قیمت باور نکردنی پراید در سوریه

گروه اقتصادی الف،   3970620146 ۴۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
قیمت باور نکردنی پراید در سوریه

ریزش ارزش پول ایران صادرات پراید را حسابی به‌صرفه کرده است. پراید ایران که بیشتر به سوریه، عراق، جیبوتی و ... صادر می‌شود این روزها در نمایشگاه بین‌المللی دمشق ۴ میلیون و ۴۴۰ هزار لیر سوریه قیمت خورد.

شهروند در ادامه نوشت: قیمت لیر سوریه در بازار آزاد ایران ۲۵ تومان قیمت دارد که با این حساب نرخ پراید در سوریه به ۱۱۱ میلیون تومان رسیده است. این خودروی پرطرفدار در بازار ایران که  در هفته‌های گذشته  از مرز ۴۳ میلیون تومان  هم گذر کرد، این روزها  به قیمت ۳۶ تا ۳۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. آنگونه که جاده مخصوص‌نشین‌ها می‌گویند صادرات خودرو به لحاظ درآمد ارزی که نصیب خودروسازان می‌کند، بیشتر از فروش داخلی می‌صرفد، اما اولویت با بازار داخلی است.  یک مقام آگاه در این باره به «شهروند» گفت: آپشن‌هایی که روی خودروهای صادراتی گذاشته می‌شود کمتر از داخلی‌هاست، در حالی که قیمتشان گران‌تر است.

چه هزینه‌هایی پراید بازار داخلی را گران‌تر می‌کند؟

همین چند وقت پیش بود که برخی از رسانه‌های خبری رشد صادرات را دلیل اصلی کمبود عرضه در بازار داخلی و نجومی شدن قیمت‌ها اعلام کردند. با این وجود جاده مخصوص‌نشین‌ها معتقدند که صادرات برای آنها صرفه اقتصادی بیشتری دارد البته اگر فروش‌های دستوری بگذارد. یک مقام آگاه در این باره گفت: فروش داخلی غیر از هزینه تولید، هزینه‌هایی چون بیمه،۹ درصد مالیات، هزینه شماره‌گذاری خودرو  و... به سایپا تحمیل می‌کند که می‌توانم به جرات بگویم اختلاف  پنج میلیونی در فروش هر خودروی داخلی با خودروی صادراتی وجود دارد چون با صادرات خودروی ما دیگر هزینه بیمه و امثال آن را تقبل نمی‌کنیم.

به گفته او، از سوی دیگر تنها بخشی از این هزینه روی قیمت خودروهای داخلی کشیده می‌شود  و بنابراین صادرات سود خالص بیشتری دارد. در این میان نباید از این نکته هم غافل شد که ارزش افزوده ورود ارز به کشور بسیار بیشتر از جابه‌جا کردن پول بین مردم یا به اصطلاح از این جیب به آن جیب‌کردن است. در واقع هر صنعت و تولیدی که بتواند ارز به کشور وارد کند، جای افتخار دارد.

