دارد و "این یعنی اولین اشتباه رژیم صهیونیستی می تواند آخرین اشتباه آنها باشد".
 
سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی
پس از آزمایش موفقیت‌آمیز موشک‎های بالستیک ایران، «الجزیره» در گزارشی تحت عنوان «قدرت موشکی ایران» ضمن اشاره به اینکه موشک‎های بالستیک در خصوص نشانه‌گیری اهداف دوربرد و قدرت تخریبی نسبت به موشک‎های کروز یا جنگنده‌های سنتی مزایای نظامی بالایی دارند،نوشت که سرعت بالای موشک‎های بالستیک قدرت تخریبی این سلاح نظامی را بالا می‌برد و همچنین رهگیری این نوع موشک به شدت سخت است، حتی سامانه موشکی دفاعی بالستیک بسیار پیشرفته «آمریکن پاتریوت PAC-3» قادر به رهگیری آن نیست.
سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی
کشور ما طی سال‌های اخیر توانسته‌  است طیف‌ متنوعی از موشک‌های بالستیک با ویژگی‌های متفاوت برای مقابله با انواع تهدیدات را طراحی و تولید کند که به همین سبب به یکی از قدرت‌های موشکی جهان و منطقه غرب آسیا تبدیل شده است. توانمندی نظامی و دفاعی کشور، بدون شک یکی از مهم ‏ترین محورهای راهبرد نظامی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تهدیدات است. همینطور بر اساس مولفه‌های قدرت، توان موشکی به عنوان یکی از مهمترین عامل بازدارنده تهاجم نظامی قرار دارد که کشور ما به خوبی از آن برخوردار است.
 
