فروش هر متر زمین کشت‌وصنعت مغان به قیمت «پفک»

گروه اقتصادی الف،   3970514117 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
فروش هر متر زمین کشت‌وصنعت مغان به قیمت «پفک»

زمین شرکت کشت و صنعت مغان از قرار هر متر مربعی ۲۸۰۰ تومان یعنی کمتر از قیمت دو بسته پفک نمکی ۱۰۰ گرمی بفروش رفته است!

به گزارش تسنیم، داستان پرحاشیه واگذاریهای دولت تمامی ندارد. چه در این دولت باشد که در دولتهای قبلی. چه مخابرات باشد چه کشت و صنعت مغان.

در این میان آنچه مشخص و روشن است عدم اطلاع رسانی درست و در پی آن ناآگاهی جامعه در خصوص سازوکار واگذاریها آن هم پس از گذشت بیش از 17 سال از آغاز رسمی اجرای سیاست خصوصی سازی در کشور است.

بر این اساس تازگی ها سازمان خصوصی سازی پس از 5 بار برگزاری مزایده و ناکامی در فروش شرکت کشت و صنعت مغان، سرانجام در چند روز گذشته موفق شد این شرکت را بفروشد. مزایده ای که این بار هم بدون حاشیه نبوده است.

در این زمینه به تازگی اکبر اعلمی، فرماندار سابق مغان و نماینده ادوار تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی نوشت: شرکت کشت و صنعت مغان با 63000هکتار وسعت، شامل باغات میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه قند، کارخانه لبنیات، کارخانه فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر، یکی از شرکت‌های منحصر بفرد کشور و از بزرگترین سرمایه‌ها و دلگرمی‌های اهالی شریف منطقه مغان محسوب و مردم این منطقه تعصب خاصی نسبت به آن دارند.

در ادامه خصوصی‌سازی‌هایی که برخلاف نص صریح اصل 44قانون اساسی در حال انجام است، این بار قرعه بنام این شرکت افتاده و مسئولان امر اعلام کرده‌اند که 100درصد سهام این شرکت در دوم مرداد ماه 1397از طریق مزایده به قیمت پایه 17هزار و 610میلیارد و 886میلیون و 938هزار ریال به بخش خصوصی فعال در صنعت کشاورزی و غذایی واگذار شده است.

این معامله با ابهامات قابل توجهی روبرست که در پی به چند مورد از آن‌ها اشاره شده است:

1- اگر اموال، ابنیه و ادوات و ماشین آلات فراوان و باغات پرمحصولی که این شرکت دارد (تنها 2600هکتار مجتمع باغبانی) را نادیده بگیریم و فرض کنیم که کل شرکت زمین بایر است، طبق این معامله، زمین این شرکت از قرار هر متر مربعی 2800تومان یعنی کمتر از قیمت دو بسته پفک نمکی 100گرمی بفروش رفته است!

2- تسامح سازمان خصوصی‌سازی نسبت به خریدار به این‌جا هم ختم نشده و مقرر گردیده که برنده مزایده، وجه معامله را به صورت اقساط نه ساله، فاصله شش ماهه اقساط و نرخ سود 10درصد (ظاهرا سه درصد کمتر از نرخ اعلام شده) با سازمان خصوصی‌سازی تسویه و از دو سال تنفس در پرداخت اولین قسط خود برخوردار شود!

3- این در حالیست که قبل از تورم لجام گسیخته کنونی که باکاهش شدید ارزش پول ملی کشور و افزایش صددرصدی املاک و ادوات و ابنیه نسبت به سال گذشته همراه می‌باشد، همین شرکت در سال 95و 96، بگفته استاندار وقت اردبیل، به ارزش دو هزار و 700میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده بود و خریدار می بایست 20درصد آن را در ابتدا به صورت نقدی پرداخت و سالانه نیز 540میلیارد تومان مابقی پول را به حساب دولت واریز می کرد!

