دربی‌های جنجالی پایتخت در نیم قرن گذشته + تصاویر

گروه ورزشی الف،   3970703091
دربی‌های جنجالی پایتخت در نیم قرن گذشته + تصاویر

در طول نیم قرن مصاف استقلال و پرسپولیس در داربی تهران، بازی‌هایی بودند که از ذهن‌ها پاک نمی‌شوند. مرور این بازی‌ها در آستانه دیدار دو تیم جالب توجه خواهد بود.

به گزارش ایسنا، دیدار سنتی دو تیم پرسپولیس و استقلال پنج‌شنبه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. دیداری که از آن به عنوان ویترین فوتبال ایران یاد می‌شود.

این دیدار جذاب، تاریخ باشکوهی دارد و هر کسی که فوتبال ایران را دنبال کند قطعا هر سال دو بار این بازی حساس و جذاب را از دست نخواهد داد. البته ترس از باخت مفرط در بین تیم‌ها باعث شده است تا داربی‌های زیادی هم کسل کننده باشد و با تساوی بدون گل به پایان برسد. دیدارهایی که دو تیم برای نباختن به زمین رفتند تا برای کسب برد ریسک نکنند. دیدارهایی که زود فراموش شدند و کسی آن‌ها را به یاد نمی‌آورد.

در عوض داربی‌هایی بوده است که سال‌ها در ذهن علاقه‌مندان به فوتبال بوده است و بعید است حالاحالاها از ذهن فوتبال‌دوستان پاک شود. 

با توجه به نزدیکی به شهرآورد ۸۸، نگاهی به دیدارهای جذاب این دو تیم می‌اندازیم:

*سال ۱۳۵۲ داربی ۱۲/ پرسپولیس ۶ - استقلال صفر 

این بازی پرگل‌ترین برد یک تیم در تاریخ داربی تهران محسوب می‌شود که به داربی "۶ تایی‌ها" معروف است. همایون بهزادی توانست هت تریک کند. ایرج سلیمانی دو بار و صفر ایرانپاک دیگر گل‌های تیم‌شان را به ثمر رساندند تا این دیدار به عنوان نماد کری پرسپولیسی‌ها مطرح باشد.

* سال ۱۳۷۳ داربی ۳۸/ استقلال ۳ - پرسپولیس صفر (با رای فدراسیون)

۱۵ دی ماه سال ۱۳۷۳ سرخابی‌ها پس از ۲ سال وقفه، یکی از پرحاشیه‌ترین داربی‌های پس از انقلاب را برگزار کردند. بازی با قضاوت احمد ابهران آغاز شد. در ابتدای بازی داور گل فرشاد پیوس را قبول نکرد تا کم کم اعتراض‌ها از روی سکو شروع شود. پرسپولیس در ابتدای نیمه دوم با پنالتی فرشاد پیوس و ضربه سر جنجالی بهزاد داداش‌زاده با ۲ گل از آبی پوشان پیش افتاد. بعد از اخراج شاهرودی و ۱۰ نفره شدن سرخ‌ها استقلال توپ و میدان را در دست گرفت و دو گل خورده را پاسخ داد. 

بازی بعد از گل ادموند اختر به جنجال کشیده شد. امیر قلعه‌نوعی و مجتبی محرمی در میانه میدان از خجالت هم درآمدند و داور بازی را نیمه‌تمام گذاشت. پس از آن مسابقه، داور و ۱۰ بازیکن ۲ تیم راهی نیروی انتظامی شدند تا درباره چگونگی این اتفاق توضیح دهند. کمیته انظباطی نتیجه این دیدار را ۳ بر صفر به سود استقلال اعلام کرد. مجتبی محرمی، احمدرضا عابدزاده،  رضا شاهرودی، فرشاد پیوس، محمود فکری، صادق ورمزیار و غفوری‌اصل با محرومیت روبه‌رو شدند و از این دیدار به بعد داور خارجی برای داربی مورد استفاده قرار گرفت.

