چرا پروژه ناامید کردن ملت ایران، در حال شکست خوردن است؟

حسین رجایی،   3970714118 ۴۹ نظر، ۲۲ در صف انتشار و ۲۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
 چرا پروژه ناامید کردن ملت ایران، در حال شکست خوردن است؟

پروژه ناامید کردن ملت ایران در طول یکسال اخیر را احتمالا بتوان اینگونه در چند سرفصل اصلی خلاصه کرد:

۱- اینکه علی رغم صرف هزینه های زیاد!!، روسیه بزودی ایران را از سوریه بیرون می‌اندازد.

۲- روسیه بلاخره به ایران خیانت می‌کند.

۳- مردم و مسئولان عراق از ما متنفرند.

۴- ترامپ و دولتش، برخلاف ظاهرشان، خیلی هم هوشمندانه و مدبرانه، سیاست های آمریکا به ویژه تقابل با ایران را به پیش می برند.

۵- و در نهایت اینکه شرایط اقتصادی ایران بزودی همانند ونزوئلا می شود.

انکار نمی‌توان کرد که تا همین چندی پیش، بخشی از جامعه و بعضاً حتی مسئولان و مشهوران، تسلیم این نوع عملیات روانی دشمن شده بودند و تصویری تیره و تار از آینده به دیگران منتقل می کردند. حتی شرایط به گونه‌ای بود که برخی از افراد برجسته، ضمایر ماضی را در عباراتی چون "دیدید که بلاخره ما را از سوریه بیرون انداختند!!"، بکار می بردند.

اثبات واهی بودن گزاره‌های یاد شده البته فرآیند بسیار سخت و پیچیده‌ای را نمی‌طلبید. تنها مدت کوتاهی صبر لازم بود تا با ظهور نشانه‌های بطلان ادعاهای یاد شده، حیله‌های تبلیغاتی رسانه‌های مغرض و معاند آشکار شود و پروژه نابود کردن ایران به دست خود ایرانیان شکست بخورد. نشانه‌های یاد شده به این ترتیب ظهور کردند:

۱- در سوریه به جای اخراج ما به دست روسیه، آنچه عملا اتفاق افتاد این بود:

الف) بخش جنوبی سوریه یعنی قسمت‌های هم مرز با اسراییل و اردن که اعتراضات ۷سال پیش از آنجا آغاز شده بود، کاملا آزاد شد و تحت کنترل دولت سوریه قرار گرفت.

ب) با آزادی بخش جنوبی، فرآیند آزادسازی آخرین منطقه تحت اشغال تروریست‌ها در شمال سوریه کلید خورد.

ج) در نتیجه حماقت اسراییل، روسیه بهانه لازم را برای واگذاری سامانه S ۳۰۰ به دولت سوریه پیدا کرد و ماه عسل ۷۰ ساله! صهیونیست‌ها در آسمان‌های لبنان و سوریه به پایان رسید.

واضح است که همه آنچه اشاره شد، در حقیقت شرایط را برای ایران و جبهه مقاومت سهل‌تر کرده است و نه سخت‌تر. آن هم در شرایطی که با اعلام هزینه‌های دو طرف جنگ در سوریه توسط مقامات آمریکایی و اسراییلی، مشخص شد جمهوری اسلامی با صرف یک بیستم تا یک سی ام هزینه رقبایش، توانسته بر آن‌ها پیروز شود.

مسئله مهم‌تر این است که اساساً نه روسیه و نه هیچ کشوری در در جایگاهی نیستند که بخواهند برای ما در سوریه تعیین تکلیف کنند. بلکه این ایران بود که فرصت ایفای نقش در بحران سوریه را به دولت روسیه داد، و نه بالعکس. بزرگ کردن نقش روسیه در این داستان، تنها برای تحت الشعاع قرار دادن پیروزی بزرگ جبهه مقاومت در نابودی داعش و آزادسازی سوریه انجام می شود تا این پیروزی جهانی، اسباب رشد اعتماد به نفس ملی در بین ایرانیان نگردد.

۲- بطلان گزاره دوم نیز در توضیحات مربوط به گزاره اول و همچنین در حمایت‌های سیاسی و اقتصادی روسیه از ایران پس از خروج آمریکا از برجام، مشخص است. البته که باید هوشیار بود و نباید به هیچ دولتی اعتماد کامل کرد. اما باید توجه داشت که هنر جنگ روانی دشمن این است که از قوانین درست خودمان علیه خودمان استفاده کند. همواره و در طول تاریخ این نکته مهمی بوده است که هرگاه دشمن، عمر و عاص گونه اصول بنیادی شما را بر سر نیزه می کند (مصرّانه به شما یادآور می شود)، بی‌شک خدعه و فریبی در کار است. همچنانکه این روزها شعار "عدل علی" از سوی بی بی سی و من و تو به گوش می رسد!!

