نسخه داخلی حرف‌های ترامپ - پمپئو

بیژن مقدم، گروه سیاسی الف،   3970515032 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
نسخه داخلی حرف‌های ترامپ - پمپئو

صبح نو در یادداشتی از بیژن مقدم روزنامه نگار به نقد اظهارات یکی نماینده پرداخته است . متن کامل یادداشت را در ادامه می خوانید.

پرده اول
حرف‌های امثال ترامپ، جان بولتون و پمپئو آنقدر آزاردهنده نیست که حرف‌های برخی داخلی‌ها هم انسان را نگران می‌کند، هم ناراحت.

گاهی نمی‌فهمیم کسانی که در داخل همان حرف‌های دشمن ملت را تکرار می‌کنند از روی آگاهی است یا واقعاً نمی‌فهمند!

اگر مقام، مسوولیت و سطح سواد آن‌ها را ملاک قرار دهیم باید بگوییم آگاهانه یک حرف غلط را زده‌اند که آن‌وقت باید درباره آن‌ها به‌گونه‌ای دیگر قضاوت کنیم. اگر به خود حرف نگاه کنیم خواهیم گفت: نه می‌فهمند و نه به تبعات و لوازم سخن خود آگاهی دارند.

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا چندی پیش در سخنانی در اندیشکده (هریتیج) ۱۲‌شرط آمریکا برای توافق جدید (پس از خروج از برجام) را برشمرد. خلاصه این شروط در دو محور کلی قابل بیان است.

۱- ایران باید با صنعت هسته‌ای و موشکی خود خداحافظی کند.

2- ایران باید به حضور منطقه‌ای خود پایان داده و کمک به گروه‌های جهادی را متوقف کند.

پرده دوم

شرایط اقتصادی کشور ملتهب است. قیمت ارز و سکه هر روز بالاتر می‌رود. دولت ساکت است. رییس‌جمهوری سخن نمی‌گوید. بی‌تدبیری در سیاست‌های ارزی دولت آشکار شده، رسوایی رانت و فساد در دستگاه‌های دولتی رییس‌جمهوری را به «‌فساد هماهنگ» در دستگاه‌های دولتی رسانده است.

همه جریان‌های سیاسی از رییس‌جمهوری روحانی خواسته‌اند وزرای ناکارآمد و تیم اقتصادی مسوول شرایط موجود را تغییر دهد. واکنش دولت و رییس‌جمهوری به این درخواست فعلاً در حد استعفا (و نه برکناری) سیف رییس بانک مرکزی بوده است. چند وزیر در صف استیضاح قرار دارند که دست قدرتمند برخی نمایندگان وزیری را از ته صف استیضاح، به اول صف می‌کشاند تا احیاناً با یک قربانی، دیگران که اتفاقاً مسوولیت بیشتری دارند نجات پیدا کنند.

از سوی دیگر هیات‌رییسه مجلس بالاخره رضایت داد سوال از رییس‌جمهوری در مجلس مطرح شود.

سوالی که از نظر رییس‌جمهوری در چارچوب قانون اساسی نیست. بر اساس اخبار منتشره امضای هیچ یک از نمایندگان تهران که مردم با هزار امید و آرزو به آن‌ها رأی داده‌اند پای سؤال از روحانی نیست. یعنی آن‌ها از رییس‌جمهوری هیچ سوالی ندارند؟ یا فکر می‌کنند سوال در این شرایط درست نیست و به تضعیف رییس‌جمهوری می‌انجامد. شاید هم برخی فکر می‌کنند اصلاً به روحانی چه مربوط که باید پاسخ دهد. دیگران، دست‌های پشت پرده، صاحبان اصلی قدرت (که هیچ نشانی از آن‌ها ارائه نمی‌دهند) باید پاسخگو باشند. این نمایندگان زرنگ برای امضاء نکردن توجیهاتی بیش از این نیز دارند.

پرده سوم

«‌به نظر من تا زمانی که تکلیف مسائلی از جمله حضور منطقه‌ای ما مشخص نشود، نباید امیدی به اصلاح وضعیت اقتصادی کشور داشت.»( روزنامه فرهیختگان 13 مرداد 97)بله، این جمله آشنا به نظر می‌رسد و شبیه حرف‌های ترامپ و پمپئو است، اما از زبان آقای علی نوبخت، عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس.