*  سال ۱۳۷۹ داربی ۴۹/ استقلال ۲ - پرسپولیس ۲ 

جنجالی‌ترین داربی دو تیم با تساوی به پایان رسید. در ابتدا بهروز رهبری‌فرد تیمش را پیش انداخت ولی محمد نوازی بازی را به تساوی کشاند. مهدی هاشمی نسب که با انتقال از پرسپولیس به استقلال به سوژه سکوها تبدیل شده بود گل دوم را برای تیمش به ثمر رساند تا هواداران استقلال سر از پای نشناسند. در حالی که بازی با همین نتیجه رو به پایان بود علی کریمی در دقیقه ۸۹ گل تساوی بخش را به ثمر رساند. در این دیدار پرویز برومند و پایان رافت با هم درگیر شدند که برومند با مشت به صورت رافت کوبید. در اواخر بازی سکوها غیرقابل کنترل شدند و این هیجان به خیابان‌ها کشیده شد و هواداران شیشه‌های اتوبوس را شکستند. با وارد عمل شدن پلیس چندین هوادار از هر دو تیم دستگیر شدند.

* سال ۱۳۸۳ داربی ۵۸/  استقلال ۳ - پرسپولیس ۲

یکی دیگر از بازی‌های به یادماندنی دو تیم که در ثانیه‌های پایانی تیم برنده آن مشخص شد. ابتدا رضا عنایتی برای استقلال گلزنی کرد ولی سرخ‌ها دو بار توانستند دروازه رقیب خود را باز کنند. شیث رضایی و سهراب انتظاری برای تیم‌شان گلزنی کردند. در ادامه نوبت به محمود فکری رسید تا با شوتی زیبا و مهارنشدنی دروازه ایلیچ را باز کند. بازی تا دقایق پایانی با تساوی دو بر دو در جریان بود. در نهایت در دقیقه ۹۳ پیروز قربانی پیش تاخته دروازه پرسپولیس را باز کرد و تیمش را به برد رساند. 

* سال ۱۳۸۵ داربی ۶۱/  پرسپولیس ۲ - استقلال ۱

این بازی نیز در حالی برگزار شد که دو تیم شانس چندانی برای قهرمانی در لیگ نداشتند و دو تیم می‌خواستند با برتری در این مسابقه بالاتر از رقیب دیرینه قرار گیرند و فصل را به خوبی به پایان برسانند. امیرحسین صادقی در دقیقه ۱۶ توانست برای استقلال گلزنی کند. در ادامه اشتباه رحمتی روی یک ضربه کرنر باعث شد تا مهرزاد معدنچی دروازه این تیم را باز کند. در ادامه مهرداد اولادی توانست پاس لوییس ساها را با ضربه‌ای چیپ بالاتر از دستان رحمتی وارد دروازه این تیم کند.

* سال ۱۳۸۸ داربی ۶۸/ پرسپولیس ۲ - استقلال ۱

قبل از این دیدار ۶ بازی دو تیم با تساوی بک بر یک به پایان رسید و زمزمه‌های تبانی در داربی در ورزشگاه‌ها شنیده می‌شد. جالب این که این دیدار نیز تا دقیقه ۸۷ با تساوی یک بر یک در جریان بود تا صدای اعتراض از هر طرف بلند شود. ابتدا فرهاد مجیدی و سپس هادی نوروزی برای تیم‌شان گلزنی کرده بودند و در دقیقه ۸۷ کریم باقری با یکی از همان شوت‌های همیشگی خود دروازه استقلال را باز کرد و به سریال تساوی‌ها در داربی پایان داد.

* سال ۱۳۸۹ داربی ۶۹ / استقلال ۱ - پرسپولیس صفر

استقلال ۹ داربی پی در پی نتوانسته بوند به برتری برسد. ۷ تساوی و دو برد برای پرسپولیس در این مدت به دست آمده بود و این دیدار نیز تا دقایق پایانی با تساوی بدون گل رو به پایان بود و همگام منتظر یک تساوی دیگر بودند تا این که استقلال روی یک ضدحمله توانست دروازه رقیب خود را باز کند. فرهاد مجیدی بازیکن محبوب استقلال در نقش گلزن ظاهر شد و توانست دروازه پرسپولیس را باز کند و تیمش را بعد از مدت‌ها در داربی به برد برساند. مجیدی در این صحنه با شیث رضایی کورس داشت و مدافع پرسپولیس هر چقدر دوید به او نرسید تا کاری از علیرضا حقیقی بر نیاید.

