سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

گروه سیاسی الف،   3970722037 ۴۱ نظر، ۳ در صف انتشار و ۵۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

ارتش رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی بالغ بر ۱۰ پایگاه هوایی مهم دارد. "تل نوف" ، "حتزار"، "حاتزوریم" و "بن گوریون" از جمله پایگاه های هوایی راهبردی ارتش اسرائیل در سرزمین های اشغالی است که با توجه به برد موشک بالستیک شهاب، در صورت هرگونه اشتباهی این پایگاه ها با این موشک ها نابود خواهد شد.

قدرت موشکی ایران اکنون یکی از دستاورد‌های بزرگ جمهوری اسلامی در عرصه فناوی‌های نظامی و قدرت دفاعی کشور است که نقطه شروع این پیشرفت را می‌توان دوران جنگ تحمیلی و محاصره همه جانبه در آن زمان توسط سایر کشور‌ها دانست. امروز با تکیه بر توانمندی داخلی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در فواصل زمانی کوتاه، موشک‌های جدید و مدرنی توسط نیرو‌های مسلح کشور رونمایی می‌شود که با معرفی هرکدام از آن‌ها دشمنان از پیشرفت ایران در عرصه دفاعی عصبانی‌تر شده و توانایی جمهوری اسلامی در عرصه دفاعی نمایان‌تر می‌شود.

خانواده «شهاب» را باید نامدارترین نسل موشک‌های ایرانی دانست که در 3 رده شهاب 1، 2 و 3 تولید شده است.  این موشک‌ها که در انواع میان‌برد و دوربرد ساخته شده‌اند، می‌توانند به راحتی مواضع دشمنان احتمالی در منطقه را مورد هدف قرار دهند. خانواده موشک شهاب از سال 81 تاکنون به طور رسمی ساخته می‌شود. این موشک یک موشک میان برد بالستیک است که در ابتدای آزمایش‌ها، ۱۳۰۰ کیلومتر برد داشت، اما با تلاش مهندسان ایرانی بهینه شد و برد آن به ۲۱۰۰ کیلومتر رسید. آزمایش‌های این موشک از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۲ ادامه داشت و سرانجام در تیرماه سال ۱۳۸۲ رسماً به آمار موشک‌های ایرانی افزوده شد. این موشک از سوخت مایع برای تهیه نیروی پیشران استفاده می‌کند. این موشک برای نخستین بار در میدان آزادی و در هفته دفاع مقدس به نمایش همگان در آمد. 

سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی

 پس از آزمایش موشک شهاب 3 در سال 1377 و اعلام مشخصات آن از جمله بُرد، نگاه دشمنان به توانایی موشکی ایران تغییر کرد، زیرا ارائه نمونه‌های جدیدتر از خانواده موشک های شهاب نشان دهنده رسیدن ایران به سطوح بالای فناوری موشکی بود که نوید محصولات مرگبارتری را در آینده می‌داد و این موضوع ترس دشمنان را چندین برابر می کرد. وزن موشک شهاب 3،  ۱۶ تن و قطر آن ۱٫۳ متر و طول این موشک در حدود ۱۶متر می‌باشد. وزن خشک این موشک ۲۱۸۰کیلوگرم است و قادر به حمل یک کلاهک ۷۶۰ تا ۱۰۰۰ کیلوگرمی می‌باشد. این موشک ها ۱۷ متر طول دارند و قادر هستند کلاهکی به وزن هِزار کیلوگرم را تا مسافت ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ کیلومتر حمل کنند.

سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی

در نمونه جدید شهاب، برد این موشک به 2200 کیلومتر افزایش و خطای هدف‌گیری که در نسل قبلی نسبت به برد آن ۸ در ده‌هزار بوده، در نسل جدید، به ۲ در ده‌هزار کاهش یافته است. موتور موشک شهاب۳، حدود 27هزار کیلوگرم نیروی رانش تولید می‌کند که برای طی مسافت دو هزار کیلومتر کافی است. راهکار افزایش برد موشک نیز استفاده از کلاهک‌های کم وزن‌تر است و به همین دلیل، وزن کلاهک‌های از ۷۶۰ تا هزار و 200 کیلوگرم متفاوت است. یکی از نکات جالب توجه موشک شهاب، دقت هدف‌یابی و رهگیری است که با کم ترین میزان خطا، هدف را منهدم می‌کند.

