خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند

محسن مهدیان،   3970513157 ۳۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند

مدت‌هاست مسیح علینژاد پروژه اعتراض جنسی در کشور را از طریق شبکه‌های اجتماعی رقم زده است. از نیت خباثت‌آلود او می‌گذریم چون فاقد اهمیت است و البته تلاشش بی‌ثمر. اما این قبیل اقدامات، از جهت «عدو شود سبب خیر» چند اثر مهم داشته است که سرجمعش به نفع انقلاب است.

یکم؛ مساله بدحجابی در ایران برخلاف تصور ضدانقلاب، جزئی از سبک زندگی است و نوعی عرفی‌گرائی مذهبی. اساسا دختران این سرزمین عفیفه و نجیبه‌اند. ممکن است حجاب بخشی از جامعه ما به جهات شرعی نقص داشته باشد، اما این سطح از حجاب نه خدای‌نکرده از سر بی حیایی است و نه به طریق اولی سیاسی است. بخشی از لوازم زندگی مدرن عرفی‌گرائی است؛ دختران ما با حیا و عفت مانوسند، و حجابشان را ولو شل‌حجابی، حجاب می‌دانند و عمل به شرع. این برداشت از حجاب، اشکال شناختی دارد و البته نیاز به نقش‌آفرینی نهادهای فرهنگی، که متاسفانه در غفلت و یا تغافل‌اند.

و اما مهم‌ترین اصل در این روزها خالص‌سازی است. هیچ امری مهم‌تر از جداشدن اصل از بدل نیست. خانم علینژاد کمک می‌کند دختران عفیفه ما خطشان از جریان فحشا جدا شود. دختران خیابان انقلاب ابزار سیاسی جنسی برای اعتراضات خشن‌اند که هیچ نسبتی با جامعه دختران ایران زمین ندارند. تلاش خانم علینژاد کمک می‌کند صف «کم‌حجابی عرفی» و حتی «بدحجابی شرعی« از «بی‌حجابی سیاسی و اباحه‌گری ضدایرانی» جدا شود؛ و این اقدام خدمتی بزرگی است.

تا دیروز برخی به غلط تصور می‌کردند که هرکس شل‌حجاب بود با دین و انقلاب مساله دارد، اما امروز مشخص شده این اقلیت بدنام چه سهمی را از جامعه باحیای زنان و دختران ایران دارند. تا جایی که سهم «فحشای براندازانه» را می‌توان با انگشت تخمین زد.

دوم؛ چند روز پیش فیلمی در صفحه شخصی خانم علینژاد منتشر شد که یک دختر جوان مانتویی همراه با دختر خردسالش، نسبت به برهنگی و کشف حجاب اعتراض می‌کند. این فیلم به غایت دلگرم‌کننده است.

فیلم‌هایی که خانم علینژاد با هشتگ «دوربین ما سلاح ماست» منتشر می‌کند، چندین سال کم‌کاری ستاد امربه معروف و نهی از منکر را جبران کرده است. این فیلم‌ها که زنان و مردان متشرع و باغیرت را در حال نهی از منکر تصویر می‌کند، خون تازه‌ای در کالبد فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر ماست. این دستاورد را نباید دست‌کم گرفت. هربار فیلمی از این صحنه‌ها منتشر می‌شود خدا را شکر می‌کنم که جامعه ما چنین باغیرت است.

البته همینجا باید فرصت را غنیمت شمرد و نسبت به روش صحیح نهی از منکرها توجه بیشتری داد؛ که ضدانقلاب در کمین تصویرسازی نادرست از این فرهنگ متعالی است.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۵ مهر ۱۳۹۷خدیجه انقلاب همچنان گرفتار غربت
۲۲ مهر ۱۳۹۷سردار سلامی: امر شده‌ایم که ایستادگی کنیم/ دشمن سیلی‌های سختی از انقلاب ما خورده است
۲۲ مهر ۱۳۹۷سردار نقدی: انقلاب اسلامی در عمق وجود مردم عراق، سوریه، یمن، بحرین و حجاز جای دارد
۲۲ مهر ۱۳۹۷جلیلی: دشمن ایمان مردم به انقلاب را محاسبه نکرده است/ آینده موفقیت‌های ایران را نشان می‌دهد
۲۱ مهر ۱۳۹۷چرا اعتماد ملی را تباه می‌کنند؟  
۱۶ مهر ۱۳۹۷فرمانده سپاه: علیرغم مشکلات داخلی اما باز این مردم حاضر به معامله با دشمنان انقلاب و اسلام نیستند
۱۶ مهر ۱۳۹۷چرا رهبری حیثیتی ورود نکرد؟
۱۵ مهر ۱۳۹۷توقع دارند ملت باور کنند نمایندگان دلسوزند؟!  
۱۴ مهر ۱۳۹۷پیامی متفاوت از دیدار اخیر رهبری/ جنگ رسانه‌ای امروز؛ تخدیر و چالش تصویر
۱۴ مهر ۱۳۹۷چالش طبقه متوسط یا طبقه مستضعف؟!
۱۲ مهر ۱۳۹۷محسن رضایی: مردم به ارزش‌های نظام و انقلاب پایبند هستند/ به قله بلند اقتصاد منطقه دست می‌یابیم
۱۰ مهر ۱۳۹۷ماجرای "مرا ببوس..."