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۹۲۵۲۲۰۸:۵۲:۴۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
با یاری حق این موشک ها رژیم صهیونیستی را به زباله دان تاریخ خوهد فرستاد
ناشناس۵۹۲۸۲۲۱۱:۰۸:۴۹ ۱۳۹۷/۷/۲۲
امیدوارم روز احتیاج شبیه صنایع خودروسازیمون نباشه پراید نباشند
ناشناس۵۹۳۲۳۷۱۳:۴۴:۰۸ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اونها هم می نشینند و فقط نگاه می کنند و اصلا هم موشک ندارند !
ناشناس۵۹۳۳۲۵۱۴:۲۲:۱۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
چرا دنبال دشمن می گردی. مگر آنها ما را به جنگ تهدید کرده اند. پشت اسرائیل کشور و کنگره و بزرگترین سیاست مداران و سرمایه دارای غربی هستند. اسرائییل بمب اتم دارد. پیشرفته ترین تجهیزات نظامی امریکا و حمایت کامل آن کشور را دارد. فکر کردین با شلیک اولین موشک آنها منتظر می مانند
ناشناس۵۹۳۵۰۷۱۶:۰۲:۵۹ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اینها قدرت بازدارندگی است نه جنگی
ناشناس۵۹۳۶۷۲۱۷:۵۲:۱۱ ۱۳۹۷/۷/۲۲
نه حتما اون نتانیاهویی که شب و روزش شده حرف زدن علیه ایران عمه ترامپ تشریف دارن!!؟؟! یکم فقط یکم بیشتر فسفر می سوزوندی، نکنه سوخت فسفر رو هم اسراییل تامین میکنه
ناشناس۵۹۳۴۸۲۱۵:۴۷:۱۰ ۱۳۹۷/۷/۲۲
ده تا موشک خودمون کارشون را تمام میکنه
ناشناس۵۹۲۵۴۱۰۹:۰۳:۵۸ ۱۳۹۷/۷/۲۲
یعنی میشه روزش فرا برسه؟؟؟
محمد۵۹۲۵۶۵۰۹:۱۷:۰۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اسرائیل باشه یا نباشه به ما چه؟
ناشناس۵۹۲۶۵۲۱۰:۰۶:۵۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
نابودی صهیون ها برای تو که خیلی مهمه دیگه جیرت رو از کی می خوای بگیری؟
محمد قاسمی۵۹۳۰۱۳۱۲:۱۸:۱۳ ۱۳۹۷/۷/۲۲
دوست عزیز دومی که به نظر اول به عنوان جیره خوار اسرائیل تهمت زدی اول اینکه درک میکنم از برخی هموطنانم که شما رو هم جیره خور ، ساندیس خور ، و از این مسائل متهم میکنند. و شما در مقابل به همان شیوه به اونها حمله میکنید شاید از عصبانیت و یا عدم چاره باشه بهرحال هر دو کار بسیار غیر اخلاقی و زشت است به نظرات هم احترام بگذاریم و اینکه اسرائیل من سوالی دارم آیا ما انقلاب کردیم که با اسرائیل مبارزه کنیم؟ و یا شعار اصلی انقلاب ما مرگ بر امریکا بوده ؟ به نظرم ما باید به شعار اصلی انقلاب در اجرای عدالت اسلامی واقعی حرکت و در کنارش مقابل امریکا ایستادگی کنیم . مطمئنا امریکا هیچ وقت ما رو دوست نخواهد داشت ولی برای پیروزی مقابل او ، ابتدا باید عدالت و مبارزه با فساد و در انتها به توسعه ایران بپردازیم مطمئنا در ذات این حرکات امریکا شکست خواهد خورد جانم فدای ایران
مجتبي۵۹۲۵۶۶۰۹:۱۷:۱۵ ۱۳۹۷/۷/۲۲
ای کاش همزمان با پیشرفت در زمینه ساخت موشک در زمینه ساخت خودرو هم پیشرفت می کردیم
رضا۵۹۲۶۲۳۰۹:۴۹:۲۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
سلام . به این علت در خودرو پیشرفت نداشتیم و نداریم که این صنعت دراختیار برخی مدیران منفعت طلب است ولی صنعت موشکی را عده ای با غیرت و همت و دلسوز منافع و امنیت ملی اداره میکنند .
عربی۵۹۳۳۸۱۱۴:۵۰:۱۹ ۱۳۹۷/۷/۲۲
بگو کاش دست اندرکاران خودروسازی هم مثل نظامیان و سپاهیانمون کارشون رو درست و انقلابی انجام میدادن
حسین۵۹۲۶۰۳۰۹:۳۶:۰۱ ۱۳۹۷/۷/۲۲
الان ما زدیم اسرائیل با خاک یکسان شد خب اونا میشینن نگاه میکنن؟
رضا۵۹۲۶۴۱۱۰:۰۱:۳۵ ۱۳۹۷/۷/۲۲
از یه منظر دیگه نگاه کنید اگه اونها خواستند به کشور ما حمله کنند ما همینجوری نمیشینیم و جوابشون رو اونطوری که باید می دیم!
ناشناس۵۹۲۶۵۰۱۰:۰۵:۳۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
چاره ای جز نگاه کردن ندارن
ناشناس۵۹۲۶۵۳۱۰:۰۷:۳۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
وقتی همشون رو نابود کردیم فقط ارواح خبیثشون به ما نگاه میکنن الباقی کار با عزرائیل
حسينى۵۹۲۶۷۲۱۰:۱۷:۴۴ ۱۳۹۷/۷/۲۲
غافلگیرانه میزنیم ساعت یک یا دو نصف شب وقت همه خواب هستند باید بزنیم شما که نفوذی و جاسوس و بی بصیرت هستید فهم و درک قدرت مافوق تصور و اللهی ایران برای شما سخت است
ناشناس۵۹۳۲۱۹۱۳:۳۷:۱۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
پسرم خیال کردی مرکز دفاع هوایی ( حالا هر کشوری) بانک ملی است که سر دو تعطیل کنند برند خونشون
.....۵۹۲۷۰۴۱۰:۳۵:۰۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اولا ما هیچ وقت شروع کننده جنگ نخواهیم بود ثانیا اگه احیانا یک صدم درصد اسرائیل تو مخیله اش بگذره با ما بجنگنه اون وقت واکنش ما در برابر اونا تماشایی هست...
