لوایح «مدیریت تعارض منافع در خدمات عمومی» و « شفافیت» به مجلس می‌رود؛ گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

گروه اقتصادی الف،   3970423193 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش وزارتخانه‌ها درباره واردات خودورها ضمن دستورهای جدید به سه وزارتخانه و معاون حقوقی ریاست جمهوری؛ از رئیس قوه قضائیه خواست ترتیبی اتخاذ نمایند تا با دقت و سرعت و خارج از نوبت به این پرونده رسیدگی شود، مجرمان و متخلفان به مجازات قانونی برسند و اموال و سودهای کلان نامشروع به بیت‌المال بازگردد.

به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در «گزارش به مردم»، تاکید کرده است: اینک با تلاش مسئولان اجرایی و بر اساس بررسی مجموع گزارش‌ها می‌توان از احتمال یک فساد هماهنگ از طریق مشارکت چند نفر از کارگزاران دولتی، یک شرکت رایانه‌ای و چند شرکت واردکننده خودرو سخن گفت.

دکتر روحانی همچنین از معاون اول رئیس‌جمهور خواسته است برای جلوگیری از تکرار تخلفات مشابه و خشکاندن ریشه ها و عوامل فساد ساختاری، رسیدگی به لوایح «مدیریت تعارض منافع در خدمات عمومی» و « شفافیت» را در اولویت قرار دهد و نسبت به ارسال سریع آنها به مجلس شورای اسلامی اقدام نماید.

متن گزارش رئیس‌جمهور به مردم به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش به مردم

بدنبال دریافت گزارش‌هایی در مورد وقوع تخلف در واردات و فروش خودروهای خارجی، به وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور دادم تا ظرف 15روز موضوع را بررسی و هرگونه تخلف را صریحاً به مردم و دستگاه قضایی اعلام نماید. در این فاصله، از وزارت اطلاعات، وزارت امور اقتصادی و دارایی و بازرسی ریاست جمهوری هم خواستم تا گزارش‌های لازم را تهیه و ارسال نمایند.

بنا بر گزارش وزارت اطلاعات این تخلف از طریق ثبت سفارش های غیرقانونی و اخلال در بازار موجب تشدید واردات خودرو و خروج گسترده ارز از کشور، ایجاد تقاضای کاذب و افزایش بی‌رویه قیمت، کسب سودهای نامشروع و بروز پدیده دلالی در حوزه ثبت سفارش شده است و طبق گزارش وزارت صمت تخلفات از طریق دستکاری در تاریخ ثبت سفارش، تغییر در عنوان کالای مورد سفارش و تخلف در نحوه و زمان پرداخت وجه انجام شده است. در این گزارش گروه های اصلی درگیر در تخلفات ثبت سفارش خودرو شامل برخی کارکنان وزارت صمت، تعدادی از وارد کنندگان خودرو و چند نفر از کارشناسان شرکت رایانه ای طرف قرارداد برای پشتیبانی از سامانه ثبت سفارش معرفی شده اند.

اینک با تلاش مسئولان اجرایی و بر اساس بررسی مجموع گزارش ها می توان از احتمال یک فساد هماهنگ از طریق مشارکت چند نفر از کارگزاران دولتی، یک شرکت رایانه ای و چند شرکت وارد کننده خودرو سخن گفت.

با توجه به تعهد رئیس جمهور به اصل شفافیت و درک این ضرورت که دولت باید فساد ستیزی را از خود آغاز کند؛

1. به معاون حقوقی رئیس‌جمهور دستور می‌دهم با تجمیع و ارزیابی کلیه گزارش‌ها و تحقیقات انجام شده، ضمن اعلام جرم به مقامات قضایی، اقدام به طرح شکایت کیفری و هر اقدام حقوقی لازم دیگر برای احقاق حقوق عمومی بنماید.

2. به وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور می‌دهم:

• طبق قانون پرونده تمام افرادی را که در موضوع فوق مرتکب تخلفی شده‌اند بدون هیچ ملاحظه‌ای به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری ارجاع دهد.

