طبقه نهم وزارت ارتباطات چه خبر بود؟

گروه اجتماعی الف،   3970426024 ۲۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
طبقه نهم وزارت ارتباطات چه خبر بود؟

خبرنگاران اصرار داشتند سرورها در ساختمان LCT وزارت ارتباطات در اتوبان کردستان است و می‌خواهند از آنجا بازدید کنند، اما پاسخ مسئولان وزارتخانه منفی بود و خبرنگاران را به آن ساختمان راه ‌ندادند.

بازی شروع شد؛ محمدحسین جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل صبح خبری داد که با واکنش وزیر ارتباطات روبه‌رو شد، او گفت: «سرورهای تلگرام، در اختیار هاتگرام و طلاگرام قرار گرفته است و این سرورها در طبقه نهم ساختمان مرکز امام(ره) وزارت ارتباطات قرار دارند.»

حدود چهار ساعت بعد، وزیر ارتباطات در واکنش به این ادعا گفت: «شاید نشود دزدی ابرها را ثابت یا رد کرد اما نبودن سرور در طبقه نهم ساختمان امام را می‌شود ثابت کرد. ما امروز از روابط‌عمومی خواسته‌ایم ساعت دو بعد از ظهر از خبرنگاران دعوت کند تا بروند و طبقه نهم ساختمان امام را بازدید کنند و نتیجه را به قضاوت افکار‌عمومی بگذارند.»

بلافاصله اطلاعیه روابط‌عمومی صادر شد و خبرنگاران به ساختمان مرکز امام (ره) دعوت شدند، همان‌طور که به سمت محل اعلام‌شده می‌رفتم، با خود فکر می‌کردم این واکنش صریح وزیر نشان از این ‌دارد که سروری در طبقه نهم نیست و ما به بازدید پوچ می‌رویم اما شاید شمایی که این متن را می‌خوانید سوال کنید، «پس سرورها کجاست؟»

به محل مورد‌نظر رسیدیم، با روی خوش با خبرنگارها برخورد شد و هیچ معطلی‌ای در کار نبود، همه جمع شدند و سید جمال هادیان‌طبایی‌زواره (رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات) به جمع خبرنگاران آمد و از آنها دعوت کرد تا به طبقه نهم بروند.

با آسانسورها به آن طبقه  رفتیم و در آن طبقه جمع شدیم، سهراب آغ‌بیات (مدیرکل امور مشتریان و واگذاری مدارات شرکت ارتباطات زیرساخت) با تعجب در بین خبرنگاران حاضر شد و بعد از سلام‌و‌علیک و معرفی خودش سکوت کرد!

آقای هادیان، جریان را برای او توضیح داد و از او خواست تا تمام ‌آن طبقه  را به خبرنگاران و عکاسان نشان دهد و هر مرحله از آن طبقه را معرفی کند تا ابهامی برای هیچ خبرنگاری باقی نماند.

همانند بازدیدهای علمی دانش‌آموزان، یک‌نفر در ابتدا راه می‌رفت و بقیه (خبرنگاران) هم باید پشت سر او حرکت می‌کردند و با دل و جان، گوش به توضیحات بخش‌های مختلف طبقه نهم می‌دادند.

«اینجا مرکز ارتباطات مکالمات درون‌شهری است، اینجا مکالمات خارج شهری، اینجا دستگاه‌های ارتباطی است، آقا از شماره‌ها عکس نگیر‍! خانم بیایید داخل تا در را ببندیم  که محیط گرم نشود و... .» اینها تنها صحبت‌هایی بود که مدام می‌شنیدیم!

یکی از خبرنگارها سوال کرد: «پس سرورها کجاست؟» با خنده پاسخ دادند: «همین دیگر، ببینید اینجا هیچ سروری نیست.» سوال کردم: «اصلا این ساختمان قابلیت نگه‌داری از دستگاه سرور را دارد؟» آغ‌بیات پاسخ داد: «خیر. این ساختمان از لحاظ فنی قابلیت اینکه از سرور نگه‌داری کند، را ندارد.»

یکی دیگر از خبرنگارها گفت: «ما از ابتدا هم می‌دانستیم که سرورها در این طبقه نیست.» من هم در ادامه گفتم: «بله سرورها نه در این طبقه بلکه اصلا در این ساختمان نیستند، سرورها در مکان دیگری که متعلق به وزارت ارتباطات است، قرار دارند.»

