ترامپ: کاش زودتر از برجام خارج می‌شدم/ کار بزرگی برای اسرائیل انجام دادم

گروه جهان الف،   3970616007 ۵۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
ترامپ: کاش زودتر از برجام خارج می‌شدم/ کار بزرگی برای اسرائیل انجام دادم

رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی پنجشنبه گفت که اقدامش برای خارج کردن آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران کمک بزرگی به اسرائیل بوده است.

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا پنجشنبه برای گرامی‌داشت عید یهودی‌ها موسوم به «روش هشانا» با رهبران گروه‌های یهودی در آمریکا گفت‌وگو کرد. 

ترامپ در این مراسم که کاخ سفید متن آن را روی وب‌سایتش قرار داده درباره توافق هسته‌ای «برجام» و خروج آمریکا از آن نیز صحبت کرده است. 

او گفت: «ایران طوری بود که من از روز اولی که درباره توافق شنیدم با آن مخالف بودم. فکر می‌کردم یک نمایش وحشت است. هیچ‌وقت این توافق نباید اتفاق می‌افتاد. کار اوباما بود، رئیس‌جمهور اوباما. البته، کنگره هم قطعاً همدستش بود، چون آنها هم می‌توانستند جلوی این توافق را بگیرند. به هر حال این توافق اتفاق افتاد و آنها بدتر شدند و رفتارشان خصمانه‌تر شد.»

ترامپ درباره خروج آمریکا از برجام گفت: «و من گفتم که اگر وارد کاخ سفید شوم، لغو توافق بعد از بررسی آن را بررسی می‌کنم. وزیر خارجه‌ای داشتم که دوست نداشت آن را لغو کند. تا مدتی این بازی را ادامه داد؛ ای کاش این کار را (خروج از برجام را) زودتر انجام می‌دادم. ولی این بازی را مدتی انجام دادم و سرانجام تصمیم گرفتم که انجامش دهم و انجامش دادم.»

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد: «و این کار اثرات مثبت شگرفی روی امنیت دنیا داشته، چون ایران دیگر کشور سابق نیست. از همان روزی که من این کار را انجام دادم، انها ابتکار عمل را از دست داده‌اند.»

ترامپ در ادامه بار دیگر ادعاهای پیشین خود مبنی بر اینکه ایران بعد از خروج آمریکا از برجام به کشور دیگری تبدیل شده است را تکرار کرد. 

او گفت: «اگر نگاهی به ایران در حال حاضر بیندازید، دیگر نگاهشان به سوی مدیترانه نیست. آنها دیگر به دنبال مناطقی که می‌خواستند تصرف کنند نیستند و من فکر می‌کنم اسرائیل نسبت به آنچه در سالیان سال شاهد آن بوده‌ایم احساس امنیت بیشتری می‌کند.»

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین بار دیگر ادعاهای خود مبنی بر اینکه ایران برای آمدن پای میز مذاکره با او تماس خواهد گرفت را تکرار کرد و گفت: «تصور من این است که آنها در آینده‌ای نه چندان دور برای رسیدن به توافق تماس خواهند گرفت. اگر بتوانیم توافق واقعی کنیم این کار را انجام دهیم. اگر تماس نگیرند هم مشکلی وجود ندارد. در نهایت، آنها چاره‌ای نخواهند داشت. باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.»

او تصریح کرد: «من فقط از منظر اسرائیل می‌توانم بگویم کاری که انجام دادم، کار بزرگی برای اسرائیل بود. کاری که انجام دادم خدمت بسیار خوبی به صلح جهانی بود؛ چون هر جا می‌رفتیم- خصوصاً هر جا در خاورمیانه- و هر جا مشکلی بود، ایران عاملش بود.»

ترامپ همچنین از تاثیرات منفی خروج از برجام بر اقتصاد ایران ابراز خرسندی کرد. وی گفت: «همان‌طور که در جریان رقابت‌های انتخاباتی گفته بودم برجام را لغو کردم. ظاهراً این کار اثرات بسیار بزرگتری نسبت به آنچه تصور می‌کردم داشت. این کار را صرفاً به دلیل هسته‌ای انجام دادم، اما می‌دانستم که برای اقتصادشان هم چندان خوب نخواهد بود. اما نمی‌دانستم چقدر مخرب خواهد بود.»

رئیس‌جمهور آمریکا ادعا کرد کشورهای اروپایی طرف برجام (انگلیس، آلمان و فرانسه) که در تلاش برای حفظ این توافق بعد از خروج آمریکا از آن هستند هم سرانجام از آن خارج خواهند شد.

