قیمت باور نکردنی پراید در سوریه

گروه اقتصادی الف،   3970620146 ۴۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
قیمت باور نکردنی پراید در سوریه

ریزش ارزش پول ایران صادرات پراید را حسابی به‌صرفه کرده است. پراید ایران که بیشتر به سوریه، عراق، جیبوتی و ... صادر می‌شود این روزها در نمایشگاه بین‌المللی دمشق ۴ میلیون و ۴۴۰ هزار لیر سوریه قیمت خورد.

شهروند در ادامه نوشت: قیمت لیر سوریه در بازار آزاد ایران ۲۵ تومان قیمت دارد که با این حساب نرخ پراید در سوریه به ۱۱۱ میلیون تومان رسیده است. این خودروی پرطرفدار در بازار ایران که  در هفته‌های گذشته  از مرز ۴۳ میلیون تومان  هم گذر کرد، این روزها  به قیمت ۳۶ تا ۳۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. آنگونه که جاده مخصوص‌نشین‌ها می‌گویند صادرات خودرو به لحاظ درآمد ارزی که نصیب خودروسازان می‌کند، بیشتر از فروش داخلی می‌صرفد، اما اولویت با بازار داخلی است.  یک مقام آگاه در این باره به «شهروند» گفت: آپشن‌هایی که روی خودروهای صادراتی گذاشته می‌شود کمتر از داخلی‌هاست، در حالی که قیمتشان گران‌تر است.

چه هزینه‌هایی پراید بازار داخلی را گران‌تر می‌کند؟

همین چند وقت پیش بود که برخی از رسانه‌های خبری رشد صادرات را دلیل اصلی کمبود عرضه در بازار داخلی و نجومی شدن قیمت‌ها اعلام کردند. با این وجود جاده مخصوص‌نشین‌ها معتقدند که صادرات برای آنها صرفه اقتصادی بیشتری دارد البته اگر فروش‌های دستوری بگذارد. یک مقام آگاه در این باره گفت: فروش داخلی غیر از هزینه تولید، هزینه‌هایی چون بیمه،۹ درصد مالیات، هزینه شماره‌گذاری خودرو  و... به سایپا تحمیل می‌کند که می‌توانم به جرات بگویم اختلاف  پنج میلیونی در فروش هر خودروی داخلی با خودروی صادراتی وجود دارد چون با صادرات خودروی ما دیگر هزینه بیمه و امثال آن را تقبل نمی‌کنیم.

به گفته او، از سوی دیگر تنها بخشی از این هزینه روی قیمت خودروهای داخلی کشیده می‌شود  و بنابراین صادرات سود خالص بیشتری دارد. در این میان نباید از این نکته هم غافل شد که ارزش افزوده ورود ارز به کشور بسیار بیشتر از جابه‌جا کردن پول بین مردم یا به اصطلاح از این جیب به آن جیب‌کردن است. در واقع هر صنعت و تولیدی که بتواند ارز به کشور وارد کند، جای افتخار دارد.