4- با این‌که مزایده در دوم مرداد برگزار شده، بدلیل مهلت 20روزه واریز مبلغ پیشنهادی، هویت خریدار تا این لحظه محرمانه باقی مانده و همین امر مانع از طرح ابهامات دیگر می‌شود و لذا تا اعلام هویت کامل خریدار به همین حد بسنده می‌گردد. پرواضح است که نه تنها مردم منطقه، بلکه بنده به عنوان یک شهروند و کسی که زمانی در این منطقه مسئولیت اجرائی داشته و از اشراف لازم نسبت به کشت و صنعت مغان و علائق مردم منطقه برخوردار است، هشیارانه و با حساسیت ویژه‌ای، این معامله، ارزش آن و چرایی نازل بودن ارزش آن و تنزلش نسبت به قیمت سال گذشته، هویت دقیق شخص خریدار، سرمایه اولیه و توان مالی فعلی شرکتتش، روابط و مناسبات احتمالی‌اش با مسئولان اجرائی و سوابقش در امر کشاورزی و باغداری و دامداری، ماهیت حقوقی قرارداد منعقد شده، تعهدات و اختیارات و مجوزهای اعطا شده به او، سرنوشت کارکنان و شاغلین در شرکت کشت و صنعت مغان پس از انتقال شرکت و همچنین نحوه تسویه حساب خریدار با فروشنده را دقیقا رصد کرده و ضمن اطلاع رسانی در قبال هرگونه خطا و انحراف احتمالی واکنش نشان خواهیم داد. لذا از آقای رئیس کل محترم سازمان خصوصی‌سازی و همکارم در مجلس ششم انتظار می‌رود در این خصوص عنایت عبدالله پوری‌حسینی ویژه‌ای داشته باشند.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۷۶۲۸۱۱۴:۲۳:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۴
یک دزدی آشکار ! لطفا فروشنده و خریدار رو در اسرع وقت همانجا به دار بکشید ! شاید اینطوری قوه قضائیه امید به مبارزه با فساد ها را به ملت برگردانه !
ناشناس۴۷۶۲۸۸۱۴:۲۵:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۱۴
قوه قضائیه و مجلس جلوی این کار را بگیرند . کشور به امان خدا رها شده
ناشناس۴۷۶۲۹۱۱۴:۲۷:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۱۴
بازم خصولتي سازي شده
شاهرخ۴۷۶۲۹۹۱۴:۲۹:۴۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
ولله خیانت و زیان مدیران و صاحب منصبانه ناجوانمرد که چوب حراج به این شکل به اموال عمومی می زنند به مراتب بیشتر از دشمنی دشمنان قسم خورده نظام هست.....فقط در عجبم چرا یک قاضی ویا دادستان مثل اون قاضی که برای تلگرام و40میلیون ایرانی حکم داد به اراده و دفاع از حقوق 80 میلیون ایرانی حکم ابطال و اعلام جرم نمی کنه!!!!؟؟؟؟؟ کلا مدعی العموم دقیقا کجاست!!!!!؟؟؟؟؟؟
ناشناس۴۷۶۳۲۴۱۴:۳۷:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۱۴
آقاي دكتر توكلي عزيز همين مسئله كشت و صنعت مغان را توسط ديده بان يك بررسي و كنترل نموده و گزارش ان را به اطلاع ملت برسانيد ممنون از شما
مازنی۴۷۶۳۴۷۱۴:۴۴:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۱۴
بابا اینا همه اش کلاه شرعیه ، سازمان و شرکت درست میکنن به اسم خصوصی سازی و ثامن الحجج و نمیدونم چه و چه ... که پول و سرمایه ملت رو قشنگ بالا بکشن ... هیچ ردی هم از فروشنده وخریدار باقی نمیذارن ... بعدش سر فرصت فرار میکنن خارج و با پول ملت زندگی میکنن ، اگرهم ردی پیدا شد هیچ کسی پاسخ گو نیست ، کی بود کی بود من نبودم ... ببینید کی گفتم
ناشناس۴۷۶۳۵۰۱۴:۴۵:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۱۴
متاسفانه فساد در دولت روحانی بیشتر از دوران احمدی نزاد است . چرا کسی کاری نمی کنه
