کدام نقشه راه

گروه سیاسی الف،   3970425080 ۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
 کدام نقشه راه

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت بر لزوم تهیه نقشه راه اقتصاد کشور برای برون‌رفت از مشکلات تاکید کردند. نقشه راه چیست و راهروان و اجراکنندگان این نقشه کیانند؟

1- نقشه راه اقتصاد کشور اجرای دقیق قوانین و مقررات اقتصادی است. در این قوانین بهبود فضای کسب و کار و تسهیل سرمایه‌گذاری مردم در حوزه اقتصادی و لزوم مبارزه پی گیر با  مفاسد اقتصادی، حکیمانه پیش‌بینی شده است.

در این قوانین نحوه حمایت از تولید داخل و جلوگیری از واردات بی‌رویه به ویژه واردات کالاهایی که امکان تولید آن در داخل است پیش‌بینی شده است.

هفته گذشته نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه و بودجه 12 بسته پیشنهادی و اجرایی برون‌رفت از چالش‌های موجود را ارائه داد. در این بسته اجرایی آثار سناریوهای مختلف و تقسیم دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با این سناریوها و نیز محاسبه آثار تحریم‌ها روی بودجه عمومی دولت پیش‌بینی شده است.

همچنین در این بسته مهار و مدیریت نقدینگی و برنامه تامین انرژی در شرایط تحریم دیده شده است.

واگذاری دارایی‌های مازاد دولت به مردم و تسهیل در مشارکت عمومی برای اجرای طرح‌های عمرانی، از جمله تدابیر اجرایی است. برای عمومِ این بسته قوانین و مقررات موضوعه را داریم که قبلا به تصویب مجلس رسیده است. سوال این است دولت معطل چیست؟ چرا آنها را اجرا نمی‌کند؟

حرف اصلی مردم در این باره این است؛ «حرف بس است، عمل، عمل، حی علی خیرالعمل»

حرف کلیدی مقام معظم رهبری هم همین بود که؛ «دولت به شرط انجام اقدامات لازم به مشکلات فائق می‌آید.»

2- دولت باید بیش از پیش ارتباط خود را با مردم برقرار کند. رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند: «مسئولین باید به میان مردم بروند و با آنها ارتباط برقرار کنند، نقشه دشمن را برای مردم تبیین کنند.» یکی از موارد نقشه راه همین روشنگری برای مردم است که مردم بدانند در چه شرایطی هستیم و آیا دولت هم همین شرایط را درک می‌کند؟ امروز بیش از هر زمانی نیاز به همصدایی مردم و مسئولین برای حل مشکلات احساس می شود. متاسفانه سفرهای استانی رئیس جمهور که یکی از طرق ارتباط دولت با مردم بوده، متوقف شده است. امروز مردم مشکلات مختلفی دارند، باید قبل از حاد شدن این مشکلات، مردم، مسئولین دولتی به ویژه رئیس دولت را در وسط معرکه حل معضلات و مشکلات، حاضر و ناظر ببینند. تلاشگری و کارآمدی را در حل قضایا شاهد باشند.

3- یکی از مسائل مهمی که رهبری در این دیدار مطرح کردند این بود که معطل برجام و تصمیم‌گیری‌های اروپا نمانید. به نظر می‌رسد برخی هنوز امید دارند برجام برخی مشکلات کشور را حل کنند. برجام یک سیاهچاله‌ای است که هر چه در آن فرو می‌رویم از درک مسائل و مشکلات کشور چه در حوزه داخلی چه در حوزه خارجی دور می‌شویم. ایام، ایام پسابرجام است. برجام مرده به دنیا ‌آمد و با بدعهدی آمریکا و اروپا باید آن را دفن کرد تا بوی عفونت آن دامن روابط خارجی را متعفن نکند.

نگاه راهبردی به شرق و  ناامید شدن از غرب و اینکه آبی از سوی ‌آنها گرم نمی‌شود، باید در نقشه اصلی راه دولت در سیاست خارجی جایی داشته باشد. وزارت خارجه باید دندان لق دادن امتیاز یک سویه به غرب و وعده نسیه گرفتن را بکند و اجازه ندهد آنها حتی جرات کنند مطالبات قدیم خود را مطرح کنند تا چه رسد به مطالبات جدید که چیزی جز زیاده ‌خواهی نیست. باید سیاست امتیاز نقد دادن و وعده نسیه گرفتن را برای همیشه به دیوار کوبید به گونه‌ای که غرب در حسرت مذاکره مجدد با ایران بماند.

4- تغییر مدیران اقتصادی یکی از ضرورت‌هایی است که بخشی از پازل نقشه راه دولت را باید دربرگیرد. امروز تغییر وزرا یک مطالبه عمومی است تاخیر در پاسخ به این مطالبه عمومی خسارت‌بار است.

