نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

گروه سیاسی الف،   3970719111 ۳۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

سررشته اطلاع رسانی در بازار ارز کشور به چهار سایت و کانال در فضای مجازی بر می‌گردد. سایت‌ها و کانال‌هایی که همگی از خارج از کشور اداره می‌شوند! موضوعی که می‌تواند تبیین کننده ابعاد پنهان دیگری از جنگ ارزی شکل گرفته در این روز‌های اقتصاد ایران باشد.

ایرنا نوشت:با توجه به شرایط فعلی کشور، می‌توان دست چهار گروه رسانه‌ای را در فضای آنلاین فعلی بازار رصد کرد. گروه‌هایی که بر حسب اتفاق یا شاید هم به صورت کاملا برنامه‌ریزی شده، همگی در خارج از مرز‌ها قرار دارند.

۱- حلقه مثقال
مهم‌ترین گروه یا حلقه را باید حلقه «مثقال» بدانیم؛ حلقه‌ای که این روز‌ها سه سایت «مثقال»، «سبزه میدان» و «گرم» را در اختیار دارد. این حلقه کانال‌هایی به نام «قیمت لحظه‌ای دلار» با حدود ۲۰۰ هزار عضو، «مثقال» با ۱۱۰ هزار عضو در تلگرام و در اینستاگرام دو صفحه، یکی با ۱۰۳ هزار و دیگری با ۷۰ هزار دنبال‌کننده دارد. کل این مجموعه منسوب به فردی است به نام «شهنام گلشنی». او و سایتش در جریان التهابات بازار در سال ۹۰ هم در کانون توجه قرار داشتند و حتی خودش بازداشت شد. نکته جالب درباره گلشنی این است که او از بیان این که یکی از پیروان فرقه بهاییت است ابایی ندارد و گفته در دانشگاه مربوط به بهاییان کامپیوتر خوانده است.

۲- حلقه سایت طلا یا TGJU
دومین حلقه مهم، حلقه TGJU است؛ سایتی که هنوز هم در میان جمع زیادی از فعالان بازار ارز به اشتباه، به عنوان سایت رسمی اتحادیه طلا و جواهر معروف است، اما در واقع متعلق به فردی به نام «محمود فروغی» است که ظاهرا قبلا کارمند اتحادیه بوده و حالا دارد از دبی، نرخ ارز و طلا در بازار تهران را اعلام و تعیین می‌کند. این سایت کانالی با ۷۱ هزار عضو و نیز گروهی با ۳۶ هزار عضو در تلگرام دارد.

۳- حلقه پرنیان

سومین حلقه مهم که مخصوصا با اپلیکیشن خود که بیش از ۲۰ هزار نصب فعال دارد و نیز با سایت خود، در این حوزه فعال است؛ «بازار ۳۶۰» نام دارد. این اپلیکیشن و سایت متعلق به گروه رسانه‌ای به نام «پرنیان» است. خود این گروه متعلق به یک شرکت مهاجرتی به نام «کنپارس» است که در کانادا فعالیت می‌کند و مدیریت آن به عهده فردی به نام «علی مختاری» است. علی مختاری حقوق خصوصی خوانده و عضو کانون وکلای دادگستری تهران و عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاوران مهاجرت ICCRC است.

