چرا پروژه ناامید کردن ملت ایران، در حال شکست خوردن است؟

حسین رجایی،   3970714118 ۴۹ نظر، ۲۲ در صف انتشار و ۲۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
 چرا پروژه ناامید کردن ملت ایران، در حال شکست خوردن است؟

پروژه ناامید کردن ملت ایران در طول یکسال اخیر را احتمالا بتوان اینگونه در چند سرفصل اصلی خلاصه کرد:

۱- اینکه علی رغم صرف هزینه های زیاد!!، روسیه بزودی ایران را از سوریه بیرون می‌اندازد.

۲- روسیه بلاخره به ایران خیانت می‌کند.

۳- مردم و مسئولان عراق از ما متنفرند.

۴- ترامپ و دولتش، برخلاف ظاهرشان، خیلی هم هوشمندانه و مدبرانه، سیاست های آمریکا به ویژه تقابل با ایران را به پیش می برند.

۵- و در نهایت اینکه شرایط اقتصادی ایران بزودی همانند ونزوئلا می شود.

انکار نمی‌توان کرد که تا همین چندی پیش، بخشی از جامعه و بعضاً حتی مسئولان و مشهوران، تسلیم این نوع عملیات روانی دشمن شده بودند و تصویری تیره و تار از آینده به دیگران منتقل می کردند. حتی شرایط به گونه‌ای بود که برخی از افراد برجسته، ضمایر ماضی را در عباراتی چون "دیدید که بلاخره ما را از سوریه بیرون انداختند!!"، بکار می بردند.

اثبات واهی بودن گزاره‌های یاد شده البته فرآیند بسیار سخت و پیچیده‌ای را نمی‌طلبید. تنها مدت کوتاهی صبر لازم بود تا با ظهور نشانه‌های بطلان ادعاهای یاد شده، حیله‌های تبلیغاتی رسانه‌های مغرض و معاند آشکار شود و پروژه نابود کردن ایران به دست خود ایرانیان شکست بخورد. نشانه‌های یاد شده به این ترتیب ظهور کردند:

۱- در سوریه به جای اخراج ما به دست روسیه، آنچه عملا اتفاق افتاد این بود:

الف) بخش جنوبی سوریه یعنی قسمت‌های هم مرز با اسراییل و اردن که اعتراضات ۷سال پیش از آنجا آغاز شده بود، کاملا آزاد شد و تحت کنترل دولت سوریه قرار گرفت.

ب) با آزادی بخش جنوبی، فرآیند آزادسازی آخرین منطقه تحت اشغال تروریست‌ها در شمال سوریه کلید خورد.

ج) در نتیجه حماقت اسراییل، روسیه بهانه لازم را برای واگذاری سامانه S ۳۰۰ به دولت سوریه پیدا کرد و ماه عسل ۷۰ ساله! صهیونیست‌ها در آسمان‌های لبنان و سوریه به پایان رسید.

واضح است که همه آنچه اشاره شد، در حقیقت شرایط را برای ایران و جبهه مقاومت سهل‌تر کرده است و نه سخت‌تر. آن هم در شرایطی که با اعلام هزینه‌های دو طرف جنگ در سوریه توسط مقامات آمریکایی و اسراییلی، مشخص شد جمهوری اسلامی با صرف یک بیستم تا یک سی ام هزینه رقبایش، توانسته بر آن‌ها پیروز شود.

مسئله مهم‌تر این است که اساساً نه روسیه و نه هیچ کشوری در در جایگاهی نیستند که بخواهند برای ما در سوریه تعیین تکلیف کنند. بلکه این ایران بود که فرصت ایفای نقش در بحران سوریه را به دولت روسیه داد، و نه بالعکس. بزرگ کردن نقش روسیه در این داستان، تنها برای تحت الشعاع قرار دادن پیروزی بزرگ جبهه مقاومت در نابودی داعش و آزادسازی سوریه انجام می شود تا این پیروزی جهانی، اسباب رشد اعتماد به نفس ملی در بین ایرانیان نگردد.