او تصریح کرد: «همان‌طور که می‌دانید، اروپایی‌ها هم حالا دارند [ایران را] ترک می‌کنند. آنها هم می‌گویند "ببینید، این توافق دیگر کارساز نیست."  اولش سعی کردند برای مدتی سرسختی نشان دهند، ولی الان دارند ترک می‌کنند و کار درستی هم انجام می‌دهند.» 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۱ مهر ۱۳۹۷توطئه ترامپ و نومحافظه کاران برای ایران؛ از حمله به رژه اهواز تا تاسیس تشکلی به نام فرشگرد
۱ مهر ۱۳۹۷واکنش آمریکا به حمله تروریستی اهواز
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ترامپ بازهم چین را تهدید کرد
۳۱ شهریور ۱۳۹۷مستمسکی به نام جنگ با تروریسم/ از تغییر فاز کاخ سفید تا عقب‌نشینی هژمونی واشنگتن
۳۱ شهریور ۱۳۹۷پامپئو: در حال آماده سازی مجموعه‌ای از اقدامات علیه ونزوئلا هستیم
۳۱ شهریور ۱۳۹۷نیویورک‌تایمز گزارش داد: معاون دادستان کل آمریکا نقشه‌ای برای عزل ترامپ در سر داشت
۳۱ شهریور ۱۳۹۷قائم مقام وزارت خارجه دولت اوباما: هدف دیپلماسی آمریکا دست‌یابی به توافق بهتر با ایران نیست
۳۰ شهریور ۱۳۹۷ترامپ به بولتون: اجازه جنگ با ایران را نداری
۳۰ شهریور ۱۳۹۷ترامپ: ورود اوباما به تبلیغات انتخاباتی خبر خوبی است
۳۰ شهریور ۱۳۹۷ترامپ صادرکنندگان نفت خاورمیانه را تهدید کرد
۳۰ شهریور ۱۳۹۷ترامپ استراتژی ملی امنیت سایبری آمریکا را امضا کرد
۳۰ شهریور ۱۳۹۷انتقاد کنگره آمریکا از تصمیمات ترامپ علیه مردم فلسطین

