نسخه داخلی حرف‌های ترامپ - پمپئو

بیژن مقدم، گروه سیاسی الف،   3970515032 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
نسخه داخلی حرف‌های ترامپ - پمپئو

صبح نو در یادداشتی از بیژن مقدم روزنامه نگار به نقد اظهارات یکی نماینده پرداخته است . متن کامل یادداشت را در ادامه می خوانید.

پرده اول
حرف‌های امثال ترامپ، جان بولتون و پمپئو آنقدر آزاردهنده نیست که حرف‌های برخی داخلی‌ها هم انسان را نگران می‌کند، هم ناراحت.

گاهی نمی‌فهمیم کسانی که در داخل همان حرف‌های دشمن ملت را تکرار می‌کنند از روی آگاهی است یا واقعاً نمی‌فهمند!

اگر مقام، مسوولیت و سطح سواد آن‌ها را ملاک قرار دهیم باید بگوییم آگاهانه یک حرف غلط را زده‌اند که آن‌وقت باید درباره آن‌ها به‌گونه‌ای دیگر قضاوت کنیم. اگر به خود حرف نگاه کنیم خواهیم گفت: نه می‌فهمند و نه به تبعات و لوازم سخن خود آگاهی دارند.

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا چندی پیش در سخنانی در اندیشکده (هریتیج) ۱۲‌شرط آمریکا برای توافق جدید (پس از خروج از برجام) را برشمرد. خلاصه این شروط در دو محور کلی قابل بیان است.

۱- ایران باید با صنعت هسته‌ای و موشکی خود خداحافظی کند.

2- ایران باید به حضور منطقه‌ای خود پایان داده و کمک به گروه‌های جهادی را متوقف کند.

پرده دوم

شرایط اقتصادی کشور ملتهب است. قیمت ارز و سکه هر روز بالاتر می‌رود. دولت ساکت است. رییس‌جمهوری سخن نمی‌گوید. بی‌تدبیری در سیاست‌های ارزی دولت آشکار شده، رسوایی رانت و فساد در دستگاه‌های دولتی رییس‌جمهوری را به «‌فساد هماهنگ» در دستگاه‌های دولتی رسانده است.

همه جریان‌های سیاسی از رییس‌جمهوری روحانی خواسته‌اند وزرای ناکارآمد و تیم اقتصادی مسوول شرایط موجود را تغییر دهد. واکنش دولت و رییس‌جمهوری به این درخواست فعلاً در حد استعفا (و نه برکناری) سیف رییس بانک مرکزی بوده است. چند وزیر در صف استیضاح قرار دارند که دست قدرتمند برخی نمایندگان وزیری را از ته صف استیضاح، به اول صف می‌کشاند تا احیاناً با یک قربانی، دیگران که اتفاقاً مسوولیت بیشتری دارند نجات پیدا کنند.

از سوی دیگر هیات‌رییسه مجلس بالاخره رضایت داد سوال از رییس‌جمهوری در مجلس مطرح شود.

سوالی که از نظر رییس‌جمهوری در چارچوب قانون اساسی نیست. بر اساس اخبار منتشره امضای هیچ یک از نمایندگان تهران که مردم با هزار امید و آرزو به آن‌ها رأی داده‌اند پای سؤال از روحانی نیست. یعنی آن‌ها از رییس‌جمهوری هیچ سوالی ندارند؟ یا فکر می‌کنند سوال در این شرایط درست نیست و به تضعیف رییس‌جمهوری می‌انجامد. شاید هم برخی فکر می‌کنند اصلاً به روحانی چه مربوط که باید پاسخ دهد. دیگران، دست‌های پشت پرده، صاحبان اصلی قدرت (که هیچ نشانی از آن‌ها ارائه نمی‌دهند) باید پاسخگو باشند. این نمایندگان زرنگ برای امضاء نکردن توجیهاتی بیش از این نیز دارند.

پرده سوم

«‌به نظر من تا زمانی که تکلیف مسائلی از جمله حضور منطقه‌ای ما مشخص نشود، نباید امیدی به اصلاح وضعیت اقتصادی کشور داشت.»( روزنامه فرهیختگان 13 مرداد 97)بله، این جمله آشنا به نظر می‌رسد و شبیه حرف‌های ترامپ و پمپئو است، اما از زبان آقای علی نوبخت، عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس.