۲- بطلان گزاره دوم نیز در توضیحات مربوط به گزاره اول و همچنین در حمایت‌های سیاسی و اقتصادی روسیه از ایران پس از خروج آمریکا از برجام، مشخص است. البته که باید هوشیار بود و نباید به هیچ دولتی اعتماد کامل کرد. اما باید توجه داشت که هنر جنگ روانی دشمن این است که از قوانین درست خودمان علیه خودمان استفاده کند. همواره و در طول تاریخ این نکته مهمی بوده است که هرگاه دشمن، عمر و عاص گونه اصول بنیادی شما را بر سر نیزه می کند (مصرّانه به شما یادآور می شود)، بی‌شک خدعه و فریبی در کار است. همچنانکه این روزها شعار "عدل علی" از سوی بی بی سی و من و تو به گوش می رسد!!

نکته دیگر آنکه بالا بردن انتظارات از روسیه نیز، افتادن در همین دام است. روسیه برای ما حزب الله و حشدالشعبی نیست که صحبت از ارزش های مشترک و فداکاری بین ما باشد. تنها اشتراک منافع است که ایران و روسیه را در کنار هم قرار داده است. فرصتی که باید غنیمت شمرد، حتی اگر کوتاه مدت باشد.

۳- آتش زدن کنسولگری ایران در بصره، چاهی بود که چاه کنان آمریکایی و سعودی آن، خود درونش افتادند. این حقه تند و شتاب زده، پرده از دیگر سیاست‌های زیرکانه آن‌ها (همانند تحریک حس ناموس پرستی و غیرت مردم دو کشور، اختلاف افکنی بر سر مسئله انتقال آب، برق و ...) برداشت. در نتیجه، اعتراضات در بصره فروکش کرد و سیاستمداران عراقی تحت فشار ملت خود مجبور شدند، روند استقرار دولت و مجلس جدید را سرعت ببخشند. دولت و مجلسی که علی رغم همه تبلیغات منفی انجام شده، بار دیگر در اختیار دوستان و متحدان جمهوری اسلامی قرار گرفت.

۴- جالب و تفکر برانگیز است، همان جبهه رسانه‌ای که در غرب، تصویر یک دیوانه از ترامپ را برمی‌سازد و به خورد مخاطبانش می‌دهد، در ایران از ترامپ یک قهرمان تیزهوش ساخته که با سیاست‌های جدیدش، ابرقدرت خسته را دوباره متحول و قدرتمند کرده است. ابرقدرتی که با احیای دوباره خویش، می‌تواند براحتی ایران را ببلعد!! این تصویر که داشت در ایران فراگیر می شد، این روزها البته طرفدارانش را به تدریج از دست می دهد.

چگونه می توان به هوشمندی چنین دولتی باور داشت، وقتی از درونش یک دولت دیگر متولد شده تا در برابر سیاست‌های مخرب ترامپ مقاومت کند و وقتی مقامات ارشدش در روزنامه نیویورک تایمز علیه رئیس جمهور مقاله می نویسند!؟ و البته مشکلات داخلی فراوان دیگری که رئیس جمهور آمریکا در خاک کشورش با آن ها دست به گریبان است.

در سطح سیاست خارجی نیز، اعلام اروپا مبنی بر ایجاد یک کانال مالی برای تجارت با ایران، صدور رای دادگاه لاهه به نفع ایران، تنها ماندن آمریکا در قضیه فلسطین، تداوم تقبیح جهانی آمریکا به دلیل خروج از تعهدات بین المللی اش، مقاومت چین و اروپا در برابر زیاده خواهی های تجاری ترامپ و ... است که تصویر یک ترامپ باهوش را مخدوش میسازد. در ورای همه این ها، نگارنده معتقدم، ظرفیت ترامپ و تیم اش برای زمین زدن ایالات متحده، بیش از اینست. اکنون زمانی است که حقیقت متفاوت دولت ترامپ در پشت رشد برخی از شاخص های اقتصادی آمریکا، پنهان شده است.

۵- سخن گفتن از بطلان گزاره پنجم، البته کمی دشوارتر از موارد قبلی است. به این دلیل که نقطه ضعف و میدان اصلی نبرد ما با دشمنان، حوزه اقتصاد است. در این میدان، آمریکا و متحدانش کار آسان تر و امید به موفقیت بیشتری دارند زیرا از سوی سه نیروی کمکی پشتیبانی می شوند: نفوذی ها، سودجویان و سر آخر مسئولان بیخیال و بی تدبیر. تلاقی این سه را به عنوان مثال در بازار ارز به خوبی می توان مشاهده کرد و البته در قصه پوشک و خودرو و ... . حتی هم اکنون که با سقوط ناگهانی دلار، امیدها به شکست نقشه دشمن زیاد شده است می توان دید که چگونه نفوذی ها، دلالان سودجو را سازماندهی کرده و فضای رسانه ای را برای حفظ قیمت دلار مهیا می کنند.

