مگنت-ستاره یک مربع

آیت الله آملی لاریجانی: دادگاههای ویژه‌ای برای پرونده‌های فساد اقتصادی تشکیل شد / هیچ خط قرمز و تعارفی نداریم/ اعتراض با آشوب تفاوت دارد

گروه سیاسی الف،   3970515165 ۱۳ نظر، ۱۱ در صف انتشار و ۲۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
آیت الله آملی لاریجانی: دادگاههای ویژه‌ای برای پرونده‌های فساد اقتصادی تشکیل شد / هیچ خط قرمز و تعارفی نداریم/ اعتراض با آشوب تفاوت دارد

رئیس قوه قضائیه از صدور کیفرخواست برای برخی از متهمان پرونده‌های اخیر اقتصادی خبر داد.

به گزارش الف به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به توصیه‌های اخیر جمعی از مراجع معظم تقلید، علما، فضلا، ائمه جمعه و دلسوزان انقلاب به دستگاه قضایی برای رسیدگی، قاطع، سریع و شجاعانه به پرونده‌های مربوط به مفاسد اقتصادی، تصریح کرد: همه این توصیه‌ها را از سر دغدغه و دردمندی می‌دانیم؛ گرچه لسان و ادبیات برخی از این توصیه‌ها متفاوت بود و گاه با بی مهری‌هایی همراه شد، اما برای ما آنچه اهمیت دارد، محتوای این توصیه هاست و سخن این بزرگواران خصوصا مراجع و علما را، سخن حق می‌دانیم.

رئیس قوه قضاییه افزود: دستگاه قضایی این توصیه‌ها را ارج می‌نهد و بر این اساس به همه دلسوزان و ملت شریف ایران قاطعانه اطمینان می‌دهم که ضمن استقبال از چنین توصیه هایی، به آن‌ها عمل خواهد شد؛ چنانکه تا کنون نیز به همین منوال بوده و با مفاسد در همه ابعاد آن برخورد قاطع و جدی داشته ایم.

آیت الله آملی لاریجانی این نحوه نگرش امت بیدار، مراجع، علما و دلسوزان انقلاب را ذخیره و پشتوانه‌ای مهم برای دستگاه قضایی توصیف کرد و ادامه داد: چنین دغدغه‌هایی واقعا برای مسئولان رسیدگی کننده به پرونده‌ها دلگرم کننده است و معتقدیم که با این سرمایه بزرگ اجتماعی، ان شاء الله کار عظیم مبارزه با فساد به شکلی بهتر و موثرتر انجام خواهد شد.

برای برخی از پرونده‌های اخیر اقتصادی کیفرخواست صادر شده و رسیدگی‌ها ادامه دارد

رئیس قوه قضاییه در ادامه به ذکر چند نکته درباره مقابله دستگاه قضایی با مفاسد به ویژه در ایام اخیر پرداخت و اظهار داشت: ما از همان روز‌های ابتدایی طرح این مسائل، شعب ویژه ای جلساتی را تشکیل دادیم و شعب ویژه‌ای با بازپرسان ویژه برای این کار تعیین کردیم تا با فراغت کافی به پرونده‌ها رسیدگی کنند. دادستان محترم تهران، معاون اول محترم قوه قضاییه و دادستان محترم کل کشور، هر کدام در ابعاد مختلف اقدام به نظارت جدی و دقیق بر جریان تحقیقات و رسیدگی‌ها کردند که در نتیجه آن، طی دو روز گذشته چند کیفرخواست در این زمینه صادر شد و تحقیقات در سایر پرونده‌ها ادامه دارد.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه قوه قضاییه اقدامات خویش را موکول به بیان دغدغه‌های بزرگان نکرده و با وجود استقبال از این توصیه ها، همواره وظیفه ذاتی خود را در رسیدگی به پرونده‌های مهم و ملی انجام داده است، ادامه داد: معتقدیم در این قبیل پرونده ها، مرتکبان جرایم بیش از هر چیز، به اعتماد عمومی ضربه زده اند و بر همین اساس باید به این جرایم با جدیت و اولویت رسیدگی شود.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با بیان اینکه پرونده‌های قضایی به ویژه پرونده‌های بزرگ مربوط به مفاسد اقتصادی از پیچیدگی‌های فنی و حقوقی خاصی برخوردار است، خاطرنشان کرد: این بسیار ساده انگاری است که بگوییم مشخص است این متهمان مفسد فی الارض هستند و قوه قضاییه باید اعدامشان کند. اگر رسیدگی به جرایم اینقدر ساده بود، دستگاه قضایی این مقدار درگیر پرونده‌ها نمی‌شد. بر این اساس، ضمن تاکید بر سرعت، قاطعیت، شجاعت و بی اعتنایی به خط قرمز‌های توهمی در رسیدگی‌ها که قضات شریف نیز همواره در این راستا گام برداشته اند، توصیه می‌کنیم که ساده انگاری نشود و اتقان در رسیدگی‌ها مدنظر قرار گیرد.

