لوایح «مدیریت تعارض منافع در خدمات عمومی» و « شفافیت» به مجلس می‌رود؛ گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

گروه اقتصادی الف،   3970423193 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش وزارتخانه‌ها درباره واردات خودورها ضمن دستورهای جدید به سه وزارتخانه و معاون حقوقی ریاست جمهوری؛ از رئیس قوه قضائیه خواست ترتیبی اتخاذ نمایند تا با دقت و سرعت و خارج از نوبت به این پرونده رسیدگی شود، مجرمان و متخلفان به مجازات قانونی برسند و اموال و سودهای کلان نامشروع به بیت‌المال بازگردد.

به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در «گزارش به مردم»، تاکید کرده است: اینک با تلاش مسئولان اجرایی و بر اساس بررسی مجموع گزارش‌ها می‌توان از احتمال یک فساد هماهنگ از طریق مشارکت چند نفر از کارگزاران دولتی، یک شرکت رایانه‌ای و چند شرکت واردکننده خودرو سخن گفت.

دکتر روحانی همچنین از معاون اول رئیس‌جمهور خواسته است برای جلوگیری از تکرار تخلفات مشابه و خشکاندن ریشه ها و عوامل فساد ساختاری، رسیدگی به لوایح «مدیریت تعارض منافع در خدمات عمومی» و « شفافیت» را در اولویت قرار دهد و نسبت به ارسال سریع آنها به مجلس شورای اسلامی اقدام نماید.

متن گزارش رئیس‌جمهور به مردم به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش به مردم

بدنبال دریافت گزارش‌هایی در مورد وقوع تخلف در واردات و فروش خودروهای خارجی، به وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور دادم تا ظرف 15روز موضوع را بررسی و هرگونه تخلف را صریحاً به مردم و دستگاه قضایی اعلام نماید. در این فاصله، از وزارت اطلاعات، وزارت امور اقتصادی و دارایی و بازرسی ریاست جمهوری هم خواستم تا گزارش‌های لازم را تهیه و ارسال نمایند.

بنا بر گزارش وزارت اطلاعات این تخلف از طریق ثبت سفارش های غیرقانونی و اخلال در بازار موجب تشدید واردات خودرو و خروج گسترده ارز از کشور، ایجاد تقاضای کاذب و افزایش بی‌رویه قیمت، کسب سودهای نامشروع و بروز پدیده دلالی در حوزه ثبت سفارش شده است و طبق گزارش وزارت صمت تخلفات از طریق دستکاری در تاریخ ثبت سفارش، تغییر در عنوان کالای مورد سفارش و تخلف در نحوه و زمان پرداخت وجه انجام شده است. در این گزارش گروه های اصلی درگیر در تخلفات ثبت سفارش خودرو شامل برخی کارکنان وزارت صمت، تعدادی از وارد کنندگان خودرو و چند نفر از کارشناسان شرکت رایانه ای طرف قرارداد برای پشتیبانی از سامانه ثبت سفارش معرفی شده اند.

اینک با تلاش مسئولان اجرایی و بر اساس بررسی مجموع گزارش ها می توان از احتمال یک فساد هماهنگ از طریق مشارکت چند نفر از کارگزاران دولتی، یک شرکت رایانه ای و چند شرکت وارد کننده خودرو سخن گفت.

با توجه به تعهد رئیس جمهور به اصل شفافیت و درک این ضرورت که دولت باید فساد ستیزی را از خود آغاز کند؛

1. به معاون حقوقی رئیس‌جمهور دستور می‌دهم با تجمیع و ارزیابی کلیه گزارش‌ها و تحقیقات انجام شده، ضمن اعلام جرم به مقامات قضایی، اقدام به طرح شکایت کیفری و هر اقدام حقوقی لازم دیگر برای احقاق حقوق عمومی بنماید.

2. به وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور می‌دهم:

• طبق قانون پرونده تمام افرادی را که در موضوع فوق مرتکب تخلفی شده‌اند بدون هیچ ملاحظه‌ای به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری ارجاع دهد.

• با تشکیل کارگروه ویژه‌ای با مشارکت وزرای امور اقتصادی و دارایی، اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس کل بانک مرکزی نسبت به اعمال اصلاحات رویه‌ای و نهایی کردن سامانه‌ای یکپارچه برای کنترل واردات و صادرات کشور از مبدا تا مقصد و ایجاد شفافیت لازم و جلوگیری از تکرار چنین جرائمی اقدام نمایند.

