ترامپ: کاش زودتر از برجام خارج می‌شدم/ کار بزرگی برای اسرائیل انجام دادم

گروه جهان الف،   3970616007 ۵۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
ترامپ: کاش زودتر از برجام خارج می‌شدم/ کار بزرگی برای اسرائیل انجام دادم

رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی پنجشنبه گفت که اقدامش برای خارج کردن آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران کمک بزرگی به اسرائیل بوده است.

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا پنجشنبه برای گرامی‌داشت عید یهودی‌ها موسوم به «روش هشانا» با رهبران گروه‌های یهودی در آمریکا گفت‌وگو کرد. 

ترامپ در این مراسم که کاخ سفید متن آن را روی وب‌سایتش قرار داده درباره توافق هسته‌ای «برجام» و خروج آمریکا از آن نیز صحبت کرده است. 

او گفت: «ایران طوری بود که من از روز اولی که درباره توافق شنیدم با آن مخالف بودم. فکر می‌کردم یک نمایش وحشت است. هیچ‌وقت این توافق نباید اتفاق می‌افتاد. کار اوباما بود، رئیس‌جمهور اوباما. البته، کنگره هم قطعاً همدستش بود، چون آنها هم می‌توانستند جلوی این توافق را بگیرند. به هر حال این توافق اتفاق افتاد و آنها بدتر شدند و رفتارشان خصمانه‌تر شد.»

ترامپ درباره خروج آمریکا از برجام گفت: «و من گفتم که اگر وارد کاخ سفید شوم، لغو توافق بعد از بررسی آن را بررسی می‌کنم. وزیر خارجه‌ای داشتم که دوست نداشت آن را لغو کند. تا مدتی این بازی را ادامه داد؛ ای کاش این کار را (خروج از برجام را) زودتر انجام می‌دادم. ولی این بازی را مدتی انجام دادم و سرانجام تصمیم گرفتم که انجامش دهم و انجامش دادم.»

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد: «و این کار اثرات مثبت شگرفی روی امنیت دنیا داشته، چون ایران دیگر کشور سابق نیست. از همان روزی که من این کار را انجام دادم، انها ابتکار عمل را از دست داده‌اند.»

ترامپ در ادامه بار دیگر ادعاهای پیشین خود مبنی بر اینکه ایران بعد از خروج آمریکا از برجام به کشور دیگری تبدیل شده است را تکرار کرد. 

او گفت: «اگر نگاهی به ایران در حال حاضر بیندازید، دیگر نگاهشان به سوی مدیترانه نیست. آنها دیگر به دنبال مناطقی که می‌خواستند تصرف کنند نیستند و من فکر می‌کنم اسرائیل نسبت به آنچه در سالیان سال شاهد آن بوده‌ایم احساس امنیت بیشتری می‌کند.»

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین بار دیگر ادعاهای خود مبنی بر اینکه ایران برای آمدن پای میز مذاکره با او تماس خواهد گرفت را تکرار کرد و گفت: «تصور من این است که آنها در آینده‌ای نه چندان دور برای رسیدن به توافق تماس خواهند گرفت. اگر بتوانیم توافق واقعی کنیم این کار را انجام دهیم. اگر تماس نگیرند هم مشکلی وجود ندارد. در نهایت، آنها چاره‌ای نخواهند داشت. باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.»

او تصریح کرد: «من فقط از منظر اسرائیل می‌توانم بگویم کاری که انجام دادم، کار بزرگی برای اسرائیل بود. کاری که انجام دادم خدمت بسیار خوبی به صلح جهانی بود؛ چون هر جا می‌رفتیم- خصوصاً هر جا در خاورمیانه- و هر جا مشکلی بود، ایران عاملش بود.»

