دربی‌های جنجالی پایتخت در نیم قرن گذشته + تصاویر

گروه ورزشی الف،   3970703091
دربی‌های جنجالی پایتخت در نیم قرن گذشته + تصاویر

در طول نیم قرن مصاف استقلال و پرسپولیس در داربی تهران، بازی‌هایی بودند که از ذهن‌ها پاک نمی‌شوند. مرور این بازی‌ها در آستانه دیدار دو تیم جالب توجه خواهد بود.

به گزارش ایسنا، دیدار سنتی دو تیم پرسپولیس و استقلال پنج‌شنبه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. دیداری که از آن به عنوان ویترین فوتبال ایران یاد می‌شود.

این دیدار جذاب، تاریخ باشکوهی دارد و هر کسی که فوتبال ایران را دنبال کند قطعا هر سال دو بار این بازی حساس و جذاب را از دست نخواهد داد. البته ترس از باخت مفرط در بین تیم‌ها باعث شده است تا داربی‌های زیادی هم کسل کننده باشد و با تساوی بدون گل به پایان برسد. دیدارهایی که دو تیم برای نباختن به زمین رفتند تا برای کسب برد ریسک نکنند. دیدارهایی که زود فراموش شدند و کسی آن‌ها را به یاد نمی‌آورد.

در عوض داربی‌هایی بوده است که سال‌ها در ذهن علاقه‌مندان به فوتبال بوده است و بعید است حالاحالاها از ذهن فوتبال‌دوستان پاک شود. 

با توجه به نزدیکی به شهرآورد ۸۸، نگاهی به دیدارهای جذاب این دو تیم می‌اندازیم:

*سال ۱۳۵۲ داربی ۱۲/ پرسپولیس ۶ - استقلال صفر 

این بازی پرگل‌ترین برد یک تیم در تاریخ داربی تهران محسوب می‌شود که به داربی "۶ تایی‌ها" معروف است. همایون بهزادی توانست هت تریک کند. ایرج سلیمانی دو بار و صفر ایرانپاک دیگر گل‌های تیم‌شان را به ثمر رساندند تا این دیدار به عنوان نماد کری پرسپولیسی‌ها مطرح باشد.

* سال ۱۳۷۳ داربی ۳۸/ استقلال ۳ - پرسپولیس صفر (با رای فدراسیون)

۱۵ دی ماه سال ۱۳۷۳ سرخابی‌ها پس از ۲ سال وقفه، یکی از پرحاشیه‌ترین داربی‌های پس از انقلاب را برگزار کردند. بازی با قضاوت احمد ابهران آغاز شد. در ابتدای بازی داور گل فرشاد پیوس را قبول نکرد تا کم کم اعتراض‌ها از روی سکو شروع شود. پرسپولیس در ابتدای نیمه دوم با پنالتی فرشاد پیوس و ضربه سر جنجالی بهزاد داداش‌زاده با ۲ گل از آبی پوشان پیش افتاد. بعد از اخراج شاهرودی و ۱۰ نفره شدن سرخ‌ها استقلال توپ و میدان را در دست گرفت و دو گل خورده را پاسخ داد. 

بازی بعد از گل ادموند اختر به جنجال کشیده شد. امیر قلعه‌نوعی و مجتبی محرمی در میانه میدان از خجالت هم درآمدند و داور بازی را نیمه‌تمام گذاشت. پس از آن مسابقه، داور و ۱۰ بازیکن ۲ تیم راهی نیروی انتظامی شدند تا درباره چگونگی این اتفاق توضیح دهند. کمیته انظباطی نتیجه این دیدار را ۳ بر صفر به سود استقلال اعلام کرد. مجتبی محرمی، احمدرضا عابدزاده،  رضا شاهرودی، فرشاد پیوس، محمود فکری، صادق ورمزیار و غفوری‌اصل با محرومیت روبه‌رو شدند و از این دیدار به بعد داور خارجی برای داربی مورد استفاده قرار گرفت.

