ترامپ: کاش زودتر از برجام خارج می‌شدم/ کار بزرگی برای اسرائیل انجام دادم

گروه جهان الف،   3970616007 ۵۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
ترامپ: کاش زودتر از برجام خارج می‌شدم/ کار بزرگی برای اسرائیل انجام دادم

رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی پنجشنبه گفت که اقدامش برای خارج کردن آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران کمک بزرگی به اسرائیل بوده است.

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا پنجشنبه برای گرامی‌داشت عید یهودی‌ها موسوم به «روش هشانا» با رهبران گروه‌های یهودی در آمریکا گفت‌وگو کرد. 

ترامپ در این مراسم که کاخ سفید متن آن را روی وب‌سایتش قرار داده درباره توافق هسته‌ای «برجام» و خروج آمریکا از آن نیز صحبت کرده است. 

او گفت: «ایران طوری بود که من از روز اولی که درباره توافق شنیدم با آن مخالف بودم. فکر می‌کردم یک نمایش وحشت است. هیچ‌وقت این توافق نباید اتفاق می‌افتاد. کار اوباما بود، رئیس‌جمهور اوباما. البته، کنگره هم قطعاً همدستش بود، چون آنها هم می‌توانستند جلوی این توافق را بگیرند. به هر حال این توافق اتفاق افتاد و آنها بدتر شدند و رفتارشان خصمانه‌تر شد.»

ترامپ درباره خروج آمریکا از برجام گفت: «و من گفتم که اگر وارد کاخ سفید شوم، لغو توافق بعد از بررسی آن را بررسی می‌کنم. وزیر خارجه‌ای داشتم که دوست نداشت آن را لغو کند. تا مدتی این بازی را ادامه داد؛ ای کاش این کار را (خروج از برجام را) زودتر انجام می‌دادم. ولی این بازی را مدتی انجام دادم و سرانجام تصمیم گرفتم که انجامش دهم و انجامش دادم.»

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد: «و این کار اثرات مثبت شگرفی روی امنیت دنیا داشته، چون ایران دیگر کشور سابق نیست. از همان روزی که من این کار را انجام دادم، انها ابتکار عمل را از دست داده‌اند.»

ترامپ در ادامه بار دیگر ادعاهای پیشین خود مبنی بر اینکه ایران بعد از خروج آمریکا از برجام به کشور دیگری تبدیل شده است را تکرار کرد. 

او گفت: «اگر نگاهی به ایران در حال حاضر بیندازید، دیگر نگاهشان به سوی مدیترانه نیست. آنها دیگر به دنبال مناطقی که می‌خواستند تصرف کنند نیستند و من فکر می‌کنم اسرائیل نسبت به آنچه در سالیان سال شاهد آن بوده‌ایم احساس امنیت بیشتری می‌کند.»

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین بار دیگر ادعاهای خود مبنی بر اینکه ایران برای آمدن پای میز مذاکره با او تماس خواهد گرفت را تکرار کرد و گفت: «تصور من این است که آنها در آینده‌ای نه چندان دور برای رسیدن به توافق تماس خواهند گرفت. اگر بتوانیم توافق واقعی کنیم این کار را انجام دهیم. اگر تماس نگیرند هم مشکلی وجود ندارد. در نهایت، آنها چاره‌ای نخواهند داشت. باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.»

او تصریح کرد: «من فقط از منظر اسرائیل می‌توانم بگویم کاری که انجام دادم، کار بزرگی برای اسرائیل بود. کاری که انجام دادم خدمت بسیار خوبی به صلح جهانی بود؛ چون هر جا می‌رفتیم- خصوصاً هر جا در خاورمیانه- و هر جا مشکلی بود، ایران عاملش بود.»

ترامپ همچنین از تاثیرات منفی خروج از برجام بر اقتصاد ایران ابراز خرسندی کرد. وی گفت: «همان‌طور که در جریان رقابت‌های انتخاباتی گفته بودم برجام را لغو کردم. ظاهراً این کار اثرات بسیار بزرگتری نسبت به آنچه تصور می‌کردم داشت. این کار را صرفاً به دلیل هسته‌ای انجام دادم، اما می‌دانستم که برای اقتصادشان هم چندان خوب نخواهد بود. اما نمی‌دانستم چقدر مخرب خواهد بود.»

رئیس‌جمهور آمریکا ادعا کرد کشورهای اروپایی طرف برجام (انگلیس، آلمان و فرانسه) که در تلاش برای حفظ این توافق بعد از خروج آمریکا از آن هستند هم سرانجام از آن خارج خواهند شد.