۴- حلقه جوانمردی

چهارمین حلقه هم با محوریت فردی به نام «علی جوانمردی» شکل گرفته که اهالی رسانه و سیاست می‌دانند مدت‌ها خبرنگار و مجری ارشد صدای آمریکا بود و حالا رسانه‌ای دارد به نام «آواتودی». جالب است که کانال او در تلگرام حدود ۱۸۵ هزار عضو دارد؛ یعنی بیش از همه کانال‌های دیگر در حوزه ارز. این گونه است که جریان اصلی تعیین نرخ آنلاین دلار در ایران با چهار ضلع «گلشنی، فروغی، مختاری و جوانمردی» در خارج از مرز‌های کشور شکل می‌گیرد که ناگفته پیداست تا چه میزان می‌تواند اطلاعات آن واقعی و پوشش آن بر تحولات بازار از سر دغدغه منافع ملی باشد. به این کانال‌ها و سایت‌ها و نرم‌افزار‌ها باید دو کانال دیگر را هم افزود که اگرچه قیمت لحظه‌ای ارز را ارائه می‌کنند، ولی اطلاعاتی درباره ادمین آن‌ها به صورت آشکار وجود ندارد. یکی «قیمت آنی ارز» با ۸۴ هزار عضو و دیگری «دلار کف بازار» با ۶۵ هزار عضو. ممکن است خواننده این گزارش البته از کانال‌های دیگری مثل «ساعت بازار»، «قیمت لحظه‌ای ارز، سکه و طلا»، «دلار و سکه کارگشا»، «آخرین قیمت» یا «تحلیل تخصصی بازار تهران طلا»، قیمت‌ها را دنبال کند. اما این کانال‌ها چندان روی روند بازار تاثیرگذار نبوده‌اند. چراکه یا تعداد اعضای کمتری دارند یا این که عملاً یک کانال تخصصی اقتصادی هستند، نه کانالی که صرفا قیمت را در بازار تعیین و گزارش کند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