• با تشکیل کارگروه ویژه‌ای با مشارکت وزرای امور اقتصادی و دارایی، اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس کل بانک مرکزی نسبت به اعمال اصلاحات رویه‌ای و نهایی کردن سامانه‌ای یکپارچه برای کنترل واردات و صادرات کشور از مبدا تا مقصد و ایجاد شفافیت لازم و جلوگیری از تکرار چنین جرائمی اقدام نمایند.

3. به وزیر دادگستری دستور می‌دهم در رسیدگی به تخلفات تعزیراتی افراد و شرکت‌هایی که از طریق تقلب، گرانفروشی، احتکار و اخلال در نظام عرضه و تقاضا به منافع نامشروع دست یافته‌اند تسریع کند و نسبت به اعمال مجازات‌های مقرر اقدام نماید.

4. به وزیر امور اقتصاد و دارایی دستور می‌دهم:

• از ترخیص باقیمانده خودروهای موضوع این پرونده جلوگیری کند و اطلاعات خودروهای ترخیص شده را جهت اقدامات قانونی در اختیار مراجع ذی‌ربط قرار دهد.

• پرونده مالیاتی افراد و شرکت های دخیل در این جریان را با دقت مورد بازبینی قرار دهد و مالیات و دیگر حقوق دولتی پرداخت نشده‌ی مربوط به فعالیتهای اقتصادی و تجاری آنان را در اسرع وقت وصول نماید.

5. از معاون اول رئیس جمهور می‌خواهم برای جلوگیری از تکرار تخلفات مشابه و خشکاندن ریشه‌ها و عوامل فساد ساختاری، رسیدگی به لوایح «مدیریت تعارض منافع در خدمات عمومی» و « شفافیت» را در اولویت قرار دهد و نسبت به ارسال سریع آن‌ها به مجلس شورای اسلامی اقدام نماید.

6. از رئیس محترم قوه قضائیه می‌خواهم با توجه به اینکه از نظر افکار عمومی تخلف در هر دستگاهی به اعتبار کل نظام و اعتماد مردم آسیب جدی می‌رساند، ترتیبی اتخاذ نمایند تا با دقت و سرعت و خارج از نوبت به این پرونده رسیدگی شود، مجرمان و متخلفان به مجازات قانونی برسند و اموال و سودهای کلان نامشروع به بیت‌المال بازگردد.