او تصریح کرد: «همان‌طور که می‌دانید، اروپایی‌ها هم حالا دارند [ایران را] ترک می‌کنند. آنها هم می‌گویند "ببینید، این توافق دیگر کارساز نیست."  اولش سعی کردند برای مدتی سرسختی نشان دهند، ولی الان دارند ترک می‌کنند و کار درستی هم انجام می‌دهند.» 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

پیمان۵۳۵۴۴۶۰۱:۱۴:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
کلا دشمن شاد کن هستیم! روحانی کاری کرد که ترامپ به تصمیم خودش افتخار کنه.
ناشناس۵۳۵۶۸۲۰۹:۴۶:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
دشمن دشمن دشمن و این فصه ادامه دارد.....
ناشناس۵۳۵۸۰۴۱۱:۰۱:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۱۶
دقیقا یک مشت آدم بی کفایت که .. دنبال رفع ایراد دیگه نمیرن..
فواد۵۳۵۸۱۲۱۱:۰۴:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۱۶
کسی که توافق رو زیرش زد. مدام تهدید و تحریم میکنه اسمش دوست دوست دوست نیست. کماکان قصه خوش خیالان ادامه دارد.
ناشناس۵۳۵۸۶۵۱۱:۴۵:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
نه پس ترامپ دوست ایرانه؟! تا کی ؟!! میخواین آمریکا را بزک کنین و بگین ما دشمن نداریم! تا کی ؟ اگه آمریکا دشمن ما نیست پس چیه؟
00000۵۳۶۱۶۰۱۴:۳۴:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۱۶
پس اسمش رو چی بذاریم جناب روشنفکر
ناشناس۵۳۶۳۳۹۱۶:۴۷:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
اسمشا بذار قصه هزار ویک شب تکراری
ناشناس۵۳۵۷۹۴۱۰:۵۵:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
آقای ظریف خیال می کنه استاد سیاست خارجی است در صورتیکه اگر اوباما نبود ما هیچوقت نمی توانستیم برجام را امضا کنیم حالا هم که ترامپ آمده نشستیم تماشا می کنیم .
ناشناس۵۳۵۸۴۵۱۱:۳۰:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۱۶
به نام خدا- با سلام - خیلی مواظب باشیم این یکی از راهبرد های جنگ روانی دشمن است تا از این طریق ما را عصبی کند و در داخل کشور مردم و جناحها را به جان هم بیندازد . دقت کنید به سخنان این آدم: چرا اینقدر تاکید در سخنان این آدم دیده می شود؟ به عنوان یک روانشناس با بیش از بیست سال سابقه کار عرض میکنم که این تاکید های مکرر دریک سخنرانی کوتاه نشان از نوعی اضطراب و حتی عدم اعتماد به نفس دارد. کسی که از خود و جایگاهش مطمئن است و دارای قدرت است، در یک سخنرانی اینقدر تاکید ندارد!! لطفا بیشتر دقت کنید!
ناشناس۵۳۵۸۸۳۱۲:۰۱:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
این دسته گلی هست که همه ما با هم به آب دادیم: دولت، مردم، اصلاح‌طلبان، اصول‌گرایان، صدا و سیما، روزنامه‌ها، شبکه‌های مجازی، و ... همه ما در ایجاد این فضای دشمن شاد کن مسولیم و سهم داریم...
ناشناس۵۳۵۹۷۱۱۲:۵۸:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
روحانی چه کار کرد ؟چرا پس از این جملات توضیحی نیست ؟روحانی در مقابل این 430 سال باید جوابگو باشه اما به سهم خودش /
احمد۵۳۶۰۳۷۱۳:۳۲:۰۸ ۱۳۹۷/۶/۱۶
چه ربطی به روحانی داره! هدف و صحبت ترامپ ار تغییر سیاست ها و تحرکات برون مرزی ایران است که ...
هنر۵۳۶۸۳۵۲۳:۴۷:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
ترامپ خیالش از دولت روحانی و عدم عرزه داشتنش راحته برای همین تمرکزش روی فعالیت هاس برون مرزی ایرانه. سخته فهمیدنش؟
من من۵۳۶۱۰۶۱۴:۰۰:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۱۶
