مگنت-ستاره یک مربع

در گفتگو با الف عنوان شد: علی خرم: روحانی طوری صحبت کرد که انگار مردم نارضایتی اقتصادی ندارند/ ترامپ یک شومن است/ دولت با اتخاذ راهکارهای مناسب؛ اجازه ندهد مردم نگران آینده باشند

معصومه پورصادقی، گروه سیاسی الف،   3970516068 ۲۱ نظر، ۶ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
علی خرم: روحانی طوری صحبت کرد که انگار مردم نارضایتی اقتصادی ندارند/ ترامپ یک شومن است/ دولت با اتخاذ راهکارهای مناسب؛ اجازه ندهد مردم نگران آینده باشند

کارشناس مسائل هسته‌ای با بیان اینکه مذاکره به آمریکا به معنای این نیست که در همان لحظه توافق یا قراردادی امضاء شود بلکه بیشتر جو روانی دارد، گفت:آقای رییس جمهور تصور می کنند که با آدم منطقی روبرو هستند،آقای ترامپ انسان منطقی نیست و این موضوع را همه جهان می‌داند. می توان به مذاکره با تعیین شروط از سوی ایران تامل کرد.

به گزارش الف، روز گذشته کاخ سفید با انتشار تصویری از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در حال امضای فرمان اجرایی بازگشت تحریم‌های هسته‌ای ایران، بیانیه وی در خصوص بازگشت تحریم‌ها را منتشر کرد. در ابتدای این بیانیه به اتفاقات فردا اشاره‌شده و آمده که از روز ۷ اوت، تحریم‌های صنعت خودرو، طلا و ریال ایران اجرایی می‌شود و مابقی تحریم‌ها هم که نفت و بانک مرکزی ایران را هدف گرفته، از روز ۵ نوامبر (۱۴ آبان) اجرایی خواهد شد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد این تحریم‌ها علیه کشورمان مربوط به فروش، عرضه، تأمین یا نقل‌وانتقال گرافیت، فلزات خام و نیمه ساخته مانند آلومینیوم و فولاد و صادرات یا نرم‌افزار برای یکپارچه‌سازی فرآیندهای صنعتی به ایران است؛ همچنین تحریم‌های مربوط به معاملات خرید یا فروش ریال ایران یا نگهداری حساب‌ها و وجوه عمده‌ای که در خارج از خاک ایران بر پایه ریال ایران نگهداری می‌شوند را اعمال می‌شود.

از سوی دیگر پس‌ازاین موضوع، حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران شب گذشته گفتگوی تلویزیونی با مردم داشت که بازتاب زیادی را در رسانه‌های داخلی و خارجی به همراه داشت.

علی خرم کارشناس مسائل هسته‌ای و سیاست خارجی د راین خصوص به الف گفت: مذاکره به آمریکا به معنای این نیست که در همان لحظه توافق یا قراردادی امضاء شود بلکه بیشتر جو روانی مثبت دارد. آقای روحانی طوری با مردم صحبت کردند که انگار ایران الآن گلستان است. آقای رئیس‌جمهور تصور می‌کنند که با آدم منطقی روبرو هستند، آقای ترامپ انسان منطقی نیست و این موضوع را همه جهان می‌داند و  می‌توان به مذاکره با تعیین شروط از سوی ایران تأمل کرد.

علی خرم کارشناس مسائل هسته‌ای در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی الف که در ادامه آن را می‌خوانید:

*روز گذشته دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا فرمان اجرایی بازگشت تحریم‌ها را امضاء کرد به نظر شما ایران برای دور زدن در مقابل این تحریم‌ها چه اقداماتی باید انجام دهد؟

بنده فکر می‌کنم دونالد ترامپ سفره‌اش را بسیار خوب چیده و از سیاست چماق و هویج استفاده می‌کند. از طرفی تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرده و سعی دارد تا بر ایران فشار وارد کند و از سوی دیگر می‌خواهد ایران را غافلگیر کرده و پیشنهاد مذاکره را بدون پیش‌شرطی مطرح می‌کند. اما ما در اینجا باید حواسمان را جمع کرده و درست عمل کنیم به عبارتی این‌طور نباشد که غافلگیر شده و یا از طرفی منفعل عمل کنیم، بلکه باید بتوانیم طوری عمل کنیم که هم مشکلات داخلی را حل کرده و هم منافع کشور را درست رقم بزنیم.