حسن روحانی

رئیس جمهور

23 تیرماه 1397

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۳۳۸۰۵۲۰:۲۵:۲۴ ۱۳۹۷/۴/۲۳
منظور رئیس جمهور از تخلف ۶۰۰۰ خودرو هست یا ۳۴۰۰۰؟؟؟؟ چون هنوز مشخص نیست این تخلف چه میزان بوده و رئیس جمهور هم چندروز پیش به ۶۰۰۰خودرو اشاره کردن نه بیشتر. اگر اسامی و سمت متخلفان رو هم بگن ممنون میشیم.
ناشناس۴۳۳۸۰۶۲۰:۲۸:۲۴ ۱۳۹۷/۴/۲۳
فساد اصلی در زمینه خودرو بستن سایت سفارش خودرو توسط ... بود که کلی بابت این موضوع ..
ناشناس۴۳۳۸۰۹۲۰:۳۲:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۲۳
تخلف اصلی : مسدود کردن واردات خودرو و بالا بردن قیمت دلاره !! شما که مشکل در بیاری وارد کننده و اون ..هم در کنار هم مشکل سازی.. !!!!
مهدی حسنوند۴۳۳۸۱۳۲۰:۴۰:۳۷ ۱۳۹۷/۴/۲۳
حسن جان موضوع فساد را نمیتوان موردی حل کرد شما باید سیاست های اعمال شفافیت را اجرا کنید. ۱. تمام بانک های اطلاعاتی املاک، خودرو، حساب بانکی، سکه و دلار افراد و شرکت ها را براساس کد ملی ثبت کنید. ۲. پرداخت یارانه، اعطای تسهیلات، مجوز ثبت شرکت و واردات و سایر فعالیت های اقتصادی براساس اعتباری باشد که در مرحله ۱ مشخص شده است. ۳. اداره مالیات مجوز دسترسی به اطلاعات مالی افراد را داشته باشد و مالیات بر درآمد وضع کند. ۴. مجازات فرار مالیاتی را ۳ برابر کنید و فرار مالیاتی را به عنوان بزرگترین جرم جامعه معرفی کنید این چهار کار را انجام دهید فساد خود بخود حذف می شود.
ناشناس۴۳۳۸۲۷۲۰:۵۸:۲۳ ۱۳۹۷/۴/۲۳
لطفا دستور بدهید سریعا تخلفات ف... و ج... بانک ....خارج از نوبت .رسیدگی و برخورد لازم صورت بگیرد
ناشناس۴۳۳۸۳۰۲۰:۵۹:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۲۳
دولت از وارد کنندگان که تخلف کرده اند جریمه اخذ می کند. ضرر و زیان مردم را چه کسی جبران می کند؟ چرا باید مردم در عرض چند هفته ارزش دارایی هایشان نصف شود؟؟؟ جریمه متخلفین درد مردم را تخفیف نمی دهد.
ناشناس۴۳۳۸۳۲۲۱:۰۱:۴۹ ۱۳۹۷/۴/۲۳
اگر تمام مقامات عالی کشور این چنین شفاف و قاطع برخورد می کردند فساد کم می شد با روحانی تا ریشه کنی فساد و شفافیت کامل خدایا دشمنانمان را ذلیل و نابود کن
ناشناس۴۳۳۸۴۸۲۱:۱۰:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۲۳
..اینها مختص الان نیستند .اینها چندین ساله دارند خودروی قاچاق می آورند..از دلار مبادله ای 1226 اینها دلار دولتی گرفته اند تا الان...قبل تر از این چه میشود...پورشه و بی ام و بنز و کیا و هیوندایی و و و ..حداقل بیایید و این 5 خانواده مافیایی خودرو را محاکمه کنید..اینکه مالیات بگیرید و تمام که دردی از ملت دوا نمیشود..باز دولت سود می کند...و آنها دوباره با سیستمی جدید وارد کار میشوند و نفوذ در دولت می کنند..و البته کارگزاران دولت هم که خدمتی شاین به اینها می کنند..
ناشناس۴۳۳۸۵۰۲۱:۱۰:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۳
اگر امروز جلوی داعشی‌های اقتصادی در کشور گرفته نشود چه بسا انقلاب به قربانگاه برده شده و ذبح گردد. باید نگران بود وکاری کرد. همه مردم و مسئولان وظیفه دارند به هر طریق ممکن با مفسدین اقتصادی مبارزه کنند.
املی۴۳۳۸۵۲۲۱:۱۱:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۲۳
اقای رییس جمهوری نمیتوانستی ایت دستورات نیم بند را همان روزهای اول اشفته بازار ارزی صادر میکردید؟ فکر نمیکنید دیر دست بکار شده اید؟ اقای رییس جمهور من جای شما بودم نظارت وبازرسی ودستورات سریع را مقطعی اعلام نمیکردم اقای رییس جمهور اگر من رییس جمهور بودم ازهر وزیری قبل ارسال اسامی به مجلس جهت رای اعتماد با انها قاطع سریع ورک میخواستم چنانچه دروزارتخانه متبوعش درعرصه معیشت مردم وکالاهای اساسی مردم وپدیده دلالی و رانت وتخطی واخلال دراقتصاد و ....... کوتاهی صورت بگیرد وزیر ومعاونانش را مقصر وبرای جبران ضررهای به مردم را باید جبران نمایند اقای روحانی چندتا وزارتخانه مستقیم با ملت وزندکی ملت واقتصاد وکشور دخیل هستند 1- وزارت صنعت ومعدن من ازوزیر به جد میخواستم گران فروشی واحتکار و عدم کیفیت کالا و..... مشاهده شود باید پاسخگو جبران کننده باشد
ناشناس۴۳۳۸۷۶۲۱:۲۷:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۳