3. به وزیر دادگستری دستور می‌دهم در رسیدگی به تخلفات تعزیراتی افراد و شرکت‌هایی که از طریق تقلب، گرانفروشی، احتکار و اخلال در نظام عرضه و تقاضا به منافع نامشروع دست یافته‌اند تسریع کند و نسبت به اعمال مجازات‌های مقرر اقدام نماید.

4. به وزیر امور اقتصاد و دارایی دستور می‌دهم:

• از ترخیص باقیمانده خودروهای موضوع این پرونده جلوگیری کند و اطلاعات خودروهای ترخیص شده را جهت اقدامات قانونی در اختیار مراجع ذی‌ربط قرار دهد.

• پرونده مالیاتی افراد و شرکت های دخیل در این جریان را با دقت مورد بازبینی قرار دهد و مالیات و دیگر حقوق دولتی پرداخت نشده‌ی مربوط به فعالیتهای اقتصادی و تجاری آنان را در اسرع وقت وصول نماید.

5. از معاون اول رئیس جمهور می‌خواهم برای جلوگیری از تکرار تخلفات مشابه و خشکاندن ریشه‌ها و عوامل فساد ساختاری، رسیدگی به لوایح «مدیریت تعارض منافع در خدمات عمومی» و « شفافیت» را در اولویت قرار دهد و نسبت به ارسال سریع آن‌ها به مجلس شورای اسلامی اقدام نماید.

6. از رئیس محترم قوه قضائیه می‌خواهم با توجه به اینکه از نظر افکار عمومی تخلف در هر دستگاهی به اعتبار کل نظام و اعتماد مردم آسیب جدی می‌رساند، ترتیبی اتخاذ نمایند تا با دقت و سرعت و خارج از نوبت به این پرونده رسیدگی شود، مجرمان و متخلفان به مجازات قانونی برسند و اموال و سودهای کلان نامشروع به بیت‌المال بازگردد.

حسن روحانی

رئیس جمهور

23 تیرماه 1397

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۵ مهر ۱۳۹۷ روحانی: دولت و مسئولان با جدیت در مسیر حل مشکلات مردم تلاش می کنند
۲۵ مهر ۱۳۹۷تمجید حسن روحانی از ورزشکاران پارالمپیکی
۲۵ مهر ۱۳۹۷دو اقتصاددان: مسئولیت همه پیامدها متوجه سیاست‌گذاران است/ کمبود عرضه عامل اصلی در جهت افزایش قیمت‌ها است
۲۵ مهر ۱۳۹۷جزئیات جلسه اقتصاددانان با رئیس جمهور /پیشنهاد مشخصی برای مشکلات اقتصادی طرح نشد
۲۵ مهر ۱۳۹۷ آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...
۲۵ مهر ۱۳۹۷رئیس جمهور وقت تلف نکند؛ مجلس به شریعتمداری رای اعتماد نمی‌دهد
۲۵ مهر ۱۳۹۷ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان
۲۴ مهر ۱۳۹۷روحانی: امیدوارم حکم موقت دادگاه‌ لاهه بر رفتارهای غیرقانونی دولت آمریکا تأثیرگذار باشد
۲۳ مهر ۱۳۹۷کدام اقتصاددانان به جلسه با رئیس جمهور رفتند؟
۲۳ مهر ۱۳۹۷روحانی: آمریکا در بلند مدت قادر نیست به سیاست‌های ضدایرانی خود ادامه دهد/ به آینده بهتر، بسیار امیدوارم
۲۳ مهر ۱۳۹۷یادتان هست آقای روحانی؟  
۲۳ مهر ۱۳۹۷چرا روحانی مسئولیت این اوضاع را نمی‌پذیرد؟  