ارتش رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی بالغ بر 10 پایگاه هوایی مهم دارد. "تل نوف" ، "حتزار"، "حاتزوریم" و "بن گوریون" از جمله پایگاه های هوایی راهبردی ارتش اسرائیل در سرزمین های اشغالی است که با توجه به برد موشک بالستیک شهاب، در صورت هرگونه اشتباهی این پایگاه ها با این موشک ها نابود خواهد شد. 

سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی

نکته جالب توجه خانواده شهاب سیستم اختصاصیِ ناوبری آنها است که موجب شده غربی ها ادعا کنند ایران این موشک‌ها را از کشور‌های دیگر تهیه کرده است؛ اما این سیستم ناوبری و الکترونیکی خانواده شهاب توسط متخصصان ایرانی تهیه شده و جای هیچ بحثی را باقی نگذاشته است. این سیستم علاوه بر آن که قدرت شناسایی و اصابت به اهداف را به گونه‌ای بسیار دقیق در اختیار ایران قرار داده، مکانیزمی دارد که موشک در صورت خروج از مسیر تعیین شده نیز می‌تواند آن را تصحیح کرده و به مسیر بازگشته و درصد اطمینان از برخورد را به نحو چشمگیری افزایش دهد.

نکته دیگر در خصوص بهینه سازی استفاده از موشک‌های شهاب، تغییر زاویه شارژ موشک شهاب است که از این پس با زاویه صفر با سطح افق مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تغییر موجب می‌شود تا فواصل آماده سازی شلیک موشک‌ها کم تر شده و قدرت متحرک سازی شلیک‌ها افزایش یابد تا شلیک‌هایی نامحدود در زمان‌های کوتاه را شاهد باشیم.

سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی

پایگاه تحلیلی «بیزینس‌اینسایدر» در گزارشی به نقل از کارشناسان نظامی خود در خصوص توانمندی موشکی ایران می‌نویسد که ایران هم‌اکنون بزرگترین نیروی موشکی راهبردی در خاورمیانه را در اختیار دارد و آزمایش‎های مختلف سال‎های اخیرنشان می‌دهد که ایران در حال حاضر موشک‎های بالستیک کوتاه‌برد، میان‌برد وهمچنین موشک‎های کروز و راکت های بردِ بلند را در خاک خود تولید می‌کند.
 
این گزارش در ادامه می‌افزاید: ایران هزاران موشک با سوخت مایع از نوع شهاب 1 با برد 300 کیلومتر، شهاب 2 با برد 500 کیلومتر، قائم با برد 500 تا 800 کیلومتر، شهاب 3 با برد 1000 تا 2200 کیلومتر، و موشک قادر با برد 1500 تا 2000 کیلومتر در اختیار دارد. برد این موشک‎ها به حدی است که می‌توانند پایگاه‌های نظامی آمریکا در همه خلیج فارس را با دقت بالا هدف قرار دهند،همچنین تمام خاک رژیم اشغالگر قدس در تیررس موشک‎های شهاب 3 و قادر قرار دارد و "این یعنی اولین اشتباه رژیم صهیونیستی می تواند آخرین اشتباه آنها باشد".
 
سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی
پس از آزمایش موفقیت‌آمیز موشک‎های بالستیک ایران، «الجزیره» در گزارشی تحت عنوان «قدرت موشکی ایران» ضمن اشاره به اینکه موشک‎های بالستیک در خصوص نشانه‌گیری اهداف دوربرد و قدرت تخریبی نسبت به موشک‎های کروز یا جنگنده‌های سنتی مزایای نظامی بالایی دارند،نوشت که سرعت بالای موشک‎های بالستیک قدرت تخریبی این سلاح نظامی را بالا می‌برد و همچنین رهگیری این نوع موشک به شدت سخت است، حتی سامانه موشکی دفاعی بالستیک بسیار پیشرفته «آمریکن پاتریوت PAC-3» قادر به رهگیری آن نیست.
سایه مرگ موشک بالستیک شهاب روی سر رژیم صهیونیستی
کشور ما طی سال‌های اخیر توانسته‌  است طیف‌ متنوعی از موشک‌های بالستیک با ویژگی‌های متفاوت برای مقابله با انواع تهدیدات را طراحی و تولید کند که به همین سبب به یکی از قدرت‌های موشکی جهان و منطقه غرب آسیا تبدیل شده است. توانمندی نظامی و دفاعی کشور، بدون شک یکی از مهم ‏ترین محورهای راهبرد نظامی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تهدیدات است. همینطور بر اساس مولفه‌های قدرت، توان موشکی به عنوان یکی از مهمترین عامل بازدارنده تهاجم نظامی قرار دارد که کشور ما به خوبی از آن برخوردار است.
 
