در پاسخ به برخی نگرانی‌ها نسبت به آینده انقلاب؛ رهبر معظم انقلاب: هیچ‌کس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ این را به همه بگویید

گروه سیاسی الف،   3970517260 ۵۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
رهبر معظم انقلاب: هیچ‌کس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ این را به همه بگویید

رهبر انقلاب در پاسخ به نگرانی و علاقه‌مندان به انقلاب گفتند: نسبت به اوضاع ما اصلا نگران نباشند، هیچکس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، مطمئن باشند، هیچ تردیدی در این جهت وجود ندارد؛ این را به همه بگویید.

به گزارش الف، دی‌ماه ۹۴، رهبر انقلاب در دیدار با مردم قم، بحث مفصلی درباره‌ی دلایل استحکام، تداوم و ماندگاری انقلاب اسلامی، در مقایسه با دو نهضت پیش از انقلاب (یعنی نهضت مشروطه و نهضت ملی شدن صنعت نفت)، و دو انقلاب بزرگ بین‌المللی (یعنی انقلاب فرانسه و انقلاب روسیه)   ارائه داده و می‌فرمایند: «این ماندگاری‌ها تحلیل دارد که چرا ماند؟... کدام عنصر تأثیر گذاشت که آن نهضت‌ها نتواند باقی بماند و نتواند به نتایج نهایی خودش برسد امّا این انقلاب توانست قدرتمندانه بایستد؟ علّت چه بود؟ اینها را بنشینند جوان‌های ما تحلیل کنند.»(۱۳۹۴/۱۰/۱۹) چرا اصلا پاسخ به این پرسش‌ها مهم است؟ برای اینکه «اگر ما بتوانیم تحلیل درستی از این حوادث پیدا کنیم، آن‌وقت دیگر این بذر ترس و رعب و ناامیدی که بعضی در دل مردم می‌پاشند به‌کلّی خواهد پوسید و از بین خواهد رفت؛ [اگر] بتوانیم درست بفهمیم، راه آینده‌ی این کشور کاملاً روشن خواهد شد.»(۱۳۹۴/۱۰/۱۹)

حال سؤال این است که چرا رهبر انقلاب برخلاف برخی از سیاسیون دیگر، اینگونه بااطمینان نسبت به آینده‌ی انقلاب و ماندگاری آن سخن می‌گویند؟ پاسخ آن است که ایشان، شاخص‌ها و عواملی را می‌بینند که مبتنی بر آن می‌توان ثبات و ماندگاری انقلاب را تضمین کرد. برخی از مهم‌ترین این عوامل عبارتند از:

اول، ماهیت خدایی انقلاب: «این انقلاب، انقلابی بود برای خدا. آن روزی که این انقلاب آغاز شد، این نهضت به وجود آمد، مثل نهضت احزاب نبود، مثل حرکت سیاسی حزب‌های دنیا نبود که به قصد کسب قدرت باشد؛ حرکتی بود در عین مظلومیت، برای اجرای احکام الهی، برای ایجاد جامعه‌ی اسلامی، برای استقرار عدالت در جامعه... خداوند هم به کارشان برکت داد. چیزی که دشمن انقلاب آن را نمی‌تواند درک کند، همین نکته است.»(۱۳۸۸/۱۱/۱۹)

دوم، مطابقت با فطرت انسان‌ها: «امروز حرکت انقلاب، هدف‌های انقلاب، همان چیزهائی است که در روز اول ترسیم شد و امام بزرگوار و حکیم ما آنها را ترسیم کرد. این هدف‌ها با فطرت مردم هماهنگ بود، لذا مردم آن را گرفتند؛ والّا دل میلیون‌ها مردم را به یک سمتی متوجه کردن، کار عادی‌ای نیست. وقتی کسی با فطرت سخن می‌گوید، از خدا حرف می‌زند، فطرت‌ها به او متوجه می‌شود.»(۱۳۸۸/۱۱/۲۸)

