رهبر معظم انقلاب در دیدار پوتین: قضایای سوریه و شکست آمریکا در آن نشان داد آمریکا مهارشدنی است/پوتین: اروپایی‌ها به دلیل وابستگی به آمریکا در عمل تابع آنها هستند

گروه جهان الف،   3970616142 ۱۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

آقای «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه دقایقی قبل با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کرد.

رهبر معظم انقلاب در دیدار پوتین: قضایای سوریه و شکست آمریکا در آن نشان داد آمریکا مهارشدنی است/پوتین: اروپایی‌ها به دلیل وابستگی به آمریکا در عمل تابع آنها هستند

به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (جمعه) در دیدار آقای ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه و هیات همراه، ضمن اظهار امیدواری برای پر ثمر بودن نشست سه جانبه تهران، سخنان رییس جمهور روسیه مبنی بر لزوم گسترش هرچه بیشتر همکاری‌های دوجانبه را تایید کردند و گفتند: همکاری ایران و روسیه در موضوع سوریه یک نمونه برجسته و یک تجربه بسیار خوب از همکاری دو جانبه است که به معنی واقعی کلمه، هم افزایی است.
رهبر انقلاب اسلامی، با تاکید بر اینکه همکاری‌های دو جانبه ایران و روسیه می تواند در مسائل جهانی نیز گسترش یابد، افزودند: یکی از مواردی که دو طرف می توانند با یکدیگر همکاری داشته باشند، مهار امریکا است زیرا امریکا یک خطر برای بشریت است و امکان مهار آن نیز وجود دارد.
حضرت آیت الله خامنه ای قضایای سوریه را یک نمونه موفق از مهار امریکا برشمردند و خاطرنشان کردند: امریکایی‌ها اکنون در سوریه شکست واقعی خورده اند و به اهداف خود نرسیدند.
ایشان با تشریح اهداف امریکا در ابتدای قضایای سوریه بویژه بعد از سرنگونی حکومت‌های وابسته به امریکا در مصر و تونس گفتند: امریکایی‌ها قصد داشتند با استفاده از شرایط به‌وجود آمده در آن زمان در کشورهای عربی، ضربه وارده در مصر و تونس را در سوریه و با سرنگونی حکومت طرفدار مقاومت جبران کنند اما اکنون کاملاً شکست خورده اند.
رهبر انقلاب اسلامی تحریم ایران، روسیه و ترکیه از جانب امریکا را یک نقطه اشتراک بسیار قوی برای گسترش همکاری‌ها دانستند و افزودند: جمهوری اسلامی ایران و روسیه باید ضمن گسترش همکاری‌های سیاسی و اقتصادی، توافق های انجام گرفته در نشست تهران را با جدیت پیگیری کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین بر انجام مبادلات و معاملات اقتصادی خارج از چارچوب دلار تاکید کردند.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به اظهارات آقای پوتین در خصوص برجام اشاره کردند و گفتند: جمهوری اسلامی ایران تاکنون به تعهدات خود در برجام پایبند بوده است اما اروپایی ها به وظایف خود عمل نکرده اند و این قابل قبول نیست که ما به‌طور کامل به تعهدات خود در برجام عمل کنیم اما آنها تعهدات خود را انجام ندهند.
حضرت آیت الله خامنه ای، با خیرخواهانه خواندن دیدگاه رئیس جمهور روسیه درباره برجام تاکید کردند: جمهوری اسلامی ایران درخصوص برجام موضعی را خواهد گرفت که به نفع منافع و عزت کشور و ملت باشد.
ایشان افزودند: اگرچه امریکایی‌ها فعلاً درباره ایران، مسائل موشکی و مسائل منطقه را مطرح می کنند اما مسئله آنها با جمهوری اسلامی ایران فراتر از این مسائل است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: امریکایی‌ها ۴۰ سال است که می خواهند ریشه جمهوری اسلامی ایران را بِکَنند اما ما در این مدت، بیش از چهل برابر رشده کرده ایم که همین ایستادگی جمهوری اسلامی و موفقیت های آن، یک نمونه موفق دیگر از مهار امریکا است.
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با تاکید بر وجود زمینه برای نقش آفرینی سیاسی روسیه در دیگر مسائل منطقه، به شرایط اسف بار مردم یمن و کشتار آنان به‌وسیله سعودی‌ها اشاره کردند و افزودند: سعودی‌ها قطعاً در یمن به نتیجه نخواهند رسید و نخواهند توانست مردم مقاوم یمن را به زانو درآورند.
در این دیدار که آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور نیز حضور داشت، رئیس‌جمهور روسیه مذاکرات با همتای ایرانی خود در خصوص مسائل دوجانبه و مسئله سوریه را پر بار و بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: ما در این مذاکرات بر گسترش روابط دوجانبه در همه زمینه‌ها بویژه همکاری‌های اقتصادی و تجاری تاکید کردیم.
آقای پوتین افزود: در بخش انرژی، پیشنهاد احداث پروژه جدید نیروگاه هسته‌ای و نیروگاههای با ظرفیتِ کم را مطرح کردیم و برقی‌سازی خطوط راه‌آهن و افزایش فروش نفت ایران را مورد بررسی قرار دادیم.
رئیس‌جمهور روسیه، ظرفیت‌ها و امکانات موجود برای توسعه روابط دو کشور را بسیار بیشتر از سطح کنونی همکاری‌ها دانست و با اشاره به مانع‌تراشی آمریکا در این زمینه با توسل به روشهای مختلف از جمله تبادلات مالی گفت: آمریکایی‌ها با ایجاد محدودیت در تبادلات مالی در حال انجام یک اشتباه راهبردی هستند زیرا به قیمت یک موفقیت سیاسی و کوتاه‌مدت، موجب سلب اعتماد از دلار در فضای جهانی و تضعیف آن خواهند شد.
رئیس‌جمهور روسیه، مسئله برجام را محور بعدی مذاکرات دوجانبه با رئیس‌جمهور ایران خواند و با ابراز تاسف از پایبند نبودن برخی طرفهای مقابل ایران در برجام به تعهدات‌شان، گفت: آمریکایی‌ها با اقدامات نابجا شرایط را خراب کرده‌اند‌ و اروپایی‌ها نیز به دلیل وابستگی به آمریکا در عمل تابع آنها هستند، اگرچه اعلام می‌کنند به دنبال راههایی برای حفظ برجام نیز هستند.

