آیت الله آملی لاریجانی: دادگاههای ویژه‌ای برای پرونده‌های فساد اقتصادی تشکیل شد / هیچ خط قرمز و تعارفی نداریم/ اعتراض با آشوب تفاوت دارد

گروه سیاسی الف،   3970515165 ۱۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
آیت الله آملی لاریجانی: دادگاههای ویژه‌ای برای پرونده‌های فساد اقتصادی تشکیل شد / هیچ خط قرمز و تعارفی نداریم/ اعتراض با آشوب تفاوت دارد

رئیس قوه قضائیه از صدور کیفرخواست برای برخی از متهمان پرونده‌های اخیر اقتصادی خبر داد.

به گزارش الف به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به توصیه‌های اخیر جمعی از مراجع معظم تقلید، علما، فضلا، ائمه جمعه و دلسوزان انقلاب به دستگاه قضایی برای رسیدگی، قاطع، سریع و شجاعانه به پرونده‌های مربوط به مفاسد اقتصادی، تصریح کرد: همه این توصیه‌ها را از سر دغدغه و دردمندی می‌دانیم؛ گرچه لسان و ادبیات برخی از این توصیه‌ها متفاوت بود و گاه با بی مهری‌هایی همراه شد، اما برای ما آنچه اهمیت دارد، محتوای این توصیه هاست و سخن این بزرگواران خصوصا مراجع و علما را، سخن حق می‌دانیم.

رئیس قوه قضاییه افزود: دستگاه قضایی این توصیه‌ها را ارج می‌نهد و بر این اساس به همه دلسوزان و ملت شریف ایران قاطعانه اطمینان می‌دهم که ضمن استقبال از چنین توصیه هایی، به آن‌ها عمل خواهد شد؛ چنانکه تا کنون نیز به همین منوال بوده و با مفاسد در همه ابعاد آن برخورد قاطع و جدی داشته ایم.

آیت الله آملی لاریجانی این نحوه نگرش امت بیدار، مراجع، علما و دلسوزان انقلاب را ذخیره و پشتوانه‌ای مهم برای دستگاه قضایی توصیف کرد و ادامه داد: چنین دغدغه‌هایی واقعا برای مسئولان رسیدگی کننده به پرونده‌ها دلگرم کننده است و معتقدیم که با این سرمایه بزرگ اجتماعی، ان شاء الله کار عظیم مبارزه با فساد به شکلی بهتر و موثرتر انجام خواهد شد.

برای برخی از پرونده‌های اخیر اقتصادی کیفرخواست صادر شده و رسیدگی‌ها ادامه دارد

رئیس قوه قضاییه در ادامه به ذکر چند نکته درباره مقابله دستگاه قضایی با مفاسد به ویژه در ایام اخیر پرداخت و اظهار داشت: ما از همان روز‌های ابتدایی طرح این مسائل، شعب ویژه ای جلساتی را تشکیل دادیم و شعب ویژه‌ای با بازپرسان ویژه برای این کار تعیین کردیم تا با فراغت کافی به پرونده‌ها رسیدگی کنند. دادستان محترم تهران، معاون اول محترم قوه قضاییه و دادستان محترم کل کشور، هر کدام در ابعاد مختلف اقدام به نظارت جدی و دقیق بر جریان تحقیقات و رسیدگی‌ها کردند که در نتیجه آن، طی دو روز گذشته چند کیفرخواست در این زمینه صادر شد و تحقیقات در سایر پرونده‌ها ادامه دارد.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه قوه قضاییه اقدامات خویش را موکول به بیان دغدغه‌های بزرگان نکرده و با وجود استقبال از این توصیه ها، همواره وظیفه ذاتی خود را در رسیدگی به پرونده‌های مهم و ملی انجام داده است، ادامه داد: معتقدیم در این قبیل پرونده ها، مرتکبان جرایم بیش از هر چیز، به اعتماد عمومی ضربه زده اند و بر همین اساس باید به این جرایم با جدیت و اولویت رسیدگی شود.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با بیان اینکه پرونده‌های قضایی به ویژه پرونده‌های بزرگ مربوط به مفاسد اقتصادی از پیچیدگی‌های فنی و حقوقی خاصی برخوردار است، خاطرنشان کرد: این بسیار ساده انگاری است که بگوییم مشخص است این متهمان مفسد فی الارض هستند و قوه قضاییه باید اعدامشان کند. اگر رسیدگی به جرایم اینقدر ساده بود، دستگاه قضایی این مقدار درگیر پرونده‌ها نمی‌شد. بر این اساس، ضمن تاکید بر سرعت، قاطعیت، شجاعت و بی اعتنایی به خط قرمز‌های توهمی در رسیدگی‌ها که قضات شریف نیز همواره در این راستا گام برداشته اند، توصیه می‌کنیم که ساده انگاری نشود و اتقان در رسیدگی‌ها مدنظر قرار گیرد.