سوم، مردمی بودن: «آن‌چیزی که به‌وسیله‌ی ابرقدرت‌ها قابل از بین رفتن است، عبارت از حکومتی است که به مردم متکی نیست. آن چیزی که به وسیله‌ی عوامل سازمان جاسوسی آمریکا، در یک کشور قابل برداشتن و گذاشتن است، حکومت یا دولتی است که با مردم رابطه‌ای نداشته باشد و پشتوانه‌ی عظیمِ قوىِ مردمی، پشت سرش نباشد. حکومتی که دشمن خارجی می‌تواند چهار نفر را علیه آن به کودتا وادار و تحریک بکند، حکومتی است که روی تخت حکومت نشسته، اما مردم به او وصل نیستند.»(۱۳۶۸/۱۱/۲۰)

چهارم، همه‌جانبه بودن انقلاب: «انقلاب اسلامی با همه‌ی انقلاب‌های  دیگر متفاوت است؛ نه یک انقلاب صرفاً معنوی و فرهنگی است، نه یک انقلاب صرفاً اقتصادی است، نه یک انقلاب صرفاً سیاسی است؛ یک انقلاب همه‌جانبه است. مثل خودِ اسلام است. همانطوری که اسلام ابعاد معنوی و اخلاقی دارد، ابعاد الهی دارد، در عین حال ناظر به زندگی مردم است؛ بعد اقتصادی، بعد سیاسی، بعد اجتماعی در اسلام وجود دارد؛ انقلاب اسلامی هم دارای ابعاد مختلف بود و راز ماندگاری انقلاب اسلامی و روزبه‌روز زنده‌تر شدن این انقلاب در سطح منطقه و جهان، همین ابعاد گوناگون آن است که با نیازهای بشر متوازن و همراه است.»(۱۳۸۷/۰۳/۱۴)

پنجم، نوسازی ساختار بر مبنای اصول: «نوسازی به معنای تغییر نظامات، تغییر سازوکارها، تغییر سیاست‌ها، عملی است، ممکن است، در مواردی هم لازم است و مانع از تحجر است؛ منتها باید بر طبق اصول باشد... این تغییر باید بر اساس اصول باشد. پس آرمان‌ها که شاکله‌ی کلی نظام از آنها الهام گرفته، قابل تغییر نیست. نظام جمهوری اسلامی یک چنین نظامی است. با این نگاه، نظام فرسوده‌بشو نیست، متحجربشو نیست، از راه‌بازمانده نیست و نخواهد شد.»(۱۳۹۰/۰۷/۲۴)

ششم، محبوبیت در نزد سایر ملت‌ها: «بارها گفتیم، مفاهیم انقلاب و مفاهیم اسلام، مثل عطر گل‌های بهاری است؛ هیچ کسی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد؛ پخش می‌شود، همه‌جا می‌رود؛ نسیم روح‌افزا و روان‌بخشی است که همه‌جا را به خودی خود می‌گیرد؛ حالا جنجال کنند، دادوبیداد کنند؛ رفته، صادر شده و الان شما در کشورهای گوناگونی ملاحظه کنید؛ این تفکّر در لبنان دارد فعّالیت می‌کند، در عراق دارد فعّالیت می‌کند؛ جوان‌های عراقی حرکت کردند همراه ارتش‌شان شدند توانستند این پیروزی‌ها را به دست بیاورند؛ در سوریه همین‌جور، در غزّه همین‌جور، در فلسطین همین‌جور، در یمن همین‌جور، ان‌شاءالله در قدس شریف و برای نجاتِ الاقصی هم همین‌جور.»(۱۳۹۳/۰۹/۰۶)

هفتم، رویش نسل سوم انقلابی: «جوان‌های عزیزی که امام را ندیدند، دوران دفاع هشت ساله را ندیدند، باکری‌ها را ندیدند، شخصیت‌های فداکار آن روز را که شهید شدند، ندیدند، اما با همان قدرت، با همان استقامت و با همان بصیرتی در صحنه حاضر می‌شوند که آن روز جوان تبریزی در بیست‌ونهم بهمن وارد میدان شد و در طول دوران جنگ تحمیلىِ هشت ساله، در جبهه‌های مختلف از خود دلاوری و فداکاری نشان داد. امروز جوان‌های ما همین‌جورند.»(۱۳۸۸/۱۱/۲۸)

