برنده و بازنده مذاکرات ترامپ و کیم جونگ اون

گروه جهان الف،   3970323197 ۱۲ نظر، ۱ در صف انتشار و ۳۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
برنده و بازنده مذاکرات ترامپ و کیم جونگ اون

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون روز سه شنبه در کشور سنگاپور دیداری تاریخی داشتند. دیروز ترامپ بعد از بازگشت از شرق آسیا عنوان کرد که کره شمالی دیگر بزرگ‌ترین تهدید علیه آمریکا نیست.

به گزارش الف، رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری با کنایه به باراک اوباما نوشت: قبل از ریاست جمهوری مردم فکر می‌کردند که با کره شمالی وارد جنگ خواهیم شد. رئیس جمهور اوباما گفت که کره شمالی بزرگترین و خطرناک‌ترین مشکل ماست؛ ولی دیگر نیست. امشب راحت بخواب.

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در دیدار خود با امضای یک بیانیه مشترک که لحنی بسیار کلی دارد و به جزئیات نپرداخته بر خلع سلاح و تضمین های امنیتی تاکید کردند. چهار بند سند امضاشده توسط رهبران آمریکا و کره شمالی به این قرار است:

- کره شمالی و آمریکا تعهد می‌کنند که مطابق با خواسته‌های ملت‌هایشان مبنی بر صلح و رونق، روابط تازه‌ای را میان دو کشور ایجاد کنند.

- دو کشور تلاش‌هایشان را در جهت ثبات و صلح پایدار در شبه جزیره کره هماهنگ خواهند کرد.

- کره شمالی با تایید مجدد اعلامیه پان‌مون‌جُم - مورخ ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ – تعهد می‌کند که در جهت خلع سلاح اتمی کامل شبه جزیره کره اقدام نماید.

- دو کشور تعهد می‌کنند که بقایای پیکرهای سربازان آمریکایی مفقود شده طی جنگ کره را به ایالات متحده بازگردانند.

البته این اولین توافق آمریکا و کره شمالی نبوده و پیش از این در سال های 1994 و 2007 توافق هایی را امضا کرده بودند که هر دو طرف به مفاد آن پایبند نبودند و بعد از مدتی کنار گذاشته شد.

 تقریباً بندهایی که در توافق روز سه شنبه بین پیونگ یانگ و واشنگتن نهایی شد پیش از این در دو توافق قبلی نیز وجود داشت. اما این توافق همان طور که گفته شد کلی است و از آن جا که به جزئیات نپرداخته می تواند زمینه تفسیرهای متعدد را فراهم نماید. بخصوص اینکه تجربه نیز ثابت کرده رفتار هر دو طرف غیرقابل پیش بینی و ناپایدار می باشد.به همین دلیل است که با وجود این که مدتی خیلی کوتاهی از این توافق نگذشته طرفین بر مسائل و موارد مهم از دیدگاه خود تاکید دارند.

دیروز خبرگزاری کره شمالی اعلام کرد ترامپ پس از آن که وعده داد به رزمایش مشترک با کره جنوبی پایان دهد، قول برداشتن تحریم‌ها علیه کره شمالی را نیز داده است.

اما دونالد ترامپ در جریان نشست مطبوعاتی که پس از ملاقات با رهبر کره شمالی برگزار شد، در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال برداشته شدن تحریم‌ها علیه پیونگ‌یانگ گفته بود در صورت اقدام کره‌ای‌ها به «هسته‌ای‌زدایی کامل» در شبه جزیره کره، این تحریم‌ها لغو خواهند شد. وی همچنین با تاکید بر این که مایل است که این تحریم‌ها لغو شود، در عین حال گفته بود که این امر بلافاصله اتفاق نخواهد افتاد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز گفت: واشنگتن انتظار دارد که پیونگ یانگ طی 2 سال و نیم، گام‌هایی اساسی در مسیر خلع سلاح هسته‌ای بردارد. وزیر خارجه آمریکا گفت که اگر روند مذاکره با کره‌ای‌ها متوقف شود، آمریکا تمرین‌های نظامی در شبه‌جزیره کره را از سر خواهد گفت.