واقعیت چیز دیگه ای هست.. تحریمهای امریکا به قول تپر مجری سی ان ان فقط کسری از تحریمهایی هست که سالها بر ایران اعمال می شده.. اما به قول بولتون در همون برنامه ( و در این خبر از قول ترامپ) اتفاقا نتیجه بسیار بهتری برای امریکا داشته.. اما علت؟ واقعا این تحریمها فقط بخشی از تحریمهایی هست که از سال 90 تا همین سه سال پیش اعمال شده بود.. اما ترس فراگیر در جامعه ایران از اینده و احتمال اشوب و .. و بمباران رسانه های اجتماعی از خبرهای رعب اور و تحریمها باعث این وضعیت شده.. واقعیت اقتصاد ایران این هست که حتی در بدترین حالت و بدون دخالت اروپا میزان فروش نفت ایران نزدیک به 1 میلیون بشکه خواهد موند.. چون فقط میزان درخواست چین و ترکیه نزدیک به یک میلیون میشه بماند فروشهای جزیی و با تخفیف دیگه ایران.. واقعیت اقتصاد ایران این هست که حتی با درامد صفر نفتیو صادراتی.. فقط از محل ذخایر ارزی یعنی 100 میلیارد دلار تا دو سال امکان واردات تمام کالاهای مورد نیاز کشور وجود داره ( رقم رسمی کالاهی ثبت سفارش شده شامل ماشینها و کالاهای لوکس و .. کلا نزدیک 50 میلیارد دلار در سال 96 بوده) یعنی در واقعیت نه تنها ایران قابلیت برطرف کردن نیازهاش رو داره بر اساس ذخیره ارزی.. که حتی بدون دست زدن به اون هم با توجه به درامدهای نفتی که زیر یک میلیون نمیاد و درامدهای غیر نفتی .می تونه بازار رو کنترل کنه اما ترس از اینده و دادن اطلاعات و تیترهای غلط به مردم باعث شده تا افراد به جای زندگی نرمال سرمایه های زندگی خودشون رو به طلا و دلار تبدیل کنن و هر بازاری حمله کنن.. فقط و فقط رفتار جمعی مردم ایران بر اساس ترس از اینده باعث وضع موجود هست.. بعید می دونم هیچ دولتی توانایی کنترل این رفتار جمعی رو داشته باشه.. حداقل با این وضعیت اصناف و بازرگانان ایرانی که هیچ کدوم با حکومت و طرحها همراهی نمی کنن و دنبال سودجویی هستن..
ناشناس۵۳۶۷۲۳۲۲:۳۷:۴۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
محاکمه عادلانه همه مفسدین اقتصادی شاید بهترین راه حل باشد متاسفانه فضا به گونه ای شده که مردم اعتماد خود را نسبت به حکومت از دست داده اند از اختلاس 3هزار میلیاردی خاوری تا به حال مدام فکر و ذهن مردم ایران در حال بمباران اطلاعاتی از فساد مسئولین است القای حس ناامیدی که از این جنبه به مردم وارد میشود هیچگونه دلیلی برای همراهی ملت با حکومت باقی نمیگذارد عدم همراهی مسئولین با مردم در مقاومت در برابر این هجوم اقتصادی است که امید را میبرد. وگرنه اگر بحث سر عزت باشد عزت طلب تر از مردم ایران در دنیا وجود دارد؟ مثل دوران جنگ کمترین ها را هم با هم تقسیم میکنیم ولی نمیگذاریم و در دهان دشمنان میزنیم.
حسین۵۳۵۴۵۴۰۱:۲۹:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۱۶
مسئولین ما باید پاسخگو باشن که چطور قراردادی امضا کردن که یکی از طرف ها یعنی اصلی ترین طرف بتونه راحت بزنه زیر امضای خودش در حالی که ما تمام محدودیت ها را پذیرفته و برای جبران آن به سالها زمان نیاز است؟
و۵۳۵۶۷۷۰۹:۴۴:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
مسولین ما باید توضیح دهند چرا ما باید با این همه کشور سر جنگ داشته باشیم. باید توضیح دهند چرا وضع ما این گونه است. برای چه اینهمه هزینه برای فناوری هسته ای داده ایم
ناشناس۵۳۶۰۲۲۱۳:۲۶:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۱۶
مسئولین به کسی پاسخگو نیستن...
سعید۵۳۶۵۲۸۱۹:۵۷:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۱۶
مسوولین که بعضی وقتها پاسخ میدن مسبب اصلی این بدختیها کلا نه تنها پاسخگو نیست بلکه طلبکار هم هست.
ناشناس۵۳۶۱۶۸۱۴:۴۳:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۱۶
واقعا این حرف درسته،هی گفتید برق هسته ای،امسال تابستون برق هسته ای هم دیدیم،چرا ما انقدر هزینه انرژی هسته ای رو میدیم؟؟؟ایا ارزشش رو داره؟؟؟؟
ناشناس۵۳۶۱۷۶۱۴:۵۰:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۱۶
هزاران لایک
ناشناس۵۳۵۸۶۳۱۱:۴۴:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۱۶
خیانت یا ساده لوحی
حسن۵۳۵۹۶۵۱۲:۵۵:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
به قول سعدی هر که را زر در ترازوست زور در بازوست.وقتی آمریکا میتونه بدون نظر شورای امنیت کشورها را اشغال کند خروج از توافق کاری نداره‌.
س ت۵۳۵۴۷۰۰۱:۵۶:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۱۶