مسئولانی که در آنجا حضور داشتند، با خشم گفتند: «خیر خانم، هیچ سروری اصلا وجود ندارد، ما اگر شما (خبرنگاران) را به آن محل هم ببریم، باز می‌گویید سرورها در جای دیگری است، ما را به آنجا ببرید!» در پاسخ این مسئول عصبانی گفتم: «خبرنگار بیکار نیست که بخواهد شما و خودش را علاف کند، من از ابتدا هم می‌دانستم این بازدید به مثابه بازدید از پوچ برای تبرئه وزارتخانه است تا بگوید من خدماتی به «هاتگرام» و «تلگرام طلایی» ارائه نمی‌دهم؛ درصورتی‌که خدمات مربوطه را ارائه می‌دهد، سرورهای این دو فیلترشکن در مرکز LCT وزارت ارتباطات در اتوبان کردستان قرار دارد، چرا ما را به آن محل نمی‌برید و آنجا را به ما نشان نمی‌دهید؟»

آغ‌بیات گفت: «اینجا طبقه نهم ساختمان امام است که در این محل سوئیچ‌های مکالمات بین‌شهری ما انجام می‌شود و همان‌طور که مشاهده می‌کنید هیچ سروری اینجا نیست و پاسخ به این سوال‌ها از حیطه اختیارات من خارج است و آقای وزیر باید به این سوالات پاسخ دهد.»

گفتم: «هم ما و هم شما می‌دانستیم که از ابتدا چیزی در این طبقه وجود ندارد، چرا حداقل مسئولی برای پاسخگویی به سوالات ما نیاوردید تا ما پاسخ سوالات خودمان را دریافت کنیم؟»

رئیس روابط‌عمومی در پاسخ سئوال من گفت: «ما نمی‌توانیم هر لحظه که اراده کنیم به هر ساختمانی که بخواهیم برویم و باید نامه داشته باشیم، این سوالات هم باید در نشست‌خبری پرسیده شود و اینجا جای سوال پرسیدن نیست، شما فقط به اینجا آمده‌اید تا از طبقه نهم بازدید کنید و بس، بروید اول درخواست بازدید بزنید و بعد پیگیری کنید، ما هم قول می‌دهیم امضای آقای وزیر برای بازدید را بگیریم.‌‌»

فورا از جمع جدا شدم و با سردبیرم تماس گرفتم و تقاضا کردم همان لحظه نامه‌ای برای بازدید از مرکز LCT وزارت ارتباطات، واقع در اتوبان کردستان بزند و به شماره روابط‌عمومی وزارت ارتباطات فکس کند و عکس آن را در یکی از پیام‌رسان‌های ایرانی برایم ارسال کند.

سردبیر هم فورا نامه‌ای را که خواسته بودم برایم ارسال کرد، البته به غیر از من یکی دیگر از خبرنگاران هم همان‌لحظه به رسانه‌اش گفت که نامه بازدید از آن مرکز را برای وزارت ارتباطات ارسال کند.

به جمع برگشتم و خواستم حداقل از توضیحات این بازدید‌ علمی استفاده کنم که یکی از اعضای روابط‌عمومی من را به کناری برد و از من سوال کرد: «از کدام رسانه هستی؟ چرا قبلا ندیده بودمت؟ چرا در جلسات شرکت نمی‌کنی؟ اگر در جلسات ما شرکت نکنی دیگر اجازه ورود و پوشش برنامه‌های ما را نداری و... .» به میان صحبتش آمدم و گفتم: «این اولین حضور من در وزارتخانه است ولی از قبل بارها در این حوزه نوشتم، با تهدید عدم اطلاع‌رسانی برای پوشش اخبار که نمی‌توانید خبرنگار را ساکت کنید، شما اطلاع‌رسانی کنید اگر رسانه‌ام صلاح دید، برای پوشش اخبار خدمت‌تان می‌رسم.» از او جدا شدم و کنار خبرنگاران دیگر رفتم.

کم‌کم به پایان بازدید نزدیک می‌شدیم که تلفنم زنگ خورد، فرد مطلعی پشت خط بود و گفت: «حالا که اجازه بازدید از مرکز دیگر را نمی‌دهند، حداقل درخواست کنید که به واحد پورتال یک بروید و از آقای مسئول بخواهید با یوز خودش وارد پورتال مشتریان شود تا متوجه شوید رک، اینترنت، سرور و.. . طلاگرام و هاتگرام در کجا قرار دارند.» همان‌لحظه فورا به سراغ آقای هادیان رفتم و این درخواست را مطرح کردم که پاسخ داد: «در این لحظه اصلا امکان ندارد و باید برای این امر هم درخواست بازدید بزنید، ما فقط مجوز حضور خبرنگاران را در این طبقه داریم و بس.»