این هفت عامل، عواملی است که مبتنی بر آن می‌توان ثبات و ماندگاری انقلاب را تضمین کرد و مادامی‌که این خصوصیات در یک جامعه و نظام سیاسی وجود داشته باشد، می‌توان بر هر مشکلی فائق آمد. اخیرا نیز جمعی از فعالان فرهنگی خارج از کشور، دیداری با رهبر انقلاب داشتند که در خلال آن یکی از حضار، دغدغه و نگرانی علاقمندان به انقلاب در آن‌سوی مرزها را از آینده بیان کرد. رهبر انقلاب نیز در پاسخ به نگرانی این شخص فرمودند: «نسبت به اوضاع ما اصلا نگران نباشند، هیچ‌کس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، مطمئن باشند، هیچ تردیدی در این جهت وجود ندارد؛ این را به همه بگویید.»    

منبع: خط حزب الله

 

عناوین مرتبط

۲۰ آذر ۱۳۹۷رهبر انقلاب: دشمن در تهاجم به معنویات نیز همچون جنگ سخت، شکست خواهد خورد
۱۹ آذر ۱۳۹۷لاریجانی: اگر حوادث فرانسه در ایران رخ می‌داد، دشمنان می‌گفتند نظام ایران در حال واژگونی است
۱۸ آذر ۱۳۹۷دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور
۱۸ آذر ۱۳۹۷محمدجواد لاریجانی: نظام مدنی ایران بزرگترین دموکراسی غرب آسیا را دارد
۱۴ آذر ۱۳۹۷چالش اجتهاد پویا در کشور
۱۴ آذر ۱۳۹۷رهبر انقلاب: ترویج نماز، در شمار وظایف بزرگی است که همه باید بدان اهتمام ورزیم/ مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان
۱۴ آذر ۱۳۹۷بیانات رهبری پایانی بر چالش‌ بازنشستگی مدیران فوتبال
۱۳ آذر ۱۳۹۷درس‌های عذرخواهی رهبر انقلاب از یک طلبه
۱۳ آذر ۱۳۹۷ رهبر معظم انقلاب : قانون بازنشستگان حلقه‌ی مدیریتی بسته را برای جوانها باز میکند/ عذرخواهی رهبر از یک طلبه+ فیلم
۱۲ آذر ۱۳۹۷شعرخوانی جالب مرحوم زرویی نصرآباد در حضور رهبر معظم انقلاب  
۱۲ آذر ۱۳۹۷القدس العربی: ایرانی‌ها در سایه تحریم‌های آمریکا پایبندی خود به آرمان‌های انقلاب اسلامی را ثابت کردند
۱۲ آذر ۱۳۹۷پاسخ جانشین فرمانده سپاه به یک سوال؛ چرا به سوریه و عراق کمک کردیم؟