حتما همه مدیران این شرکتهای خودروسازی در کانادا و اروپا در خانه هایشان نشسته و به ریش این مردم و مسئولانش میخندند .....باعث تاسف است این مدیریت.......
بیگی29۴۳۳۸۸۳۲۱:۳۵:۰۲ ۱۳۹۷/۴/۲۳
سالها ملت فریاد میزنند فساد،رانت،دزدی..آقای توکلی میگویند فساد نهادینه شده...چرا تا حالا اینها ریشه کن نشده اند؟آقایان وقتی کار از کار گذشت به فکر می افتند؟.. صدای ...مردم را ایشان چند سال دیر شنید.هنوز فرصت است سعی کنید مجبور نشوید..از کشور های منطقه عبرت بگیرید.....
ناشناس۴۳۳۸۹۰۲۱:۴۸:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۲۳
جناب پرزیدنت اینا به کنار شما و تیمت باید با این دزدی و بی کفایتی استیضاح شی
ناشناس۴۳۳۹۰۰۲۲:۰۲:۵۳ ۱۳۹۷/۴/۲۳
باید خیلی فوری در عرض یکهفته انجام بشه و مردم نتایج ببینن و همه اسامی اعلام بشه حتی اگر ژن برتری باشه
ناشناس۴۳۳۹۱۱۲۲:۱۹:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۲۳
همه اش فقط در حد حرفه تا حالا کجا دیدید ..برخوردبشه
ناشناس۴۳۳۹۱۳۲۲:۲۱:۵۱ ۱۳۹۷/۴/۲۳
آقای رییس جمهور دولت که ابزار رسیدگی و برخورد دارد چرا همه را به قوه قضائیه موکول می کند؟
امید از گیلان۴۳۳۹۱۹۲۲:۳۱:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۲۳
خدا را شکر که عزمت را جدی کردی/ پس تو این مسیر شجاعانه حرکت کن و بدان که کمک خدای بزرگ و دعای مردم با توست.
ناشناس۴۳۳۹۲۸۲۲:۴۸:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۲۳
کی فساد ستیزی به پرونده آزاد با وثیقه متهمان مالی ف ..و ج ..می‌رسد مردم منتظرند ببینند به عمل کار برآید به سخندانی نیست حرف زیاد شنیده ایم
ناشناس۴۳۳۹۴۷۲۳:۱۵:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۲۳
بی نظمی دولت در پرداخت دلارهای ملی ، جهت واردات سرشار از رانت های بد ، مشکل جدید برای قوه ی قضائیه شده و بعد می گویند چرا تعداد پرونده های قوه ی قضائیه زیاد است .
ناشناس۴۳۳۹۵۲۲۳:۲۲:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۲۳
پولهای نفت توی جیب ژن خوبهاست تو امریکا و کانادا. بچه های همه مسئولین تو امریکا و اروپان. چوب تحریم هم میخوره تو کمر مردم بیچاره که فقط موقع انتخابات و راهپیمایی آدم حساب میشن
علی۴۳۳۹۷۳۲۳:۳۶:۲۳ ۱۳۹۷/۴/۲۳
ممنون. واقعا مردم اگه فکر کنن مسئولین کار میکنن و پیگیر فساد هستن خیلی از بار کاستی های اقتصادیشون کم میشه
جلال۴۳۳۹۸۷۲۳:۴۹:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۲۳
متاسفانه اعتماد عمومی به او و‌ دولتمردانش خیلی کمرنگ شده است بخاطر گستردگی و همزمانی بی سابقه گرانی و رانت
ناشناس۴۳۴۰۶۰۰۱:۳۸:۵۵ ۱۳۹۷/۴/۲۴
هیچ کاری نمی تونن بکنن چون اراده برخوردبافسادنیست
على۴۳۴۰۶۹۰۱:۵۰:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۲۴
ببینیم و تعریف کنیم.
ناشناس۴۳۴۰۷۳۰۱:۵۷:۵۵ ۱۳۹۷/۴/۲۴
خدا کند این دروغ راست باشد
پیما۴۳۴۰۸۸۰۲:۴۴:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۲۴
خدا رو شکر مثل اینکه رهبری ورود کرده. کاش زودتر این اتفاق می افتاد که امروز به اینجا نمی رسید ایران. ایران هم میتونست مثل عربستان پولدار باشه اگه پول ایران نفت ایران دوباره به کانادا و آمریکا بر نمی گشت.
ناشناس۴۳۴۱۵۱۰۷:۴۸:۲۵ ۱۳۹۷/۴/۲۴
صحبتها و رفتار عامه مردم حکایت از بی اعتمادی عمیق مردم نسبت به آقای روحانی دارد. از طرفی خود آقای روحانی همچنان به حرف درمانی ادامه می دهد و حرکت ملموسی از ایشان دیده نمیشود.
خان بیگی۴۳۴۱۸۶۰۸:۲۶:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۲۴
آقای روحانی دیکه دیر شده حیثیت و سرمایه دلسوزان به انقلاب و کشور از بین رفته چرا ان موقع که میبایستی احتمال این ناهنجاری ها را میدادی به فکر نبودی؟
ناشناس۴۳۴۲۶۱۰۹:۲۶:۲۰ ۱۳۹۷/۴/۲۴
امیدوارم دروغم باشه راست بشه و فساد ستیزی شروع بشه
ناشناس۴۳۴۳۳۳۱۰:۰۸:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۲۴
واقعا آبروی نظام در گرو اقدامات عاجل سه قوه وملموس بودن این اقدامات برای مردم وبهبود معیشت آنهاست
ناشناس۴۳۴۴۲۲۱۰:۵۴:۵۵ ۱۳۹۷/۴/۲۴
وزیران و معاون های وزیر چه خودروی داخلی سوار میشوند؟