تا وقتی نمایندگانی از این دست در مجلس داریم؛ طبیعی است که امیدی به اصلاح نداشته باشیم. وقتی امثال آقای نوبخت به‌جای سؤال از رییس‌جمهوری معتقد است وضع بد اقتصادی کشور محصول ناکارآمدی قوه‌قضاییه است؛ باید هم شاهد سکوت کسانی باشیم که قرار بوده با حضور در مجلس مدافع حقوق مردم باشند.

برخی دیگر نیز ساده‌انگارانه آتش‌زدن پرچم کشورهای یاغی نظیر آمریکا و اسراییل را (که واکنش حداقلی مردم به جنایات این دو دولت است) دلیل مشکلات امروز می‌دانند.

آدرس‌های غلط مربوط به امروز و دیروز نیست، همیشه هستند عده‌ای که با فرافکنی مسائل اصلی را به فراموشی می‌سپارند تا مردم از حقایق دور بمانند.

 

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۷۷۹۳۸۰۸:۱۵:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۱۵
لطفا مذاکره کنید .
ناشناس۴۷۸۱۰۲۰۹:۴۵:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مذاکره کردیم...
ناشناس۴۷۸۱۷۴۱۰:۲۶:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۱۵
اسمش مذاکره است معنی اش باج دادن همیشگی
جویبار۴۷۸۲۴۴۱۰:۵۶:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۵
با کی مذاکره کنیم؟ با کسانی که به عهد و پیمان خود وفا نمیکنند؟ برجام یادتون رفته؟
فرناز۴۷۸۴۰۸۱۱:۵۲:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۱۵
چاره یک چیز است ولاغیر. اصل 59 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران. مذاکره و ارتباط با آمریکا را به رای عمومی ملت بگذارید. امیدوارم منتشر کنید.
ناشناس۴۷۸۸۲۱۱۴:۲۳:۱۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مگه ترامپ برای تحریم ایران و یا خروج از برجام از مردم آمریکا نظر خواهی کرد ؟
ناشناس۴۷۹۰۶۶۱۶:۱۸:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۵
هیچ آدم عاقلی از یک سوراخ دو بار گزیده نمیشه. حتی اگر ملت رای بدن که باید گزیده بشی!!!
ناشناس۴۷۸۵۶۰۱۲:۴۵:۲۵ ۱۳۹۷/۵/۱۵
اگر مشکلات با مذاکره حل میشه پس چرا حل نشد؟
رشید۴۷۸۸۰۹۱۴:۱۸:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مذاکره زمانی شکل میگیرد که منافع ملی ما ایجاب کند و تشخیص این امر هم در صلاحیت دستگاه دیپلماسی کشور است . اقای روحانی و ظریف هر دو مذاکره با امریکا را در شرایط فعلی به مصلحت کشور نمی دانند.
ناشناس۴۷۸۸۲۷۱۴:۲۶:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مذاکره کردیم . گفتیم و خندیدیم . با جان کری قدم زدیم . شام خوردیم . اخرش توافق کردیم و بر جام رو امضا کردیم اما زدن زیرش . هر وقت برگشتن به برجام اونوقت میریم مذاکره میکنیم
ظریف۴۷۸۹۹۳۱۵:۴۳:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
ظریف 15 مرداد 97: برجام با تلاش بسیار به دست آمد و وزیر خارجه آمریکا برای اولین بار 18 روز خارج از کشورش حضور داشت و 9 ساعت بدون توقف مذاکره کردیم که این نیز در تاریخ بی‌سابقه بوده است. بعد از همه این‌ها، مذاکرات را باطل کردند و آیا با این آدم‌ می‌شود مذاکره کرد؟ یعنی این جز یک نمایش تبلیغاتی نیست، ایران همواره نشان داده طرفدار مذاکره است اما آمریکا باید نشان دهد ارزش مذاکره را دارد. مذاکره‌ای انجام شده که نتیجه آن قطعنامه شورای امنیت شده است