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

عناوین مرتبط

۲۲ آبان ۱۳۹۷هفت دقیقه تا تل‌آویو/ پدر موشكی ايران را بهتر بشناسيم + عکس
۲۱ آبان ۱۳۹۷وضعیت صنعت موشکی ایران بعد از شهادت حسن طهرانی مقدم + تصاویر
۱۵ آبان ۱۳۹۷سیاری: قابلیت‌های "باور" از "اس ۳۰۰" بیشتر خواهد بود
۱۴ آبان ۱۳۹۷سامانه موشکی «تلاش» اهداف هوایی را مورد اصابت قرار داد + فیلم
۱۲ آبان ۱۳۹۷خط تولید انبوه «جنگنده کوثر» افتتاح شد
۲۴ مهر ۱۳۹۷دریادار سیاری: همه تجهیزات نظامی را خودمان تامین می کنیم
۱۵ مهر ۱۳۹۷ذوالنور: فاصله موشک‌های سپاه تا قلب تل آویو فقط ۷ دقیقه است
۱۲ مهر ۱۳۹۷اشاره امروز رهبر انقلاب به کدام مقام صهیونیست بود؟
۱۰ مهر ۱۳۹۷رونمایی از اولین عملیات برون مرزی پهپادهای ایرانی/ بررسی ویژه‌گیهای موشکهای شلیک شده / موشک قیام به جمع موشک‌های نقطه زن اضافه شد
۸ مهر ۱۳۹۷سردار فدوی: اروپایی‌ها عددی نیستند که بخواهند درباره موشک‌های ایران حرف بزنند
۷ مهر ۱۳۹۷موشک فکور؛ حریف قدرتمند جنگنده‌های مهاجم + عکس
۳۱ شهریور ۱۳۹۷رژه ۲۱ بالستیک سپاه پس از سخنان روحانی/ قدر موشک‌های خود را بیش‌تر می‌دانیم + عکس

