نوبخت: با قاطعیت اعلام می‌کنم که در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است

گروه اقتصادی الف،   3970322350 ۴۴ نظر، ۱ در صف انتشار و ۳۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
نوبخت: با قاطعیت اعلام می‌کنم که در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است

محمد باقر نوبخت در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: اقتصاد ما از نظر مبانی که باید ارزیابی شود مثبت است. عملکرد اقتصاد قابل قبول است، اما به این معنی نیست که با بی ثباتی مواجه نیستیم.

به گزارش مهر رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص افزایش قیمت خودرو در بازار، اظهار داشت: اگر بنگاه‌های تولیدی که تولید خودرو داخلی را انجام می‌دهند، افزایش قیمت غیرمتعارف محصولات خود را داشته باشند، باید با آن برخورد شود. بر اساس گزارش‌ها تولید میزان خودرو در دوماه اول امسال نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است.

نوبخت ادامه داد: اینکه در بازار عده‌ای به بهانه بالارفتن قیمت غیر رسمی ارز، واسطه گری کنند و بخواهند سود‌های غیرمتعارف ببرند، قطعا برای دولت غیرقابل تحمل است و نظارت قوی‌تر در دستور کار دولت است.

سخنگوی دولت در خصوص نوسانات بازار سکه در روز‌های اخیر اظهار داشت: قیمت فعلی سکه در بازار متناسب با قیمتی که از سوی بانک مرکزی عرضه می‌شود نیست. بانک مرکزی در موعد خود سکه‌های پیش فروش شده را عرضه کرده؛ اما قیمت فعلی در بازار نشان دهنده این است که عدم اطمینانی در ذهن برخی‌ها برای ایجاد شرایط غیرقابل اطمینان در آینده وجود دارد.

وی افزود: شاید در آینده با تحریم‌های بیشتری مواجه شویم، اما برنامه متناسب را حتی برای کمترین درآمد ارزی داریم. در حال حاضر نیز بر اساس آخرین گزارش بانک جهانی ما از همه کشور‌های رقیب در داشتن رشد اقتصادی و کاهش نرخ تورم پیشرفت بیشتری کرده ایم.

نوبخت تاکید کرد: با قاطعیت اعلام می‌کنم که در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با رد ادعای وجود رانت در پیش فروش سکه، خاطرنشان کرد: بانک مرکزی در روش‌های خاص خود مانند فروش آنلاین سکه محدودیتی برای افراد قائل نشده است. رانت زمانی است که عده خاصی بتوانند این کار را بکنند در صورتی که بانک مرکزی به صورت آنلاین به هرکسی که درخواست داشت، سکه می‌فروخت.

سخنگوی دولت، گفت: برای استمرار برجام از کشور‌های اروپایی و چین و روسیه انتظار داریم بدعهدی آمریکا را جبران کنند. اگر منافع ما تامین شود به همکاری با کشور‌های باقی مانده ادامه خواهیم داد. اگر این موضوع محقق نشود و از برجام خارج شویم، با محدودیت‌های جدیدی مواجه خواهیم شد که البته برای آن‌ها نیز برنامه ریزی لازم را داریم.

نوبخت با بیان اینکه در مقایسه با آغاز انقلاب در همه عرصه‌ها مانند علمی، دفاعی و اقتصادی پیشرفت کرده ایم، اظهار داشت: نمایندگان مجلس و قوه قضائیه باید در کنار ما باشند و به ما بگویند برای صحنه سختی که در برابر دولت قرار گرفته است چه کاری بکنیم. در یک بستر یکپارچه کلیه اجزای نظام باید دست به دست هم دهیم و حتی از منتقدان نیز انتظار داریم که دولت را در این شرایط تنها نگذارند.

وی افزود: اگر ترامپ فکر می‌کرد که با ادامه حضور خود در برجام جمهوری اسلامی ایران ضرر می‌کند، قطعا در برجام باقی می‌ماند چرا که به گفته همه مجامع جهانی روند مثبت تغییر شاخص‌ها را داشته باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: گرچه برجام نمود بیشتری در سفره‌ها نداشت، اما امکان اداره کشور وجود دارد و روند پیشرفت را آغاز کرده ایم و شاخص‌ها سیر صعودی دارند.

سخنگوی دولت در خصوص پرداخت ارز به تولیدکنندگان در خصوص مابه تفاوت نرخ ۳۸۰۰ تومان و ۴۲۰۰ تومان، اظهار داشت: به بانک مرکزی اجازه داده شد تا خط اعتباری به همه بانک‌ها اعطا شود و مستقیما از درآمد‌های نفتی برداشت کنند. برای ما بسیار مهم است که در کنار تثبیت بازار سیاست مهار تورم را نیز داشته باشیم.

