مگنت-ستاره یک مربع

نسخه داخلی حرف‌های ترامپ - پمپئو

بیژن مقدم، گروه سیاسی الف،   3970515032 ۳۱ نظر، ۴ در صف انتشار و ۳۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
نسخه داخلی حرف‌های ترامپ - پمپئو

صبح نو در یادداشتی از بیژن مقدم روزنامه نگار به نقد اظهارات یکی نماینده پرداخته است . متن کامل یادداشت را در ادامه می خوانید.

پرده اول
حرف‌های امثال ترامپ، جان بولتون و پمپئو آنقدر آزاردهنده نیست که حرف‌های برخی داخلی‌ها هم انسان را نگران می‌کند، هم ناراحت.

گاهی نمی‌فهمیم کسانی که در داخل همان حرف‌های دشمن ملت را تکرار می‌کنند از روی آگاهی است یا واقعاً نمی‌فهمند!

اگر مقام، مسوولیت و سطح سواد آن‌ها را ملاک قرار دهیم باید بگوییم آگاهانه یک حرف غلط را زده‌اند که آن‌وقت باید درباره آن‌ها به‌گونه‌ای دیگر قضاوت کنیم. اگر به خود حرف نگاه کنیم خواهیم گفت: نه می‌فهمند و نه به تبعات و لوازم سخن خود آگاهی دارند.

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا چندی پیش در سخنانی در اندیشکده (هریتیج) ۱۲‌شرط آمریکا برای توافق جدید (پس از خروج از برجام) را برشمرد. خلاصه این شروط در دو محور کلی قابل بیان است.

۱- ایران باید با صنعت هسته‌ای و موشکی خود خداحافظی کند.

2- ایران باید به حضور منطقه‌ای خود پایان داده و کمک به گروه‌های جهادی را متوقف کند.

پرده دوم

شرایط اقتصادی کشور ملتهب است. قیمت ارز و سکه هر روز بالاتر می‌رود. دولت ساکت است. رییس‌جمهوری سخن نمی‌گوید. بی‌تدبیری در سیاست‌های ارزی دولت آشکار شده، رسوایی رانت و فساد در دستگاه‌های دولتی رییس‌جمهوری را به «‌فساد هماهنگ» در دستگاه‌های دولتی رسانده است.

همه جریان‌های سیاسی از رییس‌جمهوری روحانی خواسته‌اند وزرای ناکارآمد و تیم اقتصادی مسوول شرایط موجود را تغییر دهد. واکنش دولت و رییس‌جمهوری به این درخواست فعلاً در حد استعفا (و نه برکناری) سیف رییس بانک مرکزی بوده است. چند وزیر در صف استیضاح قرار دارند که دست قدرتمند برخی نمایندگان وزیری را از ته صف استیضاح، به اول صف می‌کشاند تا احیاناً با یک قربانی، دیگران که اتفاقاً مسوولیت بیشتری دارند نجات پیدا کنند.

از سوی دیگر هیات‌رییسه مجلس بالاخره رضایت داد سوال از رییس‌جمهوری در مجلس مطرح شود.

سوالی که از نظر رییس‌جمهوری در چارچوب قانون اساسی نیست. بر اساس اخبار منتشره امضای هیچ یک از نمایندگان تهران که مردم با هزار امید و آرزو به آن‌ها رأی داده‌اند پای سؤال از روحانی نیست. یعنی آن‌ها از رییس‌جمهوری هیچ سوالی ندارند؟ یا فکر می‌کنند سوال در این شرایط درست نیست و به تضعیف رییس‌جمهوری می‌انجامد. شاید هم برخی فکر می‌کنند اصلاً به روحانی چه مربوط که باید پاسخ دهد. دیگران، دست‌های پشت پرده، صاحبان اصلی قدرت (که هیچ نشانی از آن‌ها ارائه نمی‌دهند) باید پاسخگو باشند. این نمایندگان زرنگ برای امضاء نکردن توجیهاتی بیش از این نیز دارند.