اما مسئله خلع سلاح کامل در شبه جزیره کره که در توافق 4 بندی ترامپ و اون وجود دارد فرایندی سخت و پیچیده می باشد و مشخص نیست فقط مرتبط با کره شمالی است یا خود آمریکا نیز باید به آن پایبند باشد.

بیشتر بخوانید:

پیام‌های پنهان در زبان بدن اون و ترامپ

کارشناس مسائل بین‌الملل: کره‌ شمالی از ضعف ترامپ استفاده کردند

برخی به این نکته اشاره کره اند که هدف کره شمالی از مذاکرات کاهش فشارها و ایجاد فضای تنفس برای یک مقطع زمانی می باشد تا دوباره پیگیر اهداف خود شود و پیونگ یانگ بر اساس تجربه قبلی بعید است به ماندگاری چنین توافقی امیدوار باشد. به خصوص این که تجربه ایران در دوران ترامپ را نیز پیش روی خود دارد.

این در حالی است که کیم جونگ حداقل تا کنون به جز چند اقدام نمایشی، نشانه ای مبنی بر اینکه واقعاً قصد دارد تغییر عمده ای در سیاست های خود دهد بروز نداده است. از سوی دیگر درباره دونالد ترامپ نیز می توان گفت حداقل در کوتاه مدت توانست نمایشی برگزار کند، توجهات را به خود جلب کند و مخالفان خود را وادار به عقب نشینی نماید اما اینکه در نهایت چنین دیدارهایی در نهایت به کجا خواهد انجامید در هاله ای از ابهام قرار دارد.

شاید به همین دلیل بود که خبرگزاری آسوشیتدپرس در تحلیل پیرامون دیدار روز سه شنبه نوشت: کیم جونگ اون در حالی که هیچگونه تعهد محکمی برای کنار گذاشتن تاسیسات اتمی که به سختی به دست آمده ارائه نکرد، به عنوان یک مقام برابر در کنار رهبر قدرتمندترین کشور جهان ایستاد و نشانه‌هایی دریافت کرد مبنی بر اینکه در آینده مانورهای نظامی مشترک آمریکا – کره‌ جنوبی احتمالا برگزار نمی‌شود و با ستایش‌های رئیس‌جمهوری مواجه شد که سال گذشته او را به عنوان مردک موشکی مورد تمسخر قرار داده بود.