* سال ۱۳۹۰ داربی ۷۳/  استقلال ۳ - پرسپولیس صفر

دو تیم بعد از بیش از یک دهه در جام حذفی برابر هم قرار گرفتند. بازی در پایان ۹۰ دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید و این استقلال بود که در وقت‌های اضافه نشان داد تیم برتر زمین است و ۳ بار دروازه سرخ ها را باز کرد تا برد خود را در داربی جشن بگیرند و با درنظر گرفتن بازی‌های دو تیم در لیگ و جام حذفی، به چهارمین برد پیاپی نیز دست یابند. این بزرگ‌ترین برد استقلال در ۳۰ سال اخیر بود که با ۳ گل به دست آمد. مجتبی جباری دو بار و اسماعیل شریفات برای استقلال در این دیدار گلزنی کردند. 

* سال ۱۳۹۰ داربی ۷۴/ استقلال ۲ - پرسپولیس ۳ 

بعد از شکست‌های پی در پی پرسپولیس برابر استقلال، هواداران سرخ بی‌صبرانه منتظر پایان روند باخت در داربی بودند. مصطفی دنیزلی که قبلا سابقه بردن استقلال را در داربی داشت، در نیم فصل دوم به پرسپولیس آمد و برابر پرویز مظلومی قرار گرفت که نشان داده بود راه بردن پرسپولیس را بلد است. پرسپولیس با دو گل از حریف خود عقب افتاد و مظلومی و هواداران استقلال شروع به خوشحالی کردند. در نیمه دوم مهرداد اولادی نیز از زمین اخراج شد تا هواداران مغموم پرسپولیس در حال ترک ورزشگاه دیده شوند تا این که خرید جدید این تیم، یعنی ایمون زاید در دقیقه ۸۲ توانست یکی از گل‌های خورده را پاسخ دهد. خیلی زود زاید روی پاس مهدوی کیا توانست دروازه استقلال را برای بار دوم باز کند. ۵ دقیقه آخر بازی بسیار حساس دنبال شد و بار دیگر ایمون زاید در نقش گلزن ظاهر شد تا دومین گلزن خارجی داربی تا آن روز (بعد از ترائوره) نه یک گل بلکه هت تریک کند. این بازی به اندازه یک قهرمانی به هواداران پرسپولیس چسبید و مظلومی نیز فهمید نباید زودتر از سوت داور خوشحالی کند.

* سال ۱۳۹۴ داربی ۸۲/ پرسپولیس ۴ - استقلال ۲ 

این داربی برای هر دو تیم که در فکر رسیدن به صدر بودند اهمیت زیادی داشت. یک داربی در هوای بارانی که همه چیزش برای قرمزها خوب پیش رفت. آن‌ها توانستند ۴ گل به رقیب دیرینه خود بزنند تا عدد ۴ را برای کری خواندن به حریف نشان دهند. قرمزها در هر نیمه دو گل به ثمر رساندند تا یکی از دلچسب ترین روزهای هواداران‌شان را رقم بزنند. با درگذشت هادی نوروزی کاپیتان سرخ‌ها در این فصل که شماره ۲۴ را به تن داشت، هواداران با دیدن اسکوربود ورزشگاه که این عدد را نشان می‌داد احساساتی شدند. مهدی طارمی دو بار، رامین رضاییان و محسن مسلمان برای پرسپولیس گلزنی کردند و جابر انصاری و امید ابراهیمی برای استقلال گلزنی کردند. هم‌چنین طارمی یک ضربه پنالتی را از دست داد تا دستش از هت تریک کوتاه بماند.

* سال ۱۳۹۵ داربی ۸۴/ استقلال ۳ - پرسپولیس ۲

یکی دیگر از دیدارهای جذاب دو تیم که با برتری استقلال برابر تیم صدرنشین به پایان رسید. پرسپولیس بعد از ۵ سال شکست ناپذیری در داربی، بالاخره باخت. قبل از این دیدار پرسپولیس در ۲۰ بازی لیگ فقط ۵ گل خورده بود ولی در این دیدار تیم علیرضا منصوریان ۳ بار دروازه پرسپولیس را در نیمه نخست باز کرد. جنجال و درگیری‌های زیادی در این دیدار رخ داد که در نهایت منجر به اخراج مهدی رحمتی شد. 

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 3. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 4. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 5. مظلومی که داستان ندارد

 6. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 7. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 8. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 9. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 10. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 11. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 12. ترکان: در شرایط اقتصادی امروز، گروه‌های فقیر بیشتر شده‌اند

 13. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 14. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 15. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 16. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 17. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 18. خداوند از علما، عهد و پیمان گرفته که در برابر شکم‌بارگی ستم‌گران و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند  

 19. ۶ هزار خودروی خارجی در گمرکات خاک می‌خورد/ بلاتکلیفی ۲۲.۸ میلیون یورو ارز دولتی + سند

 20. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 21. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

 22. دلار ۴۲۰۰ تومانی و کی بود کی بود من نبودم!  

