مگنت-ستاره یک مربع

فروش هر متر زمین کشت‌وصنعت مغان به قیمت «پفک»

گروه اقتصادی الف،   3970514117 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
فروش هر متر زمین کشت‌وصنعت مغان به قیمت «پفک»

زمین شرکت کشت و صنعت مغان از قرار هر متر مربعی ۲۸۰۰ تومان یعنی کمتر از قیمت دو بسته پفک نمکی ۱۰۰ گرمی بفروش رفته است!

به گزارش تسنیم، داستان پرحاشیه واگذاریهای دولت تمامی ندارد. چه در این دولت باشد که در دولتهای قبلی. چه مخابرات باشد چه کشت و صنعت مغان.

در این میان آنچه مشخص و روشن است عدم اطلاع رسانی درست و در پی آن ناآگاهی جامعه در خصوص سازوکار واگذاریها آن هم پس از گذشت بیش از 17 سال از آغاز رسمی اجرای سیاست خصوصی سازی در کشور است.

بر این اساس تازگی ها سازمان خصوصی سازی پس از 5 بار برگزاری مزایده و ناکامی در فروش شرکت کشت و صنعت مغان، سرانجام در چند روز گذشته موفق شد این شرکت را بفروشد. مزایده ای که این بار هم بدون حاشیه نبوده است.

در این زمینه به تازگی اکبر اعلمی، فرماندار سابق مغان و نماینده ادوار تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی نوشت: شرکت کشت و صنعت مغان با 63000هکتار وسعت، شامل باغات میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه قند، کارخانه لبنیات، کارخانه فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر، یکی از شرکت‌های منحصر بفرد کشور و از بزرگترین سرمایه‌ها و دلگرمی‌های اهالی شریف منطقه مغان محسوب و مردم این منطقه تعصب خاصی نسبت به آن دارند.

در ادامه خصوصی‌سازی‌هایی که برخلاف نص صریح اصل 44قانون اساسی در حال انجام است، این بار قرعه بنام این شرکت افتاده و مسئولان امر اعلام کرده‌اند که 100درصد سهام این شرکت در دوم مرداد ماه 1397از طریق مزایده به قیمت پایه 17هزار و 610میلیارد و 886میلیون و 938هزار ریال به بخش خصوصی فعال در صنعت کشاورزی و غذایی واگذار شده است.

این معامله با ابهامات قابل توجهی روبرست که در پی به چند مورد از آن‌ها اشاره شده است:

1- اگر اموال، ابنیه و ادوات و ماشین آلات فراوان و باغات پرمحصولی که این شرکت دارد (تنها 2600هکتار مجتمع باغبانی) را نادیده بگیریم و فرض کنیم که کل شرکت زمین بایر است، طبق این معامله، زمین این شرکت از قرار هر متر مربعی 2800تومان یعنی کمتر از قیمت دو بسته پفک نمکی 100گرمی بفروش رفته است!

2- تسامح سازمان خصوصی‌سازی نسبت به خریدار به این‌جا هم ختم نشده و مقرر گردیده که برنده مزایده، وجه معامله را به صورت اقساط نه ساله، فاصله شش ماهه اقساط و نرخ سود 10درصد (ظاهرا سه درصد کمتر از نرخ اعلام شده) با سازمان خصوصی‌سازی تسویه و از دو سال تنفس در پرداخت اولین قسط خود برخوردار شود!

3- این در حالیست که قبل از تورم لجام گسیخته کنونی که باکاهش شدید ارزش پول ملی کشور و افزایش صددرصدی املاک و ادوات و ابنیه نسبت به سال گذشته همراه می‌باشد، همین شرکت در سال 95و 96، بگفته استاندار وقت اردبیل، به ارزش دو هزار و 700میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده بود و خریدار می بایست 20درصد آن را در ابتدا به صورت نقدی پرداخت و سالانه نیز 540میلیارد تومان مابقی پول را به حساب دولت واریز می کرد!