حسن۵۸۹۲۲۷۱۳:۰۶:۲۸ ۱۳۹۷/۷/۱۹
خصوصا سایت tgju و کانالش که توسط شخصی به نام مهدی صحرایی اداره میشه مثل روز روشنه که خائن به ملت هستن و با پمپاژ قیمتهای ساختگی باعث بالا رفتن قیمتها میشن.البته ضعف حضور سایتهای منتسب به بانک مرکزی هم کاملا مشهوده.به نظرم کاملا باید این سایتهای معاند رو حتی در صدا و سیما معرفی کنید که مردم هوشیار بشن.والسلام علی من اتبع الهدی
ناشناس۵۸۹۷۰۱۲۰:۳۷:۵۱ ۱۳۹۷/۷/۱۹
عجب اقتصادی چند سال دیگه میخواد اول منطقه بشه قیمتش رو چند تا کانال معرفی می کنند به به
سعید۵۸۹۸۳۴۲۳:۱۴:۳۲ ۱۳۹۷/۷/۱۹
اگر خائن هستن ببین داخلیها دیگه چی هستن که نه تنها نرخ ارز بلکه هیچ خبری رو من شخصا ازشون قبول ندارم
ناشناس۵۸۹۲۲۸۱۳:۰۶:۵۳ ۱۳۹۷/۷/۱۹
چرا جلوی آنها گرفته نمی شود؟؟؟ چرا به جرم آنها رسیدگی و مجازات نمی شوند؟؟؟؟
ناشناس۵۸۹۲۳۴۱۳:۱۱:۲۳ ۱۳۹۷/۷/۱۹
از کجا پس باید قیمت گرفت.مسولان اعلام کنند.
بازار۵۸۹۲۵۶۱۳:۳۱:۱۶ ۱۳۹۷/۷/۱۹
این سایت TGJU از روی که پلیس اعلام کردن قیمت راز زدن ممنوع هست دیگه قیمت ارز رو نمیزنه
valor۵۸۹۲۵۸۱۳:۳۱:۵۹ ۱۳۹۷/۷/۱۹
برای اولاد این افراد آرزو مرگ می کنم. تا داغ اولاد لهشون کنه.
ناشناس۵۸۹۶۰۴۱۹:۰۶:۴۳ ۱۳۹۷/۷/۱۹
بچه هاشون چه گناهی کردن خودشونو نفرین کن
سام۵۸۹۲۶۷۱۳:۳۹:۱۶ ۱۳۹۷/۷/۱۹
یعنی یک کشور به این بزرگی را باید این چهار سایت نرخ ارزش را بالا پایین کنن؟ همه می دانند که نرخ ارز دست دولت هست و تا زمانی که نخواد پایین نخواهد آمد. این اخبار هم همش کذب و بهانه هست.
ناشناس۵۸۹۲۷۰۱۳:۴۱:۲۱ ۱۳۹۷/۷/۱۹
یعنی اگه اقتصاد سالم باشه و نرخ واقعی دلار سه هزار تومن باشه، اینا می تونن نرخ رو 12 هزار تومن کنن؟ حاشیه ای که دلالا می تونن ایجاد کنن کمتر از 5 درصده. مشکل جای دیگه س.
ناشناس۵۸۹۲۷۲۱۳:۴۲:۰۶ ۱۳۹۷/۷/۱۹
همشون وصل اند به حلقه نیاوران..!!
ناشناس۵۸۹۳۰۵۱۳:۵۶:۰۸ ۱۳۹۷/۷/۱۹
امروز پنجاه دلار کانادا از صرافی معتبر برای خرید کتاب گرفتم، دوازده و پونصد در حالیکه همان دلار را یازده و دویست از مردم می خرند. یعنی تفاوت هزار و سیصد تومنی به ازای هر دلار. رسما ملت را چپاول می کنند
ناشناس۵۸۹۳۴۴۱۴:۲۷:۳۸ ۱۳۹۷/۷/۱۹
باز رفتین دنبال انداختن مشکلات گردن دیگران ؟ مسئولیت بپذیرید
ناشناس۵۸۹۳۴۸۱۴:۲۸:۴۷ ۱۳۹۷/۷/۱۹
نخیر اقا. یسر به سایت صرافی بانک م یا ص بزنید ببینید چخبر است.
ناشناس۵۸۹۳۵۱۱۴:۳۰:۵۴ ۱۳۹۷/۷/۱۹
آخه چرا قصه تعریف می کنید، مگه وب سایت می تونی نرخ تعیین کنه، نرخ بازار تعیین می کنه وب سایت خبر می ده
ناشناس۵۸۹۳۶۸۱۴:۴۷:۲۵ ۱۳۹۷/۷/۱۹
خب میشه بفرمایید ما نرخ طلا رو از کدوم سایت برداریم؟وقتی میریم طلا بخریم یا بفروشیم باید از کجا قیمتو بدونیم؟؟همینجوریش کلته سرمون میذارن قیمتم ندونیم دیگه واویلاس
جلال۵۸۹۳۷۷۱۴:۵۲:۳۲ ۱۳۹۷/۷/۱۹
دولتی که پشتوانه اقتصادیش دست ۴سایت ه و هرکاری بخواهند باهاش میکنند همون بهتر که درش گل بگیری
خدایی که همه جا هست۵۸۹۸۲۰۲۲:۵۸:۲۲ ۱۳۹۷/۷/۱۹
100 درصد موافمق
ناشناس۵۸۹۳۸۹۱۴:۵۹:۵۷ ۱۳۹۷/۷/۱۹
یعنی چهار نفر میتونن با چهار تا کانال تگرامی و سایت مملکت رو بالا پایین کنند؟ یخورده تحلیلتون آبکی نیست؟ آیا این تحلیل بیشتر به داغون بودن وضعیت داخلی و عدم توانمندی مسئولین این مملکت اشاره ندارد؟
رضا۵۸۹۴۰۶۱۵:۱۱:۰۰ ۱۳۹۷/۷/۱۹
برادر وقتی خود بانک مرکزی چنین رفتاری در پیش گرفته و نه حاضر است که نرخ اعلام کند و نه اینکه فروش ارز بی قیدو شرط صرف نظر از قیمت آن داشته باشد و فقط خریدار است سرنخ به دست این دوستان می افتد .باید بدانیم که چه بخواهیم و چه نخواهیم ما نمی توانیم برای زندگی مردم تصمیم بگیریم.خروج سرمایه واقعیت است،نگه داری ارز برای حفظ ارزش پول واقعیت است و تقاضا برای کالای قاچاق هم واقعیت است پس فقط می توانیم با ابزار نرخ گزاری میزان آن را کنترل کنیم اگر نپذیرید همین می شود که هست و دیگرانی این کار را برای ما می کنند که شاید عامل امریکا باشند.