این ترامپ لج آدم را در می آورد. ما که دی ماه بود گفتیم فلان کار و بهمان اگر کنیم تحریم را پاشوندیم ولی خب، اداره مون بهمون گفتند شما وظیفه ات گزارش نویسی است نه ایده دادن و طرح دادن
ناشناس۵۳۵۴۹۷۰۲:۴۴:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
هم ترامپ نمی دانست هم مسِوولین اقتصادی ما. اما یک نکته را نگفت که سرمایه داران یهودی بایستی پول بیشتری به کارزار انتخاباتی او کمک کنند.
ناشناس۵۳۵۵۰۰۰۲:۴۵:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
تو هم خواهی مرد و بدنت خوراک مور و مار می شود و ان شاء الله ایران سرافراز خواهد ماند.
ناشناس۵۳۵۸۶۹۱۱:۵۰:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
انشالله یه روز صبح اخبار میگه ترامپ شب سرش را گذاشت رو بالشت و صبح بیدار نشد. دستی بالاتر از خدا وجود نداره!
ناشناس۵۳۵۹۲۵۱۲:۲۶:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
مرگ مال همه ست ظلم و فساد و ناکارآمدی داره ما ..را ساقط می کنه نه ترامپ
ناشناس۵۳۵۵۱۸۰۳:۳۹:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۱۶
البته که باید خوشحال باشه. وقتی به برجام لگد می‌زنه و دولتمردان ما با افتخار دودستی به برجام چسبیدن چرا نباید خوشحال باشه؟ اگه با خروج امریکا ایرانم خارج می‌شد اون وقت باید می‌دیدیم خوشحالی یا نه. البته با این دولتی که دیپلماسی التماس رو سرلوحه قرار داده هیچ بعید نیست که به ترامپ بگن بیاین مذاکره کنیم.
سید۵۳۵۵۳۰۰۶:۱۵:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۱۶
بابا جان فشار بیار به مسئولین نه مردم....مردم کش میارن اما پاره نمیشن!!
ناشناس۵۳۵۵۵۳۰۷:۱۳:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۱۶
بزرگترین ضربه به اعتبار سیاسی آمریکا وارد کرد
ناشناس۵۳۵۵۶۱۰۷:۲۹:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۱۶
ترامپ و جمهوری خواه ها بدنبال کسب ارا جهت انتخابات میان‌دوره‌ای مجالس آمریکا هستند لذا برای جلب ارا انتخابات میاندوره ای مجالس امریکا ,بدنبال اجرای استراتژی سلاخی برد-باخت (همان استراتژی قمار ترامپ)کشورهایی نظیر ایران و البته کره شمالی را که در آن چندان موفق نبودند با عنوان عوام فریبانه مذاکره له له می‌زنند ،البته بیشتر نگرانی ترامپ بدلیل امکان استیضاح ناشی از تهدید دموکرات‌ها در صورت کسب اکثریت مجالس کنگره و سنادر ایالت هاست لذا حتی در صورت توافق ضمنی ترامپ ،اعتبار آن فقط به چند ماه محدود بوده و مجددا شاهد فشار حداکثری تا اواسط آبان بر ایران خواهیم بود تا ایران را به تکه های کوچک تقسیم کند ،گر چه سیاست ایران در عدم افتادن در تله های تحلیل برنده مالی و جانی جنگ های نیابتی در منطقه گاها می‌توانست حساب شده تر و معقولانه تر باشد و اکنون در زمینه برخورد قاطع با سو مدیریت و فساد رانتی و فامیلی در کشور ،استراتژی قلع و قمع و مصادره اموال مفسدان شامل برخی مدیران ارشد کشوری و بستگانشان شان و بموازات بکارگیری افراد شایسته و پیاده سازی ساختاری سیستماتیک در شفاف سازی و مبارزه با فساد با نسخه برداری از کشورهای موفق در مبارزه با فساد و مصادره اموال مفسدان می‌تواند به نحوی پشتوانه ... مردمی نظام را احیا کند
تبریزی۵۳۵۵۶۲۰۷:۲۹:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
وقتی سران کشوری در محافل رسمی از کمبود پوشک بچه می گن و کوچکترین تغییری در مسیر خودشون نمی دن و وقتی مردم کشوری این صحنه ها رو می بینن و با بی تفاوتی همچنان روزه سکوت می گیرن فاتحه اون کشور خونده است.
ناشناس۵۳۵۵۸۲۰۷:۵۹:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
آقای ترامپ شما به سقوط نزدیکترید
افشین۵۳۵۵۹۲۰۸:۱۲:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
حالا اینکه دشمن ما هستن و دشمنی میکنن درسته ولی وقتی نگاه میکنی تفاوت یک مسئول منفعل با یک مسئول فعال در رسیدن به اهداف و تلاش و پذیرفتن ریسک رو واضحا احساس میکنی