تا وقتی نمایندگانی از این دست در مجلس داریم؛ طبیعی است که امیدی به اصلاح نداشته باشیم. وقتی امثال آقای نوبخت به‌جای سؤال از رییس‌جمهوری معتقد است وضع بد اقتصادی کشور محصول ناکارآمدی قوه‌قضاییه است؛ باید هم شاهد سکوت کسانی باشیم که قرار بوده با حضور در مجلس مدافع حقوق مردم باشند.

برخی دیگر نیز ساده‌انگارانه آتش‌زدن پرچم کشورهای یاغی نظیر آمریکا و اسراییل را (که واکنش حداقلی مردم به جنایات این دو دولت است) دلیل مشکلات امروز می‌دانند.

آدرس‌های غلط مربوط به امروز و دیروز نیست، همیشه هستند عده‌ای که با فرافکنی مسائل اصلی را به فراموشی می‌سپارند تا مردم از حقایق دور بمانند.

 

 

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۷۷۹۳۸۰۸:۱۵:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۱۵
لطفا مذاکره کنید .
ناشناس۴۷۸۱۰۲۰۹:۴۵:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مذاکره کردیم...
ناشناس۴۷۸۱۷۴۱۰:۲۶:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۱۵
اسمش مذاکره است معنی اش باج دادن همیشگی
جویبار۴۷۸۲۴۴۱۰:۵۶:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۵
با کی مذاکره کنیم؟ با کسانی که به عهد و پیمان خود وفا نمیکنند؟ برجام یادتون رفته؟
فرناز۴۷۸۴۰۸۱۱:۵۲:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۱۵
چاره یک چیز است ولاغیر. اصل 59 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران. مذاکره و ارتباط با آمریکا را به رای عمومی ملت بگذارید. امیدوارم منتشر کنید.
ناشناس۴۷۸۸۲۱۱۴:۲۳:۱۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مگه ترامپ برای تحریم ایران و یا خروج از برجام از مردم آمریکا نظر خواهی کرد ؟
ناشناس۴۷۹۰۶۶۱۶:۱۸:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۵
هیچ آدم عاقلی از یک سوراخ دو بار گزیده نمیشه. حتی اگر ملت رای بدن که باید گزیده بشی!!!
ناشناس۴۷۸۵۶۰۱۲:۴۵:۲۵ ۱۳۹۷/۵/۱۵
اگر مشکلات با مذاکره حل میشه پس چرا حل نشد؟
رشید۴۷۸۸۰۹۱۴:۱۸:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مذاکره زمانی شکل میگیرد که منافع ملی ما ایجاب کند و تشخیص این امر هم در صلاحیت دستگاه دیپلماسی کشور است . اقای روحانی و ظریف هر دو مذاکره با امریکا را در شرایط فعلی به مصلحت کشور نمی دانند.
ناشناس۴۷۸۸۲۷۱۴:۲۶:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مذاکره کردیم . گفتیم و خندیدیم . با جان کری قدم زدیم . شام خوردیم . اخرش توافق کردیم و بر جام رو امضا کردیم اما زدن زیرش . هر وقت برگشتن به برجام اونوقت میریم مذاکره میکنیم
ظریف۴۷۸۹۹۳۱۵:۴۳:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
ظریف 15 مرداد 97: برجام با تلاش بسیار به دست آمد و وزیر خارجه آمریکا برای اولین بار 18 روز خارج از کشورش حضور داشت و 9 ساعت بدون توقف مذاکره کردیم که این نیز در تاریخ بی‌سابقه بوده است. بعد از همه این‌ها، مذاکرات را باطل کردند و آیا با این آدم‌ می‌شود مذاکره کرد؟ یعنی این جز یک نمایش تبلیغاتی نیست، ایران همواره نشان داده طرفدار مذاکره است اما آمریکا باید نشان دهد ارزش مذاکره را دارد. مذاکره‌ای انجام شده که نتیجه آن قطعنامه شورای امنیت شده است
ناشناس۴۷۹۱۹۸۱۷:۰۹:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۱۵
شما بیا در خصوص فروش خانه ات با من مذاکره کن البته قول بده با شیوه برجام مذاکره کنی
ناشناس۴۷۷۹۸۸۰۸:۴۱:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۱۵
اگر نمایندگان تهران اعتقاد دارند که سوال مطرح شده سیاسی است و دغدغه مردم نیست، خودشان سوالات واقعی مردم را تهیه کرده و از رئیس جمهور بپرسند. اگر این کار را نکنند معنی اش این است که یا مردم سوال ندارند یا اینکه این عزیزان خودشان هستند که دارند حرکت سیاسی و خطی می کنند.
ناشناس۴۷۸۰۱۳۰۸:۵۳:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۱۵
به ابن میگن استفاده سیاسی از مشکلات اقتصادی...چیز جدیدی هم نیست توی برجام هم همین بود...
farhad m۴۷۸۵۶۵۱۲:۴۶:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
بعضی پیام ها اونقدر دوپهلو است که آدمی رو به اشتباه می اندازه!مثل همین که اشتباهی مثبت دادم!!
محمد قاسمی۴۷۸۰۳۵۰۹:۰۲:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
حضور منطقه ای ایران کاملا قابل دفاعه ولی اگه الع منتشر کنه عملکرد قوه قضاییه به هیچ وجه طوری که خود اقای اژه ای هم گفت
علی۴۷۸۰۹۷۰۹:۳۸:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۱۵
آخر به روحانی چه ربطی دارد. افراد دیگری ماجراجویی می کنند بعد این وضعیت که پیش آمد همان افراد طلبکار می شوند که دولت چه کار می کند؟
ناشناس۴۷۹۰۷۵۱۶:۲۰:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۵
میشه بفرمایید اساسا از نظر شما چی به آقای رییس جمهور ربط داره؟!!! اقتصاد؟ سیاست؟ اجتماع؟ یا چی؟!!!