آیت الله آملی لاریجانی تاکید کرد: ما هرگز اجازه نداریم با ساده انگاری، حقوق مردم و حتی حقوق متهمان را گرچه متهم به افساد فی الارض باشد تضییع کنیم. در روند تحقیقات و رسیدگی‌ها باید ادعا‌های دو طرف شنیده شود و اسناد ارائه شده مورد بررسی دقیق قرار گیرد. این کار، ساده نیست. گاه متاسفانه در برخی سخنرانی‌ها به گونه‌ای القا می‌شود که گویی افساد فی الارض یک شخص محرز شده و همه دلایل و شواهد کامل است، اما قوه قضاییه دست روی دست گذاشته و مرتکب را مجازات نمی‌کند!

در رسیدگی‌ها هیچ خط قرمز و تعارفی نداریم

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر سرعت در رسیدگی‌ها در حد میسور، به تماس یکی از علمای بزرگ با ایشان اشاره و اظهار کرد: این عالم بزرگ، خواستار قاطعیت در رسیدگی‌ها بودند و خواستند که ما اقدامات انجام شده را به مردم اعلام کنیم. بنده در همینجا اعلام می‌کنم که دستگاه قضایی از ابتدا با ورود جدی به این موضوع و اختصاص قاضی و شعبه ویژه برای هر یک از موضوعات مربوط به خودرو، موبایل، سکه و ارز، رسیدگی قاطع و قانونی به این پرونده‌ها را در دستور کار قرار داده است، اما نباید با برخی اظهارات، افرادی را که دلسوزانه و به صورت جهادی از ساعات ابتدایی روز تا پاسی از شب در پی کشف حقیقت و رسیدگی دقیق به این قبیل پرونده‌ها هستند، دلسرد کنیم. ما در رسیدگی‌ها هیچ خط قرمز و تعارفی نداریم، اما حقوق مردم و متهمان را هم به هیچ عنوان ضایع نخواهیم کرد. شاهد تلاش قضات متدین و سخت کوش و انقلابی ما همین است که در دو روز اخیر هفت کیفرخواست برای مجرمین آماده ارسال برای دادگاه شده است.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به تاکیدات حضرت امام (قدس الله نفسه الزکیه) و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مبنی بر لزوم حفظ حقوق متهمان، یادآور شد: این تاکیدات کاملا اسلامی، شرعی و قانونی است و باید برای جلوگیری از تضییع حقوق متهمان و مردم، در تعیین مصادیق دقت و توجه زیادی به خرج داد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه «سرعت» در رسیدگی‌ها توصیه‌ای منطقی است، تصریح کرد: اگر متهمی مدعی است مجوزی برای اقدام خود داشته است، موظفیم آن مجوز را به دقت بررسی کنیم. اگر یک معاون مدعی است از مافوق خود برای انجام کاری دستور داشته، باید این موضوع را موشکافانه مورد واکاوی و رسیدگی قرار دهیم. اسنادی که ارائه می‌شوند باید مورد کارشناسی دقیق قرار گیرند. همه این موارد مستلزم صرف یک زمان منطقی است و ضمن پذیرش توصیه آحاد مردم، دلسوزان انقلاب و مراجع معظم با تمام وجود، از همه این بزرگواران می‌خواهیم که اجازه دهند قوه قضاییه کار خود را در فضایی آرام به شکل صحیح و متقن انجام دهد تا حقی از هیچ یک از اطراف پرونده‌ها تضییع نشود.

