تهران تحت مدیریت "قالیباف" بین ۵ شهر برتر جهان

گروه اجتماعی الف،   3970529026 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
تهران تحت مدیریت "قالیباف" بین ۵ شهر برتر جهان

معاون سابق برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: اقدامات مدیریت شهری در زمان قالیباف باعث رشد ۵ درصدی کیفیت زندگی شهروندان تهرانی و قرار گرفتن بین ۵ شهر برتر جهان از این حیث شده است.

ناصر امانی  در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به گزارش اخیر موسسه معتبر اکونومیست از بهبود کیفیت زندگی در پایتخت کشورهای جهان و قرار گرفتن تهران در بین پنج کشوری که بالاترین بهبود را داشته‌اند گفت: این گزارش که توسط یک موسسه معتبر بین المللی تهیه شده، و در واقع عملکرد پنج ساله اخیر مدیریت شهری تهران را ارزیابی کرده است نشان می‌دهد همه تبلیغات و جوسازی‌ها و جنگ روانی که طی دو سال گذشته علیه مدیریت شهری سابق انجام گرفته و ادامه دارد سیاسی بوده و با هدف تخریب یکی از مهم‌ترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی بوده است.

امانی گفت : آقایان در گزارشی که برای شهردار سابق تهران آقای  نجفی تهیه کرده و وی نیز آن را در شورای شهر ارائه داده‌اند و در رسانه‌ها منتشر شده جایگاه تهران را در رتبه بندی جهانی با عناوینی چون «‌‌ ضعیف ترین »و در «رتبه آخر» و ...‌ توصیف کرده بودند.

وی تصریح کرد: در حالی که در آن گزارش ، فقط سه شاخص که شهر تهران نسبت به بقیه شهرها رتبه کمتری داشت مورد استفاده قرار گرفته بود که 2 شاخص آن ارتباطی با مدیریت شهری نداشت و در گزارش اکونومیست آمده که تهران پایتخت ایران در کنار شهرهای آبیجان ، هانوی و بلگراد با 5 درصد رشد شهرهایی بودند که بیشترین بهبود کیفیت زندگی رادر5سال گذشته تجربه کرده‌اند.

معاون سابق برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران ادامه داد: مردم تهران فراموش نمی‌کنند که آقایان اصلاح طلب مدیریت شهری ، عناوینی مثل ( شهر سوخته ) را در مورد تهران چقدر تبلیغ و تکرار کردند ؟ اما توسعه شهر تهران و بهبود کیفیت زندگی در آن مشهود و ملموس است که حتی دشمنان خارجی ما از جمله بنگاه سخن پراکنی انگلیسی هم ناچار شدن این گزارش را منتشر کند.

امانی همچنین این موضوع را مطرح کرد که توسعه حمل و نقل عمومی به خصوص مترو و اتوبوسرانی ، توسعه فضاهای فرهنگی ، توسعه فضاهای ورزشی ، ایجاد خانه‌های سلامت ، سرای محلات شهر تهران ، ایجاد پارک‌های بزرگ و فرامنطقه‌ای مانند نهج البلاغه ، جوانمردان ، یاس فاطمی ، بوستان بزرگ ولایت و دریاچه چیتگر ، مشارکت دادن مردم و ایجاد شورایاران محلات ، اجرای طرح های فرهنگی و زیست محیطی در تپه‌های عباس‌آباد و باغ پرندگان همه و همه در راستای بهبود کیفیت زندگی شهروندان تهرانی انجام گرفته است و استقبال فوق العاده مردم تهران از این امکانات و گذراندن اوقات فراغت خانواده‌ها و فرزندان آنها در این مجموعه ها نشاط و شادابی شهروندان را افزایش داده است.