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

پیمان۵۳۵۴۴۶۰۱:۱۴:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
کلا دشمن شاد کن هستیم! روحانی کاری کرد که ترامپ به تصمیم خودش افتخار کنه.
ناشناس۵۳۵۶۸۲۰۹:۴۶:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
دشمن دشمن دشمن و این فصه ادامه دارد.....
ناشناس۵۳۵۸۰۴۱۱:۰۱:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۱۶
دقیقا یک مشت آدم بی کفایت که .. دنبال رفع ایراد دیگه نمیرن..
فواد۵۳۵۸۱۲۱۱:۰۴:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۱۶
کسی که توافق رو زیرش زد. مدام تهدید و تحریم میکنه اسمش دوست دوست دوست نیست. کماکان قصه خوش خیالان ادامه دارد.
ناشناس۵۳۵۸۶۵۱۱:۴۵:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
نه پس ترامپ دوست ایرانه؟! تا کی ؟!! میخواین آمریکا را بزک کنین و بگین ما دشمن نداریم! تا کی ؟ اگه آمریکا دشمن ما نیست پس چیه؟
00000۵۳۶۱۶۰۱۴:۳۴:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۱۶
پس اسمش رو چی بذاریم جناب روشنفکر
ناشناس۵۳۶۳۳۹۱۶:۴۷:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
اسمشا بذار قصه هزار ویک شب تکراری
ناشناس۵۳۵۷۹۴۱۰:۵۵:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
آقای ظریف خیال می کنه استاد سیاست خارجی است در صورتیکه اگر اوباما نبود ما هیچوقت نمی توانستیم برجام را امضا کنیم حالا هم که ترامپ آمده نشستیم تماشا می کنیم .
ناشناس۵۳۵۸۴۵۱۱:۳۰:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۱۶
به نام خدا- با سلام - خیلی مواظب باشیم این یکی از راهبرد های جنگ روانی دشمن است تا از این طریق ما را عصبی کند و در داخل کشور مردم و جناحها را به جان هم بیندازد . دقت کنید به سخنان این آدم: چرا اینقدر تاکید در سخنان این آدم دیده می شود؟ به عنوان یک روانشناس با بیش از بیست سال سابقه کار عرض میکنم که این تاکید های مکرر دریک سخنرانی کوتاه نشان از نوعی اضطراب و حتی عدم اعتماد به نفس دارد. کسی که از خود و جایگاهش مطمئن است و دارای قدرت است، در یک سخنرانی اینقدر تاکید ندارد!! لطفا بیشتر دقت کنید!
ناشناس۵۳۵۸۸۳۱۲:۰۱:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
این دسته گلی هست که همه ما با هم به آب دادیم: دولت، مردم، اصلاح‌طلبان، اصول‌گرایان، صدا و سیما، روزنامه‌ها، شبکه‌های مجازی، و ... همه ما در ایجاد این فضای دشمن شاد کن مسولیم و سهم داریم...
ناشناس۵۳۵۹۷۱۱۲:۵۸:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
روحانی چه کار کرد ؟چرا پس از این جملات توضیحی نیست ؟روحانی در مقابل این 430 سال باید جوابگو باشه اما به سهم خودش /
احمد۵۳۶۰۳۷۱۳:۳۲:۰۸ ۱۳۹۷/۶/۱۶
چه ربطی به روحانی داره! هدف و صحبت ترامپ ار تغییر سیاست ها و تحرکات برون مرزی ایران است که ...
هنر۵۳۶۸۳۵۲۳:۴۷:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
ترامپ خیالش از دولت روحانی و عدم عرزه داشتنش راحته برای همین تمرکزش روی فعالیت هاس برون مرزی ایرانه. سخته فهمیدنش؟
من من۵۳۶۱۰۶۱۴:۰۰:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۱۶
واقعیت چیز دیگه ای هست.. تحریمهای امریکا به قول تپر مجری سی ان ان فقط کسری از تحریمهایی هست که سالها بر ایران اعمال می شده.. اما به قول بولتون در همون برنامه ( و در این خبر از قول ترامپ) اتفاقا نتیجه بسیار بهتری برای امریکا داشته.. اما علت؟ واقعا این تحریمها فقط بخشی از تحریمهایی هست که از سال 90 تا همین سه سال پیش اعمال شده بود.. اما ترس فراگیر در جامعه ایران از اینده و احتمال اشوب و .. و بمباران رسانه های اجتماعی از خبرهای رعب اور و تحریمها باعث این وضعیت شده.. واقعیت اقتصاد ایران این هست که حتی در بدترین حالت و بدون دخالت اروپا میزان فروش نفت ایران نزدیک به 1 میلیون بشکه خواهد موند.. چون فقط میزان درخواست چین و ترکیه نزدیک به یک میلیون میشه بماند فروشهای جزیی و با تخفیف دیگه ایران.. واقعیت اقتصاد ایران این هست که حتی با درامد صفر نفتیو صادراتی.. فقط از محل ذخایر ارزی یعنی 100 میلیارد دلار تا دو سال امکان واردات تمام کالاهای مورد نیاز کشور وجود داره ( رقم رسمی کالاهی ثبت سفارش شده شامل ماشینها و کالاهای لوکس و .. کلا نزدیک 50 میلیارد دلار در سال 96 بوده) یعنی در واقعیت نه تنها ایران قابلیت برطرف کردن نیازهاش رو داره بر اساس ذخیره ارزی.. که حتی بدون دست زدن به اون هم با توجه به درامدهای نفتی که زیر یک میلیون نمیاد و درامدهای غیر نفتی .می تونه بازار رو کنترل کنه اما ترس از اینده و دادن اطلاعات و تیترهای غلط به مردم باعث شده تا افراد به جای زندگی نرمال سرمایه های زندگی خودشون رو به طلا و دلار تبدیل کنن و هر بازاری حمله کنن.. فقط و فقط رفتار جمعی مردم ایران بر اساس ترس از اینده باعث وضع موجود هست.. بعید می دونم هیچ دولتی توانایی کنترل این رفتار جمعی رو داشته باشه.. حداقل با این وضعیت اصناف و بازرگانان ایرانی که هیچ کدوم با حکومت و طرحها همراهی نمی کنن و دنبال سودجویی هستن..
ناشناس۵۳۶۷۲۳۲۲:۳۷:۴۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