4- با این‌که مزایده در دوم مرداد برگزار شده، بدلیل مهلت 20روزه واریز مبلغ پیشنهادی، هویت خریدار تا این لحظه محرمانه باقی مانده و همین امر مانع از طرح ابهامات دیگر می‌شود و لذا تا اعلام هویت کامل خریدار به همین حد بسنده می‌گردد. پرواضح است که نه تنها مردم منطقه، بلکه بنده به عنوان یک شهروند و کسی که زمانی در این منطقه مسئولیت اجرائی داشته و از اشراف لازم نسبت به کشت و صنعت مغان و علائق مردم منطقه برخوردار است، هشیارانه و با حساسیت ویژه‌ای، این معامله، ارزش آن و چرایی نازل بودن ارزش آن و تنزلش نسبت به قیمت سال گذشته، هویت دقیق شخص خریدار، سرمایه اولیه و توان مالی فعلی شرکتتش، روابط و مناسبات احتمالی‌اش با مسئولان اجرائی و سوابقش در امر کشاورزی و باغداری و دامداری، ماهیت حقوقی قرارداد منعقد شده، تعهدات و اختیارات و مجوزهای اعطا شده به او، سرنوشت کارکنان و شاغلین در شرکت کشت و صنعت مغان پس از انتقال شرکت و همچنین نحوه تسویه حساب خریدار با فروشنده را دقیقا رصد کرده و ضمن اطلاع رسانی در قبال هرگونه خطا و انحراف احتمالی واکنش نشان خواهیم داد. لذا از آقای رئیس کل محترم سازمان خصوصی‌سازی و همکارم در مجلس ششم انتظار می‌رود در این خصوص عنایت عبدالله پوری‌حسینی ویژه‌ای داشته باشند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۷۶۲۸۱۱۴:۲۳:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۴
یک دزدی آشکار ! لطفا فروشنده و خریدار رو در اسرع وقت همانجا به دار بکشید ! شاید اینطوری قوه قضائیه امید به مبارزه با فساد ها را به ملت برگردانه !
ناشناس۴۷۶۲۸۸۱۴:۲۵:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۱۴
قوه قضائیه و مجلس جلوی این کار را بگیرند . کشور به امان خدا رها شده
ناشناس۴۷۶۲۹۱۱۴:۲۷:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۱۴
بازم خصولتي سازي شده
شاهرخ۴۷۶۲۹۹۱۴:۲۹:۴۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
ولله خیانت و زیان مدیران و صاحب منصبانه ناجوانمرد که چوب حراج به این شکل به اموال عمومی می زنند به مراتب بیشتر از دشمنی دشمنان قسم خورده نظام هست.....فقط در عجبم چرا یک قاضی ویا دادستان مثل اون قاضی که برای تلگرام و40میلیون ایرانی حکم داد به اراده و دفاع از حقوق 80 میلیون ایرانی حکم ابطال و اعلام جرم نمی کنه!!!!؟؟؟؟؟ کلا مدعی العموم دقیقا کجاست!!!!!؟؟؟؟؟؟
ناشناس۴۷۶۳۲۴۱۴:۳۷:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۱۴
آقاي دكتر توكلي عزيز همين مسئله كشت و صنعت مغان را توسط ديده بان يك بررسي و كنترل نموده و گزارش ان را به اطلاع ملت برسانيد ممنون از شما
مازنی۴۷۶۳۴۷۱۴:۴۴:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۱۴
بابا اینا همه اش کلاه شرعیه ، سازمان و شرکت درست میکنن به اسم خصوصی سازی و ثامن الحجج و نمیدونم چه و چه ... که پول و سرمایه ملت رو قشنگ بالا بکشن ... هیچ ردی هم از فروشنده وخریدار باقی نمیذارن ... بعدش سر فرصت فرار میکنن خارج و با پول ملت زندگی میکنن ، اگرهم ردی پیدا شد هیچ کسی پاسخ گو نیست ، کی بود کی بود من نبودم ... ببینید کی گفتم
ناشناس۴۷۶۳۵۰۱۴:۴۵:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۱۴
متاسفانه فساد در دولت روحانی بیشتر از دوران احمدی نزاد است . چرا کسی کاری نمی کنه
ناشناس۴۷۶۳۵۵۱۴:۴۷:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۱۴