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۳۳۸۰۵۲۰:۲۵:۲۴ ۱۳۹۷/۴/۲۳
منظور رئیس جمهور از تخلف ۶۰۰۰ خودرو هست یا ۳۴۰۰۰؟؟؟؟ چون هنوز مشخص نیست این تخلف چه میزان بوده و رئیس جمهور هم چندروز پیش به ۶۰۰۰خودرو اشاره کردن نه بیشتر. اگر اسامی و سمت متخلفان رو هم بگن ممنون میشیم.
ناشناس۴۳۳۸۰۶۲۰:۲۸:۲۴ ۱۳۹۷/۴/۲۳
فساد اصلی در زمینه خودرو بستن سایت سفارش خودرو توسط ... بود که کلی بابت این موضوع ..
ناشناس۴۳۳۸۰۹۲۰:۳۲:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۲۳
تخلف اصلی : مسدود کردن واردات خودرو و بالا بردن قیمت دلاره !! شما که مشکل در بیاری وارد کننده و اون ..هم در کنار هم مشکل سازی.. !!!!
مهدی حسنوند۴۳۳۸۱۳۲۰:۴۰:۳۷ ۱۳۹۷/۴/۲۳
حسن جان موضوع فساد را نمیتوان موردی حل کرد شما باید سیاست های اعمال شفافیت را اجرا کنید. ۱. تمام بانک های اطلاعاتی املاک، خودرو، حساب بانکی، سکه و دلار افراد و شرکت ها را براساس کد ملی ثبت کنید. ۲. پرداخت یارانه، اعطای تسهیلات، مجوز ثبت شرکت و واردات و سایر فعالیت های اقتصادی براساس اعتباری باشد که در مرحله ۱ مشخص شده است. ۳. اداره مالیات مجوز دسترسی به اطلاعات مالی افراد را داشته باشد و مالیات بر درآمد وضع کند. ۴. مجازات فرار مالیاتی را ۳ برابر کنید و فرار مالیاتی را به عنوان بزرگترین جرم جامعه معرفی کنید این چهار کار را انجام دهید فساد خود بخود حذف می شود.
ناشناس۴۳۳۸۲۷۲۰:۵۸:۲۳ ۱۳۹۷/۴/۲۳
لطفا دستور بدهید سریعا تخلفات ف... و ج... بانک ....خارج از نوبت .رسیدگی و برخورد لازم صورت بگیرد
ناشناس۴۳۳۸۳۰۲۰:۵۹:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۲۳
دولت از وارد کنندگان که تخلف کرده اند جریمه اخذ می کند. ضرر و زیان مردم را چه کسی جبران می کند؟ چرا باید مردم در عرض چند هفته ارزش دارایی هایشان نصف شود؟؟؟ جریمه متخلفین درد مردم را تخفیف نمی دهد.
ناشناس۴۳۳۸۳۲۲۱:۰۱:۴۹ ۱۳۹۷/۴/۲۳
اگر تمام مقامات عالی کشور این چنین شفاف و قاطع برخورد می کردند فساد کم می شد با روحانی تا ریشه کنی فساد و شفافیت کامل خدایا دشمنانمان را ذلیل و نابود کن
ناشناس۴۳۳۸۴۸۲۱:۱۰:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۲۳
..اینها مختص الان نیستند .اینها چندین ساله دارند خودروی قاچاق می آورند..از دلار مبادله ای 1226 اینها دلار دولتی گرفته اند تا الان...قبل تر از این چه میشود...پورشه و بی ام و بنز و کیا و هیوندایی و و و ..حداقل بیایید و این 5 خانواده مافیایی خودرو را محاکمه کنید..اینکه مالیات بگیرید و تمام که دردی از ملت دوا نمیشود..باز دولت سود می کند...و آنها دوباره با سیستمی جدید وارد کار میشوند و نفوذ در دولت می کنند..و البته کارگزاران دولت هم که خدمتی شاین به اینها می کنند..
ناشناس۴۳۳۸۵۰۲۱:۱۰:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۳
اگر امروز جلوی داعشی‌های اقتصادی در کشور گرفته نشود چه بسا انقلاب به قربانگاه برده شده و ذبح گردد. باید نگران بود وکاری کرد. همه مردم و مسئولان وظیفه دارند به هر طریق ممکن با مفسدین اقتصادی مبارزه کنند.
املی۴۳۳۸۵۲۲۱:۱۱:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۲۳
اقای رییس جمهوری نمیتوانستی ایت دستورات نیم بند را همان روزهای اول اشفته بازار ارزی صادر میکردید؟ فکر نمیکنید دیر دست بکار شده اید؟ اقای رییس جمهور من جای شما بودم نظارت وبازرسی ودستورات سریع را مقطعی اعلام نمیکردم اقای رییس جمهور اگر من رییس جمهور بودم ازهر وزیری قبل ارسال اسامی به مجلس جهت رای اعتماد با انها قاطع سریع ورک میخواستم چنانچه دروزارتخانه متبوعش درعرصه معیشت مردم وکالاهای اساسی مردم وپدیده دلالی و رانت وتخطی واخلال دراقتصاد و ....... کوتاهی صورت بگیرد وزیر ومعاونانش را مقصر وبرای جبران ضررهای به مردم را باید جبران نمایند اقای روحانی چندتا وزارتخانه مستقیم با ملت وزندکی ملت واقتصاد وکشور دخیل هستند 1- وزارت صنعت ومعدن من ازوزیر به جد میخواستم گران فروشی واحتکار و عدم کیفیت کالا و..... مشاهده شود باید پاسخگو جبران کننده باشد
ناشناس۴۳۳۸۷۶۲۱:۲۷:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۳