خودروهای ایرانی کجا می‌روند؟

از کشورهای عراق، الجزایر، سوریه، ترکمنستان، لبنان، چین، ساحل عاج، جمهوری آذربایجان و جیبوتی به‌عنوان عمده بازارهای هدف صادرات انواع خودروی سواری ایران یاد شده است که در میان این کشورها عراق با سهم ۷۶.۳‌درصدی بیشترین سهم واردات خودرو را به خود اختصاص داده و پس از آن الجزایر و سوریه به ترتیب با سهمی ۵.۳ و ۴.۲‌درصدی در رده‌های بعدی قرار دارند. اما حجم صادرات به کشورهایی مانند چین تنها ۰.۸ درصد، ساحل عاج ۰.۳ درصد، جمهوری آذربایجان ۰.۳ درصد و جیبوتی ۰.۲‌درصد کل صادرات ایران بوده است. همچنین ترکمنستان و لبنان دیگر کشورهایی هستند که سهمی بیش از یک‌درصد از صادرات خودروی سواری را به خود اختصاص داده و به ترتیب ۲.۶‌درصد و ۲.۴‌درصد را از آن خود کرده‌اند. البته جمهوری کره، ترکیه، قزاقستان، ارمنستان، بلژیک، فرانسه، روسیه، رومانی، مجارستان و مالزی دیگر کشورهایی هستند که می‌توان از آنها به‌عنوان بازارهای مهم بالقوه صادرات خودرو یاد کرد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۴۳۴۱۵۱۳:۴۵:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۰
در دولت های قبل هم گفته شد ولی الان رو شد جالب
ناشناس۵۴۳۷۲۵۱۵:۵۴:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۲۰
این فرغونها را صادر کنید آنجا با پولش تویوتا یاریس که هم قیمت و بسیار با کیفیت هست وارد کنید تا هم مصرف بنزین کاهش یابد و هم هوا تمیز شود
ناشناس۵۴۴۰۳۸۱۸:۵۸:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۲۰
ارز ان چه میشود ؟ کجا میرود ؟ شفافیت لازم است شفافیت اقتصادی در کشور لازم و واجب است ..... اگر شفافیت اقتصادی وجود داشت اینهمه فساد اقتصادی وجود نداشت اینهمه مهاجرت و تابعیت کشورهای بعضاً متخاصم و دشمن وجود نداشت ... دولت و نمایندگان به ...ملت مواظب ثروت و ارز کشور باشید ، مراقب بیت المال باشید ، عمر در دنیا کوتاه است و باید جواب هر ریال حیف و میل شده ملت و بیت المال را بدهید ........ امید میرود که بفهمید ......
ناشناس۵۴۴۱۶۹۲۰:۴۹:۰۶ ۱۳۹۷/۶/۲۰
با صادرات این خودرو نما جان هزاران ایرانی را نجات دهید
ناشناس۵۴۴۲۳۸۲۲:۰۰:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۲۰
بگو افت باور نکردنی ارزش پول ایران در ربرابر پول سوریه جنگ زده
ناشناس۵۴۴۳۴۰۲۳:۱۵:۱۸ ۱۳۹۷/۶/۲۰
البته ارزش پول سوریه ۹ برابر ایران و افغانستان۱۲۰ برابر پول ایران است..خود بخوان این حدیث مجمل را
ناشناس۵۴۴۵۳۴۰۲:۲۳:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۲۱
دوست عزیز این مثل سائر که آورده‌اید چنین است: تو بخوان حدیث مفصل از این مجمل!!!!!!!!!!!!!!!!!! که البته «مجمل» به معنی اندک است!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۵۴۴۶۴۰۰۸:۲۱:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۲۱
این 9 برابر و 120 برابر رو چطور حساب کردید؟ قدرت خرید؟ یا ....
ناشناس۵۴۳۴۲۳۱۳:۴۸:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۲۰
اقا صادر کنید اگر بخرند. ما از ارز آوری بدمون نمیاد البته اگر بیارید ارز رو
ناشناس۵۴۳۵۹۵۱۴:۴۹:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۲۰
تا وقتی شما بخری نیازی به صادرات نیست!
ناشناس۵۴۳۶۲۲۱۴:۵۷:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۲۰
ما که از خوندن این خبر داریم ریسه میریم، کاش برای کامنت های این مطلب آیکون قه قه روهم میذاشتند!!!
ناشناس۵۴۳۴۲۶۱۳:۵۰:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۲۰
حالا که چی. تبلیغ پرایده؟ تروخدا همشو بدید به سوریه ما این.... رو نمیخوایم. تو افغانستان هم بازاریابی کنید شاید یه میلیارد براش بدن
ناشناس۵۴۳۴۶۵۱۴:۰۲:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۲۰
ایران می‌خواد به کره ماشین صادر کنه!!؟؟ کدوم ماشین رو فکر میکنید بخرند؟
ناشناس۵۴۳۹۲۰۱۷:۵۰:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۲۰