همان‌لحظه آقایی با صدای بلند  تقریبا فریاد زد: «برادر از چی عکس می‌گیری آخه؟ نگیر! اینها امانت مردم هستند، این دستگاه‌ها شماره‌های مردم را نشان می‌دهند، اینها حق‌الناس است، خواهشا عکس نگیرید.»

این بازی هم تمام شد و اول و آخر حرف افرادی که انتخاب شده بودند، در جمع خبرنگاران حاضر شوند این بود که «همان‌طور که می‌بینید اینجا سروری وجود ندارد.»

به طبقه همکف آمدیم و با آب‌معدنی و رانی و شیرینی از ما پذیرایی کردند و هر خبرنگار به سمت رسانه‌اش از ساختمان امام (ره) وزارت ارتباطات خارج شد.

از ابتدا هم می‌دانستم که در آنجا هیچ سروری وجود ندارد، می‌دانستم حتی CDNهای تلگرام هم در آنجا نیست، ولی رفته بودم تا پاسخی برای سوال‌هایم پیدا کنم که متاسفانه وزیر ارتباطات زرنگ‌تر از خبرنگاران بود و مسئولی را فرستاد که به گفته خودش اصلا اطلاعات علمی لازم در این موارد را ندارد! تنها امیدم برای یافتن سوال‌هایم همان نامه دقیقه نودی است که پاسخ مثبت وزیر را به همراه خود داشته باشد و ما بتوانیم از مرکز LCT وزارت ارتباطات بازدید کنیم، البته اگر قبل از آن سرورها را از آنجا به جای دیگری منتقل نکنند!

سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل اعلام کرد که وزارت ارتباطات به «هاتگرام» و «تلگرام‌طلایی» خدمات می‌دهد و سرورهای آنها در طبقه نهم ساختمان امام(ره) است، وزیر ارتباطات در واکنش به این خبر اعلام کرد که در طبقه 9 آن ساختمان سروری وجود ندارد و خبرنگارها بروند و آن مکان را ببینند؛ با اینکه از قبل می‌دانستم سروری در آن محل وجود ندارد به آنجا رفتیم و طبقه نهم بی‌سرور را دیدیم، دوربین‌هایمان قانع شدند ولی خبرنگارها نه!

پاورقی

۱- مرکز پورتال: تمام شرکت‌هایی که با شرکت ارتباطات زیرساخت کار می‌کنند در پورتال مشتریان زیرساخت، پروفایل دارند و هر شرکت که نیاز به تامین اینترنت از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت دارد، باید در این پورتال ثبت‌نام کند و درخواست سرویس خود را ثبت کند.