ناشناس۴۷۶۳۵۵۱۴:۴۷:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۱۴
ما مردم دستمان به جایی نمی رسد چرا سپاه جلوی این کارها نمی گیرد . بهتر است سپاه وارد شود و جلوی غارت کشور را بگیرد
ناشناس۴۷۶۳۹۸۱۵:۰۲:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۱۴
جه بخور بخور راه افتاده دولت روحانی روی احمدی نزاد را سفید کرد
رضا۴۷۶۴۵۹۱۵:۲۳:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
حداقل قیمت زمین کشاورزی هر هکتار صد میلیون تومان به بالا است باغ که خیلی بش از این است حداقل در امد یک هکتار زمین بالای 6 میلیون تومان و باغ از 15 میلیون به بالا است هر هکتار زمین ده هزار متر مربع است
ناشناس۴۷۶۴۶۲۱۵:۲۵:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۱۴
دولتی که با فریب مردم رای گرفت و شعار شفافیت داد...
ناشناس۴۷۶۴۹۱۱۵:۳۹:۱۶ ۱۳۹۷/۵/۱۴
وقتی برخی از دوستان و نماینده ها شفافیت نمیخوان برا همین چیزاست
علی۴۷۶۵۸۳۱۶:۰۰:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۱۴
این هم از واگذاری به بخش خصوصی . خصوصی خریدن خصوصی می خورند یک لیوان آب هم روش. یک عده می شوند ارباب و بقیه می شوند رعیت و نوکر ارباب. قانون کشور را زیر پا میگذارند .قوهقضائیه وبازرسی کجاست
حامد۴۷۶۶۰۶۱۶:۰۹:۱۷ ۱۳۹۷/۵/۱۴
خدایا تو بع فریاد این مردم برس
ناشناس۴۷۶۷۶۴۱۷:۰۵:۱۶ ۱۳۹۷/۵/۱۴
باید این کشت وصنعت به قطعات کوچکتری تقسیم شود تا هم تعداد بیشتری صاحب زمین شوند وهم به قیمت گرانتری بفروشند.
ناشناس۴۷۷۲۲۷۲۰:۳۰:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۴
من قبل از انقلاب پیمانکار صنعتی این مجتمع بودم زیر نظر مهندسین مشاور امریکائی منطقه استثنائی در کل ایران بلحاض خاک مناسب و آب کافی قرار بود گاو داری با ظرفیت 12000 دوازده هزار گاو شیری در کنار کارخانه خوراک دام که تمام مواد اولیه اش در همان منطقه تولید میشد و کارخانه قند که آنهم از محصول چغندر همان محل که ساخته شده منظورم اینستکه اگر خریدار توان بهره برداری از این مجموعه را دارد باید شرط اول در واگذاری باشد مهم تخصص و سوابق و اطمینان از کارائی خریدار است اگر بفرض با قیمت بالا بفروش برسد و خریدار توان بهره برداری از پتانسیل منطقه را نداشته باشد همه متضرر اند مسلما اقساط بعد را نمیتواند بپردازد همین وضع موجود هم از هم خواهد پاشید .
ناشناس۴۷۷۲۴۲۲۰:۳۷:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
چه جالب هنوز دارند اموال ملت را چوب حراج میزنند و غارتگران اماده و حاضر هستند
ناشناس۴۷۷۵۰۸۲۳:۱۰:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۴
دمت گرم که پی گیری
رها۴۷۷۶۴۶۰۰:۲۷:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
آقای اعلمی عزیز صدای درد و رنج ما مردم مغان باشید.زمین مغان جزو حاصلخیزترین خاکهای دنیاست.خیلی ها می گویند در دنیا سه خاک بسیار حاصلخیز است که یکی از آنها دشت مغان است.ساز و کاری که برای دشت مغان چیده شده و آن را به اینجا رسانده از بیت المال این مملکت بوده و سزاوار نیست آن را با این قیمت خنده دار به فروش برسانند.سازمان خصوصی سازی!!!در برابر آیندگان و تاریخ چه جوابی دارد که زمینه ساز یک ذبح عظیم شده است.چرا صدای مردم شریف مغان را کسی نمی شنود. صدای درد و رنج ما باشید.
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. آخرین خبرها از تعیین قیمت‌ جدید خودروها