ترامپ همچنین از تاثیرات منفی خروج از برجام بر اقتصاد ایران ابراز خرسندی کرد. وی گفت: «همان‌طور که در جریان رقابت‌های انتخاباتی گفته بودم برجام را لغو کردم. ظاهراً این کار اثرات بسیار بزرگتری نسبت به آنچه تصور می‌کردم داشت. این کار را صرفاً به دلیل هسته‌ای انجام دادم، اما می‌دانستم که برای اقتصادشان هم چندان خوب نخواهد بود. اما نمی‌دانستم چقدر مخرب خواهد بود.»

رئیس‌جمهور آمریکا ادعا کرد کشورهای اروپایی طرف برجام (انگلیس، آلمان و فرانسه) که در تلاش برای حفظ این توافق بعد از خروج آمریکا از آن هستند هم سرانجام از آن خارج خواهند شد.

او تصریح کرد: «همان‌طور که می‌دانید، اروپایی‌ها هم حالا دارند [ایران را] ترک می‌کنند. آنها هم می‌گویند "ببینید، این توافق دیگر کارساز نیست."  اولش سعی کردند برای مدتی سرسختی نشان دهند، ولی الان دارند ترک می‌کنند و کار درستی هم انجام می‌دهند.» 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

پیمان۵۳۵۴۴۶۰۱:۱۴:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
کلا دشمن شاد کن هستیم! روحانی کاری کرد که ترامپ به تصمیم خودش افتخار کنه.
ناشناس۵۳۵۶۸۲۰۹:۴۶:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
دشمن دشمن دشمن و این فصه ادامه دارد.....
ناشناس۵۳۵۸۰۴۱۱:۰۱:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۱۶
دقیقا یک مشت آدم بی کفایت که .. دنبال رفع ایراد دیگه نمیرن..
فواد۵۳۵۸۱۲۱۱:۰۴:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۱۶
کسی که توافق رو زیرش زد. مدام تهدید و تحریم میکنه اسمش دوست دوست دوست نیست. کماکان قصه خوش خیالان ادامه دارد.
ناشناس۵۳۵۸۶۵۱۱:۴۵:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
نه پس ترامپ دوست ایرانه؟! تا کی ؟!! میخواین آمریکا را بزک کنین و بگین ما دشمن نداریم! تا کی ؟ اگه آمریکا دشمن ما نیست پس چیه؟
00000۵۳۶۱۶۰۱۴:۳۴:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۱۶
پس اسمش رو چی بذاریم جناب روشنفکر
ناشناس۵۳۶۳۳۹۱۶:۴۷:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
اسمشا بذار قصه هزار ویک شب تکراری
ناشناس۵۳۵۷۹۴۱۰:۵۵:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
آقای ظریف خیال می کنه استاد سیاست خارجی است در صورتیکه اگر اوباما نبود ما هیچوقت نمی توانستیم برجام را امضا کنیم حالا هم که ترامپ آمده نشستیم تماشا می کنیم .
ناشناس۵۳۵۸۴۵۱۱:۳۰:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۱۶
به نام خدا- با سلام - خیلی مواظب باشیم این یکی از راهبرد های جنگ روانی دشمن است تا از این طریق ما را عصبی کند و در داخل کشور مردم و جناحها را به جان هم بیندازد . دقت کنید به سخنان این آدم: چرا اینقدر تاکید در سخنان این آدم دیده می شود؟ به عنوان یک روانشناس با بیش از بیست سال سابقه کار عرض میکنم که این تاکید های مکرر دریک سخنرانی کوتاه نشان از نوعی اضطراب و حتی عدم اعتماد به نفس دارد. کسی که از خود و جایگاهش مطمئن است و دارای قدرت است، در یک سخنرانی اینقدر تاکید ندارد!! لطفا بیشتر دقت کنید!
ناشناس۵۳۵۸۸۳۱۲:۰۱:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