ناشناس۵۸۹۴۱۴۱۵:۱۳:۴۹ ۱۳۹۷/۷/۱۹
اینا بگن 20 تومن میشه 20 تومن بگن 30 تومن میشه 30 تومن ؟؟؟ خب در وزارت اقتصاد و بانک مرکزی رو ببندید برید تفریح حالا که کاره ای نیستین
ناشناس۵۸۹۴۲۰۱۵:۲۶:۳۷ ۱۳۹۷/۷/۱۹
خوب یه سایت بانک مرکزی بزنه قیمت خرید و فروش درج کنه به اون قیمت‌ها هم پایبند باشه هم بخره هم بفروشه دیگر سایتها از این غلط‌ها نکنن
ناشناس۵۸۹۴۳۴۱۵:۵۹:۲۶ ۱۳۹۷/۷/۱۹
ما ادعای مدیریت جهانو داریم اما نرخ واحد پولیمون با 4تا سایت خارج نشین به قول شما جابه جا می تونه بشه!!!؟
ناشناس۵۸۹۴۵۳۱۶:۲۷:۵۵ ۱۳۹۷/۷/۱۹
جوک زیبایی بود قیمت دلار هیچ ربطی به سایت قیمت نداره !!!
ناشناس۵۸۹۴۶۸۱۶:۴۷:۳۵ ۱۳۹۷/۷/۱۹
خود مردم هم در افزایش نرخ ارز مقصر هستند چندی در قبل در ترکیه وقتی ارزش لیر ترکیه در برابر ارزهای خارجی کاهش یافته بود مردم ترکیه همه ارزهای خارجی شخصی و خانگی را روانه بازار کردند تا ارزش پول ملی شان پایین تر نیاید مردم ما بر عکس در چنین مواقع ریال خودرا می دهند تا دلار بخرند یعنی افزایش تقاضا که بالارفتن قیمت ها سبب میشود.
ناشناس۵۸۹۵۰۰۱۷:۳۴:۲۲ ۱۳۹۷/۷/۱۹
و سوال همیشگی! چرا ایران بورس ارزی ندارد؟
ناشناس۵۸۹۵۱۰۱۷:۴۶:۲۷ ۱۳۹۷/۷/۱۹
این مطلبی که نوشتین با فرض اینکه درست باشه اقتصاد ایران اینقدر بده که با 4 تا سایت دگرگون می شه پس اینهمه دم و دستگاه رسیدگی و اقتصادی نمی خواد تشریف ببرید کنار بزارید اونها اداره کنند
نجم۵۸۹۵۳۸۱۸:۱۸:۰۷ ۱۳۹۷/۷/۱۹
پس میشه گفت اون مسئولی که از عهده چهار تا سایت بر نمیاد در برابر تحریم حرفی برا گفتن نداره.خدا به داد ما برسه
ناشناس۵۸۹۵۶۷۱۸:۴۰:۴۴ ۱۳۹۷/۷/۱۹
همه اینها ریشه اش تو دولت و بانک مرکزیه تازه چطور اینهمه سایت غیر اخلاقی فیلتر شدن و میشه ولی اینها نمی شن یا نمیشه که بشن ؟؟؟؟؟؟ کلا یه ارتباطاتی دارن.فعالیتهای این بانک مرکزی و دولت اصلا شفاف نیست، معلوم نیست دارن چیکار می کنن! این وسط هم این افراد و سایتهایی که شما می گید هم روش.
ناشناس۵۸۹۵۷۸۱۸:۴۶:۱۵ ۱۳۹۷/۷/۱۹
پس اینهمه دم و دستگاه و سازمان و وزارتخانه و مجالس و دولت و نهادهای امنیتی و قضایی و . . . این وسط چه کاره اند ؟ یعنی چه که هر اتفاق و عملکرد سو داخلی را به گردن عوامل خارج نشین میاندازید؟
ناشناس۵۸۹۵۸۲۱۸:۴۹:۳۸ ۱۳۹۷/۷/۱۹
مقصر اصلی خود بانک مرکزی است در ترکیه بنده اگر بخواهم لیر یا دلار چنج کنم توسط خود پرداز بانک و طبق نرخی که بانک تعین کرده این کار را انجام میدم حالا هر سایتی هر نرخی بنویسه ازاده ولی عملا نرخ اعلامی بانک مرکزی کار برد داره .خدا خودت به داد مملکت ما برس
ناشناس۵۸۹۶۰۷۱۹:۰۸:۲۳ ۱۳۹۷/۷/۱۹
نتیجه میگیریم دولت و بانک مرکزی بیق هستند چون چهارتا سایت برای اقتصادمون تعیین و تکلیف میکنند
محسن۵۸۹۶۰۹۱۹:۱۰:۱۰ ۱۳۹۷/۷/۱۹
البته سایت ها در قیمت موثرند ، بنده فکر میکردم که یکی از این سایتها ، مربوط به اتحادیه طلا و صرافی های تهران است ولی قیمت درست و واقعی را چگونه میشود اطلاع پیدا کرد ؟ من که نمیدونم
وندی۵۸۹۶۲۴۱۹:۲۷:۰۰ ۱۳۹۷/۷/۱۹
معرفی چند سایت مخرب چیز خوبی است ولی اینکه تلاطم بازار ارز را به گردن آنها بندازید نوعی فرافکنی است .بازاری که چندتا سایت اینطور آنرا متلاطم کنند
ناشناس۵۸۹۶۵۷۱۹:۵۷:۳۱ ۱۳۹۷/۷/۱۹
باید گریست بحال اقتصاد کشوری که با دو‌تا سایت بالا پایین بشه
ناشناس۵۸۹۷۲۳۲۰:۵۶:۳۹ ۱۳۹۷/۷/۱۹
وقتی خود مطلب و تیتر را میخوانم به خودم میگم چه دولت و رسانه ای داریم که واقعا فکر میکنن 4 تا سایت اینقدر قدرت دارن و باز خودشان را دولت می دانند ولی وقتی نظرات مردم را می خوانم از عصبانیتم کم میشه و میگم حداقل مردم آگاه هستن ولی باز این دغدغه را دارم چطور این دولت با این طرز فکر بر ای این ملت با این دید تصمیم می گیره؟؟؟؟؟
ف.خ۵۸۹۸۹۶۰۱:۲۴:۲۴ ۱۳۹۷/۷/۲۰
کاش قضیه به همین سادگی بود.