آیت الله آملی لاریجانی تاکید کرد: ما هرگز اجازه نداریم با ساده انگاری، حقوق مردم و حتی حقوق متهمان را گرچه متهم به افساد فی الارض باشد تضییع کنیم. در روند تحقیقات و رسیدگی‌ها باید ادعا‌های دو طرف شنیده شود و اسناد ارائه شده مورد بررسی دقیق قرار گیرد. این کار، ساده نیست. گاه متاسفانه در برخی سخنرانی‌ها به گونه‌ای القا می‌شود که گویی افساد فی الارض یک شخص محرز شده و همه دلایل و شواهد کامل است، اما قوه قضاییه دست روی دست گذاشته و مرتکب را مجازات نمی‌کند!

در رسیدگی‌ها هیچ خط قرمز و تعارفی نداریم

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر سرعت در رسیدگی‌ها در حد میسور، به تماس یکی از علمای بزرگ با ایشان اشاره و اظهار کرد: این عالم بزرگ، خواستار قاطعیت در رسیدگی‌ها بودند و خواستند که ما اقدامات انجام شده را به مردم اعلام کنیم. بنده در همینجا اعلام می‌کنم که دستگاه قضایی از ابتدا با ورود جدی به این موضوع و اختصاص قاضی و شعبه ویژه برای هر یک از موضوعات مربوط به خودرو، موبایل، سکه و ارز، رسیدگی قاطع و قانونی به این پرونده‌ها را در دستور کار قرار داده است، اما نباید با برخی اظهارات، افرادی را که دلسوزانه و به صورت جهادی از ساعات ابتدایی روز تا پاسی از شب در پی کشف حقیقت و رسیدگی دقیق به این قبیل پرونده‌ها هستند، دلسرد کنیم. ما در رسیدگی‌ها هیچ خط قرمز و تعارفی نداریم، اما حقوق مردم و متهمان را هم به هیچ عنوان ضایع نخواهیم کرد. شاهد تلاش قضات متدین و سخت کوش و انقلابی ما همین است که در دو روز اخیر هفت کیفرخواست برای مجرمین آماده ارسال برای دادگاه شده است.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به تاکیدات حضرت امام (قدس الله نفسه الزکیه) و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مبنی بر لزوم حفظ حقوق متهمان، یادآور شد: این تاکیدات کاملا اسلامی، شرعی و قانونی است و باید برای جلوگیری از تضییع حقوق متهمان و مردم، در تعیین مصادیق دقت و توجه زیادی به خرج داد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه «سرعت» در رسیدگی‌ها توصیه‌ای منطقی است، تصریح کرد: اگر متهمی مدعی است مجوزی برای اقدام خود داشته است، موظفیم آن مجوز را به دقت بررسی کنیم. اگر یک معاون مدعی است از مافوق خود برای انجام کاری دستور داشته، باید این موضوع را موشکافانه مورد واکاوی و رسیدگی قرار دهیم. اسنادی که ارائه می‌شوند باید مورد کارشناسی دقیق قرار گیرند. همه این موارد مستلزم صرف یک زمان منطقی است و ضمن پذیرش توصیه آحاد مردم، دلسوزان انقلاب و مراجع معظم با تمام وجود، از همه این بزرگواران می‌خواهیم که اجازه دهند قوه قضاییه کار خود را در فضایی آرام به شکل صحیح و متقن انجام دهد تا حقی از هیچ یک از اطراف پرونده‌ها تضییع نشود.