پرده سوم

«‌به نظر من تا زمانی که تکلیف مسائلی از جمله حضور منطقه‌ای ما مشخص نشود، نباید امیدی به اصلاح وضعیت اقتصادی کشور داشت.»( روزنامه فرهیختگان 13 مرداد 97)بله، این جمله آشنا به نظر می‌رسد و شبیه حرف‌های ترامپ و پمپئو است، اما از زبان آقای علی نوبخت، عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس.

تا وقتی نمایندگانی از این دست در مجلس داریم؛ طبیعی است که امیدی به اصلاح نداشته باشیم. وقتی امثال آقای نوبخت به‌جای سؤال از رییس‌جمهوری معتقد است وضع بد اقتصادی کشور محصول ناکارآمدی قوه‌قضاییه است؛ باید هم شاهد سکوت کسانی باشیم که قرار بوده با حضور در مجلس مدافع حقوق مردم باشند.

برخی دیگر نیز ساده‌انگارانه آتش‌زدن پرچم کشورهای یاغی نظیر آمریکا و اسراییل را (که واکنش حداقلی مردم به جنایات این دو دولت است) دلیل مشکلات امروز می‌دانند.

آدرس‌های غلط مربوط به امروز و دیروز نیست، همیشه هستند عده‌ای که با فرافکنی مسائل اصلی را به فراموشی می‌سپارند تا مردم از حقایق دور بمانند.

 

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۰ اَمرداد ۱۳۹۷رایزنی پامپئو با همتای کانادایی خود پیرامون امور ایران و عربستان
۱۴ اَمرداد ۱۳۹۷«دغدغه های رسانه ها برای مبارزه با فساد» / افشاکنندگان فساد تشویق شوند نه تهدید
۱۰ اَمرداد ۱۳۹۷سهل‌اندیشی آقای نماینده
۹ اَمرداد ۱۳۹۷پاسخ مقامات آمریکایی به سخنان سردار قاسم سلیمانی   
۷ اَمرداد ۱۳۹۷اگر اصلاح‌طلبان رای داشته باشند لاریجانی را حذف می‌کنند
۱۷ تیر ۱۳۹۷پامپئو: کره شمالی می‌تواند با همکاری آمریکا ویتنام دوم باشد
۱ تیر ۱۳۹۷منبع نمودار ضد ایرانی پمپئو درد سر ساز شد
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ پامپئو جلسه با سناتورها درباره کره‌شمالی را لغو کرد
۲۳ خرداد ۱۳۹۷بیژن مقدم: انتظار از رئیس جمهور تصمیم قاطع به تغییر در کابینه با شاخص‌های کارآمدی، جوانگرایی و مردم‌داری است‌/ به منتقدین دولت اعم از اصول‌گرا و اصلاح‌طلب اعتنا کنید
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ روحانی: همه حاکمان آمریکا علیه ملت ما بوده اند و این یکی خبیث تر/ نقد را می پذیریم اما تخریب نه/ تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد
۱۳ خرداد ۱۳۹۷مقدم: امام (ره) از دشمن نمی‌هراسید
۱۲ خرداد ۱۳۹۷رویای پمپئو برای خاورمیانه جدید

