استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران باسخنان تکراری و 12 درخواست کهنه پاپمئو

گروه جهان الف،   3970231158 ۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر خارجه آمریکا در اندیشکده «هریتیج» حاضر شد تا از راهبرد این کشور در قبال ایران پس از خروج از توافق هسته‌ای رونمایی کند و ضمن تشریح مسیر دیپلماتیک جدید آمریکا در قبال ایران و تهدید به اعمال فشارهای مالی بی‌سابقه، ۱۲ سرفصل خواسته‌های واشنگتن از تهران را عنوان کرد.

استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران باسخنان تکراری و 12 درخواست کهنه پاپمئو

به گزارش تسنیم، مایک پاپمئو، وزیر خارجه ایالات متحده در سخنانی در محل اندیشکده «هریتیج» این کشور مهمترین سرفصل‌های مسیر دیپلماتیک جدید آمریکا در قبال ایران را پس از خروج از برجام تشریح کرد. 

پامپئو در سخنان خود گفت:‌ «ترامپ دو هفته پیش از برجام خارج شد. زیرا برجام نتوانست تضمینی در برابر ریسک ایران ایجاد کند. برجام باعث در خطر قرار دادن ایران به خاطر نارسایی‌هایش شد. به عنوان مثال، مفاد برجام تنها توانایی‌های ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای را به تعویق انداخت».

وی در ادامه ادعا کرد: «همانطور که سازمان اطلاعاتی اسرائیل نشان داد، ایران چندین سال دروغ گفته است. ظریف در برنامه "مورنینگ شو" گفت که ایران به دنبال سلاح هسته ای نیست. این خنده دار است.  برجام نواقص دیگری نیز داشت. مکانیزم این توافق برای بازرسی ها کافی نیست و همچنین به برنامه موشکی ایران نمی پردازد.ایران برای سال‌ها تلاش خود برای دستیابی به سلاح هسته‌ای را مخفی کره بود. حکومت ایران هنوز هم دروغ می‌گوید».

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در طول سخنرانی خود در مجموع 12 خواسته ایالات متحده از ایران را بر شمرد:

 1. ایران باید راکتورهای آب سنگین را تعطیل کند، غنی‌سازی خود را متوقف کرده هرگز بازفرآوری پلوتونیوم را از سر نگیرد
 2. ایران باید به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه دسترسی آزادانه به تمامی سایت‌ها [نقاط ایران] را بدهد
 3. ایران باید به آژانس فهرست تمامی ابعاد نظامی برنامه هسته‌ای خود را اعلام کند
 4. ایران باید توسعه و پرتاب موشک‌های بالستیک و دارای قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را متوقف کند
 5. ایران باید تمامی شهرونندان آمریکایی زندانی را آزاد کند
 6. ایران باید حمایت از حزب الله، حماس، جهاد اسلامی را متوقف کند
 7. ایران باید تمامی نیروهای تحت فرماندهی خود را از سوریه بیرون بکشد
 8. ایران باید به حاکمیت دولت عراق احترام بگذارد و از خلع سلاح و انحلال نیروهای حشدالشعبی حمایت کند.
 9. ایران باید حمایت نظامی خود از شبه نظامیان حوثی را متوقف کرده و در راستای راه حل سیاسی در یمن همکاری کند
 10. ایران باید حمایت خود از گروه طالبان و دیگر گروه‌های "تروریستی" در افغانستان و منطقه را متوقف کرده و پناه دادن به اعضای القاعده پایان دهد
 11. ایران باید حمایت نیروی قدس سپاه از "تروریست‌ها" و شرکای شبه نظامی آن را متوقف کند
 12. ایران باید رفتار تهدیدآمیز علیه همسایگان خود را متوقف کند. بسیاری از آنها همپیمان آمریکا هستند، این امر از جمله شامل تهدید به نابودی اسرائیل و شلیک موشک‌هایش به عربستان و امارات است، این بند همچنین شامل تهدید علیه حمل‌ونقل بین‌المللی و حملات سایبری است

وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای خود گفت:‌ «سازوکارهایی راستی‌آزمایی و نظارت بر اجرای تعهدات ایران به اندازه کافی قوی نبود. برجام نتوانست مانع از توسعه موشک‌ها شود. ایران از پول‌های برجام برای دامن‌زدن به جنگ‌ها در خاورمیانه استفاده کرد. ایران در زمان برجام حرکت خود در منطقه را توسعه داد.».

