مگنت-ستاره یک مربع

در پاسخ به برخی نگرانی‌ها نسبت به آینده انقلاب؛ رهبر معظم انقلاب: هیچ‌کس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ این را به همه بگویید

گروه سیاسی الف،   3970517260 ۵۲ نظر، ۱۴ در صف انتشار و ۳۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
رهبر معظم انقلاب: هیچ‌کس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ این را به همه بگویید

رهبر انقلاب در پاسخ به نگرانی و علاقه‌مندان به انقلاب گفتند: نسبت به اوضاع ما اصلا نگران نباشند، هیچکس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، مطمئن باشند، هیچ تردیدی در این جهت وجود ندارد؛ این را به همه بگویید.

به گزارش الف، دی‌ماه ۹۴، رهبر انقلاب در دیدار با مردم قم، بحث مفصلی درباره‌ی دلایل استحکام، تداوم و ماندگاری انقلاب اسلامی، در مقایسه با دو نهضت پیش از انقلاب (یعنی نهضت مشروطه و نهضت ملی شدن صنعت نفت)، و دو انقلاب بزرگ بین‌المللی (یعنی انقلاب فرانسه و انقلاب روسیه)   ارائه داده و می‌فرمایند: «این ماندگاری‌ها تحلیل دارد که چرا ماند؟... کدام عنصر تأثیر گذاشت که آن نهضت‌ها نتواند باقی بماند و نتواند به نتایج نهایی خودش برسد امّا این انقلاب توانست قدرتمندانه بایستد؟ علّت چه بود؟ اینها را بنشینند جوان‌های ما تحلیل کنند.»(۱۳۹۴/۱۰/۱۹) چرا اصلا پاسخ به این پرسش‌ها مهم است؟ برای اینکه «اگر ما بتوانیم تحلیل درستی از این حوادث پیدا کنیم، آن‌وقت دیگر این بذر ترس و رعب و ناامیدی که بعضی در دل مردم می‌پاشند به‌کلّی خواهد پوسید و از بین خواهد رفت؛ [اگر] بتوانیم درست بفهمیم، راه آینده‌ی این کشور کاملاً روشن خواهد شد.»(۱۳۹۴/۱۰/۱۹)

حال سؤال این است که چرا رهبر انقلاب برخلاف برخی از سیاسیون دیگر، اینگونه بااطمینان نسبت به آینده‌ی انقلاب و ماندگاری آن سخن می‌گویند؟ پاسخ آن است که ایشان، شاخص‌ها و عواملی را می‌بینند که مبتنی بر آن می‌توان ثبات و ماندگاری انقلاب را تضمین کرد. برخی از مهم‌ترین این عوامل عبارتند از:

اول، ماهیت خدایی انقلاب: «این انقلاب، انقلابی بود برای خدا. آن روزی که این انقلاب آغاز شد، این نهضت به وجود آمد، مثل نهضت احزاب نبود، مثل حرکت سیاسی حزب‌های دنیا نبود که به قصد کسب قدرت باشد؛ حرکتی بود در عین مظلومیت، برای اجرای احکام الهی، برای ایجاد جامعه‌ی اسلامی، برای استقرار عدالت در جامعه... خداوند هم به کارشان برکت داد. چیزی که دشمن انقلاب آن را نمی‌تواند درک کند، همین نکته است.»(۱۳۸۸/۱۱/۱۹)

دوم، مطابقت با فطرت انسان‌ها: «امروز حرکت انقلاب، هدف‌های انقلاب، همان چیزهائی است که در روز اول ترسیم شد و امام بزرگوار و حکیم ما آنها را ترسیم کرد. این هدف‌ها با فطرت مردم هماهنگ بود، لذا مردم آن را گرفتند؛ والّا دل میلیون‌ها مردم را به یک سمتی متوجه کردن، کار عادی‌ای نیست. وقتی کسی با فطرت سخن می‌گوید، از خدا حرف می‌زند، فطرت‌ها به او متوجه می‌شود.»(۱۳۸۸/۱۱/۲۸)