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه با تاکید بر ضرورت بستن سرچشمه‌های فساد از سوی دستگاه اجرایی، اظهار کرد: بار‌ها این موضوع را بیان کرده ایم که قوه قضاییه باید نقطه آخر برخورد‌ها باشد. دستگاه اجرایی نباید کار را رها کند تا آنجا که ماجرا به دستگاه قضایی کشیده شود. بزرگترین ضایعه در چنین روندی این است که اعتماد عمومی آسیب می‌بیند و سپس رسیدگی به موضوع آغاز می‌شود.

مسئولان اجرایی به محض مشاهده جرم، موظف به اعلام آن به دادستان هستند

رئیس قوه قضاییه با انتقاد از برخی مسئولان اجرایی به دلیل عدم نظارت‌های به موقع خاطرنشان کرد: به عنوان مثال، وزارتخانه‌ای که مسئول ورود کالا به کشور است، نظارت نمی‌کند و بر همین اساس خودرو به صورت قاچاق یا با تخلف در ثبت سفارش و تخصیص ارز، وارد کشور می‌شود. از آن بدتر این است که ادعا می‌کنند از موضوع مطلع بودیم و آن را به حراست مجموعه خود اعلام کرده ایم. نباید فراموش کرد که اگر یک مسئول دولتی با جرمی مواجه شد، موظف است فورا آن را به دادستان اعلام کند. پنهانکاری در این قبیل موارد به هیچ وجه قابل توجیه نیست. میان دستور روشن قضایی با اعلام فلان مامور محترم حراست، تفاوت وجود دارد. وقتی دستگاه قضایی به یک موضوع ورود کند، قضیه زودتر به نتیجه می‌رسد.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: از عجایب است مسئول محترمی که در بعد نظارتی کم کاری داشته حالا شروع کرده به توییت کردن که فلان شخص دستگیر شده است. شما بهتر است وظیفه خود را انجام دهید. قوه قضاییه و نیروی انتظامی نیز به وظایف خود آشنا هستند و کارشان را انجام می‌دهند. گاهی تبلیغاتی بودن توییت ها، کاملا عریان است. بهتر است مسئولان به جای این قبیل اقدامات تبلیغاتی، وظایف نظارتی خود را به موقع انجام دهند تا سرچشمه فساد بسته شود.

رئیس قوه قضاییه گفت: متاسفانه زمانی هم که بازرسان سازمان بازرسی در جایی مستقر می‌شوند، همه ناراحتند در حالیکه اگر سازمان بازرسی روی موضوعات خیمه نزند، تخلفات مسلماً بیش از این‌ها خواهد بود.

آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملیات روانی سنگین دشمن علیه مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی، تصریح کرد: آمریکایی‌ها از سابق مشغول سنگ اندازی بوده اند، اما دشمنی‌های آن‌ها در این روز‌ها بسیار آشکارتر از گذشته شده است. برخی از دولتمردان آمریکا سخن از تغییر نظام جمهوری اسلامی به میان می‌آورند و برخی دیگر می‌گویند منظورشان این نیست. با وجود همه این تناقض گویی ها، آنچه مشخص است این است که همه نیرو‌های خود اعم از ضد انقلاب داخلی و خارجی، کانال‌های ماهواره ای، سایت‌هایی که میلیون‌ها دلار برای فعالیت آن‌ها هزینه کرده اند و منافقین را بسیج کرده و برای ایجاد آشوب در کشور ما همه تلاش خود را به کار گرفته اند.