نوبخت ادامه داد: ما باید توازن بین منابع و مصارف با واردات و صادرات را تعدیل کنیم. کالا‌های اساسی نسبت به کالا‌های غیراساسی برای ما اولویت دارد و در تخصیص ارز نیز اولویت را به کالا‌های اساسی خواهیم داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص جهت دهی سرمایه به سمت بازار بورس، تصریح کرد: دولت مکانیزم‌های داخلی خود را در خصوص بحث جهت دهی سرمایه به بازار بورس دارد. بازار بورس بسیار جذاب است و فرصت‌های خوبی برای سرمایه گذاری دارد. همه تلاش ما متعادل کردن بازار‌ها در راستای پاسخگویی به نیاز‌های مردم است و این توصیه را دارم که گمان نشود همه سرمایه گذاری می‌تواند در بازار ارز و سکه خلاصه شود.

وی در پایان گفت: از مردم انتظار داریم که به کشور خود کمک کنند چراکه هرآنچه ما در کارمان موفق باشیم، رفاه بیشتری برای جامعه فراهم می‌شود.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۸ خرداد ۱۳۹۷نماینده همدان: نام 31 مفسد اقتصادی را به سران سه قوه دادم/ بی تفاوتی مسئولین به گرانی‌ها، یک خطر جدی است
۲۷ خرداد ۱۳۹۷واکنش توئیتی نوبخت به عدم افزایش حقوق برخی کارمندان
۲۷ خرداد ۱۳۹۷مسئول گرانی خودرو کیست؟
۲۴ خرداد ۱۳۹۷خواب آشفته ترامپ برای تسلیم مردم ایران
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ سوال 80 نماینده از رئیس‌جمهور درباره گرانی خودرو
۲۲ خرداد ۱۳۹۷واکنش معکوس به تحریم نفتی ترامپ
۱۷ خرداد ۱۳۹۷سفر نمایندگان ترامپ به شرق و غرب/ هدف: فشار به کشورها برای قطع روابط تجاری با ایران
۱۶ خرداد ۱۳۹۷آمریکا سقف خواسته های خود را در مقابله با ایران بالاتر می برد
۱۵ خرداد ۱۳۹۷گزینه های ایران برای غلبه بر تحریم ها بعد از خروج آمریکا از برجام
۱۳ خرداد ۱۳۹۷نوبخت: سال ۹۶ بالغ بر ۳۸۶ هزار میلیارد تومان برای مصارف عمومی هزینه شد
۳ خرداد ۱۳۹۷تحریم آمریکا علیه ایران طلای جهانی را گران می‎کند؟
۱ خرداد ۱۳۹۷«شدیدترین تحریم‌های تاریخ»؛ بدون حمایت متحدان آمریکا و شریکان تجاری ایران