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۷۴۱۷۷۱۷:۰۶:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
جناب مهدیان فکر کنید به داشته هایی که در طول 40 سال با سیاست های فرهنگی غلط سیاستگزاران ناهمسو با نسل جوان که قول و عملشان یکی نبوده از دست دادید؟ چند درصد نسل جوان نماز می خوانند؟ چقدر از نماز خوان های نسل قدیم را تارک الصلات کرده اید؟ چقدر از نسل جدید به حجاب مورد نظر شما باور دارند تا چه برسد آن را بر سر بگذارند؟ خراب کردید جناب مهدیان و دیگر درست شدنی هم نیست دلتان را به این کلیپ ها خوش نکنید
ناشناس۴۷۴۴۵۱۱۹:۰۸:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
بسیار عالی
ناشناس۴۷۵۰۱۱۰۱:۲۱:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۴
نماز نخوندن هم عرفی شده دیگه
ناشناس۴۷۵۱۰۰۰۶:۳۶:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۱۴
دوست گرامی هر کس به خاطر عملکرد به قول شما بد دیگری دست از ارتباط با خدا و نماز بردارد معلوم است اشکال از خود اوست ارتباط با خدا چه ربطی دارد به عملکرد به قول شما بد دیگران؟!!
ناشناس۴۷۴۱۸۲۱۷:۰۹:۱۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
خانم مسیح علینژاد موقع انتخابات در صدای امریکا و توییتر و... به زبان بی زبونی و به صورت غیرمستقیم می گفت به روحانی رای بدید حالا پرتقال فروش را پیدا کنید
ناشناس۴۷۴۲۰۴۱۷:۱۹:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
واقعا با دیدن این فیلم ها آدم دوست داره همیشه تو ایران بمونه و هیچ جایی مهاجرت نکنه بالاخص به کانادا و اروپا
ناشناس۴۷۴۲۰۷۱۷:۲۰:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
چه امر به معروفی هست که خانم برای امر به معروف دست به خشونت میزنه.واقعیت الان جامعه این هست که جوانان حجاب اجباری رو قبول ندارند .خیلیا اصلا اهل نماز وروزه هم نیستند ومتاسفانه درصد زیادی از جوانانی که الان چادری هستند یا به واسطه شغل خودشون یا همسر وپدرشون چادری هستند .این روبارها دیدم که میگم البته انسانهای مومن ومتشرع خیلی خوبی هم داریم که تو این چهل سال نه به مال حرام الوده شدند نه احتیاج به ظاهر سازی داشتند .اما باور کنین حجاب اجباری میشه همین چیزی که الان عیان هست.حالا شما اومدی از واکنش یک خانم مانتویی خوشحالی .
ناشناس۴۷۴۳۰۱۱۸:۰۰:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
من از خانم علینژاد بنا بر دلایلی خوشم نمیاد ولی تا جایی که می دونم ایشان مدافع حق انتخاب در پوشش هستند هیچ گاه نگفته اند که الزاما کسی باید با حجاب باشه یا بی حجاب بلکه می گن همه حق دارند اونطور که خودشون و طرز فکر و فرهنگشون میگه لباس بپوشن اصراری بر با حجابی یا بی حجابی ندارن ایشون فقط با تحمیل عقیده ی گروهی بر همه ی مردم مخالفت می کنند
ناشناس۴۷۴۶۰۰۲۰:۲۵:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۱۳
پس طبق حرف شما نه تنها تو حجاب و پوشش بلکه تو امور دیگه هم مردم می تونند بر اساس نظر و اعتقادشون عمل کنند! پس بذارید داعشی ها هم بر اساس نظر و عقیده شون عمل کنند! اون ها هم اعتقاد دارند یه سری را باید تکفیر کرد و کشت! اگه که هم جواب می دید که اونا به جون انسان ها آسیب می رسونن کسایی هم که حجاب ندارن به اعتقاد یه سری به دینشون آسیب می رسونن! پس حالا باید چی کار کرد؟ آزادی عمل و اعتقادات یا عمل به اعتقاد درست؟!!!
علی۴۷۴۸۲۶۲۲:۵۸:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
پس منم می تونم جوراب بدبودچم رو در بیارم و همه از بوش استفاده کنن با این استدلال لاغر شما
محمدحسین۴۷۵۱۵۵۰۷:۲۶:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
سلام دوست عزیز این که هر کسی دوست دارد هرطوری لباس بپوشد مربوط به مناطق خصوصی (خانه و ...) است نه در مکان های عمومی. مثل این است که بگویید هرکسی آزاد است هر موقع دلش خواست حرکت کند و یا بایستد! خوب همین را بردارید بیاورید وسط خیابون و چهارراه ها! در بحث مکان عمومی و خصوصی اختیارات فرق اساسی پیدا میکنند. چرا آنجا را به راحتی درک میکنید اما در برابر حجاب این قدر مقاومت می کنید؟
محمدرضا۴۷۶۴۶۱۱۵:۲۴:۴۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
شما چرا اینطور قضاوت میکنید این خانوم داره ترویج بی حجابی میکنه نه این که بگه هر کی هر جوری دوس داره بگرده مگه مملکت شهر هرته که هرکی هر جور دوس داشت بگرده