نکته دیگر آنکه بالا بردن انتظارات از روسیه نیز، افتادن در همین دام است. روسیه برای ما حزب الله و حشدالشعبی نیست که صحبت از ارزش های مشترک و فداکاری بین ما باشد. تنها اشتراک منافع است که ایران و روسیه را در کنار هم قرار داده است. فرصتی که باید غنیمت شمرد، حتی اگر کوتاه مدت باشد.

۳- آتش زدن کنسولگری ایران در بصره، چاهی بود که چاه کنان آمریکایی و سعودی آن، خود درونش افتادند. این حقه تند و شتاب زده، پرده از دیگر سیاست‌های زیرکانه آن‌ها (همانند تحریک حس ناموس پرستی و غیرت مردم دو کشور، اختلاف افکنی بر سر مسئله انتقال آب، برق و ...) برداشت. در نتیجه، اعتراضات در بصره فروکش کرد و سیاستمداران عراقی تحت فشار ملت خود مجبور شدند، روند استقرار دولت و مجلس جدید را سرعت ببخشند. دولت و مجلسی که علی رغم همه تبلیغات منفی انجام شده، بار دیگر در اختیار دوستان و متحدان جمهوری اسلامی قرار گرفت.

۴- جالب و تفکر برانگیز است، همان جبهه رسانه‌ای که در غرب، تصویر یک دیوانه از ترامپ را برمی‌سازد و به خورد مخاطبانش می‌دهد، در ایران از ترامپ یک قهرمان تیزهوش ساخته که با سیاست‌های جدیدش، ابرقدرت خسته را دوباره متحول و قدرتمند کرده است. ابرقدرتی که با احیای دوباره خویش، می‌تواند براحتی ایران را ببلعد!! این تصویر که داشت در ایران فراگیر می شد، این روزها البته طرفدارانش را به تدریج از دست می دهد.

چگونه می توان به هوشمندی چنین دولتی باور داشت، وقتی از درونش یک دولت دیگر متولد شده تا در برابر سیاست‌های مخرب ترامپ مقاومت کند و وقتی مقامات ارشدش در روزنامه نیویورک تایمز علیه رئیس جمهور مقاله می نویسند!؟ و البته مشکلات داخلی فراوان دیگری که رئیس جمهور آمریکا در خاک کشورش با آن ها دست به گریبان است.

در سطح سیاست خارجی نیز، اعلام اروپا مبنی بر ایجاد یک کانال مالی برای تجارت با ایران، صدور رای دادگاه لاهه به نفع ایران، تنها ماندن آمریکا در قضیه فلسطین، تداوم تقبیح جهانی آمریکا به دلیل خروج از تعهدات بین المللی اش، مقاومت چین و اروپا در برابر زیاده خواهی های تجاری ترامپ و ... است که تصویر یک ترامپ باهوش را مخدوش میسازد. در ورای همه این ها، نگارنده معتقدم، ظرفیت ترامپ و تیم اش برای زمین زدن ایالات متحده، بیش از اینست. اکنون زمانی است که حقیقت متفاوت دولت ترامپ در پشت رشد برخی از شاخص های اقتصادی آمریکا، پنهان شده است.

۵- سخن گفتن از بطلان گزاره پنجم، البته کمی دشوارتر از موارد قبلی است. به این دلیل که نقطه ضعف و میدان اصلی نبرد ما با دشمنان، حوزه اقتصاد است. در این میدان، آمریکا و متحدانش کار آسان تر و امید به موفقیت بیشتری دارند زیرا از سوی سه نیروی کمکی پشتیبانی می شوند: نفوذی ها، سودجویان و سر آخر مسئولان بیخیال و بی تدبیر. تلاقی این سه را به عنوان مثال در بازار ارز به خوبی می توان مشاهده کرد و البته در قصه پوشک و خودرو و ... . حتی هم اکنون که با سقوط ناگهانی دلار، امیدها به شکست نقشه دشمن زیاد شده است می توان دید که چگونه نفوذی ها، دلالان سودجو را سازماندهی کرده و فضای رسانه ای را برای حفظ قیمت دلار مهیا می کنند.

البته فراموش نمی‌کنیم نقش مسئولان بی‌تدبیری که با سیاست‌های غلط خود شرایط هدر رفت ۶۲ تن طلا و ۲۰ میلیارد دلار از ذخایر کشور را فراهم کردند. ثروت‌هایی که برخی از سودجویان به مدد آن، کالاهای وارداتی خود را به دو برابر قیمت فروختند و برخی دیگر، آن را خرج خوشگذرانی ها خود در تایلند یا خرید خانه در ترکیه نمودند.