ناشناس۵۹۲۶۴۸۱۰:۰۴:۴۷ ۱۳۹۷/۷/۲۲
به کوری چشم منافقان داخلی و خارجی این موشک ها رو میکنیم تو چشمشون
ناشناس۵۹۲۶۸۶۱۰:۲۴:۵۰ ۱۳۹۷/۷/۲۲
قربون دستتون وقتی موشک سازیاتون تموم شد بی زحمت کارت ملی، ای سی یو پراید، در نوشابه هم بسازین تا مجبور نشین از خارج بیارین
ناشناس۵۹۲۷۱۶۱۰:۳۹:۰۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
پس تو چکاره ای نشستی فقط دستور میدی خودتم یه همتی بکن
ناشناس۵۹۲۸۳۰۱۱:۱۱:۵۸ ۱۳۹۷/۷/۲۲
تولید پوشک بچه هم یادتون نره!
ناشناس۵۹۴۰۵۵۲۳:۴۳:۲۷ ۱۳۹۷/۷/۲۲
شما موقع رای دادن به چنین مدیرانی رای بده بعد انتظار داشته باش زمان رای دادن به شعارهای مزخرف آزادی سیاسی و مذاکره و این چرندیات رای میدید بعد وقتی نتیجه افتضاح را دیدید یاد تقاضا از نیروهای اهل همت میافتید؟
ناشناس۵۹۲۷۴۹۱۰:۴۹:۵۹ ۱۳۹۷/۷/۲۲
فقط موشک داشتن عامل تفوق نیست باطری قلمی که سالها درایران تولید میشد باید از چین وارد کنیم
رضامیرزایی۵۹۳۶۲۷۱۷:۲۱:۴۱ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اتفاقا باتری قلمی چین به بازارآمریکاوغیرامریکا هم وارد شده.
بینام۵۹۲۸۲۷۱۱:۱۰:۴۳ ۱۳۹۷/۷/۲۲
کاش سایه محبتتان هن درداخل با تدبیر وارزانی واشتغال جوانان وتوسعه هنه جانبه _نه فقط در تسلیحات موشکی ونظامی _روی سرمردم باشه
ناشناس۵۹۳۳۴۶۱۴:۳۵:۳۵ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اتفاقا بر عکس تصورات جنابعالی صنایع نظامی در همه دنیا از حوزه های مهم اشتغال هستند
ناشناس۵۹۲۸۷۱۱۱:۲۹:۳۰ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اسراییل بمب اتمی نداره؟
ناشناس۵۹۲۹۲۵۱۱:۴۷:۱۱ ۱۳۹۷/۷/۲۲
باید به تمام جوانب زندگی مردم نگاه کرد فکر میکنید سلاح هسته ای اسراییل برای کی و چه کشوری ساخته
ناشناس۵۹۳۳۰۳۱۴:۱۴:۰۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
زمان جنگ دوم اعراب و اسراییل واقعا میخواسته قاهره را بزنه که کمکهای نظامی امریکا بهش مانع این اتفاق میشه وقتی موجودیت هر ملتی به خطر بیفته مطمئن باشید از تمام ابزارهاش استفاده میکنه اینا که دیگه هیچی کلا رد دادن
ناشناس۵۹۳۲۵۱۱۳:۴۸:۱۸ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اگه بقیه کارشون رو درست انجام نمیدن مقصر نظامیها نیستن اونها کارشون رو درست انجام میدن به بقیه گیر بدید . نفرمایید پول نیست چون فقط پروژه سمند توسط ایران خودرو یک میلیارد دلار هزینه برداشت حاصلش شد این. مستندش برنامه تلویزیونی مقایسه صنعت خورو ایران و کره هست
ناشناس۵۹۳۴۶۶۱۵:۳۳:۲۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اصلا ما چرا میخوایم اسرائیل رو بزنیم؟ ایران خودرو و سایپا که هر روز دارن آدم می کشند در اولویت نیستند احتمالا؟
ناشناس۵۹۳۴۷۸۱۵:۴۲:۲۱ ۱۳۹۷/۷/۲۲
الف جان این نوکران صهیونیست که برضد مصالح ایران منفی می دهند عجب بیکار هستند ها!!!! همه تان بروید آن جایی که دشمنان خدا رفتند.
ناشناس۵۹۳۴۸۷۱۵:۴۹:۴۷ ۱۳۹۷/۷/۲۲
نگران نباشید بعد از برجام و پالرمو تکنوکراتها میاند سراغتون تا برد آنها را به ۲۰۰کیلومتر نرسانند ول کن نیستند با این جماعت که بجای اینکه غرور ملی داشته باشند ضعف رفقاشون پای این نظامیان بخت برگشته می گذارند بجای اینکه حوابگو باشند همیشه طلبکارند معلوم نیست این پر مدعی ها خودشان چه کردند
نجیب۵۹۳۸۲۲۱۹:۵۵:۲۳ ۱۳۹۷/۷/۲۲
به تمامی افرادی که در کامنت های بالا از اسرائیل طرفداری کرده اند توصیه می کنم ده آیه اول سوره اسرا رو برای یکبار هم که شده بخوانند. قرآن هم میتونید برید از مسجد محلتون بگیرید یا برید بخرید لااقل تو خونه داشته باشید. روش نوشته قران کریم یا قران مجید. در این ده آیه صراحتا به محو شدن اسرائیل و صهیونیست ها اشاره می کنه. در تفاسیر قدیم و جدید هم گفته شده اینکار توسط ایرانی ها صورت خواهد گرفت. حالا می خواهد خوشتون بیاد می خواهد هم بدتون بیاد.
ناشناس۵۹۳۸۶۵۲۰:۲۳:۴۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
انشاا... که فرج ولی عصر عج میرسد ونیازی به استفاده از این سلاح های نیست با عدالت همه چیز درست میشود
علی۵۹۳۸۹۳۲۰:۴۴:۲۴ ۱۳۹۷/۷/۲۲
پیشرفت ایران در صنایع نظامی قابل تحسینه و ما باید افتخار کنیم که پس از چهل سال به وضعیتی رسیدیم و میتونیم ادعای استقلال نظامی داشته باشیم
ناشناس۵۹۴۰۳۴۲۳:۱۴:۵۴ ۱۳۹۷/۷/۲۲
هر ایرانی حتی اگر اپوزوسیون هم هست، اگر عاقله و خائن هم نیست باید صنعت موشکی ایران حمایت کنه. اما تنش زایی و تهدید دیگران حتی تهدید رژیم اشغالگر اسراییل به نابودی درست نیست.