وی از تهیه کنندگان گزارش جهت دار شهردار سابق تهران خواست بفرمایند دلایل افزایش کیفیت زندگی در تهران در 5 سال گذشته چیست ؟ و مدیریت سابق شهری بویژه شهردار تهران آقای قالیباف چه اقداماتی انجام داده‌اند که باعث رشد 5 درصدی کیفیت زندگی و قرار گرفتن در بین 5 شهر برتر جهان از این حیث شده است. و پاسخ  آنان به گزارش قبلی و حملات و سیاه‌نمایی‌هایشان چه خواهد بود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۰۳۱۴۵۰۸:۵۳:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۲۹
خدایش فارق از بحث جناحی چپ و راست قالیباف تو شهرداری تهران خیلی فعالتر بود تا الان
ناشناس۵۰۳۱۸۲۰۹:۱۳:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۲۹
روزی میاد که با چراغ قوه دنبال قالیباف بگردیم!!!
ناشناس۵۰۴۴۰۹۱۶:۲۴:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۲۹
پنج شهر برتر دنیا!؟ جوک جالبی بود
ناشناس۵۰۳۱۸۰۰۹:۱۳:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۲۹
تهران جزو پنج شهر برتر جهان؟؟!! لابد کابل و بغداد و کراچی و تاشکند رقباش بودن لطفا بگین توی چه معیارهایی این بررسی صورت گرفته
ناشناس۵۰۳۲۳۹۰۹:۵۰:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۲۹
لطفا متن ها رو با دقت بیشتری بخونید. گفته شده "بالاترین بهبود". یعنی حرکت رو به جلو داره.
ناشناس۵۰۳۴۷۹۱۱:۲۸:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۲۹
نگفته که جزء پنج شهر برتر جهان هست. متن را دقیق تر بخونید. "...قرار گرفتن تهران در بین پنج کشوری که بالاترین بهبود را داشته‌اند"
ناشناس۵۰۳۱۸۵۰۹:۱۴:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۲۹
اگه معیار مقایسه الودگی هوا و ترافیک بوده، در حق تهران ظلم شده، باید اول می شده
ناشناس۵۰۴۵۱۶۱۷:۰۳:۲۴ ۱۳۹۷/۵/۲۹
ضمن اطلاع الودگي هوا براي بنزين و ماشين هايي ك دولت بهشون وام براي هريد مردم ميده اگر جوابتون اينه ساختمون ميسازن كه مردم مهاجرت كنن بايد بگم تويعه ناعادلانه منابع كه فقط در تهران جمع شده تقصير قاليباف نيس دولت بايد همه شهر ها رو به وضعشوت برسه
ناشناس۵۰۳۱۸۸۰۹:۱۷:۲۲ ۱۳۹۷/۵/۲۹
والا اگه آدم فرصت کنه به یک دنیا گردی بره ... میبینه که تهران جزو 5 شهر که هیچ .. جزو 1005 شهر برتر جهان هم نیست. اما به هر حال با این موضوع موافقم که قالیباف از مسئولین فعلی بهتر عمل کرده بود.
ناشناس۵۰۳۴۱۷۱۱:۰۴:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۲۹
اولا متن رو درست بخونید و درک کنید گفته در رشد بهبود نه بطور کلی! دوما من گشتم اروپا هستم و کلی شهرو اینجا دیدم هیچ برتری که ندیدم هیچ همیشه ام دلم برا عظمت تهران تنگ میشه اینجا قیافه همه شهرا عینه همه همه کوچیک و خسته کننده و تکراری...حتی سبزیشم دیگه به دل نمیشینه و محضه اطلاع همه مشکلاتی که تو تهران اعصابمو بهم میریخت اینجا هم هست...اونم تو جایی که بهترین کشور دنیا محسوب میشه
ناشناس۵۰۴۵۲۷۱۷:۰۶:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۲۹
سلام بر طرفداران قالیباف
مهرداد۵۰۴۵۶۰۱۷:۲۴:۱۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
با اجرای پروژه های فاقد توجیه علمی و نسنجیده بدهی بزرگی را برای شهرداری تهران گذاشت
ناشناس۵۰۳۲۴۳۰۹:۵۲:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
ای کاش فضا برای بحث کارشناسان بی طرف باز بود تا اظهار نظر کنند
میترا۵۰۳۳۰۳۱۰:۱۴:۳۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