به هر روی با گذر از تابستان به اصطلاح داغ ترامپ و خالی شدن چنته وی از حربه های جدید، به نظر می رسد این رویای ۴۰ ساله آمریکا بار دیگر رو به زوال است. سقوط قیمت دلار نشان داد حتی دلالان و سوداگران نیز دیگر به ۱۳ آبان و گران تر شدن مال التجاره شان دل نبسته اند. 13 آبانی که همیشه روز شکست آمریکا بوده است و نه پیروزی آن.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۸۱۲۷۵۱۳:۲۲:۱۵ ۱۳۹۷/۷/۱۴
مردم ناامید هستن . شما زیاد خوشحالی چون جیبتون پر شده
ناشناس۵۸۱۳۴۶۱۳:۵۴:۴۸ ۱۳۹۷/۷/۱۴
اون زمان که « تکرار» می کردین که خیلی خوشحال بودین!!
ناشناس۵۸۱۴۷۸۱۴:۵۳:۱۹ ۱۳۹۷/۷/۱۴
چرا پروژه ناامید کردن ملت ایران، در حال شکست خوردن است؟ خود نویسنده بریده و خودش هم دوخته!؟ حتما مردم با دلار 14000 تومانی خیلی خوشحال و امیدوار هستند چون ارزش پولشان نسبت به دلار 3700 تومانی پارسال فقط 378 درصد کاهش داشته!
ناشناس۵۸۱۹۷۷۲۱:۰۰:۰۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
توی چی؟
ناشناس۵۸۱۸۵۷۱۹:۰۹:۲۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
نیست بقیه نامزدها بیگیتس بودن !!
ناشناس۵۸۳۴۹۷۱۶:۲۵:۰۱ ۱۳۹۷/۷/۱۵
سلام تفاوت بین 2 و 12 خیلیه. 20 نبود حداقل 12 بنظر بودن
ناشناس۵۸۴۳۱۱۰۸:۵۶:۵۳ ۱۳۹۷/۷/۱۶
بقیه هرچی بودن پروژه نا امید کردن دنبال نمی کردن
ناشناس۵۸۱۳۹۰۱۴:۱۴:۰۰ ۱۳۹۷/۷/۱۴
من در مدرسه غیر انتفاعی درس میدم با ماهی ۸۰۰تومن.جیبم پر نیست،ناامیدم نیستن.اون کسایی که نا امیدن همونایی هستند که به امید کدخدا رای دادن.
ناشناس۵۸۱۴۱۹۱۴:۲۶:۵۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
خدا میدونه کی راست میگه .
ناشناس۵۸۱۴۳۵۱۴:۳۵:۲۹ ۱۳۹۷/۷/۱۴
زنده باد. خدا بهتون برکت بده انشاالله هموطن عزیزم.
ناشناس۵۸۱۵۱۳۱۵:۱۳:۳۸ ۱۳۹۷/۷/۱۴
آفرین ۵۸۱۳۹۰ بابت این آزادگی به شما تبریک می گویم واقعا روحیه گرفتم
ناشناس۵۸۱۵۴۴۱۵:۲۷:۴۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
شما 800 تومن هم زیاده بهت میدن
مهدی امینی۵۸۱۴۰۴۱۴:۲۰:۲۴ ۱۳۹۷/۷/۱۴
کدوم سقوط دلار ؟! مگه میزارند دلار سقوط کنه ! دلتون خوشه ها!!
ناشناس۵۸۱۹۷۵۲۰:۵۷:۴۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
شما به روحانی رای دادید جیب ما پر پوله!!!!!!!
ناشناس۵۸۱۲۹۲۱۳:۳۲:۵۷ ۱۳۹۷/۷/۱۴
این تحلیل یک طرفه و غیر قابل قبول بود آیا نویسنده محترم از حال و روز جوانان بیکار و ازدواج نکرده که مانند بمب ساعتی هست خیر ندارد؟آیا در ده سال گذشته روند بهبودی در شاخص های اجتماعی مشاهده شده است تا امید به آینده داشت؟کاش بجای تحلیل هایی که تماما بر اساس غرب ستیزی غیر منطقی است به اوضاع درونی توجه نمود!
ناشناس۵۸۱۳۰۳۱۳:۳۷:۱۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
شکست نخورده ، اطرافیانم که می شناسم تقریبا 90% در حال مهاجرت هستند افرادی که دارند مهاجرت می کنند از گروه متخصص هستند تا نیروی کار تا چند سال آینده با بحران نیروی کارآمد هم مواجه می شیم
ناشناس۵۸۲۰۸۰۲۳:۱۸:۴۸ ۱۳۹۷/۷/۱۴