منبع: فرهیختگان

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

احسان۴۳۷۳۴۹۰۸:۱۱:۳۷ ۱۳۹۷/۴/۲۶
قرار نیست که هر روز یکی دربیاد بگه که سرورو من میدونم کجاست ببرنش بازدید علمی از اونجا
ناشناس۴۳۷۶۹۶۱۱:۵۳:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۲۶
به این جمله مشعشع خبرنگار دقت کنید: "تنها امیدم برای یافتن سوال‌هایم همان نامه دقیقه نودی است که پاسخ مثبت وزیر را به همراه خود داشته باشد و ما بتوانیم از مرکز LCT وزارت ارتباطات بازدید کنیم، البته اگر قبل از آن سرورها را از آنجا به جای دیگری منتقل نکنند!" یعنی از همین الان داره میگه اگه منو ببرین اونجایی که گفتم و با چشم خودم ببینم که اونجا هم چنین سروری نیست، پس نتیجه می گیریم سروری که من می گفتم هست! ولی شما اونو به یه جای دیگه منتقل کردین!
ناشناس۴۳۸۱۸۹۱۶:۰۸:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۲۶
جوان استاد جنگ روانی انتخابات فعلا پیروز شد تا بعد...
ناشناس۴۳۷۳۶۱۰۸:۲۱:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۲۶
ما که می دانستیم بازی جدید دولت با تلگرام برای چیه. اگر تلگرام بده و باید فیلتر بشه چرا طلایی و هاتگرام رو فیلتر نکردند؟ چون قرار بود سرورها به ایران بیایند که آمدند. در شهر به این بزرگی بالاخره یه جای امن برای سرورها پیدا میشه!
فرناز۴۳۷۳۶۶۰۸:۲۳:۳۷ ۱۳۹۷/۴/۲۶
من مطمئن هستم اگر به همان ساختمان LCT هم بروید چیزی پیدا نمی کنید و باز بهانه می کنید که باید از ساختمان فلان بازدید شود. تمام این حرفها عصبانیت از افشاگری وزیر ارتباطات در خصوص شرکت هایی که ارز دولتی گرفته اند. امیدوارم منتشر کنید.
امیر۴۳۷۳۷۷۰۸:۳۴:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۲۶
شما خبرنگارها اگه جرات دارید برید یقه اونی که آمار اشتباه به خورد مردم میده و میگه سرورها طبقه نهم فلان جا هست رو بگیرید , ازش بپرسید رو چه حساب این حرف رو زده ؟؟
ناشناس۴۳۷۹۱۰۱۳:۲۸:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۲۶
خدا پدرتو بیمرزه.حرف حساب جواب نداده
ناشناس۴۳۷۳۸۲۰۸:۳۵:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۲۶
عجب!! شما الف می دانید منصف بودن یعنی چه؟؟!!!! یا بی طرفی و جهت دار نبودن؟؟؟؟!!!!!! یا مغرضانه گزارش نکردن؟؟؟!!!!!! باید تمام قسمتهای محرمانه به صرف یک ادعا جلوی دوربین آورده شود؟؟؟!!!! وزیر ارتباطات آیا نگفت اگر آدرس دقیق دیگری دارید بدهید همانجا را نیز نشانتان خواهیم داد؟؟؟!!!! این آدرس طبقه نهم که تو زرد از آب درآمد!!!!!!
ناشناس۴۳۷۳۸۶۰۸:۴۱:۰۱ ۱۳۹۷/۴/۲۶
1- اگر میدونستید سرورها در طبقه نهم نیست پس چرا رفتید؟ 2- وقتی یک خبرنگار اطلاع دارد که سرورها دقیقا کجاست رئیس پدافند غیرعامل نمیدونه؟ 3- جناب آقای سردار چرا گفتند سرورها در طبقه نهم است؟
ناشناس۴۳۷۴۰۲۰۸:۵۳:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۲۶
یعنی اعتراف به بی مبنا بودن حرف یک مسئول اصولگرا این قدر جانکاه است که خبرنگار فرهیخته خودش را به در و دیوار زده است؟ ایشان به جای محاکمه وزیر، آقای جلالی را که حسب مسئولیتش باید اطلاعات دقیقی داشته باشد، به سوال بکشد که پس کو سرورهای طبقه نهم ساختمان امام؟
حمید رستمی۴۳۷۴۴۷۰۹:۲۶:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۲۶
درود بر وزیر شایسته دولت. جهرمی قطعا برجسته ترین فرد کابینه است
علی۴۳۷۴۶۰۰۹:۳۵:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۲۶
چه ازومی دارد بدنبال سرور های هاتگرام و تلگرام طلایی باشید در حالی که عمده کاربران از تلگرام اصلی که سرور هایش در خارج از کشور است هنوز با فیلتر شکن استفاده میکنند؟٫
میثم۴۳۷۵۲۱۱۰:۰۷:۳۷ ۱۳۹۷/۴/۲۶
حق با‌ وزارات ارتباطات است. نمیشود که موش‌و‌گربه بازی کرد. اون ساختمون هم نبود یکی پیدا میشه میگه جای‌دیگه هستش! بعد باز باید اون ساختمون جدیدم ببینید؟
علی۴۳۷۵۲۲۱۰:۰۷:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۲۶