احتمالا میخوان پراید رو اپشناشون ببرن بالا بشه ماشین اول کره :) اینا فکرمیکنن ما بلانسبت ناآگاهیم..... یادش بخیر 2014 سوئیس بودم قیمت ارزونترین شاسی بلند ولکس واگن رو گرفتم (با فکر کنم 20 درصد مالیات ماشین اونموقع تو سوئیس) گفت 7000 فرانک!!!!!!!! چندین ماشین از مارکا معروف بود در حد 4هزار فرانک!!!!!!!!!! اگر اشتباه نکنم اونموقع ارز دولتی رو 1200 یا همچین چیزی میدادن یعنی یه شاسی بلند روبه قیمت یه پراید 7 میلیونی اونموقع میشد بخری حالا اینا فکر میکنن ما ها ناآگاهیم..... از جمله جناب نویسنده که .... به شعور همه ما توهین میکنن با این مطلب نوشتنشون
ناشناس۵۴۳۴۷۳۱۴:۰۴:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۲۰
اگر می توانید صادر کنید پس چرا تعلل می کنید؟ بهتر از این است که سالانه هزاران نفر از مردم را به کشتن دهید. هم شما نفع می برید هم مردم.
valor۵۴۷۵۴۵۱۱:۵۵:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۲۳
بیش از هفتاد درصد عامل مرگ و میر ها از اشتباهات راننده هاست ! در شاخ به شاخ با سرعت 120 کیلومتر در ساعت سوار ولوو XC60 ( ایمن ترین خودرو سال 2017) هم باشی شانسی برای زنده بودن نداری!!!
ناشناس۵۴۳۴۷۸۱۴:۰۷:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۲۰
کدوم آدم عاقلی این حرف باور میکنه مثل اینکه تا بحال خارج نرفتی قیمت ماشینا رو نمیدونی
ناشناس۵۴۳۴۹۷۱۴:۱۴:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۲۰
به قیمت ایران تقریبا میشه ۱۱۰میلیون تومن یعنی می خواید بگید در ایران ارزونه و باید گرانتر بشه
حبیب۵۴۳۴۹۸۱۴:۱۴:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۲۰
بدا بحال ما که خود را با کی و چه کشوری مقایسه میکنیم
پیمان۵۴۳۵۰۷۱۴:۱۵:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۲۰
یعنی حتی لیر سوریه ای که نابود شده از پول ایران بیشتر ارزش داره؟ چطور ممکنه چنین چیزی؟ یعنی فساد توی ایران از جنگ تو سوریه مخرب تره؟
رضا۵۴۳۶۴۹۱۵:۱۰:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۲۰
برادر نکته همینه دولت سوریه نیازی به چاپ پول بدون پشتوانه برای چند برابر کردن سطح دستمزدها و یارانه ها به نیت پیروزی در انتخابات و رسیدن بر سر دیگ ندارد پس چون پول چاپ نمی کند حتی در شرایط جنگی هم ارزش پولش حفظ می شود
ناشناس۵۴۴۲۳۷۲۲:۰۰:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۰
احسنت به این مقایسه.!
ناشناس۵۴۳۵۶۴۱۴:۳۷:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۲۰
خب حالا که اینطوره من یک توصیه دارم به نفع هر دو طرف. پراید را صادر کنید به کشورهای دیگه چون براتون میصرفه و دست از سر ملت بردارید. در عوض هر ایرانی اجازه داشته باشه در هر پنج سال یکبار شخصا ثبت سفارش کنه و خودرو مصرفی خود را با تعرفه ده الی بیست درصدی گمرکی وارد کنه و شماره شاسی و سیلندرش در سامانه واردات و خرید و فروش ثبت بشه و اجازه فروش به شخص ثالث هم نداشته باشه و با وکالت بلاعزل و غیر بلاعزل هم قابل واگذاری نباشه. اینطوری هم خودروسازهای داخلی با صادرات نفع میبرن، هم انحصار شکسته میشه، هم تلفات جاده ای کم میشه و هم مردم ماشین ارزشمند سوار میشن. حله؟؟
ناشناس۵۴۳۵۶۸۱۴:۳۸:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۲۰
امکان نداره تو دنیا کسی پراید رو اینقدر بخره. حتی اگه دلار را 15000 حساب کنیم که 110 میلیون بشود فقط 7500 دلار.
ناشناس۵۴۳۵۷۸۱۴:۴۲:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۰
لطف کنید همون پراید هایی هم که به مردم داده اید رو صادر کنید اون بد بختها هنوز پرایدو نشناختن
ناشناس۵۴۳۵۷۹۱۴:۴۲:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۲۰
با چی مقیاس می کنید..کشوری که جنگ زده است و ارزش پولش همانند ما است..خوب چرا صادر نمی کنید و دلارش را نمی گیرید از سوریه تا 110 میلیون نفع ببرید..حتما نمیشود که اینکار را نمی کنید....اولا ارزش پول سوریه در دنیا ارزش تبدیل به دلار کردن را نداره و دوما مردمی نمانده که پیراید بخرند..متاسفم برای چنین مغزهای اقتصادی که مسول هم شده اند..
ناشناس۵۴۳۶۵۸۱۵:۱۴:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۲۰
یعنی از خجالت باید یه جایی قایم بشن باعث وبانی اش که ارزش لیر سوریه جنگ زده از ریال ما بیشتره!!!!!!!!
ناشناس۵۴۳۶۹۰۱۵:۳۳:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۲۰
خیلی جالبه لیر سوریه جنگ زده 250 برابر ریال ما هست متاسسسسسسسسسسفم