سوم، مردمی بودن: «آن‌چیزی که به‌وسیله‌ی ابرقدرت‌ها قابل از بین رفتن است، عبارت از حکومتی است که به مردم متکی نیست. آن چیزی که به وسیله‌ی عوامل سازمان جاسوسی آمریکا، در یک کشور قابل برداشتن و گذاشتن است، حکومت یا دولتی است که با مردم رابطه‌ای نداشته باشد و پشتوانه‌ی عظیمِ قوىِ مردمی، پشت سرش نباشد. حکومتی که دشمن خارجی می‌تواند چهار نفر را علیه آن به کودتا وادار و تحریک بکند، حکومتی است که روی تخت حکومت نشسته، اما مردم به او وصل نیستند.»(۱۳۶۸/۱۱/۲۰)

چهارم، همه‌جانبه بودن انقلاب: «انقلاب اسلامی با همه‌ی انقلاب‌های  دیگر متفاوت است؛ نه یک انقلاب صرفاً معنوی و فرهنگی است، نه یک انقلاب صرفاً اقتصادی است، نه یک انقلاب صرفاً سیاسی است؛ یک انقلاب همه‌جانبه است. مثل خودِ اسلام است. همانطوری که اسلام ابعاد معنوی و اخلاقی دارد، ابعاد الهی دارد، در عین حال ناظر به زندگی مردم است؛ بعد اقتصادی، بعد سیاسی، بعد اجتماعی در اسلام وجود دارد؛ انقلاب اسلامی هم دارای ابعاد مختلف بود و راز ماندگاری انقلاب اسلامی و روزبه‌روز زنده‌تر شدن این انقلاب در سطح منطقه و جهان، همین ابعاد گوناگون آن است که با نیازهای بشر متوازن و همراه است.»(۱۳۸۷/۰۳/۱۴)

پنجم، نوسازی ساختار بر مبنای اصول: «نوسازی به معنای تغییر نظامات، تغییر سازوکارها، تغییر سیاست‌ها، عملی است، ممکن است، در مواردی هم لازم است و مانع از تحجر است؛ منتها باید بر طبق اصول باشد... این تغییر باید بر اساس اصول باشد. پس آرمان‌ها که شاکله‌ی کلی نظام از آنها الهام گرفته، قابل تغییر نیست. نظام جمهوری اسلامی یک چنین نظامی است. با این نگاه، نظام فرسوده‌بشو نیست، متحجربشو نیست، از راه‌بازمانده نیست و نخواهد شد.»(۱۳۹۰/۰۷/۲۴)

ششم، محبوبیت در نزد سایر ملت‌ها: «بارها گفتیم، مفاهیم انقلاب و مفاهیم اسلام، مثل عطر گل‌های بهاری است؛ هیچ کسی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد؛ پخش می‌شود، همه‌جا می‌رود؛ نسیم روح‌افزا و روان‌بخشی است که همه‌جا را به خودی خود می‌گیرد؛ حالا جنجال کنند، دادوبیداد کنند؛ رفته، صادر شده و الان شما در کشورهای گوناگونی ملاحظه کنید؛ این تفکّر در لبنان دارد فعّالیت می‌کند، در عراق دارد فعّالیت می‌کند؛ جوان‌های عراقی حرکت کردند همراه ارتش‌شان شدند توانستند این پیروزی‌ها را به دست بیاورند؛ در سوریه همین‌جور، در غزّه همین‌جور، در فلسطین همین‌جور، در یمن همین‌جور، ان‌شاءالله در قدس شریف و برای نجاتِ الاقصی هم همین‌جور.»(۱۳۹۳/۰۹/۰۶)

هفتم، رویش نسل سوم انقلابی: «جوان‌های عزیزی که امام را ندیدند، دوران دفاع هشت ساله را ندیدند، باکری‌ها را ندیدند، شخصیت‌های فداکار آن روز را که شهید شدند، ندیدند، اما با همان قدرت، با همان استقامت و با همان بصیرتی در صحنه حاضر می‌شوند که آن روز جوان تبریزی در بیست‌ونهم بهمن وارد میدان شد و در طول دوران جنگ تحمیلىِ هشت ساله، در جبهه‌های مختلف از خود دلاوری و فداکاری نشان داد. امروز جوان‌های ما همین‌جورند.»(۱۳۸۸/۱۱/۲۸)