ناشناس۴۷۸۱۲۲۱۰:۰۲:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۱۵
پرده اول: بسیاری از مشکلات گذشته و حال ما ناشی از نوع نگاه ما به دنیاست، اینکه سیاست را سیاه و سفید میبینیم و نه خاکستری و هنر سیاستمند بودن. پرده دوم: علی رغم اینکه دولت کنونی مسئول وضعیت اقتصادی کنونی هست اما ریشه مشکلات اقتصادی امروز در دولتهای گذشته هم بوده و مجموعه ای از تصمیم گیرندگان در آن نقش دارند. پرده سوم: از قدیم گفتن یا زنگی زنگ یا رومی روم، نمیشه اعلام صریح دشمنی کرد و انتظار داشت بقیه تماشاچی باشند.
علی۴۷۸۱۳۵۱۰:۰۸:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۱۵
کشور های غربی هرگاه به تنهایی در این چهل سال با ایران مواجه شدن نتیجه مورد انتظار انها را نداشته. اما برجام ثابت کرد که با همکاری عناصر داخلی خیلی راحت می توان از ایران امتیاز گرفت. اتفاقات کنونی هم در راستای ایجاد فشار داخلی برای دادن امتیاز بیشتر است.
عدالت۴۷۸۲۰۰۱۰:۳۶:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۱۵
تا زمانی که فساد سیستمی وجود دارد، کل شرایط آنها را هم بپذیریم باز شرایط به مراتب بدتر خواهد شد، چاره، عزل و اعدام و توقیف اموال مفسدان به نفع مردم در هر رده و مقامی
ناشناس۴۷۸۴۷۶۱۲:۱۴:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
هر کس برای مردم هزینه درست کنید باید پاسخگو باشد چه با موشک چه با شعار
سید۴۷۸۷۸۵۱۴:۰۶:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
موشکهای روحانی حسن روحانی رییس جمهور :ما می شنویم که یک موشکی از خاک ایران حرکت کرد و مراکز تروریستی را هدف قرار داد، آنهایی که این موشک را پرتاب کردند و در این راه تلاش کردند، اما این موشک را چه کسی درست کرد. سازنده این موشک دولت است. وزارت دفاع جزئی از دولت است، پولش را چه کسی تامین کرد؟ بخش اقتصادی کشور آن را تامین می کند، کار بزرگی در دولت یازدهم انجام شد، وزیر دفاع اعلام کرد سلاح های راهبردی که در این دولت ساخته شده 80 درصد کل سلاح هایی است که در دولت های قبل ساخته شده است.سه‌شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶
ناشناس۴۷۹۲۴۷۱۷:۴۰:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
موشک زدن به داعش ربطی به شعار نویسی روی موشک نداره
ناشناس۴۷۸۴۸۳۱۲:۱۷:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مطلبی نه چندان بلند ولی گویا.... گویای حقایقی تلخ در خصوص برخی نمایندگان......البته متأسفانه!!
ناشناس۴۷۸۶۳۰۱۳:۱۳:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۵
فرموده‌اید «برخی دیگر نیز ساده‌انگارانه آتش‌زدن پرچم کشورهای یاغی نظیر آمریکا و اسراییل را (که واکنش حداقلی مردم به جنایات این دو دولت است) دلیل مشکلات امروز می‌دانند.» بله. اما ریشه مشکل آن چیزی که شما فکر می‌کنید نیست. ریشه مشکل سطح تفکری است که یک مثلا دیپلمات یا نماینده مجلس بخواهد با پرچم آتش زدن دیپلماسی بورزد!
محمود۴۷۸۸۶۲۱۴:۳۹:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
براي يك مذاكره ساده اينقدر نبايد تابو درست كرد مذاكره اي كه در آن از سياست هاي كشور دفاع كرد كه اشكالي ندارد الان توپ در زمين ماست بايد مذاكره كرده و از حق خود دفاع كنيم
ناشناس۴۷۹۰۸۵۱۶:۲۳:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
کی میگه توپ توی زمین ماست؟!!! اتفاقا الان توپ توی زمین آمریکاست و باید توضیح بده که چرا نتیجه رسمی یک مذاکره چندجانبه سطح بالای بین المللی رو زیر پا گذاشته... نباید هارت و پورت قلدرها رو جدی گرفت بلکه حتی اگر لازم شد باید گوشمالیشون هم داد...
رضا۴۷۹۰۸۷۱۶:۲۵:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
خب آخه مذاکره هم بلد نیستین! اینقدر هم قیافه میگیرین!! مذاکره چند ساله شما ایران را چندین سال عقب انداخت!.... هروقت آمریکا به برجام برگشت، مذاکره قابل مذاکره هست!!. اگر بعضی از مسئولین اینقدر خار و خفیف و ساده لوح هستند عمده مردم ما اینطور نیستند.
ناشناس۴۷۸۹۹۵۱۵:۴۴:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۱۵
آتش زدن پرچم يعني توهين به يك ملت و كشور حالا شما بيا هي بگو ما با دولتش مشكل داريم مگه دنيا ازت قبول ميكنه؟ حالا پرچم اسراييل كه اصلا بعنوان كشور قبولش نداريم مشكلي نداره ولي پرچم آمريكا را نبايد آتش زد..
ناشناس۴۷۹۱۶۱۱۶:۵۲:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۱۵
همه مشکلات کار دشمن نه بیکاری هم کار دشمن ؟ دشمن اختلاس کرده ؟
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 2. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 3. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 4. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 5. چرا آخوندی استعفا کرد؟