خودروهای ایرانی کجا می‌روند؟

از کشورهای عراق، الجزایر، سوریه، ترکمنستان، لبنان، چین، ساحل عاج، جمهوری آذربایجان و جیبوتی به‌عنوان عمده بازارهای هدف صادرات انواع خودروی سواری ایران یاد شده است که در میان این کشورها عراق با سهم ۷۶.۳‌درصدی بیشترین سهم واردات خودرو را به خود اختصاص داده و پس از آن الجزایر و سوریه به ترتیب با سهمی ۵.۳ و ۴.۲‌درصدی در رده‌های بعدی قرار دارند. اما حجم صادرات به کشورهایی مانند چین تنها ۰.۸ درصد، ساحل عاج ۰.۳ درصد، جمهوری آذربایجان ۰.۳ درصد و جیبوتی ۰.۲‌درصد کل صادرات ایران بوده است. همچنین ترکمنستان و لبنان دیگر کشورهایی هستند که سهمی بیش از یک‌درصد از صادرات خودروی سواری را به خود اختصاص داده و به ترتیب ۲.۶‌درصد و ۲.۴‌درصد را از آن خود کرده‌اند. البته جمهوری کره، ترکیه، قزاقستان، ارمنستان، بلژیک، فرانسه، روسیه، رومانی، مجارستان و مالزی دیگر کشورهایی هستند که می‌توان از آنها به‌عنوان بازارهای مهم بالقوه صادرات خودرو یاد کرد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۴۳۴۱۵۱۳:۴۵:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۰
در دولت های قبل هم گفته شد ولی الان رو شد جالب
ناشناس۵۴۳۷۲۵۱۵:۵۴:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۲۰
این فرغونها را صادر کنید آنجا با پولش تویوتا یاریس که هم قیمت و بسیار با کیفیت هست وارد کنید تا هم مصرف بنزین کاهش یابد و هم هوا تمیز شود
ناشناس۵۴۴۰۳۸۱۸:۵۸:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۲۰
ارز ان چه میشود ؟ کجا میرود ؟ شفافیت لازم است شفافیت اقتصادی در کشور لازم و واجب است ..... اگر شفافیت اقتصادی وجود داشت اینهمه فساد اقتصادی وجود نداشت اینهمه مهاجرت و تابعیت کشورهای بعضاً متخاصم و دشمن وجود نداشت ... دولت و نمایندگان به ...ملت مواظب ثروت و ارز کشور باشید ، مراقب بیت المال باشید ، عمر در دنیا کوتاه است و باید جواب هر ریال حیف و میل شده ملت و بیت المال را بدهید ........ امید میرود که بفهمید ......
ناشناس۵۴۴۱۶۹۲۰:۴۹:۰۶ ۱۳۹۷/۶/۲۰
با صادرات این خودرو نما جان هزاران ایرانی را نجات دهید
ناشناس۵۴۴۲۳۸۲۲:۰۰:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۲۰
بگو افت باور نکردنی ارزش پول ایران در ربرابر پول سوریه جنگ زده
ناشناس۵۴۴۳۴۰۲۳:۱۵:۱۸ ۱۳۹۷/۶/۲۰
البته ارزش پول سوریه ۹ برابر ایران و افغانستان۱۲۰ برابر پول ایران است..خود بخوان این حدیث مجمل را
ناشناس۵۴۴۵۳۴۰۲:۲۳:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۲۱
دوست عزیز این مثل سائر که آورده‌اید چنین است: تو بخوان حدیث مفصل از این مجمل!!!!!!!!!!!!!!!!!! که البته «مجمل» به معنی اندک است!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۵۴۴۶۴۰۰۸:۲۱:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۲۱
این 9 برابر و 120 برابر رو چطور حساب کردید؟ قدرت خرید؟ یا ....
ناشناس۵۴۳۴۲۳۱۳:۴۸:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۲۰
اقا صادر کنید اگر بخرند. ما از ارز آوری بدمون نمیاد البته اگر بیارید ارز رو
ناشناس۵۴۳۵۹۵۱۴:۴۹:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۲۰
تا وقتی شما بخری نیازی به صادرات نیست!
ناشناس۵۴۳۶۲۲۱۴:۵۷:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۲۰
ما که از خوندن این خبر داریم ریسه میریم، کاش برای کامنت های این مطلب آیکون قه قه روهم میذاشتند!!!
ناشناس۵۴۳۴۲۶۱۳:۵۰:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۲۰
حالا که چی. تبلیغ پرایده؟ تروخدا همشو بدید به سوریه ما این.... رو نمیخوایم. تو افغانستان هم بازاریابی کنید شاید یه میلیارد براش بدن
ناشناس۵۴۳۴۶۵۱۴:۰۲:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۲۰
ایران می‌خواد به کره ماشین صادر کنه!!؟؟ کدوم ماشین رو فکر میکنید بخرند؟
ناشناس۵۴۳۹۲۰۱۷:۵۰:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۲۰