وی در ادامه با اشاره به برجام گفت که این توافق باعث شد که «ایران در افغانستان برای خشونت بیشتر از طالبان حمایت کرده است. در طول برجام، ایران، شهروندان آمریکایی‌ از جمله سیامک نمازی و باب لوینسون را گروگان گرفته است. قاسم سلیمانی با پولی که از غرب گرفت، کارزارهایش را جلو برد.»

پامپئو در ادامه مدعی شد:‌ «نیروی قدس سپاه پاسداران در سالهای اخیر تقویت شده و در قلب اروپا ترور می کند. رهبران القاعده در تهران حضور دارند. ایران همچنان به اعضای القاعده ماوا داده و بزرگترین حامی تروریسم بوده است.»

وی در ادامه مدعی شد: «اینکه برجام به ثبات خاورمیانه کمک می کند، تصور اشتباهی است.ایران در زمان برجام حمایت از تروریسم را افزایش داده است. حزب الله لبنان توسط جمهوری اسلامی ایران بیشتر حمایت شده است.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه در سخنانی به ایرانی‌ها گفت:‌‌‌ «غرب اغلب با روحانی و ظریف به عنوان کسانی "جدا" از رفتار بی‌خردانه، تروریستی و بدخیم نظام برخورد می‌کنند. "اگر آن‌ها کنترل اوضاع را در دست داشتند، اوضاع بهتر می‌بود." آیا آن‌ها مسئول‌ترین افراد در قبال چالش‌های اقتصادی شما نیستند؟ آیا این دو نفر مسئول تلف‌کردن زندگی ایرانی‌ها در سرتاسر خاورمیانه نیستند؟ این مسئله ارزش آن را دارد که از سوی مردم ایران در نظر گرفته شود.»

وی با اشاره به تحریم‌های جدیدی که از سوی آمریکا علیه ایران اعمال شد؛ گفت:‌ «این بزرگترین تحریم هایی خواهد بود که در طول تاریخ اعمال شده است.»

پامپئو در ادامه و در تشریح مقابله آمریکا با ایران گفت:‌ «در گام دوم با ماجراجویی های جمهوری اسلامی در حوزه سایبری برخورد می کنیم و ایران دیگر کارت سفید نخواهد داشت که هرکاری بخواهد در منطقه انجام دهد.»

وی در ادامه وعده داد که ایالات متحده نیروهای نظامی نیابتی ایران را در سرتاسر جهان در هم خواهد کوبید.

وزیر خارجه آمریکا گفت:‌ «ما فشار مالی بی سابقه ای را علیه رژیم ایران بکار خواهیم گرفت... این آغاز کار است... قوی ترین تحریم ها در طول تاریخ که ما اعمال کرده‌ایم. اگر جمهوری اسلامی مسیر خودش را عوض نکند، قوی ترین و محکم‌ترین تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی آغاز خواهد شد. فشار مالی شدید و بی سابقه ای روی رژیم ایران می گذاریم. پیام ما به تهران مشخص است. اگر رفتارتان را تغییر دهید، ما مذاکره می کنیم.»

وی در ادامه گفت: «ایران باید اجازه بازرسی به آژانس بدهد. دوم، باید ایران تولید آب سنگین را متوقف کند. سوم، برنامه موشکی ایران باید متوقف شود. چهارم، ایران باید زندانیان و شهروندان بی‌گناه دیگر کشورها را آزاد کند. پنجم، ایران باید دخالت در عراق، سوریه  و یمن را متوقف کند.»

پامپئو در ادامه مدعی شد:‌ «در گام سوم ما از مردم ایران حمایت می کنیم و مردم با اعتراض‌های اخیر نشان دادند از حکومت‌شان ناراضی هستند. بحران‌های مالی و زیست‌محیطی را شامل می‌شود. فساد کشور را فرا گرفته است. رژیم از مردم خود می دزدد.»