حتما همه مدیران این شرکتهای خودروسازی در کانادا و اروپا در خانه هایشان نشسته و به ریش این مردم و مسئولانش میخندند .....باعث تاسف است این مدیریت.......
بیگی29۴۳۳۸۸۳۲۱:۳۵:۰۲ ۱۳۹۷/۴/۲۳
سالها ملت فریاد میزنند فساد،رانت،دزدی..آقای توکلی میگویند فساد نهادینه شده...چرا تا حالا اینها ریشه کن نشده اند؟آقایان وقتی کار از کار گذشت به فکر می افتند؟.. صدای ...مردم را ایشان چند سال دیر شنید.هنوز فرصت است سعی کنید مجبور نشوید..از کشور های منطقه عبرت بگیرید.....
ناشناس۴۳۳۸۹۰۲۱:۴۸:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۲۳
جناب پرزیدنت اینا به کنار شما و تیمت باید با این دزدی و بی کفایتی استیضاح شی
ناشناس۴۳۳۹۰۰۲۲:۰۲:۵۳ ۱۳۹۷/۴/۲۳
باید خیلی فوری در عرض یکهفته انجام بشه و مردم نتایج ببینن و همه اسامی اعلام بشه حتی اگر ژن برتری باشه
ناشناس۴۳۳۹۱۱۲۲:۱۹:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۲۳
همه اش فقط در حد حرفه تا حالا کجا دیدید ..برخوردبشه
ناشناس۴۳۳۹۱۳۲۲:۲۱:۵۱ ۱۳۹۷/۴/۲۳
آقای رییس جمهور دولت که ابزار رسیدگی و برخورد دارد چرا همه را به قوه قضائیه موکول می کند؟
امید از گیلان۴۳۳۹۱۹۲۲:۳۱:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۲۳
خدا را شکر که عزمت را جدی کردی/ پس تو این مسیر شجاعانه حرکت کن و بدان که کمک خدای بزرگ و دعای مردم با توست.
ناشناس۴۳۳۹۲۸۲۲:۴۸:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۲۳
کی فساد ستیزی به پرونده آزاد با وثیقه متهمان مالی ف ..و ج ..می‌رسد مردم منتظرند ببینند به عمل کار برآید به سخندانی نیست حرف زیاد شنیده ایم
ناشناس۴۳۳۹۴۷۲۳:۱۵:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۲۳
بی نظمی دولت در پرداخت دلارهای ملی ، جهت واردات سرشار از رانت های بد ، مشکل جدید برای قوه ی قضائیه شده و بعد می گویند چرا تعداد پرونده های قوه ی قضائیه زیاد است .
ناشناس۴۳۳۹۵۲۲۳:۲۲:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۲۳
پولهای نفت توی جیب ژن خوبهاست تو امریکا و کانادا. بچه های همه مسئولین تو امریکا و اروپان. چوب تحریم هم میخوره تو کمر مردم بیچاره که فقط موقع انتخابات و راهپیمایی آدم حساب میشن
علی۴۳۳۹۷۳۲۳:۳۶:۲۳ ۱۳۹۷/۴/۲۳
ممنون. واقعا مردم اگه فکر کنن مسئولین کار میکنن و پیگیر فساد هستن خیلی از بار کاستی های اقتصادیشون کم میشه
جلال۴۳۳۹۸۷۲۳:۴۹:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۲۳
متاسفانه اعتماد عمومی به او و‌ دولتمردانش خیلی کمرنگ شده است بخاطر گستردگی و همزمانی بی سابقه گرانی و رانت
ناشناس۴۳۴۰۶۰۰۱:۳۸:۵۵ ۱۳۹۷/۴/۲۴
هیچ کاری نمی تونن بکنن چون اراده برخوردبافسادنیست
على۴۳۴۰۶۹۰۱:۵۰:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۲۴
ببینیم و تعریف کنیم.
ناشناس۴۳۴۰۷۳۰۱:۵۷:۵۵ ۱۳۹۷/۴/۲۴
خدا کند این دروغ راست باشد
پیما۴۳۴۰۸۸۰۲:۴۴:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۲۴
خدا رو شکر مثل اینکه رهبری ورود کرده. کاش زودتر این اتفاق می افتاد که امروز به اینجا نمی رسید ایران. ایران هم میتونست مثل عربستان پولدار باشه اگه پول ایران نفت ایران دوباره به کانادا و آمریکا بر نمی گشت.
ناشناس۴۳۴۱۵۱۰۷:۴۸:۲۵ ۱۳۹۷/۴/۲۴
صحبتها و رفتار عامه مردم حکایت از بی اعتمادی عمیق مردم نسبت به آقای روحانی دارد. از طرفی خود آقای روحانی همچنان به حرف درمانی ادامه می دهد و حرکت ملموسی از ایشان دیده نمیشود.
خان بیگی۴۳۴۱۸۶۰۸:۲۶:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۲۴
آقای روحانی دیکه دیر شده حیثیت و سرمایه دلسوزان به انقلاب و کشور از بین رفته چرا ان موقع که میبایستی احتمال این ناهنجاری ها را میدادی به فکر نبودی؟
ناشناس۴۳۴۲۶۱۰۹:۲۶:۲۰ ۱۳۹۷/۴/۲۴
امیدوارم دروغم باشه راست بشه و فساد ستیزی شروع بشه
ناشناس۴۳۴۳۳۳۱۰:۰۸:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۲۴
واقعا آبروی نظام در گرو اقدامات عاجل سه قوه وملموس بودن این اقدامات برای مردم وبهبود معیشت آنهاست
ناشناس۴۳۴۴۲۲۱۰:۵۴:۵۵ ۱۳۹۷/۴/۲۴
وزیران و معاون های وزیر چه خودروی داخلی سوار میشوند؟
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 2. نگذاشتند درباره"سیف" به رئیس‌جمهور تذکر دهم