احتمالا میخوان پراید رو اپشناشون ببرن بالا بشه ماشین اول کره :) اینا فکرمیکنن ما بلانسبت ناآگاهیم..... یادش بخیر 2014 سوئیس بودم قیمت ارزونترین شاسی بلند ولکس واگن رو گرفتم (با فکر کنم 20 درصد مالیات ماشین اونموقع تو سوئیس) گفت 7000 فرانک!!!!!!!! چندین ماشین از مارکا معروف بود در حد 4هزار فرانک!!!!!!!!!! اگر اشتباه نکنم اونموقع ارز دولتی رو 1200 یا همچین چیزی میدادن یعنی یه شاسی بلند روبه قیمت یه پراید 7 میلیونی اونموقع میشد بخری حالا اینا فکر میکنن ما ها ناآگاهیم..... از جمله جناب نویسنده که .... به شعور همه ما توهین میکنن با این مطلب نوشتنشون
ناشناس۵۴۳۴۷۳۱۴:۰۴:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۲۰
اگر می توانید صادر کنید پس چرا تعلل می کنید؟ بهتر از این است که سالانه هزاران نفر از مردم را به کشتن دهید. هم شما نفع می برید هم مردم.
valor۵۴۷۵۴۵۱۱:۵۵:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۲۳
بیش از هفتاد درصد عامل مرگ و میر ها از اشتباهات راننده هاست ! در شاخ به شاخ با سرعت 120 کیلومتر در ساعت سوار ولوو XC60 ( ایمن ترین خودرو سال 2017) هم باشی شانسی برای زنده بودن نداری!!!
ناشناس۵۴۳۴۷۸۱۴:۰۷:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۲۰
کدوم آدم عاقلی این حرف باور میکنه مثل اینکه تا بحال خارج نرفتی قیمت ماشینا رو نمیدونی
ناشناس۵۴۳۴۹۷۱۴:۱۴:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۲۰
به قیمت ایران تقریبا میشه ۱۱۰میلیون تومن یعنی می خواید بگید در ایران ارزونه و باید گرانتر بشه
حبیب۵۴۳۴۹۸۱۴:۱۴:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۲۰
بدا بحال ما که خود را با کی و چه کشوری مقایسه میکنیم
پیمان۵۴۳۵۰۷۱۴:۱۵:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۲۰
یعنی حتی لیر سوریه ای که نابود شده از پول ایران بیشتر ارزش داره؟ چطور ممکنه چنین چیزی؟ یعنی فساد توی ایران از جنگ تو سوریه مخرب تره؟
رضا۵۴۳۶۴۹۱۵:۱۰:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۲۰
برادر نکته همینه دولت سوریه نیازی به چاپ پول بدون پشتوانه برای چند برابر کردن سطح دستمزدها و یارانه ها به نیت پیروزی در انتخابات و رسیدن بر سر دیگ ندارد پس چون پول چاپ نمی کند حتی در شرایط جنگی هم ارزش پولش حفظ می شود
ناشناس۵۴۴۲۳۷۲۲:۰۰:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۰
احسنت به این مقایسه.!
ناشناس۵۴۳۵۶۴۱۴:۳۷:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۲۰
خب حالا که اینطوره من یک توصیه دارم به نفع هر دو طرف. پراید را صادر کنید به کشورهای دیگه چون براتون میصرفه و دست از سر ملت بردارید. در عوض هر ایرانی اجازه داشته باشه در هر پنج سال یکبار شخصا ثبت سفارش کنه و خودرو مصرفی خود را با تعرفه ده الی بیست درصدی گمرکی وارد کنه و شماره شاسی و سیلندرش در سامانه واردات و خرید و فروش ثبت بشه و اجازه فروش به شخص ثالث هم نداشته باشه و با وکالت بلاعزل و غیر بلاعزل هم قابل واگذاری نباشه. اینطوری هم خودروسازهای داخلی با صادرات نفع میبرن، هم انحصار شکسته میشه، هم تلفات جاده ای کم میشه و هم مردم ماشین ارزشمند سوار میشن. حله؟؟
ناشناس۵۴۳۵۶۸۱۴:۳۸:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۲۰
امکان نداره تو دنیا کسی پراید رو اینقدر بخره. حتی اگه دلار را 15000 حساب کنیم که 110 میلیون بشود فقط 7500 دلار.
ناشناس۵۴۳۵۷۸۱۴:۴۲:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۰
لطف کنید همون پراید هایی هم که به مردم داده اید رو صادر کنید اون بد بختها هنوز پرایدو نشناختن
ناشناس۵۴۳۵۷۹۱۴:۴۲:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۲۰
با چی مقیاس می کنید..کشوری که جنگ زده است و ارزش پولش همانند ما است..خوب چرا صادر نمی کنید و دلارش را نمی گیرید از سوریه تا 110 میلیون نفع ببرید..حتما نمیشود که اینکار را نمی کنید....اولا ارزش پول سوریه در دنیا ارزش تبدیل به دلار کردن را نداره و دوما مردمی نمانده که پیراید بخرند..متاسفم برای چنین مغزهای اقتصادی که مسول هم شده اند..
ناشناس۵۴۳۶۵۸۱۵:۱۴:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۲۰
یعنی از خجالت باید یه جایی قایم بشن باعث وبانی اش که ارزش لیر سوریه جنگ زده از ریال ما بیشتره!!!!!!!!
ناشناس۵۴۳۶۹۰۱۵:۳۳:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۲۰
خیلی جالبه لیر سوریه جنگ زده 250 برابر ریال ما هست متاسسسسسسسسسسفم