ما مردم دستمان به جایی نمی رسد چرا سپاه جلوی این کارها نمی گیرد . بهتر است سپاه وارد شود و جلوی غارت کشور را بگیرد
ناشناس۴۷۶۳۹۸۱۵:۰۲:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۱۴
جه بخور بخور راه افتاده دولت روحانی روی احمدی نزاد را سفید کرد
رضا۴۷۶۴۵۹۱۵:۲۳:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
حداقل قیمت زمین کشاورزی هر هکتار صد میلیون تومان به بالا است باغ که خیلی بش از این است حداقل در امد یک هکتار زمین بالای 6 میلیون تومان و باغ از 15 میلیون به بالا است هر هکتار زمین ده هزار متر مربع است
ناشناس۴۷۶۴۶۲۱۵:۲۵:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۱۴
دولتی که با فریب مردم رای گرفت و شعار شفافیت داد...
ناشناس۴۷۶۴۹۱۱۵:۳۹:۱۶ ۱۳۹۷/۵/۱۴
وقتی برخی از دوستان و نماینده ها شفافیت نمیخوان برا همین چیزاست
علی۴۷۶۵۸۳۱۶:۰۰:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۱۴
این هم از واگذاری به بخش خصوصی . خصوصی خریدن خصوصی می خورند یک لیوان آب هم روش. یک عده می شوند ارباب و بقیه می شوند رعیت و نوکر ارباب. قانون کشور را زیر پا میگذارند .قوهقضائیه وبازرسی کجاست
حامد۴۷۶۶۰۶۱۶:۰۹:۱۷ ۱۳۹۷/۵/۱۴
خدایا تو بع فریاد این مردم برس
ناشناس۴۷۶۷۶۴۱۷:۰۵:۱۶ ۱۳۹۷/۵/۱۴
باید این کشت وصنعت به قطعات کوچکتری تقسیم شود تا هم تعداد بیشتری صاحب زمین شوند وهم به قیمت گرانتری بفروشند.
ناشناس۴۷۷۲۲۷۲۰:۳۰:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۴
من قبل از انقلاب پیمانکار صنعتی این مجتمع بودم زیر نظر مهندسین مشاور امریکائی منطقه استثنائی در کل ایران بلحاض خاک مناسب و آب کافی قرار بود گاو داری با ظرفیت 12000 دوازده هزار گاو شیری در کنار کارخانه خوراک دام که تمام مواد اولیه اش در همان منطقه تولید میشد و کارخانه قند که آنهم از محصول چغندر همان محل که ساخته شده منظورم اینستکه اگر خریدار توان بهره برداری از این مجموعه را دارد باید شرط اول در واگذاری باشد مهم تخصص و سوابق و اطمینان از کارائی خریدار است اگر بفرض با قیمت بالا بفروش برسد و خریدار توان بهره برداری از پتانسیل منطقه را نداشته باشد همه متضرر اند مسلما اقساط بعد را نمیتواند بپردازد همین وضع موجود هم از هم خواهد پاشید .
ناشناس۴۷۷۲۴۲۲۰:۳۷:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
چه جالب هنوز دارند اموال ملت را چوب حراج میزنند و غارتگران اماده و حاضر هستند
ناشناس۴۷۷۵۰۸۲۳:۱۰:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۴
دمت گرم که پی گیری
رها۴۷۷۶۴۶۰۰:۲۷:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
آقای اعلمی عزیز صدای درد و رنج ما مردم مغان باشید.زمین مغان جزو حاصلخیزترین خاکهای دنیاست.خیلی ها می گویند در دنیا سه خاک بسیار حاصلخیز است که یکی از آنها دشت مغان است.ساز و کاری که برای دشت مغان چیده شده و آن را به اینجا رسانده از بیت المال این مملکت بوده و سزاوار نیست آن را با این قیمت خنده دار به فروش برسانند.سازمان خصوصی سازی!!!در برابر آیندگان و تاریخ چه جوابی دارد که زمینه ساز یک ذبح عظیم شده است.چرا صدای مردم شریف مغان را کسی نمی شنود. صدای درد و رنج ما باشید.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 2. ازدیاد تقاضای سوداگرایانه برای ارز/ چه وقت حواله طالب بیشتری دارد؟