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۸۴۳۷۴۰۰:۴۴:۰۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
به هر حال مردم حسابی تحت فشار هستند مثلا ظرف سه ماه من 40 میلیون ضرر کردم (صد میلیون تو بانک داشتم)
جلالی۳۸۴۵۶۴۰۷:۵۴:۳۶ ۱۳۹۷/۳/۲۳
لطفا رسانه ملی صحبت های این اقا را نگذارد هر وقت حرف میزنه وضعیت اقتصاد کشور را به هم میریزه
تبریزی۳۸۴۶۲۶۰۸:۴۲:۵۸ ۱۳۹۷/۳/۲۳
منم 130 میلیون داشتم که کل درآمد دوازده سالم به عهمره بهره بانکیش بود که همش دود شد رفت هوا. یه دنا ثبت نام کردم که ایران خودرو عرض یک ماه 8 میلیون کشیده روش. 8 میلیون پولیه که دو سال طول کشیده بود با حقوق 450 هزار تومانی جمع کنم. این پول ها انشالله تبدیل به پول داروی تلخ برای بیماری های ناعلاج خودشون و خانواده شون بشه. آمین. تنها راه نجات کشور حالا اینه که مردم بیان و بگن دیگه بسه. هر چی فکر می کنم راه دیگه ای به نظرم نمی رسه.
ساعی۳۸۵۱۱۶۱۲:۳۷:۲۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
بهونه بنی اسراییل!؟ سیف دیروز عامل روانی را مقصر گرانی جلوه میدهید نماینده مجلس امروز تصویب نشدن فتف را مقصر گرانی جلوه میدهد. پارسال و سالهای قبل چی ؟ بهانه چی بود؟ مشکل کشور ، بی عرضگی و رانت شدید در حوزه اقتصادی و مالی دولت است جمع کنید برید کارخانه و شرکتهاتون مردم را رهاکنید
ناشناس۳۸۴۴۰۵۰۱:۱۵:۲۴ ۱۳۹۷/۳/۲۳
آره معلومه . اگه خودتو بزنی به اون راه چرا که نه ده تا مملکتم میشه اداره کرد.
ناشناس۳۸۴۶۲۳۰۸:۴۱:۱۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
کلا اینها تو این کارها حرفه ای شدن . با دلار 70000 ریالی که برسوننش به 100000 ریالی و رتبه اول دنیا بشن میخوان مملکت را اداره کنند. خیلی رودارن . راستی روحانی الان کجاست؟ چند وقته نیستش.
ناشناس۳۸۴۸۳۸۱۰:۳۶:۵۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
به این خوبی داره اداره میشه. مردم سکه یک میلیون و ششصد تومان رو پس دادند. ولی الان؟
ناشناس۳۸۴۴۰۷۰۱:۱۵:۵۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
برای بالایی‌ها هیچوقت سخت نبوده. همیشه فشار تحریم‌ها رو مستقیماً به مردم منتقل کردند.
ناشناس۳۸۴۴۰۹۰۱:۱۹:۵۶ ۱۳۹۷/۳/۲۳
با سرعتی حیرت آور مملکت به سراشیبی سقوط داره میره ، اگه کاری نمیتونید بکنید اقلاً با اعصاب و روان مردم تو تلویزیون بازی نکنید
ناشناس۳۸۴۴۲۰۰۱:۳۳:۳۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
هنوز تحریم نشده وضعمون اینه وای به حالیکه شدیدترین تحریم ها اعمال بشه
ناشناس۳۸۴۴۲۴۰۱:۳۵:۳۱ ۱۳۹۷/۳/۲۳
عالیجناب، در حال حاضر در شرایط غیر تحریم، کشور و اقتصادش از دست رفته ، چطور ادعای اداره در شرایط تحریم آنهم از نوع سختش را دارید؟ البته احتمالا در رویا و خیالات میتوانند موفق شوند ( تا موفقیت چه باشد)
ناشناس۳۸۴۴۳۶۰۲:۰۳:۲۹ ۱۳۹۷/۳/۲۳
افرین
ناشناس۳۸۴۴۷۵۰۲:۵۴:۱۹ ۱۳۹۷/۳/۲۳
" در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است " ، بله و بله و بله ، اما نه بدست بی ...... ژنرالها و گروهبانها و سربازهای اصلاح طلب و اصولگرا و پایداری و سازندگی و و و و ...... که در طی چند دهه با هزاران میلیارد دلار درآمد نفتی ، حتی نتوانسته اند مملکت و ملت ایران را از جایی که بوده اند " تنها و تنها یک قدم " جلوتر ببرند .
ناشناس۳۸۴۴۷۸۰۳:۲۵:۲۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
خسته نباشید!!! ما هم با قاطعیت اعلام می‌کنیم بزنین کنار بزارین 4 تا آدم حسابی بیان بلکه مملکت رو تونستن نجات بدن
ناشناس۳۸۴۵۰۹۰۵:۲۹:۳۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
قبل از برچام مبگفتند بدون برجام ادامه نمیشه داد. الان مبگن بدون برجام میشه.
ناشناس۳۸۴۵۲۶۰۷:۰۰:۵۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
در هر شرایطی در راستای منافع شخصی و جیب مان مملکت قابل اداره است .