دقیقا. من خودم هیچوقت به گزینه مهاجرت فکر نمیکردم. اما الان تنها گزینه ای هست که دارم.
ناشناس۵۸۱۳۰۸۱۳:۳۹:۱۳ ۱۳۹۷/۷/۱۴
رسانه های ضد انقلاب خارجی با همکاری شبکه همکار داخلی خود ، ملت رو ناامید می کنن و برای حل ان هم نسخه مذاکراتی می پیچن..
ناشناس۵۸۱۳۱۴۱۳:۴۳:۲۵ ۱۳۹۷/۷/۱۴
ما داریم توی بهشت زندگی می کنیم فقط باور نمیکنیم
ناشناس۵۸۱۳۴۲۱۳:۵۳:۴۴ ۱۳۹۷/۷/۱۴
واقعا با این تحلیل ها به این نتیجه رسیدید که مردم امیدوار هستند؟! آیا شما در ایران و میان مردم زندگی میکنید؟؟
ناشناس۵۸۱۳۵۸۱۴:۰۱:۱۷ ۱۳۹۷/۷/۱۴
یه رفراندوم اینترنتی آزاد بگذارید و از مردم نظرخواهی کنید .بیخود از طرف مردم صحبت نکنید
سحر خانوم۵۸۱۳۶۹۱۴:۰۵:۴۹ ۱۳۹۷/۷/۱۴
حوصله مونو سر بردید دیگه.... بزارید زندگی مونو بکنیم ....چشماتونم باز کنید حقایق مردم رو ببینید...با قلم زدن حقیقت تغییر نمیکنه
ناشناس۵۸۱۳۷۶۱۴:۰۸:۲۶ ۱۳۹۷/۷/۱۴
جیب ما مثل جیب شمار نیست که دلار 15 تومن را نرمال بدانیم دلار 4 تومن هم برا ما سخت بود
ناشناس۵۸۱۳۸۴۱۴:۱۲:۰۳ ۱۳۹۷/۷/۱۴
اگر fatf تصویب نشود این پروژه به پیروزی نهایی خواهد رسید!
ناشناس۵۸۱۳۸۵۱۴:۱۲:۱۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
پروژه ؟ آره دلتون اینجوری خوش کنید تا به وقتش !
ناشناس۵۸۱۴۰۶۱۴:۲۱:۰۱ ۱۳۹۷/۷/۱۴
اینکه یک شبه پس انداز های یک عمر مردم بخار شد و رفت و ارزشش نصف شد جای امیدی را باقی می گذارد. خیلی ها می خواستند خانه بخرند که دیگر نمی توانند. خیلی ها می خواستند عروسی بگیرند دیگر نمی توانند. خیلی ها می خواستند جهیزیه بخرند دیگر نمی توانند. امیدی هم مگر مانده؟ به چی باید امیدوار بود؟ ملت در بن بست گرفتار شده!
ناشناس۵۸۱۴۰۷۱۴:۲۱:۰۹ ۱۳۹۷/۷/۱۴
انفاقا ملت ایران خیلی امیدوارند امبدوارند که یه احتلاس های بزرگ مثل صندوق ذخیره کم بشه سکه ثامن برگرده این همه اختلاس کمتر بشه فقر و بیکاری کمتر بشه
ناشناس۵۸۱۴۲۰۱۴:۲۸:۲۴ ۱۳۹۷/۷/۱۴
شعارها و آورزوهای خیلی قشنگی توسط نویسنده بیان شده ولی حیف که همش خیال بافیه !!!!
علی۵۸۱۴۲۱۱۴:۳۰:۰۸ ۱۳۹۷/۷/۱۴
خدا کنه همه مثل شما وضعشون خوب بود و یا خوش خیال بودند . ولی واقعیتهای زندگی و مواجه شدن با گرانی ها و فقر و فساد گسترده و هزار بدبختی های دیگر قابل چشم پوشی نیست . با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمیشود .
ناشناس۵۸۱۴۶۳۱۴:۴۶:۰۳ ۱۳۹۷/۷/۱۴
احسنت. حرف حساب زدید
مهرداد۵۸۱۴۷۷۱۴:۵۲:۳۰ ۱۳۹۷/۷/۱۴
دلار بکنید مثل قبل ۳۵۰۰ خوشحال می شویم ، اگه ارزش دلار رو بکنید به ۷ تومان یکم قبلتر دیگه خیلی خوشحال می شیم و من تا ابد مخلص شما هم هستم ، ولی اگه بتونید این کار رو بکنید ، تقویت پول ملی که بزرگترین خدمت به کشور و بزرگترین ضربه به آمریکاست ولی آیا تواناییش رو دارید یا فقط حرف می زنید.
ناشناس۵۸۱۴۸۲۱۴:۵۴:۴۶ ۱۳۹۷/۷/۱۴
اولا در اینکه روسیه بلاخره به ایران خیانت خواهد کرد شک نکنید . دوما چی شد آن شعار نه شرقی و نه غربی؟ چرا باید بعد از چهار دهه دلمون به روسیه خوش باشه
ناشناس۵۸۱۴۹۸۱۵:۰۰:۵۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