مردم باید با تصمیم‌های درست دولت در تنظیم بازار و رونق تولید و از همه مهم‌تر برخورد با رانت‌خواران و مفسدان و اخلا‌ل‌گران در نظام اقتصادی، احساس آرامش و ثبات کنند. مردم باید بدانند این روزها در بازار ارز، سکه، مسکن و خودرو چه گذشته است و چه کسانی با رانت اطلاعاتی بردند و خوردند و همچنان در حاشیه امن قرار دارند؟ مردم انتظار دارند به تعبیر امام (ره) خط ارتباط زالوصفتان بازار و دولت قطع شود و به توصیه رهبری با متخلفان در هر سطحی برخورد شود.

حداقل برخورد قانونی دولت در این باره آن است که با بستن مالیات سنگین بر معاملات سوداگرانه حق مالیه عمومی و حق صیانت از بیت‌المال را در این وادی ادا کند و فشار مالیاتی را بر طبقات ضعیف و متوسط جامعه و نیز تولیدکنندگان واقعی و کسبه جزء کم کند. دولت باید توانایی، کارآمدی و تلاشگری خود را در این معرکه نشان دهد.

5- درک درست از مسائل جهانی و تغییر معادلات قدرت به ویژه زلزله‌ای که در روابط دولت‌های بزرگ سرمایه‌داری پدیده آمده، مهم است. جنگ تعرفه‌ها بخشی از اندازه درجه ریشتر این زلزله را نشان می‌دهد.

ماه عسل روابط تجاری و اقتصادی اروپا با آمریکا، آمریکا با چین و کانادا به پایان رسیده است. زیرساخت‌های اقتصادی و رفاهی در آمریکا در حال فروریزی است و 44 میلیون گرسنه را روی دست دولت گذاشته است. دولت آمریکا احساس می‌کند بیش از هر زمان نیاز دارد به درون نگاه کند تا جلوی جنبش‌های ویرانگر اجتماعی را بگیرد. تئاتر کمدی موزیکالی را که ترامپ در صحنه داخلی و خارجی کارگردانی می‌کند و خودش بازیگر نقش اول آن است باید نشست و درست آن را دید و پیام‌های آن را درک کرد. امروز نه از آن آمریکای سابق خبری است نه از روسیه تزاری و نه از اتحاد جماهیر شوروی خیالی، نه از اروپای مقتدر .

تعامل سازنده با چنین جهانی آشفته و درهم ریخته که هر لحظه صدای فروپاشی از آن به گوش می‌رسد مستلزم کارشناسی دقیق و درک صحیح و مطابق با  واقع است. چنین درکی باید بخش مهمی از پازل نقشه راه دولت باشد. روابط با چین به عنوان یک قدرت بزرگ اقتصادی نوظهور نباید آن قدر شکننده باشد و هر از چندی نیاز به یک «چینی‌ بندزن» داشته باشد. دولت باید یک سفیر باهوش و مقتدر با اختیارات کامل به پکن بفرستد تا نفوذی‌ها در ارتباط راهبردی ایران با چین اخلال نکنند. رئیس دولت نباید از مواضع مقتدرانه در برابر آمریکا و اروپا پرهیز کند.

راه مقابله با «تحریم» در دیپلماسی خارجی، «تهدید» غرب است. آنها باید از حضور ایران در منطقه بترسند و بدانند در صورت ادامه بدمستی‌های تحریمی نه تنها تنگه‌های باب المندب و هرمز بسته می شود بلکه ممکن است در صورت شعله‌ور شدن خشم ملت ایران، برای همیشه منابع تامین انرژی جهان از این منطقه قطع شود.

دشمن باید بداند این بخش از نقشه راه، حرف آخر و اول ایران در مناقشات تحریمی است.