ناشناس۳۸۴۵۴۱۰۷:۱۸:۲۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
تا اداره کردن رو چی معنا کنید.....اینکه ظرف یک هفته گذشته تورم بالای 30 درصد رو علاوه بر تورم های تدریجی از اوایل سال تجربه کردیم و شاهد افزایش ساعت به ساعت قیمت ها هستیم اگر اسمش اداره کردن که کلا دیگه حرفی نیست.....
ناشناس۳۸۴۵۴۶۰۷:۲۴:۳۶ ۱۳۹۷/۳/۲۳
همین اتفاقها در دوران احمدی نژاد افتاد و اصلاح طلبها می گفتن مملکت داره نابود میشه//حالا همه چیز اوکی شده؟؟؟؟همتون مثل همید.با این سیاست کلی نمیشه مملکت رو چرخوند.دونیا رو داریم نجات میدیم ولی مملکت خودمون داره از داخل می پوسه و نابود میشه.
ناشناس۳۸۴۵۴۸۰۷:۲۵:۴۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
با قاطعیت اعلام میکنم در این 5 سال انقدر با قاطعیت اعلام کرده ام که "فکرش را کرده ایم " " تدابیر لازم را اندیشیده ایم " و.... و یکی از این شعار های بچه گانه کلیشه ای عملی نشد که ادعای " در شرایط سخت تحریم ها کشور با مدیریت ما قابل اداره است " را میگذارم پای حرف های که میبایستی از این گوش گرفت و از گوش در کرد و به ان خندید .
محمد۳۸۴۵۵۸۰۷:۴۵:۵۹ ۱۳۹۷/۳/۲۳
بله قبول دارم تحریم بر دولتمردان و صاحب منسبان اثری نداره چون غرق نعمت هستند اما مردم بیچارخ چطور ؟؟؟شما کشور رو تو شرایط فعلی که هنوز تحربم نیستیم نمی تونید اداره کنید، این همه مردم تحت فشار هستند و بیکاری ، گرانی ، فقر ، کمبود بیمارستان و ....مردم رو از پا انداخته چه برسه زمانی که تحریم هم بشیم
فرهاد۳۸۴۵۶۳۰۷:۵۱:۲۸ ۱۳۹۷/۳/۲۳
بالاخره یه جایی باید پاسخگو بشین ، این دنیا نشد اون دنیا انشاالله
ناشناس۳۸۴۵۷۷۰۸:۰۳:۱۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
عجب ! یعنی قراره از این هم بدتر بشه دیگه ؟ خجالت نکشید یه وقت شماها !
ناشناس۳۸۴۵۸۳۰۸:۰۹:۴۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
خواهش می کنم شما بیشتر از این قاطعیت به خرج نده ! همین مقدار هم که به خرج دادی از حلقمون زده بیرون ؟
ناشناس۳۸۴۵۹۵۰۸:۲۲:۵۹ ۱۳۹۷/۳/۲۳
هر وقت مسئولین حکومتی در مباحث مختلف از کلمه قاطعیت صحبت می کنند ، مطمئن میشم که وضع از این چیزی که هست بدتر خواهد شد.
زارعی مرودشت۳۸۴۶۴۲۰۸:۵۰:۵۳ ۱۳۹۷/۳/۲۳
برای شما بالانشینها که سخت نیست این ما هستیم که له شدیم
بنده خدا۳۸۴۶۴۳۰۸:۵۱:۳۶ ۱۳۹۷/۳/۲۳
جناب نوبخت / با روش شما بله میشه در شرایط بدتر از تحریم هم اداره کرد! بار همه ناتوانی ها و بی تدبیری ها به دوش مردم افتاده و دولت فقط شعار های عوامفریبانه میدهد. شما در فشار گرانی ها و بدبختی های مردم نیستی که بدانی چه بر سر مردم امده . هیچکدام از وعده های دولت محقق نشده و مدام صحبت از باید و نباید زده می شود پس کی عمل خواهید کرد . شمارابخدا بس کنید
محمد مهدی۳۸۴۶۹۰۰۹:۱۵:۴۳ ۱۳۹۷/۳/۲۳
بله جناب نوبخت درست میفرمایید الان داریم اداره کردن شما را میبینیم . تعریف مردم از اداره مملکت با تعریف شما متفاوت هست
ناشناس۳۸۴۷۳۲۰۹:۳۵:۱۶ ۱۳۹۷/۳/۲۳
با قاطعیت اعلام می کنم که دروغ میگی! این شماها نبودید که به درستی احمدی نژاد رو مسخره می کردید که چرا گفته تحریمها کاغذپاره است! الان که خودتونم دارید همینو میگید!!! ریاکاری تا کجا؟؟؟؟
ناشناس۳۸۴۷۳۴۰۹:۳۵:۳۱ ۱۳۹۷/۳/۲۳
برای همین بود که همه وقت و توان خودتون رو گذاشتید روی برجام که تحریمها روبردارید ؟ مرد حسابی اگر این همه وقت و انرژی رو می گذاشتید روی شکوفایی اقتصادی کشور و ارتباط باسایر دولتها الانه وضع بهتری داشتیم ! احمدی نژاد هر بدی داشت لااقل این عقل رو داشت که با کشورهای مهم دیگری مانندکشورهای آمریکای لاتین: برزیل و .. ارتباط برقرار کرد و...
محمدرضا۳۸۴۷۵۶۰۹:۵۱:۰۱ ۱۳۹۷/۳/۲۳
شما دارین تو همین مملکت زندگی می کنین؟
ناشناس۳۸۴۷۶۹۰۹:۵۶:۲۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