ناشناس۵۴۳۷۵۰۱۶:۰۲:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۲۰
خواهشاٌ اگه میشه واردات ماشین را ازاد کنید و صادرات پراید به سوریه اضافه کنید تا هم ما سود ببریم و هم اونا مردم دارن می میرند ماشینی که قطعه آن اگر وارد نشه بیچاره ایم پس چرا خود خودرو وارد نمی کنیم بابا ...
ناشناس۵۴۳۷۹۱۱۶:۲۰:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۰
خیلی بامزه و خنده دار بود. استاندارد ماشین در اروپا به یورو 7 رسیده اگر پراید را می خرند احتمالا برای اوراق کردن و بازیافتی های موادش است.
ناشناس۵۴۳۸۰۷۱۶:۳۰:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۲۰
پراید 111 که میگن همینه !!!
ناشناس۵۴۳۸۲۱۱۶:۳۶:۰۸ ۱۳۹۷/۶/۲۰
الان خودروهای کارکرده ای مثل تویوتا وفولکس زیر 7000دلار قیمت دارند که با دلار 14000تومنی هم حدود 90میلیون میشن .اون وقت یک تویوتای پنج سال کارکرده رو با پراید میشه مقایسه کرد؟
ناشناس۵۴۳۸۴۳۱۶:۵۴:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۲۰
قربونت دادش بیا پراید من را هم صادر کن.70 میلیون هم برای خودتان سود بردارید...40 تومن هم به حسابم بریزید....سود ا
ناشناس۵۴۳۸۷۸۱۷:۱۵:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۲۰
دولت با کاهش ارزش پول ملی همه ملتو بدبخت و گرفتار کرده هنوز یکی دوماه مونده تا فلاکت حاصل از این بی تدبیری ...آمیز رو درک کنیم
ناشناس۵۴۳۸۸۴۱۷:۱۹:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۲۰
اگه یه سری به کشورهای اطراف خودمون زده باشین کشورهای جهان سوم ... ماشینهای روز اروپا با نصف پراید به فروش میره با چشم دیدم قیمت کردم
ناشناس۵۴۴۱۴۳۲۰:۳۲:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۲۰
عجب ! با یکصد وده میلیون تومان در سوریه می توان ماشین کره ای وارد کرد
ناشناس۵۴۴۳۹۲۲۳:۵۵:۱۴ ۱۳۹۷/۶/۲۰
با نرخ ارز در بازار سیاه حساب کردند تقسیم بر ۵ بفرمایید برحسب دلار ۳۲۰۰. سال قبل رقم درستش دستتون میاد
ناشناس۵۴۴۱۵۱۲۰:۳۷:۰۳ ۱۳۹۷/۶/۲۰
110 میلیون تومان با ارز نیمایی میشه حدود 14 هزار دلار در حالیکه رنو کپچر قیمت جهانیش 12 هزار دلاره. کدوم ادم عاقلی این داستانها را می پذیره
ناشناس۵۴۴۱۸۶۲۱:۰۱:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۲۰
جناب مدیرعامل سایپا... این پراید رو صادر کنید. ولله به نفع شما و ماست. بذارید ما هم از کشورهای دیگه ماشین بدون گمرک وارد کنیم.
ناشناس۵۴۴۲۵۲۲۲:۰۹:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۲۰
شما با چیزی به نام درآمد سرانه آشنا هستید یا خیر
ناشناس۵۴۴۲۵۴۲۲:۱۰:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۲۰
ظاهرا قیمت صادراتی پراید 4500 دلاره و دولت سوریه 50 درصد قیمت فوب خودرو مالیات و عوارض گمرکی از آن میگیره. شرایط جنگی در سوریه موجب شده تا دولت دنبال درآمدباشه. با اینوصف سود گمرکی خودرو وارداتی برای سوری ها کمتر از کشور ماست.
ناشناس۵۴۴۲۵۶۲۲:۱۲:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۲۰
بسیار خوب ، خودرو های داخلی را صادر کنید در عوض اجازه داده شود خودرو های با کیفیت و ارزان قیمت شرکت های معتبر خارجی وارد شود .
احمد۵۴۴۲۷۸۲۲:۲۳:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۲۰
شما پراید تون رو صادر کنید و تعرفه واردات هم برداشته شه تا ایرانی ها هم بتونن خودرو با کیفیت و ایمن خارجی سوار شن
ناشناس۵۴۴۲۹۵۲۲:۳۷:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۲۰
منظورتون از آپشن همون زه بود؟
ناشناس۵۴۴۳۱۶۲۲:۵۵:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۰
ارزش تومان روداشته باش، حتی در مقایسه با لیر سوریه...
ناشناس۵۴۴۳۶۱۲۳:۲۹:۰۱ ۱۳۹۷/۶/۲۰
صادر کنید و لطفا شما که زیاد راغب نیستین این منت رو سر ما بزارین و داخل ایران نفروشین عوضش تعرفه واردات خودرو رو حذف کنید تا مردم هر چی میخوان بخرن.
ناشناس۵۴۴۴۸۵۰۱:۰۸:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۱
طنز خوبی بود صادر کزدن پراید به بلژیک و فرانسه
ناشناس۵۴۴۷۳۹۰۹:۵۱:۰۶ ۱۳۹۷/۶/۲۱
با کمتر از این پول در کشورهای دیگر میشود خودروهای خیلی بهتری خرید. امکان ندارد کسی انقدر پول بدهد و پراید بخرد.