شما رو دعوت کردند برای بازدید از به جای مشخص بعد مثل بچه ها پاهاتون رو زمین کوبیدید که من می‌خوام برم یه جای دیگه رو ببینم. شما که تصمیم گرفتید که به چی باور داشته باشید. بازدید میخوایی چکار؟ اگر از اون ساختمان هم بازدید کنید و چیزی نباشه، از همین حالا گفتی که فکر می‌کنی سرور ها رو جابجا کردند. حداقل همه دستت رو رو نکن. خصومتتون با دیگران رو اگه بتونید بیشتر پنهانش کنید شاید موثر تر باشه. صد رحمت به BBC. حداقل وقتی دروغ میگه یا جوسازی می‌کنه ملت یکی دو روز باید فکر کنند تا بفهمند کجا سرشون کلاه رفته. روزنامه نگار ما نه تنها موضع دار و حزبیه، حتی همین کار رو هم درست بلد نیست خدا رو شکر.
ناشناس۴۳۷۵۳۶۱۰:۱۶:۰۶ ۱۳۹۷/۴/۲۶
چرا تو متن نیامده بر خلاف گفته سردار جلالی سرور هاتگرام و تلگرام طلایی در طبقه نه نبود. همش میخواهید دروغگویی رو لاپوشونی کنید
ناشناس۴۳۷۵۳۸۱۰:۱۷:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۲۶
جالبه اصلا به صورت مستقیم از عدم صحت صحبت های سردار جلالی نگفتید
ناشناس۴۳۷۵۵۸۱۰:۳۷:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۲۶
ما در هر حالتی باید مراقب اطلاعاتمان باشیم، منتشر شدن مدل سروها و تجهیزات خودش ریسک امنیتیه اینکه
حسن بک۴۳۷۵۶۰۱۰:۳۹:۱۳ ۱۳۹۷/۴/۲۶
جالب است این همه زحمت کشیدید رفتید ، آمدید، تحلیل کردید ، یک کلمه نگفتید آقای سردار خواهشا حرف بدون استناد نزن. چرا باید کشور مدام هزینه حرف های غیر دقیق یا غیر علمی
ناشناس۴۳۷۵۶۶۱۰:۴۴:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۶
چرا "سردار جلالی" حرف اشتباهی که به نظر شما این قدر واضح اشتباهه زده؟ شما این رو چرا پیگیری نمی‌کنید؟
بنیامین۴۳۷۵۸۵۱۰:۵۷:۲۰ ۱۳۹۷/۴/۲۶
از اول معلوم بود که یه شو راه انداختن
ناشناس۴۳۷۶۱۷۱۱:۱۰:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۶
من نمیدونم چرا شما فقط سیاسی و جناحی برخورد میکنید توی کدام دوره یک وزارتخانه اینقدر به شما خبرنگارها آزادی داده بود ؟ چرا بجای زیر سئوال بردن رئیس پدافند غیر عامل که هر دم یک توهم و تهمتی میزنه وزیر صادق مخابرات رو زیر سئوال میبرید
ali۴۳۷۶۴۷۱۱:۲۷:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۲۶
کاش این خبرنگاران عزیز در مورد همه موضوعات حیاتی مملکت همینطور کنجکاوی کنند و مسئولین را به چالش بکشند. حالا نمیدونم تلگرام چه خطر جدی برای این مملکت داره اینم تازه نسخه ایرانیش که به قول خودشون سرورهاشم تو ایرانه ضمن اینکه من آقای وزیر ارتباطات را بسیار آدم شجاع و وطن پرست می دونم که واقعا خیلی از موضوعات که تابو بوده و کسی در موردش اقدامی نمی کرده را با شجاعت مطرح می کنه و با شفافیت با مردم برخورد می کنه و مسلما براش هزینه هم داره ، ای کاش همه مسئولین ما اینطوری بودن
ناشناس۴۳۸۲۴۰۱۶:۳۴:۵۰ ۱۳۹۷/۴/۲۶
وزیر جوان همین مزایا رو داره باید جوانگرایی کرد با مسولان بالای هفتاد سال به جایی نمیرسیم
علی۴۳۷۸۱۴۱۲:۵۳:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۲۶
سلام درست کار بودن و پاک فکری جناب توکلی که مبرهنه ولی این خبرنگار محترم، اینقدر جرات داره بره مجلس و راجع به هزینه های گزاف نگهداری سرویس های بهداشتی اونجا هم گردن کشی کنه؟ یا یه سر به شورای محترم نگهبان بزنه و از مخارج و هزینه‌های اونجا برامون بگه؟ وزیر ارتباطات فردی شجاع و درستکار هستش
ناشناس۴۳۷۸۸۹۱۳:۱۷:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۲۶
مگه اردوی دانش آموزیه؟ که هر روز نامه بزنید میخواهیم بازدید علمی کنیم؟!
حسین زاده۴۳۷۸۹۵۱۳:۱۹:۵۴ ۱۳۹۷/۴/۲۶
شما که میدانستی سرورها در اتوبان کردستان است چرا از اول ادرس انجا را ندادید کل ادعاهایتان همینجوری است...
ناشناس۴۳۸۱۳۸۱۵:۴۱:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۶
بی زحمت یه بازدید علمی هم واسه ما بزنین بریم روش ابر دزدی را ببینیم