با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید به خواسته‌های مردم توجه شود. دولت باید سعی کند تا تولید داخلی را افزایش داده و سوء مدیریت‌ها را از بین ببرد. ما با عملکردهای خود نباید اجازه دهیم تا مردم از این وضعیت ناامید شوند بلکه باید راهکارهای اقتصادی را در مقابل با تحریم‌ها ایجاد کرد. خرم: متأسفانه موضوع صنعت و تجارت به دلیل اختلاس‌هایی که در بین مسئولین شده است مردم را با نگرانی مواجه کرده است و این بی‌اعتمادی که به وجود آمده است موجب شده است تا ازنظر اقتصادی به لبه پرتگاه برسیم.

دولت باید سعی کند بازار ارز را باثبات کرده و آرامش را در بازار ایجاد نماید تا جامعه به اعتماد قبلی بازگردد. از سوی دیگر ما با اروپایی‌ها و همچنین چین و روسیه در خصوص اینکه اعمال تحریم‌های آمریکا بسیار گفتگو کردیم و آن‌ها هم وعده‌هایی را در این مورد به ما داده‌اند به‌طور مثال برای اینکه چه مقدار از بشکه نفت ایران خریداری کنند و یا اینکه چگونه تجارت و کانا‌ل‌های مالی با ایران را حفظ نمایند.

*ترامپ مذاکره بدون پیش‌شرط را با ایران مطرح کرده است، که نظرات مختلفی در خصوص مذاکره با آمریکا مطرح می‌شود، تحلیل شما در این خصوص چیست؟

بله همان‌طور که گفتید بحث‌های مختلفی در مورد مذاکره با آمریکا مطرح می‌شود، زمانی که بحث مذاکره با آمریکا پیش میاید ما نباید فکر کنیم که دنیا به آخر رسیده است و ما چاره‌ای به مذاکره با آمریکا  نداشته و یا اینکه می‌توانیم از پس آن به‌خوبی بربیایم. آمریکایی‌ها اگر تصور کنند که تحریم‌ها به‌جایی رسیده که بر کار و اوضاع داخلی کشور اثر گذاشته است به همه اعلام می‌کنند که در این قضیه موفق بودند. مذاکره کردن با آمریکا با شرایط و پیش‌شرط‌هایی مانعی ندارد.

مذاکره کردن به معنای امضای قرارداد یا توافق نیست. ما باید ببینیم اصلاً آمریکایی‌ّ‌ها چه می‌خواهند که عنوان می‌کنند به‌پای میز مذاکره بیایید. به‌طور مثال کره شمالی با آمریکا بر سر میز مذاکره رفت اما نه توافق و نه قراردادی با آن‌ها امضاء کرد و نه رابطه دوستانه‌ای با آن‌ها برقرار کرد اما درصحنه بین‌المللی فشار از روی کره شمالی کاسته شد و شاید این بحث مذاکره با آمریکا بیشتر جنبه روانی دارد. لذا اینکه ما برویم با آمریکا مذاکره کنیم به معنای امضای توافق یا پذیرفتن شروط آن‌ها نیست.

 *رئیس‌جمهور در گفتگوی تلویزیونی خود با مردم مذاکره با آمریکا منوط به برگشت آن‌ها به برجام دانستند. تحلیل شما در این مورد چیست؟

آقای رئیس‌جمهور فکر می‌کنند با آدم منطقی روبرو هستند، آقای ترامپ اصلاً آدم منطقی نیست و این موضوع را همه جهان می‌داند که هیچ‌گاه در چارچوب بین‌الملل رفتار نکرده است. به نظر بنده آقای روحانی باید عینک خود را در مورد ترامپ عوض کند.

