سپینو-مگنت

جاسوس تیم مذاکره کننده هسته ای و چند نکته

معصومه پورصادقی، گروه سیاسی الف،   3960718259 ۳۵ نظر، ۵ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

 پس از محکومیت دری اصفهانی، یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای در خصوص جاسوسی، گمانه زنی‌ها درباره نحوه ورود وی به یکی از عالی ترین سطوح امنیتی کشور در پرونده مذاکرات هسته ای شدت گرفته است. اینکه وی چطور و با حمایت چه کسی توانسته است به میان تیم مشاور مذاکره کنندگان هسته‌ای ورود کند.

برخی از رسانه‌ها همواره انگشت اتهام را به سمت سیروس ناصری از نزدیکان حسین فریدون، (برادر و دستیار ویژه رئیس جمهور) گرفته و برخی دیگر نیز وی را مسئولیت امور مالی تیم مذاکره کننده هسته‌ای در زیر مجموعه تیم بعیدی‌نژاد می‌دانند. این در حالی است که سخنگوی وزارت امورخارجه در نشست خبری روز سه شنبه خود با خبرنگاران در مورد اینکه دری اصفهانی عضو تیم آقای بعیدی نژاد بوده احضار بی اطلاعی کرد و گفت که وی عضو وزارت خارجه نبوده است.

سخنگوی وزارت امورخارجه در خصوص محکومیت دری اصفهانی از اعضای تیم هسته‌ای با تمجید از نقش وی در طول مذاکرات می‌گوید: آنچه توسط سخنگوی قوه قضاییه مطرح شده متین است و در این باره اظهار نظری ندارم اما این فرد چندین دهه است برای ارگانهای جمهوری اسلامی تلاشهای بسیاری داشته و همکاری‌های زیادی داشته و در برخی نشستهای کارشناسی برجام ایشان بوده و تلاشهای مثبتی داشته و گفته می‌شود بازگشت 1.7 میلیارد دلار کار ایشان بوده ولی بررسی روابط پنهان افراد کار وزارت خارجه نیست و ارگانهای دیگر باید این کار را بکنند. ایشان را یکی از ارگانها معرفی کرده بودند و به‌عنوان مشاور در مقاطعی حضور داشتند در برجام و با بخش اقتصادی برجام همکاری داشتند و عضو هیئت برجام نبودند.

ماجرا از کجا آغاز شد؟

یکسال پیش، 26 مردادماه سال 95 کریمی قدوسی مدعی دستگیری نفوذی آمریکا در تیم مذاکره کننده به هنگام فرار با هواپیمای ظریف به مقصد ترکیه شد. این خبر آنچنان شوکه کننده بود که مسئولان وزات خارجه در تأیید و تکذیب آن مانده بودند، تا اینکه سخنگوی وزارت امورخارجه این خبر را تکذیب و گفت سخنان منتشر شده به نقل از آقای کریمی قدوسی مبنی بر حضور فرد دستگیر شده در هیات همراه وزیر محترم امورخارجه در سفر اخیر به کشور ترکیه ادعائی بی‌پایه و اساس، بی ربط، کذب محض و قولی غلط است.

بعد از این ماجرا جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در نشست خبری با خبرنگاران از دستگیری و بازداشت یک متهم ایرانی دو تابعیتی در تهران و ارتباط این متهم با سرویس جاسوسی انگلیس خبر داد که وی همواره در حوزه اقتصادی و مرتبط با ایران فعالیت می‌کرده است.

خبر چندی بعد یعنی در تاریخ هفتم شهریور 95 از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه تأیید شد و وی گفت که اصل خبر دستگیری این شخص صحت دارد و این فرد بعد از چند روز با وثیقه آزاد شده است.

اما ماجرا به همین جا ختم نشد و بعد از واکنش‌ها و اظهارنظرات مختلف، محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود در هفته جاری جزئیات بیشتری از پرونده وی ارائه کرد. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اتهام دری اصفهانی چه بوده است؟ گفت: آقای عبدالرسول دری اصفهانی فرزند حسین دو تابعیتی بود که اتهامش جاسوسی و ارائه اطلاعات به بیگانگان بود که با دو سرویس هم مرتبط بود و دادگاه او را به پنج سال محکوم کرد که بعد از اعتراض این حکم در دادگاه تجدیدنظر قطعی شد و وی باید تحمل حبس کند.