پربحث‌های امروز

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 3. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 4. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 5. تصاویری از سلطان سکه و همدستانش  

 6. آخرین گفت‌وگوی وحید مظلومین؛ گرانترین سیگار ایران را می‌کشم/ نمی‌توانید من را گوشه رینگ ببرید

 7. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 8. ظریف به مجلس احضار شد

 9. در پاسخ به حرفهایِ تکراریِ حسن عبّاسی

 10. توضیحات پلیس درباره ماجرای نیمه برهنه‌شدن یک زن در یاسوج

 11. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 12. چند پیشنهاد برای خروج مسکن از رکود

 13. "تاج" باید فدراسیون فوتبال را ترک کند

 14. آخرین وضعیت بارش‌های ایران/ ادامه پاییز پرباران+جدول

 15. توکلی: اقدامات خوبی برای مبارزه با فساد شده اما با برخورد درست فاصله داریم/ قربانیان یقه سفیدها چه کسانی هستند؟

 16. «فشن‌شو گربه‌ها» در پایتخت + عکس

 17. سرقت میلیونی ۲۰ دقیقه‌ای از ویلای کردان

 18. ظریف، CFT و یک اتهام دیگر

 19. حرف‌های شنیدنی سلطان سکه قبل از اعدام

 20. چرا قیمت دلار و سکه طی روزهای اخیر نزولی شد؟

 21. دولت سر مردم را به حضور مردم در ورزشگاه‌ها گرم نکند/ مسئولان کاری برای گرانی‌های روزافزون کنند

 22. افشانی: تا ۱۵ آذر در شهرداری تهران می‌مانم

 23. بچه‌ها را بوس نکنید

 24. سفیر جدید ایران وارد هند شد

 25. پژو ۲۰۷ صندوق‌دار نیامده با قیمت‌های نجومی روبرو شد

پربحث‌های دیروز

 1. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 2. سوت و کف به افتخار ظریف

 3. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 4. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 5. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 6. واکنش آخوندی به انتخاب شهردار تهران

 7. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 8. تاملی بر یک مصاحبه

 9. بازگشت تحریم‌ها و افراد خوش باور به غرب/ چرا از اشتباهات گذشته درس نمی‌گیریم؟

 10. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 11. فریبی که دختر مدرسه‌ای از شاگرد مغازه لوازم‌التحریری خورد

 12. جزئیات مرحله اول طرح حمایتی از اقشار کم درآمد تا ۳۰۰ هزار تومان/ گوشت و مرغ و برنج در سبد

 13. ساندرو‌های مخفی در انبار به امید گرانی!

