خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند

محسن مهدیان،   3970513157 ۳۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند

مدت‌هاست مسیح علینژاد پروژه اعتراض جنسی در کشور را از طریق شبکه‌های اجتماعی رقم زده است. از نیت خباثت‌آلود او می‌گذریم چون فاقد اهمیت است و البته تلاشش بی‌ثمر. اما این قبیل اقدامات، از جهت «عدو شود سبب خیر» چند اثر مهم داشته است که سرجمعش به نفع انقلاب است.

یکم؛ مساله بدحجابی در ایران برخلاف تصور ضدانقلاب، جزئی از سبک زندگی است و نوعی عرفی‌گرائی مذهبی. اساسا دختران این سرزمین عفیفه و نجیبه‌اند. ممکن است حجاب بخشی از جامعه ما به جهات شرعی نقص داشته باشد، اما این سطح از حجاب نه خدای‌نکرده از سر بی حیایی است و نه به طریق اولی سیاسی است. بخشی از لوازم زندگی مدرن عرفی‌گرائی است؛ دختران ما با حیا و عفت مانوسند، و حجابشان را ولو شل‌حجابی، حجاب می‌دانند و عمل به شرع. این برداشت از حجاب، اشکال شناختی دارد و البته نیاز به نقش‌آفرینی نهادهای فرهنگی، که متاسفانه در غفلت و یا تغافل‌اند.

و اما مهم‌ترین اصل در این روزها خالص‌سازی است. هیچ امری مهم‌تر از جداشدن اصل از بدل نیست. خانم علینژاد کمک می‌کند دختران عفیفه ما خطشان از جریان فحشا جدا شود. دختران خیابان انقلاب ابزار سیاسی جنسی برای اعتراضات خشن‌اند که هیچ نسبتی با جامعه دختران ایران زمین ندارند. تلاش خانم علینژاد کمک می‌کند صف «کم‌حجابی عرفی» و حتی «بدحجابی شرعی« از «بی‌حجابی سیاسی و اباحه‌گری ضدایرانی» جدا شود؛ و این اقدام خدمتی بزرگی است.

تا دیروز برخی به غلط تصور می‌کردند که هرکس شل‌حجاب بود با دین و انقلاب مساله دارد، اما امروز مشخص شده این اقلیت بدنام چه سهمی را از جامعه باحیای زنان و دختران ایران دارند. تا جایی که سهم «فحشای براندازانه» را می‌توان با انگشت تخمین زد.

دوم؛ چند روز پیش فیلمی در صفحه شخصی خانم علینژاد منتشر شد که یک دختر جوان مانتویی همراه با دختر خردسالش، نسبت به برهنگی و کشف حجاب اعتراض می‌کند. این فیلم به غایت دلگرم‌کننده است.

فیلم‌هایی که خانم علینژاد با هشتگ «دوربین ما سلاح ماست» منتشر می‌کند، چندین سال کم‌کاری ستاد امربه معروف و نهی از منکر را جبران کرده است. این فیلم‌ها که زنان و مردان متشرع و باغیرت را در حال نهی از منکر تصویر می‌کند، خون تازه‌ای در کالبد فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر ماست. این دستاورد را نباید دست‌کم گرفت. هربار فیلمی از این صحنه‌ها منتشر می‌شود خدا را شکر می‌کنم که جامعه ما چنین باغیرت است.

البته همینجا باید فرصت را غنیمت شمرد و نسبت به روش صحیح نهی از منکرها توجه بیشتری داد؛ که ضدانقلاب در کمین تصویرسازی نادرست از این فرهنگ متعالی است.