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۹۲۵۲۲۰۸:۵۲:۴۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
با یاری حق این موشک ها رژیم صهیونیستی را به زباله دان تاریخ خوهد فرستاد
ناشناس۵۹۲۸۲۲۱۱:۰۸:۴۹ ۱۳۹۷/۷/۲۲
امیدوارم روز احتیاج شبیه صنایع خودروسازیمون نباشه پراید نباشند
ناشناس۵۹۳۲۳۷۱۳:۴۴:۰۸ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اونها هم می نشینند و فقط نگاه می کنند و اصلا هم موشک ندارند !
ناشناس۵۹۳۳۲۵۱۴:۲۲:۱۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
چرا دنبال دشمن می گردی. مگر آنها ما را به جنگ تهدید کرده اند. پشت اسرائیل کشور و کنگره و بزرگترین سیاست مداران و سرمایه دارای غربی هستند. اسرائییل بمب اتم دارد. پیشرفته ترین تجهیزات نظامی امریکا و حمایت کامل آن کشور را دارد. فکر کردین با شلیک اولین موشک آنها منتظر می مانند
ناشناس۵۹۳۵۰۷۱۶:۰۲:۵۹ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اینها قدرت بازدارندگی است نه جنگی
ناشناس۵۹۳۶۷۲۱۷:۵۲:۱۱ ۱۳۹۷/۷/۲۲
نه حتما اون نتانیاهویی که شب و روزش شده حرف زدن علیه ایران عمه ترامپ تشریف دارن!!؟؟! یکم فقط یکم بیشتر فسفر می سوزوندی، نکنه سوخت فسفر رو هم اسراییل تامین میکنه
ناشناس۵۹۳۴۸۲۱۵:۴۷:۱۰ ۱۳۹۷/۷/۲۲
ده تا موشک خودمون کارشون را تمام میکنه
ناشناس۵۹۲۵۴۱۰۹:۰۳:۵۸ ۱۳۹۷/۷/۲۲
یعنی میشه روزش فرا برسه؟؟؟
محمد۵۹۲۵۶۵۰۹:۱۷:۰۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اسرائیل باشه یا نباشه به ما چه؟
ناشناس۵۹۲۶۵۲۱۰:۰۶:۵۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
نابودی صهیون ها برای تو که خیلی مهمه دیگه جیرت رو از کی می خوای بگیری؟
محمد قاسمی۵۹۳۰۱۳۱۲:۱۸:۱۳ ۱۳۹۷/۷/۲۲
دوست عزیز دومی که به نظر اول به عنوان جیره خوار اسرائیل تهمت زدی اول اینکه درک میکنم از برخی هموطنانم که شما رو هم جیره خور ، ساندیس خور ، و از این مسائل متهم میکنند. و شما در مقابل به همان شیوه به اونها حمله میکنید شاید از عصبانیت و یا عدم چاره باشه بهرحال هر دو کار بسیار غیر اخلاقی و زشت است به نظرات هم احترام بگذاریم و اینکه اسرائیل من سوالی دارم آیا ما انقلاب کردیم که با اسرائیل مبارزه کنیم؟ و یا شعار اصلی انقلاب ما مرگ بر امریکا بوده ؟ به نظرم ما باید به شعار اصلی انقلاب در اجرای عدالت اسلامی واقعی حرکت و در کنارش مقابل امریکا ایستادگی کنیم . مطمئنا امریکا هیچ وقت ما رو دوست نخواهد داشت ولی برای پیروزی مقابل او ، ابتدا باید عدالت و مبارزه با فساد و در انتها به توسعه ایران بپردازیم مطمئنا در ذات این حرکات امریکا شکست خواهد خورد جانم فدای ایران
مجتبي۵۹۲۵۶۶۰۹:۱۷:۱۵ ۱۳۹۷/۷/۲۲
ای کاش همزمان با پیشرفت در زمینه ساخت موشک در زمینه ساخت خودرو هم پیشرفت می کردیم
رضا۵۹۲۶۲۳۰۹:۴۹:۲۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
سلام . به این علت در خودرو پیشرفت نداشتیم و نداریم که این صنعت دراختیار برخی مدیران منفعت طلب است ولی صنعت موشکی را عده ای با غیرت و همت و دلسوز منافع و امنیت ملی اداره میکنند .
عربی۵۹۳۳۸۱۱۴:۵۰:۱۹ ۱۳۹۷/۷/۲۲
بگو کاش دست اندرکاران خودروسازی هم مثل نظامیان و سپاهیانمون کارشون رو درست و انقلابی انجام میدادن
حسین۵۹۲۶۰۳۰۹:۳۶:۰۱ ۱۳۹۷/۷/۲۲
الان ما زدیم اسرائیل با خاک یکسان شد خب اونا میشینن نگاه میکنن؟
رضا۵۹۲۶۴۱۱۰:۰۱:۳۵ ۱۳۹۷/۷/۲۲
از یه منظر دیگه نگاه کنید اگه اونها خواستند به کشور ما حمله کنند ما همینجوری نمیشینیم و جوابشون رو اونطوری که باید می دیم!
ناشناس۵۹۲۶۵۰۱۰:۰۵:۳۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
چاره ای جز نگاه کردن ندارن
ناشناس۵۹۲۶۵۳۱۰:۰۷:۳۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
وقتی همشون رو نابود کردیم فقط ارواح خبیثشون به ما نگاه میکنن الباقی کار با عزرائیل
حسينى۵۹۲۶۷۲۱۰:۱۷:۴۴ ۱۳۹۷/۷/۲۲
غافلگیرانه میزنیم ساعت یک یا دو نصف شب وقت همه خواب هستند باید بزنیم شما که نفوذی و جاسوس و بی بصیرت هستید فهم و درک قدرت مافوق تصور و اللهی ایران برای شما سخت است
ناشناس۵۹۳۲۱۹۱۳:۳۷:۱۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
پسرم خیال کردی مرکز دفاع هوایی ( حالا هر کشوری) بانک ملی است که سر دو تعطیل کنند برند خونشون
.....۵۹۲۷۰۴۱۰:۳۵:۰۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اولا ما هیچ وقت شروع کننده جنگ نخواهیم بود ثانیا اگه احیانا یک صدم درصد اسرائیل تو مخیله اش بگذره با ما بجنگنه اون وقت واکنش ما در برابر اونا تماشایی هست...