ناشناس۵۴۳۷۵۰۱۶:۰۲:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۲۰
خواهشاٌ اگه میشه واردات ماشین را ازاد کنید و صادرات پراید به سوریه اضافه کنید تا هم ما سود ببریم و هم اونا مردم دارن می میرند ماشینی که قطعه آن اگر وارد نشه بیچاره ایم پس چرا خود خودرو وارد نمی کنیم بابا ...
ناشناس۵۴۳۷۹۱۱۶:۲۰:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۰
خیلی بامزه و خنده دار بود. استاندارد ماشین در اروپا به یورو 7 رسیده اگر پراید را می خرند احتمالا برای اوراق کردن و بازیافتی های موادش است.
ناشناس۵۴۳۸۰۷۱۶:۳۰:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۲۰
پراید 111 که میگن همینه !!!
ناشناس۵۴۳۸۲۱۱۶:۳۶:۰۸ ۱۳۹۷/۶/۲۰
الان خودروهای کارکرده ای مثل تویوتا وفولکس زیر 7000دلار قیمت دارند که با دلار 14000تومنی هم حدود 90میلیون میشن .اون وقت یک تویوتای پنج سال کارکرده رو با پراید میشه مقایسه کرد؟
ناشناس۵۴۳۸۴۳۱۶:۵۴:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۲۰
قربونت دادش بیا پراید من را هم صادر کن.70 میلیون هم برای خودتان سود بردارید...40 تومن هم به حسابم بریزید....سود ا
ناشناس۵۴۳۸۷۸۱۷:۱۵:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۲۰
دولت با کاهش ارزش پول ملی همه ملتو بدبخت و گرفتار کرده هنوز یکی دوماه مونده تا فلاکت حاصل از این بی تدبیری ...آمیز رو درک کنیم
ناشناس۵۴۳۸۸۴۱۷:۱۹:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۲۰
اگه یه سری به کشورهای اطراف خودمون زده باشین کشورهای جهان سوم ... ماشینهای روز اروپا با نصف پراید به فروش میره با چشم دیدم قیمت کردم
ناشناس۵۴۴۱۴۳۲۰:۳۲:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۲۰
عجب ! با یکصد وده میلیون تومان در سوریه می توان ماشین کره ای وارد کرد
ناشناس۵۴۴۳۹۲۲۳:۵۵:۱۴ ۱۳۹۷/۶/۲۰
با نرخ ارز در بازار سیاه حساب کردند تقسیم بر ۵ بفرمایید برحسب دلار ۳۲۰۰. سال قبل رقم درستش دستتون میاد
ناشناس۵۴۴۱۵۱۲۰:۳۷:۰۳ ۱۳۹۷/۶/۲۰
110 میلیون تومان با ارز نیمایی میشه حدود 14 هزار دلار در حالیکه رنو کپچر قیمت جهانیش 12 هزار دلاره. کدوم ادم عاقلی این داستانها را می پذیره
ناشناس۵۴۴۱۸۶۲۱:۰۱:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۲۰
جناب مدیرعامل سایپا... این پراید رو صادر کنید. ولله به نفع شما و ماست. بذارید ما هم از کشورهای دیگه ماشین بدون گمرک وارد کنیم.
ناشناس۵۴۴۲۵۲۲۲:۰۹:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۲۰
شما با چیزی به نام درآمد سرانه آشنا هستید یا خیر
ناشناس۵۴۴۲۵۴۲۲:۱۰:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۲۰
ظاهرا قیمت صادراتی پراید 4500 دلاره و دولت سوریه 50 درصد قیمت فوب خودرو مالیات و عوارض گمرکی از آن میگیره. شرایط جنگی در سوریه موجب شده تا دولت دنبال درآمدباشه. با اینوصف سود گمرکی خودرو وارداتی برای سوری ها کمتر از کشور ماست.
ناشناس۵۴۴۲۵۶۲۲:۱۲:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۲۰
بسیار خوب ، خودرو های داخلی را صادر کنید در عوض اجازه داده شود خودرو های با کیفیت و ارزان قیمت شرکت های معتبر خارجی وارد شود .
احمد۵۴۴۲۷۸۲۲:۲۳:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۲۰
شما پراید تون رو صادر کنید و تعرفه واردات هم برداشته شه تا ایرانی ها هم بتونن خودرو با کیفیت و ایمن خارجی سوار شن
ناشناس۵۴۴۲۹۵۲۲:۳۷:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۲۰
منظورتون از آپشن همون زه بود؟
ناشناس۵۴۴۳۱۶۲۲:۵۵:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۰
ارزش تومان روداشته باش، حتی در مقایسه با لیر سوریه...
ناشناس۵۴۴۳۶۱۲۳:۲۹:۰۱ ۱۳۹۷/۶/۲۰
صادر کنید و لطفا شما که زیاد راغب نیستین این منت رو سر ما بزارین و داخل ایران نفروشین عوضش تعرفه واردات خودرو رو حذف کنید تا مردم هر چی میخوان بخرن.
ناشناس۵۴۴۴۸۵۰۱:۰۸:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۱
طنز خوبی بود صادر کزدن پراید به بلژیک و فرانسه
ناشناس۵۴۴۷۳۹۰۹:۵۱:۰۶ ۱۳۹۷/۶/۲۱
با کمتر از این پول در کشورهای دیگر میشود خودروهای خیلی بهتری خرید. امکان ندارد کسی انقدر پول بدهد و پراید بخرد.