دیدگاه کاربران

آقابزرگ۴۸۳۱۵۷۲۱:۰۶:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۷
وقتی حضرت آقا می فرمایند هیچکس (چه در داخل و چه در خارج)هیچ غلطی نمی تواند بکند یعنی دلتون قرص ای مومنین و مومنات
ناشناس۴۸۳۳۸۶۲۳:۴۹:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۱۷
ايشان نفرمودند داخل چرا كه ايشان مثل يك پدر همه ي مردم ايران را دوست دارند حتي كساني كه كمي از دولت دلگير هستند
علی۴۸۳۸۵۹۱۰:۲۹:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۱۸
حرکت مردم ترکیه در برابر تحریم ترامپ را دیذیم ولی در ایران هجوم آوردیم برای خرید سکه و دلار!؟ پس عمده مشکلات از مدیریت و فرهنگ داخلی است نه خارجی. کاش غیرت ملی بیشتری داشتیم . این یعنی شعار عملی علیه ترامپ و تحرمها
ناشناس۴۸۴۰۱۱۱۲:۰۱:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۱۸
این زمانی برای مردم عادی صدق میکنه که آقازاده ها که الان طلبکار مردم و کشورن اول حسابهای ارزیشونو تحویل بانک مرکزی بدن. نه مردم بیچاره در حد هزار دلار
ناشناس۴۸۳۶۲۵۰۶:۲۹:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۱۸
با انتقاد از برخی رویکردها،بنده هم معتقدم دشمنان انقلاب و ایران هیچ غلطی نمی توانند بکنند
رسولیان۴۸۳۶۹۰۰۸:۰۴:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۱۸
فقط فساد از درون است که مبتواند به انقلاب ضربه بزند رانت و رشوه و عدم سایسته سالاری
ناشناس۴۸۴۲۲۳۱۳:۲۱:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۱۸
احسنت، ولی کسی جوابگو نیست
ناشناس۴۸۳۲۲۷۲۲:۱۸:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۱۷
قربون آقا برم که با یک صحبت تمامی تلاش های شبانه روزی کفار و معاندین رو با خاک یکسان می کنه و اثراتش رو از بین میبره.
ناشناس۴۸۵۴۰۸۰۳:۳۹:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۱۹
من یک دعا میکنم ، تو بگو آمین ---- بر انجمن ضد انقلاب حجتیه لعنت ----
ناشناس۴۸۳۳۰۴۲۳:۰۴:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۱۷
جانم فدای رهبر
ناشناس۴۸۳۳۲۴۲۳:۱۳:۴۰ ۱۳۹۷/۵/۱۷
وقتی حضرت آقا میفرمایند هیچ غلطی نمی توانند بکنند واقعا خیالمان راحت میشود
نیما تیرگر۴۸۳۳۳۵۲۳:۱۶:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۷
خدا عمرتان طولانی کنه حضرت آقا ، امید به خدا و بعد به شما
شهروند۴۸۳۳۷۲۲۳:۴۲:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۱۷
تابحال هرچی رهبری گفتن اتفاق افتاده مثل خیانت آمریکادربرجام
ناشناس۴۸۳۴۵۷۰۰:۳۶:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۱۸
حیف وصد حیف از تعریف هایی که از احمدی نژاد کردند ولی سوؤ استفاده کرد
ناشناس۴۸۳۷۴۳۰۸:۵۳:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۱۸
مقام معظم رهبری پیش گو و یا غیب گو نیستند ایشان براساس اطلاعات موثق مطلبی رو بیان می کنن و مسئولان ذی ربط برای تحققش پیگیری می کنند
مصطفی۴۸۳۳۸۰۲۳:۴۶:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۱۷
چاکرتیم مرد خدا
ناشناس۴۸۳۴۱۲۰۰:۰۵:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۱۸
ای دنیا غبطه بخورید به ما که همچو رهبر عزیزی داریم.
ناشناس۴۸۳۴۲۴۰۰:۱۰:۰۷ ۱۳۹۷/۵/۱۸
ليبي مذاكره كرد با امريكا انرژي هسته اي را بتن ريخت توش بعد از بين ريزي در انرژي هسته اي آمريكا به ليبي حمله كرد حكومت ليبي ساقط شد إيران برجام را نخوانده امضا كرد انرژي هسته اي بتن ريخت حالاآمريكا بفكر نابودي موشكهاي ايران است ولي هيچ غلطي نميتواند بكند
امر به معروف۴۸۳۴۵۲۰۰:۳۲:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۱۸