ناشناس۴۷۴۳۷۸۱۸:۲۶:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
البته این خانم ماشالا کم بی ادب نیست
ناشناس۴۷۴۳۹۳۱۸:۳۱:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
من یادم نمیاد مسیح علینژاد با حجاب مخالفت کرده باشه. همیشه با اجبار و زور و تحمیل در حجاب مخالف بوده.
ناشناس۴۷۵۲۳۱۰۸:۳۰:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
قدم اولش اینه. قدم دومشون همون مخالفت با خود حجابه.
ناشناس۴۷۴۴۱۵۱۸:۴۴:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
آقای مهدیان اصولا برای شما اهمیت دارد که چه تعداد افراد جامعه شما را تائید میکند در ضمن چه لزومی دارد که عقاید خودرا به اکثریت جامعه منتسب کنید.
ناشناس۴۷۴۴۴۴۱۹:۰۴:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
چرا فکر می کنین که این سبک از ارشاد به نفع انقلاب است، مگر نه اینکه ادبیات انقلاب زبان تعامل و گفتگو است و نه فریاد و پرخاش .
ناشناس۴۷۴۴۷۱۱۹:۲۲:۴۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
خدایی کار نداریم واقعا فکر میکنی مردم تو خیابونها با حجابن؟؟! اینایی که زنه داره باهاش بحث میکنه کلا لختن و اون زنه امر به معروف و نهی از منکر نمیکنه داره جوش دلشو سر اون بیچاره خالی میکنه نه نصیحت میکنه نه توصیه داره سرکوفت میزنه و بدو بیراه میگه و این بدتره نهی از منکر نیست نوعی جداله دوست گلم
ناشناس۴۷۴۵۷۶۲۰:۱۵:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۳
نویسنده مقاله از دیدن فیلم های داعش هم خوشحال میشن؟ لطفا پاسخ
ناشناس۴۷۴۷۶۶۲۲:۱۸:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
این خانم تو فیلم خودش مشکل داره ، به ایشون چه ربطی داره چنتا دختر بچه چه کار می کنن
ناشناس۴۷۴۷۷۲۲۲:۲۱:۴۰ ۱۳۹۷/۵/۱۳
این که مردم به جان هم بیافتند تا قانون اجرا بشه خیلی مایه شادمانی نیست. در جایی که امر به معروف موثر نیست باید از آن اجتناب کرد.
ناشناس۴۷۴۷۸۸۲۲:۳۲:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
هر کس بود با رفتار توهین آمیز و آمرانه ی اون خانم مقاومت می کرد رفتار ایشون بسیار زننده بود
ناشناس۴۷۴۸۰۲۲۲:۳۹:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
اون خانم در چه جایگاهی قرار داره که به خودش اجازه می ده به یک شهروند دیگه که حقوق برابر با او داره امر و نهی کنه و با پرخاشگری رفتار کنه چرا حاکمیت مردم را در مقابل هم قرار می ده
ناشناس۴۷۴۸۱۳۲۲:۵۰:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
نویسنده به این مسئله هم نگاه کنند که الان بد حجابها هم با دیدن این فیلمها رودارتر می شوند.
ناشناس۴۷۴۸۸۹۲۳:۴۶:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۱۳
چقدپررو ووقیح هستید.اصلا فهمیدید چی نوشتین?کدوم خانوم مانتویی?یه زن چادری بی چاک ودهان.گورخودتونودارین میکنین.به زودی باید گورتونوازین کشورگم کنین
حمید۴۷۴۹۲۱۰۰:۰۴:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۱۴
ما داریم از گشنگی میمیریم...... کجایند مغزهای متفکر ؟؟؟؟
سامان۴۷۵۵۸۰۱۰:۵۴:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۱۴
از گشنگی می میرید ولی صبح تا شب توی فضای مجازی می گردید و کامنت می گذارید پاشو لااقل زخم بستر نگیری
ناشناس۴۷۷۰۶۵۱۹:۱۲:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۱۴
واقعا
ناشناس۴۷۵۸۱۰۱۲:۰۹:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
من يه زنم، يه مادرجوان كه از قضا چادري هم هستم از اون نوعشم هستم كه هرگز جلو نامحرم آرايش نكردم با چادر، اما اين نوع برخوردها نه تنها اسمش نهي از منكر نيست و روش خياي زشت و زننده اي هم هست بلكه اثراتشم خيلي بدتره! چرا مردم رو به انجام اين نوع روش زشت تحريك ميكنيد؟ من نهي از منكر لساني رو به شيوه محترمانه و درستش قبول دارم نه اينجوري! جامعه ما از اين برخوردا ضربه ها خورده! فرق اينا با اكبر پونز چيه؟ فرق اينا با برخورداي خشن اول انقلاب چيه؟ اگه قرار بود اينجوري اثر كنه همون موقع كرده بود! حجاب چيه يه عده مسلمونيشونم دارن از دست ميدن
سمیه طاهری۴۷۶۸۰۰۱۷:۱۹:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۱۴
به نظر من این گفته شما کاملا غلطه چون من با دیدنه این فیلم فقط احساس کردم با حجابا چقدر خشن
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 2. نگذاشتند درباره"سیف" به رئیس‌جمهور تذکر دهم