نوبخت تاکید کرد: با قاطعیت اعلام می‌کنم که در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است. برای شما که کیفیت کوچکترین اهمیتی ندارد معلوم است که در هر شرایط می توانید مملکت اداره کنید!!! تورم بالای 50 درصد و افزایش حقوق حتی صفررررر شمایی که در شرایط عادی هم فشل بودید و از خرابکاری ابایی نداشتید معلوم است که در شرایط تحریم زبانتان دراز تر خواهد شد و بهانه هایی بیشتر برای خرابکاری خواهید داشت!!!
ناشناس۳۸۴۷۷۸۰۹:۵۹:۵۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
تنها راه نجات کشور از سراشیبی سقوط مبارزه جدی و عملی با انواع و اقسام فساد،باند بازی ، وویژه خواری از طرف هر شخص،گروه و حزب و جناحی است
ناشناس۳۸۴۷۸۲۱۰:۰۰:۳۶ ۱۳۹۷/۳/۲۳
بنده هم با قاطعیت اعلام می کنم که نوبخت شعار میده، ایشون باید بگه منظورش از اداره کردن چیه، به خدا اینا تو سال اگه یبار گذرشون به مرکز تهران هم بیفته، چه برسه شهرستان های محروم
ناشناس۳۸۴۷۹۵۱۰:۱۱:۰۳ ۱۳۹۷/۳/۲۳
خواهشمند است اقای نوبخت با قاطعیت صحبت نفرمایید. چون ملت دچار هراس میشن اخه هر موقع اقای رییس جمهور یا تیم اقتصادی دولت با قاطعیت صحبت کردن نتیجه ان در اقتصاد کشور منفی بوده. هنوز صحبهای اقای رییس جمهور در گشمان هست که فرمودن ملت نگران قیمت دلار نباشن و ....
مهرداد۳۸۴۸۲۷۱۰:۳۰:۰۳ ۱۳۹۷/۳/۲۳
کسی که از آمادگی خود جهت اداره کشور در شرایط سخت تحریمی صحبت میکنه منظورش اینه که دیگر به حقوق اساسی فرد فرد مردم توجه نخواهد کرد و تحریم را فرصتی برای اعمال مدیریت و مقاصد خودش در نظر میگیرد در حالیکه عقل سلیم ایجاب میکنه که نباید تحریم وجود نباشد.
ناشناس۳۸۴۸۲۹۱۰:۳۱:۴۴ ۱۳۹۷/۳/۲۳
چقدر بدبختیم، حقارت تا چه حد
ناشناس۳۸۴۸۷۸۱۰:۵۶:۲۹ ۱۳۹۷/۳/۲۳
تا منظورتون از اداره چی باشه البته همه اذعان دارند که دولت در شرایطی که تحریمها هنوز کاملا برقرار نشده ، بازار ارز و سکه و خودرو و گرانی ماههای اخیر را به خوبی اداره کرده است
احمد۳۸۴۸۷۹۱۰:۵۶:۳۴ ۱۳۹۷/۳/۲۳
چی میگی ؟من کارگر الان حقوقم با ساده ترین نوع زندگی 20 روز به زور کفاف میده(ما فقط 3 نفریم) .باید حتما برم گدایی یا دزدی تا قبول کنین وضع غیر قابل تحمله .والله مرگ بهتر از این نوع زندگیه.
ناشناس۳۸۴۹۲۴۱۱:۲۷:۱۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
شما که فرمودید شب پرداخت یارانه ها شب عزای ماست ! حالا چطور یکشبه سبیه پرفسورهای اقتصاد صحبت میکنی !
جلال۳۸۴۹۴۹۱۱:۳۵:۰۱ ۱۳۹۷/۳/۲۳
دیشب اول تقصیر گردن حباب و بعد دلال ها انداخت ... فکر کنم آقای نوبخت در کشور دیگر زندگی میکنه یا اصلا ارتباطش با بازار قطع شده ... حضرت عباسی دیگه مردم بوق فرض نکنید . کدام مملکتی هروز قیمت هاش بالا پایین میشه . هرکجای دنیا بود مسئول سکته میکرد از خجالت آب میشد .... شما تحریم شروع نشده بازار از دست خارج شده و دلالها دارند با دارایی مردم روپایی میزنند ... خدا شاهده تنبلی و بی خیالی شما ضربه اش از تحریم ها بیشتره .. من کارگر با حقوق یک میلیون پانصد با کرایه خانه چه کنم . بابا به داد ما برسید . ای مسلمانان به داد ما برسید ما یک وعده غذا میخوریم . دیگه دروغ نگو نمیتوانی اقتصاد کنترل کنی .. ما قبول کردیم سه سال ترا تحمل کنیم ول کن دیدار به قیامت
ناشناس۳۸۴۹۶۹۱۱:۴۴:۴۷ ۱۳۹۷/۳/۲۳
مدیریتت از قیمت دلار و سکه مشخصه! جناب قاطعیت!
ناشناس۳۸۵۰۰۶۱۱:۵۴:۵۳ ۱۳۹۷/۳/۲۳
خدا این مملکت بی صاحب را اداره می کند. دولت دست از اداره مملکت برداشته و به حاشیه سازی و فرار از مسولیت خود می پردازد.
ناشناس۳۸۵۱۱۳۱۲:۳۵:۴۸ ۱۳۹۷/۳/۲۳
ازاقازاده هاتون درامریکا چه خبر /به اشون بفرمایید دارید کشورواقتصادرامدیریت میکنید وهمه ازخوشی نمیدانند چی کاربکنند.
ناشناس۳۸۵۱۹۱۱۳:۱۴:۱۳ ۱۳۹۷/۳/۲۳
اگر با شرایط سخت اقتصادی می توانستیدکشور را اداره کنید چرا برجام را پذیرفتید