پربحث‌های امروز

 1. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 2. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 3. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 4. توییت امام جمعه لواسان درباره فساد مدیران   

 5. طرح نمایندگان برای تغییر نام یک وزارتخانه + متن

 6. مقصر آقای پول است!

 7. رحمانی اعلام کرد: معادل سازی خودروهای ثبت نامی/ دستور افزایش عرضه خودرو صادر شد

 8. آماده‌سازی پرداخت مرحله دوم بسته حمایتی

 9. مردم در تنگنا هستند

 10. دفاع ابطحی از موسوی خوئینی ها: پاسخ تاریخی به حرفهای او بدهید

 11. جدیدترین ترفند در سرقت خودرو را بدانید+ عکس

 12. جزئیات حادثه حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله در لواسان + عکس

 13. روزهایی که خانه‌دار شدن‌ رویا نبود

 14. موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند

 15. نوبخت: از سال آینده پرداخت یارانه‌ها ‌استانی می‌شود

 16. تشییع پیکر زنده‌یاد«حسین محب‌اهری»  

 17. سرانجام مبهم برگزیت و بحران در دولت انگیس/ جدال کوربین و ترزا می به کجا خواهد انجامید

 18. وعده جدید اروپا برای تجارت پساتحریمی با ایران

 19. پشت پرده جدایی کی‌روش از تیم‌ملی

 20. شیر و ماست کم چرب بهتر است یا پر چرب؟

 21. "پیام" به سرعت لازم برای قرار گرفتن در مدار نرسید/"سفیر" حامل "دوستی" می‌شود

 22. چرا برای برجام جشن تولد سه سالگی نمی‌گیرید؟

 23. نماینده مجلس: با طناب پوسیده‌ اروپا به چاه برجام رفتیم

 24. قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار

 25. منظم‌ترین شهر ایران  

پربحث‌های دیروز

 1. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 2. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 3. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

 4. اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟

 5. حسین محب اهری درگذشت

 6. در ماه های آینده چه توطئه هایی در پیش است؟

 7. فیلمی از لحظه جدا شدن ماهواره پیام از ماهواره بر سیمرغ  

 8. واکنش روحانی به قرار نگرفتن ماهواره "پیام "در جایگاه خود

 9. نماینده ای که در چادر و کانکس زندگی می کند + تصاویر

 10. نگرانیم اما امیدواریم

 11. تصویری عجیب از رونالدو در عربستان!  

 12. واکنش عباس عبدی به مناظره جنجالی زاکانی و تاجزاده

 13. روحانی: سال‌ها در فقر زندگی کردم   

 14. ظریف: بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی نقض آزادی بیان است

 15. سرلشکر جعفری: جمهوری اسلامی ایران آنچه در سوریه دارد را حفظ خواهد کرد/ با دم شیر بازی نکنید!

 16. چرا برخی جوانان به کلی قید ازدواج را می‌زنند؟

 17. فرزندان مجری بازداشت‌شده پرس‌تی‌وی به دادگاه آمریکا احضار شده‌اند

 18. مناظره تاج‌زاده و زاکانی برای کشور مفید بود؟/ روایت نماینده مجلس هشتم از تصویب اعتبارنامه خدادادی/ انتقاد آیت‌الله جنتی از هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان

 19. طنز/ واقعا هدف برجام چه بود؟ زنو ناوین!  

 20. وزیر راه و شهرسازی: اقشار بی‌مسکن ۸۰ درصد درآمد را صرف اجاره بها می‌کنند

 21. ریس سازمان فضایی: طی شش تا هشت ماه می توانیم ماهواره با کیفیت بهتر از پیام بسازیم

 22. پورابراهیمی: گرفتار لابی دولت دربودجه هستیم/ طرحی برای افزایش پلکانی قیمت بنزین/ لایحه بودجه با شرایط جنگ اقتصادی منطبق نیست

 23. واکنش یک نماینده به پیشنهاد حذف پتروشیمی کرمان

 24. تشییع پیکر جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۰۷  

 25. چه تعداد ایرانی یارانه می‌گیرند؟

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 3. درباره صحبت های بازیکن مشهور راجع به افغانستانی ها

 4. ناامیدی از اروپا برای حفظ برجام و تجویز دوباره مذاکره با آمریکا

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. تشویق دختران به رقص، شگرد عجیب خوانندگان نوپا

 8. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 9. بی حجابی اجباری!