 3. تشکیل اتاق جنگ اقتصادی/ با چه راهکاری دولت و مسئولین می‌توانند کشور را از شرایط خطیر کنونی عبور دهند؟

 4. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 5. امشب در سر شوری دارم !

 6. مرگ مشکوک یکی از 15 مظنون قتل خاشقچی

 7. غذای ملی این کشور زیبا «کله پاچه» است  

 8. امیرعبداللهیان: ترور خاشقچی توسط سعودی دور از انتظار نیست

 9. اقدام جدید آلمان علیه عربستان

 10. علت شوره سر چیست؟

 11. تداوم صدرنشینی پدیده با پیروزی مقابل فولاد

 12. سورپرایز دلار برای نوسان‌گیران

 13. عروس کلاهبردار حساب مادرشوهر را خالی کرد

 14. تئاتر لاکچری؛ خودکرده را تدبیر نیست

 15. چین، ماه مصنوعی می‌سازد!

 16. مرز خسروی برای اربعین امسال بازگشایی نمی‌شود

 17. تصویب طرح تامین امنیت اربعین در کربلای معلی/ ممنوعیت پرواز پهپاد و کواد کوپتر

 18. محبوبیت مخدر شیشه در میان دختران نوجوان

 19. راه‌اندازی نهضت اشتغال در چارچوب اقتصاد مقاومتی

 20. گردشی در استراحت‌گاه مورد علاقه هیتلر

 21. مزایای هوشمندسازی شهرها چیست؟

 22. درخواست تجمع مقابل منزل خاوری در کانادا

 23. مسئولیت جدید آیت‌الله جنتی در مجلس خبرگان

 24. دستگیری عاملان توزیع الکل مسموم در شیراز

 25. حجازی نامزد بهترین دروازه بان تاریخ جام ملت‌های آسیا

پربحث‌های دیروز

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 3. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 4. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 5. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 6. روایتی تکان دهنده از اموال، ثروت و ساعت کاری برخی وزرای دولت روحانی  