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

طاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 2. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 3. روحانی: برنامه بدخواهان ایجاد بی ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی است/مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند/افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد

 4. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 5. شایعه برای بازی ایران - اسپانیا / جام جهانی داور زن ندارد

 6. پاداش پیروزی تیم ملی مقابل مراکش توسط سلطانی فر نقدا پرداخت شد /شام مشترک وزیر با کی‌روش و ملی‌پوشان

 7. چرا پیروزی ایران برابر مراکش «شانسی» نبود؟

 8. بحران اقتصادی و راهکارهای مادربزرگانه

 9. تاثیر افزایش تولید نفت عربستان و روسیه بر بازار ایران

 10. صعود فغانی به صدر جدول رده‌بندی داوران جام بیست‌ویکم+ عکس

 11. جنایت فجیع زنی علیه شوهرش در مرکز تهران

 12. پاسخ «نایک» به اعتراض مردم ایران چیست؟

 13. وقتی شادی فوتبال به فقیرترین مناطق ایران رسید

 14. محمد ثلاث قصاص شد

 15. پایانی تلخ برای یک نمایش خیابانی  

 16. بن بست دوباره در روابط ایران و کانادا/ نقش طرف ثالث در موضع گیری جدید اتاوا

 17. روزبه چشمی ادامه جام جهانی را از دست داد

 18. علی دایی روی سر مدافع تاریخ ساز مکزیک   

 19. موج انتخاباتی در ترکیه به کدام سمت می‌رود؟

 20. بیماری خطرناکی که مردان را نشانه گرفته است

 21. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 22. پیروزی سوئد مقابل کره‌جنوبی/ ایران همچنان تنها نماینده پیروز آسیا

 23. وزیر ارتباطات نتیجه پیگیری موضوع پیام جعلی اینترنت رایگان را اعلام کرد

 24. بقایای قدیمی‌ترین انسان ۱میلیون سال عمر دارد   

 25. خادم: مسئولان در قبال دستور رهبری سکوت کرده اند/ با سکوت، مسئولیت از گردنشان ساقط نمی‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 2. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 3. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

 4. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 5. انتقاد مطهری از آیت‌الله علم‌الهدی

 6. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 7. پیکر خون‌آلود مامور وزارت اطلاعات (۱۶+)  

 8. نبرد در حدیده/ چرا این شهر یمنی اینقدر مهم است ؟

 9. افزایش قیمت مسکن متوقف شد

 10. دبیرکل بانک مرکزی: خریداران سکه نگران نباشند/ احتمال برگزاری حراج مجدد سکه

 11. واکنش ابتکار به انتقادهای اصلاح‌طلبان از دولت

 12. پیشنهاد فوتبالی حسین شریعتمداری/ واکنش ها به مداحی میثم مطیعی/ گل به خودی نمایندگان مجلس/ انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از روحانی/ جنجال پیامک‌ ها و اظهارنظر آیت الله علم الهدی و مطهری