البته فراموش نمی‌کنیم نقش مسئولان بی‌تدبیری که با سیاست‌های غلط خود شرایط هدر رفت ۶۲ تن طلا و ۲۰ میلیارد دلار از ذخایر کشور را فراهم کردند. ثروت‌هایی که برخی از سودجویان به مدد آن، کالاهای وارداتی خود را به دو برابر قیمت فروختند و برخی دیگر، آن را خرج خوشگذرانی ها خود در تایلند یا خرید خانه در ترکیه نمودند.

به هر روی با گذر از تابستان به اصطلاح داغ ترامپ و خالی شدن چنته وی از حربه های جدید، به نظر می رسد این رویای ۴۰ ساله آمریکا بار دیگر رو به زوال است. سقوط قیمت دلار نشان داد حتی دلالان و سوداگران نیز دیگر به ۱۳ آبان و گران تر شدن مال التجاره شان دل نبسته اند. 13 آبانی که همیشه روز شکست آمریکا بوده است و نه پیروزی آن.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۸۱۲۷۵۱۳:۲۲:۱۵ ۱۳۹۷/۷/۱۴
مردم ناامید هستن . شما زیاد خوشحالی چون جیبتون پر شده
ناشناس۵۸۱۳۴۶۱۳:۵۴:۴۸ ۱۳۹۷/۷/۱۴
اون زمان که « تکرار» می کردین که خیلی خوشحال بودین!!
ناشناس۵۸۱۴۷۸۱۴:۵۳:۱۹ ۱۳۹۷/۷/۱۴
چرا پروژه ناامید کردن ملت ایران، در حال شکست خوردن است؟ خود نویسنده بریده و خودش هم دوخته!؟ حتما مردم با دلار 14000 تومانی خیلی خوشحال و امیدوار هستند چون ارزش پولشان نسبت به دلار 3700 تومانی پارسال فقط 378 درصد کاهش داشته!
ناشناس۵۸۱۹۷۷۲۱:۰۰:۰۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
توی چی؟
ناشناس۵۸۱۸۵۷۱۹:۰۹:۲۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
نیست بقیه نامزدها بیگیتس بودن !!
ناشناس۵۸۳۴۹۷۱۶:۲۵:۰۱ ۱۳۹۷/۷/۱۵
سلام تفاوت بین 2 و 12 خیلیه. 20 نبود حداقل 12 بنظر بودن
ناشناس۵۸۴۳۱۱۰۸:۵۶:۵۳ ۱۳۹۷/۷/۱۶
بقیه هرچی بودن پروژه نا امید کردن دنبال نمی کردن
ناشناس۵۸۱۳۹۰۱۴:۱۴:۰۰ ۱۳۹۷/۷/۱۴
من در مدرسه غیر انتفاعی درس میدم با ماهی ۸۰۰تومن.جیبم پر نیست،ناامیدم نیستن.اون کسایی که نا امیدن همونایی هستند که به امید کدخدا رای دادن.
ناشناس۵۸۱۴۱۹۱۴:۲۶:۵۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
خدا میدونه کی راست میگه .
ناشناس۵۸۱۴۳۵۱۴:۳۵:۲۹ ۱۳۹۷/۷/۱۴
زنده باد. خدا بهتون برکت بده انشاالله هموطن عزیزم.
ناشناس۵۸۱۵۱۳۱۵:۱۳:۳۸ ۱۳۹۷/۷/۱۴
آفرین ۵۸۱۳۹۰ بابت این آزادگی به شما تبریک می گویم واقعا روحیه گرفتم
ناشناس۵۸۱۵۴۴۱۵:۲۷:۴۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
شما 800 تومن هم زیاده بهت میدن
مهدی امینی۵۸۱۴۰۴۱۴:۲۰:۲۴ ۱۳۹۷/۷/۱۴
کدوم سقوط دلار ؟! مگه میزارند دلار سقوط کنه ! دلتون خوشه ها!!
ناشناس۵۸۱۹۷۵۲۰:۵۷:۴۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
شما به روحانی رای دادید جیب ما پر پوله!!!!!!!
ناشناس۵۸۱۲۹۲۱۳:۳۲:۵۷ ۱۳۹۷/۷/۱۴
این تحلیل یک طرفه و غیر قابل قبول بود آیا نویسنده محترم از حال و روز جوانان بیکار و ازدواج نکرده که مانند بمب ساعتی هست خیر ندارد؟آیا در ده سال گذشته روند بهبودی در شاخص های اجتماعی مشاهده شده است تا امید به آینده داشت؟کاش بجای تحلیل هایی که تماما بر اساس غرب ستیزی غیر منطقی است به اوضاع درونی توجه نمود!
ناشناس۵۸۱۳۰۳۱۳:۳۷:۱۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