 7. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 8. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 9. رهبر انقلاب: برنامه دشمن، تصویرسازی غلط از ایران؛ در این جنگ پیروز خواهیم شد/ نگاه به غرب و اروپا جز معطل ماندن و منت کشیدن فایده ای ندارد

 10. توضیح سناتور آمریکایی درباره سخنان توهین‌آمیز علیه ایرانی‌ها: جوک گفتم

 11. تغییرات در دولت به نفع لاریجانی؟/ افشانی؛ از تکذیب شنود تا اصرار بر عزل و نصب تا آخرین دقیقه/ توصیه روزنامه اصلاح طلب به جهانگیری

 12. تحریم نفت ایران و گل به خودی دیدنی آمریکایی‌ها

 13. برگ سبز خودرو ببرید، لاستیک بگیرید

 14. واکنش مقتدی صدر به اظهارات ترامپ درباره قتل خاشقچی

 15. چهره متفاوت جوان نخبه در دیدار با رهبر انقلاب  

 16. تلاش بانک مرکزی برای خروج از سوئیفت تا قبل از تحریم‌ آبان/ سامانه‌ دیگری جایگزین می‌شود

 17. شکست زودهنگام برنامه ترامپ برای "صفر شدن صادرات نفت ایران"/ یک "بلوف سیاسی" که نگرفت

 18. چرا فرهنگیان از دعوت به اعتصاب استقبال نکردند؟

 19. چند نفر در ایران از فیلترشکن استفاده می‌کنند؟

 20. دکتراحمد توکلی : این جملات از من نیست

 21. کشتی آرای: کاهش قیمت ارز طلا را ارزان کرد+ قیمت‌ها

 22. سردار جعفری: مرزبانان میرجاوه بیهوش و ربوده شدند/ دشمن با پاسخ سخت و دندان شکن روبرو خواهد شد

 23. واکنش بعیدی‌نژاد به تحریف سخنانش توسط بی‌بی‌سی فارسی + عکس

 24. موشک ضد زره صاعقه+ عکس

 25. دو اقتصاددان: مسئولیت همه پیامدها متوجه سیاست‌گذاران است/ کمبود عرضه عامل اصلی در جهت افزایش قیمت‌ها است

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 4. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 5. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 6. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 7. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 8. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 9. بهشت جای چه افرادی است؟/ آیا امکان دارد که غیرمسلمانان نیز وارد بهشت شوند؟

 10. قدرتمندترین پاسپورت جهان متعلق به کدام کشور است؟

 11. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 12. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 13. لوطیان جاده‌ها یا مرگ قانون؟!/ سمندی که یخچال فریزر است!

 14. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 15. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 16. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 17. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 18. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 19. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 20. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 21. نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضائیه؛ بیانات جنابعالی قانع کننده نبود

 22. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 23. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 24. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 25. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

 1. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 2. سورپرایز دلار برای نوسان‌گیران

 3. راه‌اندازی نهضت اشتغال در چارچوب اقتصاد مقاومتی

 4. مزایای هوشمندسازی شهرها چیست؟

 5. مراقب کپی اطلاعات کارت‌های بانکی با کارتخوان‌های جدید باشید + عکس

 6. قیمت طلا و سکه افت کرد+ جدول

 7. کارگران این کارخانه به جای دستمزد، «نوشابه» می‌گیرند!

 8. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 9. قیمت رهن و اجاره آپارتمان های لاکچری در تهران

 10. مذاکرات توپراس ترکیه برای معافیت از تحریم‌های ایران

 11. صعود صادرات صنایع، افول صادرات معادن+ جدول

 12. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

 13. تایلند بافساد راهبان بودایی مقابله می کند

 14. واگذاری زیرمجموعه‌ بانک‌ها توسط سازمان خصوصی‌سازی

 15. رقابتی‌ترین اقتصاد جهان معرفی شد

 16. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 17. قیمت وام مسکن+ محاسبات

 18. آخرین وضعیت بارش های ایران/رشد ۱۰ درصدی بارش ها نسبت به سال قبل +جدول

 19. دلیل استعفای مدیرعامل فولاد مبارکه از زبان نماینده مجلس

 20. شرکت‌های کره‌ای در ایران می‌مانند

پربحث‌های دیروز

 1. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 2. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 3. تحریم نفت ایران و گل به خودی دیدنی آمریکایی‌ها