اعتراض، حق مردم است، اما با آشوب تفاوت دارد

رئیس قوه قضاییه با اشاره به فراخوان‌های دشمنان برای ایجاد آشوب در کشور گفت: خوشبختانه چندان هم به آن‌ها اعتنا نمی‌شود و با صرف این همه هزینه و تبلیغات، گاه ۵۰ نفر را هم نمی‌توانند در یک جا جمع کنند. در دی ماه بر اثر پاره‌ای اشتباهات، جریاناتی رخ داد که دشمن را امیدوار کرد منتها ملت بیدار و بصیر کشورمان، فورا با روشن ساختن مرز بین اعتراض و آشوب، توطئه دشمن را خنثی کردند. در این راستا، مسئولان نیز موظفند حرف حق مردم را بشنوند و اعتراض را حق مردم بدانند.

آیت الله آملی لاریجانی، اعتراض را متفاوت از حمله به پلیس، به آتش کشیدن خودروی نیروی انتظامی و تخریب اموال دانست و خاطرنشان کرد: اعتراض، حق مردم است، اما مردم هم راضی نیستند که اعتراض و حرف حقشان آغشته به آشوب شود. بازاری و کارگر، حق دارند اعتراض کنند، اما هرگز نمی‌خواهند اعتراضشان لابلای اغتشاش و آشوب، گم شود. کارگر و کاسب اهل آشوب نیستند. مردم با وجود اینکه برخی اعتراضات را دارند، اما امنیت برایشان از هر چیزی مهم‌تر است و بر همین مبنا خواستار برخورد با آشوبگران هستند. قوه قضاییه و نیروی انتظامی نیز با اقتدار و قاطعیت در مقابل آشوبگری می‌ایستند و اجازه نمی‌دهند که خواسته‌های بر حق مردم، از مسیر صحیح خود منحرف شود.

رئیس قوه قضاییه از تلاش‌های ماموران نیروی انتظامی در برخورد با آشوبگران قدردانی کرد و گفت: وقتی در بازرسی‌ها از مخفیگاه‌های آشوبگران اسلحه‌های خودکاری نظیر کلاشینکف کشف می‌شود، یعنی تلاش‌هایی برای به آشوب کشیدن اعتراضات در جریان است و غربی‌ها با سخافت هر چه تمام‌تر از چنین اقداماتی حمایت می‌کنند. ضمن مقابله با آشوب ها، از همه مسئولان می‌خواهیم که به خواسته‌های مردم توجه کنند و در جهت رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم عزیز گام بردارند.

سیاه نمایی و پمپاژ یاس، زمینه سازی برای اقدامات دشمن در کشور است

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه دشمن با تمام توان خود برای ناراضی سازی و ایجاد آشوب در ایران به میدان آمده است، به اقدامات برخی عناصر داخلی که زمینه ساز فعالیت‌های دشمن می‌شوند اشاره کرد و افزود: یکی از بزرگترین زمینه ها، پمپاژ یاس، ایجاد ناامیدی و سیاه نمایی است که متاسفانه برخی در داخل، خواسته یا ناخواسته مشغول این زمینه سازی هستند. هر کس از دیگری سبقت می‌گیرد که بگوید فساد کل کشور را گرفته است. یکی می‌گوید فساد سیستماتیک در کشور وجود دارد و دیگری مدعی است فساد، همه جایی شده و قوه قضاییه هم اراده‌ای برای برخورد ندارد، چون خودش هم درگیر فساد است. واقعا این همه سخن خلاف واقع بر چه اساسی بیان می‌شود؟