 13. نسل نو اصلاحات علیه نسل کهنه

 14. مسئول گرانی خودرو کیست؟

 15. از محاصره مدافعان حرم توسط تکفیری‌ها تا قیچی کردن جبهه‌النصره و شکست آنها

 16. نشست خبری اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان فعلی و سابق بانک مرکزی

 17. توصیه رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی به مردم

 18. اقتصاد نابسامان و خودزنی اصلاح‌طلبان

 19. رهایی از شر حشرات در تابستان + درمان جای نیش

 20. نتانیاهو: ایران باید به طور کامل از سوریه خارج شود

 21. امید ابراهیمی؛ سلحشور فوتبال ایران + عکس

 22. کی‌روش: بردمان را به فرگوسن تقدیم می‌کنیم

 23. محاکمه قاتل سریالی زنان گیلانی

 24. جنایت به ‌دنبال عشق ممنوع

 25. اسرائیل چگونه نابود می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. سکه از ۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان عبور کرد/ سکوت مسئولان در آشفته بازار سکه/ آقای سیف نظر شما چیست؟

 2. کیم جونگ اون و دونالد ترامپ دیدار کردند/ ترامپ: احساس فوق‌العاده‌ای دارم/ کیم: برای برگزاری این نشست موانع بسیاری وجود داشت+ فیلم و عکس

 3. توریست‌هایی که با پول بیت‌المال عازم روسیه میشوند + جدول اسامی

 4. روحانی: همه حاکمان آمریکا علیه ملت ما بوده اند و این یکی خبیث تر/ نقد را می پذیریم اما تخریب نه/ تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد

 5. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 6. روحانی به گرانی‌ها واکنش نشان داد/ بررسی افزایش قیمت‌ها در هیات دولت

 7. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 8. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 9. جمعه عید سعید فطر است

 10. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 11. ایران 1 - مراکش 0؛ پیروزی یوزها در دقیقه 93 و پایان 20 سال انتظار

 12. احمد توکلی: اعتماد مردمی به سیاستمداران به حداقل خود رسیده/ سبد کالای مردم کوچک‌تر شده است

 13. نوبخت: با قاطعیت اعلام می‌کنم که در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است

 14. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 15. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 16. درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

 17. ادامه بی‎خیالی دولت به بلبوشو در بازار

 18. نگرانی از گروه ترس و ساکتین برجام

 19. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 20. اروپا می خواهد برجام را ادامه دهد، اما بدون آمریکا نمی تواند/ ایران نباید منتظر بماند

 21. سکه ۲/۵ میلیون تومان شد

 22. سیف: گران شدن سکه روانی است

 23. ۱۷ راهکار میرسلیم برای حمایت از تولید ایرانی/ بهره بانکی بالا، نظام پیچیده مالیاتی و... عامل موفق نبودن تولید ملی

 24. قراردادهایی که تلف شدند / حق فسخ و خسارت داریم یا نه؟

 25. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

پربحث‌های امروز

 1. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 2. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 3. تاثیر افزایش تولید نفت عربستان و روسیه بر بازار ایران

 4. نامه سرگشاده نماینده مجلس: انبار خودروهای داخلی احتکار شده را به روی مردم بگشائید

 5. اولویت‌های جدید تامین ارز چیست؟

 6. وزیر نیرو: ۵۳۱۵ مگاوات کمبود تولید برق داریم

 7. نماینده همدان: نام 31 مفسد اقتصادی را به سران سه قوه دادم/ بی تفاوتی مسئولین به گرانی‌ها، یک خطر جدی است

 8. واکنش حمید فرخ نژاد به گرانی دلار   

 9. حجت الاسلام موسوی لارگانی در گفتگو با الف: وظیفه دولت در این آشفته بازار چیست؟

 10. اولین جلسه رسیدگی به پرونده ثامن الحجج برگزار شد

 11. سوال از شریعتمداری برای واردات بیش از اندازه کالاهای خارجی مشابه تولید داخل

 12. شوکه شدن بورس‌بازها از ورود پرقدرت نقدینگی تازه

 13. پروژه قطار شهری کرج به کجا رسید؟

 14. تکذیب هک شدن سایت وزارت صنعت

 15. بزرگراه همت تا پایان سال به کرج می‌رسد

 16. سکه از ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان فراتر رفت+جدول

 17. دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه تعاونی کاسپین اعلام جرم کرد+متن کامل