پربحث‌های امروز

 1. صدای خاموش تجرد قطعی

 2. ظریف: ما پای میز مذاکره هستیم؛ آمریکا میز مذاکره را ترک کرده

 3. مرگ غم انگیز مادر و پسر در شب چهلم

 4. کیهان به اروپا: 365 روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟!

 5. بی‌توجهی به پیام‌های تصویری که می‌فرستیم

 6. سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند

 7. روزنامه دولت: ریزش قیمت خودرو آغاز شده است

 8. دستگیری 2 زورگیر که گوش طعمه‌هایشان را می‌بریدند

 9. گزینه‌های روحانی برای سخنگویی دولت

 10. ماجراهای تاسف بار و دردناک زن 48 ساله: شوهرم می خواهد طلاقم دهد

 11. اگر حسین هدایتی پرسپولیس را خریده بود، الان این تیم چه وضعی داشت؟

 12. نسخه عضو جبهه پایداری برای خروج از برجام

 13. راهکار مجلس برای مدیریت بازار مسکن

 14. ادعای وزیر دفاع موقت آمریکا درباره جنگ با ایران

 15. پمپئو هم از تندروی بولتون نگران شد

 16. مالک باشگاه پاری‌سن‌ژرمن متهم به پرداخت رشوه شد

 17. عراقچی با تأکید بر پایان خویشتنداری ایران، تعهدات اروپا در برجام را یادآور شد

 18. بسته مشکوک در لندن/ وایت هال بسته شد

 19. زلزله «چالان چولان» در لرستان را لرزاند

 20. برنامه سخنرانان مطرح و مناجات‌خوان‌های مشهور در شب‌های قدر

 21. ظریف ازمسیر دریایی بین بنادر شهید کلانتری و شهید بهشتی بازدید کرد

 22. قلعه‌نویی از لیست استقلال خارج شد

 23. نماینده مجلس: مـردم مایلند واردات خـودرو آزاد شود

 24. گزارش تصویری/ سفره کرامت رضوی  

 25. تیلرسون: ترامپ در دیدار با پوتین شکست خورد

پربحث‌های دیروز

 1. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 2. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 3. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 4. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 5. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 6. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 7. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 8. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 9. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 10. ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کنید، یارانه نقدی بدهید

 11. فیلم | بیرانوند به این دلیل تا اطلاع ثانوی محروم شد!  