پربحث‌های اخیر

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 3. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 4. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 5. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 6. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 7. سقف معافیت مالیاتی در بودجه ۹۸

 8. واکنش یک روزنامه به صحبت‌های دیروز روحانی  

 9. عبور آرام دولت ایران از فرانسه ناآرام

 10. وزیر صنعت: افزایش 20 درصدی هزینه‌های خودروسازان را نپذیرفتیم

 11. فقط طرفداران رئیسی و قالیباف بخوانند

 12. ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی

 13. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 14. دوچرخه‌سواری حناچی در سومین سه‌شنبه کاری خود + عکس

 15. جهانگیری: بازگشت ثبات اقتصادی به کشور مهمترین اولویت‌ دولت است

 16. نحوه برخورد گرجستانی‌ها با مسافران ایرانی از زبان یک مسافر   

 17. ریزش مرز روانی در بازار دلا‌ر

 18. مراسم تشییع پیکر پیام صابری

 19. همتی: برگشت تدریجی ارز صادراتی به اقتصاد/ آغاز روابط با چند کشور و حذف دلار

 20. پرونده دکل نفتی چه شد؟

 21. فیلم/ جنجال ممنوع! سند بیاورید  

 22. کارت‌ های ملی قدیمی تا کی اعتبار دارند؟

 23. خودرو ۱ تا ۲ میلیون تومان گران شد + جدول

 24. ریزش قیمت دلار در صرافی‌های دولتی

 25. مسکن مهر روی ریل افتاد

پربحث‌های دیروز

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 3. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 4. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 5. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 6. دانشجویی که دست رد به سینه شرکت آمریکایی زد

 7. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 8. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 9. عروس «قزاق»  

 10. سقف معافیت مالیاتی در بودجه ۹۸

 11. واکنش یک روزنامه به صحبت‌های دیروز روحانی  

 12. عبور آرام دولت ایران از فرانسه ناآرام

 13. لاستیک گران شد

 14. وزیر صنعت: افزایش 20 درصدی هزینه‌های خودروسازان را نپذیرفتیم

 15. فقط طرفداران رئیسی و قالیباف بخوانند

 16. فروکش تلاطم بازار مسکن نزدیک است؟

 17. محمد قوچانی: جهانگیری از روحانی در جریان ترمیم کابینه دلخور شد/ روحانی را از موسوی خوئینی‌ها هم اصلاح‌طلب‌تر می‌دانم/ نمی‌توانیم وسط‌های راه زیر میز بزنیم