 14. هفت دقیقه تا تل‌آویو/ پدر موشكی ايران را بهتر بشناسيم + عکس

 15. اسامی عجیب غریب در شناسنامه‌های ایرانی+ اسامی و عکس

 16. رها شدن صدها تن گوجه‌فرنگی در اطراف زنجان  

 17. رای اتحاد ملت به آخوندی؛ از منتهی‌الیه جناح چپ به منتهی‌الیه جناح راست/ چه کسی باعث پیروزی احمدی‌نژاد شد؟/ عملکرد قالیباف به روایت مشاور روحانی

 18. اولین پرواز اردوغان با هواپیمای اهدایی امیر قطر+عکس

 19. تاملی بر مصاحبه ظریف

 20. اینترنشنال سعودی و جریانی که به اوباما نامه نوشت

 21. افزایش دستمزد کارگران بی نتیجه ماند/کمیته مزد هفته آینده تشکیل می شود

 22. حداقل خرج هفتگی در تهران چقدر است؟

 23. صندوقی که برای خریداران خودرو ۵۰ میلیون تومان آب خورد+ سند

 24. مانتوی متفاوت خانم معلم خلاق روستای سلخ قشم+ عکس

 25. خرازی: تاکنون صبوری به خرج داده و در برجام مانده‌ایم/ مدارک علیه زاغری، باقر و سیامک نمازی‌ علنی می‌شود

پربحث‌های هفته

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 3. آیا قدرت خرید مردم، ۵۰ سال قبل، بیش از امروز بود؟

 4. سلطان سکه اعدام شد

 5. سوت و کف به افتخار ظریف

 6.  «مهندسی»، مرحوم است یا مقتول؟!

 7. مقایسه قیمت بنزین در ایران و کشورهای همسایه/چه باید کرد؟

 8. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 9. ۵ نوامبر هم تمام شد و.../ بلند شدن ققنوس از خاکستر و همت آقای روحانی

 10. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 11. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 12. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 13. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 14. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 15. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 16. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 17. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 18. فاتحه تهران را بخوانیم

 19. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 20. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 21. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 22. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 23. نتایج اولیه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا: حزب دموکرات‌ اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا را در دست گرفت/ جمهوری خواهان اکثریت سنا را حفظ کردند

 24. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 25. آقایان! عذرخواهی کنید

پربحث‌های اخیر

 1. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 2. چند پیشنهاد برای خروج مسکن از رکود

 3. آخرین وضعیت بارش‌های ایران/ ادامه پاییز پرباران+جدول

 4. توکلی: اقدامات خوبی برای مبارزه با فساد شده اما با برخورد درست فاصله داریم/ قربانیان یقه سفیدها چه کسانی هستند؟

 5. چرا قیمت دلار و سکه طی روزهای اخیر نزولی شد؟

 6. پژو ۲۰۷ صندوق‌دار نیامده با قیمت‌های نجومی روبرو شد

 7. پیش بینی شورای پول و اعتبار از بازار ارز و سکه

 8. پولشویی در ایران؛ واقعیت چیست؟

 9. رئیس بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی حضور می‌یابد

 10. طیب‌نیا عضو شورای پول و اعتبار شد

 11. آموزش دکوراسیون داخلی

 12. دیگر نیاز به پرینت بلیط هواپیمای خود ندارید

 13. ۴ گزینه مطرح برای مدیریت در بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت کشور

 14. تقاضای بیش از 50 نماینده از قوه قضائیه برای رسیدگی به پرونده موسسات مالی و اعمال ماده 236

 15. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 16. پتروشیمی‌ها چقدر ارز آوردند؟

 17. آمریکا عملا واردات غذا و دارو را نیز تحریم کرده است

 18. برخورد عجیب با مشترکان پرمصرف آب/ جریمه‌های سنگین در راه است؟

 19. قیمت نفت در سال 2019 صعودی خواهد بود

 20. روسیه تولید نفتش را برای 2019 کاهش نمی‌دهد

 21. درخواست وزارت نفت از صندوق ضمانت برای پوشش بیمه‌ای صادرات نفت

 22. موضع اقلیم کردستان عراق در مورد تحریم‌های ایران

پربحث‌های دیروز

 1. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 2. بازگشت تحریم‌ها و افراد خوش باور به غرب/ چرا از اشتباهات گذشته درس نمی‌گیریم؟

 3. جزئیات مرحله اول طرح حمایتی از اقشار کم درآمد تا ۳۰۰ هزار تومان/ گوشت و مرغ و برنج در سبد

 4. ساندرو‌های مخفی در انبار به امید گرانی!