هر چقدر می گذرد بیشتر جای خالی شما در مدیریت شهر تهران احساس می شود
ناشناس۵۰۳۳۳۸۱۰:۳۲:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
شما می‌روید و می‌گویید نجفی آماری داده که ربطی به شهرداری نداشته. بعد خودتان تیتری می‌زنید که فریب کارانه است. تهران جزو 5 شهر برتر نیست. جزو 5 شهری است که با 5 درصد رشد بیشترین رشد را داشته است.
ناشناس۵۰۳۳۴۷۱۰:۳۴:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۲۹
اخیرا صندوق بین المللی پول رتبه اقتصاد ایرا را ۱۵ اعلام کرده بود ضمنا اگر سیستم مدیریت ایشون درست بوده در زمان مدیریتشان چرا به هر قیمتی جلوی طرح تحقیق و تفحص را گرفتند و بابت عدم تصویبش تشکر کردند؟ هنوز هم که در آن سمت نیستند باز با لابیگری در مجلس و سایر نهادهای قدرت برای بار دوم مانع تصویبش میشوند؟
ناشناس۵۰۳۷۸۸۱۳:۱۸:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
چرا از مجلسی ها این سوال رو نمی پرسید?بعضیا دوس دارن حاشیه ها هرگز تموم نشن
رضا۵۰۳۶۶۶۱۲:۳۷:۳۵ ۱۳۹۷/۵/۲۹
تهران در سالیان اخیر هر روز وضعیتش برای زندگی انسان ها دشوارتر شده. هر روز شهر خودرو محور تر از دیروز. اگر ساخت مترو و بزرگراه به قیمت شهر فروشی امری ست افتخار آفرین که من بحثی ندارم. از طرف مردم هم حرف نمیزنم. تغییر کاربری ها زندگی رو بسیار سخت کرده و آرامش رو از بین برده. در یک کلام تهران هر روز به یک جنگل شبیه تر میشه و آسایش رو از شهرونداش میگیره
ناشناس۵۰۳۶۷۹۱۲:۴۱:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
ضمنا میزان بدهی در زمان ترک شهرداری را اعلام میکردید،میزان برج هایش ساخته شده روی گسل ها را ذکر میکردید،میزان آسیب پذیری تهران در صورت وقوع زلزله و تمهیدات انجام نشده شهرداری برای کاهش تلفات را ذکر میکردید،میزان فساد در داخل شهرداریها را مقایسه میکردید،میزان بهره وری سرمایه را ذکر میکردید،میزان رعایت استانداردها در ساخت و ساز ها را میگفتید،نحوه مقاوم سازی ساختمانهای فرسوده در حال تخریب را با رنگ و روغن ساختمانهای قدیمی خیابان انقلاب را در مقابل زلزله شرح میدادید،میزان هدر رفت سرمایه ملی در ترافیک از طریق هزینه سلامت،و سوخت گفته می‌شد،کاش باز هم می‌گفتید چرا ...
ناشناس۵۰۳۷۰۵۱۲:۴۹:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۲۹
‏‏خبر چند روز پیش:اکونومیست: از نظررتبه وضعیت سکونت پایتخت ایران از بین 140 کشور رتبه 128 را دارد. شهر نخست این فهرست به ترتیب وین (اتریش)، ملبورن (استرالیا)، اوساکا (ژاپن)، کلگری (کانادا)، سیدنی (استرالیا)، ونکوور (کانادا)، تورنتو (کانادا)، توکیو (ژاپن)، کپنهاگ (دانمارک) و آدلاید (استرالیا) هستند.
ناشناس۵۰۴۳۳۲۱۶:۰۲:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۲۹
قالیباف و رییسی بهتر می توانستند
سید علی حجازی۵۰۴۷۷۸۱۹:۲۵:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۲۹
سالها مانده است تا آگه شویم از تلاش مردمان عدل و داد. در شلوغ آباد این شهر شلوغ زحمت مردان حق دادند به باد لیک سربازی که دل گرم است به عشق اهل کار است و تلاش, داده ی دین و جهاد مردمان همدلی باور کنید افترا و تهمت است دست مایه ی اهل فساد گرچه تاراست آسمان از هجمه این تیره ابر سبز و زیبا شهرمان دارد ازآن خورشید یاد {از خودم قابل آقای قالیباف عزیز را ندارد ) حالا حالاها مانده تا قدر مردان انقلابی و انقلاب اسلامی را بفهمیم