*  سال ۱۳۷۹ داربی ۴۹/ استقلال ۲ - پرسپولیس ۲ 

جنجالی‌ترین داربی دو تیم با تساوی به پایان رسید. در ابتدا بهروز رهبری‌فرد تیمش را پیش انداخت ولی محمد نوازی بازی را به تساوی کشاند. مهدی هاشمی نسب که با انتقال از پرسپولیس به استقلال به سوژه سکوها تبدیل شده بود گل دوم را برای تیمش به ثمر رساند تا هواداران استقلال سر از پای نشناسند. در حالی که بازی با همین نتیجه رو به پایان بود علی کریمی در دقیقه ۸۹ گل تساوی بخش را به ثمر رساند. در این دیدار پرویز برومند و پایان رافت با هم درگیر شدند که برومند با مشت به صورت رافت کوبید. در اواخر بازی سکوها غیرقابل کنترل شدند و این هیجان به خیابان‌ها کشیده شد و هواداران شیشه‌های اتوبوس را شکستند. با وارد عمل شدن پلیس چندین هوادار از هر دو تیم دستگیر شدند.

* سال ۱۳۸۳ داربی ۵۸/  استقلال ۳ - پرسپولیس ۲

یکی دیگر از بازی‌های به یادماندنی دو تیم که در ثانیه‌های پایانی تیم برنده آن مشخص شد. ابتدا رضا عنایتی برای استقلال گلزنی کرد ولی سرخ‌ها دو بار توانستند دروازه رقیب خود را باز کنند. شیث رضایی و سهراب انتظاری برای تیم‌شان گلزنی کردند. در ادامه نوبت به محمود فکری رسید تا با شوتی زیبا و مهارنشدنی دروازه ایلیچ را باز کند. بازی تا دقایق پایانی با تساوی دو بر دو در جریان بود. در نهایت در دقیقه ۹۳ پیروز قربانی پیش تاخته دروازه پرسپولیس را باز کرد و تیمش را به برد رساند. 

* سال ۱۳۸۵ داربی ۶۱/  پرسپولیس ۲ - استقلال ۱

این بازی نیز در حالی برگزار شد که دو تیم شانس چندانی برای قهرمانی در لیگ نداشتند و دو تیم می‌خواستند با برتری در این مسابقه بالاتر از رقیب دیرینه قرار گیرند و فصل را به خوبی به پایان برسانند. امیرحسین صادقی در دقیقه ۱۶ توانست برای استقلال گلزنی کند. در ادامه اشتباه رحمتی روی یک ضربه کرنر باعث شد تا مهرزاد معدنچی دروازه این تیم را باز کند. در ادامه مهرداد اولادی توانست پاس لوییس ساها را با ضربه‌ای چیپ بالاتر از دستان رحمتی وارد دروازه این تیم کند.

* سال ۱۳۸۸ داربی ۶۸/ پرسپولیس ۲ - استقلال ۱

قبل از این دیدار ۶ بازی دو تیم با تساوی بک بر یک به پایان رسید و زمزمه‌های تبانی در داربی در ورزشگاه‌ها شنیده می‌شد. جالب این که این دیدار نیز تا دقیقه ۸۷ با تساوی یک بر یک در جریان بود تا صدای اعتراض از هر طرف بلند شود. ابتدا فرهاد مجیدی و سپس هادی نوروزی برای تیم‌شان گلزنی کرده بودند و در دقیقه ۸۷ کریم باقری با یکی از همان شوت‌های همیشگی خود دروازه استقلال را باز کرد و به سریال تساوی‌ها در داربی پایان داد.