 5. افزایش دستمزد کارگران بی نتیجه ماند/کمیته مزد هفته آینده تشکیل می شود

 6. حداقل خرج هفتگی در تهران چقدر است؟

 7. صندوقی که برای خریداران خودرو ۵۰ میلیون تومان آب خورد+ سند

 8. روحانی: چه ایرادی دارد بخشی از استادیوم ورزشی به بانوان اختصاص یابد

 9. رضا رحمانی: هر کسی که مسئولیت می‌پذیرد باید پاسخگو باشد/ باید همه چیز را به مردم بگوییم

 10. راهکارهای جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی/ دولت فعلا نمی‌خواهد قیمت ارز به نرخ واقعی برسد

 11. انتظار کارگران از جلسه «ترمیم دستمزد»/ افزایش حقوق حق کارگران است

 12. نوبخت: سال آینده از رقم بودجه اعتبارات عمرانی چیزی را کسر نمی‌کنیم

 13. شیر چند درصد گران شد؟

 14. پیش بینی شورای پول و اعتبار از بازار ارز و سکه

 15. جهانگیری: برخی گفتند به تماشای فینال لیگ قهرمانان آسیا نرو!

 16. احضار 1500 نفر و بازداشت 170نفر در پرونده‌های اخیر اقتصادی

 17. کارت سوخت خود را نفروشید!

 18. رشد ۴۰ درصدی درآمد نفتی دولت در نیمه نخست امسال + جدول

 19. موضع اقلیم کردستان عراق در مورد تحریم‌های ایران

 20. ارزش سبد حمایتی اول تا ۳۰۰ هزار تومان است

 21. هشدار درباره سوءاستفاده احتمالی از کارت‌های سوخت

 22. واریز بخشی از مطالبات مالباختگان «گلیم و گبه»

 23. معاون وزیر خارجه هلند با ظریف دیدار کرد

 24. واردات ۱۰ میلیون تن کالای اساسی

 25. ترکان: قالیباف در نوسازی خانه‌های فرسوده تهران موفق عمل کرد

پربحث‌های هفته

 1. آیا قدرت خرید مردم، ۵۰ سال قبل، بیش از امروز بود؟

 2. مقایسه قیمت بنزین در ایران و کشورهای همسایه/چه باید کرد؟

 3. ۵ نوامبر هم تمام شد و.../ بلند شدن ققنوس از خاکستر و همت آقای روحانی

 4. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 5. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 6. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 7. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 8. بخشنامه عجیب سایپا به مشتریان!

 9. اسامی نهادهای معاف از مالیات اعلام شد

 10. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 11. ۱۰۰ نفر با مدرک غیرمرتبط در شستا/ از تعارض منافع تا ژن‌های خوب در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت کار را بشناسیم

 12. بازگشت تحریم‌ها و افراد خوش باور به غرب/ چرا از اشتباهات گذشته درس نمی‌گیریم؟

 13. مالیات مستغلات و رانت زمین در اقتصاد ایران/ چرا از خانه‌های خالی مالیات گرفته نمی‌شود؟

 14. نعمتی: واقعیت این است که تحریم‌ها اثر چندانی نخواهد داشت

 15. جزئیات مرحله اول طرح حمایتی از اقشار کم درآمد تا ۳۰۰ هزار تومان/ گوشت و مرغ و برنج در سبد

 16. روسیه: فروش سوخو به ایران منوط به صدور مجوز آمریکاست/ چین گزینه قطعی برای خرید هواپیما نیست

 17. بازار شیر تو شیر قیمت شیر/ قیمت‌ها روزانه بالا می‌رود!

 18. ساندرو‌های مخفی در انبار به امید گرانی!

 19. سوئیفت بانک ملی امروز قطع می‌شود + سند

 20. وزیر اقتصاد: در مقابله با تحریم‌ها کارکشته شده‌ایم

 21. اقامت در ایران برای خارجی‌ها «مفت» شده است/ قیمت اتاق هتل ۳ستاره ایرانی اندازه همبرگر اروپایی!؟

 22. بانک مرکزی: سوئیفت نقشی در نگهداری حساب‌ها و تسویه ارزی ندارد /خللی در مبادلات ارزی ایجاد نمی شود

 23. اگر ۷۰ میلیون بدهید چه ماشینی می توانید بخرید؟

 24. نماینده ایران: عربستان و روسیه ثبات عرضه نفت در بازار را به هم ریختند

 25. افزایش دستمزد کارگران بی نتیجه ماند/کمیته مزد هفته آینده تشکیل می شود

آخرین عناوین