 23. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 24. واعظی در واکنش به مصاحبه حجاریان: با اصلاح‌طلبان تندرو روابط خوبی نداریم/ با هیچ گروهی ائتلاف نکردیم

 25. کدخدایی: شورای نگهبان نمی‌تواند از ایرادات CFT چشم پوشی کند

پربحث‌های دیروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 3. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 4. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 5. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 6. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 7. مظلومی که داستان ندارد

 8. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 9. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 10. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 11. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 12. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 13. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 14. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 15. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 16. ترکان: در شرایط اقتصادی امروز، گروه‌های فقیر بیشتر شده‌اند

 17. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 18. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 19. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 20. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 21. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 22. خداوند از علما، عهد و پیمان گرفته که در برابر شکم‌بارگی ستم‌گران و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند  

 23. ۶ هزار خودروی خارجی در گمرکات خاک می‌خورد/ بلاتکلیفی ۲۲.۸ میلیون یورو ارز دولتی + سند

 24. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 25. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 10. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 11. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 12. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 13. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 14. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 15. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 16. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 17. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 18. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 19. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 20. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 21. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 22. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 23. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 24. درخواست بی‌شرمانه پسر ۹ ساله از یک زن

 25. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

پربحث‌های اخیر

 1. پروین: با هر قیمتی توان خرید پرسپولیس را داریم/ 2 پیشکسوت باید در هیات مدیره باشد

 2. نتایج کامل و جدول لیگ برتر فوتبال ایران در پایان نیم فصل اول

 3. هدیه ویژه تاج و فدراسیون به کی‌روش + عکس

 4. سنت عوض نشد؛ یووه بازهم برنده دربی دلاموله

 5. توصیه فرشاد پیوس به برانکو درمورد بازگشت طارمی و احمدزاده

 6. شکست خانگی حریف پرسپولیس دقیقه 6+90

 7. قضاوت فغانی و کمک داوران ایرانی در یک فینال+ تصاویر

 8. لوکا با توپ طلا به برنابئو آمد+ عکس  

 9. جام باشگاه‌‌های جهان غلبه حریف استقلال بر نماینده تونس

 10. پیروزی اتلتیکو مادرید با درخشش ستاره فرانسوی

 11. نامه نگاری فدراسیون فوتبال با فیفا برای استفاده از سیستم VAR

 12. پسر مقابل پدر؛فوتبال به سبک هندی+کارتون  

 13. برتری نماینده آسیا در جام باشگاه های جهان

 14. مربی سپاهان: قهرمانی راحت به دست نیامد /نظری در مورد داوری ندارم

 15. بوستانی به قلعه‌نویی باج نداد/سپاهان با تساوی قهرمان نیم فصل شد

 16. خسرو حیدری: قبل از بازی‌ ۲ گل از رقبا عقب هستیم

 17. بیانیه کمیته اخلاق به خاطر پرچم ژاپن

 18. برانکو لیست بازیکنان مازادش را تحویل داد

 19. تحقیق و تفحص از سرخابی‌ها به کجا رسید؟

 20. عالیشاه: برانکو برگ برنده پرسپولیس است/ اینستاگرام زندگی فوتبالیست‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد

 21. رونالدو دادگاهی می‌شود

 22. تعویق بازی‌های بزرگ لیگ فرانسه بخاطر جلیقه‌زردها

پربحث‌های دیروز

 1. میناوند: کی‌روش از پیروانی خواست علیه برانکو مصاحبه کند/ مربیان تیم ملی به دنبال شریک جرم برای ناکامی در جام ملت‌ها هستند

 2. پروین: با هر قیمتی توان خرید پرسپولیس را داریم/ 2 پیشکسوت باید در هیات مدیره باشد

 3. نتایج کامل و جدول لیگ برتر فوتبال ایران در پایان نیم فصل اول

 4. هدیه ویژه تاج و فدراسیون به کی‌روش + عکس

 5. واکنش مربی تیم ملی بعد از ترک بازی پرسپولیس/ تهدید پیروانی به بیان اظهاراتش علیه برانکو