ناشناس۵۳۵۶۳۵۰۹:۰۲:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
اسرائیل هیچ وقت امن نخواهد بود. ای ترامپ نوکر اسرائیل تو نیز عاقبت می میری و خوراک مار و مور خواهی شد و آن موقع اسرائیلی نیز در کار نخواهد بود.
ناشناس۵۳۵۶۸۷۰۹:۴۸:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۱۶
خیلی باحالی
ناشناس۵۳۵۶۵۴۰۹:۲۴:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
در ایران هم بسیاری از خروخ آمریکا از برجام شاد و مسرور و سر خوش و سر زنده شدند . فقط ...
ایوانغرب۵۳۵۷۴۷۱۰:۲۶:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۱۶
تو و نتانیاهو شانسی ندارید.... هردو به زودی رفتنی هستید...
ناشناس۵۳۶۱۹۹۱۵:۰۳:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۱۶
کل شانسو فقط ما دارییم
ناشناس۵۳۵۷۸۷۱۰:۵۲:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۱۶
اگر میدونستی که ما تو مملکت چه خائنین در رده های دولتی و ...داریم میدونستی که نیاز به خروج از برجام هم نبود انها دارن کار مملکت و انقلاب را یکسره میکنند نیازی به زحمت شما نیست آقای ترامپ
ناشناس۵۳۵۷۸۸۱۰:۵۲:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
بقول مربی فوتبال سرشناس ایرانی ما به داور باختیم نه با تیم مقابل
ناشناس۵۳۵۸۱۳۱۱:۰۴:۴۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
دنیای سیاست با خواب ورویا متفاوت است ...عملی وبی رحم است .
ناشناس۵۳۵۸۴۴۱۱:۲۸:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۱۶
من متوجه نشدم که خلاصه برجام به نفع ایران بود یا آمریکا ؟ اقتصاد ما با خروج آمریکا از برجام به این روزی درامده که می بینید ! امریکا و اسرائیل و عربستان هم از بیرون آمدن از برجام خوشحالن ! در ایران هم تا برجام برقرار بود یه عده می گفتند به ضرر ایرانه و خیانت شده و ....! حالا که لغو شده هم دارن همین حرفها را می زنن و می گن چرا لغو شده ! یکی بیاد توضیح بده به ما شماها با ملت ما و با خودتون چند چندین ؟ داستان ..چیه ؟
ناشناس۵۳۶۵۶۱۲۰:۲۸:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۱۶
در زمانی که اهرمهای چانه زنی ایران در مذاکرات با بتون پر نشده بودند قبول برجام صرفا با حرف یک رییس جمهور و عدم تصویب آن در کنگره خوب نبود
ناشناس۵۳۵۸۵۴۱۱:۳۷:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۱۶
ترامپ و اسراییل یکی هستند. منظور ترامپ از اینکه ایرانی ها با من مذاکره کنند این است که با اسراییل مذاکره کنند.
صابر۵۳۵۸۷۹۱۱:۵۶:۰۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
ایران و ایرانی سر
بنده خدا. اصل۵۳۵۹۵۷۱۲:۴۵:۰۱ ۱۳۹۷/۶/۱۶
از اول هم معلوم بود صهیونیستها آمریکا را دارند اداره میکنند. ما از این تنگنا عبور میکنیم. ما ایرانیها را نشناخته ای. این خط و این نشان.
ناشناس۵۳۶۰۲۷۱۳:۲۸:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
یک عده فقط شعار میدهند و مردم در تگنا هستن
ناشناس۵۳۶۲۲۹۱۵:۱۹:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۱۶
ترامپ جون باید ببینی ایا تا ۷ ماه بعد هستی یا نیستی امروز در داخل امریکا بیش از ۹۰ درصد رسانه ها و سیاسیون علیه ترامپ هستند جورج سورس سرمایه دار امریکایی چندی پیش در مصاحبه ای گفته که ترامپ باید هر چه زودتر برود .
ناشناس۵۳۶۴۹۸۱۹:۱۹:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۱۶
90 درصد؟؟
علی۵۳۶۲۶۶۱۵:۴۴:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۱۶
قابل توجه تند روهای داخلی مخالف برجام ببینند و بدانند ...
ناشناس۵۳۶۴۹۷۱۹:۱۸:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۱۶
جدی میگی؟؟!!!
ناشناس۵۳۶۴۳۳۱۸:۰۳:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۱۶
اگر ترامپ قبل از انتخابات ریاست جمهوری در ایران از برجام خارج شده بود ما هم به رییسی رای می دادیم