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه هیچکس منکر وجود فساد نیست، اما دستگاه¬های نظارتی در تلاش برای مقابله با آن هستند، اظهار کرد: در دستگاه اجرایی، قوه قضاییه و مجلس، هزاران نیروی متدین، دلسوز، تلاشگر و پاکدست مشغول خدمت رسانی هستند. چگونه می‌توان همه این افراد را متهم به فساد کرد؟ اینکه برخی افراد، قضات شریف را متهم به حرام خواری می‌کنند، در نظر ندارند که با این سخن، حق هزاران قاضی شریف را تضییع می‌کنند و با این کار، آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه تعداد مدیران و کارکنان خدوم، دلسوز و متدین در کشور بسیار زیاد است و این افراد مایه امیدواری هستند، اظهار کرد: هیچکس منکر وقوع برخی سوء تدبیر‌ها و اشتباهات نیست، اما به مردم اطمینان می‌دهیم که قوای مختلف کشور در تلاش برای رفع مشکلات هستند. جلسات اخیر اقتصادی سران قوا به دستور مقام معظم رهبری به صورت مستمر در حال برگزاری است و تصمیمات عاجلی برای رفع مشکلات اتخاذ می‌شود. هرگز از برخی اشتباهات دفاع نمی‌کنیم، اما به شدت با سیاه نمایی و ایجاد ناامیدی در جامعه، مخالفیم.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه هیچکس نباید فضا را برای میدانداری دشمن آماده کند، تصریح کرد: امروز هیچ راهی جز اتحاد، انسجام، همدلی، همفکری، تلاش، بصیرت و خودباوری برای عبور از مشکلات نداریم. همه باید دست به دست هم دهیم و با شناسایی خط دوست از دشمن، کمک کنیم که مشکلات را به یاری یکدیگر پشت سر بگذاریم. چند نفر در دولت، مجلس، قوه قضاییه و سایر دستگاه‌ها به تنهایی نمی‌توانند مشکلات را رفع کنند بلکه این امر نیازمند یک عزم و تلاش ملی است.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه مردم ایران در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب، مراحلی بسیار سخت‌تر از امروز را با سربلندی گذرانده اند، یادآور شد: مطمئنیم که به فضل الهی، عنایات خاصه اهل بیت (ع) و بصیرت مردم که همواره از مسئولان جلوتر بوده اند، مشکلات برطرف خواهد شد و دشمن با ناکامی متوجه می‌شود نباید به گونه‌ای رفتار کند که سیلی محکمتری نسبت به گذشته از مردم ایران بخورد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۷ تیر ۱۳۹۷رئیس قوه قضاییه: تلاش می‌کنیم با اطلاع رسانی هنرمندانه اعتماد مردم به دستگاه قضایی افزایش یابد
۲ تیر ۱۳۹۷آملی لاریجانی:دولت ۳۰ هزار میلیارد تومان به مالباختگان موسسات مالی داد/دستگاه‌ها کار خودشان را انجام نمی‌دهند و از دستگاه قضایی انتظار دارند/شگرد یکی از موسسات و انتقال پول به پاکستان
۲ تیر ۱۳۹۷گفتگوی تلویزیونی رئیس قوه قضائیه آغاز شد
۲ تیر ۱۳۹۷سوالات و اسامی مجریان گفت‌وگوی تلویزیونی امشب رئیس قوه قضاییه
۲۱ خرداد ۱۳۹۷آملی لاریجانی: سخنان رهبر انقلاب درباره برجام خط سیر جمهوری اسلامی را مشخص کرد/ ترامپ فرعون جدید است
۱۶ خرداد ۱۳۹۷رئیس قوه قضاییه : سکوت کشورهای مدعی دفاع از حقوق بشر در جنایات رژیم اشغالگر قدس آنها را رسوا خواهد کرد
۷ خرداد ۱۳۹۷جریانی درصدد تحریف راه امام است/ افرادی از نسل گاوچران‌ها به ملت ایران توهین می‌کنند
۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ آیت الله آملی لاریجانی: انتشار موضوع عفو رهبری و رئیس قوه قضائیه در خصوص سارق مسلح کذب محض است
۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۷آیت الله آملی لاریجانی: قاچاق کالا وضعیت اقتصادی را به هم ریخته است
۳ اردی‌بهشت ۱۳۹۷نامه خانه سینما به رییس قوه قضائیه درباره جعفر پناهی
۳ اردی‌بهشت ۱۳۹۷رئیس قوه قضاییه: سپاه از ناملایمات نرنجد/ گردنکشی مقابل پلیس قابل قبول نیست/ اگر مامور پلیس تخلف کرد رسیدگی شود/ انتقاد از حجم نقدینگی ۱۵۰۰ هزار میلیاردی
۲۷ فروردین ۱۳۹۷آملی لاریجانی: با تدبیر دولت تلاطم‌های موجود در بازار ارز تا حدی حل شده/ قوه قضاییه از هر اقدامی در جهت صیانت از ارزش پول ملی حمایت می کند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۷۹۴۲۱۱۹:۳۹:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
هرموقع دلار 3500 شد و سکه 1/400 ؛ مبارزه با فساد رو جدی میگیریم
ناشناس۴۷۹۶۸۰۲۳:۰۰:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۱۵
دوست من قیمت واقعی دلار زیر 1500 تومان است. نه بیشتر و اگر بالاتر است دارند تفاوتش استفاده شخصی میکنند.
ناشناس۴۷۹۴۳۲۱۹:۵۳:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
وقتی قیمت ها به صورت بی رویه و با قیمت علنی روی اجناس ثبت شده یعنی رسیدگی نمی کند ایا اب معدنی با دلار خریداری میشه ؟ چرا برخی اجازه دارند اب رایگان را در بطری کنند و گران هم بفروشند ؟
ناشناس۴۷۹۵۸۶۲۱:۴۹:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مواد اولیه ظزف پلاستیکی اب معدنی از خارج میاد همچنین دستگاه تولید بطری اب معدنی خارجی
ناشناس۴۷۹۴۳۹۱۹:۵۹:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۱۵
سیف رو بی زحمت ممنوع الخروجش کنید ... کار از محکم کاری عیب نمی کنه !
ناشناس۴۷۹۵۰۱۲۰:۴۲:۲۸ ۱۳۹۷/۵/۱۵
زدی به خال . مردم نگرانند سیف نیز به خاوری دوم بدل شود .
ناشناس۴۷۹۵۰۷۲۰:۴۶:۳۰ ۱۳۹۷/۵/۱۵
تنها ممنوع الخروجی کافی نیست .
ناشناس۴۷۹۵۰۴۲۰:۴۴:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۱۵
جناب لاریجانی از شما در سمت رئیس قوه قضائیه توقع داریم علاوه بر ممنوع الخروجی سیف، تمهیداتی در نظر بگیرید که ایشان مبادا مانند خاوری شود زیرا این باعث سر افکندگی کشور خواهد شد .
املی۴۷۹۶۳۰۲۲:۳۳:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
حضرت ابت الله بدون تعارف باید عرض کنم یکی ازعواملی که اینقدر درکشور ازصغیر تا کبیر ازرییس تا مرئوس به اختلاس وغارت بیت المال روی اوردند ووقتی وارد کنندگان غیرقانونی وقاچاق چیان عرصه را برای ملت تنگ کرده اند مقصر شما وقضات دستگاهتان هست اینقدر تعلل کرده اید اینقدر مماشات کرده اید اینقدر با حروف الفبا بازی کردید تا هرکسی درهر پست ومقامی هست به چپاول بیا المال روی بیاورند ا
ناشناس۴۸۰۰۰۱۰۸:۳۹:۲۲ ۱۳۹۷/۵/۱۶
جناب قاضی القضات حکومت اسلامی، ملت هم همین انتظار را دارند، بدون هیچ ملاحضه ای فقط رعایت و اجرا نصح صریح قانون برای همه ملت
ناشناس۴۸۰۰۱۹۰۸:۵۷:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۱۶
خروجیش؟؟
نمکی۴۸۰۰۳۳۰۹:۰۵:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۱۶
ما عادت کردیم تا عمل نبینیم اعتماد نکنیم ..
ناشناس۴۸۰۰۶۸۰۹:۱۷:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۱۶
مردم که همواره از مسئولان جلوتر بوده اند،