وی افزود: البته وی پرونده دیگری هم دارد که مربوط به اتهام فساد مالی است و در آن پرونده قرار وثیقه صادر شده، اما کیفرخواست صادر نشده و حکم نخورده است.

به گزارش الف، دری اصفهانی مسئول یکی از کمیته‌های مهم هیئت مذاکره کننده و نماینده بانک مرکزی در این تیم بوده، یعنی همان کسی که قرار بود با مشورت وی درباره مفاد برجام در لغو تحریمها به تیم مذاکره کننده جهت دهی لازم را ارائه کند!

اما نکته مهمی که وجود دارد این است که وی با وجود داشتن تابعیت دوگانه به عنوان مشاور در بانک مرکزی مشغول به کار بوده است و اگرچه در ظاهر به عنوان حافظ منافع ایران باید در مذاکرات حاضر می شده اما در عمل خبرها و اطلاعات بسیار مهمی را به طرف ۱+۵ داده است، اطلاعاتی که شاید بتوان اکنون متوجه شد چرا ایران بعضا نتواسته به نتایج دلخواه از مذاکرات هسته ای دست پیدا کند.

وی با این سابقه، پس از پایان مذاکرات هسته ای در مراسم "تجلیل از افتخارآفرینان برجام" از حسن روحانی رئیس‌جمهور نشان درجه سه خدمت و سکه طلا دریافت کرد.

فردی که از طرف ایران به مصاف گروه 5+1 رفته است اما در عمل نیروی آنها بوده! یعنی در هر دوطرف میز مذاکره افرادی از جبهه دشمن وجود داشته یا برای دشمن فعالیت کرده اند. یک طرف با کروات و نام آمریکا و انگلیس و فرانسه و در طرف دیگر بدون کروات و به نام نمایندگی از دولت حسن روحانی!

 

او درنهایت زمانی که قصد فرار به کانادا داشته است در پروازی که در ترکیه و همراه آقای ظریف بوده است، دستگیر می شود.

 در این باره به چند نکته می‌توان اشاره کرد؛

1)باتوجه به سوابق دری اصفهانی، چگونه بانک مرکزی اقدام به بکارگیری از این فرد می‌کند و نکته بعدی اینکه این فرد به عنوان مشاور رئیس کل بانک مرکزی به راحتی می‌تواند به اطلاعات پولی و بانکی کشور دسترسی کامل داشته باشد!

2) آیا بانک مرکزی که دری اصفهانی را به عنوان مشاور اقتصادی راهی مذاکرات هسته ای کرده و پیش از آن وی را به عنوان مشاور رئیس کل منصوب کرده،‌ از نهادهای اطلاعاتی مرتبط استعلامات امنیتی لازم را درخصوص این فرد گرفته است یا خیر؟

و نکته سوم اینکه پس از مشخص شدن وی به جاسوسی در یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های بین اللملی کشور،‌ اکنون نیز چرا هیچ نهادی مسئولیت حضور این فرد را در مجموعه تیم مذاکره کننده هسته‌ای نمی‌پذیرد؟ و در این زمینه مقصر مشخص نیست، دری اصفهانی به عنوان مشاور کل بانک مرکزی سمت می‌گیرد و با یک معرفی و به آسانی عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای شده، (دری اصفهانی عامل ورود خود به مذاکرات را دعوت نهاوندیان و سیف می‌داند) در حالیکه این مذاکرات در طی سه سال در حساس‌ترین وضعیت خود به سر می‌برد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۷ خرداد ۱۳۹۷محسنی اژه‌ای: مشکلات موسسات مالی میراث گذشته است/ ماجرای نامه انتقادی سیف/ وضعیت پرونده بابک زنجانی
۲۳ اردی‌بهشت ۱۳۹۷شاه‌مهره دوتابعیتی‌ها کیست و چگونه جاسوسی می‌کرد؟
۹ آذر ۱۳۹۶کریمی قدوسی: سیف می‌گفت نمی‌دانید «دُری اصفهانی» عجب تحفه‌ای است/ زوایای پرونده مهدی جهانگیری
۷ آذر ۱۳۹۶محسنی اژه ای: دری‌اصفهانی جلسات هیئت ۱+۵ را مخفیانه ضبط می‌کرده است
۷ آبان ۱۳۹۶حکم اعدام بابک زنجانی آماده اجرا/ آخرین وضعیت موضوع جاسوسی دری اصفهانی
۲۹ مهر ۱۳۹۶نهاوندیان: خبر معرفی دری از سوی من به تیم هسته‌ای جعلی است/ پاسخ کیهان
۲۵ مهر ۱۳۹۶آخرین وضعیت محکومان امنیتی/ خروج ۶۲میلیارد تومان توسط دری اصفهانی
۲۱ مهر ۱۳۹۶دری اصفهانی مرتکب اعمال مجرمانه شده است
۲۱ مهر ۱۳۹۶ پاسخی روشن و کاملا حقوقی به اظهارات عجیب وزیر اطلاعات؛ قانون چه می‌گوید؟
۲۰ مهر ۱۳۹۶ذوالنور: حکم جاسوسی دری اصفهانی قطعی است
۲۰ مهر ۱۳۹۶پاسخ حقوقی به اظهارات وزیر اطلاعات در مورد «دری اصفهانی »
۱۹ مهر ۱۳۹۶ دری‎اصفهانی چطور به تیم هسته‎ای معرفی شد؟