 6. دلار آمریکا واحد پول کدام کشورها است؟

 7. اعتراف عربستان به قتل خاشقچی، تشدید اختلاف در کاخ سفید و برگ برنده اردوغان

 8. تذکر امام خمینی به حاج احمد درباره بیت جماران

 9. آقای روحانی! ۹۷ درصد، معرفی شریعتمداری بعنوان وزیر کار را "توهین به شعور مردم" می‌دانند

 10. رشد علمی کشور تا ۶ سال پیش ۱۳ برابر میانگین دنیا بود

 11. بسته اروپایی‌ها باید قبل از تحریم‌های ۱۳ آبان اجرایی شود/ موضوع برجام با FATF متفاوت است/ نمی‌توان به اظهارات مقامات اروپایی اطمینان داشت

 12. جهانگیری: افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست/ تورم را تک نرخی کردیم

 13. محسن هاشمی: مدیریت شهری نتوانسته انتظار را تامین کند/ به گفته بعضی‌ها شهرداری آلوده به رانت است

 14. مجری‌هایی که ممنوع‌التصویر شدند

 15. مشمولان بسته حمایتی دولت کدامند؟/ از قلم‌افتاده‌ها به بهزیستی و کمیته امداد بروند

 16. دودو کردن نمایندگان هنگام اعلام نام شریعتمداری/ مخالفت مجلس با وزیر پیشنهادی کار

 17. سوابق تحصیلی و کاری گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت صمت

 18. پورمختار: جایگزین سوئیفت راه اندازی می‌شود/ سیاسی کاری‌های واشنگتن عامل انزوای سوئیفت می‌شود

 19. در سند الگوی پایه اسلامی - ایرانی پیشرفت واقع بین تر باشیم

 20. ضرغامی: موافق حضور زنان در استادیوم هستم/ معتقدم آقای روحانی محافظه‌کاری می‌کنند