شکست نخورده ، اطرافیانم که می شناسم تقریبا 90% در حال مهاجرت هستند افرادی که دارند مهاجرت می کنند از گروه متخصص هستند تا نیروی کار تا چند سال آینده با بحران نیروی کارآمد هم مواجه می شیم
ناشناس۵۸۲۰۸۰۲۳:۱۸:۴۸ ۱۳۹۷/۷/۱۴
دقیقا. من خودم هیچوقت به گزینه مهاجرت فکر نمیکردم. اما الان تنها گزینه ای هست که دارم.
ناشناس۵۸۱۳۰۸۱۳:۳۹:۱۳ ۱۳۹۷/۷/۱۴
رسانه های ضد انقلاب خارجی با همکاری شبکه همکار داخلی خود ، ملت رو ناامید می کنن و برای حل ان هم نسخه مذاکراتی می پیچن..
ناشناس۵۸۱۳۱۴۱۳:۴۳:۲۵ ۱۳۹۷/۷/۱۴
ما داریم توی بهشت زندگی می کنیم فقط باور نمیکنیم
ناشناس۵۸۱۳۴۲۱۳:۵۳:۴۴ ۱۳۹۷/۷/۱۴
واقعا با این تحلیل ها به این نتیجه رسیدید که مردم امیدوار هستند؟! آیا شما در ایران و میان مردم زندگی میکنید؟؟
ناشناس۵۸۱۳۵۸۱۴:۰۱:۱۷ ۱۳۹۷/۷/۱۴
یه رفراندوم اینترنتی آزاد بگذارید و از مردم نظرخواهی کنید .بیخود از طرف مردم صحبت نکنید
سحر خانوم۵۸۱۳۶۹۱۴:۰۵:۴۹ ۱۳۹۷/۷/۱۴
حوصله مونو سر بردید دیگه.... بزارید زندگی مونو بکنیم ....چشماتونم باز کنید حقایق مردم رو ببینید...با قلم زدن حقیقت تغییر نمیکنه
ناشناس۵۸۱۳۷۶۱۴:۰۸:۲۶ ۱۳۹۷/۷/۱۴
جیب ما مثل جیب شمار نیست که دلار 15 تومن را نرمال بدانیم دلار 4 تومن هم برا ما سخت بود
ناشناس۵۸۱۳۸۴۱۴:۱۲:۰۳ ۱۳۹۷/۷/۱۴
اگر fatf تصویب نشود این پروژه به پیروزی نهایی خواهد رسید!
ناشناس۵۸۱۳۸۵۱۴:۱۲:۱۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
پروژه ؟ آره دلتون اینجوری خوش کنید تا به وقتش !
ناشناس۵۸۱۴۰۶۱۴:۲۱:۰۱ ۱۳۹۷/۷/۱۴
اینکه یک شبه پس انداز های یک عمر مردم بخار شد و رفت و ارزشش نصف شد جای امیدی را باقی می گذارد. خیلی ها می خواستند خانه بخرند که دیگر نمی توانند. خیلی ها می خواستند عروسی بگیرند دیگر نمی توانند. خیلی ها می خواستند جهیزیه بخرند دیگر نمی توانند. امیدی هم مگر مانده؟ به چی باید امیدوار بود؟ ملت در بن بست گرفتار شده!
ناشناس۵۸۱۴۰۷۱۴:۲۱:۰۹ ۱۳۹۷/۷/۱۴
انفاقا ملت ایران خیلی امیدوارند امبدوارند که یه احتلاس های بزرگ مثل صندوق ذخیره کم بشه سکه ثامن برگرده این همه اختلاس کمتر بشه فقر و بیکاری کمتر بشه
ناشناس۵۸۱۴۲۰۱۴:۲۸:۲۴ ۱۳۹۷/۷/۱۴
شعارها و آورزوهای خیلی قشنگی توسط نویسنده بیان شده ولی حیف که همش خیال بافیه !!!!
علی۵۸۱۴۲۱۱۴:۳۰:۰۸ ۱۳۹۷/۷/۱۴
خدا کنه همه مثل شما وضعشون خوب بود و یا خوش خیال بودند . ولی واقعیتهای زندگی و مواجه شدن با گرانی ها و فقر و فساد گسترده و هزار بدبختی های دیگر قابل چشم پوشی نیست . با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمیشود .
ناشناس۵۸۱۴۶۳۱۴:۴۶:۰۳ ۱۳۹۷/۷/۱۴
احسنت. حرف حساب زدید
مهرداد۵۸۱۴۷۷۱۴:۵۲:۳۰ ۱۳۹۷/۷/۱۴
دلار بکنید مثل قبل ۳۵۰۰ خوشحال می شویم ، اگه ارزش دلار رو بکنید به ۷ تومان یکم قبلتر دیگه خیلی خوشحال می شیم و من تا ابد مخلص شما هم هستم ، ولی اگه بتونید این کار رو بکنید ، تقویت پول ملی که بزرگترین خدمت به کشور و بزرگترین ضربه به آمریکاست ولی آیا تواناییش رو دارید یا فقط حرف می زنید.
ناشناس۵۸۱۴۸۲۱۴:۵۴:۴۶ ۱۳۹۷/۷/۱۴
اولا در اینکه روسیه بلاخره به ایران خیانت خواهد کرد شک نکنید . دوما چی شد آن شعار نه شرقی و نه غربی؟ چرا باید بعد از چهار دهه دلمون به روسیه خوش باشه