.. مشکل ما بردن نیرو و هزینه در سوریه نیست . مشکل ما در داخل و فساد و اختلاصی است که مانند موریانه باورهای مردم را از بین برده .
ناشناس۵۸۱۵۰۹۱۵:۰۸:۳۷ ۱۳۹۷/۷/۱۴
مردم بیش از نا امیدی از دست امثال شما عصبانی هستند که حقیقت را منکر میشوید و عملا دیگر سخنگوی ایشان نیستید و با تبلیغ همه چیز خوبست مدافع منافع اقلیتی شده اید که به یک ملیارد میگویند یک تومن .
ناشناس۵۸۱۵۲۴۱۵:۱۷:۴۹ ۱۳۹۷/۷/۱۴
فقط کاسبان تحریم نا امید نیستن
ناشناس۵۸۱۵۵۷۱۵:۳۵:۵۸ ۱۳۹۷/۷/۱۴
همیشه سرمان را زیر برف کرده ایم همیشه هم حلوا حلوا گفته ایم به خیال مان که با حلوا حلوا گفته نمان دهانمان شیرین می شود !!!
ناشناس۵۸۱۵۷۳۱۵:۴۶:۰۹ ۱۳۹۷/۷/۱۴
جونورای ضد انقلاب دارن زورشون می زنند و تمام ابزارشون اثر گذاری روی افکار مردمه شما کافیه کامنتها و لایک هارو کمی تحلیل کنی می بینی که بیچاره ها به ته خط رسیدن
ناشناس۵۸۷۳۱۹۰۱:۵۰:۴۳ ۱۳۹۷/۷/۱۸
الان از 92نفر 9نفر بهت مثبت دادن 83تا منفی یعنی این همه اسراییلی نفوذ کردن
شهر سکوت۵۸۱۵۹۱۱۵:۵۳:۵۱ ۱۳۹۷/۷/۱۴
سوریه .. اسرائیل..روسیه .. یمن .. لبنان..فلسطین .. اینا شده دغدغه ملت ایران بنظر نویسنده محترم !! نویسنده جان شما هم با این چند سطر خواستی مردم رو امیدوار کنی به اینده کشور ولی واقعا واقعیت چیز دیگه ایه!! مردم با این چیزها امیدوار نمیشن چون با پوست و گوشتشون دارن بدبختی رو حس میکنن
ناشناس۵۸۱۶۶۱۱۶:۳۶:۴۱ ۱۳۹۷/۷/۱۴
تا وقتی همه چیز.را نقشه دشمنان میبینید حال و روزمان همین است
ناشناس۵۸۱۶۷۳۱۶:۴۱:۵۴ ۱۳۹۷/۷/۱۴
اصلا شما اول امید رو معنی کن بعد برو بین مردم بگو چقدر به زندگی امید دارن امار کوچ از کشور کویای همچی هست
سام باهار۵۸۱۷۱۷۱۷:۱۰:۵۱ ۱۳۹۷/۷/۱۴
الان اکثریت مردم از وضعیت اقتصادی ناراضی اند و این یک واقعیت غیر قابل انکار است.... در واقع بخاطر کم کاری و یا ناتوانی مجلس و دولت و...مردم تو این یک دهه جز پریشانی و اشفتگی ندیدند..
ناشناس۵۸۱۷۳۶۱۷:۲۹:۴۶ ۱۳۹۷/۷/۱۴
شما در ایران زندگی می کنید؟ اجناس 3 برابر شدن ایا این امیده؟ پروژه نامید سازی دیگه چیه؟ یعنی دلار بالا بره مردم باید خوشحال باشن؟
رضا۵۸۴۲۹۴۰۸:۴۵:۵۲ ۱۳۹۷/۷/۱۶
شما از هر موضوعی که خوشحال نباشی یعنی کلا نا امید میشی ؟ بحث خوشحالی و ناراحتی و امید و نا امیدی دو بحث متفاوته
ناشناس۵۸۱۷۸۳۱۸:۰۲:۵۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
وقتی دلار شد ۱۴ تومن من که خیلی امیدوار شدم
ناشناس۵۸۱۷۹۸۱۸:۱۶:۴۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
وقتی هنوز تحریمهای اصلی نفتی و بانکی شروع نشده، چطور میتوان با این حد از ساده لوحی و خوش بینی نسبت به بی نتیجه بودن آن اظهار نظر کرد؟
ناشناس۵۸۱۸۴۲۱۸:۵۶:۱۳ ۱۳۹۷/۷/۱۴
مسکن و اجناس گران شده را دولت چه می کند؟ البته ترامپ هم رفتنی است.
ناشناس۵۸۳۸۹۵۲۱:۱۱:۳۴ ۱۳۹۷/۷/۱۵
من که امیدم بعد از خدا به ترامپ است
ناشناس۵۸۵۶۹۱۲۰:۲۴:۰۶ ۱۳۹۷/۷/۱۶
با این بلایی که دولت سر مردم آورده اتفاقا داره قدرتمند میشه