پربحث‌های امروز

 1. فیلمی از جلسه غیرعلنی دیروز مجلس درباره نماینده سراوان  

 2. دست خط رئیس جمهور برای حل مشکل آب استان اصفهان/ استعفاء نتیجه داد

 3. وزیر کار خبر داد: احتمال ترمیم و افزایش مجدد دستمزد کارگران

 4. بهانه افزایش قیمت خودرو و صنعت افسارگسیخته

 5. بعد از سهمیه بندی بنزین، کم مصرف ها را تشویق کنید

 6. واکنش آیت‌الله مکارم شیرازی به اظهارات رحیم‌پور ازغدی در نماز جمعه تهران

 7. چهار معصوم می‌سوزند، اما ما در برابر آن سکوت می‌کنیم/ چقدر رفتارمان نشان می‌دهد که عصاره‌ی مردم می‌باشیم؟/ باید وزیر آموزش را احضار می‌کردیم نه وزیر اقتصاد را

 8. اقدام غیرقابل گذشت نماینده سراوان  

 9. احمد توکلی خبرداد: دستور وزیر اقتصاد در مورد توقف واگذاری آلومینیوم المهدی/ پیگیری شکایت دیده‌بان شفافیت و عدالت در مورد پرداخت رشوه توتال به یک مقام سابق ایرانی

 10. اطلاعیه گمرک درباره مشاجره نماینده سراوان

 11. خانه ملت در آزمون نظارت بر رفتار نمایندگان

 12. پیشنهاد یک نماینده برای افزایش یارانه نقدی در سال آینده

 13. نامه نمایندگان به روحانی: تصمیمات غیرکارشناسی بگیرید ما هم استعفا می‌دهیم

 14. واگذاری حذف یارانه ۳ دهک بالا به استانداری‌ها در لایحه بودجه ۹۸

 15. آیت‌الله ‌علم‌الهدی: جریان سنگ‌انداز اوایل انقلاب امروز به «فتنه» تغییر حالت ‌‌داده است/ جریانی به دنبال تغییر فرهنگ مشهد به سمت فرهنگ عیش و نوش است