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه با تاکید بر ضرورت بستن سرچشمه‌های فساد از سوی دستگاه اجرایی، اظهار کرد: بار‌ها این موضوع را بیان کرده ایم که قوه قضاییه باید نقطه آخر برخورد‌ها باشد. دستگاه اجرایی نباید کار را رها کند تا آنجا که ماجرا به دستگاه قضایی کشیده شود. بزرگترین ضایعه در چنین روندی این است که اعتماد عمومی آسیب می‌بیند و سپس رسیدگی به موضوع آغاز می‌شود.

مسئولان اجرایی به محض مشاهده جرم، موظف به اعلام آن به دادستان هستند

رئیس قوه قضاییه با انتقاد از برخی مسئولان اجرایی به دلیل عدم نظارت‌های به موقع خاطرنشان کرد: به عنوان مثال، وزارتخانه‌ای که مسئول ورود کالا به کشور است، نظارت نمی‌کند و بر همین اساس خودرو به صورت قاچاق یا با تخلف در ثبت سفارش و تخصیص ارز، وارد کشور می‌شود. از آن بدتر این است که ادعا می‌کنند از موضوع مطلع بودیم و آن را به حراست مجموعه خود اعلام کرده ایم. نباید فراموش کرد که اگر یک مسئول دولتی با جرمی مواجه شد، موظف است فورا آن را به دادستان اعلام کند. پنهانکاری در این قبیل موارد به هیچ وجه قابل توجیه نیست. میان دستور روشن قضایی با اعلام فلان مامور محترم حراست، تفاوت وجود دارد. وقتی دستگاه قضایی به یک موضوع ورود کند، قضیه زودتر به نتیجه می‌رسد.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: از عجایب است مسئول محترمی که در بعد نظارتی کم کاری داشته حالا شروع کرده به توییت کردن که فلان شخص دستگیر شده است. شما بهتر است وظیفه خود را انجام دهید. قوه قضاییه و نیروی انتظامی نیز به وظایف خود آشنا هستند و کارشان را انجام می‌دهند. گاهی تبلیغاتی بودن توییت ها، کاملا عریان است. بهتر است مسئولان به جای این قبیل اقدامات تبلیغاتی، وظایف نظارتی خود را به موقع انجام دهند تا سرچشمه فساد بسته شود.

رئیس قوه قضاییه گفت: متاسفانه زمانی هم که بازرسان سازمان بازرسی در جایی مستقر می‌شوند، همه ناراحتند در حالیکه اگر سازمان بازرسی روی موضوعات خیمه نزند، تخلفات مسلماً بیش از این‌ها خواهد بود.

آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملیات روانی سنگین دشمن علیه مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی، تصریح کرد: آمریکایی‌ها از سابق مشغول سنگ اندازی بوده اند، اما دشمنی‌های آن‌ها در این روز‌ها بسیار آشکارتر از گذشته شده است. برخی از دولتمردان آمریکا سخن از تغییر نظام جمهوری اسلامی به میان می‌آورند و برخی دیگر می‌گویند منظورشان این نیست. با وجود همه این تناقض گویی ها، آنچه مشخص است این است که همه نیرو‌های خود اعم از ضد انقلاب داخلی و خارجی، کانال‌های ماهواره ای، سایت‌هایی که میلیون‌ها دلار برای فعالیت آن‌ها هزینه کرده اند و منافقین را بسیج کرده و برای ایجاد آشوب در کشور ما همه تلاش خود را به کار گرفته اند.