با این تفاسیر باید گفت تا این جای کار شاید کیم جونگ اون است که توانسته به امتیازاتی ملموس و واقعی دست یابد بدون اینکه تعهد خاصی داده باشد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۸۶۶۲۴۰۹:۱۸:۰۶ ۱۳۹۷/۳/۲۴
معامله آنها برد-برد بود. سریع کار را تمام کردند و 5+1 هم نداشتند. به دهها کشور و ده لابی هم باج ندادند.
ناشناس۳۸۶۶۷۹۱۰:۰۸:۵۵ ۱۳۹۷/۳/۲۴
جوجه بدعهدهارابایدآخرپاییزشمرد
ناشناس۳۸۶۷۷۸۱۱:۰۷:۳۴ ۱۳۹۷/۳/۲۴
الان دقیقا این عبارت کار رو تموم کردن یعنی چکار کردن؟!!! گرفتی ما رو؟!!!!
ناشناس۳۸۷۰۸۹۱۳:۳۲:۰۲ ۱۳۹۷/۳/۲۴
یعنی توافق کردند بدون باج دادن !!!
ناشناس۳۸۶۷۸۰۱۱:۰۹:۱۱ ۱۳۹۷/۳/۲۴
پس فقط وایسا و نتیجه این "معامله" رو ببین!
آریابان۳۸۷۳۳۰۱۶:۲۶:۵۷ ۱۳۹۷/۳/۲۴
هر چند که شاید این "کیم جونگ اون است که توانسته به امتیازاتی ملموس و واقعی دست یابد بدون اینکه تعهد خاصی داده باشد" ولی بعد از همه مقایسه ها در مورد چگونگی تمرکز یا تسلط یکی از این دو نفر بر دیگری ، خود این نکته که چهره هیچ مترجمی در عکس پیاده روی مشترک دو مقام دو کشور متخاصم دیده نمیشود ، پیش از هر چیز بیانگر عدم توازن در این معادله به نفع امریکاست زیرا قطعا این یکی ، یعنی "اون" به زبان اون یکی ، یعنی ترامپ صحبت کرده ؛ بدون ذره ای تردید و با توجه به ضریب توانائی های ذهنی و تمرکزی پائین ترامپ !!!!! ، بدیهیست که وی قطعا نمیتواند زبان کره ای را آموخته باشد ؛
محمد۳۸۶۶۹۰۱۰:۱۴:۰۶ ۱۳۹۷/۳/۲۴
آنچه مسلم است تا کره شمالی خلع صلاح کامل هسته ای نکند تحریم های امریکا باقی می ماند. احتمالا در طول عملیات خلع سلاح هسته ای مانورهای نظامی امریکا با کره جنوبی معوق می شوند. این دلیل باعث می شود کره شمالی به منظور خروج از تحریم ها سرعت خلع سلاح خود را بالا ببرد. قطع یقین بیشترین برد را مردم بیچاره کره شمالی در وهله اول می برند بعد کره جنوبی ، چین ، ژاپن و بعد جامعه جهانی که تهدید کره شمالی از بین می رود. با وجود آنکه ترامپ چهره زشتی برای اغلب ملت ها و حتی هم پیمانان امریکا به حساب می آید . امیدواریم این توافق به سرانجام برسد. هیچ کشوری از گوشه نشینی و جدال با جامعه جهانی به آسایش نرسیده است. تهدید کشورهای دیگر به انزوای کشور می انجامد. کاش مسئولین ما هم گفتگو و تعامل را سرلوحه خود قرار دهند. با همه می شود گفتگو کرد حتی با ترامپ دیوانه
ناشناس۳۸۶۷۰۲۱۰:۲۴:۰۰ ۱۳۹۷/۳/۲۴
شما بشینید داستان بنویسید و تحلیل های قمر در عقرب کنید و منتظر اروپایی ها باشید تا کاری بکنند
یک حقوقدان۳۸۶۷۱۵۱۰:۳۴:۰۳ ۱۳۹۷/۳/۲۴
در پاسخ بدوستانی که میگویند انها ۵+۱ نداشتند و مذاکرات برد برد داشتند عرض کنم که حتی اگر امریکا تمام تحریمهای کره شمالی را بردارد، نمیتواند تحریمهای ذیل فصل هفتم شورای امنیت ملل متحد را به تنهایی لغو کند. بدون لغو تحریم های شورای امنیت عملا هیچ کشوری نمیتواند با کره شمالی روابط داشته باشد.در واقع لغو ان تحریمها باید باتفاق ارای تمام اعضای شورای امنیت یعنی تقریبا همین ۵+۱ باشد. مسخره است در کوتاه مدت فکر کنیم فرانسه و المان به لغو تحریمهای کره شمالی انهم با رییس جمهور فعلی امریکا رای مثبت بدهند. بنابراین یک نکته مغفول و یا مورد بغض واقع شده در ارتباط با برجام اتفاقا همین قطعنامه ۲۲۳۱ بوده و است که ایران را بدون هزینه نظامی از تحت این فصل خارج کرد. البته ما الان یک مشکل دیگه داریم ولی کلا با مشکل فصل هفتمی شورای امنیت متفاوت است. اگر کمی هوش سیاسی و ملی و نه جناحی دهه ۶۰ را داشته باشیم تحریمهای امریکا قابل حل است اما اگر دنبال شلوغ بازی و تهمت زنی و تفرقه باشیم قابل حل نیست.
ناشناس۳۸۶۷۳۲۱۰:۴۲:۳۱ ۱۳۹۷/۳/۲۴
طول کشیدن مذاکرات کاملا به ضرر کره شمالی است. بنظرم تا زمانی که کره شمالی حتی یک کلاهک اتمی داشته باشد، تحریمهای آمریکا بطور ملموس برداشته نخواهد شد. برای همین به محض لغو مذاکرات از سوی ترامپ، به التماس افتادند. ضمنا پیونگ یانگ در ازای قول تلویحی ترامپ مبنی بر تعلیق رزمایش با کره جنوبی قبلا با اقداماتی هرچند نمایشی، کل آزمایشهای موشکی و هسته ای خود را تعلیق کرده، سه گروگان آمریکایی را آزاد کرده و سایت اصلی ازمایشهای اتمی اش را تعطیل کرده بود.
ناشناس۳۸۶۸۰۲۱۱:۱۷:۵۶ ۱۳۹۷/۳/۲۴
اولین بازنده ایران بود.
پیشگو۳۸۷۸۶۵۰۸:۱۹:۳۸ ۱۳۹۷/۳/۲۵
با این توافق اینده کره شمالی همانند کره جنوبی خواهد بود .