این دسته گلی هست که همه ما با هم به آب دادیم: دولت، مردم، اصلاح‌طلبان، اصول‌گرایان، صدا و سیما، روزنامه‌ها، شبکه‌های مجازی، و ... همه ما در ایجاد این فضای دشمن شاد کن مسولیم و سهم داریم...
ناشناس۵۳۵۹۷۱۱۲:۵۸:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
روحانی چه کار کرد ؟چرا پس از این جملات توضیحی نیست ؟روحانی در مقابل این 430 سال باید جوابگو باشه اما به سهم خودش /
احمد۵۳۶۰۳۷۱۳:۳۲:۰۸ ۱۳۹۷/۶/۱۶
چه ربطی به روحانی داره! هدف و صحبت ترامپ ار تغییر سیاست ها و تحرکات برون مرزی ایران است که ...
هنر۵۳۶۸۳۵۲۳:۴۷:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
ترامپ خیالش از دولت روحانی و عدم عرزه داشتنش راحته برای همین تمرکزش روی فعالیت هاس برون مرزی ایرانه. سخته فهمیدنش؟
من من۵۳۶۱۰۶۱۴:۰۰:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۱۶
واقعیت چیز دیگه ای هست.. تحریمهای امریکا به قول تپر مجری سی ان ان فقط کسری از تحریمهایی هست که سالها بر ایران اعمال می شده.. اما به قول بولتون در همون برنامه ( و در این خبر از قول ترامپ) اتفاقا نتیجه بسیار بهتری برای امریکا داشته.. اما علت؟ واقعا این تحریمها فقط بخشی از تحریمهایی هست که از سال 90 تا همین سه سال پیش اعمال شده بود.. اما ترس فراگیر در جامعه ایران از اینده و احتمال اشوب و .. و بمباران رسانه های اجتماعی از خبرهای رعب اور و تحریمها باعث این وضعیت شده.. واقعیت اقتصاد ایران این هست که حتی در بدترین حالت و بدون دخالت اروپا میزان فروش نفت ایران نزدیک به 1 میلیون بشکه خواهد موند.. چون فقط میزان درخواست چین و ترکیه نزدیک به یک میلیون میشه بماند فروشهای جزیی و با تخفیف دیگه ایران.. واقعیت اقتصاد ایران این هست که حتی با درامد صفر نفتیو صادراتی.. فقط از محل ذخایر ارزی یعنی 100 میلیارد دلار تا دو سال امکان واردات تمام کالاهای مورد نیاز کشور وجود داره ( رقم رسمی کالاهی ثبت سفارش شده شامل ماشینها و کالاهای لوکس و .. کلا نزدیک 50 میلیارد دلار در سال 96 بوده) یعنی در واقعیت نه تنها ایران قابلیت برطرف کردن نیازهاش رو داره بر اساس ذخیره ارزی.. که حتی بدون دست زدن به اون هم با توجه به درامدهای نفتی که زیر یک میلیون نمیاد و درامدهای غیر نفتی .می تونه بازار رو کنترل کنه اما ترس از اینده و دادن اطلاعات و تیترهای غلط به مردم باعث شده تا افراد به جای زندگی نرمال سرمایه های زندگی خودشون رو به طلا و دلار تبدیل کنن و هر بازاری حمله کنن.. فقط و فقط رفتار جمعی مردم ایران بر اساس ترس از اینده باعث وضع موجود هست.. بعید می دونم هیچ دولتی توانایی کنترل این رفتار جمعی رو داشته باشه.. حداقل با این وضعیت اصناف و بازرگانان ایرانی که هیچ کدوم با حکومت و طرحها همراهی نمی کنن و دنبال سودجویی هستن..
ناشناس۵۳۶۷۲۳۲۲:۳۷:۴۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
محاکمه عادلانه همه مفسدین اقتصادی شاید بهترین راه حل باشد متاسفانه فضا به گونه ای شده که مردم اعتماد خود را نسبت به حکومت از دست داده اند از اختلاس 3هزار میلیاردی خاوری تا به حال مدام فکر و ذهن مردم ایران در حال بمباران اطلاعاتی از فساد مسئولین است القای حس ناامیدی که از این جنبه به مردم وارد میشود هیچگونه دلیلی برای همراهی ملت با حکومت باقی نمیگذارد عدم همراهی مسئولین با مردم در مقاومت در برابر این هجوم اقتصادی است که امید را میبرد. وگرنه اگر بحث سر عزت باشد عزت طلب تر از مردم ایران در دنیا وجود دارد؟ مثل دوران جنگ کمترین ها را هم با هم تقسیم میکنیم ولی نمیگذاریم و در دهان دشمنان میزنیم.