محاکمه عادلانه همه مفسدین اقتصادی شاید بهترین راه حل باشد متاسفانه فضا به گونه ای شده که مردم اعتماد خود را نسبت به حکومت از دست داده اند از اختلاس 3هزار میلیاردی خاوری تا به حال مدام فکر و ذهن مردم ایران در حال بمباران اطلاعاتی از فساد مسئولین است القای حس ناامیدی که از این جنبه به مردم وارد میشود هیچگونه دلیلی برای همراهی ملت با حکومت باقی نمیگذارد عدم همراهی مسئولین با مردم در مقاومت در برابر این هجوم اقتصادی است که امید را میبرد. وگرنه اگر بحث سر عزت باشد عزت طلب تر از مردم ایران در دنیا وجود دارد؟ مثل دوران جنگ کمترین ها را هم با هم تقسیم میکنیم ولی نمیگذاریم و در دهان دشمنان میزنیم.
حسین۵۳۵۴۵۴۰۱:۲۹:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۱۶
مسئولین ما باید پاسخگو باشن که چطور قراردادی امضا کردن که یکی از طرف ها یعنی اصلی ترین طرف بتونه راحت بزنه زیر امضای خودش در حالی که ما تمام محدودیت ها را پذیرفته و برای جبران آن به سالها زمان نیاز است؟
و۵۳۵۶۷۷۰۹:۴۴:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
مسولین ما باید توضیح دهند چرا ما باید با این همه کشور سر جنگ داشته باشیم. باید توضیح دهند چرا وضع ما این گونه است. برای چه اینهمه هزینه برای فناوری هسته ای داده ایم
ناشناس۵۳۶۰۲۲۱۳:۲۶:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۱۶
مسئولین به کسی پاسخگو نیستن...
سعید۵۳۶۵۲۸۱۹:۵۷:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۱۶
مسوولین که بعضی وقتها پاسخ میدن مسبب اصلی این بدختیها کلا نه تنها پاسخگو نیست بلکه طلبکار هم هست.
ناشناس۵۳۶۱۶۸۱۴:۴۳:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۱۶
واقعا این حرف درسته،هی گفتید برق هسته ای،امسال تابستون برق هسته ای هم دیدیم،چرا ما انقدر هزینه انرژی هسته ای رو میدیم؟؟؟ایا ارزشش رو داره؟؟؟؟
ناشناس۵۳۶۱۷۶۱۴:۵۰:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۱۶
هزاران لایک
ناشناس۵۳۵۸۶۳۱۱:۴۴:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۱۶
خیانت یا ساده لوحی
حسن۵۳۵۹۶۵۱۲:۵۵:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
به قول سعدی هر که را زر در ترازوست زور در بازوست.وقتی آمریکا میتونه بدون نظر شورای امنیت کشورها را اشغال کند خروج از توافق کاری نداره‌.
س ت۵۳۵۴۷۰۰۱:۵۶:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۱۶
این ترامپ لج آدم را در می آورد. ما که دی ماه بود گفتیم فلان کار و بهمان اگر کنیم تحریم را پاشوندیم ولی خب، اداره مون بهمون گفتند شما وظیفه ات گزارش نویسی است نه ایده دادن و طرح دادن
ناشناس۵۳۵۴۹۷۰۲:۴۴:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
هم ترامپ نمی دانست هم مسِوولین اقتصادی ما. اما یک نکته را نگفت که سرمایه داران یهودی بایستی پول بیشتری به کارزار انتخاباتی او کمک کنند.
ناشناس۵۳۵۵۰۰۰۲:۴۵:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
تو هم خواهی مرد و بدنت خوراک مور و مار می شود و ان شاء الله ایران سرافراز خواهد ماند.
ناشناس۵۳۵۸۶۹۱۱:۵۰:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
انشالله یه روز صبح اخبار میگه ترامپ شب سرش را گذاشت رو بالشت و صبح بیدار نشد. دستی بالاتر از خدا وجود نداره!
ناشناس۵۳۵۹۲۵۱۲:۲۶:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
مرگ مال همه ست ظلم و فساد و ناکارآمدی داره ما ..را ساقط می کنه نه ترامپ
ناشناس۵۳۵۵۱۸۰۳:۳۹:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۱۶
البته که باید خوشحال باشه. وقتی به برجام لگد می‌زنه و دولتمردان ما با افتخار دودستی به برجام چسبیدن چرا نباید خوشحال باشه؟ اگه با خروج امریکا ایرانم خارج می‌شد اون وقت باید می‌دیدیم خوشحالی یا نه. البته با این دولتی که دیپلماسی التماس رو سرلوحه قرار داده هیچ بعید نیست که به ترامپ بگن بیاین مذاکره کنیم.
سید۵۳۵۵۳۰۰۶:۱۵:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۱۶
بابا جان فشار بیار به مسئولین نه مردم....مردم کش میارن اما پاره نمیشن!!
ناشناس۵۳۵۵۵۳۰۷:۱۳:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۱۶
بزرگترین ضربه به اعتبار سیاسی آمریکا وارد کرد
ناشناس۵۳۵۵۶۱۰۷:۲۹:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۱۶
ترامپ و جمهوری خواه ها بدنبال کسب ارا جهت انتخابات میان‌دوره‌ای مجالس آمریکا هستند لذا برای جلب ارا انتخابات میاندوره ای مجالس امریکا ,بدنبال اجرای استراتژی سلاخی برد-باخت (همان استراتژی قمار ترامپ)کشورهایی نظیر ایران و البته کره شمالی را که در آن چندان موفق نبودند با عنوان عوام فریبانه مذاکره له له می‌زنند ،البته بیشتر نگرانی ترامپ بدلیل امکان استیضاح ناشی از تهدید دموکرات‌ها در صورت کسب اکثریت مجالس کنگره و سنادر ایالت هاست لذا حتی در صورت توافق ضمنی ترامپ ،اعتبار آن فقط به چند ماه محدود بوده و مجددا شاهد فشار حداکثری تا اواسط آبان بر ایران خواهیم بود تا ایران را به تکه های کوچک تقسیم کند ،گر چه سیاست ایران در عدم افتادن در تله های تحلیل برنده مالی و جانی جنگ های نیابتی در منطقه گاها می‌توانست حساب شده تر و معقولانه تر باشد و اکنون در زمینه برخورد قاطع با سو مدیریت و فساد رانتی و فامیلی در کشور ،استراتژی قلع و قمع و مصادره اموال مفسدان شامل برخی مدیران ارشد کشوری و بستگانشان شان و بموازات بکارگیری افراد شایسته و پیاده سازی ساختاری سیستماتیک در شفاف سازی و مبارزه با فساد با نسخه برداری از کشورهای موفق در مبارزه با فساد و مصادره اموال مفسدان می‌تواند به نحوی پشتوانه ... مردمی نظام را احیا کند