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۸۴۷۱۱۸:۴۰:۴۱ ۱۳۹۶/۷/۱۸
ایشون کارشناس رفع تحریم بانکی بوده !!! بگو چرا تحریم های بانکی ، تکان نخورد !!
ناشناس۱۱۸۴۷۴۱۸:۴۳:۲۲ ۱۳۹۶/۷/۱۸
نکته چهارم از کی تا حالا جاسوس رو ۵ سال حبس میدن ؟؟؟ شما گفتید ما هم باور کردیم.
ناشناس۱۱۸۹۹۱۱۱:۳۵:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۱۹
صرف نظر از مجازات. ایشون که شناسایی شد برید بگردید جای دیگه ای از این جاسوس ها جا خوش نکرده باشند. پیدا کردن جاسوس بعد اینکه مملکت به تاراج رفت هنر نیست باید قبل فاجعه کاری کرد.
ناشناس۱۱۹۵۰۴۲۱:۲۳:۰۳ ۱۳۹۶/۷/۱۹
تازه وزیر اطلاعات گفته چنین جرمی صحت ندارد
ناشناس۱۱۸۴۷۵۱۸:۴۶:۱۰ ۱۳۹۶/۷/۱۸
آقای نجفی شهردار تهران را همه می شناختند شورای شهر هم بهش رای داد با این همه تا تاییده اش نیامد مشغول به کار نشد چگونه میتوان باور کرد آقای دری بدون تاییدیه این همه مدت به همه جا رفت و آمد داشته
ناشناس۱۱۸۴۷۸۱۸:۴۹:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۱۸
فقط اعدام
ناشناس۱۱۸۴۸۰۱۸:۵۰:۰۹ ۱۳۹۶/۷/۱۸
خاین به مملکت فقط باید اعدام شود درس عبرتی باشد برای آیندگان
ناشناس۱۱۸۴۸۴۱۸:۵۳:۴۰ ۱۳۹۶/۷/۱۸
آقا ما باور کردیم ایشون جاسوس !!!
ناشناس۱۱۸۴۹۴۱۹:۰۲:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
از نظر برخی هرکس زبان بلد است و با خارجی ها ارتباط دارد جاسوس است.
ناشناس۱۱۸۵۰۲۱۹:۱۸:۵۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
لطفا جواب بدید که ایشان از چه زمانی وارد سیستم نهادهای اقتصادی شده ؟
احمد۱۱۸۹۲۶۱۰:۴۲:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۱۹
از همون زمانی که بابک زنجانی وارد شد ولی چسبوندنش به احمدی نژاد !!!!
ناشناس۱۱۸۵۲۵۱۹:۴۸:۰۴ ۱۳۹۶/۷/۱۸
اتهام سیاسی
ناشناس۱۱۸۵۴۳۲۰:۰۴:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۱۸
حکم جاسوس درتمام کشورها اعدام است اینکه نامبرده اطلاعات را به دوکشور میداده است حتما باید 2بار اباطناب اعدام. شود نه اینکه 5 سال بزندان برود جاسوس حکمش اعدام است
ناشناس۱۱۸۵۴۶۲۰:۱۰:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
جاسوس سزاش مرگه یا پنج سال حبس؟
ناشناس۱۱۸۵۵۲۲۰:۱۸:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۱۸
گفتند جزو تیم مذاکره کننده نبوده است. گفته بودند در مرام ما استفاده از دو تابعیتی ها جایی ندارد.
ناشناس۱۱۸۶۰۴۲۱:۴۷:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
باید اعدام بشود این فرد به ملت ایران خیانت کرده و جزای خیانتکار اعدام هست
سینا۱۱۸۶۵۹۲۲:۵۵:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۱۸
چطور امکان دارد که اعضای یک تیم (حتی تیم ورزشی) که به اردو هم میروند یا به ماموریت گروهی میروند, همدیگر را نشناسند؟ از احوال هم پیگیری نکنند! و از هم بی خبر باشند؟ راستش را بخواهید من یکی باور نمیکنم که همه اعضای این تیم از ایشان بی خبر بوده باشند
ناشناس۱۱۸۶۷۷۲۳:۱۰:۳۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
مجازات جاسوسی اعدام است. چرا این شخص تا به حال اعدام نشده است؟
ناشناس۱۱۸۷۰۳۲۳:۴۶:۱۳ ۱۳۹۶/۷/۱۸
از بقیه جاسوس ها چه خبر؟
ناشناس۱۱۸۷۳۳۰۱:۲۲:۱۱ ۱۳۹۶/۷/۱۹
متاسفانه دادگاه غیر علنی بر طرف کننده ابهام مردم نیست . میگویند هدف از مجازات عبرت جامعه است اما وقتی مردم به جزعیات جرم واقف نیستند مجازات به هدف خود نمیرسد .
ناشناس۱۱۸۷۳۶۰۱:۲۸:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۱۹