وی بار دیگر مدعی شد که «برجام مانع توسعه برنامه موشک‌های بالستیک ایران نشد.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه سخنان ضدایرانی خود گفت: «اگر جمهوری اسلامی ایران رفتار خشونت آمیز خود را پایان دهد، ما آماده هستیم که روابط دیپلماتیک با تهران را از سر بگیریم. کمک به اقتصاد ایران کنیم و برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران را یاری بدهیم. ایران اگر تغییر رفتار دهد، می تواند از مزایای روابط با آمریکا استفاده کند.»

پامپئو همچنین اعلام کرد: «درباره خود برجام هرگز دوباره مذاکره نمی‌کنیم».

وی گفت که درک می‌کند که تصمیم ترامپ (برای خروج از برجام) موجب مشکلات مالی و اقتصادی برای تعدادی از دوستان آمریکا خواهد شد، ولی تاکید کرد که ایالات متحده به تهدید خود مبنی بر مجازات شرکت‌های اروپایی که با ایران تجارت کنند، ادامه خواهد داد، گرچه این فعالیت‌ها تحت برجام مجاز شمرده شوند؛ «"می‌دانم که متحدان ما در اروپا ممکن است برای حفظ توافق هسته‌ای قدیمی با تهران تلاش کنند. این تصمیم به خودشان بستگی دارد... (ولی) اروپایی‌ها جایگاه ما را می‌دانند.»