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

طاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 2. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 3. روحانی: برنامه بدخواهان ایجاد بی ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی است/مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند/افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد

 4. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 5. شایعه برای بازی ایران - اسپانیا / جام جهانی داور زن ندارد

 6. پاداش پیروزی تیم ملی مقابل مراکش توسط سلطانی فر نقدا پرداخت شد /شام مشترک وزیر با کی‌روش و ملی‌پوشان

 7. چرا پیروزی ایران برابر مراکش «شانسی» نبود؟

 8. بحران اقتصادی و راهکارهای مادربزرگانه

 9. تاثیر افزایش تولید نفت عربستان و روسیه بر بازار ایران

 10. صعود فغانی به صدر جدول رده‌بندی داوران جام بیست‌ویکم+ عکس

 11. جنایت فجیع زنی علیه شوهرش در مرکز تهران

 12. پاسخ «نایک» به اعتراض مردم ایران چیست؟

 13. وقتی شادی فوتبال به فقیرترین مناطق ایران رسید

 14. محمد ثلاث قصاص شد

 15. پایانی تلخ برای یک نمایش خیابانی  

 16. بن بست دوباره در روابط ایران و کانادا/ نقش طرف ثالث در موضع گیری جدید اتاوا

 17. روزبه چشمی ادامه جام جهانی را از دست داد

 18. علی دایی روی سر مدافع تاریخ ساز مکزیک   

 19. موج انتخاباتی در ترکیه به کدام سمت می‌رود؟

 20. بیماری خطرناکی که مردان را نشانه گرفته است

 21. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 22. پیروزی سوئد مقابل کره‌جنوبی/ ایران همچنان تنها نماینده پیروز آسیا

 23. وزیر ارتباطات نتیجه پیگیری موضوع پیام جعلی اینترنت رایگان را اعلام کرد

 24. بقایای قدیمی‌ترین انسان ۱میلیون سال عمر دارد   

 25. خادم: مسئولان در قبال دستور رهبری سکوت کرده اند/ با سکوت، مسئولیت از گردنشان ساقط نمی‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 2. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 3. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

 4. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 5. انتقاد مطهری از آیت‌الله علم‌الهدی

 6. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 7. پیکر خون‌آلود مامور وزارت اطلاعات (۱۶+)  