* سال ۱۳۸۹ داربی ۶۹ / استقلال ۱ - پرسپولیس صفر

استقلال ۹ داربی پی در پی نتوانسته بوند به برتری برسد. ۷ تساوی و دو برد برای پرسپولیس در این مدت به دست آمده بود و این دیدار نیز تا دقایق پایانی با تساوی بدون گل رو به پایان بود و همگام منتظر یک تساوی دیگر بودند تا این که استقلال روی یک ضدحمله توانست دروازه رقیب خود را باز کند. فرهاد مجیدی بازیکن محبوب استقلال در نقش گلزن ظاهر شد و توانست دروازه پرسپولیس را باز کند و تیمش را بعد از مدت‌ها در داربی به برد برساند. مجیدی در این صحنه با شیث رضایی کورس داشت و مدافع پرسپولیس هر چقدر دوید به او نرسید تا کاری از علیرضا حقیقی بر نیاید.

* سال ۱۳۹۰ داربی ۷۳/  استقلال ۳ - پرسپولیس صفر

دو تیم بعد از بیش از یک دهه در جام حذفی برابر هم قرار گرفتند. بازی در پایان ۹۰ دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید و این استقلال بود که در وقت‌های اضافه نشان داد تیم برتر زمین است و ۳ بار دروازه سرخ ها را باز کرد تا برد خود را در داربی جشن بگیرند و با درنظر گرفتن بازی‌های دو تیم در لیگ و جام حذفی، به چهارمین برد پیاپی نیز دست یابند. این بزرگ‌ترین برد استقلال در ۳۰ سال اخیر بود که با ۳ گل به دست آمد. مجتبی جباری دو بار و اسماعیل شریفات برای استقلال در این دیدار گلزنی کردند. 

* سال ۱۳۹۰ داربی ۷۴/ استقلال ۲ - پرسپولیس ۳ 

بعد از شکست‌های پی در پی پرسپولیس برابر استقلال، هواداران سرخ بی‌صبرانه منتظر پایان روند باخت در داربی بودند. مصطفی دنیزلی که قبلا سابقه بردن استقلال را در داربی داشت، در نیم فصل دوم به پرسپولیس آمد و برابر پرویز مظلومی قرار گرفت که نشان داده بود راه بردن پرسپولیس را بلد است. پرسپولیس با دو گل از حریف خود عقب افتاد و مظلومی و هواداران استقلال شروع به خوشحالی کردند. در نیمه دوم مهرداد اولادی نیز از زمین اخراج شد تا هواداران مغموم پرسپولیس در حال ترک ورزشگاه دیده شوند تا این که خرید جدید این تیم، یعنی ایمون زاید در دقیقه ۸۲ توانست یکی از گل‌های خورده را پاسخ دهد. خیلی زود زاید روی پاس مهدوی کیا توانست دروازه استقلال را برای بار دوم باز کند. ۵ دقیقه آخر بازی بسیار حساس دنبال شد و بار دیگر ایمون زاید در نقش گلزن ظاهر شد تا دومین گلزن خارجی داربی تا آن روز (بعد از ترائوره) نه یک گل بلکه هت تریک کند. این بازی به اندازه یک قهرمانی به هواداران پرسپولیس چسبید و مظلومی نیز فهمید نباید زودتر از سوت داور خوشحالی کند.

* سال ۱۳۹۴ داربی ۸۲/ پرسپولیس ۴ - استقلال ۲ 

این داربی برای هر دو تیم که در فکر رسیدن به صدر بودند اهمیت زیادی داشت. یک داربی در هوای بارانی که همه چیزش برای قرمزها خوب پیش رفت. آن‌ها توانستند ۴ گل به رقیب دیرینه خود بزنند تا عدد ۴ را برای کری خواندن به حریف نشان دهند. قرمزها در هر نیمه دو گل به ثمر رساندند تا یکی از دلچسب ترین روزهای هواداران‌شان را رقم بزنند. با درگذشت هادی نوروزی کاپیتان سرخ‌ها در این فصل که شماره ۲۴ را به تن داشت، هواداران با دیدن اسکوربود ورزشگاه که این عدد را نشان می‌داد احساساتی شدند. مهدی طارمی دو بار، رامین رضاییان و محسن مسلمان برای پرسپولیس گلزنی کردند و جابر انصاری و امید ابراهیمی برای استقلال گلزنی کردند. هم‌چنین طارمی یک ضربه پنالتی را از دست داد تا دستش از هت تریک کوتاه بماند.

