الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

گروه سیاسی الف،   3970631105 ۲۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

گروهک تروریستی الاحوازیه امروز در جریان رژه نیروهای مسلح اقدام به تیراندازی به مردم و نیروهای مسلح کردند که تعدادی شهید و زخمی شدند.

الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

به گزارش الف، استان خوزستان به دلیل موقعیت استراتژیک و وجود نفت از دیرباز یکی از اهداف مهم دولت انگلیس برای تجزیه آن بوده است به طوری که بررسی سوابق استعماری کشور مذکور در راستای تجزیه این استان در سال های 1253، 1303، 1325 و 1329 و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نقش این کشور را بیش از پیش نمایان می سازد که همواره مورد توطئه‌های این کشور و گروهک های تروریستی قرار گرفته است.

دانیل برت، کیست؟

دانیل برت مردی انگلیسی با سوابقی مرموز و ناشناخته است، گفته شده است که این شخص مسئول و راهنمای رسانه ای و مشاور تبلیغاتی گروهک های تروریستی الاحوازی است. این جریان در زمان تشنج بین حکومت عبدالناصر، حسن البکر و سپس صدام حسین با شاه فعالیت خود را گسترش داد و دفتری در لندن برای هماهنگی با سیاست های استعمار کهن و حمایت از کشورهای عربی گشود.

گروه تروریستی الاحوازیه در سال های اخیر برنامه ریزی های متعددی برای ناامن کردن اهواز را در دستور کار قرار داده و در جریان اعتراضات مردمی نیز نقش مهمی در به خشونت کشیدن این اعتراضات دارد، این گروه تروریستی از طریق بی ثبات کردن منطقه، بدنبال  زمینه سازی برای جدایی خوزستان از ایران بوده است . همان اقدامی که صدام با حمله به ایران سعی کرد آن را به ثمر برساند اما شکست خورد.

این گروه از ابتدای سال 2005 همزمان با اغتشاشات و بمب گذاریهای خوزستان دوشادوش عناصر تجزیه طلب مقیم آن کشور اقدام به برگزاری تجمع، سخنرانی، مصاحبه با سایت ها، انتشار اخبار و مطالب خلاف واقع، راه اندازی سایت اینترنتی، حمایت و پشتیبانی در راه اندازی شبکه ماهواره ای الاهواز، صدور بیانیه در مقاطع مختلف در راستای تحریک قومیت عرب و ... به نفع گروه های تجزیه طلب و تروریست نموده  است. 

این تجزیه طلبان که خود را بنام "الاحوازی" معرفی کرده اند با تمسک به قوم گرایی عربی که امروزه توسط انگلستان و امریکا برای ایجاد تفرقه در کشورهای مخالف استکبار رواج داده شده است اعتقاد دارند که از سال 1925 میلادی، فارس ها منطقه الاحواز را اشغال کرده و اکنون فارس ها بایستی به اشغال اهواز پایان دهند.ریشه اصلی گروه های تجزیه طلب خوزستان به حزب «تضامن الدیمقراطی الاهواز» برمی گردد که نسخه‌ای انگلیسی برای برخی افراد تروریست موسوم به «خلق عرب مقیم اروپا» محسوب می شود.

این گروه جدایی طلب که مرکزیت فعالیت خود را در شهر لندن قرار داده اند شهرهای خوزستان را به نام اختصاری جدایی طلبانه مانند شهر آبادن را "عبادان" و خرمشهر را "محمره" و شهر شادگان را "فلیحه" نامیده اند.

رهبران اصلی این گروهگ تروریستی چه کسانی هستند؟

محمود مشاوی (محمود حسین مشاوی)

محمود حسین مشاوی سرکرده گروهک تروریستی موسوم به «جبهه العربیه لتحریر الاحواز» (جبهه عربی برای آزادی اهواز) است که بعد از اشغال عراق از ترس جانش به اروپا می‌گریزد. این گروهک تروریستی از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون ده‌ها عملیات تروریستی و خرابکاری را هدایت کرده که در این اقدامات ده‌ها شهروند خوزستانی جان خود را از دست داده یا مصدوم شده‌اند.

این گروهک همچنین ستون پنجم ارتش عراق در جریان جنگ تحمیلی محسوب می‌شد و اعضای این گروه در عراق ضمن تاسیس تشکیل ارتش به اصطلاح خوزستانی‌ها چندین بار علیه نیروی‌های ایران وارد جنگ شدند.

فرد یاد شده بعد از اشغال عراق به اروپا گریخت و در حال حاضر در پناه کشورهای غربی فعالیت‌های حقوق بشری! انجام می‌دهد.