ناشناس۴۷۹۱۹۸۱۷:۰۹:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۱۵
شما بیا در خصوص فروش خانه ات با من مذاکره کن البته قول بده با شیوه برجام مذاکره کنی
ناشناس۴۷۷۹۸۸۰۸:۴۱:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۱۵
اگر نمایندگان تهران اعتقاد دارند که سوال مطرح شده سیاسی است و دغدغه مردم نیست، خودشان سوالات واقعی مردم را تهیه کرده و از رئیس جمهور بپرسند. اگر این کار را نکنند معنی اش این است که یا مردم سوال ندارند یا اینکه این عزیزان خودشان هستند که دارند حرکت سیاسی و خطی می کنند.
ناشناس۴۷۸۰۱۳۰۸:۵۳:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۱۵
به ابن میگن استفاده سیاسی از مشکلات اقتصادی...چیز جدیدی هم نیست توی برجام هم همین بود...
farhad m۴۷۸۵۶۵۱۲:۴۶:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
بعضی پیام ها اونقدر دوپهلو است که آدمی رو به اشتباه می اندازه!مثل همین که اشتباهی مثبت دادم!!
محمد قاسمی۴۷۸۰۳۵۰۹:۰۲:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
حضور منطقه ای ایران کاملا قابل دفاعه ولی اگه الع منتشر کنه عملکرد قوه قضاییه به هیچ وجه طوری که خود اقای اژه ای هم گفت
علی۴۷۸۰۹۷۰۹:۳۸:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۱۵
آخر به روحانی چه ربطی دارد. افراد دیگری ماجراجویی می کنند بعد این وضعیت که پیش آمد همان افراد طلبکار می شوند که دولت چه کار می کند؟
ناشناس۴۷۹۰۷۵۱۶:۲۰:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۵
میشه بفرمایید اساسا از نظر شما چی به آقای رییس جمهور ربط داره؟!!! اقتصاد؟ سیاست؟ اجتماع؟ یا چی؟!!!
ناشناس۴۷۸۱۲۲۱۰:۰۲:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۱۵
پرده اول: بسیاری از مشکلات گذشته و حال ما ناشی از نوع نگاه ما به دنیاست، اینکه سیاست را سیاه و سفید میبینیم و نه خاکستری و هنر سیاستمند بودن. پرده دوم: علی رغم اینکه دولت کنونی مسئول وضعیت اقتصادی کنونی هست اما ریشه مشکلات اقتصادی امروز در دولتهای گذشته هم بوده و مجموعه ای از تصمیم گیرندگان در آن نقش دارند. پرده سوم: از قدیم گفتن یا زنگی زنگ یا رومی روم، نمیشه اعلام صریح دشمنی کرد و انتظار داشت بقیه تماشاچی باشند.
علی۴۷۸۱۳۵۱۰:۰۸:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۱۵
کشور های غربی هرگاه به تنهایی در این چهل سال با ایران مواجه شدن نتیجه مورد انتظار انها را نداشته. اما برجام ثابت کرد که با همکاری عناصر داخلی خیلی راحت می توان از ایران امتیاز گرفت. اتفاقات کنونی هم در راستای ایجاد فشار داخلی برای دادن امتیاز بیشتر است.
عدالت۴۷۸۲۰۰۱۰:۳۶:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۱۵
تا زمانی که فساد سیستمی وجود دارد، کل شرایط آنها را هم بپذیریم باز شرایط به مراتب بدتر خواهد شد، چاره، عزل و اعدام و توقیف اموال مفسدان به نفع مردم در هر رده و مقامی
ناشناس۴۷۸۴۷۶۱۲:۱۴:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