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۷۷۹۳۸۰۸:۱۵:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۱۵
لطفا مذاکره کنید .
ناشناس۴۷۸۱۰۲۰۹:۴۵:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مذاکره کردیم...
ناشناس۴۷۸۱۷۴۱۰:۲۶:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۱۵
اسمش مذاکره است معنی اش باج دادن همیشگی
جویبار۴۷۸۲۴۴۱۰:۵۶:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۵
با کی مذاکره کنیم؟ با کسانی که به عهد و پیمان خود وفا نمیکنند؟ برجام یادتون رفته؟
فرناز۴۷۸۴۰۸۱۱:۵۲:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۱۵
چاره یک چیز است ولاغیر. اصل 59 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران. مذاکره و ارتباط با آمریکا را به رای عمومی ملت بگذارید. امیدوارم منتشر کنید.
ناشناس۴۷۸۸۲۱۱۴:۲۳:۱۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مگه ترامپ برای تحریم ایران و یا خروج از برجام از مردم آمریکا نظر خواهی کرد ؟
ناشناس۴۷۹۰۶۶۱۶:۱۸:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۵
هیچ آدم عاقلی از یک سوراخ دو بار گزیده نمیشه. حتی اگر ملت رای بدن که باید گزیده بشی!!!
ناشناس۴۷۸۵۶۰۱۲:۴۵:۲۵ ۱۳۹۷/۵/۱۵
اگر مشکلات با مذاکره حل میشه پس چرا حل نشد؟
رشید۴۷۸۸۰۹۱۴:۱۸:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مذاکره زمانی شکل میگیرد که منافع ملی ما ایجاب کند و تشخیص این امر هم در صلاحیت دستگاه دیپلماسی کشور است . اقای روحانی و ظریف هر دو مذاکره با امریکا را در شرایط فعلی به مصلحت کشور نمی دانند.
ناشناس۴۷۸۸۲۷۱۴:۲۶:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مذاکره کردیم . گفتیم و خندیدیم . با جان کری قدم زدیم . شام خوردیم . اخرش توافق کردیم و بر جام رو امضا کردیم اما زدن زیرش . هر وقت برگشتن به برجام اونوقت میریم مذاکره میکنیم
ظریف۴۷۸۹۹۳۱۵:۴۳:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
ظریف 15 مرداد 97: برجام با تلاش بسیار به دست آمد و وزیر خارجه آمریکا برای اولین بار 18 روز خارج از کشورش حضور داشت و 9 ساعت بدون توقف مذاکره کردیم که این نیز در تاریخ بی‌سابقه بوده است. بعد از همه این‌ها، مذاکرات را باطل کردند و آیا با این آدم‌ می‌شود مذاکره کرد؟ یعنی این جز یک نمایش تبلیغاتی نیست، ایران همواره نشان داده طرفدار مذاکره است اما آمریکا باید نشان دهد ارزش مذاکره را دارد. مذاکره‌ای انجام شده که نتیجه آن قطعنامه شورای امنیت شده است
ناشناس۴۷۹۱۹۸۱۷:۰۹:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۱۵
شما بیا در خصوص فروش خانه ات با من مذاکره کن البته قول بده با شیوه برجام مذاکره کنی
ناشناس۴۷۷۹۸۸۰۸:۴۱:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۱۵
اگر نمایندگان تهران اعتقاد دارند که سوال مطرح شده سیاسی است و دغدغه مردم نیست، خودشان سوالات واقعی مردم را تهیه کرده و از رئیس جمهور بپرسند. اگر این کار را نکنند معنی اش این است که یا مردم سوال ندارند یا اینکه این عزیزان خودشان هستند که دارند حرکت سیاسی و خطی می کنند.
ناشناس۴۷۸۰۱۳۰۸:۵۳:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۱۵
به ابن میگن استفاده سیاسی از مشکلات اقتصادی...چیز جدیدی هم نیست توی برجام هم همین بود...
farhad m۴۷۸۵۶۵۱۲:۴۶:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
بعضی پیام ها اونقدر دوپهلو است که آدمی رو به اشتباه می اندازه!مثل همین که اشتباهی مثبت دادم!!
محمد قاسمی۴۷۸۰۳۵۰۹:۰۲:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
حضور منطقه ای ایران کاملا قابل دفاعه ولی اگه الع منتشر کنه عملکرد قوه قضاییه به هیچ وجه طوری که خود اقای اژه ای هم گفت
علی۴۷۸۰۹۷۰۹:۳۸:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۱۵
آخر به روحانی چه ربطی دارد. افراد دیگری ماجراجویی می کنند بعد این وضعیت که پیش آمد همان افراد طلبکار می شوند که دولت چه کار می کند؟
ناشناس۴۷۹۰۷۵۱۶:۲۰:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۵
میشه بفرمایید اساسا از نظر شما چی به آقای رییس جمهور ربط داره؟!!! اقتصاد؟ سیاست؟ اجتماع؟ یا چی؟!!!
ناشناس۴۷۸۱۲۲۱۰:۰۲:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۱۵