ناشناس۵۸۱۴۹۸۱۵:۰۰:۵۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
.. مشکل ما بردن نیرو و هزینه در سوریه نیست . مشکل ما در داخل و فساد و اختلاصی است که مانند موریانه باورهای مردم را از بین برده .
ناشناس۵۸۱۵۰۹۱۵:۰۸:۳۷ ۱۳۹۷/۷/۱۴
مردم بیش از نا امیدی از دست امثال شما عصبانی هستند که حقیقت را منکر میشوید و عملا دیگر سخنگوی ایشان نیستید و با تبلیغ همه چیز خوبست مدافع منافع اقلیتی شده اید که به یک ملیارد میگویند یک تومن .
ناشناس۵۸۱۵۲۴۱۵:۱۷:۴۹ ۱۳۹۷/۷/۱۴
فقط کاسبان تحریم نا امید نیستن
ناشناس۵۸۱۵۵۷۱۵:۳۵:۵۸ ۱۳۹۷/۷/۱۴
همیشه سرمان را زیر برف کرده ایم همیشه هم حلوا حلوا گفته ایم به خیال مان که با حلوا حلوا گفته نمان دهانمان شیرین می شود !!!
ناشناس۵۸۱۵۷۳۱۵:۴۶:۰۹ ۱۳۹۷/۷/۱۴
جونورای ضد انقلاب دارن زورشون می زنند و تمام ابزارشون اثر گذاری روی افکار مردمه شما کافیه کامنتها و لایک هارو کمی تحلیل کنی می بینی که بیچاره ها به ته خط رسیدن
ناشناس۵۸۷۳۱۹۰۱:۵۰:۴۳ ۱۳۹۷/۷/۱۸
الان از 92نفر 9نفر بهت مثبت دادن 83تا منفی یعنی این همه اسراییلی نفوذ کردن
شهر سکوت۵۸۱۵۹۱۱۵:۵۳:۵۱ ۱۳۹۷/۷/۱۴
سوریه .. اسرائیل..روسیه .. یمن .. لبنان..فلسطین .. اینا شده دغدغه ملت ایران بنظر نویسنده محترم !! نویسنده جان شما هم با این چند سطر خواستی مردم رو امیدوار کنی به اینده کشور ولی واقعا واقعیت چیز دیگه ایه!! مردم با این چیزها امیدوار نمیشن چون با پوست و گوشتشون دارن بدبختی رو حس میکنن
ناشناس۵۸۱۶۶۱۱۶:۳۶:۴۱ ۱۳۹۷/۷/۱۴
تا وقتی همه چیز.را نقشه دشمنان میبینید حال و روزمان همین است
ناشناس۵۸۱۶۷۳۱۶:۴۱:۵۴ ۱۳۹۷/۷/۱۴
اصلا شما اول امید رو معنی کن بعد برو بین مردم بگو چقدر به زندگی امید دارن امار کوچ از کشور کویای همچی هست
سام باهار۵۸۱۷۱۷۱۷:۱۰:۵۱ ۱۳۹۷/۷/۱۴
الان اکثریت مردم از وضعیت اقتصادی ناراضی اند و این یک واقعیت غیر قابل انکار است.... در واقع بخاطر کم کاری و یا ناتوانی مجلس و دولت و...مردم تو این یک دهه جز پریشانی و اشفتگی ندیدند..
ناشناس۵۸۱۷۳۶۱۷:۲۹:۴۶ ۱۳۹۷/۷/۱۴
شما در ایران زندگی می کنید؟ اجناس 3 برابر شدن ایا این امیده؟ پروژه نامید سازی دیگه چیه؟ یعنی دلار بالا بره مردم باید خوشحال باشن؟
رضا۵۸۴۲۹۴۰۸:۴۵:۵۲ ۱۳۹۷/۷/۱۶
شما از هر موضوعی که خوشحال نباشی یعنی کلا نا امید میشی ؟ بحث خوشحالی و ناراحتی و امید و نا امیدی دو بحث متفاوته
ناشناس۵۸۱۷۸۳۱۸:۰۲:۵۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
وقتی دلار شد ۱۴ تومن من که خیلی امیدوار شدم
ناشناس۵۸۱۷۹۸۱۸:۱۶:۴۲ ۱۳۹۷/۷/۱۴
وقتی هنوز تحریمهای اصلی نفتی و بانکی شروع نشده، چطور میتوان با این حد از ساده لوحی و خوش بینی نسبت به بی نتیجه بودن آن اظهار نظر کرد؟
ناشناس۵۸۱۸۴۲۱۸:۵۶:۱۳ ۱۳۹۷/۷/۱۴
مسکن و اجناس گران شده را دولت چه می کند؟ البته ترامپ هم رفتنی است.
ناشناس۵۸۳۸۹۵۲۱:۱۱:۳۴ ۱۳۹۷/۷/۱۵
من که امیدم بعد از خدا به ترامپ است
ناشناس۵۸۵۶۹۱۲۰:۲۴:۰۶ ۱۳۹۷/۷/۱۶
با این بلایی که دولت سر مردم آورده اتفاقا داره قدرتمند میشه
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. آخرین خبرها از تعیین قیمت‌ جدید خودروها