ناشناس۵۹۲۶۴۸۱۰:۰۴:۴۷ ۱۳۹۷/۷/۲۲
به کوری چشم منافقان داخلی و خارجی این موشک ها رو میکنیم تو چشمشون
ناشناس۵۹۲۶۸۶۱۰:۲۴:۵۰ ۱۳۹۷/۷/۲۲
قربون دستتون وقتی موشک سازیاتون تموم شد بی زحمت کارت ملی، ای سی یو پراید، در نوشابه هم بسازین تا مجبور نشین از خارج بیارین
ناشناس۵۹۲۷۱۶۱۰:۳۹:۰۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
پس تو چکاره ای نشستی فقط دستور میدی خودتم یه همتی بکن
ناشناس۵۹۲۸۳۰۱۱:۱۱:۵۸ ۱۳۹۷/۷/۲۲
تولید پوشک بچه هم یادتون نره!
ناشناس۵۹۴۰۵۵۲۳:۴۳:۲۷ ۱۳۹۷/۷/۲۲
شما موقع رای دادن به چنین مدیرانی رای بده بعد انتظار داشته باش زمان رای دادن به شعارهای مزخرف آزادی سیاسی و مذاکره و این چرندیات رای میدید بعد وقتی نتیجه افتضاح را دیدید یاد تقاضا از نیروهای اهل همت میافتید؟
ناشناس۵۹۲۷۴۹۱۰:۴۹:۵۹ ۱۳۹۷/۷/۲۲
فقط موشک داشتن عامل تفوق نیست باطری قلمی که سالها درایران تولید میشد باید از چین وارد کنیم
رضامیرزایی۵۹۳۶۲۷۱۷:۲۱:۴۱ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اتفاقا باتری قلمی چین به بازارآمریکاوغیرامریکا هم وارد شده.
بینام۵۹۲۸۲۷۱۱:۱۰:۴۳ ۱۳۹۷/۷/۲۲
کاش سایه محبتتان هن درداخل با تدبیر وارزانی واشتغال جوانان وتوسعه هنه جانبه _نه فقط در تسلیحات موشکی ونظامی _روی سرمردم باشه
ناشناس۵۹۳۳۴۶۱۴:۳۵:۳۵ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اتفاقا بر عکس تصورات جنابعالی صنایع نظامی در همه دنیا از حوزه های مهم اشتغال هستند
ناشناس۵۹۲۸۷۱۱۱:۲۹:۳۰ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اسراییل بمب اتمی نداره؟
ناشناس۵۹۲۹۲۵۱۱:۴۷:۱۱ ۱۳۹۷/۷/۲۲
باید به تمام جوانب زندگی مردم نگاه کرد فکر میکنید سلاح هسته ای اسراییل برای کی و چه کشوری ساخته
ناشناس۵۹۳۳۰۳۱۴:۱۴:۰۶ ۱۳۹۷/۷/۲۲
زمان جنگ دوم اعراب و اسراییل واقعا میخواسته قاهره را بزنه که کمکهای نظامی امریکا بهش مانع این اتفاق میشه وقتی موجودیت هر ملتی به خطر بیفته مطمئن باشید از تمام ابزارهاش استفاده میکنه اینا که دیگه هیچی کلا رد دادن
ناشناس۵۹۳۲۵۱۱۳:۴۸:۱۸ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اگه بقیه کارشون رو درست انجام نمیدن مقصر نظامیها نیستن اونها کارشون رو درست انجام میدن به بقیه گیر بدید . نفرمایید پول نیست چون فقط پروژه سمند توسط ایران خودرو یک میلیارد دلار هزینه برداشت حاصلش شد این. مستندش برنامه تلویزیونی مقایسه صنعت خورو ایران و کره هست
ناشناس۵۹۳۴۶۶۱۵:۳۳:۲۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
اصلا ما چرا میخوایم اسرائیل رو بزنیم؟ ایران خودرو و سایپا که هر روز دارن آدم می کشند در اولویت نیستند احتمالا؟
ناشناس۵۹۳۴۷۸۱۵:۴۲:۲۱ ۱۳۹۷/۷/۲۲
الف جان این نوکران صهیونیست که برضد مصالح ایران منفی می دهند عجب بیکار هستند ها!!!! همه تان بروید آن جایی که دشمنان خدا رفتند.
ناشناس۵۹۳۴۸۷۱۵:۴۹:۴۷ ۱۳۹۷/۷/۲۲
نگران نباشید بعد از برجام و پالرمو تکنوکراتها میاند سراغتون تا برد آنها را به ۲۰۰کیلومتر نرسانند ول کن نیستند با این جماعت که بجای اینکه غرور ملی داشته باشند ضعف رفقاشون پای این نظامیان بخت برگشته می گذارند بجای اینکه حوابگو باشند همیشه طلبکارند معلوم نیست این پر مدعی ها خودشان چه کردند
نجیب۵۹۳۸۲۲۱۹:۵۵:۲۳ ۱۳۹۷/۷/۲۲
به تمامی افرادی که در کامنت های بالا از اسرائیل طرفداری کرده اند توصیه می کنم ده آیه اول سوره اسرا رو برای یکبار هم که شده بخوانند. قرآن هم میتونید برید از مسجد محلتون بگیرید یا برید بخرید لااقل تو خونه داشته باشید. روش نوشته قران کریم یا قران مجید. در این ده آیه صراحتا به محو شدن اسرائیل و صهیونیست ها اشاره می کنه. در تفاسیر قدیم و جدید هم گفته شده اینکار توسط ایرانی ها صورت خواهد گرفت. حالا می خواهد خوشتون بیاد می خواهد هم بدتون بیاد.
ناشناس۵۹۳۸۶۵۲۰:۲۳:۴۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
انشاا... که فرج ولی عصر عج میرسد ونیازی به استفاده از این سلاح های نیست با عدالت همه چیز درست میشود
علی۵۹۳۸۹۳۲۰:۴۴:۲۴ ۱۳۹۷/۷/۲۲
پیشرفت ایران در صنایع نظامی قابل تحسینه و ما باید افتخار کنیم که پس از چهل سال به وضعیتی رسیدیم و میتونیم ادعای استقلال نظامی داشته باشیم
ناشناس۵۹۴۰۳۴۲۳:۱۴:۵۴ ۱۳۹۷/۷/۲۲
هر ایرانی حتی اگر اپوزوسیون هم هست، اگر عاقله و خائن هم نیست باید صنعت موشکی ایران حمایت کنه. اما تنش زایی و تهدید دیگران حتی تهدید رژیم اشغالگر اسراییل به نابودی درست نیست.