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۵۴۲۴۶۱۸:۰۱:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۳۱
خواسته های اینکه خیلی زیاده
ایرانی۳۵۴۲۴۸۱۸:۰۱:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۳۱
غلط کرد
ایرانی۳۵۴۴۱۲۲۰:۵۸:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۳۱
فقط نگفت ایرانیا باید رمز اکسس پوینتها شونم بدن به ما
ناشناس۳۵۴۶۷۱۰۲:۱۵:۵۰ ۱۳۹۷/۳/۱
داداش, مهندس عمران هستم. ۲ ساله بیکارم, نون زن و بچم رو ندارم
ناشناس۳۵۴۲۸۵۱۸:۴۰:۴۴ ۱۳۹۷/۲/۳۱
دولت باید دستور پرتاب چند موشک بسوی عربستان و اسرائیل صادر کنه تا آمریکا حد و حدود دخالتشان در منطقه بدانند
ناشناس۳۵۴۳۶۷۱۹:۵۷:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۳۱
داداش ارام باش ، اونا هم همین رو میخوان .
علی عسک۳۵۵۲۵۰۱۳:۴۴:۰۵ ۱۳۹۷/۳/۱
هنوز که تاوان همان جنگی را که پشت گذاشتیم نتوانستیم جبران کنیم شما دنبال جنگ جدید میگردی!!!
ناشناس۳۵۴۲۹۶۱۸:۴۹:۴۲ ۱۳۹۷/۲/۳۱
آمریکا تا به حال نیز هر چه در توان داشته، انجام داده. بارها و بارها عزم خود بر براندازی نظام اسلامی را آزموده اند.
sahatabar۳۵۴۳۰۲۱۸:۵۶:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۳۱
پمپئو: "دولت آمریکا خواهان عادی سازی روابط با ایران، دستیابی این کشور به فناوریهای پیشرفته و منتفع شدن ایران از مزایای اقتصادی است اما ایران باید به صورت بنیادی مواضع و سیاست‌هایشان را تغییر دهد." آمریکا به دنبال تغییر مواضع بنیادی جمهوری اسلامی ایران است در حالی که مواضع بنیادی جمهوری اسلامی ایران که برخاسته از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است هرگز قابل تغییر نیست. بنابراین مسئولین ارشد نظام باید دنبال راه حل های اساسی برای مقابله با نظام استکباری به ویژه آمریکا باشند و به یاد داشته باشند که تقابل ما با آمریکا یک تقابل بنیادی است.
ناشناس۳۵۴۳۱۵۱۹:۰۵:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۳۱
مجازات شرکت‌های اروپایی که با ایران تجارت کنند، ادامه خواهد داد، گرچه این فعالیت‌ها تحت برجام مجاز شمرده شوند؛ پایان ۴+۱
ناشناس۳۵۴۳۱۶۱۹:۰۶:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۳۱
1 - اینها همش نتیجه لغو قراردادهای تجاری با شرکتهای آمریکایی از جمله خودروسازان آمریکاست ... 2- برجامی که برای آمریکا نفع نداشته باشه میشه همین...
مشعود۳۵۴۳۱۸۱۹:۰۶:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۳۱
مبارک باشه. برای روحانی و تیم عزیزش!
ناشناس۳۵۴۳۱۹۱۹:۰۷:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۳۱
وقتی طرف داخلی در انتخابات از اقتصاد ایران نمایی از اتیوپی ارائه میکرد ، فکرش را نمیکردند که همین دستی مخمل پوش یه روزی نیشگونشان میگیره!!
محمد.س۳۵۴۳۲۴۱۹:۱۱:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۳۱
علی برکه الله
ناشناس۳۵۴۳۳۰۱۹:۱۷:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۳۱
چی میزنه این بنده خدا!!
ناشناس۳۵۴۳۳۷۱۹:۲۸:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۳۱
چشم، امر دیگه ای ندارید.
بورامینی۳۵۴۳۵۱۱۹:۳۷:۴۷ ۱۳۹۷/۲/۳۱
مشکلی نیست که قابل حل نباشد بیان سازوکار وراهکار ان لازم است در حالی که اراده رفع مشکل وجود دارد
ناشناس۳۵۴۳۶۹۱۹:۵۸:۰۵ ۱۳۹۷/۲/۳۱