 16. افزایش یارانه‌ مردم چرا نه؟

 17. سخنگوی وزارت خارجه: ظریف هدفی برای انتخابات ریاست جمهوری ندارد/ وزیر فردی فراجناحی است

 18. بچه‌هایی که همچنان در مدرسه می‌سوزند

 19. ماجرای قتل ۲ راننده در یاسوج

 20. توضیحات کریمی‌قدوسی درباره توئیت بحث‌برانگیزش

 21. آخرین وضعیت نمایندگان مستعفی اصفهان

 22. چه محله هایی برای اجاره نشین ها در تهران مناسب است

 23. دژپسند برنامه‌هایش برای بهبود معیشت مردم را تشریح کرد

 24. گرانی ۷۳.۳ درصدی کالاهای وارداتی در تابستان ۹۷

 25. اتفاقی که بدتر از توهین نماینده سراوان است  

پربحث‌های دیروز

 1. توهین نماینده سراوان در مجلس به یک کارمند  

 2. درباره کلیپ منتشر شده نماینده سراوان و چند نکته

 3. اولین واکنش نماینده‌ مجلس به انتشار فیلم توهین‌اش به یک کارمند

 4. جشن مختلط طراحان یک مسجد جنجالی!   

 5. عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده‌ای که به کارمند گمرک توهین کرد!

 6. چرا روحانی زبان گفت‌وگو با آمریکا را ترک کرد؟

 7. استیضاح وزیر اقتصاد به علت توهین کارمند گمرک کلید خورد!

 8. واکنش کاربران توییتر به فیلم منتشر شده از نماینده سراوان/ عذرخواهی عجیب از ترس استیضاح/ هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان کجاست؟

 9. فوت چند دانش‌آموز در آتش‌سوزی مدرسه/ بازداشت مدیر و مربی آموزشی + تصاویر

 10. دلیل مشاجره نماینده مجلس با کارمند گمرک

 11. درخواست رفراندوم برای FATF/ نماینده سراوان و تبعات توهین به کارمند گمرک/ وزارت خارجه به‌دنبال برجام منطقه‌ای است؟

 12. وزیر صنعت: خودروسازان در 8 ماه اخیر مشکل فروش داشته‌اند

 13. تحلیل جالب علی علیزاده از برخورد نماینده سراوان با کارمند گمرک

 14. متروسواری معصومه ابتکار در سه‌شنبه بدون خودرو  

 15. سنگ‌تمام محکومان امنیتی برای آزادی مفسد اقتصادی+سند وثیقه 500 هزار مترمربعی هنگامه شهیدی برای باقری درمنی

 16. شهردار تهران با تاکسی به محل کارش رفت  

 17. پیشنهاد نمایندگان به خودروسازها درباره قیمت خودرو

 18. توضیح دژپسند در گفت‌وگو با الف در مورد عذرخواهی از نماینده سراوان

 19. جهانگیری: بخش‌های مهم اقتصادی مورد تهاجم دشمن است/ آمریکا می‌خواهد مردم با تنگنا رو به رو شوند

 20. عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده سراوان و فهم او از انقلاب  

 21. ایرانی‌ها خانه‌هایشان در گرجستان را به حراج گذاشتند

 22. رهبر انقلاب: نباید دنبال ریاست بدویم

 23. پیوند ترامپ با مغزهای کوچک زنگ زده

 24. شلغم خوری سفیر آلمان در بازار بزرگ تهران  

 25. ظریف: نتانیاهو ایران را به نابودی با سلاح اتمی تهدید می‌کند

پربحث‌های هفته

 1. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 2. دولت زیر بار فرمول خودروسازان رفت؛ خودرو گران شد/ حواله کاهش قیمت به آینده‌ای نامعلوم/ پراید ۳۳میلیون و ۷۰۰ هزار تومان؟

 3. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 4. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 5. توهین نماینده سراوان در مجلس به یک کارمند  