پربحث‌های امروز

 1. تور کیش و دلالی مسکن

 2. محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها در تعطیلات آخر هفته

 3. سردار غیب‌پرور: اعتلای بسیج و رشد آن در کشف مسائل جامعه و حل آن است

 4. انتقاد از پرداخت یارانه نقدی در جلسه کمیسیون برنامه مجلس با وزیر اقتصاد

 5. هفت تپه و ۹ نکته

 6. یک داعشی و وعده صادقی که محقق شد

 7. گزارشی از محتوای منتشر‌نشده مذاکرات «جرمی هانت» در ایران

 8. خودروسازان؛ حاشیه بازار و خواب افزایش قیمت‌ها/ اگر قیمت خودرو افزایش یابد، آیا کیفیت هم بهتر شده است؟

 9. جلسه علنی مجلس آغاز شد

 10. سه کشته در تصادف خودروی سمند با پژو

 11. چهلم خاشقچی، بوسه بر دستان قاتل

 12. تاثیر گردو در حفظ سلامت دستگاه گوارش

 13. پورابراهیمی: دولت می‌تواند حقوق کارمندان را در ۳ ماهه آخر سال افزایش دهد

 14. صدای هفت‌تپه در دشت مغان هم شنیده می‌شود

 15. صدها نظامی آمریکایی در شمال شرقی سوریه مستقر شدند

 16. شوخی‌های بی‌مزه‌ای که مردم را نمی‌خنداند

 17. برای مقابله با بد قولی اروپایی‌ها چه اقدامی انجام داده‌ایم؟

 18. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 19. آخرین عناوین روزنامه‌های ورزشی

 20. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 21. معضلی به نام "مدیرانِ بازنشسته بیکار" در صنعت نفت / آغاز لابی‌گری برای مدیریت بخش خصوصی و خصولتی

 22. ادعای مضحک اصلاح‌طلبان درباره قالیباف؛ پولشویی در زمان شهرداری تهران

 23. حبس مرد بخاطر عدم پرداخت مهریه روزی ۱۵۰ هزار تومان هزینه دارد/معیار 110 سکه با شرایط معیشتی زندانیان همخوانی ندارد

 24. دلخراش‌ترین و ناراحت‌کننده‌ترین مصدومیت‌های قرن 21   

 25. احتمال بیکاری ۱۰۰ هزار نفری کارگران قطعه‌ساز

پربحث‌های دیروز

 1. آقای سفیر! وزیرخارجه‌‌‌تان را قبل از سفر به ایران توجیه می‌کردید

 2. انتصابات مغایر با قانون توسط وزیر نفت!

 3. استیضاح ظریف در مجلس کلید خورد

 4. عباس عراقچی چه بلایی سر خودش آورد؟

 5. تهدید امنیتی - اقتصادی یک پرایدساز علیه دولت

 6. مهلت 10 روزه قوه قضاییه به ظریف برای ارائه مستندات مربوط به پولشویی

 7. پافشاری بر سیاست‌های شکست‌خورده؛ به چه قیمت؟

 8. پوری حسینی: از واگذاری نیشکر هفت تپه دفاع می کنم/ نمی‌گذارند خصوصی‌سازی کارش را انجام دهد

 9. واقعا در کره‌ شمالی چه می‌گذرد؟

 10. وعده‌ووعید اروپایی‌ها و تکرار دوباره پلیس بد و پلیس خوب

 11. استدلال‌های غلط برای توجیه طرح افزایش حداقل سن ازدواج

 12. مزایده ۲ موتور بابک زنجانی به قیمت ۱.۷میلیارد/ فروش ماشین‌های نجومی آقای ب.ز!  