هر کس برای مردم هزینه درست کنید باید پاسخگو باشد چه با موشک چه با شعار
سید۴۷۸۷۸۵۱۴:۰۶:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
موشکهای روحانی حسن روحانی رییس جمهور :ما می شنویم که یک موشکی از خاک ایران حرکت کرد و مراکز تروریستی را هدف قرار داد، آنهایی که این موشک را پرتاب کردند و در این راه تلاش کردند، اما این موشک را چه کسی درست کرد. سازنده این موشک دولت است. وزارت دفاع جزئی از دولت است، پولش را چه کسی تامین کرد؟ بخش اقتصادی کشور آن را تامین می کند، کار بزرگی در دولت یازدهم انجام شد، وزیر دفاع اعلام کرد سلاح های راهبردی که در این دولت ساخته شده 80 درصد کل سلاح هایی است که در دولت های قبل ساخته شده است.سه‌شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶
ناشناس۴۷۹۲۴۷۱۷:۴۰:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
موشک زدن به داعش ربطی به شعار نویسی روی موشک نداره
ناشناس۴۷۸۴۸۳۱۲:۱۷:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مطلبی نه چندان بلند ولی گویا.... گویای حقایقی تلخ در خصوص برخی نمایندگان......البته متأسفانه!!
ناشناس۴۷۸۶۳۰۱۳:۱۳:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۵
فرموده‌اید «برخی دیگر نیز ساده‌انگارانه آتش‌زدن پرچم کشورهای یاغی نظیر آمریکا و اسراییل را (که واکنش حداقلی مردم به جنایات این دو دولت است) دلیل مشکلات امروز می‌دانند.» بله. اما ریشه مشکل آن چیزی که شما فکر می‌کنید نیست. ریشه مشکل سطح تفکری است که یک مثلا دیپلمات یا نماینده مجلس بخواهد با پرچم آتش زدن دیپلماسی بورزد!
محمود۴۷۸۸۶۲۱۴:۳۹:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
براي يك مذاكره ساده اينقدر نبايد تابو درست كرد مذاكره اي كه در آن از سياست هاي كشور دفاع كرد كه اشكالي ندارد الان توپ در زمين ماست بايد مذاكره كرده و از حق خود دفاع كنيم
ناشناس۴۷۹۰۸۵۱۶:۲۳:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
کی میگه توپ توی زمین ماست؟!!! اتفاقا الان توپ توی زمین آمریکاست و باید توضیح بده که چرا نتیجه رسمی یک مذاکره چندجانبه سطح بالای بین المللی رو زیر پا گذاشته... نباید هارت و پورت قلدرها رو جدی گرفت بلکه حتی اگر لازم شد باید گوشمالیشون هم داد...
رضا۴۷۹۰۸۷۱۶:۲۵:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
خب آخه مذاکره هم بلد نیستین! اینقدر هم قیافه میگیرین!! مذاکره چند ساله شما ایران را چندین سال عقب انداخت!.... هروقت آمریکا به برجام برگشت، مذاکره قابل مذاکره هست!!. اگر بعضی از مسئولین اینقدر خار و خفیف و ساده لوح هستند عمده مردم ما اینطور نیستند.
ناشناس۴۷۸۹۹۵۱۵:۴۴:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۱۵
آتش زدن پرچم يعني توهين به يك ملت و كشور حالا شما بيا هي بگو ما با دولتش مشكل داريم مگه دنيا ازت قبول ميكنه؟ حالا پرچم اسراييل كه اصلا بعنوان كشور قبولش نداريم مشكلي نداره ولي پرچم آمريكا را نبايد آتش زد..
ناشناس۴۷۹۱۶۱۱۶:۵۲:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۱۵
همه مشکلات کار دشمن نه بیکاری هم کار دشمن ؟ دشمن اختلاس کرده ؟