تبریزی۵۳۵۵۶۲۰۷:۲۹:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
وقتی سران کشوری در محافل رسمی از کمبود پوشک بچه می گن و کوچکترین تغییری در مسیر خودشون نمی دن و وقتی مردم کشوری این صحنه ها رو می بینن و با بی تفاوتی همچنان روزه سکوت می گیرن فاتحه اون کشور خونده است.
ناشناس۵۳۵۵۸۲۰۷:۵۹:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
آقای ترامپ شما به سقوط نزدیکترید
افشین۵۳۵۵۹۲۰۸:۱۲:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
حالا اینکه دشمن ما هستن و دشمنی میکنن درسته ولی وقتی نگاه میکنی تفاوت یک مسئول منفعل با یک مسئول فعال در رسیدن به اهداف و تلاش و پذیرفتن ریسک رو واضحا احساس میکنی
ناشناس۵۳۵۶۳۵۰۹:۰۲:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
اسرائیل هیچ وقت امن نخواهد بود. ای ترامپ نوکر اسرائیل تو نیز عاقبت می میری و خوراک مار و مور خواهی شد و آن موقع اسرائیلی نیز در کار نخواهد بود.
ناشناس۵۳۵۶۸۷۰۹:۴۸:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۱۶
خیلی باحالی
ناشناس۵۳۵۶۵۴۰۹:۲۴:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
در ایران هم بسیاری از خروخ آمریکا از برجام شاد و مسرور و سر خوش و سر زنده شدند . فقط ...
ایوانغرب۵۳۵۷۴۷۱۰:۲۶:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۱۶
تو و نتانیاهو شانسی ندارید.... هردو به زودی رفتنی هستید...
ناشناس۵۳۶۱۹۹۱۵:۰۳:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۱۶
کل شانسو فقط ما دارییم
ناشناس۵۳۵۷۸۷۱۰:۵۲:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۱۶
اگر میدونستی که ما تو مملکت چه خائنین در رده های دولتی و ...داریم میدونستی که نیاز به خروج از برجام هم نبود انها دارن کار مملکت و انقلاب را یکسره میکنند نیازی به زحمت شما نیست آقای ترامپ
ناشناس۵۳۵۷۸۸۱۰:۵۲:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
بقول مربی فوتبال سرشناس ایرانی ما به داور باختیم نه با تیم مقابل
ناشناس۵۳۵۸۱۳۱۱:۰۴:۴۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
دنیای سیاست با خواب ورویا متفاوت است ...عملی وبی رحم است .
ناشناس۵۳۵۸۴۴۱۱:۲۸:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۱۶
من متوجه نشدم که خلاصه برجام به نفع ایران بود یا آمریکا ؟ اقتصاد ما با خروج آمریکا از برجام به این روزی درامده که می بینید ! امریکا و اسرائیل و عربستان هم از بیرون آمدن از برجام خوشحالن ! در ایران هم تا برجام برقرار بود یه عده می گفتند به ضرر ایرانه و خیانت شده و ....! حالا که لغو شده هم دارن همین حرفها را می زنن و می گن چرا لغو شده ! یکی بیاد توضیح بده به ما شماها با ملت ما و با خودتون چند چندین ؟ داستان ..چیه ؟
ناشناس۵۳۶۵۶۱۲۰:۲۸:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
در زمانی که اهرمهای چانه زنی ایران در مذاکرات با بتون پر نشده بودند قبول برجام صرفا با حرف یک رییس جمهور و عدم تصویب آن در کنگره خوب نبود
ناشناس۵۳۵۸۵۴۱۱:۳۷:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۱۶
ترامپ و اسراییل یکی هستند. منظور ترامپ از اینکه ایرانی ها با من مذاکره کنند این است که با اسراییل مذاکره کنند.
صابر۵۳۵۸۷۹۱۱:۵۶:۰۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
ایران و ایرانی سر
بنده خدا. اصل۵۳۵۹۵۷۱۲:۴۵:۰۱ ۱۳۹۷/۶/۱۶
از اول هم معلوم بود صهیونیستها آمریکا را دارند اداره میکنند. ما از این تنگنا عبور میکنیم. ما ایرانیها را نشناخته ای. این خط و این نشان.
ناشناس۵۳۶۰۲۷۱۳:۲۸:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
یک عده فقط شعار میدهند و مردم در تگنا هستن
ناشناس۵۳۶۲۲۹۱۵:۱۹:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۱۶
ترامپ جون باید ببینی ایا تا ۷ ماه بعد هستی یا نیستی امروز در داخل امریکا بیش از ۹۰ درصد رسانه ها و سیاسیون علیه ترامپ هستند جورج سورس سرمایه دار امریکایی چندی پیش در مصاحبه ای گفته که ترامپ باید هر چه زودتر برود .
ناشناس۵۳۶۴۹۸۱۹:۱۹:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
90 درصد؟؟
علی۵۳۶۲۶۶۱۵:۴۴:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
قابل توجه تند روهای داخلی مخالف برجام ببینند و بدانند ...
ناشناس۵۳۶۴۹۷۱۹:۱۸:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
جدی میگی؟؟!!!
ناشناس۵۳۶۴۳۳۱۸:۰۳:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۱۶
اگر ترامپ قبل از انتخابات ریاست جمهوری در ایران از برجام خارج شده بود ما هم به رییسی رای می دادیم
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. عراقچی خبر داد: احضار کاردار امارات در تهران به وزارت خارجه