 18. ۲۳ درصد تهرانی‌ها در بافت فرسوده سکونت می کنند

 19. چه کسانی غیرقانونی خودرو وارد کردند؟

 20. رجا بلیت نمی فروشد

 21. نماینده ایران در اوپک: پیشنهاد عربستان را وتو می‌کنیم

 22. "اوپک پلاس" متولد می‌شود؟

 23. علت رشد یک‌باره‌ی قیمت‌ها در بورس تهران

 24. سخنگوی دولت:افزایش حقوق، نیازمند صدورِ احکامِ جدید است

 25. افزایش قیمت ها در بورس علامتی مثبت برای اقتصاد/ ادامه رشد بازار سرمایه در گرو ثبات سیاست گذاری ها

پربحث‌های دیروز

 1. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 2. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

 3. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 4. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 5. افزایش قیمت مسکن متوقف شد

 6. دبیرکل بانک مرکزی: خریداران سکه نگران نباشند/ احتمال برگزاری حراج مجدد سکه

 7. مسئول گرانی خودرو کیست؟

 8. نشست خبری اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان فعلی و سابق بانک مرکزی

 9. توصیه رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی به مردم

 10. اقتصاد نابسامان و خودزنی اصلاح‌طلبان

 11. کاهش ۱۲۳ هزار تومانی سکه در بازار + قیمت ارز

 12. کاهش ۱۱ میلیارد دلاری تجارت ایران و ترکیه پس از تعرفه ترجیحی

 13. هیات دولت آیین‌نامه اجرایی نحوه پرداخت یارانه‌ها را تصویب کرد

 14. دستور صریح وزیر ارتباطات برای پیگیری پیام دروغ اینترنت رایگان

 15. واکنش توئیتی نوبخت به عدم افزایش حقوق برخی کارمندان

 16. نوسان صادرات نفت ایران در سال ۲۰۱۸ + نمودار

 17. همه دستگاه‌ها باید اطلاعات حقوق مدیران را اعلام کنند

 18. کاهش صادرات نفت ایران

 19. قیمت رسمی ارز ۳ نرخی می‌شود؟

 20. بورس رکورد ۵۰ ساله را شکست

 21. ایران گورستان خودروهای خارجی شده است/ خودرو یک میلیاردی به دلیل نداشتن قطعه بلا استفاده است

 22. آخرین قیمت خودروهای خارجی در بازار  

 23. قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران  

 24. کمبود سه میلیون مسکن در کشور/ نیاز سالانه به ساخت 800 هزار واحد

 25. استارت‌آپها روز به روز محبوبتر می‌شوند

پربحث‌های هفته

 1. سکه از ۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان عبور کرد/ سکوت مسئولان در آشفته بازار سکه/ آقای سیف نظر شما چیست؟

 2. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 3. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 4. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 5. نوبخت: با قاطعیت اعلام می‌کنم که در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است

 6. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 7. ادامه بی‎خیالی دولت به بلبوشو در بازار

 8. سکه ۲/۵ میلیون تومان شد

 9. سیف: گران شدن سکه روانی است

 10. ۱۷ راهکار میرسلیم برای حمایت از تولید ایرانی/ بهره بانکی بالا، نظام پیچیده مالیاتی و... عامل موفق نبودن تولید ملی

 11. قراردادهایی که تلف شدند / حق فسخ و خسارت داریم یا نه؟

 12. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 13. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 14. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

 15. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 16. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 17. لاهوتی: بانک مرکزی دنیا هم نمی‌تواند اقتصاد ایران را نجات دهد

 18. خانه متری ۱.۵ میلیون گران شد + مقایسه قیمت

 19. شورای رقابت مجوز گرانی خودرو را صادر کرد

 20. قاضی پور: پول بنز می‎دهیم، سوار پراید می‎شویم

 21. بازی تکراری خودروسازان: ظرفیت تکمیل شد

 22. گزارش دیده بان شفافیت و عدالت /حق با شرکت فرودگاه ها بود در خرید فلایت چک فسادی رخ نداده است

 23. متهم اصلی پرونده قاچاق ۶۴۸۱ خودرو کدام دستگاه است؟

 24. در ادامه رکورد شکنی‌ها؛ سکه دو میلیون و ۵۸۷ هزار تومان شد/ یورو ۸۳۹۳ تومان

 25. فرشاد مومنی: چرا صادرات خودروهای لوکس به ایران در تحریم ها ممنوع نشد؟ /دولت هیچ برنامه مشخص ندارد/دولت‌ها در دوره دوم خود دنده فعالیت‌ها را روی خلاص قرار می‌دهند

آخرین عناوین