پربحث‌های امروز

 1. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 2. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 3. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 4. طرح نمایندگان برای تغییر نام یک وزارتخانه + متن

 5. مقصر آقای پول است!

 6. توییت امام جمعه لواسان درباره فساد مدیران   

 7. دفاع ابطحی از موسوی خوئینی ها: پاسخ تاریخی به حرفهای او بدهید

 8. جدیدترین ترفند در سرقت خودرو را بدانید+ عکس

 9. "پیام" به سرعت لازم برای قرار گرفتن در مدار نرسید/"سفیر" حامل "دوستی" می‌شود

 10. موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند

 11. بازخوانی روایتی از بک مبارز؛ گفته بود انگلیس‌ها خیلی خطرناکند

 12. سرانجام مبهم برگزیت و بحران در دولت انگیس/ جدال کوربین و ترزا می به کجا خواهد انجامید

 13. وعده جدید اروپا برای تجارت پساتحریمی با ایران

 14. بازیِ قطر - عربستان جنگ است

 15. پشت پرده جدایی کی‌روش از تیم‌ملی

 16. حاجی دلیگانی: نمایندگان اصفهان هنوز امضای خود را پس نگرفته‌اند

 17. نماینده مجلس: با طناب پوسیده‌ اروپا به چاه برجام رفتیم

 18. حرفهای زن 54ساله از سوءظن های شوهر/او مرا کتک می زد تا افرادی را که با انها ارتباط دارم لو بدهم

 19. تماشای دیدار فوتبال ایران و عراق   

 20. به این ۶ دلیل زیاد ننشینید!

 21. بازداشت یک آمریکایی متهم به حمله احتمالی به کاخ سفید

 22. واشنگتن: سامانه‌های موشکی در اروپا با هدف مقابله با تهدیدات ایران است

 23. برف و کولاک در‌ جاده‌ها/‌۱۱ محور مسدود است+ هواشناسی‌

 24. رئیس کمیسیون اصل ۹۰: بسیاری از واگذاری‌ها درست نبوده؛ شرکت‌ها به خاک سیاه نشستند

 25. روایت یک شاهد عینی از شب خونین دانشگاه تبریز

پربحث‌های دیروز

 1. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 2. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 3. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

 4. حسین محب اهری درگذشت

 5. اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟

 6. در ماه های آینده چه توطئه هایی در پیش است؟

 7. فیلمی از لحظه جدا شدن ماهواره پیام از ماهواره بر سیمرغ  

 8. واکنش روحانی به قرار نگرفتن ماهواره "پیام "در جایگاه خود

 9. نگرانیم اما امیدواریم

 10. تصویری عجیب از رونالدو در عربستان!  

 11. واکنش عباس عبدی به مناظره جنجالی زاکانی و تاجزاده

 12. نماینده ای که در چادر و کانکس زندگی می کند + تصاویر

 13. روحانی: سال‌ها در فقر زندگی کردم   

 14. ظریف: بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی نقض آزادی بیان است

 15. چرا برخی جوانان به کلی قید ازدواج را می‌زنند؟

 16. مناظره تاج‌زاده و زاکانی برای کشور مفید بود؟/ روایت نماینده مجلس هشتم از تصویب اعتبارنامه خدادادی/ انتقاد آیت‌الله جنتی از هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان

 17. طنز/ واقعا هدف برجام چه بود؟ زنو ناوین!  

 18. سرلشکر جعفری: جمهوری اسلامی ایران آنچه در سوریه دارد را حفظ خواهد کرد/ با دم شیر بازی نکنید!

 19. وزیر راه و شهرسازی: اقشار بی‌مسکن ۸۰ درصد درآمد را صرف اجاره بها می‌کنند

 20. فرزندان مجری بازداشت‌شده پرس‌تی‌وی به دادگاه آمریکا احضار شده‌اند

 21. ریس سازمان فضایی: طی شش تا هشت ماه می توانیم ماهواره با کیفیت بهتر از پیام بسازیم

 22. پورابراهیمی: گرفتار لابی دولت دربودجه هستیم/ طرحی برای افزایش پلکانی قیمت بنزین/ لایحه بودجه با شرایط جنگ اقتصادی منطبق نیست

 23. واکنش یک نماینده به پیشنهاد حذف پتروشیمی کرمان

 24. تشییع پیکر جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۰۷  

 25. چه تعداد ایرانی یارانه می‌گیرند؟

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 3. درباره صحبت های بازیکن مشهور راجع به افغانستانی ها

 4. ناامیدی از اروپا برای حفظ برجام و تجویز دوباره مذاکره با آمریکا

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. تشویق دختران به رقص، شگرد عجیب خوانندگان نوپا

 8. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 9. بی حجابی اجباری!

 10. قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

 11. مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

 12. وعده حجاریان برای اغتشاش از جنوب تا شمال تهران

 13. آیا ایراد از مسلمانی ما است؟

 14. پولی شدن تونلها / طرحی که شهردار تهران از آن بی‌خبر است !