جلوی اوباش جماعت یه قدم کوتاه بیای کلاهت پس معرکه است بهترین راه از سرگیری فعالیت اتمی هست با تمام قوا خواهید دید خود اینا به غلط کردن میافتن میگن بیاید ایندفعه واقعا تحریم ها رو برمیداریم
ناشناس۳۵۴۳۸۲۲۰:۲۰:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۳۱
آره مثلا از غنی کردن اورانیومت میترسه، میگه باشه چشم هرچی شما بگین
ناشناس۳۵۴۵۳۸۲۳:۱۹:۲۸ ۱۳۹۷/۲/۳۱
شعار نده داداش
ناشناس۳۵۴۸۸۳۱۰:۰۱:۲۹ ۱۳۹۷/۳/۱
داداش کره شمالی حتی آزمایشش رو هم انجام داده بود , اونم نه یه بار , نه دوبار , نه اتمی.... بمب هیدروژنی رو آزمایش کرده , تسلیحاتش رو هم داره , قابلیت حمل کردنشو داره ولی برای مذاکره کردن چراغ سبز نشون داده. توی چه خیالی هستین شماها ؟؟
.....۳۵۴۳۷۶۲۰:۰۷:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۳۱
درواقع به اروپاییان که امضاءکننده برجام هستندتوهین کرده.
علی عسک۳۵۴۷۲۹۰۷:۱۹:۵۰ ۱۳۹۷/۳/۱
اصلا دولت های اروپایی یک مشت زنهای بزدل و مترسک ترامپ هستند باید قبول کنیم که پشت پرده از ترامپ دستور میگرند
بورامینی۳۵۴۳۷۷۲۰:۰۹:۴۴ ۱۳۹۷/۲/۳۱
سنگ بزرگ علامت نزدن است
ناشناس۳۵۴۳۸۸۲۰:۲۸:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۳۱
وزیر خارجه آمریکا در ادامه در سخنانی به ایرانی‌ها گفت:‌‌‌ «غرب اغلب با روحانی و ظریف به عنوان کسانی "جدا" از رفتار بی‌خردانه، تروریستی و بدخیم نظام برخورد می‌کنند. "اگر آن‌ها کنترل اوضاع را در دست داشتند، اوضاع بهتر می‌بود." آیا آن‌ها مسئول‌ترین افراد در قبال چالش‌های اقتصادی شما نیستند؟ آیا این دو نفر مسئول تلف‌کردن زندگی ایرانی‌ها در سرتاسر خاورمیانه نیستند؟ این مسئله ارزش آن را دارد که از سوی مردم ایران در نظر گرفته شود.» باید کسانی که به دولت محترم توهین کردند عذر خواهی کنند.
فرهنگی بازنشسته۳۵۴۴۲۶۲۱:۱۱:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۳۱
آقای پمپئو فرمایش دیگری ندارید؟یک مثل ایرانی می گویدپیاده شوباهم راه برویم.خودتان هم نمی دانیدچکارمی کنید
ناشناس۳۵۴۴۳۲۲۱:۱۶:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۳۱
من که متوجه نشدم این حرف های پومپئو خزعبلات است هذیان است یا توهم . آمریکا کجای جهان و چکاره است که بتواند اجازه بدهد یا ندهد . عقل چیز خوبی هستش حیف که ایشان ندارند .
حميد۳۵۴۴۴۳۲۱:۳۰:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۳۱
ایران تا دیرنشده باید تهدید کنه اگر شرکتها از امارات و عربستان خارج نشوند ایران این دوکشور را میزند. امروز اگرایران با آمریکا یا با منافعش درگیر نشود فردا دیراست چون روز به روز بخاطر تحریم ها بیشتر تحلیل میرود.
ناشناس۳۵۴۶۲۳۰۰:۴۰:۳۹ ۱۳۹۷/۳/۱
بهترین رفتار ایران ارام کردن بازی و خرید زمان هستش ما نباید اسیر بازی اونا بشیم اتحاد داخلی و وحدت ملی بهترین راهکار و علامت به دنیا ست که بفهمند ملت ایران قصد مقاومت دارن
ناشناس۳۵۴۶۸۲۰۲:۴۶:۲۴ ۱۳۹۷/۳/۱
تعهدات آمریکا چیست؟ بویینگ تحویل اردیبهشت چی شد؟
دلال۳۵۴۶۸۴۰۳:۰۵:۴۹ ۱۳۹۷/۳/۱
دلار 10000 تومنی را داشته باشید.
محمد۳۵۴۶۸۷۰۳:۱۷:۵۹ ۱۳۹۷/۳/۱
آمریکا غلط میکنه آمریکا به گور خواهد رفت پمپئو و ترامپ هر چه زودتر به جهنم روانه خواهند شد . مرگ بر آمریکای جنایتکار
ناشناس۳۵۴۸۱۲۰۹:۰۳:۲۵ ۱۳۹۷/۳/۱
باید پرچم امریکا واتحادیه اروپا را آتش بزنیم.
ناشناس۳۵۶۰۵۱۰۸:۱۸:۵۳ ۱۳۹۷/۳/۲
شماها غیر از آتیش زدن مرگ بر ... گفتن کار دیگه ای نداری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