قال رسول الله صلی الله علیه و سلم الملک لایبقی مع الظلم جوامع امروزی شفافیت را تنها راه نجات حکومت ها از ظلم یا همان فساد دانسته اند
ناشناس۴۸۳۴۷۳۰۰:۴۷:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۱۸
خدایا تعداد مردان دیار، مانند حضرت آقا را زیاد و نامردان را نابود بفرما.
ناشناس۴۸۳۹۵۶۱۱:۳۲:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۱۸
داداش منفی نده طبق فرموده کامنت گذار نامرد حساب میشی ها گفته باشم
ناشناس۴۸۳۴۸۱۰۰:۵۱:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۸
از همین پیش گویی ها میتوان فهمید که ایشان مستظهر به عوالم غیبیه هستند.
کامران۴۸۳۴۸۲۰۰:۵۱:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۱۸
از اون موقعی که منافقین و اسراییلی ها و عربستانی ها واسه کامنت گذاشتن اومدن تو سایتهای ایرانی امار بازدید سایتهای ایرانی رو هم بالا بردن درسته به هدفشون نمیرسن ولی لا اقل یه فایده ای برای رنکینگ سایتها داشتن
ناشناس۴۸۴۰۶۰۱۲:۲۷:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۱۸
تنهاى متوجه شدى كه من مزدورم يا يكى بتو گفت واقعا خيلى با هوشى
ناشناس۴۸۳۴۸۵۰۰:۵۳:۳۵ ۱۳۹۷/۵/۱۸
غلط کردن غلطی بکنن :)
ناشناس۴۸۳۵۲۲۰۱:۳۸:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۱۸
فساد گسترده مسئولین و از بین رفتن وجدان جامعه و تفرقه چیزی نیست که کسی بتواند منکر شود. همینها مثل موریانه کار خودش رو خواهد کرد متاسفانه.
نجیب۴۸۳۹۰۴۱۰:۵۴:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۱۸
همه میدانستند که روحانی کیست.
ناشناس۴۸۴۱۶۹۱۳:۰۸:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۸
بد و بدتر دیگه جزو فرهنگ شده شما چرا خبر نداری
ناشناس۴۸۳۵۸۹۰۵:۰۴:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۱۸
بزرگترین دشمن این ملت در داخل است که با ندانم کاریهایش مملکت را به ورطه نابودی برده است
ناشناس۴۸۴۱۸۱۱۳:۱۰:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۸
وحشت ناک زدی به خال
رزمنده دفاع مقدس۴۸۵۳۹۷۰۳:۱۹:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۱۹
دشمنی آمریکا ، اسرائیل و انگلیس مکار را نمیشود انکار کرد اما خداوکیلی دشمن اصلی ما در داخل است .
ناشناس۴۸۳۶۳۵۰۶:۴۴:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۱۸
تا رهبری حضرت آقا رو داریم هیچ غمی به دل نداریم.معاندان نقشه های شوم خود را به گور خواهند برد.ما تا آخر محافظ این انقلاب خواهیم بود.رهبر عزیزم خداوند دل را بسیار بزرگ آفریده که اینطور تمام مصائب رو مدیریت و رهبری می کنید فدای شما.
ناشناس۴۸۳۷۲۹۰۸:۴۴:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۱۸
یعنی آمریکا هیچ غلطی تا حالا نتونسته بکنه و مشکلات ما از کسانی است که در مسئولیتهای مختلف مردم رو تحت فشار قرار میدن
ناشناس۴۸۳۷۵۷۰۹:۱۰:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۱۸
این طرز خرج کردن از رهبری برای توجیه وضع بد فعلی غلط است ، در واقع کسانی که نمی خواهند پاسخگوی وضع اقتصادی و فساد باشند ، اصل انقلاب و ولایت را پیش می کشند تا جلوی اعتراض را بگیرند ، مردم از فساد و گرانی و بیکاری ناراضی هستند و اینها ربطی به ماهیت نظام ندارد ، هرکس با هر شیوه ای بر سر کار باشد باید اولویت اول خود را رفاه حال هشتاد میلیون ایرانی قرار دهد ، امروز به دلیل ضعف اقتصادی و فساد گسترده ، مردم در وضعیت بدی به سر می برند و عد ه ای نیز با رانت مالی و اطلاعاتی در حال چپاول بیت المال هستند ، موضوع اصلی مردم این است وگرنه امریکا و برجام و دیگر مسائل سیاسی اهمیتی برای مردم نگران از آینده ندارد