 3. تشکیل اتاق جنگ اقتصادی/ با چه راهکاری دولت و مسئولین می‌توانند کشور را از شرایط خطیر کنونی عبور دهند؟

 4. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 5. امشب در سر شوری دارم !

 6. مرگ مشکوک یکی از 15 مظنون قتل خاشقچی

 7. غذای ملی این کشور زیبا «کله پاچه» است  

 8. امیرعبداللهیان: ترور خاشقچی توسط سعودی دور از انتظار نیست

 9. اقدام جدید آلمان علیه عربستان

 10. علت شوره سر چیست؟

 11. تئاتر لاکچری؛ خودکرده را تدبیر نیست

 12. چین، ماه مصنوعی می‌سازد!

 13. مرز خسروی برای اربعین امسال بازگشایی نمی‌شود

 14. تصویب طرح تامین امنیت اربعین در کربلای معلی/ ممنوعیت پرواز پهپاد و کواد کوپتر

 15. محبوبیت مخدر شیشه در میان دختران نوجوان

 16. راه‌اندازی نهضت اشتغال در چارچوب اقتصاد مقاومتی

 17. گردشی در استراحت‌گاه مورد علاقه هیتلر

 18. مزایای هوشمندسازی شهرها چیست؟

 19. درخواست تجمع مقابل منزل خاوری در کانادا

 20. مسئولیت جدید آیت‌الله جنتی در مجلس خبرگان

 21. دستگیری عاملان توزیع الکل مسموم در شیراز

 22. حجازی نامزد بهترین دروازه بان تاریخ جام ملت‌های آسیا

 23. کاهش نرخ باروری کشور در سال ۹۷

 24. پسران زیر ابرو بر می‌دارند، دختران کچل می‌کنند

 25. پسر شیشه‌ای مادر و مادربزرگش را کشت

پربحث‌های دیروز

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 3. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 4. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 5. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 6. روایتی تکان دهنده از اموال، ثروت و ساعت کاری برخی وزرای دولت روحانی  