 10. قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

 11. مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

 12. وعده حجاریان برای اغتشاش از جنوب تا شمال تهران

 13. آیا ایراد از مسلمانی ما است؟

 14. پولی شدن تونلها / طرحی که شهردار تهران از آن بی‌خبر است !

 15. با این شرایط، عقل نمی گوید: ازدواج کن

 16. ابعاد جدید فساد در خصوصی‌سازی/فروش کارخانه ۱۰هزار میلیاردی به ۷۰میلیارد تومان به یک بی‎سواد

 17. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 20. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 21. نامه عجیب استاندار اصفهان به رئیس جمهور

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 24. رییس کل بانک مرکزی: مردم هشیار باشند/ آغاز دور جدیدی از جنگ روانی آمریکا علیه ایران/ تامین ارز از طریق هند، کره جنوبی و چین شتاب گرفته است

 25. روحانی: نه شلاق ساواک و نه شلاق بر آبرو، نتوانست هاشمی را به زانو درآورد/ به موشک های دفاعی و علمی خود فخر می کنیم؛ بزودی دو ماهواره به فضا خواهیم فرستاد

پربحث‌های امروز

 1. مقصر آقای پول است!

 2. جدیدترین ترفند در سرقت خودرو را بدانید+ عکس

 3. جزئیات حادثه حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله در لواسان + عکس

 4. ایرانی‌ها بیشتر در کدام کشورها خانه می‌خرند؟

 5. معتمدی خبر داد: آغاز ساخت نسخه دوم ماهواره «پیام» از دو هفته دیگر

 6. ۲۰ درصد تصادف ها ساختگی است!

 7. محسن هاشمی: اولویت دین، رسیدگی به وضعیت و نیازهای مردم است

 8. دولت دیگر ماهیانه ‌۷۰۰ هزار ‌تومانی کوله‌بران را پرداخت نمی‌کند

 9. جذب پزشکان متخصص برای اعزام به حج تمتع

 10. اصفهان تا ۲۰۲۵ خالی از سکنه می‌شود؟

 11. سردار جلالی: می‌توانیم اینترنت ایرانی - اسلامی داشته باشیم

 12. پروازهای مهرآباد به حالت عادی برگشت

 13. هشدار هما به مسافران هوایی

 14. مرخصی زایمان به چه کسانی تعلق می گیرد؟

 15. رگبار شدید تهران را غافلگیر و سفید پوش کرد/ افزایش ترافیک در تمامی معابر+ عکس و فیلم

 16. مرخصی زایمان به چه کسانی تعلق می گیرد؟

 17. آیت الله جوادی آملی: برخی اسلامی حرف می‌زنند، ولی غیر اسلامی فکر می‌کنند

 18. بارش برف و باران و وزش باد شدید در تهران

 19. فروش قرص‌های روانگردان در برخی عطاری‌های کرج

 20. حکم پرونده یسنا صادر شد

 21. دستگیری 3 نفر از اشرار مسلح ایرانشهر دردرگیری مسلحانه

 22. پلیس: امشب و فردا تردد در محورهای کوهستانی با زنجیرچرخ الزامی است

 23. فرمانده انتظامی پایتخت: تهران؛ امن‌ترین پایتخت جهان است

 24. برف و باران در راه است/ رانندگان توصیه‌های پلیس را جدی بگیرند

 25. برف و کولاک در‌ جاده‌ها/‌۱۱ محور مسدود است+ هواشناسی‌

پربحث‌های دیروز

 1. چرا برخی جوانان به کلی قید ازدواج را می‌زنند؟

 2. دادستان کل: وزرا درباره مصرف ارزهای دولتی در جای غیرمربوط مسئول هستند

 3. در پاسداشت صداقت/ به بهانه سقوط ماهواره پیام

 4. محسنی اژه ای: رییس بعدی قوه قضاییه هنوز بطور قطعی مشخص نشده است/قطعا جزو گزینه‌ها نیستم