 12. مادر تهرانی به زندگی خود و پسرش پایان داد

 13. ادامه کاهش قیمت‌ خودرو در بازار + جدول

 14. پهلوی چگونه بحرین را واگذار کرد؟

 15. رئیس قوه قضائیه: در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی تفاوتی بین دانه درشت‌ها و ریز‌ها نیست

 16. خطر محرومیت از میزبانی و پاداش‌های فیفا در انتظار فوتبال ایران/ "با این شرایط فقط باید جام رمضان را برگزار کنیم!"

 17. مطالباتی فراتر از اینستکس

 18. ظریف: آمریکا باید جنگ اقتصادی علیه ایران را متوقف کند

 19. همتی به ادعای نامه‌نگاری هادی رضوی با بانک مرکزی پاسخ داد

 20. مهم‌ترین انگیزه‌ "شریعتمداری" برای وزیر رفاه شدن

 21. وزیر علوم: آمریکا برای اساتید ایرانی تله گذاشته است

 22. رهبر انقلاب: مشکلات نظام پارلمانی از نظام ریاستی بیشتر است/ گاهی اشتباه کارگزاران در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می‌کند/الزامات و راههای ورود نسل جوان حزب‌اللهی به مدیریت کشور

 23. تاکيد روسیه، آلمان و فرانسه بر حفظ برجام و همکاری‌های اقتصادی

 24. ورود گردشگران به ابیانه بدون راهنمای محلی ممنوع شد + عکس

 25. عربستان و اجماع سازی شکست‌ خورده علیه ایران

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آیا دوچرخه سواری بانوان جرم است؟

 3. حضور دو بازیگر مشهور در افطاری احمدی‌نژاد  

 4. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 5. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 6. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 7. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 8. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 9. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 10. صدای خاموش تجرد قطعی

 11. افشاگری دختری که همراه مهدی قائدی در ارابه مرگ بود/ خانم «ل» سکوت خود را شکست!

 12. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 13. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 14. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 15. اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

 16. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 17. کشف اسکلت ۲۰۰۰ ساله شاهزاده ایرانی  

 18. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 19. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 20. اظهارات عجیب استاندار خوزستان درباره کمک رسانی در سیل  

 21. بخشی از حقوق‌بگیران از مصوبات حقوق سال ۹۸ مستثنی شدند+سند

 22. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 23. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 24. آموزش فریب دادن زنان متاهل در سریال نمایش خانگی!

 25. نسخه‌ای برای درمان اقتصاد

پربحث‌های امروز

 1. ظریف: ما پای میز مذاکره هستیم؛ آمریکا میز مذاکره را ترک کرده

 2. کیهان به اروپا: 365 روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟!

 3. سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند

 4. گزینه‌های روحانی برای سخنگویی دولت

 5. نسخه عضو جبهه پایداری برای خروج از برجام

 6. صوفی: اظهارات روحانی برای «اختیار ویژه» توجیه ضعف‌های خودش است

 7. ظریف: چابهار می تواند به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و ایران کمک زیادی کند

 8. دادگاه به متهمان پرونده شرکت پدیده مهلت داد

 9. چراغ طبقه هشتم ساختمان کوثر تا ۱۴۰۰ خاموش می‌ماند؟

 10. دلیل سفر غیرمنتظره دیپلمات‌ها به ایران

 11. حاشیه های افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی

 12. روزنامه اصلاح طلب: حکم شهردار برای استاندار معزول بی اعتبار کردن دولت بود

 13. زمان نشست خبری روحانی با اصحاب رسانه

 14. دریادار فدوی:‌ آمریکا با همه دشمنی‌اش، جرأت نکرده تیری به سوی ایران شلیک کند

 15. نظر عارف درباره رقابت با لاریجانی

 16. عمان: هرگونه نزاع میان آمریکا و ایران برای کل منطقه خطرناک است

 17. حماسه دوم خرداد

 18. دلیل سفر مدیر سیاسی وزارت خارجه آلمان به تهران

 19. نامه ۲۸۰۰ حقوقدان به رئیس قوه‌ قضائیه پیرامون مبارزه با فساد

 20. نماینده مجلس: استانی شدن انتخابات منتفی شد

 21. سرلشکر باقری: با قاطعیت مهیای برچیدن بساط هر متجاوز و طمع کاری هستیم

 22. حسین الله‌کرم: کاسبان ترس همان کاسبان جنگ هستند

 23. چرا ادعای کمبود اختیارات از روحانی مسموع نیست؟

 24. ماجرای عکسی که در دیدار رهبری با دانشجویان کنار ایشان قرار داشت

 25. واکنش سرد ایران به پیشنهاد مذاکره دونالد ترامپ

پربحث‌های دیروز

 1. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 2. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 3. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 4. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 5. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 6. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 7. پهلوی چگونه بحرین را واگذار کرد؟