پربحث‌های امروز

 1. توهین نماینده سراوان در مجلس به یک کارمند  

 2. اولین واکنش نماینده‌ مجلس به انتشار فیلم توهین‌اش به یک کارمند

 3. جشن مختلط طراحان یک مسجد جنجالی!   

 4. درباره کلیپ منتشر شده نماینده سراوان و چند نکته

 5. چرا روحانی زبان گفت‌وگو با آمریکا را ترک کرد؟

 6. استیضاح وزیر اقتصاد به علت توهین کارمند گمرک کلید خورد!

 7. عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده‌ای که به کارمند گمرک توهین کرد!

 8. تحلیل جالب علی علیزاده از برخورد نماینده سراوان با کارمند گمرک

 9. پیشنهاد نمایندگان به خودروسازها درباره قیمت خودرو

 10. واکنش کاربران توییتر به فیلم منتشر شده از نماینده سراوان/ عذرخواهی عجیب از ترس استیضاح/ هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان کجاست؟

 11. متروسواری معصومه ابتکار در سه‌شنبه بدون خودرو  

 12. جهانگیری: بخش‌های مهم اقتصادی مورد تهاجم دشمن است/ آمریکا می‌خواهد مردم با تنگنا رو به رو شوند

 13. پیوند ترامپ با مغزهای کوچک زنگ زده

 14. ایرانی‌ها خانه‌هایشان در گرجستان را به حراج گذاشتند

 15. مجمع عمومی سازمان ملل ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرد

 16. توضیح دژپسند در گفت‌وگو با الف در مورد عذرخواهی از نماینده سراوان

 17. گزافه‌گویی برایان هوک علیه ایران در گفتوگو با صدای آمریکا

 18. خرازی: اروپا تعهداتش را اجرا نکند متضرر می‌شود

 19. داستان اقتصاد و احتکار

 20. شروط نمایندگان اصفهان برای پس گرفتن استعفا

 21. تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز بازداشت شدند

 22. سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: رفتار نماینده سراوان با کارمند گمرک را بررسی می‌کنیم

 23. بررسی حواشی روز گذشته نماینده سراوان در جلسه غیر علنی مجلس

 24. یک مقام مسئول: ممکن است مرغ ۱۴ هزار تومان هم فروش رود ولی قیمت مصوب ۹۸۰۰ تومان است

 25. وزیر صنعت: خودروسازان در 8 ماه اخیر مشکل فروش داشته‌اند

پربحث‌های دیروز

 1. دولت زیر بار فرمول خودروسازان رفت؛ خودرو گران شد/ حواله کاهش قیمت به آینده‌ای نامعلوم/ پراید ۳۳میلیون و ۷۰۰ هزار تومان؟

 2. واکنش وزیر صنعت به انتصاب داماد رئیس‌جمهور؛ هرکس سوابق داماد روحانی را دید، تبریک گفت

 3. داماد روحانی استعفا کرد + متن استعفا

 4. اولین تصویر داماد حسن روحانی در سمت جدیدش  

 5. توضیحات سید احمد خاتمی درباره انتصاب دامادش در دولت روحانی + عکس

 6. سرانجام قیمت بنزین و سناریوهای مختلف برای آن

 7. تصمیم جدید نمایندگان مستعفی استان اصفهان

 8. تصویری از بچه‌های پایگاه بسیج شانزه‌لیزه  

 9. محسن رضایی: فشارهای اقتصادی آخرین تست دشمن است/ جمهوری اسلامی متعلق به ملت است

 10. ادعای نتانیاهو: جاسوسان اسراییلی به صورت عادی به ایران می‌روند!

 11. احمد توکلی خطاب به وزیر اقتصاد: جلوی خصوصی سازی خسارت بار آلومینیوم المهدی را بگیرید

 12. پاسخ جالب ظریف به سوال مجری درباره دخالت ایران در منطقه   

 13. «سردار مریم» تنها زن سردار ایرانی + عکس

 14. شکاف بین اصلاح طلبان بخاطر واعظی و لاریجانی/ حاشیه ماجرای دامادها/ کنایه جلیلی به روحانی و ظریف/ وقتی ناطق نوری آیت الله می شود

 15. سقوط قیمت‌ها به خودرو رسید/ قیمت خودروهای داخلی در بازار + جدول

 16. آملی لاریجانی: بی‌تدبیری‌ها موجب افزایش نرخ ارز شد/ نرخ ارز سیر نزولی دارد، اما برخی همچنان گرانفروشی می‌کنند/ دست اخلال گران اقتصادی را قطع خواهیم کرد

 17. واکنش محمود صادقی به خبر انتصاب داماد روحانی  

 18. جانبازان ۵۰ درصد از ممنوعیت به‌کارگیری بازنشسته‌ها مستثنی شدند

 19. نتانیاهو: ماموران ما داخل ایران هستند!