 21. ماموریت لاریجانی به عارف برای حل مشکل اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد

 22. کالاهای دریافت‌کننده یارانه ارزی تا 74درصد گران شدند

 23. ترقی: جابجایی شریعتمداری از وزارت صمت به وزارت کار مشکلی را حل نمی‌کند

 24. حریق گسترده در کارخانه‌ای در جاده مخصوص کرج + عکس

 25. زائران اربعین چگونه "۱۰۰ هزار دینار" بانک ملی را دریافت کنند؟

پربحث‌های دیروز

 1. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 2. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 3. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 4. آمریکا با رب و روغن ما چه کار دارد؟

 5. روابط خارجی ایران؛ نگاه به شرق و چند نکته

 6. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 7. قیمت خودرو در سراشیبی سقوط/ دلالان هم فروشنده شدند!

 8. واکنش کدخدایی به استعفای آخوندی: استعفا نشان داد چه کسی به ترکستان رسید  

 9. گزارش از پادگان 08 خاش/ سربازانی با ریش‌های سفید+ عکس

 10. همنشینی ۲ بازیگر با مجرم آشوب‌های پاسداران + عکس

 11. فوتبال مهم‌تر است یا مجلس؟

 12. رئیس قرارگاه خاتم الانبیاء: شهرداری بدهی‌اش به سپاه را با املاک پرداخت کند

 13. عسگراولادی: به سیف گفتم دو ماهه مسئله ارز را حل می کنم/ آقای روحانی سخنران خوبی است، اما در عمل تیم اقتصادی ایشان موفق نبود/ تحریم ۱۳ آبان ترسی ندارد/ سلطان زیره شدم

 14. وزیر کشور هم آمار نجومی داد؛ در دوران مسئولیت من ۷۰۰ هزار معتاد کم شد

 15. اره‌ای که بدن خاشقچی را با آن تکه‌تکه کردند + عکس

 16. حضور زنان در ورزشگاه‌ها دغدغه عموم مردم ایران نیست

 17. ایرانیان از خاندان خاشقچی چه خاطراتی دارند؟

 18. هر ایرانی چقدر بنزین می‌سوزاند؟

 19. نوبخت: بودجه سال ۹۸ آماده شد

 20. اقتصاد خوانده‌هایی که اقتصاد دان نیستند

 21. رئیس جمهور استعفای آخوندی و شریعتمداری را پذیرفت/ انتصاب سرپرست برای وزارتخانه های راه و شهرسازی و صمت

 22. آخوندی: امروز آخرین روز کاری‌ام است

 23. بازیگر نقش مختار کجاست؟/دلیل کم کاری فریبرز عرب‌نیا

 24. وجود بیش از ۳ میلیون بیکار مطلق در کشور

 25. کدخدایی: اطلاع از وظایف مجمع نیازی به نامه‌نگاری با رئیس مجلس نیست/ وزیر بیراهه نرود

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 4. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 5. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 6. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 7. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 8. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 9. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 10. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 11. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 12. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 13. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 14. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 15. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 16. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 17. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 18. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 19. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

 20. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 21. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 22. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 23. شوخی زشت سناتور آمریکایی: شاید دی‌ان‌ای من ایرانی باشد؛ وحشتناک است!

 24. وقتی مسئولان شعار شفافیت می‌دهند، اما مردم را محرم نمی‌دانند/ خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

 25. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

گوشی شاپ

پربحث‌های امروز

 1. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 2. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 3. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 4. چرا آخوندی استعفا کرد؟

 5. تذکر امام خمینی به حاج احمد درباره بیت جماران

 6. آقای روحانی! ۹۷ درصد، معرفی شریعتمداری بعنوان وزیر کار را "توهین به شعور مردم" می‌دانند

 7. بسته اروپایی‌ها باید قبل از تحریم‌های ۱۳ آبان اجرایی شود/ موضوع برجام با FATF متفاوت است/ نمی‌توان به اظهارات مقامات اروپایی اطمینان داشت

 8. دودو کردن نمایندگان هنگام اعلام نام شریعتمداری/ مخالفت مجلس با وزیر پیشنهادی کار

 9. ضرغامی: موافق حضور زنان در استادیوم هستم/ معتقدم آقای روحانی محافظه‌کاری می‌کنند

 10. ماموریت لاریجانی به عارف برای حل مشکل اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد

 11. ترقی: جابجایی شریعتمداری از وزارت صمت به وزارت کار مشکلی را حل نمی‌کند

 12. دوباره نگویید اگر "گلابی" و "هلو" نیامد "لولو" می خواهد بیاید...  