این هفت عامل، عواملی است که مبتنی بر آن می‌توان ثبات و ماندگاری انقلاب را تضمین کرد و مادامی‌که این خصوصیات در یک جامعه و نظام سیاسی وجود داشته باشد، می‌توان بر هر مشکلی فائق آمد. اخیرا نیز جمعی از فعالان فرهنگی خارج از کشور، دیداری با رهبر انقلاب داشتند که در خلال آن یکی از حضار، دغدغه و نگرانی علاقمندان به انقلاب در آن‌سوی مرزها را از آینده بیان کرد. رهبر انقلاب نیز در پاسخ به نگرانی این شخص فرمودند: «نسبت به اوضاع ما اصلا نگران نباشند، هیچ‌کس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، مطمئن باشند، هیچ تردیدی در این جهت وجود ندارد؛ این را به همه بگویید.»    

منبع: خط حزب الله

 
الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷واقعیت صوت جعلی منتسب به رهبر انقلاب چیست  
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷رهبر انقلاب امروز به کدام نامه اشاره کردند؟
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷رهبرانقلاب: در همین زمینه اقتصادی هیچ بن‌بستی وجود ندارد  
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷دیدار قشرهای مختلف مردم با رهبر انقلاب  
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷اینستاگرام سردار سلیمانی منتشر کرد: درخواست فرزند یکی از شهدا درباره دیدار با رهبر انقلاب +فیلم
۲۰ اَمرداد ۱۳۹۷رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید
۱۸ اَمرداد ۱۳۹۷رویترز: رهبر ایران درباره آینده جمهوری اسلامی ابراز اطمینان کرد
۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷وزیر دفاع: دشمنان حیات انقلاب اسلامی را برخلاف سیاست های شیطانی خود می دانند
۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷توصيف المیادین ازشخصیت ادبی رهبر انقلاب
۱۵ اَمرداد ۱۳۹۷دستور رهبر انقلاب به دولت برای تشکیل یک کارگروه قوی جهت بررسی مشکل بانک‌ها و نقدینگی/ فعالیت این کارگروه شبانه روزی باشد و به رییس جمهور برنامه بدهد
۱۳ اَمرداد ۱۳۹۷خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند
۱ اَمرداد ۱۳۹۷رهبر انقلاب: یهودی‌سازی فلسطین خواب آشفته‌ای است که به واقعیت منجر نمی‌شود