ناشناس۴۸۳۹۱۵۱۱:۰۴:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۱۸
من نه از آمریکا و نه از صهیون ها بلکه از اسلاحتلبا می ترسم
ناشناس۴۸۳۹۵۴۱۱:۳۱:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۱۸
سوادتو شکر
ناشناس۴۸۳۹۶۶۱۱:۳۴:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۱۸
اصلاح طلب
ناشناس۴۸۳۹۸۳۱۱:۴۶:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۱۸
خيلى با مزه هستيد واقعا نظرات شما هميشه به تعمق و گسترش بحث كمك ميكند
ناشناس۴۸۳۹۸۴۱۱:۴۶:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۱۸
یه جمله و چند غلط املایی مجبور نیستی نطر بدی
ناشناس۴۸۴۷۰۹۱۷:۴۶:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۸
شوخی کرده ساده نباشید
ناشناس۴۸۳۹۲۶۱۱:۱۱:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۸
مرگ بر معاندین و مخالفین انقلاب
ناشناس۴۸۴۰۲۷۱۲:۰۹:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۱۸
مرگ بر منافقين و رياكاران ودشمنان ملت و سرزمين ايران
علی گرگانی۴۸۳۹۸۶۱۱:۴۸:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۱۸
نمیدانم تا چه اندازه این خبرتان درسته ؟! ولی همه ما وهمه دلسوزان رهبری ونظام نگران این وضعیت ناهنحار ونابسامان کشوریم هرلحظه احساس میکنیم خطری کشور را تهدیدبکنه هرچی فکرمیکنم این حرف از طرف رهبری باشه توی مغزم فرونمیره
ناشناس۴۹۰۰۰۹۲۰:۳۹:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۲۱
شما اگر می خواستی فکر کنی به روحانی رای نمدادی
ناشناس۴۸۴۱۳۴۱۳:۰۱:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۱۸
نصف تجارت الکترونیک ایران بخاطر تحریم ها فلج شده . شما امکان کار بین المللی ندارید چون ویزا کارت و مستر کارت و پی پال و خیلی سایت های فری لنسر و ... کاربران ایران تحریم کردن . هیچ کس هم به فکر حل مشکلات نیست
ناشناس۴۸۴۳۳۲۱۳:۵۲:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۸
الان همه چی خوابیده ، کسی خرید و فروش نمیکنه . قدرت خرید مردم بشدت کم شده و توان ندارند . تولید کننده توان خرید مواد اولیه نداره و هنوز تولیدات قبلی رو نتونسته بفروشه .
ناشناس۴۸۴۴۵۱۱۴:۴۵:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۱۸
حتی عراق هم بما خیانت کرده ؟ توصیه میشود نظام بملت برگردد قبل از اینکه جام زهر را بنوشیم !! یک چوب میشکند ولی اگر همه با هم باشیم نمیشکند
ناشناس۴۸۴۶۶۶۱۷:۱۶:۲۲ ۱۳۹۷/۵/۱۸
نیاز نیست دشمن به خودش زحمت دهد فساد و رانت دارد کشور نابود میکند
شاپور۴۸۵۲۴۴۰۰:۱۵:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۱۹
بیانات حضرت آقا چون گذشته تحقق خواهد یافت ، اندکی صبر سحر نزدیک است
ناشناس۴۸۶۴۹۶۱۸:۳۴:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۱۹
واقعا حضرت آقا درست گفته اند هیچ کشور خارجی نمیتواند غلطی بکند ولی متاسفانه در ایران کرم درخت است که به جان درخت افتاده ودارد این درخت تنومند را از پای در می آورد خون آشامان به جان ملت افتاده اند باید سرا قوا خیلی سریع وجدی با مفسدان برخورد کنند چرا در محل جرم دادگاه تشکیل نمیشود
رضا۴۸۶۵۱۹۱۸:۴۱:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۱۹
سلام به ملت قدرتمند ایرانم برادران وخواهران گرامی اگر ما دست در دست هم دهیم هیچ قدرتی نمیتواند پشت ما ملت قران را به زمین بزند ایمانمان قدرت مان است دینمان قدرتمان است بهترین قدرمان ایمانمان است خداوند پشت وپناه ما باشد ( پیش بسوی پیروزی بزرگ انشا الله)))
ناشناس۴۸۷۰۳۷۰۸:۳۱:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۲۰
تک تک افراد و مسولین در قبال مردم مسول هستن و باید پاسخگو باشن