 13. حجاریان دچار حواس پرتی شد

 14. تا بوده همین بوده

 15. قلیان سرگرمی ۸۰ درصد جوانان ایرانی

 16. ویلای لاکچری در اوشان برای کیست؟  

 17. شعار جوانگرایی و ۵ سال به کارگیری مدیران بازنشسته در دولت

 18. زندگی عجیب زن پولدار: شوهرم به شدت خسیس است!

 19. مجالی برای آشتی با مرگ

 20. روابط عمومی فدراسیون تکواندو در گفتگو با الف: کمیته برگزاری رقابت ها اشتباه سرود را دانلود کرده بود

 21. برجام ، نسیه برای ایران ، نقد برای دشمنان

 22. حاج قاسم؛ قوی‌ترین ژنرال خاورمیانه و معمار استراتژی قدرتمند ایران + عکس و فیلم

 23. نوجوان حادثه دیده انفجار مین جان باخت

 24. وزیر خارجه آمریکا: تعهد ما به عربستان سعودی، کاملاً حیاتی است

 25. مصدومیت ستاره برزیل و تعویض او در دقیقه 8

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. آقای سفیر! وزیرخارجه‌‌‌تان را قبل از سفر به ایران توجیه می‌کردید

 3. واکنش وزیر ارتباطات به انتشار تصاویری از خودروی شخصی‌اش

 4. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 5. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 6. آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

 7. واکنش آخوندی به اعدام سلطان سکه

 8. قائم مقام سایپا؛ مدیری با 5 شغل+ عکس

 9. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 10. انتصابات مغایر با قانون توسط وزیر نفت!

 11. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 12. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 13. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 14. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 15. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 16. ماجرای اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه؛ داستان غم انگیز تولید و خصوصی سازی

 17. روحانی: ملت پاسخ آمریکا را در روز ۲۲ بهمن امسال خواهد داد/ کالاهای اساسی در سال آینده با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می‌شود

 18. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 19. تیم اقتصادی با اقدامات خود دولت را به انحراف برد/ نیلی در تشدید مشکلات اقتصادی نقش داشت و امروز به بن‌بست رسیده‌ است

 20. در پاسخ به حرفهایِ تکراریِ حسن عبّاسی

 21. ولی‌الله سیف: شوک ارزی پیش‌بینی شد ولی تدبیر نشد/ در طول مسوولیتم چندین بار استعفا و تقاضای کناره‌گیری کردم

 22. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

 23. اعدام مظلومین زنگ خطر را برای مقصران بزرگ عرضه سکه و دلار به صدا در آورد!

 24. تا ۱۴۰۰ عمیقا مچکریم روحانی  

 25. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

پربحث‌های اخیر

 1. مهلت 10 روزه قوه قضاییه به ظریف برای ارائه مستندات مربوط به پولشویی

 2. سردار غیب‌پرور: اعتلای بسیج و رشد آن در کشف مسائل جامعه و حل آن است

 3. گزارشی از محتوای منتشر‌نشده مذاکرات «جرمی هانت» در ایران

 4. جلسه علنی مجلس آغاز شد

 5. برای مقابله با بد قولی اروپایی‌ها چه اقدامی انجام داده‌ایم؟

 6. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 7. بروجردی: در موضوع ظریف و پولشویی باید آتش بس اعلام شود

 8. پورابراهیمی: اظهارات نسنجیده ظریف دولت را زیر سوال برد

 9. نمایندگان از پاسخ‌های وزیر دفاع قانع نشدند

 10. اختلاف اصلاح طلبان درباره لاریجانی/ روایت ربیعی از ارتباط جهانگیری و روحانی/ دفاع قاطع صالحی امیری از عملکرد دولت/ ماجرای ممنوع الخروجی یکی از مدیران وزارت اقتصاد

 11. تصویب کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس در کمیسیون شوراها