اعتراض، حق مردم است، اما با آشوب تفاوت دارد

رئیس قوه قضاییه با اشاره به فراخوان‌های دشمنان برای ایجاد آشوب در کشور گفت: خوشبختانه چندان هم به آن‌ها اعتنا نمی‌شود و با صرف این همه هزینه و تبلیغات، گاه ۵۰ نفر را هم نمی‌توانند در یک جا جمع کنند. در دی ماه بر اثر پاره‌ای اشتباهات، جریاناتی رخ داد که دشمن را امیدوار کرد منتها ملت بیدار و بصیر کشورمان، فورا با روشن ساختن مرز بین اعتراض و آشوب، توطئه دشمن را خنثی کردند. در این راستا، مسئولان نیز موظفند حرف حق مردم را بشنوند و اعتراض را حق مردم بدانند.

آیت الله آملی لاریجانی، اعتراض را متفاوت از حمله به پلیس، به آتش کشیدن خودروی نیروی انتظامی و تخریب اموال دانست و خاطرنشان کرد: اعتراض، حق مردم است، اما مردم هم راضی نیستند که اعتراض و حرف حقشان آغشته به آشوب شود. بازاری و کارگر، حق دارند اعتراض کنند، اما هرگز نمی‌خواهند اعتراضشان لابلای اغتشاش و آشوب، گم شود. کارگر و کاسب اهل آشوب نیستند. مردم با وجود اینکه برخی اعتراضات را دارند، اما امنیت برایشان از هر چیزی مهم‌تر است و بر همین مبنا خواستار برخورد با آشوبگران هستند. قوه قضاییه و نیروی انتظامی نیز با اقتدار و قاطعیت در مقابل آشوبگری می‌ایستند و اجازه نمی‌دهند که خواسته‌های بر حق مردم، از مسیر صحیح خود منحرف شود.

رئیس قوه قضاییه از تلاش‌های ماموران نیروی انتظامی در برخورد با آشوبگران قدردانی کرد و گفت: وقتی در بازرسی‌ها از مخفیگاه‌های آشوبگران اسلحه‌های خودکاری نظیر کلاشینکف کشف می‌شود، یعنی تلاش‌هایی برای به آشوب کشیدن اعتراضات در جریان است و غربی‌ها با سخافت هر چه تمام‌تر از چنین اقداماتی حمایت می‌کنند. ضمن مقابله با آشوب ها، از همه مسئولان می‌خواهیم که به خواسته‌های مردم توجه کنند و در جهت رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم عزیز گام بردارند.

سیاه نمایی و پمپاژ یاس، زمینه سازی برای اقدامات دشمن در کشور است

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه دشمن با تمام توان خود برای ناراضی سازی و ایجاد آشوب در ایران به میدان آمده است، به اقدامات برخی عناصر داخلی که زمینه ساز فعالیت‌های دشمن می‌شوند اشاره کرد و افزود: یکی از بزرگترین زمینه ها، پمپاژ یاس، ایجاد ناامیدی و سیاه نمایی است که متاسفانه برخی در داخل، خواسته یا ناخواسته مشغول این زمینه سازی هستند. هر کس از دیگری سبقت می‌گیرد که بگوید فساد کل کشور را گرفته است. یکی می‌گوید فساد سیستماتیک در کشور وجود دارد و دیگری مدعی است فساد، همه جایی شده و قوه قضاییه هم اراده‌ای برای برخورد ندارد، چون خودش هم درگیر فساد است. واقعا این همه سخن خلاف واقع بر چه اساسی بیان می‌شود؟