 6. کلانی: پرسپولیس شایسته سومین قهرمانی است

 7. توصیه فرشاد پیوس به برانکو درمورد بازگشت طارمی و احمدزاده

 8. شکست خانگی حریف پرسپولیس دقیقه 6+90

 9. قضاوت فغانی و کمک داوران ایرانی در یک فینال+ تصاویر

 10. لوکا با توپ طلا به برنابئو آمد+ عکس  

 11. جام باشگاه‌‌های جهان غلبه حریف استقلال بر نماینده تونس

 12. پیروزی اتلتیکو مادرید با درخشش ستاره فرانسوی

 13. نامه نگاری فدراسیون فوتبال با فیفا برای استفاده از سیستم VAR

 14. پسر مقابل پدر؛فوتبال به سبک هندی+کارتون  

 15. برتری نماینده آسیا در جام باشگاه های جهان

 16. مربی سپاهان: قهرمانی راحت به دست نیامد /نظری در مورد داوری ندارم

 17. بوستانی به قلعه‌نویی باج نداد/سپاهان با تساوی قهرمان نیم فصل شد

 18. خسرو حیدری: قبل از بازی‌ ۲ گل از رقبا عقب هستیم

 19. بیانیه کمیته اخلاق به خاطر پرچم ژاپن

 20. برانکو لیست بازیکنان مازادش را تحویل داد

 21. تحقیق و تفحص از سرخابی‌ها به کجا رسید؟

 22. عالیشاه: برانکو برگ برنده پرسپولیس است/ اینستاگرام زندگی فوتبالیست‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد

 23. رونالدو دادگاهی می‌شود

 24. تعویق بازی‌های بزرگ لیگ فرانسه بخاطر جلیقه‌زردها

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های ورزشی

پربحث‌های هفته

 1. میناوند: کی‌روش از پیروانی خواست علیه برانکو مصاحبه کند/ مربیان تیم ملی به دنبال شریک جرم برای ناکامی در جام ملت‌ها هستند

 2. تشویق ۷۰ هزار نفری کاشیما در تبریز

 3. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 4. پروین: با هر قیمتی توان خرید پرسپولیس را داریم/ 2 پیشکسوت باید در هیات مدیره باشد

 5. گرشاسبی از ایران رفت

 6. نتایج کامل و جدول لیگ برتر فوتبال ایران در پایان نیم فصل اول

 7. هدیه ویژه تاج و فدراسیون به کی‌روش + عکس

 8. مدیرعامل سپاهان: هدف برانکو این بود که داور به نفع بگیرد/ داوری‌ها به سود پرسپولیس است

 9. سپاهانی‌ها هم پرچم ژاپن به ورزشگاه بردند  

 10. تساوی ال‌کلاسیکوی ایران در بازی بسیار جذاب و پُربرخورد/ زور ژنرال و پروفسور به هم نرسید+ فیلم

 11. واکنش مربی تیم ملی بعد از ترک بازی پرسپولیس/ تهدید پیروانی به بیان اظهاراتش علیه برانکو

 12. کلانی: پرسپولیس شایسته سومین قهرمانی است

 13. نوری: استقلال بازی‌ساز ندارد/ نویمایر ۲ گل را خراب کرد!

 14. ایرج دانایی‌فر درگذشت

 15. کنایه فردوسی پور به دعوت شدن احمدزاده به تیم ملی/ ماجرای قتل 2 هوادار پرسپولیس

 16. رضائیان: مقابل پرسپولیس دست خالی میدان را ترک نمی‌کنیم/ بازیکنی از پارس جنوبی جدا نمی‌شود

 17. رضا جباری: سپاهان مقابل پرسپولیس به بن بست تاکتیکی خورد

 18. فیلم/ جزئیات درگیری و اخراج کمال کامیابی‌نیا و کی روش  

 19. دایی: ژاپن و ایران شانس اول قهرمانی در جام ملت‌ها هستند

 20. احمدزاده: در بد شرایطی پرسپولیس را تنها گذاشتیم/ برمی‌گردم و همه چیز را جبران می‌کنم

 21. سنت عوض نشد؛ یووه بازهم برنده دربی دلاموله

 22. توصیه فرشاد پیوس به برانکو درمورد بازگشت طارمی و احمدزاده

 23. شکست خانگی حریف پرسپولیس دقیقه 6+90

 24. قضاوت فغانی و کمک داوران ایرانی در یک فینال+ تصاویر

 25. لوکا با توپ طلا به برنابئو آمد+ عکس  

آخرین عناوین