سید ایوب (صباح) موسوی

سید ایوب (صباح) موسوی سرکرده گروهک تروریستی موسوم به «حزب النهضه العربی الاحواز» است. وی اولین کسی است که در اطلاعیه‌ای مسئولیت بمب گذاری‌های خوزستان درسال ۱۳۸۴ که منجر به شهادت و مجروحیت بیش از ۳۵۰ نفر شد را به عهده گرفته است. وی در اوایل سال جاری گروهی تروریستی موسوم به «حرکه العداله» را راه اندازی و در این نشست با این عنوان شرکت کرد.

وی علیرغم پسوند ساداتی خود به وهابیت روی آورده است. او ارتباط تنگاتنگی با گروه‌های سلفی منطقه دارد و سفرهایی برای هماهنگی این نشست به بحرین و عربستان سعودی و ترکیه داشته است. موسوی در این نشست نقش هماهنگ کننده را عهده دار بود.

محمود مزرعه ابو بشیر

محمود مزرعه معروف به ابوبشیر سرکرده گروهک تروریستی موسوم به «جبهه دمکراتیک ملی ملت اهواز» است. این گروه که توسط انگلیس مدیریت می‌شود در سال‌های اخیر چندین نفر از شهروندان بیگناه و مظلوم را به شهادت رساند. سرکرده این گروه به دلیل عصبی مزاج بودنش هنگام حضور در شبکه‌های عربی مورد تمسخر دیگر گروه‌های تروریستی قرار می‌گیرد.

دامادهای وی بنام‌های صلاح مزرعه و حسن مزرعه نیز که در خارج کشور به عنوان مامورهای وِیژه سازمان‌های موساد و سیا معروفند، در سال ۱۳۸۶ به دلیل اختلاف با محمود مزرعه از این گروهک جدا شده و گروه دیگری بنام «جبهه دمکراتیک ملی اهواز» راه اندازی کردند. این گروه نیز ارتباط گسترده‌ای با انگلیس و رژیم اسرائیل دارد.

ناصر الاحوازی

ناصر عبیات برای جلوگیری از افشای هویتش از اسم مستعار ناصر الاحوازی استفاده می کند. وی پس از یک درگیری شخصی منجر به قتل با یکی از بستگانش کشور را ترک کرد و برای اخذ پناهندگی‌اش به دامن گروه‌های تروریستی خلق عرب پناه برد. یاد شده از جمله افرادی است که بعد از خروج از کشور به گروه‌های سلفی و تندرو پیوسته و همزمان به عضویت گروهی تروریستی موسوم به حرکه العداله به سرکردگی سید صباح ملحق شد.

سید عبدالحمید نزاری

از دیگر اعضای این گروهک تروریست فردی به نام سید عبدالحمید نزاری است که به عنوان نماینده گروهک تروریستی «حرکه النضال» عامل شهادت و مجروحیت ۳۵۰ تن از شهروندان خوزستانی است و علیرغم پسوند سادات بودنش به وهابیت و گروه‌های تروریستی ملحق شد. وی که بیش از ۷۰ سال سن دارد، معتقد به تجزیه خوزستان است.

«خالد عبدیان»

از عناصر شناخته شده تشکیلات دوستی اهواز و انگلیس است در ادعایی دروغین می گوید، دولت ایران اقدام به جداسازی عرب های خوزستان از خاک و آشیانه شان می کند و زمینهای آنها را به زور تصاحب کرده و آنها را از شهر اهواز خارج می کند. این گروه برای ایجاد شکاف میان مردم و جمهوری اسلامی و تحریک مردم با دروغ  ادعا می کند که جمهوری اسلامی ایران نیز مانند رژیم شاهنشاهی ایران قصد دارد که اقوام عرب را در منطقه خوزستان جدا نماید.

بر اساس این گزارش، دست تروریستهای الاحوازیه آغشته به خون ملت ایران است این گروه تروریستی سابقه بمبگذاری درخیابان نادری اهواز،فرمانداری را دارد که در اثر این حملات دهها نفر از هموطنان عربمان به شهادت رسیدند.

طبق اخبار منتشر شده در دو دهه ی اخیر بیش از 40 میلیون دلار کمک های نقدی ( غیر از کمک های لجستیکی ، تجهیزاتی ، اقامتی و... ) از سوی آمریکا ، انگلیس ، دانمارک ، هلند ، کویت ، عربستان سعودی ، قطر ، ترکیه و استرالیا به گروهک های تروریستی موسوم به الاحوازی پرداخت گردیده است .