پربحث‌های اخیر

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 3. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 4. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 5. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 6. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 7. سقف معافیت مالیاتی در بودجه ۹۸

 8. واکنش یک روزنامه به صحبت‌های دیروز روحانی  

 9. عبور آرام دولت ایران از فرانسه ناآرام

 10. وزیر صنعت: افزایش 20 درصدی هزینه‌های خودروسازان را نپذیرفتیم

 11. فقط طرفداران رئیسی و قالیباف بخوانند

 12. ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی

 13. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 14. دوچرخه‌سواری حناچی در سومین سه‌شنبه کاری خود + عکس

 15. جهانگیری: بازگشت ثبات اقتصادی به کشور مهمترین اولویت‌ دولت است

 16. نحوه برخورد گرجستانی‌ها با مسافران ایرانی از زبان یک مسافر   

 17. ریزش مرز روانی در بازار دلا‌ر

 18. مراسم تشییع پیکر پیام صابری

 19. همتی: برگشت تدریجی ارز صادراتی به اقتصاد/ آغاز روابط با چند کشور و حذف دلار

 20. پرونده دکل نفتی چه شد؟

 21. فیلم/ جنجال ممنوع! سند بیاورید  

 22. کارت‌ های ملی قدیمی تا کی اعتبار دارند؟

 23. خودرو ۱ تا ۲ میلیون تومان گران شد + جدول

 24. ریزش قیمت دلار در صرافی‌های دولتی

 25. مسکن مهر روی ریل افتاد

پربحث‌های دیروز

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 3. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 4. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 5. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 6. دانشجویی که دست رد به سینه شرکت آمریکایی زد

 7. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 8. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 9. عروس «قزاق»  

 10. سقف معافیت مالیاتی در بودجه ۹۸

 11. واکنش یک روزنامه به صحبت‌های دیروز روحانی  

 12. عبور آرام دولت ایران از فرانسه ناآرام

 13. لاستیک گران شد

 14. وزیر صنعت: افزایش 20 درصدی هزینه‌های خودروسازان را نپذیرفتیم

 15. فقط طرفداران رئیسی و قالیباف بخوانند

 16. فروکش تلاطم بازار مسکن نزدیک است؟

 17. محمد قوچانی: جهانگیری از روحانی در جریان ترمیم کابینه دلخور شد/ روحانی را از موسوی خوئینی‌ها هم اصلاح‌طلب‌تر می‌دانم/ نمی‌توانیم وسط‌های راه زیر میز بزنیم

 18. ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی

 19. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 20. دوچرخه‌سواری حناچی در سومین سه‌شنبه کاری خود + عکس

 21. جهانگیری: بازگشت ثبات اقتصادی به کشور مهمترین اولویت‌ دولت است

 22. نحوه برخورد گرجستانی‌ها با مسافران ایرانی از زبان یک مسافر   

 23. ریزش مرز روانی در بازار دلا‌ر

 24. مراسم تشییع پیکر پیام صابری

 25. همتی: برگشت تدریجی ارز صادراتی به اقتصاد/ آغاز روابط با چند کشور و حذف دلار

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 7. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 8. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 9. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 10. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 11. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 12. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 13. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 14. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 15. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 16. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 17. حرف های یک مهندس برق مملکت

 18. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 19. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 20. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 21. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 22. آزمایش موشکی ایران و نقشه جدید آمریکا/ همراهی اروپا با ترامپ

 23. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 24. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 25. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

پربحث‌های اخیر

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 3. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 4. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 5. واکنش یک روزنامه به صحبت‌های دیروز روحانی  

 6. فقط طرفداران رئیسی و قالیباف بخوانند

 7. ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی

 8. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 9. جهانگیری: بازگشت ثبات اقتصادی به کشور مهمترین اولویت‌ دولت است

 10. فیلم/ جنجال ممنوع! سند بیاورید  

 11. نامه نمایندگان اصفهان به "روحانی" درباره احیای زاینده‌ رود

 12. ایران در تولید ناوشکن و شناور جزو ۵ کشور پیشرو است

 13. خاطرات مطهری از کاربرد «کف‌گرگی» و «ناسزاگویی» در مجلس

 14. غریب آبادی با معاونان آمانو دیدار کرد

 15. مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس با استقلال شهر ری

 16. روحانی: حضور بسیج در ۸ سال دفاع مقدس از نمادهای مهم اثربخش بودن روحیه انقلابی است/ اخلاق از اهداف اصلی انقلاب بود

 17. ضرغامی: کارنامه دولت در پروژه ملی پیام رسانی داخلی بسیار منفی است  

 18. شرکت نکردن نمایندگان اصفهان در جلسات علنی و کمیسیونهای مجلس/ تماس هیئت رئیسه برای انصراف از استعفاء