روحانی مچکریم...
علی۱۱۸۷۹۹۰۷:۴۰:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۱۹
برای جرم جاسوسی اون هم در این سطح 5 سال حبس؟؟؟شوخیه؟
بی نام۱۱۸۸۰۵۰۷:۴۷:۲۰ ۱۳۹۶/۷/۱۹
وطن فروش خائن به مردم و وطن و دین و انقلاب و شهدا
ناشناس۱۱۸۸۱۱۰۷:۵۶:۱۴ ۱۳۹۶/۷/۱۹
به حال این مملکت بایر خون گریست. این قدر بی در و پیکر است که هر ناکسی مدیر و وزیر و مشاور و ... می شود. ایشان جاسوس بوده آنوقت با قید وثیقه آزاد شده؟ این یعنی چه؟ می دانید آزادی جاسوس چیست؟؟ باید کسانی که این جاسوس وطن فروش را به این موقعیت رسانده اند مجازات کرد.
حميد۱۱۸۸۷۵۰۹:۲۴:۰۱ ۱۳۹۶/۷/۱۹
اگر ايشان اطلاعات محرمانه را داده باشند چرا فقط 5 سال حبس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۱۸۸۹۵۰۹:۵۹:۵۹ ۱۳۹۶/۷/۱۹
با کیا در ارتباط بوده ؟؟؟ چی جیزایی لو داده ؟؟ از کجا فهمیدین که جاسوس بوده ؟؟؟
ناشناس۱۱۸۹۱۹۱۰:۳۵:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۱۹
نکته اول اینکه هیچ کس ! مسئولیت حضور ایشان در مذاکرات را قبول نمیکنه آخه این یعنی چی یعنی ایشان تو مذاکرات بودند ولی کسی نمیدونسته یا اینکه فکر میکردند جز تیم مقابله یعنی چی کسی مسئولیت حضور ایشان را قبول نمیکنه نکته دوم اینکه با این اوصاف هر کسی میتونه بره در هتل محل مذاکرات و وارد تیم بشه و اگر هم کسی ازش پرسید میتونه نگه از طرف کی اومده تو مذاکرات
محمد۱۱۸۹۳۵۱۰:۴۸:۳۹ ۱۳۹۶/۷/۱۹
اقایان اطلاعات بشدت مواظب رفتار وکردار واعمال این سیف بانک مرکزی باشید.بکار گیری دری اصفهانی کار اوست .اوفوق العاده خطرناک است .
ناشناس۱۱۸۹۷۵۱۱:۲۶:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۱۹
چه جالب 5 سال حبس؟؟؟؟ خیلی خوبه آقا میتونه مشوق بقیه باشه که برن جاسوس شن در قبال پول خوبی که میگیرن 5 سال حبس چیزی نیس
ناشناس۱۱۸۹۸۹۱۱:۳۳:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۱۹
جالبه دولت عوض شرمساری زبون درازی می کند
ناشناس۱۱۹۱۳۰۱۳:۱۰:۵۷ ۱۳۹۶/۷/۱۹
رییس قوه قضاییه گفته که طرف برای دو سرویس جاسوسی میکرده، بعد فقط 5 سال حبس؟! بسیار سوال برانگیز است
ناشناس۱۱۹۱۴۳۱۳:۱۵:۳۷ ۱۳۹۶/۷/۱۹
خیلی باورپذیر نیست فردی که دو تابعیتی است و با مقامات بالا حشر و نشر دارد و در بالاترین سطوح مشغول فعالیت است اولاً از انواع فیلترهای گزینش و حراست به راحتی عبور کرده باشد و دوم اینکه وقتی در این سطوح به مأموریت می‌روند مگر نهادهای امنیتی و اطلاعاتی ما خواب هستند که تا دقیقه 90 نمی‌دانند چه کسی را با چه پیشینه‌ای به مأموریت فرستاده‌اند؟ فراموش نکنیم در لوزان سوئیس افراد تیم مذاکره کننده چطور در حالی که جلوی دهان خود را گرفته بودند با هم صحبت میکردند که مبادا مثلاً از طرف افراد ناشناس لب‌خوانی شوند اونوقت یه فرد نفوذی رو به راحتی داخل خودشون قرار داده باشند برای چندین سال و متوجه نباشند؟!
ناشناس۱۱۹۱۹۴۱۴:۰۴:۲۰ ۱۳۹۶/۷/۱۹
يه زمانی ميگفتين آقای موسويان هم جاسوسه!
ناشناس۱۱۹۴۰۹۱۸:۲۷:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۱۹
آقا جاسوس را باید اعدام کنن 5 سال حبس ظاهرا جوکه
ناشناس۱۱۹۵۹۳۲۳:۱۸:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۱۹
وزير اطلاعات، جاسوس بودن دری اصفهانی را رد کرده. حالا کسانيکه اين تهمت را به ايشون زده اند و مقاله ها نوشته اند، در پيشگاه داوری الهی چه پاسخی خواهند داشت؟
همراه کارتبانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 2. بازخوانی نامه‌ی محسن رضایی به روحانی و انتقاد از وضعیت اقتصادی+عکس