 8. رئیس قوه قضائیه: در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی تفاوتی بین دانه درشت‌ها و ریز‌ها نیست

 9. مطالباتی فراتر از اینستکس

 10. ظریف: آمریکا باید جنگ اقتصادی علیه ایران را متوقف کند

 11. مهم‌ترین انگیزه‌ "شریعتمداری" برای وزیر رفاه شدن

 12. وزیر علوم: آمریکا برای اساتید ایرانی تله گذاشته است

 13. رهبر انقلاب: مشکلات نظام پارلمانی از نظام ریاستی بیشتر است/ گاهی اشتباه کارگزاران در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می‌کند/الزامات و راههای ورود نسل جوان حزب‌اللهی به مدیریت کشور

 14. کشف سلاح جنگی در منزل مسئولان بهایی

 15. میرسلیم: ادامه مطرح کردن CFT و پالرمو ساده‌لوحی است

 16. واعظی: مذاکره در این شرایط معنایی ندارد/ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی باید احترام رئیس جلسه را حفظ کنند

 17. عکس‌های آزار دهنده یک دادگاه  

 18. نطنز؛ ‌منتظر یک فرمان تا جهش بزرگ هسته‌ای

 19. ماده ۲۹ قانون برنامه ششم و سال سوم فرار از شفافیت/ توپ سامانه اعلام حقوق مدیران در زمین وزارت اقتصاد/ کوتاهی مجلس در مقابل شانه خالی کردن دولت از اجرای قانون

 20. پنهان ماندن اطلاعات شفاف و کامل ارزهای تخصیصی و برنگشته از دید نهادهای نظارتی/ توهم طبقه بندی اطلاعات/ نارضایتی دیوان محاسبات از بانک مرکزی

 21. جنیدی: CFT و پالرمو همچنان در دستور کار مجمع قرار دارد

 22. سرلشکر باقری: باید از الگوی صبر و مقاومت قرآنی برای عبور از سختی‌ها استفاده کنیم

 23. در دیدار مسئولان و اصحاب رسانه با رئیس دستگاه قضا چه گذشت؟

 24. توئیت کدخدایی درباره اختیارات رئیس‌جمهور  

 25. عضو فراکسیون امید: تمایل روحانی به ریاست لاریجانی در مجلس است

پربحث‌های هفته

 1. حضور دو بازیگر مشهور در افطاری احمدی‌نژاد  

 2. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 3. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 4. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 5. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 6. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 7. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 8. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 9. اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

 10. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 11. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 12. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 13. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 14. دولت فعّال يا قوّال

 15. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 16. سفرهای عجیب و غریب اعضای شورای شهر به کشورهای اروپایی/ نظر عباس عبدی درباره خاطرات هاشمی رفسنجانی/ جزئیات ماجرای جنجالی تصادف پورشه با پراید در اصفهان

 17. دوچرخه‌سواری برای بانوان به موجب قانون منع نشده/ محکومیت حسین هدایتی به حبس و شلاق/ پرونده سیف به دادگاه ارسال شد

 18. حکم حسین هدایتی اعلام شد

 19. رهبر انقلاب: راجع به زبان فارسی نگرانم؛ نگذارید فرسوده و ویران شود/ از صداوسیما گله‌مندم؛ بجای زبان معیار گاهی تعابیر غلط و فرنگی را ترویج می‌کنند

 20. نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی

 21. آیت‌الله علم‌الهدی: افزایش قیمت خرما هم مربوط به آمریکاست؟

 22. شورای عالی انقلاب فرهنگی در بن بست

 23. ضرغامی: جلسات شورایعالی انقلاب فرهنگی به دلیل لج‌بازی برگزار نمی‌شود/ ماجرای تذکر به روحانی

 24. فتاح: حسرت تلفن زدن به دل ترامپ خواهد ماند/ ما تحت فشار هستیم اما آنها بیشتر تحت فشار هستند

 25. استیضاح زنگنه کلید خورد + متن طرح

آخرین عناوین