پربحث‌های امروز

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 3. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 4. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 5. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 6. ظریف: به شما اطمینان می‌دهم آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود!   

 7. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 8. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 9. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 10. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 11. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 12. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 13. زمان حال را غنیمت بشمار  

 14. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 15. احمد توکلی: رهبری نظری درباره پالرمو و CFT به مجمع اعلام نکرده‌اند/ ظریف نتوانست مجمع را درباره لایحه پالرمو قانع کند

 16. بیرانوند مغلوب دروازه‌بان عربستان شد + عکس

 17. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 18. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 19. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 20. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 21. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

 22. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 23. بنز CLA۴۵ فول ۲۰۱۶ را بشناسید

 24. شریعتمداری نامه وزیران به رهبر انقلاب برای لوایح FATF را تایید کرد

 25. لابی سنگین برای لغو مالیات پزشکان

پربحث‌های دیروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 3. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 4. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 5. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 6. ساختمان های خالی دانشگاه آزاد را به کسب و کارها بدهید، نه دانشجویان پولی

 7. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 8. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 9. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 10. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 11. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 12. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 13. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 14. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 15. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 16. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 17. روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

 18. نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان + لینک

 19. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 20. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 21. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 22. افشای لیست موسسات فرهنگی که کمک دریافت کرده‌اند  

 23. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 24. پولهای بانک سرمایه کجاست؟ نماینده دادستان : حسین هدایتی حتی یک سیم کارت هم بنامش نیست !

 25. رانندگی خوب مردم و کسری بودجه دولت!

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارخوان در مطب‌ها چیست؟

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 7. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 17. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 18. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 19. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 20. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 21. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 22. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 25. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

پربحث‌های امروز

 1. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 2. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 3. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 4. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 5. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 6. بنز CLA۴۵ فول ۲۰۱۶ را بشناسید

 7. چرا پزشکان مثل دیگران مالیات نمی دهند؟

 8. افزایش ۶۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران

 9. قابل توجه کارگرانی که سبد کالا نگرفتند

 10. قیمت خودروهای داخلی در بازار

 11. تصدی‌گری دولت در صنعت خودرو خاتمه می‌یابد

 12. فاجعه ای به اسم خصوصی‌سازی/ وقتی بازرس ارزیاب و کارشناس قیمت‌گذاری همگی همان خریدار بوده‌اند!