 2. روحانیت بیدار شوید، به فکر علاج بدبختی‌های مردم باشید  

 3. نژادپرستی علیه ایرانی ها پشت ویترین ترکیه ای!

 4. چرا ساختمان بهشت بعد از قالیباف آرام نگرفت؟

 5. مجید شاکری: دولت نسخه‌ای برای اقتصاد نداشته و گوش شنوا هم برای هیچ راهکاری ندارد/ از اظهار نظر سیاسیون در حوزه‌های اقتصادی نگران هستیم/ رکورد تورمی خواهیم داشت

 6. جزئیات طرح «معلم تمام‌وقت»/ ابلاغ طرح از اوایل آبان‌ماه به استان‌ها

 7. ایرلاین‌ها؛ ارز نگیریم فقط ۳ ماه دوام می‌آوریم/اهمال بانک مرکزی در اختصاص ارز

 8. آیا سربازی 24 ماه می‌شود؟

 9. آیت‌الله خاتمی: سازمان‌های بین‌المللی قابل اعتماد نیستند/ مشکلات کشور با عصبانیت حل نمی‌شود

 10. واکنش نماینده ولی فقیه در سپاه به ورود زنان به استادیوم

 11. عملکرد نامطلوب خانه کارگری ها در وزارت کار

 12. ماکرون از تصمیم اروپایی‌ها برای تعلیق سفرهای سیاسی به عربستان خبر داد

 13. معمای گنج همدان+ عکس

 14. فرانسوی‌ها متقاضی خرید کوئل از ایران شدند

 15. اسامی امضاکنندگان نامه به شورای نگهبان پیرامون عدم تصویب CFT منتشر شد

 16. انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا؛ همه پرسی درباره ترامپ و سرانجام تحریم‌ها علیه ایران

 17. ایران در دو هفته اول ماه اکتبر 2.2 میلیون بشکه در روز نفت صادر کرد

 18. موگرینی: طرح کانال پرداخت مالی مستقیم با ایران طی هفته‌های آینده اجرایی می‌شود

 19. ادعای افزایش پرواز پهپادهای ایرانی در نزدیکی ناوهای جنگی آمریکا در خلیج فارس

 20. واشنگتن‌پست: مخالفان «بن سلمان» در حال جمع شدن گرد «احمد بن عبدالعزیز» هستند

 21. نگرانی کانادایی‌ها از کمبود ماری جوانا!