 20. سلیمی‌نمین: آمریکا برای ایران در سال۹۸ برنامه‌ریزی کرده است/ مشکلات ارزی و اقتصادی قابل تدبیر است/ فریب وعده و وعیدهای دشمنان را نخورید

 21. احضار وزیر صنعت به فراکسیون امید بابت انتصاب‌های اخیر/ اگر نمایندگان مجلس واقعا نماینده ملت باشند، استیضاح وزیر صنعت را باید در برنامه قرار دهند

 22. ارز 4200 تومانی  از کجا آمد؟

 23. «روحانی» و «احمد خاتمی» نسبت به انتصاب دامادهایشان اعلام برائت کنند  

 24. هاشمی‌طبا: اصلاح‌طلبان در انتخابات بعدی رای ندارند/ دولت روحانی به دنبال "لیبرالیسم کاذب" است

 25. وزیرصنعت: افزایش تولید، مشکلات خودرو را حل می‌کند

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 3. دولت زیر بار فرمول خودروسازان رفت؛ خودرو گران شد/ حواله کاهش قیمت به آینده‌ای نامعلوم/ پراید ۳۳میلیون و ۷۰۰ هزار تومان؟

 4. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 5. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 6. واکنش وزیر صنعت به انتصاب داماد رئیس‌جمهور؛ هرکس سوابق داماد روحانی را دید، تبریک گفت

 7. داماد روحانی استعفا کرد + متن استعفا

 8. اولین تصویر داماد حسن روحانی در سمت جدیدش  

 9. توهین نماینده سراوان در مجلس به یک کارمند  

 10. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 11. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 12. توضیحات سید احمد خاتمی درباره انتصاب دامادش در دولت روحانی + عکس

 13. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 14. اولین واکنش نماینده‌ مجلس به انتشار فیلم توهین‌اش به یک کارمند

 15. جشن مختلط طراحان یک مسجد جنجالی!   

 16. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 17. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 18. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 19. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 20. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 21. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 22. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 23. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 24. سرانجام قیمت بنزین و سناریوهای مختلف برای آن

 25. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

پربحث‌های امروز

 1. اولین واکنش نماینده‌ مجلس به انتشار فیلم توهین‌اش به یک کارمند

 2. درباره کلیپ منتشر شده نماینده سراوان و چند نکته

 3. استیضاح وزیر اقتصاد به علت توهین کارمند گمرک کلید خورد!

 4. عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده‌ای که به کارمند گمرک توهین کرد!

 5. تحلیل جالب علی علیزاده از برخورد نماینده سراوان با کارمند گمرک

 6. جهانگیری: بخش‌های مهم اقتصادی مورد تهاجم دشمن است/ آمریکا می‌خواهد مردم با تنگنا رو به رو شوند

 7. پیوند ترامپ با مغزهای کوچک زنگ زده

 8. شروط نمایندگان اصفهان برای پس گرفتن استعفا

 9. سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: رفتار نماینده سراوان با کارمند گمرک را بررسی می‌کنیم

 10. بررسی حواشی روز گذشته نماینده سراوان در جلسه غیر علنی مجلس

 11. دلیل مشاجره نماینده مجلس با کارمند گمرک

 12. جلالی در سوال از وزیر اطلاعات: اسناد آقای ظریف درباره پولشویی کجاست؟

 13. عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده سراوان و فهم او از انقلاب  

 14. پول براندازی بعد از پول دختربازی!/ واکنش گسترده کاربران توئیتر به سخنان جدید رضا پهلوی

 15. این پرونده را ظریف و روحانی قضاوت کنند

 16. دادستان تهران: اتمام تحقیقات از خاتمی/خودروسازان حق ندارند بهانه بیاورند

 17. دیده‌بان شفافیت و عدالت: انتصاب بازرس سابق وزارت نفت در مقام مدیرکل بازرسی مصداق فاحش درب‌های چرخان است