 2. روحانیت بیدار شوید، به فکر علاج بدبختی‌های مردم باشید  

 3. نژادپرستی علیه ایرانی ها پشت ویترین ترکیه ای!

 4. چرا ساختمان بهشت بعد از قالیباف آرام نگرفت؟

 5. آیا سربازی 24 ماه می‌شود؟

 6. ماکرون از تصمیم اروپایی‌ها برای تعلیق سفرهای سیاسی به عربستان خبر داد

 7. معمای گنج همدان+ عکس

 8. انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا؛ همه پرسی درباره ترامپ و سرانجام تحریم‌ها علیه ایران

 9. واشنگتن‌پست: مخالفان «بن سلمان» در حال جمع شدن گرد «احمد بن عبدالعزیز» هستند

 10. عملکرد نامطلوب خانه کارگری ها در وزارت کار

 11. نگرانی کانادایی‌ها از کمبود ماری جوانا!

 12. قلدربازی خودروسازهای تهران در برابر بازرسی محیط زیستی

 13. عضو کمیسیون صنایع مجلس: برخی‌ها ‌از ۱۰۰ ‌تا ۵۰۰ میلیارد تومان ارز خریدند‌ اما هیچ ارزی مبادله نشد‌

 14. معاون وزیر نفت خبر داد: آخرین میزان تولید نفت ایران/ توتال اسناد فنی فاز ۱۱ را به CNPC تحویل داد

 15. گلاره و آرزویی که محقق شد

 16. المیادین: بولتون به بن‌سلمان گفته آمریکا تمام جزئیات قتل خاشقچی را می‌داند

 17. از جمال عبدالناصر تا جمال خاشقچی؛ مرور طرح ترور آل سعود برای مخالفان

 18. روایتی تکان‌دهنده از حرمسرای قذافی

 19. ماجرای عجیب گلزنی محمد انصاری و خوشحالی پس از گل+ عکس

 20. انتقام و غول‌کشی گوش شکسته‌ها در سرزمین دانوب!

 21. نیویورک‌تایمز: سران عربستان یکی از مقامات اطلاعاتی و از مشاوران بن‌سلمان را مقصر قتل خاشقچی معرفی می‌کنند

 22. 10 خبر پربازدید هفته/ از اعتراف عربستان به قتل خاشقچی و خروج قالیباف از کشور تا ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی و پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور

 23. دو کشته و دو زخمی در حمله با سلاح سرد در آلمان

 24. حضور نماینده دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب در منزل «مادر حزب الله»

 25. سرنوشت نامعلوم دانشجوی دانشگاه تهران در ارتفاعات دماوند

پربحث‌های دیروز

 1. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 2. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 3. تئاتر لاکچری؛ خودکرده را تدبیر نیست

 4. تشکیل اتاق جنگ اقتصادی/ با چه راهکاری دولت و مسئولین می‌توانند کشور را از شرایط خطیر کنونی عبور دهند؟

 5. نگذاشتند درباره"سیف" به رئیس‌جمهور تذکر دهم

 6. خواب شیرین هنگام سخنرانی جهانگیری در همایش  

 7. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 8. پرچم عربستان عوض شد/ کنایه‌های تصویری روزنامه‌نگاران جهان به آل‌سعود   

 9. امشب در سر شوری دارم !