عناوین مرتبط

۲۱ آذر ۱۳۹۷به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب
۲۱ آذر ۱۳۹۷شب انتخابات چادر نمی‌زنند
۲۰ آذر ۱۳۹۷رهبر انقلاب: دشمن در تهاجم به معنویات نیز همچون جنگ سخت، شکست خواهد خورد
۱۹ آذر ۱۳۹۷لاریجانی: اگر حوادث فرانسه در ایران رخ می‌داد، دشمنان می‌گفتند نظام ایران در حال واژگونی است
۱۸ آذر ۱۳۹۷دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور
۱۸ آذر ۱۳۹۷محمدجواد لاریجانی: نظام مدنی ایران بزرگترین دموکراسی غرب آسیا را دارد
۱۴ آذر ۱۳۹۷چالش اجتهاد پویا در کشور
۱۳ آذر ۱۳۹۷درس‌های عذرخواهی رهبر انقلاب از یک طلبه
۱۲ آذر ۱۳۹۷القدس العربی: ایرانی‌ها در سایه تحریم‌های آمریکا پایبندی خود به آرمان‌های انقلاب اسلامی را ثابت کردند
۱۲ آذر ۱۳۹۷پاسخ جانشین فرمانده سپاه به یک سوال؛ چرا به سوریه و عراق کمک کردیم؟
۱۱ آذر ۱۳۹۷محسن هاشمی: قانون اساسی جمهوری اسلامی یکی از درخشان ترین نمادهای مردم سالاری دینی است
۱۱ آذر ۱۳۹۷چادرت را بردار خانم سلحشوری + تصاویر