 3. آخرین میانگین روزانه فروش نفت ایران

 4. توکلی: ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت/ اعدام مفسدین اقتصادی موثر خواهد بود

 5. ترکیه: عملیات‌های نظامی علیه پ.ک.ک در عراق افزایش می‌یابد

 6. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 7. فیلم/ به بهانه درگذشت عزت‌الله انتظامی  

 8. پوتین چگونه کشاورزی را تکیه‌گاه اقتصاد روسیه کرد؟

 9. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 10. مصرف «گل» سلول‌های مغز را نابود می‌کند

 11. امتناع دانشجویان پزشکی در آمریکا از حضور در کلاس درس

 12. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 13. جزئیات ثبت نام کارگران و کارفرمایان در سامانه روابط کار

 14. فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

 15. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 16. محیط زیست: بیشتر زباله‌گردها طرف قرارداد با پیمانکاران شهرداری تهران هستند

 17. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 18. میزان افزایش شهریه پیش دبستانی‌های مدارس دولتی

 19. برنامه‌هایی که اطلاعات شما را در دسترس هکرها قرار می‌دهد

 20. تیم ملی فوتبال کره جنوبی هم به سراغ یک پرتغالی رفت

 21. بازدید بشار اسد و همسرش از تونل‌های مرگ تروریست‌ها در غوطه شرقی  

 22. نور آبی نمایشگرهای دیجیتال و احتمال نابینایی

 23. آخرین مهلت ثبت‌نام در دوره‌های کاردانی دانشگاه علمی‌کاربردی

 24. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 25. کنسرت شهرام شکوهی

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 5. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 6. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 7. زندگی مدفون شده + تصاویر

 8. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 9. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 10. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 11. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 12. دختران‌ ۳۰ ساله‌ای که ۵۰ ساله هستند  

 13. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 14. آخرین قیمت خودروها در بازار

 15. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 16. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 17. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 18. چرا فرانسه یک مقصد محبوب گردشگری است؟

 19. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 20. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

 21. جدول کامل نرخ جریمه تخلفات رانندگی در سال ۹۷

 22. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 23. آجرچینی پنجره‌های یک خانه نیمه کاره برای احتکار کالا در مشهد  

 24. افزایش قیمت نان منتفی شد

 25. لیورپول صلاح را به پلیس معرفی کرد!

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 5. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 10. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 15. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 16. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 17. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 18. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 19. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 20. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 21. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 22. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 23. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 24. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 25. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

پربحث‌های اخیر

 1. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 2. ازدیاد تقاضای سوداگرایانه برای ارز/ چه وقت حواله طالب بیشتری دارد؟

 3. آخرین میانگین روزانه فروش نفت ایران

 4. توکلی: ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت/ اعدام مفسدین اقتصادی موثر خواهد بود

 5. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 6. جزئیات ثبت نام کارگران و کارفرمایان در سامانه روابط کار

 7. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 8. تصویب دوباره اسناد موافقت‌نامه پاریس در دولت

 9. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 10. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 11. کدام خدمات گمرک الکترونیکی شده است؟

 12. وزیر هم حریف دلالان نشد!