 8. نبرد در حدیده/ چرا این شهر یمنی اینقدر مهم است ؟

 9. افزایش قیمت مسکن متوقف شد

 10. دبیرکل بانک مرکزی: خریداران سکه نگران نباشند/ احتمال برگزاری حراج مجدد سکه

 11. واکنش ابتکار به انتقادهای اصلاح‌طلبان از دولت

 12. پیشنهاد فوتبالی حسین شریعتمداری/ واکنش ها به مداحی میثم مطیعی/ گل به خودی نمایندگان مجلس/ انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از روحانی/ جنجال پیامک‌ ها و اظهارنظر آیت الله علم الهدی و مطهری

 13. نسل نو اصلاحات علیه نسل کهنه

 14. مسئول گرانی خودرو کیست؟

 15. از محاصره مدافعان حرم توسط تکفیری‌ها تا قیچی کردن جبهه‌النصره و شکست آنها

 16. نشست خبری اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان فعلی و سابق بانک مرکزی

 17. توصیه رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی به مردم

 18. اقتصاد نابسامان و خودزنی اصلاح‌طلبان

 19. رهایی از شر حشرات در تابستان + درمان جای نیش

 20. نتانیاهو: ایران باید به طور کامل از سوریه خارج شود

 21. امید ابراهیمی؛ سلحشور فوتبال ایران + عکس

 22. کی‌روش: بردمان را به فرگوسن تقدیم می‌کنیم

 23. محاکمه قاتل سریالی زنان گیلانی

 24. جنایت به ‌دنبال عشق ممنوع

 25. اسرائیل چگونه نابود می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. سکه از ۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان عبور کرد/ سکوت مسئولان در آشفته بازار سکه/ آقای سیف نظر شما چیست؟

 2. کیم جونگ اون و دونالد ترامپ دیدار کردند/ ترامپ: احساس فوق‌العاده‌ای دارم/ کیم: برای برگزاری این نشست موانع بسیاری وجود داشت+ فیلم و عکس

 3. توریست‌هایی که با پول بیت‌المال عازم روسیه میشوند + جدول اسامی

 4. روحانی: همه حاکمان آمریکا علیه ملت ما بوده اند و این یکی خبیث تر/ نقد را می پذیریم اما تخریب نه/ تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد

 5. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 6. روحانی به گرانی‌ها واکنش نشان داد/ بررسی افزایش قیمت‌ها در هیات دولت

 7. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 8. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 9. جمعه عید سعید فطر است

 10. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 11. ایران 1 - مراکش 0؛ پیروزی یوزها در دقیقه 93 و پایان 20 سال انتظار

 12. احمد توکلی: اعتماد مردمی به سیاستمداران به حداقل خود رسیده/ سبد کالای مردم کوچک‌تر شده است

 13. نوبخت: با قاطعیت اعلام می‌کنم که در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است

 14. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 15. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 16. درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

 17. ادامه بی‎خیالی دولت به بلبوشو در بازار

 18. نگرانی از گروه ترس و ساکتین برجام

 19. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 20. اروپا می خواهد برجام را ادامه دهد، اما بدون آمریکا نمی تواند/ ایران نباید منتظر بماند

 21. سکه ۲/۵ میلیون تومان شد

 22. سیف: گران شدن سکه روانی است

 23. ۱۷ راهکار میرسلیم برای حمایت از تولید ایرانی/ بهره بانکی بالا، نظام پیچیده مالیاتی و... عامل موفق نبودن تولید ملی

 24. قراردادهایی که تلف شدند / حق فسخ و خسارت داریم یا نه؟

 25. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

پربحث‌های امروز

 1. بن بست دوباره در روابط ایران و کانادا/ نقش طرف ثالث در موضع گیری جدید اتاوا

 2. موج انتخاباتی در ترکیه به کدام سمت می‌رود؟

 3. انتقاد گوترش از سیاست‌های ترامپ درباره مهاجران

 4. ظریف: کلاهک‌های موجود در منطقه در دستان رژیمی است که بی‌وقفه درباره ایران ناله می‌کند