 7. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 8. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 9. رهبر انقلاب: برنامه دشمن، تصویرسازی غلط از ایران؛ در این جنگ پیروز خواهیم شد/ نگاه به غرب و اروپا جز معطل ماندن و منت کشیدن فایده ای ندارد

 10. توضیح سناتور آمریکایی درباره سخنان توهین‌آمیز علیه ایرانی‌ها: جوک گفتم

 11. تغییرات در دولت به نفع لاریجانی؟/ افشانی؛ از تکذیب شنود تا اصرار بر عزل و نصب تا آخرین دقیقه/ توصیه روزنامه اصلاح طلب به جهانگیری

 12. تحریم نفت ایران و گل به خودی دیدنی آمریکایی‌ها

 13. برگ سبز خودرو ببرید، لاستیک بگیرید

 14. واکنش مقتدی صدر به اظهارات ترامپ درباره قتل خاشقچی

 15. چهره متفاوت جوان نخبه در دیدار با رهبر انقلاب  

 16. تلاش بانک مرکزی برای خروج از سوئیفت تا قبل از تحریم‌ آبان/ سامانه‌ دیگری جایگزین می‌شود

 17. شکست زودهنگام برنامه ترامپ برای "صفر شدن صادرات نفت ایران"/ یک "بلوف سیاسی" که نگرفت

 18. چرا فرهنگیان از دعوت به اعتصاب استقبال نکردند؟

 19. چند نفر در ایران از فیلترشکن استفاده می‌کنند؟

 20. دکتراحمد توکلی : این جملات از من نیست

 21. کشتی آرای: کاهش قیمت ارز طلا را ارزان کرد+ قیمت‌ها

 22. سردار جعفری: مرزبانان میرجاوه بیهوش و ربوده شدند/ دشمن با پاسخ سخت و دندان شکن روبرو خواهد شد

 23. واکنش بعیدی‌نژاد به تحریف سخنانش توسط بی‌بی‌سی فارسی + عکس

 24. موشک ضد زره صاعقه+ عکس

 25. دو اقتصاددان: مسئولیت همه پیامدها متوجه سیاست‌گذاران است/ کمبود عرضه عامل اصلی در جهت افزایش قیمت‌ها است

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 4. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 5. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 6. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 7. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 8. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 9. بهشت جای چه افرادی است؟/ آیا امکان دارد که غیرمسلمانان نیز وارد بهشت شوند؟

 10. قدرتمندترین پاسپورت جهان متعلق به کدام کشور است؟

 11. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 12. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 13. لوطیان جاده‌ها یا مرگ قانون؟!/ سمندی که یخچال فریزر است!

 14. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 15. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 16. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 17. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 18. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 19. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 20. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 21. نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضائیه؛ بیانات جنابعالی قانع کننده نبود

 22. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 23. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 24. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 25. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

گوشی شاپ

پربحث‌های امروز

 1. نگذاشتند درباره"سیف" به رئیس‌جمهور تذکر دهم

 2. تشکیل اتاق جنگ اقتصادی/ با چه راهکاری دولت و مسئولین می‌توانند کشور را از شرایط خطیر کنونی عبور دهند؟

 3. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 4. امیرعبداللهیان: ترور خاشقچی توسط سعودی دور از انتظار نیست

 5. درخواست تجمع مقابل منزل خاوری در کانادا

 6. مسئولیت جدید آیت‌الله جنتی در مجلس خبرگان

 7. مدیران آی‌تی خواستار عذرخواهی سناتور آمریکایی به دلیل توهین به نژاد ایرانی شدند

 8. چرا اصلاح‌طلبان با شهردار شدن محسن هاشمی مخالفند؟

 9. کیهان: روحانی تهدید شد! «صبر جهانگیری حدی دارد»

 10. محسنی اژه‌ای: برخی عناصر گمرک در پرونده‌های قاچاق خودرو تحت تعقیب هستند

 11. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 12. توضیحات وزارت علوم درباره جعلی بودن مدرک تحصیلی هاشمی + سند

 13. سکوت و انفعال تحقیرآمیز سفارت ایران در اتریش/ روزه سکوت وزارت‌خارجه ادامه دارد +تصاویر