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 2. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 3. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 4. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 5. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 6. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 7. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 8. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 9. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 10. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 11. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 12. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 13. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 14. فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

 15. برایان هوک، رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا کیست؟

 16. ضیاءالدین دری کارگردان «کیف انگلیسی» درگذشت

 17. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 18. وزیر هم حریف دلالان نشد!

 19. چرا ایران علی‌‌رغم تحریم‌ها وارد مذاکره با آمریکا نخواهد شد؟

 20. جزئیات تشیع پیکر عزت الله انتظامی

 21. ادعای توافق ترامپ و پوتین بر ضرورت خروج ایران از سوریه

 22. رویترز: «جان بولتون» هفته آینده با همتای روس خود درباره ایران گفت‌وگو می‌کند

 23. سفیر ونزوئلا در تهران: آمریکا از توان موشکی ایران می‌ترسد/تعهدات آمریکایی‌ها قابل اطمینان نیست

 24. تازه‌ترین باج‌خواهی مالی آمریکا از عربستان سعودی در پوشش مبارزه با داعش

 25. انبارلویی: «گروه اقدام ایران» بخشی از اقدامات ستیزه‌جویانه آمریکا با ملت ایران است

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 5. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 6. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 7. زندگی مدفون شده + تصاویر

 8. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 9. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 10. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 11. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 12. دختران‌ ۳۰ ساله‌ای که ۵۰ ساله هستند  

 13. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 14. آخرین قیمت خودروها در بازار

 15. بیمارستان، کودک بدحال و عوامل اورژانس را راه نداد

 16. وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد

 17. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 18. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 19. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 20. چرا فرانسه یک مقصد محبوب گردشگری است؟

 21. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 22. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

 23. جدول کامل نرخ جریمه تخلفات رانندگی در سال ۹۷

 24. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 25. آجرچینی پنجره‌های یک خانه نیمه کاره برای احتکار کالا در مشهد  

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 5. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 10. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 15. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 16. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 17. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 18. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 19. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 20. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 21. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 22. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 23. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 24. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 25. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 3. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 4. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 5. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 6. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 7. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 8. حاجی بابایی: ۸ وزیر در معرض استیضاح هستند/ ادعاهای ربیعی باید پیگیری شود/رئیس تیم اقتصادی کشور یعنی معاون اول باید جوابگو باشد

 9. فرزندان «باهنر» کجاست هستند و چه شغلی دارند؟

 10. آتش زدن دلار توسط علما و طلاب در مدرسه فیضیه قم!   

 11. چرا فساد در ایران ریشه کن نمی شود؟

 12. کاظم جلالی: تاکنون در مجلس به مصادیق زدوبند و معامله برخورد نکردم

 13. عارف: برای ریشه‌کنی فساد نیازمند عزم ملی هستیم

 14. رحیم پور ازغدی: نمی توان مرگ بر آمریکا گفت و دنبال اقامت فرزندمان در این کشور باشیم

 15. پاسخ حداد عادل به رضا پهلوی در برابر تحریک مردم

 16. آذری جهرمی: چینی اقتصاد آمریکا ترک برداشته است

 17. نظر کواکبیان درباره طرح سوال از رئیس جمهوری

 18. دفاع روزنامه اصولگرا از «پرویز فتاح»

 19. پشت پرده حزب علی لاریجانی چیست؟

 20. در دولت علیه دولت/ در حیاط پشتی کیست؟

 21. نماینده ایران در آژانس: اروپایی‌های عضو برجام با حداکثر توان مقابل یکجانبه‌گرایی آمریکا بایستند

 22. امیر سیاری: دشمن جرات حمله به کشورمان را ندارد

 23. فروزنده: عده‌ای جاهلانه یا مغرضانه «مذاکره با آمریکا» را مطرح می‌کنند

 24. بالاخره چه کسی هویدا را کشت؟

 25. تشکیل گروه ۱۵ نفره مجلس برای بررسی مسائل اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 9. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 10. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 11. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 12. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 13. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 14. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 15. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 16. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 17. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 18. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 19. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 20. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

 21. جای خالی این روزها را با چه کسی پر کنیم؟

 22. پس از ۲۱ سال؛ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

 23. پاکدستان دست بسته!  

 24. پورابراهیمی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تبرئه‌ام کرد/ فعالیت‌های اقتصادی فرزندان ربیعی، پدرشان را به خاک سیاه نشاند

 25. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

آخرین عناوین