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۳۶۲۴۸۱۳:۳۴:۰۶ ۱۳۹۷/۴/۲۵
اولین قدم شفافیت است تا شفافیت نباشه فساد زیاد می شه کم نمی شه و فساد نابود کننده اقتصاده . آن قدر در کشور پنهانکاری و عدم شفافیت وجود داره که حتی یک نهاد خیریه به نام کمیته امداد هم به صورت کاملا شفاف دریافتی ها و هزینه کردش را بیان نمی کنه چه برسد به به نهادها و بنگاههای بزرگ اقتصادی حاکمیتی و وزارت خانه ها و ... . تا شفافیت نباشه نقشه راه و استراتژی جامع و برنامه جامع اقتصادی و ... چه عرض کنم نقشه کهکشان راه شیری هم کارساز نیست.
حبیب۴۳۶۴۲۷۱۵:۱۰:۵۶ ۱۳۹۷/۴/۲۵
اولین گام پاسخگویی مسئولین به نسبت اختیار و وبودجه ای است که در اختیار دارند اگر بعداز چهل سال نمیدانیم که چاره کار چیست مسلما الان هم نمیدانیم
حبیب۴۳۶۴۳۶۱۵:۱۵:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۲۵
وقتی بیشتر مسئولاندر خارج سرمایه و جانشین دارند حتما برای ما دلسوزی نمیکنند انها درفکر حفظ و ازدیاد سرمایه خود در خارج هستند هرگاه فرزندان انها مانند فرزندان ما در گرانی و بی برقی و بی ابی و گرد وغبار و ریزگرد و هزار بدبختی دیگر زندگی کردند میشود گفت تا حدودی بله
حامد۴۳۶۵۸۱۱۶:۵۷:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۲۵
این نقشه راه ، دولتمردان باانگیزه و دانا و سالم میخواهد که در این دولت کمتر دیده میشوند متاسفانه
علی۴۳۶۶۲۸۱۷:۱۷:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۲۵
شفافیت چی ؟ اینکه اون 10 درصدی که پول مملکت دستشان است ، یکجوری اون 90 درصد را عامل خود کرده اند تا از رانت و رابطه و مقام اونها استفاده کنند ؟ چیزی که اکنون به نام فساد شناخته میشود در واقع اضافه کاری است که اون 90 درصد میگیرند تا زندگیشان بچرخد. جامعه طبقاتی ( cast ) در ایران مانند هند ریشه دوانده است. اگر رانت را از کسی بگیری ، هزاران نفر از نان خوردن میافتند و به جمع بی کاران و بی پولان اضافه میشود. ما یک کشور هستیم که دلالان و واسطله ها حکمرانی میکنند. در این جامعه چیزی تولید نمیشود زیرا صرف اقتصادی ندارد و محصول در انتها باید توسط دلالها و واسطه ها خریداری شود تا به دست مصرف کننده برسد. ما مملکتی هستیم که هر حجره در بازار آن کار بانکی انجام میدهد. جنس را از یک کس دیگر میخرد و با ماهیانه 3 درصد سود به دیگری میفروشد. این یعنی بانکداری . اون جنس مهم است که بازاری روی فروش آن بهره بگیرد. این مملکت هیچوقت بهبود پیدا نخواهد کرد زیرا برای عده زیادی راحتترین راه خلق پول شده است. حالا هی نقشه بریزید و برنامه بریزید. تا این بازار به این شکل سنتی خود میباشد همیشه چنین خواهد بود. سیستم اقتصاد ما باید توسط شرکتهای خارجی ( با پول خارجی ) ابتدا نابود و سپس دوباره بازسازی شود. همانکاری که امریکا با طرح مارشال در مورد آلمان و ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم انجام داد.

پربحث‌های امروز

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 3. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 4. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 5. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 6. ظریف: به شما اطمینان می‌دهم آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود!   

 7. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 8. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 9. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 10. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 11. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 12. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 13. زمان حال را غنیمت بشمار  

 14. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 15. احمد توکلی: رهبری نظری درباره پالرمو و CFT به مجمع اعلام نکرده‌اند/ ظریف نتوانست مجمع را درباره لایحه پالرمو قانع کند

 16. بیرانوند مغلوب دروازه‌بان عربستان شد + عکس

 17. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 18. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 19. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 20. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 21. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 22. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

 23. شریعتمداری نامه وزیران به رهبر انقلاب برای لوایح FATF را تایید کرد

 24. لابی سنگین برای لغو مالیات پزشکان

 25. دادستان تهران: کرباسچی احضار شد اما رسانه‌ها گفتند به اوین رفته است/ سلطان سکه در هنگام دستگیری سکه‌ای نداشت

پربحث‌های دیروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 3. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 4. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 5. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 6. ساختمان های خالی دانشگاه آزاد را به کسب و کارها بدهید، نه دانشجویان پولی

 7. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 8. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 9. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 10. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 11. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 12. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 13. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 14. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 15. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 16. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 17. روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

 18. نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان + لینک

 19. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 20. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 21. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 22. افشای لیست موسسات فرهنگی که کمک دریافت کرده‌اند  

 23. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 24. پولهای بانک سرمایه کجاست؟ نماینده دادستان : حسین هدایتی حتی یک سیم کارت هم بنامش نیست !

 25. رانندگی خوب مردم و کسری بودجه دولت!