 5. اردوغان: گشت نظامیان ترکیه در منبج آغاز شد

 6. تلاش امارات برای ترمیم چهره خود در میان افکار عمومی جهان

 7. بیانیه دولت سوئیس درباره سفر روحانی به این کشور

 8. واشنگتن: روسیه فورا زندانیان سیاسی و مذهبی را آزاد کند

 9. مدیرعامل شرکت خودروسازی معروف آلمان دستگیر شد

 10. استفاده ابزاری ترامپ از اختلافات داخلی سران آلمانی درباره «مهاجرت»

 11. تشکیل «باشگاه خریداران نفت» توسط هند و چین

 12. دستگیری مقام سابق اسرائیلی به اتهام جاسوسی برای ایران!

 13. الحشد الشعبی: آمریکا یکی از مواضع ما را در مرز عراق و سوریه بمباران کرد

 14. جلسه ویژه کره جنوبی با آمریکا پیرامون تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا

 15. دی‌میستورا: نشست ژنو بسیار مهم است

 16. حمله داعش به جاده بغداد - کرکوک

 17. تلاش بن‌سلمان و منصور هادی برای اشغال صعده یمن

 18. ورود نمایندگان ایران، روسیه و ترکیه به ژنو

 19. کره‌شمالی به دنبال ایجاد کانال ارتباطی مخفی از طریق داماد ترامپ بود

 20. کره‌شمالی ۳۰۰۰ تاسیسات مرتبط با فعالیت‌های اتمی و موشکی دارد

 21. رویترز: جنگ تجاری آمریکا و چین به نفع صادرات نفت ایران است

 22. ادعای ارتش دولت مستعفی یمن علیه ایران

 23. حمله با اتوبوس به شرکت کنندگان در یک کنسرت در هلند

 24. "اوپک پلاس" متولد می‌شود؟

 25. سفیر سوئیس در تهران مطرح کرد: ادامه همکاری‌های هسته‌ای ایران و سوئیس/ تلاش اروپایی‌ها برای حفظ سرمایه‌گذاری با ایران