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۵۷۸۷۰۱۳:۳۳:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۳۱
مانند سگ باید این حرامزاده ها را سلاخی کرد
ناشناس۵۵۸۰۰۵۱۴:۴۱:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۳۱
باید بر طرز تفکر افرادی که منفی دادند تاسف فراوان خورد
ناشناس۵۵۸۶۱۹۲۱:۵۵:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۳۱
باید رفتار معقول و متوازن داشت. برخورد سخت بعضی جاها لازمه ولی تندروی نباید کرد. باید ریشه های این موضوع رو خشکاند. با کشتن افراد تفکر و مشکلات از بین نمیرن.
ناشناس۵۵۸۰۵۰۱۵:۰۵:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۳۱
اونی که منفی داده ...فازت چیه برادر؟؟؟؟
ناشناس۵۵۸۳۳۹۱۷:۲۴:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۳۱
اغلبشون ایرانی نیستن . یک کم فارسی بلدن و تو کشورهای اطراف زندگی میکنن . پولشون رو از عربستان میگیرن و نوکری انگلیس رو میکنن . کلا شرف ندارن ، دیگه مملکت و غیرت که بماند .
ناشناس۵۵۸۷۶۱۰۱:۲۵:۱۲ ۱۳۹۷/۷/۱
باید درد واقعی را پیدا کرد
ناشناس۵۵۸۵۰۳۱۹:۴۴:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۳۱
ایرانی ایرانی است عرب و ترک کرد و بلوچ و فارس و ...شیعه و سنی و تمام اقلیت های معظم دینی دیگر همه و همه زیر یک پرچم به کوری چشم دشمنان ایران و ایرانی ...از اتحاد مردم ایران در سرزمین ایران و غیرت ایرانی بسوزید و از این سوختن بمیرید اینجا ایران است و غیرت اتحاد می جوشد و چند موش کور دستپرورده اجانب و بد خواهان در اینجا خللی ایجاد نمی‌کنند
ناشناس۵۵۸۵۳۴۲۰:۱۲:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۳۱
ای بابا. چرا به سگ توهین می کنی. سگ حیوان شریفی هست. اینها را باید نابود کرد ولی به مخلوقات شریف خدا تشبیهشون نکنید.
سعید۵۵۸۶۲۱۲۱:۵۶:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۳۱
دوست عزیز ضمن محکوم کردن این اقدام و اینکه عاملان این جنابت باید به سزای اعمالشان برسن . خشونت و عصبانیت می تونه کینه و خون ریزی بیشتر به جود بیاره . هیچ انسانی رو نباید سلاخی کرد و اینکه سگ و بقیه حیوانات نسبت به هم نوع خودشون این رفتار رو ندارن . درست نیست این انسان های پست رو به حیوان نسبت بدین .
ناشناس۵۵۷۸۸۱۱۳:۳۹:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۳۱
رحم به آنها نکنید. کسی راحت افراد غیر نظامی بی گناه را می کشد از سگ پست تر است.
ناشناس۵۵۸۴۵۶۱۹:۰۳:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۳۱
لطفا وجود سگ را با این روانی ها تباه نکنید سگ حیوانی وفادار و نگهبان است این ها همانند کفتارند نه سگ
ناشناس۵۵۷۸۸۲۱۳:۳۹:۴۷ ۱۳۹۷/۶/۳۱
سردسته حزب الاحوازیه در آلمان شهر برمن فردی به نام عبدالغنی نبهانی است، برادرانش و دوستانش همگی تحت امر ایشان هستند
ناشناس۵۵۷۸۹۸۱۳:۴۴:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۳۱
پشت همه تروریست ها انگلیس خبیثه
ناشناس۵۵۸۳۴۵۱۷:۲۶:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۳۱
و جالبه دولت برای بازگشایی سفارت این روباه کثیف از هول نمیدونست چیکار بکنه .
تازه مسلمان۵۵۷۹۷۱۱۴:۲۸:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۳۱
پس با اینهمه توطئه باید به اهواز وخوزستان نگاه ویژه داشت تا رخنه عوامل استکبار ناممکن شود .
ناشناس۵۵۸۰۲۰۱۴:۵۴:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۳۱
خداوند به خانواده شهدای این حمله صبر بده.
ناشناس۵۵۸۳۷۴۱۷:۴۰:۴۷ ۱۳۹۷/۶/۳۱
اشغال های از سگ کمتر و پست تر !!!!
ناشناس۵۵۸۳۸۱۱۷:۴۴:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۳۱
جالبه ترکیه حتی تسلیت نگفت مثل عربستان
ناشناس۵۵۸۵۳۶۲۰:۱۵:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۳۱
دولت و نظام باید سیاست‌هایش را در قبال مناطق مرزی و محروم تغییر دهد. استانهایی مثل خوزستان کردستان بلوچستان و غیره باید از لحاظ اقتصادی و رفاه اجتماعی قوی تر باشه تا مردم از رضایت بیشتری برخوردار باشند.
شلمانی۵۵۸۵۵۷۲۰:۳۵:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۳۱
ترقه ای توسط چند مزدور صداکرد.راه حسین شهیدع ادامه دارد.باوحدت کلمه واطاعت از ولی فقیه،بردشمنان پیروز خواهیم شد.ره رستگاری هزینه دارد که میپردازیم.
ناشناس۵۵۸۵۶۷۲۰:۵۳:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۳۱
مرگ بر آل سعود خائن الحرمین، مرگ بر انگلیس خبیث و آمریکای وحشی و اسرائیل کودک کش خونخوار.
ناشناس۵۵۸۶۲۶۲۲:۰۵:۰۳ ۱۳۹۷/۶/۳۱
زمان رژه باید تمهیدات امنیتی خاصی اتخاذ میشد
جاسم۵۵۸۶۳۲۲۲:۰۹:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۳۱
داداش گروه الاحوازیه هرگونه دخالت رو تکذیب کرد و داعش مسئولیت حمله رو قبول کرده.
ناشناس۵۵۸۷۱۳۲۳:۲۷:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۳۱
مرگ بر انگلیس و آل سعود
ناصر۵۵۹۰۰۶۰۹:۳۵:۱۲ ۱۳۹۷/۷/۱
مخالف تروریسم مخالف تسلیم برابر سلطه گر مخالف ظلم مخالف فساد و مخالف تجزیه کشور هستم دوباره میگم خواهش میکنم به مشکلات مردم خوزستان بخصوص عربها برسید
yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 4. دولت و مردم تا دیر نشده کاری کنند...