حسین۵۳۵۴۵۴۰۱:۲۹:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۱۶
مسئولین ما باید پاسخگو باشن که چطور قراردادی امضا کردن که یکی از طرف ها یعنی اصلی ترین طرف بتونه راحت بزنه زیر امضای خودش در حالی که ما تمام محدودیت ها را پذیرفته و برای جبران آن به سالها زمان نیاز است؟
و۵۳۵۶۷۷۰۹:۴۴:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
مسولین ما باید توضیح دهند چرا ما باید با این همه کشور سر جنگ داشته باشیم. باید توضیح دهند چرا وضع ما این گونه است. برای چه اینهمه هزینه برای فناوری هسته ای داده ایم
ناشناس۵۳۶۰۲۲۱۳:۲۶:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۱۶
مسئولین به کسی پاسخگو نیستن...
سعید۵۳۶۵۲۸۱۹:۵۷:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۱۶
مسوولین که بعضی وقتها پاسخ میدن مسبب اصلی این بدختیها کلا نه تنها پاسخگو نیست بلکه طلبکار هم هست.
ناشناس۵۳۶۱۶۸۱۴:۴۳:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۱۶
واقعا این حرف درسته،هی گفتید برق هسته ای،امسال تابستون برق هسته ای هم دیدیم،چرا ما انقدر هزینه انرژی هسته ای رو میدیم؟؟؟ایا ارزشش رو داره؟؟؟؟
ناشناس۵۳۶۱۷۶۱۴:۵۰:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۱۶
هزاران لایک
ناشناس۵۳۵۸۶۳۱۱:۴۴:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۱۶
خیانت یا ساده لوحی
حسن۵۳۵۹۶۵۱۲:۵۵:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
به قول سعدی هر که را زر در ترازوست زور در بازوست.وقتی آمریکا میتونه بدون نظر شورای امنیت کشورها را اشغال کند خروج از توافق کاری نداره‌.
س ت۵۳۵۴۷۰۰۱:۵۶:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۱۶
این ترامپ لج آدم را در می آورد. ما که دی ماه بود گفتیم فلان کار و بهمان اگر کنیم تحریم را پاشوندیم ولی خب، اداره مون بهمون گفتند شما وظیفه ات گزارش نویسی است نه ایده دادن و طرح دادن
ناشناس۵۳۵۴۹۷۰۲:۴۴:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
هم ترامپ نمی دانست هم مسِوولین اقتصادی ما. اما یک نکته را نگفت که سرمایه داران یهودی بایستی پول بیشتری به کارزار انتخاباتی او کمک کنند.
ناشناس۵۳۵۵۰۰۰۲:۴۵:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
تو هم خواهی مرد و بدنت خوراک مور و مار می شود و ان شاء الله ایران سرافراز خواهد ماند.
ناشناس۵۳۵۸۶۹۱۱:۵۰:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
انشالله یه روز صبح اخبار میگه ترامپ شب سرش را گذاشت رو بالشت و صبح بیدار نشد. دستی بالاتر از خدا وجود نداره!
ناشناس۵۳۵۹۲۵۱۲:۲۶:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
مرگ مال همه ست ظلم و فساد و ناکارآمدی داره ما ..را ساقط می کنه نه ترامپ
ناشناس۵۳۵۵۱۸۰۳:۳۹:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۱۶