* سال ۱۳۹۵ داربی ۸۴/ استقلال ۳ - پرسپولیس ۲

یکی دیگر از دیدارهای جذاب دو تیم که با برتری استقلال برابر تیم صدرنشین به پایان رسید. پرسپولیس بعد از ۵ سال شکست ناپذیری در داربی، بالاخره باخت. قبل از این دیدار پرسپولیس در ۲۰ بازی لیگ فقط ۵ گل خورده بود ولی در این دیدار تیم علیرضا منصوریان ۳ بار دروازه پرسپولیس را در نیمه نخست باز کرد. جنجال و درگیری‌های زیادی در این دیدار رخ داد که در نهایت منجر به اخراج مهدی رحمتی شد. 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های اخیر

 1. از سرمایه‌های صدا و سیما درست استفاده کنیم/ نگاهی به حواشی این روزهای برنامه «نود»

 2. عراقچی در مجلس: بعضی از کشورهای دوست می‌گویند که اگر می‌خواهیم با شما مبادلات بانکی داشته باشیم، باید FATF را بپذیرید

 3. غائبین انقلاب

 4. اردوغان: قتل خاشقچی برنامه‌ریزی شده بود/ عاملان قتل باید در ترکیه محاکمه شوند

 5. تماس شبانه برخی نمایندگان از دفتر شهردار تهران برای جلوگیری از بازنشستگی افشانی

 6. ظریف در مجلس: اروپایی‌ها در CFT با ما همراه بودند/ در مهلت ۴ ماهه FATF باید سازوکاری تعیین شود و به تصویب نظام برسد

 7. ارجاع نامه دیده‌بان شفافیت و عدالت درباره سوابق تحصیلی در کنکور توسط واعظی

 8. ارسال پیامک به نمایندگان مجلس برای حمایت از وزیر پیشنهادی کار

 9. مخالفت وزارت ارتباطات با طرح جدایی مدیریت اینترنت از دولت

 10. تولید کلیه مصنوعی پوشیدنی امکان پذیر شد

 11. دزدان طلای کودکان دستگیر شدند

 12. گلزار و گودرزی بازیگران خوبی هستند اما مجری نه!

 13. توزیع بسته‌های حمایتی تکذیب شد + توضیحات

 14. آخرین جزئیات پرونده مرگ دکتر هکی

 15. رئال مادرید با پیروزی خفیف به استقبال ال‌کلاسیکو رفت/ شکست یونایتد در خانه

 16. ترامپ مدعی شد آمریکا رقابتی‌ترین اقتصاد دنیا است

 17. موشک ضد زره توفان -۳ + عکس

 18. وزیر پیشنهادی: مسکن مهر باید سریعتر با همکاری دیگر دستگاه‌ها تمام شود

 19. تقابل بارسلونا و اینتر در غیاب مسی/ مچ‌اندازی رضایی با آنری در شب تقابل‌های بزرگ

 20. آغاز رسمی پروازهای اربعین از امروز/انجام روزانه ۳۵ پرواز به بغداد و نجف

 21. ترامپ، تجسم روح دوران ما؛ "احمقی" که تاریخ را تغییر می‌دهد

 22. جریان ویزای «بدون مُهر و برچسب» ایران چیست؟

 23. وزیر خارجه آمریکا: روادید عاملان قتل خاشقچی لغو می‌شود/ روابط استراتژیک با ریاض حفظ می‌شود

 24. احتمال چرخش شرکت‌های سعودی به سمت روسیه و چین در سایه تشدید روابط با غرب

 25. ظریف: واکنش جهانی به قتل روزنامه نگار عربستان دیرهنگام اما شدید بود

پربحث‌های دیروز

 1. مهرداد حسیبی درگذشت

 2. از سرمایه‌های صدا و سیما درست استفاده کنیم/ نگاهی به حواشی این روزهای برنامه «نود»