 19. سردار غیب پرور: بسیج برای طرح‌های خود حساب ویژه‌ای روی جوانان باز کرده است

 20. واکنش تند کرباسچی به اظهارات مشاور رییس جمهور: دروغ که عوارض ندارد

 21. مطهری: درباره صحبت‌های بنزینی من شیطنت شد

 22. تماس تلفنی لاریجانی با نمایندگان اصفهان

 23. وزیر اطلاعات: دشمن با هدف ضربه‌زدن اقتصادی حرکت تروریستی چابهار را انجام داد

 24. ماجرای دیدار شب گذشته قالیباف و رئیسی چه بود؟

 25. واکنش ظریف به تست اخیر موشکی ایران: هیچ ممنوعیتی برای تست نداریم

پربحث‌های دیروز

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 3. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 4. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 5. واکنش یک روزنامه به صحبت‌های دیروز روحانی  

 6. فقط طرفداران رئیسی و قالیباف بخوانند

 7. محمد قوچانی: جهانگیری از روحانی در جریان ترمیم کابینه دلخور شد/ روحانی را از موسوی خوئینی‌ها هم اصلاح‌طلب‌تر می‌دانم/ نمی‌توانیم وسط‌های راه زیر میز بزنیم

 8. ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی

 9. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 10. جهانگیری: بازگشت ثبات اقتصادی به کشور مهمترین اولویت‌ دولت است

 11. فیلم/ جنجال ممنوع! سند بیاورید  

 12. امام‌خمینی با ارثیه پدری‌شان در خمین چه کردند؟

 13. ایران در تولید ناوشکن و شناور جزو ۵ کشور پیشرو است

 14. خاطرات مطهری از کاربرد «کف‌گرگی» و «ناسزاگویی» در مجلس

 15. غریب آبادی با معاونان آمانو دیدار کرد

 16. مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس با استقلال شهر ری

 17. روحانی: حضور بسیج در ۸ سال دفاع مقدس از نمادهای مهم اثربخش بودن روحیه انقلابی است/ اخلاق از اهداف اصلی انقلاب بود

 18. ضرغامی: کارنامه دولت در پروژه ملی پیام رسانی داخلی بسیار منفی است  

 19. شرکت نکردن نمایندگان اصفهان در جلسات علنی و کمیسیونهای مجلس/ تماس هیئت رئیسه برای انصراف از استعفاء

 20. سردار غیب پرور: بسیج برای طرح‌های خود حساب ویژه‌ای روی جوانان باز کرده است

 21. واکنش تند کرباسچی به اظهارات مشاور رییس جمهور: دروغ که عوارض ندارد

 22. مطهری: درباره صحبت‌های بنزینی من شیطنت شد

 23. تماس تلفنی لاریجانی با نمایندگان اصفهان

 24. وزیر اطلاعات: دشمن با هدف ضربه‌زدن اقتصادی حرکت تروریستی چابهار را انجام داد

 25. ماجرای دیدار شب گذشته قالیباف و رئیسی چه بود؟

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 5. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 6. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 7. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 8. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 9. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 10. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 11. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 12. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 13. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 14. کدخدایی: اظهارات محمودصادقی را از طریق قوه قضائیه پیگیری می‌کنیم

 15. آقای روحانی! محرمانه نداریم/ شفافیت را از دولت آغاز کنید

 16. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 17. روحانی: ‌فشار اقتصادی‌ آمریکا و صهیونیست‌ها علیه ملت ایران است/ با اقامه نماز در برابر ابرقدرت‌ها حفظ خواهیم شد

 18. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 19. تایید حکم انفصال از خدمت رئیس کل پیشین بانک مرکزی/سیف نمی‌تواند مشاور روحانی باشد

 20. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 21. موشک کروز کوثر؛ قاتل ناوچه اسرائیلی ساعر + تصاویر

 22. امیرآبادی فراهانی: حضرات موضوع سازش با آمریکا را به خواب ببینند/ سخن گفتن از سازش برای ما معنا ندارد

 23. توضیحات حاجی دلیگانی درباره استعفای نمایندگان مقابل نماینده دولت/ استعفای نمایندگان شوخی نیست!

 24. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 25. فرش‌های پهن شده موقع سخنرانی روحانی!  

آخرین عناوین