البته که باید خوشحال باشه. وقتی به برجام لگد می‌زنه و دولتمردان ما با افتخار دودستی به برجام چسبیدن چرا نباید خوشحال باشه؟ اگه با خروج امریکا ایرانم خارج می‌شد اون وقت باید می‌دیدیم خوشحالی یا نه. البته با این دولتی که دیپلماسی التماس رو سرلوحه قرار داده هیچ بعید نیست که به ترامپ بگن بیاین مذاکره کنیم.
سید۵۳۵۵۳۰۰۶:۱۵:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۱۶
بابا جان فشار بیار به مسئولین نه مردم....مردم کش میارن اما پاره نمیشن!!
ناشناس۵۳۵۵۵۳۰۷:۱۳:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۱۶
بزرگترین ضربه به اعتبار سیاسی آمریکا وارد کرد
ناشناس۵۳۵۵۶۱۰۷:۲۹:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۱۶
ترامپ و جمهوری خواه ها بدنبال کسب ارا جهت انتخابات میان‌دوره‌ای مجالس آمریکا هستند لذا برای جلب ارا انتخابات میاندوره ای مجالس امریکا ,بدنبال اجرای استراتژی سلاخی برد-باخت (همان استراتژی قمار ترامپ)کشورهایی نظیر ایران و البته کره شمالی را که در آن چندان موفق نبودند با عنوان عوام فریبانه مذاکره له له می‌زنند ،البته بیشتر نگرانی ترامپ بدلیل امکان استیضاح ناشی از تهدید دموکرات‌ها در صورت کسب اکثریت مجالس کنگره و سنادر ایالت هاست لذا حتی در صورت توافق ضمنی ترامپ ،اعتبار آن فقط به چند ماه محدود بوده و مجددا شاهد فشار حداکثری تا اواسط آبان بر ایران خواهیم بود تا ایران را به تکه های کوچک تقسیم کند ،گر چه سیاست ایران در عدم افتادن در تله های تحلیل برنده مالی و جانی جنگ های نیابتی در منطقه گاها می‌توانست حساب شده تر و معقولانه تر باشد و اکنون در زمینه برخورد قاطع با سو مدیریت و فساد رانتی و فامیلی در کشور ،استراتژی قلع و قمع و مصادره اموال مفسدان شامل برخی مدیران ارشد کشوری و بستگانشان شان و بموازات بکارگیری افراد شایسته و پیاده سازی ساختاری سیستماتیک در شفاف سازی و مبارزه با فساد با نسخه برداری از کشورهای موفق در مبارزه با فساد و مصادره اموال مفسدان می‌تواند به نحوی پشتوانه ... مردمی نظام را احیا کند
تبریزی۵۳۵۵۶۲۰۷:۲۹:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
وقتی سران کشوری در محافل رسمی از کمبود پوشک بچه می گن و کوچکترین تغییری در مسیر خودشون نمی دن و وقتی مردم کشوری این صحنه ها رو می بینن و با بی تفاوتی همچنان روزه سکوت می گیرن فاتحه اون کشور خونده است.
ناشناس۵۳۵۵۸۲۰۷:۵۹:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
آقای ترامپ شما به سقوط نزدیکترید
افشین۵۳۵۵۹۲۰۸:۱۲:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
حالا اینکه دشمن ما هستن و دشمنی میکنن درسته ولی وقتی نگاه میکنی تفاوت یک مسئول منفعل با یک مسئول فعال در رسیدن به اهداف و تلاش و پذیرفتن ریسک رو واضحا احساس میکنی
ناشناس۵۳۵۶۳۵۰۹:۰۲:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
اسرائیل هیچ وقت امن نخواهد بود. ای ترامپ نوکر اسرائیل تو نیز عاقبت می میری و خوراک مار و مور خواهی شد و آن موقع اسرائیلی نیز در کار نخواهد بود.
ناشناس۵۳۵۶۸۷۰۹:۴۸:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۱۶
خیلی باحالی
ناشناس۵۳۵۶۵۴۰۹:۲۴:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
در ایران هم بسیاری از خروخ آمریکا از برجام شاد و مسرور و سر خوش و سر زنده شدند . فقط ...
ایوانغرب۵۳۵۷۴۷۱۰:۲۶:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۱۶