 3. جهانگیری: در آینده با چالش بزرگی در صندوق‌های بازنشستگی مواجه خواهیم بود

 4. یارانه سال 89 الان چقدر می‌ارزد؟  

 5. عراقچی در مجلس: بعضی از کشورهای دوست می‌گویند که اگر می‌خواهیم با شما مبادلات بانکی داشته باشیم، باید FATF را بپذیرید

 6. غائبین انقلاب

 7. اردوغان: قتل خاشقچی برنامه‌ریزی شده بود/ عاملان قتل باید در ترکیه محاکمه شوند

 8. تماس شبانه برخی نمایندگان از دفتر شهردار تهران برای جلوگیری از بازنشستگی افشانی

 9. فرار از شفافیت فیش‌های حقوقی

 10. ماجرای بخشنامه ممنوعیت سفر به کربلا معلمان چه بود؟

 11. روایت تلخ پدری که پاهای دختر ۷ ساله‌اش را «فلج» کرد

 12. نعمتی: اروپا قول داده از ۱۳ آبان موضوع سازوکارهای مالی را حل کند

 13. معاون ظریف در گفتگو با الف: ۱۳ آبان جز یک جنگ روانی هیچ چیزی نیست/ از رسانه‌ها گله‌مندیم ولی ناراحت نیستیم/ بزودی پیشنهادات اروپایی‌ها را دریافت خواهیم کرد

 14. ثبت لحظات خاص زیر پرچم امام حسین علیه السلام +تصاویر

 15. تازه‌ترین هتاکی یک روزنامه اصلاح‌طلب + عکس

 16. ظریف در مجلس: اروپایی‌ها در CFT با ما همراه بودند/ در مهلت ۴ ماهه FATF باید سازوکاری تعیین شود و به تصویب نظام برسد

 17. ارجاع نامه دیده‌بان شفافیت و عدالت درباره سوابق تحصیلی در کنکور توسط واعظی

 18. نامه‌ای به منشی جهانگیری!  

 19. وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی: اولویتم «مسکن مهر» است

 20. معمای خودکشی‌ چند نوجوان تهرانی در یک شبانه روز

 21. بکارگیری نیروهای شرکت‌های خدماتی برای نگهبانی جرم است؟

 22. جمعیت ایران در سال 1430 چند نفر می‌شود؟  

 23. ارسال پیامک به نمایندگان مجلس برای حمایت از وزیر پیشنهادی کار

 24. مخالفت وزارت ارتباطات با طرح جدایی مدیریت اینترنت از دولت

 25. توضیحات جهرمی درباره شیوه کلاهبرداری جدید از شهروندان

پربحث‌های هفته

 1. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 2. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 3. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 4. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 5. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 6. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 7. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 8. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 9. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 10. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

 11. قیمت خودرو در سراشیبی سقوط/ دلالان هم فروشنده شدند!

 12. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 13. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 14. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 15. برنامه «نود» امشب پخش نمی‌شود+ توضیحات شبکه سه

 16. روحانیت بیدار شوید، به فکر علاج بدبختی‌های مردم باشید  

 17. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 18. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 19. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 20. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 21. مهرداد حسیبی درگذشت

 22. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 23. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 24. جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

 25. آمریکا با رب و روغن ما چه کار دارد؟

علی بابا-AL97AB1گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

 1. از سرمایه‌های صدا و سیما درست استفاده کنیم/ نگاهی به حواشی این روزهای برنامه «نود»

 2. رئال مادرید با پیروزی خفیف به استقبال ال‌کلاسیکو رفت/ شکست یونایتد در خانه

 3. تقابل بارسلونا و اینتر در غیاب مسی/ مچ‌اندازی رضایی با آنری در شب تقابل‌های بزرگ