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

آقابزرگ۴۸۳۱۵۷۲۱:۰۶:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۷
وقتی حضرت آقا می فرمایند هیچکس (چه در داخل و چه در خارج)هیچ غلطی نمی تواند بکند یعنی دلتون قرص ای مومنین و مومنات
ناشناس۴۸۳۳۸۶۲۳:۴۹:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۱۷
ايشان نفرمودند داخل چرا كه ايشان مثل يك پدر همه ي مردم ايران را دوست دارند حتي كساني كه كمي از دولت دلگير هستند
علی۴۸۳۸۵۹۱۰:۲۹:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۱۸
حرکت مردم ترکیه در برابر تحریم ترامپ را دیذیم ولی در ایران هجوم آوردیم برای خرید سکه و دلار!؟ پس عمده مشکلات از مدیریت و فرهنگ داخلی است نه خارجی. کاش غیرت ملی بیشتری داشتیم . این یعنی شعار عملی علیه ترامپ و تحرمها
ناشناس۴۸۴۰۱۱۱۲:۰۱:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۱۸
این زمانی برای مردم عادی صدق میکنه که آقازاده ها که الان طلبکار مردم و کشورن اول حسابهای ارزیشونو تحویل بانک مرکزی بدن. نه مردم بیچاره در حد هزار دلار
ناشناس۴۸۳۶۲۵۰۶:۲۹:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۱۸
با انتقاد از برخی رویکردها،بنده هم معتقدم دشمنان انقلاب و ایران هیچ غلطی نمی توانند بکنند
رسولیان۴۸۳۶۹۰۰۸:۰۴:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۱۸
فقط فساد از درون است که مبتواند به انقلاب ضربه بزند رانت و رشوه و عدم سایسته سالاری
ناشناس۴۸۴۲۲۳۱۳:۲۱:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۱۸
احسنت، ولی کسی جوابگو نیست
ناشناس۴۸۳۲۲۷۲۲:۱۸:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۱۷
قربون آقا برم که با یک صحبت تمامی تلاش های شبانه روزی کفار و معاندین رو با خاک یکسان می کنه و اثراتش رو از بین میبره.
ناشناس۴۸۵۴۰۸۰۳:۳۹:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۱۹
من یک دعا میکنم ، تو بگو آمین ---- بر انجمن ضد انقلاب حجتیه لعنت ----
ناشناس۴۸۳۳۰۴۲۳:۰۴:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۱۷
جانم فدای رهبر
ناشناس۴۸۳۳۲۴۲۳:۱۳:۴۰ ۱۳۹۷/۵/۱۷
وقتی حضرت آقا میفرمایند هیچ غلطی نمی توانند بکنند واقعا خیالمان راحت میشود
نیما تیرگر۴۸۳۳۳۵۲۳:۱۶:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۷
خدا عمرتان طولانی کنه حضرت آقا ، امید به خدا و بعد به شما
شهروند۴۸۳۳۷۲۲۳:۴۲:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۱۷
تابحال هرچی رهبری گفتن اتفاق افتاده مثل خیانت آمریکادربرجام
ناشناس۴۸۳۴۵۷۰۰:۳۶:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۱۸
حیف وصد حیف از تعریف هایی که از احمدی نژاد کردند ولی سوؤ استفاده کرد
ناشناس۴۸۳۷۴۳۰۸:۵۳:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۱۸
مقام معظم رهبری پیش گو و یا غیب گو نیستند ایشان براساس اطلاعات موثق مطلبی رو بیان می کنن و مسئولان ذی ربط برای تحققش پیگیری می کنند
مصطفی۴۸۳۳۸۰۲۳:۴۶:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۱۷
چاکرتیم مرد خدا
ناشناس۴۸۳۴۱۲۰۰:۰۵:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۱۸
ای دنیا غبطه بخورید به ما که همچو رهبر عزیزی داریم.
ناشناس۴۸۳۴۲۴۰۰:۱۰:۰۷ ۱۳۹۷/۵/۱۸
ليبي مذاكره كرد با امريكا انرژي هسته اي را بتن ريخت توش بعد از بين ريزي در انرژي هسته اي آمريكا به ليبي حمله كرد حكومت ليبي ساقط شد إيران برجام را نخوانده امضا كرد انرژي هسته اي بتن ريخت حالاآمريكا بفكر نابودي موشكهاي ايران است ولي هيچ غلطي نميتواند بكند
امر به معروف۴۸۳۴۵۲۰۰:۳۲:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۱۸