پربحث‌های امروز

 1. انبارلویی: تعجبم‌ می‌کنم؛ آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 2. انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

 3. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 4. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 5. هنر تغییر محاسبات

 6. پیش بینی قیمت مسکن در تابستان ۹۸

 7. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 8. چرا مذاکره با آمریکا سم است؟

 9. مسی سکوتش را شکست

 10. قیمت گران‌ترین دارو اعلام شد

 11. کشف قورباغه ۱۲۵ میلیون ساله + عکس

 12. مرعشی: مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ۹۸ می‌گذرد/ اصلاح‌طلبان از ضعف‌های دولت آسیب دیده‌اند

 13. توقیف ۱۲ هزار خودروی لاکچری در سال ۹۷ به خاطر "دور دور"

 14. نظر زنگنه درباره عرضه نفت در بورس انرژی

 15. آخرین وضعیت بررسی طرح استانی‌شدن انتخابات مجلس در پارلمان

 16. پیشنهاد یک نماینده برای کاهش قیمت مسکن

 17. آیت‌الله ‌علم‌الهدی‌: مقاوم پای خیمه ‌نظام ایستاده‌ایم‌

 18. کاهش قیمت میوه در میادین میوه و تره‌بار

 19. علماي شيعه مذهب، یکی از پاسداران زبان فارسي

 20. عارف کاندیدای ریاست مجلس شد

 21. آخرین وضعیت بیماری بازیگر پیشکسوت

 22. مراسم افطاری‌ای که هیچ‌گاه از خاطر روحانی پاک نخواهد شد

 23. لاریجانی سالروز فتح خرمشهر را تبریک گفت

 24. آخرین قیمت‌ها در بازار مسکن تهران  

 25. قیمت‌های سرسام آور لاستیک کامیون‌ها در بازار آزاد!

پربحث‌های دیروز

 1. هانی‌زاده: آمریکایی‌ها فهمیدند تهدیدات نظامی علیه ایران کارساز نیست/ عربستان به دنبال ائتلاف ضدایرانی در منطقه است/ ترامپ می‌خواهد معامله قرن را تا ماه آینده عملیاتی کند

 2. خوش چشم: باید مشخص شود ظریف با چه مجوزی با آمریکایی‌ها دیدار کرده است

 3. دردسرهای قولنامه، صدای رئیس قوه را هم درآورد

 4. ترامپ: 1500 نظامی آمریکایی به خاورمیانه اعزام می‌شوند

 5. شلوار ترامپ سوژه رسانه‌ها شد/عکس  

 6. دستگیری ۳۰ مرد و زن در کلاس مختلط یوگا

 7. آیت‌الله موحدی کرمانی: بیت‌المال باید به همه برسد نه عده‌ای خاص/ از ثروتمندان مالیات بیشتری گرفته شود

 8. گفتگوی جذاب عادل فردوسی‌پور با ژاوی بعد از خداحافظی +فیلم  

 9. ازدواج دستیار شفر با یک دختر ایرانی!

 10. نیابت قضایی به دادستان شیراز برای دستگیری خانم تک‌خوان ابیانه

 11. ظریف: لقب «تروریست» فقط برازنده ترامپ است/ ایران پایان او را خواهد دید

 12. واردات غذای سگ و گربه ممنوع شد

 13. کدام واحدهای اجاره‌ای مشمول مالیات می‌شوند؟

 14. تصاویر: خرمشهر آزاد شد  

 15. فیلم| پرواز اقتدار؛ پرش چتربازان سپاه پاسداران از برج میلاد  

 16. خطیب جمعه اصفهان: اطلاعیه دادستان اصفهان مطابق قانون و فتوای مراجع بود

 17. فرشید اسماعیلی سکوتش را درباره چیپ جنجالی دربی شکست

 18. خاطره رئیس کل بانک مرکزی از روز آزادی خرمشهر

 19. نصیرزاده قانون 50-50 را تایید کرد!

 20. قیمت وام مسکن برای اقشار مختلف

 21. انفجار در شهر لیون فرانسه

 22. اعتراف اسرائیل به ترور سمیر قنطار در سوریه

 23. جبران خسارت‌های سیل از بودجه ۹۸ امکان‌پذیر نیستن

 24. کره‌شمالی برای ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا شرط گذاشت

 25. ترامپ با پنتاگون هم اختلاف پیدا کرد

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آیا دوچرخه سواری بانوان جرم است؟

 3. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 4. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 5. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 6. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 7. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 8. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 9. صدای خاموش تجرد قطعی

 10. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 11. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 12. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 13. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 14. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 15. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 16. انبارلویی: تعجبم‌ می‌کنم؛ آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 17. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 18. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 19. آموزش فریب دادن زنان متاهل در سریال نمایش خانگی!