 3. صنعت برق کشور و چند نکته

 4. متکی در نامه‌ای خطاب به سیف: حتی یک ریال وام در ۴۰ سال گذشته از هیچ بانکی نگرفته‌ام/در بانک مرکزی چه خبر است؟

 5. وزارت کار، پیرترین وزارت اقتصادی/ میانگین سن مدیران وزارتخانه‌های اقتصادی چقدر است؟

 6. فتاح: باید تعریف جدیدی درباره «خط فقر» داشته باشیم

 7. نه‌ وزارت‌بهداشت به شفافیت/ واردات 18 میلیون یورویی خودرو؛ دانستن حق مردم نیست!

 8. خاتمی: فساد، خوره هر نظامی است؛ باید با مفسدان اقتصادی شدیدا برخورد کرد/ با آمریکا تا زمانی که آدم نشود ارتباطی نخواهیم داشت

 9. با بالا گرفتن تنش‌های جنگ تجاری؛ یوآن چین سقوط کرد/ سهام آسیایی لرزید

 10. ربیعی: توجه به تولید تنها راه عبور از مشکلات اقتصادی است/ هنوز هم به برجام افتخار می‌کنم

 11. برنامه‌های تولید و اشتغال دولت در سال ۹۷ اعلام شد

 12. غلامی: در حال حاضر تاریخ مشخصی برای بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه شهید بهشتی تعیین نشده است

 13. بیانیه ۴ پیام‌رسان ایرانی سروش، گپ، ایتا و بیسفون/ادامه فعالیت هاتگرام و طلاگرام تعیین تکلیف شود

 14. انگلیس هم کم‎آب شد/ شستن خودرو با شلنگ ۱۰۰۰ پوند جریمه دارد

 15. ظریف: بسته پیشنهادی اروپا رضایت بخش نبود/ فروش نفت در برابر کالا مطرح نیست

 16. صدیقی:ملت ایران برای پیروزشدن در جنگ اقتصادی اسیر تبلیغات شرق و غرب نشوند

 17. عرضه دارویی برای درمان قطعی صرع با استفاده از 3 گیاه/ تولید انبوه در سال آینده