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۷۴۱۷۷۱۷:۰۶:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
جناب مهدیان فکر کنید به داشته هایی که در طول 40 سال با سیاست های فرهنگی غلط سیاستگزاران ناهمسو با نسل جوان که قول و عملشان یکی نبوده از دست دادید؟ چند درصد نسل جوان نماز می خوانند؟ چقدر از نماز خوان های نسل قدیم را تارک الصلات کرده اید؟ چقدر از نسل جدید به حجاب مورد نظر شما باور دارند تا چه برسد آن را بر سر بگذارند؟ خراب کردید جناب مهدیان و دیگر درست شدنی هم نیست دلتان را به این کلیپ ها خوش نکنید
ناشناس۴۷۴۴۵۱۱۹:۰۸:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
بسیار عالی
ناشناس۴۷۵۰۱۱۰۱:۲۱:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۴
نماز نخوندن هم عرفی شده دیگه
ناشناس۴۷۵۱۰۰۰۶:۳۶:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۱۴
دوست گرامی هر کس به خاطر عملکرد به قول شما بد دیگری دست از ارتباط با خدا و نماز بردارد معلوم است اشکال از خود اوست ارتباط با خدا چه ربطی دارد به عملکرد به قول شما بد دیگران؟!!
ناشناس۴۷۴۱۸۲۱۷:۰۹:۱۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
خانم مسیح علینژاد موقع انتخابات در صدای امریکا و توییتر و... به زبان بی زبونی و به صورت غیرمستقیم می گفت به روحانی رای بدید حالا پرتقال فروش را پیدا کنید
ناشناس۴۷۴۲۰۴۱۷:۱۹:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
واقعا با دیدن این فیلم ها آدم دوست داره همیشه تو ایران بمونه و هیچ جایی مهاجرت نکنه بالاخص به کانادا و اروپا
ناشناس۴۷۴۲۰۷۱۷:۲۰:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
چه امر به معروفی هست که خانم برای امر به معروف دست به خشونت میزنه.واقعیت الان جامعه این هست که جوانان حجاب اجباری رو قبول ندارند .خیلیا اصلا اهل نماز وروزه هم نیستند ومتاسفانه درصد زیادی از جوانانی که الان چادری هستند یا به واسطه شغل خودشون یا همسر وپدرشون چادری هستند .این روبارها دیدم که میگم البته انسانهای مومن ومتشرع خیلی خوبی هم داریم که تو این چهل سال نه به مال حرام الوده شدند نه احتیاج به ظاهر سازی داشتند .اما باور کنین حجاب اجباری میشه همین چیزی که الان عیان هست.حالا شما اومدی از واکنش یک خانم مانتویی خوشحالی .
ناشناس۴۷۴۳۰۱۱۸:۰۰:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
من از خانم علینژاد بنا بر دلایلی خوشم نمیاد ولی تا جایی که می دونم ایشان مدافع حق انتخاب در پوشش هستند هیچ گاه نگفته اند که الزاما کسی باید با حجاب باشه یا بی حجاب بلکه می گن همه حق دارند اونطور که خودشون و طرز فکر و فرهنگشون میگه لباس بپوشن اصراری بر با حجابی یا بی حجابی ندارن ایشون فقط با تحمیل عقیده ی گروهی بر همه ی مردم مخالفت می کنند
ناشناس۴۷۴۶۰۰۲۰:۲۵:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۱۳
پس طبق حرف شما نه تنها تو حجاب و پوشش بلکه تو امور دیگه هم مردم می تونند بر اساس نظر و اعتقادشون عمل کنند! پس بذارید داعشی ها هم بر اساس نظر و عقیده شون عمل کنند! اون ها هم اعتقاد دارند یه سری را باید تکفیر کرد و کشت! اگه که هم جواب می دید که اونا به جون انسان ها آسیب می رسونن کسایی هم که حجاب ندارن به اعتقاد یه سری به دینشون آسیب می رسونن! پس حالا باید چی کار کرد؟ آزادی عمل و اعتقادات یا عمل به اعتقاد درست؟!!!
علی۴۷۴۸۲۶۲۲:۵۸:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
پس منم می تونم جوراب بدبودچم رو در بیارم و همه از بوش استفاده کنن با این استدلال لاغر شما
محمدحسین۴۷۵۱۵۵۰۷:۲۶:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
سلام دوست عزیز این که هر کسی دوست دارد هرطوری لباس بپوشد مربوط به مناطق خصوصی (خانه و ...) است نه در مکان های عمومی. مثل این است که بگویید هرکسی آزاد است هر موقع دلش خواست حرکت کند و یا بایستد! خوب همین را بردارید بیاورید وسط خیابون و چهارراه ها! در بحث مکان عمومی و خصوصی اختیارات فرق اساسی پیدا میکنند. چرا آنجا را به راحتی درک میکنید اما در برابر حجاب این قدر مقاومت می کنید؟
محمدرضا۴۷۶۴۶۱۱۵:۲۴:۴۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
شما چرا اینطور قضاوت میکنید این خانوم داره ترویج بی حجابی میکنه نه این که بگه هر کی هر جوری دوس داره بگرده مگه مملکت شهر هرته که هرکی هر جور دوس داشت بگرده
ناشناس۴۷۴۳۷۸۱۸:۲۶:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
البته این خانم ماشالا کم بی ادب نیست
ناشناس۴۷۴۳۹۳۱۸:۳۱:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
من یادم نمیاد مسیح علینژاد با حجاب مخالفت کرده باشه. همیشه با اجبار و زور و تحمیل در حجاب مخالف بوده.
ناشناس۴۷۵۲۳۱۰۸:۳۰:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
قدم اولش اینه. قدم دومشون همون مخالفت با خود حجابه.
ناشناس۴۷۴۴۱۵۱۸:۴۴:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
آقای مهدیان اصولا برای شما اهمیت دارد که چه تعداد افراد جامعه شما را تائید میکند در ضمن چه لزومی دارد که عقاید خودرا به اکثریت جامعه منتسب کنید.
ناشناس۴۷۴۴۴۴۱۹:۰۴:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
چرا فکر می کنین که این سبک از ارشاد به نفع انقلاب است، مگر نه اینکه ادبیات انقلاب زبان تعامل و گفتگو است و نه فریاد و پرخاش .
ناشناس۴۷۴۴۷۱۱۹:۲۲:۴۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
خدایی کار نداریم واقعا فکر میکنی مردم تو خیابونها با حجابن؟؟! اینایی که زنه داره باهاش بحث میکنه کلا لختن و اون زنه امر به معروف و نهی از منکر نمیکنه داره جوش دلشو سر اون بیچاره خالی میکنه نه نصیحت میکنه نه توصیه داره سرکوفت میزنه و بدو بیراه میگه و این بدتره نهی از منکر نیست نوعی جداله دوست گلم
ناشناس۴۷۴۵۷۶۲۰:۱۵:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۳
نویسنده مقاله از دیدن فیلم های داعش هم خوشحال میشن؟ لطفا پاسخ
ناشناس۴۷۴۷۶۶۲۲:۱۸:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
این خانم تو فیلم خودش مشکل داره ، به ایشون چه ربطی داره چنتا دختر بچه چه کار می کنن
ناشناس۴۷۴۷۷۲۲۲:۲۱:۴۰ ۱۳۹۷/۵/۱۳
این که مردم به جان هم بیافتند تا قانون اجرا بشه خیلی مایه شادمانی نیست. در جایی که امر به معروف موثر نیست باید از آن اجتناب کرد.
ناشناس۴۷۴۷۸۸۲۲:۳۲:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
هر کس بود با رفتار توهین آمیز و آمرانه ی اون خانم مقاومت می کرد رفتار ایشون بسیار زننده بود
ناشناس۴۷۴۸۰۲۲۲:۳۹:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
اون خانم در چه جایگاهی قرار داره که به خودش اجازه می ده به یک شهروند دیگه که حقوق برابر با او داره امر و نهی کنه و با پرخاشگری رفتار کنه چرا حاکمیت مردم را در مقابل هم قرار می ده
ناشناس۴۷۴۸۱۳۲۲:۵۰:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
نویسنده به این مسئله هم نگاه کنند که الان بد حجابها هم با دیدن این فیلمها رودارتر می شوند.
ناشناس۴۷۴۸۸۹۲۳:۴۶:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۱۳
چقدپررو ووقیح هستید.اصلا فهمیدید چی نوشتین?کدوم خانوم مانتویی?یه زن چادری بی چاک ودهان.گورخودتونودارین میکنین.به زودی باید گورتونوازین کشورگم کنین
حمید۴۷۴۹۲۱۰۰:۰۴:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۱۴
ما داریم از گشنگی میمیریم...... کجایند مغزهای متفکر ؟؟؟؟
سامان۴۷۵۵۸۰۱۰:۵۴:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۱۴
از گشنگی می میرید ولی صبح تا شب توی فضای مجازی می گردید و کامنت می گذارید پاشو لااقل زخم بستر نگیری
ناشناس۴۷۷۰۶۵۱۹:۱۲:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۱۴
واقعا
ناشناس۴۷۵۸۱۰۱۲:۰۹:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
من يه زنم، يه مادرجوان كه از قضا چادري هم هستم از اون نوعشم هستم كه هرگز جلو نامحرم آرايش نكردم با چادر، اما اين نوع برخوردها نه تنها اسمش نهي از منكر نيست و روش خياي زشت و زننده اي هم هست بلكه اثراتشم خيلي بدتره! چرا مردم رو به انجام اين نوع روش زشت تحريك ميكنيد؟ من نهي از منكر لساني رو به شيوه محترمانه و درستش قبول دارم نه اينجوري! جامعه ما از اين برخوردا ضربه ها خورده! فرق اينا با اكبر پونز چيه؟ فرق اينا با برخورداي خشن اول انقلاب چيه؟ اگه قرار بود اينجوري اثر كنه همون موقع كرده بود! حجاب چيه يه عده مسلمونيشونم دارن از دست ميدن
سمیه طاهری۴۷۶۸۰۰۱۷:۱۹:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۱۴
به نظر من این گفته شما کاملا غلطه چون من با دیدنه این فیلم فقط احساس کردم با حجابا چقدر خشن