قال رسول الله صلی الله علیه و سلم الملک لایبقی مع الظلم جوامع امروزی شفافیت را تنها راه نجات حکومت ها از ظلم یا همان فساد دانسته اند
ناشناس۴۸۳۴۷۳۰۰:۴۷:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۱۸
خدایا تعداد مردان دیار، مانند حضرت آقا را زیاد و نامردان را نابود بفرما.
ناشناس۴۸۳۹۵۶۱۱:۳۲:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۱۸
داداش منفی نده طبق فرموده کامنت گذار نامرد حساب میشی ها گفته باشم
ناشناس۴۸۳۴۸۱۰۰:۵۱:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۸
از همین پیش گویی ها میتوان فهمید که ایشان مستظهر به عوالم غیبیه هستند.
کامران۴۸۳۴۸۲۰۰:۵۱:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۱۸
از اون موقعی که منافقین و اسراییلی ها و عربستانی ها واسه کامنت گذاشتن اومدن تو سایتهای ایرانی امار بازدید سایتهای ایرانی رو هم بالا بردن درسته به هدفشون نمیرسن ولی لا اقل یه فایده ای برای رنکینگ سایتها داشتن
ناشناس۴۸۴۰۶۰۱۲:۲۷:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۱۸
تنهاى متوجه شدى كه من مزدورم يا يكى بتو گفت واقعا خيلى با هوشى
ناشناس۴۸۳۴۸۵۰۰:۵۳:۳۵ ۱۳۹۷/۵/۱۸
غلط کردن غلطی بکنن :)
ناشناس۴۸۳۵۲۲۰۱:۳۸:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۱۸
فساد گسترده مسئولین و از بین رفتن وجدان جامعه و تفرقه چیزی نیست که کسی بتواند منکر شود. همینها مثل موریانه کار خودش رو خواهد کرد متاسفانه.
نجیب۴۸۳۹۰۴۱۰:۵۴:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۱۸
همه میدانستند که روحانی کیست.
ناشناس۴۸۴۱۶۹۱۳:۰۸:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۸
بد و بدتر دیگه جزو فرهنگ شده شما چرا خبر نداری
ناشناس۴۸۳۵۸۹۰۵:۰۴:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۱۸
بزرگترین دشمن این ملت در داخل است که با ندانم کاریهایش مملکت را به ورطه نابودی برده است
ناشناس۴۸۴۱۸۱۱۳:۱۰:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۸
وحشت ناک زدی به خال
رزمنده دفاع مقدس۴۸۵۳۹۷۰۳:۱۹:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۱۹
دشمنی آمریکا ، اسرائیل و انگلیس مکار را نمیشود انکار کرد اما خداوکیلی دشمن اصلی ما در داخل است .
ناشناس۴۸۳۶۳۵۰۶:۴۴:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۱۸
تا رهبری حضرت آقا رو داریم هیچ غمی به دل نداریم.معاندان نقشه های شوم خود را به گور خواهند برد.ما تا آخر محافظ این انقلاب خواهیم بود.رهبر عزیزم خداوند دل را بسیار بزرگ آفریده که اینطور تمام مصائب رو مدیریت و رهبری می کنید فدای شما.
ناشناس۴۸۳۷۲۹۰۸:۴۴:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۱۸
یعنی آمریکا هیچ غلطی تا حالا نتونسته بکنه و مشکلات ما از کسانی است که در مسئولیتهای مختلف مردم رو تحت فشار قرار میدن
ناشناس۴۸۳۷۵۷۰۹:۱۰:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۱۸
این طرز خرج کردن از رهبری برای توجیه وضع بد فعلی غلط است ، در واقع کسانی که نمی خواهند پاسخگوی وضع اقتصادی و فساد باشند ، اصل انقلاب و ولایت را پیش می کشند تا جلوی اعتراض را بگیرند ، مردم از فساد و گرانی و بیکاری ناراضی هستند و اینها ربطی به ماهیت نظام ندارد ، هرکس با هر شیوه ای بر سر کار باشد باید اولویت اول خود را رفاه حال هشتاد میلیون ایرانی قرار دهد ، امروز به دلیل ضعف اقتصادی و فساد گسترده ، مردم در وضعیت بدی به سر می برند و عد ه ای نیز با رانت مالی و اطلاعاتی در حال چپاول بیت المال هستند ، موضوع اصلی مردم این است وگرنه امریکا و برجام و دیگر مسائل سیاسی اهمیتی برای مردم نگران از آینده ندارد