 18. برگزاری نشست آستانه برای حل بحران سوریه با حضور ظریف

 19. بررسی حادثه تروریستی چابهار در کمیسیون امنیت ملی

 20. انتصاب دبیر هیات عالی گزینش کشور

 21. آخرین خبر از مرزبانان ایرانی ربوده شده

 22. نماینده‌ای که از ۵۰ درصد حقوق ماهیانه‌‌‌اش گذشت

 23. وزیر اطلاعات: اعطای ۲۵۰۰ گرین‌کارت به مقامات صحت ندارد

 24. نشست هیات نظارت با شورای نگهبان برای ادعاهای صادقی درباره‌ تایید صلاحیت‌ها

 25. رهبر انقلاب: نباید دنبال ریاست بدویم

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش وزیر صنعت به انتصاب داماد رئیس‌جمهور؛ هرکس سوابق داماد روحانی را دید، تبریک گفت

 2. داماد روحانی استعفا کرد + متن استعفا

 3. اولین تصویر داماد حسن روحانی در سمت جدیدش  

 4. توضیحات سید احمد خاتمی درباره انتصاب دامادش در دولت روحانی + عکس

 5. تصمیم جدید نمایندگان مستعفی استان اصفهان

 6. محسن رضایی: فشارهای اقتصادی آخرین تست دشمن است/ جمهوری اسلامی متعلق به ملت است

 7. «سردار مریم» تنها زن سردار ایرانی + عکس

 8. شکاف بین اصلاح طلبان بخاطر واعظی و لاریجانی/ حاشیه ماجرای دامادها/ کنایه جلیلی به روحانی و ظریف/ وقتی ناطق نوری آیت الله می شود

 9. واکنش محمود صادقی به خبر انتصاب داماد روحانی  

 10. جانبازان ۵۰ درصد از ممنوعیت به‌کارگیری بازنشسته‌ها مستثنی شدند

 11. سلیمی‌نمین: آمریکا برای ایران در سال۹۸ برنامه‌ریزی کرده است/ مشکلات ارزی و اقتصادی قابل تدبیر است/ فریب وعده و وعیدهای دشمنان را نخورید

 12. احضار وزیر صنعت به فراکسیون امید بابت انتصاب‌های اخیر/ اگر نمایندگان مجلس واقعا نماینده ملت باشند، استیضاح وزیر صنعت را باید در برنامه قرار دهند

 13. «روحانی» و «احمد خاتمی» نسبت به انتصاب دامادهایشان اعلام برائت کنند  

 14. هاشمی‌طبا: اصلاح‌طلبان در انتخابات بعدی رای ندارند/ دولت روحانی به دنبال "لیبرالیسم کاذب" است

 15. ابوترابی فرد: مسائل کشور جز با اجماع حل نمی‌شود/اگر اجماع داخلی وجود داشت برجام به سهولت پیش می‌رفت

 16. ایران به سراغ ساخت زیردریایی‌ ۳۲۰۰ تُنی می‌رود + جزئیات و عکس

 17. سهیلا جلودارزاده: آقای روحانی اعصاب ندارد/ عملکرد روحانی در برخی موارد باعث فقیرتر شدن مردم شد

 18. آشنا: برجام بعد از خروج آمریکا آسیب دیده است

 19. درخواست زیباکلام از اصلاح‌طلبان: روحانی را تحت فشار بگذارید

 20. طلاق دختر نماینده مجلس به خاطر هدف شوم داماد  

 21. کمال خرازی: انتظار است اروپا در موضوع سازوکار مالی گام‌های عملی بردارد

 22. بازرگانی اصلاح‌طلبان از نام «مهندس بازرگان»

 23. یادداشت حسین شریعتمداری/ بعد از فروش پس گرفته نمی‌شود

 24. استعفای صوری یا واقعی؟ جلسه لاریجانی با 19 نماینده مستعفی اصفهان

 25. نامه اعتراضی کمیسیون امنیت‌ملی به دولت درباره بودجه دفاعی سال آینده

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 3. واکنش وزیر صنعت به انتصاب داماد رئیس‌جمهور؛ هرکس سوابق داماد روحانی را دید، تبریک گفت

 4. داماد روحانی استعفا کرد + متن استعفا

 5. اولین تصویر داماد حسن روحانی در سمت جدیدش  

 6. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 7. توضیحات سید احمد خاتمی درباره انتصاب دامادش در دولت روحانی + عکس

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. اولین واکنش نماینده‌ مجلس به انتشار فیلم توهین‌اش به یک کارمند

 10. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 11. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 12. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 13. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 14. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 15. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 16. درباره کلیپ منتشر شده نماینده سراوان و چند نکته

 17. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 18. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 19. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 20. استیضاح وزیر اقتصاد به علت توهین کارمند گمرک کلید خورد!

 21. تصمیم جدید نمایندگان مستعفی استان اصفهان

 22. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 23. عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده‌ای که به کارمند گمرک توهین کرد!

 24. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 25. افزایش شکاف بین اصلاح طلبان و اعتدالی ها/ تعارض منافع؛ این بار در سازمان محیط زیست/ حاشیه‌های ادامه‌دار انتصاب داماد رئیس‌جمهور

آخرین عناوین