تو و نتانیاهو شانسی ندارید.... هردو به زودی رفتنی هستید...
ناشناس۵۳۶۱۹۹۱۵:۰۳:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۱۶
کل شانسو فقط ما دارییم
ناشناس۵۳۵۷۸۷۱۰:۵۲:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۱۶
اگر میدونستی که ما تو مملکت چه خائنین در رده های دولتی و ...داریم میدونستی که نیاز به خروج از برجام هم نبود انها دارن کار مملکت و انقلاب را یکسره میکنند نیازی به زحمت شما نیست آقای ترامپ
ناشناس۵۳۵۷۸۸۱۰:۵۲:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
بقول مربی فوتبال سرشناس ایرانی ما به داور باختیم نه با تیم مقابل
ناشناس۵۳۵۸۱۳۱۱:۰۴:۴۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
دنیای سیاست با خواب ورویا متفاوت است ...عملی وبی رحم است .
ناشناس۵۳۵۸۴۴۱۱:۲۸:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۱۶
من متوجه نشدم که خلاصه برجام به نفع ایران بود یا آمریکا ؟ اقتصاد ما با خروج آمریکا از برجام به این روزی درامده که می بینید ! امریکا و اسرائیل و عربستان هم از بیرون آمدن از برجام خوشحالن ! در ایران هم تا برجام برقرار بود یه عده می گفتند به ضرر ایرانه و خیانت شده و ....! حالا که لغو شده هم دارن همین حرفها را می زنن و می گن چرا لغو شده ! یکی بیاد توضیح بده به ما شماها با ملت ما و با خودتون چند چندین ؟ داستان ..چیه ؟
ناشناس۵۳۶۵۶۱۲۰:۲۸:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
در زمانی که اهرمهای چانه زنی ایران در مذاکرات با بتون پر نشده بودند قبول برجام صرفا با حرف یک رییس جمهور و عدم تصویب آن در کنگره خوب نبود
ناشناس۵۳۵۸۵۴۱۱:۳۷:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۱۶
ترامپ و اسراییل یکی هستند. منظور ترامپ از اینکه ایرانی ها با من مذاکره کنند این است که با اسراییل مذاکره کنند.
صابر۵۳۵۸۷۹۱۱:۵۶:۰۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
ایران و ایرانی سر
بنده خدا. اصل۵۳۵۹۵۷۱۲:۴۵:۰۱ ۱۳۹۷/۶/۱۶
از اول هم معلوم بود صهیونیستها آمریکا را دارند اداره میکنند. ما از این تنگنا عبور میکنیم. ما ایرانیها را نشناخته ای. این خط و این نشان.
ناشناس۵۳۶۰۲۷۱۳:۲۸:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
یک عده فقط شعار میدهند و مردم در تگنا هستن
ناشناس۵۳۶۲۲۹۱۵:۱۹:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۱۶
ترامپ جون باید ببینی ایا تا ۷ ماه بعد هستی یا نیستی امروز در داخل امریکا بیش از ۹۰ درصد رسانه ها و سیاسیون علیه ترامپ هستند جورج سورس سرمایه دار امریکایی چندی پیش در مصاحبه ای گفته که ترامپ باید هر چه زودتر برود .
ناشناس۵۳۶۴۹۸۱۹:۱۹:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
90 درصد؟؟
علی۵۳۶۲۶۶۱۵:۴۴:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
قابل توجه تند روهای داخلی مخالف برجام ببینند و بدانند ...
ناشناس۵۳۶۴۹۷۱۹:۱۸:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
جدی میگی؟؟!!!
ناشناس۵۳۶۴۳۳۱۸:۰۳:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۱۶
اگر ترامپ قبل از انتخابات ریاست جمهوری در ایران از برجام خارج شده بود ما هم به رییسی رای می دادیم