در روابط بین‌الملل هرکسی که شعار مذاکره بدهد برنده است و هرکسی که مخالفت کند بازنده است. ازنظر روابط تاکتیکی در عرصه بین‌المللی نباید به کسی که پیشنهاد مذاکره می‌دهد را رد کرد اما نباید در مورد این موضوع برداشت اشتباه هم کرد که همه اهل مذاکره هستند. آقای ترامپ شومن است و ما هم باید دقیقاً مثل خود با او رفتار کنیم. وی قصد دارد که به طرفدارانش طوری القاء کند که بگوید من توانستم با ایران کنار بیایم لذا ما نباید اجازه این موضوع را بدهیم.

در مورد مسائل اقتصادی نیز آقای روحانی طوری با مردم سخن گفتند که انگار ایران گلستان است و مردم نگرانی و نارضایتی اقتصادی ندارند. دولت باید با اتخاذ راهکارهای مناسب کشور را از شرایط فعلی اقتصادی نجات دهد و اجازه ندهد تا مردم نگران آینده و حتی از بترسند که شاید در آینده جنگی رخ دهد. ایران همواره به دنیا نشان داده است که اهل تعامل سازنده و مذاکره است اما باید یک پلانی برای نحوه رفتار ما با خارج از کشور صورت گیرد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۵ اَمرداد ۱۳۹۷موج دوم تحریم‌های ایران به این ۵ دلیل با مقاومت کشور‌ها روبرو می‌شود
۲۵ اَمرداد ۱۳۹۷گزارش ادعایی المانیتور درباره احتمال دیدار ترامپ و روحانی
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷دولت «سخنگو» ندارد
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷روحانی قزاقستان را به مقصد تهران ترک کرد
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷روحانی: با امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر گام بسیار مهمی برداشته شد/ راه جلوگیری از اختلاف کشورها بهره برداری مشترک از منابع دریای خزر است
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: نامه روحانی به مجلس تهدیدآمیز نبود
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷روحانی وارد قزاقستان شد
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷ اسنادی که در سفر رئیس جمهور به قزاقستان به امضاء شرکت کنندگان خواهد رسید  
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷روحانی تهران را به مقصد قزاقستان ترک کرد