 15. با این شرایط، عقل نمی گوید: ازدواج کن

 16. ابعاد جدید فساد در خصوصی‌سازی/فروش کارخانه ۱۰هزار میلیاردی به ۷۰میلیارد تومان به یک بی‎سواد

 17. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 20. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 21. نامه عجیب استاندار اصفهان به رئیس جمهور

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 24. رییس کل بانک مرکزی: مردم هشیار باشند/ آغاز دور جدیدی از جنگ روانی آمریکا علیه ایران/ تامین ارز از طریق هند، کره جنوبی و چین شتاب گرفته است

 25. روحانی: نه شلاق ساواک و نه شلاق بر آبرو، نتوانست هاشمی را به زانو درآورد/ به موشک های دفاعی و علمی خود فخر می کنیم؛ بزودی دو ماهواره به فضا خواهیم فرستاد

پربحث‌های اخیر

 1. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 2. نماینده ای که در چادر و کانکس زندگی می کند + تصاویر

 3. روحانی: سال‌ها در فقر زندگی کردم   

 4. مناظره تاج‌زاده و زاکانی برای کشور مفید بود؟/ روایت نماینده مجلس هشتم از تصویب اعتبارنامه خدادادی/ انتقاد آیت‌الله جنتی از هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان

 5. دفاع ابطحی از موسوی خوئینی ها: پاسخ تاریخی به حرفهای او بدهید

 6. توضیحات زاکانی درباره مناظره با تاجزاده

 7. در نظام مالیاتی باید از فرد محوری به سمت سیستم محوری حرکت  کنیم

 8. واکنش‌ها به مناظره تاجزاده و زاکانی درباره ماجرای کوی دانشگاه 78/ عباس عبدی: تنش‌ها و بدبینی‌ها را تشدید خواهد کرد/ گنجی: این گفت‌وگوها نیاز است

 9. بازخوانی روایتی از بک مبارز؛ گفته بود انگلیس‌ها خیلی خطرناکند

 10. وعده جدید اروپا برای تجارت پساتحریمی با ایران

 11. حاجی دلیگانی: نمایندگان اصفهان هنوز امضای خود را پس نگرفته‌اند

 12. نماینده مجلس: با طناب پوسیده‌ اروپا به چاه برجام رفتیم

 13. واشنگتن: سامانه‌های موشکی در اروپا با هدف مقابله با تهدیدات ایران است

 14. روایت یک شاهد عینی از شب خونین دانشگاه تبریز

 15. آیت‌الله جنتی: مردم در فشار معیشت هستند

 16. لایحه CFT هفته آینده در مجلس بررسی می‌شود

 17. واکنش چهره اصولگرا به سخنان موسوی خویینی ها

 18. موهبتی: پیگیری‌ها برای آزادی سربازان میرجاوه ادامه دارد/ کارت سوخت، از قاچاق جلوگیری می‌کند

 19. ۲۷ دی ۱۳۵۷؛ وعده تشکیل دولت موقت

 20. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 21. امام موسی صدر، انقلابی تمام عیار

 22. انتقاد یک نماینده مجلس از خوش‌بینی دستگاه دیپلماسی به اروپا

 23. توئیت ظریف در سومین سالگرد اجرای برجام

 24. پاسخ بنیاد شهید به ادعای مطرح شده در برنامه فرمول یک

پربحث‌های دیروز

 1. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 2. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 3. واکنش روحانی به قرار نگرفتن ماهواره "پیام "در جایگاه خود

 4. واکنش عباس عبدی به مناظره جنجالی زاکانی و تاجزاده

 5. نماینده ای که در چادر و کانکس زندگی می کند + تصاویر

 6. روحانی: سال‌ها در فقر زندگی کردم   

 7. مناظره تاج‌زاده و زاکانی برای کشور مفید بود؟/ روایت نماینده مجلس هشتم از تصویب اعتبارنامه خدادادی/ انتقاد آیت‌الله جنتی از هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان

 8. سرلشکر جعفری: جمهوری اسلامی ایران آنچه در سوریه دارد را حفظ خواهد کرد/ با دم شیر بازی نکنید!