پربحث‌های امروز

 1. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 2. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 3. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 4. چرا موسوی خوئینی‌ها علیه هاشمی سخن گفت؟

 5. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 6. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

 7. زمان حال را غنیمت بشمار  

 8. تازه‌ترین جزئیات از وضعیت خبرنگار پرس تی‌وی

 9. وزیر خارجه آلمان: لغو مجوز فعالیت خطوط هوایی ماهان ضروری بود

 10. کره جنوبی - بحرین؛ ببر‌ها با «سون» در پی صعود آسان/ قطر - عراق؛ جدال حساس مدعیان کوچک

 11. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 12. زن شکاک شوهرش را آتش زد

 13. ماجرای تلخ خواب ابدی زوج جوان و فرزند ۱۳ ساله

 14. شگرد عجیب نگهبان قلابی برای سرقت خودرو

 15. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 16. دادستان تهران: کرباسچی احضار شد اما رسانه‌ها گفتند به اوین رفته است

 17. رمزگشایی از معمای جنایت در کاروان سرا

 18. ۷ خبر خوب دوشنبه که شاید ندیده باشید  

 19. دریافت عوارض در تونل‌های شهری تهران منتفی شد

 20. پیشنهاد رسمی نیوکاسل برای مدافع ایرانی

 21. وزیر کشور: شکوه حضور مردم در ۲۲ بهمن توطئه دشمن را بر باد می‌دهد

 22. نقشه مهندس قلابی برای فروش طلاهای مسروقه

 23. ترجمه کتاب در ایران/ چگونه در ایران کتابمان را منتشر کنیم

 24. توزیع گل نرگس در مجلس شورای اسلامی  

 25. آزادی مادری که فرزند شیرخواره اش را کشته بود

پربحث‌های دیروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 3. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 4. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 5. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 6. ساختمان های خالی دانشگاه آزاد را به کسب و کارها بدهید، نه دانشجویان پولی

 7. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 8. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 9. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 10. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 11. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 12. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 13. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 14. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 15. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 16. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 17. روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

 18. نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان + لینک

 19. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 20. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 21. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 22. افشای لیست موسسات فرهنگی که کمک دریافت کرده‌اند  

 23. رانندگی خوب مردم و کسری بودجه دولت!

 24. سکه ۴ میلیون و ۶۸ هزار تومان شد/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان

 25. پست اینستاگرامی کی‌روش پس از پیروزی مقابل تیم ملی فوتبال عمان

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 8. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 9. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 10. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 11. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 12. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 13. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 14. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 15. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 16. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 17. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 20. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 21. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 24. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 25. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

پربحث‌های اخیر

 1. عراقچی: اجازه ائتلاف سازی علیه منافعمان را به هیچ کشوری نمی‌دهیم

 2. حمایت ایران از دولت قانونی و ملت ونزوئلا

 3. تازه‌ترین جزئیات از وضعیت خبرنگار پرس تی‌وی

 4. ظریف: آمریکا هنوز حقوق مدنی زنان و مردان سیاه‌پوست را نقض می‌کند

 5. شمخانی: اگر اروپا در پرداخت هزینه‌ حفظ برجام مردد است، معطلش نمی‌مانیم

 6. هشدار جدی پنتاگون؛ پایگاه‌های نظامی آمریکا به شدت آسیب پذیرند

 7. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 8. کره‌شمالی یک مقر موشکی اعلام نشده دارد!

 9. اخبار ضد و نقیض در مورد کشته شدن پسر رهبر طالبان

 10. پیام تهدیدآمیز اخیر وزیر خارجه آمریکا در سفر به عراق چه بود؟

 11. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 12. بازی تکراری نتانیاهو در سوریه!

 13. صادرات نفت عربستان رکورد زد

 14. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 15. اردوغان فردا در روسیه

 16. سراشیبی سقوط و پایان صدارت اقتصادی آمریکا بر جهان

 17. ادعای وجود یک مقر موشکی اعلام‌نشده در کره شمالی

 18. رئیس‌جمهور سودان فردا به قطر می‌رود

 19. فرانسه سفیر ایتالیا را احضار کرد

 20. المرزوقی: امارات به دنبال از بین بردن دموکراسی در تونس است

 21. ترامپ: چوب جادویی پیدا کرده‌ام

 22. چاووش‌اوغلو: تنها ترکیه به آرامش و ثبات در سوریه می‌اندیشد

 23. برنی سندرز: ترامپ مردم آمریکا را بر مبنای جنسیت و رنگ پوست تقسیم بندی کرد

 24. کوربین: طرح «برگزیتِ» شکست سنگینی خورده است

 25. وعده جدید اردوغان درباره سوریه

پربحث‌های دیروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 3. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 4. نتانیاهو: نیروی هوایی ما به سوریه حمله کرد