 18. معاون کرباسیان اعلام کرد: دولت در حال تدوین طرح بسته‌های امنیت غذایی با توجه تحریم‌‌ها است

 19. چه کشورهایی از تحریم نفتی ایران سود خواهند برد؟

 20. حکم حبس رئیس جمهور سابق کره جنوبی به 32 سال افزایش یافت

 21. دختری که ملکه جوشکاری نام گرفت   

 22. سنای آمریکا به اتفاق آرا پیشنهاد «باورنکردنی» پوتین به ترامپ را رد کرد

 23. جزییات برنامه ۵ میلیون دلاری کی‌روش برای آماده‌سازی تا جام ملت‌ها

 24. علم‌الهدی: مفسد اقتصادی ستون پنجم دشمن است/30 میلیون دلار به فردی داده شده تا میوه خارجی وارد شود

 25. قاضی عسکر: نمی‌توان با یک مشکل در روابط سیاسی حج را تعطیل کرد/ برکات حج، حتی برای آن‌ها که حاجی نمی‌شوند

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 2. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 3. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم  

 4. واکنش منوچهرمتکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 5. طرح سوال از رئیس جمهور باز هم در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت/ طرح سوال هم پنجم کلید خواهد خورد؟

 6. تجاوز مربی مشهور بدنسازی شیراز به پسر 9ساله

 7. حاشیه های فایل صوتی گفت وگوی یک نماینده مجلس با یک زن

 8. شکایت مهران مدیری از دو رسانه برای شایعه دریافت هدیه میلیاردی

 9. چرا برخی بر توهم عقب نشینی ایران از سوریه دامن می­ زنند؟

 10. عارف: همه مشکلات کشور را می‌دانیم

 11. بیانیه ۴ پیام‌رسان داخلی درباره هاتگرام و طلاگرام

 12. سطح عجیب قیمت آپارتمان‌ها

 13. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تصمیم دولت در تعیین نرخ ارز ‌اشتباه فاحش اقتصادی بود‌/۱۵ هزار میلیارد تومان به نظام بانکی ‌ضربه وارد شد

 14. حادثه ناگوار برای بهاره رهنما +عکس

 15. بزرگترین کارخانه فولاد روسیه صادرات به ایران را متوقف کرد

 16. ژاپن خرید نفت از ایران را تا اکتبر قطع می‌کند/قطع مبادلات پول نفت توسط بانک‌های ژاپن

 17. مصباحی مقدم: کرباسیان،سیف، نوبخت و نیلی از دولت بروند

 18. چالش عجیب ترامپ بعد از دیدار با پوتین

 19. مثال رهبرانقلاب از فوتبال اسپانیا و ایران برای اعضای دولت: گل خوردیم اما همه تیم ما را تایید کردند

 20. حجت الاسلام مازنی: شرایط اقتصادی فعلی ربطی به تحریم‌ها ندارد/ جمهوری اسلامی بن‌بست ندارد

 21. ماجرای کش‌دار اعلام لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی/ مهلت ۴۸ ساعته روبه‌ اتمام است

 22. جزئیات جدید از تجاوز به نوآموز ورزشی نوجوان شیرازی

 23. کروات‌ها پاداش 21 میلیون پوندی را به کودکان بی‌بضاعت اهدا کردند

 24. مهلت ۷۲ ساعته تظاهرکنندگان عراقی به دولت و ارائه ۱۲ خواسته به آیت‌الله سیستانی

 25. دزد فراموشکار خودش را در بانک زندانی کرد

پربحث‌های هفته

 1. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 2. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 3. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 4. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 5. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 6. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 7. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 8. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 9. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 10. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 11. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 12. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 13. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 14. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 15. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 16. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 17. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 18. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 19. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 20. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 21. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 22. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 23. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 24. انحصار، آفت بازار وکالت

 25. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

پربحث‌های امروز

 1. بازخوانی نامه‌ی محسن رضایی به روحانی و انتقاد از وضعیت اقتصادی+عکس

 2. متکی در نامه‌ای خطاب به سیف: حتی یک ریال وام در ۴۰ سال گذشته از هیچ بانکی نگرفته‌ام/در بانک مرکزی چه خبر است؟