 4. انتقال ۴ تن به بیمارستان در مسابقه پرسپولیس و السد

 5. شوخی بیرانوند با برانکو/تشویق پرسپولیس کنار اتوبوس + عکس

 6. خوشحالی هواداران پرسپولیس در سطح شهر+ تصاویر

 7. گزارش «آس» درباره پیروزی پرسپولیس مقابل السد قطر و تمجید از منشا

 8. دیدار مهدی تاج و حمیدرضا گرشاسبی با عادل فردوسی‌پور + عکس

 9. کمال کامیابی‌نیا: باید مجسمه برانکو را بسازیم/ فکرش را نمی‌کردیم تا فینال صعود کنیم

 10. اشاره فیفا به شب تاریخی پرسپولیس در آسیا + عکس

 11. سرمربی السد: بهترین بازیکن زمین بیرانوند بود/ بازی رفت را به یک پنالتی احمقانه باختیم

 12. واکنش کاربران فضای‌ مجازی به برد سرخ‌پوشان ایرانی +تصاویر

 13. نعمتی: صحبت‌های برانکو در بین دو نیمه موجب صعود ما شد/ پاس منشا را نمی‌شد گل نکرد

 14. ششمی ایران در کشتی آزاد قهرمانی جهان با ۳ برنز/ قهرمانی روسیه بالاتر از آمریکا با ۴ طلا، یک نقره و ۲ برنز

 15. تاج: امروز ایران به فینال رفت نه فقط پرسپولیس/ در مورد حضور بانوان در فینال باید بحث کنیم

 16. پیام وزیر ورزش بعد از صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا

 17. حسینی: متاسفانه صحبت‌هایم را به ناامیدی ربط دادند/خوشحالم که شرمنده هواداران نشدیم

 18. برانکو: واقعاً لیاقت رسیدن به فینال را داشتیم/ برای ما فرقی ندارد نماینده ژاپن به فینال برسد یا کره

 19. جشن ۱۰۰ هزار نفری در آزادی/ صعود تاریخی برانکو به فینال+فیلم  

 20. حواشی بازی پرسپولیس و السد؛ درگیری کادر فنی دو تیم در شب جنجالی خبرنگاران

 21. فیلم/ گل اول پرسپولیس به السد توسط نعمتی   

 22. گل اول پرسپولیس به السد  

 23. فیلم/ گل اول السد به پرسپولیس توسط بونجاح  

 24. بیرانوند:گرفتن ضربه سر ژاوی خیلی به من چسبید/ این ضربه را به پنالتی رونالدو ترجیح می‌دهم

 25. فردوسی‌پور حذف نشد

پربحث‌های دیروز

 1. از سرمایه‌های صدا و سیما درست استفاده کنیم/ نگاهی به حواشی این روزهای برنامه «نود»

 2. انتقال ۴ تن به بیمارستان در مسابقه پرسپولیس و السد

 3. شوخی بیرانوند با برانکو/تشویق پرسپولیس کنار اتوبوس + عکس

 4. خوشحالی هواداران پرسپولیس در سطح شهر+ تصاویر

 5. گزارش «آس» درباره پیروزی پرسپولیس مقابل السد قطر و تمجید از منشا

 6. دیدار مهدی تاج و حمیدرضا گرشاسبی با عادل فردوسی‌پور + عکس

 7. کمال کامیابی‌نیا: باید مجسمه برانکو را بسازیم/ فکرش را نمی‌کردیم تا فینال صعود کنیم

 8. اشاره فیفا به شب تاریخی پرسپولیس در آسیا + عکس

 9. سرمربی السد: بهترین بازیکن زمین بیرانوند بود/ بازی رفت را به یک پنالتی احمقانه باختیم

 10. واکنش کاربران فضای‌ مجازی به برد سرخ‌پوشان ایرانی +تصاویر

 11. نعمتی: صحبت‌های برانکو در بین دو نیمه موجب صعود ما شد/ پاس منشا را نمی‌شد گل نکرد