 6. واکنش وزیر صنعت به انتصاب داماد رئیس‌جمهور؛ هرکس سوابق داماد روحانی را دید، تبریک گفت

 7. داماد روحانی استعفا کرد + متن استعفا

 8. اولین تصویر داماد حسن روحانی در سمت جدیدش  

 9. درباره کلیپ منتشر شده نماینده سراوان و چند نکته

 10. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 11. توضیحات سید احمد خاتمی درباره انتصاب دامادش در دولت روحانی + عکس

 12. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 13. اولین واکنش نماینده‌ مجلس به انتشار فیلم توهین‌اش به یک کارمند

 14. جشن مختلط طراحان یک مسجد جنجالی!   

 15. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 16. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 17. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 18. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 19. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 20. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 21. سرانجام قیمت بنزین و سناریوهای مختلف برای آن

 22. عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده‌ای که به کارمند گمرک توهین کرد!

 23. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 24. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 25. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

پربحث‌های امروز

 1. فیلمی از جلسه غیرعلنی دیروز مجلس درباره نماینده سراوان  

 2. دست خط رئیس جمهور برای حل مشکل آب استان اصفهان/ استعفاء نتیجه داد

 3. واکنش آیت‌الله مکارم شیرازی به اظهارات رحیم‌پور ازغدی در نماز جمعه تهران

 4. چهار معصوم می‌سوزند، اما ما در برابر آن سکوت می‌کنیم/ چقدر رفتارمان نشان می‌دهد که عصاره‌ی مردم می‌باشیم؟/ باید وزیر آموزش را احضار می‌کردیم نه وزیر اقتصاد را

 5. اقدام غیرقابل گذشت نماینده سراوان  

 6. خانه ملت در آزمون نظارت بر رفتار نمایندگان

 7. نامه نمایندگان به روحانی: تصمیمات غیرکارشناسی بگیرید ما هم استعفا می‌دهیم

 8. آیت‌الله ‌علم‌الهدی: جریان سنگ‌انداز اوایل انقلاب امروز به «فتنه» تغییر حالت ‌‌داده است/ جریانی به دنبال تغییر فرهنگ مشهد به سمت فرهنگ عیش و نوش است

 9. سخنگوی وزارت خارجه: ظریف هدفی برای انتخابات ریاست جمهوری ندارد/ وزیر فردی فراجناحی است

 10. توضیحات کریمی‌قدوسی درباره توئیت بحث‌برانگیزش

 11. آخرین وضعیت نمایندگان مستعفی اصفهان

 12. نگاه ضد مردمی ۴۰ نماینده مجلس  

 13. چرا نسخه تکمیلی مستشاری نظامی در سوریه و عراق اجرا نمی‌شود؟

 14. جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی حاشیه‌های نماینده سراوان

 15. رفتار متفاوت یک معلم و یک نماینده مجلس  

 16. کنایه سنگین ابطحی به واعظی  

 17. پاسخ معاونت حقوقی به پرسشی درباره حقوق و مزایا «جنیدی»

 18. توضیحات واعظی درباره انتصاب داماد روحانی در وزارت صمت

 19. بیانیه کمیسیون امنیت مجلس علیه قطعنامه سازمان ملل

 20. معاون روحانی: ۲۰۰ نفر از ریاست‌جمهوری رفتند

 21. معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: نمایندگان برای حضور در دستگاه‌های اجرایی باید از قبل اطلاع دهند

 22. بهتان #‌آیت‌الله_بی‌بی‌سی

 23. توضیحات جلالی درباره درگیری لفظی نماینده سراوان با مامور گمرک

 24. ظریف: بیانات رهبر در موضوع همسایگان گشایش‌گر فصل جدیدی است

 25. لاریجانی: برخی کشورهای دون‌پایه منطقه دائم به دنبال ایجاد اختلاف هستند

پربحث‌های دیروز

 1. درباره کلیپ منتشر شده نماینده سراوان و چند نکته

 2. اولین واکنش نماینده‌ مجلس به انتشار فیلم توهین‌اش به یک کارمند

 3. عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده‌ای که به کارمند گمرک توهین کرد!