پربحث‌های امروز

 1. خطرات مصرف گوشت قرمز

 2. حجاریان؛ از پراگماتیسم تا اپورتونیسم

 3. عوارض مصرف نمک های دریایی

 4. هدررفت منابع مالی با توهّم اشتغال­زایی/ چرا بیکاری حل نمی شود؟

 5. ظریف: پمپئو برنامه‌های آمریکا را مشخص کرد

 6. چیستی گذار سعودی ها از محافظه کاری به سیاست خارجی تهاجمی

 7. جزئیات تازه‌ای از نقش بن‌سلمان در قتل خاشقچی/ پای انگلیس هم به ماجرا باز شد

 8. گم شدن دومین کانادایی در چین

 9. روایت وزیر دولت احمدی نژاد از دیدار با ولعیهد سعودی

 10. ردپای هیجان در بازار سهام

 11. جریمه شرکت چینی بابت نقض تحریم‌های نفتی ایران

 12. راهکارهای مراقبت از سلامت روان را بشناسید

 13. جواب ادعای علی مطهری درباره «مردم موافق گران کردن بنزین هستند»

 14. عکس‌هایی از زیبایی های پاییز و زمستان کانادا   

 15. تمرین اولین ارکستر ملی ویژه ایران   

 16. بهانه دلار برای قیمت نجومی خانه

 17. سودجویی در تعیین جنسیت فرزند

 18. اطلاعیه مهم گمرک در خصوص رجیستری

 19. داستان زنی که مرد شد و مسابقه بوکس را برد

 20. حمایت بی‌سابقه نتانیاهو از آل سعود

 21. نرخ واقعی خرید تضمینی گندم چقدر باید باشد؟

 22. جدول فروش فیلم‌های در حال اکران

 23. لیندسی‌گراهام: تا زمانی که بن‌سلمان در قدرت باشد روابط با ریاض طبیعی نخواهد بود