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارخوان در مطب‌ها چیست؟

 6. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 7. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 17. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 18. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 19. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 20. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 21. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 22. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 25. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

پربحث‌های امروز

 1. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 2. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 3. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 4. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 5. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 6. احمد توکلی: رهبری نظری درباره پالرمو و CFT به مجمع اعلام نکرده‌اند/ ظریف نتوانست مجمع را درباره لایحه پالرمو قانع کند

 7. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

 8. شریعتمداری نامه وزیران به رهبر انقلاب برای لوایح FATF را تایید کرد

 9. چرا موسوی خوئینی‌ها علیه هاشمی سخن گفت؟

 10. سیستم تعریف شده هیئت نظارت بر نمایندگان مجلس کارآمد نیست/ ساختار فعلی مجلس نیاز به بازنگری دارد

 11. نوری همدانی: اگر جلوی اسراف‌ها گرفته شود می‌توان امیدوار به رفاه اقتصادی مردم بود/ مردم می‌خواهند در زندگی خود ارزانی را ببینند

 12. خدا یک صبری به نمایندگان بدهد با این هیئت رئیسه!

 13. مستندات جانبازی حسین فریدون موجود است

 14. آزادی آمریکایی، مثل انتخاب بین «پپسی کولا» و «کوکاکولا»ست

 15. لاریجانی: نشست ورشو کنفرانس بازی دشمنان است

 16. وزیر کشور: شکوه حضور مردم در ۲۲ بهمن توطئه دشمن را بر باد می‌دهد

 17. علی‌اکبر صالحی: نگذاشتیم ملت شهد عزتمندی را بچشند

 18. اسامی ۴ نماینده‌ای که با تاخیر به مجلس رسیدند

 19. جزئیات نامه تعدادی از وزرا به رهبری درباره CFT و پالرمو به روایت مطهری

 20. مخالفت مجلس با تحقیق و تفحص از سازمان امور عشایر

 21. آغاز جلسه نوبت بعدازظهر مجلس/ اصلاح قانون بودجه ۹۷ در دستور کار

 22. فراخوان برای تجمع مقابل دفتر سازمان ملل

 23. مرتضی نبوی :دولت موسوی تحمل نقد نداشت / خاتمی هم به دنبال تنش زدایی بود اما بوش اعلام کرد ایران محور شرارت است!

 24. خوئینی‌ها از هاشمی رفسنجانی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد/ برخی در درون جبهه اصلاحات می‌گویند ما باید از روحانی عبور بکنیم/ واعظی حرف بی‌ربطی نزده است

 25. نامه ۱۵۰ نماینده به روحانی درباره بیمه تکمیلی فرهنگیان

پربحث‌های دیروز

 1. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 2. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 3. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 4. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 5. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 6. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 7. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 8. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 9. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 10. آصفی: شکست نشست ضد ایرانی لهستان حتمی است/ آمریکا با اجرای شو ورشو چه می‌خواهد؟/ مردم با اصل نظام مشکل ندارند؛ اما...

 11. چرا بازرگان نتوانست با انقلاب همراه باشد؟

 12. شمخانی: ایران برای تقویت بنیه دفاعی سوریه به دمشق رفت/ مذاکره با آمریکا بی‌فایده است

 13. توصیه تاجیک به رئیس دولت اصلاحات/ دلیل عدم شرکت روحانی در جلسات مجمع تشخیص/بازدید مسئولین از مناطق محروم همراه با تشریفات!

 14. رئیس قوه قضاییه: دادستان کل کشور اقدامات قانونی برای آزادی مرضیه هاشمی انجام دهد/ استفاده ابزاری آمریکا و غرب از حقوق بشر

 15. صورت دارایی خاندان پهلوی به نقل از خبرگزاری آمریکایی

 16. علت محکومیت غلامحسین کرباسچی چیست؟

 17. وقتی هشتگ سازی بی بی سی به نفع جمهوری اسلامی تمام شد!

 18. گوشمالی شاه اردن توسط شهید نواب صفوی  

 19. کرباسچی به خانه بازگشت/ اجرای حکم محکومیت پس از تایید در دیوان عالی

 20. گزارشی از بلاتکلیفی اروپا بعد از برجام با ایران  

 21. درخواست نماینده مجلس از "روحانی" درباره شفاف‌سازی بودجه دولت

 22. کرباسچی به اوین منتقل شد

 23. راهکار جهانگیری برای عبور از مشکلات

 24. اعلام عناوین روزهای دهه فجر ۹۷ + جدول

 25. واکنش سخنگوی وزارت خارجه خبر احضار کاردار ایران در آلمان

پربحث‌های هفته

 1. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 2. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 3. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 6. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 7. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 8. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 9. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 10. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 11. از خلع لباس تا خلع اعتماد

 12. عارف: اگر مصمم باشیم تحریم‌ها اثری نخواهد داشت

 13. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 14. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 15. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 16. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 17. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 18. واکنش روزنامه شرق به افشاگری موسوی خویینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی؛ شما هم رادیکال بودید!

 19. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 20. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 21. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 22. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 23. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 24. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 25. سفرهای ظریف و تغییر نگاه در دستگاه دیپلماسی/ همزیستی با همسایگان؛ خوب یا بد؟

آخرین عناوین