 2. خواص و فواید ماست را بشناسید

 3. جلسه علنی مجلس آغاز شد/ سوال از وزیر نیرو در دستور کار نمایندگان

 4. واکنش اینستاگرامی عراقچی درباره یکی از شهدای حمله تروریستی اهواز

 5. افزایش ۴۰ درصدی ترافیک مهر پایتخت

 6. روحانی: همه پیشرفت، مقاومت و ایستادگی ما در سایه مدرسه است/ باید احترام به یکدیگر را بیشتر بیاموزیم

 7. توطئه ترامپ و نومحافظه کاران برای ایران؛ از حمله به رژه اهواز تا تاسیس تشکلی به نام فرشگرد

 8. رئیس‌جمهور زنگ آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۷ را نواخت

 9. واکنش آمریکا به حمله تروریستی اهواز

 10. زمین لرزه ۴.۷ ریشتری جویبار را لرزاند

 11. جلسه ویژه کمیسیون امنیت با وزرای اطلاعات، خارجه، کشور و اطلاعات سپاه/ احتمال سفر دسته جمعی به اهواز

 12. نمایش «شگفت انگیز» نتانیاهو در سازمان ملل درباره ایران

 13. ۳ مهر؛ بررسی استیضاح «شریعتمداری» در کمیسیون صنایع

 14. دومین نبرد استاد و شاگرد با شرایطی کاملاً متفاوت/ گل‌محمدی و تقوی به تیم‌های پیشین خود رسیدند

 15. جرمی که باقری درمنی را به اشد مجازات نزدیک می‌کند

 16. ایستگاه صلواتی دوست‌داشتنی!  

 17. حسین شریعتمداری: از سایه خود هم بترسید!

 18. ماجرای مهاجرت ناخواسته مجری تلویزیون/مردهایمان را گذاشتیم و رفتیم!

 19. بانوی ورزشکاری که زیر بار اتهام رسوایی اخلاقی رنج می‌کشد!  

 20. استقلال در یارگیری بسیار ضعیف عمل کرد؟

 21. واکنش‌‌های خارجی به حمله ترویستی اهواز

 22. شکارچی دروازه‌ها در کمین پرسپولیس/ ۱۳ گل ستاره السد در ۵ بازی

 23. آرامش شبانه اهواز پس از یک ظهر خونین  

 24. سکوت دولت‌های عربی و شیطنت رسانه‌های غربی در قبال حادثه تروریستی اهواز

 25. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

پربحث‌های دیروز

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 2. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 3. تصویر عوامل تروریستی امروز رژه اهواز  

 4. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاحوازیه" هستند

 5. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

 6. فیلم واضح از تیراندازی شدید به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 7. لطفا ریز جزئیات مخارج زندگی ما رو بخونین

 8. اجاره قاتل ۳ میلیونی در تهران + عکس

 9. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 10. افزایش ۱۴.۷ درصدی دخل‌وخرج خانوار ایرانی در ۵ ماه + جزئیات

 11. لحظه مطلع کردن روحانی از حمله تروریستی اهواز هنگام سخنرانی امروز در مراسم رژه تهران  

 12. وزیر آموزش و پرورش: چشم‌های برخی کلاس اولی‌ها پف دارد و باید یواش یواش سحرخیزتر باشند