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۸۰۷۶۸۱۴:۴۳:۲۸ ۱۳۹۷/۵/۱۶
بحث رفراندوم که روحانی مطرح کرد ، یک تاکتیک بود تا طیف تندرو اصلاح طلب که زمزمه پشیمانی از حمایت از او را سر می دهند ، چند روزی مشغول باشند و راضی..و تیتر برای روزنامه هاشون داشته باشند...
ناشناس۴۸۰۷۹۴۱۴:۵۵:۴۰ ۱۳۹۷/۵/۱۶
فعلا ترامپ "شومن" از همه مدعی ها عملگراتر بوده، همه "حرف" میزنید او عمل می کند.
ناشناس۴۸۰۹۰۸۱۶:۱۵:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۱۶
بفرمائید چه کار کرده؟ عمده مردم آمریکا و کارشناسان آمریکایی از کارهای عجیب ترامپ ناراضی اند و اعتبار آمریکا را خدشه دار می بینند. به نیویورک تایمز و نیوزویک و .... ببینید. هر جا می ره مایه مضحکه و مسخره مردم شده. از توافق هسته ای خارج شدن عملگرایی اون رو نشان نمی ده بلکه توهم اون را نشان میده...
ناشناس۴۸۰۷۹۶۱۴:۵۵:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۱۶
شماها با همین دعواهاتون مردم رو بیچاره کردید. حب قدرت در بین دوگروه اصلاح طلب و اصولگرا باعث این وضع امروز شده. مردم از حزب بازی شماها خسته شدن
ناشناس۴۸۰۸۰۲۱۴:۵۹:۲۸ ۱۳۹۷/۵/۱۶
برای نمایش انتخاباتی و رفراندوم بازی آمده بود نه پاسخگویی! ضمنا خوب است اولین رفراندوم در مورد کفایت دولتش باشد با اجرای یک هیات بی طرف .
ناشناس۴۸۰۸۳۵۱۵:۲۵:۳۵ ۱۳۹۷/۵/۱۶
نارضایتی اقتصادی گوشه ای از فشارهای وارده به مردم است.خواسته اصلی مردم ایران شنیده شدن صدایشان در هیاهوهای سیاسی است.بخداوندی خدا حق این مردم بیش از اینهاست
اکبر۴۸۰۸۹۵۱۶:۰۷:۴۴ ۱۳۹۷/۵/۱۶
وقتی تومصاحبه دیشب لبخند میزد مثل اینکه با گلوله داخل قلب مردم ایران شلیک می کرد .
سید علی حجازی۴۸۰۹۰۲۱۶:۱۲:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۱۶
قطعا آقای روحانی شناختشان از معضلات جامعه بیشتر از من و شماست طلبه ای که اهلی روستا و خاک خورده جنگ و رنج کشیده راه علوم دینی و دانشگاهی است و بی جهت رهبری معظم به ایشان لقب داشتند دادند و الحق ایشان دیشب استادانه سیاست مدارانه با تعقل و تعمق که برگرفته از علم و حلم شان صحبت کردند -- در سختی این سخت که مردان خدا منتظر تکبیر اند بگذارید نفس تازه کنیم سخن از همدلی و رونق امید بگوییم اگر اهل دلیم
ناشناس۴۸۱۱۱۷۱۹:۲۳:۱۷ ۱۳۹۷/۵/۱۶
رنج کشیده علوم دانشگاهی؟! رساله دکتری!
ناشناس۴۸۱۱۳۸۱۹:۵۴:۴۴ ۱۳۹۷/۵/۱۶
بی جهت چیزی را به رهبری منتسب نکنید. رهبری رسماً اعلام کرده اند که همه مطالب خود را علنی بیان می کنند. و سخنان علنی رهبری حاکی از نارضایتی ایشان از عملکرد دولت است.
ناشناس۴۸۱۲۳۸۲۱:۲۲:۲۸ ۱۳۹۷/۵/۱۶
بعید نیست خودت روحانی باشی که اینقدر از خودت تعریف میکنی.
سید علی حجازی۴۸۱۳۳۲۲۲:۲۴:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۱۶
رهبری معظم از ایشان به عنوان دانشمند یاد کردن این کم لقبی نیست و مایه مباهات ما که چنین رئیس جمهوری داریم (لطفا به متن بالا اضافه شود )
علی۴۸۰۹۴۱۱۶:۳۸:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۱۶
روحانی داره علنن به ریش مردم میخنده
ناشناس۴۸۱۱۰۳۱۹:۰۳:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۱۶
فقط روحانی داره می خنده؟
ناشناس۴۸۰۹۵۸۱۶:۵۵:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۱۶
خرم جون تا دیروز که همه اش به به و چهچه بودی چه شد یهو منتقد از کار دراومدی؟
ناشناس۴۸۱۰۰۸۱۷:۳۱:۱۶ ۱۳۹۷/۵/۱۶
آقای روحانی دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را به قول خودتون شما یک جوری صحبت کردی که بنده تصور کردم در کشور دیگه زندگی میکنم... ایران هم همه چیز گل و بلبل هست.... همه چیز آرومه.. ما چقدر خوشبختیم...
ناشناس۴۸۱۱۲۸۱۹:۳۷:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۱۶
آقای روحانی به راحتی گفت که تصمیم قبلی دولت برای دلار 4200 تومنی اشتباه بوده! یک اشتباهی که فساد عظیم و تاراج منابع ملی و ضربه مهم به اقتصاد کشور و آرامش مردم رو داشت به همین سادگی ازش صحبت میشه؟ باید همه افرادی که در چنین تصمیمی دخیل بودن حداقل برکنار بشن و حتی اونهایی که عمدی نداشتن اما به خاطر نداشتن صلاحیت لازم در سمت خودشون چنین ضربه ای زدن باید مجازات بشن.
محمدی۴۸۱۱۵۲۲۰:۰۵:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۱۶
روحانی ثابت کرد چیزی برای گفتن ندارد، برنامه و نسخه ای برای رفع مشکلات موجود ندارد، عزم جدی برای مبارزه با فساد اداری و مالی بدنه دولت ندارد ، چرا باید سه سال دیگر این فرد را تحمل کنیم. ایشان کفایت لازم برای ادامه کار را ندارد‌ باید سریعتر تشریفات عزل ایشان صورت گیرد.
ناشناس۴۸۱۱۶۴۲۰:۲۰:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۱۶
ریاست جمهوری که 8 سال بیشتر نیست نباید هم درد مردم رو داشته باشه باید هم بخنده دیگه نیاز به رای هم نداره
ناشناس۴۸۱۲۹۱۲۱:۵۱:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۱۶
حالا ببینیم اتحادیه اروپا ار امروز 7 اوت تا 4 نوامبر چه گلی به سر ایران می زند؟ معمولا هر سخنرانی که توسط سران سه قوه میشود فردای آنروز گرانی ها در کلیه سطوح عملیاتی می شود
مهرداد۴۸۱۳۸۲۲۳:۰۷:۴۴ ۱۳۹۷/۵/۱۶
فریبکاری در انتخابات اینم از الان