 14. برای تعدادی از متهمان حادثه تروریستی اهواز قرار صادر شده است

 15. نظر محسن رضایی درباره بررسی CFT و FATF در مجمع تشخیص

 16. جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

 17. عضو کمیسیون امنیت ملی: پیوستن ایران به FATF یعنی خود تحریمی

 18. سرلشکر جعفری: نگاه مسئولان کشور به توان داخلی باشد

 19. رهبر انقلاب: وقتی به کوهستان‌های اطراف تهران می‌روم و می‌بینم هیچ‌کس نیست! غصه می‌خورم

 20. عکس دیده نشده از رهبری در اردوی فرهنگی رزمی  

 21. واکنش گسترده رسانه‌های پاکستانی به ربوده شدن مرزبانان ایرانی

 22. پاکستان: گشت‌زنی هوایی برای یافتن مرزبانان ایرانی آغاز شده است

 23. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 24. سفیر ایران در لاهه: حکم دیوان بین المللی دادگستری در مورد رفع تحریمها برای همه کشورها لازم الاجرا است

 25. تیم ضدانقلاب، یار جدیدش را نپذیرفت

پربحث‌های دیروز

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 3. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 4. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 5. رهبر انقلاب: برنامه دشمن، تصویرسازی غلط از ایران؛ در این جنگ پیروز خواهیم شد/ نگاه به غرب و اروپا جز معطل ماندن و منت کشیدن فایده ای ندارد

 6. تغییرات در دولت به نفع لاریجانی؟/ افشانی؛ از تکذیب شنود تا اصرار بر عزل و نصب تا آخرین دقیقه/ توصیه روزنامه اصلاح طلب به جهانگیری

 7. چرا فرهنگیان از دعوت به اعتصاب استقبال نکردند؟

 8. دکتراحمد توکلی : این جملات از من نیست

 9. سردار جعفری: مرزبانان میرجاوه بیهوش و ربوده شدند/ دشمن با پاسخ سخت و دندان شکن روبرو خواهد شد

 10. واکنش بعیدی‌نژاد به تحریف سخنانش توسط بی‌بی‌سی فارسی + عکس

 11. موشک ضد زره صاعقه+ عکس

 12. تجربه نقد و نسیه برجام یکبار دیگر در CFT تکرار نشود/ تصویب «CFT» بدون پند گرفتن از برجام !

 13. دهقان: تیم اقتصادی دولت از نظرات اقتصاددانان حداکثر بهره را ببرد

 14. برای روزنامه‌های «شرق» و «شهروند» کیفرخواست صادر شده است / دستگیری مدیر شرکت ایرتویا

 15. سرنوشت شهردار تهران هفته آینده مشخص می شود

 16. توصیه ویژه رحیم پور ازغدی به مدیران پیر و خسته

 17. من، پاسدار قاسم سلیمانی ...  

 18. جواد لاریجانی: گزارشگران قبلی ایران مانند بلندگوی غرب صهیونی عمل کردند

 19. اظهارات وزیر علوم در دیدار دانشجویان ممتاز و استعدادهای برتر با مقام معظم رهبری

 20. جزئیات دیدار یک ساعته شهردار تهران با لاریجانی

 21. واکنش مسکو به تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

 22. ۵ دلیل حسین موسویان برای شکست طرح ناتو عربی

 23. بازدید وزیر کشور عراق از مرز مهران

 24. نیویورک پست: برای تنبیه عربستان ایران را تقویت نکنید

 25. عباس عبدی:‌عارف هیچگاه گزینه‌ اصلاح‌طلبان نبوده و نخواهد بود

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 4. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 5. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 6. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 7. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 8. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 9. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 10. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 11. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 12. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 13. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 14. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 15. فرصت سوزی دولت در ترمیم کابینه و معرفی وزراء/ خبرهای ناخوشایند از معرفی گزینه های تکراری و ناکارآمد

 16. فراخوان رهبر انقلاب برای تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت

 17. نقش FATF را در این توصیه نامه نمی‌بینید؟

 18. سامانه پدافند هوایی سعیر+ عکس

 19. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 20. تجمع اعتراضی دانشجویان همزمان با حضور روحانی در دانشگاه تهران + عکس

 21. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 22. پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور

 23. حواشی تجمع دانشجویان حامی روحانی علیه روحانی در دانشگاه تهران + جزئیات و تصاویر

 24. رهبر انقلاب در جلسه دو ساعت و نیمه با سران قوا: برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال و تورم تصمیم‌های جدی بگیرید

 25. حمله بمب‌گذار انتحاری به سفارت ایران در ترکیه + توضیحات بهرام قاسمی

آخرین عناوین