 13. پیام سفیر انگلیس در تهران در خصوص حمله تروریستی اهواز

 14. حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 15. یادداشت روحانی در روزنامه واشنگتن پست/ پیشنهاد ترامپ برای مذاکره صادقانه نیست/ایران تسلیم تحریم نمی‌شود

 16. داعش مسئولیت «حمله تروریستی اهواز» را بر عهده گرفت

 17. نخستین اعترافات سخنگوی گروهک تروریستی الاحوازیه به انجام حمله تروریستی صبح امروز در رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 18. جانباز ۷۵ درصدجنگ تحمیلی حاج حسین منجزی در حادثه تروریستی شهر اهواز به فیض شهادت نائل شد  

 19. نرخ سود برخی بانک‌ها ۲۳ درصد شد + جزئیات

 20. استاندارد دوگانه بی‌بی‌سی فارسی در استفاده از واژه «تروریستی»  

 21. فداکاری برای نجات در حمله تروریستی اهواز  

 22. حمله تروریستی اهواز تاکنون ۲۹ شهید و ۵۷ زخمی برجا گذاشته است

 23. جهانگیری: بخش خصوصی، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند

 24. جزئیات حمله تروریستی به رژه اهواز؛ از سابقه گروهک الاحوازیه تا انتشار کاریکاتور توهین آمیز/ پشت پرده اعلام موجودیت تشکلی 40 نفره برای براندازی/ روایت کیهان از ماجرای تتلو

 25. سفیر ایران در انگلیس اقدام "ایران اینترنشنال" را محکوم کرد   

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 3. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 4. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 5. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 6. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 7. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 8. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 9. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 10. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 11. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 12. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 13. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 14. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 15. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 16. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 17. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 18. آقای سازور غلط می‌کند فقط مداحی کند/ جمله جالب محمود کریمی درباره حاج منصور

 19. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 20. توهین عضو اصلاح طلب شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی +عکس

 21. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 22. فیروزآبادی: اگر اینستاگرام همکاری نکند به سرنوشت تلگرام دچار می‌شود/ وزارت ارتباطات فیلترینگ را شُل کرده است

 23. واکنش ثبت احوال به تعویض نام خانوادگی توسط آقازاده‌ها

 24. استعلام برای حفظ امانت الهی!

 25. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

پربحث‌های اخیر

 1. پیام سفیر انگلیس در تهران در خصوص حمله تروریستی اهواز

 2. داعش مسئولیت «حمله تروریستی اهواز» را بر عهده گرفت

 3. اظهارنظر وقیحانه مشاور ولیعهدابوظبی درباره حادثه اهواز

 4. معاون سیاسی سپاه: تروریست ها تاوان سنگینی پرداخت خواهند کرد

 5. حدادعادل:‌ آمریکا، عربستان و صهیونیست‌ها بدانند حادثه اهواز مردم ایران را متحدتر می‌کند

 6. گروهک «الاهوازیه»؛ از کپنهاگ تا به‌رگبار بستن مردم بی‌گناه

 7. توطئه ترامپ و نومحافظه کاران برای ایران؛ از حمله به رژه اهواز تا تاسیس تشکلی به نام فرشگرد

 8. واکنش آمریکا به حمله تروریستی اهواز

 9. نمایش «شگفت انگیز» نتانیاهو در سازمان ملل درباره ایران

 10. واکنش‌‌های خارجی به حمله ترویستی اهواز

 11. سکوت دولت‌های عربی و شیطنت رسانه‌های غربی در قبال حادثه تروریستی اهواز

 12. سفرای هلند، دانمارک و کاردار انگلیس به وزارت امورخارجه احضار شدند

 13. امیرعبداللهیان: مثلث ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان به دنبال ناامنی در ایران هستند

 14. «عصری جدید» در روابط آلمان و ترکیه

 15. اصرار نماینده آمریکا در امور ایران بر بستن «پیمان» با ایران

 16. فرانسه حمله تروریستی در اهواز را محکوم کرد

 17. گزافه‌گویی پمپئو: آمریکا مصمم است رفتار ایران را تغییر دهد!