 12. ششمی ایران در کشتی آزاد قهرمانی جهان با ۳ برنز/ قهرمانی روسیه بالاتر از آمریکا با ۴ طلا، یک نقره و ۲ برنز

 13. تاج: امروز ایران به فینال رفت نه فقط پرسپولیس/ در مورد حضور بانوان در فینال باید بحث کنیم

 14. پیام وزیر ورزش بعد از صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا

 15. حسینی: متاسفانه صحبت‌هایم را به ناامیدی ربط دادند/خوشحالم که شرمنده هواداران نشدیم

 16. برانکو: واقعاً لیاقت رسیدن به فینال را داشتیم/ برای ما فرقی ندارد نماینده ژاپن به فینال برسد یا کره

 17. جشن ۱۰۰ هزار نفری در آزادی/ صعود تاریخی برانکو به فینال+فیلم  

 18. حواشی بازی پرسپولیس و السد؛ درگیری کادر فنی دو تیم در شب جنجالی خبرنگاران

 19. فیلم/ گل اول پرسپولیس به السد توسط نعمتی   

 20. گل اول پرسپولیس به السد  

 21. فیلم/ گل اول السد به پرسپولیس توسط بونجاح  

 22. بیرانوند:گرفتن ضربه سر ژاوی خیلی به من چسبید/ این ضربه را به پنالتی رونالدو ترجیح می‌دهم

 23. فردوسی‌پور حذف نشد

 24. سرخ ها در آستانه آقایی آسیا/ اولین حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان/ دستهای نجات بخش بیرانوند +فیلم

 25. برانکو: توانایی صعود را داریم

پربحث‌های هفته

 1. برنامه «نود» امشب پخش نمی‌شود+ توضیحات شبکه سه

 2. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 3. از سرمایه‌های صدا و سیما درست استفاده کنیم/ نگاهی به حواشی این روزهای برنامه «نود»

 4. واکنش نماینده ولی فقیه در سپاه به ورود زنان به استادیوم

 5. درسی که باروز به کشتی‌ ایران داد

 6. شوک به کشتی ایران؛ حسن یزدانی شکست خورد

 7. شعار تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا را شما انتخاب کنید+ لینک

 8. گزارشگر پرسپولیس - السد مشخص شد

 9. تاج: با کی‌روش قرارداد بسته‌ایم و تا جام ملت‌ها ادامه دارد/پاداش‌های مصوب برای تیم‌های ملی پرداخت نشده

 10. مهدوی کیا بهترین مدافع تاریخ جام ملت‌های آسیا شد

 11. حضور بانوان در ورزشگاه‌ها در مسابقات باشگاهی کاملا منتفی است

 12. تکذیب تمرین رامین رضاییان با تیم بانوان ملوان   

 13. «نود» به کنداکتور شبکه سه بازگشت

 14. استقلال امیدهای پرسپولیس را ۴ تایی کرد

 15. اختصاص ۵۰۰ هزار یورو ارز ثانویه به سرخابی‌ها

 16. مراکش: خبر جذب کی‌روش شایعه است

 17. بلایی که در صحنه پنالتی سر صیادمنش آمد  

 18. گلاره و آرزویی که محقق شد

 19. ماجرای عجیب گلزنی محمد انصاری و خوشحالی پس از گل+ عکس

 20. انتقام و غول‌کشی گوش شکسته‌ها در سرزمین دانوب!

 21. رئال مادرید با پیروزی خفیف به استقبال ال‌کلاسیکو رفت/ شکست یونایتد در خانه

 22. تقابل بارسلونا و اینتر در غیاب مسی/ مچ‌اندازی رضایی با آنری در شب تقابل‌های بزرگ

 23. انتقال ۴ تن به بیمارستان در مسابقه پرسپولیس و السد

 24. شوخی بیرانوند با برانکو/تشویق پرسپولیس کنار اتوبوس + عکس

 25. خوشحالی هواداران پرسپولیس در سطح شهر+ تصاویر

آخرین عناوین