پربحث‌های امروز

 1. جزئیات حادثه در زندان فشافویه/ قتل علیرضا شیرمحمدعلی در ۹۰ ثانیه

 2. توکلی: وضعیت خراب است ولی بن‌بستی وجود ندارد/ اشرار یقه‌سفید امروز پست و منصب دارند

 3. در حاشیه انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب

 4. درباره برخورد پلیس با دختری در پارک تهرانپارس/ کاهش تنش، وظیفه پلیس آموزش دیده

 5. درباره #امیر_جعفری

 6. راز بوسه آن روز سردار سلیمانی

 7. ترامپ: برای مذاکره با ایران خیلی مشتاقیم/ بسیاری از دوستانم ایرانی هستند/ آن‌ها مردمان خارق‌العاده‌ای هستند

 8. ربیعی: صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند/ روحانی درباره اتفاق تهرانپارس با وزیر کشور صحبت کرده است

 9. یک ورزشکار دیگر به ایران بازنگشت

 10. سکانس جنجالی در رسانه ملی درباره مصونیت اطرافیان مسئولین  

 11. ۱۸ تیر ماه پایان مهلت ایران به اروپا

 12. آقای مکرون! شما «مجرم» هستید نه «دلسوز»

 13. کسانی که به سازش گرایش دارند بدانند  

 14. عوارض «مالْچ‌ْپاشی» بر محیط‌ زیست خوزستان  

 15. تضاهرات مردم دهلی‌نو در حمایت از ایران   

 16. تظاهرات مردم هند در محکومیت سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران

 17. نمایش تبلیغاتی انگلیس علیه ایران با حضور شهردار لندن

 18. کارمندان صاحب خانه می‌شوند؟

 19. وزیر دفاع آتی آمریکا کیست و انتصابش چه معنایی برای ایران دارد؟

 20. اعتراف وزیر خزانه داری آمریکا به استفاده از FATF برای جلوگیری از دور زدن تحریم‌ها

 21. همتی: صادرات نفت در حال افزایش است/ تحریم‌ها تاثیری بر بازار ارز نداشت

 22. نخست‌وزیر ژاپن: سفر به ایران برای صلح و امنیت بود/ حمله به ۲ نفتکش را تهدیدی جدی می‌دانیم

 23. طرح ترافیک جدید پنجشنبه‌ها هم اجرا می‌شود

 24. فرمانده هوافضای سپاه: آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد

 25. یک نماینده مجلس درگذشت

پربحث‌های دیروز

 1. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 2. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 3. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 4. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 5. برای مقابله با هوسرانی مردها چه باید کرد

 6. عربده‌کشی توئیتری ترامپ علیه ایران

 7. نباید در زندگی خصوصی مردم مداخله کرد/ کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسم/ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند!

 8. بولتون: ایران از حد تعیین شده غنی‌سازی عبور کند تمام گزینه‌ها روی میز خواهد بود

 9. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 10. جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

 11. سخنی با رئیس جدید قوه قضائیه

 12. ترامپ: ایرانی‌ها باید با ما صحبت کنند/نیازی به جنگ نداریم

 13. ماجرای پارک پلیس در منطقه تهرانپارس/ درگیری دولت و مجلس درباره حقوق کارمندان/ پیش‌بینی عباس عبدی از انتخابات مجلس