 4. استیضاح وزیر اقتصاد به علت توهین کارمند گمرک کلید خورد!

 5. دلیل مشاجره نماینده مجلس با کارمند گمرک

 6. درخواست رفراندوم برای FATF/ نماینده سراوان و تبعات توهین به کارمند گمرک/ وزارت خارجه به‌دنبال برجام منطقه‌ای است؟

 7. تحلیل جالب علی علیزاده از برخورد نماینده سراوان با کارمند گمرک

 8. سنگ‌تمام محکومان امنیتی برای آزادی مفسد اقتصادی+سند وثیقه 500 هزار مترمربعی هنگامه شهیدی برای باقری درمنی

 9. جهانگیری: بخش‌های مهم اقتصادی مورد تهاجم دشمن است/ آمریکا می‌خواهد مردم با تنگنا رو به رو شوند

 10. عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده سراوان و فهم او از انقلاب  

 11. رهبر انقلاب: نباید دنبال ریاست بدویم

 12. پیوند ترامپ با مغزهای کوچک زنگ زده

 13. ظریف: نتانیاهو ایران را به نابودی با سلاح اتمی تهدید می‌کند

 14. ضرغامی : بگذارید آدم ها زندگیشان را بکنند/طرح دوقطبی فیلترینگ کلاً نادرست است

 15. دیده‌بان شفافیت و عدالت: انتصاب بازرس سابق وزارت نفت در مقام مدیرکل بازرسی مصداق فاحش درب‌های چرخان است

 16. مغالطه عجیب صادق زیباکلام علیه رحیم‌پور ازغدی

 17. دادستان تهران: اتمام تحقیقات از خاتمی/خودروسازان حق ندارند بهانه بیاورند

 18. شروط نمایندگان اصفهان برای پس گرفتن استعفا

 19. نماینده‌ای که از ۵۰ درصد حقوق ماهیانه‌‌‌اش گذشت

 20. ذوالنور: حرام اعلام کردن استیضاح وزیر به نقل از من و آیت‌الله مکارم کذب محض است

 21. سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: رفتار نماینده سراوان با کارمند گمرک را بررسی می‌کنیم

 22. بررسی حواشی روز گذشته نماینده سراوان در جلسه غیر علنی مجلس

 23. نامه نمایندگان اصفهان به رئیس جمهور +متن

 24. وزیر اطلاعات: سرویس‌های امنیتی کشورهای همسایه مستقیم علیه امنیت کشور ما وارد عمل شده‌اند

 25. جلالی در سوال از وزیر اطلاعات: اسناد آقای ظریف درباره پولشویی کجاست؟

پربحث‌های هفته

 1. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 2. واکنش وزیر صنعت به انتصاب داماد رئیس‌جمهور؛ هرکس سوابق داماد روحانی را دید، تبریک گفت

 3. داماد روحانی استعفا کرد + متن استعفا

 4. اولین تصویر داماد حسن روحانی در سمت جدیدش  

 5. درباره کلیپ منتشر شده نماینده سراوان و چند نکته

 6. توضیحات سید احمد خاتمی درباره انتصاب دامادش در دولت روحانی + عکس

 7. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 8. اولین واکنش نماینده‌ مجلس به انتشار فیلم توهین‌اش به یک کارمند

 9. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 10. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 11. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 12. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 13. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 14. عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده‌ای که به کارمند گمرک توهین کرد!

 15. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 16. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 17. استیضاح وزیر اقتصاد به علت توهین کارمند گمرک کلید خورد!

 18. تصمیم جدید نمایندگان مستعفی استان اصفهان

 19. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 20. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 21. افزایش شکاف بین اصلاح طلبان و اعتدالی ها/ تعارض منافع؛ این بار در سازمان محیط زیست/ حاشیه‌های ادامه‌دار انتصاب داماد رئیس‌جمهور

 22. حجاریان؛ از پراگماتیسم تا اپورتونیسم

 23. فیلمی از جلسه غیرعلنی دیروز مجلس درباره نماینده سراوان  

 24. مظلومی که داستان ندارد

 25. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

آخرین عناوین