 3. خاتمی: فساد، خوره هر نظامی است؛ باید با مفسدان اقتصادی شدیدا برخورد کرد/ با آمریکا تا زمانی که آدم نشود ارتباطی نخواهیم داشت

 4. ظریف: بسته پیشنهادی اروپا رضایت بخش نبود/ فروش نفت در برابر کالا مطرح نیست

 5. صدیقی:ملت ایران برای پیروزشدن در جنگ اقتصادی اسیر تبلیغات شرق و غرب نشوند

 6. علم‌الهدی: مفسد اقتصادی ستون پنجم دشمن است/30 میلیون دلار به فردی داده شده تا میوه خارجی وارد شود

 7. قاضی عسکر: نمی‌توان با یک مشکل در روابط سیاسی حج را تعطیل کرد/ برکات حج، حتی برای آن‌ها که حاجی نمی‌شوند

 8. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: جلوی گرانی لجام گسیخته گرفته شود/ شرایط حساس فعلی وقت تسویه حساب نیست

 9. عارف:سند 2030 به هیچ‌وجه در دستورکار دولت، مجلس و آموزش‌وپرورش نیست

 10. درخواست ظریف از اروپا برای خروج از سایه آمریکا

 11. سومین کنفرانس امنیتی تهران در بهمن ماه 1397 برگزار می شود

 12. قائم مقامی الیاس حضرتی در حزب اعتماد ملی "غیرقانونی" اعلام شد

 13. اصلاح ساختار معاونت نظارت مجلس برای پاسخگو کردن وزرا + جزئیات

 14. مراسم بزرگداشت عباس امیر انتظام برگزار شد

 15. لاریجانی درگذشت پدر سیدوحید حقانیان را تسلیت گفت

 16. در نماز جمعه این‌ هفته مراکز استان‌ها چه گذشت؟ از وجوب صرفه‌جویی در مصرف آب و برق تا لزوم تحول در رویکرد اقتصادی دولت

 17. آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟

 18. فومنی در نامه‌ به روحانی: آقای رئیس‌جمهور با مردم صادق باشید

 19. امام جمعه تبریز: مردم فساد و تبعیض را تحمل نکرده و به شدت گله‌مند هستند/ مردم مسئله آب را جدی بگیرند

 20. امام جمعه جعفرآباد: آینده جوانان نباید قربانی منافع سودجویان شود/طرح تأثیر قطعی معدل در کنکور دارای ایراد است

 21. مصباحی مقدم: پرونده سپنتا نیکنام فردا در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی می‌شود

 22. آیت‌الله سعیدی: با نشستن پشت میز و جلسات بی‌محتوا مشکلات اقتصادی مردم حل نمی‌شود

 23. پیشنهادات هاشمی برای گذر از شرایط اقتصادی امروز

 24. روسیه هراسی؛ ابزار غرب دوستان برای ایجاد دوقطبی در سیاست خارجی

 25. پزشکیان: وضعیت اقتصادی کشور مانعی برای تولیدکنندگان ایجاد نمی‌کند

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 2. طرح سوال از رئیس جمهور باز هم در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت/ طرح سوال هم پنجم کلید خواهد خورد؟

 3. حاشیه های فایل صوتی گفت وگوی یک نماینده مجلس با یک زن

 4. عارف: همه مشکلات کشور را می‌دانیم

 5. بیانیه ۴ پیام‌رسان داخلی درباره هاتگرام و طلاگرام

 6. مصباحی مقدم: کرباسیان،سیف، نوبخت و نیلی از دولت بروند

 7. مثال رهبرانقلاب از فوتبال اسپانیا و ایران برای اعضای دولت: گل خوردیم اما همه تیم ما را تایید کردند

 8. حجت الاسلام مازنی: شرایط اقتصادی فعلی ربطی به تحریم‌ها ندارد/ جمهوری اسلامی بن‌بست ندارد

 9. ظریف: آمریکا با سلاح‌هایش حتی به شهروندان خود امنیت نداده است

 10. ابطحی: احمدی‌نژاد آسیب تاریخی به ایران زد

 11. هاشمی تاکید کرد: لزوم جلوگیری از تبدیل مشکلات اجتماعی به بحران‌های امنیتی

 12. جزییات تمایل ترامپ برای دیدار با روحانی

 13. وحید حقانیان عزادار پدر شد

 14. ۲ بسیجی در کورین زاهدان به شهادت رسیدند

 15. خط حزب‌الله ۱۴۲ منتشر شد: «باید اینگونه باشید»