پرده اول: بسیاری از مشکلات گذشته و حال ما ناشی از نوع نگاه ما به دنیاست، اینکه سیاست را سیاه و سفید میبینیم و نه خاکستری و هنر سیاستمند بودن. پرده دوم: علی رغم اینکه دولت کنونی مسئول وضعیت اقتصادی کنونی هست اما ریشه مشکلات اقتصادی امروز در دولتهای گذشته هم بوده و مجموعه ای از تصمیم گیرندگان در آن نقش دارند. پرده سوم: از قدیم گفتن یا زنگی زنگ یا رومی روم، نمیشه اعلام صریح دشمنی کرد و انتظار داشت بقیه تماشاچی باشند.
علی۴۷۸۱۳۵۱۰:۰۸:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۱۵
کشور های غربی هرگاه به تنهایی در این چهل سال با ایران مواجه شدن نتیجه مورد انتظار انها را نداشته. اما برجام ثابت کرد که با همکاری عناصر داخلی خیلی راحت می توان از ایران امتیاز گرفت. اتفاقات کنونی هم در راستای ایجاد فشار داخلی برای دادن امتیاز بیشتر است.
عدالت۴۷۸۲۰۰۱۰:۳۶:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۱۵
تا زمانی که فساد سیستمی وجود دارد، کل شرایط آنها را هم بپذیریم باز شرایط به مراتب بدتر خواهد شد، چاره، عزل و اعدام و توقیف اموال مفسدان به نفع مردم در هر رده و مقامی
ناشناس۴۷۸۴۷۶۱۲:۱۴:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
هر کس برای مردم هزینه درست کنید باید پاسخگو باشد چه با موشک چه با شعار
سید۴۷۸۷۸۵۱۴:۰۶:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
موشکهای روحانی حسن روحانی رییس جمهور :ما می شنویم که یک موشکی از خاک ایران حرکت کرد و مراکز تروریستی را هدف قرار داد، آنهایی که این موشک را پرتاب کردند و در این راه تلاش کردند، اما این موشک را چه کسی درست کرد. سازنده این موشک دولت است. وزارت دفاع جزئی از دولت است، پولش را چه کسی تامین کرد؟ بخش اقتصادی کشور آن را تامین می کند، کار بزرگی در دولت یازدهم انجام شد، وزیر دفاع اعلام کرد سلاح های راهبردی که در این دولت ساخته شده 80 درصد کل سلاح هایی است که در دولت های قبل ساخته شده است.سه‌شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶
ناشناس۴۷۹۲۴۷۱۷:۴۰:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
موشک زدن به داعش ربطی به شعار نویسی روی موشک نداره
ناشناس۴۷۸۴۸۳۱۲:۱۷:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مطلبی نه چندان بلند ولی گویا.... گویای حقایقی تلخ در خصوص برخی نمایندگان......البته متأسفانه!!
ناشناس۴۷۸۶۳۰۱۳:۱۳:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۵
فرموده‌اید «برخی دیگر نیز ساده‌انگارانه آتش‌زدن پرچم کشورهای یاغی نظیر آمریکا و اسراییل را (که واکنش حداقلی مردم به جنایات این دو دولت است) دلیل مشکلات امروز می‌دانند.» بله. اما ریشه مشکل آن چیزی که شما فکر می‌کنید نیست. ریشه مشکل سطح تفکری است که یک مثلا دیپلمات یا نماینده مجلس بخواهد با پرچم آتش زدن دیپلماسی بورزد!
محمود۴۷۸۸۶۲۱۴:۳۹:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
براي يك مذاكره ساده اينقدر نبايد تابو درست كرد مذاكره اي كه در آن از سياست هاي كشور دفاع كرد كه اشكالي ندارد الان توپ در زمين ماست بايد مذاكره كرده و از حق خود دفاع كنيم
ناشناس۴۷۹۰۸۵۱۶:۲۳:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
کی میگه توپ توی زمین ماست؟!!! اتفاقا الان توپ توی زمین آمریکاست و باید توضیح بده که چرا نتیجه رسمی یک مذاکره چندجانبه سطح بالای بین المللی رو زیر پا گذاشته... نباید هارت و پورت قلدرها رو جدی گرفت بلکه حتی اگر لازم شد باید گوشمالیشون هم داد...
رضا۴۷۹۰۸۷۱۶:۲۵:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
خب آخه مذاکره هم بلد نیستین! اینقدر هم قیافه میگیرین!! مذاکره چند ساله شما ایران را چندین سال عقب انداخت!.... هروقت آمریکا به برجام برگشت، مذاکره قابل مذاکره هست!!. اگر بعضی از مسئولین اینقدر خار و خفیف و ساده لوح هستند عمده مردم ما اینطور نیستند.
ناشناس۴۷۸۹۹۵۱۵:۴۴:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۱۵
آتش زدن پرچم يعني توهين به يك ملت و كشور حالا شما بيا هي بگو ما با دولتش مشكل داريم مگه دنيا ازت قبول ميكنه؟ حالا پرچم اسراييل كه اصلا بعنوان كشور قبولش نداريم مشكلي نداره ولي پرچم آمريكا را نبايد آتش زد..
ناشناس۴۷۹۱۶۱۱۶:۵۲:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۱۵
همه مشکلات کار دشمن نه بیکاری هم کار دشمن ؟ دشمن اختلاس کرده ؟