 13. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 14. افزایش تعداد جویندگان کار در سال ۹۷

 15. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 16. لزوم گزارش‌دهی گمرک درباره رشد ۵۷۱ درصدی صادرات خودرو و قطعات/ پای رانت صادرات مجدد در میان است؟+جدول

 17. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 18. جنگ تخفیف‌های نفتی بین ایران و عربستان/ طرفین چقدر در فروش نفت تخفیف می‌دهند؟

 19. تنگناهای دولتی تولید ملی به روایت پایگاه اطلاع رسانی آیت الله خامنه‌ای

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 2. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 3. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 4. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 5. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 6. آخرین قیمت خودروها در بازار

 7. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 8. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 9. افزایش قیمت نان منتفی شد

 10. 2 انبار بزرگ داروهای خارجی و مواد غذایی به ارزش 70 میلیارد کشف شد

 11. تب بازار ارز فروکش کرد

 12. چرا فساد در ایران ریشه کن نمی شود؟

 13. اوج گیری قیمت بلیت هواپیما

 14. لوازم‌خانگی بی‌تفاوت به مصوبه ستاد تنظیم بازار!

 15. برنج وارداتی با ارز دولتی؛ ۵ برابر گران شد!

 16. رشد ۳۰ هزار تومانی سکه طرح جدید/ نرخ یورو ۱۰۰ تومان افزایش داشت+ جدول

 17. اولویت‌های دریافت ارز کالاهای وارداتی اصلاح شد/ویرایش گروه‌های کالایی اول تا چهارم+سند

 18. زمان واریز یارانه مردادماه

 19. ریزش قیمت طلا توقف‌ناپذیر ماند

 20. قیمت مرغ دوباره بالا رفت

 21. تنگناهای دولتی تولید ملی به روایت پایگاه اطلاع رسانی آیت الله خامنه‌ای

 22. یارانه 50 هزار میلیاردی دولت برای دلار 4200 تومانی

 23. ذخایر پنهان ارزی چین چه قدر است؟

 24. کره جنوبی به دنبال معاف شدن از تحریم‌های ایران

 25. ثروتمندترین کشورهای جهان کدامند؟

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 4. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 5. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 6. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 7. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 8. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 9. عوامگرایی و فشرده سازی فنر گونه/ علت جهش های قیمت ارز در هر دولت

 10. صندوق بین المللی پول: ایران پانزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا می‌شود + جدول

 11. شریعتمداری اعلام کرد: ۲۵۰ میلیارد دلار ثبت‌سفارش واردات در ۴ ماه! /‌ خروج ترامپ از برجام، گلوله برفی است؛ نه بهمن ویرانگر

 12. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 13. کمپین‌های مردمی در ترکیه برای حمایت از «لیر» و «پول ملی»

 14. هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

 15. ثروت‌هایی که باد برای خریداران سکه آورد و مردمی که انتظار برخورد با تبعیض را دارند

 16. معاون وزیر راه: خودروسازان اجازه کاهش قیمت خودرو را نمی‎دهند

 17. سیلابی که رها شده/ چرا دولت برای نقدینگی جامعه برنامه ریزی نمی‌کند؟

 18. درج قیمت بر تابلوها/ صرافی‌ها رسما کار خود را آغاز کردند

 19. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 20. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 21. رشد ۱۱۰ هزار تومانی قیمت سکه/ یورو ۱۲ هزار و ۱۶۹ تومان خریداری شد+ جدول

 22. نوبخت: پیش بینی‌های واقع بینانه در بودجه ۹۸ خواهیم داشت

 23. این همه بی‌تدبیری

 24. فرشاد مومنی: رانت‌جویی را برای بقای خود متوقف کنید/ انتقاد از سخنان«بسیار غم انگیز» رئیس جمهور و رئیس بانک مرکزی

 25. نهاوندیان: فرمانده اقتصادی دولت رئیس‌جمهور است/ هر وقت تغییر نیاز باشد، تصمیم می‌گیرند

آخرین عناوین