دیدگاه کاربران

سید علی حجازی۵۳۶۷۱۰۲۲:۲۶:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
تا کور شود هرآنکه نتواند دید -- با تو ما بیدار بیداریم و دنیا را نقشی تازه خواهیم زد فصل دیگری را میکنیم آغاز بدون سلطه ی زور و زر و تزویر یه دور از فقر بدون ترس از بیداد استعمار و استثمار و استبداد اهل صلح پر از عرفان و آزادی - تقدیم به رهبر عزیز ******* ضمنا شخصیت,انسان دوستی و مرام پوتین که رهبر یک کشور ابرقدرت است بسیار بسیار بهتر ووالاتر از ترامپ دیوانه و فاشیست است و طرفدار صهیونیست هاست
ناشناس۵۳۸۳۲۰۱۸:۱۹:۱۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
واقعا اینها که منفی میدن خیلی جالبن. احتمالا از موجودات کرات دیگه هستن
ناشناس۵۳۶۸۳۶۲۳:۴۸:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
همون که رهبری گفتن...دولت روی اروپا حساب نکنه. چه قدر مشکل توی این مملکت اسلامی هست که اصلا به امریکا و اروپا ارتباط نداره که حالا یه عده اون مشکلات رو بخونه مذاکرات جدید میکنن
ناشناس۵۳۶۸۴۴۲۳:۵۳:۰۶ ۱۳۹۷/۶/۱۶
از اینکه منافع روسیه در حال حاضر با منافع ما یکی شده خوشحال نشویم. هیچ کشوری دوست و دشمن دائمی ندارد. منافع ملی تعیین کننده هست. روسیه هم از کارت ایران در قبال غرب بازی می کند. مواظب باشیم ..
ناشناس۵۳۶۹۲۰۰۰:۴۰:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
بله ولی به این معنی نیست که خود را فدای آمریکا کنیم برای نابودی شیطان بزرگ باید ...هم پیمان شد
ناشناس۵۳۷۲۵۰۰۹:۴۷:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۱۷
روسیه کی سهم ما دریای خزر را می دهد
ناشناس۵۳۶۹۶۴۰۲:۰۴:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۱۷
مواظب بودن با بدبین بودن فرق داره.
امید۵۳۶۸۸۱۰۰:۱۴:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۱۷
در نهایت روسیه هم براساس منافع ملی خودش رفتار خواهد کرد.
حمیدرضا۵۳۶۹۷۱۰۲:۲۳:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۱۷
با یک مطالعه ساده در تاریخ سیصد سال گذشته بعد از نادر شاه افشار .رهبری قدرتمند چون ایت الله خامنه ای سراغی نداریم .وضعیت مملکت داری قاجار که مشخص هست .ایران بزرگ رو تیکه پاره کردند.دوران پهلوی هم اجنبی ایران رادر جنگ جهانی اشغال ورضا شاه را تبعید کرد .در دوران پهلوی دوم عراق برا ما شاخ و شونه میکشید بحرین از مام میهن جدا شد.ولی باسیاست مدبرانه وبر اساس قانون اساسی حضرت اقا چنان مقتدرانه عمل کرده اند که رهبر روسیه برای تعیین سیاست منطقه ای با ایران به تهران خدمت حضرت اقا میایند.ایشان در مقام رهبری طبق قانون اساسی عمل کرده اندوخطرات امنیتی را از کشور دور کردند .واما مشکلات اقتصادی مربوط به جمهوریت نظام است که در دست دولت است ودولت توسط مردم انتخاب میشود.به گفته بزرگی که فرمود اگه روحانی مجددا انتخاب شود ایران مثل سودان میشود.از ماست که بر ماست
ناشناس۵۳۷۲۷۳۰۹:۵۹:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۱۷
کدوم کتاب تاریخ رو خوندی؟
ناشناس۵۳۷۳۴۵۱۰:۴۷:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۱۷
من موندم اینایی که علامت تعجب(منفی) چشونه؟
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