 5. مخالفت محسن هاشمی با طرح زیست شبانه شهرداری تهران

 6. سه پرس کباب ۷۴۴ هزار تومان  

 7. درخواست سردار کمالی از نمایندگان مجلس

 8. بازداشت یک باند حرفه‌ای کلاهبرداری فعال در سایت «دیوار»

 9. سردار مقیمی: برخی از مردم خانه خود را با بانک مرکزی اشتباه گرفته‌اند

 10. آخرین وضعیت بارش‌های ایران/رشد بارش‌های زمستانی+جدول  

 11. سردار کمالی: تصویب مجدد طرح جریمه مشمولان غایب غیرمنطقی است

 12. برداشت میلیونی با کپی کردن کارت‌های بانکی

 13. سلیمی نمین: این که استخر اختصاصی در اختیار مقامی باشد، برای کشور فاجعه است

 14. پیش بینی کاهش محسوس دما در هفته آینده

 15. درخشش همراه اول در نخستین جایزه ملی تعالی ارتباطات بازاریابی و برندینگ

 16. سرقت ده‌ها میلیونی سارق حرفه‌ای از مشتریان سوپرمارکت

 17. ۴ کارمند وزارت صنعت بین متهمان واردات خودروی خارجی/ تعقیب ۳۰ مدیر در پرونده بانک سرمایه

 18. با عاملان تنبیه دانش‌آموز قزوینی برخورد می‌شود

 19. آزادراه‌هایی که تا پایان سال الکترونیکی عوارض می‌گیرند

 20. مصرف گل بین دانش‌آموزان بیشتر شده است

 21. قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد در امور آموزش عالی منصوب شد

 22. تشییع پیکر شهدای حادثه هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش

 23. سرپرست وزارت بهداشت: از تغییر ترسی ندارم

 24. ارسال برنامه پنج ساله سوم تهران به فرمانداری در صورت تصویب در جلسه امروز

 25. آخر هفته برفی در تهران

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. تشویق دختران به رقص، شگرد عجیب خوانندگان نوپا

 3. بی حجابی اجباری!

 4. پولی شدن تونلها / طرحی که شهردار تهران از آن بی‌خبر است !

 5. تعیین ظرفیت برای آزمون وکالت، مانع اشتغال جوانان تحصیلکرده شده است

 6. زندگی مادر و پسر دزفولی در فرسنگ‌ها زیرخط فقر‌+ تصاویر

 7. وام های غیرقانونی بانک سرمایه به حسین هدایتی، مدلل، هادی رضوی، گروه جهانبانی و ...

 8. نماینده‌ای‌ که‌ مقبره پدرش امامزاده‌ شد:کجای این موضوع ایراد دارد،نمی‌دانم!

 9. دادستان کل: ادعای اسماعیل بخشی درباره شکنجه دروغ بوده است

 10. دادستان تهران: ۳ متهم گرانی کاغذ از کشور فرار کردند

 11. سرنوشت محموله گوشت هواپیمای سانحه دیده

 12. «مهریه»؛ اهرم فشار زنان برای مصالحه و معامله ؟

 13. کشورهایی که معابر و تونل‌های خود را پولی کردند

 14. مقصر آقای پول است!

 15. چرا ازدواج کودکان در برخی مناطق ایران مرسوم است؟

 16. چرا برخی جوانان به کلی قید ازدواج را می‌زنند؟

 17. محسن هاشمی: شهرداری موظف به اخذ عوارض تردد خودروها در تونل‌های شهری است

 18. جدیدترین ترفند در سرقت خودرو را بدانید+ عکس

 19. آخرین وضعیت کنکور در گفتگوی الف با دبیر کارگروه آموزش دیده‌بان شفافیت و عدالت

 20. جزئیات حادثه حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله در لواسان + عکس

 21. وزیر دولت احمدی‌نژاد و رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه سه‌شنبه محاکمه می‌شوند

 22. چه حکمی در انتظار پسر ۱۳ ساله متهم به قتل است؟

 23. توضیحات پورسیدآقایی درباره پولی شدن استفاده از تونل‌های تهران

 24. واکنش سردار کمالی به یک کلیپ شاد

 25. دادستان کل: وزرا درباره مصرف ارزهای دولتی در جای غیرمربوط مسئول هستند

آخرین عناوین