پربحث‌های دیروز

 1. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 2. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 3. سفیر چین خطاب به جهانپور: اخبار وزارت بهداشت چین را با دقت بخوانید

 4. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 5. اکثر آمریکایی‌ها از نحوه پوشش رسانه ای شیوع ویروس کرونا در کشورشان ناراضی هستند

 6. موافقت رهبر انقلاب با برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی

 7. فقط یک معجزه می‌توانست «پایتخت» را جمع کند!

 8. توضیحات کارگردان سریال پایتخت درباره سوتی‌ها، جایگزین خشایار الوند و کنایه‌های سیاسی

 9. افزایش دو برابری همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری

 10. زالی؛ هشدار می دهم وضع تهران به لحاظ کنترل کرونا مطلوب نیست

 11. مردگان، دارای شروط چهار گانه برای دریافت کمک بلاعوض دولت

 12. سازمان قضایی نیروهای مسلح: پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی چند بازداشتی دارد/ برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده

 13. روحانی: ۲۳ میلیون خانوار اعتبار یک میلیون تومانی دریافت می‌کنند/ این رقم به تدریج از یارانه ماهانه آن‌‌‌‌‌ها کسر می‌شود

 14. واکنش سفیر چین به توئیت تازه جهانپور

 15. تشکیل جلسات مجلس و کمیسیون ها بر خلاف دستورات پزشکی است

 16. موسوی: همواره قدردان چین در این شرایط دشوار بوده‌ایم

 17. رییسی: اقتضای تدبیر این است که در تعارض بین سلامت مردم و گشایش کسب و کار‌، حفظ جان مردم در اولویت قرار گیرد

 18. توصيه رئيس دستگاه قضا به دولت برای‌ مديريت روزهای‌ كرونايی‌/احتمال در پيش‌بودن بحرانی‌ جدی‌تر در اردیبهشت و خرداد/هزينه بی‌فايده صدا‌و‌سيما برای «سروش»

 19. هدف ایران؛ شکل گیری دولتهای مرکزی باثبات و قدرتمند در منطقه

 20. عضو شورای شهر تهران: انجام تست کرونا الزامی نیست/ پیشنهاد اجباری شدن استفاده از ماسک

 21. به خیر آمریکایی‌ها امیدی نداریم٬ شر ننرسانند/ اینستکس مقدمه‌ای است که اروپایی‌‌‌ها به تعهداتشان عمل کنند

 22. میانگین حقوق بازنشستگان ۴ میلیونی شد

 23. همه‌چیز درباره غسل و کفن اموات فوت‌شده بر اثر کرونا

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 3. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 4. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 5. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 6. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 7. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 8. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 9. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 10. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 11. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 12. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 13. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 14. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 15. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 16. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 17. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 18. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 19. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 20. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 21. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 22. سفیر چین خطاب به جهانپور: اخبار وزارت بهداشت چین را با دقت بخوانید

 23. ضدعفونی‌کردن قم توسط حشدالشعبی

 24. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 25. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

  2. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

  3. سفیر چین خطاب به جهانپور: اخبار وزارت بهداشت چین را با دقت بخوانید

  4. اکثر آمریکایی‌ها از نحوه پوشش رسانه ای شیوع ویروس کرونا در کشورشان ناراضی هستند

  5. در عراق چه خبر است: کودتا، تهاجم نظامی یا عملیات فریب؟

  6. ویروس کرونا با جهان چه خواهد کرد؟

  7. فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا

  8. تهدید ترامپ علیه ایران تکرار شد

  9. روایت گلوبال ریسرچ از چهره مخفی و زشت نامزد دموکرات‌ها

  10. نیوزویک: تعداد قربانیان کرونا در آمریکا، از جنگ افغانستان فراتر رفت

  11. ۴ سناریوی احتمالی از پایان شیوعِ ویروس کرونا و بازگشتِ زندگی به شرایط عادی

  12. قربانیان کرونا در آمریکا از ۷ هزار نفر فراتر رفت/ تعداد مبتلایان به ۲۷۳ هزار نفر رسید

  13. تقلای آمریکا برای انتقال سفارت‌های خارجی به عین الاسد

  14. اتحادیه اروپا خواستار «معافیت بشردوستانه» تحریم‌های ایران شد

  15. سندرز خواستار لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران شد

  16. صحبت‌های تامل برانگیز نوام چامسکی درباره آینده جهان

  17. روز شنبه در چین عزای عمومی اعلام شد

  18. حزب‌الله عراق: پاسخ ما به هرگونه حماقت آمریکا غیرقابل تصور است

  19. ۳ دستورالعمل اقتصادی برای دولت‌ها در بحبوحه شیوع ویروس کرونا

  20. تحویل کمک‌های پزشکی روسیه به مقامات آمریکایی

  21. واکنش سفیر چین به توئیت تازه جهانپور

  22. آیا باید منتظر حوادث جدید در خاورمیانه باشیم؟

  23. یک فرمانده حزب‌الله در لبنان ترور شد + عکس

  24. دارویی که «کرونا» را درمان می‌کند

  25. مشاهده علائم شدید کووید-۱۹ در جوانان

  آخرین عناوین