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه هیچکس منکر وجود فساد نیست، اما دستگاه¬های نظارتی در تلاش برای مقابله با آن هستند، اظهار کرد: در دستگاه اجرایی، قوه قضاییه و مجلس، هزاران نیروی متدین، دلسوز، تلاشگر و پاکدست مشغول خدمت رسانی هستند. چگونه می‌توان همه این افراد را متهم به فساد کرد؟ اینکه برخی افراد، قضات شریف را متهم به حرام خواری می‌کنند، در نظر ندارند که با این سخن، حق هزاران قاضی شریف را تضییع می‌کنند و با این کار، آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه تعداد مدیران و کارکنان خدوم، دلسوز و متدین در کشور بسیار زیاد است و این افراد مایه امیدواری هستند، اظهار کرد: هیچکس منکر وقوع برخی سوء تدبیر‌ها و اشتباهات نیست، اما به مردم اطمینان می‌دهیم که قوای مختلف کشور در تلاش برای رفع مشکلات هستند. جلسات اخیر اقتصادی سران قوا به دستور مقام معظم رهبری به صورت مستمر در حال برگزاری است و تصمیمات عاجلی برای رفع مشکلات اتخاذ می‌شود. هرگز از برخی اشتباهات دفاع نمی‌کنیم، اما به شدت با سیاه نمایی و ایجاد ناامیدی در جامعه، مخالفیم.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه هیچکس نباید فضا را برای میدانداری دشمن آماده کند، تصریح کرد: امروز هیچ راهی جز اتحاد، انسجام، همدلی، همفکری، تلاش، بصیرت و خودباوری برای عبور از مشکلات نداریم. همه باید دست به دست هم دهیم و با شناسایی خط دوست از دشمن، کمک کنیم که مشکلات را به یاری یکدیگر پشت سر بگذاریم. چند نفر در دولت، مجلس، قوه قضاییه و سایر دستگاه‌ها به تنهایی نمی‌توانند مشکلات را رفع کنند بلکه این امر نیازمند یک عزم و تلاش ملی است.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه مردم ایران در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب، مراحلی بسیار سخت‌تر از امروز را با سربلندی گذرانده اند، یادآور شد: مطمئنیم که به فضل الهی، عنایات خاصه اهل بیت (ع) و بصیرت مردم که همواره از مسئولان جلوتر بوده اند، مشکلات برطرف خواهد شد و دشمن با ناکامی متوجه می‌شود نباید به گونه‌ای رفتار کند که سیلی محکمتری نسبت به گذشته از مردم ایران بخورد.

عناوین مرتبط

۱۹ آبان ۱۳۹۷مقصران وضع کنونی اقتصاد کشور را مجازات کنید
۱۳ آبان ۱۳۹۷آملی لاریجانی: خواب آمریکا برای ندیدن ۴۰ سالگی انقلاب تعبیر نخواهد شد
۱۸ مهر ۱۳۹۷پاسخ رئیس قوه قضائیه به اظهارات اخیر برخی از بزرگان حوزه/ از انتقاد‌های دلسوزانه استقبال می‌کنیم
۲ مهر ۱۳۹۷آملی لاریجانی: امنیت مردم قابل تسامح نیست و مجازات سنگینی در انتظار تروریستهاست /نیروهای امنیتی به هیچ وجه نباید غفلتی داشته باشند
۱۹ شهریور ۱۳۹۷رئیس قوه قضاییه: دادستانی در مورد خبرسازی‌ها درباره زوار امام رضا(ع) اعلام جرم کند/ برخی تصور می‌کردند اگر بست بنشینند، قوه قضاییه عقب نشینی می‌کند
۱۲ شهریور ۱۳۹۷آملی لاریجانی: صرف برخورد قضایی مشکلات اقتصادی حل نمی شود/ برخی با انتقاد در پی ساختن عمارت سلطانی هستند
۷ تیر ۱۳۹۷رئیس قوه قضاییه: تلاش می‌کنیم با اطلاع رسانی هنرمندانه اعتماد مردم به دستگاه قضایی افزایش یابد
۲ تیر ۱۳۹۷آملی لاریجانی:دولت ۳۰ هزار میلیارد تومان به مالباختگان موسسات مالی داد/دستگاه‌ها کار خودشان را انجام نمی‌دهند و از دستگاه قضایی انتظار دارند/شگرد یکی از موسسات و انتقال پول به پاکستان
۲ تیر ۱۳۹۷گفتگوی تلویزیونی رئیس قوه قضائیه آغاز شد
۲ تیر ۱۳۹۷سوالات و اسامی مجریان گفت‌وگوی تلویزیونی امشب رئیس قوه قضاییه
۲۱ خرداد ۱۳۹۷آملی لاریجانی: سخنان رهبر انقلاب درباره برجام خط سیر جمهوری اسلامی را مشخص کرد/ ترامپ فرعون جدید است
۱۶ خرداد ۱۳۹۷رئیس قوه قضاییه : سکوت کشورهای مدعی دفاع از حقوق بشر در جنایات رژیم اشغالگر قدس آنها را رسوا خواهد کرد