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 4. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 5. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 6. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 7. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 8. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 9. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 10. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 11. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 12. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 13. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 14. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 15. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 16. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 17. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 18. ضیاءالدین دری کارگردان «کیف انگلیسی» درگذشت

 19. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 20. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 21. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 22. فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

 23. برایان هوک، رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا کیست؟

 24. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 25. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 5. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 6. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 7. زندگی مدفون شده + تصاویر

 8. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 9. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 10. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 11. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 12. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 13. دختران‌ ۳۰ ساله‌ای که ۵۰ ساله هستند  

 14. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 15. بیمارستان، کودک بدحال و عوامل اورژانس را راه نداد

 16. آخرین قیمت خودروها در بازار

 17. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 18. وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد

 19. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 20. آلمان در برابر تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا سر تعظیم فرود آورد

 21. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 22. چرا فرانسه یک مقصد محبوب گردشگری است؟

 23. لیر از گور اقتصادی سر بلند کرد

 24. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 25. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 5. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 10. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 15. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 16. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 17. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 18. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 19. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 20. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 21. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 22. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 23. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 24. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 25. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 3. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 4. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 5. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 6. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 7. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 8. پاسخ حداد عادل به رضا پهلوی در برابر تحریک مردم

 9. حاجی بابایی: ۸ وزیر در معرض استیضاح هستند/ ادعاهای ربیعی باید پیگیری شود/رئیس تیم اقتصادی کشور یعنی معاون اول باید جوابگو باشد

 10. فرزندان «باهنر» کجاست هستند و چه شغلی دارند؟

 11. آتش زدن دلار توسط علما و طلاب در مدرسه فیضیه قم!   

 12. چرا فساد در ایران ریشه کن نمی شود؟

 13. کاظم جلالی: تاکنون در مجلس به مصادیق زدوبند و معامله برخورد نکردم

 14. عارف: برای ریشه‌کنی فساد نیازمند عزم ملی هستیم

 15. رحیم پور ازغدی: نمی توان مرگ بر آمریکا گفت و دنبال اقامت فرزندمان در این کشور باشیم

 16. آذری جهرمی: چینی اقتصاد آمریکا ترک برداشته است

 17. نظر کواکبیان درباره طرح سوال از رئیس جمهوری

 18. دفاع روزنامه اصولگرا از «پرویز فتاح»

 19. پشت پرده حزب علی لاریجانی چیست؟

 20. در دولت علیه دولت/ در حیاط پشتی کیست؟

 21. نماینده ایران در آژانس: اروپایی‌های عضو برجام با حداکثر توان مقابل یکجانبه‌گرایی آمریکا بایستند

 22. امیر سیاری: دشمن جرات حمله به کشورمان را ندارد

 23. فروزنده: عده‌ای جاهلانه یا مغرضانه «مذاکره با آمریکا» را مطرح می‌کنند

 24. بالاخره چه کسی هویدا را کشت؟

 25. تشکیل گروه ۱۵ نفره مجلس برای بررسی مسائل اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 7. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 8. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 9. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 10. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 11. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 12. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 13. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 14. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 15. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 16. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 17. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 18. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 19. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 20. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

 21. جای خالی این روزها را با چه کسی پر کنیم؟

 22. پس از ۲۱ سال؛ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

 23. پاکدستان دست بسته!  

 24. پورابراهیمی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تبرئه‌ام کرد/ فعالیت‌های اقتصادی فرزندان ربیعی، پدرشان را به خاک سیاه نشاند

 25. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

آخرین عناوین