ناشناس۴۸۳۹۱۵۱۱:۰۴:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۱۸
من نه از آمریکا و نه از صهیون ها بلکه از اسلاحتلبا می ترسم
ناشناس۴۸۳۹۵۴۱۱:۳۱:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۱۸
سوادتو شکر
ناشناس۴۸۳۹۶۶۱۱:۳۴:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۱۸
اصلاح طلب
ناشناس۴۸۳۹۸۳۱۱:۴۶:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۱۸
خيلى با مزه هستيد واقعا نظرات شما هميشه به تعمق و گسترش بحث كمك ميكند
ناشناس۴۸۳۹۸۴۱۱:۴۶:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۱۸
یه جمله و چند غلط املایی مجبور نیستی نطر بدی
ناشناس۴۸۴۷۰۹۱۷:۴۶:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۸
شوخی کرده ساده نباشید
ناشناس۴۸۳۹۲۶۱۱:۱۱:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۸
مرگ بر معاندین و مخالفین انقلاب
ناشناس۴۸۴۰۲۷۱۲:۰۹:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۱۸
مرگ بر منافقين و رياكاران ودشمنان ملت و سرزمين ايران
علی گرگانی۴۸۳۹۸۶۱۱:۴۸:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۱۸
نمیدانم تا چه اندازه این خبرتان درسته ؟! ولی همه ما وهمه دلسوزان رهبری ونظام نگران این وضعیت ناهنحار ونابسامان کشوریم هرلحظه احساس میکنیم خطری کشور را تهدیدبکنه هرچی فکرمیکنم این حرف از طرف رهبری باشه توی مغزم فرونمیره
ناشناس۴۹۰۰۰۹۲۰:۳۹:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۲۱
شما اگر می خواستی فکر کنی به روحانی رای نمدادی
ناشناس۴۸۴۱۳۴۱۳:۰۱:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۱۸
نصف تجارت الکترونیک ایران بخاطر تحریم ها فلج شده . شما امکان کار بین المللی ندارید چون ویزا کارت و مستر کارت و پی پال و خیلی سایت های فری لنسر و ... کاربران ایران تحریم کردن . هیچ کس هم به فکر حل مشکلات نیست
ناشناس۴۸۴۳۳۲۱۳:۵۲:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۸
الان همه چی خوابیده ، کسی خرید و فروش نمیکنه . قدرت خرید مردم بشدت کم شده و توان ندارند . تولید کننده توان خرید مواد اولیه نداره و هنوز تولیدات قبلی رو نتونسته بفروشه .
ناشناس۴۸۴۴۵۱۱۴:۴۵:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۱۸
حتی عراق هم بما خیانت کرده ؟ توصیه میشود نظام بملت برگردد قبل از اینکه جام زهر را بنوشیم !! یک چوب میشکند ولی اگر همه با هم باشیم نمیشکند
ناشناس۴۸۴۶۶۶۱۷:۱۶:۲۲ ۱۳۹۷/۵/۱۸
نیاز نیست دشمن به خودش زحمت دهد فساد و رانت دارد کشور نابود میکند
شاپور۴۸۵۲۴۴۰۰:۱۵:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۱۹
بیانات حضرت آقا چون گذشته تحقق خواهد یافت ، اندکی صبر سحر نزدیک است
ناشناس۴۸۶۴۹۶۱۸:۳۴:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۱۹
واقعا حضرت آقا درست گفته اند هیچ کشور خارجی نمیتواند غلطی بکند ولی متاسفانه در ایران کرم درخت است که به جان درخت افتاده ودارد این درخت تنومند را از پای در می آورد خون آشامان به جان ملت افتاده اند باید سرا قوا خیلی سریع وجدی با مفسدان برخورد کنند چرا در محل جرم دادگاه تشکیل نمیشود
رضا۴۸۶۵۱۹۱۸:۴۱:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۱۹
سلام به ملت قدرتمند ایرانم برادران وخواهران گرامی اگر ما دست در دست هم دهیم هیچ قدرتی نمیتواند پشت ما ملت قران را به زمین بزند ایمانمان قدرت مان است دینمان قدرتمان است بهترین قدرمان ایمانمان است خداوند پشت وپناه ما باشد ( پیش بسوی پیروزی بزرگ انشا الله)))
ناشناس۴۸۷۰۳۷۰۸:۳۱:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۲۰
تک تک افراد و مسولین در قبال مردم مسول هستن و باید پاسخگو باشن