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۷۹۴۲۱۱۹:۳۹:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
هرموقع دلار 3500 شد و سکه 1/400 ؛ مبارزه با فساد رو جدی میگیریم
ناشناس۴۷۹۶۸۰۲۳:۰۰:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۱۵
دوست من قیمت واقعی دلار زیر 1500 تومان است. نه بیشتر و اگر بالاتر است دارند تفاوتش استفاده شخصی میکنند.
ناشناس۴۷۹۴۳۲۱۹:۵۳:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
وقتی قیمت ها به صورت بی رویه و با قیمت علنی روی اجناس ثبت شده یعنی رسیدگی نمی کند ایا اب معدنی با دلار خریداری میشه ؟ چرا برخی اجازه دارند اب رایگان را در بطری کنند و گران هم بفروشند ؟
ناشناس۴۷۹۵۸۶۲۱:۴۹:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مواد اولیه ظزف پلاستیکی اب معدنی از خارج میاد همچنین دستگاه تولید بطری اب معدنی خارجی
ناشناس۴۷۹۴۳۹۱۹:۵۹:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۱۵
سیف رو بی زحمت ممنوع الخروجش کنید ... کار از محکم کاری عیب نمی کنه !
ناشناس۴۷۹۵۰۱۲۰:۴۲:۲۸ ۱۳۹۷/۵/۱۵
زدی به خال . مردم نگرانند سیف نیز به خاوری دوم بدل شود .
ناشناس۴۷۹۵۰۷۲۰:۴۶:۳۰ ۱۳۹۷/۵/۱۵
تنها ممنوع الخروجی کافی نیست .
ناشناس۴۷۹۵۰۴۲۰:۴۴:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۱۵
جناب لاریجانی از شما در سمت رئیس قوه قضائیه توقع داریم علاوه بر ممنوع الخروجی سیف، تمهیداتی در نظر بگیرید که ایشان مبادا مانند خاوری شود زیرا این باعث سر افکندگی کشور خواهد شد .
املی۴۷۹۶۳۰۲۲:۳۳:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
حضرت ابت الله بدون تعارف باید عرض کنم یکی ازعواملی که اینقدر درکشور ازصغیر تا کبیر ازرییس تا مرئوس به اختلاس وغارت بیت المال روی اوردند ووقتی وارد کنندگان غیرقانونی وقاچاق چیان عرصه را برای ملت تنگ کرده اند مقصر شما وقضات دستگاهتان هست اینقدر تعلل کرده اید اینقدر مماشات کرده اید اینقدر با حروف الفبا بازی کردید تا هرکسی درهر پست ومقامی هست به چپاول بیا المال روی بیاورند ا
ناشناس۴۸۰۰۰۱۰۸:۳۹:۲۲ ۱۳۹۷/۵/۱۶
جناب قاضی القضات حکومت اسلامی، ملت هم همین انتظار را دارند، بدون هیچ ملاحضه ای فقط رعایت و اجرا نصح صریح قانون برای همه ملت
ناشناس۴۸۰۰۱۹۰۸:۵۷:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۱۶
خروجیش؟؟
نمکی۴۸۰۰۳۳۰۹:۰۵:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۱۶
ما عادت کردیم تا عمل نبینیم اعتماد نکنیم ..
ناشناس۴۸۰۰۶۸۰۹:۱۷:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۱۶
مردم که همواره از مسئولان جلوتر بوده اند،

پربحث‌های اخیر

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 3. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 4. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 5. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 6. مظلومی که داستان ندارد

 7. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 8. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 9. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 10. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 11. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 12. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 13. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 14. ترکان: در شرایط اقتصادی امروز، گروه‌های فقیر بیشتر شده‌اند

 15. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 16. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 17. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 18. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 19. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 20. ۶ هزار خودروی خارجی در گمرکات خاک می‌خورد/ بلاتکلیفی ۲۲.۸ میلیون یورو ارز دولتی + سند

 21. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 22. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 23. خداوند از علما، عهد و پیمان گرفته که در برابر شکم‌بارگی ستم‌گران و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند  

 24. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

 25. دلار ۴۲۰۰ تومانی و کی بود کی بود من نبودم!  