 14. برخورد با مأموران ناجا در ماجرای تهرانپارس در پی دریافت گزارش جدید متوقف شد

 15. درگیری لفظی شدید «لاریجانی» با «حاجی دلیگانی» در صحن مجلس

 16. روسیه چطور پول نفت ایران را می‌دهد؟

 17. جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی  

 18. رئیس قوه‌قضاییه با مترو به محل کار خود رفت/ عکس  

 19. حجتی: قیمت گوشت قرمز مقداری نامتعادل است

 20. سه اتفاق دور از انتظار که آمریکا را عقب راند

 21. پروژه نفوذ در شهرداری تهران/ ماجرای لیست 170 نفره ای که نجفی قرار بود استخدام کند

 22. چه کسی مخالف حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است؛ سود ۴۰۰درصدی آن به جیب چه افرادی می‌رود؟/ سه اشکال اساسی توزیع ارز ترجیحی/ چرا دولت کوپن الکترونیکی را اجرا نمی‌کند؟

 23. پرش شیطان از روی نوزادان  

 24. لیست اموال خود را اعلام کنید اما ما را مسخره نکنید!

 25. عارف و سلحشوری در حال تماشای فیلم جنجالی  

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ: حمله به ۳ سایت ایران در دستورکار بود/ ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

 2. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 3. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 4. موشک فوق افسانه‌ای ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی

 5. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 6. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 7. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 8. تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

 9. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 10. هزينه‌هاي يك دروغ!

 11. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 12. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 13. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 14. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 15. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 16. فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد  

 17. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 18. پیام سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران

 19. ترامپ: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستم

 20. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 21. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 22. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 23. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 24. برای مقابله با هوسرانی مردها چه باید کرد

 25. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

پربحث‌های امروز

 1. ترامپ: برای مذاکره با ایران خیلی مشتاقیم/ بسیاری از دوستانم ایرانی هستند/ آن‌ها مردمان خارق‌العاده‌ای هستند

 2. آقای مکرون! شما «مجرم» هستید نه «دلسوز»

 3. تظاهرات مردم هند در محکومیت سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران

 4. نمایش تبلیغاتی انگلیس علیه ایران با حضور شهردار لندن

 5. وزیر دفاع آتی آمریکا کیست و انتصابش چه معنایی برای ایران دارد؟

 6. اعتراف وزیر خزانه داری آمریکا به استفاده از FATF برای جلوگیری از دور زدن تحریم‌ها

 7. نخست‌وزیر ژاپن: سفر به ایران برای صلح و امنیت بود/ حمله به ۲ نفتکش را تهدیدی جدی می‌دانیم

 8. نقش‌های منطقه‌ای ترامپ علیه ایران

 9. سفارت بریتانیا در تهران: اوضاع اقتصادی در ایران در حال وخیم شدن است

 10. فرار زن حاکم دبی به آلمان

 11. ترامپ: دلار بیش از حد گران است!

 12. بالاترین مدال افتخار ارتش آمریکا بر گردن سرباز سابق جنگ عراق  

 13. وعده دوباره موگرینی برای راه‌اندازی اینستکس

 14. حمله پهپادی انصارالله به دو فرودگاه أبها و جازان عربستان

 15. مقام فرانسوی ابراز تمایل آمریکا برای مذاکره با ایران را غیرواقعی خواند

 16. سعودی‌ها در تیررس یمنی‌ها

 17. پمپئو ادعاهایش علیه ایران را تکرار کرد

 18. معمار تحریم‌ها: تحریم‌های جدید ترامپ تبلیغاتی است

 19. برایان هوک: خروج آمریکا از برجام ضروری بود

 20. دیپلمات روسیه: ایران تنها نخواهد ماند

 21. وزیر خارجه بحرین: ایران جنگ نیابتی علیه اعراب راه انداخته

 22. وزیر خارجه امارات: درباره نفتکش‌ها نمی‌توانیم کشوری را متهم کنیم

 23. منوچین: تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران کارآمد است

 24. شکایت دموکرات‌ها علیه ترامپ به جریان افتاد

 25. راهنمای جامع ویزا و ویزای کانادا

پربحث‌های دیروز

 1. عربده‌کشی توئیتری ترامپ علیه ایران

 2. بولتون: ایران از حد تعیین شده غنی‌سازی عبور کند تمام گزینه‌ها روی میز خواهد بود

 3. ترامپ: ایرانی‌ها باید با ما صحبت کنند/نیازی به جنگ نداریم

 4. سه اتفاق دور از انتظار که آمریکا را عقب راند

 5. روحانی در تماس تلفنی ماکرون: آمریکا به تجاوز‌گری ادامه دهد نیروهای مسلح ایران با آنها برخورد قاطع خواهند کرد