 12. وزارت خارجه: نامه‌ای از قوه قضاییه دریافت نکردیم

 13. توضیحات قاسمی درباره جزییات سفر هانت به تهران

 14. سرلشکر باقری: قابلیت‌های گره‌گشای بسیج سرمایه کشور است

 15. اسحاق جهانگیری از دولت دلخور است؟

 16. سفیر دانمارک فردا به تهران باز می‌گردد

پربحث‌های دیروز

 1. آقای سفیر! وزیرخارجه‌‌‌تان را قبل از سفر به ایران توجیه می‌کردید

 2. مهلت 10 روزه قوه قضاییه به ظریف برای ارائه مستندات مربوط به پولشویی

 3. استیضاح ظریف در مجلس کلید خورد

 4. عباس عراقچی چه بلایی سر خودش آورد؟

 5. وعده‌ووعید اروپایی‌ها و تکرار دوباره پلیس بد و پلیس خوب

 6. حجاریان دچار حواس پرتی شد

 7. شعار جوانگرایی و ۵ سال به کارگیری مدیران بازنشسته در دولت

 8. برجام ، نسیه برای ایران ، نقد برای دشمنان

 9. حاج قاسم؛ قوی‌ترین ژنرال خاورمیانه و معمار استراتژی قدرتمند ایران + عکس و فیلم

 10. بروجردی: در موضوع ظریف و پولشویی باید آتش بس اعلام شود

 11. پورابراهیمی: اظهارات نسنجیده ظریف دولت را زیر سوال برد

 12. نمایندگان از پاسخ‌های وزیر دفاع قانع نشدند

 13. اختلاف اصلاح طلبان درباره لاریجانی/ روایت ربیعی از ارتباط جهانگیری و روحانی/ دفاع قاطع صالحی امیری از عملکرد دولت/ ماجرای ممنوع الخروجی یکی از مدیران وزارت اقتصاد

 14. تصویب کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس در کمیسیون شوراها

 15. وزارت خارجه: نامه‌ای از قوه قضاییه دریافت نکردیم

 16. توضیحات قاسمی درباره جزییات سفر هانت به تهران

 17. سرلشکر باقری: قابلیت‌های گره‌گشای بسیج سرمایه کشور است

 18. اسحاق جهانگیری از دولت دلخور است؟

 19. سفیر دانمارک فردا به تهران باز می‌گردد

 20. حاجی دلیگانی: سه بار از رئیس مجلس شکایت کرده‌ام

 21. الیاس حضرتی: جهانگیری و عارف در ۱۴۰۰ کاندیدا می‌شوند

 22. منبع گرای اشتباه ظریف مشخص شد

 23. دادسرای روحانیت: صدرالساداتی ۴ شاکی دارد

 24. خودروی زرهی طوفان رونمایی شد

 25. جلسه ظریف، جنیدی و کدخدایی برای بررسی CFT

پربحث‌های هفته

 1. آقای سفیر! وزیرخارجه‌‌‌تان را قبل از سفر به ایران توجیه می‌کردید

 2. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 3. واکنش آخوندی به اعدام سلطان سکه

 4. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 5. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 6. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 7. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 8. روحانی: ملت پاسخ آمریکا را در روز ۲۲ بهمن امسال خواهد داد/ کالاهای اساسی در سال آینده با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می‌شود

 9. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 10. تا ۱۴۰۰ عمیقا مچکریم روحانی  

 11. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 12. دهقان: آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته‌های FATF/ پنج سال کشور و ملت را سر کار گذاشتید

 13. اعدام سلطان سکه آغاز راه است/ مطالبه‌ای از دستگاه قضا

 14. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 15. شریعتمداری: ما قدیمی‌ها عادت کرده‌ایم که کار نکنیم و بیت‌المال را آتش بزنیم

 16. واعظی: مردم را نسبت به آینده نااُمید نکنیم

 17. شکایت از قالیباف بخاطر عملکردش!  

 18. روحانی: امروز روز آزمایش تمام کشور است/تحریم ها را به فرصت تبدیل کنیم

 19. اسامی مدیران بازنشسته‌ا‌ی که هنوز مسند ریاست را رها نکرد‌ه‌اند

 20. مهلت 10 روزه قوه قضاییه به ظریف برای ارائه مستندات مربوط به پولشویی

 21. عراقچی: تا زمانی که به نفع‌مان باشد در برجام می‌مانیم

 22. درخواست مردم؛ برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی است/ قوه قضاییه باید از آقای سیف در مورد اقدامات بانک مرکزی پاسخ بخواهد/ مفسدی که ۱۰ میلیون تومان از دولت حقوق می‌گرفت

 23. استیضاح ظریف در مجلس کلید خورد

 24. عراقچی‌: هنوز به نقطه قطع کامل امید از اروپا نرسیده‌ایم

 25. ظریف به مجلس احضار شد

آخرین عناوین