 10. ضرغامی: پس از عاشورای ۸۸ بسیاری از دست‌های پشت پرده رو شد

 11. دستمزد شبی ۳۰ میلیون تومانی مهناز افشار در «بینوایان»!

 12. مرگ مشکوک یکی از 15 مظنون قتل خاشقچی

 13. غذای ملی این کشور زیبا «کله پاچه» است  

 14. پاکستان: گشت‌زنی هوایی برای یافتن مرزبانان ایرانی آغاز شده است

 15. امیرعبداللهیان: ترور خاشقچی توسط سعودی دور از انتظار نیست

 16. اقدام جدید آلمان علیه عربستان

 17. ماجرای جمال خاشقچی، نقشه نئومحافظه کاران برای نجات بن سلمان و تشدید تحریم ها علیه ایران

 18. علت شوره سر چیست؟

 19. نقشه داعش برای هدف قرار دادن بیجی نقش بر آب شد

 20. سردار پاکپور: تروریست‌ها وحدت مردم را هدف قرار داده اند

 21. فرود اضطراری پرواز تهران - بوشهر در شیراز

 22. کتف کامیابی‌نیا جا انداخته شد

 23. عمران خان برای دومین بار در یکماه به ریاض سفر می کند

 24. استراو: سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران اشتباه جدی است

 25. پوتین: سیاست تحریمی آمریکا علیه ایران اشتباهی بزرگ است/ متقاعد کردن ایران برای خروج از سوریه وظیفه ما نیست

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 4. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 5. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 6. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 7. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 8. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 9. بهشت جای چه افرادی است؟/ آیا امکان دارد که غیرمسلمانان نیز وارد بهشت شوند؟

 10. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 11. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 12. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 13. لوطیان جاده‌ها یا مرگ قانون؟!/ سمندی که یخچال فریزر است!

 14. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 15. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 16. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 17. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 18. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 19. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 20. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 21. نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضائیه؛ بیانات جنابعالی قانع کننده نبود

 22. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 23. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 24. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 25. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

 1. آخرین خبرها از تعیین قیمت‌ جدید خودروها

 2. عملکرد نامطلوب خانه کارگری ها در وزارت کار

 3. عضو کمیسیون صنایع مجلس: برخی‌ها ‌از ۱۰۰ ‌تا ۵۰۰ میلیارد تومان ارز خریدند‌ اما هیچ ارزی مبادله نشد‌

 4. معاون وزیر نفت خبر داد: آخرین میزان تولید نفت ایران/ توتال اسناد فنی فاز ۱۱ را به CNPC تحویل داد

 5. میرسلیم: دولت از طرفی بازار ارز را آشفته می‌کند و از طرفی می‌گوید بسته حمایتی درست کرده‌ایم!

 6. ایران در دو هفته اول ماه اکتبر 2.2 میلیون بشکه در روز نفت صادر کرد

 7. حل معمای ایجاد شغل در شرایط رشد منفی اقتصاد

 8. مجید شاکری: دولت نسخه‌ای برای اقتصاد نداشته و گوش شنوا هم برای هیچ راهکاری ندارد/ از اظهار نظر سیاسیون در حوزه‌های اقتصادی نگران هستیم/ رکورد تورمی خواهیم داشت

 9. فرانسوی‌ها متقاضی خرید کوئل از ایران شدند

 10. اسنپ: ۱۵ هزار راننده زن در تهران داریم

 11. ایرلاین‌ها؛ ارز نگیریم فقط ۳ ماه دوام می‌آوریم/اهمال بانک مرکزی در اختصاص ارز

 12. چینی ها برای ایران آب شیرین می کنند

 13. واگذاری جنجالی سهام صندوق فولاد؛ از عرضه زیر قیمت تا تخلف در فروش بلوکی سهام

 14. یارانه نقدی مهرماه واریز شد

 15. انگشت اتهام بازار سرمایه به سمت حقوق‌ها

 16. لغزش پول در آستانه ورود به بانک‌ها

 17. نرخ برابری دلار دربرابر یورو ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت

پربحث‌های دیروز

 1. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 2. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 3. نرخ برابری دلار دربرابر یورو ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت

 4. دلالان دلار دینار فروش شدند/ افزایش ۵۰۰ تومانی قیمت ارز عراق

 5. سقوط طلای سیاه به زیر 80 دلار

 6. جهانگیری: موضوع اقتصادی تنها دلیل به وجود آمدن شرایط امروز نیست

 7. پیشنهاد اصلاح قیمت خودرو به ستاد تنظیم بازار رفت

 8. تغییرات قیمت ۱۱ گروه کالایی در هفته منتهی به ۲۰ مهر

 9. سورپرایز دلار برای نوسان‌گیران

 10. راه‌اندازی نهضت اشتغال در چارچوب اقتصاد مقاومتی

 11. مزایای هوشمندسازی شهرها چیست؟

 12. مراقب کپی اطلاعات کارت‌های بانکی با کارتخوان‌های جدید باشید + عکس

 13. قیمت طلا و سکه افت کرد+ جدول

 14. کارگران این کارخانه به جای دستمزد، «نوشابه» می‌گیرند!

 15. قیمت رهن و اجاره آپارتمان های لاکچری در تهران

 16. مذاکرات توپراس ترکیه برای معافیت از تحریم‌های ایران

 17. صعود صادرات صنایع، افول صادرات معادن+ جدول

 18. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

 19. تایلند بافساد راهبان بودایی مقابله می کند

 20. واگذاری زیرمجموعه‌ بانک‌ها توسط سازمان خصوصی‌سازی

 21. رقابتی‌ترین اقتصاد جهان معرفی شد

 22. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 23. قیمت وام مسکن+ محاسبات

 24. آخرین وضعیت بارش های ایران/رشد ۱۰ درصدی بارش ها نسبت به سال قبل +جدول

پربحث‌های هفته

 1. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 2. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 3. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 4. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 5. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 6. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 7. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 8. سفر آخوندی به مشهد برای افتتاح ۲۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پروژه؟+ عکس

 9. وقتی مسئولان شعار شفافیت می‌دهند، اما مردم را محرم نمی‌دانند/ خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

 10. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 11. سیاست یک بام و دو هوای بانک مرکزی در برخورد با صعود و سقوط دلار

 12. اقتصاد ایران؛ بانک‌ها و راه مقابله با تحریم

 13. لامبورگینی ایرانی  

 14. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 15. وزارت صنعت: سازمان حمایت در حال بررسی قیمت‌های جدید خودرو است

 16. نقش FATF را در این توصیه نامه نمی‌بینید؟

 17. چرا باید نگران نظام بانکی باشیم؟

 18. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 19. افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت کالاهای اساسی

 20. تصمیم‌گیری برای ۲ نرخی شدن بنزین؛ هفته آینده روی میز کمیسیون انرژی

 21. کاهش قیمت سکه در بازار + آخرین نرخ ارز

 22. شرط اساسی حل مشکلات از نگاه رئیس کل بانک مرکزی/ همتی: برنامه‌های مشخصی داریم+ عکس

 23. جزئیات دستگیری ۴۰ اخلالگر اقتصادی/ ضبط صد‌ها میلیون تومان وجه نقد

 24. سخنان جنجالی وزیر ارتباطات در تلویزیون/ آذری جهرمی: با دوروف در تهران جلسه داشتیم/ مردم به مسئولان بی‌اعتمادند، زیرا حرفمان با عمل تعارض دارد

 25. روحانی: آمریکا در بلند مدت قادر نیست به سیاست‌های ضدایرانی خود ادامه دهد/ به آینده بهتر، بسیار امیدوارم

آخرین عناوین