 24. تلفات حوادث رانندگی در زمستان سال 96

 25. درخواست بی‌شرمانه پسر ۹ ساله از یک زن

پربحث‌های دیروز

 1. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 2. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 3. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 4. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 5. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 6. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 7. بحران اقتصادی و گره‌زدن اقتصاد به برجام/ چه کسی مسوول وضعیت کنونی اقتصادی کشور است؟

 8. دلار ۹ هزار تومان شد

 9. کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه آینده + جزئیات

 10. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 11. احمد توکلی: باید با افزودن چند شرط FATF را بپذیریم

 12. دولت نمی‌تواند یارانه نقدی را افزایش دهد یا نمی‌خواهد؟ + جدول

 13. هشدار رهبر انقلاب: همه حواسشان را جمع کنند؛ ممکن است برای سال ۹۸ نقشه کشیده باشند!/ مسئولان فریب زبان‌بازی دشمن را نخورند/ جوان‌ها و جریان‌های سیاسی میدان را برای دشمن آماده نکنند

 14. صالحی: نظام اراده کند غنی سازی ۲۰ درصد را از سر می گیریم

 15. قاضی‌زاده خبر داد: ترک خدمت صدها نفر از نیروهای بازنشسته شاغل در نهادهای زیرنظر رهبر انقلاب

 16. راه‌اندازی گشت ویژه تعزیرات برای کنترل بازار شب یلدا/ علت گرانی پسته سرمازدگی است

 17. آیت‌الله نوری همدانی: «CFT» یک برنامه غربی، عربی و عبری است

 18. دلار ۱۰۱۰۰ تومان شد/ احتمال ورود به کانال ۹ هزار تومان

 19. نامه نمایندگان اصفهان به "روحانی" درباره احیای زاینده‌ رود

 20. روحانی: در مقطع تحریم به طور طبیعی مردم با مشکلاتی مواجه هستند/ نمی‌‌توانیم بگوییم شرایط عادی است

 21. آقای روحانی، بجای ترساندن مردم، مشکلات اقتصادی را حل کنید

 22. ترامپ برای اروپا شمشیر را از رو بسته است

 23. ورود هواپیما به ایران تسهیل می‌شود/ نیاز کشور به ۵۰۰ فروند هواپیما

 24. وطن‌فروشی دختر خیابان انقلاب  

 25. سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس: هنوز تصمیمی برای دو نرخی شدن و سهمیه‌بندی بنزین گرفته نشده است/ دولت‌ به موضوع بنزین سیاسی نگاه می‌کند نه اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 10. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 11. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 12. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 13. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 14. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 15. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 16. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 17. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 18. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 19. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 20. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 21. حرف های یک مهندس برق مملکت

 22. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 23. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 24. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 25. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

پربحث‌های اخیر

 1. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 2. صالحی: نظام اراده کند غنی سازی ۲۰ درصد را از سر می گیریم

 3. وطن‌فروشی دختر خیابان انقلاب  

 4. حجاریان؛ از پراگماتیسم تا اپورتونیسم

 5. ظریف: پمپئو برنامه‌های آمریکا را مشخص کرد

 6. روایت وزیر دولت احمدی نژاد از دیدار با ولعیهد سعودی

 7. شاپرک شجری‌ زاده کیست؟

 8. عاملی که قوم شعیب(ع) را گرفتار عذاب کرد

 9. احتمال افزایش سهمیه زنان در انتخابات مجلس

 10. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 11. سفیر ایران در تقلیس: گرجستان نقص قوانین خود را با برخوردهای خشونت‌آمیز جبران نکند

 12. وکیلی در واکنش به اظهارات حجاریان: روحانی محصول حمایت اصلاح‌طلبان بود

 13. مناظره زیباکلام و قدیری‌ابیانه درباره تقابل ایران و آمریکا

 14. سلام نظامی به احترام رهبر

 15. استیضاح 2 وزیر در دستور کار کمیسیونهای مجلس/ حذف استیضاح ظریف از دستور کار کمیسیون امنیت