 18. واکنش مضحک آمریکایی‌ها به حمله ترویستی اهواز

 19. رهبر کره‌شمالی به کره‌جنوبی سفر می‌کند

 20. واکنش لاریجانی به جنایات اهواز

 21. واکنش رسانه‌های خارجی به حادثه تروریستی اهواز

 22. خطرناک ترین شهر اروپا معرفی شد

 23. فراری آمریکایی که «ترامپ» را به قتل تهدید کرده بود، دستگیر شد

 24. پیام بشار اسد به روحانی در پی حادثه تروریستی اهواز

 25. ترکیه حمله تروریستی به اهواز را محکوم کرد

پربحث‌های دیروز

 1. پیام سفیر انگلیس در تهران در خصوص حمله تروریستی اهواز

 2. داعش مسئولیت «حمله تروریستی اهواز» را بر عهده گرفت

 3. اظهارنظر وقیحانه مشاور ولیعهدابوظبی درباره حادثه اهواز

 4. وقتی حادثه تروریستی، حمله مسلحانه نام می‌گیرد + عکس

 5. معاون سیاسی سپاه: تروریست ها تاوان سنگینی پرداخت خواهند کرد

 6. حدادعادل:‌ آمریکا، عربستان و صهیونیست‌ها بدانند حادثه اهواز مردم ایران را متحدتر می‌کند

 7. گروهک «الاهوازیه»؛ از کپنهاگ تا به‌رگبار بستن مردم بی‌گناه

 8. تحریف سخنان ظریف توسط رئیس مرکز مطالعات ایران در عربستان

 9. افشاگر مسائل خاندان سعودی: بن‌سلمان از ترس جانش بیشتر وقت خود را در کشتی‌اش سپری می‌کند

 10. بندهای توافق روسیه و ترکیه درباره ادلب

 11. بازی جدید مقتدی صدر به نتیجه می‌رسد؟

 12. سفرای هلند، دانمارک و کاردار انگلیس به وزارت امورخارجه احضار شدند

 13. امیرعبداللهیان: مثلث ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان به دنبال ناامنی در ایران هستند

 14. «عصری جدید» در روابط آلمان و ترکیه

 15. اصرار نماینده آمریکا در امور ایران بر بستن «پیمان» با ایران

 16. فرانسه حمله تروریستی در اهواز را محکوم کرد

 17. گزافه‌گویی پمپئو: آمریکا مصمم است رفتار ایران را تغییر دهد!

 18. واکنش مضحک آمریکایی‌ها به حمله ترویستی اهواز

 19. رهبر کره‌شمالی به کره‌جنوبی سفر می‌کند

 20. واکنش لاریجانی به جنایات اهواز

 21. واکنش رسانه‌های خارجی به حادثه تروریستی اهواز

 22. خطرناک ترین شهر اروپا معرفی شد

 23. فراری آمریکایی که «ترامپ» را به قتل تهدید کرده بود، دستگیر شد

 24. پیام بشار اسد به روحانی در پی حادثه تروریستی اهواز

 25. ترکیه حمله تروریستی به اهواز را محکوم کرد

پربحث‌های هفته

 1. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 2. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 3. ملاقات‌های کری و ظریف پرونده قضایی شد

 4. درخواست امارات برای حضور دولت‌های عربی در مذاکره جدید با ایران

 5. وزیر دفاع روسیه: عملیات نظامی در ادلب انجام نخواهد شد

 6. جان کری: از پیروزی روحانی و انتصاب ظریف خیالمان آسوده شد

 7. دولت ترامپ از طرح «هیلی» درباره ایران عقب نشینی کرد

 8. عراق، سفیر خود در ایران را فراخواند

 9. حضور مادورو در رستوران گران قیمت جنجال به پا کرد+ عکس

 10. راز سکوت سوریه در مقابل حمله رژیم صهیونیستی چه بود؟

 11. روحانی اول مهر ماه به نیویورک سفر می کند

 12. ترامپ به بولتون: اجازه جنگ با ایران را نداری

 13. حمله موشکی سپاه به مقر حزب دموکرات کردستان و پیام جمهوری اسلامی به آمریکا و متحدانش

 14. پیام سفیر انگلیس در تهران در خصوص حمله تروریستی اهواز

 15. واشنگتن: خواهان توافقی جامع با ایران هستیم

 16. داعش مسئولیت «حمله تروریستی اهواز» را بر عهده گرفت

 17. جزئیات برنامه های روحانی در سفر به نیویورک

 18. قانونی شدن ماری‌جوآنا منجر به کاهش زمان تحصیل می‌شود

 19. گفت‌وگو با معترضی که نشست ضدایرانی را بر هم زد: «تحریم‌ها مردم ایران را هدف گرفته»

 20. نصرالله: اسرائیل بداند کار تمام شده و مقاومت موشک نقطه‌زن دارد

 21. اعتراض به سیاست‌های ضدایرانی واشنگتن سخنرانی مقام آمریکایی را مختل کرد+ فیلم

 22. وندی شرمن: در مذاکرات با ایران مظلوم‌نمایی می‌کردم

 23. ترامپ: هفته آینده رییس جلسه شورای امنیت درباره ایران خواهم بود

 24. آمریکا رو به سوی یک «توفان کامل» روان است

 25. بعیدی نژاد: سیاسی کردن سفر ایرانیان به میهن خود محکوم به شکست است

آخرین عناوین