 13. سوابق اجرایی ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس

 14. تغییر کابینه به سبک دولت دوازدهم!

 15. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 16. جلسه رای اعتماد به ۴ وزیر پیشنهادی چه روزی است؟

 17. کارت زرد مجلس به یک وزیر دیگر

 18. آخوندی رفت...  

 19. سوال ملی نمایندگان از وزرای نفت و جهاد کشاورزی اعلام وصول شد

 20. بررسی کارنامه وزرای معرفی شده در فراکسیون ولایی

 21. موافقت مجلس با کلیات طرح ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت زندان‌ها

 22. گزینه دولت برای وزارت راه را بهتر بشناسید

 23. گزینه تصدی وزارت اقتصاد را بهتر بشناسید

 24. محمد اسلامی؛ گزینه دولت برای وزارت راه را بهتر بشناسید

 25. گلایه فراکسیون امید از دولت به‌دلیل عدم مشورت در معرفی وزرا

پربحث‌های دیروز

 1. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 2. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 3. آمریکا با رب و روغن ما چه کار دارد؟

 4. روابط خارجی ایران؛ نگاه به شرق و چند نکته

 5. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 6. واکنش کدخدایی به استعفای آخوندی: استعفا نشان داد چه کسی به ترکستان رسید  

 7. فوتبال مهم‌تر است یا مجلس؟

 8. عسگراولادی: به سیف گفتم دو ماهه مسئله ارز را حل می کنم/ آقای روحانی سخنران خوبی است، اما در عمل تیم اقتصادی ایشان موفق نبود/ تحریم ۱۳ آبان ترسی ندارد/ سلطان زیره شدم

 9. رئیس جمهور استعفای آخوندی و شریعتمداری را پذیرفت/ انتصاب سرپرست برای وزارتخانه های راه و شهرسازی و صمت

 10. آخوندی: امروز آخرین روز کاری‌ام است

 11. کدخدایی: اطلاع از وظایف مجمع نیازی به نامه‌نگاری با رئیس مجلس نیست/ وزیر بیراهه نرود

 12. چرا افشانی برای ماندن دست و پا میزند؟  

 13. 4 وزیری که روحانی به مجلس معرفی می‌کند

 14. حکایت نماینده ای که نخوانده به لایحه سی اف تی رای داد/ سپاه هدف کینه توزی آمریکاست

 15. نظر علی علیزاده درباره قتل جمال خاشقچی  

 16. پاسخ آخوندی به توییت کدخدایی

 17. گاف وحشتناک مسیح علینژاد!

 18. اختلاف آخوندی با‌ رئیس جمهور از کجا شروع شد؟

 19. سردار فدوی: دشمنان به طور علنی اعتراف می‌کنند که ایران در اوج اقتدار قرار دارد

 20. وزرایی که نه استعفاء دادند نه برکنار شدند و نه استیضاح/ معطلی یک ماهه

 21. ۴۰ توهم دولت تدبیر و امید  

 22. امیر حاتمی: دستاوردهای بزرگ دریایی بزودی رونمایی می‌شود

 23. لایحه CFT در هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی شد

 24. محمدی‌گلپایگانی‌: اعلام برنامه ۵۰ سال آینده نظام توسط رهبری نشانه استحکام انقلاب است

 25. ظریف در جلسه غیرعلنی مجلس حضور می‌یابد

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 4. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 5. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 6. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 7. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 8. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 9. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 10. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 11. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 12. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 13. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 14. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 15. آمریکا با رب و روغن ما چه کار دارد؟

 16. روحانیت بیدار شوید، به فکر علاج بدبختی‌های مردم باشید  

 17. روابط خارجی ایران؛ نگاه به شرق و چند نکته

 18. جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

 19. فراخوان رهبر انقلاب برای تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت

 20. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 21. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 22. طرح جدید نمایندگان برای ادامه کار استانداران بازنشسته

 23. واکنش کدخدایی به استعفای آخوندی: استعفا نشان داد چه کسی به ترکستان رسید  

 24. سامانه پدافند هوایی سعیر+ عکس

 25. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

آخرین عناوین