 6. فرانسه: نقض برجام از سوی ایران اشتباهی جدی است

 7. واشنگتن: سیاست ما بر تلاش دیپلماتیک برای بازگرداندن ایران به میز مذاکرات استوار است

 8. عراقچی: دلیلی برای اجرای تعهدات یکجانبه ایران در برجام باقی نمانده است

 9. مخالفت صریح انگلیس با اقدام نظامی علیه ایران

 10. تداوم پرواز خطوط هوایی بین‌المللی از حریم هوایی ایران

 11. وزیر دفاع موقت آمریکا: دنبال گشودن درب دیپلماسی با ایران هستیم

 12. معاون لاوروف: آمریکا قصد مذاکره با ایران را ندارد

 13. تخت‌روانچی: واشنگتن به ماجراجویی نظامی علیه مردم ایران پایان دهد

 14. ظریف: «تیم ب» آمریکا را از مذاکره با ایران بیرون کشاند

 15. اپل ۲۰۰۰ نیرو استخدام می‌کند

 16. روسیه: تولید انبوه سامانه قدرتمند «اس-۵۰۰» شروع شد

 17. راشاتودی: «جرمی هانت» سگ دست‌آموز واشنگتن است

 18. بالاترین دمای ثبت شده در اروپا چقدر است؟

 19. گفت‌وگوی پمپئو و ولیعهد ابوظبی درباره با ایران

 20. ترامپ: حمله به ایران را لغو کردم چرا که اقدام مناسبی نبود/ هیچ نیازی به مجوز کنگره ندارم

 21. انفجاری مهیب در یک پالایشگاه نفت در اسپانیا

 22. انصارالله: عربستان و امارات در راس خائنان عرب قرار دارند

 23. روسیه: تجاوز پهپاد آمریکایی به حریم ایران محرز است

 24. شعار «نه به جنگ با ایران» در دهلی‌نو طنین‌انداز شد

 25. هنیه: نشست منامه و معامله قرن مُرده به دنیا آمده‌اند

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ: حمله به ۳ سایت ایران در دستورکار بود/ ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

 2. موشک فوق افسانه‌ای ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی

 3. فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد  

 4. پیام سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران

 5. ترامپ: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستم

 6. روسیه: ایران به اس 400 نیاز خواهد داشت

 7. اعتراف بزرگ و غرورآور مجری الجزیره  

 8. چطور ترامپ از حمله به ایران منصرف شد؟

 9. آمریکا تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران اعمال کرد/ تحریم بی نتیجه علیه فرماندهان سپاه

 10. واکنش جدید ترامپ به ساقط شدن پهپاد آمریکایی: احتمالا یک نفر اشتباه کرده است

 11. عربده‌کشی توئیتری ترامپ علیه ایران

 12. ترامپ: از اینکه ایران هواپیمای سرنشین‌دار آمریکایی را سرنگون نکرد قدردانی می‌کنیم

 13. بازتاب سرنگونی پهپاد آمریکایی در رسانه‌های عربی؛ رأی الیوم: پنتاگون در شوک فرو برده شد/ الجزیره: آمریکا جرات زدن ایران را ندارد + تصاویر

 14. آیت‌الله علوی گرگانی خطاب به ناجا: نگذارید نعمت حجاب از دست برود

 15. ادعای پیام ترامپ ازطریق عمان به ایران: یا مذاکره یا جنگ

 16. بولتون: ایران از حد تعیین شده غنی‌سازی عبور کند تمام گزینه‌ها روی میز خواهد بود

 17. تحریم دوشنبه آمریکا علیه ایران چیست؟

 18. ترامپ: احتیاجی نداریم در تنگه هرمز باشیم/ درخواست آمریکا از ایران

 19. جدیدترین صحنه‌سازی آمریکا علیه ایران در حادثه نفتکش‌ها

 20. ایران پرواز هواپیماهای مسافربری آمریکا بر فراز آسمان خود را ممنوع کرد

 21. واکنش روسیه به سرنگونی پهپاد آمریکایی

 22. ترامپ: هرگز حمله به ایران را "لغو" نکردم

 23. درخواست عربستان از انگلیس: به ایران حمله کنید

 24. جزئیاتی از تصمیم ترامپ درباره حمله به ایران و صحبت‌های رد و بدل شده با ژنرال آمریکایی

 25. ترامپ: برای مذاکره با ایران خیلی مشتاقیم/ بسیاری از دوستانم ایرانی هستند/ آن‌ها مردمان خارق‌العاده‌ای هستند

آخرین عناوین