 9. واکنش یک نماینده به پیشنهاد حذف پتروشیمی کرمان

 10. چه تعداد ایرانی یارانه می‌گیرند؟

 11. پیام متفاوت و مهم از پرتاب «پیام»

 12. آیت الله مکارم: صداوسیما مدیون قم و حوزه‌های علمیه است/ بیان خدمات حوزه ریاکاری نیست

 13. نماینده مجلس: مافیای گوشت اجازه ارزانی نمی ‎دهد

 14. پدر و پسری که از ایران فرار کردند

 15. توضیحات زاکانی درباره مناظره با تاجزاده

 16. نامه مخالفان FATF از قم به آملی لاریجانی

 17. محسنی اژه ای: رییس بعدی قوه قضاییه هنوز بطور قطعی مشخص نشده است/قطعا جزو گزینه‌ها نیستم

 18. راهکار یک نماینده برای جلوگیری از پرداخت حقوق‌های نجومی

 19. در نظام مالیاتی باید از فرد محوری به سمت سیستم محوری حرکت  کنیم

 20. واکنش‌ها به مناظره تاجزاده و زاکانی درباره ماجرای کوی دانشگاه 78/ عباس عبدی: تنش‌ها و بدبینی‌ها را تشدید خواهد کرد/ گنجی: این گفت‌وگوها نیاز است

 21. عباس عبدی: انتقاد موسوی خویینی‌ها بیشتر متوجه طرفداران هاشمی بود/ هاشمی حتی در خفا هم با تسخیر سفارت آمریکا مخالف نبود

 22. حضور "ظریف" در حرم امام حسین(ع)  

 23. وزارت خارجه بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا را محکوم کرد

 24. روایتی از اختلافات اصلاح‌طلبان بر سر گشایش‌ها برای سران فتنه/ قوچانی _ شریعتمداری پیوندتان مبارک!/ موسوی و کروبی دو ماه است که می‌توانند بیرون بروند

 25. شورای روابط خارجی آمریکا: احتمال درگیری نظامی ایران و آمریکا در سال 2019

پربحث‌های هفته

 1. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 2. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 3. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 4. وعده حجاریان برای اغتشاش از جنوب تا شمال تهران

 5. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 6. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 7. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 8. نامه عجیب استاندار اصفهان به رئیس جمهور

 9. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 10. روحانی: نه شلاق ساواک و نه شلاق بر آبرو، نتوانست هاشمی را به زانو درآورد/ به موشک های دفاعی و علمی خود فخر می کنیم؛ بزودی دو ماهواره به فضا خواهیم فرستاد

 11. درخواست برای رسیدگی به ماجرای خودکشی دختر جوان و ارتباط آن با یک نماینده مجلس

 12. پاسخ وزیر ارتباطات به زیباکلام

 13. جدال دیپلماتیک ایران و آمریکا در عراق/ معنای سفر ظریف و پمپئو به بغداد چیست؟

 14. از خلع لباس تا خلع اعتماد

 15. روحانی: کشور در شرایط سخت قرار دارد/ نمی توان مشکلات را صفر کرد

 16. عارف: اگر مصمم باشیم تحریم‌ها اثری نخواهد داشت

 17. مفتح در نشست خبری: رشد ۲۰ درصدی حقوق و دستمزد‌ها در بودجه ۹۸

 18. اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی

 19. طلاق توافقی روحانی و اصلاح‌طلبان؟/ پاسخ وزیر ارتباطات به زیباکلام/ خاوری به قتل رسیده است؟

 20. واکنش روزنامه شرق به افشاگری موسوی خویینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی؛ شما هم رادیکال بودید!

 21. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از قیمت‌های جدید ایران خودرو و خیرخواهی رهبری برای احمدی‌نژاد تا حریم خصوصی آقازاده‌ها و نقشه ترامپ علیه ایران

 22. ورود هیات نظارت به مسئله «سلمان خدادادی»/از او توضیح می‌خواهیم

 23. روایت شریعتمداری از کاسه‌ای که زیر این نیم کاسه بود!

 24. روحانی: ملّت قدرشناس ایران در ۲۲ بهمن پاسخ قاطعی به دشمنان خواهد داد

 25. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

آخرین عناوین