 22. قلدربازی خودروسازهای تهران در برابر بازرسی محیط زیستی

 23. کوهکن: برخی‌ها ‌از ۱۰۰ ‌تا ۵۰۰ میلیارد تومان ارز خریدند‌ اما هیچ ارزی مبادله نشد‌

 24. معاون وزیر نفت خبر داد: آخرین میزان تولید نفت ایران/ توتال اسناد فنی فاز ۱۱ را به CNPC تحویل داد

 25. گلاره و آرزویی که محقق شد

پربحث‌های دیروز

 1. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 2. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 3. تئاتر لاکچری؛ خودکرده را تدبیر نیست

 4. تشکیل اتاق جنگ اقتصادی/ با چه راهکاری دولت و مسئولین می‌توانند کشور را از شرایط خطیر کنونی عبور دهند؟

 5. نگذاشتند درباره"سیف" به رئیس‌جمهور تذکر دهم

 6. خواب شیرین هنگام سخنرانی جهانگیری در همایش  

 7. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 8. پرچم عربستان عوض شد/ کنایه‌های تصویری روزنامه‌نگاران جهان به آل‌سعود   

 9. امشب در سر شوری دارم !

 10. ضرغامی: پس از عاشورای ۸۸ بسیاری از دست‌های پشت پرده رو شد

 11. دستمزد شبی ۳۰ میلیون تومانی مهناز افشار در «بینوایان»!

 12. مرگ مشکوک یکی از 15 مظنون قتل خاشقچی

 13. غذای ملی این کشور زیبا «کله پاچه» است  

 14. پاکستان: گشت‌زنی هوایی برای یافتن مرزبانان ایرانی آغاز شده است

 15. امیرعبداللهیان: ترور خاشقچی توسط سعودی دور از انتظار نیست

 16. اقدام جدید آلمان علیه عربستان

 17. ماجرای جمال خاشقچی، نقشه نئومحافظه کاران برای نجات بن سلمان و تشدید تحریم ها علیه ایران

 18. علت شوره سر چیست؟

 19. نقشه داعش برای هدف قرار دادن بیجی نقش بر آب شد

 20. سردار پاکپور: تروریست‌ها وحدت مردم را هدف قرار داده اند

 21. فرود اضطراری پرواز تهران - بوشهر در شیراز

 22. کتف کامیابی‌نیا جا انداخته شد

 23. عمران خان برای دومین بار در یکماه به ریاض سفر می کند

 24. استراو: سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران اشتباه جدی است

 25. پوتین: سیاست تحریمی آمریکا علیه ایران اشتباهی بزرگ است/ متقاعد کردن ایران برای خروج از سوریه وظیفه ما نیست

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 4. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 5. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 6. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 7. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 8. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 9. بهشت جای چه افرادی است؟/ آیا امکان دارد که غیرمسلمانان نیز وارد بهشت شوند؟

 10. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 11. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 12. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 13. لوطیان جاده‌ها یا مرگ قانون؟!/ سمندی که یخچال فریزر است!

 14. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 15. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 16. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 17. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 18. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 19. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 20. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 21. نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضائیه؛ بیانات جنابعالی قانع کننده نبود

 22. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 23. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 24. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 25. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

 1. روحانیت بیدار شوید، به فکر علاج بدبختی‌های مردم باشید  

 2. آیت‌الله خاتمی: سازمان‌های بین‌المللی قابل اعتماد نیستند/ مشکلات کشور با عصبانیت حل نمی‌شود

 3. اسامی امضاکنندگان نامه به شورای نگهبان پیرامون عدم تصویب CFT منتشر شد

 4. کوهکن: برخی‌ها ‌از ۱۰۰ ‌تا ۵۰۰ میلیارد تومان ارز خریدند‌ اما هیچ ارزی مبادله نشد‌