 16. دادستان شوش: کارگر هفت تپه به قید وثیقه آزاد شد

 17. دریادار سیاری: هیچ دشمنی فکر تجاوز به ایران را نمی‌کند

 18. سیدمحمد حسینی: بازی سازش محکوم به شکست است

 19. فیلم/ رهبر انقلاب: مسئولان فریب زبان‌بازی دشمن را نخورند

 20. دلیل طرح سوال از رئیس جمهور از زبان رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس

 21. بودجه 98 یکشنبه در صحن مجلس

پربحث‌های دیروز

 1. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 2. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 3. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 4. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 5. احمد توکلی: باید با افزودن چند شرط FATF را بپذیریم

 6. هشدار رهبر انقلاب: همه حواسشان را جمع کنند؛ ممکن است برای سال ۹۸ نقشه کشیده باشند!/ مسئولان فریب زبان‌بازی دشمن را نخورند/ جوان‌ها و جریان‌های سیاسی میدان را برای دشمن آماده نکنند

 7. صالحی: نظام اراده کند غنی سازی ۲۰ درصد را از سر می گیریم

 8. قاضی‌زاده خبر داد: ترک خدمت صدها نفر از نیروهای بازنشسته شاغل در نهادهای زیرنظر رهبر انقلاب

 9. آیت‌الله نوری همدانی: «CFT» یک برنامه غربی، عربی و عبری است

 10. نامه نمایندگان اصفهان به "روحانی" درباره احیای زاینده‌ رود

 11. روحانی: در مقطع تحریم به طور طبیعی مردم با مشکلاتی مواجه هستند/ نمی‌‌توانیم بگوییم شرایط عادی است

 12. آقای روحانی، بجای ترساندن مردم، مشکلات اقتصادی را حل کنید

 13. وطن‌فروشی دختر خیابان انقلاب  

 14. واعظی: برخی مردم تا قیمت بالا میرود برای خرید هول می‌زنند/ دو یا سه هفته آینده SPV اجرایی می‌شود

 15. جدال ضرغامی و آشنا در توئیتر؛ زنونابین  

 16. توییت میرسلیم از زمان بر حق بودن FATF  

 17. آیت‌الله جنتی: دولت موانع تولید را به طور جدی رفع کند/ علت نابسامانی اوضاع کشور باید بررسی شود

 18. یک آدم عاقل از تیم اقتصادی دولت بیاید برای مناظره  

 19. بی‌تاثیری وعده‌ها و سخنرانی‌های روحانی در جامعه

 20. مناظره زیباکلام و قدیری‌ابیانه درباره تقابل ایران و آمریکا

 21. سلام نظامی به احترام رهبر

 22. استیضاح 2 وزیر در دستور کار کمیسیونهای مجلس/ حذف استیضاح ظریف از دستور کار کمیسیون امنیت

 23. دادستان شوش: کارگر هفت تپه به قید وثیقه آزاد شد

 24. دریادار سیاری: هیچ دشمنی فکر تجاوز به ایران را نمی‌کند

 25. سیدمحمد حسینی: بازی سازش محکوم به شکست است

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 5. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 6. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 7. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 8. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 9. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 10. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 11. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 12. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 13. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 14. کدخدایی: اظهارات محمودصادقی را از طریق قوه قضائیه پیگیری می‌کنیم

 15. آقای روحانی! محرمانه نداریم/ شفافیت را از دولت آغاز کنید

 16. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 17. تایید حکم انفصال از خدمت رئیس کل پیشین بانک مرکزی/سیف نمی‌تواند مشاور روحانی باشد

 18. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 19. امیرآبادی فراهانی: حضرات موضوع سازش با آمریکا را به خواب ببینند/ سخن گفتن از سازش برای ما معنا ندارد

 20. توضیحات حاجی دلیگانی درباره استعفای نمایندگان مقابل نماینده دولت/ استعفای نمایندگان شوخی نیست!

 21. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 22. نظر اصلاح‌طلبان درباره ریاست‌جمهوری سردار سلیمانی/ کاسبی با حصر/ انتقاد معاون رئیس جمهور از حجاریان

 23. جوانی که مقابل خودروی انتحاری چابهار ایستاد+ عکس

 24. قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

 25. واکنش یک روزنامه به صحبت‌های دیروز روحانی  

آخرین عناوین