 5. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 6. این آمار معنادار را دریابیم!

 7. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 8. انتقاد رسانه اصولگرا از اهانت به ظریف در حاشیه نمازجمعه / چرا برخی اعضای شورای شهر منتقد زاکانی شده‌اند؟

 9. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 10. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 11. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 12. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

 13. قالیباف: باید دغدغه‌ ۱۴ میلیون نفری که به پزشکیان رای ندادند لحاظ شود

 14. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 15. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 16. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 17. سرگردانی اضطراب آفرین !

 18. آشی که نباید خیلی شور شود!

 19. زاکانی: انتقادات نادرست است

 20. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 21. افزایش تولید شیر و گوشت دام سنگین در کشور دردولت رئیسی+نمودار

 22. بهادری جهرمی: یکی دیگر از ثمرات دیپلماسی شهید رئیسی به بار نشست

 23. FATF مانع کار ما نیست/ فردا اولین قطار از ایران به چین می‌رود

 24. ظریف اعضای «شورای راهبری انتخاب اعضا کابینه» را اعلام کرد

 25. ظریف: کابینه ائتلافی نیست، وحدت ملی است

پربحث‌های هفته

 1. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 4. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 5. انتقاد رسانه اصولگرا از اهانت به ظریف در حاشیه نمازجمعه / چرا برخی اعضای شورای شهر منتقد زاکانی شده‌اند؟

 6. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 7. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 8. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 9. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 10. سرگردانی اضطراب آفرین !

 11. آشی که نباید خیلی شور شود!

 12. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 13. ظریف اعضای «شورای راهبری انتخاب اعضا کابینه» را اعلام کرد

 14. ظریف: کابینه ائتلافی نیست، وحدت ملی است

 15. دولت بی‌منت

 16. علم‌الهدی: هزار تحریم در مذاکرات برجام بر ایران تحمیل شد/ نان و آب ملت را به سیاست خارجی ربط ندهیم

 17. پاسخ ظریف به ادعای یک فعال رسانه‌ای پس از سخنانش در تلویزیون

 18. پورمحمدی محتمل‌ترین گزینه برای وزارت کشور دولت پزشکیان

 19. اعضای کارگروه انتخاب وزیر صمت در دولت چهاردهم مشخص شدند

 20. نظرات برگزیده مخاطبان الف: مشارکت کم مردم در انتخابات باید آسیب‌شناسی شود/ پزشکیان در انتخاب اعضای دولت فقط شایسته‌سالاری را ملاک قرار دهد

 21. رهبر انقلاب: موفقیت رئیس جمهور و دولت جدید، موفقیت همه ما است

 22. پزشکیان: وضعیت امروز ایران با وجود سرمایه‌ها و ظرفیت‌های عظیم برازنده ایرانیان نیست

 23. واکنش زاکانی به انتقادات عضو شورای شهر/ اعتراض بهزاد نبوی به سهم‌خواهی اصلاح طلبان از دولت پزشکیان

 24. حضور امشب ظریف در تلویزیون

 25. دو برابر نیاز کشور اینترنت تامین کردیم

آخرین عناوین