 20. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 21. دولت فعّال يا قوّال

 22. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 23. پوتین درباره ایران دقیقا چه گفت؟

 24. شریعتمداری: علیرغم تلاش دولت همچنان مردم در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برند

 25. مراسم ازدواج بازیگر زن در زیر آب! + عکس

پربحث‌های دیروز

 1. دردسرهای قولنامه، صدای رئیس قوه را هم درآورد

 2. دستگیری ۳۰ مرد و زن در کلاس مختلط یوگا

 3. نیابت قضایی به دادستان شیراز برای دستگیری خانم تک‌خوان ابیانه

 4. خطیب جمعه اصفهان: اطلاعیه دادستان اصفهان مطابق قانون و فتوای مراجع بود

 5. خاطره رئیس کل بانک مرکزی از روز آزادی خرمشهر

 6. اعمال شب‌ نوزدهم ماه مبارک رمضان

 7. پرچم گنبد بارگاه منور رضوی به رنگ سیاه درآمد

 8. شروع به‌کار مدارس در روزهای ۴ و ۸ خرداد با ۲ ساعت تأخیر

 9. امتحانات مدارس بعد از شب‌های قدر برگزار می‌شود؟

 10. اشتباه یک مداح و عذرخواهی شبکه پنج و هیأت میزبان

 11. شب قدر، خود را به تقدیر الهی بسپارید/ فهم حیقت شب‌های قدر

 12. احتمال رگبار بهاری در برخی استان‌ها/ افزایش دما در کشور

 13. جذب ۲۵ هزار دانشجومعلم جدید در دانشگاه فرهنگیان

 14. نکاتی مهم درباره داوری در قانون حمایت خانواده که باید بدانید

 15. پیگیری نامگذاری خیابانی به نام «ناصر حجازی»

 16. صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند

 17. راز‌هایی درباره ویروس ایدز که کمتر شنیده‌اید

 18. دانش‌آموزان شین‌آبادی لیزردرمانی می‌شوند

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آیا دوچرخه سواری بانوان جرم است؟

 3. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 4. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 5. صدای خاموش تجرد قطعی

 6. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 7. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 8. حکم حسین هدایتی اعلام شد

 9. هادی رضوی در دادگاه: من مفسد اقتصادی نیستم/ از سرمایه‌گذاری با پول معلمان برای خرید خودروهای لوکس تا سفر به ۵۰ کشور

 10. هادی رضوی در دادگاه: اروپاگردی در کار نبوده، من کاسب و بازرگان بودم

 11. حقوق شهردار تهران چقدر است؟ + جدول

 12. دردسرهای قولنامه، صدای رئیس قوه را هم درآورد

 13. دستگیری ۳۰ مرد و زن در کلاس مختلط یوگا

 14. رئیس قوه قضائیه: در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی تفاوتی بین دانه درشت‌ها و ریز‌ها نیست

 15. فیلترینگ اینستاگرام؛ آری یا خیر؟

 16. کاهش پخش یک تبلیغ تلویزیونی در پی درخواست‌های مردمی

 17. تجملات لاکچری‌پسند ازدواج؛ از خواستگاری خانم بازیگر در زیر آب تا پرواز عروس هنگام عقد

 18. آخرین وضعیت جمعیتی ایران تا سال ۱۴۳۰ / کشوری سالخورده می‌شویم!

 19. قدیمی‌ترین سکونتگاه انسان در ایران کجاست؟

 20. رئیس قوه قضائیه: افزایش اعتماد مردم به نظام موجب اقتدار ملی خواهد شد

 21. نیابت قضایی به دادستان شیراز برای دستگیری خانم تک‌خوان ابیانه

 22. خطیب جمعه اصفهان: اطلاعیه دادستان اصفهان مطابق قانون و فتوای مراجع بود

 23. پلنگ لوچ، ایرانی نیست

 24. ۳۵۰۰ زندانی مهریه داریم

 25. توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره تحصیل دانش‌آموزان افغان در مدارس

آخرین عناوین