 13. وزیر اقتصاد: پوری حسینی استعفا نداده است

 14. راهکار جبران کسری ۶۳.۵ هزار میلیارد تومانی بودجه

 15. آیین‌نامه اجرایی تداوم فعالیت حساب ذخیره ارزی ابلاغ شد

 16. دو عاملی که مانع خرید نفت ایران از سوی کره شد

 17. ۷۰ هزار خط تلفن همراه به دلیل مزاحمت پیامکی قطع شد

 18. پیش بینی اتاق بازرگانی تهران از اقتصاد ایران در سال ۹۸

 19. صادرات گوجه فرنگی آزاد، تخم مرغ ممنوع شد

 20. تشدید برخورد با ارسال‌کنندگان پیامک‌های تبلیغاتی

 21. رشد قیمت سکه در بازار + نرخ ارز

 22. رشد ۹۰ درصدی قیمت مسکن نسبت به دی‌ماه سال قبل

 23. سهم حقوق کارمندان و بازنشستگان از بودجه ۹۸ + جدول

 24. دژپسند: خصوصی‌سازی باید آسیب‌شناسی شود

 25. نرخ جدید بنزین هواپیما اعلام شد

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 2. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 3. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 4. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 5. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 6. سکه ۴ میلیون و ۶۸ هزار تومان شد/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان

 7. تورم قیمت مصرف‌کننده ۳۹.۶ درصد شد

 8. خصوصی‌سازی یا مین‌گذاری در اقتصاد و جامعه ایرانی/ دولت نگاه به واگذاری‌‌ها را تغییر دهد؛ آب در هاون نکوبد

 9. افزایش بهای سکه و ارز + جدول

 10. قیمت امروز دلار در بانک‌ها

 11. ۱۱ هزار شعبه بانکی تعطیل می‌شوند؟

 12. مجلس با کلیات طرح ساماندهی بازار خودرو موافقت کرد

 13. تصمیمی درباره سهمیه‌بندی بنزین گرفته نشده است

 14. سومین محموله نفت خام در بورس انرژی همچنان بدون مشتری

 15. وزیر راه و شهرسازی: شورای مسکن در استانها احیاء شد

 16. جلسه ویژه بررسی وضعیت ارز با حضور «همتی، دژپسند و رحمانی» در مجلس

 17. حرکت نخستین محموله نفتی ایران به مقصد ژاپن

 18. رزرو بهترین هتل های مشهد با مناسب ترین قیمت

 19. سود سپرده‌های کوتاه‌مدت ماه‌شمار شد

 20. بازار کار ایران،سال آینده چه کسانی را سر کار می گذارد؟

 21. مهلت یک ماهه قاضی‌پور به وزارت نیرو

 22. پای نظافت چی، معتاد و کارتن خواب در اختلاس های بانک سرمایه   

 23. آغاز ثبت نام مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان کشوری

 24. قطع جریان آب انتقالی از سرشاخه‌های دز به قم

 25. انسداد کارت بانکی مهاجران بدون اطلاع قبلی

پربحث‌های هفته

 1. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 2. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 3. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 4. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 5. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 6. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

 7. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سرنوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 8. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 9. اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟

 10. قیمت محصولات سایپا دوباره افزایش یافت

 11. نوبخت: درآمد برخی خانواده ها از محل یارانه هاست/به پرداخت یارانه ها افتخار می کنم

 12. مردم در تنگنا هستند

 13. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 14. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 15. نوبخت: در حوزه صادرات نفتی مشکل داریم

 16. نگاه برخی مدیران؛ رشد اقتصاد ایران و بزرگ‌ترین خیانت به اقتصاد مقاومتی

 17. افزایش ۳ برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری

 18. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 19. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 20. رئیس کل بانک مرکزی با ترخیص خودروهای وارداتی مخالفت کرد

 21. رحمانی: مردم از نوسان قیمت‌ها ناراضی هستند/ همه ما باید نظرات سازمان حمایت را بپذیریم

 22. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 23. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 24. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 25. واکنش رحمانی به تغییر مدیرعامل سایپا/ اگر پراید صرفه ندارد محصول دیگری تولید کنند

آخرین عناوین