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

دانشگاه علمی کاربردیتجارت نیوز

پربحث‌های اخیر

 1. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 2. طرفداران اردوغان آیفون‌های خود را شکستند

 3. سیلابی که رها شده/ چرا دولت برای نقدینگی جامعه برنامه ریزی نمی‌کند؟

 4. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

 5. نظر سازمان هواپیمایی درباره عبور هواپیماهای آمریکایی از آسمان ایران

 6. کسانی که گفتند روحانی باید برود...

 7. فرزندان مسئولان شهرداری تهران کجا هستند؟

 8. دختر نعمت‌زاده: من محتکر دارو نیستم/ پدرم مدت کوتاهی عضو هیات مدیره شرکتم بود

 9. جزئیات تصمیم جدید ارزی دولت/ معافیت ماشین‌آلات از شمول پرداخت مابه‌التفاوت نرخ دلار

 10. رئیس کل بانک مرکزی: در نرخ دلار بازار ثانویه دخالتی نمی‌کنیم

 11. کلیپ ساختگی درباره رهبر انقلاب/ انتقاد تند حجاریان از دولت/ حاشیه های عكس غضب آلود روحانی/ بازگشت مرد پشت پرده اقتصاد به کابینه/ ناراحتی از نحوه پاسخ به کمپین «فرزندت کجاست»

 12. واعظی: هیچ وقت بحث ۵۰ درصد سهم روسیه از دریای خزر مطرح نبوده/ هیچ نامه‌ای از قالیباف دریافت نکردم

 13. اعطاي مجوز فعاليت انتشار صوت و تصوير فراگير در فضاي مجازي به 5 رسانه داخلي

 14. هتک حرمت مأموران گرجستانی به زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس

 15. جهانگیری: مذاکره با آمریکا پذیرفتنی نیست

 16. جهانگیری: باید اعتماد و امید مردم را ترمیم کنیم

 17. فرزندان مصباحی‌مقدم کجا هستند و چه شغلی دارند؟

 18. کردستان عراق: در زمینه تحریم‌های ایران، تابع تصمیم‌های بغداد هستیم

 19. مسکو: شرکت‌های اروپایی حاضر به مقابله با تحریم‌ها نیستند/برجام توافقی شکننده بود

 20. ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره): اقتصاد را به مردم واگذار کنیم

 21. آخرین قیمت خودروهای داخلی در بازار

 22. جواد خیابانی در بیمارستان بستری شد

 23. وزیر نیرو: پرونده خاموشی‌ها بسته شد

 24. واکنش پلیس تهران به خبر «دیپورت» اشتباهی یک جانباز به افغانستان

 25. آیت‌الله جنتی: راه‌حل برون رفت از مشکلات فعلی تفکر و روحیه انقلابی است

پربحث‌های دیروز

 1. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 2. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 3. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 4. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 5. تبعات خطرناک پیوند بیش از حد زن و شوهر  

 6. واکنش «دادستان کل کشور» به نامه برخی وزرا برای رفع فیلتر برخی شبکه‌ها: شریک در جرم نخواهم شد

 7. طرفداران اردوغان آیفون‌های خود را شکستند

 8. سیلابی که رها شده/ چرا دولت برای نقدینگی جامعه برنامه ریزی نمی‌کند؟

 9. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

 10. نظر سازمان هواپیمایی درباره عبور هواپیماهای آمریکایی از آسمان ایران

 11. خودروسازان به دنبال آزادسازی قیمت‌ها

 12. کسانی که گفتند روحانی باید برود...