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 2. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 3. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 4. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 5. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 6. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 7. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 8. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 9. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 10. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 11. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 12. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 13. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 14. فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

 15. برایان هوک، رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا کیست؟

 16. ضیاءالدین دری کارگردان «کیف انگلیسی» درگذشت

 17. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 18. وزیر هم حریف دلالان نشد!

 19. چرا ایران علی‌‌رغم تحریم‌ها وارد مذاکره با آمریکا نخواهد شد؟

 20. جزئیات تشیع پیکر عزت الله انتظامی

 21. ادعای توافق ترامپ و پوتین بر ضرورت خروج ایران از سوریه

 22. رویترز: «جان بولتون» هفته آینده با همتای روس خود درباره ایران گفت‌وگو می‌کند

 23. سفیر ونزوئلا در تهران: آمریکا از توان موشکی ایران می‌ترسد/تعهدات آمریکایی‌ها قابل اطمینان نیست

 24. تازه‌ترین باج‌خواهی مالی آمریکا از عربستان سعودی در پوشش مبارزه با داعش

 25. انبارلویی: «گروه اقدام ایران» بخشی از اقدامات ستیزه‌جویانه آمریکا با ملت ایران است

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 5. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 6. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 7. زندگی مدفون شده + تصاویر

 8. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 9. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 10. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 11. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 12. دختران‌ ۳۰ ساله‌ای که ۵۰ ساله هستند  

 13. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 14. آخرین قیمت خودروها در بازار

 15. بیمارستان، کودک بدحال و عوامل اورژانس را راه نداد

 16. وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد

 17. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 18. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 19. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 20. چرا فرانسه یک مقصد محبوب گردشگری است؟

 21. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 22. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

 23. جدول کامل نرخ جریمه تخلفات رانندگی در سال ۹۷

 24. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 25. آجرچینی پنجره‌های یک خانه نیمه کاره برای احتکار کالا در مشهد  

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 5. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 10. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 15. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 16. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 17. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 18. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 19. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 20. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 21. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 22. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 23. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 24. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 25. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 3. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 4. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 5. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 6. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 7. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 8. حاجی بابایی: ۸ وزیر در معرض استیضاح هستند/ ادعاهای ربیعی باید پیگیری شود/رئیس تیم اقتصادی کشور یعنی معاون اول باید جوابگو باشد

 9. فرزندان «باهنر» کجاست هستند و چه شغلی دارند؟

 10. آتش زدن دلار توسط علما و طلاب در مدرسه فیضیه قم!   

 11. چرا فساد در ایران ریشه کن نمی شود؟

 12. کاظم جلالی: تاکنون در مجلس به مصادیق زدوبند و معامله برخورد نکردم

 13. عارف: برای ریشه‌کنی فساد نیازمند عزم ملی هستیم

 14. رحیم پور ازغدی: نمی توان مرگ بر آمریکا گفت و دنبال اقامت فرزندمان در این کشور باشیم

 15. پاسخ حداد عادل به رضا پهلوی در برابر تحریک مردم

 16. آذری جهرمی: چینی اقتصاد آمریکا ترک برداشته است

 17. نظر کواکبیان درباره طرح سوال از رئیس جمهوری

 18. دفاع روزنامه اصولگرا از «پرویز فتاح»

 19. پشت پرده حزب علی لاریجانی چیست؟

 20. در دولت علیه دولت/ در حیاط پشتی کیست؟

 21. نماینده ایران در آژانس: اروپایی‌های عضو برجام با حداکثر توان مقابل یکجانبه‌گرایی آمریکا بایستند

 22. امیر سیاری: دشمن جرات حمله به کشورمان را ندارد

 23. فروزنده: عده‌ای جاهلانه یا مغرضانه «مذاکره با آمریکا» را مطرح می‌کنند

 24. بالاخره چه کسی هویدا را کشت؟

 25. تشکیل گروه ۱۵ نفره مجلس برای بررسی مسائل اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 9. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 10. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 11. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 12. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 13. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 14. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 15. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 16. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 17. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 18. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 19. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 20. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

 21. جای خالی این روزها را با چه کسی پر کنیم؟

 22. پس از ۲۱ سال؛ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

 23. پاکدستان دست بسته!  

 24. پورابراهیمی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تبرئه‌ام کرد/ فعالیت‌های اقتصادی فرزندان ربیعی، پدرشان را به خاک سیاه نشاند

 25. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

آخرین عناوین