 18. ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی

 19. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 20. دوچرخه‌سواری حناچی در سومین سه‌شنبه کاری خود + عکس

 21. جهانگیری: بازگشت ثبات اقتصادی به کشور مهمترین اولویت‌ دولت است

 22. نحوه برخورد گرجستانی‌ها با مسافران ایرانی از زبان یک مسافر   

 23. ریزش مرز روانی در بازار دلا‌ر

 24. مراسم تشییع پیکر پیام صابری

 25. همتی: برگشت تدریجی ارز صادراتی به اقتصاد/ آغاز روابط با چند کشور و حذف دلار

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 7. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 8. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 9. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 10. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 11. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 12. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 13. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 14. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 15. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 16. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 17. حرف های یک مهندس برق مملکت

 18. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 19. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 20. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 21. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 22. آزمایش موشکی ایران و نقشه جدید آمریکا/ همراهی اروپا با ترامپ

 23. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 24. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 25. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

پربحث‌های اخیر

 1. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 2. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 3. سقف معافیت مالیاتی در بودجه ۹۸

 4. وزیر صنعت: افزایش 20 درصدی هزینه‌های خودروسازان را نپذیرفتیم

 5. جهانگیری: بازگشت ثبات اقتصادی به کشور مهمترین اولویت‌ دولت است

 6. ریزش مرز روانی در بازار دلا‌ر

 7. همتی: برگشت تدریجی ارز صادراتی به اقتصاد/ آغاز روابط با چند کشور و حذف دلار

 8. خودرو ۱ تا ۲ میلیون تومان گران شد + جدول

 9. ریزش قیمت دلار در صرافی‌های دولتی

 10. مسکن مهر روی ریل افتاد

 11. روحانی:‌ نکات مورد نظر رهبر انقلاب برای اصلاح بودجه ۹۸ بررسی شد

 12. عدم بازگشت پول نفت فروخته شده به بخش خصوصی در بورس شایعه است

 13. ورود هواپیما به ایران تسهیل می‌شود/ نیاز کشور به ۵۰۰ فروند هواپیما

 14. بررسی دستمزد ۹۸ کارگران تا تعیین تکلیف مزد ۹۷ منتفی است

 15. بد مسکنی 20میلیون ایرانی/ وزارت راه‌وشهرسازی باید 900هزار مسکن طی یک سال بسازد

 16. مرغ تا دو ماه دیگر از بام گرانی پایین نمی‌آید؛ نرخ امروز کیلویی ۱۲۶۰۰ تومان

 17. دادستان تهران: در رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی ۵۴۰ نفر ممنوع الخروج شدند

 18. مدیر عامل مدیریت فناوری بورس: ریشه اشکال فنی امروز هنوز مشخص نیست/ تا فردا سحر کار می‌کنیم

 19. معاملات بازارهای فرابورس ایران ابطال شد/ ادامه روزه سکوت مدیر مربوطه

 20. سیر صعودی قیمت یورو در بازار ثانویه

 21. معماران بزرگ دنیا به زودی به تهران می آیند

 22. وضعیت اختلاس در ایران و جهان  

 23. محاسبه کرایه‌‌ کامیون‌‌ با شیوه جدید/ نرخ شاخص‌ مبنا هر تن - کیلومتر 1033 ریال

 24. علت گرانی پسته چیست؟

 25. شیوه جدید اعلام رمزهای بانکی

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 2. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 3. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 4. سقف معافیت مالیاتی در بودجه ۹۸