 5. حمله اسرائیل به سوریه پیامی برای ایران بود؟

 6. عراقچی: اجازه ائتلاف سازی علیه منافعمان را به هیچ کشوری نمی‌دهیم

 7. حمایت ایران از دولت قانونی و ملت ونزوئلا

 8. بیانیه کاخ سفید درباره خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی توسط ترامپ

 9. ظریف: آمریکا هنوز حقوق مدنی زنان و مردان سیاه‌پوست را نقض می‌کند

 10. شمخانی: اگر اروپا در پرداخت هزینه‌ حفظ برجام مردد است، معطلش نمی‌مانیم

 11. هشدار جدی پنتاگون؛ پایگاه‌های نظامی آمریکا به شدت آسیب پذیرند

 12. طعنه ترامپ به پلوسی: خیابانهای سان فرانسیسکو را تمیز کنید؛ چندش‌آور است

 13. دومین جلسه دادگاه «مرضیه هاشمی» چهارشنبه تشکیل می‌شود

 14. آقای پمپئو تاریخ‌ کشورتان را بخوانید

 15. آلمان هواپیمایی ماهان را تحریم می‌کند

 16. رئیس‌جمهور سودان فردا به قطر می‌رود

 17. فرانسه سفیر ایتالیا را احضار کرد

 18. المرزوقی: امارات به دنبال از بین بردن دموکراسی در تونس است

 19. ترامپ: چوب جادویی پیدا کرده‌ام

 20. چاووش‌اوغلو: تنها ترکیه به آرامش و ثبات در سوریه می‌اندیشد

 21. برنی سندرز: ترامپ مردم آمریکا را بر مبنای جنسیت و رنگ پوست تقسیم بندی کرد

 22. کوربین: طرح «برگزیتِ» شکست سنگینی خورده است

 23. وعده جدید اردوغان درباره سوریه

 24. مقام اروپایی: فرانسه برای میزبانی از مکانیسم مالی اروپا و ایران آمادگی دارد

 25. حمایت پامپئو و بولتون از اقدام آلمان علیه ماهان‌ایر

پربحث‌های هفته

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 3. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 4. تکلیف ما و اروپای در حال گذار

 5. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 6. دونالد ترامپ و حنایی که دیگر رنگی ندارد/ آیا سال ۲۰۱۸ نقطه اوج سقوط آمریکا بود؟

 7. ترامپ: کاری که با ایران کردم، معجزه‌آسا بود

 8. ظریف: بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی نقض آزادی بیان است

 9. ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

 10. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 11. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 12. از ملانی فرانکلین تا مرضیه هاشمی

 13. ترامپ به پرتاب ماهواره‌بر ایرانی واکنش نشان داد

 14. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 15. فرزندان مجری بازداشت‌شده پرس‌تی‌وی به دادگاه آمریکا احضار شده‌اند

 16. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 17. روسیه: مذاکره درباره برنامه موشکی ایران تحت فشار آمریکا نشدنی است

 18. ائتلاف شوم عربستان و امارات برای شکست قطر

 19. موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند

 20. آمادگی افغانستان برای تامین نیاز کارخانجات ایران

 21. پاسخ سوریه به حملات هوایی اسرائیل در جنوب دمشق

 22. نتانیاهو: نیروی هوایی ما به سوریه حمله کرد

 23. ضرورت حمایت از موضع مستقل مالزی در برابر اسرائیل

 24. سرانجام مبهم برگزیت و بحران در دولت انگیس/ جدال کوربین و ترزا می به کجا خواهد انجامید

 25. حمله اسرائیل به سوریه پیامی برای ایران بود؟

آخرین عناوین