 13. فرزندان مسئولان شهرداری تهران کجا هستند؟

 14. دختر نعمت‌زاده: من محتکر دارو نیستم/ پدرم مدت کوتاهی عضو هیات مدیره شرکتم بود

 15. قاضی‌پور: مذاکره با آمریکا مذاکره با یک گرگ درنده است

 16. حکم قطعی غلامحسین کرباسچی صادر شد

 17. جزئیات تصمیم جدید ارزی دولت/ معافیت ماشین‌آلات از شمول پرداخت مابه‌التفاوت نرخ دلار

 18. رئیس کل بانک مرکزی: در نرخ دلار بازار ثانویه دخالتی نمی‌کنیم

 19. کلیپ ساختگی درباره رهبر انقلاب/ انتقاد تند حجاریان از دولت/ حاشیه های عكس غضب آلود روحانی/ بازگشت مرد پشت پرده اقتصاد به کابینه/ ناراحتی از نحوه پاسخ به کمپین «فرزندت کجاست»

 20. واعظی: هیچ وقت بحث ۵۰ درصد سهم روسیه از دریای خزر مطرح نبوده/ هیچ نامه‌ای از قالیباف دریافت نکردم

 21. هاشمی‌طبا: باید آرایش اقتصاد جنگی بگیریم/ روش مدیریت فعلی را نمی‌پسندم

 22. اعطاي مجوز فعاليت انتشار صوت و تصوير فراگير در فضاي مجازي به 5 رسانه داخلي

 23. هتک حرمت مأموران گرجستانی به زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس

 24. جهانگیری: مذاکره با آمریکا پذیرفتنی نیست

 25. رو شدن دست بی‌بی‌سی پس از مصاحبه با کارشناس روسی درباره سهم ایران از دریای خزر  

پربحث‌های هفته

 1. نقدی بر نظر دکتر احمد توکلی در باره تأثیر قطعی 30 درصدی سابقه تحصیلی در کنکور 98

 2. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 3. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 4. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 5. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 8. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 9. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 10. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 13. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 14. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 15. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 16. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 17. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 18. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 19. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 20. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 21. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 22. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 23. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 24. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 25. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

پربحث‌های اخیر

 1. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 2. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

 3. کسانی که گفتند روحانی باید برود...

 4. دختر نعمت‌زاده: من محتکر دارو نیستم/ پدرم مدت کوتاهی عضو هیات مدیره شرکتم بود

 5. کلیپ ساختگی درباره رهبر انقلاب/ انتقاد تند حجاریان از دولت/ حاشیه های عكس غضب آلود روحانی/ بازگشت مرد پشت پرده اقتصاد به کابینه/ ناراحتی از نحوه پاسخ به کمپین «فرزندت کجاست»

 6. واعظی: هیچ وقت بحث ۵۰ درصد سهم روسیه از دریای خزر مطرح نبوده/ هیچ نامه‌ای از قالیباف دریافت نکردم

 7. جهانگیری: مذاکره با آمریکا پذیرفتنی نیست

 8. جهانگیری: باید اعتماد و امید مردم را ترمیم کنیم

 9. فرزندان مصباحی‌مقدم کجا هستند و چه شغلی دارند؟

 10. آیت‌الله جنتی: راه‌حل برون رفت از مشکلات فعلی تفکر و روحیه انقلابی است

 11. درخواست حسام الدین آشنا از قالیباف

 12. ظریف: کنوانسیون خزر با در نظر گرفتن حداکثر منافع ملی ایران بود/ خط حسینقلی خان - آستارا را هیچگاه نخواهیم پذیرفت

 13. ظریف، امشب مهمان گفتگوی ویژه خبری

 14. روحانی: ملت ایران به خانواده شهدا افتخار می‌کند/ در فتح خرمشهر قدرت الهی نمایان است

 15. آخرین وضعیت پرونده اسفندیار رحیم‌مشایی

 16. دیدار صمیمی رئیس‌جمهور با آزاده و جانباز دفاع مقدس

 17. فلاحت‌پیشه: طرفین کاری کنند که طرح سؤال از رئیس جمهور التهاب بیشتری در اقتصاد ایجاد نکند