 5. ویسه از حضور در وزارت صنعت انصراف داد

 6. آخرین خبرها درباره وضعیت مرزبانان ربوده‌شده از زبان نماینده میرجاوه در مجلس

 7. حسن عباسی: «نشر اکاذیب» در پرونده من ثابت نشد/ محتوای پرونده ها پیگیری شود نه حکم شخص بنده

 8. هشدار جدی وزیر جوان؛ تعارفی برای جایگزینی نداریم

 9. هشت وزیر هفته آینده در راه مجلس/ استیضاح وزیر کشور

 10. محمود صادقی: فراکسیون امید تاکنون چه کرده است؟ / شعار «اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا»واقعی است

 11. حضور نماینده دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب در منزل «مادر حزب الله»

 12. تهدید به حذف تشکل‌ دانشجویی اصلاح‌طلب منتقد دولت از سوی نماینده فراکسیون امید+ فیلم

 13. نماینده ایران در سازمان ملل: آمریکا قاتل 66 کودک ایرانی است

پربحث‌های دیروز

 1. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 2. تشکیل اتاق جنگ اقتصادی/ با چه راهکاری دولت و مسئولین می‌توانند کشور را از شرایط خطیر کنونی عبور دهند؟

 3. نگذاشتند درباره"سیف" به رئیس‌جمهور تذکر دهم

 4. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 5. ضرغامی: پس از عاشورای ۸۸ بسیاری از دست‌های پشت پرده رو شد

 6. پاکستان: گشت‌زنی هوایی برای یافتن مرزبانان ایرانی آغاز شده است

 7. امیرعبداللهیان: ترور خاشقچی توسط سعودی دور از انتظار نیست

 8. سردار پاکپور: تروریست‌ها وحدت مردم را هدف قرار داده اند

 9. طرح جدید نمایندگان برای ادامه کار استانداران بازنشسته

 10. شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب مشخص شدند +اسامی

 11. 17 عضو کابینه به مجلس پاسخ می‌دهند

 12. کدخدایی: جلسه امروز شورای نگهبان بنا به درخواست دولت برگزار شد

 13. درخواست تجمع مقابل منزل خاوری در کانادا

 14. مسئولیت جدید آیت‌الله جنتی در مجلس خبرگان

 15. مدیران آی‌تی خواستار عذرخواهی سناتور آمریکایی به دلیل توهین به نژاد ایرانی شدند

 16. چرا اصلاح‌طلبان با شهردار شدن محسن هاشمی مخالفند؟

 17. کیهان: روحانی تهدید شد! «صبر جهانگیری حدی دارد»

 18. محسنی اژه‌ای: برخی عناصر گمرک در پرونده‌های قاچاق خودرو تحت تعقیب هستند

 19. توضیحات وزارت علوم درباره جعلی بودن مدرک تحصیلی هاشمی + سند

 20. سکوت و انفعال تحقیرآمیز سفارت ایران در اتریش/ روزه سکوت وزارت‌خارجه ادامه دارد +تصاویر

 21. برای تعدادی از متهمان حادثه تروریستی اهواز قرار صادر شده است

 22. نظر محسن رضایی درباره بررسی CFT و FATF در مجمع تشخیص

 23. جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

 24. عضو کمیسیون امنیت ملی: پیوستن ایران به FATF یعنی خود تحریمی

 25. سرلشکر جعفری: نگاه مسئولان کشور به توان داخلی باشد

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 4. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 5. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 6. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 7. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 8. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 9. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 10. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 11. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 12. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 13. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 14. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 15. فرصت سوزی دولت در ترمیم کابینه و معرفی وزراء/ خبرهای ناخوشایند از معرفی گزینه های تکراری و ناکارآمد

 16. فراخوان رهبر انقلاب برای تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت

 17. نقش FATF را در این توصیه نامه نمی‌بینید؟

 18. سامانه پدافند هوایی سعیر+ عکس

 19. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 20. تجمع اعتراضی دانشجویان همزمان با حضور روحانی در دانشگاه تهران + عکس

 21. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 22. پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور

 23. حواشی تجمع دانشجویان حامی روحانی علیه روحانی در دانشگاه تهران + جزئیات و تصاویر

 24. حمله بمب‌گذار انتحاری به سفارت ایران در ترکیه + توضیحات بهرام قاسمی

 25. ابوترابی: رئیس‌جمهوری قدرت برکناری شریعتمداری را ندارد

آخرین عناوین