 1. استدلالی عجیب علیه انصارالله یمن

 2. بالاخره یکی باید گردن بگیرد!

 3. آیا تابعیت‌دادن به افغانستانی‌ها برای حضور در انتخابات و راهپیمایی‌هاست؟!

 4. الهام حمیدی: تمام مبلغ تبلیغ کوروش کمپانی را به حساب مراجع قضایی برگرداندم

 5. واکنش فیفا به گل تماشایی گلر تیم ملی ساحلی

 6. عیدی ۲.۵ میلیون تومانی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری واریز شد

 7. دارایی‌های ارزی بابک زنجانی به خزانه بانک مرکزی منتقل شد

 8. اولیانوف: غربی‌ها هیچ نقشه دومی برای جایگزینی برجام نداشتند

 9. تصویری حیرت آور از محوطه بیمارستان شفا

 10. ماجرای جالب خواستگاری‌ احمد توکلی

 11. دستگیری اعضای چندین باند زورگیری و سرقت در تهران

 12. وزیر کشور: چشم دنیا به انتخابات ایران است

 13. لحظه هدف قراردادن خطوط دفاعی اوکراین توسط روس‌ها

 14. پوتین یک خودرو روسی به رهبر کره شمالی هدیه داد

 15. درخواست اعضای تیم ملی از رئیسی و قالیباف بعد از برد مقابل ژاپن

 16. افزایش ۵۴ درصدی قیمت بلیت قطارهای ۵ستاره در شورای گفت‌وگو تصویب شد

پربحث‌های هفته

 1. بازداشت یک مدیر مدرسه در بوشهر

 2. نسخه تکراری «ترامپ‌‌هراسان» وطنی!

 3. مردم هم مقصرند!

 4. استدلالی عجیب علیه انصارالله یمن

 5. واکنش ظریف به انتقاد شریعتمداری/ نظر پورمحمدی درباره شرط اجتهاد برای عضویت در خبرگان

 6. رسوایی بزرگ آپارتاید رسانه‌ای

 7. دستگیری یک زن و مرد تروریست توسط نوپو یگان ویژه

 8.  دلیل رد صلاحیت لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰ فاش شد+ عکس

 9. ۲۰ درصد افزایش حقوق یا ۲۵ درصد کاهش ارزش پول؟!

 10. آقای ظریف تا دیر نشده پوزش بخواهید!

 11. لیبرمن: کابینه جنگی اسرائیل تسلیم حزب‌الله شد

 12. بازنشستگی «پلیس جهان» فرا رسیده است!

 13. "رای نمی دیم تا اصلاح بشید"

 14. همین سطح از هوشیاری هم قابل قبول است

 15. چرا به ذهن مردم کلنگ می زنید؟!

 16. چرا چالش های ما حل نمی شود

 17. مدودف: «اگر مجبور شویم، با سلاح هسته‌ای به کی‌یف، برلین، لندن و واشنگتن حمله می‌کنیم»

 18. جزئیات جدید از "مالک ۲۷ساله کوروش کمپانی"/ چگونه یک سرباز فراری جیب مردم را خالی کرد!

 19. رهبر انقلاب: همه باید در انتخابات شرکت کنند/راه اصلاح کشور انتخابات است

 20. توصیه حسین شریعتمداری به ظریف

 21. بالاخره یکی باید گردن بگیرد!

 22. درحال حاضر فقط ۸ درصد زنان روسری ندارند

 23. در میان غافلگیری تاج، AFC پس از ۲ دوره داوری ایران را از جام جهانی محروم کرد

 24. بابک زنجانی از اعدام رهایی می‌یابد؟

 25. چرا ضد انقلاب بر طبل تحریم انتخابات می‌کوبد؟

آخرین عناوین