 18. تکذیب جمله‌ تحریف شده منتسب به رهبر انقلاب در دیدار ۲۲ مرداد ۹۷ و انتشار اصل آن

 19. عطریانفر: منافقین دست و پا می زنند

 20. امیری: رییس جمهوری در موعد قانونی در مجلس حضور می یابد

 21. پاسخ دوم کریمی قدوسی به بروجردی

 22. خطیب جمعه این هفته تهران مشخص شد

 23. دلایل رای آوردن استیضاح ربیعی در صحن مجلس/ دفاع نکردن روحانی و نقش هیئت رئیسه مجلس

پربحث‌های دیروز

 1. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 2. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 3. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 4. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 5. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

 6. کسانی که گفتند روحانی باید برود...

 7. دختر نعمت‌زاده: من محتکر دارو نیستم/ پدرم مدت کوتاهی عضو هیات مدیره شرکتم بود

 8. قاضی‌پور: مذاکره با آمریکا مذاکره با یک گرگ درنده است

 9. حکم قطعی غلامحسین کرباسچی صادر شد

 10. کلیپ ساختگی درباره رهبر انقلاب/ انتقاد تند حجاریان از دولت/ حاشیه های عكس غضب آلود روحانی/ بازگشت مرد پشت پرده اقتصاد به کابینه/ ناراحتی از نحوه پاسخ به کمپین «فرزندت کجاست»

 11. واعظی: هیچ وقت بحث ۵۰ درصد سهم روسیه از دریای خزر مطرح نبوده/ هیچ نامه‌ای از قالیباف دریافت نکردم

 12. جهانگیری: مذاکره با آمریکا پذیرفتنی نیست

 13. نظر"داود هرمیداس باوند" درباره ادعای سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر

 14. جهانگیری: باید اعتماد و امید مردم را ترمیم کنیم

 15. فرزندان مصباحی‌مقدم کجا هستند و چه شغلی دارند؟

 16. آیت‌الله جنتی: راه‌حل برون رفت از مشکلات فعلی تفکر و روحیه انقلابی است

 17. سی‌ان‌ان: بر تحریم‌های آمریکا برای مجبور کردن ایران به مذاکره حساب باز نکنید

 18. وزیر دولت اصلاحات: رویکردهای اقتصادی دولت شباهت زیادی به رویکردهای دولت هاشمی دارد

 19. درخواست حسام الدین آشنا از قالیباف

 20. ظریف: کنوانسیون خزر با در نظر گرفتن حداکثر منافع ملی ایران بود/ خط حسینقلی خان - آستارا را هیچگاه نخواهیم پذیرفت

 21. ظریف، امشب مهمان گفتگوی ویژه خبری

 22. روحانی: ملت ایران به خانواده شهدا افتخار می‌کند/ در فتح خرمشهر قدرت الهی نمایان است

 23. آخرین وضعیت پرونده اسفندیار رحیم‌مشایی

 24. دیدار صمیمی رئیس‌جمهور با آزاده و جانباز دفاع مقدس

 25. فلاحت‌پیشه: طرفین کاری کنند که طرح سؤال از رئیس جمهور التهاب بیشتری در اقتصاد ایجاد نکند

پربحث‌های هفته

 1. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 7. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 8. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 9. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 10. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 11. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 12. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 13. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 14. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 15. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 16. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 17. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 18. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

 19. جای خالی این روزها را با چه کسی پر کنیم؟

 20. پس از ۲۱ سال؛ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

 21. پاکدستان دست بسته!  

 22. پورابراهیمی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تبرئه‌ام کرد/ فعالیت‌های اقتصادی فرزندان ربیعی، پدرشان را به خاک سیاه نشاند

 23. استیضاح ربیعی و ضرورت پاسخگویی به برخی سوالات بی جواب

 24. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 25. ستاره و سلبریتی کابینه/ ماهیگیری احمدی‌نژاد از آب گل آلود/ پشت پرده استیضاح ربیعی/گزینه‌های مطرح برای وزارت کار/ تلاش کارگزاران برای حذف نوبخت/ عبور اصلاح طلبان از روحانی قوت گرفت

آخرین عناوین