 16. حجت‌الاسلام سعیدی: دشمن در صدد استحاله نظام با استفاده از جنگ نرم است

 17. نماینده ویژه پوتین به تهران: پوتین به ترامپ گفت که تحریم‌‌های ایران زیانبار است

 18. هیأتی از آمریکا برای مذاکره درباره تحریم‌های ایران به آنکارا می‌آید

 19. شمخانی: ایران آماده انتقال تجربیات موفق خود در مبارزه با تروریسم است

 20. ادعای صهیونیست‌ها در سرقت اسناد محرمانه ایران رد شد

 21. تمام گمانه‌ها درباره نتایج سفر ولایتی به روسیه

 22. ‌تغییر استاندار خراسان شمالی «قطـعی» شد

 23. وزیر علوم درباره بازرسی‌های آژانس از دانشگاه‌ها به مجلس توضیح دهد

 24. عبدی: اگر نوبخت نرود، تغییرات فایده‌ای ندارد

 25. نماینده ویژه پوتین درباره چه با مقامات ایران گفت‌وگو می‌کند؟

پربحث‌های هفته

 1. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 2. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 3. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 4. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 5. ظریف: همواره می دانستیم که به وعده های آمریکا نمی توان اعتماد کرد

 6. جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت 

 7. وزیر بهداشت: آماده طوفان تحریم‌ها باشیم

 8. طرح سوال از رئیس جمهور باز هم در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت/ طرح سوال هم پنجم کلید خواهد خورد؟

 9. حاشیه های فایل صوتی گفت وگوی یک نماینده مجلس با یک زن

 10. بازخوانی نامه‌ی محسن رضایی به روحانی و انتقاد از وضعیت اقتصادی+عکس

 11. رد پای سلبریتی‌ها در پرونده ثامن‌الحجج/ فاجعه در دولت روحانی به روایت رییس فراکسیون زنان مجلس/ پشت پرده نامه به رییس دولت اصلاحات/خاطره ای از نحوه برخورد هاشمی رفسنجانی با محسن رضایی

 12. توکلی: بلایی که سر ارز آمده تقصیر سیف است/ بهمنی در خصوص موسسات غیرمجاز مسئول است/ اتهام بقایی و مشایی مالی است نه سیاسی

 13. دستور رهبر انقلاب درباره پارازیت ها/رونمایی از بازی سلطان واردات غذای دام/ اعلام جرم علیه سیف/ یلتسین، گورباچف و پوتینِ ایران به روایت جبهه پایداری/ تحلیل نوع نشستن پوتین مقابل ولایتی

 14. نماینده مجلس مطرح کرد؛ جزئیات پاداش ۳۰۰ میلیون تا ۱ میلیاردی دولت

 15. عارف: همه مشکلات کشور را می‌دانیم

 16. جوانگرایی دولت وعده‌ای که فراموش شد/ تهدید مجلس هم فایده ای نداشت

 17. وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 18. با اعلام نوبخت؛ برجام ایرانی سرانجام تدوین شد/ 12 بسته اجرایی برای مقابله با تحریم ها

 19. بیانیه ۴ پیام‌رسان داخلی درباره هاتگرام و طلاگرام

 20. یادداشت شریعتمداری در کیهان: تک‌تابعیتی، نه دوتابعیتی!

 21. توکلی: انتشار اطلاعات افرادی که ارز دولتی گرفتند، غیر شفاف است/ شفافیت جز در مسائل اطلاعاتی و امنیتی حدومرزی ندارد/ وقتی نماینده‌ای امضای خود را پس می‌گیرد، یعنی زد و بند شده است

 22. واعظی خبر داد: 8 بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی / تغییراتی در تیم اقتصادی دولت خواهیم داشت

 23. سرور تلگرام فارسی در طبقه ۹ مرکز امام خمینی نبود/بازدید خبرنگاران از این مرکز

 24. رئیس جمهور اسامی افراد متخلف در واردات خودرو را اعلام کند /60 تن ذخایر طلای کشور به تاراج رفت/ 11 میلیارد دلار ارز نصیب عده ای خاص شد

 25. هشدار رهبر انقلاب به وزیر اطلاعات

آخرین عناوین