 4. برگ سبز خودرو ببرید، لاستیک بگیرید

 5. تلاش بانک مرکزی برای خروج از سوئیفت تا قبل از تحریم‌ آبان/ سامانه‌ دیگری جایگزین می‌شود

 6. شکست زودهنگام برنامه ترامپ برای "صفر شدن صادرات نفت ایران"/ یک "بلوف سیاسی" که نگرفت

 7. کشتی آرای: کاهش قیمت ارز طلا را ارزان کرد+ قیمت‌ها

 8. دو اقتصاددان: مسئولیت همه پیامدها متوجه سیاست‌گذاران است/ کمبود عرضه عامل اصلی در جهت افزایش قیمت‌ها است

 9. مالباختگان در انتظار حل معمای ترخیص خودرو/ تجمع خریداران

 10. کارت انرژی بهترین راهکار مبارزه با قاچاق است / سهمیه‌بندی بنزین نیاز به مصوبه مجلس دارد

 11. تلاش بانک مرکزی برای انتقال از سوئیفت به سامانه جایگزین تا قبل از تحریم‌ آبان

 12. اثرات منفی نوسان‌های نرخ ارز بر اقتصاد چیست؟

 13. جزئیات جلسه اقتصاددانان با رئیس جمهور /پیشنهاد مشخصی برای مشکلات اقتصادی طرح نشد

 14. دلیل استعفای مدیرعامل فولاد مبارکه از زبان نماینده مجلس

 15. شرکت‌های کره‌ای در ایران می‌مانند

 16. خط حزب‌الله ۱۵۵؛ تشکیل اتاق جنگ اقتصادی

 17. مصوبه هیئت دولت برای مددجویان کمیته امداد/یک ماه پرداختی اضافه‌تر

 18. کاهش ۱۳۰ هزار تومانی قیمت سکه/ دلار ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان+ جدول

 19. درخواست برای ترمیم حداقل حقوق کارگران+سند

 20. روسیه: حذف ایران از بازار جهانی نفت امکان‌پذیر نیست

 21. کاهش تعرفه رومینگ زائرین اربعین

 22. صف کیلومتری کامیون‌های تجاری در مرز چزابه + فیلم

 23. بر اساس اعلام گمرک؛ ۹ میلیون تن کالای اساسی امسال وارد کشور شد

 24. مشاور وزیر نفت: سهم ناچیز ایران در بازار پایین‌دستی پتروشیمی/ ظرفیت اشتغال ۱ میلیون نفر در این صنعت وجود دارد

 25. رسیدگی به پرونده سکه ثامن را سریع‌تر آغاز کنید

پربحث‌های هفته

 1. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 2. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 3. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 4. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 5. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 6. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 7. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 8. سفر آخوندی به مشهد برای افتتاح ۲۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پروژه؟+ عکس

 9. وقتی مسئولان شعار شفافیت می‌دهند، اما مردم را محرم نمی‌دانند/ خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

 10. آیا چندماه آینده ایران گرفتار تورم بی‌سابقه خواهد شد؟!

 11. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 12. سیاست یک بام و دو هوای بانک مرکزی در برخورد با صعود و سقوط دلار

 13. تکلیف بانک مرکزی و مردم و بازار ارز

 14. اقتصاد ایران؛ بانک‌ها و راه مقابله با تحریم

 15. لامبورگینی ایرانی  

 16. هزینه ویزای اربعین ۱۰۷ هزار تومان کاهش یافت

 17. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 18. وزارت صنعت: سازمان حمایت در حال بررسی قیمت‌های جدید خودرو است

 19. نقش FATF را در این توصیه نامه نمی‌بینید؟

 20. چرا باید نگران نظام بانکی باشیم؟

 21. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 22. افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت کالاهای اساسی

 23. تصمیم‌گیری برای ۲ نرخی شدن بنزین؛ هفته آینده روی میز کمیسیون انرژی

 24. کاهش قیمت سکه در بازار + آخرین نرخ ارز

 25. شرط اساسی حل مشکلات از نگاه رئیس کل بانک مرکزی/ همتی: برنامه‌های مشخصی داریم+ عکس

آخرین عناوین