پربحث‌های دیروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 3. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 4. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 5. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 6. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 7. مظلومی که داستان ندارد

 8. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 9. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 10. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 11. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 12. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 13. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 14. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 15. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 16. ترکان: در شرایط اقتصادی امروز، گروه‌های فقیر بیشتر شده‌اند

 17. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 18. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 19. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 20. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 21. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 22. ۶ هزار خودروی خارجی در گمرکات خاک می‌خورد/ بلاتکلیفی ۲۲.۸ میلیون یورو ارز دولتی + سند

 23. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 24. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 25. خداوند از علما، عهد و پیمان گرفته که در برابر شکم‌بارگی ستم‌گران و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند  

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 10. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 11. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 12. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 13. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 14. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 15. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 16. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 17. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 18. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 19. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 20. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 21. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 22. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 23. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 24. درخواست بی‌شرمانه پسر ۹ ساله از یک زن

 25. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 2. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 3. مظلومی که داستان ندارد

 4. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 5. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 6. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 7. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 8. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 9. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 10. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 11. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 12. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 13. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 14. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 15. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

 16. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 17. واعظی در واکنش به مصاحبه حجاریان: با اصلاح‌طلبان تندرو روابط خوبی نداریم/ با هیچ گروهی ائتلاف نکردیم

 18. کدخدایی: شورای نگهبان نمی‌تواند از ایرادات CFT چشم پوشی کند

 19. واکنش مهاجرانی به سخنان امروز رضا پهلوی!  

 20. کاظم جلالی: خبری از اجرای SPV نیست

 21. «دولت» خبر انتصاب داماد روحانی در وزارت صمت را تایید کرد

 22. غیبت ۱۴ عضو مجمع تشخیص در جلسه امروز + اسامی

 23. ظریف: موشک‌های ما دفاعی و برای بازدارندگی است/ موشک‌های ما قابل مذاکره نیستند

 24. شکاف «اصلاحات بر حاکمیت» با «اصلاحات در حاکمیت»

 25. محسن رضایی: در بررسی CFT مجمع تشخیص مصلحت از منافع ملی نخواهد گذشت/ واکنش به شایعات مربوط به هاشمی شاهرودی

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 2. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 3. مظلومی که داستان ندارد

 4. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 5. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 6. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 7. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 8. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 9. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 10. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 11. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 12. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 13. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 14. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 15. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

 16. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 17. واعظی در واکنش به مصاحبه حجاریان: با اصلاح‌طلبان تندرو روابط خوبی نداریم/ با هیچ گروهی ائتلاف نکردیم

 18. کدخدایی: شورای نگهبان نمی‌تواند از ایرادات CFT چشم پوشی کند

 19. واکنش مهاجرانی به سخنان امروز رضا پهلوی!  

 20. کاظم جلالی: خبری از اجرای SPV نیست

 21. «دولت» خبر انتصاب داماد روحانی در وزارت صمت را تایید کرد

 22. انصاری: حتماً ضعف‌هایی دولت‌ وجود دارد/ نگه ‌داشتن نرخ ارز و ترامپ باعث مشکلات ارزی شد

 23. غیبت ۱۴ عضو مجمع تشخیص در جلسه امروز + اسامی

 24. ظریف: موشک‌های ما دفاعی و برای بازدارندگی است/ موشک‌های ما قابل مذاکره نیستند

 25. شکاف «اصلاحات بر حاکمیت» با «اصلاحات در حاکمیت»

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 5. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 6. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 7. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 8. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 9. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 10. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 11. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 12. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 13. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 14. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 15. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 16. حجاریان؛ از پراگماتیسم تا اپورتونیسم

 17. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 18. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 19. مظلومی که داستان ندارد

 20. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 21. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 22. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 23. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 24. ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیم

 25. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

آخرین عناوین