پربحث‌های دیروز

 1. نبرد در حدیده/ چرا این شهر یمنی اینقدر مهم است ؟

 2. نتانیاهو: ایران باید به طور کامل از سوریه خارج شود

 3. پس از غیبت کم‌سابقه، بار دیگر ناو جنگی آمریکا در خلیج فارس حضور یافت

 4. واقعیت نبرد الحُدیده یمن؛ اهداف و ابعاد راهبری آن

 5. آل خلیفه از رژیم صهیونیستی برای شرکت در یک کنفرانس دعوت کرد

 6. اعضای کنگره آمریکا خواهان توقف فروش جنگنده «اف- ۳۵» به ترکیه شدند

 7. ملانیا در مخالفت با ترامپ بیانیه صادر کرد

 8. توافق مسکو و ریاض برای ایجاد توازن دوباره دربازار نفت

 9. اردوغان: همه با هم آماده درس‌دادن به غرب هستیم

 10. شومر: ترامپ در برابر کره شمالی، ضعیف‌تر از «اوباما مقابل ایران» است

 11. گزارش محرمانه دبیرکل سازمان ملل درباره وضعیت فاجعه‌بار انسانی در غزه

 12. وکیل ترامپ خواستار بررسیِ نتایج تحقیقات «رابرت مولر» شد

 13. ۱۲۳کشته و ۱۶۰ اسیر،ره‌آورد ۲روزگذشته ائتلاف‎سعودی در یمن

 14. روسیه موشک بالستیک اسکندر با قابلیت حمل کلاهک‌ هسته‌ای آزمایش کرد

 15. مخالفان سوری: در نشست آتی ژنو حضور نخواهیم یافت

 16. سفیر آمریکا در کانادا به قتل تهدید شد

 17. مقام ارتش رژیم صهیونیستی: ایران احتمالا غنی‌سازی را احیا می‌کند

 18. ۲۱ کشته و زخمی در تیراندازی در نیوجرسی آمریکا

 19. جدا شدن راه کویت و قطر از عربستان

 20. ترامپ: توقف رزمایش‌های نظامی پیشنهاد من بود، چون هزینه‌ آن بسیار بالا است

 21. زمان و مکان احتمالی دیدار ترامپ و پوتین

 22. حمله زنی با سلاح سرد در فرانسه ۲ زخمی بر جای گذاشت

 23. آغاز فعالیت دولت جدید اردن با مجیز‌گویی عربستان سعودی

 24. برگزاری انتخابات ترکیه در تهران  

 25. چین: گفت‌وگو و همکاری راه حفظ توافق هسته‌ای است

پربحث‌های هفته

 1. کیم جونگ اون و دونالد ترامپ دیدار کردند/ ترامپ: احساس فوق‌العاده‌ای دارم/ کیم: برای برگزاری این نشست موانع بسیاری وجود داشت+ فیلم و عکس

 2. ترامپ: اون خلع سلاح هسته‌ای و موشکی را پذیرفت/ تحریم‌ها علیه کره شمالی ادامه خواهد یافت

 3. کنسرت 9 خواننده زن دنیای عرب در عربستان در ایام عید فطر +عکس

 4. ترامپ: ایران دیگر آن کشور چند ماه قبل نیست/ آنها برای مذاکره باز خواهند گشت

 5. نبرد در حدیده/ چرا این شهر یمنی اینقدر مهم است ؟

 6. جزئیاتی از «سند امضا شده» بین ترامپ و کیم منتشر شد

 7. آیا بین ایران و روسیه در سوریه اختلاف وجود دارد؟

 8. نوبخت: نمی‌دانم رهبر کره شمالی با چه کسی دارد مذاکره می‌کند؟

 9. روحانی در گفتگوی تلفنی یک‌ساعته با مکرون: اگر ایران نتواند از امتیاز برجام استفاده کند، ماندن در آن، امکان پذیر نخواهد بود

 10. اتحادیه اروپا به دنبال تاسیس دفتر در ایران به بهانه حفظ برجام

 11. گمانه زنی درباره نتیجه دیدار ترامپ و کیم جونگ اون

 12. اشتیاق و تردیدهای اژدهای زرد درباره ایران

 13. برنده و بازنده مذاکرات ترامپ و کیم جونگ اون

 14. بشار اسد: بر سر روابط با ایران معامله نمی‌کنیم/هیچ مانعی برای تاسیس پایگاه‌های ایرانی در سوریه وجود ندارد / به زودی به ایران سفر خواهم کرد

 15. کارشناس مسائل بین‌الملل: کره‌ شمالی از ضعف ترامپ استفاده کردند

 16. ترامپ: ایرانی‌ها می‌خواهند برجام را حفظ کند ولی یک روز مجبور می‌شوند با ما مذاکره کنند

 17. پشت پرده‌ عکسی جنجالی از یک «ملاقات اتفاقی»

 18. درشرق آسیا چه می گذرد؟

 19. جزئیاتی از برنامه دولت ترامپ برای اجرای تحریم‌های نفتی علیه ایران

 20. آب؛ اسم رمز عملیات جدید رژیم صهیونیستی در ایران

 21. گوترش: موشک‌های شلیک‌شده به عربستان «ساخت ایران» است

 22. ظریف: اقدام کانادا به زیان آنها خواهد بود

 23. ظریف: هنوز بسته عملیاتی لازم را از طرفهای برجامی دریافت نکرده ایم/رایزنی وزرای خارجه در آینده نزدیک

 24. موگرینی: برجام پنجره‌ای برای پرداختن به مسائل موشکی ایران باز کرده/انتخاب گزینه دیگر، عواقب غم‌انگیز به همراه خواهد داشت

 25. از «پیر خرفت» تا «توله سگ مریض»؛ فحش‌هایی که میان ترامپ و اون رد و بدل شد

آخرین عناوین