 5. لاستیک گران شد

 6. وزیر صنعت: افزایش 20 درصدی هزینه‌های خودروسازان را نپذیرفتیم

 7. فروکش تلاطم بازار مسکن نزدیک است؟

 8. جهانگیری: بازگشت ثبات اقتصادی به کشور مهمترین اولویت‌ دولت است

 9. ریزش مرز روانی در بازار دلا‌ر

 10. همتی: برگشت تدریجی ارز صادراتی به اقتصاد/ آغاز روابط با چند کشور و حذف دلار

 11. پرونده دکل نفتی چه شد؟

 12. خودرو ۱ تا ۲ میلیون تومان گران شد + جدول

 13. ریزش قیمت دلار در صرافی‌های دولتی

 14. مسکن مهر روی ریل افتاد

 15. روحانی:‌ نکات مورد نظر رهبر انقلاب برای اصلاح بودجه ۹۸ بررسی شد

 16. شریعتمداری: عامل برون‌زا سبب نوسانات ارزی در اقتصاد کشورمان شد

 17. بد مسکنی 20میلیون ایرانی/ وزارت راه‌وشهرسازی باید 900هزار مسکن طی یک سال بسازد

 18. مرغ تا دو ماه دیگر از بام گرانی پایین نمی‌آید؛ نرخ امروز کیلویی ۱۲۶۰۰ تومان

 19. دادستان تهران: در رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی ۵۴۰ نفر ممنوع الخروج شدند

 20. مدیر عامل مدیریت فناوری بورس: ریشه اشکال فنی امروز هنوز مشخص نیست/ تا فردا سحر کار می‌کنیم

 21. معاملات بازارهای فرابورس ایران ابطال شد/ ادامه روزه سکوت مدیر مربوطه

 22. سیر صعودی قیمت یورو در بازار ثانویه

 23. معماران بزرگ دنیا به زودی به تهران می آیند

 24. وضعیت اختلاس در ایران و جهان  

 25. محاسبه کرایه‌‌ کامیون‌‌ با شیوه جدید/ نرخ شاخص‌ مبنا هر تن - کیلومتر 1033 ریال

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 3. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 4. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 5. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 6. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 7. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 8. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 9. خودروسازان قیمت‌ها را افزایش دادند؛ سازمان حمایت هنوز مشغول محاسبه است

 10. چند نکته در مورد بازار خودرو

 11. نظر مخاطبان الف در مورد افزایش قیمت خودرو/ انحصار و نبود رقابت در بازار/ سپاه و ارتش خودرو تولید کنند/ خودرو برای تحویل نداشتند؛ پس تحویل فوری چیه؟/ تحویل تکنولوژی ۳۰سال قبل به مردم

 12. روش جدید قیمت‌گذاری خودرو/ رئیس سازمان حمایت: برای برخورد با خودروسازان منتظر واکنش بازار هستیم

 13. قیمت یک پرس سیب زمینی در فرودگاه مهرآباد

 14. آمریکا تحریم‌ها را بازگرداند و صادرات به ایران را ۷ برابر کرد

 15. وزیر صنعت: با افزایش تولید خودرو قیمت‌ها اصلاح می‌شود

 16. افزایش قیمت محصولات ایران خودرو غیرقانونی است؟

 17. مدعیان اقتصاد آزاد از چه چیز دفاع می‌کنند؟/ نرخ‌های بالای ارز، مالیات نامرئی و فقیرتر شدن قشر متوسط و ضعیف جامعه

 18. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 19. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 20. پورابراهیمی: رقم پیشنهادی مجلس برای افزایش حقوق بیش از ۲۰ درصد است

 21. توضیحات معاون ایران خودرو درباره فروش تحویل فوری ۴ محصول

 22. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 23. شرکت بول فرانسه مدعی طلب 1.9 میلیون یورویی از سازمان مالیاتی شد +سند

 24. خطیبی: اوپک تصمیم اقتصادی گرفت؛ فشار‌ آمریکا جواب نداد/ نباید نگران سقوط قیمت طلای سیاه باشیم/ پیش‌بینی نفت ۷۰ دلاری/ قیمت و میزان فروش نفت در بودجه محقق می‌شود؟

 25. نوبخت: بودجه ۹۸ را فردا به مجلس ارسال می‌کنیم

آخرین عناوین